Projektování restaurací a kaváren s otevřenou kuchyní

Dnes, ve věku kulinářského vzrušení, návštěvníci restaurací a kaváren těžko narazí na něco nového. Možná, že v každém rohu planety můžete ochutnat japonské sushi a italskou pizzu. Kuchyně většiny zemí světa se stala kosmopolitní a velmi rozmanitá.

Guru z kulinářského průmyslu však neumírá a hledá nové nápady pro podnikání v restauracích. Reagovat na nové společenské trendy a potřeby, zejména na žádost lidí vědět všechno o kvalitě výrobků používaných v kuchyni restaurace, myšlenka na instituce s otevřenou kuchyní, jehož cílem je poskytnout návštěvníkům možnost vizuálně sledovat přípravu jídel objednané.

Myšlenka však není nová a nebylo nutné "chodit" za ní. Příkladem takových institucí je jasně prokázáno, že kavárny a restaurace všech druhů orientální kuchyně - od kavkazských až po pan-asijské.

A přesto takový koncept byl zřídkakdy nalezen v restauracích, které připravovaly pokrmy tradiční evropské kulinářské školy.

Otevřená kuchyně uliční kavárny v Malajsii.

věk masové turistiky rozšířila vidění mnoho Rusů o Světovém kulinářském a restaurační služby, zejména. V takových exotických zemí, jako je Thajsko, Indie, Malajsie, spousta malých restaurací a pouličních kaváren s otevřenou kuchyní, kde je vše připravené bezprostředně před zraky návštěvníků a kolemjdoucích na ulici, otvor pro každého vidět tajemství vaření. Hosté si zde mohou kontrolovat kvalitu výrobků, hygieny vaření, recepty, a, samozřejmě, nyní samotný proces, který je někdy zápas pro tento cirkusové show.

Vývoj koncepce otevřené kuchyně

Otevřená kuchyně thajské kavárny.

"Asijská kulinářská show" dojala Evropany natolik, že mnoho restaurátorů na celém světě si to udělalo za "vyzbrojení" a začalo vytvářet něco podobného. Často se jednalo o jednoduchou instalaci televizních obrazovek zobrazujících události, které se odehrávaly v kuchyni ve vzduchu. Tento přístup se stal jistým "čipem", kreativitou institucí.

V evropských restauracích kuchyň praxe Specializované vaření přejdi na kuchaře domu, podle receptu návštěvníků nádobí, vaření jídla bez určitých složek, které nemají rádi návštěvník a více - návštěvníci mohou sami podílet na procesu vaření.

Tuto myšlenku získala i řada velkých nákupních center, kde jsou v halech vybaveny cukrářské a kuchařské dílny, oddělené od návštěvníků pouze průhledným oddělením.

"Izya-grill", Moskva, st. Suschevskaya, 27/1

Mnohé restaurace a kavárna kuchyňským rukou stal jednoduše vzít v baru, kde si zákazník může „špionážní“ na kuchaře činností prostřednictvím speciálních otvorů, když není vidět jejich tváře, že není v rozporu s pracovníky dělat svou práci. Tato volba se nazývá "částečně otevřená kuchyně".

Plnohodnotná restaurace s otevřenou kuchyní zahrnuje zákazníka v kulinářském procesu zcela. Kuchyně je přístupná veřejnosti.

Taková koncepce zařízení pro veřejné stravování se stala populární v mnoha zemích světa a Rusko zde není výjimkou.

Nicméně není tak snadné uspořádat otevřenou kuchyni. Měl by být vhodný pro práci, a navíc musí splňovat určité estetické požadavky.

Vlastnosti designu restaurací a kaváren s otevřenou kuchyní

Příležitost otevřít kuchyni návštěvníkům se zamýšlí ve fázi návrhu podniku, kdy budou vyřešeny úkoly plánování a vybavování podniku, čímž se vytvoří technologicky výhodný proces pro zaměstnance a hosty. V tomto případě restaurátor určuje, kolik chce věnovat zákazníkovi procesu vaření.

Zvláštní pozornost musí být věnována kapuce a ventilačnímu systému. Deska a jiné tepelné vybavení umístěné v hale by neměly ovlivňovat teplotní režim místnosti. Chcete-li nepříjemné pachy z kuchyně, ne komunikovat s návštěvníky, je nutné stanovit dostatečně výkonnou ventilaci (kukly a filtry jsou rozmístěny po celé stropu kuchyně a práce byla zvláště aktivní na hranici s publikem).

Restaurace "Dantes", Moskva, st. Myasnitskaya st. 13-3

Pokud je výroba uspořádána za skleněnou přepážkou, extraktor již nebude mít tuto hodnotu, protože průhledná stěna rozdělí vzduch z výrobních a obchodních zón. V případě práce s otevřeným plamenem jsou ve ventilaci instalovány jiskřící systémy (několik speciálních mříží, dělitel apod.).

Také budete muset přemýšlet o umístění prázdného obchodu v prostorách, které by nemělo být viditelné pro návštěvníky. Koneckonců, nemají velký zájem sledovat, jak se čistí brambory nebo ryby.

Podnik s veřejným stravováním s otevřenou kuchyní je další organizační a technologickou složitostí. Složitost je však opodstatněná, protože je obtížné si představit jiný koncept, ve kterém jsou harmonicky kombinovány všechny prvky restaurace umění - dekorace, styl služeb, zábava a kuchyně. Tento typ kuchyně lze využít jak v fast-food firmách, tak v tematických institucích národní kuchyně av podnicích klasického formátu. Otevřená kuchyň je nejen doplňkovou službou. Vždy se stává jádrem konceptu restaurace.

Vybavení zařízení pro provozování veřejného stravování s otevřenou kuchyní

Neméně důležitou otázkou je i výběr technologického zařízení, protože by se měl hodit do návrhového a plánovacího rozhodnutí restaurace.

Demonstrace vařených kachen.

Vybavení restaurace a otevřené kuchyně kavárny musí splňovat několik kritérií - mít atraktivní design a být otevřený, aby se vešly do kuchyňského konceptu. Například oválné nebo kruhové ostrovy tepelných linií, osvětlené regály, kde jsou postaveny různé jednotky. V otevřené kuchyni musí být instalovány moderní vysoce účinná technologická zařízení - tepelná, chladicí, neutrální. Část zařízení může provádět demonstrační funkce, které slouží jako vitrína. Optimální doba tepelného zpracování výrobku je 10-15 minut. Proto musí kuchaři vždy mít po ruce potřebný rozsah a počet polotovarů pro vaření a jídlo.

Otevřené kuchyně často používají desky s indukčním ohřevem, které vám umožní rychle připravit pokrm a obsluhovat návštěvníka. Gril, čínský wok je také vynikající demonstrační technikou. Kromě toho jsou také používány chladničky, konvektomaty a pece se skleněnými dveřmi. S využitím moderního televizního zařízení můžete uspořádat výstavní kuchyni v nákupní oblasti obchodního a restauračního sálu, stejně jako pokoje pro výletní lodě.

Pokud se jedná o skutečné gastronomické divadlo, pak musí šéfkuchař také podle toho hledat, protože je přitahován všem. Musí být klidný, umělecký, ovládat sebe a pracovat s vybavením - sledovat hladinu hluku v kuchyni.

Úkolem osvětlení v otevřené kuchyni je představit práci kuchařů. Přístroje by měly být bezpečné, vzduchotěsné, ne oslňující a nejdůležitější - skryté. V distribuční zóně je povoleno používat dekorativní lampy. Tam jsou také lampy s různými speciálních spekter. Jsou používány k zdůraznění výrobků, které převažují v konkrétní kuchyni. Různé produkty jsou vhodné pro různé spektra. Obecné osvětlení kuchyně by mělo být jednotné a pracoviště kuchařů je možné zvýraznit dodatečně. Pro osvětlení používejte různé typy svítilen: světelné diody, žárovky, energeticky úsporné žárovky.

