Zabezpečené úložiště jako podnik

Jste majitel velkých prázdných prostor nebo území? Pak byste měli myslet na to, jak profitovat z toho. Nejoptimálnějším způsobem je zodpovědné ukládání. Existuje mnoho společností, které se zajímají o propagaci svých produktů ve vašem regionu, které vyžadují určitý úložný prostor. Existuje poptávka - vytvořit nabídku.

Podnik v odpovědném úložišti

Vytvoření dobrého dodavatelského řetězce pro dodávku zboží spotřebiteli je dostupnost skladových prostor v oblasti propagace. Mnoho společností mimo město, které rozšiřují trhy, má zájem o získání takové služby jako odpovědného úložiště. Co je to za to? Aby se zajistilo, že jejich zboží bude co nejblíže spotřebiteli a že spotřebitel obdrží své zboží co nejdříve. A to je možné, pokud se zboží nachází ve stejném regionu jako spotřebitel.

Nápověda

Na základě smlouvy o skladování, jedna strana (uschovatele) uchovává věc přenese ji druhou stranou (vkladatelů) a vrátit tuto věc neporušené (str.1 art. 886 občanského zákoníku). Občanský zákoník Ruské federace podrobně popisuje pravidla upravující vztahy v oblasti smluv o skladování majetku. Spolu s obecnými ustanoveními (§ 1 gl.47 občanského zákoníku), vztahující se na všechny typy smluv o skladování, občanský zákoník obsahuje pravidla určené k uskladnění na skladě, vazba (§ 2 gl.47 občanského zákoníku) a speciální druhy uschování (§ 3 47 občanského zákoníku Ruské federace).

Jak provést odpovědné ukládání

Společnosti, správce a vkladatel uzavřou smlouvu o bezpečné úschově. V souladu se smlouvou jedna společnost svěřuje a druhá přebírá povinnost ukládat jeden nebo jiný produkt. Jedna společnost platí odpovědné skladování zboží a druhá zajišťuje bezpečnost zboží a včasné vrácení zboží spotřebiteli.

Náklady na odpovědné ukládání

Náklady na odpovědné skladování se skládají z několika ukazatelů:

 • Přímo náklady na pronájem skladiště
 • V případě potřeby - sdružování a zasílání objednávek
 • Operace nakládky a vykládky

Smlouvy o bezpečné uskladnění jsou často uzavřeny společnostmi pro celou řadu služeb. To šetří dodavatele z údržby na bilanci dalších pracovníků k organizaci logistického procesu.

Co je požadováno pro organizaci skladů odpovědného úložiště.

Za účelem zahájení takové činnosti byste měli mít skladovací prostory. Studené hangáry, teplé skladovací prostory, ledničky, otevřené prostory - to vše závisí na tom, jakou skupinu zboží si přejete bezpečně udržet. Je žádoucí, aby se skladové prostory nacházely v blízkosti hlavních dopravních tepen: letiště, železniční stanice, federální dálnice.

Sklady by měly být vybaveny regálem, nakládacím a vykládacím zařízením, bezpečnostním a údržbářským personálem. Pokud jste schopni vytvořit takový komplex skladových služeb finančně a organizačně - hodně štěstí v obchodě a prosperitě!

Zodpovědné ukládání obchodního plánu

K propagaci svých produktů a rozvoji nového trhu potřebují společnosti skladové prostory. A poptávka po nich neustále roste. Pokud tedy vlastníte prázdné prostory (jako volné území bez volby), můžete organizovat podnik založený na odpovědném úložišti. To je důležitá souvislost v dlouhém dodavatelském řetězci, a proto taková obchodní myšlenka slibuje poměrně dobrý zisk.

Podnikání založené na odpovědném úložišti: co potřebujete vědět?

Nejjednodušší způsob, jak začít, je, pokud je k dispozici vhodná místnost. V tomto případě stačí uzavřít smlouvu o skladování. Občanský zákoník Ruské federace dostatečně podrobně popisuje pravidla, kterými se tento postup řídí. Proto jedna strana platí za služby zodpovědného skladování a druhá se zavazuje udržovat dodané zboží a v případě potřeby poskytovat spotřebiteli včasnou dodávku. Jaké jsou požadavky odpovědného skladovacího skladu?

 1. Je umístěn nedaleko hlavních městských dopravních tepen, tím rychleji budou, tím lépe.
 2. Sklad by měl být vybaven oběma regály a různými nakládacími a vykládacími zařízeními.
 3. Je třeba mít dostatečný počet obsluhujících. A není to jen o pohybujícím se a čistícím prostředku, ale také o ochraně.

Z charakteristik skladovacích prostor (studeného hangáru, otevřeného prostoru, studených místností nebo teplých suchých místností) závisí konkrétní směr práce. Koneckonců, právě tento indikátor určuje výběr konkrétní skupiny zboží, které budete mít za zodpovědné ukládání.

Zodpovědné ukládání obchodního plánu

Společně s ostatními členy ruského trhu self-storage (osobní úložiště) Matveev má v úmyslu učit Rusy, aby to není na balkoně nebo v garáži a ve speciálních skladech, které jsou v docházkové vzdálenosti od domu. V 60. letech se v USA objevily první sklady jednotlivých skladů. V současné době jejich celková plocha ve Spojených státech přesahuje 200 milionů metrů čtverečních. m, objem trhu se odhaduje na 23 miliard $ V Evropě je tato služba rozšířena méně a nejrozvinutější v Dánsku, Nizozemsku a ve Spojeném království, a celkový objem trhu v EU se odhaduje na 3 miliardy € v Rusku, první self-storage -.. Key Space - byla otevřena v roce 2008 rok, pocházel z UFG, ale trvalo ne více než rok: nájemce ukončil nájem a podnik přestal existovat.

Typické jednotlivé sklad - vyhřívaný sklad, rozdělen do krabic různých velikostí (. 0,5 až 30 čtverečních) jsou pronajímateli jedinců (70% v průměru na trhu) a malé firmy (zbývajících 30%). Nájemce může ukládat vše do skladu, které není zakázáno zákonem a konkrétním pronajímatelem. Doba pronájmu je od dvou týdnů do 11 měsíců (neregistrujte smlouvu s Rosreestrem). Cena je asi 1000 rublů. pro 1 čtverec. m za měsíc při pronájmu průměrného boxu (4-6 m2) za maximální dobu.

Sklad na osobu

Poskytování skladů pro individuální skladování, 1 čtverec. m na osobu

Evropa (v průměru) - 0,01

Zdroj: společnost Deloitte pověřila společnost Self Storage Association UK.

"Každý říkal kategoricky" ne! "Na můj projekt"

Myšlenka založit firmu na vybudování sítě jednotlivých skladových skladů Pavel Matveyev přišla po třetí sklenici červeného vína v předvečer nového roku 2009. Kvůli finanční krizi, která přišla do Ruska, byl budoucí podnikatel bez práce: lékařský projekt ve skupině Renova, který pod dohledem majitele podniku Viktora Vekselberga dohlížel, byl zmrazen až do lepších časů. "Z tohoto důvodu jsem opustil investiční management společnosti Interros a teď jsem nezaměstnaný," vzpomíná Matveyev v rozhovoru pro RBC. - V tu chvíli jsem se rozhodl, že už nechci být zaměstnán. Byla myšlenka vytvořit sklady pro uložení věcí. "

Myšlenka podnikání Paul "špehoval" v raném mládí, když studoval v USA. „Musel jsem se stal lékařem, stejně jako všechno ostatní v mé rodině, ale těžká 1990 táta rozhodl, že lék je lepší nejít: Můj synu, kde plyn a ropa - tam bude vždy peníze,“ - říká, že mandát podnikatel otce. Takže Matveyev byl student na Akademii řízení. Ordzhonikidze, ale ne dlouho. V roce 1994 nastoupil na americkou univerzitu Drake. Poté, co absolvoval tři roky a získal bakalářský titul v oboru managementu, Matvejev se vrátil do Ruska. Pracoval jako asistent auditora KPMG, Buz a Accenture, pak - v TNK-BP, který v roce 2007 vzrostl na náčelníka štábu Viktor Vekselberg - výkonný ředitel pro rozvoj, plynu podniku TNK-BP. "V tu chvíli jsem si uvědomil, že jsem dosáhl stropu, což je maximum v mé administrativní kariéře, a rozhodl se odejít pro vedení investiční činnosti společnosti Interros," říká Matveyev. Ale když tam dva roky nepracoval, vrátil se na počátek Vekselbergu.

Pro Silvestr 2009 Matveev načrtl finančního modelu pro budoucnost firmy, přišel s názvem „Skladovka“, a dokonce i za pomoci nezávislých lakovaných logo - „visací zámek s domu“, a 13. ledna 2009 požádala o registraci „Skladovka“, kde byl jediným zakladatelem. "Vytiskl jsem krásnou prezentaci a vizitky. Jelikož jsem neměl žádné přátele podnikatelů, posadil jsem se a začal vyzývat své bývalé kolegy. Každý řekl kategoricky "ne!" K mému projektu, "říká Matveyev. "Nyní jasně chápu, že se změnou aktivit, jakmile opustíte vedení a začnete podnikat, může být notebook vyhozen." Ale dva bývalí kolegové - Nikolay Kapitonenko TNK-BP a Peter Prikhodko, z „Interros“ - myšlenkou s efektní skladu.

„Vzhledem k tomu, sovets FIR krát bohatí Rusové bydlení je nízká a úroveň bohatství (včetně počtu kusů) v posledních 20 letech rozrostla, takže potřeba jejich storage služeb je vysoká a stále roste - vysvětluje RBC zájem na projektu, Peter Prikhodko. "Na rozdíl od většiny podniků," buy-sell ", tohle je navrženo po desetiletí, což mě přitahuje." Pro tři investoři investovali 0,5 milionu osobních úspor do otevření prvního skladu v Ryabinově. Pro „desítky tisíc dolarů,“ koupili nádivka stock zavřel mezerník a trpkou zkušenost předchůdců, se rozhodl, že sklad na Ryabinovaya otevřen v pronajatém prostoru nebude výjimkou: zbytek společnosti bude stavět své vlastní od nuly.

Podle Matveeva, bylo to nejen v nebezpečí, že by majitel mohl kdykoliv hodit nájemce na ulici, ale to je vnímán investory o 80% jako podnikání v oblasti nemovitostí a pouze 20% z obchodního Self-Storage v Evropě a USA jako poskytování služeb. Na základě příkladu úspěšné britské společnosti Big Yellow. Provozuje 54 skladů, zejména v Londýně, o celkové ploše 320 tisíc metrů čtverečních. (z toho 180 000 m2 vlastnictví) as příjmy ve výši 118 milionů dolarů ve fiskálním roce 2013 oceňovaly investoři na 1,2 miliardy dolarů.

Další pohled na vlastní skladování

Jeden z průkopníků ruského trhu vlastního skladování je bývalý majitel továrny cukrovinek Odintsovo Andrei Korkunov. V roce 2009 spolu s partnerem Vladimírem Singerem založil společnost Mobius (mobilní individuální univerzální sklad), která začala poskytovat individuální skladovací služby v Moskvě. Skladování je nabízeno v kontejnerech, které stojí v otevřených prostorech v různých částech Moskvy, a na žádost klienta může být dodáno do jeho domova. V současné době Mobius má 25 tisíc metrů čtverečních. m pronajatého prostoru.

Ne všichni účastníci trhu však věří v příslib "kontejnerového" přístupu: klimatické rysy Ruska neumožňují skladovat věci v neohřívaných kontejnerech pod širým nebem. Ale tato technologie má své výhody, říká Ekaterina Fedorovská, generální ředitelka společnosti: "Například je snadné jezdit do našeho modulu nebo objednat demontáž modulu do domu nebo na dacha. Můžeme snadno rozšiřovat oblast skladových komplexů, měnit jejich umístění na ziskovější. To vše nám dává možnost nabídnout klientovi atraktivnější cenu za pronájem - od 25 rublů. za den za 1 čtverec. m. "

Téměř každý, kdo začal podnikat Self-Storage, udělal to nájemní plochy: takže byste eresh tím méně rizik na začátku - ke studiu na trh, odstraňuje pochybnosti. "Ve svých prostorách je ziskovost podniku výrazně vyšší než v pronajatých. Dáváme přednost koupi ready-made prostor, spíše než budovat od nuly - říká RBC zakladatel „Rentaboks“ Artem Semenov. - Novostavba, samozřejmě, lepší než ten starý - Existují žádné problémy s opravami a údržbou, protože jste původně postaven to pro vaše podnikání, ale stavět na zelené louce vyžaduje, aby vám dát peníze nejprve do země, a pak ve stavebnictví, a nejméně po dobu tří let nemáte příjmy. A když si koupíte dokončenou budovu, vyděláváte za 6 měsíců. Proto se domníváme, že nákup je nejpravděpodobnějším přístupem. "

"Třetí země, třetí - stavba, třetí - plnění"

Pochybnosti Semenov potvrzené zkušeností "Warehouse". "V roce 2010 jsme našli investor - soukromou nadaci" Strategy ", která se dohodla investovat do projektu několik desítek miliónů dolarů," řekl Matveyev. První vestavná skladová společnost byla otevřena v roce 2011: hodně času stráveného hledání místa, registrace všech povolení. Získali jsme zkušenosti s našimi vlastními chybami: v roce 2010 jsme narazili na podvodníky, kteří slíbili, že vyřeší problém získání půdy k pronájmu a zmizeli spolu s vkladem. "Před příchodem týmu Sobyanina nebylo jasné, kde hledat půdu, jak ji znovu vystavit z jednoho druhu použití do druhého," stěžuje si Matveyev. - Nyní je vše mnohem průhlednější: účastníme se aukcí za právo na pronájem. V roce 2014 vyhrál dva. "

„Projekt“ Skladovka „obrátil naši pozornost k faktu, že self-storage firma obchoduje na velmi vysoké násobky EBITDA (v průměru 22), - ředitel investičního fondu“ Strategie „Dmitrij Logvinenko. "Tento jev vyplývá ze skutečnosti, že peněžní tok, který podniky v tomto odvětví získávají, je stabilní a odolný vůči krizím." Podle Logvinenko, investice fondu do projektu v současné době překročila 1 miliard rublů. V roce 2015 bude fond financovat výstavbu tří skladů a v roce 2016 „Skladovka“ by měly být rozvíjeny na úkor vlastních zdrojů a obchodních úvěrů. „Jsme přesvědčeni, že po vydání úrovni 15-20 objektů“ Skladovka „bude atraktivní i pro strategické investory nebo budou moci vstoupit do IPO, - řekl Logvinenko. "Je možné, že tato společnost zůstane v našem portfoliu jako hotovostní kráva s přijatelnou návratností investovaného kapitálu."

"Sklad" v obrázcích

7 skladů v síti "Warehouse" (vše v Moskvě)

20 skladů by mělo být do konce roku 2017 (vše v Moskvě)

4500 metrů čtverečních. m - průměrná pronajatá skladovací plocha

1000 rublů. pro 1 čtverec. m - průměrná cena pronájmu

3500 metrů čtverečních. m - optimální pozemek pod "Warehouse"

Investice do prvních skladů o rozloze 4500 m2. m činil zhruba 140 milionů rublů. v každém. Podle Matveeva, třetina z této částky - právo přistát, třetí - stavba, třetí - "plnění" skladu. Pozemky jsou vybírány v rezidenčních oblastech hlavního města, takže v 15minutovém karavanu žije zhruba 150-200 tisíc lidí. "Očekáváme, že naši zákazníci budou až 1% obyvatel okresu, který v průměru pronajímá 4-5 m2. m, "říká Matveyev. Chtěl by si koupit místo v centru, přinejmenším podél vnějšího okraje TTC, ale ceny za tamní kousnutí. "A tak každý rok náklady na výstavbu skladů rostou o zhruba 15%," stěžuje si podnikatel. Proto se sklady, které společnost otevřely v roce 2013, stály již za 180 milionů rublů. A tři, které budou otevřeny v roce 2015, mohou být ještě dražší.

Sklad v plném zatížení o rozloze 4000-5000 m2. m by mělo přinést asi 50 milionů rublů. příjmů za rok. Režie v „stavebního modelu“ vám umožní pracovat s rozpětím ve výši 50%, v souladu s Matveev (od Big Yellow marži EBITDA ve výši 64%), ale v nájemních modelových marží bude polovina - nájemné v hlavním městě jsou vysoké a spotřebují až o 30% tržeb. Podle SPARK, v roce 2013 LLC "Skladovka" vydělal 44,2 milionů rublů. (asi 1,4 milionu dolarů v průměrné sazbě), ale přijala ztrátu 12 milionů rublů. "Jsme v investiční fázi, takže je příliš brzy na to, abychom mluvili o ziscích," vysvětluje Matveyev. - Kromě toho máme pro budoucnost "nafouknutou" firemní kancelář: v následujících letech plánujeme v Moskvě otevřít alespoň tři sklady ročně. " Údaje za rok 2014 ve společnosti nezveřejňují. Provozní výnos, podle Matveeva, sklad v průběhu roku jako náplň a návratnost investice do jeho stavbě musí být pět let. O tři roky později "Warehouse" očekává, že bude mít 20 skladů pouze v hlavním městě o celkové ploše více než 100 tisíc metrů čtverečních. m, a příjmy by se měly přiblížit k drahé miliardě. Zatímco rublů.

"Přestože potopa"

Na rozvinutějších trzích dosahuje až 10% výnosů z vlastního skladování a souvisejících služeb: pojištění, dodávky a balení. Skotské a krabice moskevských kupují, objednávají se stěhovací služby. Ale pojištění nepůjde: v „Skladovke“ snažila prodat zákazníkům, kteří si pronajal pole v době opravy bytového, pojišťovnictví „záplavě“ v „Alfa pojištění“, ale porozumění není splněna.

Myšlenka č. 172: ziskovost podnikání ve formě vlastního velkoobchodního skladu

Zájem o otevření velkoobchodního skladu od začátku stojí za to studovat rady podnikatelů. Pomohou vypočítat ziskovost a vytvořit podnikatelský plán pro budoucí podnikání. Rychlý hospodářský růst, rozvoj infrastruktury činí ziskové investovat peníze.

Sklad není jen místem skladování zboží, ale i různými produkty: nábytek, věci, nářadí. Takový komplex musí být řádně uspořádán tak, aby měl regály, nakladače, chladicí zařízení, bezpečnostní systém. Odborníci tvrdí, že poptávka po skladových zásobách přesahuje nabídku, než je to, co se používá při zahájení podnikání od začátku.

Charakteristika projektu

Velkoobchodní sklady jsou pro podnikatele důležité a jsou požadovány. Důvodem je skutečnost, že jejich činnost souvisí s obratem. V současné době poptávka překonává nabídku dvakrát, takže se můžete naučit, jak otevřít velký sklad a vydělat peníze.

Myšlenkou podnikatelské činnosti je nákup zboží ve velkém množství za přijatelnou cenu av budoucím prodeji za příplatek. Specializujte se lépe na jednom produktu, abyste mohli důkladně prozkoumat rozsah činností a efektivně podnikat.

V této oblasti jim pomáhá dostupnost skladového komplexu v nejbližším okolí. K otevření podnikání bude nutné nejen vypracovat obchodní plán, ale také zvážit efektivní myšlenky, najít odbytiště, uzavřít smlouvy, postarat se o vykládku a nakládku zboží.

Co potřebujete?

Budoucí podnikatel bude potřebovat:

 1. Vytvořte obchodní plán pro velkoobchodní sklad.
 2. Stavět nebo koupit pokoj.
 3. Vyberte vhodné zařízení.
 4. Pozvat zaměstnance.
 5. Získat dokumentaci k povolení.

Studují poptávku po skladech a prodeji v regionu. Pokud otevříme takový obchodní bod, musíme nejprve studovat konkurenceschopnost. Před výběrem produktu, který má být prodán, je nutné analyzovat poptávku po něm, obrat. To, co se má realizovat, by nemělo záviset na sezóně a ekonomických podmínkách. To vám umožní profitovat po celý rok.

Analýza trhu

Začněte následujícím způsobem:

 • rozhodnout, u které skupiny zboží se otevře skladovací místnost;
 • analyzovat poptávku mezi implementátory;
 • rozhodnout, jaký druh skladu bude (rezervní, velkoobchodní, maloobchodní, sezónní);
 • načtěte seznam nájemců a potenciálních partnerů.

Můžete využít rady odborníka v oboru skladové logistiky. Uvnitř místnosti je třeba kompetentně uspořádat prostor a rozdělit jej na prostory pro příjem zboží, manipulaci a nakládání, skladování a skladování.

Dokumenty

Architektonická a urbanistická dokumentace odráží tyto ekonomické úkoly:

 1. Dopravní dostupnost, parkoviště.
 2. Zařízení s vybavením.
 3. Parametry pokoje.
 4. Přítomnost pomocných zařízení určených k vykládce nebo nakládce zboží.
 5. Stavební materiály.
 6. Počet pracovníků.

Místnost

Jedná se o složitou komplexní strukturu. Zde je instalováno speciální zařízení, které je nezbytné pro uskladnění zboží. Nejvýhodnější konstrukce skladu pomocí nejlepších technologií. Je výhodné použít stavební materiály, které umožňují budování staveb v krátké době.

V takovém případě můžete zpočátku postavit strukturu, která splní všechna kritéria. Náklady na výstavbu ovlivňují typ struktury a skladu. Je lepší podívat se na příklady moderních projektů.

Pronájmy jsou ziskové pouze v několika případech:

 • s možností dalšího vykoupení;
 • s dlouhodobým pronájmem, který umožní přeměnu budovy uvnitř budovy.

Existuje několik typů skladu:

 1. Třída A - nová budova postavená speciálně pro skladový komplex. Splňuje všechny standardy a zónování probíhá interně. Budova se nachází vedle hlavních silnic, takže existují pohodlné schémata vchodu. Vyznačuje se dostupností autonomní komunikace a bezpečnostního systému.
 2. Třída B je renovovaný starý sklad, který nesplňuje požadavky. Chcete-li začít, musíte opravit a investovat do vybavení.
 3. Třída C - nemovitost, která byla určena k jiným účelům, například hangáry, motorové skladiště. Aby začali fungovat takový předpoklad, investují peníze.
 4. Třída D - budovy, které jsou vhodné pouze pro skladování zboží nebo surovin, které nepotřebují zvláštní skladovací podmínky.

Zařízení

Aby byla ziskovost vysoká, musíte tuto oblast zorganizovat kompetentně. V potravinářských skladech je důležité zajistit, aby se produkty nezkazovaly.

To bude vyžadovat instalaci chladicího zařízení. Také potřebujeme regály, na kterých je zboží uloženo.

Zaměstnanci

Případ je svěřen zodpovědným zaměstnancům, kteří komunikují s obchodními zástupci, hledají maloobchodní prodejny. Zasílatelé, účetní, pokladní, řidiči, skladovatelé, provozovatelé - počet zaměstnanců závisí na rozsahu projektu. Minimální sklad bude vyžadovat méně pracovní síly.

Můžete najít šéfa pro vaši základnu a on sám vybere lidi, s nimiž je pro něj vhodné spolupracovat. Dokonce i pro mini skladiště bude vyžadováno pět pracovníků.

Video: velkoobchod.

Financování

V závislosti na zařízení se vypočítá výše investice. Například vybavení objektu na ploše 3000 čtverečních metrů bude vyžadovat 10 milionů rublů. Tyto finanční prostředky půjdou za zaplacení pozemku, budování nebo pronájmu místnosti, přípravu infrastruktury a řádného vybavování prostoru.

Pokud jde o výtěžek, objekt na 1000 čtverečních metrů m. přináší zisk z 2 000 000 rublů. Čím větší je budova, tím vyšší je očekávaný příjem.

Sklad skladu podnikatelského plánu - vytvoření komplexu pro poskytování skladových služeb pro odpovědné skladování výrobků

Autor: Constanta LLC
Počet stran: 41
Jazyk přehledu: ruština
Datum vydání: 2010
Způsob poskytování: V elektronické podobě
Cena: 11 900 rub.

Popis studie "Podnikatelský plán skladu - vytvoření komplexu pro poskytování skladových služeb pro odpovědné skladování výrobků (s finančním modelem)"

Podnikatelský plán pro organizaci komplexu poskytovat skladové služby odpovědné produktů pro ukládání dat - obchodní plán projektu je vybudovat sklad, který je určen pro skladování a velkoobchodní prodej v potravinářských produktech a je umístěn v průmyslové zóně

Typický obchodní plán byl vypracován s přihlédnutím k ustanovení „Směrnice o posuzování investičních projektů (schválen. RF Ministerstvo hospodářství, Ministerstvo financí a stavebnictví výboru Státní Ruské federace dne 21. června 1999 № 477 ES).

Kompletní se standardním projektem obdržíte specializovaný softwarový produkt pro výpočet efektivity investic "Investiční analýza", který vám umožní provést potřebné změny. Stačí změnit základní parametry projektu a celý model se automaticky změní.

ÚČEL PROJEKTU

Cílem projektu je vytvoření skladového komplexu určeného pro skladování a velkoobchod s potravinami, který se skládá z:

Skladová budova bude rozdělena do tří zón, jejichž prostory budou použity pro skladování:

· 10.000 m 2 - suché skladovací prostory pro umístění alkoholických nápojů;

· 10000 m 2 - suché skladovací prostory pro umístění průmyslových výrobků

· 8000 m2 - sklady pro uvádění výrobků s regulací teploty 0-8 0 C, který se skládá ze čtyř komor pro skladování ovoce a zeleniny s teplotním režimem 2-8 0 C a úložným prostorem s regulací teploty gastronomie 0-2 s 0

· 2500 m 2 - sklady určené pro skladování zmrazených produktů s teplotním režimem -18 - -20 C 0

Celkový počet palet bude asi 90 000 - 6 vrstev 15 000 palet.

Faktoru využití skladovací prostor (specifická hmotnost užitná plocha skladu) je nastaven na 0,51 z celkové plochy skladu tedy užitečné skladu plocha, na níž přímo skladovaných produktů (stojanů, piloty a další zařízení pro ukládání zboží) bude 15000m 2.

AKČNÍ PROJEKT

Výstavba vlastních skladových prostor třídy B je velmi důležitá, protože kvůli nedostatku skladových kapacit tříd A a B na velkoobchodním trhu v Rusku je vážný problém nedostatku skladovacího systému pro výrobky. Téměř všechny víceúčelové sklady v Rusku byly vytvořeny před více než třiceti lety a nesplňují moderní požadavky logistiky, takže jejich provoz je na prahu návratnosti.

Chladicí kapacity pro skladování zeleniny, ovoce, gastronomie a také chladicí kapacity jsou velmi aktuální. Poptávka po moderních terminálech roste o cca 20% ročně. V tomto ohledu zvláštní význam, je neschopnost vlastníků skladovacích terminálů chladných investovat do obnovy majetku, stejně jako přináší značnou zásluhu na výstavbu nových zařízení za rozumných podmínek bez účasti státu. Akutní nedostatek chladicích kapacit v produkčních oblastech, a zejména v oblastech spotřeby, může vést k poklesu spotřeby produktů obyvatelstvem.

MARKETOVÝ TRH PRO PROJEKT

Dnes existuje jen velmi málo kvalitních moderních skladů. Stávající skladovací kapacity se schopností skladovat zeleninu, ovoce a chladicí kapacity jsou rozděleny do dvou částí:

• moderní, vlastněné obchodními sítěmi, které mají dostatečný obrat, ale které prodávají malou část výstupu a nekupují své kapacity kvůli přetížení;

• zastaralé, patřící různým soukromým majitelům, zaměřené na dlouhodobé skladování produktů, takže jejich technické možnosti neumožňují udržení dostatečného obratu potřebného pro rybí trh.

Posuzování tržního nájemného specializovaných skladovacích zařízení, je třeba poznamenat, že nedostatek dostupného chladícího kapacity je umocněn stažení zastaralých chladniček, vzhledem k jejich stavu a environmentálních rizik. Každý rok poptávka po chladicí kapacitě roste o 20%.

INVESTICE

Investice potřebné pro realizaci projektu na základě odborného posouzení jsou 704,0 milionů rublů.

Investice budou zaměřeny na:

1. Financování výstavby skladů, hlavní technologické zařízení pro provoz skladových komplexů - 700 milionů rublů., Včetně:

· 25 milionů rublů. - náklady na projektové zpracování, včetně:

i. Ve skladu - 20 milionů rublů.

ii. Pro správní budovu - 5 milionů rublů.

· 27,0 milionů rublů. - náklady na vybavení

· 40 milionů rublů. - náklady na skladovací zařízení pro skladování zboží na paletách (ve výši 0,4 tisíc rublů. pro paletování [1]).

2. Financování mzdy v přípravné fázi a do měsíce po zahájení projektu - 5 milionů rublů.

3. Geofyzikální průzkum - 1,5 milionu rublů.

4. Potřeba propojit elektrikáře (zaplatit za energii) - 24,0 milionů rublů.

5. Udělejte to. podmínky pro připojení elektřiny - 16,0 milionů rublů.

6. Výstavba vodovodu (výstavba studny, položení vodovodu na hranici zařízení) - 3,0 mil. Rublů.

7. Vedení do kanalizace - 2,5 milionu rublů.

8. Ostatní výdaje - 23,4 milionu rublů [2].

FINANCOVÁNÍ PROJEKTU

Financování se provádí na úkor vlastních a vypůjčených prostředků, z toho - 563,2 - na úkor půjčky, 140,8 - na úkor vlastních prostředků:

V prvním čtvrtletí roku 2011:

364,0 milionů rublů. - na úkor úvěru;

91,0 milionů rublů. - na úkor vlastních zdrojů.

Ve třetím čtvrtletí roku 2011:

155,2 milionů rublů. - na úkor úvěru;

38,8 milionů rublů. - na úkor vlastních zdrojů.

V prvním čtvrtletí roku 2012:

44,0 milionů rublů. - na úkor úvěru;

11,0 milionů rublů. - na úkor vlastních zdrojů.

Celková výše přiložených kreditních prostředků bude 704 milionů rublů.

Úroková sazba úvěru je stanovena na 12% ročně.

Plán splácení a splácení je uveden v kapitole 6.9.

SÍLY PROJEKTU

S cílem zlepšit činnost skladu a pohodlí obsluhy těžkých vozidel je na jeho území plánováno:

TRH PROJEKTU

Rozsah průmyslového trhu výrobků je globální, ale v tomto obchodním plánu se práce zabývá regionálním trhem regionu XXX a v sousedních okresech a okresech. Spotřebitelé mohou být stravovacími podniky, obchody a malými sklady v okruhu více než 100 kilometrů od místa skladového komplexu.

OBSAH

I. SHRNUTÍ PROJEKTU
II. Iniciátor projektu
III. Podstata navrhovaného projektu

3.1. Umístění nemovitosti
3.2. Popis produktu (služby)
3.3. Technologie výrobku (služby)
3.4. Charakteristika nakupovaného zařízení (zařízení)
3.5. Ekologické otázky výroby

IV. ANALÝZA POSTAVY PODNIKATELSKÉHO PRŮMYSLU
V. ANALÝZA TRHŮ PRODEJ PRODUKTŮ A NÁKUP SUROVIN

5.1. Suroviny, materiály a komponenty na trhu
5.2. Hospodářská soutěž na trhu

VI. FINANČNÍ PLÁN

6.1. Termíny a předpoklady přijaté k výpočtu
6.2. Náklady na projekt

6.2.2. Vozidla a zařízení

6.3. Organizační a personální struktura. Zaměstnanci.
6.4. Aktuální a další náklady

6.4.1. Pojištění
6.4.2. Výrobní náklady
6.4.3. Administrativní platby
6.4.4. Náklady na regálové zařízení

6.5. Plánovaná kalkulace
6.6. Výrobní program je dynamika výstupu.
6.7. Plán finančních toků
6.8. Popis daňového prostředí. Výhody.
6.9. Celkové investiční náklady a splatnosti
6.10. Náhrada projektu. Odhad ekonomické efektivnosti projektu

6.10.1. Hlavní ukazatele ekonomické efektivnosti projektu
6.10.2. Odhad stability (citlivosti) projektu

6.11. Rozpočtová účinnost

Aplikace

[1] Palety budou zakoupeny na sekundárním trhu

[2] Včetně plateb do rozpočtu města (podle plánu)

Demo verze (zip) (Stahování je dostupné pouze pro registrované uživatele)

Jak otevřít sklad dočasného úložiště

Sklady jsou vždy požadovány malými a středními podniky. Často podniky nemohou stavět a udržovat své vlastní sklady a jsou připraveny platit za skladování a skladování zboží a zboží. Podnikání spojené s výstavbou a údržbou skladu nepředpokládá výrobu výrobků a prodej, takže lze jej přičíst kategorii stabilních a jednoduchých forem řízení.

Moderní sklad je komplex vybaven chladícími komorami, policemi, bezpečnostním systémem, nakladačem a dalším vybavením. Ve velkých městech je denní množství tun, které vyžadují skladování. V malých městech existují také společnosti, které potřebují skladové služby.

Zvýšená a neustálá poptávka po skladových zařízeních nám umožňuje zvážit výstavbu, údržbu a pronájem skladu jako ziskové podnikání. V současné době je potřeba skladů spokojena pouze o 50%, takže můžeme předpokládat, že investoři budou souhlasit s tím, že se na projektu podílejí.

Jak uspořádat efektivní skladový obchod

Formát skladu

Existují čtyři typy skladů: A, B, C a D. Sklady typu A v poslední době velmi žádané, protože poskytují proti prachu podlahy, výška stropu 10 m, a protipožární systémy. Dovozci preferují takové sklady, protože splňují mezinárodní požadavky. Při definování formátu budoucího skladu analyzujte poptávku ve vaší oblasti.

Pronajmout nebo stavět?

Podle odborníků je výhodnější postavit si vlastní prostory. Moderní technologie umožňuje v krátké době vybudovat kovovou konstrukci, která splňuje všechny požadavky. Pronájem je účelné, pokud je možné uzavřít dlouhodobou smlouvu a kompletně znovu vybavit staré prostory. Udejte přednost návrhům, které umožňují vykoupení prostor.

Materiální zdroje

Můžete si vytvořit sklad z betonových monolitických nebo kovových konstrukcí.

 • Levnější kovové práce o 20-25%.
 • Můžete zvolit libovolnou konfiguraci budovy a optimálně využít pozemek.
 • Betonové konstrukce jsou odolné a umožňují stavbu nadstavby nebo změny konfigurace.
 • Stavba probíhá rychle - od 3 do 12 měsíců.
 • V budovách s vysokými stropy a velkými rozpětnami nejsou žádné potíže.

Kde vybavit sklad

Je také lepší umístit sklad v průmyslové zóně nebo na okraji města, nebo místo blízko velkého nákupního centra nebo podniku, který potřebuje ukládat hotové výrobky. Ideální poloha - mezi podnikem a jeho zákazníky, potenciální nájemníci ocení ekonomické výhody při dodávání zboží. Můžete také navázat kontakty s obchodníky na dodávku zboží, přičemž náklady na skladování budou doplněny náklady na dopravu a vykládku.

Zvažte potřeby trhu

Určení umístění stavby skladu zjistěte několik důležitých otázek:

 1. K jakému zboží bude skladiště navrženo.
 2. Je třeba uložit tento konkrétní produkt.
 3. Jaký bude sklad: sezónní, pohotovostní, výrobní, velkoobchodní, maloobchodní nebo obecné použití.
 4. Vytvořte si seznam budoucích nájemců a obchodních partnerů.

V marketingovém plánu uveďte průměrnou cenu pronájmu pro podobné prostory. Při určování ceny zvažte sklady, které jsou větší nebo rovné vašim, protože menší místnosti nemohou soutěžit na stejném základě. Analyzujte, jak se bude trh v blízké budoucnosti vyvíjet, aby bylo možné vypočítat účinnost projektu.

Investice

 • Výše finančních investic bude záviset na oblasti a automatizaci skladu.
 • Sklad s rozlohou 3 000 metrů čtverečních se vším potřebným vybavením stojí 10 000 000 rublů.
 • Malý jednoduchý sklad vybudovaný z levných materiálů s minimálním vybavením - 1 000 000 rub.
 • Kromě ceny staveb a vybavení je třeba vzít v úvahu náklady na pozemky a získání povolení. Pozemky mimo hranice města stojí v průměru 20 000 rublů. pro 10 hektarů.
 • Pronájem skladu zhruba stojí 200 rublů. na čtvereční metr.
 • Prodáváme vestavěnou a vybavenou skladovou plochu 1000 čtverečních metrů. m. Je možné, že 2 000 000 rublů, velký sklad (3 000 m2) - pro 20 000 000 rublů.

Pro výstavbu a vybavení moderního skladu je zapotřebí spousty peněz. Při výběru půjčky postupujte ze skutečnosti, že skladový komplex se vyplatí v období od 1 do 2 let.

Organizace skladovacích obchodů

Majitelé soukromých domů s přilehlými lokalitami jsou často zbaveni problému ukládání mnoha celkových věcí, které dočasně nejsou potřeba, ale nemohou být vyhozeny. Ale nájemci bytů často čelí potřebě ukládat velké objekty v omezeném prostoru. Samozřejmě, některé z nich mají vlastní garáž nebo stodolu na sousedním území domu, ale i tam tam není vždy všechno. Mnoho z nich využívá balkóny a lodžie, které jsou nuceny ukládat věci do svého pokoje, a v tomto případě jsou majitelé jednopokojových bytů nejhorší. Cesta v takových situacích je pro ně odpovědné uchovávání rozměrových věcí, které mnohé firmy nabízejí ve velkých městech.

Netřeba dodávat, že taková služba je vždy poptávaná a podnikatel ve velké obci může vážně přemýšlet o organizaci takového podnikání. Podívejte se na postupné zvyšování skladových prostor, které umožní následně nabízet své služby velkým společnostem, které pronajmou mnohem větší plochy, a proto platit zcela odlišné částky.

V každém velkém městě již existují společnosti, které na chvíli nabízejí svým klientům skladování mimo provoz, ale stojí za zmínku, že člověk s mnohem větší pravděpodobností si vybere společnost, která je nejblíže k jeho domovu. Vzhledem k tomu, že v jakékoliv metropoli probíhá aktivní výstavba a objevují se nové obytné oblasti, pravděpodobně bude místní sklad pravděpodobně poptávka mezi místními obyvateli.

Nabídky franšíz a dodavatelů

V tomto ohledu lze míru vlivu konkurentů nazvat nevýznamnou, protože podniky v této oblasti pracují v různých sektorech a nezasahují do vzájemného vydělávání. Před zahájením své činnosti je však třeba důkladně prozkoumat situaci na trhu, vyhodnotit návrhy konkurentů a naučit se rysy jejich práce. Koneckonců, pokud nabízejí svým zákazníkům službu za cenu mnohem vyšší než je průměr, pak se dokonce ani blízké umístění skladu nestane konkurenční výhodou a klient půjde do jiné společnosti.

Problém může vzniknout v případě, že všechna budoucí místa jsou již obsazena, tj. Existuje dostatečná zásoba na trhu, která pokrývá celé území. Pak bude obtížné zaujmout místo na trhu a podnikatel bude muset hledat nové způsoby, jak propagovat své služby, a v této oblasti má zákazník zájem především o cenu. Nicméně, pokud došlo k opakovaným stížnostem obyvatelstva o firmách nabízejících zodpovědné skladování rozměrových věcí, pak bude společnost s vyššími cenami za služby, ale s lepšími službami populární.

Skladovací služby nepodléhají licencování, pokud se neočekává transport určitých skupin věcí a výrobků. Patří mezi ně alkohol a tabákové výrobky, léky, nebezpečné zboží a podobné skupiny, ale mezi obyvatelstvem se stěží lidé, kteří tyto věci převádějí do skladování. V tomto ohledu se pro práci stačí zaregistrovat jako předmět podnikatelské činnosti, v takovém případě se můžete zaregistrovat jako samostatný podnikatel nebo v případě potřeby formalizovat právnickou osobu. Upřednostňovanou formou společnosti s ručením omezeným je, že v tomto případě je možné použít zjednodušený daňový systém, který umožňuje převést do státu pouze 6% výnosů nebo 15% provozního zisku. Při registraci je nutné správně zadat kód OKVED a tato činnost spadá do definice (OKPD 2) 52.10.19 Ostatní úložné a ukládací služby.

Nejjednodušší způsob, jak uspořádat svou práci, je poskytnout skladovací místnost v případě, že nemovitost má pozemek. Pak můžete začít budovat svůj vlastní sklad a v důsledku toho podnikatel obdrží nemovitost a nebude nucen platit měsíční nebo roční pronájem. Náklady na výstavbu skladového komplexu však mohou být poměrně vysoké v závislosti na záběru. Důležitým faktorem ovlivňujícím náklady je skladová třída, její vybavení a materiály používané ve stavebnictví.

Je také třeba poznamenat, že pokud podnikatel zvažuje možnost následného prodeje skladu, pak, aby struktura měla hodnotu na trhu, musí být k ní přivedena nejen železnice, ale také železnice. Náklady na výstavbu vlastního skladu činí zhruba 8 tisíc rublů na 1 metr čtvereční, i když to vše závisí na stavební společnosti a službách, které nabízí. Sklad by měl být vybaven a vybaven takovým způsobem, aby bylo možné bezpečně ukládat jakékoliv předměty, avšak populace, která je neschůdná nebo nestabilní vůči vnějším vlivům, se nepřenáší do odpovědného úložiště; obvykle se jedná o nábytek, zahradní a sportovní vybavení, pneumatiky.

Velikost skladu se počítá i ve fázi podnikatelského plánování, obvykle začínající podnikatelé mají sklad s rozlohou 1-2 ara, ale v případě úspěšného rozvoje obchodu tohoto území je velmi brzy nebude stačit. Proto musíte buď dokončit stavbu nebo postavit novou budovu. Nicméně, ne všichni podnikatelé mají dostatek finančních prostředků na vybudování vlastního skladu, a v takovém případě mají jednu cestu - si vzít sklad k pronájmu.

Obvykle nejsou pronajaty ani celá skladiště, ale jen část z nich, avšak v každém případě se cena nájemného vypočítává v závislosti na ploše za každý čtvereční metr. Náklady na pronájem skladu jsou velmi závislé na městě. Umístění se nachází v něm, takže ve městech federálního významu průměrné náklady na 1 čtvereční metr za rok jsou 5000, nicméně je to příliš průměrná cena a může být mnohem vyšší nebo nižší. V menších městech bude cena mírně nižší, ale obecně je cena určena příliš mnoha faktory, aby bylo možné ji přesně pojmenovat.

Uspořádání vlastního skladu se také může stát vážným nákladovým prostředkem, avšak v tomto případě má podnikatel možnost zvolit si zařízení. U skladišť individuálního skladování se nejčastěji používají speciální krabice, které jsou ohrazené oblasti. Mohou to být speciální plastové nádoby s dveřmi nebo jednoduše skladiště obklopené profilovým listem. Takové kontroly mohou mít různé rozměry, obvykle 5-10 metrů čtverečních, ale prostor v nich je plně zapojen, včetně výšky. Díky tomu můžete v omezeném prostoru uložit velké množství věcí, což výrazně snižuje plnicí kapacitu skladu a umožňuje vám přidělit prostor pro nové stránky pro nové zákazníky.

Komora se pohybovala

Podle Sdružení individuálních skladovacích firem objem skladových prostor v Moskvě od roku 2008 vzrostl 21krát: z 4 656 na 98 299 m2 v roce 2016. A průměrná úroveň obsazenosti dosáhla 70% oproti 67% v roce 2014. Do konce roku se očekává otevření dalších čtyř skladů s rozlohou 12 000 metrů čtverečních v Moskvě. Boom o vytvoření jednotlivých skladů skladování se vztahovaly na Petrohrad, Kazan, Jekaterinburg. V průměru počet firem roste o 40 procent.

Myšlenka vlastního skladování nebo individuálního ukládání je americký vynález. "V USA nyní existuje více než 48 000 takových skladů," říká Rasim Ismailov, generální ředitel skladové společnosti Mobius. Až do začátku roku 2000 byla obchodní místo pro ukládání věcí občanů bezplatná a od roku 2009 se stala plnohodnotným výnosným obchodem v Rusku.

Podle něj se v těchto letech, exotická trh tlačil růst všeobecné blaho svých občanů, stavební boom, přestavby, cestování, pulzující životní styl Rusů. Lidé si náhle uvědomil, že obrovské množství zbytečné dočasně z různých důvodů nebo sezónních věcí nepohodlných uložit do podkroví doma, ve skříni nebo studené garáže, připojte s příbuznými, kamarády a známými. Tyto trendy zachytily citlivé podnikání a vytvořily poptávku po požadované moderní službě.

Pocity chutí pro své zákazníky nemění dnešní zvyk. Stále více a více majitelů letních rezidencí do konce období myslí na civilizované uchování osobního majetku v chráněných "buňkách". Proč nosit s nimi domácí spotřebiče, zahradní nářadí a nářadí, zbytečné v zimě ve městě, pokud jsou vytvořeny všechny podmínky pro jejich uložení. Kromě toho je riskantní ponechat si cennou majetek u dacha - mopedů a jízdních kol, sekaček na trávu, čtyřkolky a čluny. Koneckonců, spolu s koncem letního odpočinku začíná další sezóna - letní krádeže. Podle statistik Ministerstva vnitra je každá čtvrtá krádež (25,7%) spojena s nelegálním pronikáním do bytů, včetně venkovských domů, zejména na podzim a v zimě. Kradnou zpravidla jen domácí spotřebiče, elektrické nářadí, ložní prádlo, dokonce i hliníkové odřezky na kovový šrot.

80 procent klientů skladů jsou lidé ve věku od 22 do 48 let, což vede k aktivnímu životnímu stylu. Zbývajících 20 procent tvoří právnické osoby.

Kromě krajních jezevčíků Rusové zanechávají domácí věci ve svých buňkách, pokud si pronajou nebo opravují byty. Zde se očekávalo, ale neztrácela naléhavost dětských kočárků, dětských hraček a hraček, z nichž dítě dospělo, ale které mohou být užitečné pro druhé nebo třetí dítě. A samozřejmě zimní nebo letní pneumatiky, v závislosti na ročním období.

Knihy, rodinné archivy, vánoční ozdoby a další rekreační rekvizity najdou zde i dočasné útočiště. Stručně řečeno, všechno, co není zakázáno zákonem, je přijato k úschově. Věci mohou být pojištěny až pro 300 000 rublů. A nudit se, jít online a zhodnotit jejich "pohodu".

Krize se ovšem projevuje. Zákazníci optimalizují výdaje. Průměrná velikost požadované krabice klesla z 5,5 metrů čtverečních v roce 2014 na méně než 4 čtverečky v roce 2016.

Miniaturní formát je populární, malé kajuty na náměstí 0,2, kde se hodí věci typu lyžování, knihy.

Průměrná doba pronájmu také klesla na 4,3 měsíce z 5,6 před dvěma lety. Ale průměrná cena boxu v Moskvě vzrostla, ale nyní stojí 1300-1700 rublů za metr čtvereční místo 500 před krizí. Existují společnosti, které nabízejí splátky. Chcete-li snížit nájemné tout veřejných prostranstvích na policích, větraných kovových skříní, kufříků a pouzder, jsou kombinovány se uložit několik homogenních předměty - motocykly a jízdní kola.

Ale i přes krizi, trh roste. Velcí účastníci investují do výstavby nových skladovacích prostor. Existují tzv. Začínající podniky, obchodní týmy, které si sami pronajou a zajišťují sklady, aby bylo pro ně pohodlnější, jak se tam dostat autem a veřejnou dopravou. Nabídněte zákazníkům řadu souvisejících služeb.

Jeden z těchto nadšenců, organizátor startu z Petrohradu, Ilya Petrov, nazývá myšlenku vytvoření skladů pro individuální ukládání univerzálních. "Podnikatelé mohou vždy vydělat peníze na potřeby občanů, je nutné pouze rozpoznat a nabízet potřebné služby a zákazníci se vyrovnají," říká.

Myšlenka vlastního skladování je bohatá na překvapení. Obchod, například, zajišťuje nejen balení, ale také čištění, opravy, renovace, výměnu určitých věcí.

Tam jsou společnosti, které pronajmou úložné buňky ne na ukládání osobních věcí, ale pro rozpočet možnost pro kanceláře, například sklady pro online obchody. Účastníci trhu uvádějí, že někteří návštěvníci se vážně zajímají o to, zda je možné odebrat individuální vhodnou schránku pro bydlení. "Osoba si koupila byt v hypotéce, odevzdá ji, aby odrazila úvěr, a ne proti tomu, aby byla dočasně usazena v teplé hlídané budově," vysvětlují motivaci extremistů. Je pravda, že otázka potravin a hygieny visí ve vzduchu. Na trhu zatím nejsou žádné krabice s kuchyní a sprchovým koutem.

Podnikatelský plán pro stavbu chladničky pro skladování ryb

Tento obchodní plán je určen pro investice do výstavby stacionární chladničky pro poskytování služeb pro odpovědné skladování ryb.

Účel vypracování podnikatelského plánu: přilákat bankovní úvěr;
Rozsah práce: 76 stran;
Podnikové plánování společnosti Horizon: 5 let.

Skladový systém bude obsahovat následující odkazy:

 • Prodejní oddělení, nákupy.
 • Centrální sklad.

Finanční struktura by měla být nejdůležitějším spojením v oblasti kontroly, výdajů a zisku.

Chladicí komplex (Centrální sklad) je hlavním spojením v prodejní síti. Jedná se o chladicí skladiště pro skladování velkoobchodních zásilek proměnlivého objemu tuctu položek pro přepravu velkoobchodníkům, zpracovatelům a konzervám.

Adresový systém ukládání bude aplikován na chladicí komplex. Umožňuje vám vyhnout se ztrátě času a zboží, zvýšit obrat a rychle najít čerstvě zmrazené výrobky, dokonce i nového zaměstnance po krátkém brífingu. Adresa může mít 4-5 nebo více znaků. Je třeba poskytnout automatickou indikaci adres, štítků, kontrol, specifikací dostupnosti, listů inventáře. Systém účetnictví přebírá depozitář odpovědným úložištěm.

Hlavní konkurenční výhody společnosti, která byla vytvořena před konkurencí působícími na trhu, jsou:

 • dostupnost udržitelných obchodních vazeb s organizacemi zabývajícími se velkoobchodem s rybami;
 • nižší ceny za poskytování odpovědných skladovacích služeb ve srovnání s hlavními konkurenty;
 • Možnost použití chladničky u železnice pro dodávku a zasílání ryb.

Hlavní surovinou pro tento projekt je elektřina. Trh prodejců a výrobců těchto výrobků je dnes monopolizován a elektřina bude muset být zakoupena od elektrické maloobchodní společnosti podle sazeb schválených společností.

Realizace tohoto projektu výrazně zvýší objem poskytování služeb pro odpovědné skladování ryb. Předpokládá se, že uvedení chladničky do provozu se uskuteční 4 měsíce po zahájení investiční fáze, od tohoto okamžiku se plánuje postupné zvyšování objemu poskytovaných služeb s výkonem na plnou projektovou kapacitu 2 měsíce po zahájení. Předpokládá se, že díky dlouhodobým smlouvám s velkými zákazníky nebude sezónní plnění chladničky s rybami.