Co potřebujete k otevření mini tiskárny

Tiskové služby využívají zástupci všech vrstev populace, jako jsou obchodní struktury - veřejné a soukromé, a jednotlivci. Schopnost přijímat a šířit informace přímo závisí na stupni dostupnosti a mobilitě organizací, jejichž rozsah činností se nejprve vyrábějí různé informační produkty. Tento článek obsahuje malý návod, jak otevřít mini-tiskárnu nebo návrh kanceláře.

Tvorba poptávky

Proč jít do projekční kanceláře?

Spotřebitel v různých segmentech trhu se nejprve obrátil na dodavatele zboží a služeb:

 • s kým je osobně znám
 • slyšet od přátel nebo příbuzných
 • viděl v reklamě v televizi nebo na internetu
 • číst v novinách nebo reklamě
 • obdržel leták na ulici nebo bezplatný slevový kupón
 • Slyšel jsem doporučení kolegů

To znamená, že kupující dostane nějaké informace. Navíc při nákupu, výběru výrobku nebo prostě procházejícím supermarketem nebo butikem bude filistin věnovat pozornost neštandardnímu plakátu, reklamnímu plakátu, originálnímu balení. Jedná se o psychologii spotřebitele, jehož poptávka je uspokojena, především na úkor jeho osobní žízeň po poznání. Informační hlad může skutečně vést k depresi.

Sortiment tiskárny

Pro někoho není základní postulát o tržních vztazích tajemstvím - spotřebitel má vždy pravdu. Proto, Povinností tisku je saturace informačního prostoru. Vycházíme ze všech výše uvedených produktů, které mají neustálý a stálý požadavek:

 • vizitky, které jsou nezbytným atributem reprezentace
 • propagační a informační brožury, brožury, brožury, monografie
 • oznámení a oznámení
 • kupóny, letáky, akumulační bonusové karty, pozvánky, protějšky, letáky
 • expresní informace: mapy města a atrakce kapesního formátu, televizní programy, zábavní publikace - křížovky, anekdoty, příručky s užitečnými informacemi
 • drobné suvenýrové předměty - poznámkové bloky s tištěným logem, firemní vlajky, štítky, loga, znaky

Snad v rámci tohoto materiálu je obtížné vypsat celou škálu zboží a služeb potřebných pro obyvatele megacities, stejně jako pro obyvatele malých měst a vesnic. Organizace tiskárny nebo projekční kanceláře je proto vždy "volný výklenek"V obchodním světě.

Co je nutné pro otevření mini tiskárny

Dokumentační a organizační body

Chcete-li otevřít tiskárnu, nepotřebujete licenci. Výjimka: výroba forem přísné odpovědnosti, číslované výrobky, aplikace ochranných značek atd.

Obvykle můžete zaregistrovat stav individuálního podnikatele nebo právnické osoby - to stačí. OKVED, v závislosti na typu aktivity:

 • 74.40 Reklama
 • 22.22 Polygrafické činnosti

Zařízení pro tisk

 1. Počítače pro návrh a uspořádání
 2. Tiskárny - černobílý laser, barva - inkoust a laser. Je žádoucí poskytnout inkoustovou trysku s inkoustovým systémem
 3. Risograf. Je žádoucí formát A-3. Vyměnitelné bubny pro různé barvy - černá, červená, modrá, žlutá
 4. Kopírka - XEROX, CANON a tak dále
 5. Laminátor. Obvykle se kontaktují projekční kanceláře za služby, jako je laminování dokumentů
 6. Sešívačka a sešívačka. Požadováno pro šití monografií a dalších výrobků s pružinami a svorkami
 7. Gilotina pro ořezávání

To je nejnutnější minimum, která je nutná pro výrobu tištěných výrobků. Mějte na paměti, že budete muset neustále doplňovat spotřební materiál, včetně:

 • barva pro tiskový stroj (risograf)
 • kazety pro tiskárny a kopírky
 • Ofsetový papír (hustota od 70 do 160 g / m), povrstvená, lepenka a speciální vizitka
 • laminovací fólie
 • prameny pro stitcher a svorky
 • gilotinové nože

Zaměstnanci

Proces výroby tištěných výrobků zahrnuje několik fází: přípravu před tiskem, tisk a zpracování po tisku. Ve státě je tedy nutné mít:

 • minimálně dva návrháři, kteří vlastní programy InDesign, AdobePhotoshop, CorelDraw. Návrháři se zabývají vývojem originálních rozvržení. Imposer, editor a korektor dokončí přípravu předtisků
 • Tiskárna
 • 2-3 pracovníci na místě zpracování po tisku: kompilace listů, skládání, šití, lepení, prořezávání

Návrháři a tiskárna se mohou úspěšně vzájemně vyměňovat při práci na kopírce.

Místnost

Krása malého tisku nebo projekční kanceláře spočívá v tom, že umístění hraje důležitou, nikoliv však hlavní roli. To je výhoda mobility. Například, nachází se na území univerzity, existuje větší přednost pro výrobu učební pomůcky, monografie, kopírování. Nachází se v obchodní části města, zaměřuje se na vytváření vizitek, kopírování technické dokumentace, šití a laminování, tisk letáků, reklam a tak dále.

Závěrečné závěry

Polygrafické podnikání nepodléhá "sezónním výkyvům". Příjem je stálý a stabilní. Po investování minimálních investic do vývoje projektového úřadu může být denní příjem přibližně 15 000 až 20 000 rublů denně. Nepochybně takové příjmy přicházejí s časem, kdy se vyvíjí trvalá klientela.

Na rozdíl od velké tiskárny, která je neustále naložena zakázkami, projekční kancelář potřebuje vlastní propagaci, aby přilákala zákazníky. Může se jednat o umístění informací na regionální televizní stanici, v periodikách, rozesílání reklam, zasílání letáků, propagační akce se slevovými kupony.

Také affiliate programy fungují dobře. Například potisk reklamních a informačních letáků pro farmacii nebo butik, je možné uzavřít dohodu - návštěvníci těchto zařízení jsou distribuovány zdarma kupony v mírném slevou, pokud léčba je ve své konstrukční kancelář.

Můžete přijít s mnoha vlastními "žetony". Hlavním úkolem je zapamatovat si, že nejprve pracujete na obrázku a jménu, pak to funguje pro vás. Jako v každém obchodě. Nezbytnou podmínkou je kvalita a konkurenční ceny služeb. V takovém případě bude váš minitisk vždy na volném prostranství.

Myšlenka podnikání: jak otevřít tiskárnu od začátku

Dokonce i malá tiskárna může majiteli přinést významný příjem. K dosažení úspěchu jsou důležité profesionální zaměstnanci, kvalitní vybavení a aktivní marketing.

Než začneme

Studium poptávky po tištěných produktech ve vašem regionu, které jsou omezené na aktivity uvnitř města, rozhodně nestojí za to. Rozhodněte se o směru. Tam je oddělení v tiskárně: malé objemy s vysokou kvalitou a velké objemy s malou škálu služeb. Pokud můžete zajistit plnění objednávek ve velkých objemech, nabízet vysokou úroveň kvality a poskytovat širokou škálu služeb, je zaručeno úspěch.