Další podmínkou, která by měla být pozorována v otevřené kuchyni, jsou uzavřené regály. Všechny regály, regály, povrchy, na kterých jsou zásoby a nádoby uloženy, by neměly být nápadné. K tomu musí být uzavřeny. To dělá zdání kuchyně více estetické v očích návštěvníků.

Existuje několik způsobů, jak prokázat návštěvníkům otevřenou kuchyni. Mnoho institucí různých typů je omezeno na grilování nebo grilování. Uspořádejte ho mnohem jednodušeji než otevřená kuchyně, kde potřebujete poměrně velký sadu sofistikovaných technologických a demonstračních zařízení. Někdy se mangas objevují pouze v letních oblastech v kavárnách a restauracích.

Přibližný plán restaurace s otevřenou kuchyní.

Uvádění kuchyně restaurací a kaváren na veřejnou výstavu je nyní pozoruhodným trendem práce a evropských restaurací. Přítomnost takové kuchyně dává návštěvníkovi možnost získat celou škálu potěšení z návštěvy instituce, od vizuální až po vkus. U mnoha restaurací je kuchyně, která se stává hlavním prvkem diktování scénářů práce instituce.

Top 10 otevřených kuchyní v Moskvě

Dnes je otevřená kuchyně v restauraci nepostradatelnou podmínkou pro to, aby byla instituce považována za aktuální a aby byl restaurátor vyspěl. Tato móda v Moskvě se již stala v nuly, ale nyní vidíme nový rozmach. Time Out se dozvěděl, jak jsou uspořádány ty nejchutřejší otevřené kuchyně, které jsme vybudovali v posledních třech letech.

Zatímco „Nádivka“ porazit evidence docházky, otevřel přes zeď „No ryby“ nakonec rozhodl o formátu: to není steakhouse, jak si všichni mysleli, a obchod se restaurant-Boucher, tj Restaurant c řezníka. Chcete-li získat od prosí porovnání s někým, koho znáte, Novikov teď nezbývalo než se pokusit překonat konkurenční organizaci luxus a nádheru. Tento pokus byl úspěšný. V každém případě, velký a skvělý v každém smyslu otevřené kuchyni, slavnostně ježily značné velikosti kráječe a téměř zvonění ocelové kryty, může být vidět na míle daleko přes velkými okny a zrak nepřijde off.

Vedle kuchyně je stále ještě otevřená pekařství - z takových objemů, že se zdá, že se Novikov rozhodl nakrmit celou svou centrální čtvrť s chlebem. A uprostřed této krásy je super-grilovací udírna o hmotnosti 4 tuny, která přišla z Texasu. Zde se obrátil k publiku nefunguje část a „výtah“ - ocelové kolo, které pomáhá nastavit výšku roštů, a proto je příprava a volba na ohni z drsné smažení na nejnižší úrovně až po jemné zacházení nahoře. Jednotka není vytápěna zvenčí, je neuvěřitelně technologicky vyčištěná a vypadá elegantněji než brutální. Na rozdíl od mužů, kteří jsou za ním, jako by je sem přivezli z bryanských lesů.

Máte-li sedět hned vedle kuchyně, kromě Berezutsky bratři, čarovat přes talíře, a obrovské puzzle na zdi, její malý viditelný. Pokud si myslíte o tom, že je logické a je v souladu s „bratrskou“ fenomén: Podívejte se, nedívejte se - pořád nechápu, jak jsou uspořádány mozky vydávání ječmen, zapečené v celeru a soli těsta, jelen s pšenicí v různých státech, pak další jednoduchá věc, ve skutečnosti věc, kterou nikdo jiný nepřijel na mysl. Jak víte, jedním ze základních principů kuchyně dvojčat je sezónnost. U ostatních kuchařů to může být mazlení, ale bratři mají všechno doslova. Do té míry, že v létě se celá změny restaurace designu: hala přesunul na verandu a kuchyň - se všemi jejími sifonů - haly. Pak tam není kam "otevřít".

Když „Fahrenheit“ byla otevřena, mnozí se rozhodli, že Andrei Dellos náhle sáhl po režimech a zdálo se změnila svůj tradiční žánr „restaurace-divadlo“. Společnost Dellos ji rozvinula novým způsobem. Otevřená kuchyně „Fahrenheit“ je vyrobena nepovažovat podrobnosti grilu a kombinovaného zařízení - a obdivovat silné chlapy, sekání impulzivně nebo šíření okvětní lístky lichořeřišnice pinzety, někoho takového už ne. Vyplňuje je tetovaný kus Anton Kovalkov z níž „všežravec“ v roce 2013. vnímavý fudis omdlel, ale především cynické pozorovatele sázení - svléknout, nebo ne. Mimochodem, kromě Kovalkova, na této scéně pravidelně vystupují i ​​zahraniční hosté, a také jedna krásnější.

Móda pro restaurace s otevřenou kuchyní, ve své současné podobě je téměř úplně dospělý z názvu restaurace William Lamberti na rybnících - s okny v patře, na chodníku otevřít, zavřít fit a neskutečné krásy, ostrovní kuchyně. Možná, že tyto „Williams“ mohl být nashtampovat ještě tři kusy, ale restauratéři šel opačným směrem a na konci roku 2013. představila další projekt: Příprava a stavba trvala téměř dva roky, ale megauspeh bylo nevyhnutelné. Šest dřevo litinové kamna American The Good Time Sporák společnost v otevřené kuchyni, kolem kterého se točí celá záležitost „Uholka“ správně fungovat již druhým rokem, příležitostně hrát až do kuchařů otevřeného ohně a ukazuje jen zuřivý výkon - v takovém terénu. Ale, jak víte, můžete se podívat na oheň a jak ostatní pracují, je to nekonečné.

Interiér "Selfi" je docela rozpoznatelný, ale zdá se, že by nebylo rozhodnuto zachytit oko - pokud ne pro otevřenou kuchyň od italského designéra Andrea Viakava, která stála spoustu peněz. Tato výrobní hala je samozřejmě pozoruhodná nejen pro svůj vzdorně okouzlující vzhled. Pro hlavního Anatoly Kazakova a jeho kuchařů (a to je muž ve věku 15) je hlavní věc technologické detaily, které hosté vůbec nevidí.

Například, všichni tady chladu je poháněn jeden celek, protože to, co ledničky neohřívají prostor kolem sebe uvnitř ostrova. Vestavěný deskových výměníků bednách, v zásadě potřebné pro udržení požadované teploty, Kazakov používá pro nízkoteplotní vaření bez sous-druhů a vakua - výroba, například, růžová krevet v soli při 60 stupních po dobu 10 minut. Na Plancha se ukáže dokonale ostrý na výrobku s pokožkou, v pařáku, tlak - správné textura parní ryby v indukční wok - rovnoměrně páře omáčky v těstovinách-kotle - čarodějky al dente a dehydrátor - tavení na pusinky jazyka z bobule.

Další „Bentley“ a také navrhnout Andrea Viakavy kuchyně „paní Wong“ se skládá z pěti kusů modulů, z nichž každý má své ambiciózní technologickým nádivkou - stejně jako v kombinaci v jediném obvodu vytápění a chlazení fritézy shell tempura. Pár základu pro místní kuchyně proaziatskih supergadzhetov - Robat grill a obrovský dim sum samnitsa pracuje na několika tlaku, čímž dim sum připraveny tři minuty, a rýže těsto nevsákne. Plus silný extrakt, který vám umožní úplně odstranit zápach z kuchyně do haly a kuchaři nemají mdloby. O podrobnostech místní kuchyňská linka šéf Dmitry Pogorelov může říct každý, kdo bude naslouchat, a se spokojeným výrazem ve tváři, i když nevěřil padla na něj štěstí vlastnit všechno toto bohatství.

Zakladatel Friends Forever Paul Kosterenko oznámila nové čtvrti Kuntsevo Patricka a důsledně naplnit TTS „Kuntsevo Plaza“ svých projektů v rámci kontrolní značka místní kapelou. Opravdu nevypadají jako místa "na okrese", ale jako v módním klastru. Studio Pizzeria a místní restaurace již pracují a hamburger s řemeslným pivem se brzy otevře. Všude otevřená kuchyně, a v „Studio“ je stanice ostrov, ačkoli odkazu „Williams“, jen větší. A v „Locale“ - galerie, který zabírá téměř třetinu celé oblasti (což je 800 čtverce). „Workshopy“ následují za sebou: kavárna s dezert vitrínou, pečivo bar s ledničky, mixéry, kynáren a trouby skutečné konstrukci Smeg, a konečně, hlavní kuchyň s Hosper, že nyní se stal módní říkat „zhosperami“ jako jejich španělské vlasti.

V Mos, kde patron Andrew Korobyak, vařit s estonskými kořeny a dánského školství, tolik jako dvě kuchyně: matka za sklem - ve druhém patře a hlavní, s distribucí a bez skla - na zemi. „Mos“ obecně vypadá, že se podílí na soutěži o nejvíce správný návrh interiéru, nejvíce příjemný personál, velmi dobře promyšlené koncepčně potraviny, většina bederní kuchaři vypadají velmi elegantní a otevřenou kuchyní. Pro všechny, kteří chlapců ve vesmíru v pletených čepic z výšky kuchaři stolních židle se dívat i průzkum - po celou dobu co mají důsledně a jasně, a opatrně vrátit zahřeje na grilu mloka. Hosté v hale současně práci kuchyně není zvláště pozorováno - jsou více obsazeny sami. Ale když jeden z kuchařů má pánev a začít něco v něm práci důležitější věci okamžitě objeví normální vůni kuchyně, namáčení oblečení, a nakonec může dýchat: vše, co se děje doopravdy.

Otevření před třemi lety v Moskvě, nacpal k prasknutí italských restaurací všechny formáty Aram Mnatsakanova měl nabídnout kurz, který by přesvědčit veřejnost, že „zásuvky“ - to je to, co celý život postrádal. A on si vybral žánr "tady jsem před vámi, jak je". Střední místnosti umístit velký, monolitickou strukturu na obvodu, vyrobený na zakázku podle florentské Gullo a uspořádány tak pohodlně, jak je to možné pro kuchaře: všechny kromě cukrovinek, příprava před veřejností - až k obrazu čerstvě připraveného těstovin sépie inkoustu. Ďábel v detailu: například boletor podporující konstantní úroveň vroucí vody bez tvorby pěny, - dvojitá, proces vaření těstovin je téměř bez přerušení. Nebo doroguschy elektrické pizza pec Moretti Forni: díky dvěma úrovněmi tepla dává perfektní výsledek, který ničí štíhlou mýtus, že skutečná pizza je jen krbová kamna.

Indická restaurace Kirill Gusev a Artem bratři a Maxim Tsyganov měl dosud oficiálně otevřít, ale už slavný pro mít čtyři dny práce v technickém režimu volného krmení kari a přizpůsobených variace na jeho téma. Nejvíce nečekané a nejluxusnějším detail interiéru, zdobené v nejvyšší možné míře glamour klubu a skromná, ačkoli zřetelných etnických záplat - otevřenou kuchyní. Zde, stejně jako v kouzelného skleněné mísy (v našem případě - z krychle) nad sporákem tandoori-vážně vyvolává odtržení těchto Indů, vedl Radzhandara Singh, vedoucí Dillí. Vonkajší osvětlení skleněného čtverce šílených fuchsií jen dodává divné povaze toho, co se děje. To je hlavní šik.

Restaurace s otevřenou kuchyní před návštěvníky

Dnes, uprostřed mnoha restaurací různých směrů, je obtížné zapůsobit návštěvníky restaurace něčím novým. Ale restaurační guru neumírají a hledají nové nápady při poskytování restauračních služeb.

Výjimečně dnes, kdy jsou otázky kvality produktů používaných pro vaření tak naléhavé, myšlenka restaurace s otevřenou kuchyní, jehož cílem je poskytnout hostům příležitost vizuálně sledovat přípravu pokrmů, které si objednali, a ukázat různé recepty na pokrmy restaurace.

Rozhodně není myšlenka otevřené kuchyně nová, nicméně v restauracích, které připravují recepty na pokrmy různých kuchyní po celém světě, je zřídka možné.

Tento nápad byl velmi populární poté, co se objevila televizní show Hell's Kitchen a Devil's Kitchen. Pravděpodobně původně otevřená kuchyně v televizní show měla poněkud jiný význam, nicméně se změnila v určitý trend. Mnoho restaurací po celém světě začalo obsahovat něco podobného ve svých restauracích. Povinným požadavkem bylo instalace televizních obrazovek, které ukazují, jaká akce v kuchyni je ve vzduchu. To se stalo jistým "čipem", vrcholem instituce. Lidé se fascinovali zajímavým procesem přípravy různých receptů.

Tato specifičnost, stejně jako otevřená kuchyně v restauraci, získala také popularitu v oblasti cestovního ruchu - v různých střediscích a rekreačních oblastech v hotelích, kde turisté obsluhovali all-inclusive systém. Střediska mají obrovské množství restaurací, ve kterých cestující skutečně nemohou jíst nic. Proto jsou slavné malé restaurace s otevřenou kuchyní, které ve vztahu k nepřetržitému počtu hostů v celém resortu umožní restauraci netrpět nedostatkem návštěvníků.

V restauracích s otevřenou kuchyňskou nabídkou si návštěvníci připravují různé speciality, dezerty a koktejly. Zákazník může kontrolovat kvalitu surovin, hygienu přípravku a složení receptu.

V těchto restauracích šéfkuchař vaří jídla cvičit předpis návštěvníka, příprava jídla pro restaurace bez lékařského předpisu složek, které nemají rádi návštěvníky, a návštěvníci mohou účastnit při přípravě jídel, pomáhá kuchař. Tento nápad byl sebrán ještě mnoho supermarketů - obchodování podlaha vybavena pečiva a kulinářských dílen, oddělující je od haly přepážkou skleněné jednotky. A varené produkty okamžitě v horké formě jsou uvedeny na prodej v obchodním sále v příslušném cukrárně a kulinárním oddělení. Zákazníci mohou nejen nakupovat teplé a čerstvé výrobky, ale také sledovat proces jejich přípravy.

V restauracích je myšlenka otevřené kuchyně podobná organizaci baru, kde si barman před návštěvníky připravuje různé koktejly, kávové nápoje a dezerty.

Zde je přibližná plánová schéma restaurace s otevřenou kuchyní:

Hnědé obdélníky s stojící vedle čísel 1 a 2 jsou „stanic“ service - speciální tabulky, která uloží čisté nádobí, ubrousky, příbory a možná pokladny - v závislosti na zvoleném zařízení systému.

Otevřená kuchyně v restauraci: bez tajemství zákazníků

Téměř každý zákazník v restauraci, zatímco v místnosti v očekávání nadcházejících kurzech, více než jednou přemýšlel o tom, co se nyní děje v kuchyni, jak se připravit objednaný pokrm, to je podáváno a popraven před podáváním. Abych mohl proniknout do svatého svatého šéfkuchaře, otevřít závoj nad tajemstvím jeho pánství, chtěl bych téměř každého. Je to pro ztělesnění snů takových zákazníků, že restaurace s otevřenou kuchyňskou prací. Varení je opravdovou divadelní akcí, jejíž posluchači jsou zákazníci, režisér a hlavní postava je šéfkuchař a divadelní společnost je personál.

Restaurace s otevřenou kuchyní se staly módním světovým trendem. Nezapomněl na nové hobby a ruské prostory. Profesionální kuchyně "za sklem" se stala místem pro prezentaci zařízení, technologií, pokrmů, místa pro mistrovské kurzy. Jaká je atraktivita otevřeného pracovního procesu a tajemství úspěchu takového podniku.

Všichni v dohledu

Otevřená kuchyně může být atraktivním projektem pro jakoukoli třídu institucí - od rychlého občerstvení až po restaurace a pizzerie, až po restaurace národní kuchyně.

Správné uspořádání procesu vaření, které je v dohledu, nemůže nikoho nechat lhostejné. Soudržnost práce zaměstnanců je impozantní, odstíny lidských a pracovních vztahů přitahují pozornost, otevírají zájem a vyvolávají chuť k jídlu. Pro mnoho zákazníků je přeměna řady konvenčních výrobků na kulinářské dílo, vytvořené rukama vysoce profesionálního profesionála, atraktivní. Mnoho z nich může považovat za bonusovou mistrovskou třídu pro zákazníky instituce spolu s vynikající večeří, je možné získat vědomosti a zkušenosti od uznávaného kuchaře. Otevřená kuchyň dělá zvláštní požadavky na zařízení - jeho design, kompaktnost a spolehlivost.

Výhodou otevřené kuchyně je také nějaký důvěryhodný vztah klienta k instituci, pro kterou se akce před jeho očima jednoznačně vylučuje všechny pochybnosti o kvalitě výrobků a práci zaměstnanců.

Rozhodnout se, jak vypadá a funguje otevřená kuchyně, je individuální úkol, který vyžaduje zvážení významného počtu faktorů, až do dostupnosti volného prostoru a harmonie výzdoby s výzdobou hal. Výběr zařízení pravděpodobně způsobuje minimální problémy. Výkonnost, funkčnost - sortiment moderních dodavatelů dokáže ohromit. Nejpřijatelnějším a nejoblíbenějším řešením pro dnešek je práce "za sklem" tím, že zákazníkům poskytuje malou, ale velkolepou část výrobního procesu. V tomto případě musí návrh stela průzkumu a uspořádání umístění klientských sedadel a pracoviště "za sklem" splňovat požadavky na maximální viditelnost a pohodlí jak pro návštěvníky, tak pro odborníky pracující pro veřejnost.

Chcete-li vytvořit otevřenou kuchyni, pekárny, pekárny, grilování, suši, grily, povrchy na smažení jsou vhodné. Je skvělou tradicí připravit nějaké pokrmy přímo na místech klienta, například fondue nebo flambe.

Jak uspořádat otevřený proces: funkce zařízení

Organizace otevřeného pracovního procesu vyžaduje použití profesionálních technologických zařízení, tepelných a chladících zařízení, jakož i splnění zvláštních požadavků na hygienu.

Speciální zařízení musí splňovat následující podmínky:

  • Funkčnost a atraktivní design

Představitelnost tohoto procesu je nesmírně důležitá podmínka. Estetika a ergonomie přicházejí na přední místa - tvary a barevné provedení by měly být naprosto přitažlivé, mají styl a kouzlo. Podsvícení, použití průhledných prvků k prokázání procesů - podmínka je povinná.

  • Komfort a kompaktnost

Akce je zaměřena na omezený prostor, vyžaduje však velký počet různých operací. Zajištění pohodlí práce je hlavním úkolem zařízení.

Nejlepším dojmem během demonstrace zůstává wok a gril, malý kapacitní konvektomat (úroveň 6) nebo konvekční trouba vybavená velkými skleněnými dveřmi pro zlepšení výhledu.

Zvláště důležitou otázkou je získání otevřené pracovní plochy s kapucemi a filtry. Sací a dávkovací systém musí zabránit vnikání zápachu do restaurace. Proto by měla být celá plocha stropu otevřeného pracovního prostoru doplněna krytkami. Vedle toho jsou instalovány velké vzduchotechnické jednotky nad tepelné instalace. Schopné úplně odstranit z pracovních prostor výpary, saze, pár výrobků.

Měli byste se věnovat péči a umístění zařízení. Nejlepším druhem umístění je ostrovní organizace zařízení, která vytváří maximální pohodlí při práci a minimalizuje nejmenší zorné pole. Samozřejmě, většina technologického procesu zůstává "v zákulisí" a probíhá v uzavřených prostorách kuchyně. Příprava a podávání jsou prováděny ke kontrole. Vedoucí úloha v otevřené kuchyni je tedy dána výrobním stolům. Umožňují umístit tepelná zařízení a současně umožňují pohodlný přístup šéfkuchaře ke všem potřebným gama výrobků. Modulární technika vytváří vynikající dojem, jehož linie poskytují krajině kuchyně pevnost a úplnost.

Pokud jde o zaměstnance - zde jsou obtíže téměř nevyhnutelné. Pro velkolepou otevřenou kuchyni není postačující pouze profesionalita šéfkuchaře a připravenost pracovat otevřeně. Konstantní pozorování desítek očí naznačuje vysokou úroveň umění, velkou trpělivost, stresovou odolnost a okamžitou reakci v kritických situacích. Simultánní plnění profesionálních povinností a vytvoření zábavné show pro veřejnost strádající v očekávání jídla je skutečný dar a ne každý si může dovolit.

Vlastní podnikání: restaurace s otevřenou kuchyní

K dnešnímu dni existuje obrovský počet provozoven veřejného stravování s různými zvláštnostmi, zaměřením a vlastnostmi. Vzhledem k tak velkému počtu návrhů pro jakoukoli, i ty nejnáročnější chuť, je obtížné přijít s něčím novým. Mezitím se restaurace v naší zemi považuje za jednu z nejziskovejších a nejslibnějších oblastí, i přes extrémně vysokou úroveň konkurence v tomto segmentu. Vzhledem k tomu, že se blahobyt obyvatel naší země rozšiřuje, poptávka po službách podniků pohostinství obecně a zejména v restauračních potravinářských podnicích.

Nejrychleji rostoucí segment z fast-potravinářských závodů, což lze vysvětlit dvěma hlavními faktory - rychlé tempo života ve velkých městech, kdy kompletní jídlo na obchodní člověka je téměř žádný čas odešel, a relativně nízké náklady na pořádání takové instituce. Nicméně oblíbené jsou nejen levné restaurace, ale také drahé restaurace. "Střednědobý" segment - dobré restaurace střední třídy - podnikatelé dlouhodobě podhodnocovali. Během posledních pěti až sedmi let se však situace radikálně změnila. Vzhledem k tomu, že trh s gastronomií je jedním z nejvíce nestabilních, analytici opatrní dávají předpovědi pro svůj další vývoj. Podle jejich názoru představuje nejméně riziko středně cenové stravovací zařízení. Zařízení pro rychlé občerstvení jsou stále v poptávce, konkurence na tomto trhu je však nejvyšší. Segment drahých restaurací nepovažujeme za úzký okruh lidí, protože otevření takové instituce bude vyžadovat ohromné ​​množství kapitálu.

