Organizace výroby vitamin-bylinné mouky

Bylinná mouka je vyschlá tráva zvláštním způsobem a formuje se do granulí. Takové potraviny lze snadno trávit zvířaty, skladovat po dlouhou dobu a uchovávat všechny živiny a vitamíny. Tento krmivo se používá jak ve velkém měřítku, tak v malých farmách. Mezi hlavní výhody takového krmiva stojí za zmínku nízké náklady a možnost dlouhodobého skladování. Uskutečňování zásob obyčejné suché trávy není vždy prospěšné, zejména proto, že trvanlivost sena je malá. Bylinná mouka zabírá minimální úložný prostor a může trvat déle.

Rozvoj zemědělství se postupně zvyšuje, zejména proto, že tento průmysl nedávno získal od státu podporu. Proto výroba krmiv, zejména bylinné mouky, může přinést dobrý příjem.

Výhodou je také téměř úplná absence konkurence na tomto výrobním trhu, což výrazně zvyšuje prodejní příležitosti. Prodej lze zakládat i na místním trhu, protože zemědělci již dokázali zhodnotit používání bylinné mouky v krmení.

Výroba bylinné mouky je jednoduchý proces, který nepochybně přispívá k přínosům tohoto odvětví. Zařízení pro výrobu je snadné koupit, je levná a zabírá málo místa. Tak je možné organizovat výrobu doma - zajistit vlastní farmu s bylinkovou moukou a také ji dodat do nejbližší farmy.

Granulovaná bylinná mouka

Bylinná mouka v granulích je vynikajícím jídlem, které nemění jeho složení a uchovává všechny užitečné látky během skladování. do obsahu ↑

Výroba

Výroba bylinné mouky je snadná, proto potřebujete speciální vybavení a oddělený pokoj. Výběr zařízení pro výrobu bude záviset především na rozsahu. V počáteční fázi, například při přípravě krmiva pro vlastní farmu, bude k dispozici dostatek miniinstalace, která je levná a nevyžaduje další údržbu.

V procesu vývoje výroby lze vylepšit zařízení, zvýšit produktivitu a objemy. do obsahu ↑

Zadávání surovin

Výroba bylinné mouky je sezónní, ale i v tomto krátkém časovém období si můžete zásobit suroviny a uvolnit velké množství krmiva. Za tak krátkou dobu je možné organizovat a organizovat výrobu, zásoby surovin a po prodeji velkým a malým velkoobchodům.

Pro výrobu surovin. Zelená hmota - toto je název surovin pro budoucí bylinkovou mouku. Jedná se o obvyklé trávy, trvalé a roční louky, řepy, obiloviny a další.

Základní zařízení pro výrobu bylinné mouky

Technologie výroby potravin je poměrně jednoduchá, skládá se ze tří fází:

 1. Drcení primárních surovin.
 2. Stříkání a sušení.
 3. Re-broušení.

Výstup již produkuje hotový výrobek, který lze pomocí speciální techniky převést na granule.

Linie pro výrobu bylinné mouky

V počáteční fázi si zemědělci koupí speciální mini-jednotky, po kterých je nutné rozšířit výrobu, pokud je třeba zvýšit objem výrobků.

Pokud mluvíme o nezbytném vybavení, je to:

 • Drtič - pro mletí trávy;
 • dopravník - pro pohodlné dodávky surovin a zjednodušení manuální práce;
 • chladicí kolony;
 • granulátor - konverzi výsledných surovin na granule;
 • balicí a plnicí zařízení.

Pokud uspořádáte podnik, musíte si koupit všechna zařízení najednou, což nemůže být levné. Pokud se výroba postupně rozšiřuje, můžete to udělat s minimálními náklady. Také, pokud existuje potřeba úspor, zařízení lze zakoupit od málo známých výrobců.

Také náklady na vybavení budou záviset na jeho kapacitě. Například pro začátečníky stačí mini-dílna s celkovou kapacitou až 500 kg / h. Pokud je výroba nezbytná k zajištění dodávek potravin pouze z vlastní farmy, můžete si dokonce zakoupit zařízení s kapacitou až 200 kg / h.

Celkově získání takového zařízení stojí podnikatel od 300 000 do 500 000 rublů a to je minimum. Ne každý má takové prostředky, ale to neznamená, že byste měl opustit takovou představu o obchodní organizaci. Zařízení na výrobu bylinné mouky můžete zakoupit s vlastními rukama. Bude to stát méně, ale ruční práce bude nutné zde.

Bylinná mouka s vlastními rukama

Je třeba poznamenat, že vysoce kvalitní bylinná mouka bez speciálního vybavení jednoduše nefunguje. Suroviny (tráva) by měly být řádně vysušeny - určitou dobu a při určitých teplotách.

Pro výrobu doma je nutný drtič a granulátor se používá k přeměně granulí na granule. Při správném přístupu, dostupnosti určitého nástroje a dovedností lze takové zařízení vyrábět samostatně. Domníváte se, že prodej těchto produktů se nedá snadno přizpůsobit, musíte si zakoupit miniinstalaci.

Pokud existuje touha, pak s pomocí drtiče a mini-rostlin pro výrobu, můžete nastavit počáteční fáze podnikání. Bylinná mouka je mezi zemědělci velkou poptávkou, takže návratnost tohoto druhu podnikání je vysoká. Dokonce i investice do výrobních fondů můžete rychle vyhodnotit výsledky a návratnost. do obsahu ↑

Organizujeme výrobu bylinné mouky

Vedle řádně organizované výroby je třeba postarat o prostory, personál a hangáry pro skladování hotových výrobků. do obsahu ↑

Místnost

Předpoklad výroby musí nejprve splnit všechny stanovené normy a normy. Určitá vlhkost a teplota vzduchu jsou velmi důležitými ukazateli ve výrobě. Porušení norem může vést ke skutečnosti, že konečné produkty budou prostě špatně kvalitní. Velikost místnosti závisí na objemu výroby.

Zaměstnanci

V úvodních fázích nebude velký personál potřebný, výroba je zcela nezávislá.

Obecně je třeba vzít v úvahu, že pracovníci budou potřebovat následující účely:

 • kosení trávy;
 • obstarávání surovin a jejich přepravy;
 • přímá výroba výrobků.

Bude také zapotřebí balicí stroje a balicí stroje. Pokud existuje speciální zařízení, je potřeba pracovníků snížena. do obsahu ↑

Skladování hotových výrobků

Po výrobě mouky je skladován v samotném skladu. Pokud je mouka skladována ve velkém množství v nezralé formě, dochází k významné ztrátě užitečných látek, a proto se doporučuje, aby byla granulována a briketována.

Granulovaná mouka může být skladována v papírových pytlích po dobu až 1 roku bez ztráty živin za předpokladu, že byla zjištěna určitá vlhkost a teplota.

Vyhledávání prodejních kanálů produktů

Hotové výrobky mohou být prodávány v malém a velkém velkoobchodu do blízkých farem. Pokud jsou objemy velké, můžete vstoupit na zahraniční trh, ale měli byste vzít v úvahu skutečnost, že v tomto případě bude nutné získat veterinární osvědčení chemické laboratoře, tedy jednoduše certifikovat vaše zboží. do obsahu ↑

Ziskovost výroby bylinné mouky

Výnosnost tohoto podnikání je poměrně vysoká, je založena na vysoké poptávce po takovém krmivu. Náklady na přípravu a pěstování surovin jsou nízké, výrobní technologie jsou poměrně jednoduché. To vám umožní organizovat firmu doma. Navzdory skutečnosti, že podnikání je sezónní, jeho návratnost je vysoká a všechny peníze investované do organizace procesu se vracejí poměrně rychle.

Analýza ziskovosti dokazuje, že do půl roku existuje skutečná příležitost vrátit všechny vynaložené prostředky a již obdrží přímý příjem z podnikání. Organizace tohoto druhu podnikání bude stát od 300 000 do 1 500 000 rublů, v závislosti na typu zařízení a jeho kapacitě.

Při nedostatku čerstvého krmiva (zima, jaro) se poptávka po produktech výrazně zvětšuje, obrat prodeje se zvyšuje.

Expert nám vypráví o vitaminové trávě:

Vlastní podnikání: výroba bylinné mouky a bylinných granulí

Jak je známo, hlavní stravou mnoha druhů hospodářských zvířat je tráva. Ale čerstvá tráva je k dispozici od jara do podzimu. V létě je sklizeno pro budoucí použití a vysušeno ve seno, které pak jde do krmiva. Toto je však velmi namáhavé a dlouhé. Chcete-li skladovat dostatečné množství sena pro zimní období, je zapotřebí dostatek místa. A nakonec v suchém seno (zejména při dlouhém skladování) je zásoba živin mnohem nižší než v čerstvé trávě. Moderní technologie umožňují vytvářet nové způsoby sběru trávy, které pomáhají udržet v něm užitečné součásti. Patří sem výroba vitaminové bylinné mouky a bylinných granulí.

Krmení nové generace

Co je bylinné jídlo? Tento protein potraviny pro dobytek a drůbež, a odvozený z uměle suché trávy sklizené v raných vegetativních stádií (první stupeň vzhled poupat), suší se při vysoké teplotě a rozmělní na prášek. Travní moučka se používá jako náhrada za sena a jako kvalitní vitamín hnojení s vysokým obsahem karotenu v kombinaci s hrubým nebo krmivem. Využití specializovaného zařízení pro výrobu travní moučky vyhýbá značné ztráty suroviny, které jsou pozorovány v přírodně sušených bylin (lámání výhonky, květy a listy). Také tento způsob výroby odstraňuje nepříznivý vliv vlhkosti a výskyt různých biochemických a mikrobiologických procesů. Tráva je vyrobena z bylinné mouky. Granule dobře na skladování, na rozdíl od sena, že konvenční způsob může zhutnit předlisek, plísní nebo hnilobou. Odborníci říkají, že při sušení bylina uměle obsah krmení jednotek se zvyšuje alespoň 1,5 krát, protein - 1,6, sacharidy - 3,5, a karoten - 7-8 krát. Kromě toho, travní moučka a pelety jsou snadněji stravitelné než sena, dává dobrý přírůstek hmotnosti a produkci mléka. Na Západě, tento druh potravy je široce používán v průmyslu krmiv, a to především při výrobě krmiva pro drůbež, prasata a mladého skotu.

Výroba bylinné mouky a pelet z čerstvě vysekávaných tráv je slibnou činností, protože výnos šťavnatých krmiv je několikrát vyšší než výnos zrna. Potřeba přísného dodržování technologických požadavků a nákladné technologie je však velmi nákladná. Tato výroba zahrnuje nepřetržitý proces, který probíhá prostřednictvím integrované mechanizace všech stupňů mouky z vaření bylin. Tyto etapy zahrnují sekání zelené hmoty, nakládání a následnou dopravu surovin, sušení, broušení, uložení pro skladování. Zvažme je podrobněji.

Proces výroby bylinné mouky a bylinných granulí

Nabídky franšíz a dodavatelů

Jako surovina pro výrobu mouky používá nasazená jednoleté a víceleté trávy, luční s vysokým obsahem luštěnin a podobně. D., setý oves, vojtěška, jetel, kozí routa, kopřiva, lupiny. Z typu sklizené traviny závisí nutriční hodnota krmiva. Ty jsou potvrzeny veterinárním osvědčením a / nebo chemickým laboratorním závěrem. Stejně jako je tomu v případě čerstvého krmiva, jsou tři základní typy materiálů: trávy, luskoviny (vojtěška, jetel, nebo, alespoň - kozí rue), luštěniny směs (vikev-ovesné směsi nebo atd...).

Výšku fazolí, která se má řezat, musí být asi 50 centimetrů. Optimální čas pro sklizeň jetele a lucerny pro výrobu bylinné mouky je konec sledovací fáze. Doba trvání této fáze je přibližně 21 dní. To znamená, že během vegetačního období, kdy jsou fazole nakrájeny, lze shromáždit 3-4 plné řezy kvalitní zelené hmoty. Loutkové trávy začínají sázat během výstupní fáze do trubice (během tohoto období je výška rostlin asi 30 cm). Kvalita hotového výrobku závisí do značné míry na kvalitě surovin pro řeznou nebo bylinkovou mouku. Trávy s jedním řezem se doporučují používat déle než 12 dní. Vědecky zjistila, že většina karotenu v rostlinách je obsažena v ranních hodinách od 6 do 10 hodin. Potom se její hladina začíná snižovat a o 20 hodin se jeho počet může snížit o 4 až 6krát oproti počátečnímu. Proto, aby bylo zachováno maximální množství karotenu v krmivech, je nejlepší sešit a zpracovávat krmné plodiny v časných ranních hodinách, ale určitě ne vždy lze dodržet tento požadavek.

Chcete-li zvýšit produktivitu sušiček, je třeba trávu co nejlépe brousit. Maximální přípustná velikost částic v první fázi zadávání surovin by neměla přesáhnout 110 mm. Nejméně 80% celkového objemu by mělo být velikosti částic do 30 mm. Věřte mi, že čas strávený na ostření a úpravu nožů řezačky se v budoucnu splácí úsporami paliva (jedním z největších položek výdajů) a výrazným zlepšením kvality výrobků.

Celková ztráta hmotnosti při kosení trávy a nakládání do přepravy by neměla být vyšší než 2%. Pro sklizeň travní hmoty s jejím současným mletím vyžadují speciální vybavení: sklízecí řezačky samohybné ( "Don-680", "MARAL-125", KSK-100A, atd...), Semi-namontované samohybné kombajny ( "Polessye-3000"), samohybné komplexy nebo tažené sklízecí stroje na traktory třídy trakce 1,4; 2 a 3. Současně je kombajn nastaven pro jemné řezání.

Je velmi důležité stanovit proces přepravy zemní hmoty na místo dalšího zpracování surovin. V takovém případě by se neměla povolit jeho ztráta nebo znečištění: doba mezi sečením čerstvé trávy a sušením (včetně doby skladování na místě sušicí jednotky) by neměla přesáhnout dvě až tři hodiny. Faktem je, že na volné hromadě se nasekaná tráva rychle zahřívá, čímž ztrácí nejcennější vlastnosti. Abyste tomu zabránili, musíte synchronizovat přepravní práce a sušičku. Jako transport použité traktorové přívěsy a sklápěče s dalšími oky. Strany minimalizují ztráty, udržují trávu při nakládce, přepravě a vykládce.

