Jak otevřít knihkupectví od začátku

Dítě každého z nás je spojeno s knihami. Máma četla pohádky na noc, s tátou bylo zajímavé číst o dobrodružstvích a mořských cestách. Ale pesimističtí lidé již mnoho let tvrdí, že kniha je zastaralá, že byla nahrazena elektronickými verzemi.

To není pravda. Knihy byly vždy čteny a čtené. A co je čteno, je vám jedno, jestli se rozhodnete přijmout knihu. Protože potřebujete obchodovat s tím, co je nejvíce požadováno. Pokud máte rádi knihy, pokud máte opravdu radost číst knihy a těšit se na šustění a vůně svých stránek, pak budete určitě muset otevřít knihkupectví. Informovaní lidé říkají, že produkt, který se vám líbí, je lépe prodáván.

Hlavním úkolem je vše správně uspořádat. A v tomto případě bude knihkupectví přinášet dobrý příjem. Nyní se pokusíme odpovědět na otázky, které se týkají každého začínajícího podnikatele. Jak otevřít knihkupectví od začátku? Jaké kroky je třeba učinit na prvním místě?

Registrační formulář

Experti na trhu tvrdí, že otevření malého knížky bude vyžadovat od jeho majitele zhruba jeden a půl milionu rublů. Ale během jednoho roku se tato podnikatelská činnost zaplatí sama za sebe.

Samozřejmě by bylo lepší a jednodušší se registrovat jako individuální podnikatel. Ale to je možné pouze v případě, že obchod vlastní pouze vás. Pokud otevřete obchod ve skupině několika lidí, musíte jej zaregistrovat jako LLC.

Při registračním řízení strávíte zhruba 4 tisíce rublů. Pokud jste si vybrali samostatný obchod pro obchod, nikoliv na území obchodu nebo centra, budete potřebovat také dokumenty od sanitární a epidemiologické stanice a hasičského oddělení, které vám umožní otevřít. Příjem těchto dokumentů bude vyžadovat dalších 10 - 15 tisíc rublů. Pokud skladovací plocha nepřesáhne sto padesát čtverečních metrů, zaplatíte UTII na výhodném daňovém systému.

Výběr místnosti

Otázka ubytování by měla být pro vás nejdůležitější. Protože pokud je místo zvoleno správně, dochází k dobrému navštívení obchodu a zisk se zvýší.

Musíte najít rušnou pasáž. Procházka kolem velkých supermarketů a nákupních center. Souhlasíte s pronájmem prostor na jejich území. Získáte řadu výhod. Nejprve. Žádné reklamní náklady, protože průchodnost ve velkých obchodech je vysoká. Bude nutné pouze přijít s neobvyklým označením a krásně vyzdobit obchod. Druhý. Správa nákupního centra se bude zabývat ochranou vašeho obchodu a získáním povolení prodat váš produkt. Nemusíte to dělat.

Nejnavštěvovanější místa v nákupních centrech jsou u vchodu do centra, v blízkosti eskalátorů a nedotčených obchodů. Zde na těchto místech musíte najít pokoj.

Pronájem prostor - to je nejvíce přijatelná možnost pro začínajícího obchodníka. Nákup místnosti pro vybudování obchodu je drahé potěšení, a ne každý podnikatel na začátku své cesty ji vytáhne. Existuje však ještě jedna zajímavá možnost. Určitě ve vašem městě je postavený supermarket nebo nákupní centrum. Investujte do něj a v tomto centru, když je vybudován, budete mít svůj vlastní prostor, kde můžete otevřít obchod.

Nyní, jak přilákat zákazníky do vašeho obchodu. Pronájem pokoje ve velkém nákupním centru, komplexní reklamní kampaň, kterou nepotřebujete. Zamyslete se nad názvem a vzhledu značky obchodu. Měla by být krásná a nezapomenutelná. Můžete použít hromadné nebo podsvícení. Vložte do ulice reklamní plakáty nebo stánky ve vstupní hale centra. Nebojte se vytvořit vlastní webové stránky, kde můžete uveřejňovat všechny informace o vašem obchodě.

Výdaje na místě. Bude nutné provést opravy a vynaložit peníze na znamení. Asi dvě stě tisíc rublů od vás to půjde pryč. Faktem je, že samotné označení a schválení jeho instalace jsou drahé.

Formát a sortiment obchodu

Velmi oblíbené jsou lidé v knižních kioscích nebo v malých obchodech, kde najdete knihu pro každý vkus - a dětské pohádky a milostný příběh. Proto podnikatelé považují všestranný formát knihového kiosku za nejvýnosnější.

Pokud však ve studiích trhu ve vašem městě nevidíte hodnou konkurenci a existuje poptávka po odborné literatuře, můžete si vybrat úzké profily.

Příklady

 • Dětská kniha. V tomto obchodě můžete přidat k prodeji různé vzdělávací hry. Vyberte oblasti, kde je mnoho mateřských škol, je zde polyklinikum. Dobrou volbou je vybrat si pokoj v centru pro děti.
 • Technická a vzdělávací literatura. Ideální pro areál nebo vedle ústavu.
 • Použitý knihkupectví. Tato možnost je vhodná pro velké města. Tyto obchody připomínají klub zájmů, kde se všichni dobře znají, jak návštěvníci, tak prodejci.
 • Snadné čtení. Obchod pro letovisko. Vyberte si levnou dobrodružnou literaturu a romantické romány, které rekreanti rádi čtou na pláži a na lavičkách.

Publikování studijních knih, držte krok s novými produkty. Musíte vždycky vědět, co dnešní lidé čtou a co zítra mají rádi. Protože musíte tuto konkrétní literaturu prodávat.

Další bod, který musíte vědět. Konstantní poptávku požívá taková literatura jako dětská, žánrová, současná próza, klasika. A sezónní poptávka - učebnice pro školy a univerzity, dárkové vydání. Špičková aktivita v srpnu-září - školáci a studenti nakupují potřebné učebnice a doprovodné vzdělávací materiály. Druhý vrchol nastane na konci roku, kdy se zakoupí dárky. Stále existují lidé, kteří tuto knihu považují za nejlepší dárek.

Proto právě v této době, v srpnu nebo prosinci, plánujete otevřít svůj obchod. Úspěšná propagace vašeho obchodu se všemi pravidly organizace, které vám budou poskytnuty.

Jak správně vybavit knihkupectví

Musíme pečlivě a zodpovědně přijmout nákup zařízení. Potřebujete speciální skluzavky, nízké obrubníky, pohodlné regály a vitríny a samozřejmě regály. Konzultujte s dobře informovanými lidmi. Vystavené vybavení by mělo odpovídat co nejvíce knih. A pro kupce musí být prostor pro pohyb.

Opravdové milovníky knih nekupují knihu hned. Podívají se na něj a procházejí. Takže nechte své knihy volně přístupné.

Knihy byly rozloženy. Zamyslete se nad pracovištěm pokladníka. Pro kupující by měly být skříňky instalovány tam, kde mohou dát své osobní věci.