Aby se nová restaurace stala úspěšným podnikem, musí vycházet z nějaké originální myšlenky. Nicméně, výběr úzké specializace (například vegetariánská kavárna, sushi bar, pizzerie, atd.) Odborníci stále nedoporučují. To není překvapení. Někteří majitelé mají přijít s řadou akcí (například nabízí všem příchozím „hrát“ v restauratér, který má k dispozici restaurace pro jeden den), které mohou mít přitahoval pozornost, ale jsou spojené s vysokými riziky. Pokud si nevyberete úzkou "téma" a opustíte riskantní myšlenky reklamy a propagace, pak co zůstane? Optimální v tomto případě možnost - experimentovat s formátem instituce. Například ve všech restauracích je kuchyně a všechny "svátosti" vaření skryty před očima návštěvníků. Co když dáte svým návštěvníkům příležitost sledovat proces vytváření kulinářských mistrovských děl objednaných jimi?

Nabídky franšíz a dodavatelů

Samozřejmě myšlenka restaurace s otevřenou kuchyní není nová, ale v naší zemi existuje jen velmi málo takových zařízení. Existují dvě verze pro vznik nového formátu pro nás. Někteří říkají, že samotný pojem takových kaváren a restaurací vznikl po vystoupení na televizních obrazovkách populární televizní show Hell's Kitchen. Zpočátku samozřejmě byly cíle odhalení tajemství "vnitřní kuchyně" ve stravovacích zařízeních poněkud odlišné, ale myšlenka byla rychle zachycena restauratéry po celém světě. Jiní argumentují, že tento typ restaurace přišel do jiných zemí z východu, kde příprava národních pokrmů nevyžaduje uzavřený prostor. Například v Japonsku po dlouhou dobu je kavárna, návštěvníci mohou sedět přímo u šéfkuchaře, vychutnat si vynikající jídlo a skutečné kulinářské představení ve stejnou dobu. Ačkoli ve skutečnosti neexistují v těchto verzích žádný rozpor a jsou obě stejně pravdivé.

Koncept "otevřené kuchyně" by neměl být vzato doslovně. Skutečnost, že restaurace s otevřenou kuchyní, mohou být uspořádány různými způsoby, v závislosti na zvolené koncepci a formátu. „Otevřená kuchyně“ může navrhnout restauraci s prosklenou vitrínou, který je stanoven na celý rozsah, a obvykle, na první pohled, snack bar, který uložil kuchyně hned za barem. Proces vaření v této restauraci promění v reálném show, a místo je přijato opatření - jako divadelní scény. V některých restauracích, kuchyň je v samostatné místnosti, ale je nastaven videokamera neustále překládat všechno, co se děje v kanceláři, na televizních obrazovkách v místnosti. Podle známého vtipu, „existují tři události, ke kterým můžete sledovat navždy: voda teče jako oheň hoří a jak jinak prací někoho jiného.“ Nicméně, taková otevřená kuchyně a má navíc tu výhodu, že si návštěvníci mohou, pokud je to žádoucí, aby se zjistilo, jak jsou připraveni na objednávku jídla, koktejly a zákusky a zajistit čerstvost použitých výrobků, jejich přípravy a zručnosti šéfkuchaře. V těchto restauracích, kuchař často připravovány s použitím recepty návštěvník nebo na jeho podpis receptů, ale bez přísad, které nemají rádi konkrétního klienta. Často návštěvníci mají možnost podílet se na přípravě pokrmů, které slouží jako pomocný kuchař.

Zvažte podrobněji postup pro otevření restaurace s otevřenou kuchyní. Většinou se proces uspořádání takové instituce příliš neliší od ostatních, ale má určité zvláštnosti. Nejprve musíte najít vhodné místo. Nejlepší volba je v nákupním centru nebo v jeho blízkosti, ale v samostatné budově. Hlavním důvodem je, že místo by mělo mít pohodlný dopravní uzel a mělo vysokou běžeckou dopravu ve všední dny a o víkendech. Dávejte pozor na dostupnosti pohodlné parkování v blízkosti a kolem dalších místech veřejného stravování (bistra a kavárny), kanceláře, parky atd Minimální plocha, která je zapotřebí k otevření malou restauraci, -.. 300 metrů čtverečních. metrů. V tomto případě musí být stropy v prostorách budoucí restaurace nejméně tři metry. Pokud jsou stropy nižší, nemůžete v kuchyni instalovat průmyslové deštníky. Samotné je potřeba dodávky vody a komunikace. Restaurace by měla mít tři vchody - všeobecný, vstup do služeb a odvoz odpadků. S celkovou rozlohou 300 metrů čtverečních. metrů pod hale bude přiděleno ne více než 130 metrů čtverečních. metrů (přibližně 55-70 míst), pro kancelářské prostory - 40 m2. metrů a pod kuchyní - 130 metrů čtverečních. metrů.

Jednou z nejobtížnějších a nákladnějších fází organizování stravovacího zařízení je registrace všech dokumentů nezbytných pro jeho práci. Nejprve musíte zvolit organizační a právní formu provádění své činnosti. Můžete se zaregistrovat jako samostatný podnikatel nebo jako právnická osoba (v našem případě to bude LLC). Při uplatnění budete muset vybrat daňový systém a kódy OKVED. Pro restaurace a kavárny vhodné kódové 56.10.11 „stravovací služby s plným restauračním provozem,“ 56,21 „Služby spojené s dodávkami gastronomických produktů a služeb stravování“, 56,3 „, podávání nápojů služby», «56.30.10.110 bary služby“ a t. e. I když na začátku své práci nebudete aby se zapojily do organizace rautů, prodávat jídlo s sebou nebo prodávat alkoholické nápoje, zkontrolujte, zda vše, co platí lépe specifikovat kód as následnou změnu registračních dokumentů, atd vzniká nutnost rozšířit seznam poskytovaných služeb je spojena se ztrátou jak z hlediska času a peněz.

V další fázi je nutné uzavřít nájemní smlouvu pro restauraci a pokračovat v její přestavbě a opravě. (. Architectural, komunikace, kanalizace, atd), případné změny budou mít pro koordinaci s příslušnými organizacemi - Gospozharnadzora Hlavní oddělení pro mimořádné situace ministerstva, architektonický management, státní zkoušky, Rospotrebnadzor. Máte-li vytvořit svůj vlastní budovu pro restauraci nebo si pronajmout pokoj v nové budově pod ním, pak povolení od místních hasičů, můžete získat až po uvedení do provozu. Projektová dokumentace by měly být prováděny v souladu s řadou předpisů a nařízení: SanPiN 2.3.6.1079-01, SanPin 42-123-4117-861, SNIP 2.08.01-89, SNIP 2.08.02-89, SNIP 2.09.04-87, SNIP 2.04.01-85, SNIP 11-4 požární režimu počtu 390 ze dne 25. dubna 2012 Řád rekonstrukce lze získat Goszhilinspektsii a schválena všemi dříve souhlasila dokumentace na oddělení trhu a služeb pro spotřebitele. Když je objekt uveden do provozu, je přijat komisí, která zahrnuje zástupce několika státních organizací. V důsledku toho vydávají akt a mění dokumenty ZISZ. Závěr SES o dodržování hygienických norem se provádí do deseti dnů. Chcete-li ji získat, musíte předložit několik dokumentů: dokument o státní registraci, osvědčení o vlastnictví nebo nájmu do objektu nebo prostorám, uzavření hygienických služeb u hotových výrobků a použitých surovin, sanitární knižní zaměstnanců. Když předáte všechny kontroly, obdržíte sanitární pas tohoto zařízení. Kromě toho budete muset uzavírat smlouvy o likvidaci odpadků a deratizace prostor, stejně jako řídicí registr pokladny. Jen design všech potřebných cenných papírů "vytáhnout" na 170 tisíc rublů. Pokud se chystáte prodávat alkoholové výrobky, náklady se zvýší. Prodej alkoholu bude muset získat povolení, které vydává regionální licenční výbor po dobu jednoho roku.