Takže méně než tři hodiny po kosení by se tráva měla dostat k sušení, po které bude tráva hmota rozemletá na mouku. Rozdrcená hmota je přiváděna do sušicí jednotky na podavači, odkud je dopravována k sušícímu bubnu podél dopravníku a šikmého dopravníku. Sušení se provádí při teplotě ohřevu suroviny nejvýše 70 ° C. Relativní vlhkost hotové bylinné mouky by měla být 8-12%, a bylinné řezání - 10-15%. Porušení těchto požadavků (například sušení surovin na 5-6%) může vést k masové ztrátě karotenu a bílkovin, stejně jako ke zvýšení rizika požáru. A pod sušením může hmota přetížit motor drtiče a způsobit časté ucpávání roštu. Ztráty karotenu v procesu sušení podle požadavků by neměly být vyšší než 5% a ztráty sušiny - ne více než 2%.

Pro vysoká teplota sušení může být použit pro sušení jednotky (liší se kapacita - od 0,5 do 1,5 tun suchého materiálu za hodinu), nebo nízkoteplotní sušárny, kde se vzduch zahřívá na 100-130 ° C, pomocí tepla, a hmota se zpracovává elektromagnetického pole s mimořádně vysokou což umožňuje výrazně urychlit proces a zlepšit kvalitu výrobků. Při výstupu bubnu ze sušené hmoty se uvolňují těžké částice a cizí inkluze.

S použitím stejné linie získaných surovin lze vyrábět bylinkovou mouku, bylinné granule a bylinné řezání. Technologie výroby řezání trávy je obecně stejná. Jediný rozdíl je, že suchá hmotnost cyklonu nespadá do mlýnku (pro výrobu mouky) a ve speciální nádobě nebo přívěsu traktoru, kde je udržován v souladu s pravidly požární bezpečnosti po dobu nejméně dvacet hodin, a pak poslal do úrovně skladu vlhkost 17-19%. Trávníkové řezání má poměrně velký objem, takže v příštím stupni výroby je výhodnější briketovat. To bude vyžadovat dodatečné vybavení - lisovací briketovací stroje, které kompaktují řezání při vlhkosti 13% v briketách. Po dokončení práce je nutné zkontrolovat, zda v kanálech lisu není žádná vlhkost vyšší než 12%.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Pokud výroba řezání v této fázi skončí, pak v případě výroby bylinné mouky a granulí, to je daleko od konce. Jedním z nejdůležitějších kritérií pro kvalitu bylinné mouky je procento karotenu v něm. Protože při zpracování hmotnostní podíl trávy nevyhnutelně snižuje ke snížení ztráty v krmivu jsou zavedeny uměle pěstované nebo antioxidanty santohin diludin v dávce 0,02% hmotnosti zpracovaného krmiva. To vám umožní snížit ztrátu karotenu o 2-2,5krát. Antioxidanty musí být rozpuštěny v plnidle, jehož role jsou tuky nebo voda (v případě santohinu kyseliny chlorovodíkové).

V dalším stupni se po broušení provádí granulace bylinné mouky. Tento postup má několik výhod. Granule jsou vhodnější k použití (pro distribuci zvířatům). Taková forma může snížit potřebu skladovacích zařízení 3-3,5-krát (zejména ve srovnání s sekání trávy), ke snížení ztrát při dopravě a skladování, stejně jako více vhodné pro nakládání a vykládání mechanizovaný sklad.

Granulace se provádí za pomoci speciálních zařízení - oddělených granulátorů s kruhovými matricemi nebo granulačními liniemi. V granulátovém zásobníku se tvoří granule o daném průměru. GOST 18691-88 průměr zrna by měla být 3,0 až 25,0 mm (nejběžnější bylinné granulí o průměru 8 mm), délka - ne více než dva průměry, hustota - 600 - 1300 kg / m3 a kroshimost - ne více než 12%, hmotnostní podíl pevné látky v bylinné mouky by měla být v rozmezí 88 až 91% (vlhkost - 12 - 9%), granulí - 85 až 90% (vlhkost - 15 až 10%). Úroveň vlhkosti je velmi důležitá, protože na tom závisí kvalita hotového výrobku.

Když je mouka stlačena, teplota v granulích se výrazně zvyšuje a musí být rychle ochlazena na teplotu okolí. Pomalé chlazení vede k významným ztrátám karotenu. Chlazení by nemělo trvat déle než 15 minut, pak ztráta karotenu bude zanedbatelná a splní normu na 5%. Z těchto důvodů, po granulátor byl přiváděn do chladicí dopravník, kde jsou chlazené proti proudění vzduchu z ventilátoru, a na to - prosévání tabulky, kde je rozptyl oddělený od tvaru pelet. Plazátka a zlikvidované granule se vrací granulátorem pomocí šnekového dopravníku a pelety, které splňují požadavky GOST, jsou zaslány do váhy. Připravené rostlinné granule se nalijí do papírových třívrstvých kraftových pytlů o objemu 30 až 50 kg nebo do sáčků Big-Bag o hmotnosti 1000 kg. Granule v pytlích o hmotnosti 30-50 kg jsou zpravidla prodávány v maloobchodu nebo malém velkoobchodu a balíčky Big-Begi jsou středně velké. S velkým velkým traumatálním granulem se většinou naloží hromadně v nákladní dopravě. Během balení by teplota produktu měla odpovídat teplotě okolí (je dovoleno překročit 8 ° C). Naplněné pytle jsou ušité malými kusy a jsou uloženy na paletách až do výše dvou metrů. Chcete-li přesunout palety, odeslat tašky do skladu, vykládat a zatížit, budete potřebovat univerzální nakladače.

Sortiment a povolení k podnikání. Výroba bylinné mouky a granulí: technologie výroby vitaminové bylinné mouky a bylinných granulí s vlastními rukama doma, zařízení, linka, drtič, rostliny

Zemědělská sféra v Rusku je dnes považována za poměrně slibnou cestu, protože vláda konečně obrátila pozornost k ní - například mnoho začínajících podniků je dotováno dnes a jsou podporovány ve všech směrech státem. A oddělený řádek, zaznamenáváme následující obchodní myšlenku - výrobu vitaminové bylinné mouky a bylinných granulí. Prodáváním tohoto produktu v poptávce na trhu jako doplňkových látek do skotu můžete začít dobře vydělávat. Bylinná mouka je vitaminový doplněk k smíšeným krmivům nebo krmivo plné hodnoty získané sušením přírodních bylin. Jedná se o nejcennější produkt obsahující bílkoviny, karoten, vitamíny E, K a B.

Naše ocenění:

Zahájení investic - od 700000 rub.

Saturace na trhu je nízká.

Složitost zahájení podnikání je 6/10.

Výroba bylinné mouky a bylinných granulí je považována za nákladově efektivní, především kvůli vysoké poptávce po výrobcích. Sběr sena do budoucna není pro zemědělce vždy prospěšný - skladování zásob zaberá spoustu prostoru a výrobek sám o sobě ztrácí své užitečné vlastnosti v průběhu času. Bylinná mouka je další věc. Je vysušený za určitých podmínek a tvarován do granulí, může být skladován po velmi dlouhou dobu a jeho složení se nemění současně. Vzhledem k tomu, že hospodářská soutěž v tomto odvětví prakticky neexistuje, může prodej hotových výrobků přinést podnikateli vysoké zisky - a to i při zohlednění jeho prodeje pouze na místním trhu.

Dalším argumentem ve prospěch tohoto podnikatelského záměru je jednoduchost technologie, která umožňuje výrobu bylinné mouky doma. Můžete umístit jednoduché vybavení na základě vlastní garáže nebo předměstí. A dokonce i nespecialista v této oblasti dokáže zvládnout technologické etapy.

Bude to dostatečně výhodné, aby po dlouhou dobu již fungovala na tržních farmách produkce bylinné mouky. Ukazuje se, že užitečné jídlo může poskytnout nejen své hospodářské zvířat, ale i dodávat produkt do blízkých farem. Chcete-li to udělat, jen něco, co bude muset studovat poptávku a koupit mini-instalace, protože velké výrobní kapacity není třeba tady.