Dohodněte se na zboží přímo s vydavateli. A ceny budou nižší a můžete se dohodnout na výpočtu po prodeji knih. Přibližné náklady na nákup zboží. S kapacitou svého obchodu v desetitisících knih budete potřebovat zhruba milion miliárd rublů. U knihového segmentu je kurz pro knihy obvykle mezi 50 a 100 procenty. A to je dobrý příjem.

Nábor

Obvykle je provozovatelem obchodu majitel obchodu. Pracuje také jako komoditní expert. Zpočátku není nutné vést zaměstnance do účetního, najdete osobu, která bude pracovat na částečný úvazek.

Od toho, jak prodejci pracují, závisí zisk přímo v obchodě. Když hledáte zaměstnance, nejprve věnujte pozornost učitelům, knihovníkům. Vědí dobře literaturu a mohou v případě potřeby poskytnout kupujícímu praktickou radu.

Vybírejte společenské a dobrotivé lidi, abyste pozdravili každého klienta přátelsky a mohli byste mu poskytnout praktické rady. Dobře čtení a vzdělaní konzultanti mohou hodně informovat o autora o jeho autorech, o jeho nejlepších dílech a o pomoc při výběru zajímavé nebo potřebné práce.

Optimální počet prodejců - čtyři lidé. Obvykle prodejci pracují podle plánu - dva ze dvou. A stálou přítomností dvou lidí poskytne zákazníkům lepší služby.

Aby se zabránilo krádeži knih, měl by být pokladník instalován blízko výstupu. Jeden z prodejců bude moci ovládat výstup z obchodu. A druhý pomůže klientům při výběru správné knihy přímo mezi řadami, mezi knihami.

Jaké jsou investice do knižní činnosti?

Především je třeba vytvořit obchodní plán pro knihkupectví. Podrobný pohled na všechny náklady, stanovení cen zboží, očekávaný příjem.

Každý začínající podnikatel začne počítat a zjistí, kolik mu otevře knihkupectví. Přesné údaje nejsou známy, protože celková výše nákladů je ovlivněna velmi důležitými nuancemi. Jaká bude poptávka po nabídnutém zboží? Jak vysoká je úroveň konkurence? Kolik bude trvat, než si půjčíte pokoj a koupíte nové knihy? A existuje spousta takových otázek. Pro malý obchod, jehož plocha nepřesahuje 60 metrů čtverečních, můžete udělat velmi hrubý odhad.

 • registrace vašeho obchodu bude stát přibližně pět tisíc rublů;
 • povolení od hasičů a sanitární služby pro obchod - více pět tisíc rublů;
 • opravy prostor, nákup vybavení, nákup vývěsní štítky - trochu více než dvě stě tisíc rublů;
 • nákup nových knih. Pokud plánujete koupit deset tisíc knih, budete potřebovat asi jeden milion rublů;
 • pronájem a plat - asi dvě stě tisíc rublů;
 • nepředvídané výdaje - sto tisíc rublů.

Jak jsme uvedli výše, otevření knihkupectví malého prostoru bude potřeba jeden a půl milionu rublů.

Ziskovost vaší společnosti poroste. Hlavní věcí je určit konkurenci a poptávku po zboží, které nabízíte. Knihy jako knihy nakupují. Při správné organizace ve všech otázkách a správný přístup k realizaci svého podnikatelského nápadu, bude vaše podnikání přinese stálý příjem a dobrý zisk.

A trochu rady. Pokud se rozhodnete pevně otevřít vlastní knihkupectví, pracujte v knihkupectvích. Vyberte různé formáty - velký obchod, obchod, řetěz obchodů.

Podívejte se pozorně, studujte tento podnik zevnitř. A pak s vědomím všech nuancí tohoto zajímavého podnikání se stanete opravdovým bizonem knihy knih.

Jak otevřít knihkupectví: inteligentní podnikání

Obchod s knihami lze organizovat jak v běžném obchodě, tak i v jeho internetovém analogu. Knihy jsou požadovány mezi mnoha skupinami obyvatelstva a mohou přinášet dobré zisky.

Navzdory rozsáhlému šíření všech druhů elektronických médií jsou knihy stále poptávané. A je nepravděpodobné, že se tato situace v blízké budoucnosti změní. Obchodování s knihami může přinést dobrý příjem, pokud je organizujete správně. Zvažte, jak otevřít knihkupectví: jak se registrovat a platit daně, kde si zboží vzít, jak si vybrat skladu, maximalizovat návštěvnost, kolik peněz bude potřebné k organizaci tohoto podnikání apod.

Registrace a daně

Majitel knihkupectví se může zaregistrovat jako samostatný podnikatel. Pokud existuje více vlastníků, pak bude vhodnější formou registrace společnost s ručením omezeným.

Kód vaší činnosti je OKVED - 52.47 "Maloobchod s knihami, časopisy, novinami, papírnictvím a papírnictvím." Pohodlným systémem zdanění je jediná daň z imputovaných příjmů (UTII). Může platit obchody o ploše nepřesahující 150 m2.

Pokud si samostatně kupujete nebo pronajmáte prostory mimo obchodní centrum, budete potřebovat povolení od SES a hasičského sboru.

Prodejna

Kde by měl být obchod s knihami umístěn tak, aby přinesl zisk jeho majiteli? Samozřejmě, v rušné pasáži, kde budou vidět vaši potenciální kupci.

Je velmi dobré otevřít knihkupectví v blízkosti velkých supermarketů nebo přímo na jejich území. Ještě lepší - v populárních a navštěvovaných nákupních centrech. Výhody tohoto uspořádání jsou zřejmé. Za prvé, existuje neustálý tok zákazníků. Nemusíte ani vynakládat peníze na reklamu, potřebujete pouze jasný nápis a dobře navržené vitríny. Za druhé, nemusíte se starat o získání povolení k obchodování v pronajatém pokoji, jsou to odpovědnost správy nákupního centra. Totéž platí pro ochranu.

Při výběru místa pro knihkupectví v nákupním centru se snažte vybrat nejnavštěvovanější místa: u vchodu, u výtahů nebo eskalátorů, u nejznámějších a nejznámějších obchodů bez ohledu na jejich směr.

Získání prostor pro sklad v objektu je velmi nákladné a často si nemůže dovolit začínajícího podnikatele. Proto je obvykle výhodnější si pronajmout pokoj. Další možností je investovat peníze do obchodního centra ve výstavbě. Když je postavena, obdržíte vlastní čtvereční metr, na kterém můžete uspořádat obchod.

Formát knihkupectví

Nejoblíbenější mezi obyvatelstvem jsou malé knížky (40-50 m2) s univerzálním sortimentem. Takové obchody jsou nejoblíbenější mezi podnikateli, protože jsou schopny přinést maximální zisk. Zejména se nacházejí v malých městech nebo ve spacích oblastech velkých měst a v nepřítomnosti blízkých konkurentů.

A přesto je v některých případech výhodné otevřít univerzální, ale specializované knihkupectví. Například:

 • Nakupování dětských knih (a vyvíjení hraček). Doporučujeme otevřít takový obchod blízko centra dětské kreativity, s mateřskou školou, nebo dokonce lépe - v oblasti, kde se nachází několik mateřských škol. A také v blízkosti dětských polyklinik nebo v nákupní arkádě dětských obchodů.
 • Prodej specializované střední školy. Otevírá se v těsné blízkosti univerzit nebo v areálu.
 • Starožitné knihkupectví nebo knihkupectví z druhé ruky. To je důležité pro velké města. Může se hodit do oblasti jiných obchodů se starožitnostmi.
 • Malý obchod se světelnou zábavou: levné knihy v papírových krytech, převážně žánrová literatura. Může úspěšně fungovat v rekreačním městě, na rušném místě na cestě k pláži.

Sortiment knihkupectví

Měli byste být dobře orientováni v oblasti vydávání knih, věděli jste, co je nyní populární, uvědomte si budoucí inovace a plánujte jejich vzhled v obchodě předem. To znamená, že musíte jasně znát odpověď na otázku: co se čte a co bude zítra číst. A prodávat právě to.

Kromě toho existují destinace, které mají konstantní nebo sezónní poptávku. První z nich zahrnuje literaturu pro děti, stejně jako knihy o umění: žánr beletrie (detektivní, dobrodružné, romantické romány, sci-fi), současnou prózu, tuzemských i zahraničních, a, samozřejmě, klasický ve všech svých variantách (próza, poezie, ruské literatury, cizí - od starověku až po naše dny).

Druhá může zahrnovat školní a univerzitní učebnice, dárkové vydání (aktivně zakoupené v předvečer prázdnin), některé části odborné literatury, například zahradnictví.

Pokud to oblast dovolí, můžete kromě knih také předat pohlednice, kalendáře, reprodukce obrazů a nástěnných map, malou sadu nejprodávanějších papírenských potřeb, vzdělávací hračky v oddělení knih pro nejmenší apod.

Vybavení a ubytování

Aby bylo možné zboží pohodlně umístit, budete potřebovat regály, regály, vitríny, skluzavky a obrubníky. Všechna zařízení by měla být umístěna tak, aby umožnila co nejvíce knih a současně poskytovala dostatek prostoru pro zákazníky.

Optimální formou obchodu pro knihkupectví je volný přístup ke zboží podle druhu supermarketu. Kniha není komodita, kterou lze vybrat, když ji pohlédnete z dálky. Kupující vždy chtějí prohlížet a prohlížet knihy.

Kromě umístění zboží se budete muset postarat o vybavení pracoviště pokladní a uzamykatelné skříňky na tašky. Budete potřebovat pokladnu se skenerem pro optimalizaci a urychlení procesu zpracování zakoupeného zboží.

Dodávky zboží

Na dodávku knih lze jednat přímo s vydavateli nebo s velkoobchodníky a zprostředkovateli. S vydavateli se můžete dohodnout na dodání zboží k prodeji - je to velmi výhodné a výhodné. Možná budou souhlasit s tím ihned, ale po určité době spolupráce. Proto byste měli být připraveni na to, že první zásilka zboží bude muset být zaplacena v plné výši. Obchodní marže pro knihy je 50 - 100%. V některých případech může být vyšší.

Zamyslete se nad dopravním problémem. Možná se rozhodnete, že bude levnější zboží dodat sami. Pokud je taková příležitost, dobrá. V některých případech je výhodnější uzavřít smlouvu s dopravním podnikem. Některé velkoobchodní společnosti při objednávání velkých pozemků a při dlouhodobé spolupráci sami dodávají zboží zákazníkům.

Zaměstnanci obchodu

 • Správce a odborník na komoditu je možné u jedné osoby. Obvykle je tato funkce prováděna vlastníkem obchodu, zejména v první fázi.
 • Účetní. Tento přístroj může být na volné noze.
 • Prodejní konzultanti-pokladníci. Optimální je mít čtyři lidi, kteří budou pracovat ve směnách, ve dvou, a budou vykonávat všechny uvedené funkce.

Knihkupectví by mělo pracovat pro lidi, kteří mají zájem o čtení, v literatuře se věnují, včetně všech novinek. Měli by být v kontaktu a společenský, mohli něco poradit a navrhnout, a také diskutovat o této nebo té knize. Měli byste povzbudit své prodejní konzultanty, aby rozšiřovali své obzory a zvyšovali své znalosti. Chcete-li tak učinit, můžete jim dovolit, aby si na víkend vzali knihy pro čtení, stejně jako koupit oblíbené publikace za velkoobchodní cenu.

Počáteční investice do podnikání

Další důležitá otázka: Kolik stojí za otevření knihkupectví?

Přibližný odhad nákladů na knihkupectví asi 50-60 m².

 • Registrace podniku v daňových orgánech - 5 000
 • Příjem povolení k obchodu v areálu - 5 000
 • Opravy, vybavení, vývěsní tabule a osvětlení - 200 000
 • Získávání zboží (asi 10 tisíc knih) - 1 000 000
 • Pronájem prostor - 50 000 za měsíc
 • Plat - 140 000
 • Ostatní výdaje - 100 000

Takže otevření malého knížky bude vyžadovat 1,5 milionu rublů. Úhrada takového podnikání je asi rok.

Obchodní plán knihkupectví je nejdůležitější součástí přípravy na otevření. Musí to být provedeno dříve, než začnete hledat obchod a přemýšlet o sortimentu. Váš obchodní plán se může mírně nebo výrazně lišit od výše uvedeného. Závisí to na velkém množství faktorů: náklady na nájemné, obyvatelstvo vašeho města, odlehlost vydavatelů a dodavatelů, přítomnost či absence konkurence atd.

Jak otevřít knihový obchod online

Obchod prostřednictvím internetu je moderní a v mnoha ohledech vhodná forma podnikání. Knihovnu můžete otevřít na internetu jako doplněk k obchodu, který již existuje ve skutečnosti nebo jako nezávislá firma.

Hlavním problémem tohoto podniku je vytvoření rozšířeného, ​​detailního, pohodlného a atraktivního katalogu produktů, kde bude každá kniha prezentována jako samostatná stránka s krycí fotografií a podrobným popisem.

Druhým důležitým bodem je dodávka produktů vybraných kupujícím po jeho objednávce a platbě. Existují tři hlavní způsoby dodání zboží z internetového obchodu:

 • Dodání kurýrem. Nejspolehlivější a nejvýhodnější způsob. Nevýhodou je, že může být použita na krátké vzdálenosti, nejčastěji v mezích města.
 • Pošta Ruska. Je to také velmi pohodlná a spolehlivá metoda, ale dražší a trvá mnohem víc času.
 • Dopravní společnosti. Rychlé a spolehlivé, ale velmi drahé. Jen málo kupujících souhlasí s tím, že za tuto formu doručení zaplatí.

Internetový prodej knih - podnikání je zcela nové, ale rychle se rozvíjí a je ziskové. Podle analytiků, knihy v tuto chvíli - nejběžnější a nejprodávanější produkt na internetu.

Jak otevřít knihkupectví od začátku

Knihy jsou našimi prvními učiteli. Vzpomeňte si, jak jste v raném dětství usnuli při čtení pohádek, a ve školních a vysokoškolských letech byla vědecká literatura tvým stálým společníkem. A teď mnozí nemají rádi odpočinout, četli slavné díla svých oblíbených autorů.

Dokonce i přes technologický pokrok a možnost používat elektronické knihy a tablety, tištěné publikace neztrácejí význam. Žádná tableta nenahradí šustění a vůni čerstvých stránek. Proto v dnešním článku chci mluvit o tom, jak otevřít knihkupectví. Jak ziskové v moderní době je tato práce.

Obchodní registrace

Každá činnost podléhá povinnému registraci v příslušných orgánech. Pokud jste jediným vlastníkem knihkupectví, bude jednodušší a výnosnější se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Pokud existuje několik vlastníků, měla by být právnická osoba formalizována, nejlepší možností je společnost s ručením omezeným (LLC).

Po registraci musíte zvolit OKVED kódy, v tomto případě je to 52.47 "Maloobchod s knihami, časopisy, novinami, papírnictvím a papírnictvím". Obchody až 150 metrů čtverečních. m. platit jedinou daň z imputovaných příjmů.

Pronajaté prostory musí splňovat všechny požadavky. K tomu musíte získat příslušná povolení pro činnosti od sanitární a požární služby.

Je obchodní kniha zisková nebo ne?

Poptávka po knihách každoročně roste. Dokonce i moderní elektronické knihy a tablety nejsou alternativou pro milovníky tiskových médií. Proto je otázka, zda je knižní obchod výhodný, určitě odpovědět ano. Ale jak říkají, jakýkoli způsob výdělku je spojen s riziky, a proto sto procent záruky úspěchu, samozřejmě, nikdo vám nedá.

Obchodní plán knihkupectví

Než začnete realizovat obchodní myšlenku pro otevření knihkupectví, měli byste sestavit podrobný obchodní plán s výpočty. To je nezbytné pro analýzu zvolené myšlenky vydělávat.

Ziskovost je poměr nákladů na realizaci nápadů a zisků. Určení významnosti této myšlenky je možné analýzou takových pojmů, jako je poptávka a konkurence.

Podmínky návratnosti podnikání. Knihkupectví je slibná myšlenka vydělat peníze. Úhrada takového projektu závisí na vašich podnikatelských vlastnostech. S kompetentním přístupem může knihkupectví platit za 1-2 roky a v budoucnu vám takový podnik poskytne stabilní příjem a vysoký zisk.

Pronájem náměstí

Správně zvolené umístění obchodu vám zajistí dobrou docházku a tím i vysoký zisk. Proto je na otázku pronajatých prostor zodpovědný.

Kde je knihkupectví otevřeno?

Samozřejmě, v přeplněných místech ve městě, například ve velkých nákupních centrech, supermarketech. Je-li to možné, lze v centrální části města otevřít knihkupectví a pronajmout samostatnou místnost. Ale zpravidla nemá smysl otevřít knihkupectví v centru, takže je už dost konkurence a její pravidelní zákazníci. Je mnohem výhodnější pronajmout malou plochu v supermarketu nebo nákupním centru. Nemusíte tedy ani vyvíjet komplexní reklamní kampaň, která by přilákala pozornost zákazníků, stačí mít jasné znamení se jménem obchodu.

Formát obchodu

Nejoblíbenější mezi obyvatelstvem jsou malá knihkupectví s rozsáhlým sortimentem literatury, od románů až po dětské pohádky. Z tohoto důvodu se podnikatelé obvykle rozhodnou volit různorodý formát obchodu, ale někdy v případě neexistence konkurence a dostupnosti poptávky můžete otevřít specializovanou knihkupectví úzkých knih. Případně můžete otevřít dětskou knihkupectví, vědeckou knihu, starožitné knihkupectví, knihkupectví z druhé ruky nebo malou stánku s knihami lehké zábavy.

Sortiment

Správně vytvořený sortiment a úspěšné umístění obchodu jsou hlavními kritérii pro úspěch v oblasti knih. Měli byste si být vědomi nových produktů, řídit se preferencemi moderních čtenářů a také mít aktuální informace o poptávce a konkurenci v oblasti knih. Teprve poté bude vaše podnikání úspěšné.

Samozřejmě existují žánry, které jsou vždy oblíbené, například díla slavných klasik. Také velká poptávka po románech, detektivních příbězích, dětské literatuře.

Kromě knih můžete prodat související produkty, například kalendáře, noviny, časopisy, tematické obrázky, papírnictví.

Zařízení pro knihkupectví

Pro pohodlné umístění zboží budete potřebovat regály, skříně, výlohy. Je velmi důležité řádně vybavit zařízení, které by mělo vykonávat několik funkcí, být prostorné a zároveň pohodlné pro pohodlný pohyb zákazníků prostřednictvím obchodu.

Nejlepší je dát kupujícím volný přístup k literatuře jako supermarket. To bude přitahovat další zákazníky, protože kupující, než si koupí knihu, to chtějí brát v úvahu podrobněji.

Zaměstnanci

Zkušení a kvalifikovaní zaměstnanci v knihkupectví jsou prostě nezbytní. Práce zaměstnanců bude přímo záviset na zisku z knižní činnosti.

V závislosti na oblasti obchodu vyberte počet zaměstnanců. U malého obchodu stačí najmout dva prodejní poradce, kteří budou pracovat na směnách. Při výběru kandidáta na pozici berte v úvahu jeho vzdělání, nejlépe dáváte přednost učitelům nebo knihovníkům obecně osobám, které o literatuře vědí hodně.

Jak otevřít knihkupectví od začátku?

Kolik stojí za otevření knihkupectví? Mnoho podnikatelů se o tuto záležitost zajímá. Nebudete však dostávat přesnou odpověď, protože náklady na prodej jsou dány mnoha důležitými nuancemi, jako jsou cena nájemného a zboží, stejně jako úroveň konkurence a poptávka po službách.

Můžete si vzít peníze na otevření obchodu v bance, půjčit si peníze od známých nebo využít bezplatnou peněžní pomoc, kterou státy přidělují mladým podnikatelům.

Náklady a zisky z účetnictví

Za prvé, stojí za to mluvit o množství nezbytných investic na realizaci podnikatelského nápadu.

 • Prostory k pronájmu. Jeho cena závisí na umístění knihkupectví, oblasti a vnějším stavu místnosti. Pro splnění požadavků SES a požární služby je zpravidla nutné provést alespoň minimální opravu.
 • Nákup zboží. Poté, co jste se rozhodli pro sortiment, postupujte kupováním zboží. Za prvé, musíte si koupit asi 2-5 tisíc knih. Je výhodnější nakupovat zboží přímo z vydavatelství, je to mnohem levnější, zvláště pokud si kupujete velké pozemky.
 • Placení práce zaměstnanců. Mzdy závisí na regionu, náklady na práci na podobných místech prodeje. Pokud chcete ušetřit peníze, můžete nejprve pracovat v obchodě jako prodejní poradce.