Hlavní rizika

Nejčastěji začátečníci dělají chyby v procesu získávání zařízení, nesprávně vypočítají svou sílu. To se projevuje v procesu provádění velkého pořádku. V důsledku toho je lhůta pro odevzdání zrušena, musíte zaplatit pokutu a obnovit svou pověst po dlouhou dobu. Na zařízení nelze uložit. Vysoká kvalita, vysoká kapacita tisku a široká škála moderních služeb výrazně zvyšují šance na získání solidních zákazníků a zkrácení doby návratnosti díky velkým objednávkám.

Místo:

Nejdůležitějším bodem při výběru místa pro tiskárnu je absence blízkých konkurenčních firem. V malém městě si můžete pronajmout pokoj v centru nebo v určité vzdálenosti od něj. V metropoli nájemní cena v centrálních oblastech absorbuje leví podíl na zisku mladé společnosti.

Zařízení

Kompletní soubor potřebných zařízení bude stát zhruba 250 000 rublů. Při omezeném finančním objemu si můžete zakoupit zařízení, které bylo v provozu. Ale je lepší nešetřit na zařízení a kupovat modely, které poskytují vysoký výkon.

Zaměstnanci

Majitelé tiskáren konstatují, že při hledání kvalifikovaných a zkušených specialistů v této oblasti jsou velké obtíže. Ujistěte se, že jste se pokoušeli najít kompetentního polygrafistu, který může učit tajemství práce pomocných pracovníků, řídit výrobní proces a poradit při nákupu zařízení a nákupu spotřebního materiálu. Také pro plnohodnotnou práci tiskárny potřebujete:

Dokumenty a licence

Zvláštní licence není potřeba pro výrobu tištěných výrobků. V daňové kontrole je možné vydat IP nebo LLC. IP je vhodný pro mini tiskárnu, jejíž majitel nemá v úmyslu rozšířit a vybírá soukromé zákazníky jako cílové publikum. Pokud máte zájem spolupracovat s právnickými osobami a máte nastavit velkoobchodní objednávky, je lepší zvolit formulář LLC.

Zpětná vazba

V průběhu roku, s běžným počtem objednávek, průměrný příjem malého tisku činí 1 200 000 až 1 500 000 rublů. Celková výše běžných výdajů v průběhu roku se pohybuje od 1 000 000 do 1 300 000 rublů. Výnos z návratnosti je dosažen za 12-14 měsíců.

Marketing

První klienti jsou zpravidla obtížné najít. Použijte libovolné metody: telefonní hovory pro všechny společnosti a organizace, které mohou potřebovat tiskové služby, osobní návštěvy manažerů. Je velmi důležité připravit vzorky výrobků, vytvořit brožuru s přípravami na návrh, barevný rozsah a ukázku kvality papíru. Zjistěte pracovní styl nejbližších konkurentů a zdůrazněte své výhody.

Souhrn

Vysoce kvalitní a moderní zařízení, tým profesionálů a široká škála unikátních služeb umožní tiskárně rychle dosáhnout vysokých zisků. Příslušné řízení a přiměřená cenová politika zajistí nevyčerpatelný tok zákazníků.

Jak otevřít tiskárnu: "úskalí" tisku

Bez reklamních brožur, vizitek, formulářů a dalších tištěných výrobků v dnešní době je nepostradatelné. Ale objednat si pečeť ve velkých nakladatelstvích, a dokonce i malé tisky pro většinu podnikatelů si to nemohou dovolit. A to znamená, že služby malých tiskáren budou vždy požadovány. Jak otevřít tiskárnu a jaké potíže s tiskem podnikání čekají na začínajícího podnikatele?

Specificita tisku podnikání

Nad organizací vlastního tisku se lidé, kteří se v této oblasti "otáčejí" dlouho, často myslí. Polygrafie vyžaduje zvláštní znalosti, ale stěží lze považovat za vážnou překážku objevu takového zisku. Vy, jako majitel tiskárny, nemusíte nutně rozumět všem nuancům: pro to jsou odborníci. V malých městech není tak snadné najít specialisty na tisk: je nezbytné studovat trh práce v příslušném profilu, aby měli na paměti několik zaměstnanců. V megacities není problém najít lidi, kteří mají potřebné dovednosti a vzdělání.

Soukromé tiskárny jsou obsluhovány především malými a středními podniky: mnoho firem potřebuje čas od času tisknout. S aktivním zapojením můžete získat spoustu malých objednávek, ale nemusíte počítat se stabilitou při práci s jednorázovými zákazníky. Typografie jako obchod by měl být zaměřen na stálé klientele: ve fázi přemýšlení přes myšlenky, že je důležité mít představu o tom, kam se zákazník s pravidelným potřebou pro tisk a jak se budou držet. Je vhodné mít předběžné dohody v době zahájení.

Organizace obchodu

Je vhodné otevřít typografii ne jako IP, ale jako právnickou osobu. S největší pravděpodobností budete spolupracovat s organizacemi, včetně státních a komunálních, při podepisování smluv, s nimiž IP může mít potíže.

Takže v počáteční fázi budete muset:

 • určit organizační a právní formu podniku;
 • předání státní registrace IP nebo LLC;
 • zadat typy OKVED aktivit vhodných pro tisk (tisk - 22.22, reklama - 74.40);
 • zvolit daňový režim;
 • Pokud máte v úmyslu vytisknout přísné formuláře hlášení, udělejte licenci.

V daňovém bodě - musíte se podívat na rozsah vašeho podnikání a potenciálních zákazníků. Pro mini-tisk je vhodný "zjednodušený". Pokud pracujete s velkými zákazníky - plátci DPH, přemýšlejte o OSHO a vyhledejte zkušeného účetního.

Následující kroky, které musíte provést:

 1. Pronájem prostoru pro tisk.
 2. Nákup, pronájem / pronájem zařízení.
 3. Najme zaměstnance.
 4. Uspořádejte reklamní kampaň.

Hledání pokojů

Otevřený miniaturní tisk může být v oblasti kolem 30 "čtverců", to je dost. Důležitější otázkou je umístění. Velký tok klientů, který poskytuje ubytování v nákupním centru, přiláká k vám pouze osoby pro malé služby, jako je kopírování, laminování, vytváření fotoknih. Jako volbu může být malá místnost v nákupním centru použita jako kancelář pro jednání se zákazníky a přijímání objednávek, zatímco tiskárna bude umístěna jinde.

Nejvýhodnější umístění tiskárny obklopují potenciální zákazníci: v obchodním centru, v areálu. Podnikatelé se na vás budou ucházet o reklamní polygrafii, univerzity - pro tisk vzdělávací literatury, vědecké práce, vazby, vazby apod.

Chcete-li pracovat s velkými podniky, obcí a dalších „vážných“ zákazníků tisk umístění, a velký, není to tak důležité, když jdete do kanceláře zákazníkům, dodává jim hotový výrobek a může nabídnout atraktivní cenu. Můžete bezpečně uložit a uložit se pod tiskárnu v ložnici nebo na území průmyslové zóny. Hlavní požadavky na výrobní místnost jsou dobré větrání, odsávání a nejvýhodněji nebytové zařízení.

