Jak otevřít malou pizzerii - obchodní plán s výpočty


Jak otevřít pizzerii od začátku: ziskovost a jemnosti organizace práce, krok za krokem výuka.

Obsah:

Vyberte formát instituce a obchodní plán pizzerie


Jak otevřít pizzerii od začátku: promyslete si podrobnosti o budoucím podnikání. Není to tak obtížný úkol otevřít si vlastní pizzerii, protože vyžaduje detailní zpracování koncepce budoucí instituce. V rámci stravovacího zařízení, kde se podává lahodná pizza, může být italská restaurace, malé místo na jídelním dvoře, pizzerie a pizzerie. Při rozhodování stojí za to vědět o všech možnostech.

Jak otevřít vlastní pizzerii: výběr místnosti


První krok. Jak otevřít pizzerii od začátku. Definice prostor, kde bude umístěna výroba a místo návštěvníků, pokud se předpokládá. Vycházejte z reality města, kde žijete, v malých městech - největší poptávka bude používat pizzu pro pohoštění a místa na pokrmech potravin, malých kavárnách a pekárnách. Ve městech s milionem obyvatel mají útulné restaurace, trattoria (rodinné restaurace) vždy vlastní návštěvníky.

Zařízení pro pizzerii

 1. Při vybavení kuchyňské plochy pizzerie můžete mít otázky. Pizza pece pro vaření skutečné italské pizza jsou různé druhy. V samotném Itálii je taková pec pouze kamenná pec. Je to z dobrého vybavení, trouby, kvalita a chuť hotové pizzy závisí. Existují různé typy pecí, pokud jde o rozměry, kapacitu pizzy, funkční údaje, provozní mechanismy.
Dopravní trouby převážně nahrazují manuální práci, jsou technologicky pokročilé, pracují bez zastavení. Instalace je jednoduchá. Krátká doba ohřevu horkých nádob - až 5 minut, díky hornímu a spodnímu ohni.


Cena pecí závisí na značce výrobce, počtu komor a kapacitě pece. Z 20 000 rublů na 1 milion rublů.

 1. Nabytí chladniček pro ingredience. V ideálním případě by každý typ výrobku měl mít svůj vlastní chladírenský obchod. Proto potřebujete několik ledniček.
 2. Stroj na hnětení těsta.
 3. Dokladová skříň.
 4. Chopper pro krájení náplně.
 5. Stroj na prosévání mouky.
 6. Stůl pro řezání. Na pultu jsou vestavěny gastronormy, ve kterých je vhodné skladovat součásti na pizzu.
 7. Sporák.
 8. Nábytek, nádobí a vybavení.
 9. Nákup produktů před zahájením práce.
Odhaduje se, že vybavení pro pizzerii bude stát nejméně 1 000 000 rublů. Můžete ušetřit přitahováním ruční práce.

Uvažujeme o sortimentu výrobků

Jak otevřít pizzerii od začátku - obchodní plán


Je třeba vypracovat podrobný obchodní plán pro jakýkoli formát pizzerie, pizzerie obchodní plán s výpočty můžete připravit a platit specialisty a můžete vše vypočítat sami. Zde je přibližný podnikatelský plán, který není zdaleka úplný, ale odráží základní pozice, které vám umožní zhodnotit ziskovost.


Výrobní náklady a plán


Pro inspiraci si můžete přečíst o zkušenostech z úspěšného podnikatele z Syktyvkar, který začal své podnikání s malou společnost dodávat pizzu, Fjodor Ovchinnikov, který vede čestnou blog o tomto podnikání v Rusku. Ve své práci investoval zhruba 1 milion rublů, nyní jeho síť získává zhruba 800 milionů rublů měsíčně.

Jak otevřít pizzerii?

Přidáno do záložek: 0

Pizzerie jako obchodní typ slibuje z několika důvodů. Takové stravovací zařízení mají vysokou poptávku a jejich náklady umožňují otevřít podnik s minimálními finančními investicemi ve srovnání se standardními kavárnami a restauracemi. Vytvoření malého pizzerie od začátku umožní příkladnou instrukci obsahující finanční plán a výpočet investic.

Myšlenka podnikání a způsob realizace

Pokud je cílem podnikání otevřít pizzerii v komerčním komplexu ve výstavbě nebo někde jinde v rušné oblasti města, je třeba uvažovat o několika faktorech. Prostory zařízení musí splňovat všechny normy a požadavky hygienické epidemiologické služby včetně dobré opravy a vhodného návrhu.

Na videu: Rychlý start pizzerie

Ve fázi přípravy podnikatelského záměru se také nabízí nabídka budoucí restaurace. Sortiment pizzy by měl obsahovat recepty s masem, ryby, nabídky pro vegetariány - nejméně 30 druhů. Kromě pizzy by měla být v nabídce i jiná jídla, která přinášejí různé odrůdy: špagety, polévky, saláty, masové a rybí pokrmy, dezerty, alkoholické a nealkoholické nápoje.

Tuto možnost lze považovat za ideální. K jeho provedení budete potřebovat značné investice. Včetně zařazení alkoholu do nabídky musíte získat zvláštní licenci. Pokud je pizzerie koncepční povahy, měla by se investovat do jejího návrhu a vývoje nabídky.

Jednou z možných možností, která zjednodušuje startování pro mnoho podnikatelů, je získání licence známé společnosti. Tento krok významně snižuje rizika, jelikož poskytovatel franšízy poskytuje hotový obchodní projekt, jeho stylovou složku a pomoc při zakládání a rozvoji instituce. Přesto bude zajímavější otevřít pizzerii v souladu s vlastními nápady od začátku.

Požadované fáze otevření pizzerie

Bez ohledu na velikost pizzerie, její styl a koncepční znaky musí být splněny několik podmínek, které jsou povinné pro jakékoli provozovny.

K nim patří:

 • pronájem a příprava prostor, včetně oprav, vypracování vhodného stylu a designu;
 • nákup kuchyňského vybavení a spotřebičů, kuchyňského nábytku a haly, nádobí a jiných;
 • nábor zaměstnanců;
 • nákup surovin a složek;
 • reklamní kampaň, propagace společnosti.

Hvideo: Jak otevřít pizzerii od začátku

Premisa pizzerie by měla nejprve splnit požadavky SES (http://www.tehbez.ru/Docum/DocumShow_DocumID_512.html). Zejména před vybavením instituce je nutné prostory připravit v souladu s požadavky na podniky, které vyrábějí pekařské výrobky. Mezi základní normy - pokrytí stěn barvou nebo obkladem na bázi vody s jejich dlaždicemi, povinnou přítomností přívodu studené a teplé vody, kanalizace a větrání. Pokud je pizzerie otevřena v obytné budově, měla by být zajištěna dostatečná zvuková izolace místnosti.

Jaký druh vybavení bude koupeno a kolik peněz bude zapotřebí k jeho nákupu, závisí na velikosti pizzerie a povaze jeho činnosti. Je-li velikost výroby minimální, automatizace výroby bude minimální - používá se především ruční práce.

Pro stanovení průměrného objemu výroby bude pro tento seznam zapotřebí profesionální vybavení:

 • chladíren. Je žádoucí, aby pro každou skupinu produktů - maso, rybu, zeleninu, byly poskytovány samostatné chladničky;
 • stroje na prosévání mouky;
 • dělička na těsto;
 • hnětací stroj;
 • řezání zeleniny;
 • sporák na vaření omáčky;
 • stůl pro řezání;
 • Speciální pec (dlouhá lovná šňůra, dopravník nebo klasické spalování dřeva);
 • zařízení pro broušení plnění.

Musíte si koupit dostatek jídel pro vaření pizzy, skladování jídel a servírování. Pokud pizzerie zajišťuje dodávku do domu, musíte si zakoupit speciální tepelně odolné tašky.

Personál bude jedním z faktorů určujících úspěch podniku. Zaměstnanci proto musí být vysoce kvalifikovaní a zkušení ve zvolené oblasti činnosti. Na samém začátku stačí, aby zaměstnanci přijali jednoho nebo dva kuchaře a stejný počet číšníků (prodejců). V průběhu času se zaměstnanci mohou rozšířit - kromě mistrů na vaření pizzy si můžete vzít kuchaře s obecnou kvalifikací, která rozšíří sortiment instituce.

Učinit instituci populární a dosáhnout vysokých příjmů už na začátku může být organizací kompetentní reklamní kampaně. Již před otevřením instituce stojí za reklamu v médiích, na populárních internetových zdrojích, v sociálních sítích. Na ulici můžete vystavit vizitky a letáky, které nabízejí slevy pro první návštěvníky. Po otevření pizzerie je nutné vytvořit jasný znak a vitrínku viditelnou z dálky, která přiláká potenciální zákazníky.

Na videu: Jak vydělat peníze na pizzu a rychlé občerstvení

Finanční ukazatele

Hlavní ukazatele, které musí vzít v úvahu začínající podnikatel, který se rozhodne otevřít vlastní pizzerii, jsou následující: velikost počátečního kapitálu je 6 925 000 rublů; nebo téměř 113 tisíc dolarů. Současně podle průměrných odhadů může být měsíční příjem přibližně 3 100 000 rublů, což odpovídá 50 270 dolarům. Po zaplacení daně podnikatelem bude zisk 3 83 000 rublů (6 200 dolarů). S takovými ukazateli činí doba návratnosti podniku přibližně 1,5 roku.

Ospravedlnit takové výpočty může být, poskytovat podrobnější finanční fakta s ohledem na otevření pizzerie od nuly.

Takové výpočty budou vždycky příkladné - ve skutečnosti se mohou lišit jak na velké, tak na menší straně. Vše závisí na rozsahu budoucí instituce a na tom, jak dobře promyšlený marketing místa pizzy bude na začátku a poté.

Obecně platí, že k otevření velké pizzerie potřebujete příspěvek téměř sedmi milionů rublů.

Pokud podnikatel začíná s mírnějším pizzerií, možná i se zaměřením na dodávku produktů a prodej pizzy, které se odnesou, některé položky budou irelevantní. V tomto případě můžete v počáteční fázi splnit částku 2 miliony rublů. Hlavními body nákladů v tomto případě bude pronájem prostor a nákup potřebného vybavení. S cílem nejen ušetřit peníze v tomto bodě, ale také zaručit vysokou kvalitu výrobků, měli by si pro nové zařízení zakoupit pouze jeden dodavatel a "na klíč". V takovém případě můžete navíc počítat se slevami a výhodami pro nákup. Obecně platí, že čím automatizovanější je proces přípravy pizzy, tím méně pracovníků podniku mohou být, což znamená, že je zapotřebí méně pracovníků k placení zaměstnanců.

Při výpočtu celkových nákladů na restauraci stojí za zvážení dodatečných, variabilních nákladů. Proměnné zahrnují náklady na prodané výrobky. Rychlé občerstvení se vyznačuje vysokým růstem zisku. Dodatečné poplatky za stravování v menu jsou následující: pizza - 300-400% příplatek; těstoviny, saláty, polévky, maso a ryby - 250-350% příplatek; sladkosti a pečivo - 350-450% příplatek; alkoholické a nízkoalkoholické nápoje - 40-80% z příplatku; zmrzlina - 300-350% příplatek; suši a rolky - 300-400% příplatek; čaj, káva, džusy a jiné nápoje - 450-600%

Schéma obecných výdajů restaurace rychlého občerstvení je obvykle standardní. Největším odvětvím ve struktuře nákladů je výplata nájmu a mzdového fondu (mzdy + odečty). Tyto položky představují 86% měsíčních nákladů. Platba za pronájem a práci musí být neustále sledována. Růst těchto článků musí odpovídat zvýšení zisku, v jiném případě bude práce nevýnosná.

Samostatnou položkou podnikatelského plánu bude potenciální příjem, který pizzerie přinese v prvních měsících práce. Tento faktor je ovlivněn různými faktory. Příjmová struktura instituce otevřená v obchodním centru se tedy liší od příjmů samostatné restaurace. Průměrná částka šeku je o něco nižší, protože zákazníci většinou přijíždějí mezi nákupy. Ale tady to není prázdné, tok návštěvníků je konstantní. Proto není zapotřebí rozsáhlé a drahé reklamy.

Důležitým ukazatelem bude období, kdy byla instituce otevřena. Pokud se pizzerie otevře v červenci, začne od dubna začínat různými platbami, včetně nájemného a poplatků za služby. Návrat k podnikání na pizzu nastane v srpnu, až do tohoto okamžiku bude financování prováděno na úkor počátečních investic, které může provádět zakladatel podniku nebo investor.

rozdělení příjmů při otevření stupnici pizzerie střední nastane na takový režim: Restaurace plánované tržby za rok 2018 byly odhadnuty na přibližně 20 milionů rublů. V případě, že předpokládaný termín zahájení - 07. 2018, výnos na projektované příjmy se bude konat v listopadu 2018 V následujícím roce, při provádění plán příjmů stanovena měsíční příjem ve výši 3,1 milionů dolarů rublů, čistý zisk marže je v tomto případě 12%, O rok později se plánuje zvýšit tržby o 10%.

Na videu: Jak udělat velké peníze na pizzu

Právní aspekty

Jakákoli instituce veřejného stravování by měla jednat na základě daňových zákonů a měla by být rovněž upravena stávajícími předpisy. Mezi povinné dokumenty, které vydává zakladatel, jsou tyto:

 • uzavření sanitární epidemiologické služby;
 • závěr požárních odborníků;
 • smlouva o nakládání s odpady;
 • smlouvy na deratizace a dezinfekci;
 • uzavření smluv pro dezinfekci ventilačních systémů;
 • smlouvy o likvidaci lampy obsahujících rtuť;
 • hygienický pas na předpoklad;
 • smlouva o instalaci požárního poplachu;
 • smlouva na tlačítko upozornění;
 • tvorba sortimentu (menu);
 • registrační pokladny;
 • licence na alkohol.

Vedle uvedených dokumentů musí jádro každého provozovny stravování mít určitý daňový status, který je formálně stanoven v souladu s právními předpisy. Pro každou restauraci je jedinou možností právnická osoba nebo LLC.

Tvorba Ltd. je upravena zvláštními předpisy, včetně spolkového zákona „o společnosti s ručením omezeným» (http://base.garant.ru/12109720/). Podle něj před daňovým úřadem vydá příslušné dokumenty, aby otevřené veřejného stravování, zakladatel (jeden nebo více) je třeba vyplnit speciální formulář žádosti, stanovit definici dokumentů. Konkrétní seznam se může lišit, ale nejdůležitější body bude listina, rozhodnutí založit společnost a jmenování generálního ředitele a v případě, že několik majitelů - zápisu ze zasedání ze zakladatelů a smlouvy. Zakládající společnost také zahrnuje zavedení základního kapitálu ve výši 10 tisíc rublů a více.

Vzhledem k výše uvedeným funkcím je snadné a cenově dostupné otevření vlastní pizzerie všem, kteří mají dostatečné finanční prostředky nebo jsou schopni přilákat další investice třetích stran.

Podnikatelský plán pro pizzerii s výpočty

V době krize se zvýšil počet návštěvníků zařízení rychlého občerstvení, ale návštěva klasických restaurací klesla. Za první čtvrtletí roku 2017 činil segment rychlého občerstvení 43% celkových stravovacích služeb. Rychlý potravinový řetězec získává podíl na trhu a pizzerie jim právě patří. Není tedy divu, že podnikatelé hledají podnikání v oblasti výroby pizzy, neboť každý chce mít podnik, který přináší stabilní příjem.

Pro prosperitu podniků je nutné zvolit správné prostory, personál a zohlednit nuance pracovního toku. Není žádným tajemstvím, že v každé sféře podnikání existuje obrovská konkurence, s níž je třeba bojovat všemi známými metodami. Aby bylo možno vzít v úvahu všechny momenty, je nutné správně sestavit podnikatelský plán pro pizzerii s výpočty. Ale předtím je nutné rozhodnout se sama o sobě hlavní otázkou - který formát pizzerie by měl být vybrán.

Jak zvolit formát instituce?

Formát instituce závisí na rozsahu vašeho podnikání, tj. z vaší touhy investovat tuto nebo tu částku peněz. Pokusme se pochopit tento složitý problém. Níže jsou nejpopulárnější formáty pizzerie:

- dodání pizze - běh a výhodná možnost, zde potřebujete minimální počet příloh, protože můžete vařit doma a doručit hotový produkt na vlastní dopravu; v rámci podnikatelského plánu pizzerie, aby se zbavil výuky celé oblasti činnosti, je ideální;

- rychlé občerstvení je variantou umístění podniku v obchodním centru, blízko podobných zařízení, podnikání nevyžaduje velké investice do fondů, díky čemuž je úroveň hospodářské soutěže jednou z nejvyšších na trhu;

- Kavárna nebo restaurace - nejdražší a nejvýhodnější volba s nejmenší konkurencí.

V každém obchodě je třeba usilovat o následující: s nejmenšími investicemi byste měli získat největší zisk. V počáteční fázi je to také důležité, proto zvolte formát, který má dostatek prostředků jak pro fyzické (personální), tak pro materiál (vybavení). V takovém případě se snažte zajistit, že budete mít velké množství pravidelných návštěvníků a zákazníků, kteří si vydají výrobky.

Pro začátečníky v podnikání můžete začít s prvními dvěma možnostmi nebo zakoupit povolení. Získání franšízy je jistě dražší, ale pomůže snížit obchodní rizika.

Výběr pokoje pro pizzerii

Na krásném místě je třeba najít obtížné místo. Vytváříte instituci pro lidi, takže se podívejte na místa, která jsou přeplněná. Ne vždy centrum města je nejlepší volbou pro pokoj. Někdy se může obrátit proti vám: existuje spousta institucí, lidé budou procházet vaší pizzerií, aniž by si to všimli. To znamená, že proti vám je vysoká úroveň konkurence.

Ideální volbou pro umístění pizzerie je vedle obchodního centra. Za prvé, kancelářští pracovníci vám zavolou na večeři. Je to obrovský proud lidí, který přinese mnoho příjmů. Zadruhé, na cestě k práci mnoho lidí ráda koupí kávu nebo občerstvení. Káva není drahá, ale můžete získat z počtu zákazníků.

Další možnost - instituce v rezidenční čtvrti, ale bude to výnosné pouze tehdy, pokud se tam uskutečníte. Je to skvělý nápad uspořádat malý pokoj v pizzerii pro setkání. Mimochodem, tato možnost je vhodná pro pizzérie poblíž obchodního centra.

Samotný vzhled místnosti je důležitý, protože lidé jsou obvykle překvapeni nádherným designovým interiérem. Měl by vyniknout na pozadí obecných stravovacích zařízení, takže návštěvníci jsou potěšeni každou návštěvou. Vytvořte pohodlnou a útulnou atmosféru v zajímavém a neobvyklém stylu. Můžete si zahrát světlé barvy v pastelových barvách na stěnách, oblíbené v poslední době. Skvělý nápad - dekorace haly s odstíny. Experimentujte a využijte všechny nápady, abyste dosáhli maximálního účinku.

Umístění a interiér - to jsou dvě hlavní složky ziskovosti vašeho podnikání.

Požadavky na místo pizzy

K dispozici je řada požadavků na pokoj. Ujistěte se, že máte podmínky pro vaření, věnujte pozornost hygienickým parametrům. Přibližně velikost prostor pro pizzerii činí 50-150 m2.

Místnost pro výrobu pizzy musí splňovat požadavky Federální služby pro ochranu práv spotřebitelů a požární bezpečnosti. Řada povinných požadavků:

- studená, horká voda;

- technická místnost (pro suroviny, mouku);

- obklady zdí;

- extraktor pro odstranění kouře a zápachu.

To jsou všechny známé věci, zatímco ve většině institucí nejsou žádné 1-2 položky. Snažte se zajistit, aby vaše prostory splňovaly všechny požadavky. Pak nejsou pro vás hrozné tresty a bude příjemné, aby lidé byli ve vaší pizzerii.

Vlastnosti výrobního procesu

Sortiment pizzy by měl být různorodý, každý jedinečný ve své chuti a přísadách. Pizza je daleko od nejjednoduššího jídla. Mohou to být problémy, proto je třeba je předem připravit:

- Cesto může být velmi měkké a slabé, nebo naopak příliš strmé a tvrdé. Kuchař by měl znát technologii a vařit pouze podle předdefinovaného menu;

- míčky těsta vzrostou příliš pomalu nebo vůbec ne vzrůstají;

- Kuličky těsta nejsou laminované až na konec nebo vůbec ne odlupují; nadměrně odlupovat a příliš rychle stoupat;

- po delaminaci se usadí;

- lepené dohromady v zásuvce;

- těsto má silný pach piva.

Nejdůležitější složkou při výrobě pizzy je sýr, který by měl být pouze z kvalitních odrůd. Ale mouku je lepší koupit od místního výrobce. V nabídce můžete zahrnout i další pokrmy, stejně jako péče o džusy a nápoje s nízkým obsahem alkoholu.

Dokumenty pro otevření pizzerie

Stejně jako jakýkoli podnik, pizzerie nemůže existovat bez dokumentů. Pečlivě dodržujte všechny dokumenty, které jsou nezbytné pro zjištění a úspěšnou údržbu vašeho případu. Zde je seznam hlavních dokumentů:

- registrační dokumenty pro LLC nebo IP;

- pronájem nebo doklady o majetku objektu;

- Závěr SES v prostorách;

- koordinaci s požárními útvary;

- registrace registračních pokladen a mobilních terminálů;

- koordinace seznamu sortimentů (menu);

- získání licence na alkohol v případě potřeby;

- smlouvy o odstranění odpadků, mytí uniform, dezinfekce, deratizace atd.;

- uzavření smlouvy o poplachu proti vloupání, větrání a klimatizaci;

- maloobchodní licence atd.

Všichni pracovníci musí mít zdravotní záznamy, musí být vyškoleni, všechna zařízení musí mít osvědčení. Některé dokumenty mohou být připraveny před otevřením vaší instituce. Ale někteří lidé budou muset pracovat na registraci již v procesu, takže musíte být připraveni rychle přepnout seznam vašich úkolů. Váš úkol je zjednodušen, pokud jste v místnosti, kterou jste si vybrali před tím, než jste se stravovali.

Před začátkem pizzerie pošleme Rospotrebnadzorovi oznámení.

Kdo by měl být v personálu?

Při výběru dobrého personálu potřebuje šéfkuchař zvláštní pozornost, protože návštěvníkům vyhodnotí pizzerii podle chuti pokrmů. Proto pečlivě vybraný tým kuchařů a kuchařů bude mít prospěch pouze. Měli by být schopni vařit i ty nejtěžší pokrmy, protože zákazníci jsou stále náročnější. Správně vybraný tým je třetí složkou pro ziskovost vašeho podnikání.

V servisním personálu jsou k dispozici také číšníci (2-3 osoby pro každodenní údržbu stačí, protože speciální akce mohou zaměstnávat dočasné zaměstnance). Musí to být čističe, jejichž počet závisí na velikosti a popularitě vaší instituce.

V každém případě vás bude provádět výběr zaměstnanců v závislosti na formátu pizzerie.

Reklama a propagace na trhu

Na začátku je důležité inzerovat a propagovat své podnikání, aby bylo možné přilákat pozornost lidí. Někdy je třeba začít s nejjednoduššími, například: rozdávejte malé brožury s adresou pizzerie, letáky, letáky na přeplněných místech (blíže ke středu nebo do parků). K dispozici jsou také brožury se slevami na pokrmy. Postarejte se o nabídky pro zákazníky: slevy pro první návštěvníky nebo pro zvláštní den pro každého.

Samotní návštěvníci inzerují a zcela zdarma. Zkontrolujte informace o vašich konkurentů, přijďte jako návštěvník nedaleké pizzerie. V tom není nic hanebného, ​​musíte vědět rozsah, interiér, podávání jídel, pracovníci. Na základě shromážděných informací nabízejí návštěvníkům stále více a více nových pokrmů, s jedinečnou vůní a božskou chutí. Abyste mohli úspěšně prodávat produkty, musíte přemýšlet o tom, jakou třídu návštěvníků cílíte, poté - upravte práci, abyste získali více těchto zákazníků.

Umístění na webových stránkách v podobě reklam nebo v místních novinách, nejlepší volbou může být distribuce letáků v blízkosti centrálního umístění. Na základě těchto předpokladů lze poznamenat, že nejdůležitějším parametrem byla a zůstává kvalita vaření v zařízení a zdvořilý personál. Hlavním úkolem bude udržet návštěvníky, dokud se nestane stálým a samozřejmě se každým dnem stane stále víc.

Ziskovost a ziskovost

K výrobě pizzy bylo výhodné, náklady na pokrm a jeho cena by měla být asi 1: 7 nebo 1: 5.

Domníváme se, že Rusko má v této oblasti velmi vysokou ziskovost až 70% a v průměru je asi 35-40%. Níže vypočítáme velikost ziskovosti. K dosažení této úrovně potřebujete spoustu návštěvníků a nízkou cenu kvalitní pizzy. Jeden si může být jisti, že takový obchod bude prosperovat, pokud bude vše děláno tímto způsobem. Vaše podnikání navíc začne vytvářet trvalý pasivní příjem. Pokud jste si tedy pronajali pokoj, dejte si pozor na ten, který si můžete koupit zpět.

Je třeba začít s 1,5 miliony rublů a postupně zvyšovat investované částky.

Celková úroveň prodeje ve městech je v průměru 200-250 pizz denně. Výpočet příjmu je založen na nákladech na pizzu ve vaší instituci. Zároveň si uvědomte, že přirážka na pizzu je 300 procent.

Obchod v pizzerii je ziskové a nejdůležitější je rychlé podnikání. Jídlo je vždy důležité, protože člověk přestane jíst! Na druhou stranu, pizza je jednou z nejrychlejších a chutnějších pokrmů. Před otevřením instituce se ujistěte, že podniknete plán pro pizzerii s výpočty.

Otevření pizzerie ve formátu rychlého občerstvení

Zvažte jeden z nejzajímavějších formátů pro otevírání pizzerie - je to otevření v nákupních centrech na jídelním dvoře. Na těchto místech jsou zpravidla umístěny dvě stravovací zařízení. Kdo z vás nejedl pizzu v těchto zařízeních?

Zvažme podrobněji otevření takové instituce.

Celková plocha pokrmu je 800 metrů čtverečních. Celkový počet míst je 100 kusů, samoobslužný. Rozloha plánované pizzerie je 50 m2, včetně výrobní plochy 35 m2. Dokumenty splňují požadavky SanPin na ubytování podniků veřejného stravování. Provozní režim od 10 do 22-00 hodin.

Chcete-li organizovat firmu, je zaregistrována IP, registrační cena je 3000 rublů. Alkohol se neprodává. Z nápojů bude k dispozici káva, čaj a další nápoje. Pizza bude také prodávána k odběru.

Zařízení je počítáno pro tuto pizzerii podle standardní verze.

Jak otevřít pizzerii od začátku v malém městě

Režim restaurací tradičně přitahuje mnoho žadatelů. Materiální investice v této oblasti však mohou být poměrně riskantní, zejména pro lidi, kteří nemají zkušenosti s provozováním takového podniku. Existuje nákladově efektivnější druh restaurační činnosti, například otevření pizzerie. Podnikatelský plán pro takový projekt musí být pečlivě ověřen a vypočten a musí brát v úvahu všechny nuance spojené s prací instituce. S vážným přístupem může být velmi ziskové.

Pizzerie tržní infrastruktury

Tato odvětví veřejného stravování se vyznačuje velkým počtem konkurentů. A při přípravě připraveného podnikatelského plánu pro pizzerii s výpočty je nutné vzít v úvahu počet podobných míst stravování příslušného cenového segmentu.

Průměrný roční nárůst na trhu s hotovou pizzu činí 25%. Toto jídlo je populární jak v restauracích, tak ve fast-food diners. Podle obecných údajů odborníků tento segment ruského trhu zaujímá 30%, což je jako podnikání pizzerie slibuje, že bude ziskové podnikání.

Klasifikace zařízení

Pizza dělat podnikatelský plán pro malé město, je nutné určit formát institucí, jako je pizza - výrobek, který má masovou popularitu, a lze jej objednat v pouličních kavárnách a v luxusních restauracích. Navíc by bylo nadbytečné považovat takovou organizaci práce za dodávku hotových výrobků. Dnes je tato služba velice žádaná.

Existuje několik hlavních obchodních linek pro prodej hotových pizzy:

 1. Téma restaurace. Nejdražší pro investice, ale nejslibnější druh. Největší náklady v tomto případě budou vyžadovat pořízení nebo pronájem prostor. Podle předběžných výpočtů by se společnost měla vyplatit během jednoho roku. Nabídka restaurace nabízí širokou škálu nápojů a jídel včetně různých pizz. V této oblasti, nízká úroveň konkurence, instituce této třídy jsou úspěšné a rychle získávají stálou klientskou základnu.
 2. Rychlé občerstvení. Kavárna zaměřená především na vaření pizzy. Náklady na otevření budou nižší než v případě restaurace, ale úroveň hospodářské soutěže v tomto odvětví je poměrně vysoká. Chcete-li snížit počáteční rozpočet projektu, můžete si pronajmout malý prostor v supermarketu a vytvořit obchodní místo pro prodej hotových pizzy. To umožní řídit minimální počet zaměstnanců a také ušetřit na zdobení a zdobení prostor. Tento projekt se vyplatí do 0,5-2 let.
 3. Odchod do důchodu a doručení. Firma zabývající se přípravou a dodávkou hotových výrobků. V takovém případě budou náklady minimální a příjmy budou vysoké i při vysoké konkurenci. Chcete-li snížit cenu otevírání pizzerie od začátku, je možné, že si vyrobíte pizzu doma a doručte ji na osobní dopravu. Za tímto účelem je nutná shoda výrobku a výrobní oblasti s hygienickými normami. Minimalizovat náklady mohou být, vykonávat většinu funkcí na vlastní pěst, ale pokud je to možné, bude nejvýhodnější zaměstnávat 2 kuchaře a šoféra. Takže můžete zvýšit úroveň zisku a zkrátit dobu návratnosti, která je v průměru 2,5 roku.

Balíček příspěvků pro registraci

Podnikatelský plán pro pizzerii, jehož příklad se zamýšlíme, musí obsahovat dokumentaci pro registraci podniku. Chcete-li otevřít instituci, potřebujete takový obecný seznam povolení:

 • povolení Rospotrebnadzor pro umístění objektu;
 • koordinaci s požárními útvary;
 • přijetí ze zdravotnické služby;
 • obchodní patent a licenci pro maloobchod;
 • registrace IP nebo AO.

Hledám místo

Dosavadní počet zařízení, které nabízejí pizzu, je již poměrně velký, což nezabrání tomu, aby byla jejich oblíbenost stabilní. Mnozí začínající podnikatelé se zajímají o to, jak moc je otevřít pizzerii od začátku. Otevření restaurace v centru města bude velmi nákladné, i když budou prostory pronajaty. V tomto ohledu se rozumná volba pro umístění podniku stane hustě obydleným "spícím" zhilmassivy. Vysoká hustota obyvatelstva zajistí návštěvnost a tok stálé klientely.

Také je dobré otevřít pizzerii v obchodní části města, v místě koncentrace kanceláří a vzdělávacích institucí. Cílovým publikem večeře budou studenti a pracovníci kanceláře, kteří přijedou na oběd na obědové přestávky.

Technické specifikace

Rozloha instituce by měla činit 50 až 150 metrů čtverečních. m. Podmínky sanitárního dohledu jsou stejné jako u pekárny:

 • vzdálenost k ubytovacím zařízením by měla být nejméně padesát metrů;
 • použití suterénů nebo sklepů pro práci s potravinami je nepřijatelné;
 • podlahová krytina odolná proti vlhkosti;
 • můstky na ploše 1,75 m od podlahy by měly být pokryty dlažbou nebo malovány smaltem;
 • připojení klempířství a zásobování vodou;
 • Přítomnost pomocných místností - koupelen, skladů, pracovišť;
 • uspořádání větrání, umělé i přirozené.

Výrobní zařízení

Při plánování zahájení projektu je nutné zjistit, jaké vybavení je potřebné pro pizzerii. To je důležitá otázka, neboť její akvizice bude představovat významnou část hmotné investice.

Je žádoucí vybrat vysoce kvalitní zařízení, protože to bude přímo záviset na vlastnostech konečného produktu.

Nákup vybavení z druhé ruky, je samozřejmě levnější, ale to není vždy splňovat standardy kvality, navíc se stará zařízení bude zřejmě s větší pravděpodobností rozebrat, což má za následek náklady na opravy a prostoje výroby.

Minimální seznam zařízení pro spuštění projektu:

 • chladicí zařízení, oddělená pro každou třídu potravin;
 • pec (dopravník nebo lov na dlouhé lovné šňůry nebo na dřevo);
 • kuchyňské nádobí a nádobí;
 • stroje pro těsto.

Náklady na vybavení se mohou lišit v závislosti na značce a změny v rozsahu 400-600 tisíc rublů.

Zaměstnanci

Pro úspěšné fungování pizzerie je nutné zaměstnávat zaměstnance pro tyto pozice:

 • pizza-yolo (2) - 18 000;
 • číšník (4) - 15 000;
 • myčka nádobí (2) - 12 000;
 • čistič (1) - 12 000;
 • správce (1) - 28 000.

Mezi věcmi, které potřebujete k otevření pizzerie, je obzvláště důležitá otázka náboru zaměstnanců. Z profesionality pizzaillo bude záviset na kvalitě a chuti vyráběné pizzy, která určí popularitu instituce.

Mnoho firem vyzývá odborníky z Itálie, aby pracovali nebo poslali své zaměstnance tam na stáž. To se však týká elitních restaurací - absolventi odborných škol mohou pracovat i v kavárnách rychlého občerstvení po krátké zkušební době a školení.

Před otevřením pizzerie od začátku musíte rozhodnout o výběru jídel. Samozřejmě je lepší diverzifikovat sortiment co nejvíce. Výsledky marketingového výzkumu uvádějí, že pro úspěšné fungování malého podniku stačí mít až 10 odrůd pizzy.

Kromě toho musí být v nabídce několik dezertů, salátů a občerstvení. Nebude nadbytečné získat povolení k prodeji alkoholických nápojů, a pak může být nabídka doplněna o vinný lístek. Všechna tato opatření pomohou zvýšit účast instituce a tudíž její příjmy.

Suroviny a jejich nákup

V oblasti výroby potravin je otázka dodávek velmi akutní. Důvěryhodný a důvěryhodný dodavatel může být klíčem k úspěchu vaší akce, zatímco špatně rozvinuté problémy s dodávkami mohou vést k nešťastným důsledkům, dokonce k bankrotu.

Jak víte, zařízení pizzy je elementární - ve skutečnosti jde o plochý koláč plný různých produktů. Různé odrůdy tohoto pokrmu zahrnují náplň sýra, klobásy, houby, ryby a mořské plody a zeleninu. Toto vše je napojeno na různé druhy omáček.

Finanční politika vaší pizzerie z velké části určí náklady na suroviny pro výrobu pizzy. Některé firmy objednávají produkty ze zahraničí, takže pokrm má "autentický vkus". Samozřejmě toto výrazně zvyšuje konečnou cenu produktu.

Výpočet nákladů

Jak jsme se obecně seznámili s tím, jak otevřít pizzerii, kde založit podnikatelskou organizaci a naučit se některé další nuance, pokusíme se provést přibližný odhad potřebných prostředků pro podobné start-up.

Řekněme, že naše zařízení poskytuje formu pro snack bar v pokoji umístěném v jednom z obchodních center, který je určen pro 15 hostů. To vyžaduje plochu asi 80 metrů čtverečních. m. Pracovní zařízení bude denně. V souladu s tím bude vyžadováno 4 pracovníci na směnu a 4 dny. V nabídce nabídneme 6 typů pizzy, 4 typy studených předkrmů, 5 dezertních předmětů. Realizace silného alkoholu nebude poskytnuta. Budeme se snažit odhadnout potřebné množství potřebných prostředků pro otevření snack baru. Výpočty vypadají takto:

 • registrace PI a pokladen - 25 000;
 • nájem za první 3 měsíce - 60 000;
 • nákup výrobního zařízení - 500 000;
 • nábytek a nádobí - 350 000;
 • opravárenské práce - 500 000;
 • nákup surovin - 300 000;
 • další náklady - 150 000.

Celková výše investic na počátku našeho projektu bude na úrovni 1 885 000 rublů. Zvažte také hlavní pozice stávajících nákladů:

 • Pronájem - 360 000 Kč
 • platová mzda - 1 800 000;
 • dodávky surovin - 3 600 000;
 • daně - 432 tis.
 • nepředvídané výdaje - 208 000.

Plánovaná částka činí 6 400 000 rublů za rok práce.

Ziskovost instituce

K určení vhodnosti podniku jako celku je rovněž nutné vypočítat příjem z činnosti. Minimální výnos je stanoven na 600 000 rublů měsíčně. V tomto roce bude obrat činit 7,200,000 rublů. Po všech nezbytných platbách budeme profitovat v oblasti 800 000. Průměrná plánovaná hodnota však bude 800 000 a 9 600 000 rublů. Takže v takovém případě obdržíte 3 200 000 ks. zisk.

Jak můžete vidět, instituce si plně zaplatí během 8-24 měsíců práce. Zde bude vše záviset pouze na jeho návštěvnosti a přirážkách v položkách hlavní nabídky.

Odborníci tvrdí, že optimální zůstatek cen bude činit 350% nákladů na pokrm. Bez ohledu na to, je lepší zaměřit se na průměrné ukazatele měst a zohlednit všechny pracovní podmínky instituce.

Organizace práce i malé pizzerie se stane vysoce výnosným a úspěšným projektem. Je důležité si uvědomit, že v tomto oboru je nutné dodržovat deklarovanou úroveň a dodržovat kvalitu výrobků. Koneckonců, tento faktor se stane hlavním zdrojem reklamy pro vaši instituci.

Podrobný obchodní plán pizzerie s výpočty

Odhadovaná data:

 • Počáteční náklady činí zhruba 2 500 000 rublů.
 • Splácení - od 1,5-2 let.
 • 40 míst, plocha - 170 m².

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku jsme sestavili podrobný pizzerský obchodní plán s výpočty.

Pomocí podnikatelského plánu vypočítete všechny výdaje, předpovědi rizik, návratnost plánu, ziskovost a zisk. Tento dokument odpovídá na dvě hlavní otázky: kolik stojí projekt a kdy se vyplácí?

Vezměte například projekt pizzerie-kavárna v Moskvě o rozloze 170 m² pro 40 míst.

Význam investic a vyhlídek pro trh s pizzy

Vstup na krizový trh je vždy pochybný. To je absolutní riziko. Krize však v jednotlivých segmentech není tak strašná, jak je čerpána. Pizzerie jsou dobrým příkladem.

Složitá ekonomická situace je doprovázena poklesem příjmů obyvatelstva. Lidé musí zachránit především zábavu. Můžete to přiřadit a jíst venku mimo dům, ale měli byste si rezervovat. Pro "dobře napojené dva tisíce" v Rusku vznikla restaurace zaměřená na stravování v restauraci. Nyní se to nedostává do světla (nezohledňujeme stanovení prémiové třídy), ale běžnou praxí uspokojení hladovění.

Pizzerie v různých formátech HoReCa (hotel, restaurace, kavárna / catering) jsou vítězné. Bodem je hodnota a přínosy formátu.

 • Pohodlné umístění. Pizzerie - stravování na masovém trhu a co nejblíže cílovému publiku. Tento návrh okamžitě reaguje na poptávku.
 • Rychlá služba. Moderní zařízení umožňuje vařit pizzu za pouhých 10 minut.
 • Cenově dostupná cena. Průměrná kontrola v pizzerii začíná od 250 rublů.
 • Popularita jídla. Pizza 50 let patří mezi tři nejoblíbenější pokrmy světa. Případ pro kvalitu surovin a dovednost kuchaře.
 • Skvělé pokrytí publika. V závislosti na koncepci jsou pizzerie vybíráni studenti a studenti pracující ve střední třídě, rodiče s dětmi.
 • Cíle pizzerie - oběd, oběd nebo večeře, přestávka na nákupy, zábavu s jídlem, setkání s přáteli, oslavy narozenin, dětských párty, rodinné dovolené.

Pokud budeme hovořit o trhu jako celku, pak růst obratu v příštích pěti letech poskytne kavárny, pizzerie, čerstvé bary a jiné demokratické formáty s kvalitní, ale levnou kuchyní nebo mono produkty. V prvních 5 kuchyní se bude jednat o: evropské, ruské, italské, japonské a kavkazské. Pizza se vztahuje přímo na dvě kuchyně a může si nárokovat první místo, předjíždění smažené sushi, hamburgery nebo nudle.

Chcete-li úspěšně vstoupit na trh, musíte znát jeho trendy:

 1. Zdravé stravování. Méně smažitelné, lehké omáčky, velký výběr zdravých nápojů.
 2. Přírodní produkty. Minimální obsah tuku v pizzu, přísady, které si můžete vybrat, experimenty s testem (otruby, různé druhy mouky), rychlost čerstvého masa v náplni, zelenina, mořské plody, zelenina.
 3. Bez barviv, konzervačních látek a dalších E-aditiv - Vždy máte k dispozici certifikáty kvality produktů.

Roku 2016-17. hlavní růst trhu se stravováním bude způsoben:

 • Přizpůsobení populace novým cenám
 • Udržování průměrné kontroly na nejvhodnější úrovni
 • Zachování běžných zákazníků
 • Přilákat nové zákazníky a pracovat pro velké publikum

Odborníci společnosti "MAPLE" vám řeknou, jak otevřít pizzerii.

Kde začít? Výběr formátu

Pizzerie může existovat v různých konceptech a pro každé publikum. Tento podnik začíná počátečním kapitálem a 500 000 a 5 000 000 rublů.

Italská restaurace.

Nejdražší formát pizzerie. Klasická restaurace, kde se podávají jídla tradiční italské kuchyně a nejméně 6-8 druhů pizzy.

Pizzerie-kavárna.

Demokratický formát a tradiční pizzerie. V nabídce - 10-15 druhů pizzy, doprovodné pokrmy - těstoviny, saláty a dezerty. Důraz je kladen na vaření pizzy - často je to otevřená kuchyně.

Pizzerie rychlé občerstvení a na jídelním dvoře.

Zákazníkům se nabízí italská a americká pizza - každá z nich má 5 druhů. Zbytek - smažené hranolky, pivo a sýtené nápoje, saláty, zmrzlina.

Firma pro dodávku bez jídelny.

Pracuje pouze obchod, který splňuje objednávky zákazníků. V menu - pizza na tenké a svěží kůry. Nejméně 20-25 druhů.

Ze všech prezentovaných formátů si pizzerie-kavárna zasluhuje pozornost. Zde můžete vytvořit atmosféru světově proslulých útulných italských pizzerií ​​s vysoce kvalitním produktem.

Koncepce

Tento dokument je návod k použití. Je vytvořen, aby zjistil, co bude instituce nejprve na papíře, a pak ve skutečnosti. Proto je povinný podnikatelský plán pro pizzerii.

Koncept odpovídá na následující otázky:

Umístění pizzerie

 • Franchise / vlastní značka
 • Jedinečná nabídka
 • Cílové publikum
 • Forma služby

Umístění

 • Seznam požadavků na místo
 • Analýza konkurenčního prostředí, dopravní dostupnost, průchodnost
 • Výběr místnosti
 • Oprava a přestavba

Technologické a architektonické rozhodnutí

 • Zónování prostor
 • Instalace nástrojů
 • Výběr a instalace zařízení

Sortiment

 • Vývoj technologických map
 • Vyberte dodavatele
 • Příprava hlavního a banketového menu, barová karta
 • Vývoj menu obchodních obědů

Design a firemní identita

 • Designový projekt fasády a interiéru
 • Výběr firemních barev a loga
 • Projekt interiéru a venkovní reklamy
 • Návrh menu

Průměrná kontrola

 • Stanovení kvality jídla každé nádoby
 • Doplatek
 • Výpočet průměrné kontroly
 • Výpočet nabídky banketů

Marketing a reklama

 • Oznámení o otevření provozovny
 • Přítomnost v informačním prostoru, sociální sítě
 • Velké otevření
 • Věrnostní programy
 • Propagace a speciální nabídky

Koncept strukturuje práci na otevření instituce. Krok za krokem po každé položce neztratíte nic a budete moci sledovat akce pronajatých profesionálů - od konzultanta k šéfkuchaři.

Kolik stojí za otevření pizzerie

Poradenství a rozvoj podnikatelských nápadů

Pokud jste začátečník, svěřte vývoj konceptu konzultantovi restaurace. Služby tohoto specialisty zahrnují podporu vašeho podnikání nejen v přípravné fázi, ale i po startu.

Cena je od 60 000 rublů.

Náklady na pokoj

Hlavním způsobem, jak získat vybranou místnost, je pronajmout si ji. Cena za metr čtvereční závisí na umístění. Moskevská oblast vyžaduje 10 000 rublů. za m² a centrum - od 100 000 rublů. Průměrná cena okresů v Moskvě je od 50 000 za m². Tady, plus opravy a dokončení. Celková částka je založena na jmenování místnosti. Máte-li kavárnu nebo obchod v ní, existuje méně problémů, protože již bylo provedeno zónování a jsou zde všechny potřebné komunikace. Ale pokud dříve byl byt v prvním patře obytné budovy, pak připravte se na rozsáhlou opravu a rekonstrukci. Kapitálová úprava - 7 000 rublů. na m², kosmetika - 1500-2000 za m², euro nebo VIP - 15 000 za m².

Projektování

Jedná se o soubor prací pro plnou práci instituce. Je rozdělen na dva typy - strojírenský a technologický návrh.

Technický návrh zahrnuje:

 • Architektonický projekt
 • Plán větrání a klimatizace
 • Plán zásobování vodou a kanalizace
 • Plán napájení

Náklady na kompletní inženýrský projekt jsou od 85 000 za m²

Technologický návrh je:

 • Výběr kuchyně, baru, obchodního vybavení pro vaše požadavky a úkoly
 • Vývoj schématu uspořádání zařízení
 • Plánování vázání zařízení na inženýrské sítě
 • Harmonizace projektové dokumentace ve vládních agenturách

Náklady na technologický projekt - 20 000 rublů za všechno (s plochou do 100 m²) a 200 rublů. pro plochu nad 100 m².

Designový projekt

Náklady na službu zahrnují: přímý vývoj projektového projektu, 3D vizualizace, výběr dokončovacích materiálů, nábytek, výzdoba, design fasády budovy a sousedního publika, autorský dohled nad realizací projektu.

Cena celého projektového projektu je 1 200 za m². Pro pizzerii 170 m² - 204 000 rublů.

V pokračování tématu vizuálního designu instituce probíhá služba rozvoje podnikového stylu. Zahrnuje: návrhový koncept loga, výběr značkových barev a písem, vývoj značkových prvků (menu, slevové karty, vizitky apod.), Vizualizace konceptu návrhu, rozvržení Logobook - pokyny pro použití loga.

Cena je od 50 000 rub.

Zařízení

Kuchyňské vybavení pro pizzerii je vybráno podle čtyř etap pizzy: kuchařská kůra, plnění, sběr pizzy, pečení.

Pro kůru

 • Stroj na prosévání mouky - 30 060 rub.
 • Těsto - 121 367 rublů.
 • Vločka těsta - 65 262 rub.

Pro plnění

 • Zeleninový kráječ - 41 790 rub.
 • Syroterka - 18 972 rublů.
 • Nože (6 ks) - 2 544 rublů.
 • Stříhací desky (4 kusy) - 3 552 rublů.
 • Mísa z nerezové oceli - 1 169 rub.
 • Peeler - 58 rublů.

Vybírat pizzu a skladovat přísady

 • Stůl ochlazený na pizzu - 107 180 rub.
 • Speciální pizza desky (10 ks) - 4 500 rub.
 • Stěnová deska (2 ks) - 8 734 rub.
 • Chladicí skříň - 61 367 rub.
 • Zmrazovací krém - 23 613 rublů.

Pečení

 • Trouba na pizzu - 79 579 rub.
 • Podstavec pro troubu - 10 160 rublů.
 • Formuláře pro pizzu 260 a 310 mm (16 kusů) - 2 976 rublů.
 • Mřížka na pizzu 300 mm (8 kusů) - 5 264 rub.
 • Lopata na dřevěnou pizzu - 345 rub.
 • Nůž pro pizzu 55 mm - 940 rbl.

Dodatečné vybavení

 • Výfuky deštníků (2 kusy) - 23 630 rub.
 • Mycí pračky (2 kusy) - 21 511 rublů.
 • Police s pevnými policemi (2 ks) - 14 962 rub.
 • Stěnové pevné police (4 ks) - 6 036 rub.
 • Váhy - 5 460 rub.

Barové vybavení

 • Odšťavňovač - 10 360 rublů.
 • Chladič šťávy - 43 605 rub.
 • Směšovací tyč - 15 334 rublů.
 • Kávovar - v objednávce
 • Chladnička - 17 150 rub.
 • Kapacita pro džus 2 litry (6 ks) - 1 134 rublů.
 • Trubky se záhybem (1000 ks) - 346 rublů.
 • Míchačka 100 (ks) - 324 rublů.

Nádobí a příbory

 • Desky na pizzu a nádobí (120 kusů) - 29 320 rublů.
 • Příbory (120 kusů) - 12 280 rublů.
 • Brýle a brýle (160 ks) - 6 480 rublů.
 • Podnosy (40 kusů) - 3 400 rublů.
 • Ubrousky z papíru (4 000 ks) - 660 rub.

Nábytek (dvojité pohovky, pulty a podstolya, židle) - 274,276 rublů.

Celkové množství zařízení - 1 105 960 rublů.

Vybavení pizzerie je převzato z hotového řešení firmy "MAPLE". Ceny, modely a počet titulů se mění s ohledem na slevy a požadavky konkrétního podniku.

Obchodní registrace

Zde je hlavní věcí udělat první krok - zvolit formu vlastnictví. Nejběžnější pro veřejné stravování je LLC. Má několik výhod:

 • Malé množství schváleného kapitálu - 10 000 rublů.
 • Spolupráce
 • Finanční rizika pouze v rámci schváleného kapitálu
 • Možnost prodat nebo znovu uspořádat
 • Získání licence na prodej alkoholických výrobků

Pro tento účel se připravuje balíček dokumentů:

 • Žádost o státní registraci LLC;
 • Rozhodnutí o založení LLC (pokud je jeden účastník) a dohoda o založení LLC (pokud existuje více účastníků);
 • Charta LLC
 • Potvrzení o zaplacení státního registračního poplatku (4000 rublů)
 • Záruční list od majitele objektu a kopie osvědčení o vlastnictví prostor, do kterého je LLC registrována (v případě pronájmu místnosti)
 • Žádost o převod na USN (v případě potřeby takový přechod)

Také pro práci budete potřebovat kontrolní účet.

Výběr OCCP. Pro pizzerii jsou vhodné kódy:

 • 55.30 - Činnosti restaurací a kaváren.
 • 55.40 - Činnosti bary.
 • 55.52 - Nabídka výrobků pro pohostinství
 • 52.63 - Ostatní maloobchodní prodej mimo prodejny.

ККМ Кегистрация ККМ

Další etapou je registrace registračního automatu (CMC) ve federální daňové službě. V den registrace je zařízení doručeno Federální daňové službě. Seznam potřebných dokumentů je k dispozici na oficiálních stránkách služby.

Povolení k činnostem je přijímáno v prostorách Rospotrebnadzor a Gospozhnadzor. Seznam dokumentů pro tyto dvě instance je k dispozici také na oficiálních webových stránkách. Abyste předešli jakýmkoli problémům s jakýmkoli kontrolním orgánem, uchovejte si nějakou dokumentaci.

Konkrétně:

 1. OGRN
 2. EGRUL
 3. TIN
 4. Memorandum o sdružení
 5. Charta
 6. Oznámení o přidělení kódů společnosti Rosstat
 7. Dokumenty BTI
 8. Smlouva o pronájmu (podnájem) / osvědčení o vlastnictví pozemku
 9. Kniha stížností a návrhů potvrzená generálním ředitelem
 10. Spotřebitelský koutek

Výběr daňového systému

Budoucí majitelé pizzerie v Moskvě zvolí daňový systém dvou - Patent (PKN) a zjednodušeného (USN). Jednotná daň z imputovaných příjmů (UTII) není k dispozici pro kapitálové podnikatele, ale ostatní města ji mohou využít.

SPE platí pouze pro IP. Průměrný počet zaměstnanců za všechny druhy činností za zdaňovací období nepřesahuje 15 osob. Je zakázáno prodávat alkohol. Tento systém nevyžaduje účetní a daňové hlášení, stejně jako instalace pokladny. Výše patentu je stanovena a závisí pouze na městě, kde se činnost provádí. Vhodné pro stravování s halou až do 50 m².

USN se používají ve dvou verzích:

 1. 6% příjmů. To znamená, že zaplatíte 6% veškerého výtěžku, který prošel pokladníkem.
 2. 15% z rozdílu mezi výnosy a náklady.

S CSS, DPH a daně z příjmu právnických osob nejsou zaplaceny.

Zaměstnanci

Výběr pracovníků začíná klíčovými pozicemi - manažerem a šéfkuchařem. Toto by mělo být provedeno ve fázi vývoje nabídky a hledání dodavatelů. Zaměstnanci by měli být zaměstnáni a vyškoleni jeden týden před zahájením.

Personál Pizzerie a přibližný plat

 • Výkonný ředitel - od 70 000 rublů.
 • Hlavní účetní - od 60 000 rublů.
 • Účetní kalkulačka - od 40 000 rub.
 • Přepravce nákladní dopravy - od 35 000 rublů.
 • 2 pizzaiolo - od 40 000 rublů.
 • 2 šéfkuchaři - univerzální - od 40 000 rublů.
 • 2 správci - z 35 000 rublů.
 • Pokladna - z 25 000 rublů.
 • 4 číšník - z 25 000 rublů.
 • 2 barmani - od 30 000 rublů.
 • 2 čističe - od 15 000 rublů.
 • 2 myčky - od 15 000 rublů.

Náklady na plat každý měsíc - od 430 000 rublů.

Marže a ziskovost

Pizza - jedna z nejlevnějších za cenu jídla a za příplatek 1000%. Průměrná hodnota je 300%. Zajímavostí je, že s touto hodnotou pizzerie se v Itálii považuje za nákladově efektivní. V závislosti na konceptu se průměrná návštěva návštěvníků pohybuje od 250 do 1000 rublů.

Maximální doba návratnosti pizzerie je 1,5-2 let. Je-li zpoždění, je nutné provést diagnostiku podniku.

Možné příčiny problémů: neúspěšné místo, nepopulární koncepce, krádež zaměstnanců, neschopné řízení.

Mluvili jsme o hlavních nákladech, které doprovázejí otevření, vybavení a uvedení pizzerie do provozu a sestavili obchodní plán pro pizzerii. V praxi jsou dvakrát větší. Neváhejte zaplatit účty za služby v tarifech regionu, pojišťovacích služeb, propagace projektu na internetu, stejně jako různé služby pro domácnosti.

Existuje spousta věcí, takže je pro začátečníka snadné se zmást. Pokud chcete vstoupit na trh správně a ambiciózně, společnost "MAPLE" vám pomůže. Více než 20 let praxe a 1200 otevřených institucí po celém Rusku nám dává právo zaručit úspěšné zahájení vašeho projektu.

Důležité: Nezapomeňte, že můžete vytvořit svůj vlastní obchodní plán pro vaši firmu. Chcete-li to provést, přečtěte si články: