Odkud pocházejí banány?

Banány - toto je nejpopulárnější ovocí na světě a v Rusku již dávno přestalo být exotické. Jsou banány rostoucí v Rusku, odpověď je zřejmá - ne. Vyrůstají banány tisíce kilometrů od Ruska, nicméně jsou vždy na prodej a jsou dokonce levnější než některé domácí ovoce. Odkud pocházejí banány, jejichž poptávka je vždy zaručena?

Je třeba poznamenat, že zásoby banánů nejsou tak stabilní, jak se mohou zdát, a důvodem je sezónnost a objemy dodávek, které se neustále mění. Ale spotřebitel z toho prakticky nevšimne, protože má možnost jíst banány po celý rok kvůli zvláštním podmínkám přepravy a skladování. Jediným ukazatelem nestability jsou ceny, které během sezóny klesají av zimním období prudce stoupají.

Pro dnešek jsou tři vůdci banánových zásob, které tomuto trhu dodávají toto ovoce. Jedná se o export Naushie, JFC (Bonanza) a Xinfeng Tianye zemědělství Development Co, Ltd Zkušenosti těchto dodavatelů a množství dodávek vytvářejí na trhu s banány vážnou hospodářskou soutěž.

Banány jsou v současné době dodávány do Ruska z Kostariky, Filipín, Kolumbie a Ekvádoru, neboť dodávky ovoce z těchto zemí jsou ekonomicky nejvýhodnější. Každý dodavatel navrhuje koupit banány podle vlastních podmínek. Například indická firma Naushie Exports prodává banány mnoho krabic v roce 1540 nejméně, a čínská společnost Xinfeng Tianye zemědělství Development Co., Ltd dodává čerstvé ovocné dávek každého alespoň 25 tun.

Výše uvedení dodavatelé jsou časově ověřeni a v současné době jsou nejspolehlivější. Existuje však alternativa. Existuje několik amerických a irských společností, které mohou teoreticky dodávat banány do Ruska, ačkoli jejich služby ještě nejsou využívány kvůli vysokým nákladům.

Zajímalo by mě, proč navzdory skutečnosti, že banány rostou, jsou levnější než jablka, které stále rostou na našich pozemcích?
Banány jsou jednodušší a levnější, aby růst, aby mohly nést skrz podlahu planety z Afriky, platit zvyky a dalších nákladů a zisku zprostředkovatelů? Zajímavé odpadky. Přestože příští rok se situace může změnit, naši zemědělci poroste více jablek a pak budeme žít, připravíme jam z jablek obchodu. A polské jablka pokryté voskem, vědomě zakázané od nás, že v nich jenom není přítomen. Naše vůle bude užitečnější, nebudou se třepat s gutalinem!

Banány mohou být také voskované pro krásu, takže se zde netříkejte o jablka.

Odkud pocházejí banány? Jaké výrobky a zboží přinášíme z Afriky?

Odkud pocházejí banány? Jaké výrobky a zboží přinášíme z Afriky?

90 procent banánů přivezených do Ruska pochází z Ekvádoru, kde ruští podnikatelé koupili asi 50 procent banánových plantáží.

Africký v Rusku obvykle import 20-30% káva, celkový objem dovozu kávy, 20% ananas, fíky (20-30%) a exotická dřeva (mahagon) a zvířat (krokodýlí kůže, maso krokodýlí kůže hady).

Většina banánů prodávaných v Rusku pochází z jižní Ameriky, z Ekvádoru. Nějak v televizi, dokonce i přesun, byl o tom, jak tento proces jde, od sklizně a konce dodávky do obchodu někde ve vnitrozemí Ruska. Pokud vezmeme v úvahu počet ekvádorských banány ve vztahu k ostatním, pak je někde 80 až 20. Nicméně hlavní africké výrobky dodávané na domácím trhu je stále yavlyayuts káva, ovoce, citrusové plody, olivový olej, mořské plody, víno. Převážná část tohoto Ruska obdržela z Tuniska. Dodávky produktů z jiných afrických zemí jsou tak slabé, že nejsou uvedeny ani v oficiálně zveřejněných importních tabulkách.

banány pocházejí nejen z Afriky, ale také z Izraele a dalších teplých zemí, nebojte se, jíst s potěšením

Banány nejsou z Afriky přivezeny do Ruska, to je jisté, v podstatě je to jižní Amerika (Chile, Ekvádor).

Skutečnost, že v zemi přivedl k nám sladké banány, začít přemýšlet v tom okamžiku, když vidíte, ceny v obchodech pro daný produkt, pro mě osobně v tuto chvíli začínají muka pochybnosti, a Slunce bylo v pořádku s tímto produktem.

Takže banány mohou být bezpečně jíst a ani nemyslet na možnost přenosu viru. Ale káva v naší zemi dostává z Afriky, kde asi 20% z celkového objemu, jakož i na našem trhu najdete ananasy a fíky, které jsou dováženy z Afriky, citrusové plody, olivový olej.

Ebola virus vyděsil každého a banány se staly obzvláště nebezpečným produktem, nikdo nechce trpět strašlivým africkým neštěstí. Nyní můžete začít přemýšlet o tom, jaké produkty a jaký druh pultu jeme.

Ale s banány podnikání je snazší, než budou uvedena do Ruska, které nejsou z Afriky, jíme banány Ecuador, které jsou dováženy z Latinské Ameriky, ve státě Ekvádor.

Banány v ruských obchodech proto mohou bezpečně jíst bez strachu z viru. K tomu máme dobré zdravotnické služby a nikdo neztrácí kontaminovaný výrobek.

Z Afriky nesou pomeranče, mimochodem, o tom jen velmi málo lidí ví, takže byste měli dávat pozor na citrusů a jablek v klidu a jíst banány, jako jsou a budou jíst.

Import-export: banány

Banány jsou nejoblíbenějším ovocím na světě. Z toho je zřejmé, že poptávka po vašem zboží je zaručena, ale jak převést zelené ovoce na palmu do chutné nabídky pro spotřebitele?

Trh

Diskuse o stabilitě podnikání "banány" není nutná. Sezónnost a neustále se měnící objem dodávek konkurentů vykonává svou práci. 6 měsíců v roce je trh s ovocem plný sezónních lahůdek a banán jde do pozadí. Ale s nástupem chladného počasí a až do začátku léta mají dodavatelé příležitost vykompenzovat ztráty, protože v tomto ročním období se banán stává téměř jediným ovocem širokého spotřebitele. Proto od prosince dojde k prudkému růstu cen pro banány a během jednoho týdne se ceny ovoce mohou lišit v rozmezí 20-30%. Trh poptávky se však neustále zvyšuje a každý rok přidává 5%.