Tiskařské vybavení

Profesionální vybavení je něco, bez něhož nemůže existovat tiskárna, a jaký bude levík z původních výdajů. Je možné tu zachránit? Ano, pokud kupujete použité zařízení nebo jej najmete. Dobře a přesto správně vyhodnotit jejich schopnosti a nekupovat navíc.

Nejprve můžete provést pouze nezbytné minimum, pro které jasně definujete rozsah prioritních služeb. S vývojem výroby lze zařízení zakoupit, modernizovat, změnit na modernější modely, ale nejprve poskytnout tiskový stroj se stroji na seznamu:

 • počítače pro práci s komplexními grafickými programy;
 • profesionální tiskárny;
 • kopírovací stroj;
 • risograph;
 • laminovací stroj;
 • tvorba brožur;
 • polygrafická sešívačka;
 • stříhací stroj.

Koupit dostatek "spotřebního materiálu":

 • papír pro různé druhy tiskových výrobků;
 • kazety pro kopírovací a tiskařské zařízení;
 • barvy a tonery;
 • laminovaný film;
 • náhradní nože pro řezání;
 • upevňovací hardware.

Získejte nábytek pro zaměstnance, klientskou kancelář, sklad.

Nábor

Stav tiskárny závisí na objemu poskytovaných služeb. S kompletním technologickým řetězcem od rozvoje rozvržení až po balení a dodávku hotových výrobků budete muset najmout 1-2 zaměstnance pro každou fázi výroby.

Nejvýznamnější lidé v tiskárně, kteří jsou oceněni "ve zlaté hmotnosti" - tiskárna a dobrý obchodník:

 1. Specialisté v tisku - zaměstnanci se speciálními vzdělávacími potřebami, vzácní a proto vysoce placeni.
 2. Od správce prodeje bude záviset na objemu objednávek vašeho podniku. Osoba pracující na této pozici by měla porozumět specifikám tištěných výrobků a samozřejmě se aktivně angažovat v získávání zákazníků, včetně dovedností prodeje za studena.

Nezbytně potřebují technické pracovníky "na vyzdvihnutí", což pomůže tiskárně, řeší zpracování po zpracování, balení, nakládání.

Zbytek zaměstnanců: návrháři, návrháři, opraváři - jsou také důležité, ale pokud je potřeba ušetřit peníze, je lepší hledat širší odborníky, kteří mohou kombinovat několik profesí najednou. Někteří z těchto pracovníků nelze přijmout k zaměstnancům, ale přitahovat na volné pracovníky zvláštní příkazy. Drobná práce, která není náročná na práci (laminace, fotografický tisk), svěřuje každému svobodnému zaměstnance.

Propagace reklamy

Při vytváření obchodního plánu pro tiskárnu zvážte dobrý rozpočet na reklamu - budete se muset prohlásit potenciálním zákazníkům. Vytiskněte své vlastní vizitky, brožury, letáky s kontakty a speciálními nabídkami. Učiňte je jasnými a kreativními - to bude nejlepší reklama pro vaši práci.

Najmout promotéry rozdávat letáky a držené prezentací v obchodních centrech, kontakt přímo zajímavé pro vás společnost dát inzerát v tisku a na internetu, vytvořit webové stránky, kniha „suvenirku“ s vaším logem - propagovat své služby všemi dostupnými prostředky, placené a zdarma. Vaším úkolem je přinést co nejvíce zákazníků výhody práce s vaší tiskárnou.

Náklady na otevření tiskárny

Když mluvíme o polygrafickém průmyslu, musíte pochopit, že investování do podnikání bude potřeba značně. Kolik stojí za otevření tiskárny? Počítat alespoň 750 tisíc rublů:

 • pronájem prostor - 100-120 tisíc rublů;
 • zařízení a spotřební materiál - od 500 tisíc rublů;
 • nábytek - od 100 tisíc rublů;
 • reklama - z 50 tisíc rublů.

Příští měsíc vaše tiskárna bude "jíst" z 300 tisíc rublů. na nájemné, užitkové platby, doplňování spotřebního materiálu, platy zaměstnanců přijatých na minimum:

 • Návrhář-layout výrobce;
 • tiskárna;
 • pomocná tiskárna;
 • manažer.

Administrativní funkce a účetnictví, dokud se podnik nevede, může převzít. Pokud tomu tak není, připravte se na to, aby jste "schovali" pro příslušného správce.

Vložte do rozpočtu určitý "finanční podušku", který by kryl rizika. Tam je vždy určité procento manželství v tiskárně. Chyba v jakékoliv fázi výroby může ohrozit nejen ztrátu zákazníka, ale i hmatatelné peněžní ztráty. Pokud je to, zlikvidovaná oběh bude na vašich údajích přetištěna. Vzdálený návrhář bude zpožděn s dodáním modelu šlehačky - v případě porušení podmínek objednávky je třeba vám odpovědět, pokud jde o vlastníka, z vlastní kapsy. Tiskový obchod není oblastí, v níž stojí za záchranu odborníků.

Vezměte v úvahu, že letní měsíce v tisku jsou "klidné" období a náklady na mzdy a nájemné nikam nevedou. Ale období před novým rokem je horký čas, který musí být připraven předem.

Úspěšní majitelé tiskáren doporučují, abyste si mysleli, že je můžete nabídnout svým zákazníkům, což bude přínosné pro vaše odlišení od konkurence. Například naléhavý tisk, nepřetržitý režim provozu atd. - odpověď zjistíte pečlivým studiem trhu polygrafu, který vás obklopuje.

Co se týká zpětného odběru: jde o 1 až 3 roky při instalaci použitého zařízení, ale v dobrém stavu. Pokud si koupíte všechno nové, můžete po 3 letech počítat se ziskem. Neustálé vyhledávání klientů - to je to, co musíte dělat po celou tuto dobu. Pouze vytvořením portfolia dlouhodobých pravidelných zakázek, které pokryjí vaše běžné výdaje, budete moci zaručit produkci zbytků.

Otevřeme tiskárnu: kolik stojí náklady na tisk a jak je správně sestavit

Malá tiskárna může být vynikajícím prostředkem pro získání stabilního příjmu. Pokud je samozřejmě správné přistupovat k organizaci podnikání a zaměřit se jak na běžné velké zákazníky, tak na maloobchodní zákazníky.

Polygrafické služby se každým dnem stále častěji poptávají. A proto otevření vlastního tisku je správným rozhodnutím. Jak otevřít tiskárnu? A jaké investice budou potřebné v počáteční fázi? Vyřešíme tu otázku.

Specificita podnikání

Polygrafie je oblast, ve které jsou vyžadovány zvláštní znalosti. Ale každý může otevřít vlastní tiskárnu, dokonce i ten, kdo nemá speciální vzdělání. Stačí věnovat větší pozornost výběru kvalifikovaného personálu k práci na profesionálním zařízení.