A to i přes skutečnost, že produkce rostlinných granulí je sezónní záležitost, společnost i v tak krátkém čase bude schopen zajistit velké zásoby hotového výrobku, který pak může prodat velkých nebo malých velkoobchodní zemědělce.

Co podnikne podnikatel, který se rozhodl spustit mini závod na výrobu bylinné mouky?

Sortiment a povolení k podnikání

Přes nejjednodušší technologii může produkce produkovat produkty různé kvality. A je rozdělena do tří tříd. Oddělení je založeno na obsahu konečného produktu karotenu - čím vyšší je třída, tím je výživnější přísada, a proto je dražší. A aby bylo možné produkovat výrobu všem segmentům obyvatelstva, je lepší, kdyby linka na výrobu bylinné mouky produkovala všechny své možné třídy.

K uzavření ziskové smlouvy s velkoobchodními odběrateli musí být výrobek certifikován za kvalitu. Za tímto účelem by měl Rospotrebnadzor předat balíček dokumentů, po němž podnikatel obdrží veškerá povolení k výkonu zákonných činností. Pokud není čas na shromažďování dokumentů a příprava vzorkových vzorků pro analýzu, můžete tuto otázku položit kvalifikovanému právníkovi.

Technologie získávání bylinné mouky a bylinných granulí

tráva výroby mouky technologie zahrnuje zpracování různých lučních a polních plodin. - jetel, vojtěška, nivinyaka, řebříček, pšeničný, třezalky tečkované, etc. V podnicích tvoří zřídka důkladné třídění vstupních surovin, a proto speciální mlýn těsně zapadá do jediné hmoty všech bylin.

Obecně lze technologickou linii pro výrobu vitamin-bylinné mouky prezentovat takto:

 • Primární broušení surovin.
 • Sušení rostlin.
 • Mletí trávy.

V zásadě lze tuto technologii dokončit, protože na výstupu se připravujeme k prodeji bylinné mouky. Ale výroba bylinné mouky v granulích bude vyžadovat přítomnost posledního stupně - granulace mouky.

Ať už je konečný produkt, mouka nebo granule, v poslední fázi je přiváděn do jednotky pro balení a balení.

Popisovaná technologie je docela "pracující". Dnešní podnikatelé se však snaží zavést takové metody tvorby bylinného doplňku, který by výrazně snížil náklady na tento proces. Například není to neobvyklé, že praktikující vyčistěte drcenou hmotu před sušením, aby se zachoval karoten a trávit méně času sušením výrobku. Ale v tomto případě budete muset vynaložit peníze na další rostliny pro bylinkovou mouku, což není vždy vhodné pro začínající podnikatele, omezené prostředky.

Zajímavé články:

Jak vytvořit obchodní plán pro výrobu rybí moučky?

Jakou produkci lze otevřít doma?

Zajišťujeme domácí výrobu pelet z pilin.

Technické vybavení dílny

Po vyhotovení sortimentu a technologie bude nutné vybavit budoucí podnik. Cena vybavení pro bylinkovou mouku je poměrně vysoká - od 2500000 rub. Můžete snížit náklady na nákup strojů od asijských dodavatelů - dodávají zařízení ne horší, ale s nižšími náklady.

Technologická linka pro výrobu a granulaci bylinné mouky

Kompletní řada zahrnuje následující stroje a zařízení:

 • Průmyslové drtiče.
 • Dopravníky.
 • Chladicí věže.
 • Plnicí a balicí stroj.

A aby se získala granulovaná bylinná přísada, linka bude muset být znovu vybavena granulátorem, jehož cena začíná od 500 000 rublů.

V mini obchodě bude dostatek zařízení malého a středního výkonu - 200-500 kg / h.

Pokud takový impozantní prostředek není k dispozici podnikateli. Zařízení na výrobu bylinné mouky si můžete zakoupit sami. Bude vyžadovat poloautomatické sušiče a drtiče. Nákup všech potřebných zařízení bude trvat maximálně 500 000 rublů. Ale s touto verzí zařízení nebude možné vyrábět velké množství zboží, což znamená, že zisk bude mnohem menší než to, co lze získat při práci s plně automatizovanou linkou.

Oblíbené publikace:

Jaké jsou vybavení pro výrobu kulatého dřeva?

Vše o sbírce bylin jako obchod.

Jeho záměrem je zpracovávat piniové ořechy do jádra.

Ziskovost plánovaného podnikání

Období návratnosti podniku bude záviset na provedených investicích a pevných cenách konečného produktu. Kolik bude obecně vyžadovat zahájení plnohodnotného obchodu?

Chcete-li si koupit drtiče bylinné mouky a dalšího vybavení, připravit prostory pro práci a zásoby surovin, musíte investovat nejméně 3,000,000 rublů. Uspořádat domácí podnikání s více jednoduchými stroji a bez pronájmu výrobního prostoru může být doslova 700000 rublů.

Pokud jde o zisk, lze jako základ pro výpočet použít následující ukazatele. Bylinná mouka je na trhu 10000-15000 rublů za tunu. A jeho náklady ve stejné době 4000-8000 rublů za tunu. A to je vynikající ukazatel ziskovosti. Umožnit podnikateli vytvořit vysoce výnosné podnikání. Granulovaná bylinná mouka stojí o něco dražší - od 12 000 rublů za tunu. Proto je uvolnění tohoto produktu pro začínajícího podnikatele výhodnější.

Každý den se člověk ráno probudí, snídá a půjde do práce. Je to obyvatel města: káva s mlékem - časté snídaně na stole. Mléko se dá snadno koupit v nejbližším supermarketu, ale jen málo lidí z města ví, jak dlouho trvá od pole až po stůl spotřebitele.

Kolik síly je nutné, aby zemědělské struktury země rostly, krmily a zásobovaly město velkým množstvím mléka a masa ve vysoké kvalitě. Pro usnadnění práce (krmení hospodářských zvířat a ptáků) byla vytvořena zařízení pro výrobu rostlinných granulí.

Potřeby hospodářských zvířat

V létě nejsou žádné problémy: krávy pasou na louce a klidně dávat 10-12 litrů mléka denně. Na podzim a ještě víc v zimě jsou věci horší a je třeba vytvářet rezervy. Dříve se omezili na seno. Kráva v létě - a půl roku kráva na suchém přídělu. Ale čas nehybně stojí. Dnes byly vytvořeny speciální technologické linky pro výrobu bylinné mouky obohacené vitamíny.

Komplex umožňuje vyrábět granule i mouku. Zařízení na výrobu rostlinných granulí je velmi všestranné. Umožňuje vyrábět nejen potraviny pro hospodářská zvířata, ale i paliva. Granule o průměru 2 až 10 mm jsou dokonale vhodné pro univerzální topný kotel. Suroviny jsou roční a celoroční. Také vhodné pro přípravu krmiva jsou kopřiva, lupina, koza a lucerna.

Výrobní linka

Linka pro výrobu pelet není něco složitého a nákladného. Zde je jeho kompletní sada:

 • Dopravní pás, kterým se surovina přivádí do řezačky;
 • cyklón, nasávaný vzduch;
 • Vysoušeč, který odstraňuje vlhkost na minimálně 10%.

Po sušičce spadne surovina na drtič typu kladivo. Na výstupu se získají částice o velikosti 1-3 mm, které jsou po granulátoru chlazeny ventilátorem. Na zvláštní tabulce jsou granule oddělené od sklízečů. Dva typy produktů jsou baleny na samostatných linkách. V závislosti na výkonu je cena linky od 2 do 9 milionů rublů. Zařízení pro rostlinné granule je považováno za levné a ziskové. Rychle se vyplatí a nevyžaduje velké množství personálu údržby.

Bylinné granule

Použití rostlinných granulí u hospodářských zvířat a drůbeže je velmi účinné. Obsah aminokyselin, karotenu, vitamínů podporuje lepší trávení a trávení potravin v těle zvířat a ptáků. Výsledkem je, že kráva dodá mléko více o 10%, pták - více vajec o 15% a mladí na výkrm přidá hmotnost na 20%.

Výroba bylinných granulí je populární v celé evropské a asijské části kontinentu. Výjimkou jsou možná jen pouště a polopouště. Je třeba poznamenat, že pro výrobu těchto produktů je nutné používat mladé rostliny. Koneckonců obsahují pouze více než 20% bílkovin, ale jsou bohaté na stopové prvky a aminokyseliny. A pouze z mladých rostlin produkují vysoce kvalitní potravu pro zvířata a ptáky.

Pivo

Na lince pro zpracování plodin můžete použít obě obiloviny i přísady pro výrobu piva. Pivovar používá také zařízení na výrobu rostlinných granulí. Zrno ječmene je vyráběno pomocí linií. Toto pivo musí, z něhož je kapalná složka oddělena. Země v Evropě (Německo, Česká republika, Rakousko) se podílejí na sklizni pro budoucí zralý chmel. Podléhá také procesu granulace a dodává se pivovarům. Chmel v granulích je široce používán, protože může být skladován po celý rok.

Technologie výroby bylinných granulí z vitaminové a bylinné mouky

Použití linek není omezeno na výrobu krmiv, paliva, které tvoří vaření. Používají se všude, kde se vyžaduje ošetření vegetace: výroba čaje, léků, přísad do potravin, koření. Dnes je toto zařízení na vyžádání a aktuální.

V naší době je hlavním principem ziskovosti v chovu dobytka správné vykrmování skotu. Ti zemědělci, kteří připravují jídlo pro své vlastní zvířata, je důležité vědět, jaké zařízení se používá k výrobě smíšených krmiv.

Jak víte, každý krmivo je vytvořeno speciálně pro určitou kategorii zvířat, a proto má některé speciální vlastnosti při zpracování a přípravě k použití.

Co je to extruder?

Jaký druh zařízení se používá k výrobě smíšeného krmiva? Tam je poměrně velké množství agregátů, ale nejvíce populární jsou extrudery pro výrobu směsných krmiv.

Toto zařízení se používá hlavně pro zpracování foukaného zrna a je používáno v hospodářstvích chovu hospodářských zvířat i v krmivářstvích. Toto zařízení je schopno vyrobit od 70 do 100 kg smíšeného krmiva za jednu hodinu. Spotřeba až 6 kilowattů. Má hmotnostní kategorii do 230 kg.

Princip extruderu

Je schopen připravit jídlo jak pro skot, tak pro prasata, aby se krmil. V procesu zpracování zrna prochází některé změny. Gelatinizace zrna probíhá v suché formě po převedení vlákna, následuje smrt nepříznivé mikroflóry.

K nepříznivé mikroflóře nese houbu a plísně. To je způsobeno vysokým tlakem a teplotou v zařízení. Extrudér je schopen zpracovat hrach, ječmen, pšenici, což jsou hlavní druhy krmiva pro prasata. Výše uvedené produkty poskytují vysoký nárůst hmotnosti prasat.

Instalace extruderů

Toto zařízení pro výrobu smíšených krmiv může být instalováno na jakémkoli rovinném povrchu, zejména na podlaze. Zařízení nevyžaduje instalaci nadace, po uplynutí jedné minuty zařízení vydává první hotový mix. Navíc zrno před vstupem do extruderu nevyžaduje předběžné napařování.

Co je to granulátor?

K dispozici je speciální zařízení, které z pevné fáze vypouští pelety. Jedná se o granulátor pro výrobu směsných krmiv. Princip výroby pelet z krmiva je následující. Potřebné suroviny jsou umístěny v nádrži, ze které vstupuje do matrice s teplotou do 110 ° C.

Tam je potravina pevně přitlačena ke stěnám matrice a prochází kulatými otvory, kde je výřez řezán na požadovanou velikost. Tato operace se provádí pomocí specializovaného interního zařízení. Na konci zpracování se získá konečný produkt, který prochází balením a balením.

Multifunkční stroj pro výrobu krmiv

Aby bylo možno vidět nárůst počtu hospodářských zvířat, je nutné zajistit vysoce kvalitní krmení kombinovaným krmivem. Stejně tak nemůžete bez takového zařízení jako stroje na výrobu smíšených krmiv. Toto zařízení může být docela funkční a současně provádět několik akcí.

Každá část rostliny pro výrobu smíšených krmiv hraje důležitou roli. Složení produktu, které se přidává k výrobě kombinovaného krmiva pro hospodářská zvířata, zůstává stejné při výstupu, to znamená, že neztrácí užitečné vlastnosti, které přímo ovlivňují vývoj zvířat. Taková zařízení pro výrobu smíšených krmiv mohou pracovat s těmito druhy produktů:

 • směs zrn a čisté zrno;
 • tučná sója;
 • otrubový produkt;
 • zelená hmota;
 • řezaná sláma;
 • zrno s plísní.

Pro zpracování každého typu produktu jsou stanoveny určité standardy. Stroj může v průměru vyrobit jednu tunu hotových výrobků za hodinu.

Jak vybrat zařízení pro výrobu smíšeného krmiva?

Dnes na trhu najdete poměrně velké množství strojů a granulátorů pro výrobu smíšených krmiv. Pokud se jedná o jednotky známých modelů, neměly by být v provozu žádné problémy. A pokud je toto zařízení vzácné, je třeba vzít v úvahu, že výměna opotřebovaných dílů a prevence samotných agregátů může vést k velkým finančním ztrátám.

Proto při výběru konkrétního zařízení stojí za to vzít na vědomí a možná je lepší ho jednou zaplatit, když si koupil dobrý stroj, než kdykoli předtím, aby rozdělil kolo za jeho opravu.

Moderní zařízení má dobrou aspirační schopnost, přesnost dávkování a navíc je energeticky náročnější. Nejlépe provádí takové operace, jako je zavedení kapalných nebo suchých minerálních směsí, drcení surovin, následné míchání, granulace a rozšíření krmiva. Po všech těchto fázích se potravina dezinfikuje a absorbuje léčivé doplňky. Cena za takové vybavení se pohybuje od 100 000 do 5 milionů EUR.

Někteří ruští výrobci směsných krmiv si vybírají evropské dodavatele jako dodavatele zařízení. Náklady na tyto produkty jsou vysoké, stejně jako kvalita. Navíc k tomu jednou za tři roky je nutné provádět údržbu. Nicméně, pokud závod bude pracovat alespoň 80%, pak zařízení bude platit za sebe za 3-5 let.

Mohu připravit smíšené krmiva doma?

Je také možné vyrábět smíšené krmiva doma. Co je pro to nutné? Za prvé je nutné stanovit, pro které druhy zvířat bude produkován kombinovaný krmivo. Další příprava smíšených krmiv s vlastními rukama je zárukou zdravého životního stylu pro váš dobytek.

Při výrobě granulovaných potravin doma se ujistěte o dostupnosti živin v jejich složení. Pamatujte, že takové potraviny pro hospodářská zvířata by měly zahrnovat produkty nejen rostlinné, ale i živočišné. Navrhovaný produkt lze připravit doma bez vynaložení většího úsilí.

Z výše uvedených informací lze vidět, že krmné směsi se vyrábějí velmi jednoduše, je nutná pouze přítomnost určitých produktů pro každý typ hospodářských zvířat.

Pro přeměnu krmiva na granule se používají speciální zařízení - granulátory pro smíšené krmivo. Jedná se o poměrně drahé zařízení s pohyblivostí.

Použití granulátoru umožňuje převést množství krmiv, včetně zelené trávy, do pelet. Rychlost zpracování přímo ovlivňuje, jaká bude cena u domácího granulátoru pro smíšené krmivo. Například stroj s kapacitou 150 kg za hodinu bude stát asi 70 000 rublů a modely schopné produkovat tunu krmení stojí více než 250 000 rublů.

Chcete-li ušetřit peníze, můžete si vyrobit granulátor pro krmení vlastním rukama. Králíci a ptáci ocení práci a vařené jídlo může být uloženo déle než obilí.

Jak funguje zařízení

Chcete-li vytvořit granulátor pro krmivo, je kresba nezbytná stejným způsobem jako znalost principu práce. Zařízení funguje takto: horní část je naplněna surovinami, které spadají do matice. Poté jsou válečkové suroviny nuceny do speciální díry. Granule se objevují přes speciální otvor v těle.

Pro přípravu malého objemu smíšených krmiv používejte design založený na masovém mlýnu. V něm se namísto válců pro vytlačování surovin používá šnek. Nevýhodou tohoto typu je, že k usínání musí být použita pouze velmi malá surovina, tráva.

Struktura granulátoru

Všechny granulátory pro smíšené krmiva se skládají z následujících částí:

 • matice;
 • válce s ozubeným povrchem;
 • kostra (základna zařízení);
 • hřídel;
 • motor;
 • reduktor.

Rám je nejlépe vyroben ze silné oceli, protože zařízení během provozu vibruje silně. Tělo může být vyrobeno z potrubí nebo z ocelového plechu ohnutím válce z něj. Nejlepší je sklopit skříň tak, aby zařízení mohla být obsluhována. Ve spodní části je vytvořen otvor pro výstup hotových pelet.

Vlastnost matice

Matrice mají dva typy: válcové a ploché. Druhý typ vypadá jako disk s otvory. Tato možnost se používá při výrobě krmiv v peletách. Toto zařízení je schopno zpracovat tvrdé suroviny.

Válcový typ matrice je buben s otvory, uvnitř kterých jsou umístěny válečky.

Vzhledem k tomu, že takový mechanismus jako domácí granulátor pro smíšené krmivo, cena je dostatečně vysoká, je nejlepší, aby se toto zařízení sami. Aby se zabránilo problémům s maticí, lze ji zakoupit samostatně.

Vytvořte proces

Aby se předešlo jakýmkoli potížím během montáže, doporučujeme nejdříve vytvořit výkresy. Granulátor pro krmení s vlastními rukama na ně lze shromáždit za několik hodin. Montáž začíná instalací převodovky ve skříni. Jeho funkcí je přenášet točivý moment z motoru na hřídel. Během tohoto procesu se válec a matice otáčejí.

V horní části jsou namontovány matice a válec, které jsou upevněny na hřídeli. Válce jsou spojeny ložisky. Na ose rotace se nejprve nasaďte ložisko a poté válec. Do matrice se struktura stlačí maticí. Hotová sestava je instalována v krytu. V takovém případě by velikost válečků měla pokrývat celou šířku matice.

V blízkosti skříně je namontován motor. Reduktor s ním je spojen pomocí pásu nebo řetězu. Na vrcholu skříně je umístěn kontejner, ve kterém budou položeny suroviny.

Granulátor z mlýna

Můžete vyrábět granulátory pro smíšené krmivo z mlecího stroje na maso. Chcete-li to udělat, musíte vytvořit kostru. Budete také potřebovat mlýn na maso, elektrický motor, dvě řemenice a zápustku. Mělo by mít stejný průměr jako bruska.

Uvnitř těla jsou namontovány žebra, které těsně přiléhají k tělu. Venku jsou instalovány nože, které řeže pelety o požadované délce. Dále jsou namontovány řemenice a motor je nainstalován. Z něj jsou pásy přitahovány k hlavní konstrukci.

Výroba strojů

Všechny granulátory pro smíšené krmivo, vyrobené vlastními rukama, používají matici, hřídel, elektromotor. Kromě toho byste měli připravit ložiska, plechy, rohy, matice, šrouby. K potřebným nástrojům patří svařovací stroj, vrtačka, bulharština, klíče, ruleta.

Celý proces výroby zařízení lze rozdělit na několik stupňů.

 1. Stát. Při výrobě rámu je nutné vybrat materiály, které odolávají těžkým nákladům a silným vibracím. Jakmile je stojan připraven, je nainstalován základ (skříň) granulátoru. Na horní části těla je označení, které bude odpovídat tloušťce matrice, podél řezu vyříznout otvor pro zásobování surovinami.
 2. Bortik. Pruh o šířce asi 10 centimetrů je odřezán z kovu. Z něj je vytvořen okraj pro otvor. Pás je přivařen k tělu přístroje.
 3. Otvor ve spodní části. Ve spodní části těla je otvor pro hřídel.
 4. Místo nakládky. Pro zjednodušení pokládky surovin je nad plnicím otvorem umístěn zvonovitý zvon. Nejlepší je, aby byla odstranitelná.
 5. Instalace vnitřku. Hřídel otáčení je upevněna maticemi uvnitř pouzdra. Matrice je připojena k hřídeli tak, že její povrch a horní část skříně jsou umístěny ve stejné rovině.

V poslední fázi je motor připevněn k rámu, který je spojen pomocí pásu s hřídelem. Po montáži bude nutné pouze zkontrolovat funkci přístroje při volnoběhu. Pokud vše funguje správně, můžete přidat suroviny a vyzkoušet peletizer pro přípravu směsných krmiv.

Výroba matric

Nemůžete najít nikde jinou matici, ale můžete to udělat sami. To vyžaduje kovový kruh s tloušťkou stěny více než dva centimetry. Průměr závisí na rychlosti, s jakou je naplánováno zpracování. Například disk o průměru 50 centimetrů může zpracovávat až tři sta kilogramů surovin za hodinu. Je třeba poznamenat, že výkon motoru musí být nejméně 25 kW.

Dále v kotoučích jsou vyvrtány otvory s drážkami pro montáž matice na hřídeli. Průměr otvorů pro granule by měl být 5 až 10 mm. Měly by být kuželovité a zužující se ke dnu.

Granulátor může vyřešit celou řadu problémů. S jeho pomocí můžete zpracovat hodně trávy, kterou lze přidat do stravy králíků a ptáků. Také díky tomuto zařízení lze sklízet velké množství krmných směsí vhodných pro zvířata.

Granulátory pro výrobu směsných krmiv jsou navrženy tak, aby produkovaly vyváženou stravu pro domácí zvířata a ptáky. Granulované krmivo se liší od obvyklého dlouhodobého skladování bez změny vlastností, nepoškozují zdraví zvířat a ptáků, protože jejich složení je zcela ekologické a vyvážené v souladu se stanovenými normami výživy.

Granulátory v zemědělství se stávají stále oblíbenějšími. Koneckonců, často zakoupené krmné směsi jsou špatně konzumovány zvířaty nebo se úplně zhoršují, neboť jejich složení nevyhovuje stávajícím normám zdravé výživy. Obvyklé, nezpracované krmivo se však při přepravě zvířat v zemědělských podnicích často ztrácí. Vytvoření granulátoru krmivového mlýna pro své potřeby je dobrým řešením všech těchto situací.

Po koupi mini-peletky pro domácnost podnikatel získává mnohem více příležitostí v podnikání, protože bude schopen zachovat všechny užitečné vlastnosti krmiv získaných z plodin po dlouhou dobu. Ale tyto krmivo obsahují velké množství vysoce kaloriových látek, které za normálních podmínek nelze zachránit bez ztráty. Kromě toho je mnohem snazší vytvořit podmínky pro skladování granulovaných smíšených krmiv než pro nezpracované zásoby krmiva. Rovněž se zjednodušuje postup krmení zvířat a ptáků v zemědělských podnicích.

Zemědělské podniky v evropských zemích již dlouho používají metody granulace krmiva, a tím udržují vysokou kalorickou hodnotu a šetrnost k životnímu prostředí. Nyní se stává normou krmných činností v chovu zvířat pro celý svět. Již dávno bylo zjištěno, že kvůli jejich homogenitě ve složených prvcích takové krmivo podporuje rychlý růst zvířat a ptáků a jejich zdraví. Významně zlepšuje jak jejich celkový stav, tak i respirační systém, zvyšuje produktivní ukazatele hospodářských zvířat a drůbeže.

Princip fungování mini-granulátorů a jejich zařízení

Koncepce granulačního zařízení zahrnuje zařízení pro zvláštní účely, s nímž je možné vyrábět krmivo pro zvířata. Díky zpracování původních krmných materiálů na nich získaná granulovaná hmota zachovává všechny pozitivní vlastnosti surovin a přitom neztrácí své užitečné vlastnosti.

Parametry získaných krmiv závisí na granulačním zařízení a přispívají k efektivnímu a hospodárnému pěstování zvířat a ptáků, zlepšují se podmínky pro přepravu krmiv do míst použití a jejich distribuce zvířatům usnadňuje.

Ekonomický vývoj podniků využívajících technologii krmivového peletování je rychlejší. Obvykle jsou mini-granulátory vyráběny pouze těmi výrobci zařízení, kteří mají příslušná povolení k takovým činnostem ze státního dozoru a licence na výrobu děl.

Všechna zařízení pro granulaci krmiv jsou založena na jednoduchém principu fungování granulátoru. Hlavním prvkem kteréhokoli z nich je matice. Koneckonců, pomocí matrice je možné měnit velikost získaných krmných pelet v závislosti na požadavcích na krmivo pro zvířata a ptáky. Krmná směs, která prochází otvory matrice, se zahřeje na požadovanou teplotu. Při stejném výstupu z matrice se vstupní materiál rozřezává podél délky na požadované granule.

Velikost pelet by měla odpovídat optimálním parametrům pro odchovaná zvířata a ptáky, zejména jejich věk. Pokud je pro ptáky normou granule o délce až 5 mm, pak u prasat by měly mít již dlouhou délku - až 8 mm. Avšak dospělé prasata konzumují granule s délkou až 10 mm. Dobytek konzumuje dobře granule v rozmezí od 10 do 15 mm.

Technologie výroby bylinných granulí z vitaminové a bylinné mouky

Pro granulaci krmiv na granulátorech není třeba žádné zvláštní znalosti, princip získání krmiv je poměrně jednoduchý. Můžete uvést postupné operace tohoto procesu:

 • krmivo se nalévá do přijímací nádrže zařízení;
 • Pomocí rotujících válečků se surovina lisuje a přivádí do vyhřívané matrice;
 • když je surovina hustě stlačena, prochází otvory v matrici;
 • Na výstupu z matrice jsou pelety ořezány na požadovanou délku;
 • Hotový produkt zpracování je zabalen do připraveného obalového kontejneru.

Hlavním zařízením granulace je regulátor lisu, který dává směsi konečný vzhled. Matrice pro granulátor stanoví pouze průměr budoucích pelet a jejich tvar. Válcové rostliny pro granulaci umožňují připravit přísady s granulemi o průměru 4 až 15 mm a jejich délka je regulována ve specifikovaných parametrech automatickým prořezáváním.

K udržení stabilního tvaru granulí se k jejich složení přidává speciální lepidlo nebo kapalina. Velmi důležitým faktorem při zachování kvality krmiva při zpracování surovin v granulátoru je nepřítomnost oxidačního procesu při zahřívání na matrici. Oxidace chybí z důvodu omezení přístupu kyslíku do zóny zpracování matrice a krátkého trvání tohoto procesu. To přispívá k vysoké produktivitě zvířat, která dostávají takové krmivo.

Krmné mini-granulátory

Při rozhodování o tom, který peletový podavač si koupíte, je třeba věnovat zvláštní pozornost ekonomice spotřeby elektrické energie. Důležité je také, aby hlavní součásti zařízení byly tepelně ošetřeny výrobcem a vyrobeny z vysoce odolné oceli odolné proti opotřebení. To umožní, že zařízení bude používáno po mnoho let, při zachování jeho vysokého výkonu.

Jak vyrobit bylinkovou mouku, co je pro to nezbytné?

Jste tady

Stránky

Otázky je možné požádat až po registraci. Přihlaste se nebo se zaregistrujte, prosím.

Byla taková otázka: jak vyrábět bylinkovou mouku, co je pro to nezbytné? Hledala jsem fórum a nenalezla jsem ani takovou sekci nebo téma jako produkci krmiv, existují samostatné zprávy o krmení druhů zvířat. Ale téma výroby krmiva, pravděpodobně mnoho z nich bude zajímavé kvůli vysokým nákladům na tovární krmiva. Ještě otázka: zda je možné použít semena javoru Američana v krmivu?

Užívám kopřivu suchou drtič společně s stonky a mouku. to je všechno. potřebují trávu a drtiče

Užívám kopřivu suchou drtič společně s stonky a mouku. to je všechno. potřebují trávu a drtiče

Bylinná mouka se získává nuceným sušením (rychlé sušení horkým vzduchem s určitým režimem). Proto dochází k zachování maximální nutriční hodnoty a vitamínů. A ty jsi jen rozdrtil kopřivu.

Prosím, nepište na e-mail. K tomu je fórum a osobní (LS) fórum. Děkujeme za pochopení.

ochotně věřím, jen jak byla tato kopřivka vysušena, nevíš dobře, dobře seno, takže seno

Teprve když byla tato žihlava vysušena, nevíte

No, sotva máte AVM. A mouka je v ní vysušená z drcené zelené hmoty, a nejen celé rostliny.
Jen velmi kvalitní produkty - bylinná mouka a seno.

Prosím, nepište na e-mail. K tomu je fórum a osobní (LS) fórum. Děkujeme za pochopení.

"No, sotva máte AVM."
přesně to není. tady vychází, aby byla domácí bylinná mouka - to není skutečné. budeme krmit s drceným seno

Vidím. Nemůžeš to udělat, ale koupit ji? Neuzh se nikdo neprodává? Žloutky bledě na kachny a kuřata, husy brzy zanesutsya- bojí neplodnosti bude hodně, ale když továrna brojlerů vejce kde žloutek tak pokupala- orange (karoten znamená hodně), výstup byl dobrý, to je zajímavé, že se dostane (chemie nebo all - k rodičovskému přírodnímu stáda)?

Je zajímavé, že jsou jim dány takové (chemie nebo ještě rodičovské stádo přírodní)?

Chemické karotenoidy: Lucantiny, karofily a jiná chemie.

To je čas, kdy továrna koupila brojlerské vejce, takže tam je pomerančový žloutek (karoten znamená hodně), závěr byl dobrý

Jen rodičovské stádo se praktikuje s přídavkem bylinné mouky, nemusí být univerzálně používáno, ale používá se. A přidat karotenoidy existuje důvod pro konzumace vajec, pro prezentaci, ale ne pro inkubaci, prezentace žloutek není potřeba, a funkce vitaminové karotenoidy nepracuje, to znamená, že karotenoidy v Incubus. vejce jsou peníze na vítr.
Bylinková bylina na trhu je splněna, ale méně ročně, produkce klesá. Velkoobchodní cena v oblasti 15 tyr / t. Doma, pro tucet nebo dvě kuřata, můžete mrkvu smíchat a myslím.

Prosím, nepište na e-mail. K tomu je fórum a osobní (LS) fórum. Děkujeme za pochopení.

Nettles nefungovalo mlýnem k mletí malou díru-once ucpané, měl jsem zamilovaná špatně v sáčku, zvolte stonky králíky a ostatní listy budou přidány do kaše ptáka.

Dnes jsem razbil.nado měl sfotkat, že máte pouze jednu mřížku? Obilí v mouce se nezmění takovým jemným okem?

Zde je to, co kapala kopina a co se z ní stalo po rozdrcení. tam na mlýnku na boku je otvor pro kobylky Zde a odtamtud je bez problémů nakládám s nosníky Nejedí moukou, ale užívám to s potěšením

dezginja, využil svého nápadu. V létě připravovala mouku z obyčejného sena (mladé byliny), dávám kuřata. Minulá zima byly žloutenky bledé (bez trávy), ale nyní krásné. nažloutlý.

Vytáhnete mřížku z drtiče zrna ze spodu?

Ne, neodstraňuji. Do tohoto drtiče byly přiloženy dvě mřížky a dala jsem ten, který je větší než díra

Dělám věci jinak. Nejprve rozdrtím zemi později. Potřebujeme konvenční řezačku na trávu, nic neříkejte, ale potřebujete místo, kde ji můžete vysušit.

ale jak vypadá tato obyčejná travorezka?

Ne, neodstraňuji. Do tohoto drtiče byly přiloženy dvě mřížky a dala jsem ten, který je větší než díra
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Děkuji!
chladno všechno se ukázalo, jen velmi pomalu je proces: po hodinu - kbelík s bylinkami (kývlové seno a sušené kukuřičné listy s žínkami).
Moji Arharani mě nejedli s touto mash-up! Líbilo se to!
Jak zvýšit hlasitost a urychlit proces? Nebo jsem opatrná - obávám se, že jsem těžce zatížit? (tráva, kterou již přímo utahuje - je to normální?)
Přesto to není za to. Motor neskrývá?
Zvuk motoru je úplně jiný, než když zrno porazí - jako by bylo přetížené. a případ je ohříván, i když je motor chladný.
Valery, máš to samé? Jaký je váš výstup (čas a objem)?
Jaký je průměr článku v mřížce (mm)?

Zřejmě budu muset hledat nějaký jiný vrtulník, můj drtič není vhodný pro seno. Takže smrkové tlapky brzy budou (ne všechny vánoční stromky budou prodány znovu NG, můžete levně vytočit), ale není nic, co by se mohlo rozbít. Vrány a tak jíst s potěšením a pták nemá dostatek jídla

Zde je to, co kapala kopina a co se z ní stalo po rozdrcení. tam na mlýnku na boku je otvor pro kobylky Zde a odtamtud je bez problémů nakládám s nosníky Nejedí moukou, ale užívám to s potěšením

Zde je částka, která na fotografii, za jakou dobu jste udělali? pokud trvá 2 hodiny, pak samozřejmě velmi dlouhá a zatížení motoru. ale pokud to rychle udeří, tak je to nádherné. Mám také otvor pro kostičky a mocný motor, pokouším se vypláchnout. i když ne mouka, ale vypadá slušně, myslím, že prasata musí prasknout.

pokud je kopytina suchá, pak rychle a bez zátěže na motoru. stále závisí na průměru sítě.

ale něco vážnějšího, než opláchnout suché kopřivy, tuk, který vlákno může psát?

co tím myslíš

něco vážnějšího

ale něco vážnějšího, než opláchnout suché kopřivy, tuk, který vlákno může psát?

a čtete třetí příspěvek. tam plemeno uralské prase píše

zajímavé:
- složení bylin, které vstupují do bylinné moučky;
- režim sušení;
- Zda je nutné granulovat nebo ne;
- můžete ji jednoduše vyschnout pod střechou (doma) nebo musíte podstoupit tepelné ošetření

a tak dále.. jde o výrobu bylinné mouky.

Hledám literaturu, ale nemohu ji najít, takže se ptám těch, kteří to vědí

psát v osobně-Ural prase-muž může člověk vědět

Zelená mouka. Je připravena z mladých kopřiv, listů pampelišky, červeného jetele v květnu až červnu. Tato mouka obsahuje velké množství vitamínů B, E, stejně jako stopové prvky a minerály potřebné pro ptáky. Mladé listy pampelišky, kopřivy a červený jetel se na slunci voskují a pak se suší na pečení v peci plynového sporáku (nebo jiné desky) s nízkým teplem. Sušení může být považováno za kompletní, když listy snadno třejí na dlani (ale nerozpadnou do prachu). Zelenou mouku uchovávejte v uzavřené kartonové nádobě na suchém a tmavém místě, nejlépe na chladném místě. Pro krmení ptáků je mouka smíchána s jinými krmivy.
nalezený v internetu, kniha NM Zvonarev "Zisková domácí farmu od A do Z"

Vitamínová pasta. Pro všechny druhy ptáků, zejména na jaře, je proteinová a vitamínová pasta vyrobená z trávy cenným jídlem. Pro jeho přípravu se tráva uzemní a pak se uzemní na kašovitý stav. K tomu přidáme trojnásobné objemové množství čisté vody a důkladně promícháme. Poté se zelená hmota stlačí přes pytlovinu a výsledná kapalina se zahřeje na 80 ° C. Smažená pasta (pasta), která se vznášela na povrch, je odstraněna sítkem a natažena na žíně. Krmte dospělé drůbeží bílkoviny-vitamínové pasty v čerstvé i slané formě v množství 10-15%, a mladé - 5-7% sušiny krmiva. Sůl pasta ve vaně s přidáním 7-8% soli, uložené jako slaná mrkev. Při krmení ptáka se slanou mrkví a těstovinami musíme mít na paměti, že celkové množství soli ve stravě by nemělo překračovat stanovené normy.

ale pokud právě usušíš lucerny ve stínu a vypláchneš to... neříká to?

ale pokud právě usušíš lucerny ve stínu a vypláchneš to... neříká to?

Jdi, jak mrknout? pokud by to bylo tak jednoduché, přišlo zelené seno. Převedli své kuřata na buněčné obsahu (úsporný ze všech stran, a čistší vajíček), se bude snažit bylinné granule, chcete žloutkem krásně to dopadá (a kompletní vejce inkubace). Obecně platí, že odmítám myšlenku sklizně sama, je nerealistické pro více či méně intenzivní řízení ptáků.