Zisk

Váš zisk bude záviset na konkurenci a poptávce. Již jsme zmínili relevanci a popularitu tištěných publikací. Navzdory vzniku elektronických knih stále lidé ochotně kupují tištěné publikace. Co se týká soutěže, je třeba pečlivě studovat tento faktor, úspěšné umístění obchodu rozhoduje každý.

Typicky je přirážka na knihy asi 50%. Souhlasíte s tím, že je to hodně, takže se tento podnik v relativně krátkém čase vyplatí.

Můžeme usoudit, že otevření knihkupectví je slibné podnikání, které s kompetentním přístupem k realizaci této myšlenky slibuje velký zisk a stabilní příjem.

Jak otevřít knihkupectví a proč je to nerentabilní?


Existuje názor, že knihy jsou zastaralé a elektronická verze přišla nahradit obvyklé závazky. Na to je nějaká pravda, ale není to úplně pravda, teď můžete vydělávat na běžných knihách. Pokud hledáte jednoduchý návod, jak otevřít knihkupectví bez příloh a vydělat miliony za měsíc, pak vás budeme zklamat, s největší pravděpodobností to nebudete mít. Kolem knihy je obrovský počet mýtů a mylných představ, o kterých budeme hovořit v tomto článku.

Existuje požadavek na obyčejné knihy?

První věc, kterou je třeba pochopit, je, zda existuje nějaký požadavek na knihový trh vůbec. K našemu štěstí bude odpověď pozitivní! Kolem knihy tvořily velkou komunitu, která věří, že je třeba číst knihy, které mají zájem na měkkém obalu má duši, a to voní v protikladu k elektronické verzi tabletu. Takové cílové publikum může číst cokoliv od Tolstého po Coelho a obvykle je to fikce.

Kromě fanoušků, kteří dávají přednost knihám do televize, jsou další cílové publikum nakupující knihy:

 • Studenti a žáci nakupují potřebné učebnice každý rok před zahájením studia.
 • Rodiče nakupují dětskou literaturu.
 • Kniha je nejlepším darem a velmi často je zakoupena jako dárek pro nový rok nebo narozeniny.
 • Specializovanou literaturu nakupují lidé, kteří se chtějí něco naučit. Například učebnice pro samostudium angličtiny, programování nebo vytváření podnikání.

Je to opravdu poptávka. Samozřejmě, že to není tak velké jako jídlo, a v první řadě během krize začnou vaši zákazníci šetřit na knihy, nicméně stále můžete vytvářet podnikání. V tomto odstavci jsme analyzovali, že teoreticky otevřeme knihkupectví od začátku a můžete něco vydělat. Dále budeme analyzovat, jak v praxi fungují věci.

Monstrózní konkurence

Nepřítel potřebuje vědět, zvlášť když je to vaše konkurence v oblasti knih. Po otevření vlastního knihkupectví nepřátel budete mít hodně:

 • Pirátské stránky - hlavním nepřítelem, který podkopává celý trh, jsou pirátské stránky, ze kterých si můžete stáhnout libovolnou knihu. Vzhledem k vývoji internetu a vzniku takových zdrojů ztrácejí běžné obchody tržby.
 • Knihovny - Někteří lidé nekupují knihy, ale prostě je berou v knihovnách.
 • Online obchody - například velmi silným konkurentem bude ozon.ru. Mají obrovský sortiment a rychlé dodání na místa dodání.
 • Velké offline obchody - obvyklé velké obchody s velkým sortimentem. Přečtěte si například město.
 • Malé obchody - s malými body také musí nějak bojovat.

V důsledku toho jsme shromáždili velký seznam vážných konkurentů, s nimiž musíme nějak bojovat. Můžeme doporučit dvě strategie:

Kompetentní marketing - v moderních realitách lidé často vybírají obchody, kde je pro ně pohodlné a příjemné nakupovat zboží. Od nákupu chtějí získat nějaké emoce. Svým potenciálním kupujícím můžete poskytnout emoce a pak se pravidelně dostanou do vašeho knihkupectví.

Tato strategie znamená, že:

 • Učte pracovníky, aby vždy komunikovali pozitivně se zákazníky a neustále se usmáli
 • Zamyslete se nad systémem slev pro běžné zákazníky
 • Proveďte krásnou a nákladnou opravu, která bude kombinována s konceptem značky
 • Jste aktivní v sociálních sítích. Aktivita neznamená pouze zveřejnění informací o slevách a nových produktech, ale psaní opravdu zajímavých článků, které si uživatelé přečtou. Samozřejmě, toto vše by mělo být navrženo v jediném designu s vaší značkou
 • Vytvořte internetový obchod. Pokud jde o internetový obchod, je to obecně samostatné téma pro konverzaci, které budeme pokrývat později.

Velký sortiment a nízké ceny - Další strategie, která vám umožní vypořádat se zákazníky. Zvažte příklad ze skutečného života. V mém městě (autorské město článku) je stará továrna, která byla před 30 lety přeměněna na nákupní centrum. Má obrovské knihkupectví, které zaujímá 1/3 celého podlaží. Tento obchod prodává knihy s malým příplatkem a má obrovský sortiment. Interiér obchodu je spíše starý sklad a prodejci tam nejsou příliš přátelští. A samozřejmě nemají online obchod a komunity v sociálních sítích. V blízkosti tohoto obchodu se otevřelo velké množství značkových knihkupectví, které byly ve všem lepší a musely by je zničit. Nicméně vzhledem k obrovskému sortimentu a nízkým cenám tento starý obchod neztratil 10% zisku. Hlavní obtížností této strategie je objem investic a dlouhá doba návratnosti. Vytvoření takového podniku bude vyžadovat obrovské množství, které často nepatří začínající podnikatelé.

Proč je nutné vytvořit internetový obchod?

Pokud chcete otevřít knihu online obchod jako samostatnou firmu, pak tato myšlenka má právo na život. Také, pokud chcete ve svém městě otevřít pravidelný knihkupectví, potřebujete také internetový obchod.

Spousta lidí si vybírá knihy prostřednictvím internetu. Četli popis, recenze a teprve potom si je koupí. Internetový obchod by neměl být vytvořen pro klíšťata, to prostě je, měl by být opravdu uživatelsky přívětivý. Osoba, která vstupuje do vašeho online knihkupectví, by měla vidět kvalitní design, velký katalog. Je třeba, aby uživatel tak pohodlně vybral knihu, kterou si můžete přečíst na vašem webu. Toho lze dosáhnout vytvořením uživatelsky přívětivého rozhraní, tematických sbírek, filmu pro knihy atd. Dokonce i když si člověk vybírá z vás zboží, které se vám líbí a nechá si ho koupit na jiném místě, nebude to mínus. V každém případě on použil vaše stránky, dostal odpověď na otázku, co číst, a možná v budoucnu přijde k vám znovu a koupit od vás.Příklad knihy online obchodu

Nikdo nemá rád ztrácí svůj čas v prázdné, takže je třeba ušetřit čas a energii vašich potenciálních kupujících. Chcete-li to provést, na webu internetového obchodu pod každým produktem by měla být informace o tom, zda je k dispozici ve vašem offline obchodu nebo ne. Pak kupující nebude muset přijít k vám a být zklamán nedostatkem nezbytné knihy.