Co se týče ziskovosti podniku, tiskové služby nejsou sezónní a poptávka závisí na hodnotě konkrétního produktu, na úrovni kvality výkonu a schopnosti najít zákazníky. Nejpravděpodobnější strategií bude zaměřit se na pravidelné zákazníky, kteří budou pravidelně objednávat. Vzhledem k moderním specifikám každého podnikání a neustálé potřebě propagačních materiálů, brožur a brožur je to zcela reálné a výnosné. Proto je vhodné, aby ve fázi plánování podnikání vyvíjel politiku práce s pravidelnými zákazníky zaměřenou na posílení spolupráce.

Obchodní registrace

Registrace státu samozřejmě je pro tiskařskou firmu povinná. Individuální podnikání je možné zaregistrovat, ale registrace právnické osoby je mnohem správnější a dalekosáhlejší. V ideálním případě vhodná společnost s ručením omezeným. Taková organizační a právní forma umožní uzavřít smlouvy s jakýmkoli objemem produktů bez jakýchkoliv problémů s jakýmkoli zákazníkem. Takže po zahájení tisku potřebujete:

 1. Projděte státní registraci.
 2. Vybrat kódy OKVED: 74.40 Reklama, 22.22 Tisk.
 3. Najděte vhodnou místnost (můžete si ji koupit nebo pronajmout).
 4. pronajmout nebo zakoupit profesionální vybavení (mohlo by to být nové nebo použité stroje).
 5. Najme zaměstnance.
 6. Uspořádejte reklamu.

Pokud neplánujete vytvářet přísné formuláře pro podávání zpráv nebo jiné číslované produkty, tiskárna nevyžaduje licencování jako podnik.

Tisková místnost

Předpokladem pro malou tiskárnu (optimální plocha 45-50 m2) může být kdekoliv. Samozřejmě místo bude mít vliv na klientelu. Například, pokud zjistíte, že vhodný pro cenové místnosti na území univerzity, hlavními zákazníky jsou studenti a učitelé, což znamená, že základní služby, které budou ve vysoké poptávce - kopírování, laminování, tisk knihy, učebnice, stejně jako technologie replikace dokumentaci, šití a šití.

Chcete ušetřit na nájemném? Najděte pohodlný pokoj v rezidenční čtvrti města. Ale přitahování zákazníků nejenže bude mít vysokou kvalitu a rychlé provedení práce, ale i další služby: návštěva klientů manažera nižší než cena konkurentů nebo dodání hotových výrobků. Zaměřujete se na naléhavé objednávky? Pak je lepší pronajmout drahý pokoj v centru města, v pěší vzdálenosti od potenciálních zákazníků.

Pokud hodláte spolupracovat s právnickými osobami a chcete se zabývat nejen tiskem hotových materiálů, ale také vytvářením maket, pak to bude složitá záležitost zahrnující služby projekčního úřadu. Poté stojí za to hledat pokoj, který je vhodný pro oslovení zákazníků. Lepší je, pokud jde o obchodní centrum nebo samostatnou budovu v obchodní části města. Pokud vidíte běžných občanů jako potenciálních zákazníků a jsou připraveni poskytovat malé služby, můžete oChcete-li otevřít mini-tisk v nákupním centru, kde je tok klientů vysoký.

Sortiment a služby

Pokud mluvíme o tisku výrobků, které jsou mezi zákazníky nejvíce poptávané, vedou samozřejmě:

 • vizitky;
 • brožury, letáky, monografie, brožury;
 • oznámení;
 • reklamy;
 • letáky, kupony, pozvánky, soutěžící, výherní karty;
 • kapesní mapy města, zábavní publikace, křížovky, reference knihy, anekdoty, televizní pořady;
 • štítky;
 • polygrafická produkce: notebooky s firemním logem, vlajky, znaky, znaky.

Malé tiskárny by navíc měly vypracovat seznam dalších služeb, které mohou být poskytovány jak právnickým osobám, tak fyzickým osobám. To doplní řadu a pomůže co nejvíce využít zařízení, získávání malých služeb pro obyvatele (laminování dokumentů, vytváření fotoalb, sešívání dokumentů, prořezávání apod.).

Profesionální vybavení

Začněte tiskové podnikání, musíte se postarat o minimální sadu profesionálních zařízení. Lze je koupit nebo pronajmout. Pokud se jedná o nákup, může to být jak nové zařízení, tak i použité zboží. Nové, samozřejmě, lepší, ale podstatně dražší. Proto ve fázi vyvíjení technických otázek je třeba skutečně posoudit jejich finanční možnosti a určit výběr zařízení.

Samozřejmě, minimální počet zařízení závisí na rozsahu služeb, které plánujete poskytnout, a na finančních možnostech. Postupně rozvíjející se podnikání můžete přemýšlet o nákupu modernějšího a dražšího souboru strojů, avšak v počáteční fázi je nutné poskytnout tiskový stroj:

 • počítačová technologie, která bude použita k vytváření rozvržení a návrhu;
 • inkoustové a laserové tiskárny se zařízeními pro plynulou dodávku inkoustu;
 • risograph (lepší než formát A3) s vyměnitelnými barevnými bubny;
 • kopírka;
 • laminátor;
 • šicí stroj a brožury;
 • zařízení pro řezání papíru.

Neměli bychom zapomenout na spotřební materiál, bez něhož by se celý obchod jednoduše zvedl. Jedná se o:

 • kazety pro tiskárny a kopírky;
 • barva pro risograf;
 • fólie pro laminátor;
 • nože pro lemovací zařízení;
 • sponky a pružiny pro sešívání papíru;
 • Speciální papír pro výrobu polygrafické produkce (potahovaný, ofsetový, navštívený, speciální lepenka).

Bude také vyžadovat minimální sadu nábytku: stoly, židle, klientské zákoutí, vysoce kvalitní svítidla, regály pro skladování spotřebního materiálu a hotových výrobků.

Zaměstnanci: hledáme zkušené tiskárny

Pokud jde o pracovníky malého tisku, který poskytuje služby tisku a designu, pro normální provoz a pro celou řadu předtiskových, tiskových a potiskových tiskovin, budete potřebovat:

 • jeden nebo dva designéři, kteří vlastní schopnosti pracovat jako domácnosti a s profesionálními grafickými programy (AdobePhotoShop, InDesign, CorelDraw), které budou rozvíjet rozvržení;
 • editor;
 • korektor;
 • kodér;
 • tiskárna;
 • pár zaměstnanců, kteří budou provádět prořezávání, skládání, skládání hotových výrobků.

Samozřejmě bude příliš nákladné na okamžité přijetí velkého týmu specialistů. Proto je třeba dát přednost odborníkům z širokého profilu, kteří se mohou zabývat tiskem i potiskem. Přípravu projektu, přípravu před tiskem a rozvržení lze také svěřit jednomu nebo dvěma zaměstnancům, kteří mají zkušenost s takovou prací.

No, a poskytování doplňkových služeb obyvatelstvu (kopírování, laminování, tisk fotografií, spínací dokumenty a podobně), která není spojená s velkými objemy a provádění konkrétních prací, které mohou být přiřazeny na zaměstnance, který načten nejméně práce, nebo nastavit časový plán pro provádění těchto povinností.