Jak pro hráče na ruském trhu, ale v dnešní době existují tři vedoucí podílejí na dodávkách po dlouhou dobu, a měl čas chytit dominantního postavení, to JFC (Bonanza), Banex Group (Prima Donna) a Thunder (řetězec supermarketů „Magnit“). Jejich zkušenosti a množství dodávek vyvolávají v banánovém trhu značnou konkurenci.

V průměru experti říkají, že „přivést“ kontejner milovanou ovoce, s přihlédnutím k nákupu zelené „suroviny“, jeho dopravu a komunikace do stavu konečného výrobku, v hodnotě asi $ 20,000, vydělávat o $ 30,000. Ale rizika „žádný prodej“ docela vysoká, protože načasování odhadovaného počtu prstů na jedné ruce.

Dodavatelé

K dnešnímu dni činí 90% celosvětového prodeje banánů pouze 5 společností: americká: Chiquita, Dole; Del Monte - Chilean, Fyffes - irský a Noboa (nebo "Bonita") - Ekvádor. Přeprava do Ruska z většiny těchto zemí bude však příliš nákladná, což samozřejmě ovlivní hodnotu zboží, proto je smysluplné hledat geograficky nejbližší producenty. Nejvýhodnější pro spolupráci z tohoto hlediska jsou dodavatelé z Číny a Indie. Vedoucími subjekty z hlediska počtu dovážených výrobků do Ruska jsou Kostarika, Filipíny, Kolumbie a Ekvádor.

Indická společnost Naushie Vývoz nabídek ke koupi banány minimální spoustu krabic v roce 1540 v hodnotě $ 3 za krabici (asi 13,5 kg), tj minimální výše objednávky by měl být 4620 $, to je upravena pro rychlostí asi 150 tisíc rublů.

Čínský výrobce Xinfeng Tianye Zemědělství Development Co, Ltd Dodává čerstvé banány v minimálním množství 25 tun za cenu jedné tony $ 300 - $ 500. Proto je minimální částka objednávky 10 000 USD (přibližně 320000 rublů).

Jak kontaktovat?

Pro komunikaci s dodavateli existují specializované internetové portály. Jedním z nejúspěšnějších a nejznámějších je portál alibaba.com. Snadno použitelnou navigací můžete na webu vybrat požadovanou kategorii produktů, pak samotný produkt, zvážit nabídky prodejců a kontaktovat je zde. Dodavatelé navíc zveřejňují své údaje: firemní adresy, telefonní čísla, takže můžete přímo kontaktovat.

Pořadí uspořádání, v tomto případě již definujete přímo u dodavatele.

Dokumenty

Pro podnikání spojené s dovozem zboží do Ruska je optimální výrobní a organizační forma LLC. Proto než se obrátíte na dodavatele, musíte se právně zaregistrovat. Činnost dovozu zeleniny, ovoce a potravinářských výrobků podle právních předpisů Ruské federace a Seznam licenčního dováženého zboží nepodléhá licencování.

Ovoce dovážené do země podléhají povinnému prohlášení a osvědčení v souladu s vyhláškou vlády Ruské federace č. 982 ze dne 1. prosince 2009. Prohlášení potvrzuje shodu dovezeného zboží s požadovanými státními normami a certifikát - dodržování požadovaných bezpečnostních norem.

Budete muset obdržet prohlášení při každém importu zboží. Toto prohlášení je vydáno pouze rezidentům Ruské federace, a proto žadatelem o prohlášení může být buď ruský výrobce, nebo ruský zástupce zahraničního dodavatele, který je oficiálně registrován na území Ruské federace, nebo dovozce nebo prodejce registrovaný v zemi.

Náklady na získání prohlášení o shodě v průměru činí 15 000 rublů. Náklady na certifikaci pro každou lotu budou asi 7500 rublů.

Je důležité poznamenat, že objemy dodávaného produktu nejsou omezeny na legislativu Ruské federace.

Clo a daně

Zboží dovážené do země, s přihlédnutím k nákladům na jeho dodání na hranici Ruské federace, podléhá clu ve výši 20%. Kromě toho se na hodnotu zboží + clo uplatňuje daň z přidané hodnoty (DPH) ve výši 18%.

Obchodní činnost zavazuje podnikatele provádět tyto platby daní: daň z příjmu ve výši 20% z příjmů, rozdíl DPH, zavedení pojišťoven na penzijní fond, fond sociálního zabezpečení z Ruské federace a povinného zdravotního pojištění ve výši 34% daně z příjmů fyzických osob ve výši 13%.

Doprava

Pro dopravu a logistiku trvá průměrně 4-5 měsíců. Banány jsou zpravidla odesílány z producentské země po moři do chladničky na lodi. Náklady na takovou dopravu, například z Číny do přístavu Petrohrad, činí až 4 000 dolarů za kontejner na 20 stop a až na 6000 dolarů 40 stopových kontejnerů. Časem tato doprava trvá 30-45 dní.

Logistická doprava po železnici je dalším stupněm dopravy. V závislosti na vzdálenosti města určení od přístavu se náklady na dodávku pro kontejner o rozměrech 20 metrů pohybují od 50 do 110 tisíc rublů a 40 stop od 70 do 200 tisíc rublů.

Specificita

Ironií je, že banány zrají nikoli na palmu, což by bylo logické, ale už na skladě. Proces je následující: banány jsou z palmů roztrženy s velkými svazky (50-150 ovoce) 4 měsíce po vzhledu ovoce. V té době jsou stále docela zelené a jedna svazek váží asi 80-90 kg. Poté jsou vypláchnuty, rozděleny do malých svazků, které jsme zvyklí vidět v supermarketech a vybráni na základě "co vypadá lépe než ostatní" a vyhazují ty ovoce, které mají skvrny. Pak jsou baleny v krabicích z lepenky o hmotnosti 18 kg a distribuovány po celém světě v chladicích jednotkách.

Přeprava zboží je jednou z nejdůležitějších etap, neboť v tomto období existuje vysoké riziko, že se zboží může zhoršit.

Aby se předešlo předčasnému zrání, banány jsou přepravovány v úložištích chladírenských nádob s teplotou udržovanou na 14 ° C. Na pláži je zboží také nezralé. Zde je důležité zachovat stejné podmínky pro ovoce, ve kterém byly doručeny do místa příjezdu. Do výtěžku přicházejí již speciální nádoby s lednicemi, ve kterých by banány měly být dodány do skladu ve stejném teplotním prostředí při teplotě 14 - 14,5 ° C. Hlavní věc v této fázi je co nejdříve doručit destinace, aby se zamezilo zbytečným ztrátám.

Nedodržení teplotního režimu dokonce o několik stupňů vyžaduje vzhled a šíření různých chorob v ovoci, takže důležitost tohoto aspektu by neměla být podceňována. Skladování například v podmínkách s teplotou pod doporučenými 14 stupni znamená úmrtí jednotlivých buněk, což vede ke zčernutí ovoce. Tento proces dává ovoce není komoditní pohled.

Jak můžete vyrobit banány? Zrání banánů se dosáhne umělým použitím ethylenu, který je přiváděn do zásobní komory z válců. Koncentrace ethylenu v komoře by měla být 1 m3 ethylenu na 1000 m3 vzduchu. Mnoho etylenových systémů dodává ovocím automaticky do 24 hodin. Plyn by měl proudit do ovocných plodů během 24 hodin, aby účinně ovlivnil ovoce, takže pokud nemáte automatický systém krmení, věnujte pozornost skutečnosti, že komory jsou utěsněny.

Můžete uskladnit již zrající ovoce ve stejné komoře a udržovat teplotu a vlhkost. Mimochodem, o vlhkosti. Při zrání banánů by měla být relativní vlhkost v komoře vysoká, protože plody, které zrají v prostředí s nedostatečnou vlhkostí, jsou zranitelnější vůči poškození.

Pojištění

Podle článku 27 federálního zákona "o státní regulaci zahraniční obchodní činnosti" se pojištění obchodních rizik s účastí na zahraničních obchodních vztazích země provádí dobrovolně na základě pojistných smluv s ruskými nebo zahraničními pojišťovnami.

Implementace

Pro uvádění banánů na trh je nejlepší možností spolupráce s velkými supermarkety a obchody s potravinami. Ale zde jsou některé nuance. Pokud se zabýváte dodávkami zboží do supermarketů, je vaším úkolem pouze organizace přepravy zboží do místa dodání do skladu v obchodě. To znamená, že nejtěžší etapa, na které banány dozrávají, se netýká vás, protože některé velké supermarkety již mají zařízení pro vhodné skladování.

Můžete také zorganizovat sklad ovoce pro prodej pozemků v maloobchodních prodejnách - malých obchodech a trzích. Tato volba vyžaduje, abyste měli plnohodnotné technické vybavení - od chladírenských kontejnerů až po chladicí komory.

V tomto případě je třeba vzít v úvahu, že jak velcí, tak malí maloobchodníci dávají přednost cenové kvalitě. Soutěž je poměrně vysoká, a to i přesto, že zboží je nutné prodat velmi rychle. Proto s malým rozdílem v ceně bude nejpravděpodobnějším produktem produkt vyšší kvality, a to i za vysokou cenu.

Zařízení

Jak již bylo uvedeno výše, banány ze země původu jsou dodávány v skladech chlazených lodí. Vlastní takové, zejména v počáteční fázi, není absolutně nutné. Všichni mají dopravní společnosti. V této fázi přepravy budete potřebovat malé kontejnery, ve kterých bude zboží baleno. U banánů existují speciální úpravy, které berou v úvahu specifika přepravy. Takový výrobek nabízí výrobce víceotáčkových plastových kontejnerů, společnost UTZ. Objem každé nádoby je 20 litrů.

Další etapou přepravy je přeprava banánů po železnici v chladírenských kontejnerech z přístavu do města, ve kterém je sklad umístěn. Kontejnery lze pronajmout, včetně přepravních společností, ale existuje možnost a získání vlastních. Ve velikosti jsou chladicí kontejnery tří typů: 20, 40 a 45 stop, s objemem 28-30, 66-69 a 76-86 krychlových metrů. Cenový rozsah, v závislosti na velikosti, začíná od 210000 rublů (společnost "Refcontainer").

Vybavení plynové komory potřebným vybavením je:

 • chladicí zařízení (kompresorová jednotka, chladiče vzduchu a kondenzátory);
 • termosky komory zplyňování banánů (stropní a dveřní stěny);
 • ventilační systém;
 • systém napájení ethylenu;
 • zvlhčovací systém;
 • Procesor řízení dávkování a dálkový monitorovací a řídící systém

Hlavními dodavateli takového zařízení pro Rusko jsou chladící společnosti FABS a skupina společností Everest.

Přibližná cena zařízení závisí na velikosti vyráběného fotoaparátu.

Cena sendvičového panelu (tloušťka 60 mm) činí 5 500 eur; na nákup chladničky-topné jednotky bude až 17.000 eur; systém nuceného větrání bude stát 1100 - 2200 eur; generátor ethylenu (s koncentrátem) - přibližně 1700; náklady na zvlhčovač vzduchu v komoře, 5 l / h. To je od 3000 do 6000.

ovládací desku kamery je v průměru 900 - 1050 euro sekčních vrat izolační vzduchotěsné 2,8 x 2,6 m - 2600 - (. Montážní sada, beton, kov, atd.), 5200 eur, další materiály budou trvat až 2500.

Při zohlednění montážních prací se cena hotové kamery pohybuje od 35 000 do 37 000 eur. Existuje také praxe objednávání plynových komor "na klíč".

Ilkevich Darya
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

LiveInternetLiveInternet

-Štítky

-Nadpisy

 • (0)
 • (0)
 • Svět kolem nás (128)
 • Aforismy (2)
 • Korálky, jiné ozdoby (3363)
 • Náramky (237)
 • Brože (104)
 • Výšivky s korálky (119)
 • Pletení s korálky (44)
 • Moje práce (7)
 • Řemesla z korálků (104)
 • Teorie, tipy na ozdoby (471)
 • Květiny z perlí (83)
 • Pomoci rodičům (337)
 • Plstěné suché (39)
 • Vaše zdraví (94)
 • Chutné, zkuste to udělat! (523)
 • Vše pro bydlení (489)
 • Vše pro ženy (182)
 • Vše pro fanoušky křížovky (5)
 • Pečení (469)
 • Výroba koláče (152)
 • Pletení (1223)
 • Irská krajka (211)
 • Pletení na vidličce. (12)
 • Dekorativní a užité umění (86)
 • Decoupage, dekorace (80)
 • Diety (88)
 • Při registraci deníku (116)
 • Punčochy (178)
 • Hračky pro Tilde (622)
 • Z plastových lahví (28)
 • Slavní lidé (30)
 • Zajímavé rostliny světa (36)
 • Umění (192)
 • Umění fotografie (3)
 • Jejich zvyky (11)
 • Jak říkáme (16)
 • Kariéra. (6)
 • Kino (37)
 • Panenky. Měkké hračky. (1669)
 • Vlasy, účesy (14)
 • Obuv pro panenky (47)
 • Oděvy (28)
 • Literární portál (147)
 • Mistrovské třídy (1508)
 • Plstění (113)
 • Plstění obrazu (28)
 • Plstění obuvi, tašky (89)
 • plstrovací šperky (13)
 • Plstěné květiny (36)
 • Plstěné klobouky, šátky (127)
 • Výšivky (56)
 • Výšivky s pásky (167)
 • Strojní vyšívání (9)
 • Oděvy, plstěné (22)
 • Jiné v plstění (2)
 • ruská krajka (21)
 • Svatební dekorace (24)
 • Strojové pletení (23)
 • Med raj. (19)
 • Malé opravy (2)
 • MK Práce s pokožkou. (176)
 • MK. Práce s kůží a kožešinami (5)
 • Muž a žena (99)
 • Hudba (300)
 • Na chuť a barvu. (7)
 • hračky pro lidi (16)
 • Neznámý o známých. (134)
 • Něco o Japonsku (40)
 • Novinky ze světa (81)
 • O přátelství (12)
 • O Číně (15)
 • O matce (13)
 • O tchýně (6)
 • Pohlednice (20)
 • Přestavba (159)
 • Pleycasts (22)
 • Tkaní z novinových trubek. (196)
 • Dárky (23)
 • Dárky (9)
 • Know yourself (70)
 • Pomozte sami (302)
 • Dovolená recepty (37)
 • Znaky a pověry (39)
 • Psychologie komunikace (58)
 • Ptáci (185)
 • Patchwork (90)
 • Práce s počítačem (356)
 • Vzácné druhy vyšívání (22)
 • Shibori Engineering (5)
 • Náboženství světa (23)
 • Oprava, návrhy (105)
 • Zahradní zahrada (521)
 • Saláty (129)
 • Salo (24)
 • Svíčky (10)
 • S vlastními rukama (365)
 • aromaterapie, bylinná medicína (6)
 • Rodina (8)
 • Symbol Ruska (142)
 • Smích přes slzy (144)
 • Poezie (145)
 • Básně o štěstí (20)
 • Televize online (1)
 • Testy (1)
 • Filmy a televize (153)
 • Fotografie (46)
 • Květinová harmonie (41)
 • Květiny ze sladkostí (26)
 • Citace (32)
 • Muž na světě (139)
 • Šijeme se (622)
 • Tašky (5)
 • Je to zvědavé. (217)
 • To musí být známo! (261)
 • dokumenty (22)
 • Jazyk, který studujeme. Další video kurzy. (72)

-Aplikace

 • PohledniceReborn katalog kart pro každou příležitost
 • Levné letyVýhodné ceny, pohodlné vyhledávání, bez provize, 24 hodin. Zarezervujte si - plaťte později!
 • Jsem fotografPlugin pro publikování fotografií v deníku uživatele. Minimální požadavky na systém: Internet Explorer 6, Fire Fox 1.5, Opera 9.5, Safari 3.1.1 s povoleným jazykem JavaScript. Možná to bude fungovat
 • Stáhněte si hudbu z LiveInternet.ruJednoduché stahování písní na dané adresy URL
 • Vždy po rucežádné analogy ^ _ ^ Umožňuje vložit do profilu panel s libovolným Html-kódem. Můžete tam umístit bannery, čítače a další

-Hudba

-Novinky

-Fotoalbum

-neznámý

-Vyhledávání podle deníku

-Přihlaste se e-mailem

-Zájmy

-Přátelé

-Pravidelné čtečky

-Společenství

-Vysílání

-Statistiky

Odkud pocházejí banány?

Exkurze do Ekvádoru, v místech, kde jsou banány shromažďovány a odesílány do zbytku světa. A také některé informace o banánech.

Nápověda. Jelikož se banánové potraviny pěstují v tropických oblastech, v nadmořské výšce až 2000 metrů nad mořem. Nejvhodnější podmínky pro růst rostlin jsou t od 26 do 35 ° C v průběhu dne a od 22 do 28 ° C v noci. Při t nižší než 16 ° C se růst výrazně zpomalí a při 10 ° C se vůbec zastaví. Období plné zrání ovoce, počínaje přistání, obvykle trvá 10-12 měsíců, a pro některé odrůdy - 17-19 měsíců. Když rostliny nést ovoce, být jisti, aby pozvedla své dřevěné nebo bambusové tyče, takže neporušila pod tíhou plodů a ovoce pro lepší bezpečnostní kryt staré suché listí, plachtou, pytlovinou nebo plastu. Vystřihněte plody ještě zelenou, když jsou zralé pouze 75% - v této podobě je snadnější přepravovat a vydrží déle. Banány neztratily svůj prodejní vzhled, jsou zpracovány citrónovou šťávou nebo ponořeny do uhličité minerální vody.

Před balení banány strávit 20-30 minut v bazénu s vodou, aby se zabránilo uvolnění latexu z čerstvých řezů na korunu ovoce. Řezané plody jsou zavěšeny na lanovce pro přepravu do balicí stanice. Banánový "strom" přináší do života pouze jednu sklizeň.

Během sklizně nebo správně řečeno "řez" banány jsou položeny se speciální houbou, aby nebyly poškozeny při přepravě na balicí stanici.

Machete je nástroj práce, tam je téměř každý dům v Kostarice.

Po rozstřižení je kmen rostliny ořezán a na jeho místě v blízkosti se vyrůstá nová.

Plody na plantážích jsou tak těžké, že jsou pojištěny proti pádu pomocí plastových pásů.

Řez banánů je tvrdá fyzická práce.

Takže banány se dostanou do balicí stanice.

Čeká se na frontu pro balení.

Ze všech banánů ulovených na obalových stanicích kontrola kvality nepřekračuje pouze 5-6%. Nevhodná ovoce pro vývoz se prodává na místním trhu.

Výběr ovoce (ve skutečnosti rozdělení na klastry, tzv. "Klastry") provádí převážně ženy.

Produkce banánů není jen proces, jedná se o historii, formovanou kulturu, na jejímž základě se v mnoha zemích Latinské Ameriky rozrostla více než jedna generace.

Posledním krokem je balení.

. ale ano.

Dále jsou banány vyváženy po celém světě nákladními loděmi určenými pro přepravu banánů - tzv. Bananasis. V roce 1984 byl v Gdaňsku vybudován chladniček-banánový dopravce "Kursk" a stále jde. "Kursk": téměř 140 metrů dlouhý, 18 - široký. Výměna - 11,5 tis. Tun, maximální zatížení - šest a půl tis. Tun.

Ovoce v cestě do Ruska bananovozah chlazené dopravu striktně předem stanovené teploty: ± 0,5 stupňů Celsia, kromě sám bananovoz uzavřeny a pumpoval do ní speciální plyn, prevenci zrání a drží dobře větrané. Banány se dobře, jen oh oh-ry zelená, dones 7 dní, jakož i na policích, které jsou žluté? Po vyložení banánovozu je jen pár dní, takže krabice s banány narazí na maloobchodní místo. V zemi jsou banány hromadně vyváženy ve speciálních vozidlech. V obchodě se otevře box a všechno: čas přešel o hodiny. Jak se s tím drželi? To není zahradnictví, je to technologie. Pracovníci nejsou agronomové, ale chemici.

Zelené banány dodávané stav lze skladovat po mnoho měsíců, ale ve speciálních komorách při teplotě 12-14 ° C Pro přípravu šarže zboží do maloobchodních, výrobek musí být uveden do určitého stupně zralosti pro
který se používá pro zplyňovací komory. Banány v krabicích jsou přeneseny do plynové komory, zahřáté na t = +18 a poté spuštěny takzvaný banánový plyn - směs dusíku a ethylenu. Etylen - chemická sloučenina, je fytohormon, způsobuje růst a zrání plodů. Několik hodin v plynové komoře je nahrazeno dvěma týdny pod sluncem.

Produkt je zpracován v jednom z cyklů. Samotný cyklus trvá 4-9 dní - v závislosti na stupni zralosti
chce získat kupce (prodejce). Poslední 7. stupeň - žlutá kůra s hnědými skvrnami - naznačuje rychlou realizaci: příští den nebo dva.

Plynová komora vypadá strašidelně. Ve skutečnosti na tomhle ovoci není nic škodného. Je pravda, že prakticky není nic užitečného. Vitamíny v zelenině a ovoci se tvoří při interakci se slunečním světlem. V plynové komoře není slunce.

Všechny banány, které se prodávají v Rusku, procházejí plynovou komorou. Správnou technologií by banány měly zralé šest dní - pak budou chutné a sladké. Ale mnoho zeleninových farem se snaží urychlit proces. Banány jsou umístěny v komoře po dobu 10-12 hodin a zvyšují dávku plynu. Tyto banány se získávají čerstvé a bavlněné. Informace odtud

V mnoha zemích jsou banány jedním z hlavních zdrojů potravin - například pouze v Ekvádoru, roční spotřeba tohoto produktu činí 73,8 kg na osobu (pro srovnání Z Ruska to je 7,29 kg). Jedlé odrůdy banánů jsou konvenčně rozděleny do dvou hlavních skupin: dezert, - konzumovány převážně v syrové nebo sušené formě a - plantains (nebo rovině), které před použitím vyžadují tepelné ošetření. Maso sladkých odrůd velmi sladkou chuť, obsahuje velké množství sacharidů, vitamínu C a některých minerálů potřebných v těle, jako je například fosfor, železo, draslík, vápník a hořčík (viz. Níže nutriční vlastnosti tabulka). Platano - zpravidla ovoce se zeleným nebo červeným povrchem a škrobovitým, tvrdým a neprávem masem; před konzumací jsou smaženy, vařeny nebo párovány. Kromě jíst se plantainy často používají jako krmivo pro hospodářská zvířata.

Kde jsou banány přivezeny do Ruska

Vláda banánů je jihovýchodní Asie a tichomořské ostrovy. Banány jsou nepochybně prospěšné pro naše tělo. Navíc jsou exportním produktem a nesou finanční prosperitu Indie, Číny a zemí Jižní Ameriky.

Uvažujme, než jsou užitečné, co z nich - nejchutnější a zda mají kontraindikace.

Obsah článku:

Odkud jsou banány přivezeny do Ruska, a které z nich jsou nejchutnější a nejužitečnější?

Banány dorazí na regály ruských obchodů z Ekvádoru a Kolumbie. Celkem existuje asi 500 odrůd.

Nejběžnější, chutné a užitečné jsou:

Jsou velmi sladké a příjemně voní. Jejich délka je pouze 7,5 cm. Jsou světle žluté a mají krémovou dužinu. Oni jsou převezeni do Ruska z Jižní Ameriky. Baby-banány jsou užitečnější než ostatní.

Tato odrůda je nejběžnější. Má jasně žlutou barvu a zelené skvrny. Při zrání ovoce o rozměrech 15-25 centimetrů se stává černá a buničina je velmi chutná a sladká.

V tomto ovoci, především beta-karoten a vitamin C. Je mnohem hezčí a sladší. Červený banán má vinnou nebo fialovou kůru a růžovou dužninu, která má malinovou příchuť.

 • Mansano nebo jablečné banány

Tyto plody jsou malé a mají jahodově-jablečnou chuť. Jsou lahodné a zralé, když je jejich kůže zcela černá.

Banány této odrůdy jsou čtvercové a mají citrónovou příchuť. Jejich pokožka je zralá žlutou barvou s černými skvrnami a buničina je krémová, bílá barva.

Složení a nutriční hodnota banánů

Jeden banán váží přibližně 217 gramů, zatímco buničina váží 130 g.

Banán je obecně velmi kalorický, protože:

 • 100 gramů čerstvého banánu obsahuje 96 kcal.
 • Ve stejném množství banánového kandovaného ovoce je k dispozici 297 kcal.
 • 100 g zmrazeného banánu je 117 kcal.

V banánu, samozřejmě, jsou užitečné látky.

Informace o výživě 100 g banány:

 • Proteiny -1,5 g.
 • Tuky - 0,5 g.
 • Sacharidy - 21 g.
 • Voda - 74 g.
 • Dietní vláknina včetně vlákniny - 1,7 g.
 • Organické kyseliny - 0,4 g.

Také v banánu je mnoho vitamínů:

 • Beta-karoten - 0,12 mg.
 • A - 20 mikrogramů.
 • C - 10 mg.
 • E je 0,4 mg.
 • K - 0,5 mcg.
 • Komplex vitamínů skupiny B: thiamin (B1), - 0,04 mg, riboflavin (B2) - 0,05 mg B5 - 0,3 mg, B6 - 0,4 mg, B9 - 10 mikrogramů.....
 • PP - 0,6 mg.
 • Cholin - 9,8 mg.

Obsahuje také užitečné mikro a makro prvky:

 • Vápník 8 mg.
 • Draslík - 348 mg.
 • Hořčík - 42 mg.
 • Sodík je 31 mg.
 • Fosfor je 28 mg.
 • Ash - 0,9 mg.
 • Železo - 0,6 mg.
 • Fluorid je 2,2 μg.
 • Zinek-0,15 mg.
 • Mangan 0,27 mg.
 • Selén - 1 mikrogram.

Kdo je vystaven banánům a kolik jíst?

Banán je výživný produkt. Je lepší je používat v první polovině dne, pak mohou být všechny spotřebované kalorie tráveny po celý den a užitečné látky budou mít čas absorbovat.

Lékaři doporučují, aby jíst nejdéle dva banány denně, před jídlem, protože jsou dlouho stráveny - do 4 hodin.

Měly by být používány nejen pro dospělé, ale i pro děti. Ve vzácných případech způsobují alergie, zejména u batolat.

A banány:

 1. Zvyšte imunitní funkci těla. Vzhledem k velkému množství vitamínu C mohou vyléčit nachlazení, tonzilitidu a další virové nemoci.
 2. Zlepšete paměť a pozornost.
 3. Potlačují stresující podmínky, pomáhají odolávat podrážděnosti, potíží s nespavostí a zlepšují pracovní kapacitu.
 4. Zabraňte kardiovaskulárním chorobám.
 5. Snižte krevní tlak.
 6. Normalizujte práci gastrointestinálního traktu. Eliminuje zácpu.
 7. Pomáhá se zbavit PMS a snižuje krvácení během menstruace.

K čemu jsou banány kontraindikovány?

Lékaři doporučují nejíst banány těmto lidem:

 • Tromboflebitida, ischemická choroba srdeční, zvýšená koagulace krve, křečové žíly. A také diabetici.
 • Mít těleso s nadváhou.
 • Ve věku do 3 let. Banán může způsobit alergie, protože trávicí systém dítěte nemůže odolat těžkým potravinám.
 • Kojení.
 • Těžká gastritida nebo žaludeční vřed.

Banány ve stravě kojenců, kojících matek, těhotných žen, alergických diabetiků - odpovězte na všechny otázky

Odpovíme na hlavní otázky, které mají mnozí lidé při používání tohoto tropického ovoce.

Kolik měsíců může být dítě podáno banánu?

 • Penetrotem není nutný banán. Jeho trávicí systém nemůže trávit takové těžké ovoce.
 • Navíc imunitní systém může reagovat se silnou alergickou reakcí.
 • Pokud však stále chcete dostat šanci, proveďte záchvat ve věku 6-8 měsíců.

Kolik banánů lze denně dát dítěti?

 • Upozorňujeme, že až 3 roky jsou banány kontraindikovány.
 • Pro starší děti se doporučuje, aby odborníci na výživu dali 1-2 banány denně. Denní potřeba draslíku u dětí je 1 gram a v jednom banánu je téměř 3,50.

Mohu jíst banány s cukrovkou?

 • U cukrovky je zakázáno jíst banány, jelikož mají průměrný glykemický index - 65. Z banánů se hladina cukru v krvi prudce zvyšuje.

Mohou být banány podávány těhotným ženám?

 • Těhotné můžete jíst banány, protože šetří pálení žáhy a pomáhají vyrovnávat se s tekutou stolicí.
 • Lékaři doporučují jíst 2-3 banány pro těhotné ženy.

Banány ve stravě kojících žen

 • Při kojení je lepší odmítnout toto výživné ovoce. To může způsobit alergie u kojenců.

Může banán způsobit alergii?

 • Samozřejmě. Pokud chcete rozmazlovat své dítě, je nutné tento přípravek vložit do jídelníčku v malých dávkách a postupně zvyšovat dávku.

Banány pro choroby trávicí soustavy

 • Banány jsou vynikajícím produktem, který vylučuje zácpu. Normalizuje práci trávicího traktu.
 • Je však zakázáno jíst banán s gastritidou, kolitidou a žaludečním vředem.

Banány v našem menu

Banány jsou konzumovány, převážně čerstvé.

Zde jsou některé recepty na lahodné a zdravé banánové pokrmy:

 • Tvarohový sýr s jablky a banány
 • Banánový koktejl
 • Banánové žetony
 • Smažený banán
 • Smoothies s banánem
 • Kaše s banánem
 • Banánový dort
 • Banánová pěna
 • Palačinky s banánem
 • Fritters s banánem
 • Banánový košíček

Jak koupit banány?

 • Než si koupíte banány, věnujte pozornost kůži. Měla by být zlatožlutá.
 • Zelené banány nejlépe nekupují, mají škrob, který naše tělo neabsorbuje.
 • Možná, že banány budou mít hnědé tečky, je to v pořádku, některé jsou, když dospívají, že se tvoří.
 • Vyberte banány s kartáči.

Jak správně ukládat banány - užitečné tipy

 • Neumísťujte je do chladničky. Při nízké teplotě se jejich kůže zrychlí rychleji.
 • Skladujte při pokojové teplotě.
 • Neskladujte v balení, a tak rychle hnijí.
 • K nezralým banánům položte jablko. Pomůže zralému ovoci.
 • Zralé ovoce by měly být uchovávány v chladničce.

Banány v dietě pro hubnutí a svalovou hmotu

Banana má velmi vysoký obsah kalorií a výživy. Odborníci na výživu se doporučují, aby dodržovali speciální banánovou dietu, pokud je skutečně potřebujete. Jedli tři banány denně a vypili litr vody, pomůže zhubnout, ale může také poškodit tělo. Koneckonců, trávicí proces ve všech probíhá různými způsoby.

Banán dokonale pomáhá získávat svalovou hmotu těm, kteří o to mají zájem. Mělo by se používat ráno, můžete je nahradit částmi ovesné mouky.

Vlastní podnikání: přeprava banánů. Doprava a prodej banánů v Rusku

Jaké jsou nejoblíbenější ovoce na světě? Samozřejmě, banán! Poptávka je zaručena. Ovšem pouze získávání žlutého ovoce neporušeného a bezpečného pro spotřebitele není vždy dosaženo. O tom, jak se provádí přeprava banánů, promluvme si v článku.

Přehled trhu

Říci, že podnikání tohoto druhu je stabilní, je jen stěží možné. Jeho roli hraje sezónnost a stále se měnící objem dodávek konkurentů. Po dobu šesti měsíců ročně je trh s ovocem plný místních lahůdek, takže banány spadají do pozadí.

Ale s nástupem chladného počasí a až do léta jsou dodavatelé schopni vyrovnat všechny ztráty, protože v tomto období jsou banány téměř jediným ovocem, které spotřebitelům nabízí. Od prosince se ceny prudce zvýšily, avšak pouze za jeden týden může být zvýšení hodnoty o dvacet až třicet procent. Zároveň se trh poptávky rozšiřuje.

Nový dodavatel banánů do Ruska bude nevyhnutelně čelit hospodářské soutěži, protože na našem trhu v tomto segmentu dnes existují tři vůdci, kteří se již dlouho zabývají dodáním tohoto ovoce do země. Jedná se o skupinu Banex (PrimaDonna), Tender (řetězec obchodů Magnit) a JFC (Bonanza). Jejich dominantní postavení, objemy dodávek a zkušenosti v podnikání způsobují potíže při vstupu nových účastníků na trh. Nově vytvořený dodavatel banánů by měl pečlivě přemýšlet o reklamní kampani, jinak by to mohlo být selhání.

Má smysl?

Jak odborníci poznamenat, za účelem přepravy do země kontejner ovoce miloval všichni, za předpokladu, že jsou zakoupeny nezralé a pak přinesl do připraveného stavu, bude nutné utrácet asi 700-800 tisíc rublů. Můžete získat asi 1,2 milionu na to. Riziko, že zboží nebude realizováno, je minimální. Takže je to určitě důvod k tomu.

Kde koupit banány

Dnes je převážná většina z prodeje těchto plodů (přibližně 90 procent) se provádí pět společností se sídlem ve Spojených státech amerických (Dole a Chiquita), Irsko (Fyffes), Chile (Del Monte) a Ekvádoru (Noboa, také volal Bonita). Přeprava banánů z těchto zemí z důvodu jejich značné vzdálenosti však bude velmi drahá a to samozřejmě ovlivní hodnotu ovoce. Je výhodnější kupovat zboží od výrobců, kteří jsou geograficky blíže.

Dodavatelé by měli hledat v Indii. Například indická společnost Naushie Exports je výrobcem, který prodává banány za 3 dolary za balení (asi 13,5 kg) za předpokladu, že minimální kupní cena je 1540 krabic. Takže v době, kdy budete muset objednat zboží v hodnotě více než sto šedesát tisíc rublů. Země, která vyrábí banány, je rovněž prospěšná pro spolupráci - Čína.

Jak kontaktovat výrobce

Za tímto účelem existují speciální internetové portály. Pomocí jednoduché navigace můžete zvolit správný produkt a zobrazit nabídky dodavatelů, stejně jako kontaktovat je při hledání správné volby. Výrobci na webu zveřejňují všechny své souřadnice: telefonní čísla, kancelářské adresy, e-mail, takže můžete snadno a jednoduše vytvořit přímý kontakt.

Požadované dokumenty

Než budete kontaktovat dodavatele, musíte zaregistrovat aktivitu. Optimální organizační a právní forma pro takové podnikání, jako je doprava banánů, je LLC. Podle zákonů Ruska není nutné, aby činnosti v oblasti dovozu potravin, ovoce a zeleniny vyžadovaly licenci. Dovezené banány však podléhají certifikaci a prohlášení. Certifikát potvrzuje, že ovoce splňuje bezpečnostní požadavky, a prohlášení - stanovit standardy.

Při importu každé dávky zboží budete muset obdržet nové prohlášení. Vydává se pouze rezidentům v Rusku, tj. Žadateli může být buď ruský výrobce, nebo dovozce registrovaný v zemi, nebo ruský zástupce zahraničního dodavatele. V průměru bude prohlášení muset zaplatit patnáct až dvacet tisíc rublů. Získání certifikátu bude vyžadovat polovinu nákladů. Současně je třeba poznamenat, že právní předpisy Ruské federace neomezují množství dodávaného ovoce.

Dopravní vlastnosti

V průměru trvá doprava a logistika tři až čtyři měsíce. Ze země původu jsou banány odesílány do země určení na chladničce. Například náklady na přepravu jednoho kontejneru ovoce o délce šesti metrů od Číny do Petrohradu budou mít až sto padesát tisíc rublů. V době přepravy banánů bude trvat třicet až padesát dnů. Další etapa dopravy je po železnici. Cena za dopravu se bude lišit v závislosti na tom, do jaké vzdálenosti je cílové město z přístavu odstraněno.

Specificita podnikání

Korupce zboží v procesu takové dlouhodobé přepravy nedochází, protože banány dozrávají nejen v dlaních, ale již na skladě. Jsou roztrhané velkými svazky, které jsou stále zcela zelené, když uplynulo jen čtyři měsíce od výskytu ovoce. Jedna hromada padesát až sto padesát banánů váží asi osmdesát až devadesát kilogramů. Jsou rozděleny na menší (například v supermarketech), jsou umývány a tříděny. Ovoce se skvrnami a poškozením jsou vyhozeny a zbytek je zabalen do speciálních ochranných krabic vyrobených z vláknité lepenky a v chladírenských blocích rozložených po celém světě.

A přesto existuje vysoké riziko, že se banány během přepravy zhorší. Přesněji, aby se zabránilo předčasnému zrání, jsou přepravovány v držácích chladírenských nádob, kde je teplota udržována na úrovni čtrnácti stupňů tepla. Proto na pláži jsou plody stále nezralé. Přeprava banánů po pozemku do místa určení by měla být provedena co nejdříve, protože právě během tohoto období dojde k největším ztrátám.

Pokud nejste v souladu s teplotním režimem alespoň o několik stupňů, ovoce může vyvíjet různé nemoci, takže byste měli být velice zodpovědní za pravidla pro skladování ovoce. Například pokud teplota skladu je pod čtrnáct stupňů, zaniknou jednotlivé banánové buňky, což způsobí zčernení ovoce. Výsledkem bude ztráta prezentace, může dojít k problémům s implementací.

Jak zrychlit zrání banánů

Mnozí dodavatelé usilují o umělé zrání ovoce. Za tímto účelem se používá ethylenu. Je přiváděno z válců do skladovací komory v koncentraci jednoho kubického metru plynu na jeden tisíc krychlových metrů vzduchu. Pouze pokud je ethylen nepřetržitě dodáván ovoce během jednoho dne, dochází k expozici, takže dodavatelé často používají automatické systémy dodávání plynu.

K vybavení spalovací komory budete potřebovat určitá zařízení, a to:

 • chladiče vzduchu, kondenzátory;
 • kompresorová jednotka;
 • systémy zvlhčování a větrání;
 • systém napájení ethylenu;
 • vzdálený monitorovací systém;
 • dávkový procesor.

Náklady na zařízení budou záviset na velikosti kamery, která je vybavena. V průměru, ventilační systém je cena 50-90 tisíc rublů, zvlhčovací systém - 120-250 tisíc rublů, chladicí a topná tělesa - až do výše 700 tisíc rublů, etilengeneratora koncentrovat - 70 tisíc rublů. Vzhledem k dodatečným materiálům a nákladům na instalační práce bude hotová kamera stát asi 1,5 milionu rublů. Můžete si objednat kameru na klíč.

Prodej zboží

Chcete-li zajistit prodej ovoce, musíte se dohodnout na spolupráci s obchody s potravinami a supermarkety. V této záležitosti však existují nuance. Takže pokud dodáváte zboží velkým supermarketem, je vaším úkolem pouze organizovat přepravu banánů do skladu v obchodě. To znamená, že proces dozrávání ovoce v tomto případě se vás netýká.

V takových velkých vývodech je zařízení pro správné skladování. Pokud se chystáte dodat ovoce na trhu nebo malých obchodů v podobě již dozrála, pak budete muset vybavit prostor pro skladování banánů a vybavit ji mrazírenské kontejnery a chladírnamy.

Mějte na paměti, že prodejci se řídí nejrychlejším prodejem produktů, takže při výběru mezi cenou a kvalitou upřednostňují druhou možnost, to znamená, že budou platit více, ale získají ovoce prezentace.

Doufáme, že článek vám pomohl pochopit specifika banánového podnikání. Hodně štěstí!

Ovoce, které se prodávají na jaře: odkud pocházejí, jak dlouho ukládaly a zda je jíst?

Jak můžete komentovat kvalitu a původ ovoce, které se na jaře prodávají v ruských obchodech. Proč Rusové upřednostňují jablka na banány a je voskovou barvou na jablkách nebezpečí pro zdraví. Komentovala vedoucí průmyslového portálu o jakosti a bezpečnosti ovocných produktů.

Asi 90% všech druhů ovoce na ruském trhu má zahraniční původ. Ze všech kategorií jsou na našem trhu nejvíce zastoupeny místní jablka (asi 35% trhu ruských jablek patří k místním produktům), bobule (místní producenty zaujímají zhruba čtvrtinu roční objem trhu) a malé množství slivků.

Téměř celý tento objem ovoce jde na prodej během nebo bezprostředně po sklizni. Nejdéle místní plody jsou jablka, ale obvykle končí v prosinci.

Pouze několik ruských výrobců jablek roste poměrně malými odrůdami a využívá moderní skladovací prostory, které umožňují, aby jejich výrobky prodávaly až do jarních měsíců.

Proto i v kategorii jablek se většina produktů, které spadají na regály v zimních a jarních měsících, pochází z jiných zemí.

Kde přinášejí ovoce Rusku v zimě a na jaře?

Geografie dodávky ovoce závisí na konkrétním druhu produktu. Například u většiny plodů období sklizně v určité oblasti v množství s možnou skladovatelností zpravidla nepřesahuje jeden a půl až tři měsíce.

Směr dodávky bobulí se tak během roku mění mnohokrát.

Dovoz kamenů a hroznů pro rok je také několikrát kompletně přestavěn.

V takovém případě se banány nebo ananasy pěstují ve stejných regionech po celý rok a země - dodavatelé těchto plodin se téměř nemění.

Pro dodávky jablek, hrušek a citrusových plodů se obvykle jedná o dvě hlavní období - sezónu dodávek ze severní polokoule a období dodávek z jižní polokoule.

 • Na podzim a většinu zimy získáváme ovoce ze zemí severní polokoule - Polsko, Holandsko, Itálie, Řecko, Španělsko, Turecko, Maroko, Čína, Egypt a další.
 • A v únoru až březnu začínají dodávat do Ruska zásoby z jižní polokoule - Argentina, Chile, Brazílie, Jižní Afrika a další.

Nejlevnějším ovocem, který je na našem trhu v zimním a jarním období, jsou jablka, banány, pomeranče a mandarinky. Oni tvoří hlavní objem trhu, protože většina spotřebitelů v naší zemi se snaží koupit ovoce levnější.

Proč banány začaly kupovat víc než jablka?

Po zavedení ruského embarga přichází velký objem evropského ovoce prostřednictvím třetích zemí.

V důsledku toho vzrostly náklady, sortiment se snížil a kvalita ovoce, kterou mají ruští spotřebitelé k dispozici v zimě a na jaře, se zhoršila.

Výrobky jsou zejména nuceny podstoupit delší přepravu nebo nadměrné balení, což poškozuje jejich bezpečnost a kvalitu.

Mimochodem, z tohoto důvodu se v posledních letech na našem trhu jsme byli svědky snížení podílu jablek a zvýšit podíl banánů a citrusových plodů, neboť tyto téměř nespadají pod embargo av důsledku toho se ukázalo, že jsou nejlevnější zdrojem vitamínů pro Rusy.

Jablka pokryté voskem: jak nebezpečné jsou tyto ovoce?

Problém spojený s voskem ovoce a zeleniny je částečně přehnaný. Výrobci svědomitosti pokrývají své výrobky certifikovanými složkami potravin, které nepoškozují zdraví spotřebitelů.

Podobné směsi ve směsích se používají zejména při výrobě cukrářských výrobků - dražé a jiných sladkostí s lesklým povrchem. Pro takové ovoce nejsou nutné žádné další postupy. Nevyřezáváte skořápky.

V případě nespravedlivých výrobců si spotřebitel nemůže být jistý žádnou fází výroby:

 • kultivace a používání hnojiv, pesticidů a herbicidů;
 • zpracování, včetně voskování;
 • balení a aplikace obalových materiálů;
 • skladování a přepravy, včetně dodržování teplotního režimu a používání technologií, které prodlužují skladovatelnost výrobků.

Klíčovou otázkou je tedy zodpovědnost a pověst výrobce ovoce.

Je mnohem spolehlivější koupit plody velkých producentů, kteří sledují všechny procesy pěstování, zpracování, skladování a přepravy ve vlastních výrobních zařízeních av podnicích svých partnerů.

Zejména nákup ovoce v malých zemědělců, významní výrobci nutně vyžadovat zavedení takových farem přísně některé technologie pěstování a zpracování, a bedlivě sledovat dodržování všech standardů, pokud je poskytovatelem společnost je plně zodpovědný za kvalitu výrobků prodávaných pod svou značkou.

Životnost jablek od ruských producentů se bude lišit od odrůdy. Časné odrůdy, jejichž sklizeň se sklízí v létě, se obvykle skladují nejdéle několik týdnů. Tradiční pozdní odrůdy pro Rusko mají trvanlivost jeden až čtyři měsíce.

A jak jsem již napsal výše, někteří naši producenti nyní rodí světové odrůdy jablek a používají moderní skladovací technologie, které umožňují jejich skladování po dobu šesti měsíců a déle. Opravdu doufám, že počet takových producentů a výroba jablek takových slibných odrůd v naší zemi v příštích letech poroste k potěšení spotřebitelů.

Názor autorů Společenství se nesmí shodovat s oficiálním postavením organizace "Roskontrol". Chcete přidat nebo objekt? Můžete to udělat v komentářích nebo psát vlastní věci.