Podnikatelský plán pro web studio

Čas se nezastaví. Dnes, bez internetu, určitě neexistuje žádná oblast působnosti. A oznamují své podnikání, služby a produkty, snaží se na internetu, a to jak malé firmy, tak i velké společnosti.

Internetový obchod se dnes rozvíjí velmi rychle a je považován za nejvýnosnější. Chcete-li překládat zajímavé myšlenky do praxe, můžete a měli byste používat internet. Rozhodnutí o otevření svého vlastního webového studia a lidí, kteří přijdou, kteří o tomto druhu podnikání vědí, proto nejsou slyšeni.

Pokud jste pevně odhodláni otevřít tento typ podnikání, ale vše, co s ním souvisí, je pro vás nové a neznámé, pak nejprve musíte pečlivě studovat tuto oblast činnosti. Naše rada pro ty, kteří nejsou slyšeni s vývojem stránek a specifikami tohoto podnikání.

Základní kroky

Registrační formulář

Především musíte zaregistrovat svůj podnik. Ale to může vyžadovat čas a materiální prostředky. Proto je možné na počátku své činnosti formalizovat sebe sama jako individuální podnikatel. OKVED kódy pro tuto činnost jsou následující:

 • 72.20 Vývoj a poradenství v této oblasti;
 • 72.60 Ostatní činnosti související s používáním počítačů a informačních technologií;
 • 74.40 Reklama.

Zejména proto, že tento druh registrace je nejjednodušší. Ale s úspěšným růstem vaší činnosti jej znovu zaregistrujete do společnosti s ručením omezeným. Budete také potřebovat bankovní účet.

Seznam nabízených služeb

Nerobte chybu mnoha začínajících podnikatelů, kteří se snaží nabídnout všechny služby dostupné na tomto trhu. Zaměřte se na ty služby, které jsou pro vás nejvíce studovány.

Dokonce i když je jeden nebo dva z nich. Můžete se rozhodnout vytvořit stránky pro online obchody nebo cestovní kanceláře. To vám pomůže naučit se správně a kompetentně pracovat s klienty.

Současně je však třeba důkladně prostudovat všechny ostatní služby, aby je mohly nabídnout později. Jak se vaše podnikání vyvíjí, sestavíte tým nejlepších odborníků. A pak se seznam služeb, které nabízíte, výrazně rozšíří, protože každý z vašich zaměstnanců se bude specializovat na plnění určitého úkolu.

Měli byste vědět, že pouze se schopností pracovat stejně rovnoměrně ve všech oblastech budete úspěšní a váš podnikatelský plán bude realizován co nejúčinněji.

Webové studio obvykle nabízí následující služby:

 • tvorba, návrh a propagace webu a jeho optimalizace;
 • textový obsah vytvořeného webu, jeho inzerování, správa;
 • technickou podporu.

Nejčastěji objednáváme vývoj webu, design je také považován za důležitý. Každý podnik, malý nebo obrovský, má své vlastní webové stránky, stal se to normou. Stránky, které byly vytvořeny před několika lety, zestárly a vyžadovaly nahrazení návrhu a textového obsahu. Proto poptávka po této službě bude vždy růst.

Místa jsou také potřeba soukromými osobami. Mohou to být blogery a veřejní lidé. Na začátku své práce nepřehlédněte takové projekty, které podle vašich norem jsou velmi malé. Pomohou vám získat zkušenosti a profesionalitu. Vaše portfolio bude neustále aktualizováno.

Vysoká poptávka po službách poskytovaných webovým ateliérem je velkým přínosem i při vysoké konkurenci. Ziskové a stálé objednávky vašeho studia zajistí profesionálnost, kompetentní řízení případu, tvůrčí myšlení vašich zaměstnanců. Tímto přístupem se vaše standardní studio může stát seriózní společností, kde budou pracovat vysoce kvalifikovaní specialisté.

Zařízení

Obchodní plán webového studia na začátku činnosti nezahrnuje velké finanční výdaje. Dost dva nebo tři výkonné počítače, několik zaměstnanců, kteří mohou pracovat doma a telefonovat s nimi. Ale nemůžete ušetřit na software, pokud plánujete pracovat vážně a dlouho v této oblasti. Hlavním přínosem v této oblasti činnosti jsou znalosti a zkušenosti jejích zaměstnanců.

Závažnější práce, i když s časem, bude vyžadovat, abyste vytvořili fyzickou kancelář pro vaše studio. S tím můžete argumentovat, což dokazuje, že internetová obchodní kancelář není potřeba. Ale pokud plánujete pracovat s vážnými zákazníky, budou mít možnost věřit vám, pokud nemáte trvalou adresu, není tam žádný prostor, kde se můžete setkat a diskutovat o všech problémech.

A když vytvoříte kancelář, zvyšují se náklady na její údržbu, nákup nábytku, kancelářské vybavení a počítače. Chcete-li zákazníkům zaručit nejlepší výsledky, neomezujte se na používání bezplatných nástrojů. Dodatečné náklady na programy se vyplácejí. A samozřejmě, internet by měl být nepřetržitě a dostatečně rychlý - ani není o něm diskutováno.

Nábor zaměstnanců

Můžete určit správné specialisty na základě specializace vašeho studia. To je jeden z nejtěžších okamžiků, pokud považujete vaše webové studio za podnik. Není těžké najít dobré specialisty, ale vyžadují si odpovídající platbu.

Existuje dobrá příležitost hledat zaměstnance pro své podnikání mezi inteligentními správci webů pro začátečníky a vynakládat peníze na jejich školení. K dispozici je také možnost spolupráce se vzdálenými zaměstnanci, volali je na volné noze. Platba se provádí pouze za provedenou práci. A není těžké najít dobrého umělce.

Spolupráce se svobodnými osobami je dobrý nápad. Ale ve státě by měli být dva nebo tři zaměstnanci. Vlastní programátor a návrhář - to je nutné. A co bez optimalizace SEO. Účtování lze provádět on-line, takže pronájem účetního ve státě není nutné.

Vaše vizitka

A samozřejmě musíte mít svůj vlastní web. A on, stejně jako vaše vizitka, tvář vašeho webového studia by neměl být snadný, měl by být nejlepší. Klient by si měl být jist, že při objednávání služby od vás obdrží stejnou vysokou kvalitu. Dobře pracujte na firemním stylu webu. Tvořivý design, zajímavý slogan, neobvyklý obsah - to vše bude hrát jen pro vaši výhodu, budete si pamatováni.

Na webu umístíte seznam služeb. A nutně potvrzovat dokumentovanou kvalitu jejich implementace. Chcete-li to provést, potřebujete portfolio. V hlavní nabídce vytvořte samostatnou sekci, kde můžete uvést popis všech projektů. Pokud práce právě začíná a objednávky ještě nebyly umístěny, vložte svou práci jako tvůrce a na volné noze. A tato část musí být neustále aktualizována. Spokojení zákazníci vám opustí zpětnou vazbu, která by měla být také zobrazena na webu.

Práce s klienty

Nezneužívejte při jednání se zákazníky specifickou terminologií. Vždy si pamatujte, že to ne každý rozumí. Mluvte s každým, kdo se na vás obrátí na službu, potřebujete v jazyce, kterému rozumí. Proto je tak důležité najít pro každého zákazníka individuální přístup. Promluvte si s klientem. Dovolte mu podrobně vyprávět, jaký výsledek potřebuje. Během celé práce zůstaňte v kontaktu s ním.

A pamatujte, že zákazník má vždy pravdu. Mohou být náladový a nestabilní. Neustále požadujeme změny v již takřka dokončeném projektu. Pro produktivní komunikaci s klienty je žádoucí studovat alespoň základy psychologie a pak zvládnete všechny nuance a jemnosti komunikace s některou z nich.

Propagujte svou firmu

Již jsme mluvili o vaší vizitce, vašich webových stránkách. Vaši potenciální zákazníci by měli vidět a dozvědět se o tom. Proto začíná být podporováno webové stránky připravené k provozu. A že byl na vyšších pozicích, věnovat větší pozornost umístění kontextové reklamy. Propagujte své návrhy v sociálních sítích. To znamená, že s vaší stránkou na začátku vaší cesty v podnikání uděláte totéž, co v budoucnosti budete dělat se stránkami zákazníků. Reklamy můžete využít ve speciálním tisku, v televizi, na speciálních fórech.

Podnikatelský plán

Podívejme se podrobně na finanční stránku problému, jak otevřít web studio od začátku. Pro vaši vybranou firmu budete potřebovat velmi malé finanční výdaje ve srovnání s jinými činnostmi. Hodně vy, jako tvůrce stránek, můžete dělat sami. Například vytvořit studio. Abyste však mohli navrhnout stránky nejvyšší kvality, možná se budete muset obrátit na profesionálního designéra. Tyto služby stojí od 200 dolarů.

Přibližné náklady na otevření vaší firmy lze vypočítat takto:

 • vaše firma musí být registrována - 1,5 tisíc rublů;
 • koupit hosting a doménu - více 3 000 rublů;
 • dobrý počítač bude stát asi 30 tisíc rublů, a budete je potřebovat koupit dva nebo tři;
 • programy potřebné k vytvoření webu, pokud je to nutné, poprvé můžete použít zdarma;
 • ale grafické editory potřebují licenci. To je někde od 20 tisíc rublů a vyšší;
 • Pokud se rozhodnete otevřít svou kancelář - je to další výdaje 20 tisíc rublů.

Příkladné výpočty ukazují následující. Minimální počáteční kapitál potřebný k otevření webového studia by měl být ne méně než deset tisíc rublů. Tyto náklady však mohou být pokud možno zvýšeny a až 120 tisíc rublů.

Výdaje vzniknou při zahájení podnikání. A některé položky výdajů, jako je pronájem kancelářských prostor, drahý software, zaměstnanci - mohou být odloženy na krátkou dobu. Takto ušetříte počáteční peníze. A když začnou přicházet nejen malé, ale i výnosné zakázky, vrátíte se k těmto položkám výdajů, takže se kvalita vaší práce zvýší.

Podnikání, které si vyberete, je výhodné. A je zde několik důvodů. Poptávka po webových službách neustále roste. Zahájení investic na začátku podnikání je zpočátku malé. Existuje mnoho zákazníků, a to i v případě, že existuje velký počet soutěžících. Stane se tedy stejnou částí internetového obchodu, který se vyvíjí tak vysokou mírou.

Výsledky

A teď se shrňme hlavní kroky nezbytné pro realizaci vašeho podnikatelského plánu. Nezapomeňte, že s řádnou organizací vašeho podnikání do dvou měsíců začnete vydělávat vlastní peníze. A pro to potřebujete:

 1. Chcete-li zaregistrovat svou firmu, zakoupit doménu a hosting.
 2. Získejte potřebné vybavení a najít dobré zaměstnance.
 3. Zůstaly technické problémy. Udělejte si pocit pomocí reklam, vizitek, brožur a, a co je nejdůležitější, vytvořte si vlastní webové stránky.
 4. Všechny tyto faktory je třeba velmi kompetentně kombinovat. A potenciální zákazníci budou jen ti.

Myšlenka podnikání: jak otevřít webový ateliér

Jen si myslím, že byla doba, kdy mnoho firem nespěchají přejít do režimu online, a zaměstnavatelé propustil, oni říkají, na internetu - stačí hračku, zábava pro mladé lidi... no, nakonec vyhrál ti nejvíce kdo si uvědomil, že v době,

No, nakonec nejvíce těží ti, kteří si včas uvědomili, že internet má peníze. A dnes žádný moderní projekt nemůže bez jeho webových stránek a jeho propagace v nesmírnosti nekonečného webu. Opravdu - pokud nenajdete službu Google, možná neexistujete?

Než začneme

Navzdory skutečnosti, že zvenku se vše zdá být jednoduché, abyste mohli otevřít úspěšné webové studio, musíte mít dobré zkušenosti a základní myšlenky o podnikání na internetu. Práce v existujících společnostech nejen zlepší své schopnosti a držet krok s nejnovějšími zprávami v této oblasti, ale také cítit všechny špatné straně tohoto podniku, všechny jeho nedostatky a jasně ukazují, jak vaši potenciální konkurenti.

Místo:

Za prvních pár měsíců můžete pracovat doma, v kavárně a při coworkingu. Ano, na samém začátku má mít vlastní kancelář nepostradatelnou podmínku pro vytvoření webového studia, kromě toho je pro některé kreativní pracovníky vhodnější pracovat podle vlastního plánu. Nicméně, v určitém okamžiku, budete pochopit, že je čas: za prvé, přítomnost vlastních prostorách nezpůsobuje zbytečné pochybnosti mezi potenciálními zákazníky, a za druhé, bez ohledu na to, co někdo řekl, ale s svršků problémy jsou řešeny tak nějak rychle.

Zařízení

Hlavním zařízením každého webového studia je moderní výkonné počítače a stabilní připojení k internetu. Doporučujeme užívání klasických stacionárních strojů mohou sestavit podle svých představ a levnější, a když se něco pokazí, stačí změnit zdroj napájení / HDD / co jste zlomený - a můžete jít dál. V budoucnu si můžete objednat vlastní server. No, o takových věcech, jako jsou stoly, židle a barevné tiskárny a kaktusy před obrazovkou, mlčíme.

Zaměstnanci

Pokud jde o kádry, v našem případě pravidlo "beránka pod kontrolou lev" nefunguje. Jak jsme uvedli výše, k vytvoření úspěšného webového studia budete potřebovat dobrý tým specialistů a musí být vytočeni před oficiálním zahájením projektu. Nejvhodnější možností jsou vaši přátelé, někteří bývalí kolegové, kteří mohou být oprávněně nazýváni stejně smýšlejícími lidmi. Nechte první etapa bude mít velmi malý počet zaměstnanců: je lepší pracovat pro dva nebo pět z nich, pokud je to nutné se uchylovat k volné noze než okamžitě začít své optimalizátorům a jejich správců, jejichž služby jsou potřeba jednou za měsíc.

Dokumenty a licence

Vzhledem k tomu, že převážná většina vašich potenciálních zákazníků jsou právnické osoby, společnosti třetích stran a inzerenti, doporučujeme, abyste neztráceli čas a okamžitě zaregistrovali LLC. Jiné další dokumenty, licence a certifikáty se nevyžadují: registrujte činnosti, sestavte balíček smluv, KP a TK - a můžete snadno začít pracovat. Cirkulace dokumentů a podávání zpráv lze vytvářet samostatně za pomoci speciálních on-line služeb nebo spojit tuto firmu s outsourcingem.

Marketing

Co jiného potřebujete k otevření webového studia od začátku? Dobrá reklamní kampaň! Vzhledem k tomu, že hlavní zákazníci vás vyhledají na internetu, je vaším vlastním internetovým a online marketingem, který se stane vaším hlavním cílem. Pro společnost, která vytváří a propaguje webové stránky, není nic lepšího než přijmout první pozice na cílených žádostech v regionu. Dobrá podpora bude také kontextová reklama, bannerové reklamy na různých portálech, PR na internetu, marketing obsahu, e-mailových bulletinů a dokonce i názory na internetových stránkách na volné noze. A co sociální sítě je dostatečně spor: na jedné straně, zákazníci téměř přišel odtamtud, a na druhé straně - mohou být zachována, aby se vzaly zvláštní postavení ve vyhledávacích sítích, přilákat zaměstnance, no a pro image odpovědí na otázky a nepotřebné odkazy na hlavní stránky.

Souhrn

Vytvoření web-studio - dobrý začátek, ale pouze za předpokladu, že máte dostatek zkušeností, se dobře vyznají v této oblasti, máte slušnou tým stejně smýšlející, nebo jste připraveni na otevření nové zajímavé místo. Na jedné straně trh prosperuje, vstupní úroveň je poměrně nízká a člověk se musí zabývat intelektuálním produktem, jehož primární náklady spočívají v podstatě v lidském čase. A na straně druhé, na první pohled, pokud máte silné portfolio, nebo lidi, kteří jsou připraveni jít pro vás, to bude obtížné konkurovat velkým hráčům a přilákat inzerenty. Ale jak říkají, trpělivost, práce a arogance budou všude.

Jak otevřít web studio?

Jak otevřít webový ateliér, co to bude vyžadovat a kolik to bude stát za to, že tento článek vytvoří.

Kapitálové investice do webového studia: 5 700 rublů

Návratnost podnikání: po první objednávce (1-2 týdny)

Internet nyní existuje téměř v každém domově.

A každý podnikatel ví, že jen málo firem může udělat bez vytvoření webových stránek.

S jeho pomocí můžete seznámit návštěvníky se sortimentem, informovat o akcích, přijímat objednávky.

A tam, kde je potřeba, vždy existuje místo pro vytváření podnikání.

V takovém případě stávající podmínky vedly ke zvýšení relevance a relevance takové myšlenky, jak otevřít webový ateliér.

Podnikatel ji může otevřít sám, pokud dobře rozumí tomu, jak jsou stránky vytvořeny.

Nebo jednat jako jediný organizátor, který absolvuje veškeré výkonné práce externím pracovníkům nebo zaměstnancům na plný úvazek.

Která z těchto možností je vhodnější a co bude vyžadováno k otevření webového studia, tento článek vám řekne.

Jaké služby poskytuje webové studio?


Ne každý ví, co je webový ateliér.

Pokud patříte k těmto lidem, vysvětlujeme: ve webovém studiu se shromažďuje tým lidí, který vytváří webové stránky a zabývá se dalšími službami pro jejich plnění a propagaci.

Podívejme se na tyto kategorie podrobněji:

Toto je nejoblíbenější a nejoblíbenější služba pro uživatele.
Webové studio nemůže poskytovat doprovodné služby, ale je prostě povinno vytvářet webové stránky, to je hlavní účel fungování.
Zákazníci pro tuto službu jsou jiní: podnikatelé, různé organizace - soukromé a veřejné, on-line obchody, tzv. Vůdcové mas (trenéři, hvězdy, vůdcové).
Někdy se blogery a obyčejní soukromí obrátili na web studio, ale to se stává poměrně zřídka.
Kvalitativní tvorba stránek je vizitkou a základním požadavkem.

Na rozdíl od názoru mnoha lidí nestačí prostě vytvořit a vyplnit zdroj tak, aby "prodával" nebo vykonával jiné funkce, které mu byly přiděleny.
Stejně jako skutečný svět se virtuální prostor neustále vyvíjí.
Protože místa vyžadují systematickou údržbu.
Často se tyto vlastníky zabývají samostatně.
Ale vyřešit řadu úkolů bez pomoci pracovníků webového studia nemůže dělat.

Tato služba není méně, nebo dokonce více klientů, než při tvorbě webů.
Faktem je, že je levnější vyvinout design.
Protože mnoho podnikatelů zachraňuje, vytváří stránky samo o sobě a pro design se obrátí na webový ateliér.
Často je to logo, barvy společnosti a atributy, které již mají.
Z webového studia je třeba zlepšit, co je nebo jen aktualizovat návrh pro něčí dovolenou.

Seznam služeb, které budou poskytovány ve webovém studiu, závisí na tom, zda máte v úmyslu je implementovat samostatně nebo přitáhnout tým nezávislých pracovníků.

V prvním případě musíte stavět na svých vlastních dovednostech.

A ve druhém se můžete "otočit", protože bez jakýchkoliv problémů můžete nalézt zaměstnance pro jakýkoli směr.

Důvody pro otevření webového studia?

"V budoucnosti budou na trhu zůstat dva typy společností: ti, kteří jsou na internetu a ti, kteří opustili podnik."
Bill Gates

Proč se rozhodnou otevřít specialisty webových studií? Je to pochopitelné.

Ale z jakých důvodů se myšlenka otevřít takovou firmu stala populární mezi těmi, kteří byli daleko od této oblasti služeb dříve?

Jedná se o několik závažných výhod, které se staly důvodem:

 • Chcete-li otevřít webový ateliér, potřebujete minimální počáteční investici.
  Nemusíte utrácet peníze za pronájem pokoje, zaměstnávání stálých zaměstnanců mnoha zaměstnanců a nákupu zvláště drahého vybavení.
  Tato podmínka umožňuje otevřít podnikání začínajícím podnikatelům se skromným kapitálem.
 • Poptávka po službách webového studia je na vysoké úrovni.
  Analýza vývoje trhu ukazuje, že poptávka bude i nadále růst.
  Stále více podnikatelů chápe potřebu vytvořit webové stránky pro své podnikání.
  A ti, kteří si tuto stránku natočili, již nemohou konkurovat pokročilejším konkurentům, protože se také obrátili na specialisty o pomoc.
 • Začátek s minimálními podmínkami můžete rozvinout společnost ve velkém měřítku - s jejich kancelářemi, stálými zaměstnanci a tím i vysokými příjmy.
 • Tato oblast práce nabízí velký prostor pro zavedení dalších služeb.
  Údržba, vývoj designu, vyplňování stránek s textem - to vše je v poptávce.

Jaké potíže čekají, pokud se rozhodnete otevřít webový ateliér?

Pokud by tento obchodní nápad neměl žádné nedostatky, byly nyní otevřené všude.

Samozřejmě, její nevýhody jsou stále tam:

 • Zdá se, že důležitost dobrého, kvalitního zdroje je dnes pro všechny pochopitelná.
  Ale ne, stále mnoho zákazníků nerozumí významnému rozdílu od místa, které začne začátkem 100 dolarů, a profesionála, který bude stát nejméně 1000 dolarů.
 • V tomto podnikání stejně jako žádný jiný podnikatel nebude záviset na úrovni profesionality týmu.
  Pokud objednáte vytvoření webu na klíč a projektant nebude moci vykonávat svou část práce, budete muset okamžitě vyhledat dalšího specialistu.
 • Také myšlenka otevřít webový ateliér je dalším rozdílem od mnoha dalších obchodních myšlenek: existence vysokého intelektuálního zatížení.
  Musíte nejen správně porozumět přáním klienta (a to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát), vypracovat technický úkol na základě jeho slov, ale také být schopen jej předat vašim umělcům.
  A vzhledem k tomu, že úpravy a dodatky se sotva mohou vyhnout, někdy se zdá, že jste kulička na ping-pong, který se hází sem a tam.
  A to lze jen smířit.

Jak otevřít své webové studio: hledat zaměstnance

Nemusíte pracovat výhradně s nejvyššími exekutory od prvních dnů existence webového studia.

Mnoho zákazníků nerozumí rozdílu mezi levnou a drahou stránkou.

A ještě víc, nevědí, které programátory jsou "vynikající" a kdo jsou začátečníci.

Vše, co vidí, je výsledek.

Bude se mu líbit a ocení náklady, nebo ne.

Když se rozhodnete zaměstnat zaměstnance nebo pracovat na volné noze, stačí odhadnout pracovní zátěž.

U malého nebo nováček webového studia není potřeba "pravidelné".

Zvláště pokud vezmete v úvahu pokles poptávky v některých měsících (leden, květen, letní sezóna).

V opačném případě může dojít k situaci, že budete platit peníze právě tak, aniž byste skutečně dělali práci.

Také práce na volné noze je výhodná, protože seznam zaměstnanců může být nekonečně rozšířen.

Je-li návrhář nebo programátor vyžadován neustále, není rozumné udržovat odborníka na pojmenování nebo výběr hudby na pozadí pro hlavní stránku (ano, můžete potřebovat takovou službu).

Ale na zdrojích pro externí pracovníky je možné kdykoliv nalézt.

Webové studio jako podnikání: způsoby propagace

Propagace webového studia je nedílnou součástí jeho fungování.

Chcete-li se úspěšně inzerovat, je důležité zvýraznit charakteristickou vlastnost, čip, který vás přidá mezi ostatní.

Může se jednat o vytvoření loga na vysoké úrovni nebo o text pro hlavní stránku jako dárek.

Hlavní věc je, že zdůrazňuje vaši jedinečnost.

Z propagačních nástrojů můžete použít:

 • Volání potenciálních zákazníků.
 • Distribuce vizitek zákazníkům a potenciálním místům pro vaše publikum.
 • Propagace na internetu - kontextová reklama, sociální sítě, blog se zajímavými informacemi.

Další informace o tom, jak propagovat webové studio a dosáhnout dobrého příjmu,

viz ve videu:

Podrobný návod, jak otevřít webový ateliér od začátku

Pokud bude pro zkušeného podnikatele dostatek obecných informací o tom, jak otevřít webový ateliér stačí, nováčci v jejich vlastním podnikání potřebují jednoznačnou instrukci krok za krokem.

 1. Rozhodněte se, jaké služby poskytne webové studio na začátku operace.
 2. Zaregistrujte se jako IP adresa.
  Pro zákazníky je důležité, aby vás vnímali jako vážnou organizaci a pro přípravu smluv.
 3. Pochopte, co vás lidé v týmu potřebují a začněte hledat výměny na volné noze.
 4. Otevřete několik platebních účtů: WebMoney, PayPal, Yandex.Money a běžný bankovní účet.
 5. Proveďte vzorovou smlouvu s budoucími zákazníky a zaměstnanci.
  Požádejte zkušené uživatele, aby si je prohlédli za chyby a mezery.
 6. Rozhodněte se o doméně a hostingu a také vytvořte vlastní webové stránky.
  Měla by obsahovat veškeré informace o rozsahu poskytovaných služeb, cenách, příkladech práce (různé směry - půjčování, blog pro společnost, osobní stránka).
 7. Začněte hledat zákazníky.
  Požádejte je, aby nechali zpětnou vazbu ohledně spolupráce.
  Jako motivaci můžete využít slevy na údržbu stránek a další bonusy.

Kolik stojí za vytvoření webového studia od začátku?

Pro vážného podnikatele, který má vážné prostředky investovat a plánuje vytvořit webové impérium, může být seznam startovacích nákladů obrovský.

Ve skutečnosti však otevření běžného webového studia nebude trvat příliš mnoho:

WEB-studio: jak vytvořit úspěšný start-up?

Přidáno do záložek: 0

Jednou z výhodných možností zahájení podnikání od začátku v oblasti internetových technologií může být vytvoření webového studia. Tato oblast činnosti je ideální pro začínající podnikatele - profesionály v oblasti webového designu a souvisejících oblastí souvisejících s vývojem a plněním lokalit.

WEB-studio: jak otevřít firmu od začátku?

WEB-studio - jeden z nejpopulárnějších typů start-upů.

Hlavní rysy tohoto oboru jsou:

 • nízká vstupní prahová hodnota;
 • vysokou úroveň hospodářské soutěže, která úzce souvisí s nedostatečnou potřebou významných počátečních investic;
 • potřeba neustálého rozvoje a pokročilého výcviku v důsledku neustálé inovace ve vybrané oblasti podnikání;
 • vysoké zisky.

Na videu: Jak otevřít webový ateliér (internetový marketingový agenturu) a udělat to úspěšně

Seznam služeb nabízených webovými studiami je velmi široký. Nejlepším řešením by bylo zahrnout nejširší spektrum činností v oblasti služeb.

Nejpopulárnější a nejvýhodnější jsou:

Vzhledem k tomu, že investice do zahájení podnikání na vytváření a udržování lokalit bude minimální, hlavní věc, která je požadována tvůrce podniku - potřebné znalosti zvoleného směru, praxe v návrhu internetových stránek, jakož i vytvoření vítězné strategie, jejímž prostřednictvím budou moci porazit konkurenci.

Při vývoji podnikatelského plánu byste nejprve měli určit specifické služby, které webové studio nabídne svým zákazníkům. Takže můžete začít pouze s poskytováním pouze jedné nebo dvou souvisejících služeb, ale v budoucnu dosáhnout vysokých výsledků je nutné rozšířit specializaci společnosti.

Na videu: Hlavní třída "Kde začít s otevřením vašeho webového studia"

Aby se zajistilo, že šance na vytváření ziskových podniků v oblasti vývoje webových stránek a webdesignu budou vyšší, je doporučeno, aby si tvůrci těchto podniků nejprve získali zkušenosti tím, že pracují v tomto odvětví ve stavu jedné ze specializovaných společností nebo jako nezávislí pracovníci. V tomto případě můžete nejen získat cenné zkušenosti, ale také rozvíjet určitou základnu věrných zákazníků.

Jak se otevřít WEB-studio: plánování, hlavní etapy

První etapou vytvoření webového studia jakéhokoli rozsahu a formátu bude plánování budoucích aktivit. Takže po definování rozsahu služeb, které nový podnik nabídne potenciálním zákazníkům, je nutné tyto informace zahrnout do podnikatelského plánu. Vedle strategie nové společnosti jsou finanční aspekty započítávány do podnikatelského plánu: zahájení investic, pravidelné výdaje na rozvoj společnosti, jakož i orientační úroveň výnosů a podmínek, za které společnost zaplatí veškeré vzniklé náklady.

Na videu: Jak otevřít web studio od začátku

Pokud webové studio bude mít vlastní kancelář a zaměstnance 4 lidí, počáteční investice budou činit 100 tisíc rublů, zatímco v obchodním režimu online bude tato částka ještě nižší. Jednou z nejdůležitějších nákladových položek, které budou poskytnuty v obchodním plánu, bude vytvoření a propagace webu, jakož i plat platů zaměstnancům. Zejména vývoj a podpora efektivního zdroje v počáteční fázi bude muset strávit 30 až 50 tisíc rublů.

Pokud jde o plat zaměstnance, je nutné zjistit průměrnou výši mzdy pro specialisty na vývoj a propagaci míst a dalších odborníků. Zpravidla je minimální mzda obvykle asi 12 tisíc rublů, navíc každý zaměstnanec je vyplácen úrokovou sazbou ve sjednané výši. Takové výdaje budou nejvýznamnější a za účelem určení, jak ziskové bude webové studio stát, byste měli vypočítat odhadovaný zisk, který společnost bude schopna obdržet během prvních měsíců provozu a během prvního roku. Takže v průměru na trhu náklady na vytvoření stránky od nuly na "all inclusive" systému může stát 20 tisíc rublů. V závislosti na úrovni zdroje, obsahu a funkčnosti může být tato cena mnohem větší. To znamená, že můžete začít splatit investice vyplněním pouze několika velkých objednávek.

Hlavní kroky pro vytvoření úspěšného webového studia od začátku budou následující:

 • registrace podnikání ve federální daňové službě jako samostatný podnikatel nebo právnická osoba;
 • vytvoření webového studia, jeho propagace;
 • v případě potřeby - pronájem kanceláře a jejího vybavení všemi potřebnými;
 • nábor zaměstnanců;
 • reklamní kampaň.

Pronájem kanceláře bude volitelnou položkou, protože veškerá práce s webovými stránkami může být prováděna on-line, ale společnost s oficiálním zastoupením vždy dává větší důvěru potenciálním zákazníkům, zejména pro velké organizace. Při rozhodování o pronájmu kanceláře by měl zakladatel webového studia provádět analýzu cílového publika a určit, kde má být kancelář umístěna teritoriálně, aby přilákala maximum potenciálních zákazníků.

Nejlepší místo pro nasazení Office Web ateliéru bude jedním z nejběžnějších kancelářských center, které hostitel většinu firem různých velikostí. Kanceláře v těchto střediscích mají relativně vysoké náklady, ale navíc výborné lokalitě poskytují doplňkové výhody - platit účty často je povinností pronajímatele je často v těchto oblastech nevyžaduje předběžnou údržbu, což výrazně snižuje náklady na start-up.

Na videu: Niche: Vývoj webových stránek Podnikatelská mládež

Pro vysoce kvalitní práci specialistů web-studio potřebují kvalitní moderní počítač a software. Než začnete, musíte zakoupit licenční programy, které vám umožní pracovat s webovými stránkami, implementovat optimalizaci SEO, vytvářet prvky designu stránek a podobně.

Zaměstnanci WEB-studio budou v každém případě odlišní: složení týmu je dáno specifickou povahou činnosti společnosti.

Ale především budou zapotřebí tito specialisté:

V budoucnu může být potřeba zaúčtovat účetní a zaměstnance do jiných volných míst.

WEB-studio: reklama a vývoj projektů

Vysoká konkurence v oblasti tvorby webových stránek a tvorby webových stránek přiměje zakladatele nových podniků, aby vynaložili levnější podíl na počátečních prostředcích na reklamu. To nemá vždy smysl, protože to není tak aktivita reklamní kampaně jako její relevantnost a relevance. Za prvé, správné cílové publikum je důležité.

Jak víte, hlavními potenciálními klienty webového studia budou firmy různých velikostí, které potřebují vytvářet, udržovat, propagovat stránky a vyvíjet nebo modernizovat jejich design. V tomto ohledu by měla být reklama vyvíjena s takovým oko, aby se nezbytné informace dostaly co nejvíce ke koncovému uživateli. Hlavním reklamním nástrojem bude oficiální stránka studia, která by měla obsahovat nejen informace o službách a cenách společnosti, ale také vysoce kvalitní portfolio již provedených prací, které umožní potenciálním klientům vyvodit závěry o úrovni profesionality studiových specialistů.

Reklamní informace o službách ateliéru můžete umístit na fórech příslušného předmětu, jakož i na reklamních a bannerových typech reklamy. Venkovní reklama se může také uskutečnit jako další metoda. Například otevření kanceláře webového studia je důležité vybavit ji značkovým nápisem a v blízkosti umístit bannerovou reklamu nebo bigboardy.

Registrace webového studia: Klíčové aspekty

Základem práce každého podniku, včetně studia zabývajícího se vývojem lokalit a obdobnými činnostmi, by měla být oficiální registrace v specializovaném orgánu - Federální daňové správě. Zejména existují dvě hlavní možnosti fungování webového studia: fyzická a právnická osoba. LLC a jiné typy právnických osob jsou vhodné pro velké podniky, které spolupracují s mezinárodními organizacemi nebo velkými síťovými korporacemi. Malé webové studio, jehož hlavními zákazníky v první fázi budou převážně malé a střední podniky, může jako optimální organizační forma zvážit individuální podnikání.

Minimální doba pro vydání IP (do 5 dnů) a malý balíček dokumentů k registraci lze považovat za nejdůležitější výhody této formy podnikání.

Registrační proces IP poskytuje následující podmínky:

 • přítomnost pasu a identifikačního čísla, jakož i ruské občanství a zákonný věk budoucího podnikatele;
 • zaplacení státní daně (její částka je 800 rublů);
 • vyplnění a podání žádosti na základě stanovených federální daňovou službou.

Příchodu na územní pobočky Spolkového daňové služby, nebo po přihlášení na svých oficiálních internetových stránkách, měli byste vyplnit žádost, poskytnout kopii (nebo skeny s online podání) cestovního pasu, identifikační číslo daňového poplatníka a potvrzení o zaplacení poplatku a ověřit správnost vyplněných údajů zaslat servisních profesionálů. Za to, že vše, co je zapotřebí budoucí zakladatele internetové studio - čekají vydávání speciálních certifikátů.

Jak otevřít webové studio: tipy pro začátečníky

Web-studio - mastering stránek, podnikání pro firmy, místo, kde se podnikatelé dnes obracejí na pomoc při vytváření rozpoznatelného jména na internetu. Webová studia vyvíjejí, optimalizují, propagují webové stránky, poskytují služby pro web design, copywriting, kontextovou reklamu atd. IT-business je nyní na vrcholu popularity, takže mnoho lidí potřebuje informace o tom, jak otevřít webový ateliér. Zjistíme, co dělat předem, kdo pomůže při organizaci podnikání a jaká částka je zapotřebí pro jistý start.

Co a kdo je k otevření webového studia

Vytvořit webové studio a pracovat tam sil a jedné osobě - ​​ne nutně sbírat stejně smýšlejících lidí, investory, odborníky v oblasti informačních technologií. Chcete-li otevřít webové studio sami, musíte pochopit:

 • jak a kde hledat zákazníky;
 • jaké technologie používají při vývoji webového produktu (web, aplikace, program);
 • které odborníci používají.

No, když se záliba pro vytváření webových stránek změní v práci

Pokud již máte stálé zákazníky a jste připraveni rozšířit tým 2-10 lidí, níže uvedené informace pomohou ověřit správnost plánovaných akcí, které mají otevřít web-studio.

Pokud nemáte dovednosti vytvářet weby, pak tento podrobný průvodce bude návodem pro psaní vlastního plánu otevření webové agentury.

Jak zaregistrovat firmu

Chcete-li otevřít webové studio, zaregistrujte IP adresu. Kontaktujte daňový úřad v místě registrace, vyplňte žádost a shromážděte všechny potřebné dokumenty. Registrace IP se objeví během 3-5 dnů.

Seznam dokumentů pro registraci IP:

 1. Cestovní pas a kopie pasu (první stránka a stránka s poznámkou o povolení k pobytu).
 2. Žádost o státní registraci jednotlivého podnikání.
 3. Certifikát a kopie TIN.
 4. Potvrzení o zaplacení státního poplatku za registraci jednotlivých podnikatelů.
 5. Žádost o přechod na zjednodušený daňový systém ve dvou vyhotoveních.

Podnikatelský plán

Je lepší, abyste sami vypracovali obchodní plán, ale pokud je pro vás těžké to udělat, použijte hotové nabídky. Zde je skvělý příklad - šablona pro podnikatelský plán webových studií a agentur.

Co psát v podnikatelském plánu? Hlavní části obsahují následující informace:

Cíle. Nastavte časový rámec a částku, kterou plánujete vydělat. Například 1 milion dolarů za 2 roky.

Produkty. Rozhodněte se, které stránky se budou prodávat: firemní, katalogové, online obchody, přistání atd. Kromě vyvíjení stránek si seznam dalších služeb, které můžete poskytnout zákazníkům. Například propagace společnosti v sociálních sítích, branding, rebranding, reklama atd.

Náklady a podmínky. Analyzujte trh, zjistěte ceny konkurentů. Tyto informace poskytují internetové statistické služby. Například Rating Runet poskytuje informace o pořadí webových studií v Moskvě. A také existují údaje o nákladech na služby, příkladech projektů a zpětné vazbě na společnosti. Začněte s minimální cenou a krátkým časem, abyste získali zákaznickou základnu. Zatímco na trhu není žádná pověst, máte výhodu oproti konkurenci: poskytovat služby levně, rychle a kvalitativně.

Výdaje na otevření. Přibližný výpočet počátečních výdajů za první měsíc studia v Moskvě nebo Petrohradě:

 1. Registrace IP - 30-50 $.
 2. Pronájem kanceláře (20 m 2) - 250-500 $.
 3. Plat (počet zaměstnanců - 8-10 osob) - 7800-10000 $.
 4. Počítače a další zařízení (pro 8-10 lidí) - 10 000 USD.
 5. Nábytek (pro 8-10 osob) - 2000-3000 $.

Celkem: 20080-23550 $. Vyčerpání soběstačnosti v prvních měsících je obtížné. Není to špatné, pokud vaše společnost nejprve vydělá peníze na pokrytí komunálních plateb, daní a platů zaměstnancům.

Kancelářská místnost

Vyberte kancelářský prostor. Být založen na počtu zaměstnanců. Pro malý tým majitelé studio střílí malé, ale prostorné a světlé pokoje. Je dobré, když se kancelář nachází v centru města. Tam bude snadné a pohodlné oslovit každého zákazníka. Je důležité, aby každý měl úplné pracovní místo: stůl, židle, další osvětlení (pokud je osvětlení v kanceláři špatné). Zamyslete se předem o technologii a softwaru pro profesionály. Koupit odbornou literaturu. Pokud to umožňují finanční prostředky, vybavte kuchyňský kout: kávu, mikrovlnku a malý stůl položte na oběd.

Pracoviště by mělo být pohodlné

Nábor zaměstnanců

Výběr zaměstnanců závisí na specifikách projektu a technologiích, které jsou nezbytné pro jeho rozvoj. Malý tým obvykle sestává z manažera prodeje, projektového manažera, designéra, několika vývojářů (alespoň dva: jeden pro vývoj na konci, druhý pro front-end), tester, obchodník, manažer (copywriter).

Pokud jsou pro každodenní práci na projektu vyžadovány všechny výše uvedené specialisty, najme je pro stálou práci. Pokud je budete potřebovat čas od času, použijte služby nezávislých. Existuje mnoho nezávislých míst, kde můžete najít vhodného odborníka, například, Upwork, Freelancer, Hubstaff, FL a další. Přihlaste se na některý z těchto webů, postujte úkol, který musíte udělat pro projekt, částku, kterou jste ochotni zaplatit za provedení. Nezávislí frekventanti si vyberou správného umělce.

V reklamách a rozhovorech jasně řekněte uchazečům o zaměstnání o požadavcích, povinnostech a podmínkách práce. Před tím, než vezmete do zaměstnance, vypočítat přibližný rozpočet platu. Zde jsou orientační platy středních odborníků:

 • Prodejní ředitel je 900-1000 USD.
 • Projektový manažer je 1500-2000 USD.
 • Návrhář je 700-1000 USD.
 • Vývojáři - 1500-3000 $.
 • Tester - 600-1000 $.
 • Obchodník je 600-800 USD.
 • Správce obsahu je 400-800 $.

Bude to levnější najímat začátečníky, "juniory", studenty, ale budou muset být vyškoleni. Někdy to dělají firmy: zaměstnávají studenty, cvičí je, to znamená, že zvyšují odborníky tak, aby vyhovovaly jejich vlastním potřebám a požadavkům.

Vytváření vlastního webu

Nemyslete na otevření webového studia, pokud nechápete, jak vytvořit webové stránky samostatně nebo pomocí odborníků.

Vytvoření vašeho webu je nejjednodušší věc, kterou by manažer webového studia měl umět dělat

Proč potřebuji webové stránky? Jak pomůže zákazníkovi vybrat si firmu? Zde jsou odpovědi na tyto otázky:

 • Skutečný seznam služeb. Upřímně řekněte mi, že víte, jak dobře. Neklaďte lidi, nevedejte je do nosu. Takže ztratíte svůj čas a pověst na trhu.
 • Technologie, které jsou v práci používány. Ukažte, že nezůstáváte za ostatními a nesledujte novinky o světě informačních technologií. Dokázat pomocí portfolio, které jsou s využitím současných rámců pro testování výrobků, seznámit s nejnovějšími trendy v designu, vědět, jak psát texty.
 • Portfolio. Umístěte svou úspěšnou práci na web. Pokud tomu tak není, lépe se zdržujte vydávání špatných příkladů nebo vydávání projektů někoho jiného pro vlastní.
 • Kontakty. Zadejte pouze pracovní telefony. Nemusíte psát všechna existující čísla nebo e-mailové adresy. Přiřaďte 1-2 osobám odpovědným za komunikaci s klienty a partnery.

Výběr seznamu poskytovaných služeb

Udělat jasný seznam práce, kterou víte, jak to udělat, to, co jste udělali, a toho, co děláte s pomocí odborníků. Nezapisujte do seznamu služeb, které pracují na stavbě "vesmírné lodi", pokud to tak není. Ze sestaveného seznamu můžete izolovat zákaznické názvy služeb pro vývoj, vyplňování a propagaci stránek.

Upravte seznam v průběhu vývoje společnosti. Vytvořil nový projekt - přidejte ho do portfolia. Aplikovaná inovativní technologie - vložte její jméno do seznamu služeb.

Reklama a vyhledávání zákazníků

Majitelé studio propagovat služby neustále: tell firmu s přáteli a známými, kolegy navrhnout projekty na vývoj webových aplikací, zasílání obchodních nabídek jiná studia nebo velké firmy inzerují v sociálních sítích, atd Často pracovní princip ústně... Výběrem propagační nástroj, prozkoumat trh a pochopit potřeby potenciálního klienta. Kdo je on, váš budoucí zákazník? Restaurateur, zakladatel oblečení linky pro děti, ředitel průmyslového komplexu, vedoucí banky?

Chcete-li najít zákazníky, někdy je užitečné jít na konec světa, ale často se nacházejí pravidelní zákazníci právě na další ulici

Ziskovost podnikání

Výpočet návratnosti IT podnikání se liší od výpočtu rentability výroby, obchodní firmy, restaurace, atd. Prostě počítat záloha nebude fungovat, jak vývoj webových aplikací -.. Je nepředvídatelné náklady a ne vždy předvídatelné výsledky. Přibližný výpočet ziskovosti Přitom: vytvořit seznam pro otevření, podle aktuálního úhradě fixních nákladů, odvodit orientační výše zisku po určité době platnosti podnikání. Poté určíte poměr zisku k celkové výši všech vynaložených peněz. Co je zahrnuto v nákladech:

 1. Primární náklady na zahájení podnikání: registrace IP, pronájem kanceláře, nákup nábytku, vybavení, software, reklama, tvorba webových stránek.
 2. Fixní náklady: platy zaměstnanců, zaplacení daní a poplatků, pronájem kanceláří, služby, reklama.
 3. Náklady na rozvoj společnosti: semináře, konference pro profesní rozvoj zaměstnanců, nákup odborné literatury, aktualizace softwaru, dodatečné náklady na reklamu a marketing přilákat nové zaměstnance, kancelářské expanzi.

Ziskovost výpočetní techniky IT se nezapočítává

Zisk podniku bude záviset na tom, co děláte. Existuje několik typů webových studií:

 1. Tým vytváří stránky podle objednávky zákazníka. Specializujete se v úzkém směru, vyvíjíte se a rozvíjejte (v budoucnu se taková společnost může přeměnit na produkt).
 2. Webový návrhář rozvíjí svůj produkt. Dlouho investujte do týmu a nakonec získáte svůj výrobek a úspěšně ho prosazujete na trhu, abyste získali návratnost a zisk.
 3. Máte kancelář, spolupracujete s mnoha webovými studiami a objednáváte jejich služby svým klientům. Práce jsou postaveny spíše na komunikaci než na vývoji lokalit. Vyděláváte na související služby pro velké podniky.
 4. Máte dopravní pás. Pracujete s malými společnostmi a vyvíjejte v krátké době jednoduché webové stránky v malém množství.

Nuance otevření webového studia

Zdá se, že slovo "nuance" předpokládá něco malého - podrobnosti, na které je třeba věnovat pozornost. Život se skládá z malých věcí. Úspěšné podnikání - od nuance. Hlavním tématem v oblasti IT jsou zaměstnanci, kteří vědí jak pracovat kvalitativně a zároveň zůstat lidem.

Video: jak otevřít internetovou marketingovou agenturu

Lidský zdroj je v této oblasti nejdůležitější. Kreativita, síla, pojistka a výsledek práce závisí na týmu. Oceněte si navzájem!

Jak otevřít webový ateliér

Od dnešního dne je nejúčinnější způsob, jak se sám o sobě vyhlásit, je virtuální platforma, myšlenka vytváření vlastního studia, které poskytuje různé webové služby, může přinést dobré peníze. Samozřejmě, že pro realizaci takového projektu bude nadbytečné mít nějaké znalosti v této oblasti a také mít představu o principech takové práce. Vzhledem k tomu, že internet stále více zaujímá své místo v životě lidstva, vyhlídky na tento závazek budou velmi dobré.

Podstata práce

Všimneme si, že taková myšlenka, jak otevřít web-studio, jednoznačně bude vypadat dostatečně úspěšně. Koneckonců, služby, které můžete poskytnout, jsou v dnešní době vysoké poptávky a tento trend se časem zvětšuje a posiluje. V tomto odvětví existují dvě hlavní oblasti práce. Takže je podrobně popište.

Můžete zahrnout vývoj stránek v seznamu služeb. Koneckonců, každý podnik, který má v úmyslu vyvíjet se na území své země a někdy i celý svět, jistě zahájí vlastní portál. Za prvé se stává vynikající reklamou pro většinu lidí. Za druhé, podnikatelé mohou na místě umístit veškeré relevantní informace o sobě, čímž ušetří čas zákazníků a jejich vlastní.

Samozřejmě, že pro takové služby nebude zpočátku tak mnoho zákazníků. Můžete je najít na fórech nebo rozšiřovat informace o vašich vlastních službách v sociálních sítích.

Další požadovanou službou bude vytvoření návrhu hotových šablon. Samozřejmě můžete vydělávat o něco méně, ale počet těch, kteří chtějí takové služby přijmout, je plně kompenzován. Takže můžete vyvíjet originální bannery, loga, ikony a mnoho dalšího. Samozřejmě je vhodné, aby i začáteční webmaster sjednotil oba směry, aby poskytl zákazníkům celou škálu služeb. Máte-li zájem o takové podnikání, zvážit všechny kroky, jak otevřít web studio od začátku a pevně získat oporu v tomto odvětví.

Počáteční fáze

Jak víte, každý úspěšný podnik vyžaduje záměrný a vyvážený přístup. Proto musíte vypočítat několik různých možností a napsat podrobný obchodní plán pro vytvoření webového studia. Zde musíte určit konkrétní směr práce a úplný seznam služeb, které hodláte poskytnout. Navíc musíte najít partnera, který vám za výhodných podmínek nabídne hostování, doménu a platformu CMS. Věř mi, někdy můžete také dostat malou částku na to.

Dále je důležité určit, zda poskytnete zákazníkům technické podpory. Samozřejmě to bude vyžadovat další zdroje od vás, ale umožní vám vydělat mnohem více. Samozřejmě je nutné určit a s vaším hlavním portálem. Nezapomeňte, že váš web bude jakousi vizitkou, takže tady musí být vše provedeno na nejvyšší úrovni.

Mimochodem, s technickými schopnostmi je vhodné vyvíjet několik přistání a alespoň jednu špičkovou lokalitu, abyste mohli zákazníkovi představit příklady své práce. Přítomnost portfolia v takových případech bude pro společnost obrovským přínosem.

Samostatná diskuse si zaslouží diskusi o byrokratických otázkách. Přestože bude vaše pracoviště z velké části virtuální, doporučuje se zaregistrovat aktivity v daňové službě. Koneckonců, je možné získat pouze vážné a solventní zákazníky ze společnosti, které budou schopny podepsat všechny potřebné dokumenty o spolupráci. Takže začátečník může být omezen na otevření IP, ale v budoucím plánu znovu kvalifikovat společnost v právnické osobě. Také budete muset otevřít bankovní účet a založit účty v populárních elektronických platebních systémech. Navíc promyslete otázky v kanceláři a vašich budoucích zaměstnancích. Koneckonců taková věc, jako je vytvoření webového studia od začátku, bude vyžadovat, abyste maximalizovali vaši investici tak, že po určité době posílíte své pozice a získáte stabilní a dobrý příjem.

Vytvoření vlastního portálu

Dokončení akčního plánu můžeme začít provádět. Začněte lépe s vývojem vašeho webu. Koneckonců, tak můžete vyhlásit vaši společnost a ukázat, co víte. Samozřejmě, že tento zdroj by se měl stát příkladem kvality a dobrého vkusu. Zde musíte zadat své kontakty v reálném životě (adresa a telefonní čísla kanceláře), detaily účtu a vytvořit galerii s příklady vaší práce.

Samozřejmě, indexování ve vyhledávačích bude také velmi důležité, takže nezanedbáváte optimalizaci SEO, textové popisy. Nezapomeňte, že vysoká poloha portálu v hodnocení bude říkat o vaší profesionalitě je mnohem účinnější než jakákoli reklama. Proto budete muset vytvořit snadno použitelné a přitažlivé místo, které zákazníci mohou snadno najít. Obvykle náklady na vývoj a hostování takového místa mohou být asi 6000 rublů (hosting, doména).

Vyhledejte pokoj

Samozřejmě, že obchodní procesy webového studia nevyžadují povinnou přítomnost kanceláře, nicméně je optimální mít ji. Koneckonců velké společnosti dávají přednost práci s vážnými partnery. Kromě toho při registraci firmy budete muset uvést její právní adresu. Proto předem zvažte, zda rozpočet projektu umožní splnit tuto podmínku.

Je žádoucí, aby se kancelář nacházela v centrální oblasti. Ideální volbou bude pronájem prostoru v obchodním centru. Pokud jde o prostor místnosti, bude stačit a 30 metrů čtverečních. m. Později, rozvíjení a rozšiřování, můžete se přestěhovat do prostornějšího a úctyhodnějšího pokoje. Zpravidla, pronájem kanceláře nepřesáhne 28.000 rublů.

Budeme vybavit kancelář

Samozřejmě, že si pronajmete pokoj, musíte jej vybavit minimální potřebnou sadou. Takže bude nutné zakoupit několik pracovních stolů, židlí, skříně na papíry, závěsy a vybavit místo pro příjem zákazníků. Kromě toho je třeba nainstalovat několik dobrých počítačů a na nich zakoupit potřebný licenční software. Tyto složité výdaje dosahují zhruba 120 000 rublů.

Vytváříme seznam služeb

Jak již bylo řečeno, plný rozvoj stránek pro nováčky tohoto odvětví je považován za poměrně vzácnou objednávku. Koneckonců, k těmto věcem lze přistupovat pouze největší podniky, které pravděpodobně nebudou chtít zabývat se firmou, která nemá žádnou vážnou pověst. Proto můžete samozřejmě předpokládat možnost takové spolupráce, avšak hlavní důraz by se měl přesto zaměřit na design. Proto je vhodné zvážit následující možnosti:

 • integrace webových stránek do mobilních aplikací;
 • aktualizace a návrh vývoje;
 • uspořádání;
 • výroba přistání (jednostránkové portály);
 • propagace a propagace;
 • programování a modernizace;
 • vyplňování obsahu;
 • správy a auditu.

Zpravidla vám tento seznam umožní začít podnikat s velmi skromným rozpočtem. Kromě toho bude začínající podnikatel schopen minimalizovat počet zaměstnanců.

Zadejte příkaz

Samozřejmě, pro dobrý start bude třeba najít několik specialistů. Je obtížné pojmenovat jednu schéma, podle níž budete moci vybrat zaměstnance. Možná, že nejlepším řešením bude hledání podobně smýšlejících lidí, kteří budou moci částečně převzít organizační odpovědnost.

Pokud jde o platbu, musím říci, že v takových situacích je vhodné mluvit s mistry a nabídnout jim určitou procentní část výnosů. Koneckonců, nejprve je nepravděpodobné, že budete moci platit měsíční fixní plat. Například pro každý implementovaný projekt můžete nastavit platbu přibližně 15-25% u každého asistenta. A stačí najít programátora, návrháře a copywriter. A zpočátku někteří odborníci mohou pracovat na dálku. Kromě toho podepište smlouvu s účetní společností tak, abyste nezadali takovou pozici na plný úvazek a finančně spravovali finance.

Marketingová strategie

Samozřejmě, pro zkušené podnikatele nebude obzvláště obtížné realizovat projekt jakékoliv složitosti. Pokud jde o začátečníky, úspěch může často dosáhnout pouze 10% z nich. Důvodem selhání není zpravidla nedostatek profesionality, ale negramotná PR-kampaň. Proto věnujte tomuto problému zvláštní pozornost.

Zde můžete použít všechny známé metody. Samozřejmě byste se měli maximálně dostat k internetovému publiku. Chcete-li to provést, musíte přivést stránku k vůdcům vyhledávání, propagovat se na různých fórech, externích výměnách, sociálních sítích. Pokud to finanční prostředky umožňují, můžete platit za reklamu na navštívených zprávách a zábavních zdrojích.

Někdy bude vhodné odeslat spam. Je pravda, že je důležité tuto možnost pečlivě využít, jinak by rizika pro dosažení opačného výsledku byla poměrně vysoká.

Navíc se pokuste co nejvíce rozšířit v reálném světě. Vhodná reklama v médiích, distribuce letáků, nabídka reklam ve známých tištěných publikacích. Pokud máte dostatek financí, můžete si objednat reklamní článek. Je také vhodné vyzkoušet volání do různých organizací, které nabízejí své vlastní služby. Nezapomeňte, že od širokého pokrytí určitého segmentu vašich potenciálních zákazníků závisí i budoucí zisk. Je pravda, že musíte mít dobré portfolio a pár vzorků, aby zákazníkům ukázali své dovednosti.

Finanční výsledky

Nyní zvažte podrobný obchodní plán pro webové studio s finančním modelem. Maximální náklady na zahájení projektu tak budou následující:

 • registrace - 1 000;
 • tvorba stránek - 6 000;
 • vybavení kanceláře - 120 000.

To znamená, že můžete udržet 127 000 rublů. Samozřejmě, pokud vám v první fázi chybí otevření kanceláře, výrazně snížíte náklady, ale získávat velké zákazníky, je však lepší tyto prostředky vynaložit. Koneckonců, i začínající firma získá nejméně 2 000 000 rublů ročně. Nyní zvažte takový seznam aktuálních nákladů:

 • nájemné - 336 000;
 • daně - 120 000;
 • platba zaměstnancům - 900 000.

To znamená, že utratíte přibližně 1 356 000 rublů. Minimální možný zisk bude ze 644 000 rublů. Samozřejmě, s plynutím času a růstem vaší pověsti se výdělky výrazně zvýší. I když samozřejmě bude poprvé muset pracovat na téměř holém nadšení bez viditelných finančních příjmů. Je pravda, že veškeré úsilí, které se brzy učinilo, se ospravedlní.

Jak můžete vidět, projekt je velmi slibný a slibuje dobrý zisk. Nicméně před otevřením vašeho webového studia vypočítejte možná rizika a vezměte v úvahu některé nuance. Možná je vhodné zahájit práci ne v tak širokém měřítku, jak jsme popsali výše. Možná, postupný a stabilní vývoj vaší společnosti se stane tajemstvím úspěchu a závazkem ziskového projektu.