Politika provádění služeb

Při přípravě obchodního plánu pro tiskárnu musíte předem uvažovat, jak přesně budete provádět své služby. Nevybírejte okamžitě velké objednávky a v práci je třeba se soustředit nejen na spolupráci s velkými zákazníky, ale také na obsluhu maloobchodních zákazníků. Rozumné kombinování velkých objednávek pro tisk výrobků s obvyklým kopírováním dokumentů může mít stabilní příjem.

Dává smysl také přizpůsobit stanovení cen při zohlednění nákladů na služby potenciálních konkurentů. Snažte se snížit své sazby o zhruba pět procent a určitě budete mít více zákazníků.

Také je rozumné považovat za potenciální zákazníky umístěné v blízkosti podniků a kanceláří. Nabídněte jim ziskové slevy a již dlouho nebudete muset hledat nové partnery.

Reklama

Otázka řádné reklamy služeb v oblasti tisku je nesmírně důležitá. Proč byste si měli objednat vizitku? Protože budete dělat rychleji, lépe a levněji než konkurenti? Takže musíte všem říct, že máte pořádek, abyste získali více zisku. Využijte pro tento účel reklamy, prezentace v obchodních centrech, zasílání adres, návštěvy firem a společností, které potřebují vysoce kvalitní tiskové produkty. Pokuste se uzavřít dlouhodobé smlouvy a neustále rozšiřovat nabídku služeb.

Je poměrně výhodné mít barterovou spolupráci s periodikami: vyrábíte je propagačními produkty a inzerci umístíte na stránky vaší publikace.

Musím říci, že pro mini tiskárnu je důležitá reklama nejen v počáteční fázi. To znamená, že je nutné pořádat pravidelné propagační akce, nabídnout potenciálním klientům příznivé podmínky spolupráce, zajistit promo akce pro stálé i nové zákazníky, čímž získáte zvýšenou pozornost vaší společnosti. Najdete zde spoustu marketingových řešení, která zvýší poptávku po vašich službách, z nichž nejvýhodnější je reklama vašich produktů vašimi zákazníky, kteří pro vás získají nové zákazníky a získávají slevy.

Počítání?

Když hovoříme o zahájení podnikání, chápeme, že v počáteční fázi bude nutné investovat do projektu poměrně velké částky. Jak tedy stojí za to otevřít tiskárnu? Výpočet počáteční investice není obtížné. To znamená, že výpočty jsou prováděny na otevření nákladů na tisk, vzhledem k tomu, že prostory budou pronajaty, vybavení zakoupené (většinou nový), a pracovat v tisku bude čtyři profesionální (designer-kodér, tiskárny a pro post-zpracování specialisty a odesílání hromadných objednávek a správu funkci účetní, vedoucí (uzavření smluv) a personální ředitel:

Jak otevřít tiskárnu?

Užitečná doporučení, jak otevřít tiskárnu od začátku. Plán kalendáře, analytické tabulky a hotové výpočty jsou již v článku.

♦ Kapitálové investice - 700 000 rublů
♦ Doba návratnosti - 10-12 měsíců

Dnes, zřídka každý podnik (i malá měřítka) dělá bez tiskových informací a reklamních produktů, vizitky.

Studenti mnoha specialit často také ucházejí o profesionální tiskařské služby v průběhu studia (stejný projekt je vytištěn nebo diplom je vázán).

Co můžeme říci o různých veřejných organizacích a politických stranách - hlavních dodavatelích odpadního papíru.

Poptávka po profesionálních tiskových službách dnes je prostě obrovská a nic neříká, že se sníží.

To vše vede k tomu, že mnoho lidí začíná myslet, jak otevřít tiskárnu a kolik to může stát.

Nezaměřujte se okamžitě na velkou tiskárnu s mnoha stroji. Začněte s mini tiskárnou, jejíž obchodní plán najdete zde.

Budete potřebovat pouze tyto výpočty nebo provádět vlastní, pokud plánujete otevřít podnik jiného druhu.

Výhody otevření tiskárny


Pro otevření tiskárny existuje řada důvodů:

 1. Typografické služby jsou potřebné nejen v městech, ale také v malých městech, kde existují soukromé podniky, vzdělávací instituce, party, veřejné organizace atd.
 2. K otevření takového podnikání nevyžadují velké náklady, zvláštní povolení, obrovské pracovní plochy. Budete často obtěžováni svatyní a dalšími kontrolními orgány.
 3. Tisk je ziskové podnikání, pokud máte dobrou klientelu.
 4. K dispozici je možnost nákupu potřebného zařízení za poloviční cenu, pokud není nová.
 5. Docela rychlá návratnost tisku v porovnání s jinými druhy podnikání.

Jak otevřít mini tiskárnu: plánování

Souhrn

V sovětských dobách byla jakákoli činnost, a dokonce i tak strategicky důležitá sféra, jako je tiskárna, ve státních rukou.

S rozpadem Sovětského svazu se ukázalo, že obrovské vydavatelství a tiskárny jsou nerentabilní. Je výhodnější udržovat mini tiskárnu.

Tento typ podnikání, přestože v naší zemi funguje řada velkých a malých vydavatelství a tiskáren, stále zůstává ziskové, pokud optimalizujeme výdaje a získáváme stálé zákazníky.

Soutěž v tomto odvětví je poměrně vysoká, ale nestačí ji vyděsit.

Profesionální silniční zařízení a místnost nájemné není penny, takže buďte připraveni na to, že pro otevření mini typografie musíte mít alespoň 700 000 + roční výdaje na spotřební materiál.

 1. Koupit levné, ale vysoce kvalitní zařízení, a tím snížit počáteční náklady podniku.
 2. Najděte pokoj pro tiskárnu za přijatelnou cenu, která by měla strategicky výhodnou polohu: centrum města, snadno zapamatovatelná adresa.
 3. Najme kvalifikované zaměstnance, kteří by se snadno nahradili a měli zkušenosti.
 4. Chcete-li získat základy běžných zákazníků, otevřete nové zdroje příjmů pro vaši tiskárnu.
 5. Poskytněte obyvatelům města typografické služby s různou složitostí.
 6. Neustále zlepšovat své vlastní podnikání, vylepšovat vybavení, získávat příležitost provádět i komplexní hromadné objednávky zákazníků.
 7. Vytvořte ziskové podnikání, které by se během jednoho roku vyplatilo.

Marketingový plán pro mini tiskárnu


Při přemýšlení o otevření tiskárny je třeba vzít v úvahu vysokou úroveň hospodářské soutěže v tomto odvětví.

Mnoho podnikatelů už dlouho pochopilo, jak výhodný může být tento druh podnikání investováním peněz do tiskařských strojů, risograph a dalších zařízení.

Ale v této oblasti je dostatek volných výklenků, takže pokud vytvoříte konkurenční výhodu, nemusíte se bát majitelů jiných tiskáren.

Konkurenční výhody tiskárny

Zajímavý fakt:
Barevný tisk se objevil ve 14. století. Pro tuto technologii bylo použito velké množství rytých desek, z nichž každý byl malován v pravé barvě.

