Jak napsat kompetentní obchodní plán pro masážní místnost?

V poslední době byla masáž považována za výlučně lékařskou službu, kterou by mohla poskytnout příslušná instituce - nemocnice nebo polyklinikum. Cenu za poskytování takových služeb nyní najdete v kadeřnických salonech, fitness klubech, kosmetických salonech a samozřejmě v masážních saloncích.

Mezi hlavní výhody podnikání patří:

 • malé množství základního kapitálu;
 • rychlá návratnost;
 • není potřeba získat povolení k činnosti na ministerstvu zdravotnictví (jedinou výjimkou je manuální terapie).

Analýza trhu a hospodářské soutěže

Masáž je velmi populární léčebný a léčebný postup. Dobrý masér může během několika málo zasedání odstranit nepohodlí v těle spojené se sedavým životním stylem. Tato podnikatelská činnost je velmi zajímavá, protože nízké počáteční náklady jsou spojeny s vysokou popularitou mezi obyvatelstvem.

Dalším důležitým bodem, který je třeba věnovat při přípravě podnikatelského plánu, je definice cílového publika. Přímý vliv na to má i specializace masérů a zvolený typ masáže, který může být:

Pokud hovoříme o konkurenci, pak je poměrně nízká: počet těch, kteří chtějí využít tuto tradiční službu, je mnohem vyšší než počet skutečně kvalifikovaných odborníků.

Zajímavý rozhovor s majitelem takové firmy naleznete na následujícím videu:

Výrobní plán

Jakmile je cílové publikum určeno, můžete pokračovat v hledání vhodného pokoje. Návštěvníci navštíví cenného specialistu, jehož kvalifikace jsou si jisté, přinejmenším na druhém konci města. Ale pokud je návštěva kanceláře zaměřena pouze na získání potěšení a pozitivních pocitů, prioritou budou instituce umístěné poblíž domu.

Statistiky ukazují, že 30% klientů je v souladu s lékařskými údaji a 70% - za účelem uvolnění a péče o vlastní tělo. Proto by měla být místnost umístěna v obytné čtvrti, a v takových případech, kde převládají elitní nové budovy.

Struktura instituce musí obsahovat nejméně 3 místnosti:

 • samotného úřadu ne méně než 8 metrů čtverečních. m., za předpokladu, že jeden masážní terapeut pracuje;
 • recepční místnost;
 • v místnosti administrátora.

V souladu s požadavky Rospotrebnadzor musí být salon nezbytně vybaven koupelnou a vnitřní plocha místnosti, ve které jsou služby poskytovány, musí být pokryta takovým dokončujícím materiálem, který lze umýt - dlaždice nebo odpovídající tapety.

Po dokončení hledání vhodného pokoje můžete pokračovat v nákupu potřebného vybavení:

 • masážní stůl - 15 000 rublů;
 • gauč - 4000 rbl. (potřebujete alespoň 2 ks);
 • pohovka a stůl v čekárně - asi 30 000 rublů;
 • skříň nebo police - 10 000 rublů.

Základní potřebné vybavení pro práci množství speciálních olejů. Standardní masáž zahrnuje použití varianty oliv a složitější nebo specializovaný postup - éterické oleje. Kromě toho je třeba poskytnout návštěvníkům čisté ručníky na mytí, které vyžadují pračku.

Finanční plán

Hlavní náklady prvního roku podnikání jsou:

 • pronájem pokoje;
 • provádění kosmetických oprav;
 • výběr a nábor potřebného personálu;
 • nákup vybavení;
 • registrace podniku.

Celková výše kapitálových investic je přibližně 2 miliony rublů.

Další roční výdaje jsou:

 • nákup olejů pro masážní a hygienické prostředky - 70 000 rub;
 • nákup potřebného prádla - 30 000 rub.

O tom, jak otevřít tělocvičnu v malém městě, si přečtěte zde.

Organizační plán

Pro zahájení podnikání je vhodné poskytovat masérské služby obecně posilující povahy, které se netýkají zdravotnických služeb a neznamenají získání licence. K podnikání je docela vhodné je status IP.

Kromě toho je třeba vydat následující dokumenty:

 • program, v jehož rámci bude prováděna kontrola výroby;
 • lékařské knihy, bez nichž zaměstnanci nemohou pracovat;
 • závěr podepsaný vedoucím Rospotrebnadzoru;
 • zakázky na dezinsekce, dezinfekci a deratizace, jakož i údržbu klimatizace a odstraňování lamp.

Záruka úspěchu je dobrá masér, což není snadný úkol, protože mistr této úrovně obvykle pracuje pro sebe. Zkušený zaměstnanec přijde do práce pouze tehdy, pokud ví, že pro něj byly vytvořeny příznivé pracovní podmínky na pracovišti, a také pokud mu byly nabídnuty vysoké mzdy.

Specialista by měl mít obecnou orientaci, měl by mít východní a evropské techniky. Plat tohoto zaměstnance závisí na tom, kolik stojí masáž a je asi 50% těchto nákladů.

Kromě toho to stát nemůže udělat správce a účetní. Každý z nich bude muset zaplatit asi 10-15 tisíc rublů. měsíčně.

Marketingový plán

Plán na podporu projektu zahrnuje postupné procházení následujících etap:

 1. Pokud je zařízením místo pro spaní, hlavním úkolem je informovat obyvatele žijící poblíž otevírání. To lze provést pomocí reklamního plakátu (streamery, citylights, bannery).
 2. Chcete-li upevnit loajalitu zákazníků, musíte se postarat o poskytování slev a diskontních karet.
 3. Reklama na internetu - umístění banneru na regionální stránky nebo vytvoření vlastního zdroje. Realizace této fáze zajišťuje přilákání zákazníků z jiných částí města. Současně by však měla být zveřejněna nějaká jedinečná služba, nebo by měla stát mnohem méně než konkurence.
 4. Reklama v místním lesklém časopise, populární mezi ženskou polovinou obyvatelstva.
 5. Barevné brožury s podrobným popisem služeb a jejich náklady.
 6. Studenti, důchodci a ženy v domácnosti mohou být přitahováni poskytnutím slev ve všední dny, například od 10 do 12 hodin.

Analýza rizik

Pro organizační plán, který má být proveden v souladu s očekávaným scénářem, je nutné provést analýzu rizik a porovnat pravděpodobnost jejich výskytu s finanční částí.

Následující rizika vyžadují povinnou pozornost:

 • Zvýšení nákladů na suroviny. Provádění aktivit je nemožné bez vhodných materiálů a nástrojů, jejichž realizace zahrnovala řadu dodavatelů. Vyhněte se riziku změnou dodavatele nebo přepnutím na jinou značku make-upu.
 • Aktivace a vyhození přímého konkurenta. Pokud v otevřené oblasti instituce existují konkurenti, pak je třeba vzít v úvahu jejich možnou marketingovou činnost, která může snížit a přerozdělit tok klientů. Bezriziková marketingová a cenová strategie, jedinečné obchodní nabídky a věrnostní program pomohou vyrovnat riziko.
 • Sezónnost prodeje. Snížení průměrného ročního ziskového rozpětí výrazně zvyšuje nákladovou stránku podniku. Srovnání sezónních vrcholů není možné bez rozvoje vnitřních organizačních politik a externích marketingových komunikací (různé druhy akcií).
 • Změna módního trendu, vznik nové kosmetické techniky. Toto riziko vede k zastarání základní technologie a zhoršování potřeby nákupu nového materiálu, nástrojů a přitahování dražších specialistů. Abychom zabránili nástupu této situace, neustále podporujeme relevanci služeb.

