Obchod s křepelky: výroba bez odpadů a vysoká ziskovost

Obchod s křepelky: podrobné pokyny, jak rychle a jednoduše začít vydělávat na své křepelčí farmě + 5 kroků k úspěchu.

V posledních letech se nabídka našich obchodů značně rozšířila.

Navíc podnět k rozvoji domácího trhu poskytl podivně určitý pokles kupní síly a stažení západních výrobců z trhu.

Bylo by divné, že se odchodem dovozců sortiment stal širším. Nicméně je to tak - dovozní náhrada "na pochodu". Co bylo dříve dovezeno z dálky a prodáno za přehnané ceny, lze nyní najít za rozumné ceny a mnohem čerstvější.

Nejlepší příklad v této souvislosti - obchod s křepelky.

O něm a mluvit, kladou důraz na specifické způsoby výdělku, a to nejen na výhody / poškození vajíček nebo masa. Uvažujme o teoretických informacích + 5 praktických krocích, které každý čtenář bude schopen organizovat svou farmu v co nejkratším čase.

Úvod do obchodu s křepelky

Předtím, než vytvoříte podnikatelský plán pro křepelčí farmu, stojí za to zjistit, co to je a co se jí. V našem případě doslovně tk. tato sféra je agrární. Jedná se o chov drůbeže, ale nelze odhadnout přesné pokrytí tohoto trhu.

Faktem je, že existuje jen velmi málo specializovaných křepelčích korporací nebo dokonce velkých farem. Obvykle spouštějí tento směr pro diverzifikaci zdrojů příjmů (jako dodatečný zdroj příjmů).


Podle Rosstatu

Stejně tak mnozí vesničané dělat „farmu“ v jeho boudě bez jakéhokoliv podnikatelského záměru, marketing, a tak dále. Co je zajímavé, zabývající se chovem Quail i některé městské obyvatele, za použití běžných bytů. A to vše samozřejmě není daleko od oficiálních důvodů.

Neexistuje tedy žádný způsob, jak tento trh přesně vypočítat.

Stejný Rosstat poukazuje na to, že ruský trh s vejci je rozdělen takto: 90% - kuře a 10% - "odpočinek", aniž by bylo uvedeno, o čem to jde. Dokonce i organizace, které profesionálně vyvíjejí obchodní plány při hodnocení obchodu s křepelky, nemohou provést přesnou analýzu.

Nicméně, všichni v jednom hlasu říkají, že toto podnikání je ziskové.

Křepelčí farma: Obchodní plán hlavních hráčů jako jídlo pro myšlení


Protože za účelem posouzení trhu je obtížné, pak je důležité "pozadí" informací.

Takže v roce 2016 byly v různých částech země zahájeny několik velkých farem. Také ruské křepelčí vejce a maso, na rozdíl od sankcí, byly přijaty na trh EU.

Spolu s tím drobní zemědělci stále častěji dostávají státní dotace na chov konopí, pokud ospravedlňují své konkurenční výhody v obchodních plánech.

Ale nejsou to stejné jako granty: ne tak dávno, podle ruského tisku, byla prodaná největší křepelčí farma v regionu Sverdlovsk. Odborníci odhadovali dohodu na 40 až 45 milionů rublů v objemu čistých výnosů cca. 25 000 000 rublů ročně.

To znamená, že nákup se vyplatí za pár let.

Zde jsou přibližné charakteristiky podnikatelského plánu velké křepelčí farmy, takže je jasné, za co stojí za to usilovat:

Proč krupout obchod?


Všimněte si, že aby nedošlo k vyhoření během období ekonomické nestability, kdy se situace mění téměř každý den, nemůžete dát "všechna vejce do jednoho koše".

Podnikatelský plán pro křepelčí farmu nám to přesně ukazuje: takový podnik je prakticky nezničitelný a proto ziskový.

V závislosti na stupnici, který má křepelčí farma, může podnikatelský plán získat splátku 2 měsíce na několik let. Malé farmy mohou dát 500% ziskovosti ročně, ačkoli v absolutních číslech to vypadá ne tak působivé, ale budeme se o tom podrobněji zabývat později.

Křepelčí vejce jsou považovány za neuvěřitelně užitečné. Zvláště ve srovnání s kuřecím masem:

Maso křepelky patří do kategorie "rozpočtové pochoutky". To znamená, že už je to jako pochoutka, ale přesto není pro masy příliš drahé a cenově dostupné.

Podnikatelský plán pro křepelčí farmu: analýza a předběžné hodnocení


Prvním krokem je tradičně analytické: je nutné určit, jak velkou farmu se vám bude hodit.

Pokud budeme mít velkou křepelčí farmu, podnikatelský plán bude složitější a podrobnější, pokud bude malý, pak bude plán úplně jiný.

Krok 1. Zjistěte svůj výklenek

Než začnete farmu, měli byste si také zvolit základní oblast - výrobu vajec nebo masa.

Samozřejmě budete mít vejce a maso v každém případě, ale je stále důležité určit, které cílové výklenky chcete obsadit. Věc je, že křepelky jsou rozděleny do různých poddruhů. Existují plemena masa (brojler), a tam jsou vajíčka.

První rychle zarostlý masem, ale špatně spěchá. Ta druhá dobře spěchají, ale ve srovnání s jejich "masovými" bratry vypadají poněkud menší. Po koupi plemen s kuřecím masem očekávejte, že velký příjem z vajec nestojí za to. Vezměte to v plánu podnikání v zemědělství.

Velké farmy provádějí kombinovaný přístup, ale pokud máte jen pár stovek ptáků, nemusíte ještě více rozdrtit výrobu - v takovém případě bude těžké najít kupce.

Krok 2. Křepelčí farma: podnikatelský plán je napsán, začneme přípravu


Při určování toho, co vsadíme v našem obchodě s křepelky, začneme přímou přípravu na příchod vašich nových nájemníků.

Všimněte si, že se nezastavíme při registraci firmy. Pokud hodláte produkovat vejce v malém měřítku "pro sebe", nemusíte nic zaregistrovat. Ale čím větší je měřítko, tím více požadavků řídících služeb.

Buňka - základ obchodování s křepelky

Vták je obsažen v malých článcích, které jsou upevněny svislými bloky nebo bateriemi.

Tato klec můžete koupit (obvykle provádí ve výši 250-300 jedinců, kvalitní baterie jsou 10-15 000), nebo si sami, v případě, že rozsah vaší křepelky podnikání je poměrně skromný.

V našem příkladu podnikatelský plán pro křepelčí farmu vezme v úvahu tovární možnosti, ale my vám také povíme o domácích.

Vaše verze bude levnější, ale nebude to tak příjemné, abyste se mohli podívat. Zde je návod k vytvoření buňky krok za krokem:

 1. Sestavte požadované součásti: najít nějaké krabice nebo dřevěný výšku přepravky, která není menší než 20 cm, překližky, pěnové vrstvy, drát a jemnými oky kovovou mřížkou (to je, ve skutečnosti, jediná věc, která je obtížné najít v jeho domácnosti), s tepelně izolační povlak válce.
 2. Krabice / krabice jsou pokryty pěnou pro izolaci a pak překližkou.
 3. Vnitřní část je pokryta tepelně izolačním povlakem (je důležité zvolit netoxické možnosti).
 4. Několik otvoru je vyvrtáno na dně (vajíčka se rotují dolů a potřebují pod nimi zásobník). V krytu je vyříznuto okno, do něhož je vloženo sklo, transparentní plast nebo jemná síťovina.

Prostřednictvím otvorů v budoucích článcích se zavádí elektrické vedení, které jde do kazet - nainstalujte je do rohů krabice.

Jsou zapotřebí nejen pro osvětlení, ale pro udržení vhodného teplotního režimu.

Ve spodní části misky s vodou nebo speciální pitnou miskou z plastových lahví se slámou nebo vsuvkou v díře. V druhém rohu je koryto.

Pokud jsou obě tato zařízení na jedné straně, pak se piják rychle ucpe, voda zde rozdrtí a pták bude nemocný.

Níže (obvykle na úrovni 10 centimetrů) se pod svahem umístí vanička na vejce.

Spodní strana by měla být zakončena žlabem nebo dalším zásobníkem, kde se vajíčka sklánějí dolů - tam je snadnější se dostat.

 • Instalujeme speciální lampy s ochranou: že ptáci je nemohou dosáhnout, voda se nedostane do vedení, atd.
 • Klička je připravená, shromáždíme zbytek stejné šablony, vytvoříme baterie.
 • Jsme zásobováni zdroji


  Když jsme řešili "bydlení" pro drůbež, pojďme se o ni postarat - to jsou hlavní náklady na podnikatelský plán křepelky.

  Předpokládá se, že jedna křepelka spotřebuje asi 1 kg smíšeného krmiva za měsíc. Předpokládejme, že máme průměrnou farmu, která stojí na 700 (považuje se za minimální dobu návratnosti pro masný průmysl).

  Náklady na jídlo budou přibližně stejné:

  • pšenice - 2 250 rublů za 225 kg;
  • kukuřice rozdrcená - 1500 rublů za 187,5 kg;
  • ječmen - 375 rublů za 37,5 kg;
  • Mletá skořápka - 4 500 rublů za 300 kg.

  Celkem: 8 625 rublů měsíčně. Vzhledem k inflaci, až 10 000 rublů.

  Navíc můžete přidávat související náklady na údržbu svých domácích mazlíčků - asi 3000 rublů za elektřinu, vodu a topení. Začátečníci často zapomínají zaplatit účty za účty ve svých obchodních plánech, a pak jsou překvapeni, že výpočty nesouvisejí.

  Celkem živobytí farmy o 700 hlavách stojí asi 13 000 rublů měsíčně.

  Pokud plán křepelčí farmy předpokládá menší váhy, není těžké je vypočítat výpočtem nákladů na udržení jedné křepelky (13 000/700 = 18,5).

  Ale tady je třeba poznamenat, že čím méně máte křepelky, tím dražší bude obsah. Chcete-li koupit velkoobchodní ceny obilí nebo půl kilo v obchodě - je to úplně jiné množství.

  Dodáváme, že 1 kg krmiva na jednoho ptáka je velmi přibližné. Různá plemena ptáků jíst jinak. Spočítejte na plánu pro křepelčí farmu tento nuance.

  Pokud si koupíte hotové krmné směsi přímo pro křepelky, bude to dražší, ale jejich stravování může být vyváženější a opevněnější.

  Zvažte v obchodním plánu, že pracujete se živými bytostmi, které mohou vyvinout beriberi.

  Obchod s křepelky. Krok 3: Spusťte ptáky


  Po vytvoření nejpohodlnějších podmínek pro ptáky, kteří si koupili krmivo a vitamíny, budeme v praxi testovat obchodní plán křepelky.

  Můžete si zakoupit dospělé ptáky i vejce. V druhém případě potřebujete inkubátor (stejná klec s lampami je docela vhodná, pouze otvory na dně by měly být zavřené).

  Koupit vejce a pěstovat mladé je levnější, ale déle. Náklady na speciálně vybrané vejce mohou být dvakrát vyšší než ceny skladu:

  • cena mladých vrstev je 150-200 rublů;
  • pro 400 kusů se ukáže asi 72 000 rublů;
  • pro 700 kusů - asi 100 000 rublů.

  Užitečné rady. Pokud se nezkušený podnikatel rozhodne koupit vejce, existuje nebezpečí, že "křepelka" obecně nikdo nezjistí.
  Proto je lepší koupit první vrstvy slepic už od dospělých a pak pěstovat mladé z jejich "vlastních" vajec.

  Zakoupením vajec mimochodem nemůžete okamžitě pochopit, kdo máte uvnitř - slepici nebo muže.

  Podnikatelský plán pro křepelky předpokládá, že muži jsou posíláni na maso a ženy jsou ponechány k přepravě (po které se také dřív nebo později posílají na porážku).

  Průměrný "věk" muže je 2-3 měsíce. Ženy - asi půl roku, ačkoli občas se setkávají s farmami, které vůbec nevyrábějí maso. Obvykle se jedná o velmi malé zemědělské usedlosti, kde každý pták je známo jménem.

  Kdo se zabývá obchodním plánem pro křepelčí farma?

  Nákupem vrstev nebo čekáním na jejich křepelčí farmě se poprvé seznámíme s našimi novými "spolubydlícími".

  Ptáci tohoto druhu žijí v zajetí obvykle nejdéle 1,5 - 2 roky. Tehdy již nepřecházejí.

  Ve věku 12-14 měsíců se sníží počet vajec o 50%, dokud nebude zcela vyčerpán. Všichni se stávají velmi rychle, někdy jen rychle - jednotlivé plemena vyrostou po 40 dnech, ale nejvíce - po dobu 2 měsíců.

  To vše by se mělo odrazit v obchodním plánu křepelky.

  Velmi důležitý bod - nosnice začínají plavat ve věku 2 měsíců a měsíc může dát 20-25 vajec (!).

  Proto 2 měsíce - počáteční doba návratnosti křepelčí farmy.

  Během období "vrtné služby" může nosnice "rozdávat" přibližně 300 vajec (tj. Přibližně za rok), po níž klesá jejich počet. Také po roce života se kvalita vajec snižuje a jejich chuť se zhoršuje.

  Čím horší je kvalita vajec - tím menší šance na úspěch vaší křepelčí farmy.

  Křepelčí brojlery dosahují dostatečné velikosti asi za 2-3 měsíce Přesný čas závisí na plemeni - čím větší, tím delší. Zvažte to v obchodním plánu křepelky pro farmu. Do třetího měsíce je pták plně pěstován.

  Pokud hodláte vybudovat masnou farmu, bude doba návratnosti delší.

  Co produkuje křepelčí farma?

  Nyní podrobněji analyzujeme, co získáme z naší farmy (v pořadí ziskovosti):

  S vajíčkem je všechno více či méně jasné - je to skutečně hotový výrobek, jenž musí být prodáván z farmy včas, dokud nebude zastaralý.

  S masem trochu komplikovanější, od té doby kromě jatečně upravených těl jsou také drobky.

  Zpracování a skladování maso křepelčí farmy vyžaduje další vybavení. Máte-li pár ptáků, je nepravděpodobné, že by se další vybavení hodilo. Ale pokud máte hospodářství ze 400 kusů, pak bez ledničky s mrazákem to nemůžete udělat.

  Je třeba přemýšlet o balení a certifikaci (zde již bez registrace podnikání nemusíte řídit).

  Samostatným příběhem je vrh.

  Co děláme se všemi těmi hromadami na naší křepelčí farmě? Zvažte v obchodním plánu: křepelčí farma s rozměrem 400 ptáků přiděluje den na 15 kg vrhu. A to není ani více ani méně - 5 tun za rok. Je třeba si uvědomit, že výkrm ptáků je považován za nejvýkonnější hnojivo.

  Váš obchodní plán pro křepelčí farmu by měl brát v úvahu toto - to je další produkt.

  Pokud ji nepoužíváte ve vaší domácnosti, jistě najdete kupující mezi ostatními farmáři. Aktuální cena za 1 kg vrhu je 0,50 rublů. Proto pro 5 tun - 2500 rublů. Peníze, jak se říká, necítí.

  Obchod s křepelky. Krok 4: Marketing


  Váš obchodní křepelka farmy plán musí brát v úvahu tuto část původně, ale budeme to popsat teprve nyní, protože je třeba nejprve pochopit, co prodávat, a pak zjistit, komu a jakým způsobem.

  Obecně platí, že zde není nic výjimečného. Co se týká jakéhokoli podnikání, křepelka obsahuje dva důležité aspekty - prodejní kanály a reklamní kanály.

  Reklama

  Aby někdo něco koupil od vás, musí o vás nejdříve vědět.

  Zvýrazněte, že marketingová část v obchodním plánu je odvážná, protože toto je podnikání. Značku farmy můžete dosáhnout několika způsoby.

  Rozdělujeme je do tří klíčových skupin:

  • online reklama;
  • offline reklama;
  • "Slovo úst".

  Vybrali jsme je v pořadí relevantnosti.

  První možnost vám umožní pokrýt největší segment diváků. Velmi důležitá je flexibilita a jednoduchost při vytváření takových reklamních kampaní.

  Samostatně řečmeme o reklamě v sociálních sítích. Ano, při prodeji křepelčích vajec to nejde o nejpopulárnější způsob reklamy. Pokud jste však připraveni například zajistit dodávku jatečně upravených těl a vajec do domu, proč ne?

  Hlavní věc je, že zde nemáte co do činění s obchodní sítí, ale s koncovým uživatelem. On-line vývěsky jsou také důležité pro křepelčí farmu.

  Když mluvíme o offline reklamě, měli byste si pamatovat na klasické bulletinové desky nebo na tytéž póly na trzích (nejlépe velkoobchodní).

  Abychom ochránili obchodníky na trhu, může výroba včelího křepelčího statku pouze způsoby "dědečkem": tím, že si přilepí reklamy nebo známými.

  Nakonec jsme položili slovo "ústní slovo". Opravdu se staráte o vaši značku a kvalitu zemědělských produktů? To vše bude brzy nebo později vést k tomu, že značka bude uznána na trhu, doporučena přátelům a známým. Ale to je dlouhodobá vyhlídka.

  Prodej produktů

  Každá křepelčí farma musí vytvářet vlastní prodejní schéma, s přihlédnutím k rozsahu činností, logistice atd.:

  1. Je-li farma malá, pak se každý rozhodne pro osobní kontakty.

  Je-li farma velká, pak musíte jít na vážnější úroveň.

  Váš podnikatelský plán by měl zvážit, které obchodní sítě se nacházejí přímo u farmy, což je postup při zadávání veřejných zakázek, požadavky na kvalitu apod.

 • Je-li farma velice velká, pak váš obchodní plán musí v předstihu zahrnovat pečlivě navržené prodejní kanály.

  Možná dokonce i výstup na mezinárodní úroveň (připomínáme, že ruské křepelské maso mohlo být prodáno i v EU).

 • Existuje také pojem "obchod v blízkosti domu". Je omezena na skutečnost, že nikdo nedosahuje nad zboží podléhajícího zkáze. Čím blíže je vaše křepelčí farma spotřebiteli, tím je pravděpodobnější, že bude váš produkt zakoupen.

  Při vyvíjení podnikatelského plánu pro farmu vypočtete vzdálenost k nejbližším velkým prodejnám.

  Uvědomme si, že existuje větší šance na finanční úspěch u křepelčích farem umístěných v blízkosti velkých měst evropské části Ruska.

  Je-li kolem vás stovky kilometrů prázdného prostoru, náklady na logistiku se pravděpodobně nezaplatí. Neměli byste ani podniknout takový obchodní plán.

  Jak uspořádat křepelčí farmu v suterénu soukromého domu?

  Tajemství a osobní zkušenosti z úst farmáře!

  Obchod s křepelky. Krok 5: Shrnutí a zvážení zisku

  Shrnutí je celkem obtížné, protože obchod s křepelky je velmi individuální. Váš podnikatelský plán pro křepelčí farmu může být jak rozsáhlý, tak i skromnější.

  Ale tato individualita je ve skutečnosti hlavní výhodou těchto farem. Podnikatelský plán lze přizpůsobit jakémukoli peněženku.

  Obchodní přínosy

  • Učiníte užitečný produkt na vaší křepelčí farmě.

  Rychlý obrat - pták roste rychle, dává první vejce a maso po 2 měsících.

  Pokud neprodáváte vejce, vaše hospodářská zvířata se zvýší 10krát ročně.

 • Vysoká ziskovost - pokud jsou distribuční kanály již zavedeny, ziskovost může překročit několik set procent za rok, protože zde je celý výrobní cyklus 2-3 měsíce.
 • Zatímco nízká konkurence na trhu.
 • Relativně vysoká poptávka ve městech.
 • Jedná se o kompaktní business - Quail „farma“ mohou být uspořádány, a v bytě, pokud vaše spolubydlící a sousedy jsou ochotni se smířit s ustáleným vůní trus.
 • Nevýhody pěstování křepelky

  • Pták je velmi citlivý na změny teploty a osvětlení, je velmi obtížné dosáhnout požadovaného režimu.

  Je těžké najít "svého" kupujícího, tk. Jedná se o poměrně novou oblast a v našich zeměpisných šířkách neexistuje žádná praxe konzumace takových vajíček každý den.

  Stále jsou vnímány jako luxus, a ne jako každodenní pokrm. To platí zejména pro vzdálenou oblast, kde je vše nového vnímáno s podezřením.

 • Vysoká míra reprodukce u nezpracovaných zemědělců se může stát vážným problémem, zvláště pokud začínají problémy s prodejem.
 • Křepelčí farma vypadá mnohem zajímavěji, pokud se podíváte na údaje o příjmech. Samozřejmě mohou být tyto ukazatele nižší nebo vyšší.

  Ale přesto nemůžete bez příkladů.

  Pokud předpokládáme, že naše hospodářská zvířata jsou 400 křepelčích. Pak budou indikátory přibližně stejné:

  Chov křepelky jako podnikání

  Chov křepelčích bude vynikajícím obchodem pro všechny, kteří jsou připraveni zapojit se do výroby zemědělských produktů v několika omezených podmínkách. Chcete-li vytvořit křepelčí farmu, nepotřebujete rozsáhlé pozemky a prostorné budovy. Můžete si nechat křepelky nejen na venkově, ale také v městském bytě, uvědomit si užitečné potraviny bez zvláštních nákladů na logistiku. Hlavním úkolem je sestavit podrobný podnikatelský plán pro chov konopí, aniž by chyběl jeden detail.

  Proč křepelky?

  Naléhavost tohoto podnikatelského nápadu je nyní podmíněna současnou situací v potravinářském odvětví. Západní sankce, uložené a možné, ukázaly každému, kolik ekonomika země závisí na dovážených produktech. Nyní se stávají oblíbenými místní produkty, vlastní zemědělská výroba a prodej zemědělských potravin.

  Obchodní myšlenka pro obyvatele venkova: chov ovcí jako podnikání.

  Vlastnosti nejslibnějšího směru zemědělských podniků - pěstování pštrosů.

  Na rozdíl od všech ostatních oblastech domácího zvířectva a drůbeže plemenné křepelky bude zkrácení doby potřebné k získání hotových výrobků a dostat se na trh rychleji pomocí preference a požadavky spotřebitelů na „jejich“ produktů. Kromě toho zahájení malé farmy pro chovné křepelky nevyžadují takové náklady jako konstrukci stodoly nebo kurníku na podobném množství ptáků a krmiv spotřeba je mnohem nižší, než s obsahem tradičních druhů drůbeže - kuřata, kachny a husy.

  Křepelčí podmínky

  Chov křepelčat pro prodej masa a vajec zahrnuje výběr masa nebo vejce. Můžete si vzít ptáky v obou směrech, hlavní věcí není je překročit a udržet je odděleně.

  Umístěte křepelky vhodné pro všechny místnosti s dobrou ventilací a izolací. Celková plocha pro umístění 100-300 ptáků v buněčných bateriích může být od 10 metrů čtverečních. metrů. V něm je nutné umístit klece (kovové nebo dřevěné se síťovou podlahou), z nichž každá může obsahovat 10 až 50 ptáků. Výška a šířka každé buňky může být pouze 20-30 cm a délka je omezena pouze konstrukčními prvky. Napáječky a krmítka v klecích mohou být stacionární; mohou být vyrobeny buď z plechu nebo z plastových trubek a mohou být již zakoupeny.

  Při zachování koření v zimě a v létě se musíte postarat o teplotu.

  Teplota obsahu křepelčích je vhodná pro 18-25 stupňů tepla, neboť méně, protože jinak může křepelka zastavit vaření vajíček. Jsou citlivé na průvany a náhlé změny teploty. Důležité je také světelný režim - měl by být osvětlen nejméně 17-20 hodin denně. Musíte se postarat o udržování nízké vlhkosti - ne více než 50-60%.

  Křepelka začíná začínat 1,5 měsíce, ve stejném věku váží 90-100 gramů a po několika týdnech můžete porazit maso. Inkubace vajíček trvá 16-20 dní. Celkově se vajíčka plemene vajíčka položí na 250-300 vajec za rok, výhodou masových oplatí je to, že váží o 150-200 gramů nebo více o 2-3 měsíce. Mimochodem, životnost křepelky v klecích může dosáhnout 10 let.

  Jak krmení křepelky?

  Co krmít křepelky? Aby se zabránilo problémům s produkcí vajec a nárůstu hmotnosti u ptáků, doporučuje se používat specializované krmné směsi určené speciálně pro křepelky - ne velice velké a se souborem všech potřebných živin.

  Jak prodat výrobky?

  Například složení křepelčích vajec pozitivně ovlivňuje mužskou sílu a křepelčí maso je vhodné k výživě dětí trpících potravinovými alergiemi. Navíc má maso těchto ptáků vysokou nutriční hodnotu, zvýšené kalorie a léčebné vlastnosti. Doporučuje se k pravidelnému užívání kardiovaskulárních onemocnění a onemocnění trávicího traktu i po operaci s onkologickými onemocněními. Křepelky jsou také užitečné pro těhotné ženy, děti, zástupce starší generace a oslabující lidi. Vitaminy skupiny B obsažené v křepelčím mase zabraňují vzniku rachit a zlepšují fungování nervového systému.

  Perepelovodstva uvádění na trh výrobků, závisí na zvolené strategii na trhu - v sériové výrobě je třeba najít velkoobchodní kupce, který se stane prostředníkem, a to buď na vlastní pěst jít nakupovat online nebo stravovacích zařízeních, a to i na základě zdravotních střediscích a nemocnicích.

  V tomto případě musíte získat nejen veterinární osvědčení, ale také certifikát shody od firmy Rostest, vypracovat technické podmínky a také získat individuální čárový kód pro označení výrobků.

  Ale pokud je množství dodávek malá a stávající výroba neumožňuje pravidelné vypouštění masa a vajec křepelčat, pak stojí za to zvážit jiný způsob hledání zákazníků. Měli bychom začít "ústně" a informovat všechny naše přátele, příbuzné a kolegy o dostupnosti těchto užitečných produktů. Cílovým publikem budou mladé matky s dětmi a starší lidé, kteří se o jejich zdraví starají. Pak můžete jít takto:

  • umisťovat informace o navrhovaných produktech do místních médií;
  • Vytvořte si vlastní stránky s funkcemi online obchodu;
  • vyvíjet stránku v sociálních sítích;
  • Vytvořte reklamy na populárních webových zdrojích pro komunikaci s místními lidmi.
  • položte letáky na poštovní schránky ve vaší oblasti.

  Ziskovost obchodu s křepelky

  Za prvé, stojí za to odhadnout náklady na zahájení výroby. Seznam základních nákladů na organizaci křepelčí farmy pro 100 ptáků:

  • buňky pro uchování křepelky (10 ks) kovu s paletami - 2 000 * 10 = 30 000 rublů;
  • pijáci, krmítka - 250 * 20 = 5 000 rublů;
  • inkubátor pro 250-400 vajec - 10 000 rublů;
  • získání mladých zvířat pro tvorbu základní populace 50-100 kusů - 5 000 rublů;
  • vybavení domu (osvětlení, vytápění) - 20 000 rublů.
  • Celkové počáteční náklady budou 70 000 rublů.

  Můžete ušetřit na uspořádání prostor a nákup buněk, dělat vše s vlastními rukama ve vhodné místnosti - garáž, kůlna, stáj nebo dokonce na balkon. Můžete začít s menším stádem a postupně ho budovat. Kompletní výměna buněk, krmíků a pijáků bude chvíli trvat - jsou vyrobeny z vysoce pevného plastu a plechu, takže budou trvat několik let.

  Poté, co farmář začne svou práci a první dávka křepelčích porostů vyrostou, začnou se stálé výdaje na další položky výdajů:

  • krmiva (speciální smíšené krmivo pro křepelky, vitamínové doplňky) - 7 000 rublů;
  • obsah křepelek v domácích ulicích (utility bill) - 1 000 rublů;
  • balení hotových výrobků (pro maso a vejce) - 500 rublů;
  • reklama (reklamy, vizitky) - 500 rublů.
  • Celkové náklady - 9 000 rublů za měsíc.

  Je možné vnímat rostoucí žampiony jako podnik? Číst pouze od nás.

  Informativní článek o tom, jak vydělat peníze na hospodářská zvířata a stát se skutečným zemědělcem.

  Včelařství. Co to je? Co je pro to nutné? Je možné vydělat peníze? Odpovědi naleznete zde: http://svoy-business.com/nachalo-deyatelnosti/vidyi-biznesa/pchelovodstvo-kak-biznes.html

  Kolik bude možné získat křepelky z prodeje masa a vajec? Za měsíc bude 100 křepelků nést přibližně 2500-3000 vajec a může být poraženo pro maso 200-300 kusů za měsíc. Náklady na vejce v různých regionech dosahuje 2-5 rublů na kus, a kostra vážící 100-200 gramů bude stát kupující v průměru 50-100 rublů. Celkem můžete získat příjem až 45 000 rublů.

  Čistý zisk činí 45 000 - 9 000 = 36 000 rublů. Za předpokladu, že organizujete svou firmu jako soukromou farmu bez registrace PF nebo PI. Když se podnikání změní, příjmy se zvětší - čím více jsou křepelky, tím vyšší je příjmy z prodeje vajec a masa. Proto máte-li pokoj 100 m2. m., kde umístíte asi 1000 ptáků, můžete získat měsíc alespoň 300-350 tis. zisk.

  Ziskovost projektu je 400%. Každých 10 000 rublů investovaných můžete obdržet 40 000 rublů měsíčně. Náklady budou vráceny po dvou měsících a poté může být zisk povolen k dalšímu rozvoji křepelčí farmy.

  Chov konopí - je to ziskové podnikání?

  Mezi mnoha obchodními nápady stojí za zmínku především obchod s křepelky. Má vysokou ziskovost, nevyžaduje zvláštní znalosti a finanční náklady a navíc konkurence na trhu s křepelky je velmi nízká, což činí tento druh podnikání velmi atraktivní.

  Co je to obchod s křepelky?

  Obchod s křepelky spočívá v pěstování křepelek a jejich uvádění na trh. V tomto případě můžete vydělat nejen za prodej dospělého ptáka, ale i za jejich jatečně upravená těla, vejce a dokonce i smetí.

  Hlavními místy prodeje zboží jsou restaurace, řetězy supermarketů, drůbežářské farmy a farmy. Vezmeme-li v úvahu skutečnost, že až dosud se maso a vejce křepelky v naší zemi považují do určité míry pochoutkou, je tato činnost zaměřena na milionářská města. V malých městech to nepřinese očekávané příjmy.

  Existují dva druhy křepelky, které jsou u nás populární - obyčejné, japonské vrstvy a faraon nebo brojler.

  Obvyklá křepelka má hmotnost 100 až 120 gramů. a přináší rok až 300 vajec. Brojleři hmotnost 250 - 300 g. a nese až 200 vajec ročně. Najednou zjistíme, že jatečně upravená těla brojlerů používají menší poptávku. To je způsobeno velikostí části. Pro přípravu jedné nádoby je taková kostra příliš velká, aby se rozřezala na dvě části, aby se zkazil typ misky.

  Křepelka začíná ve věku 30-40 dní, ale do roku klesá produktivita a ptáci potřebují aktualizovat. Vejce jsou uchovávána až 60 dní v chladničce a ne více než 30 při pokojové teplotě.

  Hodnocování ptáků na maso může být od 2 do 3 měsíců a pokud je řádně zpracováno, uchovává se v mrazáku od šesti měsíců do 9 měsíců.

  Místnost

  Než otevřete svou křepelčí farmu, musíte vyzvednout pokoj. Jednou z výhod křepelky je to, že nezabírá mnoho prostoru. Takže pro obsah 100 ptáků je potřeba pouze 0,5 čtverečních metrů. m.

  Místnost, ve které jsou ptáci chována, by měla být dobře větrána, protože ptáci potřebují čerstvý vzduch. Současně byste měli věnovat pozornost nedostatku návrhu.

  Místnost by měla mít konstantní teplotu, asi 18 stupňů a vlhkost 70%. Osvětlení by nemělo být jasné. Dostatečné žárovky o výkonu 40 W. To je způsobeno skutečností, že v jasném světle se ptáci začnou hýbat navzájem.

  V případě porušení těchto podmínek pták začne bolet.

  Vybavení domu je vhodné jako stará stodola a garáž. Rostliny křepelky mohou být dokonce i na balkoně, pokud jsou dobře izolované a dostatečně zvukotěsné (aby nedošlo k nepohodlí pro vás nebo vaše sousedy).

  Zařízení

  Obsahují křepelky ve speciálních bateriích o šesti článcích. Oba je možné koupit a udělat sám. Přibližná velikost jedné buňky je 1000 * 500 * 170 mm. Každá buňka musí být vybavena podavačem ptáků a miskou na vodu.

  Buňky jsou umístěny ve sklonu 10 - 15 stupňů a jsou opatřeny kuličkou pro sběr vajec. Jakmile křepelka rozdrtila vejce, okamžitě klesne na stranu. Takže je mnohem pohodlnější sestavit.

  Materiál pro buňku - pozinkované nebo kovové pletivo, plechy, výztuž, překližka.

  Je také nutný inkubátor, nejlépe s automatickým převratem. Můžete si koupit jako speciální inkubátor pro křepelky a použít k tomu kuře, nebo dokonce sami sbírat.

  K dnešnímu dni neexistuje žádné speciální křepelčí jídlo. Krmení ptáci mohou být smíšené krmiva, kuřecí krmiva. Chicks můžete dopřát nasekané zelenina, sýr, vařená vejce. Strava dospělých ptáků je možno podávat také bylinky, mrkev a zelí. V potravinách je třeba přidat jemný štěrk pro zlepšení trávení, vápník pro posílení vaječných skořápek, stejně jako živočišné bílkoviny ke zlepšení tvorby vajec.

  Krmení třemi jídly denně. V průměru 100 ptáků denně vyžaduje přibližně 3 kg krmiva.

  Je třeba poznamenat, že voda v žlabech by měla být neustále. Doporučuje se to jednou denně měnit.

  Vlastnosti péče

  Křepelky - ptáci nenároční. Nezachovávají mnoho místa, zřídka se zhorší. Už jsme psali o umístění a podmínkách držení ptáků, zádi.

  Upozorňujeme pouze, že křepelka také potřebuje koupání v písku. Doporučuje se pravidelně pokropit buňky nebo vložit speciální misky s pískem.

  Je důležité kontrolovat křepelky denně. Pokud se pták zdál být nemocný nebo letargický - okamžitě ho odstranit z klece a izolovat ho od ostatních. Totéž platí pro "stíhačky". Pokud se pták začne hýbat sousedy, je nutné ho odnést na pár hodin na temné místo. To jí pomůže uklidnit ji.

  Snažte se vytvářet nejpříjemnější podmínky pro ptáky a ujistěte se, že výsledek nebude dlouhý.

  Požadované dokumenty

  Stejně jako každá obchodní činnost, křepelčí chov vyžaduje určité papíry.

  Především je to nutné zaregistrovat jako samostatný podnikatel a získat povolení k otevření vaší firmy.

  Za druhé, je nutné získat povolení k prodeji z veterinární služby. Poskytuje se po vyšetření výrobků v laboratoři. Dokumenty lze získat od Federální služby pro veterinární a fytosanitární kontrolu.

  Před certifikací produktů si přečtěte příručku "Technologie chovu prepelice ve farmách", kterou vyvinul Všichni-ruský výzkumný a technologický institut drůbeže v roce 2006.

  Za třetí, pokud dodáte zboží do supermarketů, možná budete potřebovat smlouvu s majitelem restaurace nebo sítě.

  Kde začít

  Nejprve musíte sestavit podrobný obchodní plán, Vypočítejte si náklady a očekávané výnosy. Je žádoucí vědět seznam dokumentů požadovaných pro registraci individuálního podnikání a začít svůj design. I když to můžete udělat později.

  Druhá věc, kterou je třeba udělat - vyzvednout pokoj, koupit potřebné vybavení a krmivo. Poté můžete kupovat ptáky. Pro začátek se doporučuje zakoupit až 500 zvířat. Tuto částku lze zvýšit 10krát ročně. Při nákupu ptáků je důležité dodržovat následující vztahy: pro jednoho muže potřebují 5 samic.

  Před zahájením chovu ptáků doporučujeme přečíst brožuru "Křepelka: obsah, krmení, chov" od AI Serebryakova.

  Poté, co vaše křepelky začnou přenášet vejce, musíte shromáždit dávku vajec a poslat je do laboratoře, aby získali certifikát o jakosti. Totéž musí být provedeno s jatečně upravenými těly ptáků.

  Pouze po obdržení certifikátů a registrace jednotlivých podniků můžete jít do místa prodeje.

  Zaměstnanci

  Kolik lidí potřebujete pracovat? K péči o farmu ve velikosti 500 - 700 ptáků je zapotřebí 2 lidí. To znamená, že i rodina se dokáže vypořádat s chovem.

  Je však třeba poznamenat, že na křepelčí farmě existují dva druhy práce.

  • rozhodnutí organizačních momentů - nákup krmiv, příprava dokumentů, realizace.
  • péče o ptáky - krmení, čištění buněk, sběr vajíček.

  Nemůžete-li věnovat pozornost alespoň jednomu z momentů, měli byste přemýšlet o jednom nebo dvou zaměstnancích.

  Čtěte také:

  • Pěstování květin ve skleníku jako podnikání: rysy, fáze otevření, počáteční kapitál, zisk.
  • Jak začít podnikat? Tipy pro začátečníky: http://moyaidea.ru/s-chego-nachat-svoj-biznes.html
  • Jak vytvořit vlastní obchodní plán: krok za krokem s příklady.

  Prodej produktů

  Chcete-li prodat výrobky, jak již bylo zmíněno, musíte mít certifikát o jakosti a osvědčení o individuálním podnikateli. Hlavními prodejními místy křepelčích vajec a jatečně upravených těl jsou obchody a restaurace, sanatoria a oddychové domy, samostatné rodiny.

  Všimněte si, že budete muset najít kupce sami. K tomu je třeba provést řadu prací.

  1. Pojď s jménem a logem.
  2. Připravte si vizitky s čísly.
  3. Vytvořte stránku v sociálních sítích.
  4. Vytvořte si vlastní vizitku.
  5. Vyvinout návrh obalů pro obalové výrobky.

  Pak můžete jít přímo do implementace. K tomu je nutné obchvat všech velkých supermarketů a obchodů nabízet jejich produkty. Současně byste měli mít certifikát kvality, vizitky, které necháte potenciálním kupcům.

  Stejný princip se týká práce s restauracemi, sanatorií.

  S webovými stránkami a stránkami v sociálních sítích přilákáte zákazníky z Internetu.

  Nezapomeňte na reklamu v novinách, vkládání letáků.

  Můžete také prodávat živého ptáka. Zvláště ochotně koupit své drůbežářské farmy, továrny na obnovu hospodářských zvířat. Na farmách můžete prodávat i vrh.

  Všimněte si, že stejně jako v případě vajec budete muset hledat kupce sami.

  Výhody a nevýhody obchodu s křepelky

  Výhody:

  • minimální náklady na údržbu. Jedna křepelka spotřebuje asi 40 gramů jídla denně. Za měsíc potřebuje pták o něco více než 1 kg smíšeného krmiva;
  • rychlý zisk. Křepelky začínají být ve věku 30 - 40 dní a ve věku 2 měsíců mohou být vkrádány do masa;
  • snadná péče. Nepotřebujete zvláštní péči. Důležité je pouze udržovat teplotní režim, podávat třikrát denně;
  • schopnost růstu velkých množství na malé ploše. Pro 100 koníků potřebujete pouze 0,5 m.
  • vysokou ziskovost. Se správným hospodařením ekonomiky se platí 2 měsíce.

  Nevýhody:

  • náchylnost ptáků k teplotním rozdílům. Pokud je teplotní režim narušen, mohou se ptáci dostat špatně, je špatné být přenášeni;
  • složitost marketingu. K dnešnímu dni ne všichni chápou skutečnou hodnotu křepelčích vajec a masa, což negativně ovlivňuje úroveň prodeje.

  Přibližný obchodní plán

  Zvažte s sebou přibližný obchodní plán pro chov křečků.

  Výdaje

  1. Vybavení prostor (stavba od začátku) - 60 - 80 tisíc rublů.
  2. Nákup zařízení (klece, pijáci, krmítka) - 20 - 25 tisíc rublů.
  3. Nákup inkubátoru - 6 tisíc rublů.
  4. Nákup smíšeného krmiva (1 tuna) - 15 tisíc rublů.
  5. Koupit 100 křepelky - 10 tisíc rublů.
  6. Registrace dokladů - 5 tisíc rublů.
  7. Reklama (za měsíc) - 500 rublů.
  8. Osvětlení a topení (10 metrů čtverečních za měsíc) - 2 tisíc rublů.
  9. Dopravní náklady - 3 tis. Rublů.

  To je daleko od přesných výpočtů. Můžete vynaložit mnohem méně peněz na vybavení a prostory, pokud děláte vše ručně, nebo máte již připravenou stodolu. Inkubátory lze provádět také ručně.

  Náklady na dopravu, reklamu a vytápění se také mohou lišit v závislosti na ročním období, pokud máte vlastní vozidlo.

  Příjem

  1. Prodej vajec (ve výši 100 vrstev, za cenu 20 rublů za deset) - 6 tisíc za měsíc.
  2. Prodej jatečně upravených těl křepelčích jatečně upravených těl - 50 - 100 rublů.
  3. Prodej vrhu - asi 2 tisíc rublů měsíčně.

  V závislosti na regionu může být cena poněkud odlišná. Proto doporučujeme seznámit se s cenami ve vaší oblasti a v případě potřeby provést úpravy navrhovaného podnikatelského plánu.

  Video: Otevřeme křepelčí farmu

  Naučte se od odborníků o výhodách a rizicích obchodu s křepelky, o vlastnostech organizace a o založení vlastní farmy a získávejte rady a doporučení odborníků.

  Závěr

  Chov konopí je poměrně snadné a nákladově efektivní podnikání. Dnes se v zemi nevyskytují žádné velké továrny zaměřené na výrobu křepelčích koní a konkurence na trhu je spíše nízká.

  Křepelka je v jídle nenáročná, snadno se o ni postará. Pokud máte zájem o otevření malé firmy - křepelčí farmu - to je to, co potřebujete.

  Chov konopí jako domácí podnikání, ziskovost a obchodní plán

  Mnoho lidí říká, že je čas začít podnikat. Další rozhovory jsou u 25% lidí. Možná je čas přejít od slov k skutkům?

  Obchod: Chov křepelky

  Obsah pokynů krok za krokem:

  Proč je výhodné vybrat obchod pro chov konopí

  Jako test, stojí za to dělat, co lidé potřebují každý den. Duchovní jídla, oblečení, vzhled - je to vše podruhé, ale vždy chcete jíst. Proto hovoříme o jídle.

  K dnešnímu dni neexistuje více přeplněné místo, než výroba a prodej potravin. Aby bylo možné určit směr, ve kterém by bylo výhodné začít podnikat, doporučuje se nakupovat a prošetřit, že jsou poptávka, ale nestačí. A začínající podnikatel pochopí, že chovná křepelka je něco, co je velmi žádané, ale je nabízeno v omezeném množství.

  Prosperní obsah křepelčů

  Proč křepelky? Jejich hlavní hodnotou jsou vejce, jejich výhody jsou natolik velké, že zažehnou všechny tyto produkty dohromady. Odborníci říkají, že u křepelčů nikdo nepoužívá pouze tlapky a zobák - zbytek jde do podnikání.

  Kosti ptáků

  Založení podniku je správným obchodním plánem

  Nestačí se dozvědět o výhodách ptáků, aby se vyhnuli koupi dávky kuřat pro chov. Pro úspěšnou realizaci plánovaných plánů je zapotřebí podnikatelského plánu, který se stane návodem k akci pro úspěšný start.

  Chov konopí jako domácí podnikání, ziskovost a obchodní plán

  Podnikatelský plán nemá žádnou strukturu, měl by obsahovat základní momenty a odrážet postup činností.

  Výhody křepelky

  1. Nastavení cíle

  Cílem našeho budoucího podnikání je výroba křepelčího masa a vajec. Úlohu můžete posuzovat v užším měřítku: produkce vajec, ale otázka zůstává: kde dát maso? Proto jako zkušební koule v první dávce ptáků je vhodné vyrábět vajíčka i maso.

  Jatečně upravená těla v balení

  2. Sledování počátečního kapitálu

  Zralé rozhodnutí o pěstování křepelčích bude vyžadovat počáteční investice 80 000 - 90 000 rublů. Za šest měsíců můžete získat čistý příjem 30 000 rublů.

  3. Analýza trhu s produkcí masa a vajec kořením od konkurence

  Analýza je nezbytná, aby nebylo ztrácet čas na produkci vajec na trhu s nadměrným napětím. Dnes je tato výplň vyplněna asi 1/3, takže se může stát, že v oblasti bydliště nebudete mít vůbec konkurenty.

  Soutěž v obchodu s křepelky

  4. Akční plán pro plnění úkolů

  Prostory k pronájmu

  Křepelky jsou považovány za malé drůbeže, mohou být umístěny ve velkém množství na malé ploše, takže v počáteční fázi je třeba najít malou plochu pro danou oblast. Hlavní požadavky: musí být teplé a lehké.

  Krabička křepelčích

  Výroba nebo nákup buněk pro chov drůbeže

  Křepelka může být uchovávána jak ve speciálně vybaveném kleci, tak i v upravených nebo vlastně uzavřených prostorách. Měli bychom si vzpomenout na schopnost a stálou přitažlivost křepelky, z tohoto důvodu by měl být prostor pro ně uzavřen, ale s přístupem vzduchu a dobře větraný. Místo držení ptáků by mělo být dobře osvětlené a zahřáté. Pro optimální osvětlení je vhodné použít další žárovky, které současně poskytují světlo a teplo. Není zapotřebí šetřit obsah křepelčat, jejich obsah se zaplatí se zájmem.

  Zobrazit - Jak vytvořit klec pro křepelky

  Video - Výroba buněk pro křepelky

  Nákup krmení

  Křepelka - náročná a neklidná v obsahu. K jídlu potřebují pšenici, kukuřici, ječmen, slunečnicovou moučku. Petržel, zelenina a mrkev, jsou konzumovány křepelky v hojnosti a nekonečně. Je třeba si uvědomit, že jíst velmi často a že by se neměly omezovat, jinak to ovlivní jejich produkci vajec a kvalitu masa.

  Smíšený krmiva pro křepelky

  Jako doplňky stravy je nutné přidat do stravy nízkotučné ryby rozdrceného odpadu, soli, žita. Ptáci rádi koupat suchého písku, malé kamínky potřebné pro lepší trávení potravy v žaludku, vápník ve formě práškových mušlí - pro pevnost pláště proteinu vaječného - pro zlepšení produktivity. Suchá strava vyžaduje spoustu vody, takže ptáci by měli mít nepřetržitý pitný režim.

  Minerální přísady pro křepelky

  Nákup drůbeže

  Všechny druhy křepelky jsou rozděleny do dekorativních a komoditních plemen. Schopnost rozlišit je navzájem externě a podle charakteristik pomůže zvolit takovou, která dokáže podnik úspěšně.

  Pro komoditní ekonomiku se doporučuje používat osvědčené postupy a nejoblíbenější plemena.

  Existuje několik plemen křepelek, ve výrobě, které mohou být získány, vejce a maso, ale jejich produktivita je mnohem nižší, takže je vhodnější použít pojmenované instance při startu.

  Tabánek plemene křepelky

  • Registrace oficiálního statusu.

  Jakékoli podnikání může existovat pouze za podmínky jeho legality. Proto před vyřešením problému prodeje výrobků je nutné zaregistrovat status jednotlivého podnikatele. Tímto stavem budete mít volný přístup ke spotřebitelům.

  Reklamní výrobky

  Reklamní činnost bude zapotřebí poté, co se objeví produkty, které je třeba realizovat. V budoucnu, kdy bude výroba vajec a masa uvedena do provozu, bude možné vytvořit webové stránky a propagovat výrobky širšími.

  Postarat se o reklamní produkty

  Formování zákaznické základny

  Velká klientela se nevyskytuje vlnou ruky, měla by být vytvořena postupně, počínaje úzkým kruhem lidí. Kategorií lidí, kteří se chtějí stát vašimi zákazníky:

  • Příbuzní, přátelé, sousedé, známí. Z nich nebudete mít hodně peněz, ale budou hrát roli ústní povahy, která vám povědí o produktech lepší než jakákoli reklama;
  • Produktový trh, kde můžete prodat výrobky k prodeji nebo si sami. Pro obchod na trhu není požadováno osvědčení o zboží, jelikož stačí projít hygienickou kontrolou v laboratoři trhu;
  • Supermarkety a supermarkety, čerstvé marts, restaurace, kde jsou lahůdky jedním z hlavních marketingových produktů.

  V restauracích jsou křepelky velmi žádané

  O obchodních vyhlídkách chovu křepelky

  Samostatná položka podnikatelského plánu by měla zahrnovat veškeré očekávané náklady na rozvoj podnikání, investice, vyhlídky na návratnost a příjmy. Přibližné členění nákladů pomůže začínajícím podnikatelům získat představu o tom, co jim čeká:

  1. Pokud budete mít mláďata pro chov, jsou levnější, ale budou muset doraschivat produktivním věku, bude to vyžadovat čas a peníze. Pokud začnete s nákupem mateřských přepelic, půjdou jen peníze. Třicet mladých ptáků bude stát asi 30 tisíc rublů.

  Křepelka na broodstock

  Cage pro křepelky

  Klec pro 7 křepelčích hliníků

  Kočka ve farmáři

  Tím, že přidáme odhadované náklady, získáme částku 94 000 tisíc rublů. Pozemek je, že náběhové náklady mohou být ve větším a menším, ale na základě výsledného čísla můžete plánovat své akce konkrétněji.

  Chovná křepelka - podnikání je nejen ziskové, ale také docela problematické. Zkušený výrobce vysoce kvalitních vyrovnat s počtem křepelky od 1000 do roku 2000. Z tohoto důvodu v budoucnu bude muset najímat pracovníky v případě, že podnikatel půjde mluvit, a on bude mít touhu rozšířit rozsah výroby.

  Na ziskovou část podnikání

  Konečným cílem zahájení vlastního podnikání je jeho příjmová část.

  Očekávané vyhlídky na výkon:

  • 500 konopí měsíčně přinese 9 000 vajec. Poté, co prodal první várku, ani zvedání cen ke skutečnému, za 30 rublů za tucet, může vynést 27.000 rublů za maso navíc samce může vynést tisíce 5. Z výsledné příjmů odečteme 6000 a 3000 ke krmení vytápění a osvětlení. Podle hrubých odhadů bude čistý příjem činit 18 000 rublů;
  • velké vejce mohou být zahájeny k inkubaci, což zvyšuje počet samic. Za čtvrtý měsíc práce na plánu se tržby začnou trvale zvyšovat od prodeje vajec a masa na přebytečné muže. Náklady by měly být splaceny v plné výši na konci pěti měsíců. Před tímto obdobím nemyslete na rozšíření rozsahu podnikání. Toto období bude stačit, aby se přesvědčil o správnosti svých rozhodnutí o chovu křepelek a pochopit obchodní jejich chov vyžaduje práci a trpělivost, hory zlata najednou a rychle se neočekává.

  Vlastní křepelčí farma: zisky a ztráty v odvětví ptáků

  Pěstování kopeček pro prodej je neprodukcí odpadu. Prodáváme vejce, jatečně upravená těla a dokonce trusu ptáků. Tento druh podnikání je vhodný pro nezkušeného zemědělce, takže nevyžaduje velké investice, zvláštní znalosti a dovednosti. Nízká investiční prahová hodnota a jednoduchost dělají obchodování s křepelky ziskové a výnosné pro začínajícího podnikatele.

  Pozitivní aspekty podnikatelské koncepce chovu křepelky:

  • vysoká produkce ptáků ve vejcích (produktivita jednoho jedince je 250-280 vajec za rok nebo 22-23 kusů za měsíc);
  • popularita produktu mezi těmi, kteří dodržují zásady zdravého stravování (v Rusku se stává stále více);
  • užitečný poměr těla k vejci (1:24);
  • jednoduché podmínky chovu a krmení ptáků;
  • dlouhodobé skladování vajec (více než kuřecí, 3krát).

  Je důležité si pamatovat! Hlavní výhodou podnikání je krátká doba návratnosti. Za 2 měsíce přinese domácí farmu zisk.

  Obchod má však své nedostatky. Za prvé, je to práce bez prázdnin a volných dnů - farmě potřebuje dohled. Druhá nevýhoda souvisí s krátkou životností nosnic. Pták se brzy stane dospělým, o rok později se změní: roční křepelka se chystá zastavit "zásobování" vajec. Přestože křepelka je méně nemocná než kuřata a králíci, jsou citliví na změnu podmínek zadržování. Koncepty, neobvyklé jídlo, změny teploty někdy vedou k tomu, že pták přestane nosit vejce po dobu 2-3 týdnů, což je pro zemědělce přímou ztrátu.

  Hlavní otázky organizace křepelčích farm

  Předpoklad je 8-10 metrů čtverečních. m. na území soukromého domu nebo snadnou přeměnou na křepelčí farma. No, jestli je to teplá místnost s větráním. Ptáci jsou drženi v klecích, zatímco buňky jsou umístěny ve 2-3 podlažích. Není obtížné budovat buňky sám, pomůže ušetřit počáteční investice a zvýšit ziskovost.

  Na to, co není nutné zachránit: na zádi, automatické podavače a vodní. Pro dobré ukládání vajec a přírůstky hmotnosti potřebuje pták vyvážené krmivo (je nepravděpodobné, že by byl připraven doma). Je také důležité, aby toto jídlo bylo správně distribuováno, aby bylo zajištěno jejich rovnoměrnost. Kvílíci získávají bradavku - s nimi je usnadněn obsah ptáků: nosnice mají stále přístup k čisté vodě.

  Užitečné informace! Krmivo pro křepelky by mělo být vybaveno dobrými podmínkami chovu: najít klidné místo, dodržovat stanovený teplotní režim (18-22 ° C) a vlhkost (nejméně 65%). K tomu je potřeba vykurovací zařízení, větrací systém, umělé osvětlení.

  Na 1m² je umístěno 80-100 osob. Tak, pro údržbu 500 ptáků (z takového množství doporučené začít zkušeným zemědělcům) bude vyžadovat minimálně 5 metrů čtverečních. metrů volného prostoru. Vzhledem k tomu, že se podnik rozšiřuje, je lepší přidělit prostor o rozloze 10-20 metrů čtverečních.

  Návrat na chov křepelčích

  Jak se vyplácí myšlenka chovu ptáka? Počítám. Nákup mladých zvířat bude stát 7 000 rublů (14 rublů na kuře). Reprodukční věk křepelky dosáhne za 30-40 dní. Během měsíce začnou ptáci přenášet vejce, objeví se první zisk. V populaci je jeden samec držen pro 4 ženy, a proto je poraženo pouze 400 ptáků z 500. Na konci druhého měsíce podnikatel bude mít 10 000 vajec. Do této doby je třeba připravit prodejní kanály. Dokonce i když se vzdáváte vejce za velkoobchodní cenu (40 rublů na deset), výdělek bude 40 000 rublů.

  Důležité informace! Zkušený perepelovody doporučuje neprodleně koupit dobytek 500 osob a koupit 10-20 rodin, které pak poskytnou potomky. V průměru 50 ptáků dává potomkům 500 jednotek za šest měsíců. S touto metodou bude mít organizace domácí farmy inkubátor, ale je to výhodné - rychle se vyplatí. Cena zařízení je od 3 do 15 tisíc rublů.

  Zahájení výdajů na zahájení podnikání:

  Pokud jde o provozní náklady, 80% měsíčních výdajů nového podnikatele je nákup potravin. Jeden dospělý jedl 25 g denně nebo 750 g po dobu 30 dnů. Pro 500 ptáků bude vyžadováno 375 kg (9 375 rublů v peněžním vyjádření). Křepelky nakupují kombinované krmiva, jejich cena je 25-30 rublů. za 1 kg (velkoobchodně levnější). Za 60 dní bude cena krmiv 18,750 r.

  Při zohlednění všech výpočtů budou náklady na domácí farmu činit 46 750 rublů (včetně počátečního kapitálu) po dobu 2 měsíců. Po této době podnikatel jde do bodu rovnováhy. Měsíční příjem z prodeje vajec ve výši 40 000 r. přinese čistý zisk 20 000 rublů. (při zohlednění přirozených ztrát produktů).

  Obchodní plán křepelky

  Získáním zkušeností se zemědělec naučí růst mladých lidí v inkubátoru, což sníží náklady na nákup nových ptáků a stane se zdrojem dalšího zisku. Pro pěstování kuřat a pořádání "mateřské školy" budete potřebovat broder (speciální krabičku na kojence) a vakuové pijáky; náklady na hotový box je 4 500 rublů.

  Výhody vlastní chov křepelek, že nováček podnikatel postupně zvykne pravidlům péče o ptáka, to vytváří dobré podmínky pro zadržení, čas oddělení samce od samic. Oddělením čtvrté části vajec pro reprodukci potomků podnikatel rozhodne o koupi mláďat.

  Další podmínkou ziskovosti zvoleného druhu činnosti je absence výdajů na mzdy. Myšlenka na výstavbu mini farmy je výhodná, protože nevyžaduje pronajaté ruce - jedna osoba se vyrovná 500-1000 zvířatům. Také známí a přátelé, kteří kupují vejce, nevyžadují doklady od daňových a zdravotních služeb. Pokud počet hospodářských zvířat překročí 1000, náklady na jejich zachování se také zvýší. Bude to vyžadovat nábor zaměstnanců, dokumentaci, reklamu, balení, dopravu, veterinární služby.

  Chcete-li zajistit, aby zisk nebyl "záporný" a náklady na údržbu farmy byly minimální, postupujte podle následujících pravidel:

  1. kombinovat různé odrůdy obchodu (prodej vajec, pěstování mladých ptáků, sklizeň masa);
  2. nezačínejte s nákupem velké dávky ptáků - získáte několik rodin, postupně se rozšiřuje oblast podnikání;
  3. Podívejte se na dodavatele dříve, než nosnice začnou opouštět vejce;
  4. dělají si stojany, broodráry, klece s vlastními rukama - kupují jen to, co nemůžeš dělat sám;
  5. nezakrývejte na zádi: kvalitní krmiva je zárukou zdraví ptáků.

  Kde a komu prodávat vypěstované křepelky a vejce

  Výpočty ukazují, že ziskovost podniku je vysoká - za předpokladu, že bude možné vytvořit prodejní kanály. Prodej 10 tisíc vajec měsíčně nebude složitý a nebude vyžadovat vážné investice do marketingu. Pokud existuje více produktů, budete muset najmout prodávajícího na trhu nebo hledat velkoobchodního kupce.

  Hlavní distribuční kanály: trh, supermarkety, restaurace. Zajímají se o zdravotnické instituce, které dodržují zásady stravovací výživy (sanatoria, domovy pro odpočinek, dětské instituce). Ale práce s velkými prodejnami a organizacemi bude vyžadovat dokumentární potvrzení legitimity podnikání. Budete také potřebovat certifikáty od zdravotnické služby.

  Velkoobchodní cena tucta vajec je 30-40 rublů, maloobchod - 50-60. Existují vejce vzácných plemen, jejich cena dosahuje 60-70 r. pro 10 ks. Pokud podnikatel může dokázat, že jeho zboží je čerstvé a šetrné k životnímu prostředí, bude cena obalů narůstat na 100 rublů. Spravidla se zboží prodává v oblasti výrobce, protože náklady na dopravu a chladicí zařízení snižují zisky.

  Je důležité vědět! Obyvatelé velkých měst jsou křepelčí vejce k dispozici, v malých městech trh není nasycen. Kultura spotřeby masa a vaječných předků se zvyšuje, zájem o výrobky v Rusku roste: trh vykazuje růst.

  Prodej maso a křepelčích těl

  Každý, kdo dělá plány, jak vydělat peníze na křepelčích vejcích, nemůže vyhnout se otázkám prodeje masa, protože dospělý pták přestane být přepravován za 9-12 měsíců a je poslán na maso. Křepelka je také rozdělena na maso a vejce - zvláštní plemena jsou vybrána pro získání masa. Zkušení podnikatelé však neposkytují poradenství při budování podniku výlučně na maso z několika důvodů:

  1. prodej masa vyžaduje zvláštní podmínky pro usmrcení ptáka;
  2. nemůžete prodat maso bez hygienické kontroly;
  3. potřebujete chladicí zařízení, mrazák, extra prostor;
  4. prodej vajec, podle odhadů je ziskovost vyšší.

  Jatečně upravená těla stojí 600 r. pro 1 kg (to je 3-4 dospělí ptáci) nebo 150 r. pro jatečně upravená těla. Zvláštní plemena masa, která se rychle zvedají, jsou odvozena. Průměrná hmotnost jatečně upraveného těla je 200-300 gramů, ale existují odrůdy, které dokáží získat 450-500 gramů. Pokud je úkolem vydělat peníze na maso, je výhodné koupit masové plemena.

  Užitečné informace! Chov křepelčích koček "Faraon" je populární: u jatečně upravených těl tohoto druhu jehličnanů je dostatek masa, zatímco oni nesou vejce - až 220 kusů za rok.

  Shrňme výsledky

  Organizace domácí křepelčí farmy má výhody a nevýhody. Jeho výhodami je to, že se jedná o jednoduchou firmu s minimálními investicemi a je vhodná pro začínajícího podnikatele. Podnik nemá příliš mnoho záležitostí. Na nich můžete bez obav, pokud budete postupovat podle rad zkušených farmářů prozkoumat nuance organizaci domácího hospodářství a trhů v regionu. Nejvyšší ziskovost dosáhne ten, kdo bude schopen organizovat produkci non-odpadu: pěstovat jejich vlastní mladý, prodávat maso, aby se zisk z prodeje vajec k návštěvě restaurace a inkubace. Zatímco někteří se podaří udržet křepelky v bytě, ale tento druh zisku jsou vhodnější podmínky pro vesnici či předměstí: je možné uspořádat mini-farmu na své letní chaty.