Ještě před otevřením tiskárny je důležité přemýšlet přesně o tom, co můžete mezi výhružníky profitovat, abyste mohli rychle najít klientskou základnu.

No a samozřejmě během práce nezapomeňte na zvýšení nejen obratu, ale také výhod.

Zde je několik způsobů, jak rychle propagovat firmu a zvýšit zákaznickou základnu:

 • Dostupnost zařízení, které by tisklo výrobky bezchybné kvality.
  Pokud získáte nekvalitní risograf, tiskárnu nebo skener, který chcete ušetřit, pak se klient jednoduše nevrátí k vám.
 • Přijatelná cenová politika pro tiskové služby.
 • Systém slev pro stálé zákazníky a velkoodběratele.
 • Schopnost splnit naléhavé objednávky kdykoli.
 • Dostupnost služby "domácí dodávky", pokud jde o velkou šarži tištěných výrobků.
 • Úprimný a kvalifikovaný personál, který s každým klientem zachází s porozuměním a respektem.
 • Pohodlné umístění vaší tiskárny tak, aby se klient nedostal na okraj města.

Cílové publikum podniků

Nezáleží na věku nebo pohlaví potenciálního klienta, který ukáže cílovému publiku minitiskárny. Dokonce i jeho finanční situace není tak důležitá (ačkoli to nebude zbytečné získat několik bohatých pravidelných zákazníků).

Musíte zvážit pouze rozsah vašich zákazníků.

Hlavními klienty tiskáren jsou studenti, soukromí podnikatelé, redaktoři médií, veřejní činitelé, politické strany.

Reklama pro tiskárnu

Nově otevřená tiskárna potřebuje vysoce kvalitní reklamu.

Musíte rychle informovat potenciálního zákazníka o tom, jak zisková se lišíte od svých konkurentů v kvalitě výrobků, cenové politice apod.

Vzhledem k tomu, že máte vlastní tiskové vybavení, můžete ušetřit na vytváření letáků, brožur, bannerů.

Je žádoucí vytvořit vlastní web, kde si zákazník může prohlédnout ukázky svých produktů a zjistit ceny.

Objednejte si reklamu v místním rozhlase a umístěte reklamu na městské fórum.

A nezapomeňte na popularizaci tiskárny v sociálních sítích, díky čemuž můžete oslovit studenty.

Důležité je také, aby každý z vašich klientů byl spokojen s poskytnutými službami a chtěl se k vám znovu vrátit, doporučil vaši tiskárnu svým přátelům.

Vydejte všechny vizitky nových klientů.

Personál pro mini tiskárnu

Nezávisle nemůžete vypořádat se se všemi pracemi, takže bez náboru kvalifikovaných pracovníků je nepostradatelná.

Určitě budete potřebovat několik všeobecných pracovníků (lidí, kteří by uměli znát programy pro počítačové grafiky a vědět, jak s nimi pracovat), účetní (je to lepší - na částečný úvazek, zatímco máte malou firmu).

S funkcemi správy můžete provádět sami.

Pokud nechcete vyčistit tiskovou místnost sami, nezapomeňte na čistící prostředek. Můžete si najmout ženu důchodového věku na částečný úvazek, protože vyčistit malou kancelář, kterou potřebujete pouze 1-2 hodiny ráno.

To vše znamená měsíční mzdové náklady.

Typografie - lukrativní myšlenka pro malé firmy

Doposud je poptávka po tištěných produktech stále vyšší a vyšší, což znamená, že potřeba tiskáren neustále roste. Úspěch tiskárny do značné míry závisí nejen na objemech produktů, které lze uvolnit, ale také na tom, jak rychle a přesně bude objednávka provedena. Se správnou organizací může tento typ podnikání přinést značné příjmy, a to i v případě, že podnik poskytuje velmi úzké spektrum služeb. Zařízení se hodí v malé kanceláři.

Výběr typu tiskárny

Než otevřete vlastní tiskárnu, musíte určit její formát. Bude to tiskárna plnohodnotná, která se zaměřuje na výrobu knih, novin a dalších významných papírových výrobků, nebo zda se bude jednat o mini-tisku dům, jehož hlavní činnost je zaměřena na poskytování tiskových služeb více drobných předmětů - vizitky, brožury, plakáty, kalendáře a další věci.

Ve většině případů bude nejpravděpodobnějším rozhodnutím otevírat minitisk. Existuje několik důvodů:

 • Otevření malého tisku nevyžaduje významné investice - minimální výše 500 000 rublů.
 • Na začátku práce je nepravděpodobné, že byste mohli poskytnout tisku s velkými objemy objednávek na tisk knih a časopisů, ale malé - docela.
 • Se správným řízením obchodu může mini tiskárna vždy roste do vážnější společnosti.
 • Může to být skvělý doplněk k hlavnímu podnikání. Reklamní agentury, časopisy a noviny často otevřou své tiskárny.

Registrace tiskárny

Jako každý jiný typ podnikání vyžaduje otevření tiskárny registraci u daňového inspektorátu. Při registraci mini tiskárny stačí získat status IP. V takovém případě ani nemáte povolení k podnikání. Pokud hodláte otevřít několik poboček, musíte se zamyslet nad registrací společnosti LLC.

Před otevřením musíte získat povolení od:

 • požární kontrola;
 • dohled nad dodržováním předpisů o ochraně práce.

Přirozeně, dříve nebo později budete muset najmout zaměstnance, kteří budou pracovat ve vaší společnosti, a z toho vyplývá, že potřebujete také registraci v penzijním fondu a ve službách zaměstnanosti.

Výběr prostor

Důležitým krokem při otevírání je výběr místnosti. V průměru je dostatek prostoru pro mini tiskárnu v rozmezí 40-50 m. Sq., Vybaveno větráním a elektroinstalací s kapacitou větší než 280 W. Důležité je také mít toaletu a místnost pro pracovníky, kde mohou odpočívat mezi prací.

Také by měla být místnost rozdělena do několika zón:

Je žádoucí, aby každý pokoj měl samostatnou místnost.

Je lepší nechat pronajmout pokoj v bytovém domě, ale v budově obchodních center nebo vzdělávacích institucí. Provoz zařízení tak nebrání sousedům, zejména pokud bude objednávka provedena v noci. K vybudování hotových výrobků musí být také pohodlný přístup do budovy.

Nezáleží na tom, kde bude vaše tiskárna umístěna - v centru města nebo na okraji města, hlavní věcí je, že prochází hodně lidí. Ideální volba - otevření v blízkosti univerzit, obchodních center. To znamená, že na těch místech, kde bude vysoká poptávka po tiskových službách.

