Jak otevřít svatební salon: plán s výpočty

Jak otevřít svatební salon: formát salonu + jak uspořádat dokumenty pro podnikání + výběr prostor + nákup vybavení + jak najít dobrého dodavatele + nábor zaměstnanců + marketingový plán + když se podnik vyplatí.

V 21. století nejen sen, ale i muži, se stanou úspěšnými podnikateli. Jak ukazuje praxe, ženy mohou také úspěšně řídit podniky, udržovat účetnictví na vysoké úrovni, vytvářet podnikání od začátku.

Navrhujeme zvážit takovou představu o zahájení a otevření svatebního salonu. V našem materiálu naleznete postupné pokyny týkající se organizace případu a přibližné výpočty. Na základě našeho vedení budete schopni pochopit, zda si tuto myšlenku uvědomíte a jak se stát úspěšným podnikatelem.

Formát svatebního salonu pro nevěsty

Dokonce ještě předtím, než začnete vytvářet obchodní plán, rozhodněte se, jaký formát váš obchod bude mít.

Svatební salon lze otevřít v těchto směrech:

 • Prodej kostýmních možností pro tuto možnost.
 • Pronájem a prodej svatebních šatů s průměrnými náklady.
 • Prodej exkluzivních a značkových oblečení pro ženy.

Od výběru třídy vašeho svatebního salonu bude záviset na tom, s jakým publikem budete pracovat. Přirozeně to ovlivní, jak vyzdobíte svůj showroom, v jaké části města se otevře, atd. Stejně důležitá v této věci je nákupní cena oblečení pro nevěstu.

Zamyslete se nad tím, zda váš salon poskytne jiné služby, kromě prodeje oblečení pro nevěsty a večerní šaty. Například můžete uzavřít dohodu s fotografy města, která nabídne novomanželům fotografii.

Najdete ručně vyráběných mistrů ve vašem městě a nabídnete jim barter. Budete o nich mluvit ve svém salonu a oni budou dávat část zisku z objednávky pro každého klienta, který dáte.

Doporučujeme nejprve otevřít obchod s oblečením pro nevěsty a poté rozptýlit pozornost poskytování dodatečných služeb. Nejprve se zabývejte vaším obchodem a hledáte partnera.

Provádění dokumentů


Za prvé, přemýšlejte o tom, jaká forma vlastnictví je pro vás nejpřijatelnější.

Existují dvě nejběžnější možnosti pro start-up - formalizovat stav IP nebo organizovat práci LLC, tj. stát se právním subjektem. Každá z možností má své výhody a nevýhody.

Například IP je snadnější k sestavení, potřebujete minimální balíček dokumentů. Registrace LLC - dlouhý proces. Potřebujete vědět, jak nakreslit zápisy ze schůzí, vypracovat chartu společnosti apod.

Současně LLC dává začátečníkovi spoustu výhod: máte šanci dostat z banky velké půjčky na zabezpečení základního kapitálu, dodavatelé a další bonusy vám budou snadněji kontaktovat.

Pokud chcete otevřít pouze jeden salon, stačí, abyste získali status individuálního podnikatele.

Jaké dokumenty jsou potřebné k formalizaci stavu IP:

 1. Prohlášení fyzické osoby o přání získat status IP, formulář č. Р21001.
 2. Ve stejném prohlášení uveďte požadovanou formu zdanění (doporučuje se USN). Zaplatíte 6% výnosů nebo až 15% rozdílu mezi podnikovými náklady a čistým ziskem.

Pokud nechcete psát prohlášení o přání jít do USN, pak automaticky vytvoříte obecný systém placení daní, který je pro IP považován za nevýnosnější - až do výše 26% daně z příjmů.

 • Zaplatit státní poplatek v jakékoli bance a podat daňový inspektor daňový doklad.
 • Nezapomeňte si s sebou vzít cestovní pas a TIN.
 • Nezapomeňte uvést kód OKVED 52. 42 - "Maloobchod s oděvy".

  Po 5 dnech práce s vaší žádostí musí daňový inspektor vydat hotový balíček dokumentů - osvědčení o registraci IP, výpis z jednoho státního rejstříku jednotlivých podnikatelů.

  Zaměstnanci inspekce osobně převedou na důchodový fond údaje o registraci nového obchodníka z Ruska. Neměli byste to dělat sám.

  Jaké další dokumenty budou potřebné pro svatební salon, aby začal pracovat:

  • Povolení od SES, požární inspekce, Goskomstat.
  • Smlouva o nájmu nebo prodeji prostor pro salon.
  • Rospotrebnadzor by měl schválit seznam věcí, které budete obchodovat, a zkontrolovat je za kvalitu.
  • Pomocí nástrojů budete muset uzavřít smlouvy o zaplacení všech služeb ve vašem zastoupení.

  Vizitka svatebního salonu - vyberte si pokoj...


  Velký důraz by se měl klást na výběr prostor. Pro budoucí nevěstu, nákup šaty je důležitou událostí, můžete říct dovolenou, takže salon by měl mít slavnostní design. Kromě toho, svatební šaty - zboží není levné, a vybavení by mělo zdůraznit to, poukazují na stav obchodu.

  Máte 2 možnosti - koupit pokoj pro salon nebo jej pronajmout. Ve skutečnosti je výhodnější koupit si místo pro budoucí obchod, ale teprve poté, co se otevřete a ujistíte se, že úspěch tohoto nápadu.

  Nejprve je lepší pronajmout halu o rozloze 50-70 m2 s právem koupit. No, jestli budou čerstvé opravy - malované ve světelných barvách stěn, koupelna pro klienty a zaměstnance, samostatná místnost pro zaměstnance a také místo pro skladování zboží.

  Interiér musí být vyvinut osobně nebo pozván odborníkem. Hlavním důvodem je instalace více zrcadel, aby hala byla světelná. Nevěsta musí vidět sebe sama ve své slávě!

  Nejlepší je, aby se salon nacházel v centru města, například v blízkosti kanceláře. Můžete se dohodnout na spolupráci s obchodními centry, kde je průchodnost lidí na vysoké úrovni.

  Pokud se domníváte, že pronajaté prostory budou v centru města, mají plochu 70 m2, novou opravu, pak její cena za měsíc užívání bude přibližně 60 tisíc rublů. Samozřejmě, cena bude do značné míry záviset na regionu, kde plánujete otevřít svatební salon.

  Nákup zařízení pro svatební salon


  Samozřejmě, že chcete otevřít svatební salon, nemusíte kupovat velké množství výrobních zařízení. Hlavním úkolem je vybavit váš obchod, aby byl pro návštěvníky příjemný.

  Jak otevřít svůj vlastní svatební salon a přinášet zisk

  Otevření vlastního podnikání je vždy plné určitých rizik. Proto začínající podnikatelé se snaží pečlivě přistupovat k výběru nápadů na vytvoření vlastní společnosti.

  V dnešní době se stále více rozšiřuje směr zahájení vlastního svatebního salonu.

  Výhody a nevýhody této oblasti činnosti

  Otevření salonu je lukrativní obchodní myšlenka, protože svatba pro většinu lidí je jednou z hlavních svátků v životě. Proto jsou lidé ochotni vynakládat velké množství peněz na svou organizaci.

  Současnost otevření instituce je vysvětlena skutečností, že šaty nevěsty jsou jedním z ústředních akcentů takovéto rozsáhlé události. Často se kupování šatů stává nejdražší investicí. K těmto výhodám patří také:

  • Vysoký zisk při prodeji jednoho oblečení.
  • Stabilní poptávka, která není tak silně závislá na sezónnosti.
  • Relativně krátká doba návratnosti.
  • Velké množství zákazníků.
  • Navzdory silné konkurenci na tomto trhu, nebude to mít vážný dopad na obchodní organizaci jako nevěsta dává přednost jít do několika salónků a nakonec vybrat nejvhodnější oblečení (ne nejkrásnější nebo oblíbený obchod).
  • Malé investice do zahájení podnikání.

  Mezi nedostatky lze nalézt rizikovost organizování takového podniku, protože při neexistenci kompetentního přístupu (zejména při výběru šatů) se nikdy nemůže vrátit zpět. Současně lze rizika kompenzovat postupným rozvíjením salonu na agenturu, která nejen pomůže nevěstě vybrat si šaty, ale také uspořádat svatbu v plném rozsahu.

  Zajímavý rozhovor s majitelem takové instituce lze shlédnout na videu:

  Formáty salonů a poskytované služby

  Formáty těchto institucí se ve skutečnosti liší v cenové kategorii. Takže můžeme rozlišit 3 hlavní typy:

  1. Obchod, který prodává exkluzivní oblečení za vysoké ceny.
  2. Salon šatů prodávaných za průměrnou cenu.
  3. Obchod, který prodává nejlevnější možnosti.

  Kromě toho jsou salony rozděleny do těch, které se zabývají pouze prodejem šatů a těmi, kteří jsou ochotni poskytovat doplňkové služby. Mezi typické služby patří:

  • Prodej svatebních a večerních šatů (včetně dětských).
  • Pronájem příkazů.
  • Prodej příslušenství pro dokončení obrázku.
  • Služby při registraci haly.
  • Vytvoření účesu a make-up pro nevěstu.
  • Provádění zasedání před svatbou manikúrou a pedikúrou.
  • Žehlení pánských obleků.
  • Výběr fotografa pro oslavu.
  • Organizace svatebních videotapingů.
  • Kromě toho mohou salony poskytovat veškeré služby související s organizací oslavy - od myšlení přes témata a přípravu pozvánek na diskusi o menu a pořádání svatebních cest.

  Je důležité si uvědomit, že nejprve je výhodnější, aby instituce přilákala první klienty a pak rozšířila nabídku nabízených služeb, jinak by se mohlo ukázat, že začínající podnikatel bude investovat velké množství peněz, které se dlouho vyplatí.

  Registrace podniku

  Aby salon začal fungovat, je nutné zaregistrovat společnost a připravit všechny potřebné dokumenty. Existují tedy dvě vhodné formy organizace - individuální podnikatel a společnost s ručením omezeným.

  Chcete-li vytvořit instituci, potřebujete následující dokumentaci:

  • Ústavní dokumenty.
  • Zákonné dokumenty.
  • Osvědčení o registraci.
  • Osvědčení o dani při registraci.
  • V případě pronájmu místnosti budete potřebovat certifikáty od hygienické a epidemiologické stanice, dokumenty týkající se požární ochrany a certifikáty z veřejných služeb.
  • Konečně, v některých případech je zapotřebí povolení k používání určitých typů reklamy.

  Výběr místa a zdobení místnosti

  Umístění je jedním z klíčových faktorů v tom, kolik zákazníků bude mít společnost. Místnost by měla mít dostatečně velký prostor, protože svatební šaty mají velký rozměr a zaujímají velký prostor. Následující faktory jsou stejně důležité:

  • Místnost by měla být schopna zavěsit šaty tak, aby zákazníkům poskytla pohodlný výhled.
  • Měla by existovat pohodlná šatna s velkými zrcadly.
  • Celková plocha musí být ne méně než 40-50 metrů čtverečních.
  • Může existovat oddělená místnost pro uložení šatů.
  • Důležité je věnovat pozornost interiéru - mělo by to být lehké, nenápadné a dostupné k nákupu.

  Co se týče umístění, je třeba zvážit následující faktory:

  • Místo by mělo být přeplněné a navštěvované (na přání je možné uspořádat salon v nákupním komplexu).
  • V malém městě je nejlepší uspořádat místo na poměrně přeplněné centrální ulici.
  • Při otevření je třeba se zaměřit na náklady na pronájem (alespoň v počáteční fázi).
  • Je nezbytně nutné, aby do místnosti byl uspořádán pohodlný přístup do auta.
  • Je žádoucí mít parkování.

  Podrobnosti o tom, co potřebujete k otevření pekárny od začátku, najdete zde.

  Výběr dodavatele: poradenství ohledně tvorby sortimentu

  Škála šatů je klíčovým faktorem úspěchu a přitažlivosti zákazníků. Takže za účelem získání důvěry zákazníků:

  • Všechny oblečení musí být kvalitní.
  • Šaty by měly být prezentovány v různých stylech, aby odpovídaly různým vkusům.
  • Doba trvání práce dodavatele na trhu by měla být poměrně velká, protože mu umožňuje lépe se orientovat v modelech, které jsou nejvíce poptávané.
  • Je žádoucí jasně definovat země produkující šaty, protože se všechny liší hodnotou, kvalitou a dalšími parametry. Volba je založena na umístění kabiny.
  • Je nutné studovat politiku konkurentů na trhu a určit jejich nedostatky.
  • Porovnejte pracovní podmínky s různými dodavateli.
  • Určete minimální dávku, kterou lze objednat.
  • Je žádoucí věnovat pozornost frekvenci aktualizace sbírek od dodavatelů.

  Celkově pro začátek stačí koupit 20 až 30 šatů, cena každého z nich je od 5 do 8 tisíc rublů. Podle toho, investovat 100 až 240 tisíc rublů na nákup svatebních šatů.

  Způsoby, jak přilákat zákazníky

  Aby se rychle dostal odměny, musí se majitel zařízení postarat o jeho reklamu. Teprve poté bude možné přilákat potenciální zákazníky.

  • Za prvé, nová společnost musí vytvořit kvalitu vlastní webové stránky. Pokud je v některých případech povolen vlastní rozvoj, pak v případě svatebního salonu je lepší kontaktovat specialisty. Současně musíte pečlivě přemýšlet o obsahu webu. Je žádoucí, aby byla prezentována nejen popis rozsahu služeb, cen a obrázků, ale také byly užitečné články vztahující se k pořádání svateb, nebo péče o nevěstu v zkušebně období.
  • Pro reklamu můžete použít služby specializovaných svatebních portálů, na kterém jsou zveřejněny informace o nových agenturách. Vzhledem k tomu, že velká většina párů se předem připravuje na svatbu, internet je hlavním kanálem pro vyhledávání zákazníků.
  • V registru se často šíří odborné publikace, které jsou zaměřené na takové cílové publikum jako nevěsty a ženicha. Proto je tento kanál přitahování zákazníků efektivní a není příliš nákladný. Při výběru publikace pro publikaci je důležité pochopit, kolik a jak často se publikuje, její popularita a délka života a kolik a jaký salony umísťuje do ní reklamu.
  • A konečně, protože podle statistik většina párů, které se ožení, jsou ve věku do 30-35 let, kanál pro přilákání klientů se může stát sociální sítě. Je nezbytné vytvořit skupiny institucí v různých sítích a kompetentně se zapojit do jejich plnění a propagace. Odpoledne je vhodné organizovat soutěže a akce.

  Úroveň zisku, celkové náklady a doba návratnosti

  Hlavní nákladová položka je pronájem pokoje a opravy. Ve většině případů musíte zaplatit nájem za několik měsíců předem.

  Současně, v závislosti na oblasti umístění, může stát 30-70 tisíc rublů měsíčně.

  Mezi další náklady můžeme rozlišit následující:

  • Oprava prostor je asi 50-100 tisíc rublů (v závislosti na jeho stavu).
  • Získání potřebného vybavení a nábytku - 60-80 tisíc rublů.
  • Realizace reklamních kampaní - 10 až 20 tisíc rublů měsíčně.
  • Nákup objednávek - od 100 do 240 tisíc rublů pro první dávku.
  • Plat pro prodejce a správce je asi 90-100 tisíc rublů.
  • Platba za další služby najatých mistrů (vypadá, jak se salon vyvíjí) - od 50 tisíc rublů měsíčně.

  Můžete vidět, že náklady na otevírání jsou mnohem nižší než v jiných oblastech podnikání. Současně s prodejem šatů a pronájmem je můžete vydělat až 250 tisíc měsíčně, a za další služby dalších 100-150 tisíc. Pokud bude salon riskovat rozšíření nabídky služeb a převzít zodpovědnost za úplné uspořádání svatby, úroveň příjmů poroste ještě více.

  Organizace svatebního salonu je tedy výnosný podnik, který je nejlépe vhodný pro dívku podnikatele. Máte-li chuť a určitou znalost, může instituce rychle získat pověst a postupně zvyšovat ceny svých služeb a rozšiřovat jejich rozsah. To rozvine rizika a výrazně zvýší ziskovost.

  Svatební salon od začátku: etapy procesu a odhadované náklady

  Svatba je významnou událostí v životě páru. Příprava na tuto dovolenou odvádí od nevěsty a ženicha nejen hodně času, ale také prostředky. Šaty, oblek, cortege, restaurace, živá hudba, fotografování a video - to jsou jen některé z problémů. Obchod ve svatebním průmyslu láká začátečníky a zkušené podnikatele, není překvapující, protože jeho roční obrat v Rusku činí asi 400 miliard rublů. Podnikatelský plán pro otevření svatebního salonu, úskalí a vyhlídky na růst projektu - to vše bude řečeno později.

  Svatební salon: výhody a nevýhody této myšlenky

  Poptávka po svatebních šatech a doplňcích se každoročně zvyšuje, protože počet párů, kteří chtějí oslavit svou oslavu, se velkoryse zvyšuje. Šaty nevěsty berou jedno z ústředních míst v přípravě na svatbu, protože každá dívka chce v tak důležitém dni vypadat ohromující. Toto určuje seznam výhod takové myšlenky jako otevření svatebního salonu:

  • Stabilní poptávka - počet manželství v Rusku za posledních pět let se zvýšil. Mírný pokles zimního času je kompenzován letními svatebními rameny.
  • Náklady na šaty a doplňky - svatební šaty jsou jednou z nejdražších investic na oslavách a nájem a prodej souvisejících výrobků má vysokou ziskovost.
  • Rychlá návratnost - vzhledem k největším investicím a vysokému poptávce po zboží se svatební salon zaplatí po 6-8 měsících.

  Obchod má ale také nedostatky:

  • Potřeba neustálé aktualizace - v případě, že majitel salonu neřídí trend vývoje ve svém směru, pak to půjde ke dnu, jako každou sezónu se měnící trendy, což je důvod, proč je nutné pravidelně aktualizovat rozsah.
  • Vysoká konkurence - ve velkém městě je nejméně 100 svatebních obchodů a salonů, takže budete muset přistupovat k vašemu vlastnímu objevu s veškerou vážností a kreativitou.

  Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření firmy od začátku?

  Před otevřením svatebního salonu musíte zvolit formu vlastnictví. Pro práci v tomto oboru mohou být ve formě individuálního podnikatele nebo právnické osoby (společnost s ručením omezeným), takže majitel musí vlastnit vážit pro sebe výhody a nevýhody každého z forem a zaregistrovat.

  Po zapsání do rejstříku jako samostatného podnikatele bude vlastník riskovat veškerý svůj majetek v případě vzniku dluhu. Nicméně nízké náklady na registraci (800 rublů) a jednoduchost účtování pro IP činí tuto formu výhodnější pro malou firmu.

  Pokud je plánována síť salonů, velký počet dodavatelů, půjčky, investice od partnera, stojí za to otevřít LLC. To rozdělí odpovědnost za všechny finanční závazky s partnerem, zvýší důvěryhodnost dodavatelů a zjednoduší otázky půjček a leasingu. Náklady na registraci LLC je mnohem vyšší (státní cla ve výši 4000 rublů + otevření účtu, povinný pronájem kanceláře).

  Pamatujte, že pokuty právnickým osobám jsou desetkrát větší než u individuálních podnikatelů.

  Podle daňového systému existují tyto typy:

  • Zjednodušený systém (USN) - používá se pro malé podniky, je zaměřen na zjednodušení správy daní a účetnictví. Existují dva typy USN - daň z příjmů (6% příjmů) a daň z příjmu (od 5 do 15%).
  • Jediná daň z imputovaných příjmů (UTII) je zvláštní režim pro určité druhy činností. Daň je vypočítána na základě odhadovaných příjmů, které stát stanoví.
  • Patent - zvláštní daňový režim pro jednotlivé podnikatele, jejichž počet zaměstnanců nepřesahuje 15 osob.
  • Společný systém (DOS) je nejkomplexnější systém zdanění, nejčastěji se využívají organizace, které nespadají pod jiné režimy.

  Chcete-li otevřít IP, musí daňový úřad předložit následující dokumenty:

  • žádost o registraci jednotlivce jako IP (formulář P21001);
  • přijetí platby státního poplatku;
  • žádost o přechod na zjednodušený daňový systém (v případě potřeby);
  • cestovní pas.

  Chcete-li otevřít LLC, musíte připravit takový balíček dokumentů:

  • žádost o státní registraci právnické osoby (formulář P11001);
  • zápis z jednání zakladatelů;
  • rozhodnutí zakladatelů společnosti;
  • charta LLC;
  • přijetí platby státního poplatku;
  • oznámení o převodu na USN (v případě potřeby).

  Etapy objevu

  Kde začít: plán

  1. Příprava dokumentů.
  2. Najděte pokoj.
  3. Zadejte do nájemní smlouvy (k registraci LLC budete potřebovat právní adresu).
  4. Odeslat dokumenty a napsat žádost o státní registraci.
  5. Zaplatit státní poplatek.
  6. Proveďte kosmetickou opravu ve stylu salonu.
  7. Koupit zboží a zařízení.
  8. Najme zaměstnance.
  9. Spusťte inzerát svatebního salonu.
  10. Začněte pracovat s partnery.
  11. Sledujte fungování podniku.

  Hledání pokojů

  K svatebnímu salonu byla oblíbená, je nutné ji umístit do průchodů města. Například to může být hlavní nákupní centrum, kde každý den nakupují tisíce lidí. To bude přitahovat mnoho potenciálních zákazníků do obchodu, ale náklady na pronájem prostor bude vysoká (v závislosti na oblasti - od 50 do 200 tisíc rublů).

  Pokud vám rozpočet neumožňuje umístit showroom v nákupním centru, můžete si prohlédnout pokoj v centru města, například poblíž klenotnictví a obchodů s oblečením.

  Plocha místnosti by měla být nejméně 60 metrů čtverečních, takže můžete snadno umístit svatební šaty, doplňky, vytvořit zónu pro odpočinek a komunikaci s klienty, místnosti pro vybavení. Musíte pečlivě přemýšlet o vybavení oblečení, malé kabiny, jako u běžných oděvů, nebudou fungovat. Ve fitinkové místnosti by měl být pro klienta dostatek prostoru, oblečený v nádherných šatech. V průměru může pokoj obsadit 10-15 metrů čtverečních.

  Zařízení

  Svatební salon se liší od běžných obchodů s podáváním, šaty v nich by neměly jen viset na věšáky, figuríny se používají k zobrazení velkolepých oblečení. Kromě toho, v salonech nutně dělat čekání a jednání, to vyžaduje pohovky a konferenční stolky.

  Ve fitinkové místnosti by se měly nacházet závěsy pro oděvy zákazníků, police na oblečení, velké zrcadlo v plné délce, aby nevěsta a ženich viděli, jak vypadají ze strany. V hale se musí ubytovat recepce a pokladna, vybavení pro hudební pozadí, regály a police pro příslušenství.

  Zaměstnanci

  Pro bezproblémový provoz kosmetického salonu je třeba najmout:

  • 2 správci pracující ve směnách;
  • 2 prodejní konzultanti;
  • účetní;
  • čistič.

  Optimální plán pro pracovníky je od 10 do 21 hodin, 2 pracovní dny a 2 dny ve směnách. Administrátoři sledují sortiment salonu, zabývají se reklamou, seznamují se s klienty, řeší sporné otázky, kontrolují práci prodejců. Konzultanti komunikují s klienty, nabízejí možnosti svatebního obrazu, představují sortiment a katalog věcí na objednávku, pracují s pokladní. Čistič provádí mokré a všeobecné čištění prostor.

  Accounting lze provádět na dálku, bude to zachránit rozpočet platů (dálkové Zvláštní služba bude stát 10-15 tisíc rublů). Pokud jde o ostatní členy zaplacení práce, správci obvykle dostávají stálý plat + procenta z prodeje kabiny (z 30 na 60 tisíc rublů), konzultanti jsou plat + procento z vlastních tržeb (cca 20 - 40.000), čistič pouze fixní plat spoléhá (10-15 tisíc rublů).

  Naši partneři

  Vývoj svatebního salonu závisí na tom, jak vůdce bude spolupracovat s partnery ze svatební sféry. Proto je třeba volat zástupce stejného odvětví a poslat jim návrhy vzájemně prospěšné spolupráce. Partneři mohou být:

  • fotografy a kameramany;
  • majitelé restaurací a banketů;
  • vedoucí oslavy;
  • dekoratéři svátků;
  • svatební manažeři;
  • kosmetické salony a oblíbené soukromé specialisty.

  Mohou vzájemně nabízejí reklamy (letáky, brožury o různých partnerských územích), odměny pro každého klienta (letáky s jednotlivými čísly partnerů), společné aktivity (výstavy, konference).

  Jak otevřít svatební salon od začátku

  Jak ukazuje praxe, dokonce i sezónní svatební podnikání je poměrně nákladově efektivní. Vzhledem k vysoké konkurenci v této oblasti, stejně jako k určitým nuancům podnikání, budete schopni dosáhnout reálného úspěchu v této oblasti. Hlavním úkolem je vytvořit podrobnou strategii akcí a systematicky posunout k cíli.

  Studujeme rysy podnikání

  Samozřejmě musíte začít podnikat pouze porovnáním vlastních úspor s plánovaným výdajem a určením toho, které výklenky máte v úmyslu obsadit. Obecně platí, že když mluvíme o svatebním salonu, odborníci doporučují, aby nebyli omezeni pouze na šaty. Optimálním řešením bude pokrýt co nejširší spektrum služeb. Například můžete nabídnout prodej a pronájem různých doplňků, poskytovat auta a hudbu, stejně jako navrhnout místo pro oslavu.

  Nezapomeňte studovat, co konkurenti nabízejí zákazníkům, před otevřením svatebního salonu od začátku v malém městě. Podnikatelský plán projektu by měl být navržen takovým způsobem, abyste mohli svým návštěvníkům nabídnout službu, jejíž kvalita nebude horší než to, co již bylo uvedeno. Kromě toho je skvělým nápadem představit zákazníkům něco neobvyklého a inovativního.

  Nezapomeňte, že modely šatů a kostýmů, které máte v plánu nabídnout, by měly být opravdu zajímavé a stylové. Pokuste se vyhnout nákupu triviálních modelů. Je důležité si uvědomit, že velikosti a tvary oblečení musí odpovídat různým typům čísel. Nepochybně nejlepším řešením je uspořádat v salonu vlastní studio, kde si hosté mohou navrhnout a šit oblek nebo si vezmou hotové šaty. Případně můžete podepsat smlouvu se šicí dílnou, která bude sloužit zákazníkům.

  Samozřejmě, v tomto případě existují určité potíže, s nimiž se budete potýkat. Samozřejmě je to vysoká konkurence a sezónnost, která může v případě potřeby ovlivnit uzavření bankovní expertízy, půjčování podniků. Přestože podle zkušených podnikatelů, dobré organizace činností a přemýšlivý podnikatelský plán snižují možná rizika na nulu.

  Řešíme formality

  Jak můžete vidět, taková myšlenka, jak otevřít svatební salon, může být velmi výnosná. Samozřejmě, počáteční aktivity by měly být svojí konstrukcí. Chcete-li to udělat, musíte se rozhodnout, jak plánujete pracovat. Registrace podniku jako IP bude samozřejmě nejjednodušším a nejvíce racionálním řešením. V tomto případě nestrávíte spoustu času potřebným k získání potřebných dokladů od daňové služby a nebudete mít potíže s vykazováním a účetnictvím.

  Registrace JSC zajišťuje poskytování služeb soukromým a právnickým osobám. Obvykle tento typ podnikání nevyžaduje tento druh designu. Navíc při registraci podniku musíte vytvořit statutární a majetkový fond vaší společnosti. V každém případě tento typ podnikání zahrnuje získání a registraci pokladny, takže do plánování vašeho projektu vložte náklady na zpracování potřebné dokumentace na úrovni 25 000 rublů.

  Úspěšné místo je klíčem k úspěchu podniku

  Provedení podnikatelského plánu pro svatební salon v malém městě zastavte výběrem správného pokoje. Nezapomeňte, že příznivá poloha určitě pomůže zvýšit příjmy. Měli byste věnovat pozornost nabídce pronájmu náměstí v různých nákupních komplexech nebo prostorách, které se nacházejí v centrálních okresech města. Zároveň si uvědomte, jak pohodlné je oslovit zákazníky svůj salon. Dávejte pozor na dostupnost parkovacích míst a velkých okenních oken.

  Pokud jde o technické záležitosti, prostor místnosti by měl být dostatečný k tomu, aby snadno umístil všechny dostupné modely oděvů, stejně jako vybavit několik místností a vybavit měkký nábytek pro návštěvníky. Typicky tyto požadavky splňují sály nejméně 50 metrů čtverečních. m. Musíte se také postarat o dobré osvětlení, větrání a klimatizaci. Koneckonců, na pohodlí klientů závisí na prestiži vašeho orgánu, a tím i jeho docházky a celkové příjmy.

  Při plánování poskytování dopravních pronájmů je důležité mít samostatné výstavní boxy pro automobily nebo se omezit na dobrý a informativní katalog dostupných modelů. Samozřejmě, dekorace dopravy by měla být také zařazena do seznamu služeb salonu a měla by být předána návštěvníkům.

  Pokud mluvit o nábytku, hodně záleží na vašich představách o nábytku podobných institucí. Nepochybně bude nejlepším řešením stylový a diskrétní interiér, který bude výhodně zastírat prezentované modely oblečení a dalšího příslušenství. Přestože fasáda budovy je lepší vytahovat dostatečně rychle, aby přilákala pozornost kolemjdoucích. Pronájem vhodného pokoje v centrální části města bude stát 45 000 rublů.

  Vybavení prostor

  Otevření svatebního salonu, jehož obchodní plán uvádíme níže jako příklad, je spojen s působivými náklady na získání speciálního vybavení. Koneckonců, aby návštěvníci byli pohodlní a pohodlní, musíte si koupit speciální nábytek, kde si je můžete pořídit, a poradci jim nabídnou několik různých modelů oblečení a doplňků.

  Kromě toho budete muset koupit závěsy, figuríny, zrcadla, kování a další obchodní vybavení. Když plánujete otevřít ateliér, přemýšlejte o nákupu potřebného vybavení pro řezání a šití. Podívejme se tedy na přibližný seznam nejdůležitějších vybavení salónu:

  • průhledná vitrína pro drobné doplňky (4) - 56 000;
  • manekýn v plné výšce (6) - 24 000;
  • figurína pro šperky (10) - 2 000;
  • montážní kabina se zrcadlem (2) - 8 000;
  • Mobilní stojany (8) - 40 000;
  • Plece (200) - 3 000;
  • obchodní okna (2) - 18 000;
  • regály pro boty (2) - 20 000;
  • pohovka s křeslem a stolem (1) - 32 000;
  • Velká zrcadla (4) - 14 000;
  • kancelářský stůl a židle (1) - 5 000.

  Jak vidíte, při nákupu obchodního a výstavního zařízení bude muset strávit nejméně 222 000 rublů. Přidejte na toto číslo také náklady na potřebné kancelářské vybavení (přibližně 108 000). Tak, aby salon vybavil, musíte ušetřit zhruba 330 000 rublů. Samozřejmě, při otevírání a šití obchodů v salonu je nutné zvýšit tuto částku o dalších 150 000 rublů.

  Výběr sortimentu a napájecího kanálu

  Další důležitou otázkou, kterou má vyřešit nový podnikatel, je volba dodavatele hotových oděvů a textilií. Při tom byste se měli snažit poskytnout širokou škálu vysoce kvalitních položek. Odborníci doporučují začít s asi 40 modely svatebních šatů a 5 druhů pánských obleků. Bude také zbytečné koupit asi 20 variant večerních šatů. Tento výdajový prvek vám pomůže zvýšit obrat vaší instituce v chladném období, kdy je období svatby v útlumu.

  Samozřejmě, že váš produkt by měl být prezentován klasickými a ultramoderními novinkami. V takovém případě zvažte nejnovější trendy ve světě módy, aby byli vaši zákazníci spokojeni s výběrem a doporučili vaší založení přátelům. Dále je důležité uzavřít dohody o pravidelném dodávání modelů v jasně stanoveném časovém rámci, aby se vyloučila možnost nečinnosti v době zvýšené poptávky po vašich službách. Nezapomeňte, že najdete spolehlivé dodavatele online. To umožňuje spolupráci se známými zahraničními značkami.

  Při uzavření smlouvy o dodávce nezapomeňte na cenu hotových modelů. Čím širší cenový rozsah ve vašem salonu, tím více potenciálních zákazníků můžete přilákat. Ujistěte se, že vám poskytnete pronájem oblečení a obuvi. Tato funkce pomůže vrátit i poměrně drahé vybavení během jednoho měsíce.

  Pokud jde o volbu výrobce, je lepší zaměřit se na velmi široký rozsah. Zpravidla budete určitě ochotni kupovat věci domácí i zahraniční výroby. Jediným bodem, který se musí postarat, je to, že zakoupené produkty musí být vysoce kvalitní, protože z toho někteří odborníci nedoporučují, aby se zboží z Číny prodávalo. Obvykle se nákup zboží může pohybovat v rozmezí 500 000 - 1 500 000 rublů.

  Hledáte zaměstnance

  Jak ukazuje praxe, pro malý salon budete potřebovat najmout dva konzultanty a každý z nich nabídne plat 20 000 rublů. V tomto případě majitel může samostatně provádět správu a účetnictví. Při výběru kandidátů na otevřené pozice se řídí zkušenostmi svých uchazečů o zaměstnání. Nezapomeňte, že profesionál může vždy podporovat rozhovor, pomáhat klientovi s volbou a vyřešit konfliktní situaci.

  Není to špatné, pokud kandidáti na příspěvek mají představu o šití a mohou pomoci měřit šité konfekce. Samozřejmě, konzultanti musí důkladně prozkoumat celou řadu svého salonu. Znalost základů psychologie pomůže zvýšit tržby a zdvořilost zaměstnanců zaručí dobrou pověst vaší instituce.

  Způsoby reklamních služeb

  Již jsme již uvedli, že dobře napsaný obchodní plán může pomoci při realizaci úspěšného podnikání. Svatební salón s výpočtem počátečních nákladů je poměrně složitý projekt, protože je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí a drobností, a proto je lepší svěřit hlavní strategii odborníkům. Samozřejmě, při plánování je nutné poskytnout reklamní náklady.

  Měli byste se co nejvíce dostat k publiku, a proto by informace o vaší instituci měly být zobrazeny v různých adresářích, tištěných a v síti. Dobrým nápadem je otevřít vlastní internetový obchod, kde můžete poskytovat některé služby online. Je také dobré nechat informace o vaší instituci v orgánech pro registraci manželství, protože budoucí novomanželé budou mít jistě prohlášení tam. Nezapomeňte objednat dobré a viditelné znamení, pomůže přilákat pozornost neformálních kolemjdoucích.

  Je důležité přemýšlet o flexibilním systému slev, například o složitém designu oslavy, který se také stane faktorem, který přitahuje zákazníky. Pokuste se co nejvíce šířit informace o sobě.

  Jedním slovem, nemusíte ušetřit na reklamu, zvláště zpočátku. Přestože vzhledem k sezónnosti podniku je třeba čas od času provádět PR kampaň s cílem informovat zákazníky o nových produktech a doplňkových službách. Obvykle je třeba poskytnout asi 70 000 rublů za první reklamní kampaň a asi 50 000 ročních nákladů na podporu podnikání.

  Odhady nákladů projektu

  Zvažme konkrétní příklad otevření salonu svatebních doplňků a příslušenství. Takže si pronajmeme pokoj o rozloze 70 metrů čtverečních. v centru města a zaměstnávají dva konzultanty a květinářství. Poskytujeme služby v oblasti prodeje a půjčování svatebních šatů, sálových dekorací, bižuterie, obuvi. Je také možné vytvořit kytice pro výzdobu místnosti, kde se bude konat oslava. Budeme objednávat oblečení a obuv známých tuzemských i zahraničních značek v poměru 1: 1. Kromě toho uzavřeme dohodu s krejčím, abychom přizpůsobili exkluzivní šaty a nasadili konfekční oblečení.

  Nyní zvažte ekonomickou stránku problému. Obvykle se seznam spouštěcích příloh skládá z následujících pozic:

  • pronájem za dobu opravy prostor a provádění restaurátorských prací - 250 000;
  • registrace - 25 000;
  • nákup vybavení - 330 000;
  • nákup zboží - 700 000;
  • další náklady včetně reklamy - 200 000.

  Práh vstupu do podnikání v našem případě bude 1 505 000 rublů. Dále budeme zvažovat, jaké výdaje by měly být plánovány pro udržení workflow:

  • pronájem - 540 000;
  • plat - 720 000;
  • doplňování sbírky - 1 000 000;
  • reklama - 50 000;
  • zaplacení daní - 240 000;
  • související náklady - 100 000.

  Roční údržba podniku vám bude stát 2 650 000 rublů. Vzhledem k tomu, že průměrný příjem těchto zařízení činí 4 000 000 rublů, plánovaný zisk činí 1 350 000. To vám umožní dosáhnout celé doby návratnosti ve výši 14 měsíců.

  Samozřejmě, každý projekt by měl být přizpůsoben konkrétnímu regionu a poptávce po jednom či druhém druhu služeb. Podle odborníků organizace takovéto činnosti obvykle přináší velmi dobrý zisk a vyplácí se od šesti do osmnácti měsíců.

  Jak otevřít svatební salon od začátku

  Odborníci finančního trhu říkají, že svatební podnik může přinést dobrý příjem. Jedná se o poměrně lukrativní a úspěšnou firmu, která se dokonale hodí jak pro zkušené podnikatele, tak pro začátečníky. V tomto článku vám řekneme, jak otevřít svatební salon od základů a vyhnout se chybám ve fázi podnikání.

  Vlastnosti podnikání

  Pokud jste se pevně rozhodli - chci otevřít svatební podnikání, nejprve musíte rozhodnout o velikosti počáteční investice. To není snadné. Budete muset vynaložit spoustu času a energie na rozvoj myšlenky svatebního podnikání. Salon by měl pokrývat co nejvíce aktivit. Prodej svatebních šatů, kostýmů a doplňků přinese dobrý zisk, ale pokud chcete vydělat slušné peníze, budete muset nabídnout zákazníkům služby na registraci hodovní síně, poskytují širokou škálu svatebních atributů a tak dále.

  Před otevřením svatebního salonu od začátku budete potřebovat prozkoumat trh a pečlivě analyzovat výkonnost konkurentů. Je žádoucí, aby ve vašem salonu bylo něco nového a originálního, které by mohlo zákazníkům intrikovat, ale neopakovalo to, co je v jiných obchodech pracujících v okolí. Svatba je velmi důležitá událost, proto se téměř novomanželé snaží vytvořit svůj vlastní jedinečný styl jak v oblečení, tak ve všech ostatních detailech. Z tohoto velmi důležitého bodu nelze ztratit zrak.

  Po studiu dalších obchodů na základě výsledků můžete vyvodit závěry o tom, jaké produkty by neměly být nabízeny ve vaší kajutě a jaké opomenutí mohou soutěžící využít ve svůj prospěch. Chcete-li přilákat co nejvíce zákazníků, musíte zvolit nové nekonvenční modely. Pokud se rozhodnete otevřít svatební salon, buďte připraveni na to, že budete muset neustále vyvíjet nové nápady, které přitahují zákazníky jako magnet.

  Svatební šaty a doplňky jsou vždy v poptávce i během finanční krize. O tom, jak otevřít svatební podnikání, můžete říct zkušeným podnikatelům, kteří se v této oblasti podařilo dosáhnout velkého úspěchu. Ale je nepravděpodobné, že s nově příchozími budou sdílet komplikace komerční nápady. Velmi dobře, pokud máte nějaký základ - vlastní pokoj pro salon nebo šicí dílnu. Ale jak otevřít salon svatebních šatů od nuly? Na tuto otázku se pokusíme odpovědět v našem článku.

  Výhody a nevýhody

  • Stabilní poptávka po zboží. Nedávno se počet manželství v naší zemi výrazně zvýšil. Pokles objemu obchodu v zimě je více než vyrovnán každoročním letním svatebním boomem;
  • Svatební šaty jsou drahé, takže jejich prodej je vysoce výnosný;
  • Vzhledem k vysoké poptávce po produktech a ne příliš velkým kapitálovým investicím se všechny počáteční investice vyplatí za 6-8 měsíců.

  Nevýhody:

  • V poslední době je činnost svatební agentury velmi oblíbená, takže je vysoká úroveň soutěže;
  • Objemy prodeje jsou ovlivněny jak počasím, tak rokem. Chcete-li otevřít svatební salon v malém městě, buďte připraveni na to, že v zimě přinese malý zisk;
  • Vzhledem k sezónnímu prodeji a v důsledku nekonzistentních zisků mnohé banky odmítají půjčit takovým podnikům, což výrazně komplikuje jejich rozvoj;
  • Neustálé aktualizace sortimentu. Pokud nebudete sledovat módní trendy, podnikání se rychle potopí.

  Podnikatelský plán

  Představujeme vám příklad podnikatelského plánu pro svatební salon:

  • Příprava dokumentů;
  • Hledání správného pokoje;
  • Provádění dokumentů;
  • Platba státního poplatku;
  • Kosmetické opravy prostor;
  • Rozvoj sortimentu zboží a služeb;
  • Nákup zařízení a zboží;
  • Nábor zaměstnanců;
  • Reklama;
  • Hledání partnerů;
  • Řízení fungování podniku.

  Pro každý z těchto bodů je nutné přijmout vhodná rozhodnutí. V průběhu práce se mohou objevit i jiné nepředvídané okolnosti, ale přesto musíte připravit co nejvíce a jednat v souladu s obchodním plánem pro otevření svatebního salonu.

  Před otevřením salonu svatebních šatů od začátku se můžete pokusit vytvořit internetový obchod, abyste získali potřebné zkušenosti v této oblasti. Samozřejmě bez stacionárního svatebního salonu v tomto oboru není možné se dostat, protože novomanželé obvykle nakupují oblečení pouze po pečlivé montáži. Ale díky obchodu na internetu budete schopni zjistit, které výrobky jsou ve vysoké poptávce a nebudou investovat do vědomě nevýnosné komodity.

  Strategie rozvoje

  Před otevřením svatebního salonu se musíte rozhodnout, který schéma bude fungovat:

  • Nakupujete hotové šaty ve velkém a prodávejte je za vyšší cenu. To je nejvhodnější, ale zároveň ztrátová možnost. V tomto oboru existuje vysoká úroveň konkurence. Pokud nemůžete splnit všechny potřeby zákazníků, salon se stane neziskové;
  • V salonu je k dispozici minimální sortiment (20-30 modelů). Zákazníci si mohou vybrat zbývající objednávky podle katalogu a umístit jednotlivé objednávky. Můžete otevřít malý ateliér u základny salonu a šaty šaty sami, ale pro to budete potřebovat dobrý pán. Kromě toho je nutné udržet švadlenku ve stavu, který se bude zabývat vybavením oblečení pro danou postavu;
  • Problém sezónnosti podnikání lze řešit rozšířením rozsahu. Přidejte večerní a koktejlové šaty na svatební šaty. Lidé nakupují krásné oblečení pro různé slavnostní a slavnostní události, které se konají v různých obdobích roku. Díky tomu bude interiér pracovat bez prostojů;
  • Chcete-li zvýšit ziskovost firmy, zkuste svatební šaty na požádání. Tato služba je zpravidla velice žádoucí;
  • Přemýšlejte o tom, co můžete zákazníkům nabídnout, aby jejich salon byl jedinečný. Nedávno mnoho novomanželů objednal svatební organizaci "na klíč". To znamená, že si vyberete svatební šaty, stejně jako boty, doplňky, dekorace pro banketní sál, auta pro svatbu a tak dále.

  Po vymezení rozvojové strategie můžete pokračovat do další fáze - výběrem místnosti pro salon.

  Umístění

  Začátečníci se často zajímají o to, jak zahájit zahájení svatebního salonu? Samozřejmě s výběrem místa a prostor. Musí se hledat na místě, kde je konstantní tok lidí. Věnujte pozornost skutečnosti, že v místnosti bylo možné vyrobit skleněné vitríny, které budou jasně viditelné z ulice. Salon by měl být prostorný, takže můžete dát spoustu figuríny s různými modely šatů a kostýmů.

  Nejpopulárnější modely by měly být uprostřed místnosti a ve skleněných obalech. Poté, co umístíte figuríny, musíte přidělovat prostor pro místnost. K tomu potřebujete 10-15 metrů čtverečních. metrů plochy, dobré osvětlení a velké zrcadlo. Nejlepší je otevřít svatební salon v obchodním komplexu nebo na jedné z centrálních ulic města.

  Zařízení

  Pokud se rozhodnete otevřít salon svatebních šatů v pronajatém pokoji, je nepravděpodobné, že majitel vám umožní vyvrtat stěny a připevnit závěsy k nim, takže je lepší koupit podlahové konstrukce. Pro šperky a doplňky budou potřebovat speciální vitríny. Pod botami musíte nainstalovat oddělené police. Při výběru zařízení věnujte zvláštní pozornost jeho funkčnosti a kvalitě. Nejlepší volba - je to lehké, ale zároveň robustní provedení. Náklady na nákup zařízení musí být nutně zahrnuty do obchodního plánu svatebního salonu.

  Potřebné druhy obchodního vybavení ve svatebním salonu:

  • Manekýn - 6 tisíc rublů (20 kusů);
  • Podlahový závěs - 10 tisíc rublů (5 kusů);
  • Showcase for accessories - 15 tisíc rublů (2 kusy);
  • Pokladna - 40 tisíc rublů (při registraci v daňové kontrole);
  • Montáž pódium - 15 tisíc rublů (2 kusy);
  • Křesla pro návštěvníky - 5 tisíc rublů (4 kusy);
  • Velká zrcadla - 10 tisíc rublů (4 kusy);
  • Vývěsní tabule - 50 tisíc rublů.

  Chcete-li koupit veškeré potřebné vybavení, strávíte 380 tisíc rublů. Rozhodněte se, zda stojí za otevření svatebního salonu, ale chtěl bych poznamenat, že to není příliš mnoho peněz, které by mohlo začít tak slibné a výnosné podnikání.

  Finanční investice a zisk

  Nyní se pokuste najít odpověď na nejdůležitější otázku, kolik stojí za otevření svatebního salonu? Pokud si pronajmete budovu, bude potřebovat zhruba 1 milion rublů k založení obchodní síně a nákup první zásilky. Jedná se o přibližný výpočet, protože konečná výše počátečního kapitálu do značné míry závisí na umístění kabiny. V malém městě to bude mnohem méně. Nejdražší možností je vytvořit nebo koupit vlastní prostory. V takovém případě budete muset zaplatit několik milionů rublů.

  Při přípravě obchodního plánu pro svatební agenturu nezapomeňte vzít v úvahu povinné měsíční výdaje:

  • Daně. O této položce výdajů z nějakého důvodu se připomíná naposledy, a ve skutečnosti byste měli provádět odpočty v daňové kontrole měsíčně. Kromě toho je třeba přispívat do různých fondů - penzijního, sociálního, atd.;
  • Pronájem. Majiteli místnosti je jedno, kolik jste vydělali peníze minulý měsíc a zda budou stačit k zaplacení nájemného. Pokud nepřevedete dohodnutou částku na jeho účet, budete vyzváni, abyste uvolnili prostory a zaplatili pokutu;
  • Plat. Je nepravděpodobné, že někdo bude chtít pracovat ve vašem salonu "pro poděkování", takže obchodní plán svatební agentury s výpočty by měl být věnován bod - plat zaměstnancům.

  Podívejme se na podrobnosti o tom, co je potřeba k otevření svatebního salonu:

  • Pronájem prostor - od 20 tisíc rublů;
  • Oprava - ze 100 tisíc rublů;
  • Nákup zařízení - 330 tisíc rublů;
  • Zboží - 300 tisíc rublů;
  • Saldo zaměstnanců - 40 tisíc rublů;
  • Vývěsní tabule - 50 tisíc rublů;
  • Reklama - 20 tisíc rublů.

  Celkem: 860 tisíc rublů.

  V počáteční fázi byste neměli očekávat velký zisk. Vynaloží spoustu práce na dosažení normální úrovně ziskovosti. Doslova po 6 měsících práce začne váš případ ovoce. Mesačný průměrný zisk průměrného salonu může dosáhnout 200-250 tisíc rublů. Pokud nabízíte svým zákazníkům další doplňkové služby, příjmy se někdy zvýší.

  Ziskovost

  Nyní víte, kde začít svatební podnikání. Je čas promluvit si o jeho ziskovosti. Jeho úroveň je vzhledem k velkému přírůstku prodaných výrobků poměrně vysoká. U svatebních šatů je to v rozmezí 85-200% a u doplňků 110-520%.

  Pro pronájem prostor o 25-50 m2. metrů podnikatel bude platit asi 50 tisíc rublů. I když prodáváte produkt s minimální přirážkou 100%, pokryje všechny tyto náklady měsíční výnos 100 tisíc rublů. Jeden svatební šaty stojí 10-30 tisíc rublů a je dražší, to je důvod, proč váš salon bez problémů obdrží zisk 100 tisíc rublů. Jak můžete vidět, i při tak mírném objemu prodeje zůstává podnikatel v černé barvě. Období návratnosti podniku převážně závisí na velikosti počáteční investice. Pokud investujete 300 tisíc rublů do svatebního salonu, vaše základní kapitál se vrátí za 6-8 měsíců.

  Závěry

  Před otevřením svatebního podniku od začátku myslete pečlivě a připravte podrobný plán akce. Díky kompetentnímu přístupu přinese tento druh podnikatelské činnosti dobrý stabilní příjem, ale pouze pokud jste zodpovědní a seriózní ohledně organizace vašeho podnikání.