Obchodní plán internetového knihkupectví bude následující:

Jak otevřít knihu online - postup krok za krokem

Vytvořte obchod na InSales - Vše pro prodej už je uvnitř!

Říká se, že tištěné knihy již nejsou relevantní - lidé četli zprávy na internetu a články v blogu. Nevěřte jim: velké online knížky se dají rozvíjet. V tomto článku vám řekneme, jak otevřít a správně propagovat online knihkupectví.

Otevřete internetový obchod knih

Nejprve definujeme hlavní pojmy. Co potřebuje váš klient a co mu můžete dát? Jak si vybrat řadu knih? Jaká struktura by měla mít web? Můžu vrátit knihy zpátky?

Cílové publikum

Uvidíme, kdo je váš klient.

Především je to člověk, který čte. Nezáleží na tom, kterou kategorii si vybírá, a co je nejdůležitější - chce číst, nikoliv žluté bulváry, ale literaturu.

Za druhé, je to osoba, která je připravena se vyvíjet, jinak by se o tento směr nezajímal. To může mít zájem o klasickou literaturu, knihy o psychologii, nebo myšlenka na výstavbu rodinných domů, nebo možná je to student nebo student - chce pochopit předmět, a to na nákup knih.

Za třetí, je to osoba, která chce připojit k čtení. Lidé nakupují literaturu pro děti, vybírají dárky pro přátele a příbuzné - pomáhají jim v tom.

Sortiment

Co můžete dát své střední Asii?

 1. Zajistěte velký výběr knih - na prvním místě. Ve svém sortimentu musí existovat věčné knihy - Bible, ruská a zahraniční klasika, vzdělávací literatura a snadné čtení. Dokonce i když klient v současné době potřebuje určitou knihu, v blízké budoucnosti může být nutné publikovat zcela jinou kategorii. Například chce koupit novinku, znovu si přečíst svého oblíbeného autora, koupit si knihu pro dítě pro výuku literatury nebo přítel jako dárek. Nikdy nehádáte, jakou osobu tuto osobu udělá.
 2. Poskytnout příležitost seznámit se s novinkami literatury. Nyní se na trhu objevuje spousta nových produktů, které jsou široce inzerovány na internetových stránkách vydavatelů. Ve vašem nejlepším zájmu je sledovat všechny nové položky a prodávat je v internetovém obchodě. Novinkami, mimochodem, obvykle stojí víc než jiné knihy. Pokud uděláte malou slevu nebo bonus - můžete tisknout konkurenci.
 3. Mluvte o nových autorů, publikujte zajímavé články o knihách. Chcete-li to provést, budete muset vytvořit blog - jako samostatný oddíl na webu. Více o obsahu blogu, budeme hovořit níže.
 4. Nezapomeňte na vzácné knihy, které se mezi konkurencí nenacházejí. Tam je přepadení: neexistuje příliš mnoho poptávky po těchto knihách, a je těžké předpovědět, který z nich bude chtít koupit. Analyzujte svou hlavní certifikační autoritu a na základě těchto údajů vytvořte svůj seznam.
 5. Použité knihy jsou poptávané mezi studenty, důchodce a ti, jejichž příjem je nízký. Během studentských let jsem osobně shromáždil domovskou knihovnu z použitých knih v knihkupectví oddělení knihkupectví. Nyní jsou takové oddělení málo, kde se setkáte, abyste mohli využít tento obchodní nápad. Příjem z takových knih není příliš velký, ale poptávka bude stabilní.

Definice pojmu

Rozhodněte se, co je pro vás důležité - soustředit se na šířku rozsahu nebo na určité téma. Na trhu jsou především on-line obchody s knihami širokého profilu. Myslím, že je to pochopitelné a prospěšné pro podnikatele: mnozí lidé kupují několik knih najednou a mohou mít různé žánry. Mnoho internetových obchodů poskytuje slevu na nákup dvou nebo více knih - nákup několika publikací je pro spotřebitele prospěšný.

Výběr dodavatelů

Vaši dodavatelé jsou velkoobchodní prodejny a knížky. Pokud riskujete a začleníte do řady použitých a starých knih - rozšiřuje se nabídka dodavatelů. Podívejte se na exponáty v zastavárnách, obchodech se starožitnostmi, blších trzích, ale přinejmenším na stránkách reklam - "Avito" a dalších.

Mimochodem, někteří dodavatelé poskytují určité knihy zdarma - zaplatíte je pouze v případě, že je kniha zakoupena. Studie těchto návrhů - to výrazně ušetří váš rozpočet.

Lidé nakupují zboží online, protože internet je levnější než v offline obchodech. Totéž platí o knihách - proč zaplatit, pokud si můžete koupit levněji? Argumenty "v knihkupectví, které si můžete prohlédnout knihu a rozhodnout se, zda ji koupíte nebo ne," jsou rozděleny do jedné jednoduché funkce: Poskytněte klientovi příležitost přečíst si první pár stránek nebo kapitolu zdarma. Je zkontrolováno: v podstatě zvyšuje konverzi a vyvolává touhu zjistit, co bude dál. Použijte tuto lidskou slabost!

Takže ceny. Stanovte průměry na trhu, ale nezapomeňte provést akcie a tržby. Doporučujeme používat postaru: prohlásil žalobu knihy od autora, každý den hrát jednu z knih, nezapomeňte o sezónní prodeje, například na podzim oznámil slevy na knihy na domácí konzervování, a v létě - v učebnicích.

Struktura místa

Vytvořte jednoduché menu ve všech známých kategoriích. Například ruská a zahraniční literatura, učební pomůcky, dětské knihy, dokumentární práce, mystika, moderní literatura, dárkové vydání. Nezapomeňte na podkategorie: soudobé literatuře lze rozdělit do detektivek, horor, romantika, ženy budou mít zájem o vaření řemesla a vzdělávání dětí, pánské zájmy - lov, rybaření, dětská literatura mohou být rozděleny podle věku.

Nechte v některých kategoriích jen pár produktů, hlavní věc - to budou. V opačném případě se může stát, že klient chce najít například komiks, nenajde takovou sekci a opustí web.

Systém platby a doručení

Protože máte poměrně pokročilé a přemýšlivé publikum, doporučujeme integrovat internetový obchod se všemi možnými platebními systémy.
Ujistěte se, že doručujete v celém Rusku. Služby online knihkupectví využívají nejen obyvatelé megaci, ale i obyvatelé vesnic a vesnic - někdy je to jediný způsob, jak získat kvalitní literaturu. Optimální v tomto případě bude spolupráce s "poštou Ruska" nebo dopravních společností - za předpokladu, že si můžete koupit v kancelářích v regionálních a okresních centrech.