Zařízení pro minitisk

Jakmile budou nalezeny prostory, můžete pokračovat v nákupu zařízení. K zahájení projektu potřebujete:

 • Rizograf A3 s rychlostí tisku 60-130 kopií za minutu.
 • Přítomnost rizografu ve formátu A3 výrazně zkracuje čas vytištění stránek listů formátu A4, neboť dvě takové listy se vejde na jednu stránku A3.
 • Kopírovací formát A3, rychlost tisku 15 kopií za minutu. Další vlastnosti: fotový válec pro 100 000 až 120 000 stran, toner pro 3000 kopií.
 • Barevný laser schopný zpracovat za minutu z 8 stránek, s tonerem a fotomateriálem o velikosti 7 500 stran.
 • Skener s podporou formátu 216 x 279 mm a přítomností funkce přenosu přijatého obrazu přímo v tiskárně.

Pokud máte velmi omezený počáteční kapitál, můžete si zakoupit podporované zařízení.

Tiskárna nebude dělat bez takového vybavení, jako je:

 • Počítač;
 • Kopírovací rámečky;
 • Fréza pro 500 listů papíru;
 • Stroj na ohýbání a upevňování;
 • Laminátor;
 • Vázací stroj;
 • Sešívačka;
 • Telefonní číslo.
 • master-film pro risograph;
 • výměnný fotobalík na kopírce;
 • výměnný buben pro laserovou tiskárnu;
 • papírový formát A3 a A4.

Při nákupu spotřebního materiálu se řídit doporučeními servisních služeb. Nesprávně vybraná levná barva může trvale deaktivovat vaše zařízení.

 • několik tabulek;
 • židle;
 • pohovka nebo křesla pro zákazníky;
 • chladič s vodou;
 • skříňky;
 • stolní lampy.

Pracovníci tiskárny

Dále byste měli zaměstnávat pracovníky v tiskárně. V počátečním stádiu stačí pár lidí. Pracovní zkušenost zároveň není vždy povinná, zaměstnanci mohou být vyškoleni k tomu, aby přímo pracovali ve výrobě. Kromě toho někteří zaměstnanci na začátku nemohou mít plný úvazek.

Pro práci tiskárny potřebujete:

 • Návrhář pro výrobu brožur a letáků;
 • 2 provozovatelé kopírovacích strojů;
 • Čistší, můžete na poloviční čas;
 • Účetní, rovněž přijatý na částečný úvazek;
 • Manažer práce s klienty. Tuto funkci může provádět majitel;
 • Bookbinder.

Je třeba poznamenat, že vrchol objednávek obvykle spadá na zimní období před novým rokem a v září. Proto je třeba zvážit možnost nepřetržitého provozu tiskárny v době špičky objednávek.

Služby tisku

Dalším krokem při otevírání tiskárny bude sestavení seznamu služeb a ceníku.

Hlavní služby poskytované mini tiskárnou:

 • Služby pro barevný a černobílý tisk, které zahrnují tvorbu formulářů, letáků, brožur, vizitek, plakátů, kalendářů. Můžete vytvářet informační bulletiny a formuláře;
 • Vázání;
 • Laminování;
 • Skenování.

Mezi další služby patří:

 • vytvoření a uložení pohlednic;
 • tvorba reklamních brožur a brožur;
 • vytváření notebooků s obálkami;
 • předtiskové služby;
 • zpracování po tisku.

Propagace a vyhledávání zákazníků

Zkušenosti ukazují, že hlavními spotřebiteli tištěných výrobků jsou vládní instituce, vzdělávací instituce, banky a firmy, restaurace a kavárny. Reklamní agentury, malé vydavatele, studenti, jednotlivci jsou často kontaktováni.

Hlavní objednávky jsou na tisk metodických pomůcek, formulářů, menu, reklamních a informačních brožur, vizitek, diplomů a abstraktů.

Pro úspěšnou propagaci je třeba nejdříve připravit vzorky výrobků, aby se zákazníci mohli seznámit s kvalitou tisku. Musíte také vytvořit vlastní webové stránky, kde musíte mít ceník, pracovní podmínky.

Také zákazníci mohou být vyzváni různými společnostmi pomocí jasných značek, letáků a vizitek. Bude užitečné zavést flexibilní systém slev a bonusů pro zákazníky.

Při objednávání musíte dodržovat následující zásady:

 • Objednávka velkého objemu práce zahrnuje uzavření smlouvy;
 • Objednávka pro malý objem je přijata za přítomnosti zákazníka.

Přibližný obchodní plán

Přinášíme vám k dispozici přibližný obchodní plán (co je to?).

Výdaje

 • Registrace společnosti - 20 000 rublů;
 • Pronájem prostor - 20 000 rublů za měsíc;
 • Nákup zařízení - 400 000 rublů;
 • Nákup nábytku - 100 000 rublů;
 • Nákup spotřebního materiálu - 100 000 rublů;
 • Saldo zaměstnanců - 100 000 rublů;
 • Reklama - 50 000 rublů;
 • Ostatní výdaje - 50 000 rublů;
 • Celkové náklady: 840 000 rublů;

Tyto výpočty jsou založeny na pořízení nových zařízení. Při nákupu podporovaného zařízení budou náklady mnohem nižší.

Příjem

Přibližná cena za kopii je 30-40 kopií, formát A3 a A4 15-20 kopecks. Okraj může být od 5 do 20 kopek, v závislosti na regionu a průměrných cenách tiskových služeb.

Například v počáteční fázi vyhotovíte asi 10 000 výtisků za den ve formátu A4, přirážka je 10 centů. Čistý zisk za měsíc v počáteční fázi bude tedy:

(10 000 * 0,1) * 30 = 30 000 rublů.

A je to jen pro tiskové služby. Navíc pro služby předtiskové a potiskové práce můžete vydělat zhruba 50 tisíc měsíčně pouze v prvních měsících práce. Jakmile budete mít vlastní zákaznickou základnu, zisky budou růst pouze.

Odplata malé tiskárny je jen rok. Zisk začne přinést již do konce druhého roku práce.

Výhody a nevýhody

Několik slov o výhodách a nevýhodách otevírání vlastní tiskárny.

Výhody:

 • vysoká poptávka;
 • možnost kombinovat s jiným typem podnikání;
 • nevyžaduje vysoké náklady (kde získat peníze pro podnikání);
 • nevyžaduje velkou plochu;
 • rychlá návratnost.

Nevýhody:

Video návod, jak otevřít tiskárnu

Naučte se, jak otevřít vlastní tiskárnu, jaké vybavení koupíte a na co je třeba věnovat zvláštní pozornost při výběru materiálů. Špecialista vám řekne, kolik času může stát za to, že otevřete vlastní firmu a jak rychle se tento typ činnosti vyplácí. Kromě toho obdržíte užitečné rady ohledně organizace a propagace tiskárny.

Vlastní tiskárna je velmi ziskový typ podnikání. Chcete-li ji otevřít, potřebujete od 500 000 do 900 000 rublů, které se vrátí do jednoho roku po otevření. Hlavní věc je zaměřit se nejen na rychlost provádění objednávek, ale také na kvalitu výrobků.

Jak otevřít tiskárnu?

První kroky

Před otevřením tiskárny je třeba provést řadu přípravných kroků.

Vývoj konceptu

Musíte jasně porozumět stupnici: bude to mikropodnik ve formě malého tiskařského střediska, středního podnikání v podobě tisku s plným cyklem nebo multiprofilového podniku s velkými objemy výroby. Tím určíte formu registrace, výši kapitálové investice na začátku, počáteční část práce.