Ještě více peněz půjde do sanace místnosti a její opravy. A bez pomoci odborníků v této věci nemůže dělat. Profesionální pomůže správně rozdělit prostor haly do několika zón, což je důležité zejména pro restauraci s otevřenou kuchyní. Pro takovou instituci hraje zvláštní pozornost pečlivě navržená konstrukce hlavní místnosti. Pracoviště kuchaře vyjmuté v hale by mělo harmonicky zapadnout do celkového interiéru restaurace. Bude nutné jej vybavit dobrým ventilačním systémem se silnými výtažky. Sporáky a další tepelné zařízení, které jsou v hale, mohou změnit teplotní režim místnosti. To není moc příjemné vůně z kuchyně, ne komunikovat s návštěvníky, je nutné stanovit dostatečně výkonnou ventilaci (v tomto případě kryty a filtry jsou rozmístěny po celém stropu a kuchyňským koutem jsou zesíleny na hranici s diváky). Pokud se vaše kuchyně nenachází přímo v síni, ale za skleněnou dělicí částí, tak mocná kapuce nebude tak důležitá. Pokud se předpokládá práce s otevřeným ohněm jsou instalovány iskropoglascheniya systém (několik speciálních polí, děliče apod) ve vzduchu. Také bude nutné řádně umístit servisní dílnu v prostorách, které nebudou návštěvníkům viditelné. Jedna věc je, když se oči zákazníků vaří mistrovské kotlety a smažené maso nebo ryby, a něco zcela jiného - když čistí rybí vnitřnosti a jatečně upravených těl zvířat na veřejnosti. V otevřené kuchyni jsou vybaveny uzavřené regály, police a skříně pro inventář a nádobí. Neměli by přitahovat pozornost. Hlavním důrazem je kuchař sám a jeho práce. Pracoviště by proto mělo být osvětleno osvětlovacími lampami se speciálním spektrem, které dávají výrobky a hotové nádobí atraktivnější vzhled.

Zatímco koncept restaurace s otevřenou kuchyní, předpokládá maximální otevřenou plochu haly, ale neměli bychom zapomínat na osamělých „ostrovů“ - na stěnách místnosti v rozích, za vysokými zdmi. Ne všichni vaši návštěvníci se budou cítit pohodlně na otevřeném místě. Vývoj návrhu pro provozování stravovacích zařízení tohoto formátu bude stát o 30-50% dražší než tradiční. Zpravidla se jedná o základ k tomu, že většina návštěvníků při vstupu do instituce se zhroutí a pohybovat dále směrem doleva a doprava ve směru hodinových ručiček při plánování místnosti kavárně nebo restauraci. Centrálním prvkem je pracovní stůl kuchaře, pokud je vyveden do haly. Proto je plánováno umístění hlavních zón a sedadel. Ale i s odstraněním jednoho stolu ve společné místnosti bez samostatné kuchyně se to nedaří. Podle hygienických norem by měla být do kuchyně přidělena mírně méně než polovina celkové plochy restaurace. To znamená, že sál nemůže být mnohem větší než tato "služba" místnost. Pokud plocha není dost, pak může být kuchyň "snížena", což snižuje některé fáze vaření pomocí polotovarů.

V otevřené kuchyni samozřejmě nedochází k úplnému cyklu vaření, ale provádí se pouze finální zpracování nádobí (řezání, smažení a dekorace). Veškerá obstaravatelská práce by měla být prováděna v interiérech, na které se vztahují stejné požadavky jako na kuchyni v běžné restauraci nebo kavárně. Pracovní plocha je rozdělena na několik zón - horkovzdušnou, studenou a distribuční. Počet zón, v závislosti na oblasti a druhu připravených potravin, se může lišit, ale tyto tři jsou základní. Každá ze zón musí mít výstup do pračky, do chladných a horkých obchodů - do oblasti vydávání. V takovém případě musí být obchod se studenou a teplou vodou rozdělen, protože chladicí komory nemohou být umístěny vedle topných zařízení.

Restaurace s otevřenou kuchyní nebo Když se vaření změní na show

V restauračním světě, plném intenzivní konkurence, abys přežil a dosáhl úspěchu, musíš přijít s něčím originálním, nějakou formou odlišnou od ostatních institucí. A myšlenka otevřené kuchyně se nezdá být bezvýznamná.

Objevují se objevy čerstvosti konceptu restaurace s otevřenou kuchyní. Ano, toto téma není nové, ale stále relevantní a požadované. Návštěvníci se opravdu rádi setkávají v reálném čase divákem. Nezaujímají se, aby sledovali akce šéfkuchaře a jeho podřízených. Ano, a čas čekání na objednávku letí bez povšimnutí.

Fakta: Existují dvě verze zrození myšlenky otevřené restaurace: západní a východní. Podle prvního se koncepce takové kavárny objevila po populární televizní show "Devil's Cuisine". Podle druhého se myšlenka zrodila v Japonsku, kde už dlouho existuje tradice, kdy se dívat na to, jak kuchař připravuje jídlo - smažení, stoupání, mistrovsky řezání ryb před návštěvníky.

Co je tak zajímavé ohledně myšlenky otevřené kuchyně? Jak výhodné je pro restaurátora? Jak změnit vaření na velkolepou show? Co je pro to nutné? Třídíme se společně s oblíbeným portálem pro vyhledávání na internetu www.4banket.ru.

Výhody otevřené kuchyně restaurace pro své návštěvníky

  • Spokojenost zvědavosti.

Kdo, alespoň jednou, nechtěl proniknout do svaté svatyně nějaké restaurace - ve své kuchyni? Tam, kde vytvářejí potravu, se těžko vyslovitelná slova menu mění na voňavé, chutné pokrmy.

Žena v domácnosti je zvědavá podívat se na profesionální vybavení kuchyně, vidět nějaké kulinářské triky, rozšiřovat svůj gastronomický obzor.

  • Uvolněte z nedůvěry a pochybností.

Otevřená kuchyně zařízení umožní návštěvníkům, aby si sami uvědomili, jak jsou krmeny, a také z jakých produktů. Navíc proces vidění hubených kusů masa, které se brzy objeví na talíři, velmi vzrušující chuť k jídlu a aktivace procesu přípravy trávicího systému pro nadcházející jídlo.

Psychologové poznamenávají, že princip otevřené kuchyně přispívá k vytváření důvěry zákazníků v instituci. Viděl jsem, že funguje lépe než tisíc reklamních sloganů a reklam, všechny pochybnosti o kvalitě výrobků a práci zaměstnanců přestanou existovat.

  • Otočte bolestné čekání na vzrušující podívanou.

Jedna věc je, když sedíte u stolu, díváte se na prázdnou desku a neklidně čeká na vaši objednávku. Je úplně jiné, abyste zjistili, jak bude vaše objednávka připravena. A nemusíte trápit číšníka neustálými otázkami: "Jak dlouho?"

K poznámce: v některých restauracích jde dále a dává klientovi příležitost podílet se na vaření, stávat se dočasně "učeňským" šéfkuchařem.

5 tajemství úspěšné realizace myšlenky otevřené kuchyně

  • Téměř všichni jsou v dohledu

Je to "skoro", ale ne všechny. Část kuchyňských postupů zůstává v zákulisí. Nejpozoruhodnější část procesu je určena návštěvníkům - finále - smažení, řezání, dekorace. Rutinní práce - čištění zeleniny, příprava polotovarů pro budoucí kulinářské mistrovské díla, čištění atd. - ne pro zvědavé oči. Ano, a klient, žíznivý na výstavy, tato kuchyňská rutina není zajímavá.

K poznámce: Existuje 2 možnosti pro otevřenou kuchyň - "za sklem" a bez skla, přímo za barem. Také kuchyně může být odvezeno do samostatné místnosti a co se stane, jsou vysílány videokamery do monitorů instalovaných ve společenské místnosti. Je oblíbenou praxí připravovat zvláště efektivní recepty přímo před stolem zákazníka: flambe, fondue, raclette.

  • Zvláštní požadavky na vybavení kuchyně

Nemělo by být pouze funkční a spolehlivé, ale také krásné, protože to bude vidět stovky zvědavých očí restauračních návštěvníků - hlavních spotřebitelů.

Měli by být také kompaktní a do interiéru otevřené kuchyně.

Obvykle v otevřené kuchyni nainstalujte:

- pece na pečení chleba;

- Přístroj na přípravu palačinek a koblih;

Důležité: v otevřené kuchyni jsou zapotřebí uzavřené skříně a stojany pro inventář a nádobí, které by neměly pozornost od kuchaře a jeho práce. Část technologického zařízení může navíc působit jako vitríny - pece, chladničky se skleněnými dveřmi.

Odborníci doporučují používat modulární zařízení. Dává otevřené kuchyni úplný a pevný vzhled.

  • Výkonný systém větrání a odsávání

Požadavky na větrání se občas zvyšují, pokud jde o otevřenou kuchyň "bez skla". Není možné, aby všechny zápachy a teplo v kuchyni šly do jídelny a zabránily návštěvníkům, aby si užívali jídlo.

K poznámce: odsávací odsavače a filtry se nacházejí v celém stropě kuchyňského prostoru s zesílením na hranici s halou.

Pokud se předpokládá operace s otevřeným plamenem, nainstaluje se systém absorpce jisker.

  • Speciální osvětlení

V otevřené kuchyni jsou instalovány lampy se speciálním spektrem, které poskytují produkty a hotové pokrmy ziskový a nejpříjemnější vzhled.

  • Kompetentní zónování

Celý prostor otevřené kuchyně je rozdělen na funkční oblasti. Centrem přitažlivosti je kuchařský stůl. Je umístěn ve středu kuchyně - na hlavním ostrově. Měla by být viditelná ze všech stolů jídelny.

K poznámce: "Neviditelné ostrůvky" otevřené kuchyně jsou vyžadovány. Jsou vyrobeny v blízkosti zdí, v rozích, za přepážkami. Ne všichni pracovníci kuchyně jsou schopni odolat neustálému pohledu návštěvníků a umělecky se účastnit kulinářské show, aniž by ztratili své odborné dovednosti.

Otevřené kuchyně. Transparentnost v restauraci

Sledování procesu vaření je fascinující akce, která vám umožní ponořit se do kouzelného světa vaření.

Otevřené kuchyně. Transparentnost v restauraci

Restaurace Vapiano, st. B. Vasilkovská, 1-3 / 2

Vapiano je mezinárodní síť italských restaurací s více než 160 zařízeními ve 30 zemích. Na Ukrajině jsou dvě z nich (Lvov a Kyjev).

Další informace o restauraci Vapiano jsme zde informovali.

V přízemí je otevřená kuchyně, kde vaří vařiři. Během tohoto procesu můžete komunikovat s autorem nádobí a přizpůsobit jej podle svých preferencí. Během tvorby misky můžete bezpečně opustit některou ze složek, pokud se vám nelíbí.

Restaurace má systém čipových karet (každá osoba dostane kartu u vchodu), což výrazně zrychluje a zjednodušuje proces objednávání a vydávání jídel. Cestujte restaurací z kuchyně v prvním patře do baru na druhém patře. Celá objednávka může být vypočtena již při výjezdu, což minimalizuje kontakt s penězi a šetří čas.

Restaurace "Sated-piano Italino", Otradny vyhlídka, 103

V restauraci "Sated-piano Italiano" je snadné cítit ducha této Itálie. Velká oblast instituce (více než 500 m2) je rozdělena na logické zóny. Hlavní sál (85 osob) je rozdělen na několik samostatných výklenků: kuchyň a hostující prostor. Na levé straně je pizza pec, gril a otevřenou kuchyní (včetně vlastní pekárny a cukrárny), takže každý návštěvník může sledovat proces přípravy svých vybraných pokrmů, nyní příjemnou vůni čerstvě upečeného pečiva, chutné maso a zeleninu na grilu.

Na pravé straně, podél velkých panoramatických oken, jsou krásné dřevěné stoly.

V kuchyni a kvalitě produktů v restauraci "Sated-piano Italiano" věnujeme zvláštní pozornost. menu v restauraci najdete celou řadu tradičních italských jídel: pizzy, bruschetta, salátů a těstovin (fettuccine, špagety, cannelloni, tagliatelle, ravioli, atd).

Více informací o restauraci "Sated-piano Italiano" najdete zde.

Restaurace Argentina Grill, st. Maršál Timošenko, 18

Restaurace Argentina Grill je díky svým pokrmům (včetně mnoha tradičních španělských a italských pokrmů) velice dobře známým lidem v Kyjevě, stejně jako nádherné a teplé atmosféře.
Dvoupodlažní pokoj je vyzdoben stylovým směrem podkroví: čisté linky, volné rozvržení, zdění, panoramatické zasklení. Srdcem přízemí a celé restaurace je velká otevřená kuchyně, u které se nacházejí stoly, kde můžete pozorovat proces vaření.

Tato dostupnost a otevřenost povzbuzují majitele a pracovníky v kuchyni, aby prostory udržovaly ve výborných hygienických podmínkách.

K dispozici je také pýcha restaurace - kuchyně s argentinským grilem Parilla. Zde kuchaři vytvářejí své kulinářské díla.

Další informace o restauraci Argentina Grill jsme zde řekli.

No Age KitchenBar, Basseinaya, ½

No Age KitchenBar je gastronomický bar s demokratickou cenou. Zde působivý výběr koktejlů a poměrně rozsáhlé menu s velkým množstvím masných pokrmů a pozic z drůbeže. Pokud máte spěch, můžete rychle uchopit občerstvení s lehkými a vydatnými sendviči.

Práce na interiéru byla svěřena mladému týmu B4.TEAM, který se úspěšně vyrovnal se zónováním tří podlaží místnosti. Na prvním je bar a otevřená kuchyně. Pokud je čas a nálada, můžete sledovat práci kuchařů v kuchyni, nebo lidské zmatky na opačné straně - na ulici. Panoramatická okna ve druhém patře také přispívají k tomuto procesu, i když tam je více míst. Pokud si přejete, můžete ubytovat velkou společnost.
Více informací o No Age KitchenBar najdete zde.

Restaurace Positano, ulice Pavlo Tychiny, 1c (nákupní centrum Silver Breeze)

Jedná se o novou moderní restauraci, která vyznamenává a pokračuje po staletou tradici vaření klasických italských jídel.
Místnost je otevřená a světlá, v pastelových odstínech. A přes velká panoramatická okna můžete obdivovat výhled na město. Přízvuk v interiéru je vytvořen na stromech oliv a oranžové. A také mohutná kamenná pec, pokrytá jasně zbarvenými mozaiky. Trouba je umístěna v pokoji pro hosty, takže každý host může sledovat proces pečení pizzy. Nabídka obsahuje 20 variant této milované italské kuchyně.

Pro přípravu místních jídel se používají produkty nejvyšší kvality. Mnoho z nich je objednáno z Itálie, neboť na Ukrajině neexistuje alternativní produkt, který by tuto složku mohl nahradit chutí.
Více informací o restauraci Positano naleznete zde.

Restaurace Oliva, st. Nikolsko-Slobodská, 1a

Oliva je síť italských restaurací (7 zařízení v Kyjevě). Podrobně o každém z nich jsme zde napsali.

Interiér nové "Olivy", nedávno otevřené na levém břehu, pokračuje v tématu všech ostatních institucí sítě. Je vyrobena ve světlých barvách s klasickými kostkovanými ubrusy, olivovníky a dalšími nenápadnými dekorativními prvky.
Funkční výzdobou haly je salumeria - tradiční řeznictví.

Zde je několik druhů sádla, jemných masných výrobků, místních klobás. Stejně jako produkty, bez nichž to je prostě nemožné si představit klasickou restauraci v Itálii: Bresaola (sušené hovězí šunka), salám Finokkona, lardo (italská slanina), kulatello (Parma šunka) a mnoho dalších evidentní.

K dispozici je také otevřená kuchyně restaurace. Můžete sledovat proces vaší oblíbené těstoviny, bruschetta, salátů a dalších jídel z nabídky restaurace.

Gastro Bar «Срібні ложки», st. Basseynaya, 5b

Četné návštěvníky "Crib's lžička" přitahuje výhodnou polohu, nenápadnou atmosféru a vynikající jídlo. Malý prostor je kompetentně zónován, každý host si může vybrat pokoj podle jeho chuti a nálady.
Vnitřní prostor zahrnuje tři samostatné haly. V první, kromě hosta, je otevřený studený obchod, kde můžete vidět, jak připravit občerstvení a saláty.

Restaurace pracuje s zemědělskými produkty. Například feta sýr, telecí, kachní a králičí maso jsou zde dodávány v malých dávkách z farmy, takže zde nikdy nezmrazujeme.
Více informací o instituci naleznete zde.

Menya Musashi Ramen Shop, Obolonsky Prospeks, 1b, SEC Dream Town (1. linie, 3. patro)

První japonský Menya Musashi Ramen Shop v Kyjevě se otevřel v loňském listopadu. Restaurace harmonicky kombinuje moderní interiér, vyvážené menu a demokratické ceny.
Na otevřené kuchyni restaurace připravit ramen (vepřové, kuřecí maso, slanina, mořské plody a vegetariánské) gedza (japonské smažené knedlíky s kachním, losos a vepřové maso) a dalších pokrmů.

Pokud se právě začínáte seznámit s tradiční japonskou kuchyní, budete mít zájem sledovat proces vaření, chatovat s kuchařem a objevovat tajné ingredience místních jídel.

Exkluzivní rozhovor s panem Kuniaki Kiotani (spoluzakladatele Menyy Musashi, ředitele pro rozvoj v Evropě) si můžete přečíst zde.

Restaurace O'Gorod, Antonovich, 103

Restaurace O'Gorod je plná obrovského počtu rostlin, které vytvářejí pocit, že jste v luxusním skleníku, který se topí v zeleni. Čisté linie, hojnost dřeva v dekoraci, měkké osvětlení a omezené barvy, ve kterých je interiér navržen, se staly vynikajícím zázemím pro rostliny, které dávají této restauraci jedinečné kouzlo.

Místnost je rozdělena na malé plochy: kávu (pro rychlé snídaně, občerstvení a obědy), bar a pokoj pro hosty.

Bar má částečně otevřenou kuchyň, která vám umožní sledovat kulinářské procesy v restauraci.

Více informací o restauraci naleznete zde.

Restaurace "Carcas", st. Malaya Zhitomirskaya, 20

Zakladatelem a inspirerem restaurace "Carcass" jsou šéfkuchař Yuri Priemsky ("Tři parochne", OK Bar, "Odessa", Decadence House, Nobu atd.). Dvě malé haly (hlavní a banketní) jsou navrženy pro 50 hostů, které jsou udržovány ve stylu designu rodinných restaurací v Itálii. Místnost šla do Jurie od předchozích majitelů a významně ho nezměnil. Zde odložili velký čítač, oddělali podlahu, zmačkali stěny a změnili čalounění pohovky.

Kuchyně byla původně otevřená, byla také ponechána v původní podobě, aby hosté zařízení mohli pozorovat vše, co se děje. "Neměl jsem velký zájem investovat spoustu peněz do interiéru. "Skeleton" je o jídle, chtěl bych, aby se jeho pozornost zaměřila na to, "říká Yuri.

Další informace o restauraci "Carcass" jsme zde napsali.

Restaurace Marlin, Nákupní centrum Ocean Plaza, st. Antonovich, 176

Navzdory skutečnosti, že restaurace má neobvyklé umístění (nachází se v nákupním a zábavním centru), není to horší než jeho "kolegové", rybí restaurace v Kyjevě. Zde je největší akvárium ve východní Evropě, velký výběr ryb a mořských plodů, otevřená kuchyně.

Otevřeno v každém smyslu slova. Hosté si mohou nejen nezávisle pozorovat proces vaření vybraných pokrmů, ale i jít do kuchyně, zjistit, jak jsou zde připraveny pokrmy. A je tu něco vidět!
Rozhovor se značkovým šéfem restaurace Marlin (stejně jako restaurace "Praha", Montecchi v Capuleti) od Sergeje Ponomareva si můžete přečíst zde.

Restaurace REEF, st. Shota Rustaveli, 16 let

Nad interiérem nové restaurace REEF byl tým ukrajinských a zahraničních designérů, kteří ztělesňovali původní koncepci v centru hlavního města. Na nižší úrovni dvouúrovňové rybí restaurace REEF je hlavní sál a Raw bar. Mimochodem jsou na prvním místě vyhrazeny stoly v otevřené kuchyni. Pokud chcete nejen ochutnat pokrmy od šéfkuchaře, ale také sledovat průběh jejich přípravy, doporučujeme rezervovat místa předem.

Exkluzivní rozhovor s kuchařem restaurace Alexander Eurz si můžete přečíst zde.

Restaurace PsyTaily, Shota Rustaveli, 19

Interiér restaurace DogsTails (od tvůrců Milk baru) je výsledkem práce designového studia Sergey Makhno. Sponzoři se pokusili udržet vzhled historické budově (restaurace se nachází v bývalé malém sále jedné z nejstarších „Kinopanorama“ divadla v Kyjevě). Jejich úkolem bylo vytvořit prostorné, komfortní a moderní interiér, protože kromě zdivo, dřevěné obložení a prvky ze skla a kamene se zachovanými původními výlisky z počátku dvacátého století.

Částečně otevřená kuchyně vám umožní sledovat přípravu místních slavných pikniků, jejichž cena zničí mýtus cenově výhodného rychlého občerstvení.
O specifikách jejich přípravy a menu restaurace DogsTails si můžete přečíst zde.

Cukrovinky Cake, st. Basseynaya, 5

Nad interiérem cukrovinek Dort (od tvůrců The Burger a The Bar) pracovala týmová architektonická kancelář 2B Group vedená Slabou Balbek. Všechny dezerty zde jsou vařené ručně, zdá se, že autoři projektu se rozhodli dodržovat stejný princip při vytváření interiéru. Mnoho podrobností o nábytku bylo provedeno podle autorových náčrtků, zejména pro instituci (betonové podlahové desky ve formě plástů, socha ve středu místnosti připomínající dezert plný glazury apod.).

Velká pozornost byla věnována kuchyni. Nachází se v hlavní místnosti haly, oddělenou průčelí průhledného skla, které umožňuje obdivovat tvorbu sladkých mistrovských děl, pro něž sem přijíždí mnoho návštěvníků.

Otevřená kuchyně v restauraci je nejen estetickým potěšením pro hosty zařízení, ale také další motivací pro majitele a všechny zaměstnance, aby pracovali ještě lépe, s větším dopadem. Otevřenost ve všech smyslech tohoto slova je velmi podmanivá! Pojďte a uvidíte sami, protože je tu něco vidět.

Pokud si přejete přečíst naše články dříve, než se objeví na webu, stáhněte aplikaci Cityfrog pro iOS nebo Android