Hlavní potíže

Pirátství

Není žádným tajemstvím, že existují místa, kde lze libovolnou literaturu stáhnout zdarma nebo číst online. Tohle jsou ti nejvíce krutí a nevyhnutelní konkurenti. Vezměte si kvalitu, nabízejte knihy dobrých autorů, vyvarujte se bulvární literatury - a postupně si podmanit své čtenáře.

Mnoho lidí dává přednost e-knihám - dává jim možnost koupit si od vás. Nechte svůj internetový obchod mít papírové i elektronické verze. Papírové knihy se prodávají obvyklým způsobem a elektronické dokumenty se klientovi zasílají jako soubor. Chcete-li to provést, bude vám muset poskytnout svůj e-mail - abyste mohli požádat v budoucím e-mailovém marketingu: informovat jej o příchozích aktualizacích, slevách a prodeji, a to všemi možnými způsoby, jak si připomínat.

Soutěžící

Co se skrývá, konkurence na tomto trhu je vysoká, vrcholné pozice jsou již dlouho pevně obsazeny příšerkami knihkupce. Soutěžit s nimi nemá smysl: je lepší dSázejte na kvalitu, orientujte se na vaši CA, aktivně komunikovat se zákazníky, inzerovat a PR. Propagujte s pomocí trhů: pomůže to být umístěn na velkém obchodním patře a zvýší povědomí o značce.

Návrat zboží

Existuje názor, že knihy jsou klasifikovány jako zboží, které nelze vyměnit. To je pravda - ale pouze pokud je zakoupena offline. A podle usnesení vlády ze dne 27. září 2007 "O schválení pravidel prodeje zboží dálkovým způsobem" veškeré zboží, včetně knihy, lze vrátit zpět, aniž by vysvětlil důvody, během týdne. Budete požádáni o vrácení peněz do deseti dnů nebo o zahájení řízení.

Již jsme napsali, jak se chránit před zbytečnými výnosy. Hlavní pravidla - napište pravidla návratu na hlavní stránku, postarejte se o kvalitu knih, a když odevzdáte zboží kuriérem, požádejte kupující o kontrolu knihy a podepište, že neexistuje sňatek a žádné nároky na kvalitu.

Propagujte online knihkupectví

Knihy jsou velmi specifické téma, můžete přijít s tisícem a jedny způsoby nestandardní reklamy. Ponecháme kontextovou reklamu, propagaci v sociálních sítích a SEO optimalizaci v klidu: již jsme o tomto způsobu propagace napsali v tomto článku. Je zřejmé, že tyto metody by měly být nutně použity, ale teď budeme mluvit o ostatních.

Obsah

Toto je hlavní stránka se základními informacemi, produktovými kartami, blogovými články. Uvažujme každý zvlášť.

1. Hlavní stránka. Prodáváte nejen knihy - prodáváte emoce. Napište nebo objednejte inspirativní krásný text, který potěší přemýšlivý čtenář. Nezapomeňte na podmínky doručení a platby, způsob provozu, kontakty a zpětnou vazbu.

2. Karty zboží. Popisy by měly být jedinečné a bohaté klíče - to je jeden z důležitých faktorů optimalizace:

 • název zboží - je to pro tuto žádost, aby lidé vyhledávali informace a dostali se na vaše stránky;
 • cena a slevu, pokud existují;
 • popis: autor, počet stran, druh papíru, velikost knihy, vydavatel a rok vydání;
 • obálky fotografií, interní stránky, ilustrace;
 • shrnutí;
 • schopnost číst několik stránek nebo první kapitolu;
 • Recenze čtenářů. Jak je sbírat - přečtěte si v tomto článku;
 • zajímavé informace o knize nebo autora - doporučujeme, abyste je sbírali a publikovali přímo na kartě nebo odkazovali na stránku blogu;
 • doporučení k produktu - "můžete se také těšit z těchto knih. "

Důležité! Online knihkupectví je oblast, kde relé mohou fungovat skvěle. Vložte odkazy z produktové karty do blogového článku s názvem autora - na jeho dalších dílech a tak dále. Čtenář bude procházet odkazy a tráví více času na místě, čímž se zvýší jeho postavení v SERP.

3. Blog. Oh, to je oddělené a opravdu nevyčerpatelné téma. Podívejte se na blogy slavných obchodů: Jedná se o plnohodnotný on-line časopis s odbornými články a komentáři od čtenářů. Zde je několik nápadů na blog:

 • recenze knih;
 • recenze novin;
 • životopis autora, zajímavosti;
 • skvělé citace;
 • překladatelské články z cizích zdrojů;
 • obchodní novinky;
 • zábavný obsah: testy, dotazníky, soutěže, zábavné obrázky na téma.

Informace z blogu mohou být duplikovány v sociálních sítích. Již jsme napsali, jak vést skupinu online obchodů. Tam můžete mluvit s klienty a diskutovat o literatuře. Zároveň pochopíte, jaká je vaše střední Asie a co od vás očekává.

Cross-marketing

V knize je vše spojeno: obchody a vydavatelství, knihkupectví a knihovny. Ale tam jsou také čtenářské konference, setkání s autory... Obraťte se na jiné podnikatele, kteří pracují v související oblasti a provádějte společnou akci. Mohou to být vzájemné PR - bannery na webu nebo soutěže sociálních sítí, společná událost nebo rodná reklama - když se zmiňuje vydavatel nebo obchod, jako by náhodou. A oni se zase zmiňují.

Události offline

Staňte se sponzorem nebo jedním z organizátorů knižního veletrhu, prezentace nebo setkání s autorem. Uspořádejte svůj vlastní knižní klub, přilákněte aktivní čtenáře. To lze provádět jak online ve zvláštní sekci, tak offline: například se setkávají jednou za měsíc v neutrálním teritoriu a sdílejí pohledy na čtenářské knihy. Dobrým nápadem je také křížová kniha: výměna knih. Takže vytvoříte okruh věrných čtenářů, kteří budou moci pozvat přátele a známé na schůzky a rozšířit vaši střední Asii.

Reklamy od blogerů

Vedoucí názorů nejsou pro nic, o čem se říkají: pokud populární YouTube natáčí video, když čte knihu z vašeho internetového obchodu, uvidíte potopu zákazníků. Souhlasíte s takovou reklamou a Nezapomeňte blogovat sami na webu nebo v sociálních sítích.

Tady možná je to všechno. Pokud se chcete rozvíjet v oblasti knih, využijte naše tipy. Nech to všechno funguje!

Buďte opatrní!

Čtení tohoto blogu může dramaticky změnit váš život.

Je to opravdu konec? Jak otevřít knihkupectví?

Relevance

Kdo by si v 80. letech minulého století myslel, že každý bude mít přístup k libovolné knihovně na světě! Zdálo se to nemožné. Dnes není internet považován za něco mimořádného. Pouze pro 1000 rublů si můžete stáhnout libovolný počet knih z známé online knihovny. Vyvstává otázka: "Do běžných knih, tištěných na papíře nebo v celosvětové literatuře, se zcela dostalo na číslo"?

