Organizace pivovaru od začátku

V naší zemi je pivo velmi oblíbené a poptávka po něm stále roste. Většina fanoušků tohoto pěnivého nápoje dává přednost lahvovému pivu pro svou chuť a přirozenost. Vycházíme z toho, že otevření obchodu s pivem je stabilním příjmem s perspektivou růstu.

Jak můžete vydělat peníze na pivo

Na první pohled je snadná realizace myšlenky otevřít obchod s pivem. To je to, co vidíme, když jdeme na podobnou instituci: barový pult, kohouty, vitríny, cenovky. Ale když jste si uvědomili, že pivo je na úniku a plivnete do všech odstínů, můžete pochopit, že to není jen algoritmus "najít, koupit, prodat". Stejně jako každá jiná firma má řadu svých specifických vlastností, které je třeba studovat a plánuje otevřít pivo od začátku.

Zboží a služby

Pro úspěšné otevření piva je třeba zvážit možný sortiment zboží.

Existuje několik hlavních typů piva:

 1. Balené pasterizované. Vyrábí pivovary, v jejichž dosahu jsou zpravidla lehké odrůdy. Kvůli přidání konzervačních látek mají dlouhou trvanlivost.
 2. Rozlití "Alive". Produkt ruských pivovarů má přirozenou chuť a neobsahuje konzervační látky. Má příjemnou a bohatou chuť, ale krátkou trvanlivost.
 3. Balené pivo. Množství značek, sortiment pro každý vkus.

Pro úspěšný rozvoj pivovaru musí být nejméně 10 druhů pěnového nápoje. Nejlepší možností je sledovat poměr mezi tmavými a lehkými odrůdami a několika druhy dovážené produkce. Úspěšně doplňte seznam nefiltrovaného zboží, jablečného moštu, medoviny, třešňového piva. Můžete tak nejen doplnit sortiment, ale také přilákat kupující s originálními produkty.

Také musíte rozdělit dostupný sortiment do tříd: prémiové, střední a ekonomické. To vám umožní přilákat návštěvníky ke všem segmentům.

Nezapomeňte na doprovodné produkty piva:

 • sušené a sušené ryby různých odrůd;
 • matice;
 • čipy;
 • krekry;
 • speciální sýr;
 • squid, atd.

Odhadovaná přirážka pro pivo pro lahvování je od 40 do 100%, u svačinek asi 20 - 30%. PET balení je levná, za velkoobchodní cenu plastová láhev na 1 litr bude stát 6 rublů.

Důležité! Nový zákon rozhodl: od 01.07.2017 je prodej piva v PET-tare povolen až do 1,5 litru.

Relevance

Pivo může být bezpečně nazýváno sezónní, v teplé sezóně bude výnos přibližně o 40% více než v zimě. Mnoho obchodů v zimě pracuje ve větším rozsahu na snižování nákladů, přesto bude zajištěna ziskovost podniku za roční příjmy.

Mohou být problémy při organizaci podnikání, ale nebojte se o ně. Video je poskytováno prostřednictvím kanálu Moje firma.

Typy piva

Objemy budoucích prodejů přímo závisí na volbě prostor.

Existuje několik možností umístění obchodního místa:

 • kiosk s pivem;
 • specializovaný obchod;
 • sklad piva;
 • bar;
 • oddělení v supermarketu.

Každá z možností má své výhody a nevýhody.

Specializovaný obchod

Podnik pro začínajícího podnikatele je z hlediska nájemného velmi nákladný. Navíc musíte zvážit, že takový obchod pro přilákání zákazníků musí mít vhodný design uvnitř i vně prostor. A to vyžaduje značné investice.

Obchody pro plnění do lahví

Zde, vzhledem k velké konkurenci, je důležité vyzdvihnout například takové druhy piva, které nejsou v jiných obchodech. Navíc bottlingové odrůdy jsou oblíbenější než lahvové pivo i přes vysoké náklady.

Při organizaci pivovaru, kde je bar plánován dodatečně, je třeba vzít v úvahu náklady na registraci: sál pro hosty, pomocná místnost pro zaměstnance, toalety. Povolení je vyžadováno pro tento druh činnosti v příslušných orgánech.

Kiosky

Kiosk - nejdostupnější volba z hlediska nájemného, ​​ale za nepříznivého počasí budou zákazníci o řadu méně.

Oddělení v supermarketu

V supermarketu je vždy spousta lidí a potenciální kupci. Ale balené pivo, které se zde prodává v obchodě, vytvoří konkurenci. Proto je důležité sledovat ceny a vytvářet propagační nabídky.

Práce na povolení

Pivo pro franšízu je skvělý plán pro zahájení vlastního podnikání. Hotové obchody "na klíč" nevyžadují vývoj podnikatelského plánu a účetnictví všech výdajů / příjmů, vše je již započítáno. Zbývá pouze sledovat body stanovené ve smlouvě a rozvíjet podnik.

Popis a analýza trhu

Než otevřete podnik piva, musíte pečlivě analyzovat průmysl jako celek. Pro začátečníky, je třeba poznamenat, že majitelé těchto podniků, že otevření živých pivních obchodech vrchol již dokončených před 5 lety a je hlavním důvodem - komplikace z vládní kontroly průmyslu.

 • 2008 - od 12 r. až 21 str. na 1 litr;
 • 2012 - od 21 r. do 39 r. na 1 litr.

Prognózy pro příští rok: průmysl ztratí asi 5%. V průměru spotřeba piva v naší zemi od roku 2008 klesla o 70 litrů na osobu a rok. Ale bez ohledu na to, jaké pesimistické předpovědi analytici nastavili, je pivo stále nejoblíbenějším nápojem mezi Rusy.

Cílové publikum

Hlavním cílovým publikem obchodování s pivem jsou muži ve věku 18-60 let bez ohledu na finanční bohatství a rodinný stav. I při současné krizi a poklesu schopnosti platit občany má pivo vždy své vlastní publikum.

Pivo se prodává jak na drahých trzích, tak v malých obchodech. Ale pokud je první možnost určena pro bohaté kupující, pak druhá je přijatelnější pro osoby s průměrnými příjmy. Malý obchod je mnohem snazší otevřít. Stabilní, přestože je poskytnut malý proud kupujících. Nyní však bylo obtížnější vstoupit na trh. Zisková místa jsou již zpravidla obsazena a zákaznická základna bude potřebná.

Konkurenční výhody

Teoreticky je pivo podnikání lukrativní, ale v praxi majitelé tohoto podniku čekají na určité potíže. Například: další vlna krize nebo na ulici chladnou zimu, konkurenty nedaleko otevřela stejné obchody. Je důležité, že úroveň prodeje nejen neklesla, ale více - procento tržeb se zvýšilo. Pro úspěšné podnikání je nutné vzít v úvahu některé nuance.

Po otevření pivovaru je nutné dodržovat obecná doporučení pro propagaci, včetně dodržování loajální cenové politiky. Je také nutné úzce spolupracovat s dodavateli piva a oni zase o to mají zájem. Dodavatelé mohou nabídnout finančně výhodné pozice: prodej zboží za kupní cenu, instalaci systému účtování piva a tak dále.

Ale to vše je globální strategie. Hlavní taktická konkurenční výhoda může být propagace. Jedná se o ziskovou nabídku, která přiláká kupujícího.

Takové akce vyžadují finanční výdaje, ale je zaručeno, ziskovost: úložiště bude známa, bude informovat přátele a zákaznická základna se neustále rozšiřuje.

Propagace a reklama

Při organizaci marketingového přesunu a inzerce je třeba se zaměřit na specifika případu. Co je důležité v jedné oblasti, nemusí být užitečné pro pivo. Například reklama v médiích. Je to drahé a požadovaný účinek nebude.

Kromě samotného nápisu a interiéru obchodu je dobrým výsledkem venkovní reklama ve formě bannerů v blízkosti místa.

Objem prodeje je ovlivněn i názvem obchodu, měl by být snadno zapamatovatelný, originální a stručný.

Alternativně můžete při propagaci reklamy na megafonu používat zvukovou reklamu. Tato událost by však měla být pravidelná, jinak mohou obyvatelé sousedství napsat stížnost.

Šest kroků k úspěchu:

 1. Jasná vývěska a jméno. Potenciální zákazníci si takový obchod uvědomí i večer. Je žádoucí, aby označení bylo podsvícené.
 2. Personální problém. Ve slibu úspěchu - zdvořilý, pozorný a vyškolený personál.
 3. Reklama je pravda. Veškeré nabízené zboží musí být vysoké kvality. Pokud klient viděl reklamu, ale nedostal slíbenou, v blízké budoucnosti se o tom seznámí známí a dále - po řetězci.
 4. Systém karty. Bonusy a slevy na kartovém systému přilákají pravidelné zákazníky. U velkých obchodů s pivem je možné organizovat plastové karty a pro malou firmu stačí vytisknout karty s hodnotou slevy nebo bonusu.
 5. Internet. Sociální sítě jsou skvělou platformou pro reklamu. Stačí stačit několik příspěvků ve VC a lidé se o vás dozví. Můžete vyzvednout zajímavou propagační nabídku, propagaci nebo dokonce ochutnávku.
 6. Propagace a slevy. Díky slevám za některé produkty můžete přilákat mnoho zákazníků. Ale protože cíl je založen na vytváření zisku, můžete provádět akce v určitých dnech a časech, informujte lidi na bannery nebo na sociálních sítích.

Jak otevřít a co je pro to potřebné?

Chcete-li zahájit podnikání, potřebujete startovací kapitál, ale je obtížné určit konkrétní částku, vše závisí na regionu, formátu, umístění obchodu atd.

Ne všichni mladí podnikatelé mají finanční prostředky, ale nestojí za to, že by ztratili své plány na zahájení podnikání, existuje několik možností, jak se dostat ze situace.

Kde mohu získat peníze pro podnikání:

 1. Kredit. Při registraci bankovního úvěru musíte vypočítat všechna možná rizika v tomto podnikání a podniknout takový odpovědný krok pouze s plnou důvěrou v úspěch podnikání.
 2. Státní podpora. Pokud jsou splněny určité podmínky, může stát poskytnout finanční pomoc. Chcete-li to udělat, musíte být zapsáni do pracovního střediska pro nezaměstnanost, vypracovat obchodní plán, shromáždit potřebné dokumenty a předložit komisi k posouzení.
 3. Hledám společníky. Jedná se pravděpodobně o nejúspěšnější variantu, kde se vydělat peníze za podnikání, existuje nejmenší riziko. Můžete hledat sponzora pro projekt mezi přáteli nebo přáteli.

Dokumenty

Budoucí podnikatel musí rozhodnout o organizační a právní formě, zvolit si mezi dvěma možnostmi: LLC nebo IP. Sro bude výhodnější v tom smyslu, že stát zpřísní požadavky na prodej výrobků s nízkým obsahem alkoholu do období šetření. Například nyní jsou povinni vést záznamy a prohlášení o výši maloobchodu. Společnost také musí provést prohlášení, ale vše se děje podle zjednodušeného daňového systému.

Chcete-li otevřít podnik piva, potřebujete:

 • zaregistrovat IP nebo LLC;
 • pronajmout nebo koupit předpoklad s uzavřením smlouvy;
 • provádět registraci a smlouvu na pokladně;
 • získat povolení k obchodování v orgánech místní správy;
 • získat povolení veřejných služeb (požární inspekce, SES);
 • uzavřít pracovní smlouvu se zaměstnanci skladu;
 • vydávat zdravotnické knihy zaměstnancům.

Registrační postup trvá v průměru 5-10 pracovních dnů.

K získání povolení SES musí být stěny prostor dokončeny netoxickým materiálem, musí být instalovány nepropustné podlahy. Sklad musí být vybaven dobrým větráním. Hlavním kritériem hodnocení služby SES je čistota.

Aby bylo možné získat povolení při požární kontrole, je třeba brát v úvahu tyto požadavky:

 • přítomnost výstupního evakuace;
 • instruovat pracovníky o požární bezpečnosti;
 • evakuační plán, který se nachází na viditelném místě;
 • dobrá elektroinstalace;
 • jsou namontovány protipožární senzory.

Pokoj, design a umístění

Návrh místnosti může být odlišný, ale je lepší dodržovat standardní řešení. Nejlepší volba - interiér v českém nebo irském stylu. Kombinace dřeva a cihel bude dělat stylovou místnost a ztlumené osvětlení bude konečným dotekem.

Prodej piva je zisková vyhlídka, ale celá věc je, že mnoho podnikatelů to dlouho pochopilo. Současně konkurence není důvodem k "pohřbívání" svého podnikatelského nápadu. Potřebujeme gramotný a přemýšlivý přístup k podnikání.

Klíčovým faktorem pro podnikání v oblasti piva je umístění a nejlepší možností jsou spící výškové plochy, místa s živou pěší a automobilovou dopravou.

Pro začátek je možné začít s novými, postavenými spacími místy, kde jsou konkurenti buď malí nebo vůbec ne.

V tomto případě jsou výhody zřejmé:

 • mladí lidé často vstupují do nových budov;
 • velké procento potenciálních zákazníků na metr čtvereční;
 • pohodlí pro zákazníky, tak říkajíc obchod „po ruce“.

Chcete-li odhadnout hustotu konkurence v určité oblasti, můžete použít elektronickou kartografii, například "2GIS". Ale můžete to udělat sami: seznámit se s kontingentem obyvatel a jejich věkovou kategorií, úrovní prosperity.

Je důležité si uvědomit, že místo piva by nemělo být více než 100 m od nemocnic, škol, škol.

V souladu s federálním zákonem "o státní registraci nemovitostí" není sousedství v blízkosti těchto zařízení povoleno:

 • kulturní a sportovní organizace;
 • čerpací stanice;
 • vojenská zařízení;
 • stanic, letišť (místa hromadného přetížení lidí).

Prostor pro podnikání piva má být základem a je zapsán v registru nemovitostí.

Začátek nejlepším řešením bude malý pokoj o rozloze 25-35 metrů čtverečních. m. Část oblasti, asi 10 čtverečních. m, půjde do skladu. Náklady na pronájem takových prostor závisí na mnoha faktorech: město, vzdálenost od centra, zastávky a metro, s opravou místnosti nebo bez opravy. V malých městech s populací 100 tisíc lidí na pronájem bude nutné zaplatit asi 10-15 tisíc rublů měsíčně, zatímco v Moskvě taková místnost bude stát asi 100 - 150 tisíc rublů.

Výše nájemného za pronájem předpokládá zpravidla plnění obecních služeb.

Jak otevřít návrh pivovaru: jemnosti a nejdůležitější body organizace piva

V Rusku se více než 11% piva prodává za plnění v obchodech, malých prodejnách. Původ a rozsáhlý vývoj tohoto podnikání spadá do období 2008-2009, kdy v cyklu hospodářské krize se houby po dešti začaly objevovat obchody s relativně malým sortimentem. Pivo pro stáčení neprochází fází pasterizace, je charakterizováno živějšími a bohatšími aromatickými vlastnostmi než lahvové pivo. Proto každoročně vyhledává stále více obdivovatelů a také úspěšně činí mnoho podnikatelů, kteří v této oblasti budují podnikání.

Pivovarský průmysl se odvíjí od rychle se rozvíjejícího iv krizi - za posledních 20 let se tento segment rozrostl asi 6krát. Tento vývoj byl částečně usnadněn státem, což motivovalo ke snížení spotřeby silných alkoholických nápojů - koňaku, vodky apod. V důsledku toho ¾ alkoholu připisuje pivo. Také existuje tendence růstu bodů piva - to jsou samostatně stojící budovy a oddělení v nákupních a zábavních centrech.

Co potřebujete k otevření obchodu s pivy?

Před otevřením jakýkoliv směr v podnikání (například výrobu pěnových bloků doma), musíte počítat všechny základní a doplňkové náklady, analyzovat spotřebitelský trh, k posouzení úrovně hospodářské soutěže, kolik je otevřít obchod točeného piva, stejně jako rizika a nevýhody podnikání.

Algoritmus pro otevření skladovacího piva:

 • finanční výpočty, vypracování podnikatelského plánu;
 • otevírání a budování strategie rozvoje;
 • výběr formátu skladu pro otevření;
 • registrace souboru dokumentů o povolení;
 • hledání místa, uzavření nájemní smlouvy;
 • nákup vybavení;
 • výběr dodavatele a uzavření smlouvy o pravidelných dodávkách;
 • vyhledávání pracovníků, uzavírání pracovních smluv;
 • reklama;
 • otevření skladovacího piva.

Tip: prodej čepovaného piva - sezónní podnikání. Příjem v létě překračuje tento počet v zimě o 4-5 krát.

Vzhledem k tomu, že doba skladování živého pěnivého nápoje nepřesahuje 7 dní, je nutno během tohoto období zajistit prodej, takže produkt nemusí být zlikvidován a trpět ztrátami.

Doporučuje se začít s malými objemy - stačí 18-25 stupňů. Celý sortiment by měl být rozdělen na 4 sektory, z nichž každá by měla obsahovat 3-5 navržených variant opojného nápoje. Pro některé odběratele je důležité, kolik piva stojí, jiní jsou ochotni platit hodně, ale pouze za oblíbenou značku. Pečlivě analyzovat poptávku spotřebitelů, po 4-6 měsících může být rozsah upraven. O rok později má majitel jasný obrázek o tom, které odrůdy se prodávají lépe.

K dispozici je také napěněného nápoje by měly být nabízeny občerstvení. - Sušené ryby a chobotnice, suluguni sýr, uzené vepřové uši, chipsy, sušenky, ořechy, atd. To umožňuje zvýšit kontrolu dvakrát. Tam je výbornou alternativou pro začátečníky - otevřít pivní obchod povolení. V tomto případě bude součástí organizačních záležitostí hradí partnera, a budete mít možnost pracovat s známou značku a získat ověřený podnikových procesů diagram.

Otevřít návrh pivovaru: kde začít?

Doporučuje se začít organizaci podnikání při hledání místa. Umístění obchodu je klíčovým faktorem, který ukáže, zda máte zákazníky nebo ne.

Hlavní věc - otevřít místo s vysokou mírou průchodnosti. Obchody točeného piva jsou bodové - jsou na křižovatce rušných silnic, v blízkosti vchodů do supermarketů, supermarketů, stanic metra, to je místo s velkým množstvím lidí. Vzhledem k malé ploše, protože penový nápoj se prodává za účelem odjezdu, můžete rychle vrátit i ty nejdražší nájemné a dosáhnout stabilního příjmu již v tomto roce roku 2016.

Také existují body s malým počtem míst na principu hospody. Jsou umístěny na větší ploše a vyžadují instalaci baru a židlí.

Podle odborníků z pivovaru je poloměr pokrytí jednoho bodu přibližně 350-400 metrů. Je důležité, aby toto místo mělo vysoký stupeň průchodnosti. Pro výpočet je nutné vzít v úvahu obyvatele této oblasti i lidi, kteří procházejí.

Po výběru místa se musíte postarat o vzhled obchodu - objednat si jasný vývěsní štítek, umístit ukazatele. Neumísťujte obchod blízko konkurentů - jedná se o stejné body piva, univerzální kiosky, bary.

Vzhledem k tomu, že v každém městě je centrum přeplněné podobnými institucemi, spací plochy zůstávají vynikající možností ubytování. Jedná se o minimální počet soutěžících, relativně nízké nájemné a stabilní tok po celý den. Podle odborníků se studentská ubytovna, která se nachází poblíž, může zvýšit tržby o 30%.

Ale nezapomeňte na zakázané zóny, které zahrnují vzdělávací, zdravotnické a sportovní instituce.

Je nevýhodné otevřít obchod od začátku v blízkosti obchodních center a obchodních čtvrtí. Je nepravděpodobné, že někdo bude chtít koupit nápoj během pracovního dne, většina návštěvníků se objeví teprve po skončení pracovního dne. Prodejní automaty jsou v této oblasti relevantnější.

Supermarket se stane velkým soutěžícím, protože je snazší pro mnoho lidí nakupovat ve fľazích pivo při nákupu, než jít na jiné místo pro plnění do lahví. Kromě toho se na výstupu často nacházejí plnicí body. Pokud prodej v nich není uskutečňován vy, pak různorodost návštěvníků pomůže pouze odrůda odrůd.

Vybavení pro prodej pivovaru

Zařízení lze zakoupit samostatně nebo pronajmout - závisí na dostupnosti počátečního kapitálu a prognózování strategie.

Můžete uzavřít dlouhodobou smlouvu s konkrétním dodavatelem. Obecně platí, že většina distributorů dodává své vybavení, někdy se dokonce stará o reklamu a školení personálu.

Chcete-li otevřít sklad piva piva od začátku, musíte si zakoupit vybavení:

 • chladič - zařízení pro udržení stabilní úrovně teploty kapaliny (přibližně + 5 °);
 • Stojan na umístění litících jeřábů;
 • barový pult nebo čítač;
 • kontejnery pro přepravu a skladování - sudy;
 • sloupec - mechanismus pro lahvování nápoje;
 • odkapávací zásobník;
 • odpěňovače;
 • hadice;
 • Válce s plynem pro vytlačování tekutiny ze sudu;
 • tlakový reduktor pro tlakovou podporu;
 • chladicí komory;
 • vitríny pro prodej souvisejících výrobků - občerstvení, sušené ryby atd.

Registrace pivovaru

Seznam povolených dokumentů závisí na místě, kde se obchod uskuteční. Bez úplného balíku dokumentů nestojí za to, že by to mohlo být otevřeno, protože inspekční orgány je mohou rychle uzavřít, aby objasnily okolnosti, což vyvolá podezření mezi obyvateli okresu. Proto v den zahájení musí být veškerá dokumentace připravena - od zdravotní knihy prodávajícího až po přísné formuláře hlášení pro období šetření.

Hlavní seznam pro návrh obchodu:

 • povolení obchodovat s místní správou (pokud chcete otevřít bod na ulici);
 • povolení k prodeji (pokud plánujete otevřít místo v nákupním nebo zábavním centru);
 • závěry orgánů SES;
 • uzavření požární kontroly;
 • smlouva o pronájmu;
 • pracovní smlouva se zaměstnanci;
 • hygienická kniha pracovníků.

Majitelé většiny bodů tohoto formátu jsou registrováni jako jednotliví podnikatelé - registrační postup nebude trvat déle než 5 pracovních dnů a seznam dokumentů pro otevření PI je minimální.

Abyste získali povolení od hygienické a epidemiologické stanice, musíte použít zdobení netoxických nátěrů nebo dlaždic. Osvětlení by mělo být přirozené i umělé, podlahy - vodotěsné. Zásobník čepovaného piva by měl mít dobré větrání. Denně je nutné provádět mokré čištění, čistota je hlavním kritériem při analýze úřadů SES a při otevření kadeřnictví od začátku.

K získání povolení z požární kontroly musí být splněny následující požadavky:

 1. Přítomnost evakuačního východu, jehož dveře musí být otevřeny zvnějšku;
 2. dostupnost pokynů pro opatření protipožární bezpečnosti;
 3. uspořádat jednorázovou instrukci o opatřeních protipožární bezpečnosti pro všechny pracovníky;
 4. přítomnost evakuačního plánu a desek s číslem požární služby;
 5. přítomnosti detektorů požáru.

Také je důležité zaregistrovat pokladnu pro IP.

Jak udržet záznam v obchodě s pivu?

"Lidé nezkazují pivo... zničí účetnictví a prodeje lidí" - žertoval zkušené hráče na trhu s pivem.

Zásobník čepovaného piva je od začátku zcela novým objevem v oblasti prodeje. Pro usnadnění účetnictví se doporučuje vybrat automatizované počítačové systémy. Většina bodů od otevření automatizovaného obchodního vybavení, někteří kupují po vrácení startovacích nákladů.

Vlastník obchodu si musí vybrat program, který bude zaznamenávat provedené operace, zohledňovat příjmy a výdaje a vytvářet věrnostní program pro klienta.

Technologie prodávajícího:

 • přijetí objednávky od kupujícího;
 • plnění piva;
 • vyhledání objednané odrůdy z navrhovaného seznamu ve zvláštním programu;
 • Tiskové štítky;
 • přilepení štítku na láhev;
 • skenování čárového kódu;
 • vypořádání s kupujícím;
 • Zkontrolujte tisk.

Společnosti, které tyto procesy optimalizují a mohou být použity při otevírání a provozování zásoby čepovaného piva od začátku:

Návrh pivovaru

Vytvoření výčtu piva je důležitým bodem. Jen opravy a uspořádání nábytku není volba. Musíme vytvořit odpovídající atmosféru, která bude odpovídat koncipovaným subjektům a poskytne komfort návštěvníkům.

Mezi velkým počtem bodů piva ve vývoji designu je úkol - vyniknout z konkurence. Toho lze dosáhnout originálním a jedinečným interiérem, designem místnosti, celkovou stylistikou, dokončovacími materiály a příslušenstvím.

Chcete-li odpovídat specifikám obchodu, můžete zdobit pokoj v tmavých pastelových barvách, na stěnách použít dřevěný nábytek, umělou omítku. Důležitým prvkem návrhu je atribut. Mohou to být dřevěné sudy, tmavé dřevo, tematické obrazy, ozdoby na chmelení atd. Objasnění v takových místech je tlumené. Spravidla jsou paprsky odesílány do produktu a jiné rohy, interiér zůstává tmavý.

Také dnes se mnoho návrhových pivních prodejen ve vývoji designu odklonilo od hlavního tématu a otevřelo světlé prostorné pokoje s přídavkem červené, oranžové nebo modré barvy. V důsledku toho se místnost zdá vizuálně velká, je zde pocit čistoty a pohodlí. Velké okna, standardizovaný interiér a obrovské množství svítidel činí z prodeje točeného piva jasné, světlé a nezapomenutelné.

Velkou roli při vývoji návrhu nespočívá pouze v interiéru, ale také na vývěsní tabuli. Mělo by být lakonické, jasné a nezapomenutelné. V obchode můžete uspořádat originální nebo standardní ukazovátka, která bude lidem vést a povzbuzovat je k nákupu.

Jak podpořit návrh piva?

Při výběru reklamních a marketingových pohybů stojí za to, že vycházíme ze specifik podnikání. To, co je pro většinu oblastí relevantní, nemusí mít výsledky v oblasti piva. Například reklama v televizi, rozhlasu, umísťování reklam do tiskových médií bude drahá, ale očekávaný efekt nebude dán.

Vedle vývěsní štítky, designu interiéru a tematického designu může být venkovní reklama dobrým marketingovým pohybem - transparenty v oblasti ubytování.

Tip: je těžké uvěřit - ale i název prodejny piva ovlivňuje prodej. Je důležité přijít s krátkým, stručným a originálním názvem, který se rychle zapamatuje.

Zkušení hráči v obchodě s pivem skutečně volají zvukovou reklamu. Jakákoli akce nebo výhodná nabídka je oznámena cestujícím megafonem. Hlavním úkolem je provádět takové činnosti pravidelně, jinak by vás obyvatelé sousedních domů nenáviděli.

Všichni přistupují k problematice slev různými způsoby. Někteří odborníci nedoporučují distribuci diskontních karet "vpravo a vlevo", protože v zimě může obchod očekávat ztráty. Jiné populární body směle představují slevy a akumulační karty, které přitahují kupce.

Také marketingový problém lze řešit u dodavatele piva. Mnohé z nich nabízejí reklamní atributy s logem zdarma - mohou to být popelníky, pod sklenicemi apod.

Kolik stojí za otevření prodejního pivovaru?

Prahová hodnota výskytu bodu piva začíná od 300 tis. Rbl. Zahájení investic závisí na oblasti umístění, formátu obchodu, odrůdách dodávaného piva.

Zvažte přibližný obchodní plán pro otevření zásoby čepovaného piva od začátku:

 • registrace IP, registrace povolení - 10 tisíc rublů;
 • leasingové splátky - 40 tisíc rublů. za měsíc;
 • provádění oprav a dokončovacích prací - 80 tisíc rublů;
 • nákup vybavení piva - 180 tisíc rublů;
 • nákup první dávky zboží (pivo plus občerstvení) - 100 tisíc rublů;
 • reklama - 10 tisíc rublů;
 • Plat mzdy (2 prodejci) - 40 tisíc rublů.

Na základě výpočtů, aby se otevřel obchod s pivu od začátku, musíte strávit 460 tisíc rublů. Každý měsíc budou náklady činit asi 250 tisíc rublů.

To naznačuje, že příjmy za den by neměly být nižší než 9 tisíc rublů. Pokud je průměrná šeka 300 rublů, což je dost pro 30 zákazníků. Není to tak moc.

Je výhodné otevřít obchod s pivu?

Čerstvé pivo je oblíbeným produktem. Chcete-li otevřít obchod pro prodej od základů, je to skvělý nápad pro podnikání v malém městě a metropoli. Úroveň zvýšení se pohybuje mezi 50-100%.

Vzhledem k tomu, že podnikání je sezónní, můžete počáteční investice získat pouze za teplého počasí. Odborníci doporučují otevřít bod od začátku na jaře, takže na začátku léta byl obchod "na sluch". Počáteční náklady lze vrátit v první letní měsíci. V zimě je mnoho bodů jednoduše uzavřeno, protože případ se stává nerentabilním. V tomto případě je důležité si ponechat právo pronajmout prostory. Někdy je výhodnější zaplatit nájemné během pracovních měsíců, než začít vše od začátku a utrácet peníze na reklamu na novém místě.

Výpočet návratnosti projektu:

 • průměrná cena za litr piva je 60 rublů;
 • průměrný denní obrat (v létě) je 250-300 litrů;
 • průměrný měsíční obrat bude 450-540 tisíc rublů.

Jak je zřejmé z výpočtů, doba návratnosti projektu bude 1-1,5 letních měsíců.

Továrna na pivo jako podnik: recenze

Začátečníci a zkušení podnikatelé, kteří se podařilo otevřít obchod s pivovarnictvím od začátku, říkají kladné recenze. Většina z nich doslova "žila" své podnikání a vyzdvihla celou kulturu spotřeby živého točeného piva.

Doporučuje se, abyste se nebáli konkurence, která je nyní v každém městě dostačující. Pokud funguje tak velký počet bodů, je zde požadavek na produkt a nová místa můžete nalézt stisknutím tlačítka (na první pohled se zdá, že takové prostory neexistují) nebo nabídnout širší rozsah. "Bude to pivo - tam budou kupci," říká Sergej Rozhkov, majitel pivovaru v Jekatěrinburgu.

Je také pozoruhodné, že se mnoho podařilo otevřít podnikání bez vlastních investic. Pokud vytvoříte kompetentní obchodní plán a budete věřit v ziskovost projektu, můžete získat úvěr a rychle vrátit úvěr.

Zápornou zpětnou vazbu k této firmě lze získat pouze v zimě. Pokud se od listopadu do února (nejvíce krizového času) bod "jde na nulu" - zisk se splácí měsíční výdaje, je lepší neuzavřít místo. Pokud obchod funguje se ztrátou, může být činnost zastavena v krizovém období.

Uložte článek za 2 kliknutí:

Otevřete obchod s pivy - rentabilní podnik, pokud zodpovědně přistupujete ke všem organizačním problémům. Ziskovost projektu závisí převážně na volbě místa. Navzdory skutečnosti, že podnikání je v kategorii sezónní, vysoká poptávka v teplé sezóně může rychle zotavit počáteční investice a zajistit práci v zimních měsících. Je také důležité, aby organizace navrhla pokoj, obecný styl, přípravu a shromažďování povolení a hledání spolehlivého dodavatele.

Obchodní fórum

Stojí to za nákup hotových obchodů?

Guest_denisq7_ * 27. října 2015

Lidé píšou, prosím, zda si koupit hotový obchod s pivu? Možná už někdo koupil?

1. Co bych měl zkontrolovat, abyste si ověřili tento bod?

2. Jaké problémy mohou v tomto oboru existovat od roku 2016? Četl jsem, že změny zákona budou na alkoholu!

3. A psát, prosím, kdo má tento obchod, kolik tržeb je ztraceno v mimo sezónu?

První vprant se prodá za 200000, říká čistý zisk 50000r!

Další je možnost pro 600000r, říká čistý zisk 100000r!

Děkuji předem!

KITcmn 27. října 2015

Koupit disk pro 3500, v síti někde pro tuto firmu. Okamžitě se stane "mistrem guru".

Nyní, vážně,

Opravdu si myslíte, že teď v zimě je platný bod, který trval 2 až 4 měsíce. letní čas, neexistují pravidelní zákazníci, a navíc se snaží vparit v 1200% investice?

Všechna zařízení vám poskytnou společnosti piva, od vás pouze zařídit prostory a najít prodejce.

proč bych měl za to zabít 200-600 tyrů? Nechápu.

amd19 27. října 2015

Souhlasím s výše uvedeným. nah takový hotový obchod v zimě za peníze. Dodavatel piva vám poskytne vybavení. Od vás pár výkladních sklepů a voblo + pronájem za 2 měsíce. Poprvé stojíte u stroje a tam se už rozhodnete.

BaRaLGiN777 27. října 2015

99% hotových obchodů je nerentabilní, stane se, že po pěti rukou dostane bod předtím, než vůbec opustí místo.


Příspěvek upravil BaRaLGiN777 dne: 27. října 2015 - 13:25

Alexlu 27. října 2015

A co přesně "prodává" 200 a 600 tisíc rublů? Podle mého názoru v pivu bodů je ta nejdůležitější otázka, protože pochopit, s největší pravděpodobností dojít k závěru, že kvůli penězům budete seznámeni s manažery prostory a majitelů výrobců piva (nebo -lya). Vzhledem k tomu, že mnoho výrobců samo o sobě poskytuje jeřáby a další potřebné příslušenství k použití, může se ukázat, že za tyto peníze budete kupovat jen pult a několik reklamních bannerů.

Podle mého názoru ziskovost místa piva přímo závisí na průchodnosti místa, kde se nachází.

U druhé otázky je lepší požádat o právní poradenství - na 500-700 rublů. získat maximálně detailní a co je nejdůležitější, ne zastaralé odpovědi na všechny vaše otázky.

VEDMA 28. října 2015

na rozložení otvoru, pokud nechcete otevřít snack bar.

1. Pokoj není menší než 40kv s velkými okny + komora

2. reklama - asi 50tys (je to motor obchodu)

3. rybářská vitrína 40-50tys

4. stojan + falešná zeď-30tys

5. stoly stojící (bez židlí) 3ks-7 tis

Allexdubois 05 listopad 2015

Než si koupíte nějaký obchod, obzvláště obchod nebo pivo, musíte banálně polonit pár dní pro tento objekt. Na průchodnosti, při nákupu a dalších věcech se podívejte na přehled, jak je napsáno v jiném tématu, zjistěte, kolik balonů týdně používáte atd.

Jak otevřít návrh zásob piva

Pivo, a to zejména čepované pivo - užívá se neustálého a dokonce rostoucí poptávky. Proto má myšlenka rozvíjet podnik založený na popularitě tohoto nápoje mnoho šancí na úspěch. Hlavním úkolem je pečlivě přistupovat k procesu vytváření a uspořádání vašeho podnikání - zásoby čepovaného piva.

Statistiky ukazují, že růst spotřeby piva ročně v evropské části země roste o 10-13%. V běžném roce, a to navzdory hospodářské krizi, trvalý růst cen základních komodit a potravinářských výrobků (které se pěstují, podle různých odhadů, 6-40%), pivní ruské výroby - jediný produkt, který vykázala pokles průměrných cen na 4-6%.

Registrace podnikání a příprava potřebné dokumentace

Začněte své podnikání od začátku, musíte určit jeho organizační a právní formu. Obchod s tavícím pivem je možný jak ve stavu jednotlivého podnikatele, tak ve stavu LLC (zpravidla malé podniky velmi zřídka využívají formu akciové společnosti).

Registrace jako IP je poměrně snadná a levná, nicméně poslední změny v legislativě upravující obchod s alkoholem znesnadňují podnikatelům vést evidenci prodeje a Vyhlášeno.

Mnoho z nich si proto zvolí formu společnosti s ručením omezeným pro provoz malého podniku, ke kterému náleží prodejce točeného piva. LLC v každém případě a vedení a prohlášení a účetnictví implementace, ale nejčastěji uplatňují USN (zjednodušený daňový systém), úsporu daní z majetku a zisků a bez DPH.

Aktivity pro obchod s pivem není licencována (podle pravidel spolkového zákona № 171-FZ, 1995 „O státní regulace výroby a obratu lihu, alkoholu a výrobků obsahujících alkohol a omezení spotřeby alkoholických nápojů (pitná)“), nýbrž čtvrtletně musí být předložena prohlášení o maloobchodních tržbách pivo.

Navíc, před samotným zahájením obchodních činností, upozornit na místní oddělení Rospotrebnadzor (usnesení vlády Ruské federace z roku 2009). Pro nedodržení tohoto požadavku je správní odpovědnost stanovena formou pokuty.

Chcete-li otevřít obchod, musíte vyplnit řadu akcí:

 • zaregistrovat jako LLC nebo IP;
 • vyzvednout (koupit nebo pronajmout) místnost pro obchod;
 • zaregistrovat pokladnu;
 • získat povolení k obchodování v místní správě, oznámit zahájení činnosti;
 • přijímat závěry auditních organizací (především SES, Gospozhnadzor);
 • zvedněte personál, vydávejte mu lékařské knihy.

Souběžně s prováděním popsaných postupů je možné hledat dodavatele výrobků, uzavřít smlouvy bez odkladu k zahájení obchodních činností.

Je pravda, že nezapomeňte, že si můžete založit svou vlastní firmu tím, že zakoupíte franšízu (právo obchodovat pod jednou z nejznámějších značek). V takovém případě bude kupujícímu franšízy poskytnut hotový obchodní plán, školení zaměstnanců, rozvinutá dodavatelská základna.

Jedna z variant franšízy takového prodejního místa je navržena v následujícím videu:

Výběr, zakoupení franchisingu nebo organizování obchodu s lahvovým pivem od samého začátku zůstává pro podnikatele sám.

Požadavky a doporučení pro místnost a její umístění

Při otevírání obchodu je třeba poznamenat, že prostor v místnosti by neměl být menší než 40-50 metrů čtverečních. metrů, protože by měla zahrnovat oblast služeb zákazníkům a umístění baru (s lahví). Vyžaduje se přítomnost toalety, náhradní východ, místo pro vykládku zboží a parkování auta.

Dobrá volba pro návrh pivního skladu je považován za jednu ze dvou možností:

 1. Prostory k pronájmu (část náměstí) v nákupním centru nebo ve velkém supermarketu, kde návštěvníci nejen ocení a ochutná pivo, ale také si odvezou nákup.
 2. Vlastní pokoj nebo budova (zde je důležité vybrat správné místo pro obchod).

Vážně, člověk by měl přistupovat výběr místa S potravinami: v rezidenční čtvrti pracovat tiše a místní obyvatelé budou dělat trvalé klientské vlákno, zatímco v přeplněných místech zisk podstatně vyšší, ale měla by být připraveni na velké a nerovnoměrné časem a příliv zákazníků k častým konfliktům nebo šeků.

Současně je třeba mít na paměti, že podle zákona o regulaci obchodu s alkoholem, je povoleno:

 • v stacionárních předmětech (nikoli v stáncích a kioscích);
 • ve vzdálenosti od zdravotnických a vzdělávacích zařízení (určitá vzdálenost je stanovena místní správou);
 • nikoliv na území stanic a míst přetížení;
 • v určitém časovém období (u piva - od 8 do 23 hodin).

Nákup zařízení a inventáře

V případě nákupu povolení k nákupu vybavení a vybavení, stejně jako uspořádání místnosti nemusíte mít strach: majitel franšízy to vše sám.

Pokud se zásoba čepovaného piva otevírá od začátku a nezávisle, podnikatel má na výběr:

 • Konečně smlouvu s dodavatelem piva (může to být místní výrobce nebo výrobce sítě). Solidní dodavatelé nabízejí vedle správného piva také bezplatné vybavení (nebo vybavení k pronájmu za rozumnou cenu);
 • Nákup novou sadu zařízení (nejlépe při instalaci a následné údržbě);
 • Leasing zařízení.

Co přesně zvolit, každá řeší nezávisle, počítá výdaje a porovnává se s dobou návratnosti.

Dodavatelé piva a sortiment skladu

Tavné pivo na litr je poněkud dražší než obyčejné lahvové pivo, ale vždy má své věrné spotřebitele. To je považováno (a často je) živým, přirozenějším produktem. A doba trvanlivosti je krátká.

Proto, nemůžete dělat velké zásoby výrobek, aby nedošlo k jeho znehodnocení a aby ho nevyhazoval. Proto by sortiment neměl být příliš velký, ale spíše široký.

Doporučeno spolu s dobře známými značkami piva, aby udrželi značky malých, možná místních výrobců. Pak bude mít kupující možnost zakoupit si výrobek, který každý ví po mnoho let a vyzkoušet něco nového.

Dalším kritériem, podle kterého je sortiment skladu sestaven, je plocha haly: 5-6 metrů čtverečních ubytovat 5-6 jeřábů. Pokud je obchodní plocha 15 metrů, není vhodné držet více než 15-18 druhů nápojů.

Neopovrhujte dostupnost občerstvení na pivo a množství baleného a konzervovaného piva kromě plnění do lahví.

Důležité aspekty návrhu

Důležitou etapou podpory pivovaru, která by se neměla zanedbávat, je reklamy a designu.

Interiér skladujte nevyžaduje speciální vylepšení, takže stačí provést kosmetické opravy a vyzvednout pohodlný a odolný nábytek. Je-li to možné, můžete pozvat návrháře k vytvoření vlastního stylu, ale nejprve to můžete udělat bez něj.

Bez ohledu na to, jak nádherný design a interiér nebyly vytvořeny, je to nutné udržovat čistotu a pořádek uvnitř obchodu a na sousedním území, aby se nestal nepřátelským číslem 1 pro okolní domy a obyvatele mikrodistriku. Návštěvníci by měli mít vždy přístup na toaletu a tam jsou také místa pro kouření (možná ne v samotné místnosti).

S ohledem na reklamy, praxe ukazuje, že následující typy piva jsou nejúčinnější pro točené pivo:

 • vnější (sloupy, znaky, bannery umístěné v prodejně);
 • hlasová oznámení v nedalekých významných obchodech a nákupních centrech;
 • letáky a reklamy;
 • slevové karty pro běžné zákazníky.

Nezapomeňte na reklamu, která může poskytnout velké distributory piva (popelníky, stojany a hrnky, značky, deštníky atd.). Takové produkty jsou často poskytovány zdarma nebo za velkou slevu.

Nábor zaměstnanců

Výběr pracovníků je důležitou etapou propagace vašeho obchodu. Práce v pivovaru vyžaduje určitou dovednost. Pokud jste si zakoupili franšízu, bude personál školen na kurzy zdarma, s ohledem na specifika majitele značky.

Pokud se obchod otevře od začátku - majitel je lepší najmout kandidáty s málo zkušeností, projevující zájem o spolupráci. V takovém případě nebudou pracovníci příliš obeznámeni s předchozími zkušenostmi a bude snazší přijmout nové pokyny vedení.

Minimální stav úložiště by mělo obsahovat:

 • barmani (alespoň dva, protože se musí navzájem změnit);
 • číšníci (v případě potřeby);
 • čistič.

Správa a nákup zboží zpravidla zpravidla provádí sám majitel a pro účetnictví můžete pozvat odborníka na outsourcing (nebo na částečný úvazek).

Stručný obchodní plán

V průměru je podpora obchodu ve středně velkém městě (300 až 700 tisíc lidí) bude vyžadovat:

 1. Pronájem prostor od 1,5 tis. Rublů. na čtvereční metr;
 2. Vybavení k pronájmu od 20 tisíc rublů měsíčně (v některých případech zdarma od hlavních dodavatelů);
 3. Náklady na kosmetické opravy ze 100 tisíc rublů;
 4. Pokladna z 20 tisíc rublů;
 5. Nábytek pro hala od 80 tisíc rublů.

Kromě toho je nutné platit platy zaměstnanců, inzerovat a samozřejmě koupit pivo (od 50 tisíc na šarži).

Přinejmenším, je nutné investovat z 300 tisíc rublů, v závislosti na nákladech na pronájem v konkrétním městě, řada dalších faktorů. Samozřejmě, ve velkém městě bude nárůst nákladů mnohem vyšší.

K minimalizaci rizik se mnoho lidí obrací střediska podpory podnikání, prakticky v každém regionu a poskytovat pomoc při rozvoji malých podniků. Získáte tak grant, který vám pomůže rozvíjet vaši obchodní, právní a účetní podporu. K získání podpory je zpravidla třeba vypracovat obchodní plán a prezentovat myšlenku podnikání jako slibnou.

Příklad otevření takové instituce je popsán v následujícím videu:

Úskalí vlastnictví takového obchodu

Uspořádání obchodu nevyžaduje velký kapitál a brzy se vyplácí. Ale přes nepopiratelné výhody tohoto podnikatelského nápadu existuje několik úskalí, které je třeba při jeho implementaci vzít v úvahu.

Vlastnosti Obchod s tímto produktem:

 1. Pivo pro lahvování - sezónní zboží. Výnosy v teplé sezoně o polovinu stejně jako průměrný roční. V mimosezónním prodeji klesají, ačkoli pravidelný spotřebitel stále zůstává věrný jeho nápoji. Existují případy, kdy v zimě bude nutné pracovat pouze na běžné výdaje.
 2. Požadováno trpělivost trpělivosti, vydávat potřebná povolení a dodržovat právní předpisy (obchod s alkoholem, dokonce i nízkým stupněm, je přísně regulován a kontrolován);
 3. Pokud se ukáže, že se místnost nachází neúspěšného místa (vedle instituce pro děti, například) se bude muset pohybovat.

Mohou existovat další překážky a potíže, ale zisk nezíská ti, kteří nic neudělají. Pokud se přiblížíte organizaci pivního skladu inteligentně a obezřetně, investice budou splaceny do šesti měsíců. Nicméně je žádoucí otevřít v teplé sezóně, kdy prodej nápoje je trvale vysoký.

Naučte se JAK. Místo užitečných rad a zajímavých informací

Jak otevřít návrh zásob piva

Nová sféra v podnikání, která rychle přichází na vrchol, je prodej nápojových nápojů a stále více lidí se chce dozvědět, jak otevřít obchod s čepovanými pivy od začátku.

Pojďme upřímně řečeno, takže to bude úplně od začátku, pravděpodobně nebude fungovat. Nemůžete jít do obchodu a aniž byste dali peníze, abyste dostali jídlo. Je však obtížné si představit podnik, který vyžaduje méně investic než točené pivo, a řekneme vám, jak ho otevřít a investovat minimálně.

Kolik si můžete vydělat v prodejně piva?

Váš osobní příjem z litru piva bude asi 40% až 50%. To je velmi cool! Například u většiny potravinářských výrobků je přirážka pouze 10% až 20%.

Samozřejmě záleží na vás. Z místa, které si vyberete, od toho, jak budete komunikovat se zákazníky, z piv, které si objednáte. Ale řekněme, v jednom obchodě s pivu, za jeden rok je celkově možné vydělat čisté 100 000 až 200 000 rublů. Podle standardů z roku 2016 a s největší pravděpodobností od roku 2017, 2018, 2019 to jsou velmi dobré peníze. Tam jsou také ti, kteří vydělávají za měsíc 350 000 rublů, ale k dosažení této úrovně budete muset slušně zkusit a investovat celou duši.

Pros pro otevření skladovacího piva

Pojďme trochu přetaktovat váš zájem o tento obchod a mluvit o výhodách.

 • Dostupné maloobchodní vybavení, které je částečně zajištěno dodavatelem piva.
 • Vysoký čistý zisk.
 • Pivo je jedním z nejoblíbenějších produktů, které lidé pořád ještě přijmou, i přes nejrůznější krize a další.
 • Malá skupina zboží pro nákup. Možná si myslíte, že to není plus, ale marně. Faktem je, že pokud jste se rozhodli otevřít malý obchod s potravinami, budete muset koupit dostatečně velkou skupinu produktů, které bude vyrábět, kdo byl u konce, něco jiného, ​​a vše, co je třeba mít na skladě. Existuje pocit, že stejně jako vy získáváte, ale všechny vaše peníze jsou v oběhu. U lahvových nápojů je situace jednodušší. 10 - 12 pint různých odrůd, nugety a lahvového piva v zásadě ne tolik od něj a je snazší cítit své osobní příjmy.
 • Nízká úroveň nákladů při vstupu do firmy.
 • Doba rychlé návratnosti.

Existují také nevýhody

 • Čerstvé pivo kazí rychle (7-10 dní)
 • Můžete obchodovat pouze do 23:00 a osoby starší 18 let

Další důležitá informace!

 1. Chcete-li prodat točené pivo, nepotřebujete licenci na alkohol
 2. IP může prodávat točené pivo
 3. Budete muset s EGAIS nahrát informace o objemu nákupů.
 4. Pro obchod s tahovým pivem (a pivem obecně) by velikost vašeho pokoje měla být nejméně 50 metrů čtverečních. metrů. Nemusí to být obchodní síň, v 50 m2 metrů může vstoupit do celého prostoru spolu se skladištěm.
 5. Je lepší otevřít pro sezónu (léto). Perfektním počátečním měsícem pro tento obchod je března-duben.

Co je zapotřebí pro prodej piva a nápojů.

Místnost pro prodej pivovaru.

Nejdůležitější je, že vybrané prostory by neměly být umístěny v kulturních budovách, školách a školkách, na čerpacích stanicích, stanicích, vojenských zařízeních a sportovních zařízeních.

Podíváme se na nejoblíbenější možnosti pronájmu místnosti pro dávkovače piva:

Pronájem formátu obchodu s potravinami doma nebo v obchodech s potravinami - 40 000 rub měsíc

Pronájem produktů řetězce - 80 000 rub měsíčně

Vyhrajte obchodní prostor od vlády Moskvy - 60 000 rublů měsíčně + opravit 500 000 rub

Je zřejmé, že citace jsou relativní a zprůměrovány, ale každou možnost zvážíme podrobněji.

Pronajmout ve formátu obchodu s potravinami doma nebo v obchodech s potravinami

Mnoho majitelů obchodů ve formátu v blízkosti domu, nevadí pronájmu pár metrů čtverečních k pronájmu. Na vás poprvé více než dost bude 5 - 10 metrů a může vás stát 30 000 - 50 000 rub. za měsíc. K dispozici je také hromada deli, ve které si můžete také pronajmout ukázkovou místnost se stejnou cenou.

Klienti této možnosti, to je malá cena.

Nevýhody, ne vždy velkou průchodnost, mohou být potíže s instalací znamení a budete vždy hostem uvnitř někoho jiného.

Pronájem v obchodě s potravinami

Pyaterochka, Magnit, Lenta, Seventh Continent a další aktivní leasingové metrů čtverečních u vchodu a také často instalace oddělení s točeným pivem.

Jste prakticky zajištěni vysokou přeshraniční dopravou, avšak tato možnost bude stát hodně. Je možné, že taková možnost stojí 60 000 - 90 000 rublů. za měsíc.

Vítězství v maloobchodním prostoru od vlády Moskvy

Na tomto obrázku vidíme, že místnost o rozloze 57 m2, v centru Moskvy, stojí 367 000 rublů. za rok, nebo 30583 rublů za měsíc. S včasnou platbou je vám místnost 10 let.

Moskevská vláda je připravena přidělit obchodní prostory po dobu 10 let a stojí za to říkat, že se někdy vyskytují velmi dobré možnosti. Hlavní věc je platit včas.

Většina těchto prostor je však v hrozném stavu a vyžaduje opravu. Vzhledem k tomu, že pro obchod s pivem potřebujete nejméně 50 metrů čtverečních. metrů, opravy budou stát nejlépe 1 000 000 rublů. Nicméně, pokud vybrané prostory nejsou zabity v koši, existuje šance na splnění ceny 500 000 rublů.

Dalším plusem této možnosti je to, že odstranění místnosti tímto způsobem, pro potřeby zásoby piva, je dost bohatý na 20 m², zbytek prostoru může být podnájem.

Zařízení a nábytek pro čepování piva

Možná to pro vás bude úžasné, ale pro točené pivo není vůbec nutné kupovat vybavení. Nejčastěji vám to poskytne dodavatel piva. Každý má různé podmínky a vybavení, ale je docela možné najít dodavatele s velmi zajímavými nabídkami. Ano, mimochodem instalace tohoto zařízení zajišťují i ​​dodavatelé piva.

Budete muset sami nakupovat nábytek. Pokud otevřete síťový obchod, pak musíte splnit stanovené standardy kvality, tato možnost může létat do hezkého penny. Pokud nejste závislí na sítích, pak poprvé můžete udělat jen jeden regál, na kterém budou umístěny jeřáby.

Můžete vyhledávat na internetu a najít několik návrhů, kde pro vás během týdne vytvoříte hotovou sadu veškerého potřebného nábytku. Je možné, že taková možnost stojí 50 000 - 100 000 rublů.

Nicméně, aby se maximalizovaly úspory, existovaly i případy, kdy se právě nakupovaly desky na stavebním trhu a nezávisle, v garáži, byl vyroben pivní stojan ručně. Zde vše závisí na vás, ale je celkem realistické udržet se v rozmezí 20 000 - 30 000 rublů.

Pivo v kegách

V průměru jeden sud s kapacitou 50 litrů, budete zvládat v letech 2000 - 3000 rublů, drahé odrůdy jsou přirozeně dražší.

Nejprve u malého skladu piva bude k dostání 6 - 7 jeřábů + 2 - 3 jeřábů pro kvass a limonádu. Budete také muset koupit hady. Hromada hadů, že maloobchod v obchodě stojí 80 rublů, ve velkoobchodě stojí 60 rublů.

Celkem za samotné pivo a zboží, které odjedete v oblasti 30 000 - 35 000 rublů.

Kolik bude stát za to, že vytvoříte návrh prodejny piva?

A nyní pojďme počítat možnost s nejnižšími možnými náklady.

Představte si, že jako prodejce pracujete sami a nepoužíváte služby najatého personálu. Pokud nemáte příležitost stát za pultem, musíte prodávajícímu prodat další 25 000 rublů měsíčně.

Je lepší okamžitě vzít v úvahu nájemné několik měsíců předem. Přibližná doba návratnosti zásoby piva je 3-6 měsíců. Dobře, řekněme, že všechno pro vás bylo dobré a vy jste šli na místo, kde jste začali platit za pronájem, již za třetí měsíc.

Registrace jednotlivých podnikatelů - 10 000 rublů

Pronájem - 120 000 rublů (3 měsíce)

Rack - 25 000 rublů

Nákup - 30 000 rublů

Celková částka se přibližně rovná 185 000 rublům. Budeme to zaokrouhlovat a přidáme nějaké nezúčtované výdaje a získáme 200 000 rublů.

Z pohledu vytváření vlastního podnikání je 200 000 rublů penny. Ano, takové peníze nejsou na cestě, ale jakou kouli si pamatujete, kde by vstupy stály méně peněz?

Dnes je snad nejlepším nápadem otevřít prodej piva. Můžete si vzpomenout, jak se v polovině nultého roku stala oblíbená turistická oblast a cestovní kanceláře byly otevřeny všude. Bylo otevřeno mnoho malých soukromých agentur, z nichž některé byly brzy uzavřeny a někteří i nadále poskytují svým majitelům i dnes. Nyní asi stejný, vládne na trhu s nápojovými nápoji. Všude, kde jsou otevřeny prodejní místa pro točené pivo, některé z nich budou uzavřeny, nemohou vydržet konkurenci, jiné se po mnoho let stanou silným obchodem. Obzvlášť podnikatelé se budou moci rozvíjet v síti a konkurovat stávajícím síťovým společnostem. Takže - že musíte zachytit okamžik!