Koncept podnikatelské poradenské služby pomůže rozvíjet koncept, ale zřídka se někdo v této fázi věnuje specialistům.

Vaše nápady by měly souviset s příležitostmi

Rozpočet

Vývoj obchodního plánu by měl být považován za samostatnou fázi přípravy na otevření tiskárny. V tom je třeba co nejvíce promítnout plánované příjmy a výdaje. A první je lepší spočítat s pesimistickou prognózou a vynaložit minimálně 30% na výdaje (neplánované výdaje).

Podnikatelský plán ukáže, co a kolik bude na počátku vynaloženo a kolik bude muset platit měsíčně (povinné náklady).

Vyhledejte prostředky

Pravděpodobně nejtěžší etapa v každém podnikání. Zdrojem financování může být:

 • osobní prostředky;
 • vypůjčené prostředky;
 • investice.

V prvním případě je vše jasné: investujete své peníze. Ale často buď nejsou dost, nebo vůbec ne. Proto je třeba se uchýlit k druhému zdroji - úvěru.

Může se také lišit. Bankovní půjčka, úvěr úvěrové instituce, soukromý úvěr. V institucích je nutné prokázat bezpečnost, potvrdit solventnost. Někdy možná budete potřebovat ručitele.

Úvěrové organizace jsou loajálnější, ale často mají nepřiměřeně vysokou úrokovou sazbu. To je třeba vzít v úvahu v obchodním plánu.

Investice jsou dobrým způsobem, jak začít podnikat bez osobních finančních ztrát. Ale zde a) budete muset najít osobu, která vám svěřuje peníze na otevření tiskařského průmyslu; b) tuto důvěru odůvodnit tím, že uhradí částku vynaloženou v dohodnutém časovém rámci; c) neustále sdílí příjem s investorem (jako procento zisků).

Velké podniky aktivně využívají investice

Vedle plánovaného projektu existuje i koncepce rezervního financování. Přemýšlejte o tom, kde budete mít peníze za neplánovaný odpad.

Příprava na otevření

Po dokončení všech plánovacích prací je jasné pochopení vyhlídek a cílů, můžete zahájit aktivní operace.

Registrace společností

To může být IP pro malé a malé firmy nebo LLC pro zakázky od velkých soukromých a veřejných společností. Po výběru organizační a právní formy je nutné rozhodnout o typech činností podle OKVED.

Dokumenty jsou předkládány daňovému úřadu v místě registrace společnosti nebo v případě OÚ registrováním vlastníka. Také při otevírání tiskárny je nutné informovat o zastoupení fondů FSS, PFР, MHIF.

Hledání pokojů

Bez ohledu na rozsah podnikání budete potřebovat kancelář a tiskárnu. Dokonce i v případě malého tiskařského centra je lepší vymezit místa výroby a zónu práce se zákazníky.

Pokud se jedná o tiskárnu s plným cyklem a dokonce i s objemným ofsetovým nebo flexografickým zařízením, měla by být oblast tiskárny impozantní - od 100 m².

Dávejte pozor na přítomnost veškeré komunikace, stavu větrání a klimatizace.

Umístění je důležité v případě otevření malého tiskového střediska: přeplněné místo a atraktivní fasáda přiláká více zákazníků. Typografie plné nemohou obtěžovat s průchodností místa. Jejich zaměstnanci obvykle pořádají schůzky na území klienta, takže neexistuje zásadní rozdíl, pokud se nachází výrobní základna.

Vytvořte pohodlné pracovní prostředí pro zaměstnance

Vyhledávání zaměstnanců

Zkušení podnikatelé vědí: pro úspěšný start není nutné zvládnout všechny nuance věci. Stačí stačit profesionály s dobrými zkušenostmi v této oblasti a důkladnou znalost procesů.

Často však hledání kvalifikovaného personálu komplikuje nedostatek zdrojů, aby se udržel zkušený a nákladný pracovník. V takovém případě musíte pochopit sami sebe.

Nicméně celý proces nelze provést osobně. Takže - zaměstnanci budou muset volat. Chcete-li začít, potřebujete:

 • obchodní ředitel;
 • návrhář;
 • provozovatel tiskových zařízení (tiskárna);
 • specialista na zpracování potisků;
 • balík / stevedor / kurýr;
 • administrativní pracovníci (kancelářský manažer, účetní).

Nejlevnější možností je napsat vlastní nabídky a zveřejnit je na rozsáhlých webových stránkách pro vyhledávání osob. Nákladovou variantou je najmout personálního specialistu, který doplní personál podle vašich potřeb.

Nejtěžší je najít profesionální tiskárnu

Zařízení

Seznam obsahuje povinné a specifické vybavení. První skupinou je základní technické vybavení: počítače (s balíčkem grafických editorů), kopírky, stroje pro skládání, řezání, šití. V

Druhá skupina odráží specializaci firmy. Například, pokud plánujete vyrábět luxusní zboží, pak budete muset kromě laminatorového a škrabacího stroje potřebovat razicí zařízení - blint, congreve, fólii. Pokud chcete umístit obrázky na různé předměty a oblečení, potřebujete stroj pro sítotisk, pec pro spalování keramických výrobků.

Samostatnou skupinou jsou tištěné materiály: polygrafická sešívačka, vazný stroj, řezačka atd.

Chcete-li snížit počáteční investici, můžete si koupit použité zařízení nebo si nechat zařídit potřebné vybavení. Druhá možnost je prospěšná, když potřebujete zakoupit drahé zařízení.

Leasing je dobrý, protože mladá společnost nemusí přebírat bilanci velkých aktiv, platit jim amortizace apod. A platby v rámci leasingové smlouvy souvisí s provozními náklady, které snižují zdanitelný zisk. Mínusové služby - v malých městech nejsou žádné firmy, které poskytují tiskové vybavení pro leasing.

Objemné tiskové zařízení je drahé a zabírá spoustu místa

Podpora služeb na trhu

Při otevírání firmy je nutné informovat cílové publikum. Zákazníci tiskáren "žijí" téměř všude. Pokud se jedná o podniky a servisní agentury, najdete je v průmyslových výstavách a podobných akcích. Je také užitečné se účastnit výstavy jako vystavovatele.

Můžete se vyjádřit pomocí tiskových zpráv v místních tiskových médiích a samozřejmě na regionálních veřejných místech, informačních zdrojů. Můžete si zařídit povýšení, a to nejen seznámit potenciální zákazníky s novou společnost, ale také prokázat kvalitu práce: o letáků v tisku firemního stylu může sloužit všem příchozím nebo pořádat soutěže.

Dnes je pravidlo spravedlivé: pokud není podnik reprezentován on-line, pak neexistuje. Budete muset vynaložit peníze na stránky vizitky a zaregistrovat stránky v několika sociálních sítích. Uvádějte do rozpočtu náklady nejen na jejich vytvoření a vyplňování, ale také na další údržbu, cílenou a kontextovou reklamu.

Video je přehled o práci offsetového tisku v plné velikosti: