Obchod s masem: jak otevřít pavilon s masem. Jak začít obchod s masem - pokyn od praktického lékaře

Hovoříme o tom, jak otevřít pavilon na maso. Každý si uvědomuje, že bez ohledu na to, jaká je ekonomická situace, lidé budou vždy nakupovat jídlo. Proto je podnik založený na potravinách vždy stabilním zdrojem příjmů.

Masový průmysl v tomto případě není výjimkou. Dokonce i finanční krize, ačkoli ovlivňuje určitou cestu na potraviny, ale není tak nápadná, jako například trh se stavebními materiály. V tomto článku se pokusíme odpovědět na otázku, jak začít obchod s masem. V podstatě je tento článek určen pro ty, kteří chtějí otevřít sklad s masem s minimálními kapitálovými investicemi.

Hlavní body

Obchod s masem je malý velkoobchod nebo maloobchod. Výrobky mohou být velmi odlišné: surové maso, různé klobásy, polotovary apod. Podle statistik je tato podnikatelská činnost asi 30% zisková. V ideálním případě, než se dostanete dolů k podnikání, je lepší se mluvit s těmi, kteří čelili takovému úkolu, a již podle svých vlastních zkušeností ví, co to znamená otevřít obchod s masem. To vás ochrání před chybami, které většina začátečníků dělá.

Při vytváření obchodního plánu pro obchod existuje mnoho nuancí, které byste měli věnovat pozornost. Je důležité zvolit správné umístění oddělení pro maso, protože konkurence v tomto druhu obchodu je velmi velká.

Také, jelikož maso je produkt, který je podléhající zkáze, je nutné správně vypočítat objem dodávek. Nezapomeňte, že na začátku, kdy ještě nemáte velký tok zákazníků, je lepší koupit méně zboží a pak si objednejte víc, než kdybyste měli prodat až do konce implementačního období.

Musíte také vzít v úvahu sezónní rozdíl ve spotřebě masa. V létě, zejména v ohni, lidé mají tendenci raději jíst jiné jídlo, takže prodej může lehce klesnout. V tomto bodě se musíte kvalifikovaně připravit - zkrátit nákup produktů, provést různé slevy na zboží, změnit rozsah atd. Pokusíme se mluvit podrobněji o tom, jak začít podnikat s masem a na jaké body byste měli věnovat pozornost.

Jak začít s masným obchodem s malým počátečním kapitálem

Minimální částka potřebná pro otevření malého oddělení je od 60 000 do 100 000 rublů. Asi 40% si koupí první šarži produktů. A zbývající finanční prostředky budou vynaloženy na pronájem prostoru, nákupní zařízení, platy pro zaměstnance, veřejné služby apod.

V takovém případě otevřete malé oddělení ve větším obchodě. Odborníci doporučují začít s takovými svazky a dále rozšiřovat své podnikání, zatímco zkušenosti roste.

Dokumenty potřebné k vytvoření řeznictví

Abyste mohli začít podnikat, musíte zaregistrovat IP a LLC. K tomu je třeba shromáždit standardní soubor dokumentů potřebných k otevření obchodního podniku prodávajícího potravinářské produkty.

Již několik let neexistuje povolení pro obchod s potravinami. Proto pro prodej masa, nemusíte vydávat žádnou další licenci, neexistuje ani sanitární epidemiologická stanice. Hygienická a epidemiologická kontrola společnosti Rospotrebnadzor je nutná pouze tehdy, pokud hodláte otevřít výrobu masných výrobků.

Jak si vybrat prostor pro obchod s masem

Nejprve, při výběru místnosti pro obchod s masem je třeba věnovat pozornost tomu, aby byla pro lidi vhodná. Při výběru místa je třeba řídit nejdůležitějším pravidlem - najít obchod, kde je více trpělivosti lidí a méně konkurence. V tomto případě budete moci poskytnout skvělé tržby.

Jak již bylo uvedeno výše, začít lépe s malým oddělením masa v obchodě. Za prvé, docela malá plocha - 6-10 metrů čtverečních. Existují dva způsoby, jak si takové místo pronajmout. Můžete uzavřít dohodu o zahájení společné činnosti s obchodem nebo obvyklým způsobem pronájmu prostoru pro obchod. V závislosti na umístění úložiště se také budou lišit náklady na platby v oblasti. Minimální částka bude 10,500-10,800 rublů za měsíc.

Zařízení pro obchod s masem

Nejprve musíte koupit pokladnu a počítadlo mrazničky. Také budou potřebné malé další nástroje: elektrická masová mlýna, paluba pro krájení masa, váhy, sekeru, sadu nožů atd.

Ale s přiměřeným přístupem k masovému obchodu existuje mnoho způsobů, jak snížit náklady. Řezání masa lze například objednat u dodavatele, čímž ušetříte na řezacím zařízení.

Nákup zboží

Při nákupu produktů je důležité pečlivě přistupovat k výběru dodavatele masa. V odvětví masa sehrává hlavní úlohu kvalita výrobku, jelikož pro spotřebitele je to nejdůležitější ukazatel. Pokud je maso špatně kvalitní, lidé ho rychle přestanou užívat a váš prodej bude nevyhnutelně klesat.

Nyní výroba masných výrobků provádí velké množství různých společností. Proto se snažte zaměřit na dodavatele, kteří se již na tomto trhu osvědčili.

Vždy se ujistěte, že maso je stigmatizováno, věnujte pozornost certifikátu. Nezapomeňte, že veškerá odpovědnost za produkty nízké kvality bude na vás spadat, což ovlivní vaši pověst.

Během zahájení obchodu není nuceno usilovat o velmi rozsáhlý rozsah a objem zboží. Stačí pro 20 položek. Abyste se snažili trochu zvýraznit svůj bod mezi konkurencí, můžete přidat malé množství vzácnějších produktů, jako je králičím masem nebo krůtím masem.

Jak již bylo uvedeno výše, v letní sezóně se poptávka po maso snižuje, takže můžete přidat do sortimentu několika dalších produktů, jako je chléb, mléčné výrobky, sýry apod.

Zaměstnanci pro řeznictví

Pro práci malého oddělení je docela možné řídit dva prodejce se směnným plánem a jeden řezník, který bude pracovat v pětidenním období. Vezmete všechny účetní knihy, ale v počáteční fázi není v tom nic zvlášť komplikovaného. Dodavatel vykládá zboží, takže nemusíte najímat nakladač.

Aby zákazník měl rád maso, je nutné produkt řádně odříznout. V tomto vydání také existuje řada specifických jemností, takže řezník by měl mít zkušenosti. Pokud není špatné rozřezat maso, bude to mít za následek oblasti s vysokým obsahem kostí nebo naopak tukem, a kupující odmítne takový kus nebo cena za to bude muset být značně odhodit, čímž ztratí část příjmu.

Přilákat zákazníky

Zpočátku není potřeba investovat do drahé reklamy v televizi nebo rádiu. Vzhledem k tomu, že lidé obvykle nechodí daleko za takové nákupy jako maso, musíte se soustředit na inzerci svého oddělení v nejbližším okolí. Vynikající volbou je posílat reklamy na nejbližších vchodech. Je to stará metoda, ale funguje to dobře.

Závěr

Maso podnikání se správným a kompetentním přístupem může stát ziskovým a spolehlivým obchodem. Plus takový obchodní podnik je, že lidé budou vždycky nakupovat jídlo. Poskytnutím kvalitních produktů vytvoříte stabilní příjem.

Stejně jako u každého druhu podnikání existuje spousta jemností a nuancí, jejichž znalosti mohou pocházet pouze z obchodních zkušeností v této oblasti. Proto začít lépe s malým oddělením nebo obchodem a v budoucnu s potřebnými zkušenostmi a znalostmi o tom, jak podpořit obchod s masem, můžete prodat maso do velkých objemů.

Výhodou takového obchodu je, že nepotřebujete velké množství finančních investic na vytvoření malého oddělení masa. Mnoho začínajících podnikatelů, kteří nevědí, jak začít podnikat s masem, se bojí, že je budou podnikat. Pokud však podniknete nejzávažnější přístup k takovýmto podnikům, pak z ní může vyjít ziskový projekt s nízkými počátečními náklady.

Vlastnosti otevření vlastní prodejny masa

Obchod s prodejem masa je velmi populární. Chcete-li ji otevřít, nevyžaduje velký startovací kapitál a doba návratnosti je 5-8 měsíců v závislosti na úrovni marží na produktu. Další podrobnosti o tom, jak otevřít obchod s řezníkem a zda je užitečné ho přečíst v článku.

Jaké dokumenty jsou potřebné?

Chcete-li implementovat koncipovaný nápad, co potřebujete, aby vaše budoucí právní činnost - být registrovány u orgánů Federální migrační služby, určit právní formu podniku (SP nebo LLC), a určit druhy činností - NACE kód 55.22.1 a 55.22.2 (z masa a vnitřností).

Každá z těchto forem vlastnictví má výhody a nevýhody.

Výhody IP:

 1. Méně daní a větší svoboda jednání.
 2. Absence potřeby účetnictví.
 3. Snadná práce s hotovostí.
 4. Možnost realizace aktivit kdekoli v zemi bez otevření zastoupení.
 5. Jednoduchý postup při otevírání a zavírání.
 6. Malé pokuty s minimální hranicí 50 tisíc rublů.
 7. Možnost výběru systému zdanění patentů je pro malé podniky výhodným řešením.

Také IP nemůže hlásit o práci a stavu zařízení, zdroje jeho vzhledu, vynakládá méně peněz na otevření, není povinen předávat zprávy do důchodového fondu a sociálního pojištění, pokud pracuje. Pro prodej masa je optimální organizační a právní forma IP.

Po absolvování registračního postupu je nutné připravit pevný seznam dokumentů a získat příslušná povolení v případech, které často trvají dlouhou dobu:

 • Osvědčení o registraci LLC nebo IP a registrace daní.
 • Smlouva o pronájmu prostor pro obchod a skladování výrobků.
 • Povolení získané v Rospotrebnadzoru pro umístění řeznictví.
 • Smlouvy o dekontaminaci provozoven a odstraňování tuhého domovního odpadu.
 • Průběh průzkumu odbytu.
 • Hygienické osvědčení firmy Rospotrebnadzor.
 • Řešení požárního útvaru.
 • Sanknizhki pro každého zaměstnance řeznictví.
 • Certifikát potvrzující shodu výrobků s normami.

Jak si vybrat pokoj a vybavení?

Pro pohodlnou práci a pohodlné umístění zařízení stačí minimálně 20 metrů čtverečních. Může být umístěn v následujících místech:

 • Na trhu (velký tok lidí a v důsledku toho dobrý příjem z prodeje produktů, ale vysoká konkurence s podobnými prodejnami);
 • Ve vilové čtvrti (nízká konkurence, přítomnost pravidelných zákazníků žijících v blízkosti);
 • Ve středisku nebo ve vzdálenosti 10-20 metrů od něj;
 • Nedaleko od míst hromadného shromažďování lidí (zastávky, metro atd.);
 • Blízké továrny, podniky (pracovníky budou kupovány od vás).

Obchod s masem by měl být rozdělen do tří oblastí: obchodování, krájení jatečně upravených těl a polotovary na vaření.

Následující zařízení by mělo být umístěno uvnitř:

 • Chladicí komora pro chlazení a skladování produktů s minimální plochou 4-5 metrů čtverečních;
 • Chlazení vitrína, které bude obsahovat maso a výrobky z něj;
 • Mrazicí komora pro mrazení a dočasné skladování produktů;
 • Váhy;
 • Podnosy;
 • Výkonné váhy pro vážení těl;
 • Osy pro kácení a palety, nože;
 • Teploměry pro získávání údajů o teplotě v mrazácích;
 • Průmyslová elektrická masová mlýna.

Ostatní pomocné předměty:

 • Kalkulačka;
 • Obalový materiál;
 • Ceníky;
 • Pokladna;
 • Tára pro polotovary;
 • Nohavice pro pracovníky v prodejnách (viz také normy pro vydávání kombinézy);
 • Kotle, pokud je to nutné, pro ohřev vody;
 • Mytí.

Jak vytvořit sortiment?

Sortiment obchodu musí obsahovat:

 1. Hovězí a vepřové maso (nejvíce požadované).
 2. Drůbeží maso.
 3. Jehněčí, telecí, králík.
 4. Polotovary - kotletky, malé kousky, mleté ​​maso, knedlíky, khinkali, vycpaná zelenina, šišákový kebab, polévkové soupravy.
 5. Vedlejší produkty - játra, ledviny, různé části jatečně upravených těl, výrobky na nich založené.
 6. Hotová jídla - kotlety, steaky, kotlety, guláš, guláš, guláš, manta a podobně.

V případě potřeby můžete rozšiřovat rozsah a vystavovat palety s hotovými výrobky na podlaze obchodu. Pokud je v blízkosti mikrovlnná trouba, mohou zaměstnanci blízkých podniků (kanceláře, obchody, továrny apod.) Přijít do obchodu na večeři. Můžete připravit ty pokrmy, které nevyžadují široký výběr vedlejších pokrmů pro vkládání nebo uspořádání nedaleké malé kavárny, ve které budou hotové výrobky prodávány.

Jak najít dodavatele?

Můžete hledat dodavatele několika způsoby:

 1. Přímo se obrátit na jatka, spolupracovat s nimi a uzavřít příslušné smlouvy.
 2. Spolupracujte s farmáři a nakrájíme maso na vlastní jatky.
 3. Koupit hotové polotovary.

