Jak otevřít obchod prodávající starožitnosti

Slyšení o cenách starožitností, podnikatelé myslí na podnikání v této výklenku. Staré věci, obrazy, mince, ikony - hodnota věcí závisí na jejich věku, jedinečnosti, významu. Tato firma je zajímavá as rozvojem se může stát výnosným projektem, který pracuje na domácím i zahraničním trhu. Tak, jak otevřít obchod se starožitnostmi - dozvíte se tajemství v našem materiálu.

Ohodnoťte a nedělejte chybu

Pokud je v plánech do budoucna ponecháno otevření obchodu se starožitnostmi, populární profese je vzácný odhadce knih. Tato úzká specialita je žádoucí získat pro další práci se vzácnými věcmi. Zisk odhadce dosahuje 150 dolarů za hodinu a v budoucnu bude skutečné kombinovat prodej a ocenění starožitností ve vašem salonu.

K získání certifikátu se konají kurzy, jejichž náklady začínají od 1 100 dolarů za půl roku. Navíc musíte vážně zajímat umění, historii, malbu, numismatiku. Většina znalostí přichází se zkušenostmi, osobním rozvojem, studiem materiálu.

Po absolvování kurzů nebude hodnotitel ponechán bez práce. Specialisté jsou najatí v soukromých obchodech, galeriích, výstavách. Jeden nebo dva měsíce práce plně zaplatíte za náklady na kurzy a v budoucnu si můžete přemýšlet o otevření vlastního starožitnictví.

Otevřete obchod

Otevření obchodu se starožitnostmi nevyžaduje velké plochy nebo zvláštní podmínky. Prefabrikát v prvním patře se samostatným vchodem je vhodný. K vybavení obchodu potřebujete otevřené a uzavřené regály, skleněné vitríny, police. Vzácné věci vyžadují pečlivý a pozorný postoj. Aby nedošlo k poškození (smrštění, zlomení), na obal a skladování starožitností by se nemělo ukládat.

Registrace ve federální daňové službě probíhá ve standardním režimu: podnikatel si zvolí organizační a právní formu - IP nebo LLC - a dostane certifikát, který povoluje maloobchod. K prodeji starožitného zboží a jeho pojištění je zapotřebí licence. Je důležité určit směr obchodu v raritě:

 • Prodej malířství.
 • Numismatika.
 • Staré automobily.
 • Známky, šperky, knihy.

Ve skutečnosti kombinujte 1-2 směry. Ziskové prodávat staré obrazy - malování každý rok roste v ceně o 30-50% nebo více. Knihy se stávají dražší o třetinu nákladů, automobily - o 15%, cenné mince - o 20%, šperky a razítka - až o 7% nárůst nákladů na rok.

Výdaje

V počáteční fázi se do podnikání investuje zhruba 50-80 tisíc rublů. Hlavní výdaje jsou zaměřeny na následující cíle:

 • Získání licence, pojištění.
 • Vybavení skladu s vybavením.
 • Nákup zboží.
 • Plat zaměstnancům (1-3 osoby).
 • Příspěvky na pronájem prostor.
 • Další měsíční výdaje.

Zaměstnanci ve starožitnictví jsou vybráni se specializací. Obvykle existují 2 prodejci, restaurátor a účetní. Navíc je najat manažer nákupu, jehož cílem je najít starožitnosti, dohodnout se na nákladech, dopravě.

Pokud nejste hodnotitel, budete potřebovat také služby tohoto specialisty. Padělaný výrobek na trhu je asi 50%. Pouze zkušený hodnotitel může odhalit lživost a uložit zakladatele z neoprávněného nákupu levné věci.

Kde hledat vzácné zdroje knih

Nákup starožitností se nejlépe provádí prostřednictvím osvědčených dealerů umění nebo nákupu nemovitostí od vlastníků. Jako možnost - nákup starožitností v obchodech přes internet. Na fórech a starožitnictví se nakupují nebo mění vzácné věci, nacházejí se nové zdroje a dodavatelé exotických vzorků.

Probíhá zadávání veřejných zakázek:

 • Na blších trzích.
 • Majitelé, připraveni prodat věci za nízkou cenu, zbavit se přebytečných věcí v bytě.
 • Lovci pokladu.

Dnes jsou hráči, kteří hledají poklady, připraveni jít na vykopávky starých osad, krypt nebo zajímavých historických památek. Nezapomeňte však, že někdy náklady na obnovu starožitnosti převyšují příjmy z prodeje.

Trh starožitností je nestabilní a volatilní. Nicméně je možné vynechat směry, které jsou kdykoli oblíbené a oblíbené. Jedná se o drahé vzácné věci: unikátní plátna, ikony, šperky, artefakty, starožitné interiérové ​​předměty.

Dále je třeba poznamenat, že dříve bylo výhodné, aby v Moskvě byly umístěny obchody se starožitnostmi. Pouze zde existuje solidní trh kupujících starožitností. Dnes, díky internetu, bylo možné pracovat i mimo hlavní město. Nicméně, stojí za to vážně starat se o doručení věcí. Dopravní společnosti je mohou poškodit.

Příjem

Poplatek za zajímavou vzácnou věc se může pohybovat od 100% do 300%. Vzhledem k nízkému ročním obratu starožitností se tento příspěvek považuje za přijatelný. Za rok může obchod prodávat pouze 8 položek z 10 zakoupených, ale výnosy z prodeje budou pokrývat veškeré náklady na nákup zboží a obsah obchodu. Nezapomeňte: cena starožitných věcí se denně zvyšuje. Každá sezóna (rok) v obchodě je inventář, je přehodnocení celého produktu.

Starožitný salon může prodávat starožitnosti. V takovém případě je výnos obchodu 10% jejich hodnoty. Pokud je kompetentní odhadce přiveden do obchodu, vzniká zisk a prostřednictvím prodeje jeho služeb - z vyhodnocení jedné objednávky obdrží obchod 25%. V průměru se obchod se starožitnostmi plně platí za 1 rok práce.

Nakonec,

Chcete-li otevřít obchod se starožitnostmi, musíte mít zájem o raritu, mít znalosti v oblasti ikonografie, malby, historie. Kromě práce se jedná o úzké specialisty, které pomohou zakladateli nedopustit chybu při výběru drahého výrobku, provede jeho hodnocení a zotavení.

Zakladatel obchodu musí přísně dodržovat zákony. Zapamatujte si! Export určitých antikvariátů ze země a obchodování s nimi mimo Ruskou federaci je zákonem zakázán.

Jak otevřít obchod se starožitnostmi. Podnikatelský plán starožitnictví

Znalci krásy existovali po celou dobu. Století XXI není výjimkou. V tomto ohledu otevřením antického obchodu si můžete být jisti, že bude poptávka s potenciálními kupci. Mělo by se okamžitě poznamenat, že takováto činnost nemůže být nazvána jednoduchá, ale její vlastní výhodou je nízká konkurenční aktivita, stejně jako příležitost se dotýkat krásné každodenní komunikace s jedinečnými předměty, stejně jako jejich znalci.

Takže navrhujeme pochopit, jak otevřít obchod se starožitnostmi.

Registrace a registrace podnikání

Dříve podnikatelský plán pro starožitnictví musí nutně obsahovat doložku, která stanoví licenci pro tento druh činnosti. V roce 2000 bylo toto pravidlo zrušeno, což značně usnadnilo život podnikatelů, kteří chtějí vyzkoušet své ruce v této oblasti.

Nyní stačí zaregistrovat se jako právnická osoba, dostat se na daňový účet a začít pracovat. Chtěla bych si především uvědomit, že pokud uvažujete o tom, jak otevřít obchod se starožitnostmi, neměli byste zapomenout na možné problémy s vnitřními záležitostmi.

Abyste předešli takovým potížím, musíte se velmi pečlivě zabývat otázkou nákupu produktů pro váš obchod. Doporučuje se vždy mít po ruce seznam starožitností. To lze snadno najít v otevřených zdrojích.

Jak otevřít obchod se starožitnostmi: výběr místnosti

Důrazně se doporučuje, abyste v obchodním domě nepůjčili oddělení. Koneckonců, obchod se starožitnostmi je zvláštní svět, který netoleruje cizí prvky. Měl by dát klientovi příležitost ponořit se do úžasné a fascinující atmosféry nádherných starožitností.

V tomto ohledu, aby vaše podnikání bylo úspěšné, je smysluplné, aby nedošlo k přeměně na pronájem nebo nákup místnosti pro samostatný obchod. Vynikající volba v podobě prvního patra obytné budovy. Bude levnější než samostatná budova. Vzhledem k tomu, že tyto sběratelé jsou připraveni jít za zajímavou věc pro jakýkoli městský okres, není třeba zaplatit za pronájem, protože mají svůj obchod v centru.

Design starožitného skladu a vybavení

Důležitým prvkem v obchodě starožitností je atmosféra. Proto musíte vynaložit veškeré úsilí na vytvoření vhodného návrhu vašeho obchodu. Pro tento účel je nejlepší najmout odborníka, který bude schopen znovu vytvořit starou dobu.

A jako dekorativní prvky můžete použít některé položky k prodeji. Co se týče vybavení, to je seznam standardu:.. regály, stoly, atd. Nicméně, to by mělo být styl starý do svého starožitnictví v potenciálního kupujícího dojem, že magicky pohyboval v čase a bylo v minulosti.

Sortiment

Přemýšlejte o tom, jak otevřít obchod se starožitnostmi, věnujte velkou pozornost starožitnostem, které plánujete prodávat. K tomu je třeba mít na paměti, že světový trh v této oblasti je rozdělen takto:

- předměty malířství a sochařství představují asi 40% z celkového objemu starožitností;

- za 20% se tento trh skládá ze starých mincí, cen a vyznamenání, stejně jako tištěných vydání;

- nábytek a ostatní zařízení - 17%;

- šperky - 15%.

Jak otevřít starožitný salon: nábor zaměstnanců

Bez ohledu na velikost vaší prodejny starožitností budete muset najmout následující zaměstnance:

- Prodejní konzultanti. Kandidáti na tato volná místa musí mít zkušenosti s obchodem, jakož i dobrý vkus a znalosti v oblasti umění.

- Expert. Mezi povinnosti tohoto zaměstnance patří posouzení pravosti a hodnoty uměleckého díla. Bez takového specialisty prostě nemůžete udělat. Koneckonců je to ten, kdo bude schopen zjistit, zda před vámi stojí cenný starožitný objekt nebo prostě kvalitativní falešný předmět.

- Obnovitel. Pravděpodobně potřebujete služby takového odborníka, protože ne všechny výrobky, které spadají do vašich rukou, budou mít ideální vzhled. V takovém případě není třeba restaurátor ani odborník-odhadce vůbec najat. Nejlepším řešením by bylo najít podobné profesionály a vyjednávat s nimi o poskytování služeb podle potřeby.

- Správce nákupu. Pokud chcete, a abyste ušetřili peníze v počáteční fázi zahájení podnikání, můžete sami plnit povinnosti tohoto zaměstnance. Práce člověka na této volné pozici se omezuje na výlety do vašeho města a dalších osad, které hledají staré věci uložené v lidech, hodnoty, o kterých lidé nepochybují. V každém případě je nutné absolvovat speciální školení, aby bylo možné získat představu o trhu se starožitnostmi a být schopni rychle zjistit pohledem hodnotu předmětu.

- Možná, že během aktivity budete muset zapojit řidiče do nákladního automobilu a posunovače, aby zákazníkovi poskytli těžkopádný nákup (pohovka, šatník, klavír atd.).

- Účetní. Ne vždy, a zvláště na začátku po zahájení podnikání, je logické zaměstnávat zaměstnance na plný úvazek. Bude mnohem jednodušší a levnější se uchýlit k pomoci outsourcingu firem poskytujících takové služby.

Reklama a propagace podnikání

V této fázi bude vaším hlavním úkolem přilákat nové zákazníky, s nimiž je nutné a následně udržovat vztahy. Na samém začátku práce nemůžete udělat bez alespoň malé reklamní kampaně. Umístěte tak reklamy do tiskových médií, a pokud je to možné, na televizi (ve formě běžící čáry). Navíc, skvělý výnos a poskytuje kontextovou reklamu na internetu.

Práce s klienty

Také nezapomeňte, že je důležité nejen přilákat nového zákazníka, ale i udržet ho, znovu a znovu se přinutit vrátit se do obchodu a uskutečnit nové nákupy. Požádejte proto své zákazníky, aby vyplnili malý dotazník se svými kontaktními údaji a oblastmi zájmu. Následně při doplňování sortimentu vašeho obchodu s položkami, které mohou být pro určitého zákazníka zajímavé, mu můžete poslat textovou zprávu nebo zavolat osobně a nahlásit novinku.

