Podnikatelský plán pro dětský kadeřník. Co potřebujete pro kadeřníka, kolik stojí za otevření kadeřníka?

Každá úspěšná obchodní myšlenka se ukázala být tak z toho důvodu, že její autor viděl potřebu určité skupiny lidí a naplnil tuto potřebu.

Na plochách moderního trhu je dostatek prostoru pro nové podnikatelské nápady.

Slibnou aktivitou pro začátečníky je dětský kadeřník.

Dětský kadeřník - důležitý článek v tomto oboru

Co potřebujete pro kadeřnictví? Daleko ne ve všech dětských kadeřnických salonech je to navíc stylové, ale navíc tak příjemné, že se cítí pohodlně. Mnoho dětí se bojí účesů nebo prostě příliš mobilních, což komplikuje proces.

Kadeřnictví pro děti by proto mělo být především psychologové a teprve pak profesionálové ve srážkách. Pokud se však kadeřníci podaří vypořádat se s dítětem a rodič se skutečně těší výsledku, pak je úspěch takového salonu zajištěn.

Důležitý nuan

Je však třeba vzít v úvahu skutečnost, že rodiče často vedou děti k tomu, aby si o víkendu střihovaly, neboť je příliš mnoho starostí o všední den pro samostatnou cestu. Existuje tedy riziko, že denní pracovní zátěž kadeřníka nemusí být, a to bude nevyhnutelně ovlivňovat úroveň příjmu.

Chcete-li tento potenciální problém vyloučit, můžete vytvořit kadeřník, který řeší nejen děti, ale i teenagery. Takový manévr může výrazně zvýšit úroveň účasti. Jakýsi dětský kosmetický salon, který se v budoucnu může odehrát od malého dětského kadeřníka, je také schopen přinést majiteli uspokojení a značný zisk.

Kde začít?

Tak jak otevřít dětský kadeřník od začátku? První věcí je registrovat se jako samostatný podnikatel nebo jako společnost s ručením omezeným (LLC). Možnost s LLC je smysl uvažovat pouze tehdy, je-li plánována spolupráce s právnickými osobami, jinak to není nutné.

Zvláště s ohledem na skutečnost, že otevření LLC vyžaduje dostupnost statutárního fondu a vyžaduje vyšší platby daní a přísnou odpovědnost. Pro budoucího obchodníka bylo snazší porozumět všem aspektům nového podnikání a nemělo by se vynechat ani nejmenší detaily, doporučuje se sestavit podnikatelský plán pro dětský kadeřník.

Výběr místnosti

Když je problém s dokumenty vyřešen, je na čase přemýšlet o vhodném pokoji pro dětský pokoj. Existuje několik úspěšných možností: otevřít salon ve velkém dětském obchodě, v nákupním a zábavním komplexu nebo najít samostatnou místnost.

V nákupním a zábavním komplexu stojí za výběr takového místa, kde bude minimální hluk a nápadný pohyb, který může dítě rozrušit a děsit.
Samostatná místnost má smysl otevřít se v centrálních oblastech města pouze v případě, že je úroveň mistrů v kabině dost vysoká.

Ve skutečnosti je cílem tohoto podniku (dětské kadeřnické salony) zabránit rodičům a nabídnout jim slušnou úroveň služeb. Plocha prostorů by měla být vypočítána na základě 5 m2 m. na pracovní místo, které je žádoucí uspořádat minimálně 3.

V takovém případě je třeba vzít v úvahu, že je nutné přidělovat prostor pro koupelnu a organizovat čekací prostor pro děti. Prostor salonku by měl být v průměru nejméně 25 m2.

Navrhněte a vytvořte vhodnou atmosféru

Předpoklady dětského kadeřníka by měly být především pro děti zajímavé. Vycházíme z tohoto principu, stojí za to opravit a zdobit chodbu. Děti, jak víte, neradi sedí, takže během čekací doby musí mít hračky a další rozptýlení. V některých dětských salonech jsou dokonce i papoušci, kteří okamžitě přitahují pozornost dětí. Mladí klienti se začínají seznámit s jasným ptákem, a to jim upoutá pozornost.

Můžete také použít takové nástroje klidu jako sladkosti, karikatury a to vše by mělo probíhat za aktivní účast zaměstnanců.

Nestačí dát cukroví, musíte se k němu přiblížit, usmívat se, mluvit s ním a nabízet sladkost, kterou by měl chtít vzít.

Děti jsou děti a bez zvláštního, plnohodnotného přístupu s nimi nemohou zvládnout. Proto by měli být vybráni zaměstnanci, kteří berou v úvahu nejen jejich profesionální vlastnosti jako kadeřníky, ale i lásku k dětem.

Je také důležité mluvit s dětmi a vysvětlit jim, co a jak bude kadeřník dělat. V tomto případě vzniká teplá a důvěřivá atmosféra, v níž se mysl dítěte uvolňuje.

Takže nemůžete zachránit interiér a nemůžete to udělat, protože interiér je klíčem k úspěchu v tomto oboru. Ve skutečnosti tvoří hlavní část výdajů návrh prostor a nákup potřebného vybavení.

Výpočet požadovaných nákladů

Podnikový plán pro dětský kadeřník je užitečný při výpočtu nákladů. Chcete-li pochopit, kolik peněz bude investováno do otevření kadeřnictví pro děti, musíte sestavit seznam výdajů. Začíná to pronájmem nebo nákupem místnosti pro salon. V tomto odstavci je obtížné určit přesné údaje, protože v různých regionech a městech se mohou výrazně lišit ceny nemovitostí.

Situace s reklamou je stejná: ceny v různých částech země jsou velmi odlišné, takže tato položka nákladů bude nutno uvést bez konkrétních údajů.
Jediným místem, kde jsou ceny stejné pro všechny, je internet. Mimochodem, pokud se zajímáte například o to, jak moc je k otevření kadeřnictví v Moskvě, stojí za to poznamenat, že reklama na internetu je více než cenově dostupná a současně vykazuje dobré výsledky.

Reklamní prostředky společnosti Yandex, Google a různých sociálních sítí umožňují malou částku peněz, aby se akce zaměřila výlučně na cílové publikum, tedy na mladé rodiče žijící ve městě.

Potřebné vybavení

Obchodní plán dětského kadeřnického salonu musí nutně obsahovat položku "Náklady na zařízení". Pokud jde o vybavení, střední křeslo pro dětský kadeřnický salón stojí v rozmezí 150-450 dolarů. Ale pokud je to možné, je lepší koupit křeslo ve formě auta, pro které nebudete muset dát více ani méně - $ 2000, a to navzdory skutečnosti, že se vejde do 4 let starého dítěte.