V prvním případě je možné nakoupit maso na půlky jatečně upravených těl a získat karanténní osvědčení pro výrobky. Problémem je, že počet jatek je malý a jsou nestabilní.

Ve druhém případě si můžete koupit zvířata ve sériích, řezání na vaší jatce. Ale za to bude muset být organizováno a to je dodatečné náklady a složitost.

Je dobré vědět:

Obchodní plán obchodu s masem

Otevřením řeznické dílny není příliš nákladné, protože lze vyjednat řadu otázek, například pronájmu místnosti nebo nákupu masa. Pokud však toto nezohledňujete, pak přibližný seznam nákladů vypadá takto:

 • Pronájem prostor - 15000-20000 rublů + 3000-4000 rublů za úhradu elektrické energie;
 • Měsíční mzda - 15000 rublů + služby na krájení masa - 3000 rublů;
 • Registrace dokumentů - 3000-6000 rublů;
 • Nákup zařízení - 130-150 tisíc rublů;
 • Nákup produktů - 60-80 tisíc rublů.

Celkové náklady: 220-280 tisíc rublů.

Počáteční náklady mohou být velmi odlišné od těch, které jsou zde uvedeny, jelikož v každém případě existují určité nuance. Čistý zisk se správnou realizací podnikání - 250-270 tisíc rublů měsíčně.

Jakmile je místnost připravena zařízení zakoupili a nainstalovali, musíte se obrátit na specialisty povolení veterinárních služeb pro obchodní činnosti, jakož i otevření řeznictví zaslat upozornění na Federální služby v začátcích. Aby se zabránilo problémům v procesu podnikání, je důležité striktně dodržovat požadavky výše uvedených případů.

Důležité tipy

Věnujte pozornost následujícím doporučením. Přispějí k úspěšnému podnikání:

 1. Přísně kontrolujte kvalitu dodávaných produktů, prodávejte pouze produkt, který si budete kupovat s potěšením!
 2. Každá strana musí mít razítko, doprovodné doklady, certifikáty kvality.
 3. V letní sezóně zvýšíte prodej hotových piknikových pokrmů - grilovaných klobás, šišských kebab atd.
 4. Nenechte se zbavit reklamy, použijte několik kanálů, abyste přilákali kupce.
 5. V počátečních fázích udržujte sníženou cenu výrobků, které přitahují spotřebitele, některé zboží lze nabízet zdarma (například kosti, kůže).
 6. Uzavírat smlouvy o dodávce masných výrobků se stravovacími místy.

Jak provést podnikání prodávající maso (video)

Podívejte se na dobré video, které odhaluje tajemství podnikání při prodeji masa.

Není těžké otevřít firmu prodávající maso a výrobky od začátku a vzhledem k tomu, že tento výrobek je vždy zakoupen, doba návratnosti bude od 5-7 měsíců. Hlavními požadavky jsou přísná kontrola jakosti výrobků podle všech požadavků, dostupnost potřebné dokumentace k jejich dodání, dodržování norem a pravidel stanovených veterinárními službami a Rospotrebnadzor a práce "na svědomí".

Podnikatelský plán pro otevření stánku s masem

Zaměstnání obchod s masem má řadu funkcí, pokud nedodržení, které můžete velmi rychle jít zlomil. Nejdůležitější z nich je vždy prodávat nejčerstvější maso. V opačném případě se klienti rychle rozptýlí. Podnikatelé by měli začít od nejmenších, aby pochopili všechny rysy obchodu s masem a masem a mléčnými výrobky.

Masový průmysl má svou vlastní jasnou strukturu. Pokud podnikatel věnuje obchodnímu procesu jen málo času, pak celý podnik může velmi rychle krachovat. Kromě toho je velmi důležité sledovat technologii obchodu a přitahovat kupujícího různými způsoby. Jeden z těchto způsobů lze nazvat řezání masa před kupujícím. Pro mnoho žen v domácnosti je důležité vědět, na co přesně se dostávají, aby se nebáli svého zdraví.

Řezání masa, které se vyskytuje před kupujícím, vyvolává větší jistotu. Příprava mletého masa by navíc měla probíhat i před kupujícím. S tímto přístupem k podnikání nemůže být klamání kupujícího prostě nemožné. A pokud chce, může dokonce ochutnat mleté ​​maso.

Druhým důležitým bodem je kvalifikace prodejců, kteří by měli určit kvalitu masných výrobků zrakem. Využitím takové úspěšné myšlenky můžete bezpečně otevřít svou firmu.

Chcete-li uspořádat obchod s masem, potřebujete spoustu obchodního prostoru, a to prostorný nákupní pavilon o rozloze nejméně 6 metrů čtverečních. Může být otevřen třemi způsoby:

 1. Uzavření dohody o společné práci s obchody. V takovém případě podnikatel dostane připravené místo se všemi potřebnými vybaveními a dokumenty. Kromě toho podnikatel udržuje společný účet s obchodem.
 2. Pronájem obchodního prostoru. V tomto případě si podnikatel sám koupí své vybavení pro obchod a také vydává povolení. Náklady na takový leasing závisí na konkrétním místě a různých podmínkách smlouvy. Může se pohybovat od 900 do 45 000 rublů.
 3. Nákup vlastního pavilonu. Obchodní pavilony a kiosky nového modelu CONWEIT z kompozitních materiálů splňují všechny požadavky správy města a jsou vyráběny v továrně na speciálních zařízeních, které zaručují kvalitní vlastnosti objektu. To je nejdražší způsob, jak začít, ale umožňuje, abyste nebyli závislí na podmínkách třetích stran a vydělat více v budoucnu.

V prvních dvou případech je třeba věnovat pozornost řádnému vypracování smluv a stanovit sankce za porušení, ke kterým může dojít v průběhu práce.

Dokumenty potřebné pro otevření pavilonu na maso

Nejprve musíte zaregistrovat LLC nebo IP a shromáždit standardní balíček dokumentů pro otevření obchodního podniku pro prodej masných výrobků.

Je důležité vědět, že podnikatel v posledních několika letech nepotřebuje licenci na obchodování s potravinami. Licence navíc není zapotřebí pro obchod s tabákovými výrobky. Sanitární a epidemiologická stanice také neposkytuje pro obchodníky doklady. Podnikatel však musí obdržet hygienické a epidemiologické osvědčení pro výrobu polotovarů z masa a prodávat je v místě prodeje. Rospottebnadzor může sledovat práci podnikatele na stížnosti od klientů, ale obvykle se to stane ne více než jednou za tři roky.

Vybavení kiosku

Všechna zařízení pro zásuvku by měla vypadat docela slušně, ale současně by měla být levná. Přibližná cena některých typů zařízení se může lišit v závislosti na zemi výroby:

 1. Mraznička - 30 000 rublů.
 2. Pokladna - 1800 rublů.
 3. Elektrická masová bruska - 13 800 rublů.
 4. Sada nožů.
 5. Sekačka pro řezání masa.
 6. Oděvy pro řezníka.

Pro pohodlí práce je nutné umístit umyvadlo u pultu a udělat krásnou vývěsní tabuli s reklamou. Náklady na tento případ by neměly překročit 9000 rublů.

Nejlepším řešením pro komerční masový kiosk může být pavilon od firmy CONVEYT. Mohou být snadno přepravovány na nové místo bez ohrožení integrity struktury. Jsou dostatečně atraktivní pro vzhled. Robustní konstrukce umožňuje umístit krásné a velké znamení.

Ziskovost masového pavilonu

Standardní prodejna prodává v průměru 250 kilogramů hovězího masa a 150 kilogramů skopového masa denně. Náklady na nákup surovin je více než 25 000 rublů. Průměrný příjem takového obchodu dosahuje 12 000 rublů. Při zohlednění všech nákladů se čistý zisk podnikatele může přiblížit 150-180 tisíc rublů měsíčně (před zdaněním). Podnikání a veškeré investice do něj se vyplácejí po 6 měsících práce.

Pavilon "Obchod s masem"

Cena: na vyžádání
Délka: 4 m
Obchod s masem - vysoce specializovaný a populární u veřejné instituce. Zde si můžete zakoupit širokou škálu masných výrobků.

Pavilon pro obchod s masem má Střední velikost, vyrobená ve formě šestiúhelníku. Velká okna s displejem podél přední strany a dvě boční plochy mají atraktivní vzhled.

Pavilion pro maso vyrobené z vysoce kvalitních materiálů. V základu pavilonu je kovový rám. Je izolován, elektrifikován. Mimo opláštěné dekorativní kovové panely povlakem (barva RAL panely v katalogu). Vnitřní stěny jsou dokončeny MDF panely. Dekorativní digestoř se montuje na střechu obvodu a slouží k uložení písmem reklamně informativní charakter.

Náklady na pavilon "Obchod s masem"

Jak otevřít obchod s řezníkem: 8 krok za krokem

Jak otevřít řeznictví: 8 fází otevření obchodu + 8 tipů pro zvýšení zisku + 2 tipy pro snížení počáteční investice.

► Kapitálové investice: z 500 000 rublů.
► Doba návratnosti: od 6 do 18 měsíců.

Obchodování s potravinami je tradiční typ obchodní činnosti.

Myšlenka, jak otevřít řeznictví, navštíví mnoho podnikatelů.

Fanoušci rychlé hotovosti "vychází" tento druh podnikání se nezachází.

Okraj pro prodej masa obvykle nepřesahuje 30%.

Je lepší neotevřít řeznictví a lidi, kteří upřednostňují design interiéru.

Chcete-li prodat maso, musíte to dobře pochopit.

Je vhodné, aby o této záležitosti přemýšleli obyvatelé příměstských vesnic, zemědělcům, kteří mají zkušenosti s pěstováním a sekání mrtvých těl masa.

Ale dokonce i obyvatel města, pokud si to přeje, může tento druh činnosti snadno zvládnout.

Umožňuje otevření řeznictví


Otevření řeznictví vyžaduje oficiální registraci podniku.

Obvykle tvoří IP nebo LLC (společnost s ručením omezeným).

Druhá forma je vhodná pro obchodování s partnerem.

Individuální podnikání (IP) zahrnuje zjednodušené zdanění.

Také otevřením řeznictví budete potřebovat:

 • povolení od hasičů;
 • veterinární závěry pro maso od dodavatele nebo veterinárního inspektora, který vás navštíví;
 • veterinární povolení sanitární a epidemiologické stanice (Rospotrebnadzor);
 • povolení prodávat maso, které vydal veterinární inspektor po prohlídce zboží;
 • hygienické lékařské knihy pro zaměstnance.

Vybíráme předpoklady pro řeznictví


Nejdůležitějším faktorem při výběru místnosti by mělo být jeho umístění.

Netřeba dodávat, že místo by mělo být silné, s vysokou dopravou.

Pokud otevřete obchod v ložnici, který je také efektivní, pak v okruhu 800 metrů je žádoucí, aby neměli konkurenci.

Jinak je třeba pracovat podle schématu: "co mohu nabídnout, co není v jiném obchodě".

Zpočátku můžete obchodovat a 10 m 2.

Velikost prostor nemá významný vliv na úspěch podniku.

Investovat spoustu peněz na opravu obchodu, zpočátku, ne.

Vyberte čistou a světlou místnost.

Úskalí a ozdobné detaily mu poskytnou hezký vzhled.

Pokud máte peníze, neměli byste stylistku zanedbávat.

Budeme však opakovat, registrace návrhu není rozhodujícím faktorem vašeho zisku.

Ale při osvětlení nemusíte zachránit.

Maso s úspornými žárovkami má neatraktivní vzhled.

Značka musí být jasná a zvuková.

Čím více dopisů, tím častěji se dostanete k zákazníkům.

Předpoklad může být vybudován samostatně nebo pronajat (výhodnější je pronájem).

V tomto případě budou měsíční náklady nižší.

Kromě toho, pokud bod není úspěšný, můžete jej změnit.

Při výstavbě průměrné ruky (sklad ve výši 20 m 2) bude doba návratnosti investice nejméně 2 roky.

Můžete začít s přenosným stanem.

Je to mnohem levnější než stacionární sklad, ale dražší než pronájem (je to dost zvláštní).

Zařízení pro obchod s masem


Nejvíce nákladná část nákladů na otevření řeznictví je nákup zařízení.

Zvažte, bez něhož nemůžete udělat.

Několik komentářů o oknech:

 • v oknech jsou chlazené skříně - dávejte přednost tomu, abyste šetřili místo v chladničce;
 • je lepší vybrat si show-okno s ohýbaným sklem, v nich je zboží lepší prohlížet;
 • je důležitá pro pokládku zboží a úsporu energie i na šířku;
 • tam jsou vitríny, které jsou vybaveny speciálními lampami červeného světla; Jsou prioritou, protože maso v tomto světle vypadá mnohem atraktivnější.

Poličky lepší koupit kov.

Jsou odolnější a lépe podléhají dezinfekci.

Miska na maso může být také použita jako první.

Domácí průmyslové mlýnky na maso jsou trvanlivé a levné.

K čištění zápachu masa je žádoucí klimatizace.

Ale lze jej zakoupit později.

Pokud přinesete řezané maso, nebudete potřebovat palubu, sekery, nože a háček.

Jaký má být sortiment řeznictví?


Obchod s masem je úzkoprofilový segment prodeje.

Efektivní obchodní chování závisí na maximální šířce sortimentu.

Nejprve se však doporučuje, aby zkušení podnikatelé v této oblasti začali s 20-30 tituly.

Musíte začít s tradičními a populárními odrůdami masných výrobků.

Přidání pozice je snadné.

Hlavní věc je pochopit, co kupují, co se ptají.

Pak bude muset být vyhozeno všechno neprodané a pokazené maso.

Chcete-li otevřít prodejnu řeznictví, měl by váš přibližný sortiment obsahovat:

 • vepřové maso;
 • hovězí maso;
 • telecí;
 • Turecko;
 • polotovary (silové maso);
 • živočišné tuky;
 • vedlejší produkty;
 • kuře.

Postupně přidejte položky pro skopové maso, králičí maso, pštrosi, křepelky, koňské maso.

Rozšiřte sortiment kořením, kečupem, majonézou, omáčkami, kořením, slunečnicovým olejem, okurkou, marinádami.

Můžete prodat pekařské výrobky, nápoje, sýry, klobásy, máslo.

Vyberte dodavatele pro obchod


Jak otevřít řeznictví, pokud nemáte spolehlivé dodavatele?

To je často kreativní práce každého podnikatele: kde najít dobré maso.

Můžete si koupit maso ve velkých továrnách pro zpracování masa nebo od zemědělců, někdy i v soukromých farmách.

V továrně obdržíte příslušné certifikáty, odborné veterinární osvědčení pro zboží.

U produktů pocházejících z hospodářství je třeba tyto dokumenty získat.

Může být vydán veterinárním inspektorem, který vás navštíví.

O rozřezávání masa souhlasíte: potřebujete to nebo ne.

Nejdůležitější je najít kvalitní maso za rozumnou cenu.

Objednávejte je v malých dávkách 3-4 krát týdně, abyste zajistili čerstvost zboží a snížili ztráty.

Požadovaný personál


Prodejny tohoto typu pracují 10 až 12 hodin denně, sedm dní v týdnu.

Proto budete potřebovat 2 prodejce pro práce na směny.

Také potřebujete kompetentního řezníka, který správně řezá maso.

O tom, jak bude proveden řez, závisí poměr masa, kostí a buničiny, tj. různé druhy masa (1,2).

Proto je jeho cena.

Pokud jsou vaši zaměstnanci nezkušení, musíte je trénovat.

Prodávající by měl nejen pochopit odrůdy masa, ale také vědět, jaký druh vaření je lepší.

Například při pečení velkých kusů se záda a výřez hodí.

Horní vnitřní část zadní nohy může být vyprážena a boční a vnější pouze kuchař a guláš.

Pro mleté ​​maso, tučné maso na boku, límec, podložka, zuby jsou vhodné.

Jak otevřít obchod s masem a přilákat zákazníky k tomu?


Na tuto položku výdajů můžete ušetřit peníze.

Instituce, jako je řeznictví, nevyžadují nákladnou reklamu v televizi a rozhlasu.

Stačí, když vložíte reklamy na vstupy, ve výtazích v okruhu kilometru od zásuvky.

Ujistěte se, že získáte znamení, rozcestníky, pilíře.

Napínací páska funguje dobře nad vozovkou.

Rozhlasové stanice "Sarafannoe" jsou v tomto případě účinným prostředkem reklamy.

Doporučte, co se vám líbilo.

Abychom měli důvěru, musí být produkty skutečně kvalitní.

Čerstvé maso je zárukou důvěry kupujícího a nejlepší reklamy.

Můžete inzerovat na internetu se společnostmi, které se zabývají dodávkou produktů doma.

Dobrým výsledkem je používání fór.

Vyřizujte oznámení o dodávkách masa do restaurací, kaváren.

Finanční investice do myšlenky otevření řeznictví


Budeme vypočítat variantu rozpočtu pronajatých prostor až do výše 20 m 2.

Náklady na hotové zásuvky budou od 60 do 80 tisíc rublů.

Takže, kapitálové investice na otevření řeznictví: 500 000 rublů.

Průměrný zisk za měsíc na začátku nepřesáhne 6 000-15 000 rublů za den.

Celkem: od 180 000 do 450 000 rublů. za měsíc.

V průměru 330 000 rublů.

Snižte měsíční výdaje (nájemné, daň, nákup masa, úplatky, mzdy zaměstnanců):

330 000 - (20 000 + 5 000 + 75 000 + 5 000 + 45 000) = 180 000 rublů čistého zisku.

Obdržíme dobu splacení 3 měsíce.

Ale ne všechno je tak jednoduché.

Za prvé, bude to nějakou dobu trvat na vydání povolení (7-10 dní), na nákup a instalaci zařízení, čímž se prostor v pořádku, reklamy a tak dále.

Stručně řečeno, může začít trvat 1-2 měsíce.

Za druhé, bod může být neúspěšný a potom by měl být zisk započítán na minimum.

Tedy. půjdete na nulu.

Rizika při otevření řeznictví

Zajímavý fakt:
V hodnocení nejoblíbenějších produktů lidstva je na prvním místě chléb, na druhém - na maso, a na třetím - všechny druhy příloh na maso.

Každý podnik má funkce, které je třeba vzít v úvahu:

Maso je produkt, který podléhá zkáze.

To je riziko číslo jedna.

Je důležité mít čas prodat výrobky, aby nedošlo k negativním výsledkům.

Obchod s masem má sezónní rizika.

V létě se prodávají 10-15% méně produktů.

V tomto období je třeba přepnout na škálu "shish kebab", "maso pro grilování".

Aktivně spolupracuje s restauracemi, kavárnami, prodejnami rychlého občerstvení.

Vrchol obchodu s masem přichází před novým rokem.

Pro úspěšné zahájení podnikání v oblasti prodeje masa doporučujeme sledovat video:

8 tipů pro optimalizaci obchodování s masem

Zisk můžete zvýšit několika způsoby:

 • Zpracování masa do polotovarů: pelmeni, kotlety, palačinky apod.
 • Výrobky nejsou první čerstvostí, která umožňuje krmení zvířat.
 • Otevřete kuchařské oddělení.
 • Zvládnout výrobu domácí klobásy.
 • Nyní je velmi módní formát malém obchodě, ve kterém je, na rozdíl od hlavního zaměření, malou snídani formou (kapalné nápojů: káva, čaj, atd.).
 • Řezání masa je jednou z hlavních priorit. Nesprávně řezená kostra vás bude stát 10 až 50 kg masa, které bude muset být prodáváno za nízkou cenu.
 • Nezapomeňte na pokládku zboží (ve velkém množství, na stohy, piloty). Rozhodli jsme se s očima.
 • Otevřete síť prodejen - nápad, který vynásobí váš příjem.

Několik slov o minimalizaci investic.

Můžete si koupit použité zařízení.

A ještě lépe najít místo s vybavením a uzavřít smlouvu o podnájmu.

Tím vyloučíte náklady na investice do zařízení.

Nákup masa lze provádět častěji, ale za menší množství.

Poté můžete projekt otevřít a mít po ruce 200 000 rublů.

Může obchodovat s masem?

Co potřebuje PI prodávat maso?

Zapojený do prodeje masa musí jasně pamatovat na hlavní pravidlo pro podnikání: výrobek musí být vždy čerstvý, jinak se všichni kupci rozptýlí, aby porozuměli všem nástrahám. Musíte začít malý. Je lepší začít s prodejem masa s otevřením stání, ve kterém budou obchodovány vedlejší masné výrobky - knedlíky, klobásy, klobásy. Tato možnost je lepší, pokud jde o prodej masa vyžaduje další schválení a povolení od SES, stejně jako profesionální prodejce atd.

Jaké dokumenty musí PI otevřít řeznictví:

 1. Osvědčení o registraci IP.
 2. Povolení k obchodu.
 3. Lékařské knihy zaměstnanců.
 4. Rozlišení BES.
 5. Povolení od hasičů.
 6. Certifikáty kvality pro všechny produkty.

Sortiment zboží

Když otevřete prodejní místo pro obchod s masem, musíte se rozhodnout pro sortiment stáje nebo pavilonu. V počáteční fázi nemusíte vytvářet příliš široký sortiment zboží, protože nebudou všechny výrobky prodávány a to je nerentabilní.

V sortimentu může být asi třicet druhů zboží - to je nejoptimálnější volba. Rozšířit množství zboží může být způsobeno související produkty - máslo, sýr. Důraz je kladen na čerstvost a kvalitu výrobků, při organizaci práce tak, aby byly zajištěny pravidelné dodávky. Také je výhodné zahrnout zařazení exkluzivního masa do sortimentu.

Základní pracovníci zaměstnanců stánku nebo pavilonu se skládají ze dvou prodejců, kteří pracují na směnách, a účetní výpočty provádí samotný PI. V personálu by si měl vybrat zkušeného řezníka, který už zná všechny odstíny tohoto obchodu.

Je třeba pečlivě zvážit skutečnost, že před klientem jsou vykostěné těla, mleté ​​mleté ​​maso apod. Kvalifikace řezníka je velmi důležitá, protože v mnoha směrech je obchod značně závislý na něm.

Chcete-li otevřít obchod s masem a masnými výrobky, musíte mít obchodní místo v stánku nebo v pavilonu. Můžete si pronajmout oblast nebo uzavřít smlouvu o společných činnostech. První možnost je dražší, protože je nutné zakoupit všechna zařízení sama o sobě, vydávat povolení. Druh nájemného závisí na jeho nákladech, které se pohybují od 300 do 1500 dolarů.

Zařízení pro prodej masa

Potřebujete komerční vybavení, minimální sadu:

 • zmrazovací čítač;
 • pokladna;
 • elektrické mlýny na maso;
 • sekera pro řezání masa;
 • sada nožů.

Volba místa obchodu

Při výběru místa k obchodu s čerstvým masem je zapotřebí zvážit typ potenciálního kupce. Je důležité, aby pavilon splňoval potřeby kupujících. V tomto případě by měl každý kupující pocit, že tento obchod je určen pro něj a klient by mohl získat vše od všech zdrojů: reklama, ceny, servis, registrace, doplňkové služby. Hlavním problémem v takovém podnikání je, že tento výrobek má velmi krátkou realizační dobu. I když je tento problém snadno a úspěšně vyřešen.

Organizace obchodu

Samozřejmě, že trvanlivost masa nelze zvýšit, ale s nerealizovanými pozůstatky je možné bojovat, přeměnit je na jiné produkty pomocí kuchyně a vlastní výroby. Pro prodej čerstvého masa je důležité umístění obchodního zařízení.

V praxi je nejčastěji umístěné zařízení přímo závislé na technických vlastnostech chladicího zařízení nacházejícího se ve stánku nebo v pavilonu. Kvůli omezením napájení a kompresorů není možné zvýšit prodejní plochu, aby se zvýšila efektivita obchodu.

Nenápadnost obchodu s masem

Takže pavilon na maso je maloobchodní podnik, který prodává maloobchodní a drobné masné výrobky, masné polotovary, lahůdky a klobásy. Měli byste vědět, že v této oblasti existuje hodně konkurence. Je také nutné vzít v úvahu takový jev, jako je sezónnost, kvůli níž se v průběhu roku mohou měnit náklady na maso a masné výrobky.

V letním období roku se může výrazně snížit poptávka po těchto výrobcích, protože v tomto ohni lidé nejí maso, ale upřednostňují zeleninu a ovoce. Zkušení řezníci v tuto chvíli snižují nákup a zpracování, měnit rozsah. Před otevřením stánku nebo pavilonu na maso je nutné zjistit všechny jemnosti a nuance tohoto podnikání, aby se vše ukázalo.

Můj obchod: obchod s masem. Základní kroky

Minimální počáteční kapitál

Zisk za měsíc

Můj obchod s masem je obchod atraktivní, fascinující, ale velmi složitý, vyžadující neustálou účast podnikatele ve všech procesech. Jak začít otevírat obchod s masem a jaké jsou nejzákladnější kroky, které je třeba podniknout?

Mnoho začínajících podnikatelů přemýšlí o otevření řeznictví. Existuje několik důvodů pro vnější atraktivitu tohoto podnikání. První je v samotném produktu. Maso je komodita každodenní poptávky. Maso je vždy poptávané od kupujících, bylo koupeno a bude zakoupeno i v době krize. Obchod s masem je zpravidla velmi živý a živý obchod, velký proud zákazníků, je to druh pohonu. Navíc má prodávající možnost zvýšit svůj zisk tím, že vyrábí a prodává polotovary, klobásy, ravioli atd. Dokonce i vzhled okolí velkých obchodní sítě - „smrt s kosou“ na každém obchodě s potravinami, řeznictví, mohou nejen pobyt na vodě, ale prospívat díky možnosti měnit rozsah a nabídnout zákazníkům nejnovější a jedinečné produkty, které nenajdete v supermarketu.

Za druhé, je možné proniknout do obchodu s masem s malými investicemi (z 600 tisíc rublů na malý bod). Nepotřebuje velké plochy a drahé vybavení, jako například v restauraci nebo v jídelně. Dokonce i v případě selhání je připravená obchodní firma a její produkty snadno prodávat, vyhýbat se vážným finančním ztrátám. Nevyžaduje se od obchodníka a žádné přísné formality - můžete obchodovat s masem bez licence a potřebovat certifikáty pro produkty.

Jak začít s otevřením obchodu s masem? Po analýze poradenství podnikatelů - praktiků můžete odvodit celý řetězec akcí, které by měly vést k úspěchu v tomto typu podnikání. Upozorňujeme na skutečnost, že rozdělení na kroky by nemělo být považováno za přísně regulovanou směrnici, protože řada fází by měla být prováděna v paralelním režimu.

Krok 1. Chci otevřít prodejnu řeznictví

Než začnete podnikat s prodejem masa, musíte nejdříve přemýšlet o tom, zda ji skutečně potřebujete. Zkušení podnikatelé, kteří udělal jméno pro sebe v průmyslu, zdůraznil, že lidé, kteří přišli v masném průmyslu dělí na náhodné, to znamená, že ti, kteří procházejí všemi možnými způsoby výdělku, náhodou zůstal v prodeji masa, a ti, kteří z jakéhokoliv Důvod, proč jsem cítil, že toto povolání je moje vlastní, měla nějakou osobní podnět k tomu. Například, osoba není spokojen s kvalitou masa, které prodávají v městských trzích nebo měl chuť ji rozvíjet ve známém průmysl (například při pěstování prasat nebo telat, a poté je se ziskem prodat). No, nebo jsem hledala novou cestu k mému talentu jako řezník nebo šišák kebab, když srdce a vytáhne celé maso.

Myšlenka je, že pokud v prvním případě je pravděpodobné, že propálit citově přijmout špatný obchod, ve druhém případě je šance na úspěch výrazně vyšší, neboť osoby, má zpočátku imunní vůči selhání, ztrát a jiných těžkostí. Ale hlavní rozdíl mezi "náhodnými" a "náhodnými" lidmi v obchodu s masem není ani tak. Hlavní věc je znalost nebo alespoň jasné porozumění specifikám práce s masem na jedné straně a nevědomosti o těchto rysech v jiných. A rozdíl mezi prvním a druhým začne zobrazovat od prvních minut provozu, jakmile budou „náhodných“ lidí zjistí, že kusy hovězího masa, které mu dal není v řadě, a mezi sebou, z nějakého důvodu se staly zelená. Nebo když si najednou uvědomí, že naprosto neví, kam dát maso, které nebylo několik dní prodané. A sto a jedna nuance. Jednoduše řečeno, úspěšné podnikání prodávání masa (stejně jako jakýkoli jiný podnik obecně) začíná láskou k masu, jasně realizovaným a částečně utrpěným úkolem, cílem, misí. Pokud ve vašem případě to všechno začalo s něčím jiným, měli byste se znovu zeptat na tuto otázku rovnou: "Chci otevřít řeznictví?

Krok 2. Analyzujte místní trh

Pokud je odpověď na tuto otázku ano, pak první věcí, kterou byste měli udělat, je analyzovat místní trh. Nejprve musíte zjistit, co lidé chtějí vidět a za jakou cenu, kdo prodává toto maso, kdo ho přináší a kdo ho koupí. Nebojte si čas strávený na shromažďování informací - v praxi se to opakovaně vyplácí kvůli zabránění chybám. V hlavě by měl být holistický obraz stávajících konkurentů, ceny, možné překážky a způsoby, jak reagovat na určité události. Klíčovým úkolem v této fázi je psychicky přizpůsobit sebe a svůj budoucí obchod v aktuálním snímku. A po analýze situace je někdy nutné opustit původní myšlenky, které se zdají být geniální. Například, když se najednou ukáže, že králík, koně nebo skopové maso v určité oblasti nikdo a nikdo nepotřebuje - prostě proto, že historicky existují další vkusy v populaci.

Krok 3. Určete rozsah, vypočtejte značku a zisk

Po analýze trhu budete mít více či méně jasný obraz o tom, co chcete obchodovat a o jakém druhu obratu mluvíte. Strategickým problémem je hledání dodavatele. Budete potřebovat najít cenově dostupné maso s vynikající kvalitou. Úlovkem je, že nikdo nikdy neřekne, že jeho maso je nedostatečné - všichni vždy prodávají pouze "dobré" a "nejlepší". Hodně v této fázi bude záviset na tom, jak jste analyzovali trh. Je třeba opustit komfortní zónu: komunikovat s kupujícími, prodejci, dodavateli, zemědělci a vyvozovat závěry. Zároveň se obvykle nenachází široká škála cen v rámci jednoho města či regionu. Rozdíl není větší než 10%. Jedním slovem, kopání na povrchu, výhody a nevýhody návrhu lze těžko rozeznat. V tomto čísle neexistují univerzální prostředky - je třeba hledat a vyjednávat, jezdit, sledovat, volat a tak dále.

V této fázi je také nutné vypracovat přibližný finanční plán, který by měl být v budoucnu orientován. Zde je jeden problém - ve srovnání s jinými druhy obchodu v prodeji masa je poměrně složitý cenový systém. Závisí to nejen na nákupních cenách, kupní síle zákazníků, stálých nákladech podnikatele, cenách konkurentů a dalších tradičních faktorech, ale také na charakteristice řezání a smršťování dodávaných výrobků. Když se dostanete do obchodu, jedna jatečně upravená těla se může rozptýlit na desítky pozic a každá z nich musí mít přiměřenou, ale zároveň i ziskovou cenu. Cesta k výpočtu je komplikovaná, choulostivá a dlouhá, a musíte je dělat po celou dobu, protože možná budete muset změnit řezání, dodavatel může náhle zvýšit ceny a zákazník - objednat nestandardní kus. Současně s bezohledným přístupem existuje skutečné riziko, že nejen ztratíme nějaký zisk, ale ztratíme jej úplně. Proto je nejlepší používat automatizované elektronické služby pro prodejny masa, které vám umožní rychle provádět výpočty na připravených algoritmech pro výběr cen. Takové výpočty budou také od počátku rozumné, výběru nejpřijatelnější velkoobchodní ceny, a teprve potom hledat dodavatele.

Značení masa na trhu obecně je poměrně nízké, protože kupující jsou velmi citliví na cenu. Reakce na jakékoliv zvýšení cen je nesmírně bolestivá - maso jednoduše přestane brát, přechází na levnější výrobky. Z toho důvodu marže v obchodech s masem téměř nikdy nepřesahují 20-30% a zisk podnikatele spočívá především v počtu prodejů. Samozřejmě, v závislosti na typu masa, se značka liší. Například na vepřové maso, může to být 40%, a na polotovary může dosáhnout 60-100%, ale v průměru jdou stejné 20-30%. Hodně v otázce stanovení cen bude záviset na regionu - v těch regionech v Rusku, které nemají velké podniky nebo farmy v blízkosti, ceny masa jsou mnohem vyšší. Při výpočtu také nezapomínejte na to, aby se zohlednilo zkazení produktů - na samém začátku ztrát je nepravděpodobné, že byste se jim vyhnuli.

