Obchodní činnost: nástrahy a funkce

Tento způsob obchodování, stejně jako prodej zboží nebo služeb na dálku bez účasti prodávajícího, již dlouho získal své fanoušky a následovníky. Navzdory rychlému růstu obratu prodejních automatů a poměrně rychlé návratnosti podnikání se v Rusku jen zrychluje. Hlavním důvodem je nedostatečně rozvinutý mechanismus zahájení prodeje.

Koneckonců, kromě samotného prodejního automatu, začínající podnikatel potřebuje:

- určit rozsah zboží prodávaného tímto strojem.

- vyberte umístění stroje na základě navrhovaného sortimentu - to značně určuje četnost návštěv stroje a tím i zisk.

- najít spolehlivého a důvěryhodného dodavatele, jehož vztah nejenže podpoří podnikání a zvýší zisky, ale také povzbudí další rozvoj.

Obecně se začínajícím podnikatelům doporučuje instalovat a vybrat stroje z výpočtu jednoho stroje pro 80-100 potenciálních zákazníků. V každém případě jsou to výpočty velkých měst, neboť v malých osadách může být počet lidí i počet strojů odlišný. Nemůžete na to zapomenout ani o nuanci tohoto typu stroje. Například v Rusku existuje jen málo automatických zařízení pro prodej kondomů, zatímco na Západě jejich počet roste. Pokud jde o prodejní automaty na prodej suvenýrů a baterií, jejich počet v Rusku může být počítán na prstech.

Zvažte také skutečnost, že prohlášená ziskovost a rentabilita podnikání je do značné míry proměnlivá, to znamená, že je silně spojena s schopností obyvatel platit (pokud mluvíme o malých městech). V malých městech je obtížnější "manévrovat", pokud jsou konkurenti. Z výhod, na rozdíl od obchodu, který získává určité cílové publikum, a obyvatelé se zdráhají změnit své zvyky, prodejní automat může být snadno přemístěn do obchodu, v němž je již vytvořen tok zákazníků. A nemusíte experimentovat s přitahováním zákazníků, jen pracujete na již vytvořeném toku zákazníků.

Úskalí vendingu

Před otevřením své vlastní podnikání, samozřejmě, chci, aby vše, co je možné, a dozvědět se nejen o výhodách, ale i teoretické nevýhod.

Takže, co by mělo být připraveno pro začátečníka?

V první řadě budete muset najít dobré místo - to je základ pro úspěch ve vendingu. A samozřejmě, bod s velkým množstvím dopravy a příjemnými nájemnými náklady "na vás nebudou padat z oblohy." Bude třeba hledat, a s pronajímatelem - vyjednávat.

Za druhé, budete se muset naučit základy účetnictví a porozumět normám daňových plateb. Můžete však být potěšeni skutečností, že tato položka je naléhavá pro jakékoli podnikání.

Zatřetí, dovolená musí být zapomenuta - přinejmenším zpočátku. Tak dlouho, dokud nebudete mít vlastní tým důvěřuje zaměstnanci jsou nuceni cestovat do závady, pravidelně mýt stroje a rovnoběžně se učit sami provádět opravy, udržovat vztahy se zaměstnavatelem (pokud se rozhodnete zůstat na svém pracovišti) a rozebrat přání zákazníků (i když jsou vzácné). Pamatujte, že pověst je všechno!

Ale je tu uklidňující zprávou - tato úskalí je možné se vyhnout, pokud nechcete spěchat do bazénu s hlavou a první studie radu zkušených prodejců.

Přihlaste se do našeho mailing listu, v němž jsme shromáždili nejdůležitější a naprosto vyčerpávající informace, které vám umožní rychle otevřít své podnikání bez fantastických úsilí a se zárukou úspěchu!

 • Jak najít výhodný bod;
 • Jak jednat s pronajímatelem;
 • Která nájemná je výhodnější;
 • Jak vyřešit právní problémy;
 • Jak si vybrat prodejní automat;
 • Jak minimalizovat náklady a maximalizovat zisky.

A to vše s praktickými příklady!

Udělejte svůj první krok směrem k ziskovému a jednoduchému vendingu.

Obchodování s kávovými automaty: specifika a rizika

Všechny druhy vendingu jsou podobné v jednom - jedná se o podnikání organizované s pomocí prodejních automatů. Každé směřování vendingových obchodů má však své vlastní specifika, výhody a samozřejmě vlastní rizika.

Jaký je tedy rozdíl mezi obchodem na kávovarech a jinými druhy vendingu? Jaké úskalí mohou čekat operátor kávy? Rozumím.

A Začnu s tím, že opět s vámi podělit o dobře známou skutečnost, která vede do první skupiny specifických charakteristik kávových prodejních podnikání v kávovarech - nejpopulárnější druh prodejních v Rusku.

A tak populární, že někdy pro kávu vending jiné oblasti obtížné vidět. Na výstavách, na akcích, na on-line a offline místech pro profesionální komunikaci - diskutují výhradně kávové operátoři.

Z takového hromadného rozdělování automatů na kávu následuje první skupina charakteristických rysů, a to jak pozitivních, tak negativních.

Na jedné straně vidíme takové výhody prodeje kávy, protože:

 1. Velký výběr vybavení pro podnikání
  Stroje na prodej kávy - jeden z nejvíce předvídatelných automatů mezi všemi typy prodejních automatů. Existují dlouholetí a dobře zavedení výrobci kávovarů (například Necta, Jofemar a tak dále). A také v neposlední řadě existuje řada osvědčených ruských dodavatelů, kteří dlouhodobě pracují na trhu a získali si jistou pověst.
  Nicméně žádný trh s vybavením nemůže být naprosto bezpečný. Proto hlavní rizika při nákupu komerčních kávovarů jsou spojena s výběrem neznámých a často levných strojů od neznámých dodavatelů s krátkou historií a stejnou pověstí.
 2. Dobrý konkurenční trh s přísadami
  Všechno výše uvedené o kávovarech platí pro ingredience. Stejné výhody a podobné rizika. Provozovatel má na výběr: dobrou kávu za normální cenu nebo levné nedokázal.
 3. Rozvinutý sekundární trh prodejních automatů
  Jedním z hlavních problémů nových směrů vendingu je to, že v případě selhání se operátor nemůže nikdy znovu rozdělit se strojem. Prostě to nemůže prodat. Při prodeji kávy pro každý stroj je kupující samozřejmě za předpokladu, že "pacient je živější než mrtvý" a má odpovídající cenu. Na druhou stranu bohatý trh s kávou bu vám umožňuje koupit zařízení za slušné podmínky za rozumnou cenu. To je také plus.
 4. Důvěra koncových spotřebitelů kávy
  Naši krajané i když ukazuje stále rostoucí zájem o automaty, ale ještě se odkazují na ně dost opatrný. Chcete-li říci, že prodejní automaty se staly pevně zakotveny v každodenním životě jednoduchého ruského, dosud není možné.
  Nicméně, pokud si koupíte kytici květin v počítači je stále připomíná nádherné přitažlivosti, který sbírá procházející diváky, pak šálek kávy z kávovaru pro mnoho občanů seznámit každodenní rituál. Kávovary jsou důvěryhodné a to jsou dobré zprávy.
 5. Přítomnost organizací zabývajících se lidskými právy a dalších velkých struktur, které chrání zájmy směru prodeje kávy. Přítomnost rozvinuté internetové komunity operátorů.
  Existuje NAAT, vytvořená pro ochranu vendingu (většinou kávy) z různých nespravedlností. A tam jsou velké sítě kávovarů, které také hájí zájmy na kávu vending (současně, a to nejen jejich vlastní).
  A existuje rozvinutá a četná komunita: mnozí provozovatelé jsou osobně obeznámeni, mezi nimi i jejich autoritativní odborníci, kteří jsou připraveni pomoci mladým, existují iniciativní skupiny zabývající se různými problémy. Obecně platí, že je dobře a udržuje si ho.

Ale spolu s tím naopak, popularita kávovarů vyvolává takové negativní faktory jako:
1. Vysoká konkurence ve vendingu na kávu (nejvyšší)
2. Přítomnost velkých sítí kávovarů, vedoucí politiku "zabavení" sedadel.
3. Korupce zařízení a vandalismus spojený s černými způsoby soutěže.

Druhá skupina specifických vlastností vendingu kávy je spojena s výběrem míst pro instalaci strojů. Patří sem:

 1. Zaměřte se na pravidelné zákazníky.
  U většiny typů vendingu je nejdůležitějším prvkem dobrého místa instalace jeho průchodnost. V podnikání na kávovarech to není tak jednoduché. Káva potřebuje čas a vhodnou náladu, a je těžké dosáhnout v davu. Proto je lepší mít 50 věrných zákazníků než 500 náhodných kolemjdoucích.
 2. Aspirace nájemného na nulu
  Na rozdíl od mnoha směrů vendingu, podnikání na kávovarech často zahrnuje instalaci bez pronájmu. Mnoho operátorů nenabízí instalovat svůj automat, ale další služby pro zaměstnance nebo návštěvníky. Neuzavřete smlouvu o pronájmu, ale smlouvu o poskytování služeb nebo poskytnutí služeb (někdy poplatky). A pokud je hmotný zájem druhotný, cena místa se stává symbolickou nebo v zásadě chybí.
 3. Dobré pro kávovary jsou často místa ve státních institucích, státních podnicích a dalších obecních a státních strukturách. A to zahrnuje všechny doprovodné komplikace, počínaje hledáním (někdy nekonečně) zodpovědnou osobou, končící papírem a dlouhodobými (a takovými) očekáváním kladného rozhodnutí o instalaci prodejního automatu.

Specifika prodeje kávy je určena také výrobou automatických zařízení, tedy samotné kávy a jiných druhů nápojů. Práce se složkami potravin ukládá provozovateli určité povinnosti a odpovědnosti a samozřejmě i veškeré potěšení z práce s potravinami.

A toto:
1. povinné lékařské knihy
2. možné kontroly zástupců takových subjektů, jako jsou SES a Rospotrebnadzor (na žádost kupujících)
3. Pravidelné důkladné mytí zařízení mimo a uvnitř
4. Používání rukavic nebo pracovních oděvů
5. dodržování podmínek skladování složek

Pokud 1, 3, 4, 5 bodů vyvolává otázky, doporučuji věnovat pozornost odstavci 2.

A samozřejmě stejná prodejna kávy - síťový typ podnikání, jehož hlavním cílem je organizace sítě kávovarů za účelem zisku.

Pro dezerty dnes, malá japonská káva vending:

Prodejní kameny: co je třeba zvážit, aby se nehořilo

Vending business přitahuje mnoho start-ups: malé investice a vysoké marže slibují rychlé zisky. Nejčastější mýty o vendingu jsou v tomto článku.

Předtím, než se přesuneme do masti, budeme se zabývat základními výpočty, které přitahují mnoho lidí. V Rusku, nejčastěji prostřednictvím prodejních automatů prodávají kávu. Náklady na kilogram směsi kávy pro prodej jsou v rozmezí 400 až 500 rublů, z čehož se vyrábí asi 130 šálků. Přidáním nákladů na vodu a cukr získáme náklady na suroviny na 6-7 rublů. pro šálek kávy, který se obvykle spotřebitelům prodává od 50 rublů. a vyšší. Vynikající zisk, pokud ne za tři "ale", které obvykle nedávají okamžitou pozornost.

1. Zařízení

Zařízení pro prodej není levná - její cena je minimálně několik tisíc dolarů.

Pokračujte ve výpočtu, můžete zjistit, že prodej v průměru o 30-40 šálků denně, 30 dní v měsíci (a ne vždy, například v kanceláři o víkendech zařízení nečinné) a přirážka na 45 rub. za šálku bude trvat méně než rok, než se vrátíte zpět samotnému zařízení. Ale pokud přidáte všechny další náklady, které jsou popsány níže, pak se ve skutečnosti musíte spolehnout na tři roky návratnosti, zejména pokud jde o bankovní úvěr nebo leasingový úrok. Proto se na inzeráty, ve kterých je napsáno o návratnosti zařízení za šest měsíců, bych byl velmi opatrný.

2. Umístěte

V tomto podnikání všechno spočívá na místech. Ve skutečnosti se v Rusku začíná rozvíjet prodejní automat na počátku nuly a během této doby byly vyplaceny všechny nejzřetelnější tržnice.

Často při výpočtu obchodního modelu vendingu začínající podnikatelé nezohledňují platby za pronájem, ale marně: nyní náklady na místo pro jedno zařízení mohou dosáhnout až 50 000 až 60 000 rublů. za měsíc.

Mnoho velkých míst, jako jsou letiště, často uchovává nabídky k pronájmu míst pro prodej. Je však třeba mít na paměti, že bude nutné soutěžit na těchto místech s hráči, kteří tam byli již více než pět let a již se jim podařilo uhradit náklady na své přístroje (viz bod 1).

Hledání prodejních míst se změnilo na samostatnou firmu: existují lidé, kteří se profesionálně zabývají pouze vyhledáváním a nemají vlastní zařízení. Dokonce podepisují místa pronájmu a pak je prodávají dalším hráčům na trhu nebo podnájemním.

3. Logistika

Tento bod vyplývá z předchozích dvou. Ve velkých společnostech jsou zavedeny sofistikované on-line monitorovací systémy z kanceláře, kde jsou zobrazeny všechny statistiky o zařízeních - kde je to, co zůstává, jaký prodej, atd. To vše nám umožňuje kompetentně a efektivně vytvářet logistiku.

Dokonce i když se chystáte jít sami na body na první, pak váš čas také stojí peníze. Nemluvě o tom, že prodejní automat sám o sobě je objemná věc, nezapadá do osobního automobilu, musíte si nakládat nákladní vůz spolu s nakladačem. Ale není vždy možné dosáhnout dobrého bodu. Pokud se s místem dopustili chyby, bude muset být přepravována pouze několik týdnů.

Na součtu všech tří "buts" jsou velcí hráči. Aby prodej byl plnohodnotný podnik, je podle mého názoru třeba alespoň 50 strojů. Je-li vending je dodatek k jinému podnikání a pouze další příjmy, pak to může být pár strojů.

Nechtěla jsem žádným způsobem odradit čtenáře od této činnosti. Ve srovnání s některými zeměmi, jako je Jižní Korea, nebudeme mít hmotnostní závislost na prodejních automatů, pokud je vnímána jako alternativa k malému obchodu s potravinami. S největší pravděpodobností se náš trh rozvíjí tímto směrem a stále existuje potenciál růstu.

A pokud mluvíme konkrétně o kávě, města s miliony-Rusko se aktivně rozvíjí formát coffee-to-go, takže známé každému, kdo byl v Evropě nebo ve Spojených státech, nebo sledování filmů. Dalším problémem je, že spotřebitelé požadovat více výše, která může nabídnout pravidelné prodejní automaty, a proto aktivně rozvíjet odnést s sebou kávu v kavárnách, různé verze toho, co se nazývá káva roh.

Jak vybrat kávu pro prodej

Chci se podělit o pár tipů na to, jakou kávu se rozhodnete pro prodej, protože to je směr, do kterého se mám zapojit.

 1. V naší zemi je stabilní mýtus o tom, že pouze arabica - to je skutečně kvalitní kávy. Káva je spíše subjektivní věc a ironií je, že průměrný Rus by upřednostňoval směs založenou spíše na robustu než na arabiku. Ta druhá je kyselá a kyselá káva, na rozdíl od Itálie, například, není obvyklé pro pití. Robusta je proto univerzálnější, zejména proto, že v prodeji není žádný profesionální barista, který může "vytáhnout" kyselost z kávy a vyrobit opravdu vysoce kvalitní produkt. Net arabica může zabít prodeje pro prodejní automatu, protože diváci se jí nebudou líbit.
 2. Používejte suchou směs. Proces pečení je složitý: káva může být mastná, není vůbec špatná, ale pro HoReCa to je dobré, ale není vhodné pro prodej. Faktem je, že mastná káva zablokuje mlýnek na kávu, bude muset častěji řídit a vyčistit, v důsledku toho se zvyšují náklady na logistiku.
 3. Nejobvyklejší komoditou pro vending je káva, ale přesto není jediná. Formát vendingového minibuffetu se aktivně vyvíjí - kávový hrnec a svačinu v páru. V případě prodeje občerstvení je příplatek, ale není tak vysoký. Nicméně, blízkost dvou zařízení - s občerstvením a čaj / káva - výrazně zvýšit prodeje obou, jako je spotřebitel svazek je vnímán jako příležitost k lehké občerstvení na cestách.
 4. Nebojte se experimentovat. Již jsem se zmínil o vývoji formátu káva v pohybu. Existují společnosti, které jsou v důsledku těchto změn. Například "Vestomatic" - ve skutečnosti je to něco mezi klasickým vendingem a kavárnou. Pro ně dodáváme 100% Arabiku a zde není žádný rozpor s prvním bodem. Zařízení na nich stojí 10 000 liber a minimální cena kávy - od 100 rbl. Káva se nalije do velkých šálků, je možné přidat sirup, další služby, které nejsou obvyklé pro běžný prodej, jsou také předpokládány. Taková zařízení jsou instalována v obchodních centrech nebo VDNKh a jsou určena pro určitou zabezpečenou veřejnost.

Anton Akifiev, Generální ředitel společnosti Rico Distribution (značka "Brill Cafe"), kávovar

Vending business - co to je, kde začít a jak ji otevřít

Dobrý den, Dnes budeme mluvit o prodejních obchodech.

Z tohoto článku se dozvíte:

 1. Co je vending;
 2. Jak zahájit obchodní činnost;
 3. Právní aspekty prodeje;
 4. Jaké jsou typy prodejních automatů a jak zvolit automatický automat;
 5. Recenze a doporučení podnikatelů v oboru prodeje.

Obsah

Co je obchodní a prodejní prodej?

Vending - jedná se o prodej zboží a poskytování služeb prostřednictvím prodejních automatů. Vending se stala velmi běžným na světě jako velmi pohodlný a vůbec náročný způsob podnikání nebo poskytování služeb.

Určitě jste alespoň jednou koupili kávu v prodejních automatech nebo platili za jakékoliv služby v podobě náplně na telefonu nebo domácím internetu. Jedná se o prodejní automaty.

V moderním světě vedou v počtu prodejních automatů Japonsko a Spojené státy. Přibližně 30-60 osob na 1 automat. V Rusku to není tak rozvinuté podnikání, na jednom elektronickém prodejci je třeba od 4-7 tisíc lidí. Soutěž je minimální, zejména v malých městech. Pokud si spěcháte, můžete v tomto druhu podnikání profitovat.

Jak spustit prodejní obchod

Jak začít obchodní prodej a jak se nováček neztrácí ve všech aspektech podnikání? Budeme hovořit níže a poskytneme malý návod krok za krokem. Také si můžete přečíst článek o tom, kde začít podnikat.

Krok 1: Vyberte nápad v obchodní firmě

Před výběrem podnikatelského nápadu nebo postoupení na prodejní firmu musíte studovat práci konkurentů, zjistit místo, které je nejvýhodnější pro začátek, a studovat kupní sílu obyvatelstva.

Co mohu prodávat v prodejních automatech:

 • hotová jídla - občerstvení, guma, nápoje v nádobách a podobně;
 • produkty, které vyžadují vaření - káva, čaj, sladká vlna;
 • nepotravinářské zboží - knihy, časopisy, květiny, hračky, cigarety, domácí chemikálie, kancelář, deštníky;
 • služby - doplnění zůstatku telefonu, poskytování informací, tisk atd.

Chcete-li přitáhnout pozornost potenciálních kupujících, musíte přemýšlet o neobvyklém produktu. Vyžaduje to fantazii a nestandardní myšlení. Například Číňané přišli s nápadem prodávat živé kraby v kontejnerech. Neméně netradiční myšlenka - prodávat pokrmy, aby se později rozbíjely a uvolňovaly stres.

V naší zemi jsou služby, které lze získat prostřednictvím stroje, omezeny na platební funkce. Ale v zahraničí jsou široce používány přístroje pro masáže, manikúru, fotografování, fotokopírování, nabíječky, čištění obuvi. K dispozici je i prodejní automat-toaleta. V turistických městech jsou zařízení s informačními službami.

Je lepší pro začátečníky, aby zahájili obchodní činnost od oblíbených automatů, například z výroby kávy a po chvíli instalace zařízení s originálními výrobky nebo zbožím.

Krok 2: Vypracování podnikatelského plánu

Obchodní projekt by měl být vypracován nejpodrobněji. V něm je třeba uvést úvodní informace:

 1. činnost: obchod se zbožím, výrobky nebo službami;
 2. forma vlastnictví (individuální podnikatel);
 3. forma daně;
 4. způsob vedení daňového účetnictví (samostatně nebo za účasti specialisty);
 5. geografie (lokalita a počet osob v ní);
 6. plánovaný počet zařízení;
 7. rozsah zboží nebo služeb, pokud existují;
 8. součet "finančního polštáře" v případě nepředvídaných okolností.

Cílem jakéhokoli podnikatelského plánu je vypočítat ziskovost prodejního obchodu na konkrétní geografické lokalitě a předpovídat jeho proveditelnost.

Kompetentní obchodní projekt obsahuje následující části:

 • Popis vlastností služeb nebo produktů s podrobnými informacemi o sortimentu, certifikátu a právach k prodeji.
 • Informace o společnosti, které uvádějí rozsah činností a jsou-li zkušenosti.
 • Výsledky průzkumu trhu. Tato část popisuje hodnocení obchodu ve světě a v Rusku, populaci zeměpisné polohy, inflaci, faktory ovlivňující poptávku, preference spotřebitelů, klasifikaci prodejních automatů pro poptávku a náklady.
 • Klasifikace strojů pro platební zařízení, OKVED, typ produktů a řízení.
 • Pokud plánujete přijímat zaměstnance, potřebujete část - organizační plán. Obsahuje: popisy práce a údaje o zaměstnancích.
 • Marketingový plán s definicí cílové skupiny spotřebitelů, metody stimulace prodeje. Ukazuje také analýzu potřeb zákazníků, hodnocení konkurentů, podnikatelských rizik a příležitostí.
 • Výrobní plán s informacemi o pronájmu prostor a nákupu strojů. Část obsahuje také graf, na kterém je projekt implementován.
 • Finanční plán obsahující původně investované peníze a náklady na podnikání.
 • Analýza účinnosti - část obsahující ekonomické ukazatele čistého zisku, období návratnosti nákladů, faktor ziskovosti.
 • Analýza možných rizik pro obchodní činnost (selhání, nedostatek náhradních dílů, nedostatek surovin, vandalismus). Odráží také způsoby řešení těchto problémů a bod rovnováhy, kdy příjmy kryjí ztráty.
 • Souhrn projektu obsahuje: obchodní cíle (vývoj prodejní sítě, přilákání investorů), popis projektu (umístění strojů, plocha pozemku, přirážky zboží nebo služeb, provozní režim), výkonnostní ukazatele, náklady na realizaci, zdroje financování.

Zde je podrobný článek o tom, jak podniknout obchodní plán a jaké jsou hlavní části podnikatelského plánu.

Krok 3: Právní registrace prodejního obchodu

Chcete-li legalizovat obchodní činnost, musíte vybrat registrační formulář. Můžete otevřít LLC nebo zaregistrovat IP.

Dále je nutné s daňovým podezřením určit, v Rusku budete potřebovat tři:

 • UTII je nejjednodušší volbou.
 • Patent vybírá podnikatel, který nevytváří samostatnou právnickou osobu.
 • Zjednodušený systém zdanění a účetnictví stanoví platbu ve výši 6% celkových příjmů nebo 15% příjmů snížených o náklady.

Automatické stroje nejen prodávají hotové výrobky, ale také vyrábějí zboží ze surovin (např. Kávu, pizzu). V závislosti na druhu činnosti je zvolen vhodný daňový systém. Při výběru systému je také důležitá přítomnost nebo absence pronajatých pracovníků.

Podnikatel by měl v místní daňové inspekci zjistit informace o zjednodušeném systému a UTII. Vzhledem k tomu, že tyto systémy jsou regulovány zákony subjektů Ruské federace.

Pozor prosím! UTII platí majitelé prodejních automatů s hračkami, občerstvením, žvýkačky, novinami, knihami, cigaretami a dalšími věcmi. Prodejní automaty s kávou a jinými nápoji poskytují stravovací služby, ale nemají prostor k obsluze, takže nespadají pod jednu daň.

Krok 4: Příprava dokumentů pro obchodní činnost

Chcete-li zaregistrovat PI, budete potřebovat následující dokumenty:

 • úplná fotokopie pasu;
 • žádost o registraci IP;
 • prohlášení o výběru zdanění;
 • kopie TIN;
 • cizinci udělit povolení k dočasné registraci;
 • státní doklad.

U obchodníka při otevírání obchodů by měl být na rukou dokumenty o nakupovaných zařízeních:

 • certifikát shody státních norem Ruské federace.
 • cestovní pas;
 • technické vlastnosti;
 • kompletní sada;
 • záruční kupony;
 • podmínky pro dlouhodobý, nepřerušovaný provoz.

Pro obchodní prodej není v okně OKVED žádný konkrétní kód. Je obvyklé stanovit tyto hodnoty:

 • Pokud je podnik založen na platebních strojích (52. 61. 2).
 • Kopírování a tisk dokumentů prostřednictvím zařízení (74. 83).
 • Prodávat produkty a výrobky v prodejních automatech (52. 63).
 • Provádění obchodu s masážními židlemi (71. 40. 3).

Krok 5: Vyberte automat: Kde koupit, z druhé ruky nebo nové

Nejprve je třeba rozhodnout, zda se jedná o nová zařízení nebo zařízení, která se již používají. Samozřejmě cena za nejnovější stroje je mnohem nižší. Musíme však vzít v úvahu skutečnost, že SES rychle bez problémů schvaluje nová zařízení. U použitého zařízení inspektoři uplatňují nejpřísnější požadavky.

Existuje ještě jeden důvod pro nové vybavení. Firmy, které prodávají nové stroje, často provádějí školení na základě prodeje. Nezapomínejte na bezplatné školení.

Je důležité najít dodavatele, který nabízí nejen zařízení, ale také spotřební materiál a zaručené služby. Populární automaty těchto výrobců: Bianchi, Venson, Jofemar, Necta, Unicum, Azkoyen, Saeco a další. Na každé zařízení je připojena záruční karta.

Po nákupu zařízení, zboží a spotřebních surovin SES provádí zkoušky a na jejich základě dává potvrzení o bezpečnosti výrobků a samotných zařízeních.

Chcete-li zavést obchodní činnost pro výrobu kávy, čaje a nealkoholických nápojů, musíte se postarat nejen o napájení, ale také o připojení k vodovodnímu potrubí a filtrám.

Pokladny nejsou potřeba, protože uvnitř stroje již máte vše, co potřebujete k urovnání se zákazníky. Pokud zařízení neposkytuje platbu bezhotovostní kartou, můžete ji nainstalovat dodatečně.

Každý prodejní automat by měl obsahovat informace o podnikateli a jeho kontaktním čísle.

Krok 6: Jak vybrat místo pro prodejní automat

 • Za prvé, místo by mělo být přeplněné.
 • Za druhé je třeba věnovat pozornost tomu, zda jsou lidé na cestách (zaneprázdněni) nebo se nudí a čekají, až se někdo stane.

Existuje metoda, při které jsou dva stroje umístěny v určité vzdálenosti v místě, kde lidé procházejí potokem. Muž viděl zbraň a všiml si, že by bylo hezké kupovat kávu, ale nezapadalo, pak prochází určitou vzdáleností a již druhý nákup stroje.

Samozřejmě stojí za zvážení věkových kategorií lidí. Například stroje s hračkami a cukrovinky jsou nejlépe instalovány v dětských centrech, kruzích a v blízkosti škol.

Můžete se dohodnout na instalaci svačinek a kávovarů v polyklinikách, vzdělávacích institucích a kancelářských budovách. Vedení se obvykle setkává do poloviny, protože má zájem o pohodlné pracovní podmínky pro zaměstnance.

Zařízení můžete instalovat na ulici, ale existuje vysoké riziko vandálního útoku. Většina zařízení má svůj vlastní teplotní režim pro nepřerušený provoz: nejméně o 5 stupňů pod nulou a ne nad 40 stupňů tepla. Proto je lepší dát přístroj na čerstvý vzduch.

V prodejních a zábavních centrech prodejní automaty zvyšují loajalitu návštěvníků instituce. Nakonec všichni zůstanou v černé a podnikatel, návštěvníci a majitel objektu.

Akční plán pro instalaci prodejního automatu:

 1. podepsat smlouvu s vedením instituce;
 2. najít přístup k elektrické síti av případě potřeby k zásobování vodou;
 3. instalujte a spusťte zařízení.

Nájemné může být od 1000 do 4000 rublů měsíčně. Jedná se o zhruba 10-20% zisku z prodeje. Ale pokud se pokusíte, můžete se dohodnout na bezplatném pronájmu. K tomu je třeba informovat majitele prostor (ředitele), že prodejní automaty jsou pro své zaměstnance nezbytné a přilákat pozornost zákazníků.

Kolik je třeba dát prodejní automaty

Názory zkušených podnikatelů se liší. Někteří začali okamžitě s velkým množstvím strojů a byli spokojeni, protože počáteční náklady se rychle zaplatili.

Jiní vám doporučují, aby si nejprve vytvořili maximálně dva stroje, aby sledovali proveditelnost takového podnikání a pochopili, zda by se měli zapojit do tohoto regionu.

Jak nejlépe přijímat platby ve vendingu

Hraje velkou roli při vytváření zisku. Ne vždy osoba má peníze, účty nebo mince. Proto je nutné nainstalovat co nejvíce platebních systémů. Jedná se o akceptor mincí, akceptor účtu a plastové karty. Je třeba se postarat o systém dodávání změn.

Údržba prodejních automatů

Nakládání zařízení se zbožím trvá několik hodin týdně, zároveň je třeba sledovat úroveň poptávky a objem prodeje. Není-li produkt požadován, může být místo instalace nesprávně zvoleno.

Je důležité, aby byly stroje v nepřetržitém provozu v provozním stavu. Pokud spotřebitel jednou nebo dvakrát narazil na nefunkční zařízení, pak je nepravděpodobné, že se k němu blíží.

Je třeba sledovat jak přesnost přístroje, tak i dostupnost pokynů pro použití.

Stanovení ceny služeb nebo zboží

Neexistuje jednoznačné rozhodnutí o výši nákladů na služby, zboží. Příliš vysoká nebo velmi nízká cena může mít pro podnikání nepříjemné důsledky. Je nutné provést pozorování a analyzovat ceny za podobné výrobky od konkurence. Velikost přirážky je přiměřená ke srovnání s příjmy potenciálních kupujících as odlehlostí zařízení z tradičních obchodů.

Kolik stojí za otevření prodejního obchodu

Článek o výdajích z obchodního projektu prodeje obsahuje tyto položky:

 1. nákup zařízení (přístroje a součásti);
 2. instalace;
 3. pronájem;
 4. technická kontrola přístrojů;
 5. nákup zboží, dodávky, výrobky;
 6. reklama;
 7. povolení od SES a příjem příslušných dokumentů;
 8. povolení elektrikářů a schválení požární kontroly;
 9. daně;
 10. nepředvídatelné výdaje.

Nákup zařízení na prodej stojí 150 až 300 tisíc rublů, pokud jde o nové vybavení. Cena za použité zařízení je asi 90-120 tisíc a závisí na úrovni opotřebení a životnosti. Před nákupem byste měli věnovat pozornost technické prohlídce takového zařízení, hrozí riziko storna za opravy a pobyt v červené barvě.

V počáteční fázi podnikání je lepší zapojit se nezávisle do funkcí operátora: výběr hotovosti, pokládání surovin, zboží, výrobků, kontrola. Po založení firmy můžete zaměstnat zaměstnance.

Vyhodnocení perspektivy prodeje

Než vyzkoušíte sílu v prodeji, je třeba vyhodnotit vyhlídky. K tomu je důležité pochopit, zda konkrétní zařízení jsou na jednom nebo druhém místě relevantní. Jinými slovy, potřebujete:

 • odhad poptávky po zboží;
 • prozkoumat infrastrukturu blízkých prodejen;
 • určit počet soutěžících;
 • provádí analýzu úrovně souvisejících obchodů;
 • učit se a analyzovat informace o již fungujících prodejních místech v určité oblasti: velikost zisku, náklady.

Vending business nepřebírá velké náklady, minimální investice ve srovnání s běžným prodejem zboží prostřednictvím prodejen.

Podle recenzí hlídaných prodejních obchodů může tato firma přinést od 1000 rublů denně a více. V průměru jsou příjmy z jednoho stroje 10 000 až 30 000 rublů za měsíc. Náklady se vyplatí přibližně za 1-1,5 roku. To vše je skutečné s kompetentním přístupem k podnikání, trpělivosti a schopnosti dosáhnout tohoto cíle.

Pros prodeje

 1. Nízké náklady na pronájem, po všech obchodních zařízeních zaujímá malou plochu.
 2. Pracovní stav několika zařízení může podporovat jednu osobu a v prvních fázích sám podnikatel.
 3. Snadno nakupovat zboží nebo získávat službu, protože všechny postupy jsou standardní a mají pokyny.
 4. Další příjmy můžete získat tím, že umístíte reklamu na případ zařízení.
 5. Stroj je určen k nepřetržitému prodeji 24 hodin denně.
 6. Pokud některé zařízení přestalo vytvářet zisk, můžete ho přenést na nové místo bez velkých výdajů.
 7. Pokud nemůžete uspět, můžete prodávat celý prodejní obchod.
 8. Snadné rozšíření podnikání bez komplexních schémat jednoduše zakoupením více zařízení a jejich instalací na vybrané body.
 9. Schopnost rychle se naučit základům obchodní činnosti.
 10. V Rusku má tato řada obchodů mnoho volných výklenků.
 11. Rozsah můžete rychle změnit v závislosti na poptávce zákazníků.

Nevýhody obchodního prodeje

 1. Nesprávný výběr stránek může způsobit ztráty.
 2. Je nutné pravidelně monitorovat plnění a čistotu přístroje.
 1. Možné poškození strojů na ulici, v chodbě a v metru.
 2. Nakoupené přísady pro přípravu nápojů - dovezené a drahé, takže si všichni kupující nemohou dovolit takové výrobky.
 3. Ne všem věkovým kategoriím lidí je možné používat automaty, u starších lidí je obtížné pochopit funkčnost.
 4. Nedostatek rychlé návratnosti - to trvá nejméně 1 rok.
 5. V některých megacities již byla tvrdá konkurence.
 6. Sezónnost některých strojů, například prodeje nealkoholických nápojů, nepovede ke ziskům v zimě.

Ohlasy zkušených vlastníků prodejních firem

Recenze reálných zkušených podnikatelů pomohou zhodnotit efektivitu prodeje, varovat před možnými nástrahami a poskytovat efektivní poradenství začínajícím podnikatelům. Tyto recenze jsme shromáždili na internetu a zveřejnili v tomto článku.

 1. Michael. Varuje, že byste neměli kontaktovat čínské zařízení. Časté poruchy a nestabilní práce budou obchodovat po mnoho měsíců. Vrácení zařízení do záruky je téměř nemožné. Oprava prodejních automatů je drahé. Proto nepoužívejte levná čínská zařízení a pak přeplatit za opravu. Existuje zákon - blázen zaplatí dvakrát.
 2. Další podnikatel, řekl, že začátkem roku 2016 otevřel ve středisku zařízení pro výrobu mincí pro suvenýry. Zařízení může pronásledovat podle daného symbolu. To nevyžaduje spotřební materiál. Po mincí na mincích v hodnotě 1 rula.
 3. Vlastník celé sítě zařízení Alex. Věří, že vending je intelektuální obchod. Na cestě se vyskytly problémy. Bylo třeba neustále hledat způsoby, jak je eliminovat, a v důsledku toho se zvýšily příjmy. Chcete-li zvýšit tržby, Alexei nainstaloval na každé zařízení akceptor účtu. Poté zaokrouhl ceny, což vedlo k poklesu množství práce s mincemi. Plány na zavedení platebního styku bankovními kartami.
 4. Sergey varuje před možným podváděním zaměstnanců. Pravidelně najaté zaměstnance mu daly z pokladny nesprávné částky. Museli jsme provést vyšetřování. Ukazuje se, že operátor provedl samostatné stažení finančních prostředků.
 5. Fedor vlastní síť strojů s hračkami. Chcete-li profitovat, podnikatel nainstaloval přístroj do divadel. Příjem se ukáže být stabilní, jedno mínus je vysoká cena nájemného.
 6. Svetlana Timoshenko říká, že prodejní obchod je sezónní. Na vysokých školách v létě je to prosté kvůli prázdninám a na letištích vrchol sezóny přichází na léto. Při plánování místa pro automatu je třeba vzít v úvahu sezónnost.

Jak rychle začít prodejní obchod s minimálními příjmy

Níže jsou čtyři způsoby, jak rychle začít obchodovat s vendingem.

Nákup prodejního zařízení

V úvodních stádiích zkušebního období si můžete koupit levnou použitou techniku. Jedná se o minimální náklady, rychlý start, ale také riziko, že stroj může obsluhovat méně.

Investoři

Není-li peníze na nákup vybavení, mohou být lidé připraveni investovat do obchodního projektu prodeje. Současně je dohoda podepsána s podmínkami dohodnutými oběma stranami.

Partnerství

Vendingové firmy poskytnou podnikateli potřebné vybavení a potřebné materiály. Zároveň je mezi stranami podepsána dohoda o partnerství. Náklady jsou minimální, ale závislost podnikatele na společnosti: Určité procento zisků jde na partnera.

Nákupní stroje na základě leasingu nebo pronájmu

Pokud je obtížné předvídat výši zisku ze zařízení, je rozumné používat leasing nebo leasing. Koneckonců, cena nového stroje je poměrně velká.

Tajemství úspěchu ve vendingu

Chcete-li uspět v prodejních obchodech, měli byste vždy mít na paměti následující body.

 • Vzhled zařízení by měl vypadat maximálně čistý a uklizený. Měli byste se postarat o čistotu místa. Je-li to stroj s kávou, je dobré umístit vedle něj nádobu na použité brýle.
 • Nemůžete zachránit kvalitu. Výše zisku závisí na tom, jak chutné jídlo, čaj nebo káva nabízí stroj.
 • Pokyny pro používání stroje musí být na každém zařízení. Je žádoucí, aby byla stručná, srozumitelná, vytištěná velkými písmeny. Můžete si udělat krok za krokem instrukce, kde každý krok bude pod příslušným tlačítkem.
 • Čip je vlastnost, která odlišuje zařízení od stovek dalších. Například exkluzivní stupeň kávy, určité hodiny nákupu se slevou, každých 10 zákazníků obdrží slevu. Nad zdokonalením stroje je třeba neustále pracovat a pozitivní výsledek vás neustále čeká.
 • Neustále se starají o sortiment. Studovat poptávku kupujících. Sledujte soutěž.

V současné době právě prodej začal, ale tempo je rychlé. Snad za dva roky se konkurence zvýší a začátečníci nebudou tak úspěšní. Proto pokud začnete prodejní obchod, měli byste to udělat dnes.

Prodejní kameny: co je třeba zvážit, aby se nehořilo

Vending business přitahuje mnoho start-ups: malé investice a vysoké marže slibují rychlé zisky. Nejčastější mýty o vendingu jsou v tomto článku.

Předtím, než se přesuneme do masti, budeme se zabývat základními výpočty, které přitahují mnoho lidí. V Rusku, nejčastěji prostřednictvím prodejních automatů prodávají kávu. Náklady na kilogram směsi kávy pro prodej jsou v rozmezí 400 až 500 rublů, z čehož se vyrábí asi 130 šálků. Přidáním nákladů na vodu a cukr získáme náklady na suroviny na 6-7 rublů. pro šálek kávy, který se obvykle spotřebitelům prodává od 50 rublů. a vyšší. Vynikající zisk, pokud ne za tři "ale", které obvykle nedávají okamžitou pozornost.

1. Zařízení

Zařízení pro prodej není levná - její cena je minimálně několik tisíc dolarů.

Pokračujte ve výpočtu, můžete zjistit, že prodej v průměru o 30-40 šálků denně, 30 dní v měsíci (a ne vždy, například v kanceláři o víkendech zařízení nečinné) a přirážka na 45 rub. za šálku bude trvat méně než rok, než se vrátíte zpět samotnému zařízení. Ale pokud přidáte všechny další náklady, které jsou popsány níže, pak se ve skutečnosti musíte spolehnout na tři roky návratnosti, zejména pokud jde o bankovní úvěr nebo leasingový úrok. Proto se na inzeráty, ve kterých je napsáno o návratnosti zařízení za šest měsíců, bych byl velmi opatrný.

2. Umístěte

V tomto podnikání všechno spočívá na místech. Ve skutečnosti se v Rusku začíná rozvíjet prodejní automat na počátku nuly a během této doby byly vyplaceny všechny nejzřetelnější tržnice.

Často při výpočtu obchodního modelu vendingu začínající podnikatelé nezohledňují platby za pronájem, ale marně: nyní náklady na místo pro jedno zařízení mohou dosáhnout až 50 000 až 60 000 rublů. za měsíc.

Mnoho velkých míst, jako jsou letiště, často uchovává nabídky k pronájmu míst pro prodej. Je však třeba mít na paměti, že bude nutné soutěžit na těchto místech s hráči, kteří tam byli již více než pět let a již se jim podařilo uhradit náklady na své přístroje (viz bod 1).

Hledání prodejních míst se změnilo na samostatnou firmu: existují lidé, kteří se profesionálně zabývají pouze vyhledáváním a nemají vlastní zařízení. Dokonce podepisují místa pronájmu a pak je prodávají dalším hráčům na trhu nebo podnájemním.

3. Logistika

Tento bod vyplývá z předchozích dvou. Ve velkých společnostech jsou zavedeny sofistikované on-line monitorovací systémy z kanceláře, kde jsou zobrazeny všechny statistiky o zařízeních - kde je to, co zůstává, jaký prodej, atd. To vše nám umožňuje kompetentně a efektivně vytvářet logistiku.

Dokonce i když se chystáte jít sami na body na první, pak váš čas také stojí peníze. Nemluvě o tom, že prodejní automat sám o sobě je objemná věc, nezapadá do osobního automobilu, musíte si nakládat nákladní vůz spolu s nakladačem. Ale není vždy možné dosáhnout dobrého bodu. Pokud se s místem dopustili chyby, bude muset být přepravována pouze několik týdnů.

Na součtu všech tří "buts" jsou velcí hráči. Aby prodej byl plnohodnotný podnik, je podle mého názoru třeba alespoň 50 strojů. Je-li vending je dodatek k jinému podnikání a pouze další příjmy, pak to může být pár strojů.

Nechtěla jsem žádným způsobem odradit čtenáře od této činnosti. Ve srovnání s některými zeměmi, jako je Jižní Korea, nebudeme mít hmotnostní závislost na prodejních automatů, pokud je vnímána jako alternativa k malému obchodu s potravinami. S největší pravděpodobností se náš trh rozvíjí tímto směrem a stále existuje potenciál růstu.

A pokud mluvíme konkrétně o kávě, města s miliony-Rusko se aktivně rozvíjí formát coffee-to-go, takže známé každému, kdo byl v Evropě nebo ve Spojených státech, nebo sledování filmů. Dalším problémem je, že spotřebitelé požadovat více výše, která může nabídnout pravidelné prodejní automaty, a proto aktivně rozvíjet odnést s sebou kávu v kavárnách, různé verze toho, co se nazývá káva roh.

Jak vybrat kávu pro prodej

Chci se podělit o pár tipů na to, jakou kávu se rozhodnete pro prodej, protože to je směr, do kterého se mám zapojit.

 1. V naší zemi je stabilní mýtus o tom, že pouze arabica - to je skutečně kvalitní kávy. Káva je spíše subjektivní věc a ironií je, že průměrný Rus by upřednostňoval směs založenou spíše na robustu než na arabiku. Ta druhá je kyselá a kyselá káva, na rozdíl od Itálie, například, není obvyklé pro pití. Robusta je proto univerzálnější, zejména proto, že v prodeji není žádný profesionální barista, který může "vytáhnout" kyselost z kávy a vyrobit opravdu vysoce kvalitní produkt. Net arabica může zabít prodeje pro prodejní automatu, protože diváci se jí nebudou líbit.
 2. Používejte suchou směs. Proces pečení je složitý: káva může být mastná, není vůbec špatná, ale pro HoReCa to je dobré, ale není vhodné pro prodej. Faktem je, že mastná káva zablokuje mlýnek na kávu, bude muset častěji řídit a vyčistit, v důsledku toho se zvyšují náklady na logistiku.
 3. Nejobvyklejší komoditou pro vending je káva, ale přesto není jediná. Formát vendingového minibuffetu se aktivně vyvíjí - kávový hrnec a svačinu v páru. V případě prodeje občerstvení je příplatek, ale není tak vysoký. Nicméně, blízkost dvou zařízení - s občerstvením a čaj / káva - výrazně zvýšit prodeje obou, jako je spotřebitel svazek je vnímán jako příležitost k lehké občerstvení na cestách.
 4. Nebojte se experimentovat. Již jsem se zmínil o vývoji formátu káva v pohybu. Existují společnosti, které jsou v důsledku těchto změn. Například "Vestomatic" - ve skutečnosti je to něco mezi klasickým vendingem a kavárnou. Pro ně dodáváme 100% Arabiku a zde není žádný rozpor s prvním bodem. Zařízení na nich stojí 10 000 liber a minimální cena kávy - od 100 rbl. Káva se nalije do velkých šálků, je možné přidat sirup, další služby, které nejsou obvyklé pro běžný prodej, jsou také předpokládány. Taková zařízení jsou instalována v obchodních centrech nebo VDNKh a jsou určena pro určitou zabezpečenou veřejnost.

Základy práce vendingových obchodů: skutečnosti a nástrahy

Každý obyvatel města je potenciálním zákazníkem vendingových obchodů. V angličtině slovo "vend" znamená prodej a toto slovo je v definici klíčové slovo. Vendingové prodeje mají svou vlastní zvláštnost a jedinečnost: provádějí se bez přítomnosti prodávajícího. To je možné díky dostupnosti speciálních obchodních zařízení: automatických strojů.

Prodejní automaty na prodej kávy, občerstvení, nápojů, žvýkaček, popcorn a dalších populárních každodenních zboží v poptávce jsou obeznámeni se všemi městskými obyvateli. A můžeme s jistotou říci, že čím větší město, tím rozvinutější je síť podobných automatů.

Kde začíná taková obchodní činnost a je ziskové ji provádět na území Ruska? Podívejme se na tento článek.

Kde se prodával stroj

Mnoho bude překvapeno skutečností, že první prodejní automat fungoval v 17. století.

Stalo se to ve Velké Británii, ale tam byl prodáván tabák. V 18. století už byly stroje s nápoji. Až do 20. století získaly na celém světě popularitu.

SSSR nabídl svým občanům stroje se sodou, která se těšila velké popularitě. Navíc bylo možné setkat se stroji se zápalky, cigaretami, novinami a žetony pro metro.

V 21. století významně vzrostla role prodejního obchodu. Tato vysoce rozvinutá země, jako je Japonsko, prodává 60% veškerého maloobchodního prodeje prostřednictvím automatických strojů. Taková popularita a poptávka ve vysoce rozvinutých zemích si člověk přemýšlí, proč neopakovat své zkušenosti ve své vlastní zemi.

Výběr oblasti činnosti

V současné době v Rusku existuje poměrně velký seznam zboží, které se prodává prostřednictvím prodejních automatů. Proto je velmi důležité zvážit, ve které sféře začít podnikat.

100% lídrem v počtu a zastoupení jsou stroje, které prodávají kávové a čajové nápoje.

Ale to neznamená, že jiné oblasti jsou méně slibné, právě v této fázi ještě nejsou dostatečně rozvinuté.

Aktuální trendy v oblasti prodeje:

 • horké nápoje (káva, čaj) - stroje se sublimovanými nápoji postupně ztrácejí poptávku, investují tedy peníze do těch strojů, které vyrábějí pudinkovou kávu;
 • svačiny (čipy, bary, sušenky, vafle atd.);
 • žvýkačky;
 • hračky;
 • tištěné publikace (časopisy a noviny);
 • chlazené nápoje (soda v lahvích, dětské šťávy);
 • Lékařské boty v nemocnicích;
 • rychlá fotografie (stroje nabízející okamžité fotografie se týkají zařízení, která prodávají služby);
 • Masážní židle (další příklad automatu se službami).

Právní aspekty podnikání

Po výběru oblasti činnosti musíte zaregistrovat společnost. Nejoblíbenějšími způsoby prodeje jsou LLC a IP. Správný výběr formy právnické osoby má přímý vliv na úspěšnost podnikání.

Kdy má být zvoleno IP:

 • to je nejjednodušší forma nezávislého obchodního chování;
 • údržba strojů a shromažďování příjmů bude muset být prováděno nezávisle (to znamená, že neexistuje možnost využívat námezdnou práci nebo je nerentabilní);
 • počet strojů od 5 do 10.

Kdy otevřít LLC:

 • plánuje se najímat další zaměstnance k obsluze automatů (ve výdajové části se mzdy vyplácejí pro každého zaměstnance ve výši 300-600 dolarů);
 • počet strojů je 30-50.

Volba režimu platby daní je také velmi důležitá. Odborníci v tomto případě doporučujeme začít z míst instalace automatických zařízení. Pokud se jedná o sezónní body, je výhodnější zaplatit daň z výše zisku. A při absenci faktoru sezónnosti je výhodnější zvolit pevnou (jedinou) daň.

Všimněte si, že výběr formy daně a obchodních formulářů je jedním z klíčových momentů při budování vlastního podnikání.

Jak vybrat zařízení pro firmu

Prodejní přístroj je klíčovým prvkem podnikání, a proto by měl být zvolen velmi opatrně.

Hlavní aspekty při výběru strojů:

 • Výrobce. Ruské, čínské a jihokorejští výrobci jsou přitahováni více přijatelné ceny, ale kvalita strojů zároveň odpovídá ceně. Vedoucími osobami v oblasti spolehlivosti jsou přístroje z Ameriky a Evropy. Nejdražší a nejoblíbenější značky jsou vyráběny ve Španělsku a Itálii. Začátek výběru společnosti bude muset z finančních omezení. Pro rozběhů se doporučuje začít se základními modely strojů, a ne honit další zařízení (osvětlení, odstín, dotykový displej, karta přijímač banka, atd.).
 • Nákup nebo pronájem. Jak bylo uvedeno výše, pro zahájení podnikání je zapotřebí nejméně 5 automatických strojů. Koupit toto množství technologie může být zcela mimo sílu začínajícího obchodníka. Proto většina lidí má tendenci k pronájmu. Pohodlí je to, že kdykoliv můžete podnik ukončit s minimálními ztrátami a náklady na opravy v pronájmu mohou být přiděleny pronajímateli. Pokud však vypočítáte náklady v perspektivě 3-5 let, pak je nájem levnější o maximálně 10-20% než nákup strojů na úvěr. Závazkem půjčky lze zakoupit vybavení. Hlavním plusem půjček je to, že po třech letech se zařízení stává vlastní.

Vypracování podnikatelského plánu by mělo být založeno na jasném a racionálním zvážení vlastních finančních možností.

Místo instalace

Tato položka je velmi důležitá a přímo ovlivňuje účinnost zařízení.

Hlavní faktory při výběru umístění:

 • průchodnost - čím vyšší je propustnost ve zvoleném místě, tím větší je pravděpodobnost zvýšení toku zákazníků;
 • Informace o místě - to je důležité mít na paměti, že před tím, než vybraný bod by mohl být podobný vadného stroje, to tlačí na psychologické úrovni zákazníků, a proto je nutné udělat vše pro nový stroj měl vzhledové rozdíly od předchozího;
 • dostupnost volného prostoru - majitel musí nutně přemýšlet o pohodlí klienta, v blízkosti stroje by měl mít minimální prostor, takže bylo pohodlné čekat, když je nápoj připraven a pokud možno místo, kde se může opít;
 • dostupnost příležitostí k výměně peněz - mnoho zákazníků prostě opustí, pokud nemohou najít drobné účty; pravděpodobně stojí za to zvážit možnost přirážky pro prodejce kiosku v blízkosti, takže ochotně změnil peníze.

Doba návratnosti

Při posuzování ziskovosti jakéhokoli podnikání je třeba začít od doby návratnosti hlavního zařízení.

Nejrychlejší návratnost je zajištěna stroji, které vám umožňují nastavit nejvyšší přirážku na prodané zboží. Nicméně například rusk, čokolády a nápoje budou velmi těžké prodávat za nadměrně zvýšenou cenu. Optimální značkování pro občerstvení je až 30%, u kávových nápojů - až 500%.

Průměrná návratnost prodejního automatu trvá až 1,5 roku se záruční dobou až 10 let.

Možné potíže:

 • Zisk z prvního instalovaného stroje se objeví přibližně za 1,5 až 3 měsíce. Tentokrát je nutné, aby se potenciální zákazníci dozvěděli o novém prodejním místě a začali v něm pravidelně nakupovat.
 • Je nutné pravidelně testovat stroj na poruchu. Takové chyby jako vydání extra šálků, špatný vkladový účet, ovlivní zisk majitele. Pokud stroj vybírá peníze a zboží nevydává, bude klient vnímán jako podvod a je nepravděpodobné, že se vrátí k druhému nákupu. Proto musí být poruchy neustále sledovány a vyloučeny co nejrychleji.
 • Nemůžete vstoupit do obchodní společnosti bez zahájení kapitálu. To je chyba mnoha podnikatelů, kteří selhali. Při sestavování podnikatelského plánu je důležité přesně stanovit náklady na další 1-2 roky, neboť zisk pro ně vůbec nemůže platit. Vlastník automatických strojů může potřebovat pouze více než 6 měsíců, aby si vybral správné místo prodeje.
 • Vending je poměrně nový typ podnikání, a tak vsadit na nestandardní a nový směr, je třeba očekávat, že pravděpodobnost selhání je velmi vysoká.
 • Zahájení podnikání s partnerem. Koupit 5 zařízení pro spuštění podnikání společně s partnerem, samozřejmě, je jednodušší. Mnoho z nich však nezohledňuje, že ziskové rozpětí je nepravděpodobné, aby bylo tak velké, že by mohlo být rozděleno. Z toho důvodu se dříve či později ztratí zájem jednoho z partnerů o tuto obchodní myšlenku.
 • Volný nájem. Mnoho začínajících podnikatelů je uvězněno v pasti "zdarma pronájmu". Důležité je, že zařízení je k dispozici zdarma. Potřebujete pouze podepsat smlouvu, že konkrétní firma koupí všechny výrobky a přísady pro nájemce. V takových případech zpravidla nejsou nákupní ceny složek konkurenceschopné nebo existuje v zakázce povinnost zakoupit takové množství zboží, které nebude možné realizovat.

Nahoře jsou uvedeny nejobvyklejší nástrahy vendingových obchodů, které se mohou setkat s nově příchozími. Pokud je vezmete v úvahu a správně uvedete do finančního plánu podnikání, můžete vytvořit úspěšnou firmu, kterou budete řídit, a nikoli kdo vám bude řídit.