Recyklace odpadního papíru: možnosti rozvoje podnikání

Recyklace odpadu dnes je nejen zisková činnost, ale také velmi čestná, protože zachovává životní prostředí. A právě proto je hlavní výhodou těchto obchodních projektů jejich subvence ze strany státu. Odděleně je zde možné vybírat recyklaci odpadního papíru jako podniku. Pozitivní momenty hmoty - dostupnost surovin, jednoduchá technologie, několik možností pro rozvoj podnikání. Hlavním problémem, který čeká na všechny podnikatele, je hledání zájemců. Aby nedošlo k výpadkům, je třeba, dokonce i v plánovací fázi podnikání, hledat kupce zpracovaných produktů.

Naše ocenění:

Zahájení investic - z 500000 rub.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 5/10.

Před otevřením mini-továrny na recyklaci odpadního papíru v Rusku je důležité zjistit, jakým způsobem jít. A to bude záviset na velikosti počátečního kapitálu a na tom, jak nasycen trh v určitém regionu. Takže jaké obchodní možnosti jsou vůbec možné?

Možnost jedna: sběr odpadního papíru, jeho zhutňování a další prodej

Tento scénář vývoje mini obchodů je ideální pro ty podnikatele, kteří se nemůžou pochlubit velkými investicemi. Pro realizaci plánu není zapotřebí pronájmu velkých prostor, pronájmu kvalifikovaného personálu nebo nákupu drahého zařízení.

Podnikatelský plán recyklace odpadního papíru v tomto případě zahrnuje následující technologii:

 • sběr surovin,
 • lisování odpadního papíru,
 • dodání odpadového papíru zákazníkům.

Lisovaný odpadový papír se pak dopravuje do celulózových a papírenských nebo stavebních zařízení.

Stroj na lisování odpadního papíru

Chcete-li spustit mini obchod, musíte si koupit lis na odpadový papír a nákladní automobil pro sběr surovin a dodávání zpracovaného odpadového papíru zákazníkům. Cena stroje na lisování je nízká - asi 300 000 rublů. V mnohem vážnější výši bude mít za následek nákup vlastních vozidel. Jedinou možností je koupit podporované auto. Poté můžete začít podnikat, pokud nemáte více než 500 000 rublů. A za účelem výpočtu možného zisku lze pracovat s následujícími údaji: podniky přijmou stlačený odpadní papír za cenu 1500-3000 rublů za tunu.

Díky jednoduché technologii a nízkým nákladům je možná i recyklace odpadního papíru doma - na základě prázdné garáže nebo předměstské oblasti.

Druhá možnost: částečná recyklace odpadního papíru

Začátek zpracovatelského obchodu bude nutné zakoupit stroj na zpracování odpadního papíru a získání buničiny na jeho základě. V tomto případě bude zisk z podnikání mnohem větší. Ale také stojí za to připravit se na větší výdaje.

Buničina jako hlavní surovina je aktivně používána v továrnách při výrobě papíru a výrobků z papíru. A tato součást na trhu je dražší než jen stlačený odpadový papír.

Je v blízkosti pulp a papír? Pak je výroba buničiny tou nejlepší volbou pro podnikatele.

Stručně řečeno, technologie recyklace papíru pro buničinu je následující:

 • namáčení odpadního papíru,
 • bělení a dezinfekce odpadního papíru,
 • bičování hmoty do pěny.

Výsledná pěna je buničina. A aby automatizoval proces, bude nutné vybavit prodejnu výrobní linkou sestávající z následujících názvů strojů:

 • nádrže pro skladování (s míchadly a bez nich),
 • přístroje pro bělení a dezinfekci,
 • čerpadla,
 • nadouvadlo.

V prodeji dnes již existují plně vybavené mini-linky, které stojí od 500 000 rublů. (v závislosti na výkonu a stupni automatizace). Počáteční investice však budou zahrnovat nejen cenu zařízení, ale i nákup dopravy, aby zákazník dodával buničinu. Zisk z prodeje polotovarů lze vypočítat na základě následujících údajů: podniky platí za 1 tunu buničiny 25000-40000 rub.

Třetí možnost: úplný cyklus recyklace odpadního papíru

Tato oblast podnikání bude vyžadovat významné investice. Příjem z podniku však uspokojí i ty nejnáročnější požadavky.

A co lze recyklovat?

Technologický plán výroby se bude lišit v závislosti na konkrétním typu konečného produktu.

Linka pro zpracování odpadního papíru v toaletním papíru

Organizování dílny, i když má malou kapacitu, není snadné. A první věc, kterou je třeba postarat - najít správný pokoj. Faktem je, že výroba papíru ze sběrového papíru musí splňovat všechny stanovené normy a bezpečnostní pravidla. Vhodné je v tomto případě oblast, oddělená od obytných budov.

Je zcela přirozené, že recyklace odpadového papíru do papíru a dalších výrobků bude vyžadovat přítomnost speciálního technologického vybavení v obchodě. Zde není snadné mluvit o specifických nákladech na stroje a zařízení, jelikož tyto údaje závisí na druhu přijatých výrobků a plánované kapacitě obchodu.

Nejlevnější linky (od 300 000 rublů) - pro výrobu ubrousků. Miniatura pro výrobu toaletního papíru a ubrousků bude stát podnikateli nejméně 1 000 000 rublů. Nejdražšími průmyslovými komplexy jsou linky na výrobu kartonových obalů (od 3 000 000 rublů).

Po výběru konkrétního směru můžete již koupit zařízení pro zpracování papíru pro recyklaci a příjem papírových výrobků. V spouštěcích přílohách musí být také zahrnuty pomocné stroje - nakladače, šlachy, auto k dodání. Ale všechny náklady se velmi rychle vyplatí, pokud existují prodejní kanály. Praxe ukazuje, že ve velkých osadách může být podnikání tohoto směru charakterizováno ziskovostí 50-60%. Velikost zisku z továrny na výrobu papírových výrobků bude záviset na konkrétních objemech výroby.

Doporučená literatura:

Kde získat suroviny?

Hlavním úkolem podnikatele, který se rozhodl uspořádat mini obchod v této oblasti, je dodávka surovin. Podle analytiků jsou na skládky zasílány stovky tun odpadového papíru každý měsíc. Takže s přítomností použitého papíru v obchodě by neměly být žádné problémy.

Každá moderní recyklační linka může "jíst" jakékoliv papírové suroviny. A přesto, před zahájením procesu, celý sběrný odpadový papír prochází důkladným tříděním. Všechny suroviny podle GOST 10700-97 lze rozdělit do tří tříd:

 • "A" - vysoce kvalitní suroviny z bílého psacího papíru a papírových pytlů.
 • "B" - suroviny střední kvality z různých tiskových výrobků (výjimky - noviny, lepenka).
 • "B" - suroviny špatné kvality z novin a impregnované lepenky.

Praxe ukazuje, že ve velkých městech je možné vybírat až 15 tun použitého papíru za týden.

Příjem odpadního papíru lze provést následujícími způsoby:

 • speciální nádoby,
 • sbírka od podniků,
 • nákup od firem.

Každá z těchto metod v každém případě bude vyžadovat určité náklady. Koneckonců, dokonce i svobodné vyzvednutí odpadového papíru z území organizace, nemůžete se vyhnout výdajům na nákladní dopravu a benzín. Totéž platí io kontejnerech - při nákupu musí být také zbytečné. V naší zemi ještě není rozvinutá kultura sběru odpadků, ale takové nádrže, kde každý může házet papírové úlomky, je často vidět ve velkých městech.

Doslova všechny podniky používaly odpadní papír pro každého, kdo chtěl darovat - kdyby byly odebrány jen hromady odpadků. Ale s rozvojem zpracovatelského průmyslu není neobvyklé, aby se cvičil, když se prodávají papírové suroviny spíše než dané zdarma.

Ale od kterých společností můžete exportovat odpadní papír? Nejvíce "papírové" místo je považováno za velké supermarkety (potraviny a domácí spotřebiče). Ale pak podnikatel bude muset zůstat v souladu - jistě, každý velký obchod již spolupracuje s někým.

Za účelem shromažďování a zpracování odpadového papíru nedošlo k žádným potížím a technologická linka nebyla odstrčena, bylo načase připravit prefabrikované kontejnery a uzavřít smlouvy o sběru odpadního papíru.

Recyklace odpadního papíru: jak vydělat peníze z odpadků?

Recyklace odpadového papíru: 3 důvody, proč se průmysl nevyvíjí + 2 způsoby sběru surovin + 3 možnosti recyklace papíru + podrobný plán pro organizaci procesu.

Možná si vzpomenete na časy kdy recyklace odpadního papíru byla součástí běžného života, a nikoliv zaměstnání pro chudé lidi nebo eko-geeky. Každý z nás, přinejmenším několikrát připisovaný školnímu shromážděnému papíru doma.

Toto povolání bylo nejen užitečné (ti, kteří prošli většinou surovin, získali různé ocenění), ale také důležité.

Bohužel, časy se mění a ne všechny "užitečné návyky" stále probíhají.

O sběru a zpracování odpadového papíru na školní úrovni zapomněli, ale samotná surovina se nezměnila. V současné době je zpracováván ve velmi malém množství a prodává se také v zahraničí.

Ale častěji než oni jsou prostě vyhazováni do obecného množství odpadků. A marně...

Použitý dokument je však nejen příležitostí chránit životní prostředí, ale také základem pro vytváření podnikání.

Proč je recyklace odpadního papíru tak kontroverzní?


Každý už ví: "2017 v Rusku je rokem ekologie"? Snad, kvůli tomu se otázka recyklace dostane na novou úroveň.

Přesto budeme upřímní: je málo naděje.

Dokonce i Greenpeace po posledním "roce ekologie-2003" dospěl k závěru, že opatření v žádném případě neovlivňují ekologii.

Nemusíte být obchodním expertem, který byste pochopili: problém recyklačního papíru je nyní v pochybném stavu.

Jak je to, že "peníze stojí pod nohama" a žádný z investorů nebo mladých podnikatelů neotvírá rafinérie?

Kontrola podnikání spočívá v takových okamžicích:

 1. K otevření zařízení na recyklaci odpadního papíru je zapotřebí významného finančního příspěvku. Investice se vyplácejí až po 3-4 letech.
 2. Export shromažďovaných surovin do jiných zemí v současné době je výhodnější než jejich zpracování v Rusku.
 3. Papír v 60% případů je odeslán do odpadkového koše společně s obvyklým odpadem. V současné době je oddělená sbírka iniciativou, na kterou nejsou obyvatelé Ruské federace připraveni.

Podívejte se, kolik papíru lze recyklovat z konvenčního domácího odpadu:

Jsme inspirováni zahraničními úspěchy při recyklaci odpadního papíru


Takže průmysl zpracování papíru v Evropě postupoval v letech 1995-2010:

Zapomínáme, že se každý nemůže pochlubit takovým pokladem, jako jsou například lesy.

Země, které se poprvé zabývaly otázkou zpracování papíru pro recyklaci, se řídily skutečností, že pro výrobu papíru je málo surovin, v jiných zemích je dražší. Teprve později byl přidán takový motiv jako zájem o životní prostředí.

Tento faktor přitahoval problematiku zpracování a země jako Rusko.

Během období, kdy Evropa zvládla problematiku opětovného použití papíru a Ruská federace tuto problematiku slepě sledovala, existovala výrazná "mezera":


Recyklace se prosazuje ve Švédsku - zde se používá nejen 99% odpadků, ale i v zahraničí.

A v Německu a Rakousku zpracování zajišťuje existenci cementářského průmyslu o 100%. Takové postavy nás inspirují a uzavírají nás:

P.S. podnikání na odpadky - opravdu. Je to však záležitost společné práce obyvatelstva, producentů a samozřejmě vedení země.

Jak uspořádat sběr odpadního papíru legálně?


Pokud se rozhodnete, že jste připraveni přispět k rozvoji oblasti recyklace odpadu, měli byste začít registrovat podnik.

Chcete-li jednat legálně, musíte projít následujícími fázemi:

Pokud jste nastaveni na vážnou práci (otevření zařízení, kompletní zpracování papíru), musíte zaregistrovat LLC.

Doporučujeme to provést prostřednictvím zprostředkovatelů.

Pokud jste ochotni omezit se na sběr surovin a poté je prodat, můžete otevřít IP.

Pro podnikání v oblasti zpracování odpadního papíru potřebujete licenci + povolení. Můžete získat doklady z ministerstva pro ekologii.

Licence nemá časový limit, ale povolení je vydáno pouze na jeden rok.

Různé druhy surovin vyžadují různé typy licencí.

Proto je lepší kontaktovat specialisty na papírování.

 • Pokud stavíte závod na zpracování od začátku, je ještě další fáze.

  Projektová dokumentace musí být zkontrolována městskou správou, jakož i inspekcemi SES a požární inspekce.

  Mělo by být zřejmé, že tento proces bude trvat spoustu času (ne méně než rok), síly a zdrojů (z 1 000 000 rublů). Pokud se však omezujete na sběr odpadního papíru, proces se sníží na 1 týden a 1 000 rublů.

 • Podnikání na odpadním papíru: 2 způsoby shromažďování surovin


  Mezi přednosti podnikání na papírovém papíru je hlavní věc, že ​​surovina doslova "leží pod nohama". Organizace výroby však vyžaduje přesnější údaje.

  Zvláště vzhledem k tomu, že zpracovatelský závod může zpracovat až 10 tun!

  Kde získat odpadní papír? Existují 2 způsoby.

  №1. «Se světem na řetězec»

  První verze sběru odpadního papíru neumožňuje otevření samostatné položky. Stačí informovat všechny známé, že se budete zabývat sběrem surovin.

  Ti, podle pořadí, předají informace. Chcete-li motivovat lidi, aby sbírali papír, místo aby ho odhodili, nastavte poplatek za kilogram.

  Také zadejte službu: "export z n kilogramů - na náš účet".

  Takové podmínky přilákají nejen soukromé osoby, ale i organizace. Ať už se dá říci, je to druhá, která dodává největší množství odpadního papíru vhodného pro zpracování.

  Tato metoda nevyžaduje zvláštní investice do reklamy nebo najímání personálu (s výjimkou jednoho pomocníka). Potřebujete však skladiště, ve kterém budete ukládat shromážděné + transporty pro přepravu.

  Mimochodem, na technologii dopravy můžete umístit svou reklamu a použít ji jako bezplatnou metodu propagace.

  №2. Jak uspořádat stacionární bod recyklace?

  Druhou možností sběru surovin není shromažďování odpadního papíru, navštěvování "dodavatelů", ale uspořádání konkrétního místa, kde si ho lidé sami přinesou.

  Stacionární body byly všudypřítomné, ale většina z nich byla kvůli nedostatku poptávky uzavřena.

  K vašemu bodu jste netrpěli takovým osudem, věnujte pozornost reklamě (starší vlastníci sběrných míst neudělali moc):

  • nastavte ukazatele, zejména pokud je bod mimo hlavní silnice;
  • není třeba si pronajmout místo v centru, vaše hlavní klientela a přijatelnější náklady na pokoj budou v oblasti spaní;
  • "Využijte" výhody přijímacího místa tak, aby nebyla spojena pouze se znevýhodněnými skupinami obyvatelstva;
  • použití a standardní metody reklamy: letáky v poštovních schránkách, inzerce v novinách, můžete se připojit a městská fóra + vývěsky.
   Upozornění: u sběrného místa by cena neměla být stanovena na tunu nebo na deset, ale na 1 kilogram.

  Co potřebujete k organizaci sběrného místa?

  Stačí najmout 1 osobu, protože recepce by neměla pracovat celý týden po celý den.

  Zaměstnanec nepotřebuje žádné zkušenosti ani zvláštní dovednosti.

  Měli byste však pochopit, že zde je důležitá zdvořilost a správnost ve vztahu k klientům.

  Přijměte tedy osobu, aby pracovala až po podrobném osobním pohovoru.

  Vše potřebné z místnosti - čtyři stěny, střecha, žádná vlhkost a zdroje zapálení.

  Jeho jediným účelem je sloužit jako sklad pro shromažďovaný odpadový papír.

  Nezapomeňte, že váš zaměstnanec tam bude pracovat - musí také poskytnout normální podmínky.

  Stačí stačit místo pro příjem odpadního papíru pomocí podlahových vah.

  Co se stane se shromážděným odpadním papírem?


  Sbírku odpadního papíru jsme vyřídili. Co s tím dále dělat?

  Vše závisí na tom, jak velkou míru podnikání plánujete organizovat a kolik toho investujete.

  Existují 3 hlavní obchodní možnosti pro recyklaci odpadního papíru:

  Sbírejte a prodávejte.

  Papír shromážděný na sběrných místech nebo od dodavatelů je kompaktně uložen pomocí tisku.

  Dále se prodávají za vyšší cenu (převážně v zahraničí nebo ve velkých recyklačních firmách).

  Ze shromážděných surovin můžete vyrobit buničiny.

  Tento produkt je dražší než jen bloky s recyklovaným papírem.

  Existuje mnoho typů produktů.

  Nicméně a investovat do procesu bude mít více peněz než první možnost.

  Tento proces je v organizaci nejdražší a nejsložitější.

  V procesu úplného zpracování jsou suroviny získávány z recyklovaného papíru, z něhož je papír znovu vyroben.

  Je také realistické obdržet toaletní papír, papírové ubrousky, ekologickou vlnu a jiné druhy výrobků.

  Třetí možnost je popsána podrobněji "od a do".

  Technologie zpracování odpadního papíru

  Proces recyklace odpadního papíru se skládá z následujících kroků:

  1. V místě příjmu se odpadní papír vybírá k oddělení suroviny, která může být zpracována (pro to nejsou vhodné všechny papírové výrobky, s nimiž se lidé zabývají).

  Vybrané suroviny jsou ponořeny do zvláštních oddílů a naplněny vodou.

  Hmotnost se míchá, dokud se nedosáhne samostatného kusu.

  Tento materiál je rozdrcený na menší části pomocí vibrační obrazovky.

  Také je vhodný způsob utírání.

 • Hmotnost stále obsahuje nečistoty, které jsou důležité pro odstranění (kovové části, prach, lepidlo, barvy a další).

  Zbývá jen buničina.

  Zbývá odstranit zbytečné zbytky vody a suroviny jsou připraveny k použití.

  Pokud plánujete částečnou rafinaci, nepotřebujete další kroky.

  Kompletní recyklace znamená, že papír se bude dále vyrábět z buničiny.

  Udělat to s papírovým strojem.

  Proces zpracování lze opakovat až na 7 cyklů.

  Postupně se vlákna zkrátí, kvalita papíru se zhorší.

  Výsledkem je, že dříve nebo později suroviny již nebudou vhodné pro zpracování.

 • Zařízení na recyklaci odpadního papíru

  Seznam zařízení pro sběr odpadního papíru byl popsán v části o organizaci sběrného místa. Pro zpracování surovin bude zapotřebí serióznější souprava!

  Hlavními dodavateli jsou domácí výrobci a čínští výrobci. Navíc je těžké říci, že v Číně vytvářejí rozpočtové prostředky.

  Při výběru by se tedy neměla jednat o otázku ceny, ale o tom, kolik surovin chcete zpracovat a jaké produkty je třeba po zpracování zpracovat.

  Můžete ušetřit nákupem podporovaného zařízení pro recyklaci odpadního papíru. Můžete také zjednodušit svůj úkol nákupem zařízení ne individuálně, ale okamžitě ve formě hotové výrobní linky.

  Průměrné náklady na takové - od 500 000 rublů.

  Při práci na této trati bude vyžadovat nejméně 5 obslužných pracovníků, stejně jako hlavní technik, který bude zařízení udržovat.

  Finanční investice v oblasti recyklace papíru


  Počítáme na tom, jaký příspěvek je třeba počítat, pokud chcete otevřít plnohodnotný recyklační závod na celý cyklus.

  Podnikání od nuly až po recyklovatelné materiály

  V evropských zemích se do výroby vrací až 80% domácího odpadu. V Rusku se obnovuje systém sběru recyklovatelných materiálů. To je ekonomicky výhodné pro zpracovatele a mnozí podnikatelé mají dobrou šanci otevřít své vlastní podnikání s minimálními investicemi v roce 2017.

  Asi 4 miliony hektarů půdy jsou v Rusku obsazeny skládkami a není náhodou, že rok 2017 je prohlášen za rok ekologie. Federální rozpočet zahrnuje prostředky na poskytování zvýhodněných půjček na nakládání s odpady. Pro ty, kteří začínají podnikat od začátku, bude zajímavá myšlenka sběru recyklovatelných materiálů, neboť tento podnik nevyžaduje velké investice a poptávka podniků neustále roste. Vzhledem k tomu, že existuje spousta druhů "užitečných odpadků", přezkoumáme recyklované materiály v Rusku, které mají vysokou poptávku.

  Jaké druhy odpadu jsou požadovány

  Očekáváte otevření podnikání v roce 2017, potřebujete vědět, jaký druh odpadu je zajímavý pro stávající výrobce ve městě nebo regionu. Poptávka a ceny pro ně jsou určeny aktuálními a potenciálními kupci. Nejvýhodnější je zpracování železných a neželezných kovů, skla a odpadního papíru (tabulka 1).

  Projektované zdroje, milion tun

  Podíl na konečném produktu,%

  Šrot ze železných kovů

  Pneumatika automobilní (gumová, regenerovaná)

  Vysokopecní vysokopecní pece, CHP, popel, odpady z těžby a těžby

  stavební materiály (štěrk, štěrk, písek)

  výrobky z termoplastických polymerů

  Sekundární suroviny v Rusku se používají prakticky ve všech odvětvích průmyslu, poptávka po nich roste. Ceny se liší v různých regionech, jsou určeny potřebami místních výrobců.

  1. Pneumatiky pro automobily.

  Jedná se o jednu z nejslibnějších oblastí pro zahájení podnikání od začátku, nápady v tomto směru si zaslouží zvláštní pozornost. Objem odpadních pneumatik v Rusku v roce 2015 činil zhruba 940 tisíc. T. Pod pohřbu trvá více než 80% (včetně 20% spáleného) a pouze 17% z mechanicky zpracovány. Obsah použitelných komponent je uveden v Tab. 2 je potenciální tržní kapacita znázorněna na obr. 1.

  Rozmanitost pneumatik podle typu vozidla

  Obrázek 1. Přibližný odhad objemu pneumatik pro využití v letech 2010-2015, tis. Tun.

  Nejčastěji opotřebované pneumatiky se zpracovávají na gumové drobky. Materiál je ve srovnání s kaučukovými syntetiky levnější než 2-3 krát. Trh je v počáteční fázi vývoje, ale ceny se již vytvořily, existuje poptávka a stabilní nabídka. Suroviny podléhají určitým požadavkům: odpad musí vyhovovat normě GOST 8407-89, musí být čistý, musí mít zbytkovou vrstvu kaučuku, celou stranu. Obvykle pneumatiky nejsou přijaty na discích, s hroty, smíšené gumové výrobky.

  2. Odpadový papír

  V průběhu let 2013-2015 je cena ze sběrového papíru se zvýšil o téměř 60%, je nyní zakázaný jeho vývozu a provádění osvobozeny od DPH. Jedná se o tradiční surovinu v poptávce na trhu, pro něj byl vyvinut GOST 10700-97. Podle tohoto dokumentu je použitý papír rozdělen podle složení do 15 tříd a 3 skupin podle kvality. Nejdražší odrůda: bílá kreslení, psaní, kopírování (MC-1A), nejlevnější - tapety, balení, plakát (MS-13B).

  Suroviny jsou všeobecně akceptovány pro zpracování továrny pro výrobu:

  1. papír, obaly, obaly z vlnité lepenky (v příslušných případech);
  2. linoleum, střešní izolační materiály, vinylskin;
  3. toaletního papíru, ubrousků, jednorázového zdravotnického prádla.

  Požadavky na jakost závisí na směru recyklace. Papír musí být vyčištěn, tříděn, zabalen (lisován) na brikety o hmotnosti 50 kg nebo více. Toto zpracování šetří úložný prostor a snižuje náklady na dopravu.

  3. kovový šrot (černý a barevný).

  Nejvýnosnějším podnikatelem je však jeho organizace - nejdražší ze všech typů recyklace. To je způsobeno potřebou licence, pravidlami a podmínkami pro její získání, stejně jako manipulací se šrotem jsou upraveny dvěma hlavními rezolucemi:

  1. o udělování licencí pro sklizeň, skladování, zpracování - č. 1287, 12.12.2012;
  2. o nakládání se šrotem a odpadem z neželezných kovů - č. 370, 11. května 2001.

  Veřejné zakázky zahrnují nákup šrotu od jednotlivců a organizací, dopravy a prodeje. Povinné požadavky: příprava osvědčení o přijetí, kontrola radioaktivity a bezpečnost výbuchu. To znamená získání speciálního vybavení, školení a potvrzení dovedností zaměstnanců.

  Licenční podmínky, kódy OKVED pro černý kov a barvu jsou různé. Jedná se o konkurenční aktivitu, nicméně v regionech s rozvinutým hutním a kovospracujícím průmyslem přináší dobrý příjem. Příležitost otevřít své podnikání v této oblasti je zjednodušená, pokud používáte nabídku franšízy, jsou zastoupeny na trhu.

  4. Použité baterie.

  Ze starých baterií je extrahováno asi 65% kovu, které se používá při výrobě nových baterií. Hlavní součástí je olovo (až 17 kg) a navíc: nikl, zinek, kobalt, oxidy stříbra. To je ekonomicky výhodné pro podniky, takže průměrné přijatelné ceny pro tento druh recyklovatelných materiálů jsou vysoké. Například v Novosibirsku existuje více než 50 společností, které nakupují baterie, a náklady se pohybují od 570 (45Ah) až po 3,400 (220Ah) rublů.

  Běžné místa sběru baterií: garážová družstva, aktivní silnice, dopravní společnosti, autoservisy. Obvykle existují přijímací body, zveřejňují reklamy. Pokud se domníváte, že většina majitelů automobilů je jen příliš líní, aby konkrétně hledali místo, kde by mohly dát použitou baterii, dávají jim 150-200 rublů.

  Sběr a skladování baterií však podléhají licencování. Jedná se o plýtvání 3-4 druhů nebezpečí a práce s nimi je upravena dvěma federálními zákony: č. 89-FZ (24. června 1998) a č. 99-FZ (04.05.2011). Licence se vydává jak pro IP, tak pro organizaci. Indikuje určitý typ činnosti, takže můžete omezit pouze sběr baterií, včetně jejich neutralizace (vypouštění elektrolytu).

  5. Polymerní odpad (PET lahve).

  Tento druh recyklovatelných materiálů představuje odpad z výroby plastů a domácí odpad od obyvatelstva. Pokud se prvních 80% dostalo do sekundárního zpracování, pak se používaly obaly, obaly, jednorázové nádobí všude, kde dochází k ucpávání rekreačních oblastí, velkých a středně velkých měst. V celkovém množství odpadků je podíl plastu více než 60-70%. Špičková dlaň mezi polymery drží PET lahev.

  Hlavními spotřebiteli jsou firmy vyrábějící stavební materiály, polyethylenové fólie, plastové výrobky pro domácnost. Požadavek na to jasně překračuje nabídku (obrázek 2). Přijímací ceny závisí na kvalitě, čistotě a stupni zpracování materiálu. Takže mnohoúhelníkový odpad je 2-3krát nižší než tříděný odpad pro domácnost. Nejprimitivnější léčba, na kterou je PET vystavena, je:

  • čištění z obalů, etikety;
  • třídění podle barvy;
  • zhutňování do balíků.

  Nenákladné mini rostliny pro zpracování plastů výrazně zvyšují ziskovost podniku. Například, rozsahy PET odpadu je přijat za cenu 6 rublů / kg, odpadní LDPE - od 10 rublů / kg, promyje a seřazeny b / film - na 11-13 rublů / kg, a pelety a slinování - jsou již 25-35 rublů / kg. Zatímco cena nového filmu ruské produkce se pohybuje od 39 do 49 rublů / kg.

  Ve skutečnosti se trh zpracování plastů v Rusku právě začíná. Odborníci odhadují svůj potenciál na 150 milionů dolarů. Ze všech typů nákupu polymerního odpadu: přijímací místa, vylučování z odpadu, oddělený sběr domácího odpadu - tento je z ekonomického hlediska nejúčinnější.

  Obrázek 2. Podíl nabídky a poptávky po PET odpadu.

  6. Skleněné a skleněné nádoby.

  Spolu s odpadním papírem - starými a recyklovatelnými materiály. Skleněné nádobí zjednodušilo místo jednodílného nádobí. Výrobci začali vyrábět takové originální lahve a plechovky, což značně komplikuje jejich opětovné použití.

  Je vyžadována vždy a všude. Před dvěma lety začala závod Novosibirsk "Ekran" od obyvatelstva otevřít sběrná místa pro recyklovatelné materiály, protože její nedostatek ztěžoval výrobu. Skleněná vláknina je požadována v množství do 5 tun měsíčně a za pomoci dodavatelů (včetně jiných regionů) je možné shromáždit pouze 1,5-2 tuny.

  Sběrná skleněná nádoba se ospravedlňuje, například v blízkosti pivovaru. Baltika tak využívá až 36% otočné láhve. Ale skříň je ještě výhodnější, protože rozšiřuje seznam potenciálních dodavatelů. Může to být firma pro instalaci okenních balíčků, můžete instalovat kontejnery pro oddělený sběr v yardech. Sklo představuje zhruba 17% domácího odpadu.

  7. Počítačový šrot.

  Stará elektrotechnika, počítače, telefony jsou velmi žádané, o čemž svědčí jednoduchý dotaz v Yandexu (obr. 3). Současně jsou ceny šrotu velmi dobré (obr. 4). Tato činnost se obvykle provádí prostřednictvím firemních ¬ zprostředkovatelů, kteří mají příslušné licence a jsou spojováni s zpracovateli surovin. Samy se zabývají demontáží a tříděním a vytvářejí dávky pro dodávku poměrně velkého objemu (od 300 kg).

  Obrázek 3. Porovnání počtu žádostí o nákup a prodej počítačového šrotu.

  To je dobrá volba pro zahájení podnikání od začátku, pokud zorganizujete přijímací místo ve vícepodlažní obytné zóně. Téměř každý byt má spoustu odpadků, které se po celé roky nacházejí kolem rohů a jsou prostě hozeny do koše. Jednoduše proto, že tam není žádné místo, kde byste ho mohli předat, a to i za malé peníze.

  Sbírka technologií obsahující drahé kovy nevyžaduje licenci, ale společnost musí být zaregistrována v komoře pro zkoušky. Proto, aby to nebylo možné bez vydání povolení v první fázi, je možné provádět činnosti na základě smlouvy s jednou z těchto společností, která provádí zastupování v některém městě nebo regionu.

  Obrázek 4. Ceny za technický odpad od společnosti "DiamondHand", více než 20 kanceláří v Rusku.

  Na závěr.

  Existují tři hlavní zdroje recyklace:

  • příjem přímo z veřejnosti,
  • export sňatků, odpad z organizací, podniků;
  • sběr, přeprava ze skládek.

  Posledně jmenovaný je nejstabilnější, přestože bude nutno uzavřít dohodu s městským obytným a komunálním servisem pro jeho realizaci. Je třeba zajistit náklady na specializované zařízení, které jsou obvykle malé. Tato činnost obecně nevyžaduje licencování, s výjimkou práce se šrotem a nebezpečným odpadem (baterie, rtuť). To spadá do systému zdanění patentů - nejvýhodnější pro malý podnik.

  Papír je choulostivý obchod nebo podnikání na odpadním papíru

  Nejen posledním místem výdělku je zpracování různých recyklovatelných materiálů, včetně odpadního papíru. Stojí za zmínku, že pro celou jednoduchost tohoto druhu podnikání to není tak široce distribuováno. A téma nemá žádné malé vyhlídky. K dispozici je standardní technologie pro jakékoli podnikání: nakupujte za nízkou cenu a prodávejte více.

  V současné době můžete najít nějakou společnost, která se zabývá nákupem papíru pro recyklaci. Použité suroviny se pak používají k výrobě různých papírových výrobků: toaletní papír, karton, čistý psací papír a tak dále. O tom, jak je možné vytvořit podnikatelský plán pro příjem odpadového papíru a půjde dál.

  Kde začít?

  Pokud existuje silná touha udělat papír k recyklaci a vážně, pak byste měl být trpělivý, protože to bude vyžadovat spoustu času a úsilí. Ve skutečnosti není nic komplikovaného - stačí uzavřít smlouvy s dodavateli surovin. Pouze pro řešení tohoto případu bude nutně potřebovat nejméně 100 dodavatelů papírového odpadu.

  Kde je najdete? V zásadě s touto velkou obtíží nevznikne. Obecně platí, že různé obchody, firmy, kanceláře a organizace mají vždy různé druhy papírových odpadků. Týdenně pouze v kancelářích se hromadí až 20 kg papírového odpadu. Kromě toho je vyváží na vlastní náklady.

  V tomto případě jim můžete nabídnout výhodný návrh: shromáždit veškerý odpadní papír doplatkem z jeho strany. Periodicita exportu může být od 1 do 5krát týdně, v závislosti na objemu. Problém recyklace může být řešen sám o sobě.

  Náklady by měly být nabízeny na základě ceny za získání odpadního papíru ve zvláštních bodech, které jsou v průměru 2-3 rublů na kilogram. V opačném případě nebude žádný příjem nějaký.

  Můžete jít na jednoduchou cestu a zapojit se do čisté sbírky papírových odpadů a předat je různým zpracovatelským společnostem. Pouze tato volba je vhodná pro velké města, protože v malém měřítku je těžké najít podobné zařízení pro recyklaci nebo zpracování papíru. Jedinou možností v tomto případě je zakoupit si vlastní vhodný stroj. Pokud je vše správně promyšlené, odpadní papír jako podnik bude jen vzkvétat.

  Obchodní registrace

  Takový typ podnikání musí být zaznamenán jako zisk na odpadním papíru. V takovém případě můžete jednat jako právnická osoba nebo být registrován formou individuálního podnikatele. U druhotných obchodů je druhá možnost nejvhodnější. Zde je nejjednodušší hlášení, které je k dispozici pro jakoukoli osobu, alespoň trochu obeznámená s dokumentací.

  Proces registrace není delší dobu prodloužen. Navíc městské úřady tento krok povzbuzují a mohu podpořit i v budoucnu.

  Bez pokoje v žádném případě

  Vážná záležitost sběru a uvádění odpadního papíru na trh znamená velké množství surovin, které musí být někde uloženy. Pokud jste organický, budete muset využít garáž, kterou mnozí mají. Ale v ideálním případě se o tyto prostředky postará předem. Pak můžete počítat s dobrou skladovací místností. Výběr pouze skladu pro odpadový papír by měl být v místě, kde neexistuje žádná konkurence v takovém podnikání.

  A pokud plánujete provést předběžné zpracování, potřebujete místo pro vybavení.

  [persoslider_w]
  [persoslider_c url = "http://www.youtube.com/watch?v=TBlEmRsaBk4"]
  [/ persoslider_w]

  Hledáte lidi

  Celkově podnikání sběru odpadního papíru není obtížné a v počáteční fázi je to možné samo o sobě, ale každý z nás má vedle hlavní pracovní činnosti i další věci. Je třeba vytvořit nové obchodní kontakty, uzavřít dohody a navíc řešit a regulovat dodávky surovin.

  Hledání zaměstnanců není obtížné, protože samotná povaha práce je velmi jednoduchá. Není třeba mít vysoký stupeň kvalifikace. Proto se vyrovnat s úkoly sil absolutně pro každou osobu.

  Recyklace odpadního papíru - stojí za to nebo ne?

  Pokud je recyklovaný papír předběžně zpracován, může být prodán za mírně vyšší cenu. V důsledku toho lze očekávat, že zisk bude podstatnější. Stojí za zmínku, že existují tři hlavní skupiny odpadních papírů, které jsou recyklovatelné:

  První skupina zahrnuje vysoce kvalitní papír: papírové tašky, tašky, dopisní papír. Druhá skupina zahrnuje papírové výrobky střední kvality. Jedná se o jakýkoli druh tiskových výrobků a lepenky. Třetí skupina je papír špatné kvality, jako jsou noviny a lepenka se speciálními impregnacemi.

  Každá skupina je více či méně rozdělena mezi mnoho podniků. Náklady na samotnou surovinu závisí na její kvalitě a čím vyšší je, tím vyšší je cena. A zde si můžete vybrat jeden ze dvou směrů zpracování:

  • částečné zpracování;
  • celý cyklus zpracování.

  Nyní je vhodné vzít v úvahu oba možnosti v detailu.

  Částečné zpracování

  V moderní výrobě papíru je tento druh suroviny, jako je buničina, široce používán. Pro jeho výrobu se používá speciální zařízení. Samotná technologie spočívá v drcení odpadního papíru na malé částice o požadované velikosti. Tyto částice jsou potom namáče- ny, běleny a pak zaklepávány do pěny, která se nazývá buničina a je dodávána potřebám producentů.

  Standardní sada zařízení pro výrobu buničiny sestává z:

  • nádrží, kde bude nasákavý odpadní papír;
  • čerpadla;
  • bělící a dezinfekční systémy;
  • pěnivý prostředek;
  • bazén pro buničinu.

  Co se týče nákladů, může být hotová linka pro získání buničiny zakoupena za 600 tisíc rublů. Podporované zařízení může být levnější. Jak ukazuje praxe, zisk z získání buničiny může činit až 200 tisíc rublů měsíčně.

  Můžete použít ještě jednu možnost - koupit za 250 tisíc ruble lisu. Lisované suroviny budou také dražší než běžný odpadový papír. A protože tisk nepřebírá mnoho prostoru, může se vejít do garáže. Můžete pracovat nezávisle, což eliminuje náklady na personál. Tato možnost je nejvhodnější pro ty, kteří ještě nemají potřebný počáteční kapitál.

  Plný cyklus zpracování

  K vytvoření úplného cyklu odpadního papíru jako podniku se budou vyžadovat vážné investice. Ale můžete získat takové papírové výrobky, jako jsou:

  • ubrousky;
  • toaletní papír;
  • čistý papír pro psaní;
  • kartonu.

  Samotná technologie zpracování závisí na kvalitě použitých surovin. A čím vyšší je jeho kvalita, tím obtížnější je provedení samotného procesu. Jak uvedli mnozí odborníci, je nejlepší začít s výrobou toaletního papíru nebo ubrousků. V takovém případě lze zařízení zakoupit ne tak drahé a suroviny mohou být použity v nízké nebo střední kvalitě. Pokud jde o výrobu čistého kancelářského papíru, bude vyžadovat dražší vybavení a samotný výrobní proces je velmi komplikovaný.

  Není těžké nakupovat zařízení, protože existuje mnoho dodavatelů. Celý závazek je náklady na výrobní linky, které s plným vybavením mohou stát 8 milionů rublů. Tato částka se nenachází u každého začínajícího podnikatele.

  Pokud je stále pevný záměr, pak stojí za to bližší pohled na čínské obráběcí stroje. Obvykle čínští výrobci nacházejí továrny připravené k zahájení a za nižší cenu ve srovnání s evropskými protějšky.

  Je třeba poznamenat, že úplný cyklus recyklačního papíru s přijetím jakéhokoli papírového výrobku znamená výrazně vyšší zisk, než je možné dosáhnout částečným zpracováním papírových surovin. Vše, co bylo investováno, s řádným plánováním a podnikáním, se může zhruba za dva roky vyplatit.

  Ačkoli recyklace odpadového papíru není komplikovaná, je nutné vše pečlivě promyslet. V případě potřeby proveďte obchodní plán. Můžete to udělat sami nebo se obrátit na odborníka. Netrvají moc, ale pomoc bude významná. Výsledkem je, že s řádným chováním podniku může tento druh podnikání přinést dobrý příjem.

  Recyklace papíru a papíru jako podnikání

  Průměrný obyvatel metropole vyhazuje každoročně asi 300 kg odpadků, z toho asi 130 kg je odpadní papír, který je docela vhodný pro další zpracování a výrobu papírových výrobků. V tomto ohledu se zpracování a výroba papíru a lepenky - velmi výnosné podnikání.

  Recyklovaný odpadní papír o hmotnosti 100 kg šetří jeden strom. Z toho vyplývá závěr: recyklace sběrového papíru - není jen podnikání, a docela ziskový, ale také dobrá věc, protože vlastník výroby udržuje les z odlesňování.

  Veškerý odpadový papír je rozdělen podle kvality do 3 kategorií:

  • Kategorie "A" - nejvyšší kvalita odpadního papíru (bílý papír pro psaní, školní notebooky, papírové tašky).
  • Kategorie "B" - průměrná kvalita materiálu (karton, stejně jako tiskové výrobky).
  • Kategorie "B" - nejnižší kvalita odpadního papíru (barevná lepenka, noviny apod.).

  Jak vidíme, většina kategorie "A" je ceněna, ale to neznamená, že můžete vydělat více díky zpracování recyklovaného papíru, než například výroba kartónu. do obsahu ↑

  Jak začít podnikat s recyklací?

  Existují dvě hlavní možnosti pro rozvoj podnikání v oblasti recyklace odpadního papíru. První je zpracování a výroba papíru. Druhým je výroba lepenky. Obě možnosti jsou popsány níže. Dále bude představena další možnost výroby ubrousků a toaletního papíru.

  Jakmile se rozhodnete o směru, budete muset přemýšlet o takových věcech, jako je vybavení, surovina, prostory.

  Závod Harbin SEADE SHEBEI nabízí zařízení pro recyklaci odpadního papíru pro 162,5 milionu rublů, produktivitu takového mini továrna - 10 tun papíru za den. Splácení tohoto zařízení je přibližně 5 let.

  Důležité je také vědět, že bude potřebovat nejméně 24 lidí, aby mohli obsluhovat papírnu (3 směny pro 8 zaměstnanců).

  Jedním z nejdůležitějších úkolů při výrobě papíru je nepřetržité dodávky surovin pro zpracování. To bude popsáno později. do obsahu ↑

  Dodávka mini-továrny se surovinami

  Recyklace odpadního papíru je podnik, který vyžaduje neustálou dostupnost zdrojového materiálu. Proto před otevřením takového miniproduktu je nutné vyřešit problém dodávání materiálu pro výrobu. U zařízení, které jsme uvedli v příkladu výše, bychom měli dodávat jen přes 10 tun odpadového papíru denně. Jak otevřít recepční odpadového papíru najdete zde - http://business-poisk.com/kak-otkryit-punkt-priema-makulaturyi.html.

  Nejjednodušší způsob recyklace je takový papír:

  • populární časopisy;
  • různé noviny;
  • psací papír;
  • propagační brožury, brožury apod.;
  • písemné obálky;
  • papír pro kopírky.

  Veškerý papír je předem tříděn podle typu. To výrazně zlepšuje kvalitu hotového výrobku. Písemné obálky jsou povoleny pouze pro zpracování bez lepených plastových oken.

  Existuje několik možností, kterými můžete dodat továrnu surovinám. První možností je přijmout papír od veřejnosti. Za tímto účelem stačí umístit speciální nádoby a pravidelně odstraňovat suroviny. Pro týdenní sběr odpadního papíru je nutné najmout nakladače, stejně jako si půjčit auto. Je také možné dodat použitý odpadový papír od různých komerčních a průmyslových podniků.

  K dnešnímu dni je minimální cena za jednu tunu odpadního papíru 1500 rublů, maximální cena je 8000 rublů. (v závislosti na regionu a kvalitě materiálu). Kartonáž stojí až 7500 tisíc rublů. Je mnohem výhodnější převzít odpadní papír sami, jinak budete muset zaplatit za dodávku.

  Je však důležité vědět, že ne všechny papíry jsou recyklovatelné. Tyto typy papíru nelze zpracovávat:

  • použité ubrousky;
  • cukrářské obaly;
  • špinavý toaletní papír;
  • papírové ručníky s mastnými skvrnami;
  • kopie uhlíku;
  • papírové kelímky;
  • boxy z rychlé občerstvení.

  Toaletní papír, papírové ručníky, šálky a ubrousky lze recyklovat pouze v případě nového a čistého materiálu, protože použité suroviny nemohou být zpracovány. do obsahu ↑

  Jak je recyklovatelný papír recyklován

  Proces recyklace papíru je následující: nejprve jsou tříděny papírové výrobky, pak jsou suroviny naloženy do speciálních nádrží, ve kterých se vlákna rozptýlí a smíchají do maximálního jednotného stavu. Nejčastěji po této léčbě dochází k několika velkým skupinám papíru.

  Poté je pomocí nástrojů, jako je tření a třást, rozdrceny. Výsledná směs se čistí ze všech cizích předmětů (sponky, sponky atd.) A vyčistí se z nečistot a jiných nečistot. Nejčastěji nečistoty zahrnují:

  • částice suchého lepidla;
  • barva;
  • prach;
  • písek;
  • různé barviva;
  • tuků.

  Po vyčerpání přebytečné vody se získá tzv. Buničina. Je základem budoucího listu čistého papíru. Pak vstoupí do papírového stroje tak, že nahraje dva síťované bubny. Když se usadí na mřížce, dostane se potřebné rozměry a zarovná.

  Dále dochází k vysoušení. Výsledná papírová páska přichází na sintrovací buben, kde úplně vyschne, pak se spojí a promění v hotový papír.

  Tato metoda dokáže zpracovat materiál až sedmkrát, potom se vlákna stanou příliš malými a suroviny již nejsou zpracovávány.

  Ubrousky a toaletní papír. Jak začít s výrobou?

  Recyklace odpadního papíru a další výroba papíru je ziskové podnikání, ale vyžaduje značné investice. Naštěstí existuje alternativní možnost, s níž můžete vydělat peníze na recyklaci odpadního papíru - to je výroba toaletního papíru a ubrousků.

  K zahájení výroby tohoto produktu bude zapotřebí počáteční kapitál několikrát méně než v předchozím případě. Toto podnikání je dobré pro ty, kteří nejsou připraveni investovat velké množství peněz najednou.

  Za prvé, potřebujete pouze přístroj pro výrobu buničiny. To závisí na tonáž: 1,5 až 6,5 milionu rublů, stejně jako linka pro výrobu toaletního papíru, jeho cena je asi 15 milionů rublů.

  Jedna tuna výchozí látky dosahuje přibližně 9 000 až 10 000 rolí hotového toaletního papíru.

  Na tom můžete získat ze 130 tisíc rublů. za měsíc (v případě minimálního počtu rolí - 9 tisíc denně).

  Nakoupené zařízení se však v tomto případě splatit dostatečně dlouho.

  Balení kartonu: zpracování a výroba

  Karton je nejběžnějším materiálem pro balení zboží. V tomto ohledu může zpracování kartonu přinést dobrý zisk. Zpočátku, stejně jako v případě výroby papíru, je třeba zajistit pravidelné zásobování surovinami.

  Chcete-li otevřít malý podnik pro zpracování a výrobu obalového kartonu, bude potřebovat nejméně 30 milionů rublů. bez zohlednění nájemného za prostory. Pro výrobu potřebujete prostor nejméně 800 metrů čtverečních. Vlhkost vzduchu, která by neměla překročit 80%, a teplota vzduchu by neměla být nižší než 18 ° C.

  Bude také vyžadovat celkovou plochu asi 1 tisíc metrů čtverečních. m, které budou přiděleny k uložení. Nebo můžete využít 2 místnosti o rozloze 500 metrů čtverečních. m. Jedna by měla být použita pro suroviny, druhá pro hotový materiál. Je důležité zajistit, aby byl sklad spolehlivě chráněn před vlhkostí včetně podzemních vod. Také stojí za to zvážit, že teplota v ní by neměla klesnout pod 5 stupňů Celsia.

  Nejvhodnější suroviny pro výrobu tohoto typu lepenky:

  • Odpadový papír MS-6;
  • Odpadový papír MS-7;
  • Celulóza.

  Odpadový papír značky МС - 7 - smíšená lepenka, МС - 6 - použitá vlnitá lepenka. Přibližné průměrné náklady na tunu surovin pro dnešek - 5 tisíc rublů. Cena buničiny činí zhruba 20 tisíc rublů. za tunu. Při výrobě můžete použít jiný odpadní papír, ale jeho množství by nemělo být vyšší než 15% celkové hmotnosti, protože to může negativně ovlivnit kvalitu hotového výrobku.

  Pro zlepšení pevnosti a barvy hotového materiálu je možné přidat bělená a nebělená celulóza. Také přidat síran hlinitý, škrob a kalafunové lepidlo.

  Zařízení na výrobu papírové buničiny zahrnuje:

  • pulper;
  • vířivý čistič;
  • vibrační obrazovka;
  • turbo separátor;
  • pulzující mlyn;
  • disková fréza;
  • tlakové třídění;
  • pasti na nehty;
  • agitátor pro lepenkovou hmotu.

  Zahrnuje také stroj na výrobu lepenky, přístroj určený k vytváření hotových archů z lepenky. Cena linky je od 27,5 milionu rublů. Vedle hlavního vybavení je také nutné zakoupit vysokozdvižný vozík. Jeho cena začíná od 100 tisíc rublů.

  Hlavní výhodou tohoto podnikání je rychlá návratnost investic. do obsahu ↑

  Jak vzniká výrobní proces?

  Čištění odpadního papíru a celulózy je první etapou výroby. K tomu se používá rozvlákňovač, ze kterého směs přechází do čističe s vysokou koncentrací a potom do turbo separátoru, ve kterém se surovina čistí z odpadu.

  Po vyčištění z odpadu se papírová směs přivádí do pulzačního mlýna. Potom se uskuteční třídící fáze, maso vstupuje na speciální obrazovku tímto způsobem, jsou odstraněny nevhodné částice surovin. Potom se přidá kalafunové lepidlo a škrob. Pak se provede poslední broušení. Poté se materiál zředí na 0,6 až 0,8%.

  Pak se v systému čištění vyčistí malé částice. Po přidání síranu hlinitého se vytvoří hotový list. Kartonová fólie se pod tlakem vyhlazuje. Pak je na rotujícím hřídeli navinut jeden kus kartonu a nakrájí se na samostatné hotové listy.

  Na výstupu máme materiál připraven k prodeji. Tímto způsobem se vyrábí obalová lepenka.

  Aby bylo možné vyrobit 1 tunu takové lepenky, potřebujeme asi 1,1 tuny odpadního papíru, 700 kW elektřiny, 17 kubických metrů vody a 1,5-2 tuny páry.

  Čtverec metr kartonu je odhadován na 18 rublů, jeho cena je asi 9 rublů. Je mnohem výhodnější vyrobit vlnitou lepenku z hotového materiálu, ale to bude vyžadovat dodatečné vybavení, které vyžaduje velké investice. do obsahu ↑

  Proč ztrácet papír

  Existuje několik závažných důvodů, proč je snadnější a užitečnější zpracovávat odpadový papír než vyrobit nový papír.

  1. Znečištění půdy, vody a vzduchu. Výroba papíru má silný dopad na životní prostředí. Je to docela negativní. Během výroby papíru se uvolňují takové nebezpečné látky: methanol, formaldehyd, toluen a další. V tomto ohledu se při recyklaci odpadního papíru sníží znečištění ovzduší až o 74% a voda o 35%.
  2. Odlesňování. Spotřeba ve světě papíru za posledních 40 let vzrostla na 400%. K dnešnímu dni je na světě spotřebováno více než 300 tun papíru. Recyklovaný odpadní papír není vyšší než 38%, zbytek papíru je vyroben z primární buničiny.
  3. Energie. K výrobě nového papíru je zapotřebí obrovské množství energie. Recyklace odpadního papíru přispívá k významným úsporám.

  Z výše uvedených skutečností můžeme konstatovat, že organizování podnikání souvisejícího s odpadním papírem není obtížné. Existuje několik možností pro vývoj tohoto případu.

  První možností je zpracování papíru. Poměrně výnosný obchod. Pokud chcete a dostupnost finančních prostředků, můžete si koupit speciální zařízení pro zpracování papíru pro recyklaci a sama vyrábět papír. Tato možnost je nejvýnosnější, ale bude také důkladně investována, protože zařízení stojí spoustu peněz.

  Existuje také další alternativní možnost - výroba ubrousků a toaletního papíru. Zařízení pro výrobu těchto materiálů je relativně levná, je to hlavní výhoda tohoto podnikání, ale má jednu významnou nevýhodu - příliš dlouhou dobu návratnosti investovaných prostředků.

  Pokud jde o výrobu obalových kartonů, je zde třeba, jako v případě papíru, drahé vybavení, prostory a nakladač. Nicméně, to vše se vyplácí mnohem rychleji než v jiných případech a zisk přináší tento podnik mnohokrát více.