Krok 4. Najděte vhodný pokoj

Krok, který závisí na úspěšnosti obchodu s masem, je správné umístění a umístění. Mimořádně důležité je, že řeznictví je v kontrolním bodě - zisk v tomto druhu podnikání je hlavně kvůli objemům prodeje a nikoli na úkor dodatečných poplatků. Při výběru místa zkušení podnikatelé doporučují strávit den nebo dva a osobně počítat s provozem chodců. Minimální průchodnost za pracovní den je asi 2000 lidí. Z přijatého počtu kupujících obchodu se může stát asi 2-3%. Tyto údaje lze použít při plánování příjmů a čistého zisku.

Zpravidla, pro obchody s masem nevyžaduje velkou plochu: dokonce 90 a 100 metrů čtverečních. metrů - to je hodně, pronájem bude příliš velký a příliš těžký. Za prvé, může to stačit na 10-25 metrů čtverečních. metrů, optimální plocha je asi 30-40 čtverečních. Náklady na pronájem takových prostor může záviset na různých faktorech a může se pohybovat od 15 do 120 tisíc rublů. V tabulce 1 jsme představili průměrnou cenu pronájmu podle webových stránek společnosti Avito pro ruská města s různým počtem obyvatel. Data jsou relevantní pro září 2017.

Tabulka 1. Průměrné nájemné za obchodní prostory 25-60 m2. metry ve městech Ruska *

Jaké dokumenty jsou potřebné k obchodování s masem v roce 2017. Požadavky na obchod s masem

Můžete obchodovat s masem v různých formátech: obchod, oddělení, obchod, stánek. Bez ohledu na formát je prodej masa přísně kontrolován.

V tomto článku budeme zkoumat, jaké požadavky musíme splnit při obchodování s masem. Zde je seznam dokumentů, otevření řeznické dílny nebo obchodu.

Hygienické požadavky na obchod s masem a masnými výrobky

Prodejní místo pro prodej masa je běžně navštěvováno inspekcemi, které ověřují dodržování daňových, celních a hygienických a epidemiologických předpisů. K úspěšnému složení daňové a celní kontroly stačí poskytnout účetní doklady a faktury.

U SES je úkol komplikovanější. Kontrola prověří podmínky podnikání a rozhodne se, zda vám vydá povolení k obchodu s masem.

Požadavky na obchod s masem

Ve fázi výběru místnosti zvažte tato pravidla. Pomohou vyhnout se problémům s hygienickou a epidemiologickou prohlídkou.

 • V interiéru by mělo být použito materiálů, které jsou odolné vůči dezinfekčním činidlům, vlhkosti a teplotě.
 • K dispozici musí být vodovod a kanalizace, koupelna pro zaměstnance s toaletou a umyvadlo.
 • Požadované větrání - nasávání a odsávání.
 • Osvětlovací lampy potřebují plafondy, které zabraňují vnikání skleněných třísek do výrobku.
 • Pokud máte v plánu samostatně řezat maso, mělo by to být samostatná místnost.
 • Všechny výrobky jsou skladovány v chladicích zařízeních
 • Místnost a okolí by měly být čisté.
 • Přípustný teplotní rozsah na pracovišti prodávajícího je od 18 do 26 ° C.

Požadavky na vybavení masného obchodu

Vyberte zařízení s teploměry, ale bez rtuti. Uvnitř skříně nebo chladírenského skladu lze použít pouze inventář a obalové materiály povolené SES.

Paluba pro řezání masa se instaluje na speciální stojan. Po dokončení práce je povrch paluby vyčištěn nožem a posypán solí.

Jak skladovat maso v obchodě

Dodržování těchto pravidel vás ochrání před pokutami a pomůže udržet kvalitu produktu:

 • Udržujte faktury a neodstraňujte štítky z kontejneru dodavatele.
 • Věřte na přítomnost veterinárního stigmatu na jatečně upravených tělech.
 • Výrobky by měly být skladovány ve speciálním zařízení v nastaveném teplotním režimu. Surové maso je odděleno od polotovarů.
 • Označte řezné desky a nože.

Jaké dokumenty by měly zaměstnanci mít?

Prodejci oddělení nebo skladu masa podléhají přísným požadavkům. Vedle standardních dokumentů musí mít zdravotní záznamy.

Dávejte pozor na vzhled a hygienu prodejců. Potřebují speciální tvar s čepicí nebo šátkem. V toaletě pro personál by měly být ručníky, mýdlo, toaletní papír. Na pracovišti - lékárnička pro první pomoc.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření řeznictví

Každá obchodní činnost začíná registrací organizační a právní formy: ИП nebo Otevřená společnost.

V IP je dokumentace jednoduchá. Můžete si zvolit zjednodušený daňový systém nebo patent. Společnost bude potřebovat další dokumenty. Ale příležitosti pro rozšiřování obchodu a přilákání partnerů jsou širší.

OKVED kódy pro obchod s masem:

 • 52.22.1. Maloobchod s masem a ptákem včetně vedlejších produktů
 • 52.22.2. Maloobchod s masnými výrobky a výrobky z drůbežího masa
Pokud plánujete obchodovat s dalšími produkty, budou potřebné další kódy OKVED.

Seznam dokladů pro obchod s masem

Než začnete obchodovat, shromážděte balíček dokumentů. Prodej masa bez nich povede k pokutě a pozastavení podnikání.

 • Osvědčení o registraci IP a daňové služby
 • Smlouva o pronájmu nebo doklady prokazující vlastnictví
 • Povolení SES a požární inspekce
 • Dohody o preventivních opatřeních v oblasti dezinsekce, dezinfekce a deratizace
 • Dohoda o vývozu a využití odpadů
 • Smlouva o dezinfekci ventilačních a klimatizačních systémů
 • Hygienická kniha zaměstnanců
 • Odkazy na výrobky a veterinární formu č. 4 (vydané dodavatelem)
 • Oznámení společnosti Rospotrebnadzor

Jedná se o seznam základních dokumentů potřebných k otevření řeznictví od začátku. Může se lišit v závislosti na formátu podnikání.

Při prodeji masa na trhu nebo v obchodě s potravinami nejsou vyžadovány žádné doklady pro obsluhu prostor a povolování požární kontroly. Pouze pronájem.

Jak otevřít obchod s masem: jednodušší, rychlejší a levnější

Nezávislé vytvoření prodejního místa pro prodej masa není jediným způsobem, jak otevřít podnik. Existuje ověřený způsob, jak prodávat maso, ale nevybírá dokumenty pro instance.

Nákup hotových obchodů pomůže rychle začít obchodovat s masem. Prodejce podnikání vám předává předpoklad, nezbytné smlouvy, smlouvy se spolehlivými dodavateli. Ve stávajícím řeznictví, oddělení nebo stání již mají vybavení. Prostory splňují požadavky Rospotrebnadzor, protože zde jsou všechny dokumenty. Začnete pracovat ihned po zakoupení.

Zjistěte, jaké druhy masných obchodů a obchodů se prodávají ve vašem městě: