Vlna: zpracování vlny z ovcí. Potřebné zařízení pro zpracování ovčí vlny

V současné době je téma vlastního podnikání velmi aktuální. Stále více lidí dává přednost tomu, aby si založili vlastní podnik, místo aby pracovali pro někoho. Nicméně, aby bylo dosaženo zisku, je nutné vybrat se zvláštním zájmem průmysl, v němž je budete investovat.

Stalo se tak, že obchod je nejlevnější a nejvýnosnější sféra. I když to ve skutečnosti není daleko. Práce v oblasti obchodu je nyní obtížná - na trhu se v posledních letech příliš mnoho obchodů, agentur, zprostředkovatelů a podobných společností. Co pak zůstane? Výroba a zemědělství.

Vlněné podnikání - ziskové podnikání

Agroindustriální komplex je průmyslem, kde se kapitál nemůže rychle otočit a růst, ale současně je tato oblast podnikání atraktivní. Průmyslová produkce, naopak, je sférou, která umožňuje návratnost investic a navýšení kapitálu v krátkém čase, ale v současné době prochází nejlepším obdobím.

Vycházejíc z toho, co bylo řečeno, můžeme usoudit, že je nyní efektivní investovat do výroby umístěné na křižovatce průmyslu a zemědělství. Zpracování ovčí vlny je právě takovou činností. Zpracovatelský podnik s příslušnou organizací práce může fungovat velmi úspěšně. Jedná se o levný a ziskový obchodní směr.

Na otázku vlny

Nejprve musíte studovat všechny jemnosti materiálu, s nímž budete pracovat. Ovčí vlna obsahuje čtyři typy vláken:

 • chmýří - velmi měkké, tenké, ale trvanlivé vlákno, kruhové v průřezu;
 • přechodné vlasy - hrubší a silnější vlákna než dolů;
 • awn vlákno, ještě tuhší než přechodné vlasy;
 • mrtvé vlasy - hrubé nerozvinuté a velmi husté vlákno o průměru, pokryté lamelovými velkými váhy.

Pokud se vlna převážně skládá ze stejného typu vláken, například pouze z chlupů a přechodových vláken, pak se nazývá "homogenní". Ten, který obsahuje všechny typy vláken, se nazývá "nerovnoměrný".

Vlastnosti materiálu

Hlavním rysem vlny je schopnost plstění. Tato vlastnost je způsobena měkkostí a křupavostí vláken, přítomností šupinaté vrstvy na povrchu. Výroba vlněných tkanin je náročný proces. Z materiálu se vyrábí závěsy, plstěné, plstěné, plstěné a plstěné výrobky. Vlna má nízkou tepelnou vodivost, takže je nepostradatelná při výrobě kostýmových plášťů, plátěných tkanin, zimního sortimentu pletenin.

Materiál získaný z ovcí je obvykle vysoce kontaminovaný a zpravidla velmi heterogenní v kvalitě. Proto před odesláním vlny textilnímu podniku je nejprve zpracováno. Tento proces zahrnuje třídění, uvolňování, třást, mytí, sušení, balení.

Umístění závodu

Zpracování ovčí vlny má jednu významnou výhodu ve srovnání s ostatními zemědělskými obchodními liniemi. Tyto činnosti nesouvisejí s potravinářskými výrobky, proto výrobní zařízení a personál nebudou podléhat zvláštním požadavkům. Budova by měla odpovídat současným standardům budov - to je jediná věc, kterou je třeba vzít v úvahu.

Ideální volba pro umístění podniku, kde se bude provádět zpracování ovčí vlny, je regionálním centrem regionu, ve kterém se rozvíjí chovatelská péče s vlněnou orientací. Regionální centra nemusí vždy odpovídat potřebám prodeje, protože materiál jde tam prostřednictvím řetězce zprostředkovatelů, čímž se zvyšují jejich náklady.

Kromě toho, pokud je okresní středisko malé a je městským sídlem, mohou být dodatečné dotace a výhody poskytovány ze strany státu. Nyní vláda věnuje velkou pozornost rozvoji vesnice, takže je možné, že budete mít možnost získat daňové preference, půjčku za speciálních podmínek, slevu na leasingové vybavení a mnoho dalších bonusů.

Nábor zaměstnanců

V takovém oboru, jako je zpracování vlny, zaměstnanci nemusí mít kvalifikační a zdravotní záznamy. Pro průměrný podnik s dvěma nebo třemi řádky funguje dostatek personálu údržby ve výši pěti až šesti osob včetně technologa a inženýra.

Tito dva specialisté musí mít specializované vzdělání, respektive jejich plat bude vyšší než plat obyčejných pracovníků. Práce ostatních zaměstnanců je považována za nekvalifikovanou, takže náklady na její zaplacení nebudou velké.

Specifika práce

Zařízení na zpracování ovčí vlny by mělo být vybráno v závislosti na tom, do jakého rozsahu zpracováváte příchozí materiál. Takové podnikání má několik směrů a práce na každém z nich bude vyžadovat zcela odlišné počáteční investice. Vyčistit vlnu je jedna věc a zpracovat ji na přízi nebo přízi - je zcela odlišná. Samozřejmě, ve druhém případě budete moci prodat výrobky dražší, ale jen oloupaná vlna také najde svého kupce.

Při výběru směru zvažte takové aspekty jako stav trhu v regionu, možný objem dodávek surovin, možnost prodeje vlny mimo region nebo dokonce v zahraničí. Budeme mluvit o možnostech rozvoje vlněné produkce s přihlédnutím k různým finančním možnostem.

Výroba rafinované vlny

Jedná se o nejlevnější alternativu pro investice. Nemyslete si, že prací vlna je tak jednoduchá. Vůbec ne. Mnoho lidí se mylně domnívá, že materiál zpracovávaný tak primitivním materiálem zdánlivě nebude poptávka na trhu. Ve skutečnosti je mytí vlny namáhavým procesem. Pojďme to podrobněji popsat.

Suroviny přicházející do závodu jsou nejprve přijaty a klasifikovány podle norem. Také je vlna rozdělena na odrůdy, které jsou pak samostatně zpracovány a prodávány. Po třídění materiál vstupuje do speciálního nakládacího stroje. Jedná se o zařízení, které dávkuje vlnu v závislosti na výkonu zařízení. Takový agregát se také nazývá "obezrepeiivayushchey machine", protože v něm jsou peřeje odděleny od vlny.

Potom vstupuje surovina do druhého zařízení, kde probíhá trhání cívek a vyčištění vlny z odpadu. Materiál prochází několika imerzními vanami - nádrže s vodou - a lisovacími stroji (celkem pět mycích cyklů). Po posledním lisování, přes nabíjecí stroj, který je stejný jako ten, který byl použit na začátku, ale již byl určen pro čisté suroviny, je vlna přiváděna do sušicího zařízení. Po sušení je baleno a odesíláno k prodeji.

Náklady na zařízení

Zpracování ovčí vlny metodou popsanou výše vyžaduje použití drahého zařízení. Ceny automobilů závisí do značné míry na jejich kapacitě. Takže například linka na mytí a sušení vlny, která má produktivitu 10-20 kg za hodinu, bude stát zhruba 500 tisíc rublů a produktivita 400 kilogramů za hodinu - asi 10 milionů rublů.

Parní kotel bude také potřebovat, aby dodával teplo do sušárny a ohříval vodu pro ponorné lázně s dostatečným příkonem. Takový agregát s tlakem 10 atm as kapacitou 2 tun bude stát asi 2 miliony rublů. Kromě toho je třeba vzít v úvahu, že vlna, která zůstala po mytí, nemohla být vypouštěna do kanalizace.

K čištění vody z organické kontaminace by měly být použity filtrační zařízení. Jejich cena je v průměru 2,5 milionu rublů. Balení vlny se provádí lisem, který tvoří brikety o hmotnosti 70 až 80 kilogramů a měří 800 x 400 x 600 milimetrů. Cena tohoto zařízení je asi 150 tisíc rublů.

Seznam zařízení, kterými se zpracovává ovčí vlna, může být v zásadě považován za vyčerpaný. Je třeba poznamenat, že vlna, která je dodávána hromadně, je ceněna méně než lisovaná, takže získání lisu je krokem ke zlepšení a přechodu na kompletní výrobní řetězec.

Výroba vlněné příze

Jedná se o technicky složitější variantu a mnohem více. Skládá se z příjmu nitě a nitě z vlny. Samozřejmě, kapitálové investice do takové výroby budou také vyžadovat více. Budete potřebovat rozšířit výrobní zařízení, stejně jako personál - budou potřebovat nejméně 20-25.

Spinning stroj bude stát někde na 12,5 milionu rublů, a linka na výrobu nití bude vyžadovat výdaje v rozmezí 18-30 milionů rublů, v závislosti na tom, co bude moc (4 nebo 8 tun za směnu).

Vyšívání z vlny

V současné době se cítil nudný zažívá druhé narození. V rámci fungujícího zařízení na zpracování vlny je možné tyto činnosti vykonávat. Z plsti se nyní skoro všechny vyrábějí: pokrývky hlavy, doplňky, oblečení, interiérové ​​předměty, tašky, hračky a další. Plstění se týká vyšívání, mistry často pracují doma, protože speciální nástroje pro toto povolání se nevyžadují. Ale můžete tuto záležitost spustit.

Cítil se dvěma způsoby. Technika mokrého plstění vlny se používá při výrobě dekorativních interiérových předmětů: girlandy, vázy, květiny. Suchá metoda se používá k vytvoření trojrozměrných produktů: panenky, bižuterie, hračky. Každá metoda vyžaduje použití různých materiálů. Mokré plstění zahrnuje použití mýdla a horké vody, pro suché speciální jehly se serify jsou potřeba.

Podniky a společnosti: Vlna v Rusku (22)

Podniky, organizace, společnosti z Ruska - dodavatelé a výrobci zboží a služeb z oblasti Vlna. Aktuální kontakty, telefonní čísla a adresy.

 • Zboží
 • Podniky
 • Podniky na mapě Mapa

Zveme Vás do nízkých tržních cen ovčích sherst.Po v neomezeném počtu kupujících spolupráce, kdykoliv připraven pracovat na trvalém základě.

Výroba mycích strojů BCHMM1-m pro vlnu, rostlinné vlákno a chemická vlákna.

LLC "Vinifer" je dynamicky se rozvíjející společnost. Hlavním směrem naší činnosti je dovoz do Ruska a realizace všech druhů ovčí vlny z Kyrgyzské republiky.

Společnost "Horizon" je předním ruským výrobcem plstěných a plstěných výrobků a nabízí nákup technických plstí za speciální cenu, která neobsahuje tradiční obchodní značky.

Naše produkce pro oživení plstěného plavidla byla zahájena v roce 2011. Vyrábíme boty, plátky, pantofle, oblečení, suvenýry z merino vlny. Školení v oboru stěn, prodej vlny. Bezplatná dodávka produktů po celém Rusku

maloobchodní prodej příze

Internet-shop Příze "přízeShop" / Příze pro ruční pletení: "Magic", "Nako", "Vita", "Vita bavlna".

Teď čekáme na sklizeň ovcí

Na jaře v Cherkessku začala pracovat první fáze továrny na zpracování vlny. Podnik je pro Rusko jedinečný - poprvé na jednom místě zpracovávají vlnu, vyrábějí z ní vlněnou stuhu a později z ní - příze. Sovětští průmyslové giganti zemřeli kvůli specializaci na jednu věc

Zatím pouze zahájila první fázi továrny - obchod pro zpracování vlny a vlny výrobu pásky (špičky), který se používá jako suroviny pro výrobu příze. Vedle nových obchodů je již připravena plocha pro výrobu příze. Pokud je první krok potřebný investice ve výši 200 milionů rublů, je potřeba druhý asi 600 milionů korun. A kde získat peníze společnosti s obratem 400 milionů rublů, a pákový efekt ve výši 100 milionů? Hit obchodní vlna společnost projekt programu „Network-A“ z prioritních investičních projektů realizovaných v severním Kavkaze federálního okresu v souladu s rozvojovou strategií kraje umožnilo společnosti očekávají, že obdrží státní záruky, jak to bude dát příležitost přilákat potřebné pro druhou fázi částky projektu. Nicméně v rozhovoru se zakladatelem investiční společnosti Marat Chalkečev že projekt nebyl zapsán na základě záruk, ale naopak - záruky nalezly projekt, který nebyl náhodně realizován přesně v Cherkessku. Historicky toto město dodává surovinám pro textilní průmysl zhruba 5 miliard rublů ročně. Zbývalo jen, aby zde byla moderní továrna, aby se přiblížila trhu. Jen jedna otázka na jeho projektu Halkečev nyní nemůže ovládat - načasování slibovaných záruk. Je nemožné nezmínit samotný obraz našeho partnera. Marat Chalkečev je doktorem ekonomických věd, zaměstnancem odboru generálního a zvláštního řízení ruské Akademie státní správy pod vedením prezidenta Ruské federace. Snadno přitahuje zdroje vědy, zná situaci na světových trzích a současně podniká v Cherkessku, což je vnímáno jako plnohodnotný bod na ekonomické mapě světa. Právě tento pohled na severní Kavkaz je dnes nedostatečný.

Prvek v procesním řetězci

- Proč jste se rozhodla pracovat na zpracování vlny?

- Společnost Quest-A prodává vlnu a příze již více než 10 let. Obecně je zdrojem republiky vlna, která slouží jako surovina pro textilní průmysl. Jsme to ale my, kdo je přivedl do stavu surovin, protože vlna musí být přijata od zemědělského producenta dodávaného zpracovateli od zpracovatele až po spotřebitele. Nyní nakupujeme agrární vlnu a pošleme ji do Běloruska, pobaltských států, Turecka za zpracování v režimu mýtného, ​​a pak je opět přivezeme. V regionu existuje několik společností, jako je naše. Populace v republice se tradičně soustředí na výrobu pleteného zboží, a tudíž obchodování s vlnou je docela obvyklé. Během sovětského období působilo v Cherkessku řada silných průmyslových podniků. Přestože se situace s dostupností pracovních míst bylo mnohem lepší tenkrát lidé v našem regionu na černo - tvořil občanů kategorie, které se nazývá „domácí pracovníci“, které se konají v mlýnech veřejných služeb. V době příchodu trhu zůstala velká část lidí neohlášená - a doma-založené zaměstnání opakovaně trhl. Mnoho z nich přežívá především kvůli tomu, že vezmou přízi, vyrábějí z ní výrobky, které se prodávají po celé zemi. Dnes je však tato struktura činnosti již strukturována. Tam jsou lidé, kteří se zabývají pouze výrobou, nebo jen doprava, velkoobchod nebo malý prodej na trzích Moskvy, Novosibirsk, pobřeží Černého moře. Toto je již plnohodnotná odvětví místní úrovně.

- Můžete odhadnout jeho velikost?

- No, zkusme to společně. Asi 8-10 tisíc tun příze se spotřebuje za rok. Pokud jde o prodej, jedná se o jeden z největších trhů v Evropě. Při průměrné ceně 200 rublů na kilogram získáme dvě miliardy rublů. Vezmeme-li v úvahu přidanou hodnotu vytvořenou v republice, objem místního trhu lze odhadnout na 4 až 5 miliard.

- A jakou vyhlídku jste viděl pro vaši společnost?

- Dlouho jsme rostli a postupně jsme se cítili, že se pokusíme vrátit do republiky důležitou součást technologického řetězce při práci s vlnou - výrobu surovin ve formě příze ze surovin v podobě vlny. Stalo se zajímavé, abychom vytvořili tento řetězec na místě. Koneckonců, v Karachay-Cherkessii existuje vlna a trh pro její prodej, ale nejdůležitější centrum - zpracování této vlny. A začali jsme stavět továrnu na zpracování vlny a výrobu vlněných stužek.

Projekt jako celek se odhaduje na 800 milionů rublů, z nichž první část je více než 200 milionů rublů. V první fázi se vytváří vlna a vlna (vrcholy), zatímco druhá fáze zahrnuje poměrně drahou výrobu nitě. Kapacita podniku činí až dva tisíce tun ročně. Podnik je registrován v Cherkessku. Na jaře jsme již začali pracovat. V květnu až červnu musíme začít sběrem nové plodiny - ovce se střídají zpravidla jednou za rok. V letošním roce plánujeme zpracovat letošní sklizeň - 60 až 70 procent z celkového objemu prodeje bude vyrábět sami. Všechno je pro nás připravené. Dosud nebyla dokončena pouze práce na vytvoření stanice pro čištění vody.

Nemysleli jsme na rychlé provedení tohoto projektu. Vláda však nyní upozornila na vývoj NCFD - dostali jsme státní záruky, jejichž přijetí by urychlilo realizaci projektu. Sami jsme nyní schopni připočíst 100 milionů rublů. Pro realizaci investičního projektu to nestačí. Potřebujeme půjčku ve výši asi 600-800 milionů. Regionální vláda navrhla a federální vláda zahrnula náš projekt do rozvojového programu NCFD na příští tři roky.

- Máte pochopení, kdy můžete získat záruky?

- Již jsme dokončili projektovou a odhadovou dokumentaci pro druhou etapu a dokončili jsme stavbu první. Pracujeme s odbornou skupinou z velvyslanectví. Tam dáváme dokumentaci k projektu. Pak provedou analýzu činností naší společnosti. Záležitost je zásadně řešena, ale technicky nebyly všechny podrobnosti objasněny. Poté, co budou potvrzeny záruky, zahájíme s bankami podstatnou práci s cílem získat úvěr. Doufali jsme, že otázka záruk bude vyřešena v první polovině roku, ale nemáme informace o tom, jaká situace je vyřešena - tento proces je těžké ovládat, je obtížné ho ovlivnit. A pro nás je čas velmi důležitý, protože pro producenta každý den nečinnosti se stává těžkým břemenem dodatečných výdajů. Například během nedávného silného větru v Cherkessku jsme museli rozložit část zdi druhé stavby ve výstavbě, aby se předešlo nehodám. Může být nutné upravit časový harmonogram implementace. Podle našich výpočtů je projekt od začátku do zahájení do dvou let. To znamená, že jej budeme moci plně implementovat do konce roku 2012.

- Myslíte si, že spuštění společnosti zvýší příjmy?

- V prodeji příze máme nyní zhruba 20 procent místního trhu - prodáváme asi 1,5-2 tisíc tun. Lví podíl na našich prodejích je asi 90 procent - uvnitř republiky. Takto navrhneme podnik tak, aby produkoval tolik, kolik dokážeme prodávat právě teď. V roce 2010 jsme měli příjmy ve výši zhruba 400 milionů rublů. Zavedení výrobní kapacity nemusí nutně znamenat okamžité zvýšení příjmů. V letošním roce budeme pouze měnit strukturu aktivity - nebudeme kupovat službu zpracování vlny, budeme vyhrát ziskovost, budeme nezávislejší - a to už vytváří základ pro další růst. Získání statusu výrobce přinese řadu zákazníků k nám - protože každý chce koupit od výrobce a ne od zprostředkovatele. Jsme otevřenou společností, účastníme se všech hlavních textilních výstav, cítíme, co se děje na trhu. Myslím, že trh nám řekne, jak reagovat.

Jsem přesvědčen, že naše výroba nám umožní zvýšit prodej za hranice republiky. Máme velmi dobrý exportní potenciál - dostáváme mnoho požadavků, ale zatím je nemůžeme uspokojit. Pokud si přejete koupit vlnu v mycí formě, je hodně, ale naším úkolem je zvýšit podíl přerozdělování.

- Zprávy o vašem projektu uvádějí inovativní řešení, která se v něm používají. O čem to mluvíme?

- Jedním z nejzávažnějších problémů při organizaci takové výroby je průmyslová odpadní voda. Navíc jsme v rekreační oblasti. Nyní nemáme žádné odtoky, protože městské čistírny odpadních vod se s nimi nemohou vyrovnat. Před rozhodnutím o výstavbě podniku bylo nutné vyřešit problém čištění. A našli jsme takové řešení. Máme malý vědecký tým, který dokázal vyvinout a dokonce získat patent na know-how pro čištění odpadních vod. Proces čištění je následující: pět čluny s vodou v první máčení se vyskytuje v druhém - promývací roztok nasycení ve třetí - oplachování, atd. Tradičně, to vše voda vypouští společně - a zařízení žádné léčebné zvládnout nemůže... Přišli jsme s nápadem samostatně prověřit odtoky jednotlivých tyčí. A uvědomili jsme si, že pokud budeme pracovat samostatně s každou frakcí, úklid je mnohem jednodušší. Navíc je možné uzavřít uzavřený cyklus využívání vody. Chystáme se vypustit do kanalizace ne více než 10 procent - a pak právě tehdy přidat živou vodu.

Proč všichni stejní Cherkessk

- A tam byla volba, kde přesně realizovat projekt?

- Ano. Nejprve jsme se pokusili usadit v Rostově. Došlo k pokusu o vytvoření takového podniku a tam jsme koupili nějaké zařízení. Pracovali jsme 8-9 měsíců a uvědomili jsme si, že tam nemůžeme zůstat. Město začalo postupovat v průmyslové zóně - a nájemné se stalo dražším. Kromě toho je Cherkessk výhodnější, že je zásobuje vlněnými surovinami.

Dalším faktorem. Cherkessk má velmi vážný zdroj - termální vody, které lze použít při zpracování vlny. Tento faktor byl jedním z klíčů, když bylo rozhodnuto stavět. Není to tak v tepelných vlastnostech, jako v měkkosti vody - její detergentní vlastnosti mohou být obdivovány. Například v Rostově je koeficient tvrdosti vody 7 a zde - 0,5. Dokonce i naše babičky vyprávěly příběhy o tom, že je třeba jít na nějaké místo, aby si umyly vlnu, aby snoubaly svou vnučku s měkkými ponožkami. V té době bylo v Cherkessku vyvrtáno téměř dvě desítky vrtů, tři z nich - v těsné blízkosti místa, kde jsme podnik našli. Tepelná voda stoupá z hloubky 1600 metrů při teplotě asi 70-80 stupňů. Tato voda samotná by mohla vlnu vypláchnout - hodláme to udělat s minimálním použitím detergentů. To znamená, že výroba bude samozřejmě ekologičtější - a to je také součástí strategie. Vidíme v tom skvělý zdroj.

"Který z nich?"

- Umístění zdrojů jako společnost vyrábějící produkty šetrné k životnímu prostředí. Ještě jedna věc: při výrobě pletených výrobků existuje specificita - mohou být vyrobeny z vlny a některých dalších přírodních vláken, ale mohou být také vyrobeny z umělých vláken. Kde životní úroveň obyvatelstva není příliš vysoká, je orientována na umělá vlákna, nitron. Samozřejmě, tato otázka má přímý vztah k zdraví národa. V prvních letech byl hlavní podíl na prodeji obsazen nitronem. Vlněný výrobek vyžaduje více technologických dovedností a profesionality. Přejít ze syntetických výrobků na technologičtější, ale i dražší - to je jeden z našich úkolů. Nyní syntetika v našich prodejích je více než polovina. Takže dnes vypadá poptávka. Pokud však začneme sami vyrábět příze, můžeme ji nabídnout za jinou cenu - a získáváme konkurenční výhodu. Ve skutečnosti plánujeme zvýšit prodej příze z vlny o polovinu. Nyní přírodní příze je dvakrát dražší než syntetická příze - asi 400 rublů na kilogram. Když vyrábíme vlnu sami, můžeme tento rozdíl částečně snížit a dosáhnout zisku.

- Je váš hlavní trh v republice?

- Ano. Proto bylo zpočátku úkolem zajistit výrobu co nejblíže. To je konkurenční výhoda, protože nejbližší podobný výrobce nám působí v Moskvě - je to daleko. A trh se rychle mění, vyžaduje provozní řešení. Někdy musí spotřebitel reagovat do týdne.

Transformace trhu

- Jaká je konkurenční situace při výrobě vlny? Jaké budou vaše výhody?

- V Moskvě nyní provozuje klasickou továrnu sovětského typu. Aby mohli rychle reagovat na požadavky, je třeba je modernizovat. Dnes pracují často ve skladu - a postupně vše prodávají. Stále existuje důležitý bod - sovětská technologie zpracování se stále ještě trochu lišila. Zde jste na jednom místě dnes viděl kombinovaný cyklus praní vlny a výrobu vlněné pásky. Podle sovětské technologie to nebylo poskytnuto. Vlna byla zpracována na jednom kombajnu, pak byla odeslána po celé zemi - v topsových obchodech. V tomto ohledu došlo k řadě nuancí ovlivňujících kvalitu a efektivitu, protože odpovědnost za konečný výsledek byla rozmazána. Společnost zpracovala vlnu a to, co se stalo, se o ni nezajímalo. Taková továrna, o které si myslíme - že všechny procesy byly prováděny na jednom místě - ještě v Rusku.

Sovětský systém musel být přestavěn. Továrny na zpracování vlny uzavřené v Omsku, Ulan-Ude, Moskevské oblasti, Černogorsk. Nevinnomyssk kombinovat, který v sovětských dobách zpracovával nejen celá vlna jihu Ruska, ale také australský, nyní procenta jsou naloženy na 10-15. Byl to obrovský. Takové továrny však nemohly v nových podmínkách přežít, protože byly navrženy pro jinou ekonomiku. Jedná se o velké místnosti, z nichž jedno vytápění zabíjí ekonomiku podniku. No, postoj k podnikání v této ekonomice av tomto úplně jiném. Oni se zabývali výrobou, ale nereprodukovali systém prodeje, protože všechno šlo jinak. V důsledku toho byl podnik s dobrými odborníky ponechán bez trhu.

- Řekli jste o exportním potenciálu - oceníte přitažlivost zahraničních trhů.

- V posledních letech vývoz vlny rychle rostl. Nejaktivnějšími kupujícími jsou Indie a Čína. Pokud budeme mít příze, pak se evropské země stanou i kupujícími, protože od sebe oddělily vlnu. Mimochodem, myslím, že kvůli tomu dnes ztrácejí. Číňané v roce 2010 v Latinské Americe koupili veškerou vlnu, s podporou státu, který koupil australskou vlnu. Přirozeně to umožňuje ovlivnit ceny. Jeden čas SSSR udělal totéž. Dnes jsou ceny na zahraničním trhu velmi vysoké - v roce se zdvojnásobily. Kilogram vrcholů stojí 4,5-5 eur, dnes - 9-10 eur. S touto cenou ani nikdo neřekne. Když cena vzrostla, mnoho z nich se obrátilo oči k Rusku, pro které se zahraniční trhy stávají přitažlivějšími.

Oficiálně Čína neumožňuje dovoz nevyléčené vlny z Ruska. A v žádném případě nechtějí koupit vrcholy. Chtějí koupit vypranou vlnu. Pro celou Evropu je jedna nebo dvě továrny vyrábějící vrcholy a hlavní ziskovost existuje. Ziskovost může migrovat z jednoho stupně do druhého, ale vrcholy nelze obcházet. Pokud ovládáte tento odkaz, ovládáte trh - to je to, co Číňané udělali. Takhle jdeme.

Na domácím trhu vzrostly ceny úměrně. Aktuální cena nezpracované vlny je asi 50 rublů, i když před rokem byl kilogram vlny náklad 25-30 rublů. Situace se pro zemědělce velice zajímavě zabývala, ale otázka - jak to využívají: zda půjdou na zvýšení objemu výroby, je stále nejasná. Komplikovaný okamžik: stav zcela vynechal z oblasti chovu ovcí. Ovce - jedinečné zvíře: dává maso, vlnu, kůži. Můžete jíst, oblékat se a obléknout. Zároveň je vše velmi levné a šetrné k životnímu prostředí. Pokud zvedneme téma národního zdraví, nemůžeme bez chovu ovcí dělat. Je to téma, které je třeba rozvíjet, zejména na jihu Ruska, protože zde existuje velký potenciál.

Hlavní výrobce vlny Jižní zůstává, ale kvalita našich výrobků je velmi nízká. Protože neexistuje žádná státní politika, neexistují současné standardy kvality. Ačkoli se prostě musí dostat ze vzdálené policie a vyfoukat prach z nich. Například v Austrálii by měl velmi vážný přístup k kvalitě vlny - soukromý, který chce prodat, standardizovat své výrobky. Za druhé: stát potřebuje vytvořit pobídky pro ty, kdo to chtějí. Ve sféře zpracování již stát přispěl. Jedním z faktorů, které nás vedly k organizaci výroby, je příležitost, před třemi lety, koupit high-tech zařízení a importovat je bez povinností. Bylo to velmi důležité. Pokud je však proveden první krok, je nutné případ dokončit.

Tvorba firmy pro zpracování vlny

Celkové přezkoumání trhu s vlnou

V poslední době je téma jejich vlastního podnikání zvlášť relevantní. Střední třída, která postupně posiluje své postavení v Rusku, nemá ráda práci pro společnost - více lidí raději otevře své vlastní investováním kapitálu do výroby. Ale aby se peníze začaly obracet a přinášejí skutečné zisky, měli byste zvolit odvětví ekonomiky, do které investujete co možná nejdéle.

Obecně se věří, že nejvíce nízkými náklady a dosažením maximálního zisku je rozsah obchodu. Ve skutečnosti tomu tak není. Nyní se jedná o oblast, kde je práce co nejtěžší - v posledních několika letech existovalo mnoho čistě komerčních, zprostředkovatelských, agenturních a podobných organizací, které pevně zaujímají své trhy na trhu. Co zbylo? Těžba nerostů, výroba a zemědělství. První z těchto odvětví je hustě obsazeno velkými korporacemi, což prostě nedovolí vznik konkurence. Raději se to nesnaží.

Zemědělství je nyní v určitém poklesu, přestože neztrácí investiční atraktivitu: naopak například výroba potravinových výrobků byla a zůstává jedním z nejvýnosnějších obchodních odvětví. Další věc je, že agroindustriální komplex není oblastí, ve které se kapitál rychle otáčí a roste. Zemědělství je přísně měřeno, pomalá a neuspěchaná výroba. Průmyslová produkce, která se nyní nejedná o to nejlepší, vám umožňuje rychle se vrátit a vynásobit investované prostředky. Samozřejmě, toto se nevztahuje na všechny oblasti, ale přinejmenším většinu z nich. Hlavní věcí je vybrat ten správný.

Z výše uvedených skutečností můžeme docela očekávat, že nejúčinnější investice finančních prostředků budou investice do takové výroby, která by fungovala na průsečíku zemědělství a průmyslu.

Takový závěr bude správný a tato výroba je zpracováním zemědělských produktů. Samozřejmě, že zde jako v jiných oblastech, tam jsou některé nuance: například, mnoho zemědělských podniků raději zpracovat své produkty na vlastní pěst, pokud je to možné. To je ta správná politika, jeden z hlavních pravidel úspěšného podnikání tvrdí, že nejlepším řešením bude předmětem výroby v průběhu celého výrobního a hodnotového řetězce v rámci podniku (například mléčná farma, sýrárna a síť mlékárenského obchodě). Pouze velké agro-průmyslové komplexy to však umožňují: menší výrobci, kteří nejsou vyloučeni, a zemědělci dávají přednost pouze výrobě surovin a jejich prodeji zpracovatelským organizacím.

A jedním z příkladů úspěšného zpracovatelského závodu je závod na zpracování ovčí a kozí vlny - jedna z nejúspěšnějších a nejlevnějších oblastí zpracovatelského průmyslu.

Pracovníci a zařízení nezbytná pro podnikání při zpracování vlny

Zpracování vlna má jednu nespornou výhodu: to navzdory skutečnosti, že se jedná o zemědělský předmět podnikání, na jídlo, na rozdíl od většiny ostatních, to není tento případ zemědělských komodit. Z tohoto důvodu nelze do výrobních zařízení nebo personálu zvláštní požadavky neexistují: První pouze musí být v souladu s platnými stavebními předpisy, pokud jde o druhý Dá se říci, že s výjimkou malého počtu (průměrný závod na zpracování vlny do 2-3 vedení údržby pouze 5-6 osoba, která zvažuje technologa), existuje také okamžik, kdy zaměstnanci nemusí mít zdravotní záznamy a kvalifikaci pro práci. Náklady na prostory a práci (které budou s výjimkou technologa nebo inženýra považovány za nekvalifikované) budou tedy minimální.

Ideální poloha závodu na zpracování vlny jsou regionálními centry s rozvinutou trendy vlny zvířat - regionálních center ne vždy odpovídaly potřebám prodeje, jako vlny, bude jich dosáhnout pouze prostřednictvím řetězce zprostředkovatelů, zvyšuje její cenu. Kromě toho, pokud je regionálním centrem je dostatečně malý a nespadá pod definici malého města, je možné získat další výhody dotace ze strany státu v posledních letech věnovat větší pozornost rozvoji venkova (to může být například půjčky za zvýhodněných podmínek, daňové preference, slevy při nákupu vybavení pro leasing a další).

Technologie a zařízení potřebné pro zpracování vlny

Složení zařízení pro zpracování vlny otevřené rostliny přímo závisí na tom, do jaké míry bude zpracovávaná vlna zpracována. Faktem je, že výroba vlny má několik nuancí, které vám umožňují založit si vlastní podnik, který má naprosto odlišné množství peněz. Samozřejmě, vlna, zpracovaná na nitě nebo nitě, je dražší, ale dokonce i jen oloupané najde také svého kupce.

Při výběru možnosti zpracování vlny je třeba také zvážit takové problémy, jako je případný objem dodávaných surovin, stav trhu s vlnou v regionu, možnost prodeje mimo region nebo dokonce iv zahraničí a mnoho dalších vedlejších faktorů.

Podívejme se tedy na možnosti zjišťování a rozvoje výroby vlny na konkrétních příkladech z finančního hlediska.

Nejlevnější výrobní investice je výroba čisté vlny, nebo jednoduše vyprané vlny. Není samozřejmě nutné si myslet, že umývání vlny je tak jednoduchý proces. Není to tak. Ti, kteří se domnívají, že nejsou kupci produktů zpracovávaných takovouto primitivní cestou, se na první pohled mýlí také.

Faktem je, že praní vlny je velmi náročný proces. Vlna vstupující do továrny je přijata a klasifikována podle norem pro vlněné suroviny. Stejným způsobem je rozdělen na odrůdy, které jsou zpracovány a následně prodávány odděleně od sebe.

Především vlna vstupuje do speciálního nakládacího stroje - zařízení, které dodává kus vlny po kusu, v závislosti na kapacitě (produktivity) zařízení.

Po průchodu první - oddělování rEPI (to je také nazýván obezrepeivayuschey) - stroj a druhý - stroj na trhání zamotání a čištění vlny z úlomků, vlna podstoupí řadu nádrží s vodou (také označovaný jako ponorné lázně) a lisovacího stroje (v tomto příkladu pracího cyklu to znamená, tanky, pět).

Po posledním stisknutí přilétá (pomocí stejného jako na začátku nakládacího stroje, jen určeného pro čisté suroviny) do sušicího stroje, po kterém je zabalen a poslán do realizace.

Náklady na linku silně závisí na výkonu. Například linka pro čištění a sušení vlny kapacitou 10-20 kg / hod je hodnota o $ 15000 (asi 470.000 rublů aktuální rychlost..), a kapacitou 400 kg / h - 2.000.000 Yuan nebo 9,9 milionů.

Kromě toho potřebujete parní kotel s příslušným výkonem - nejenže dodává teplo do sušárny, ale také teplá voda pro ponorné lázně. Parní kotel o střední kapacitě (s kapacitou 2 tuny a tlakem 10 atmosfér) stojí asi 400 000 juanů (1,9 milionů rublů). Kromě toho je třeba mít na paměti, že voda, která zůstala po promytí vlny, nemůže být vypouštěna do kanalizace - kanalizace může být ucpaná vlnou.

Pro čištění vody (včetně jeho sekundárního využití - protože denní vypouštění organické kontaminované vody je 100-120 tun), existují speciální filtrační zařízení, které stojí 500 000 juanů (2,5 milionů rublů). Pro balení vlny se používá lisovací stroj, který tvoří brikety o rozměrech 800 x 400 x 600 mm a váží 70-80 kg. Stojí 30 000 juanů, nebo 150 tisíc rublů.

V zásadě je seznam zařízení pro zpracování vlny pro první verzi zařízení vyčerpán - zřejmě není nic komplikovaného. Je třeba poznamenat, že lisovaná vlna je cenově dražší než expedovaná ve velkém množství, takže stroj může být považován za první zlepšení - krok k úplnému výrobnímu řetězci.

Druhá, technologicky mnohem složitější varianta spočívá v produkci vlněných nití z získané přečištěné vlny. Jak asi tušíte, že vyžaduje poměrně značné investice a výrazné rozšíření obou výrobních zařízení a zvyšování personál (i když jen v případě praní vlny byl dostatek 7-8 zaměstnanců, v případě výroby požadovaného 20-25 příze). Výroba příze stroj bude stát 2500000 Yuan, a pro výrobu příze potřebné linky v hodnotě 3,67 milionů juanů a 6,25 milionů juanů (12,4 milionů rublů.) (18,2-31 mln.) - v závislosti na kapacitě (4 nebo 8 m v posuvu).

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpracování ovčí vlny jako podniku: rysy procesu

Pěstování ovcí již dlouho praktikována v různých regionech Ruska. Chov a zpracování vlny těchto zvířat v průmyslovém měřítku, se považuje za výhodný směr pro zemědělce, stejně jako v celé řadě zemí, které prodávají produkty ovcí v zahraničí. Nejrozvinutější produkce je Čína, neustále podporovat více než 100 milionů kusů, Austrálie má 120 milionů hlavu, Indie a Íránu jsou více než 50 milionů Nový Zéland páté místo na dobytek -... 47400000 ovce, Anglie -. 42 milionů exemplářů. v první desítce patří Turecko, Jižní Afrika a Súdán.

Zpracování ovčí vlny v různých oblastech

V Rusku obecně dosahuje počet hospodářských zvířat objemy Španělska a Maroka - dnes je to asi 25 milionů kusů. Prvním místem zpracování a výroby vlnových surovin na světě je Austrálie, stejně jako Nový Zéland a Čína, významný podíl tvoří bývalé jižní republiky SSSR. Chov ovcí a zpracování vlny pro Rusko se může stát také exportním směrem, pro který stát přijímá opatření na podporu zemědělství. Za prvé, vysoce kvalitní vlněné suroviny jsou potřebné k nasycení domácího trhu a ke snížení maloobchodních cen výrobků denního použití.

Produkce masa a vlny je jedním z perspektivních směrů farmáře v Ruské federaci

K dnešnímu dni má ruská textilní produkce vážný nedostatek vysoce kvalitních přírodních surovin, a proto není možné vyrábět levné a cenově dostupné výrobky. To samozřejmě může napomoci rozvoji chovu ovcí, orientovaného na zpracování vlny. Zvláštnosti organizování takové činnosti v rámci zemědělského podniku a jeho vyhlídky budou projednávány v našem přehledu.

Charakteristiky procesu organizace ovčího průmyslu

Při produkci ovcí může být vlna základním nebo doplňkovým produktem. Tradičně produkují mléčné výrobky, dietní maso, vlnu, jehněčí kůže (kůže novorozených jehňat astrakhan), přírodní ovčí kůže. Chov ovcí je dobře rozvinutý v těch oblastech, kde je dostatečný počet pastvin, v moderním chápání podnikání a v zavedeném systému prodeje.

Kůže novorozených jehňat

Je zřejmé, že účinnost chovu ovcí v zemědělství bude do značné míry záviset na vládních regulačních opatřeních, a to od pomoci, kterou může zemědělec získat pro své potřeby. Pro velké podniky, které se chtějí integrovat do rozvíjející se infrastruktury, je třeba vytvořit udržitelné firemní vztahy, jako například "od primárních surovin až po konečného uživatele". V tomto případě je konečným spotřebitelem textilu obyvatelstvo země, jejíž poptávka vůbec není uspokojena.

Vlna je slibný exportní produkt pro síťové podniky zabývající se získáváním vlněných vláken v rámci veřejných a soukromých projektů. V Rusku je nejdůležitějším faktorem chovu ovcí: rozsáhlé pastviny dostupné soukromým obchodníkům, vhodné pro chov ovcí. Kromě toho lze tuto farmářskou firmu nazvat jednou z cenově nejdostupnějších primárních investic.

Recyklace podnikání

V chovu vlny je 4 směry:

 • jemně fleecy - chovy typické pro stepi a pouště jsou chovány;
 • polořadovka-jemně zrnitá - míra plemene, která žije na územích s měkkým vlhkým klimatem, se provádí;
 • polokrubé - na bázi plemene se používají plemenné ovce, charakteristické pro horské oblasti;
 • hovězí maso, například hovězí maso - ovce tohoto druhu žijí tradičně v polopouštních oblastech a pouštích.

Nejvyšší kvality vlněných surovin se získávají, když se ovce pěstují na hornatém terénu s pouštními a polopouští pastviny (tropy, subtropy). Současně lze chovat v chladnějších, nižších a horských oblastech řada plemen, z nichž se získávají vysoce kvalitní přírodní suroviny. K hrubému vlnění směru je lila a srst. Na sever od hlavně chovaného maso-zelinářka a masného a mléčného ovčího hrubého vlkodlaženého a polokloubkového typu. Infografika a tabulka ukazují oblasti, kde se tradičně vyvíjí ovce různých typů.

Zóny ovcí v Rusku a zemích SNS

Vysvětlení oblastí chovu ovcí v Rusku a zemích SNS

Typy vlnových surovin

Podle stávajících standardů jsou pro kupující oblíbené následující druhy surovin:

 • homogenní, získané z ovčích chlupů jednoho typu, například z hovězí nebo přechodné. Je rozdělena na tenké, poloradé a polobruhé.
 • tenké vlákno se získává stříháním jedinců jemně vlnených plemen, jejich vlna sestává převážně z houževnatých vlasů 25 mikronů. Délka v polotovaru nepřesahuje 7-9 cm a výtěžek čisté suroviny je přibližně 45-50%. Používá se k výrobě měkkých textilních výrobků prémiové třídy. Vyrobeno z ovcí merino a non-merino;
 • polo-jemné vlákno je hrubé tlusté vlasy přechodného podsada ovcí a hrubé dolů. Získává se z polosladkých ovčích a jemně vlákenných a poloděkavých hybridů běžných v Rusku. Používá se hlavně jako surovina pro výrobu filcového filmu třídy 2 včetně technických a průmyslových aplikací.

Ovce plemene Kuibyshev agro-komplexu "Mansurovo" na ovčí farmě směru masové vlny

Z tohoto seznamu je zřejmé, že pro chov ve většině oblastí Ruské federace existují plemena poloděkého směru zrna, například: sovětský, severokaukazský, Kuibyshev a další. Aby se zvýšila produktivita výnosu a nenáročná produkce na farmách, výběr se provádí překřížením plemen ovcí s jemným vlněným směrem s muži.

Je vhodné upoutat pozornost budoucích zemědělců, že ovce s jemnou vlnou jsou dobře přizpůsobeny ruským podmínkám. Podle teorie I.E. Kremer, chráněné v Timirjazevova Academy, což představuje tonkorunnyh hornin v Rusku klesá na 81% z celkového množství vyráběné vlny, je podíl jemného materiálu - 76%. Soukromé ovce mohou být zapojeny do výroby vysoce kvalitních výrobků z vlny a hotových výrobků.

Výběr chovu pro efektivní podnikání

Chcete-li získat kvalitní syrové důraz na dlouhosrstých chovných polutonkorunnyh druhů. Tito jedinci poskytnout dostatečné jednotný bílý vlna s charakteristikou „lesk“ lesk s délkou vlákna 10-14 cm, v některých případech, délka vlákna je 20 cm. Pro nejlepší dlouhé vlasy-typy jsou Lincoln a ruský dlouhé vlasy.

Lincoln ovce (polo-jemné)

Plemeno Lincoln dodává vlněné suroviny se silným "leskem" (lesk) a je vysoce ceněno. Má dlouhé vlákno a vysokou pevnost. Při obvyklém nastigu se ukáže 8-10 kg surové suroviny z baranů a 5-6 kg od královen. Neošetřená strižná hmota se skládá z hrubých vláknitých pásů, z nichž lze získat 55 až 60% čisté vlněné vlákniny. Plemeno je uchováváno v chladném klimatu a požaduje podmínky zadržení.

Ruská dlouhosrstá rodina byla získána komplexním výběrem hrubých jedinců místních ruských plemen s Lincolns. Stejně jako všechny hybridy se vyznačují silným zdravím a vytrvalostí a mají také vynikající výrobu vlny. Strihání berana je 6-6,5 kg vlny a 3,5-4,8 kg od ženských zvířat. Surovina je homogenní se zkrouceným vláknem a krásným lustrem.

Produktivní plemena ovcí z masa a vlny

Obvykle jsou „druhý“ Výrobci polutonkorunnyh třídy patří polulyustrovuyu vlny plemen Kujbyšev, Romney Marsh, Corriedale. Tak například, Romney pochod umožňuje získat 9,8 kg surovin o délce 14 až 16 cm beran výtěžek dokončení vlněného vlákna na 60-65%.

Plemeno Kuibyshev se chová hlavně v jižních oblastech (zejména v oblasti Středního Volhy) kvůli své dobré toleranci na vysokou teplotu. Z ramene se vyrábí až 5,5 kg surové délky 12-17 cm s výtěžkem čistého vlákna až 54-56%.

Velké oholení je typické pro Corridel, stejně jako jeho poddruh - Tien Shan a Severní Kavkaz, který lze po celý rok uchovávat v pastvinách. Původní vzhled Corridelu byl přirozeně získán na Novém Zélandu překračováním beranů Merino ovce a Lincolna. Směsi dávají krásný bílý nebo "teplý" bílý kabát.

To je vysoce ceněno kupujícími, tzv. Crossbred vlna, získaný z kříženců jemně-fleeced a semi-jemnozrnných jedinců. Hybridy mohou vyrábět suroviny v délce dlouhých vláken s dobrým zvlněním, lustry, dokonce i odstín. Nejoblíbenější je plemeno kříženců Tien Shan, které vám umožní získat až 8-10 kg od berana. Výtěžek umyté suroviny je 69-70% s délkou vlákna až 12,5 cm. Toto plemeno je rozšířené v Kyrgyzstánu.

Primární zpracování vlny

V oblastech chovu ovcí je možné odevzdávat odvádějícím se podnikům jak stříhanou surovinu z vlny, tak suroviny připravené předem. Hotové suroviny, které jsou zajištěny jakostním množstvím, jsou odebírány textilními továrnami zabývajícími se zpracováním surové vlny na hotové výrobky - tkaniny nebo nitě.

Z tohoto důvodu může být otevření zařízení na zpracování vlny za účelem získání vysoce kvalitního polotovaru v tradiční farmě na chov ovcí nebo v jeho vlastní farmě výhodným směrem. Vyšší příjmy souvisejí s obcházením dodavatelských podniků při zásobování surovinami, které sbírají surovinu od obyvatelstva. Za přítomnosti vlastního zpracovatelského průmyslu se zemědělci budou nezávisle vzdát svých produktů a sousedních farem do továren, kteří vydělávají s vyššími příjmy.

Standardní procesní linka zahrnuje pračky a sušičky. Upozorňujeme, že toto zařízení lze použít k výrobě primárních surovin z jakéhokoliv vlákna, například bavlny nebo lnu. Malé průmyslové linky umožňují zpracování od 15 do 400 kg za hodinu, včetně zajištění nepřetržité výroby. Posledním krokem je sušení a dehydratace. Celkové rozměry a konfigurace linky budou záviset na výkonu.

Sada zařízení pro primární zpracování vlny

U malé farmy je smysluplné zakoupit malou mycí linku pro zpracování s kapacitou 15 kg / h, která zajistí potřeby poměrně velké farmy, která přímo dodává továrnu. Takové zařízení vyrábí například čínská společnost Zhengzhou Aslan Machinery Co., zastoupená v Alibabě a nabízející nákup linek s dodávkou v Rusku. Uzavřený dodavatelský cyklus umožňuje výrobcům vyrábět výrobky s garantovanou kvalitou vlny, řízené původem.

Video - průmyslová linka na mytí a sušení vlny

Nástroje pro zpracování

V domácích a zemědělských podmínkách pomáhají nástroje usnadnit a rychlé ošetření vlny. Stříhání ovcí se obvykle provádí na specializovaných strojích, ale v jejich nepřítomnosti se dá docela dobře pracovat s běžnými nůžkami pro stříhání ovcí.

Pro ruční ošetření surové vlny jsou nutné následující nástroje:

 • nůžky nebo střihače;
 • hřeben pro vlnu;
 • kartáč na česání ruční nebo mechanické vlny;
 • vřeteno;
 • spřádací kolo;
 • tkaniva.

Minimální soubor nástrojů pro výrobu prvních výrobků z vlny se skládá pouze ze 6 položek. S jeho pomocí můžete vyrábět poměrně širokou škálu výrobků, stejně jako exkluzivní designové modely.

Nůžky pro střih ovce

Stroj na stříhání ovcí ZXS 306

Kartáčování pro česání

Pokud držíte kozy nebo ovce ve vaší domácnosti, můžete si připravit vlnu sami. A pro tyto účely budete pravděpodobně potřebovat mykaná vlna. Podrobné informace o ní naleznete v našem článku.

Ruční zpracování ovčí vlny

V mnoha tradičních oblastech chovu ovcí přežila i praxe manuálního primárního zpracování vlny. Skládá se z následujících technologických procesů.

Manuální střih ovcí na ovčí farmě Kazbek

Mytí ovčí vlny

Video - Prořezávání vlny před spřádáním

Tvorba firmy pro zpracování vlny

Vytvoření obchodu s vlnou je prospěšné v jakémkoli formátu. Může se jednat o malou produkci zaměřenou na uspokojení regionálních potřeb nebo o výrobu plného cyklu s chovem ovcí. Pro velké majitele je vhodné vytvořit síť seminářů pro primární zpracování vlny, aby se vytvořily podmínky pro rozvoj produkce chovného masa a ovčí vlny. U velkých farem je rozumné nasadit vlastní produkci pro zpracování vlny, která umožní nákup velkého množství surové vlny pro obyvatele z velkoobchodu.

Vysoce kvalitní vlněné česané tkaniny

Nejdostupnější možností je otevřít malou dílnu obchodní poskytování základních výukových materiálů, stejně jako malou produkci na své základně, je vyrobena lůžkoviny, textilie z přírodní vlny, tónovaná vlny pro plstění. Tento trend vyžaduje minimum finančních prostředků na investice, ale umožňuje vyrábět v poptávce mezi obyvatelstvem výrobků.

V této souvislosti stojí za zmínku pokračující reorganizace česané výroby v Rusku. Po dlouhotrvající krizi byly uzavřeny mnohé výrobní podniky, které vyráběly vlněné tkaniny a výrobky. Nyní začíná oživení textilních tradic v Rusku. Aktivně se chová na trhu Bryansk česaná továrna, která obnoví výrobní kapacitu podobné továrny Tver, uzavřené v roce 2006. Tyto továrny se v blízké budoucnosti stanou hlavními nákupci primárních surovin.

Vlna pro plstění Troitskoy továrny

Je nemožné si nevšimnout zamyšleného díla Trojicího česané továrny. Pokud hlavní problém mnoha podniků v předchozích obdobích byl nedostatek dostatečného množství konkurenceschopných surovin, stejně jako neschopnost konkurovat tureckým a čínským výrobcům.

V současné době dochází k aktivaci tuzemských výrobců ve všech sférách výroby základního zboží, v souvislosti s nimiž rostoucí potřeba výroby a primárního zpracování vlny.

Tato firma může být nasazena v následujících formátech:

 • síťový podnik s vlastní produkcí pro nákup a zpracování surové vlny nakupované od obyvatelstva a zemědělských podniků v regionech za účelem velkoobchodní dodávky továren a vývozu produktů;
 • malá dílna pro zpracování surové vlny v oblastech tradičního chovu ovcí pro potřeby regionu;
 • podniky pro zpracování vlny s plným cyklem se spřádáním v oblastech tradičního chovu ovcí za účelem zajištění regionálních potřeb.

V blízké budoucnosti očekávají odborníci nárůst obchodní činnosti v této oblasti, což znamená jak aktualizaci zpracovatelského podniku, tak zvýšení zisku ovcí. Největší spotřebitelé vlny v Rusku jsou:

 • Alekseevskaya továrna uměleckého tkaní;
 • Voskresenskaya cítila továrnu;
 • Spřádání a závitové závody pojmenované podle Kirov;
 • Bor cítil továrnu;
 • Kineshma spinning a tkaní továrna;
 • Yuryev-polská tkalcovna;
 • Továrna "Red weaver".

Aktivní spotřebitelé prohledali vlnu i nadále: přádelna v Ermolino, Pehorsky textilu, vlna-přádelna Moskva, Reutov manufaktury „Krásné Poljaně“ továrny.

Organizace výroby

Výroba surového zpracování vlny se skládá z následujících etap, které zahrnují organizaci objektů a výrobních linek:

 • přijímání a třídění surovin;
 • zpracování vlny na dekontaminačním stroji;
 • linka pro zpracování oděvů a čištění odpadu;
 • část ponořovacích lázní a stlačovacích strojů, které poskytují 5 cyklů praní;
 • sušení promytého vlákna;
 • balení;
 • sklad hotových výrobků.

Třídicí plocha v provozovně

V závislosti na kapacitě zařízení může být výroba umístěna na ploše od 30 do 250 m. Výrobní oblasti zahrnují oblast přijetí a primární zpracování vlny, mytí a sušení, balení a skladování hotových výrobků. Taková výroba může v závislosti na výkonu sloužit od 5 do 25 lidí, výrobní proces je charakterizován malým počtem pracovníků.

Pocítil a cítil v sortimentu

Dále je organizována dílna na výrobu plsti a plsti, stejně jako spřádání, dílna pro výrobu textilních výrobků je dokončena v samostatné místnosti. Náklady na zařízení budou záviset na dodavateli a výrobní kapacitě.

Výroba různých produktů z ovčích vláken

Výroba výrobků z ovčí vlny, která nejsou průmyslovým způsobem, včetně prvotního zpracování surovin, spřádání, plstění a tkaní, může být částečně založena na manuální práci. Ruční způsob výroby se stává klíčovým prvkem a takový výrobek je označen jako prémiová třída a vyráběn ručně.

Klobouky z ručně vyrobené plsti

Z ovčího vlákna ručně vyráběné soupravy pro plstění, dokončil vlnu pro přizpůsobení produktů, plsť pro výrobu klobouků, stanovuje pro sauny a koupele, terapeutické oblečení - kolen, náramky, bederní pás pro vytápění, různé doplňky a vybavení domácnosti, jako designer pantofle, stejně jako různé teplé oblečení z vlny.

Vesty z ovčí kůže

Mezi spotřebiteli existuje poptávka po lůžkách s vlněnými výplněmi, jako jsou polštáře, přikrývky, kryty na matrace. Tento seznam produktů na vaší farmářské produkci lze rozšířit a doplnit například o designerské svrchní oděvy, tradiční plstěné boty a módní obuv z plsti. Komplex hospodářských zvířat může být rozšířen na úkor jiných zvířat, například králíků Angora, koz a alpaky a dalších. To umožní vyrábět řadu prémiových produktů.

Líbí se vám článek? Ušetřete, abyste neztratili!