Tuto otázku lze zodpovídat pouze ti, kteří četní hodně, ne, ne 1-2 knihy za měsíc, ale několik knih týdně a někdy po dobu jednoho dne. Budou říkat, že takové množství informací pomocí notebooku nebo tabletu nelze spolknout, protože to je přímý způsob, jak dokončit slepotu! To je hlavní důvod, proč bude kniha vždy oblíbená, alespoň mezi těmi, kteří četli hodně. Kniha byla proto a byla zisková. Jak otevřít knihkupectví od začátku?

Sortiment

Chcete-li si podnik je rozsah hraje klíčovou roli, protože pro tento bibliofil, fascinující kniha je především a design místnosti, umístění knihkupectví, design znamení stylu - pozlátko, nestojí za pozornost. To neznamená, že výše uvedené faktory nehrají žádnou roli. Všechno je třeba udělat na nejvyšší úrovni, protože tam není tolik opravdových milovníků knih. Před otevřením knihkupectví být připraven, že v podstatě budete pokles amatérských detektivů, romantické romány, fantazie ve stylu nepřemožitelným hrdinou, rozpadající se všechno v jeho cestě a přijímat vše, co potřebuje, nebo ještě dál. Milovníci alternativní historie, klasika přijde k vám méně často.

Pokud je v blízkosti univerzita, získáte učebnice a adresáře. Nejdražší vzdělávací literaturou je literatura. Připomínky týkající se kodexů, zejména občanské a trestní, mají zvláštní hodnotu. Cena za 1 kopii ve dvou svazcích (obecná část a hlavní část) může dosáhnout až 1000 rublů. Pokud vezmeme v úvahu, že tato publikace není nikdy dost „hladoví po nových znalostí pro studenty,“ to je v pořádku, pokud nechcete podvádět, užitkové rublů v 75. města s počtem obyvatel 800.000 nebo více, Právnická fakulta - 250 osob. Jeden z pěti si koupí 5 komentářů a 10-12 učebnic. Jeden student, můžete získat asi 500 rublů - 25000 s jediným fakulty, o něco méně než fakultě mezinárodních vztahů a hospodářských, jak hodně se zbytkem a že zhruba 100.000 na univerzitu v září a asi 50.000 rublů v únoru čistého zisku!

V zemi, probíhající řada ekonomických krizí, respektive, mnoho domácích žen postupně přechází z polotovarů na vaření přírodních potravin samo o sobě, tak zdravější a levnější. Všechny druhy kuchařských knih jsou velmi žádané. Některé z nich mohou stát více než 500 rublů.

Dnes není nikdo překvapen znalostí cizích jazyků a mnozí je důkladně znají. Zahrňte ve svém sortimentu klasiku v původním jazyce. A zkuste najít například "Omar Khayyam v originále! Samozřejmě, takové knihy nejsou levné.

Někdy, jak se říká, můžete vyhrát v loterii, pokud půjde do knihkupectví, kolektor, pro který sběr nestačí jen trochu - Konfucius Chinese nebo poezie Titus Lucretius v latině. Pokud se to stane a budete mít právo... Více než 100 000 rublů v kapse!

Výše uvedené nákupy - fenomén, který je buď sezónní nebo náhodný, je hlavním ziskem knihkupectví spočívající v prodeji souvisejících produktů nebo poskytování služeb, které se často netýkají knih.

Shromažďování údajů o požadavcích zákazníků

Nedávno bylo tendence věřit, že kupující je král a Bůh, jak říkají, kdo zaplatí ten a objednává hudbu. Pokud tedy kupující nenajde správnou knihu, může zopakovat všechny v okrese, že nikdy nemáte nic. Proto je nutné věnovat zvláštní pozornost složení sortimentu. V knihařské činnosti je to mnohem důležitější než v oblasti prodeje potravin nebo oděvů.

Internet, ideální pomocník pro sortiment vašeho knihkupectví. Otevřete online knihkupectví a vytvořte skupiny svého online obchodu v několika populárních sociálních sítích. Nebude nadbytečné vytvářet fórum na internetových stránkách internetového obchodu s knihami. Zde je sbírka statistických údajů o preferencích ve vašem regionu!

Co jiného můžete vydělat?

Jedním z nejvýnosnějších článků většiny knihkupectví je obyčejný Xerox! Při reprodukci příruček a výpůjček pro studenty, kopie dokumentů, certifikátů atd. Můžete mít více než 10 000 rublů čistý zisk! A pokud dáte dobrý a nejdůležitější rychlý skener, můžete vydělat tolik. Papírnictví může přinést majiteli knihkupectví až 15 000 rublů měsíčně průměrného ročního zisku.

Přílohy

Otevření knihkupectví nevyžaduje velké investice. Chcete-li otevřít knihkupectví, včetně vytvoření webové stránky pro internetový obchod a reklamu na internetu, budete potřebovat nejvýše 500 000 rublů jednorázově a poté 300 000 rublů měsíčně. Nejdražší položkou investice v počáteční fázi je počáteční sortiment, tak řečeno, design obchodu - více než 1 000 000 rublů.

Proto, aby se výrazně ušetřit tím, že podepíše smlouvu s několika vydavateli na získávání maloobchodních her (5-10 kopií) ze všech dostupných publikacích a na přední dveře, vedle označení a rozvrhu práce, zadejte e-mailovou adresu vašeho internetového obchodu. Za několik měsíců po otevření obchodu si můžete objednat nejoblíbenější knihy ve větších losích o 5-10% levněji.

Nejprve to můžete udělat sami. Proč získáte další zaměstnance, pokud znáte své knihkupectví jako své 5 prstů, a kromě toho to není supermarket a nepotřebujete několik prodejců!

Registrační formulář

To se stalo v Rusku, že právnické osoby objednávají knihy, které potřebují pouze od vydavatelů, protože nikdo nechce zaplatit! Proto je registrace IP se zjednodušeným systémem zdanění dost. V tomto případě můžete jednoduše zadávat data do databáze formě ready-made a jednou týdně používat účetní outsourcingové služby - 10.000 rublů za měsíc, a zaměstnávání vlastního účetního bude stát 2 krát dražší. Správa online obchodu je také lepší zadávat - 5000 rublů měsíčně.

Zisk a návratnost

V průměru čistý zisk z jednoho knihkupectví, pokud nenajdete další zaměstnance za trvalou práci, společně s prodejem kancelářských potřeb a poskytováním kopírovacích a skenovacích služeb činí měsíčně 120 000 rublů. Pokud otevřete obchod a internetový obchod současně, počáteční investice, kterou máte, není 1500000, ale 800000 rublů. Za první tři měsíce práce budete mít negativní zůstatek přes 1100000 rublů. Nespěchejte prodávat své podnikání! Zákazníci ještě o vás ještě neví. Hlavní tok zákazníků začíná od 4. do 5. měsíce po otevření. Za pátý měsíc musíte vyvážit zůstatek, 15 měsíců po otevření, vyplácíte si knihkupectví.

Za 2 roky po otevření můžete otevřít další knihkupectví, které se vrátí 1,6krát rychleji. Zisk z druhého obchodu bude o 15 000 rublů méně, protože nemůžete být přítomni na dvou místech najednou!