Masážní salon jako podnik

S vlastní masážní kabinou je jedna z nejvýnosnějších firem, která vám umožní vydělat si dobré peníze s minimálními investicemi. Chcete-li ji otevřít, stačí mít malý, speciálně vybavený pokoj, gauč a specialista s diplomem o ukončení kurzu masérských terapeutů. Navíc k poskytování služeb kosmetické a celkové regenerační masáže absolutně nepotřebují povolení Ministerstva zdravotnictví.

Registrace salonu

Důležitou etapou při zahájení podnikání je registrace podniku. Současně je důležité určit směr služeb, neboť to určuje typ podnikatelské činnosti a zda potřebujete diplom ve zdravotnické výchově.

Pokud chcete poskytovat služby výhradně kosmetické nebo hygienické, obnovovací masáž, pak nepotřebujete lékařskou výchovu. V takovém případě budete potřebovat:

 1. Zaregistrujte se v daně jako IP.
 2. Uzavírat smlouvy se zvláštními službami pro nakládání s odpady.
 3. Uzavírat smlouvy se službami, které provádějí dezinfekci a dezinsekci.
 4. Získat povolení Sanitární epidemiologická stanice.
 5. Získejte povolení od společnosti Rospotrebnadzor.
 6. Zkontrolujte požární úsek.

Situace je poněkud komplikovanější, když budete poskytovat manuální terapii a lékařské masérské služby. V tomto případě je nutné získat povolení k poskytování služeb na Ministerstvu zdravotnictví. Osoba s lékařským zázemím ji může obdržet. Pokud tedy nemáte doktorský diplom, stejně jako potvrzení o dokončení masážního terapeuta, musíte zaregistrovat společnost jako CJSC nebo LLC a pozvat na roli ředitele osoby s vyšším lékařským vzděláním. Zároveň bude oficiálně poskytnuto služby, ne vy.

Požadavky na prostory

K výběru prostor pro poskytování služeb se vyvíjejí vážné požadavky. Musí splňovat následující normy:

 • Místnost nesmí být v suterénu.
 • Pro jednoho maséra musí být minimálně 8 m.
 • V případě dvou specialistů pracujících v jednolůžkovém pokoji, kteří poskytují služby dvojice masáží, by měla místnost mít plochu 12 metrů čtverečních.
 • Místnost musí mít dlaždici nebo omyvatelnou tapetu.
 • Pokoj musí být vybaven koupelnou.
 • Dostupnost pracovní ventilace a klimatizace.
 • Přítomnost sprchy s chladnou a teplou vodou pro zaměstnance.

Také pro pohodlí návštěvníků je žádoucí, aby kancelář byla umístěna v prvním nebo druhém patře.

Velkým plusem je přítomnost koupele pro relaxaci.

Je žádoucí, aby pro každého maséra byl samostatný pokoj a 1-2 pokoje byly vybaveny pro masáž páru.

Vedle masážní místnosti by měla být kancelář správce kombinovaná s čekárnou. Nezaměňujte na odpočinkovou místnost pro zaměstnance. Obecně platí, že k otevření salonu stačí 70-80 metrů čtverečních.

Jak ukazuje praxe, v kabině by mělo být až 5 pracovišť. Pokud je více z nich, správným rozhodnutím bude otevření dalšího salonu v jiné části města.

Pokud jde o geografickou situaci, je žádoucí, aby vedle nového salonu nebyly konkurenční salony. Velmi dobrá volba - umístění salonu v budově fitness centra nebo nedaleko od něj. Mimochodem, můžete zde také otevřít fitness klub, pokyny zde.

Hygienické požadavky

Stejně jako v každé instituci, která poskytuje kosmetické nebo zdravotnické služby, jsou předkládány hygienické potřeby masážnímu salonu. Hlavní je týdenní dezinfekce.

Je důležité zaznamenat datum čištění, prostředky použité během ní. Jednou za měsíc potřebujete obecné čištění v kancelářích.

Pracovní prostředí maséra musí být napájeno vodou. Také by měly existovat prostředky pro dezinfekci rukou.

Zařízení

Důležitou roli hraje výběr zařízení. Můžete si je koupit ve velkých lékárnách (mimochodem, viz také - jak otevřít lékárnu), centra zabývající se prodejem zdravotnického zařízení.

V kabinetu masér potřebujete:

 • Speciální masážní stoly a lehátka;
 • Skládací gauč pro domácí návštěvy;
 • Poličky pro kosmetické výrobky;
 • Masažéry;
 • Aromatické oleje;
 • Základní oleje;
 • Ionizátory;
 • Mýdlo.

Recepce vyžaduje:

 • Pohovka;
 • Rack;
 • Židle nebo židle pro správce;
 • TV;
 • Počítač;
 • Telefonní číslo.

Také potřebujete koupit ručníky pro návštěvníky a pračku na mytí.

Zaměstnanci

Chcete-li otevřít salon bude potřebovat a zaměstnanci s příslušnými dokumenty.

Masérce potřebuje nejen diplom o středním zdravotním vzdělání, ale také osvědčení odborníka, který povoluje poskytování masérských služeb.

Je žádoucí uspořádat masérskou práci na směny. Je třeba mít na paměti, že jeden odborník může sloužit 4 až 8 osob denně. Průměrně by masážní terapeut měl po zasedání alespoň 20 minut odpočinku.

Specialisté, kteří vlastní určité typy masáže, mohou pracovat na volání. Je pravda, že se nedoporučuje pronajmout vysoce specializované pracovníky, aby se předešlo prostojům. Nejlepší je, pokud má odborník několik masážních technik. Je žádoucí, aby zahrnovaly nejen evropské, ale také východní techniky.

Mzda maséra je v průměru 30 až 50% nákladů na proceduru. Vše závisí na jeho dovednostech a pracovních zkušenostech.

Vedle maséra budete potřebovat administrátora a účetního. Čisticí žena je také potřebná.

Služby

Posledním bodem, na který stojí za pozornost před otevřením vlastního masážního salonu, je seznam poskytovaných služeb a jejich ceník.

Kabinet může nabízet následující služby:

 • Klasická masáž. Trvání relace je od 20 minut. Náklady se pohybují od 300 do 700 rublů, v závislosti na tom, zda se provádí masáž zad nebo celé tělo.
 • Relaxační masáž. Délka trvání relace je 90 minut. Náklady se pohybují od 1000 do 1500 rublů.
 • Thajská masáž. Trvání od 20 minut, cena od 1000 rublů.
 • Východní metody. Náklady na zasedání se pohybují od 1000 rublů až 1500 rublů.
 • Anticelulitidní masáž. Náklady na zasedání jsou 500 rublů.
 • Masáž nohou. Přibližná hodnota 500 rublů.
 • Masáž s odjezdem do domu. Náklady závisí na typu masáže, je zde také poplatek za odjezd.

Často vrchol klientů je na jaře. To je způsobeno skutečností, že většina zákazníků chce, aby své tělo v pořádku před sezonou dovolené. Nejméně klientům v létě.

Velmi dobrým řešením bude zahrnutí do seznamu služeb možnost zakoupení dárkových certifikátů pro jedno nebo několik masážních zasedání. Pomůže to nejen získat, ale i přilákat nové zákazníky.

Vytvoření příznivé atmosféry

Velký význam při vývoji salonu hraje vytvoření příznivé atmosféry. Je důležité, aby během návštěvy návštěvníci mohli relaxovat a získat maximální potěšení.

K tomu je třeba:

 • Využijte relaxační hudbu během zasedání;
 • Používejte aroma lampy;
 • Zajistěte tlumené, měkké světlo.

Kromě toho je důležité, aby se vaši zákazníci nudili, pokud se obrátil na odborníka. Chcete-li to provést, vybavte oblast příjmu následujícím způsobem:

 • Nainstalujte televizor nebo dvd přehrávač;
 • Dejte nějaký módní časopis různých předmětů;
 • Vybavte recepci měkkými pohovkami a křesly.

Propagace salonu

Po otevření masážního salonu je nutné pokračovat v jeho propagaci. Nejprve musíte přijít a objednat světlé a pútavé znamení.

Pak můžete začít propagovat v sociálních sítích a vytvářet vlastní webové stránky. Velmi efektivní je distribuce letáků, pozvánky na masáž za slevu. Nejlepší je distribuovat ve fitness centrech, soláriích, kadeřnických salonech a kosmetických salonech, které nemají masérský terapeut.

Novým zákazníkům můžete udržet nabídku flexibilního akumulačního systému slev.

Reklama v televizi, používání billboardů často nepřináší požadovaný výsledek. Nejlepší je omezit na jednodušší, ale ne méně účinné způsoby. Pokud nemáte dostatek peněz, zjistíte, kde najít finance pro vaše podnikání.

Přibližný obchodní plán

Pokud jste odhodláni otevřít vlastní masážní salon, doporučujeme seznámit se s přibližným obchodním plánem (co je obchodní plán). Čísla, které uvedeme, jsou přibližné, protože náklady na vybavení a pronájem prostor závisí převážně na oblasti bydliště vybrané pro salonek místa.

Výdaje

 • Pronajmeme pokoj v 70m2. - 70 000 rublů za měsíc;
 • Opravy - 200 000 rublů;
 • Zařízení - 100 000 rublů;
 • Nábytek - 40 000 rublů;
 • Pračka - 10 00 rublů;
 • Reklama - 30 000 rublů;
 • Ostatní výdaje - 30 000 rublů;
 • Oleje - 20 000 rublů.

Jedna láhev základního oleje je dostatečná pro 4 - 5 sezení, pro éter - pro 10 - 15 sezení.

Celkové náklady: 500 000 rublů.

Příjem

Pokusme se o výpočet příjmu salonu na základě minimálních počátečních údajů.

Jak již bylo zmíněno, v masážním salonu v průměru slouží asi 15 lidí denně, takže měsíc může získat 450 zákazníků. Předpokládejme, že průměrné náklady na službu objednané návštěvníkem jsou 750 rublů, tedy měsíční příjem je 337 500 rublů.

Z toho 40% je platy masérů, dalších 30 tisíc jsou platy pro správce a uprchlíky, dalších 70 tisíc je na pronájem prostor.

Tak, čistý zisk na konci měsíce je asi 202 tisíc rublů. Se správnou propagací se podnik vyplatí již za 3-4 měsíce po otevření.

Výsledky: Na otevření salonu bude potřebovat 300 000 rublů, tyto náklady splácet za šest měsíců. Ziskovost je 25%, což naznačuje vysoký obchodní potenciál.

Jak otevřít masážní salon? (video)

Chcete vědět, jak otevřít svůj masážní salon, jaké dokumenty a vybavení potřebujete k zahájení podnikání? Podívejte se na hlavní seznam služeb, které mohou poskytnout malý masážní salon, a jak je rychle propagovat a přilákat většinu zákazníků.

Otevření masážního salonu je velmi výnosné podnikání, které nevyžaduje zvláštní výdaje. Startovní kapitál nepřesahuje 500 000 rublů, které lze vrátit do 3-4 měsíců po otevření salonu.

Příklad podnikatelského plánu pro masážní salon s výpočty

Vážení návštěvníci, níže je příkladem obchodního plánu pro masážní salon s ekonomickými výpočty připravenými v aplikaci Excel. Výpočty a dokument připravují odborníci s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti plánování a jsou navrženi tak, aby si vytvořili vlastní projekt rozvoje podniku a vrátili ho na místo poptávky na základě tohoto dokumentu.

Souhrn

Co by mělo obsahovat shrnutí, přečtěte si strukturu souhrnu obchodního plánu.

Účel: otevření masážního studia ve městě s počtem obyvatel více než 500 tisíc lidí.

Cíle: uspořádání masážního salonu "Exotica Asia", které poskytuje masážní služby pro klienty s průměrným a nadprůměrným příjmem v nové rezidenční čtvrti města.

Iniciátor projektu

Otevírání masážního salonu je naplánováno na půjčky a úspory zakladatele - bývalého správce kosmetického salonu, který vytvořil spojení s profesionálními maséry a malou klientelou.

Investiční náklady

Objem finančních investic na otevření masážního studia je plánován ve výši 600 tisíc rublů. Hlavní částka bude použita na kosmetické opravy prostor (aby byla v souladu se všemi požadavky orgánů dozoru), stejně jako na nákup vybavení. Vedle investičních nákladů bude nutné pokrýt i ztráty prvních dvou měsíců provozu ve výši 70 000 rublů. Náklady na provozní kapitál (spotřební materiál, ručníky, župany atd.) Nejsou významné.

Hlavní částky investic podle účelu výdajů jsou:

 • IP registrace, tisková produkce, r / s - 15 000 rub.
 • Zadání záruky na pronajímatele v prostorách - 45 000 rublů.
 • Oprava kosmetiky v souladu s požadavky SES - 70 000 rub.
 • Získání povolení k otevření salonu od Rospotrebnadzor, SES a požární kontroly - 50 000 rublů.
 • Vývoj, výroba a umístění nápisu na fasádě budovy - 20 000 rublů.
 • Nákup zařízení (masážní stoly a křesla), vybavení, nábytek a dekorace - 325 000 rublů.
 • Nákup spotřebního materiálu - 60 000 rub.
 • Začněte náklady na inzerci - 15 000 rublů.

Masážní salon se otevírá v nebytovém prostoru se samostatným vchodem na čtvrtém (podkrovním) patře komerční a kancelářské budovy. Budova je vybavena pohodlnými výtahy, které využívají toho, který zákazníci vstoupí do 3. patra ke vchodu se schodištěm do podkroví vedoucího přímo do salonu. Jeden podlaží nižší ve stejné budově je fitness centrum (s halou pro jógu, včetně).

V pěší vzdálenosti od úvodního masážního salonu je k dispozici jeden univerzální kosmetický salon, ve kterém jsou poskytovány služby terapeutické a masáže pro zlepšení zdraví. Kromě toho jsou v okrese dvě zdravotnické zařízení, kde jsou také poskytovány masážní místnosti. Ceny ve všech výše uvedených organizacích jsou v průměru na úrovni města.

Financování projektu

Chcete-li otevřít masážní salon bude použit hromaděním obchodního zřizovatele ve výši 400 000 rublů a 200 000 rublů spotřebitelských úvěrů vydaných po dobu 5 let na 23% ročně bez zajištění. K pokrytí ztrát prvních 2 měsíců masážního salonu se použije dalších 70 000 rublů úspor.

Náhrada projektu

Vzhledem k vstupním údajům při otevření masážního sálu se vypočítají následující ukazatele ziskovosti a návratnosti:

Výpočty byly provedeny po dobu 10 let s roční inflací 10% ročně.

Dodavatelé a dodavatelé

Hlavními dodavateli spotřebního materiálu, ručníků, plášťů, jednotlivých listů apod. Budou velkoobchodní společnosti města, poskytující slevy pro běžného zákazníka. Nákup spotřebního materiálu bude svěřen jednotlivému podnikateli - zakladateli firmy.

Zařízení, nábytek a vybavení studia budou také zakoupeny v obchodech a ve velkých depach města. Výhodou budou ruské výrobky, které usnadní další údržbu strojů a zařízení a jejich opravu.

Oprava prostor bude prováděna zúčastněnou stavební společností, která již má zkušenosti s přípravou prostor, s přihlédnutím k požadavkům SES a ostatním orgánům dohledu.

Seznam poskytovaných služeb

Masážní salon se specializuje na asijské techniky. Seznam poskytovaných služeb bude obsahovat:

 • Klasická thajská masáž (1 hodina);
 • Klasická balijská masáž (1 hodina);
 • Ayurvédská masáž "abyanga", masáž ve 4 rukou, procedury "shirodar" a další odrůdy indických technik (1 hodina);
 • Místní masáž: krk, zad, nohy, břicho atd. (20-30 min.);
 • Anticelulitidní masáž (45 min.).

Dále vedle recepce se uskuteční prodej krémů, aromatických olejů, svíček a dalších produktů pro domácí péči o pleť a aromaterapii.

IN NI M A N Y E.

Praxe ukazuje, že při objednávce obchodní plán od odborníků, ušetříte čas, zvýšit kvalitu hotového dokumentu v 4-5 krát, a zvýšit šance na získání investice do 3 krát.

Investiční plán

O tom, jak vytvořit investiční část, si přečtěte článek o struktuře investičního plánu pro podnikatelský plán.

Celková výše počáteční investice do otevření masážního salonu bude 600 tisíc rublů. Hlavní směry nákladů jsou uvedeny níže:

Práce jsou plánovány podle následujícího plánu:

Výrobní plán

Informace o tom, co by měla obsahovat výrobní část podnikatelského plánu, naleznete v článku Struktura plánu výroby podnikatelského plánu.

Obecné uspořádání místnosti pro masážní studio je zobrazeno na obrázku:

Po lezení po žebříku vstupují klienti masážního salonu do haly o celkové rozloze 7,6 m2. m., kde se setkají s administrátorem. K dispozici budou skříně pro vrchní oblečení a police s vyměnitelnými botami pro návštěvníky.

Dále zákazníci vstupují do čekárny, která se nachází v místnosti o celkové ploše 24 metrů čtverečních. Bude zde umístěno pracoviště správce, čalouněný nábytek a televize čekárny, stejně jako malá plocha vyhrazená pro odpočinek v pravé části areálu.

Tři pokoje o rozloze 18,3, 18,4 a 18,4 m2. s přilehlými koupelnami budou dány pracovištím masérů (dvě masážní stoly na kancelář). Každý pokoj bude vyzdoben v jednom ze stylů: indické, thajské a balijské, kde budou poskytovány masáže v přiměřených technikách.

Podle požadavků SES minimálně 8 m². a v místnosti s dvěma pracovníky - nejméně 12 m². V této místnosti budou splněny všechny požadavky. V budoucnu bude možné v každé kanceláři uspořádat ještě jedno (třetí) pracoviště.

Zařízení

Masážní stoly a křesla zakoupené pro studio budou vyráběny v Rusku. Tím se významně sníží náklady na pořízení a následnou opravu zařízení.

ne méně než 81 cm., stejně jako varná konvice a nádobí sada pro horké nápoje, jak vytvořit větší pohodlí masážní salon klientům plánované akvizici televizoru s úhlopříčkou. Kávovar bude k dispozici k pronájmu (zdarma) provedením dodání kávových zrn, čaje a další spotřební materiál pro přípravu nápojů.

Pracovní režim salonu

Vzhledem k tomu, že studio v manikúru bude pracovat v rezidenční čtvrti města, plán práce je naplánován denně od 9.00 do 22.00 hod., Bez přestávek na oběd a obědových přestávek. Hlavní tok klientů se očekává v ranních hodinách (po třídách jógy ve fitness centru o jedno patro níže), oběd a večer, stejně jako o víkendech a svátcích.

Pracovní den salonu trvá 13 hodin. Proto bude nutné organizovat práci dvou směn zaměstnanců (6 masérů a 1 administrátor).

Výrobní proces

Správce povinností bude odpovědný za vedení záznamů o zákaznících, jejich schůzích a drátách, o platbách v hotovosti. Kromě výše uvedených funkcí v administrátorské povinností bude zahrnovat prodej souvisejících produktů pro péči o pleť a aromaterapie, teplých nápojů k zákazníkům a zaměstnancům. Úklidové služby budou externě - přichází 3krát denně, budou zaměstnanci externí firmy provádět každodenní mytí podlah a koupelen a na týdenní a měsíční bázi - vlhkých čisticích skříní, parapetů, atd., Plus mytí oken.. Kromě toho bude s prádelnou uzavřena smlouva o pravidelném mytí ručníků, županů atd.

Zahraniční klienti (kteří mluví rusky na základní úrovni), kteří jsou vyzváni k práci z Indie, Indonésie a Thajska, budou přímo obsluhovat klienty. Všichni zaměstnanci mají na svých rukou vydaná pracovní víza a jsou daňovými rezidenty, a daně z mezd takovým zaměstnancům budou obdobné jako daně ruských občanů.

Zahraniční odborníci budou po dokončení masážní procedury s každým klientem odpovědni za úklid pracoviště a budou se připravovat na další zasedání.

Výrobní proces masážního salonu-studio se skládá z následujících hlavních částí:

 1. Předběžný záznam zákazníka na masáž na telefonu nebo přes sociální sítě a instant messaging, stejně jako přímé odvolání do salonu „v ulici“ zákazníka, pokud je volného času mistrů.
 2. Povinná připomínka zákazníků o době nahrávání v předvečer dne poskytování služeb a dvě hodiny před jejich zahájením (povinnost správce salonu).
 3. Přímé poskytování služeb vybraných ze všeobecného seznamu zahraničními mistry.
 4. Platba za masáž na recepci (hotovostní a bezhotovostní platba), případný nákup souvisejících výrobků.
 5. Psaní na další sezení.

Za účelem vytvoření nejpohodlnějších podmínek ve službě - na pokladně bude navíc na pokladně instalován bankovní terminál, který umožní zákazníkům platit za služby s bankovními kartami.

Náklady na služby a fixní náklady

Při zohlednění specifičnosti služeb masážního salonu (vysoký podíl nákladů na platy mistrů a ostatních zaměstnanců) nebude cena spotřebního materiálu významná - asi 5% z ceny ceny. V podstatě to bude: masážní oleje, krémy (podle typu masáže), jednorázové listy, prádlo na jedno použití atd.

Personální kompenzační fond (pevná část) bude měsíčně 107 000 rublů. Současně budou bonusy z objemu provedené práce (variabilní část) představovat 35% z celkových příjmů (od 5% u každého správce studia až po 30% u masérů). V takovém případě budou jednotlivé bonusy vypočítány přesně podle objemu služeb poskytovaných konkrétním specialistou.

Kromě odměňování za práci bude značné podíly na celkové výši nákladů obsazeny nájemné, platby za bezpečnost a služby - 45 000 rublů za měsíc, platba za účetní a úklidovou společnost (outsourcing) - 25 000 rublů. Všechny ostatní náklady (údržba pokladen, vybavení, čaj, káva atd.) Činí 13 000 rublů.

Daňové platby (UST) budou vypočítány na základě výše výnosů mínus výdaje (15%).

Marketingový plán

O tom, co by mělo obsahovat marketingovou část obchodního plánu, si přečtěte článek Struktura marketingového plánu pro obchodní plán.

Konkurence a umístění

Masážní salón se bude nacházet v nové rezidenční čtvrti města, kde převládají obchodní a elitní třídy. V docházkové vzdálenosti se nachází 1 salon krásy, který nabízí wellness masáž a 2 zdravotní zařízení. Nicméně žádný z nich neposkytuje masérské služby prováděné v asijských technikách (thajské, balijské, ayurvédské) - zde organizovaná firma nemá v rámci okresu konkurenci.

V salonu se očekává průměrná cenová hladina města, prodloužený plán práce (do 22:00), úzká specializace ve zdra- votní masáži v asijských technikách. Služby jsou určeny širokému publiku potenciálních zákazníků žijících v této oblasti, stejně jako návštěvníci nákupního a kancelářského centra a fitness klubu, který se nachází na patře níže.

Sortiment a ceny

Ceny masérských služeb jsou vypočítávány na úrovni průměru ve městě. Hlavní konkurenční výhodou ateliérů bude - přilákat zahraniční umělci (specialisté v národních masážních technik), kvalitu služeb, organizace pohodlí během léčby (aromaterapie, přítomnost koupelny v každé kanceláři, poskytující ručníky a župany, inhouse zábavu na televizní programy, časopisy, čtení, poskytující teplé nápoje při pobytu v čekárně).

Plánované podíly na prodeji podle druhů poskytovaných služeb:

 • Thajská klasická masáž - 25%;
 • Balijská klasická masáž - 25%;
 • Ayurvédská masáž - 25%;
 • Místní masáž - 15%;
 • Anticelulitidní masáž - 10%.

Ceny za služby budou přímo záviset na době procedury, klasických programech a anticelulitidové masáži - 800 rublů za hodinu, místní masáže - od 300 rublů. po dobu 20 minut. Zákazníci, kteří nakupují předplatné na 5 a 10 sezení, mají slevy 10 a 20%.

Plánovaný objem prodeje

Průměrná kontrola v salonu (při zohlednění slev na předplatné) činí zhruba 700 rublů za 1,5 hodiny pobytu (masáž + čas pro sprchování před a po odpočinku, odpočinek v čekárně). Se 70% pracovní doby každého velitele (6 klientů denně) se denní příjem plánuje na 25 200 rublů, což je zhruba 750 000 rublů měsíčně za měsíc.

Potřeba masážních služeb nemá výraznou sezónnost. Dynamika poptávky po masážních službách je uvedena níže:

Růst poptávky po masážních službách je zaznamenán v jarních měsících s vrcholem v březnu a dubnu, mírný pokles - v letních a podzimních měsících.

Díky své zákaznické základny z individuálního podnikatele - obchodní zakladatele, stejně jako plánované přijímání zahraničních odborníků, kteří mají zkušenosti v Rusku v prvním měsíci práce se plánuje získat 60% z odhadovaných příjmů s dalším 10% měsíčního zvýšení. Plánované ukazatele příjmů v prvním roce salonu jsou uvedeny v grafu:

SWOT analýza

Pro zajištění co nejpřesnějšího umístění masážního salonu byla provedena SWOT analýza pro otevření firmy.

 • Přítomnost iniciátora projektu v praxi administrativní práce v kosmetickém salonu;
 • Atraktivní práce v salonu zahraničních specialistů, kteří mají bohaté zkušenosti v této oblasti jak v zahraničí, tak v Rusku;
 • Nepřítomnost přímých konkurentů v mikrodistriku při poskytování masérských služeb s důrazem na asijskou národní technologii;
 • Umístění masážního studia v nové rezidenční čtvrti s obchodním a elitním třídním ubytováním a stavbou je již ve výstavbě.
 • Nedostatečná zkušenost vedoucího projektu s provozováním vlastního podnikání;
 • Konkurence z univerzitních kosmetických salonů a zdravotnických zařízení jako poskytování náhradních masérských služeb (lékařské atd.).

Pravděpodobná potíže, která mohou komplikovat rozvoj podnikání:

 • Možné otevření podobných masérských salónů v mikrodistriku;
 • Rotace zaměstnanců (ztráta části klientské základny v souvislosti s odchodem zahraničních specialistů do vlasti).

Příležitosti pro další rozvoj podnikání

 • Rozšiřte personál a zvyšte počet služeb poskytovaných instalací třetí masážní tabulky v každé kanceláři (+3 potenciální úlohy).

Reklamní strategie

Z pohledu přitahování klientů mikrodistrict - bude kladen důraz na venkovní reklamu (vytváření transparentu na fasádě budovy). Během prvních dvou měsíců práce budou na první návštěvě masážního salonu vytištěny slevy na slevu, jejichž šíření je plánováno na přilákání promotérů.

Prostřednictvím úsilí ředitele salonu - individuálního podnikatele se zapojením správců studia během pracovních hodin, bude zorganizováno přilákání potenciálních klientů do sociálních sítí a poslů. Má spolupracovat s několika centry fitness a jógy města pro výměnu klientské základny, vzájemné umístění propagačních materiálů.

Za účelem přilákání a udržení pravidelných zákazníků bude organizován prodej sezónních vstupenek na 5 a 10 zasedání masáže se slevou 10% a 20%. Vzhledem k tomu, že se neplánuje vytvářet předplatné karty osobně, jejich majitel bude schopen je přenést svým přátelům a známým, což pozitivně ovlivní příliv nových návštěvníků. Rovněž je plánována příprava dárkových karet.

Organizační plán

O tom, jak vytvořit organizační sekci, si přečtěte článek o struktuře organizačního plánu podnikatelského plánu.

Registrace podniků a zdanění

Pro podnikovou organizaci je iniciátor projektu registrován jako samostatný podnikatel. Jako daňový režim se volí ve prospěch zjednodušeného systému (UST). Vzhledem k tomu, že nájemci a zaměstnanci FOT budou tvořit většinu celkových příjmů, byla vybrána daňová opce ve výši 15% z výše příjmů mínus náklady.

Zaměstnanci

Celkový počet zaměstnanců masážního salonu (včetně individuálního podnikatele jako ředitele ateliéru) bude 15 zaměstnanců.

Současně se bude podílet 6 masérů a 1 správce při poskytování služeb (rozvrh 2 za 2 dny).

Organizátor podnikání bude pověřen funkcemi ředitele, účetní a úklidové služby poskytnou zaměstnanci outsourcingové společnosti. Bude také uzavřena smlouva o poskytování prádelny.

Personální harmonogram masážního salonu je uveden v tabulce:

Schéma podřízení v rámci personálu masážního studia:

Finanční plán

Jak sestavit finanční část, přečtěte si článek o struktuře finančního plánu podnikatelského plánu.

Předpoklady

Při výpočtu návratnosti masážního salonu byly zohledněny následující předpoklady:

 • Roční inflace činí 10% ročně;
 • Daň z příjmů - 15% z částky příjmu bez nákladů (USN);
 • Srážky, počítané z mzdového účtu - 34,2%.

Financování projektu

Investiční náklady na otevření masážního salonu budou pokryty úsporami jednotlivého podnikatele a peněžními prostředky vydanými bankou na úrovni 23% ročně po dobu 5 let spotřebitelského úvěru. Dluh banky je naplánován na měsíční splátky formou anuitních plateb.

Ukazatele návratnosti projektu

Klíčové ukazatele výkonnosti úvodního projektu masážního salonu:

Výpočty byly provedeny po dobu 10 let s roční inflací 10% ročně.

Příjmy projektu dosáhne bodu zvratu ve třetím měsíci ode dne otevření, nedostatku hotovosti během prvních 2 měsíců (asi 70 000 rub.) Budou hrazeny z úspor masážní salon otevření iniciátoru.

Analýza rizik

Splácení a ziskovost projektu jsou pro potenciální investory atraktivní.

Mezi hlavní rizika projektu patří:

 • Snížení příjmů obyvatelstva - přechod na úsporný režim má častěji za následek odmítnutí druhů služeb kosmetických salonů (zejména masáže). Vliv tohoto faktoru se snižuje kvůli umístění salonu v novém mikrodistriku s převládající budovou obchodní a elitní třídy.
 • Střídání zaměstnanců - odchod zahraničních specialistů do vlasti může vést k "stažení" určité části klientské základny, zvyklé na služby konkrétního mistra. Vliv tohoto faktoru by měl být snížen tím, že si uchováme zkušené odborníky kvůli vysoké úrovni bonusové složky mzdy, oficiální registraci zaměstnanců ve státě a poskytnutí všech sociálních výhod jim.

Závěry

Podnikatelský plán pro otevření masážního salonu přináší rychlou návratnost investic, krátkou dobu před dosažením bodu rovnováhy a minimální výši počáteční investice.

Získané ukazatele ziskovosti umožňují iniciátorovi projektu přilákat prostředky od potenciálních investorů nebo úvěrových zdrojů bank.

Vážení návštěvníci.
Můžete vidět výpočty podnikatelského plánu bez opuštění tohoto webu.

Podnikatelský plán pro masážní salon

Masáž - celá věda, jejíž základy téměř každý člověk dokáže pochopit, ale jen málo se stane skutečným mistrem. Totéž platí pro masážní salony - ve velkých městech rostou jako houby po dešti a kvalita služeb není zdaleka vůbec ve všech na slušné úrovni. Pokud jde o malé ruské města, jejich obyvatelé nemohou být zvláště vybráni - úroveň soutěže mezi masážními salónky v provincii je poměrně nízká, což nepřispívá ke zlepšení kvality masérských služeb. Podnikatelský plán masážního salonu s výpočty v tomto materiálu předpokládá organizaci této instituce na území malého města Ruské federace s počtem obyvatel nejvýše 300 tisíc lidí.

Chcete-li otevřít masážní salon slušné úrovně, podnikatel bude zpočátku potřebovat investovat nejméně 600 000 rublů - částka je poměrně nadměrná a je snadné získat půjčku od mnoha bank. Je ale lepší, samozřejmě, udělat bez kreditu a získat správnou částku z osobních úspor.

Shrnutí konceptu

Podnikání otevírání masážního salonu, jehož příklad je zde uveden, je registrován formou IP ve zjednodušeném daňovém systému (USN). Daňová sazba v tomto systému činí 15% rozdílu mezi výnosy a výdaji za vykazované období a postup pro vyplňování daňových přiznání nevyžaduje přítomnost odborného účetního v personálu. Pro poskytování služeb masáží musí mít podnikatel příslušné vzdělání a osvědčení, která potvrdí jeho právo získat licenci pro tento druh činnosti. Postup vydávání licence upravuje federální zákon "O licencování některých typů činností". Při registraci masážního salonu v oddělení FSN by měly být vybrány následující kódy OKVED:

 • 86.90.3 "Činnost masážních salónů".
 • 80.90.9 "Ostatní lékařské činnosti nezahrnuté do jiných skupin".

Seznam standardních služeb, které může poskytnout relativně malý masážní sál, je následující:

 • Obecná posilující tělesná masáž.
 • Akupresura jednotlivých částí těla, případně kombinovaná s akupunkturou.
 • Relaxační masáž.
 • Terapeutická masáž.
 • SPA-masáž.
 • Anticelulitidová masáž a zábal.

S rozvojem podnikání a náborem nových zaměstnanců určité specializace můžete výrazně rozšířit nabídku služeb. Například uspořádat thajskou masážní místnost nebo zajistit se sportovními organizacemi města a poskytnout sportovcům služby regenerační masáže. Ve skutečnosti existuje spousta typů a poddruhů masáže, stejně jako způsoby vývoje masážního salonu.

Kolik investovat do otevření

Materiálové náklady v první fázi uspořádání masážního salonu jsou rozděleny do následujících článků:

Hlavní položkou výdajů v první fázi masážního salonu bude nákup nábytkových zařízení a spotřebního materiálu, jejichž cena závisí na jejich kvalitě. Dále se bude muset investovat spousta peněz do opravy prostor a vytváření firemní identity. V tomto obchodě nejsou žádné drobnosti - je velmi důležité vytvořit pocit pohody a přátelské příležitosti poprvé návštěvníkům salonu. Návštěvníci by se měli chtít vrátit do masážního salonu vícekrát a následně se stali běžnými zákazníky. Vedle profesionality masérů hraje také situace v místnosti významnou roli při vytváření obrazu salonu.

Marketingový plán

Marketingové plánování, zaměřené na propagaci masážního salónu v provinčním městě, lze rozdělit na následující komponenty:

 • Umístění reklamy v různých tištěných publikacích regionu.
 • Venkovní reklama ve formě bannerů, pozvaní k návštěvě masážní skříně.
 • Vývoj webu s příslušným obsahem a jeho propagace SEO pro středně a nízkofrekvenční dotazy.
 • Vytvoření tematických skupin v populárních sociálních sítích s umístěním informací o cenách, službách a propagacích.
 • Vypracování systému bonusů a slev pro stálé zákazníky.

Průměrná návštěva masážního salonu v malém ruském městě bude asi 20 klientů denně. Průměrná částka, kterou utratí za masáž a související služby, je 700 rublů. Za 6 pracovních týdnů bude tedy měsíční příjem salonu bez běžných výdajů činit 350 tisíc rublů. Roční příjmy tohoto podniku budou kolem 4,2 milionu rublů.

Výrobní plán

Pronajatý prostor pro masážní salon by měl mít plochu nejméně 70 metrů čtverečních. metrů, dobře izolované a mají spolehlivý větrací systém. Musíte je rozdělit na následující "větve":

 • Recepce (hala) - 15 m2 metrů.
 • Dva pokoje pro masážní procedury - 10 "čtverců" každý.
 • Pokoj pro SPA masáž - 10 metrů čtverečních. metrů.
 • Správní kancelář má 10 metrů čtverečních. metrů.
 • Personální rekreační oblast - 6 "čtverců".
 • Koupelna - 4 m2. metr.
 • Užitná místnost - 5 m2. metrů.

Netřeba říkat, že je třeba přísně dodržovat všechna pravidla požární bezpečnosti a normy SanPiN v masážním salonu (instalace požárního poplachu je povinná).

Optimální program pro masážní salon je následující:

 • Úterý až pátek od 10:00 do 20:00.
 • Sobota-neděle od 9:00 do 18:00.
 • Pondělí je den volna.

Při výběru kvalifikovaného personálu masážního salonu by měla být věnována zvláštní pozornost. Maséři by měli mít specializované vzdělání a je velmi žádoucí, aby měli další osvědčení. Majitel této firmy by neměl zapomínat, že dobrá masáž může člověka postavit na nohy a špatná - naopak, strčte jej do postele neomezeně.

Tato tabulka obsahuje seznam zaměstnanců, kteří potřebují být zaměstnaní v masážním salonu:

Poznámka: Neinstalujte vysoký plat pro maséry a SPA-master - hlavní část jejich příjmů bude procento zákaznického servisu.

Níže je uvedeno vybavení, které musíte zakoupit pro masážní salon, stejně jako přibližný seznam nábytku a spotřebního materiálu.

 • TV v recepci.
 • Hudební centrum.
 • Pokladna a počítač.
 • Dva profesionální masážní stoly.
 • Židle a lavice.
 • Zařízení a "spotřební materiál" pro SPA procedury.
 • Ručníky, masážní oleje a podobně.

Výpočet příjmů a výdajů

Tato část podnikatelského záměru je věnována výpočtu materiálových nákladů a zisku z práce masážního salonu. V první tabulce jsou uvedeny všechny položky běžných výdajů, s nimiž bude podnikatel čelit.

Výtěžek masážního salonu v provinčním městě je vypočten v následující tabulce:

Výše uvedené výpočty ukazují, že čistý roční zisk z fungování masážního salonu po zaplacení 15% USN státní pokladně bude více než jeden milion rublů. Za měsíc masážní salón přinese podnikateli asi 90 tisíc rublů čistého příjmu - což je značná částka pro podniky působící v provinčním ruském městě. Podle toho bude ziskovost masážního salonu asi 26% a investice do jeho otevření budou splácet jen mírně více než šest měsíců.

Možná rizika

Pokud mluvíme o možných rizikových faktorech, které mohou ovlivnit vývoj masážního salonu, nejsou většinou kritické a snadno předvídatelné. Hlavní rizika jsou uvedena v následujícím seznamu:

 • Zvýšená konkurence v tomto segmentu trhu služeb, tj. Otevření masážních salónů s atraktivnější cenovou politikou a různými službami pro cílové publikum.
 • Nedostatek kvalifikovaných masérů, který může vést ke zúžení rozsahu masérských služeb.
 • Zvýšená pozornost kontrolních orgánů na činnost masážního salonu, jakož i pokuty, které mohou být uloženy za porušení některých požadavků SES a Rospotrebnadzor.
 • Snížení obecné míry solventnosti obyvatel regionu a v důsledku toho pokles poptávky po masážních službách.

Vlastní masážní salón, otevřený v provinčním městě, se může stát velice ziskovým podnikem a zdrojem mnoha problémů. Vše závisí na přístupu podnikatele k organizaci tohoto podnikání. Kvalitativní analýza trhu s takovými službami a prací zaměřená na maximální uspokojení současných potřeb cílového publika jistě přinese ovoce.

Jak otevřít masážní salon?

V každé zemi, v každém městě jsou masážní salony nebo malé místnosti velmi oblíbené. Za účelem otevření takové kanceláře je nutné sestavit obchodní plán pro masážní sál, aby bylo možné shromažďovat potřebné dokumenty. To je nezbytné k určení, jak rychle se investice vyplatí a jak rychle bude získán konstantní příjem.

Přesnější hotový podnikatelský plán pro masážní salon lze vypočítat pouze na místě, za ceny regionu, okresu, města, ve kterém bylo rozhodnuto otevřít masážní salon.

Masážní salon: marketing

V malých městech může otevření masážního pokoje přinést slušný příjem, o němž nelze říci o velkých městech, kde již existuje mnoho takových kanceláří.

Před otevřením salonu je třeba poskytnout informace o organizaci. Velkou důležitostí pro podnikání je umístění ve městě, odlehlost od hlavních konkurentů. Je třeba určit kategorii klientů: buď to bude VIP salon, nebo bude to cenově dostupné kabinet pro lidi s malým příjmem, kteří převezou většinu svých peněz do obchodu, aniž by přemýšleli o svém zdraví.

Podle odborníků však lékaři masér navštěvují masér v rámci 30% a 70% navštěvuje takové salony, aby se staraly o své tělo, tvář a pro relaxaci a relaxaci. Otevření salonu je proto lepší v oblastech, kde spívají elity.

Tento podnik musí být otevřen v prvním patře, stejně jako v obchodě. V ideálním případě každý masér potřebuje oddělený pokoj, ale ne méně než 8 metrů čtverečních, jak je vidět z dokumentů SES. Pokud zajistíte pár masáží (přítelkyně, manžela a manželka), pak dva klienti mohou přijmout klienty v místnosti s rozlohou 12 m². Pro masážní salon je dostatek prostoru o ploše 70-100 metrů čtverečních, podle počtu masérů, dalších odborníků, stejně jako recepce a správy. Je ekonomicky možné ne více než 5 pracovišť, je lepší otevřít masérny na několika místech.

Konkurenční výhody masážní skříně:

 • vysoká úroveň služeb zákazníkům;
 • individuální přístup ke každému návštěvníkovi;
 • stabilní přijatelné ceny;
 • příjemná atmosféra;
 • různé preferenční bonusové programy.

Přitahování zákazníků je možné v mnoha ohledech: "slovo z úst", přítomnost dobrého znamení na kabině, reklamy, letáky. Drahá reklama je obvykle neúčinná.

Jak otevřít masážní salon, co a jaké dokumenty potřebujete? Při organizaci této činnosti jsou vyžadovány následující dokumenty:

 • registrace tohoto podniku s daňovými orgány;
 • u některých typů masáží potřebujete licenci.

Licence je nutná k otevření ortopedického salonu. A v takové kanceláři je nutné zakoupit speciální ortopedické vybavení, které může internetový obchod nabídnout.

Masáže mohou být prováděny několika způsoby:

 • masážní a kosmetický salon (klasická lékařská, akupresura, thajské a jiné druhy masáží);
 • SPA salon (gel, čokoláda, med, hroznové zábaly, sůl, cukrové křupky) relaxujte, uklidněte tělo;
 • tepelná a kryoobservace, anticelulitidní masáž;
 • salonek pro relaxaci, relaxaci v bazénu, saunu (aromatický s přírodními ingrediencemi, extrakty a hydromasáž).

Zařízení pro masážní kabinet

Podnikatelský plán masážní instituce zohledňuje vybavení pro skříňky, materiály pro opravy. Musíte začít opravou prostor. Stěny, podlahy masážní skříňky by měly být hotové s dlaždicemi nebo pracími tapety, které jsou podle požadavků SES ošetřovány jednou týdně speciálním řešením. V masážní místnosti je povinné nastavení koupelny.

V obchodě se zdravotnickým vybavením nabízí široký výběr speciálních zařízení pro tyto kanceláře:

 • masážní stůl;
 • gauč (dostatečně 2-3);
 • police pro kosmetické výrobky.

Masér potřebuje esenciální oleje pro práci, pro běžnou masáž můžete použít olivový olej. Velkoobchodní prodejna může nabídnout levnější oleje, které nelze získat v maloobchodě.

Návštěvníci této společnosti potřebují rozkládat ručníky, přičemž 15 návštěvníků potřebuje 20 ručníků, které se denně umývají.

Specializovaný obchod může nabídnout velký výběr nezbytného nábytku. Na recepci tohoto podniku, v kanceláři, můžete umístit následující nábytek:

 • tabulka;
 • pohovka, křesla;
 • skříň;
 • pračka;
 • telefonní přístroj;
 • ručníky.

Personál masáží

Podnikatelský plán pro masážní salon nebo salon zahrnuje také náklady na zaměstnance. Úspěch salonu závisí na odborných pracovnících masáže, kteří pracují buď na směnách, nebo na zakázku. Najděte si dobrý masér, se svými stálými zákazníky, není příliš snadné, mohou provádět soukromou praxi nebo pracovat v jiném salonu. Jak najít dobré odborníky a co potřebují k nabídce je vážná záležitost.

Masér musí mít nejen evropskou, ale i orientální masáž, zlepší i svou kvalifikaci a obdrží potřebné doklady, které potvrdí jeho kvalifikaci.

Plat maséra je obvykle 30-50% nákladů na zasedání. Ve dne může masér podle zkušenosti sloužit 4 až 8 osobám.

Salon, kromě masérů, potřebujete 2 správce, účetního, který může pracovat na částečný úvazek, stejně jako čistič. Začněte práci skříňky spojením těchto funkcí s jedním zaměstnancem nebo s vlastním majitelem, ředitelem.

Splácení masáže

Masážní místnost během prvních pracovních hodin může počítat s 5-7 návštěvami zákazníků a po dvou až třech měsících práce je možné 7-10 klientů. Obvyklá masáž trvá 20-60 minut, odpočinek - až 1,5 hodiny. Přerušení mezi zasedáními je 20-30 minut. Po třech měsících, při plném zatížení, salon s pěti specialisty může sloužit až 25-30 zákazníkům.

Obvykle jsou na jaře poptávány masérské služby, v létě dochází k poklesu, v zimě a na podzim je obvykle průměrný.

Cena masáže závisí na typu a trvání a může se pohybovat od 600 do 3000 rublů.

Odborníci odhadují ziskovost masážního podnikání ve 20-40%. Splácení je možné do jednoho roku, nebo dokonce na kratší dobu, po dobu 3-6 měsíců.

Přibližný obchodní plán, jak otevřít masážní salon

 • hala 18 m²;
 • 3 masážní místnosti o rozloze 12 m² každý;
 • pokoj s koupelnou, hydromasáž - 11 m²;
 • pomocné místnosti (místnost pro odpočinek, ředitelství, WC) - 20 m2.

V kancelářích se nacházejí tři masážní stoly, v nichž pracuje pět masážních terapeutů, jejichž plat je 40% nákladů na procedury.

Příjem práce 5 masérů a provádění 15 procedur za den v průměru 1200 rbl. je 540 000 rublů.

Za rok je průměrný příjem salonu 6 480 000 rublů.

Výdaje na otevření masážního salonu (vše v rublech):

 • oprava prostor - 200 000;
 • masážní stoly (3x8000) - 24 000;
 • lehátka (2 × 3000) - 6000;
 • regály pro kosmetické výrobky (2х3000) - 6000;
 • nábytek (stůl, pohovka, křesla, šatní skříň) - 40 000;
 • pračka - 10 000;
 • telefon - 500;
 • připojení k telefonní síti - 2000;
 • ručníky - 2000;
 • znak je 10000.

Celkové náklady - 300 500 rublů.

Saldo zaměstnanců salonu za měsíc:

 • ředitel - 35 000 rublů;
 • účetní - 7000 rublů;
 • správci - 20 000 rublů (10 000 x 2);
 • maséři - 108 000 rublů;
 • čistší - 6000 rublů.

Celkové mzdové náklady - 167 000 rublů.

Celkové mzdové náklady za rok - 2 004 000 rublů.

Ostatní měsíční náklady:

 • pronajmout předpoklad - 68 000 rublů (800 x 85 m²);
 • výdaje na esenciální oleje, fondy SPA - 20 000 rublů;
 • další nepředvídané výdaje - 10 000 rublů.

Celkové ostatní měsíční výdaje - 98 000 rublů.

Celkem ostatní výnosy za rok - 1 176 000 rublů.

Celkové náklady za rok na masážní salon - 3 480 500 rublů.

Pokud je předmětem daně příjmy snížené o výši výdajů, pak podle čl. 346,20. Daňový řád Ruské federace, daň je 15%.

Daň bude v tomto případě 449 925 rublů.

Zisk za rok práce salonu bude 2 549 575 rublů.