Finanční stránka obchodu

Pokud jste vážně přemýšleli o tom, jak otevřít obchod se starožitnostmi, pak je samozřejmě velmi důležitým bodem otázka potřebného počátečního kapitálu, a také o tom, jaké příjmy lze očekávat. Pokud jde o investice, podle odborníků, aby váš obchod má poměrně široký rozsah, budete muset investovat nejméně 800 tisíc rublů.

Pokud jde o ziskovost, bude to přímo záviset na tom, jak vybudovat tento podnik. Je však třeba poznamenat, že zisky starožitných obchodníků se často měří ne každý měsíc o tisíc dolarů zisku. Proto s určitým úsilím můžete vždy zajistit velmi slušný příjem.

Jak otevřít obchod se starožitnostmi

Ve starožitnictví se čas od času objevují události téměř neuvěřitelné. V loňském roce se společnost Sotheby's prodávala za 2 miliony dolarů bílé čínské porcelánové mísy, kterou koupila za bleší trh za 3 dolary.

Zatímco tato váza nevěnovala pozornost odborníkům na Sotheby's, majitel ani nehádal, co je poklad v rukou (viz "Historie aukčního domu Sotheby's"). A v Londýně byla soška, ​​koupená na blší trh za 80 dolarů, dílem učitele Leonarda da Vinciho. Jeho cena v dražbě vzrostla na 3 miliony dolarů.

Taková překvapení se objevují jen výjimečně a stanou se senzačními. Ale je to taková štěstí, která dělá starožitnosti atraktivní v očích mnoha začínajících podnikatelů. Mezitím není podnikání starožitností možné bez seriózních finančních investic a důkladných znalostí. Praví obchodníci starožitností považují své "stánky starožitností" za podnikání, ale za způsob života.

Prodej starožitností v Rusku je nyní velmi relevantní. Poptávka požívá nábytek, nádobí, nádobí, mince, ozdoby, hračky a vše, co lze obecně považovat za starožitnosti. Zájem o staré věci roste každým rokem.

Z pohledu ziskovosti se prodej starožitností stává třetím místem po prodeji diamantů a ropných produktů a každoročně se zvyšují ceny starožitností. To nám umožňuje doufat, že podnikání na starožitnosti bude jistě slibné.

Potíže s otevřením starožitnictví jsou spojeny s velkými kapitálovými investicemi, ale podnikatelský plán je poměrně jednoduchý. Odborníci se domnívají, že návratnost starožitností začíná druhým třetím rokem provozu a vytváření dostatečné klientele.

Princip antikvářského podnikání je jednoduchý: koupit levnější a dražší. Ale k nákupu potřebujete počáteční kapitál, vlastní nebo půjčený. Tato okolnost způsobuje, že většina těchto obchodů pracuje na provizi ve výši 20 až 25%.

Také, starožitnosti prodejci, zpravidla preferují zboží zakoupené s vypůjčenými penězi, okamžitě prodávají. Nákupy zaplacené z vlastní kapsy lze ušetřit do lepších časů, kdy se cena stane. Zdá se, že úspěšná starožitnost ročně stoupá o 20%.

Dalším rysem starožitných prodejců je, že mají rád krizové časy. Poptávka po jejich zbožích v těžkých časech je znatelně snížena, ale příležitost kupovat spíše cenné nebo dokonce jedinečné věci se zvyšuje za výhodnou cenu.

Hierarchie v prostředí starožitných prodejců

Ve starožitnictví je jasné rozdělení odpovědností, za něž každý odpovídá za určitou část práce:

1. Kupující. Získejte starožitnosti od veřejnosti. Oblastem činnosti jsou bleší trhy, vesnice, osobní kontakty. Po koupi levných věcí, které jsou předmětem zájmu, kupující je prodávají starožitníkům nebo soukromým osobám. Hlavním úkolem shromáždění je nakupovat věci co nejlevněji.

2. Hodnotitel. Vyhodnoťte zboží s přihlédnutím k původu, historii a ceně. Služby kvalifikovaného znalce jsou vysoce ceněné. Přibližně polovina antikvářských věcí se ukázala jako falešná a pouze odhadce, který dokáže odlišit skutečnou věc od falešného, ​​je vždy požadován.

Hodnotitelé hodnotí svou pověst velmi. Praví odborníci se obvykle specializují na jedno historické období nebo se účastní určité skupiny věcí. Předběžné hodnocení lze provést na fotografii a při zkouškách se používá laboratorní vybavení a chemická činidla.

3. Antikvariát. Antikvariáti vybírají jednu nebo více oblastí specializace: nábytek, malířství, zbraně, knihy, mince, sochy a tak dále. Je nemožné pochopit všechno stejně dobře. Úspěšní antické prodejci mají vždy spolehlivé uchazeče o raritu a odhadce. Prodejce starožitností může mít svůj vlastní obchod se starožitnostmi nebo on-line obchod, podstata obchodu zůstane stejná - koupit a prodat ziskové.

Starožitné podnikání - ne "soud" deli. Vstup do tohoto podnikání bez znalosti starožitnictví je bezvýznamný. A získáte potřebné znalosti pouze v praxi sledováním procesu zevnitř.

Nejlepším řešením je několik let pracovat v někdejším obchodě s antikvariáty a získáte zkušenost, kterou se nebudete ze svých knih učit. Ignoramuses v antikvářských obchodech nikdy nezvykne. Opravdový profesionalismus je jedinou kvalitou, kterou ocení sběratelé starožitností.

Kde má být obchod se starožitnostmi?

Chcete-li si vybrat místo, kde se prodává starožitnost, potřebujete zvlášť rozumný přístup. Správně zvolené místo má vždy pozitivní vliv na podnikání. Stejně jako v jakékoli obchodní činnosti, je lepší vybrat živé oblasti.

V případě podnikání starožitností jsou však nejvhodnější místa v blízkosti muzeí, v historické části města, kde je mnoho turistů nedaleko výstavních hal. Tam jsou znalci krásy, kteří se stanou hlavními zákazníky starožitnictví.

Byrokratické momenty

Především byste se měli zaregistrovat u daňových orgánů jako individuální podnikatel nebo společnost s ručením omezeným. První možnost je jednodušší, protože vyžaduje méně úsilí při registraci.

Poté musíte získat povolení od Sanitární a Epidemiologické služby a požární kontroly, pokud chcete postavit pokoj. Pokud jsou prostory pronajaty, odpovědnost za komunikaci s SES a hasiči je přiřazena pronajímateli.

Nákup zařízení a zboží

Chcete-li starožitnictví plně pracovat, budete potřebovat následující zařízení:

 • uzavřené skleněné vitríny,
 • tabulky,
 • regály,
 • skříně,
 • pokladna.

Věci by měly být uspořádány tak, aby je mohl kupující volně prověřit. Proto by pokoj neměl být blízko - ne méně než 50 metrů čtverečních. m. Vitríny se nejlépe používají pro malé věci: mince, ozdoby, účty. Na regálech můžete pohodlně umístit suvenýry a domácí potřeby.

Skříně jsou vhodné pro ukládání drahých a exkluzivních předmětů. V některých obchodech se starožitnostmi je část věcí uložena v trezorech nebo ve skladu. Samozřejmě má majitel obchodu právo rozhodnout se o tomto problému podle vlastního uvážení, ale zdá se nám, že je lepší, když kupující vidí veškeré zboží.

Zvláštní pozornost vyžaduje návrh interiéru, který by měl vytvořit vhodnou náladu. Zdá se nám, že situace by neměla být příliš moderní, je lepší, naopak, poněkud růst staré předměty, takže starožitnosti vypadají organicky.

Důležitou součástí úspěchu je klientská základna, která zajistí nákup starožitností. Doporučujeme nakupovat pouze věci, které jsou spolehlivě požadovány. Pokud se vám podaří představit něco neobvyklého ve vašem sortimentu, cena za takový produkt může být poněkud nadhodnocená. V ostatních případech se pokuste nastavit ceny, poněkud nižší než ceny konkurentů. Starožitný nábytek, mince a šperky se prodávají dobře, ale je třeba získat dostatečné finanční prostředky na jejich nákup.

Nábor zaměstnanců

Je-li obchod malý, stačí, aby sloužil 1-2 lidem. Chcete-li zvýšit zisk, je vhodné pozvat konzultanta, který je schopen kvalitativně popsat zboží a zjistit, kde můžete koupit nebo prodat starožitnosti. Konzultační služby by měly být zaplaceny.

Všechny položky určené k prodeji musí mít prezentaci. Pokud plánujete prodávat šperky a drahé kameny, budete potřebovat licenci a registraci. Prodávající musí profesionálně porozumět starožitnostem, aby nepřijímal padělky.

Náklady a příjmy

Organizace antického obchodu vyžaduje značný počáteční kapitál. Ale pokud se chystáte otevřít malou lavici asi 10 metrů čtverečních. m, můžete si udržet několik desítek tisíc rublů. Uspořádání obchodu bude spojeno s velmi rozdílnými náklady. Hlavní náklady budou souviset s:

 • pronájem prostor,
 • nákup vybavení - vitríny stojí od 5 000 rublů. každý, skříňky - od 6 000 rublů.,
 • komunikace a opravy;
 • nákup starožitností;
 • vyplácení mzdy - z 10 000 rublů.

Uveďte částku, která bude potřebná k tomu, aby se pokoj dostal do správného stavu a koupil věci, je pro nás obtížné. Záleží na vašich plánech a možnostech. Za značné náklady je třeba říci, že ziskovost starožitností je vysoká, neboť včas se tyto výrobky stávají dražšími.

Organizace starožitnictví je považována za velmi slibnou záležitost, ačkoli v prvním roce práce není zisk obvykle dosažitelný. S dostatečným počátečním kapitálem a znalostmi odborných znalostí se obchod nutně stává ziskovým.

Jak otevřít obchod se starožitnostmi

Encyklopedická poznámka: Starožitný obchod je obchodním podnikem, jehož sortiment - vzácné sběratelské předměty a starožitnosti. Starožitnosti (z latinského antikusu "staré") jsou starožitnosti, které mají významnou historickou nebo kulturní hodnotu. Legálně starožitnosti jsou něco staršího než 50 let, zatímco jejich cena závisí nejen na věku, ale i mnoha dalších faktorech.

Investice do starožitností - jeden z nejspolehlivějších, protože hodnota starožitností v průběhu času jen roste, čímž majitelé mají větší zisk než bankovní vklad. Kromě toho je mnoho nadšenců, kteří chtějí koupit starožitnosti pro osobní sbírky. Odborníci připisují obchod se starožitnostmi jako třetí nejvýnosnější místo v žebříčku vysoce výkonných podniků. Po obchodu s diamanty a ropném poli.

To vše je předpokladem pro otevření vlastního starožitnictví. Náš článek pomůže pochopit, zda je starožitný obchod profitabilní, kolik peněz potřebuje k jeho otevření a jak nastavit podnik, aby přinášel stabilní příjem.

Krok za krokem k ziskové budoucnosti s pomocí obchodu s věcmi s bohatou minulostí

První krok: hledat místo

Vezměte prosím na vědomí, že váš obchod prodává řadu výrobků - od malých brožů a hodinky po masivní křesla a komody. Proto by měl být prostor dostatečně prostorný, minimálně 50 m². Vhodný podkrovní bytový dům nebo byt v prvním patře se samostatným vchodem. Optimální umístění starožitnictví - rušné ulice v centrální části města, v blízkosti muzeí, knih nebo šperků, uměleckých galerií.

Dávejte pozor na vytvoření vhodného interiéru a zvláštní muzejní atmosféru - když půjdete do svého obchodu, lidé budou mít pocit, že jsou dopravováni do jiných epoch. Moderní obchodní zařízení je téměř zbytečné - velké předměty lze umístit přímo na podlahu, a malé - na starých regálech nebo regálech. Ve skladu není potřeba, ale je vhodné rozdělit obchodní zónu na zóny (podle epochy nebo hodnoty věcí).

Druhý krok: tvoříme sortiment

Pokud jste zkušení antikvariáni, nepotřebujete radu na vytvoření sortimentu. Pokud však nemáte žádné předchozí zkušenosti se starožitnostmi, zvažte následující:

- malování a sochařství vlastní 40% světového trhu s starožitnostmi;

- mince, odznaky a tištěné vydání představují 20% světového trhu;

- nábytek a interiérové ​​předměty zaujímají téměř 17% světových starožitností;

- šperky představují 15% všech starožitností prodaných na světě.

Mnoho majitelů starožitných věcí přijde k vám, aby je uvedli do prodeje k prodeji. Chcete-li však pravidelně doplňovat sortiment vašeho obchodu, nenechte si ujít příležitost navštívit prodejní dvůr a aukce.

Třetí krok: příprava právního rámce, zakládání práce

Mnoho starožitných prodejců nabízí svým zákazníkům pouze to, co s nimi neustále a co dobře zná - obrázky, nábytek nebo šperky. Můžete se dohodnout na konzultaci s 2-3 specialisty a vytvořit "univerzální" starožitný obchod. Upozorňujeme, že pracovat s výrobky vyrobenými z drahých kamenů a kovů, potřebujete licenci a registraci v GIPN.

Mnoho starožitných věcí se dostává do obchodu v omluvném stavu. K prodloužení jejich životů a jejich vrácení na "obchodovatelný vzhled" bude potřeba pomoc restaurátora. Zvažte tyto náklady a vypočítat, kolik stojí za otevření obchodu se starožitnostmi.

Kde mohu získat peníze?

Otevření vlastního obchodu se starožitnostmi je nákladné podnikání. Kromě nákladů na pronájem a opravy budete muset silně investovat do zboží a služeb konzultantů. Doba návratnosti je od 1 roku. Cílové úvěry pro tento druh činnosti nejsou poskytovány. Existuje mnoho obchodů se starožitnostmi, které otevřel několik odborníků na přidruženém základě (usnadňuje to počáteční investice).

Úskalí

Shrnutí

Než otevřete svůj starožitný obchod, pečlivě zvážit vše - podnik je vysoce výnosný a proto riskantní. Vzhledem ke specifičnosti produktu v této oblasti neexistuje silná konkurence. Navíc se všichni zkušení starožitníci znají navzájem, je těžké vstoupit na trh nová osoba.

Jak otevřít obchod se starožitnostmi

Jednou z nejspolehlivějších investic je nákup starožitností, starožitnosti poskytují zisk až 50% ročně. Otevření starožitnictví bylo proto vždy považováno za podnik, který je ziskem mezi podnikateli.

Abychom měli představu o hodnotách, je třeba studovat segment celého světového trhu. Nejcennějšími předměty jsou obrazy a sochy, pak je kniha o druhé ruce a numismatika, pak následuje hodnota pravítka interiérů a nábytku, po nich šperky a kompletní řada starých vozů.

Pokud jde o finanční stránku, není možné uvést přesné údaje, ale jedna věc je jistá - obrat peněz se zde liší v milionech a dokonce i v miliardách dolarů.

Chcete-li otevřít obchod se starožitnostmi, musíte mít příslušné znalosti a zkušenosti se starožitnostmi, protože úroveň padělků na tomto trhu je velmi vysoká a je asi polovina. Nejlepší je najít odborníka v této oblasti, abyste stanovili vhodnou úroveň odměny (je lepší nešetřit), protože ze své činnosti bude záviset na pověsti vašeho obchodu a jeho další existenci. Znalec pomůže ověřit pravost a hodnotu starého předmětu.

Obecně platí, že práce se starožitnostmi je poměrně komplikovaná. Je důležité znát nejen informace uvedené v katalogu, ale i historii každé položky ve vašem obchodě, které není uvedeno v knize.

Vlastnosti

Starožitné věci se na vás dostanou na pult přímo od vlastníků, ve vzácných případech od obchodníků s uměním. Co se týká marží zboží, může být často zvýšeno třikrát. Pokud se však jedná o běžného zákazníka, může být zboží prodáno bez takovéto přirážky. V opačném případě můžete ztratit trvalého zákazníka. Specifika starožitnictví také předpokládá příjem starožitností za účelem prodeje, při stanovení provize, která dosahuje 20-30%.

Pro zvýšení obratu peněz lze nabídnout odborné znalosti a odborné konzultační služby. Tento typ činnosti vám však nepřinese velké zisky.

Pokud jde o úhradu počátečních investic, doba splácení může trvat až 2 roky, což je způsobeno spíše vzácnými prodeji starožitností. Každopádně se zvyšují náklady na starožitnosti, což nakonec může přinést dobrý příjem. Například náklady na použité knihy každoročně roste nejméně o 30%, automobily o 15% a mince o 20%. Náklady na šperky se každým rokem zvyšují jen o několik procent; jsou nejvíce nerentabilní investice.

Pokoje a zařízení

Při výběru místnosti pro váš starožitný obchod, nezapomeňte, že kompaktnost je tady první. Nejlepší je pronajmout pokoj v 1. patře bytového domu. Nezapomeňte provést příslušné opravy a vytvořit atmosféru dávných dob. Doporučuje se, abyste se k tomuto účelu obrátili na projektanta.

Z dlouhodobého hlediska budete potřebovat rozšíření, protože pro provedení zkoušek bude vyžadována restaurátorská dílna a odděleně vybavená laboratoř.

Pokud jde o zařízení, náklady na jeho získání budou minimální. Takže musíte koupit obvyklé vitríny a uzavřené regály.

Registrace aktivity

Otevření starožitnictví je podmíněno licencí a pojištěním v příslušných institucích, přičemž náklady na tento typ činnosti jsou velmi významné. Nezapomeňte zahrnout do odhadu nákladů a zaplatit za práci zaměstnanců, mezi které musí být nutně účetní. Budete také potřebovat prodejní poradce, ale je důležitější vybrat si kvalifikovaného odhadce a restaurátora.

Zodpovědnost odhadce je tedy určovat pravost zboží, určit jeho hodnotu a vystavit padělky. V povinnostech restaurátora připravuje zboží k prodeji a přináší ho do správného druhu k prodeji.

Co se týče vyhledávání zboží, v tomto případě se s touto činností budete muset vypořádat sami, nebo ji zvete správci nákupu. Tato činnost je jednou z nejobtížnějších, protože vyžaduje spoustu času a úsilí, vyžaduje pozornost.

Musíte udržovat systém účetnictví, pro který budete potřebovat počítačový hardware a software. Důležité je také systematicky provádět inventář starožitností.

Pokud jde o reklamní kampaň, měla by být prováděna v univerzálním rámci, aby se zabránilo zbytečným nákladům. Vysvětlit to je celkem jednoduché: specificita činnosti předpokládá existenci doporučení odborníků nebo známých, s nimiž se s velkou důvěrou vztahují. To je důvod, proč standardní reklama zde hraje nejmenší roli. Také není zbytečné navštěvovat různé aukce, kde je pravděpodobnost setkání se zákazníky poměrně vysoká.

Můžete také nabídnout zákazníkům, když navštívíte svůj starožitrový obchod, abyste vyplnili speciální formuláře, kde můžete nechat kontaktní informace, oblast zájmů atd. To zákazníkům upozorní na nové příjmy, které také zvýší tržby.

Starožitný internetový obchod

Vytvoření vlastního webu vám odnese některé finanční prostředky, nicméně se vám vrátí za poměrně krátkou dobu. S kompetentní konstrukcí, vysoce kvalitními fotografiemi každé starožitné položky, která se nachází ve vašem starožitnictví, je zajištěno tok zákazníků z různých měst.

Tak, počítat všechny výdaje, je počáteční kapitál v průměru 23-25 ​​tisíc dolarů. Za přítomnosti zkušených zkušených odborníků, kompetentního řízení případů, si starožitný obchod zaplatí za první rok své práce.

Nápad č. 325: Jaké jsou vlastnosti otevření starožitnictví?

Podrobněji popíšeme, jak otevřít obchod se starožitnostmi a sestavit stručný podnikatelský plán pro začátečníky. Tento směr je velmi slibný a zajímavý, protože láska k umění, starodávným předmětům a krásným věcem vždy doprovází lidstvo.

Pokud vytvoříte základy běžných zákazníků od znalců krásy, znalců starožitností a sběratelů, můžete se spolehnout na neustále rostoucí tok obchodních zisků. Za rok nebo dva se všechny investice vyplatí a pomohou výrazně rozšířit nabídku nabízených jedinečných produktů.

Vlastnosti projektu

Prodej starožitností jako podnikání se přímo týká několika oblastí činnosti - obchodu a umění. Zároveň se liší od obvyklého prodeje zboží v oddělených odstínech, které podrobněji popíšeme.

Při nákupu starých a cenných věcí je však velmi důležité spolupracovat se zaměstnanci orgánů činných v trestním řízení. Budou poskytovat seznam ukradených starožitností, které jsou požadovány. To vám pomůže ochránit vás před problémy souvisejícími se zákonem.

Dalším rozdílem mezi starožitnostmi a běžným spotřebním zbožím je, že prodej může být velmi vzácný a nerovný. A pokud za měsíc majitel nemá vůbec žádné peníze, pak v jiném doslova může jeden klient pokrýt roční výdaje na údržbu lavice.

Nicméně tato podnikání má své nevýhody. Například žádná podnikající osoba se nemůže stát vlastníkem takového obchodu. Zde potřebujete jisté znalosti, dovednosti, pochopení oblasti činnosti. Obvykle se pořádá vlastní prodejna starožitností, kterou rozhoduje profesionální kompetentní odhadce, který má zkušenosti v jakémkoliv směru.

Velké investice jsou také považovány za významnou nevýhodu. Koneckonců nejdříve musíte věnovat nejen registraci obchodu a registraci, ale také nákupu sortimentu zboží. A je to zřídka levné. Proto se začínající podnikatelé doporučují, aby se na začátku zastavili pouze na nějakém druhu starověku - mince, obrazy, sošky. A jen v procesu přijímání zisku rozšířit.

Atraktivita tohoto směru je určena nejen rostoucí poptávkou po starověkých uměleckých objektech, ale také některými senzačními událostmi. Stále častěji se stává, neuvěřitelné prodeje, kdy jednoduchý obrázek nebo řemesla z minulého vlastníka dostane na „bleší trh“ na $ 3, a pak prodává po celém světě aukci za několik milionů. To dělá mnoho podnikatelů přemýšlet o tom, jak vydělat peníze na starožitnosti.

Jaké dokumenty jsou potřebné?

Chcete-li jednat v rámci zákona, musíte se zaregistrovat u daňové služby. Měl by být registrován jako právnická osoba, například výběrem formy společnosti s ručením omezeným (společnost s ručením omezeným).

Vybavili jsme obchodní síň

Skladujte starožitnosti je nejlepší otevřít někde v přeplněných ulicích. Oblast sama o sobě nezáleží, protože výhradní výrobci jsou připraveni jít kamkoli. Ale někdy je logické pronajmout si pokoj v blízkosti muzeí, turistických cest, v historické části města.

Hlučné nákupní střediska nejsou pro to vhodné, protože zbytečné zvuky odvrátí návštěvníky a zničí náladu. V takovém obchodě je důležité vytvořit atmosféru, která vám pomůže zvolit klidnou a měřenou věc, kterou se vám líbí. Dokonce i samotná atmosféra se snaží v té době nejvíce autenticky, odkud se zboží nachází v obchodě.

Za tímto účelem je podle toho vybrán veškerý nábytek. Díky designovému přístupu vytvořte pocit minulosti nebo dokonce století před posledním. Pokud má sortiment starožitné kusy nábytku, používají se jako dekor.

Zařízení v hale mohou být standardní - regály, police, výlohy. Ale ve stylu je žádoucí ozdobit to starožitným způsobem. Malé objekty jsou pohodlně umístěny v prodejnách, na regálech jsou umístěny sošky, vázy a další drobné předměty. Police jsou používány pro knihy. Někdy jsou nejcennější věci uloženy v bezpečí, ale to je nežádoucí, protože návštěvníci nebudou schopni zjistit dostupnost a zhodnotit exkluzivitu zboží.

Velikost místnosti může být velmi odlišná. Někdy dost a 20 metrů čtverečních. m., pokud prodáváte pouze razítka, bankovky, mince, šperky. Ale umístit obrazy, kusy nábytku a jiné rozměrové věci bude muset pronajmout pevnější místnost.

Tvoříme sortiment

Kompetentní výběr produktů k prodeji je v tomto případě důležitou součástí úspěchu. Z toho v mnoha ohledech závisí na atraktivitě odbytu pro zákazníky a stanovených cenách a počtu prodejů. Věnujte pozornost následujícím statistikám:

 1. Objekty malířství a sochařství tvoří téměř polovinu zboží ve starožitnictví.
 2. 20% pozic zaujímá mince a různé odznaky, ceny, medaile atd.
 3. Starý nábytek je zastoupen v obchodech této orientace ve výši 17% a klenoty - pouze 15%.

Jak začít starožitnost? Zkušení obchodníci doporučují zastavit svou volbu ve 1-2 směrech. To může být po určitou dobu, epocha nebo jedinečných uměleckých děl - obrazů, soch, nábytek, knihy, ikony, atd Předpokládá se, že náklady na malování se zvyšuje o 30-50% ročně, zatímco.. Staré mince jsou stále dražší pouze o 20%. Šperky a značky zaznamenaly nejnižší růst cen - 7%.

Chcete-li uspět v obchodě jakéhokoli směru, důležitým klíčem je nákup zboží za nejnižší cenu a jeho další prodej. Ale ne všechno je tak jednoduché. Je docela těžké najít skutečně cenné starožitnosti, které se prodávají za penny. Chcete-li hledat takové "rozinky", musíte strávit spoustu času a dobře porozumět uměleckým objektům různých epoch.

Zboží můžete nakupovat několika způsoby:

 • V soukromí, navštěvování vesnic, osad a komunikace se starými časovači.
 • Mají profesionální kupující.
 • Na "bleší trhu", kde lidé prodávají zbytečné věci z domova, když dávají věci do pořádku.
 • U lovců pokladů - dnes existují skupiny lidí, kteří se zabývají hledáním pokladů, výkopy, i když často jejich činnost není vždy v souladu se zákonem, takže zde stojí za to být opatrný.
 • V jiných obchodech starožitného směru.

Vzhledem k tomu, náklady na dokončení řady jsou často příliš vysoké a nedostupné pro začínající firmy, někteří majitelé obchodů pracují v režimu provizi nebo si půjčit peníze na nákup některých produktů. Následně je zisk dosažen pouze na úkor zavedené přirážky na zboží.

Zaměstnanci

Tato činnost je odlišná, protože je obtížné najít kvalifikovaný personál pro práci. Uvádíme hlavní jednotky:

 1. Prodejce-konzultant by měl být rozlišován širokými specifickými znalostmi v oblasti historie, umění, malby, numismatiky apod., V závislosti na prezentovaném sortimentu. Proto je nutné konzultovat kupujícího se zájmovými předměty, zajistit si sám, přizpůsobit lidský kontakt. Osobní dobrý vkus a zkušenost s obchodováním s podobnými předměty jsou vítány.
 2. Odborný odhadce je povinen odlišit skutečný umělecký předmět od falešného, ​​protože falešné starožitnosti naplní trh alespoň o 50%. Při nákupu cenných předmětů je velmi důležité určit, za co platíte peníze. Obvykle takový odborník chápe pouze jeden směr umění. Proto je smyslupravně nepřijmout takové poradce na zaměstnance průběžně, ale využívat služby některých z nich, jak bylo dohodnuto a nezbytné.
 3. Obnovovač - pomáhá obnovit staré, ale částečně poškozené nebo poškozené věci. To není vždy vhodné, protože někdy je postup restaurování dražší než předmět starověku. Je však nutné mít takovou osobu ve státě nebo ho pozvat k provedení určitých příkazů.
 4. Vedoucí nákupu, který se v oblasti antikvární činnosti nazývá častěji "kupujícím", dělá výlety do různých vesnic, měst a měst a hledá zapomenuté, nehodnocené vzácné věci. Taková osoba by také měla mít určité znalosti a dovednosti při stanovování hodnoty různých produktů.
 5. Účetní - tuto funkci můžete provádět sami, přiřadit ji samostatně najatému asistenti nebo využít služby speciálních firem pracujících v režimu outsourcingu.
 6. Řidič a nakladač - je smysl pronajmout je pouze tehdy, pokud se zabýváte prodejem velkých kusů nábytku nebo jiných těžkých výrobků. Pak je vhodné doručit zákazníkům objednávku na dům, což jistě zvýší prestiž instituce.
 7. Stráž - nutný pouze tehdy, když je prodej skutečně velmi cenný a vzácné umělecké předměty (například šperky).

Přesný počet zaměstnaných v obchodě závisí pouze na vašich finančních schopnostech a organizačních charakteristikách. Někdy na začátku se majitel sám vyrovnává s většinou povinností, což výrazně šetří náklady na mzdy a sociální pojištění.

Reklamní kampaň

Protože v tomto případě je zejména vysoká úroveň hospodářské soutěže, a sběratelé jsou ochotni jít do specializovaného obchodu na konec města, se zvláštními potřebami inzerující starožitnictví tam. A přesto, aby byla veřejnost informována o jejích činnostech a otevírání, je žádoucí použít alespoň minimální prostředky:

 • znatelné znamení;
 • umístit reklamy do médií (noviny, časopisy);
 • využívání internetu - kontextová reklama, stránky, sociální sítě, specializovaná fóra;
 • můžete se účastnit aukcí.

V podnikání starožitností se vytváří stálý základ klientů, kteří pravidelně navštěvují prodejnu při hledání novinek. Proto je zde velmi důležitá osobní práce s každým kupujícím. Takže by bylo nadbytečné vytvořit speciální klub, nabídnout vyplnění krátkého dotazníku, zanechat telefonní číslo nebo e-mail. Poté, když obdržíte nové položky, můžete posílat zprávy zainteresovaným zákazníkům.

Ziskovost podnikání

Počáteční investice do otevírání obchodu se starožitnostmi se značně liší v závislosti na zvolené orientaci a rozsahu zboží. Ale obvykle to je velká výloha.

Podnikání: otevření obchodu s antiky

Získávání starožitných věcí - to bylo a zůstane jedním z nejspolehlivějších způsobů investování finančních prostředků, což vám umožní zajistit stabilní zisk ve výši 20-50% ročně. To je důvod, proč se nejen lidé s bohatými zkušenostmi zabývají shromažďováním starožitných předmětů, jak mají myslet, ale i zástupci střední třídy.

Světový trh starožitností je rozdělen na několik segmentů. Největší a nejslibnější z nich je malba a socha (více než 40%). Numismatika a použité knihy jsou na druhém místě z hlediska prodeje (20%). Nábytek a různé interiérové ​​předměty představují 17% celkového prodeje. Šperky - 15% a staré automobily - 8%. Podnikání spojené s nákupem a prodejem starožitností, na návrat, je třetí po obchodování s diamanty a ropou.

Je téměř nemožné přesně stanovit objemy tohoto trhu v hodnotovém vyjádření, protože důvěrnost je v takovém podnikání nejcennější. Někteří odborníci uvádějí čísla v rozmezí od 1 miliardy do 1,5 miliardy dolarů.

Podnikání spojené s nákupem a prodejem starožitností vyžaduje velké množství znalostí a pracovních zkušeností. Procento padělků v naší zemi je velmi vysoké. Podíl falzifikátů dosahuje 40-50%. Proto pokud máte rádi starožitnosti, ale ne odborník na hodnocení, budete muset buď hledat skutečné odborníky v této oblasti, nebo opustit myšlenku otevření vlastního obchodu s antiky.

Sortiment vašeho obchodu je hlavní věcí, která udržuje celý obchod. Nejlepší ze všech, pokud sami můžete hodnotit pravost a určit přibližné náklady na starožitnosti. Jakákoli chyba může vést k velkým finančním ztrátám. Samozřejmě můžete požádat o pomoc prodejce starožitností, který neustále sleduje poptávku po některých starožitných předmětech, může provádět odborné zhodnocení zboží a zaručit autentičnost. Nicméně služby specialisty jsou poměrně drahé. Náklady na jednu konzultaci mohou činit asi 15% celkové hodnoty oceňovaného produktu.

Opravdu cenné věci se dostanou na police starožitností nebo přímo od svých bývalých vlastníků nebo prostřednictvím obchodníků s uměním. Maloobchodní marže je zpravidla 300% z kupní ceny. V některých případech může obchod dokonce prodat i bez příplatku, pokud je například možné získat trvalého zákazníka. Starožitný obchod může také provést starožitnosti na provizi a účtovat až 25% nákladů na zboží.

Dalšími zdroji příjmů budou služby odborného poradenství a odborných znalostí. Nemá cenu čekat na rychlý zisk. Investiční prostředky lze vrátit i po několika letech. Podle odborníků se sedm z deseti starožitností zakoupených v obchodě se starožitnostmi prodává až po jednom nebo dvou letech. Majitelé firem se ovšem konzultují s tím, že náklady na tento druh zboží se každý rok zvyšují.

Největší zisk přichází v obchodech se starožitnostmi prodávajícími obrazy. Na druhém místě - staré knihy. Cena knihy z druhé ruky se každoročně zvyšuje o 25-30%. Staré mince se každoročně stávají 20% dražšími. A retro auta přinášejí až 15-17% ročně. Kategorie starožitností s nízkými příjmy zahrnuje šperky a razítka. Jejich náklady se každý rok zvyšují pouze o 5-7%.

Místnost pod starožitným obchodem by měla být dost prostorná. Chcete-li mít několik metrů v obchodě, samozřejmě, nedává smysl. Jedná se o obchod se samostatným vchodem, například v prvním patře obytné budovy. Okamžitě vložte náklady na opravy. Starožitný obchod - to nejsou jen krásné věci v prodejnách, je to zvláštní atmosféra minulosti.

Při vývoji interiérů doporučujeme konzultovat odborníka, který bude brát v úvahu všechna vaše přání. Náklady na pronájem malého prostoru (20-30 metrů čtverečních) v prvním patře obytné budovy bude od 20 tisíc rublů a výše, v závislosti na regionu a umístění vašeho obchodu (nejoptimálnější je centrum města). Navíc budete potřebovat speciální obchodní zařízení - uzavřené regály a vitríny.

Dalším největším výdajem je pojištění vašeho produktu a licencování aktivit, jakož i platy zaměstnancům. Budete potřebovat služby účetního (není třeba ho najmout za práci na plný úvazek), jeden nebo dva prodejní konzultanti, kteří chápou starožitnosti. Ale nejprve potřebujete: odhadce, restaurátora a vedoucího nákupu (povinnost posledně jmenovaných je nejpravděpodobnější, že je třeba nejprve provést sami).

Ocenitel určuje skutečnou hodnotu zboží, vybírá padělky. Restaurátor provádí předprodejní přípravu zboží, protože většina starožitností, které vás přivedou k prodeji, nebude v nejlepším stavu. Vedoucí nákupu hledá zboží k prodeji, inzeruje v novinách, navštěvuje vesnice a vesnice při hledání starožitností. To je možná nejtěžší a důležitá část celého obchodu.

Povinná licence, přísné vykazování a pravidelná inventarizace jsou základní požadavky na provozování antikvariátu. Chcete-li propagovat svůj starožitný obchod, můžete samozřejmě použít tradiční typy reklam - reklamy v místních specializovaných časopisech, nápis na fasádě, přilákat pozornost, venkovní reklamu, reklamu v televizi. Nicméně pro úspěšnou práci to nestačí (a většina z výše uvedených je zcela zbytečná).

Sbírání starožitností je zájmem vyvolených. V podnikání spojené s prodejem starožitností, zvláště důležité dobré pověsti a osobní vazby. Velcí zákazníci nepocházejí z reklam v novinách, ale z doporučení známých a / nebo odborníků. Pokud tedy chcete uspět ve vaší firmě, použijte nejen standardní reklamu, ale všechny prostředky Public Relations. Zúčastněte se tematických akcí, navštěvujte aukce, komunikujte s odborníky a sběrateli.

Zamyslete se nad vytvořením svého vlastního online obchodu. Náklady na vytvoření takového obchodu se pohybují od 50 tisíc rublů (pokud nemůžete vytvořit stránky sami), ale rychle vyplatíte všechny investice. Věnujte zvláštní pozornost kvalitě fotografií zboží ve vašem internetovém obchodě. Nestráchejte dobrou techniku ​​a / nebo fotografa.

Tak, aby otevřely své vlastní obchod starožitností, budete potřebovat: speciální vzdělání, znalosti a zkušenosti v této oblasti, což je hodně trpělivosti (jedinečné zboží v hodnotě stokrát dražší než sériově vyráběných výrobků, ale také koupit za mnohem méně), start-up kapitál ve výši méně než 800 tisíc rublů. Tato částka zahrnuje registraci právnické osoby, licencování, nájemné a mzdy zaměstnanců v prvních dvou měsících provozu, minimální náklady na reklamu a pořizování první várky zboží. Období návratnosti starožitného obchodu je od jednoho roku.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.