Bude to však oprávněná investice. Nepokládejte s dětským kadeřníkem a bez plazmového televizoru (400-900 dolarů), který bude zobrazovat karikatury, pohovka pro rodiče také musí koupit (nejméně 300 dolarů).

Nezapomeňte na židle na praní, jejíž cena se pohybuje kolem 400 dolarů. Pro práci návrhářů, kteří se zabývají projektem kadeřnictví, a oprava v průměru bude muset zaplatit od 4 do 10 tisíc dolarů. K těmto nákladům je stále zapotřebí přidávat potřebné prostředky na dodávku vody, elektřiny a dalších potřebných komunikací (1000 dolarů).

Výsledkem je, že otevření dětského kadeřníka, aniž by se zohlednilo pořízení či pronájem prostor, stejně jako náklady na reklamu, bude vyžadovat zhruba 15 až 20 tisíc dolarů. Částka je poměrně velká, ale s ohledem na možné vyhlídky (vrácení peněz do 10-15 měsíců) - hra stojí za svatbu.

"Správný" personál

Co potřebujete pro kadeřníka, kromě schopnosti pracovat s dětmi a mít dostatečnou profesionalitu? Silné nervy a lásku k jejich práci! V tomto oboru budou zapotřebí následující pracovníci:

- Správce, na jehož ramenou bude povinnost setkat se s rodiči s dětmi, je sedět, poradit, sledovat objednávku ve frontě a řešit další organizační problémy.

- Účetní. Bez této osoby nebude podnikání fungovat. Koneckonců, musíte neustále sledovat dokumentaci, včas, abyste mohli vzít všechny potřebné zprávy atd. Není však nutné najmout účetního na plný úvazek. Můžete kontaktovat specialisty, který vede několik PI a nabídnout mu práci na částečný úvazek v novém podnikání.

- Čistič. V tomto případě není problém najít, protože existuje mnoho odpovědných žen v důchodu, kteří jsou připraveni k čištění prostor v přesně stanovených hodinách.

Tímto způsobem

Jeden může udělat jistý závěr: otevírání dětského kadeřnictví je krokem, který může přinést slušný příjem, a tento podnik nemá prakticky žádnou konkurenci.

Proto ti, kteří již dlouho snili o svém vlastním podnikání, rozhodně stojí za to věnovat pozornost této vyhlídce.

A ještě více: přemýšlejte nad plánem rozvoje vašeho podnikání, koneckonců se schopným vůdcem, dětský kadeřník může růst do dětského kosmetického salonu.

Navíc, pokud organizujete tento typ podnikání na slušné úrovni, můžete jej nakonec přeložit do franšízového formátu, což výrazně zvýší úroveň příjmu a stane se majitelem velké sítě dětských kadeřnických salonů.

Nezapomeňte, že obchodní plán pro dětský kadeřník je hlavním dokumentem vašeho podnikání.

Jak otevřít dětský kadeřník od začátku

Sektor trhu, který zahrnuje kadeřnické služby, byl v současnosti velmi široce vytvořen, ale pečlivé studie o něm bude ukazovat spoustu nevyužitých příležitostí. Většina salonů slouží pouze dospělým zákazníkům. Takové služby pro batolata budou velmi žádané.

Rozvoj podnikání

Dnes se demografická situace v porovnání s posledním desetiletím poněkud zlepšila. Ukazuje se tedy, že poskytování služeb pro děti může být kvůli rostoucí poptávce po nich zřejmé, že je to poměrně ziskový typ povolání. Mnohé by byly užitečné informace o nuance a možnostech takového podniku.

Nejprve je třeba říci, že tento typ podnikání je zaměřen především na návštěvníky se středním příjmem. Rodiče, kteří mají bohatství nad průměr, dávají přednost dětem své moderní vlasy profesionálními mistry. Většina obyvatelstva nicméně nepatří do této kategorie občanů. Proto pro mnohé rodiny bude skutečně najít dětský kadeřník. Podnikatelský plán tohoto podniku bude představen vaší pozornosti o něco nižší.

Charakteristiky dětských institucí

Podnikatelé, kteří již pracují v oblasti poskytování služeb pro nejmladší, vědí, že vytváření příjmové činnosti vyžaduje významné počáteční investice. Navíc vývoj podnikání vyžaduje neustálou investice do toho.

Pro ty, kteří často myslí na to, jak otevřít dětský kadeřník od začátku, je třeba vzít v úvahu, že je žádoucí vytvořit neobvyklý design budovy, koupit vhodný nábytek a koupit vybavení, které je vhodnější pro děti. Například křeslo simulující auto, raketu nebo květinu. To vše bude stát o něco víc než standardní vybavení kabiny.

Dobrým nápadem bude originální design místnosti a instalace akvária nebo terária v něm. Pro zákazníky je lepší přidělovat televizi tak, aby si malí návštěvníci mohli sledovat barevné a rušivé karikatury, čekají na své zatáčky a během účesů.

Takové malé detaily vám pomohou přilákat zákazníky a vybudovat úspěšný obchod. Kadeřnictví pro děti může přinést značné příjmy, pokud to správně a kreativně přistupuje k věci. Kromě účesů můžete nabídnout zákazníkům účes a krásné účesy pro matky a různé události. Malé módy jistě ocení příležitost udělat stylový účes nebo provést manikúru.

Nevýhody podnikání

Je důležité si uvědomit, že kadeřnictví orientované na dětské publikum nemá takové výhody jako v běžných salonech. Například barvení vlasů, manikúra a pedikúra, stejně jako některé další služby. Proto není možné získat další příjmy prováděním podobných postupů.

Rovněž stojí za to pochopit, že je velmi obtížné nalézt vysoce kvalitní specializované vybavení v naší zemi, a proto je třeba mnoho z EU objednat. Existují pluses - není třeba kupovat drahé kosmetické vybavení a získat lékařskou licenci.

Chcete-li vědět, zda je výhodné otevřít dětský kadeřník, musíte provést podrobnou analýzu projektu. Obyčejné židle pro mladé návštěvníky se nestanou atraktivní, takže je můžete udělat originální a atraktivní.

Skvělý nápad - animátor v kroji pohádkového hrdiny. Mnoho dětí se bojí krájet vlasy, ale pokud je kličkař vyroben ve formě hračky, nevypadá tak hrozivě. Místo běžných zrcadel můžete umístit plochou obrazovku. Místo sledování účesu můžete sledovat své oblíbené karikatury. Nicméně je třeba si uvědomit, že obvyklé prostředky pro styling dětí nebudou fungovat, takže budete muset koupit hypoalergenní kosmetiku.

Jsme vedeni věkem návštěvníků

Celkový index návštěv dětských salónků ve velkých městech Ruska je docela působivý. To naznačuje, že poptávka po takových službách roste. Obvykle návštěvníci těchto institucí jsou děti od jednoho roku do patnácti let. Většina návštěvníků jsou děti předškolního věku a chlapci ve věku základní školy, 35% je ve středním věku a pouze 5% dětí do 2 let. Proto se musíte zaměřit na věk návštěvníků ze 4 na 10 let. Na základě toho můžete plánovat interiérový design a vybavení interiéru tak, aby se malí zákazníci cítili dobře.

Pokud nechcete, aby se otevíral dětský kadeřník, stojí za to analyzovat otázku nákupu franšízy. Mnoho začínajících podnikatelů neví, kde najít odpovědi na otázky, které je zajímají. Samozřejmě, salonek pro dospělé se vyplácí rychleji než dětský kadeřník. Taková obchodní myšlenka bude vyžadovat významné investice do oprav, vybavení a reklamy. Současně nemusí každý, kdo začíná podnikání, najít správnou částku. V tomto případě bude nákup franšízy optimálním začátkem vynikající investice kapitálu a organizace jeho podnikání.

Dokumentace a evidence případu

Nejprve zjistíme, které doklady o otevření dětského kadeřnického salonu mohou být požadovány, aby se předešlo možným problémům. Nejprve je obchodník registrován jako IP nebo zaregistruje stav právnické osoby (JSC nebo PAO). Zde je důležité mít na paměti, že budete muset zakoupit a zaregistrovat pokladnu.

Bude také vyžadovat povolení od požární inspekce a hygienické a epidemiologické služby. V případě přestavby areálu je nutné ji předem koordinovat s dohlížejícími organizacemi.

Vyberte místo

Bude velmi důležité najít správný pokoj. V této situaci je vhodné zvolit přeplněné oblasti, kde jsou často rodiny s dětmi, například poblíž zábavních komplexů nebo parků. Zajímavý a pestrý design interiéru okamžitě zaujme dítě. Takový kadeřník se musí určitě lišit od standardního salonu. Bude výhodné pronajmout si pokoj vedle školky nebo školky. Současně by měla být přidělena mezi ostatní budovy, které ji obklopují.

Minimální povolená podlahová plocha v obchodním centru by měla činit 16-18 metrů čtverečních. m. Pokud chcete pronajmout samostatnou budovu o rozloze 45m2. m., bude to, co potřebujete k otevření dětského kadeřnictví pro 3-4 židle.

Podle současných předpisů by měl být zaměstnanci přidělen nejméně 7 metrů čtverečních. m. Kromě toho je třeba přidělit místo pro ubytování personálu a místo pro čekání návštěvníků.

Pokud máte v úmyslu otevřít podnik pro udělení licence, měli byste věnovat zvláštní pozornost výběru budovy, protože v takovém případě snížíte další výdaje. To znamená, že si můžete dovolit přidělit k pronájmu pokoj o něco více, než očekávají v průměru při zahájení takového podnikání.

Zaměstnávat zaměstnance

Samozřejmě je třeba vzít v úvahu spoustu pozic k otevření dětského kadeřnictví. Podnikatelský plán vám velmi pomůže vyhnout se neplánovaným nákladům. Zde je třeba vzít v úvahu náklady na zaplacení za práci kadeřníka. Koneckonců, nalezení dobrého a zkušeného personálu je jedním z hlavních bodů, které vedou k úspěchu vašeho podnikání.

Dnes je velmi obtížné najít důstojného mistra pro dětský kosmetický salon. Specialista by měl být schopen udělat dobrý účes a najít individuální přístup k dítěti. Je nezbytné, aby dítě odvedlo dítě od nůžek a strašného stroje, které se zajímalo o jeho novou kresbu nebo o rozhovor na zajímavé téma pro klienta. Po vyřešení problému s pronájmem byste měli hledat vhodnou osobu.

Sestavujeme odhad nákladů a určujeme ziskovost

Správný výpočet příjmů a výdajů bude schopen určit návratnost události. Podnikatelský plán dětského kadeřnického salonu s výpočty, které vám představí, pomůže trochu orientovat a definovat přibližné množství investic do podnikání.

Chcete-li spustit malou firmu na čtyřech židlích, budete potřebovat tyto náklady:

 • registrace organizace - 12 000 rublů;
 • vytvoření projektu interiéru - 103 000 rublů;
 • registrace rekonstrukce budovy - 26 000 rublů;
 • rozvoj a koordinace inženýrského komunikačního plánu - 52 000 rublů;
 • nákup stavebních materiálů pro případnou opravu budovy - 506 000 rublů;
 • uzavření nájmu a platby - 25 000 rublů. za měsíc (300 000 rublů ročně);
 • nákup nábytku pro salon, pracoviště manažera - 46 000 rublů;
 • platba za služby pro stavitele - 300 000 rublů;
 • objednávka instalace větrání, požární signalizace - 176 000 rublů;
 • nákup kancelářské techniky pro účetnictví a vykazování - 32 000 rublů;
 • objednat venkovní reklamu pro kadeřnictví - 15 000 rublů;
 • cena zařízení na 4 pracovištích činí 208 000 rublů;
 • uzavření smlouvy o připojení telefonní a internetové sítě - 6 000 rublů.

Zvláštní pozornost by měla být věnována instalaci zrcadel. Neinstalujte je před židli, kde budou dítě vystřihnout, jinak se bude bát, když uvidí všechny nástroje a práci pána. Je žádoucí umístit zrcadla na další místa. Přibližné náklady na jejich akvizici budou činit 29 000 rublů.

Je třeba provést výpočet tvorby a následné údržby místa, což vám bude stát asi 20 000 rublů. Rovněž je třeba vzít v úvahu vyplácení mzdy mistru (1 200 000 rublů za rok s platy každého z mistrů 25 000 rublů) a náklady související se zdaněním (asi 303 000 rublů).

Celkové náklady na otevírání dětského kadeřnictví budou asi 3 031 000 rublů, přičemž se zohlední pronájem prostor pro rok.

Nyní vypočtejte ziskovost. V průměru nastavíme náklady na srážky v oblasti 450 rublů. Den práce může sloužit asi 20 lidem. Výše měsíčního příjmu v tomto případě činí 200 000 rublů a roční příjem - 2 400 000. Pokud od nich odečtete běžné výdaje na nezbytné platby za pronájem, mzdy, daně a výdaje na úklid, investice do zahájení podnikání budou vráceny do tří let.

Můžete říci, že realizace všech akcí ve správném pořadí pomůže urychlit otevírání dětského kadeřnictví. Podnikatelský plán popsaný výše je formulován obecně a je jen příkladem. Proto před zahájením podnikání je nutné počítat všechny detaily znovu a zohlednit individuální nuance. Nejlepší je konzultovat lidi, kteří již mají podobné podnikání. Pomohou vám pochopit nepochopitelné detaily. Nicméně popsaný plán akcí se může stát základem vašeho projektu.

Kadeřník jako podnik

Každý rodič potvrdí, že řezání dítěte je obtížným úkolem. V klasických kadeřnických salonech pro děti neexistují žádné podmínky. Často mistr musí rozptýlit dítě improvizovanými objekty a přeměnit své dílo na show "snažte se mě držet". To je pro všechny nepohodlné. Po takových zasedáních dítě odmítá navštívit kadeřnické salony. Problém nepřítomnosti specializovaných kadeřnických salonů pro děti je pro celou naši zemi relevantní. Pokud existují takové salony, pak jen ve velkých městech a megacities a na okraji výklenku je zcela zdarma pro nové hráče...

Co odlišuje obyčejný kadeřník od mateřské školy, je atmosféra. V dětském kadeřnictví je vše děláno pro děti. K dispozici je speciální hřiště, kde si dítě může volně zahrát před začátkem účesu. Samotné pracoviště jsou vybavena křesly a dětskými židlemi. K dispozici je také dřezy a specializovaný nástroj. Návrh pokoje je vyroben v jasném stylu. Děti nevedou k takovému salonu - přesvědčují rodiče, aby tam chodili.

Dosud jsou takové kadeřnické a dětské kosmetické salony otevřeny hlavně ve velkých obchodech a jsou spíše doplňkovou službou než samostatným druhem podnikání. Téměř každý účes končí zakoupením hračky, říkají účastníci trhu. "Myšlenka otevřít kadeřník v obchodě s hračkami se náhodou narodila vlastníkům," říká Natalya Bakhchivangi, vedoucí marketingového oddělení obchodního řetězce "Antoshka". Časem se tento čip proměnil v zcela výnosný směr. Ale jako samostatný obchodní směr to ještě nerozlišuje. "Projekt je soběstačný a slouží více k získání loajality zákazníků," říká Natalia.

"Tento obchod je zcela nový, takže prakticky neexistuje žádná konkurence," říká soukromý kadeřník Igor Didenko. "Zde jsou obvyklé kadeřníci soutěžit mezi sebou, a děti nejsou. Tento směr je budoucnost. Postižení roste, postoj vůči dětem se mění. Děti se pro podnikání stávají atraktivnějším cílovým publikem, "říká Igor.

Kolik peněz potřebujete k otevření dětského kadeřnictví?

Investice na otevření dětského kadeřnictví budou mírně vyšší než při otevření klasického salonu. Obecně platí, že vytvoření neobvyklého designu, zajímavého pro děti, vyžaduje další investice. Navíc nákup specializovaného vybavení, stejně jako reklama nového showroomu. Za částku nižší než 500 tisíc rublů by se nemělo počítat.

Místo kadeřnictví

Požadavky na pokoj nejsou tak významné a liší se od požadavků na konvenční kadeřnictví. Vysoká propustnost, pokud hraje roli, pak v žádném případě není nutné přeplatku za vysoké nájmy. Dětské kadeřnictví se dobře daří ve spacích oblastech města, zejména v oblastech nových budov, kde žije mnoho mladých rodin. Hlavní věc, kterou účastníci trhu říkají, je, že je třeba postavit rodičovskému hnutí.

Jedním z nejhezčích míst je první patro bytového domu s více byty. Pro dětský kadeřník stačí jen 30-50 metrů čtverečních. metrů, což odpovídá velikosti jednopokojového bytu. V tomto pokoji lze ubytovat 2-3 pracoviště. Náklady na pronájem takového prostoru, v závislosti na regionu, v průměru 20 - 40 tisíc rublů.

Ředitel dětského kadeřnictví KindersOn Aigul Saidova: "Rozhodli jsme se dostat pryč od klasického designu dětských institucí. Na stěnách nejsou pohádkové postavy a koberce. Neobvyklý design jsme provedli na rozdíl od jasných barev. V důsledku toho se místnost ukázala jako slunečná, světlá a zároveň příjemná a pohodlná pro odpočinek. Pro každý věk máme různé dětské židle. Pro nejmenší - ve formě psacího stroje. A musí existovat televizor. Často děti jsou tak návykové, že si nevšimnou procesu krájení. "

První a hlavní položkou výdajů je vytvoření exkluzivního interiéru dětského kadeřnictví. Návrhářské služby a opravy přímo, v závislosti na složitosti projektu, může stát 150 až 400 tisíc rublů.

Jaké vybavení si můžete vybrat pro dětský salon?

Je nutné zakoupit dětské křesla pomocí pneumatiky, aby byla výška židle nastavitelná. Jedno místo bude stát 5-9 tisíc rublů. Pro nejmladší je třeba koupit židle ve formě dětského psacího stroje. Tato místa jsou o něco dražší - z 25 tisíc rublů. Mírně více než 15 tisíc rublů. půjde koupit plazmovou obrazovku s hráčem. Také potřebujete rodiče (

14 tisíc rublů.) A židle-dřez (

12 tisíc rublů.). Dodávky komunikace do prostor a jiné nepředvídané výdaje mohou stát 30 až 50 tisíc rublů.

Malá část nákladů půjde na registraci podnikatelských aktivit (IP nebo LLC). Navíc je nutné, aby prostory byly v souladu s požadavky SES a požární dohled. Tam pochází počáteční částka 400-500 tisíc rublů.

Nábor zaměstnanců

Některé potíže mohou nastat při hledání majitelů. Podle Aygul Saidové, ředitele dětského kadeřnictví KindersOn, "Není to snadný úkol vyzvednout personál v dětském kadeřnickém salonu. Není to ani tak zkušený kadeřník. Ve vašem městě může být hodně, ale většinou už mají svou klientelu a výdělky bez nuance, které jsou při práci s dětmi nevyhnutelné. Malé děti, jak víte, jsou velmi nepokojné. Jelikož prostě nemusíte stříhat: na podlaze, na ruce mé matky a dokonce i na útěku. Pro změnu je mistr vystaven fyzicky a morálně 100 procent. Proto v prvních měsících práce je možné mnoho fluidity. Ne každý "veterán" kadeřnického umění je připraven na tuto práci. V našem případě by měl být pán nejen odborníkem v oboru, ale také psychologem, "tvrdí hráči.

Pro schopnost pracovat s dětmi mistři musí platit měsíčně od 20 do 35 tisíc rublů nebo v závislosti na toku zákazníků. "V dětských salonech je klient připojen k pánovi dokonce více než v běžných kadeřnických salonech a je připraven ho následovat kdekoli. Aby neztratili zaměstnance a zákaznickou základnu, jsou mistři placeni podle schématu: "plat plus úroky". Takzvaný "bonus" může být až 50% výtěžku.

Kolik můžete získat za služby dětského kadeřníka?

Vzhledem k tomu, že děti nemohou jít samy a chodit do salonu spolu s rodiči, je hlavním proudem návštěvníků dětského kadeřnického salonu o víkendu. Rodiče se často přizpůsobují rozvrhu krmení a spánku. Pokud budete sloužit dětem ve věku od 6 měsíců do 5 let (nejtěžší věk pro účes) a vezměte v průměru 200 rublů za službu, pak nejméně 500 lidí měsíčně splácí za tři roky. Pokud otevřete plnohodnotný salon navržený pro službu dětí všech věkových kategorií a přidejte služby, jako je zvýraznění dětské manikúry, prostředky se vyplácejí ještě rychleji.

Malé triky

V dětském kadeřnictví, stejně jako v klasických salonech, musí být nezbytně promyšlený systém slev a propagací. Nezakrývejte dárky pro malé děti, je to pěkné nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. V takovém případě se klient ani nedomnívá, že cena ve vašem salonu je vyšší než u běžných kadeřníků. "Například, v našem salonu, cena slevy pro chlapce stojí 250 rublů. Ano, je to dražší než v běžném salonu. Nabízíme však takové podmínky pro dítě, které nikdo jiný nenabízí, "říká Aigul Saidova. "Rodiče opakovaně navštívili nás, kteří už dávno ztratili naději, že své dítě přidají do křesla kadeřnického křesla. A o zázraku - naše děti přestávají plakat a bojí se. Při rozloučení dáváme dětem hračku nebo sladké dárky. Kromě toho jsou v Kindersonu k dispozici vstupenky na magickou cenu za slevu, které jsou distribuovány ve velkém množství, "dodává Aigul.

Která franšíza si vybrat

Vyhýbejte se velkým finančním ztrátám při otevírání dětského kadeřnictví, můžete otevřít firmu na franchisovém systému. Pokud před několika lety neexistovala žádná taková příležitost pro podnikatele (dětské kadeřnické salony jsou relativně mladý typ podnikání), dnes existuje několik společností působících v Rusku, které se otevřou pod svou vlastní značkou. Například takové franchisingové společnosti jako "veselý účes", "Kesha dobré!" A "představivost". Investice na zahájení podnikání v systému franšízy budou činit 500 až 1000 tisíc rublů.

Nákup franšízy může být dražší než nezávislé otevření podniku. Nicméně, při nákupu franšízy, podnikatel dostane hotový finanční model, který se nazývá "pracovní podnik". A nechte je povinen platit měsíční licenční poplatky (kompenzované majiteli značky). Plus mnohem více. Podnikatel nemusí myslet na koncepci kadeřnictví, jeho designu a obsahu. Vybavení, školení pracovníků, propagační materiály - vše je poskytováno franchisorem. Některé společnosti dokonce pomáhají vybudovat předpoklady a samostatně řídit vyjednávání o nájemném. Podnikatel má jen jednu věc - najít peníze na nákup franšízy a pak jen dohlížet na práci kadeřníka.

Kadeřnictví: hlavní fáze podnikové organizace

Vytvoření vlastního kadeřnictví musí začít s marketingovým výzkumem. To vám poskytne příležitost prozkoumat cílové publikum a zjistit rozdíl mezi poptávkou a nabídkou této služby ve vašem městě. Dalším důležitým bodem - obchodní plán, který vám ukáže, kolik peněz budete muset začít, jak lépe využít z nich, kdy majitel holičství začne vytvářet zisk, atd.

Navíc nováček podnikatel by měl řešit následující problémy:

 • Projděte proceduru registrace a získáte potřebné dokumenty.
 • Vyberte si pokoj, proveďte opravy a uspořádejte jej tak, aby se děti cítily "jako v pohádce".
 • Provést reklamní kampaň.
 • Koupit zařízení.
 • Zvedněte personál.

Jedním z nejdůležitějších momentů organizace této oblasti obchodní činnosti je výběr umístění kadeřníka. Optimální volbou bude nákupní centrum nebo zábava pro děti.

Příprava dokumentů

Seznam potřebných dokumentů pro práci dětského kadeřnického salonu zahrnuje:

 • Doklad potvrzující skutečnost registrace podniku.
 • Smlouva o pronájmu.
 • Povolení požární kontroly a SES.
 • Smlouva o odstraňování odpadků, dezinfekce, dezinsekce.
 • Smlouvy se zaměstnanci kadeřníka.

Vedle uvedených dokumentů majitelé dětských kadeřnických salonů nemusí vydávat povolení ani platit peníze za získání licencí.

Daňový režim a výběr OKVED

Pro tento předmět podnikání jsou poskytovány následující režimy zdanění:

 • Obecné (platí se všechny daně, je vhodné pro majitele kadeřnické sítě).
 • USN (můžete zaplatit 15% zisků nebo 6% příjmů).
 • UTII (nejvýnosnější z finančního hlediska, ale ne všude).

Výběr jednoho z výše uvedených daňových systémů se provádí ve fázi registrace. Chcete-li to provést, musíte napsat příslušnou aplikaci a odeslat ji daňovému úřadu.

Dětský kadeřník, podle vše ruského klasifikátoru (s přihlédnutím k nejnovějším změnám), patří do kategorie podniků OKVED 96.02.

Při psaní článku byly použity materiály časopisu "Power of Money".

Jak otevřít dětský kadeřník

Když začíná podnikatel říká: "Chystám se otevřít kadeřnictví pro děti! "znamená, že je připraven na určitou specifičnost takové činnosti. Každý chce být atraktivní a má dobře upravené vlasy. Ale děti, zvláště velmi mladé, se často bojí kadeřníků a začínají být rozmarné, chovat se naprosto nepředvídatelně a úmyslně. Vzhledem k tomu, že výplň kadeřnických salonů pro děti není tak objemná a v zemi pro mladé návštěvníky není tolik kosmetických salonů otevřených. Kadeřník pracující s dětmi musí mít určité schopnosti psychologa a učitele, být schopen obsadit a uklidnit náročného klienta. Kromě toho do salonu přilákaly nejen dospělé, ale i přímo k dítěti, je nutné vybrat vhodné vybavení.

Co potřebujete k otevření dětského kadeřníka?

Podle odborníků současný trh kosmetických salonů a kadeřnických služeb pro děti nepřesahuje v Ruské federaci 1 milion dolarů. Důvodem je skutečnost, že rozvoj vysoce specializovaných salonů, které jsou určeny výhradně pro děti, ale pro rodinné kadeřníky, které zaujímají větší prostor, se rozvíjí intenzivněji. Přestože existuje potenciál pro úspěšné rozvíjení kadeřnických salonů pro děti, podle názoru ekonomických analytiků stále existuje, není snadné ji hodnotit. V Rusku neexistuje více než sto takových jedinečných podniků a všeobecné statistické informace samozřejmě chybí. I když se předpokládá, že v podmínkách růstu porodnosti a příjmů občanů může počet těchto institucí doslova stoupat.

V zahraničí, zejména v Evropě a v arabských zemích, dětské kadeřnické salony s veškerým potřebným vybavením a designem se snadno nacházejí všude. V Americe existuje tucet franšíz pro kadeřnické salony pro děti. Mezi ně patří: Pigtails Posádky, Sweet Sassy a Kids Cuts. Není zcela jasné, proč ruští podnikatelé, kteří jsou často dostatečně citliví na zahraniční zkušenosti, dosud nezkopírovali tak ziskový formát.

Jasný obchodní plán vám pomůže při výpočtu ziskovosti projektu. Vyvíjí se ve fázi, kdy se podnikatel připravuje na setkání s budoucími investory. Podnikatelský plán by měl brát v úvahu vývoj projektu s perspektivou růstu - krátkodobého i dlouhodobého.

Za prvé, otevření dětského kadeřnictví bude vyžadovat řadu nábytkových produktů. Zde je jejich seznam.

 • křesla pro holičství a kadeřnictví (jako nábytek produktů pro dětské interiéru mají určité vlastnosti, protože je důležité, aby okamžitě zkontrolovat s dodavatelskou firmou, která svým vybavením je vhodný pro vybraná podnikatel pracuje segmentu) vybrán, musí splňovat vnitřek konceptu a být pohodlné. Je také důležité, abyste se o ně mohli snadno postarat.
 • Zrcadla - to není jen asistent specialisty, ale zároveň i vynikající atribut interiéru. K dnešnímu dni existuje mnoho úprav takových zařízení.
 • Mytí vlasů. Dodávka takovýchto přístrojů se provádí jak v sadě s židlí, tak bez ní. Zkušení odborníci doporučují zvolit hluboké umyvadlo s vynikající hydraulikou, která se rychle přizpůsobí růstu dítěte a usnadňuje jeho práci.
 • Držáky, vozíky, regály.
 • Oddělená židle pro odborníka je další nezbytná věc, aby se správně uspořádal pracovní prostor uvnitř. Je žádoucí, aby byla nastavitelná.

Otevírací doba salonu

Otevřením dětského salonu můžete uspořádat akci, dát dárky nebo si hosty zdarma objednat.

Jaká právní forma bude mít k otevření dětského kadeřnictví (salon krásy)? U takové instituce stačí zaregistrovat se jako samostatný podnikatel a zvolit vhodný daňový systém. Zvláště, přejít na "zjednodušené", protože úroková sazba v tomto případě není příliš významná, a vypracování zpráv nepotřebuje hodně času.

Seznam licenčních dokumentů by měl obsahovat oficiální dokumenty od těchto služeb:

- ostatní bytové a komunální služby.

Zástupci těchto služeb musí navštívit kadeřnictví (kosmetický salon pro děti) a vypracuje zákony potvrzující, že stavba plně splňuje všechny stanovené normy.

Co se týče prostor pro kadeřnický salon, přirozeně bude vynikající volbou budova, která je v individuálním vlastnictví. Ve svém pokoji můžete investovat peníze do designových lahůdek a nebojte se, že někdo bude muset opustit místnosti, které byly renovovány. Plocha budovy je vypočtena tak, že jeden odborník má asi sedm čtverečních metrů pracovního prostoru (v souladu s pravidly státního hygienického epidemiologického dozoru). Objekt by měl také obsahovat:

- místnost určená k odpočinku (zde můžete jíst);

- herní místnost pro malé zákazníky, kteří čekají na řadě.

Sál pro dětský kadeřník by měl vypadat skvěle. Abyste plně splnili požadavky zákazníků, musíte pečlivě naplánovat koncept jedinečné instituce tím, že pozvete vysoce kvalifikovaného návrháře. Můžete změnit kadeřníky ve speciálně přizpůsobených oblecích pro ně, nabídnout dětem po účesu, aby se stal krásnou princeznou nebo laskavý statečný princ nebo jiné postavy z pohádky. V ceně služby můžete zahrnout dětský suvenýr na paměť. V takových úžasných podmínkách bude i velmi rozmazlené dítě sedět tiše a nebudou zasahovat do odborníka kvalitativně a bezpečně vykonávat svou práci. Je vybrána hrací složka, upravená podle věku hlavního kontingentu, který se zúčastní kadeřnictví (ekonomika nebo prémie).

Podnikatelský plán pro dětský kadeřník

Je důležité vybrat kvalitní vybavení pro otevření specializovaného kadeřnictví.

Křeslo je lepší zvolit nějaké „tematický“, pro mladší děti, můžete si vybrat židli, která vypadá jako židle určené pro krmení nebo obecného židli, matka nebo otec se drží dítě v náručí.

Zrcadlo: velmi malé děti jsou snadno rozptýleny svým obrazem, takže je žádoucí nahradit ho něčím jiným.

Měli byste mít na paměti, že nesmíte dovolit, aby se na dítě dostalo příliš náhlé pohyby, jinak by mohlo dojít ke zranění ostrými nástroji. Zrcadlo je žádoucí instalovat ve společenské místnosti nebo foyer, aby děti mohly předvést svůj vlastní nový obrázek. Pro dětské salony je lepší vybrat si vysoušeč vlasů, který bude fungovat tiše.

Nástroje: odborníci na svém pracovišti obvykle používají vlastní známou sadu nástrojů. Aby bylo zajištěno, že jsou dokonale čisté, potřebujete antiseptiky, suché ohřívače, sterilizátory a další zařízení.

Důležitou otázkou je personál dětského salonu. Kdo bude pracovat v takovém kadeřnictví? Následující odborníci mohou být rozlišeni:

- inspektor pro čištění;

- účetní (obchodní nápady pro tento druh podnikatelských aktivit jsou velmi rozmanité, zejména na začátku podnikání můžete najmout účetního, který bude pracovat na podmínkách outsourcingu).

Důležitým bodem je i reklama dětského salonu. Můžete si vybrat efektivní metody, které účinně podporují salon. Mezi ně patří:

- reklama v dětských zařízeních;

- reklama online (vlastní internetové stránky, sociální síť);

- věrnostní programy pro zákazníky, kteří neustále navštěvují kadeřnický salon;

Kolik stojí za otevření dětského kosmetického salonu?

Zahájení investice pro otevření kadeřnického salonu o rozloze přibližně 80 m². s dvěma místy pro práci odborníci odhadují v 50-70 tisíc dolarů. A v Moskvě lze tuto částku zdvojnásobit až třikrát (asi 250 tisíc).

Náklady na celou sadu vybavení mohou být od 10 do 100 tisíc. Je nutné zakoupit výhradně kvalitní kosmetické výrobky. Hypoalergenní léky pro děti jsou dražší než ty, které jsou vytvořeny pro dospělé. Řád pro ně je zpravidla registrován v zahraničí, i když v rámci náhrady dovozu je třeba pečlivě studovat ruské návrhy, které jsou na trhu přítomny od dětských kosmetických firem. Křesla budou také dražší. Obvykle je tato objednávka vydávána individuálně.

Za účelem úspěšného zahájení kadeřnického salonu pro děti je možné rozdělit následující náklady na různé vybavení vaše podnikání:

- křeslo pro práci - 150 až 350 USD;

- křeslo ve formě auta - 1800 dolarů;

- DVD, plazmová TV s plochou obrazovkou - až 750 USD;

- "rodičovská" pohovka ve vstupní hale - 350 dolarů,

- komunikační nebo opravárenské práce - 950 USD;

- smlouva o pronájmu - až 2 tisíce dolarů;

Náklady na projekt budovy, včetně pracovních míst, budou v průměru 5 až 10 tisíc dolarů.

Výsledkem je, že k otevření kadeřnictví pro děti je zapotřebí působivé částky. V této souvislosti vzniká otázka: je výhodné otevřít takový dětský salon krásy? Jak praxe ukazuje úspěšné instituce, kadeřnické salony pro tři-čtyři-rok-staré děti vyplatí do tří let. K tomu, aby se salone rychle vyplatilo, můžete navíc začít poskytovat následující služby: expresní účesy, splétání, manikúru pro děti.

Můžete také zvýraznit následující prvky podnikatelského plánu pro kadeřnický salón pro děti: přijměte vysoce kvalifikované profesionály, nejlépe s dvěma vyššími vzdělávacími úrovněmi (psycholog / učitel a stylista).

Co se týče umístění kadeřnictví, je žádoucí, aby to byla budova, která se nachází v těsné blízkosti nákupního centra, která prodává hračky, školka, obchod, kde se prodávají oblečení pro děti, dětský kavárnu nebo zábavní park.

V tomto obchodě nemůžete dělat žádné bláznivé peníze, není to tak výnosné jako jednoduchý kosmetický salon, i když je v konkurenci mnohem nižší. Je zřejmé, že bez zvláštních znalostí o dětské psychologii to vlastník nebo manažer salonu prostě nemůže udělat: pro dítě je nutné vytvořit zvláštní prostředí, s ním musí být schopen komunikovat správně.

Sezónnost, která je zpravidla předmětem takové činnosti, zde není tak zřejmá. V létě navštěvují rodiče s dětmi poměrně často pracovní salony. Recese začíná počátkem srpna a na konci stejného měsíce, stejně jako v květnu, je třeba se připravit na určitý nárůst a problémy, které mohou vzniknout v frontách.

Přímý přínos dětského salonu z daňové kontroly by se neměl očekávat. Ale můžete plně očekávat nějaké bonusy. Zejména místní úřady mohou nabídnout bezplatnou účast v soutěžním programu pro kadeřnictví ve zvláštní kategorii, která se věnuje účinkům pro děti.

To lze poznamenat franchising na tak mladém trhu dosud neexistuje, proto ti, kteří správně navrhují vlastní podnik, mají spoustu šancí stát se prvním franchisorem a získat další zisk z implementace franchisů.

Podnikatelský plán pro dětský kadeřník

Zámoření v poslední době stále více a více populární získávají specializované kadeřníky pro děti. Tento nový trend může být začátkem vynikajícího startu v Rusku. Samozřejmě, že při realizaci takového podnikatelského projektu mohou být potíže. Malá populace, která by mohla mít zájem o služby specializované kadeřnické kadeřnice, potřebují zaměstnance, kteří nejenže zná své podnikání, ale také vědí, jak komunikovat s dětmi, zvyšují rizika a brání úspěchu realizovaného projektu. V tomto článku zvážíme klady a zápory tohoto startu a představíme váš obchodní plán pro dětský kadeřník.

Vlastnosti trhu

Demografická situace v Rusku má pozitivní dynamiku, což je nespornou výhodou při realizaci tohoto startu.

Dětské salony dosud v zemích SNS dosud neměly řádnou popularitu, zatímco v zahraničí se každoročně prodávají stovky franšíz pro otevření kadeřnických salonů pro děti. Úkolem podnikatele, který se rozhodl provést tento podnikatelský záměr, je nejen sledovat postupné pokyny k otevření kadeřnictví, ale také při tvorbě dětské módy a poptávce po těchto službách.

Následující pokyny jsou považovány za nejslibnější v oboru dětské módy a krásy:

 • Neil-design.
 • Face art.
 • Střih a styling (často pro děti).
 • Kosmetika (boje s vyrážkami na kůži obličeje a další problémy).

Potenciálními klienty kosmetických salonů pro děti jsou děti, které navštěvují kreativní studia a vystupují na soutěžích, absolventi mateřských škol a základní školy.

Cílovou skupinou dětských kadeřnických salonů jsou:

 • 5% - děti ve věku od 3 měsíců do 2 let.
 • 35% jsou školáci.
 • 60% - děti předškolního věku.

Shrnutí projektu

Počáteční náklady: 1082,5 milionů rublů.

Organizační a právní forma: IP.

Poskytované služby: dětské účesy, účesy, styling.

Doba návratnosti: 1-2 roky.

Tento podnikatelský plán pro dětský kadeřník s výpočty poskytuje data o průměrných cenách zboží a služeb, které se mohou lišit od vašeho, v závislosti na zvolené lokalitě. Proto před realizací projektu je třeba přepočítat ceny na základě údajů ve vybrané oblasti.

Kadeřnictví pro děti je určeno pro děti od 3 měsíců do 15 let.

Kadeřnictví bude sloužit malým zákazníkům několika způsoby: účesy, účesy a styling. 3 kadeřnictví-stylist studio může pracovat na směny.

Funkce ředitele a vedoucího instituce bude vykonávat sám podnikatel.

Dětský salón bude provádět svou činnost v následujícím rozvrhu:

 • Pondělí je den volna.
 • Úterý - pátek: 9: 00-19: 00.
 • Sobota-neděle: 10: 00-17: 00.

Celkový počet pracovních hodin týdně bude 50 hodin a měsíc 200 hodin.

Registrační formulář

Postup při registraci by měl začínat výběrem organizační a právní formy. Upřednostňuje se individuální podnikání, protože s touto formou vlády existuje příležitost snížit daňové zatížení. Kromě toho je IP mnohem snazší provádět zpravodajské činnosti než právnická osoba.

Doporučujeme použít zjednodušený daňový systém, takže po registraci IP žádost o převod na 6% STS.

Povinnou podmínkou pro otevření dětského kadeřnického salonu je získání a registrace CMC u daňového úřadu.

Kromě toho se podnikatel musí starat o bezpečnost zákazníků a personálu ao dostupnost povolení z požární kontroly a hygienické a epidemiologické služby.

Kadeřník pro děti může provádět aktivity podle kódu OKVED 96.02:

 • 96.02.1 "Poskytování kadeřnických služeb".
 • 96.02.2 "Poskytování kosmetických služeb salonů krásy a kadeřnických salónů".

Dodatečné náklady na získání licence nebudou vyžadovány, protože tento druh činnosti není licencován. Kosmetické služby, pro které je požadována lékařská licence, nebudou poskytovány v našem salonu.

Samostatná registrace podniku bude stát zhruba 2,5 tisíc rublů (platba státního poplatku, tisk a otevření zúčtovacího účtu).

Výběr místnosti

Výběr terénu pro pronájem pokoje je klíčem k úspěchu. Musíme se soustředit na hustě obydlených částech města, kde jsou v blízkosti parky, dětské zábavní centra a kavárny, vzdělávací zařízení pro děti, stejně jako na dalších místech, kde se můžete často setkat potenciálním klientům dětský holičství.

Ideální volbou pro umístění dětského kadeřnictví je nákupní centrum v centru města. Tam si můžete pronajmout pokoj pro kadeřník u obchodů s dětským zbožím, což výrazně zvýší příležitost setkat se s potenciálními zákazníky salonu.

Plocha místnosti je 40 čtverečních metrů, kde je koupelna, čekárna, pracoviště (3 pracovní stanice 7 metrů čtverečních) a malé kajuty.

Náklady na pronájem v centru města je asi 40 tisíc rublů.

Opravy stojí podnikatel asi 200 tisíc rublů, a nákup stavebních materiálů a interiérů a dekorace položky - asi 250 tisíc rublů. Je důležité pamatovat na specifika instituce a zaměřit se na jasné barvy, zajímavé postavy a nestandardní přístupy k malým, ale velmi náročným zákazníkům.

Kromě toho bude podnikatel muset zaplatit za:

 • Technologický design - 20 tisíc rublů.
 • Tvorba technického projektu - 40 tisíc rublů.
 • Instalace větracího systému, stejně jako systémy osvětlení a požární signalizace - 150 tisíc rublů.

Přejdeme k další otázce: jaký druh vybavení je třeba vybavit dětským kadeřníkem a jak se liší od standardního vybavení kosmetických salónů?

Zařízení pro kadeřnictví

Nábor zaměstnanců

Zaměstnanci podniku zahrnují následující pozice:

 1. Kadeřnický stylista - 3 zaměstnanci. Plat bude představovat 30% nákladů na službu. Náklady na spotřební materiál nese podnikatel. Při výběru mistra by měl klást důraz nejen na profesionální kadeřnické schopnostech, ale také na jeho schopnost vyjít s dětmi, motivovat je, aby našli kontakt s nimi urovnat konflikty. Často budete zacházet rodiče, jejichž děti nemají rádi řezat, a proto se s nimi pracovat obvyklým holič obtížné. Tvůrčí kreativita by se v tomto případě měla projevit nejen různými účesy a účesy, ale také individuálním přístupem k každému dítěti. Samozřejmě, vytvořený v dětských holičství podmínek pomůže odvést dítě z procesu řezání vlasy, ale nemůžeme udělat, aniž by pedagogické dovednosti stylista.
 2. Administrátor - 1 zaměstnanec. Plat bude 20 tisíc rublů. Administrátor plní povinnosti vytvářet klientskou základnu, zodpovídá za příchozí a odchozí telefonní hovory, stará se o pohodlí zákazníků zařízení a jejich rodičů v očekávání. Upřednostňuje se kandidát s pedagogickým vzděláním nebo zkušenostmi s prací s dětmi.
 3. Čistší - 1 zaměstnanec (plat je 10 tisíc rublů). Poprvé mohou být povinnosti účetního vykonáván majitelem kadeřnictví, aby se ušetřily peníze.

Reklama a marketing

Účinným prostředkem pro získání pozornosti od zákazníků bude:

 • Umístěním barevné vývěsní štítky před salon.
 • Umístění oznámení o otevření dětského kadeřnického salonu v obchodech spojených s tématikou dětí, ve školách a mateřských školách a dalších institucích zaměřených na stejné publikum.
 • Kontextová inzerce v Yandex a Google.
 • Vytvoření salonní skupiny v sociálních sítích ("VKontakte" a "Spoluřečenci").
 • Reklama kadeřník v místních fórech relevantní témata.

V neposlední řadě byla nejúčinnější reklama považována za "slovo z úst", respekt k níž lze získat pouze prostřednictvím poctivé a plodné týmové práce všech účastníků pracovního procesu.

Kromě toho, po otevření kadeřníka budou následující slevy a bonusy pro zákazníky:

 • Bonus "Merry Holiday": na vaše narozeniny získáte stylový styl zdarma.
 • Akce "Přijďte s kamarádem - získejte 30% slevu na účes" (pro nové zákazníky, kteří nejsou v databázi).

Aby dětské kadeřnictví opravdu módní a populární destinace, můžete si sjednat aktivity, jako je dětská módní přehlídka s cenami, které se představí nejlepší díla mistrů, kteří ocení zákazníky a bude určitě zase zpátky přebírat pár kamarádů.