Vlastní podnikání: práškové lakování. Zařízení pro práškové lakování a malířské technologie

Stále populární je prášková barva. Co to je? Jedná se o moderní technologii navrženou k výrobě dekorativních a ochranných povlaků vysoké kvality. Práce používá polymerní prášky (odtud název "prášek"). V povlaku jsou transformovány vlivem vysokých teplot. Vzhledem k této vlastnosti postupu, nejběžnější práškové lakování kovu a skla.

Výhody

Tento proces má řadu pozitivních stran. Patří sem:

- Ekonomické. Skutečnost je, že tato barva může být znovu použita, pokud se nerozpustí, když je nastříkána na ošetřený povrch. Ztráta materiálu tedy není větší než 5%. Mimochodem, toto číslo pro běžné barvy bude 8krát vyšší - asi 40%. Také v tomto případě není potřeba rozpouštědla.

- Snadné použití. Materiály pro tento typ práce jsou vyráběny zcela připraveny. To zaručuje konzistentně vysokou kvalitu povlaků. Kromě toho je zařízení velmi čisté po práci velmi jednoduché, protože prášek je snadno vyjmut z dílů.

- Rychlost. Práškové lakování nevyžaduje sušení výrobků před jejich vložením do trouby. Pokud jsou povrchy pokryté obyčejnou barvou, musíte dlouho uschnout, v tomto případě je proces několikrát redukován.

- Trvanlivost. Technologie této práce předpokládá polymeraci vrstvy z elastického plastu, která má poměrně vysokou adhezi, přímo na povrch, který je natřený. Výsledkem je odolný povlak, který se může pochlubit vynikajícími vlastnostmi proti elektroizolaci a odolnosti proti korozi a také odolností vůči různým látkám.

- Ekologická kompatibilita. Jak již bylo uvedeno, rozpouštědla v tomto případě nejsou používána, což má příznivý vliv na životní prostředí. Nezbytná produkce hraje také roli.

- Dekorace. Práškové barvy umožňují získat povrch jakéhokoli odstínu. Paleta prezentovaných materiálů dnes obsahuje více než 5 tisíc barev a odstínů s různou strukturou. Pokud je to žádoucí, můžete získat lesklý nebo matný povrch, stejně jako žulu, moire apod.

Práškové malování jako nápad pro podnikání

Pokud vezmete v úvahu všechny výhody tohoto druhu práce, je zřejmé, že takové podnikání bude docela ziskové. Pokud nemáte příležitost okamžitě investovat velké množství do vašeho podnikání, doporučuje se alespoň zjistit, jak se práškové malování provádí vlastními silami.

Ale stojí za to zvážit, že stále musíte utrácet peníze. Za prvé bude nutné zajistit speciální vybavení a samostatnou místnost. Jako poslední to udělá jednoduchá garáž, ale za předpokladu, že je k dispozici velký prostor pro všechny nástroje a přímou práci. A jaké vybavení je potřeba pro práškové lakování?

Kamera

Práce nebude možná bez speciální kamery. V tom je většina procesu spuštěna. Prášková lakovací komora je potřebná k čištění vzduchu (proces regenerace), navíc je díky tomu možné znovu použít materiál. Zde se barva, která nedotkne zpracovávaného povrchu, posílá na filtry a pak se zlikviduje.

Taková zařízení mohou mít různé velikosti. Co přesně zvolit - je nutné rozhodnout v každém jednotlivém případě, s předběžným určením, s jakými produkty plánujete pracovat.

Trouba a pistole

Také budete potřebovat reflow troubu. Jedná se o prefabrikovanou konstrukci skládající se z panelů (jejich tloušťka je 100 mm). Tepelně izolační materiál - čedičová vlákna. Pokud se jen snažíte v tomto typu práce, není nutné okamžitě koupit speciální pec. Pro tento účel je možné použít konvenční troubu. Chcete-li však podnikat, stačí doporučit nákup profesionálního vybavení.

Technologie práškového lakování také vyžaduje stříkací pistoli, která umožňuje použití stlačeného vzduchu. Jak může být použita a kompresor. Pokud jste zvolili ve prospěch posledně jmenovaných, vezměte prosím na vědomí, že na nich musí být nainstalován vysokotlaký filtr.

Rekuperátor a dopravní systém

Zbytky práškové barvy se shromažďují pomocí rekuperátoru. Namísto toho je nejprve možné použít vysavač cyklónového typu. V takovém případě musíte nejprve zkontrolovat napájení elektrické sítě v místnosti a zkontrolovat, zda je uzemněno.

Pokud hodláte pracovat s velkými produkty, měli byste také uvažovat o nákupu dopravního systému. V něm se obrobky pohybují na speciálních vozících, které se pohybují podél kolejnic. Tím se vytvoří řada práškových povlaků. Toto zařízení zvyšuje produktivitu procesu a zajišťuje jeho kontinuitu.

Technologie práškového lakování

Samotný proces provedení práce je rozdělen, jak bylo již možné pochopit, do několika fází:

 1. Hovoříme o každé fázi zvlášť. Příprava výrobku, nebo spíše jeho povrchu, který má být zpracován.
 2. Aplikace laku v práškové formě.
 3. Polymerizace, tj. Zahřívání předmětu v peci.

Přípravná fáze: čištění, odmašťování

Můžeme říci, že tato fáze je nejvíce namáhavá. A záleží na tom, jak vysoce kvalitní a přetrvávající bude. Během přípravy povrchu je nutné z něj odstranit všechny znečišťující látky a odmastit.

Čištění se provádí mechanickým nebo chemickým způsobem. První možností je použití ocelových kartáčů nebo brusného kotouče. Můžete také provést lapování čistou látkou po namočení v rozpouštědle.

Druhá možnost čištění zahrnuje použití alkalické, neutrální nebo kyselé kompozice, stejně jako rozpouštědla. Jejich volba závisí na tom, kolik je povrch špinavý, jaký materiál je vyroben, jaký typ je a jaké rozměry má.

Fosfátování a chromátování

Dále na výrobku lze aplikovat podkladovou vrstvu, která zabraňuje vnikání vlhkosti a nečistot do povlaku. Postupy fosfátování a chromování zajišťují lepší přilnavost a chrání povrch před korozí. Za tímto účelem se nejčastěji používají fosforečnan železa (pro ocel), zinek (při práci s galvanickými články), chrom (pro hliník) nebo mangan a anhydrid chromanů.

Pak je nutné odstranit oxidy, které se provádí pomocí abrazivního a chemického čištění. První se vyrábí pomocí abrazivních částic (stříbro, písek), skořápky z vlašských ořechů. Tyto látky jsou dodávány se stlačeným vzduchem při poměrně vysoké rychlosti. Výsledkem je, že částice "vystřihly" na povrch výrobku a odrazily se od něj spolu s nečistotami.

Leptání (chemické čištění) je odstranění různých kontaminantů pomocí speciálních leptacích roztoků, jejichž hlavními složkami jsou kyselina sírová, kyselina chlorovodíková, kyselina dusičná, kyselina fosforečná nebo hydroxid sodný. Tato metoda je považována za produktívnější, ale po takovém zpracování musí být produkt opláchnut z roztoků.

Pasivace

Toto je poslední krok ve fázi přípravy povrchu. Je třeba ošetřit část sloučeninami sodíku a dusičnanu chromitého. To se provádí za účelem zabránění sekundárního výskytu koroze.

Po provedení všech přípravných prací se produkt vypláchne a suší v peci. Teď může být práškový povlak povrchu proveden přímo.

Aplikace barvy

Jaká je technologie práškového lakování? Připravený výrobek musí být umístěn v komoře. Zde se nanese prášek (barva). Pokud máte schránku zablokování, pak bude možné malovat pouze malé části. Velké výrobky lze zpracovávat pouze v komorách s dlouhou délkou.

Nejčastěji se k nanášení laku používá elektrostatický postřik. V tomto případě se používají práškové zbraně. Takové nástroje se také nazývají stříkací pistole nebo aplikátory. Toto zařízení je pneumatický rozprašovač, pomocí něhož se elektrostaticky nabitá látka aplikuje na část, která je předem uzemněna.

Vytváření povlaků

Pokračujte v další fázi práce. Aplikuje se barva, nyní musíte vytvořit povlak. Nejdříve je produkt odeslán do polymerizační pece. Takové komory se mohou lišit: vertikální, horizontální, znovu, mrtvý nebo průchozí, jeden a vícecestný.

Uvedené zařízení pro práškové lakování zajišťuje zahřátí povrchu na určitou teplotu - 150-220 ° С. Zpracování trvá přibližně půl hodiny, což vede k tvorbě filmu. V této fázi je důležité, aby byla část rovnoměrně ohřátá, což je možné pouze tehdy, pokud je teplota v komoře stabilní.

Který z nich zvolí režim pro zpracování konkrétní součásti, závisí na tom, na druhu barvy a vybavení. Po provedení polymerace musí být produkt chlazen na vzduchu. Všechno, práce je hotová.

Aplikace

Jak vidíte, práškové lakování je spíše práce náročná na práci, která vyžaduje určité investice. Jaké výrobky jsou vystaveny? Tato metoda lakování je ideální pro zpracování hliníkových nebo kovaných výrobků, stejně jako pozinkovaných povrchů.

Práškové barvy dnes nacházejí stále více "obdivovatelů". Nyní se používají při výrobě přístrojů, ve stavebnictví, v automobilovém průmyslu i v jiných oblastech. S pomocí jim lakují zdravotnické prostředky, střešní materiály, domácí spotřebiče, keramiku, sádrové a skleněné předměty, nábytek. Mezi motoristy se práškové lakování disků stává stále oblíbenější.

Organizace obchodu

Tyto práce v specializovaných centrech dnes jsou poměrně drahé. Pokud se chcete v této věci pokusit, pak pokud máte finanční prostředky, můžete pokračovat. Samozřejmě, linka na práškové lakování (automatizovaný systém) není zdaleka cenově dostupná, ale díky našim doporučením můžete nejprve nahradit některé prvky jinými nástroji.

Začněte s malými položkami. Mohou to být omítnuté figurky, keramické nádobí a mnoho dalšího. Snažte se začít malovat něco ve vašem domě (začněte s tím, co vám nevadí kazit). Postupně budete mít potřebné dovednosti a dovednosti, pak můžete vzít objednávky od přátel. Nicméně, není žádoucí očekávat velký příjem, pokud jsou přerušeny pouze jednorázové příkazy od jednotlivců.

Nejlepší variant rozvoje událostí předpokládá dostupnost velkého počátečního kapitálu. V takovém případě můžete okamžitě zakoupit potřebné vybavení a najmout zaměstnance. Zákazníci by však měli hledat mezi podniky zabývajícími se výrobou kovových výrobků. Pouze dostupnost takových zákazníků umožní vaší firmě existovat a rozvíjet.

Nové obchodní nápady

Práškové lakování - moderní technologie pro aplikaci ochranné a dekorativní vrstvy na různé povrchy. Pokroková alternativa k tradičnímu barvení kapalinou se právem dostala do své popularity a zaujímala výklenek ziskových stabilních obchodů.

Ačkoli tato metoda barvení byla vyvinuta v 50. letech XX. Století, stále neztrácí svou relevanci a popularitu. Proces práškové lakování je použít práškovou barvu (což je důvod, proč se nazývá "prášek") na části, která má být namalována, a následně polymerizací. Popularita metody je založena na nepřekonatelných dekorativních a ochranných vlastnostech výsledné barevné vrstvy. Jediným závažným omezením použité technologie je tepelná odolnost obrobku. Během nanášení laku musí být výsledná vrstva polymerizována, což je dosaženo ohřátím výrobku na vysoké teploty. Proto jsou pro práškové lakování povoleny pouze tepelně odolné výrobky z oceli, keramiky, skla, MDF a podobných materiálů.

Oblast použití této technologie je poměrně rozsáhlá. Kromě dekoračních funkcí tento povlak nese utilitární ochranné funkce. Skutečnost, že je povlak z práškové nátěrové hmoty odolává vysokým teplotám, tlaku a agresivní chemické prostředí, které se nepostradatelným aplikace v léčbě různých zařízení a automobilové části (tlumiči, disky, ozdobné předměty, atd) činí.

Technologie a proces práškového lakování

Proces nanášení práškové barvy a tvorby vrstev se provádí v několika stupních za použití speciálního zařízení. Schéma práškového lakování je následující:

 • Povrch výrobku je čistý mastnotou, nečistotami a oxidy. Obvykle je to dosaženo řadou chemických postupů.
 • Pomocí speciální pistole (aplikátor) se na povrch výrobku nanese vrstva barevného prášku (barva). Barva se nanáší vlivem elektrického pole. Části malty v aplikátoru jsou nabité kladným nábojem a povrch výrobku, který má být natřený, je negativní. Díky tomu jsou částice nátěru přitahovány k výrobku a na celé ploše výrobku je získána spolehlivá a monolitická barva. Proces nanášení laku se provádí ve speciální barvicí komoře vybavené rekuperátorem a čističem vzduchu. Skutečnost je, že částice neuspořádané barvy mohou být znovu použity (což je nemožné při použití kapalných barev), takže se tyto částice shromažďují v rekuperátoru ze vzduchu komory.
 • Hotový produkt je odeslán do polymerizační komory (pece), kde se díky vysoké teplotě prášková barva roztaví do kapalného polymeru, který spolehlivě namočí povrch. Po vysušení se vytvoří konečný film s plným tvarem, který provádí dekorativní a ochranné funkce.
Komerční výhody práškového lakování

Dekorativní funkce. Velké množství barev a textur získaných umožňuje nasadit nejen obrobků barevný film v matném nebo výkonu lesku, ale také napodobovat různé materiály (barevnost mramoru, žuly, atd.).

Životnost. Jak jsme již poznamenali, polymerní povlak je velmi odolný a stabilní. Provoz výrobků s polymerovou barvou může proto dosáhnout několika desetiletí bez aktualizace vrstvy nátěrových hmot.

Jednoduchá, spolehlivá a hospodárná technologie. Vzhledem k tomu, že žádná rozpouštědla se používají (jako v konvenční barevné kapaliny), je hmotnost suchého inkoustu uložen pro všechny výrobky se stejnou hustotou - finální vrstva získaného produktu je v podstatě stejný ve výkonu. Vysoká ziskovost je způsobena tím, že ztráty laku nepřesahují 5% (opětovné použití neředěných barevných částic). Náklady na suroviny nejsou vysoké. Hlavní náklady jsou elektřina použitá k aplikaci a pečení barvy.

Zařízení pro práškové lakování a jeho náklady

Zařízení pro práškové lakování je klasifikováno podle objemu výroby. Pro malé objemy (obchodní) se používají kompaktní instalace. V případě výroby, kde se v průběhu roku vztahuje více než 50 000 m² plochy, se používají výrobní toky na bázi prášku. I přes rozdíl v objemech výroby je zařízení v obou případech totožné a liší se pouze při výkonu.

Součástí základního vybavení pro práškové lakování (ceny jsou uvedeny v lednu 2017):

 • Sputtering komora (od 100 tisíc rublů) a rekuperátor (od 80 tisíc rublů). Speciální komora, kde je hlavní proces nanášení barvy. Komora je vybavena filtrem a rekuperátorem, který zachycuje neuspořádanou barvu a vrací ji do výrobního cyklu. Zpravidla jsou stěny komory pokryty speciální antistatickou látkou.
 • Postřikovač a podavač pro práškové lakování (od 60 tisíc rublů). Rozprašovač je určen k nanášení laku na produkt, který má být natřený. Podavač - připravuje a vysílá směs práškové barvy a vzduchu do atomizéru. Spreje jsou dva typy - elektrická náplň nátěru se vyskytuje v samotném postřikovači kvůli externímu zdroji energie (elektrostatické), elektrický náboj nátěru je způsoben třením (tribostaticky). Oba typy stříkacích pistolí jsou stejně použitelné.
 • Polymerizační komora (ze 150 tisíc rublů). Ohřívací komora, kde se zahřívá a taví v polymerové vrstvě práškové barvy aplikované na výrobek.

Celkové náklady na vybavení obchodů pro práškové lakování jsou až 500 tisíc rublů.

Práškové lakování jako obchodní myšlenka

Vzhledem k výhodám práškového lakování se poptávka po této službě neustále zvyšuje jak u soukromých, tak právnických osob. Hlavní směr výdělku v tomto oboru - malování různých kovových výrobků - automobilová kola, kovových konstrukcí pro různé účely (kovanou mříží, zábradlí, schody a kovovým rámem, atd), plechových výrobků (kovové dveře, bytové jednotky, trezory, krabice, kontejnery, stánky, stánky, suvenýry atd.). Náklady na práškové lakování na 1 m² - ze 100 rublů, za 1 běžný metr - od 40 rublů. Průměrný měsíční příjem na 40% zatížení vybavení, s výjimkou spotřebního materiálu a nákladů práce - 200-500 tisíc rublů. Za předpokladu, že se používá profesionální zařízení, pomocí něhož je možné dosáhnout stabilní kvality barev. Také pravidelně dochází k reklamní propagaci podnikání.

Příklad videa: práškové lakování disků automobilových kol
Viz také podobné obchodní myšlenky:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Sonic87> Blog> Najdi se. Práškové lakování disků. Od myšlenky až po provedení.

Myšlenka.
Před rokem a půl jsem namaloval další disky v bílém s lakem. Pršelo venku, bylo to sněžení, a tak jsem zavřel v garáži a namaloval všech osm disků celý den.
Zjevně náhodou, cítit rozpouštědlo : D, Rozhodla jsem se otevřít práškovou malbu disků.
Na rozhodnutí ralisty obvykle trvá jen málo času, takže od této fáze od myšlenky až po realizaci, rychle jsem se sklouzl.

Překážky.
Dále s měsícem hledání potřebného vybavení. Objednávání u největší továrny prošlo všemi fázemi komunikace s režisérem - od třesení kolen až po "dveře s nohou". Čeká na výrobu 2 měsíce.
Celá hora nevyřešených problémů, napsaná na listu, nedostatek peněz a jen silná horečná touha mít vlastní barvu.
Náhodou jsem našel místo - krásnou garáž před mnou. Garáž kamaráda, nákup ve splátkách s podmínkou, že budu vše vzít do své dachy.

Podnikatelský plán: Práškové lakování kovových výrobků.

Startovní kapitál - 200 tisíc rublů.
Zisk za měsíc - 90 tisíc rublů.
Doba návratnosti - 3 měsíce.

V současné době je stále častěji oblíbeným způsobem konečné úpravy hotových kovových výrobků jakéhokoliv druhu v mnoha průmyslových odvětvích jejich prášková barva nebo polymerní povlak.

Ale ne každá firma, která vyrábí, kovové výrobky pro průmysl, který je vybaven vhodným vybavením: někteří nemají dostatek výrobní prostory, někteří nechtějí investovat do dalšího hardwaru, a některé z nich - najímat další pracovníky, kromě vhodnou kvalifikaci nebo rekvalifikaci již pracují.

Ať už to může být, specializovaná organizace třetí strany se často podílí na natírání hotového kovového výrobku, v podstatě nevytváří nic, ale je natolik zisková, že přitahuje pozornost začínajícího obchodníka.

Ve skutečnosti tím, že poskytuje služby v barvě kovových výrobků, vedení a majitel podniku neměl riskovat investovaných prostředků: ne organizaci práce tohoto typu nebudou zůstat, i když mnohé z komplexních výrobních otázek - jak, co a kolik vyrábět, kde si uvědomit, vyráběných nebo jak hladký provoz zařízení nebo továrny - v této podobě prostě nevyvstává - právě včas na doplnění zásob práškových barviv a jiné spotřební zboží a Zjištěná AMB podmínky smluv se zákazníky.

V principu, jako snadný úkol vyrovnat nejen začínající podnikatele, poprvé slyšel o kamery práškové lakování a polymerace pecí, ale také na řízení, které mohou být najal, aby nedošlo k řešení takových v podstatě drobné problémy.

Obecně platí, že v tomto případě, stejně jako v některých dalších takových typech podnikání, je podnikatel povinen organizovat samotný podnik pouze: nákup zařízení, pronájem zaměstnanců a poskytování reklamních a marketingových pravidel. Ale i tyto obecně mohou být základní věci svěřeny odborníkům: manažerům, reklamním specialistům a kádrům atd.

Hlavní věc - aby měl vhodnou velikost start-up kapitál, který bude sloužit jako investice do zahájení podnikání, a poté, co čekal na nějakou dobu (od šesti měsíců do jednoho roku), během kterého bude překonat rentability, snažíme rozšířit podnikání nebo živá Důchodci - který je na duše.

Je však třeba si uvědomit, že práškové barvicí a polymerizační služby jsou silně zaměřeny spíše na přítomnost příslušných zákazníků než na jiné faktory: zeměpisná poloha, velikost osídlení apod.

Pro spolehlivý provoz a úspěšný vývoj vyžaduje dostatečný počet výrobních firem, které produkují takové výrobky, které přicházejí ke koncovému uživateli a to buď v barevném formě nebo potažena vrstvou polymeru (polymerů) na povrch (a někdy i v předchozích dvou postupů: práškového povlaku a vzniku polymeru povlaky na kovových produktech).

Takže než investujete peníze do organizace práškového malířství, měli byste se nejen zajímat, ale pečlivě prozkoumat otázku dostupnosti výrobců příslušných kovových výrobků v regionu.

Nespoléhejte se na soukromé objednávky ani ve velkých městech: ano, někteří lidé se někdy uchýlí k takovým službám (zejména majitelům aut), ale ani na velkých malých objednávkách nebude podnik trvat dlouho - potřebuje větší objem výroby.

Pouze přítomnost velkého počtu výrobců kovových výrobků, které vyžadují práškové lakování, může poskytnout firmě barvy právo existovat.

Samozřejmě, tam je také faktor zákazníků z jiných regionů, ale to je nejvíce pravděpodobné, že neočekává: za prvé, v sousedních regionech by mohlo být podobné podniky, ve prospěch jejich objevení neznamená velké investice a náklady, a za druhé, tak ve velkém měřítku reklamní kampaň, která pomůže výrobcům kovových výrobků z jiného regionu zjistit o vaší společnosti, bude s dosaženým účinkem nesrovnatelně drahá.

Existuje tedy pouze jeden způsob, jak získat zákazníky z jiných regionů: zajistit jejich vlastní přítomnost v terénu, tj. Otevřít své podniky pro práškové lakování kovových výrobků v těchto oblastech.

Zařízení pro práškové lakování

Nejdůležitější vybavení v závodě pro práškové lakování kovových výrobků je, samozřejmě, prášková barva komora. A ani jeden, ale několik: v závislosti na plánovaném objemu výroby a přibližnými rozměry lakovaných předmětů: velikost vzorku z pracovního prostoru (dx š xv mm) je přibližně 2000h1100h1700, ale pro barvení velkých výrobků Speciální kamery potřebovat: o délce 11 m na výšku a 2, 5 m.

Prášková lakovací komora s rekuperačním systémem je navržena tak, aby nanese práškové povlaky na kovový povrch výrobků. Jedná se o kovový rám, pokrytý ocelovými plechy s polymerem.

Rekuperátor slouží k zachycení prášku, který se na výrobku neusazil. Prášková barva usazená na rekuperátorových filtrech je zachycena do násypky, barva z násypky (stínění) může být vrácena do cyklu barvení.

Zdá se, že komora pro práškové lakování není technicky složitá struktura a její cena závisí přímo na jejích rozměrech: standardní kamera stojí od 60 000 rublů, kamery specifických (nestandardních) velikostí jsou poněkud dražší. Nicméně, tam jsou levnější - tzv jednofunkční (tj počítá na zaměstnance služeb) nebo dead-end fotoaparát asi poloviční cenu (cca 30 - 35.000 rublů..) uvedl.

Přímé použití pro lakování jsou stříkací pistole práškové barvy - nářadí určené k nanášení práškové barvy na výrobky v elektrostatickém poli nebo automatické aplikační komory.

Spreje se liší pouze velikostí kontejneru s práškovým lakem: malé ruční kontejnery o objemu až do půl litru a přenosné vozíky se zásobníkem do 50 litrů.

Obvykle to koupil několik kopií každého druhu: nejméně jeden manuál pro každého zaměstnance plus několik součástí a náhradních (při současném barviva z několika barev) a 3-4 (na objemu průměrný produkční společnosti, přesněji řečeno, poskytnutí služby) Ruční stříkání zařízení.

Náklady na první typ nebulizátoru jsou asi 9000-11000 rublů, instalace bude stát zhruba 4 500 eur (což je, pokud jde o ruble s aktuální sazbou, asi 190 000 rublů). Domácí analog bude stát zhruba 50 tisíc rublů. Kvalita tohoto produktu a jeho práce však nemusí být vysoká.

Automatická depoziční komora je v podstatě prášková lakovací komora vybavená zabudovanými postřikovači: barvení kovových výrobků v takové komoře nevyžaduje přímou přítomnost osoby v nich.

Ruční postřikovače se typicky používají pro malé díly nebo malé objednávky, stejně jako pro lakování dílů v různých barvách, zatímco automatický fotoaparát může rychle a rovnoměrně zbarvit jednu velkou nebo několik menších částí v jedné barvě. Proto je vhodné zaměstnávat podnik s 2-3 automatickými kamerami.

Náklady na každý z nich je přibližně 100 tisíc ukrajinských hřiven (UAH), což v podmínkách rublů na současnou sazbu je asi 370 tisíc rublů.

Pro polymerizaci - tvorbu polymerních povlaků na již namalovaných kovových produktech - se používají speciální polymerní pece.

Existují tři typy pecí: elektrické, plynové a infračervené. Nejběžnější - elektrické samostatně stojí od 130 do 180 tisíc rublů. (možnost zablokování) nebo od 280 do 535 tisíc rublů. (Možnost Transition), ale získání určité automatické kamery barvou lze provést bez těchto nákladů, z nichž mnozí jsou jako mini-linky, automatická nebo full-cyklu pece postavené a dokončena polymerace.

Nicméně, jeden nebo dva samostatné pece získat všechny potřebné: V některých případech je požadováno barva výrobku - jen polymeraci (například průchodem předem ruční malba, nebo pouze na objednávku při polymeraci, tedy poskytuje klientovi již lakovaných dílů).

Jak bylo uvedeno výše, všechny kamery jsou nutně připojeny k rekuperátorem - speciální zařízení, která vám umožní sbírat práškovou barvu, která se neusazuje na povrchu výrobku.

Každý výměník tepla bude stát asi 90 tisíc rublů, což výrazně zvyšuje náklady na práškové lakovací komory.. (jednoduché a automatické, ale v některých modelů minulosti vestavěný výměník tepla), ale bez použití tepelného výměníku, nelze vysrážené produkt malovat a proto jej znovu použít.

Ztráta barvy bude stát slušné množství - poměrně srovnatelné s náklady na rekuperátor. Kromě toho je možné uspořádat přívod a dodávku práškové barvy přímo z násypky přímo do stříkací jednotky, tj. E. zorganizujte uzavřený cyklus barvení.

Navíc pro zařízení pro dopravu a dopravu výrobků ve všech technologických cyklech práškové vrstvy v mechanizovaném nebo ručním způsobu vyžaduje zařízení pro práškové nanášení kovových dílů svůj vlastní dopravní systém.

Skládá se z přepravních vozíků, jednokolejných jednotek, podpěr, vzpěr, podpěrných sloupů, přepravních úložných zařízení, příčných pohyblivých spojů, podélných a příčných vazníků a nosníků, vozíků, traverzů apod. standard pro tento systém součástí.

Proto mechanické (ruční, v nichž se části pohybují kolem obchodu svalovou silou pracovníků), dopravní systém bude stát jen 25 tisíc rublů. Je však vhodný pouze pro malé podniky, které se nezabývají ani zbarvením velkých částí, ani velkými objednávkami nebo omezenými ve výrobních oblastech.

Střední a velké společnosti vyžadují automatický dopravní systém, jehož organizace a instalace bude stát nejméně 110-175 tisíc rublů.

Další zařízení mohou zahrnovat třepačce (hodnota - řádově 35 tis..), který je určen pro screening (oddělení hrubé frakce a cizí látky z jádra složení materiálu) jemných sypkých produktů, v tomto případě - práškovou barvou s hrudek a sekundárně použité barvy (odpadnutí ) a průmyslové vodogryazepylesos pro své kolekce (10-19 tis. RUB.).

Jeho činnost na práškovém pokovování kovových výrobků

Přehled trhu s práškovým nátěrem kovových výrobků

V současné době je stále častěji oblíbeným způsobem konečné úpravy hotových kovových výrobků jakéhokoliv druhu v mnoha průmyslových odvětvích jejich prášková barva nebo polymerní povlak.

Ale ne každá firma, která vyrábí, kovové výrobky pro průmysl, který je vybaven vhodným vybavením: někteří nemají dostatek výrobní prostory, někteří nechtějí investovat do dalšího hardwaru, a některé z nich - najímat další pracovníky, kromě vhodnou kvalifikaci nebo rekvalifikaci již pracují.

Ať už to může být, specializovaná organizace třetí strany se často podílí na natírání hotového kovového výrobku, v podstatě nevytváří nic, ale je natolik zisková, že přitahuje pozornost začínajícího obchodníka.

Ve skutečnosti tím, že poskytuje služby v barvě kovových výrobků, vedení a majitel podniku neměl riskovat investovaných prostředků: ne organizaci práce tohoto typu nebudou zůstat, i když mnohé z komplexních výrobních otázek - jak, co a kolik vyrábět, kde si uvědomit, vyráběných nebo jak hladký provoz zařízení nebo továrny - v této podobě prostě nevyvstává - právě včas na doplnění zásob práškových barviv a jiné spotřební zboží a Zjištěná AMB podmínky smluv se zákazníky.

V principu, jako snadný úkol vyrovnat nejen začínající podnikatele, poprvé slyšel o kamery práškové lakování a polymerace pecí, ale také na řízení, které mohou být najal, aby nedošlo k řešení takových v podstatě drobné problémy.

Obecně platí, že v tomto případě, stejně jako v některých dalších takových typech podnikání, je podnikatel povinen organizovat samotný podnik pouze: nákup zařízení, pronájem zaměstnanců a poskytování reklamních a marketingových pravidel. Ale i tyto obecně mohou být základní věci svěřeny odborníkům: manažerům, reklamním specialistům a kádrům atd. Hlavní věc - aby měl vhodnou velikost start-up kapitál, který bude sloužit jako investice do zahájení podnikání, a poté, co čekal na nějakou dobu (od šesti měsíců do jednoho roku), během kterého bude překonat rentability, snažíme rozšířit podnikání nebo živá Důchodci - který je na duše.

Je však třeba si uvědomit, že práškové barvicí a polymerizační služby jsou silně zaměřeny spíše na přítomnost příslušných zákazníků než na jiné faktory: zeměpisná poloha, velikost osídlení apod.

Pro spolehlivý provoz a úspěšný vývoj vyžaduje dostatečný počet výrobních firem, které produkují takové výrobky, které přicházejí ke koncovému uživateli a to buď v barevném formě nebo potažena vrstvou polymeru (polymerů) na povrch (a někdy i v předchozích dvou postupů: práškového povlaku a vzniku polymeru povlaky na kovových produktech).

Takže než investujete peníze do organizace práškového malířství, měli byste se nejen zajímat, ale pečlivě prozkoumat otázku dostupnosti výrobců příslušných kovových výrobků v regionu.

Nespoléhejte se na soukromé objednávky ani ve velkých městech: ano, někteří lidé se někdy uchýlí k takovým službám (zejména majitelům aut), ale ani na velkých malých objednávkách nebude podnik trvat dlouho - potřebuje větší objem výroby.

Pouze přítomnost velkého počtu výrobců kovových výrobků, které vyžadují práškové lakování, může poskytnout firmě barvy právo existovat.

Samozřejmě, tam je také faktor zákazníků z jiných regionů, ale to je nejvíce pravděpodobné, že neočekává: za prvé, v sousedních regionech by mohlo být podobné podniky, ve prospěch jejich objevení neznamená velké investice a náklady, a za druhé, tak ve velkém měřítku reklamní kampaň, která pomůže výrobcům kovových výrobků z jiného regionu zjistit o vaší společnosti, bude s dosaženým účinkem nesrovnatelně drahá.

Existuje tedy pouze jeden způsob, jak získat zákazníky z jiných regionů: zajistit jejich vlastní přítomnost v terénu, tj. Otevřít své podniky pro práškové lakování kovových výrobků v těchto oblastech.

Zařízení pro práškové lakování

Nejdůležitější vybavení v závodě pro práškové lakování kovových výrobků je, samozřejmě, prášková barva komora. A ani jeden, ale několik: v závislosti na plánovaném objemu výroby a přibližnými rozměry lakovaných předmětů: velikost vzorku z pracovního prostoru (dx š xv mm) je přibližně 2000h1100h1700, ale pro barvení velkých výrobků Speciální kamery potřebovat: o délce 11 m na výšku a 2, 5 m.

Prášková lakovací komora s rekuperačním systémem je navržena tak, aby nanese práškové povlaky na kovový povrch výrobků. Jedná se o kovový rám, pokrytý ocelovými plechy s polymerem.

Rekuperátor slouží k zachycení prášku, který se na výrobku neusazil. Prášková barva usazená na rekuperátorových filtrech je zachycena do násypky, barva z násypky (stínění) může být vrácena do cyklu barvení.

Zdá se, že komora pro práškové lakování není technicky složitá struktura a její cena závisí přímo na jejích rozměrech: standardní kamera stojí od 60 000 rublů, kamery specifických (nestandardních) velikostí jsou poněkud dražší. Nicméně, tam jsou levnější - tzv jednofunkční (tj počítá na zaměstnance služeb) nebo dead-end fotoaparát asi poloviční cenu (cca 30 - 35.000 rublů..) uvedl.

Přímé použití pro lakování jsou stříkací pistole práškové barvy - nářadí určené k nanášení práškové barvy na výrobky v elektrostatickém poli nebo automatické aplikační komory.

Spreje se liší pouze velikostí kontejneru s práškovým lakem: malé ruční kontejnery o objemu až do půl litru a přenosné vozíky se zásobníkem do 50 litrů.

Obvykle to koupil několik kopií každého druhu: nejméně jeden manuál pro každého zaměstnance plus několik součástí a náhradních (při současném barviva z několika barev) a 3-4 (na objemu průměrný produkční společnosti, přesněji řečeno, poskytnutí služby) Ruční stříkání zařízení.

Náklady na první typ nebulizátoru jsou asi 9000-11000 rublů, instalace bude stát zhruba 4 500 eur (což je, pokud jde o ruble s aktuální sazbou, asi 190 000 rublů). Domácí analog bude stát zhruba 50 tisíc rublů. Kvalita tohoto produktu a jeho práce však nemusí být vysoká.

Automatická depoziční komora je v podstatě prášková lakovací komora vybavená zabudovanými postřikovači: barvení kovových výrobků v takové komoře nevyžaduje přímou přítomnost osoby v nich.

Ruční postřikovače se typicky používají pro malé díly nebo malé objednávky, stejně jako pro lakování dílů v různých barvách, zatímco automatický fotoaparát může rychle a rovnoměrně zbarvit jednu velkou nebo několik menších částí v jedné barvě. Proto je vhodné zaměstnávat podnik s 2-3 automatickými kamerami.

Náklady na každý z nich je přibližně 100 tisíc ukrajinských hřiven (UAH), což v podmínkách rublů na současnou sazbu je asi 370 tisíc rublů.

Pro polymerizaci - tvorbu polymerních povlaků na již namalovaných kovových produktech - se používají speciální polymerní pece.

Existují tři typy pecí: elektrické, plynové a infračervené. Nejběžnější - elektrické samostatně stojí od 130 do 180 tisíc rublů. (možnost zablokování) nebo od 280 do 535 tisíc rublů. (Možnost Transition), ale získání určité automatické kamery barvou lze provést bez těchto nákladů, z nichž mnozí jsou jako mini-linky, automatická nebo full-cyklu pece postavené a dokončena polymerace.

Nicméně, jeden nebo dva samostatné pece získat všechny potřebné: V některých případech je požadováno barva výrobku - jen polymeraci (například průchodem předem ruční malba, nebo pouze na objednávku při polymeraci, tedy poskytuje klientovi již lakovaných dílů).

Jak bylo uvedeno výše, všechny kamery jsou nutně připojeny k rekuperátorem - speciální zařízení, která vám umožní sbírat práškovou barvu, která se neusazuje na povrchu výrobku.

Každý výměník tepla bude stát asi 90 tisíc rublů, což výrazně zvyšuje náklady na práškové lakovací komory.. (jednoduché a automatické, ale v některých modelů minulosti vestavěný výměník tepla), ale bez použití tepelného výměníku, nelze vysrážené produkt malovat a proto jej znovu použít.

Ztráta barvy bude stát slušné množství - poměrně srovnatelné s náklady na rekuperátor. Kromě toho je možné uspořádat přívod a dodávku práškové barvy přímo z násypky přímo do stříkací jednotky, tj. E. zorganizujte uzavřený cyklus barvení.

Navíc pro zařízení pro dopravu a dopravu výrobků ve všech technologických cyklech práškové vrstvy v mechanizovaném nebo ručním způsobu vyžaduje zařízení pro práškové nanášení kovových dílů svůj vlastní dopravní systém.

Skládá se z přepravních vozíků, jednokolejných jednotek, podpěr, vzpěr, podpěrných sloupů, přepravních úložných zařízení, příčných pohyblivých spojů, podélných a příčných vazníků a nosníků, vozíků, traverzů apod. standard pro tento systém součástí.

Proto mechanické (ruční, v nichž se části pohybují kolem obchodu svalovou silou pracovníků), dopravní systém bude stát jen 25 tisíc rublů. Je však vhodný pouze pro malé podniky, které se nezabývají ani zbarvením velkých částí, ani velkými objednávkami nebo omezenými ve výrobních oblastech.

Střední a velké společnosti vyžadují automatický dopravní systém, jehož organizace a instalace bude stát nejméně 110-175 tisíc rublů.

Další zařízení mohou zahrnovat třepačce (hodnota - řádově 35 tis..), který je určen pro screening (oddělení hrubé frakce a cizí látky z jádra složení materiálu) jemných sypkých produktů, v tomto případě - práškovou barvou s hrudek a sekundárně použité barvy (odpadnutí ) a průmyslové vodogryazepylesos pro své kolekce (10-19 tis. RUB.).

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Práškové lakování - existují nějaké vyhlídky pro tuto firmu?

Hledáte nápady pro vlastní podnikání? Takže stojí za studium technologií, které již nyní zaujímají hodné místo a budou se v budoucnu široce využívat. Jednou z těchto technologií je práškové lakování. Má řadu nepopiratelných výhod, v počáteční fázi nevyžaduje velké investice a uplatňuje se ve stále větším počtu průmyslových odvětví.

Rozsah práškového povlaku

Vzhledem k nákladům, pevnost a odolnost práškových povlaků používaných v zemědělství, strojírenství, výroba domácích spotřebičů, v dekoru.

Barva může být aplikována na jakýkoli povrch odolný proti teplu. S jeho pomocí je hliníkový profil používaný pro zasklívání balkonů, výtvarné kování výrobků, kovové dveře jsou malované. Práškové lakování je široce využíváno čerpacími stanicemi pro disky kol, což vytváří antikorozní povlak.

S pomocí práškového lakování zpracovávají sportovní jízdní kola, sněžné skútry a motocykly. A také se používá při výrobě a konstrukci přístrojů.

Jak můžete vidět, poptávka po takových službách, jako je práškové lakování, je vysoká a poptávka po ní bude dále růst.

Výhody, výhody, nevýhody

Stejně jako jakákoli moderní technologie má povlak práškového polymeru své výhody a nevýhody. Zvažte ekonomické výhody:

 • malé množství odpadu, který není větší než 4% (při barví obvyklým kapalných nátěrových procentech Odpadní barva může dosáhnout 40%, zůstává na stěnách komory, a nemůže být znovu použit);
 • sekundární použití nátěru (barva zbývající v nátěrové komoře je shromažďována rekuperátorem a znovu použita);
 • práškové povlaky neumožňují předběžnou aplikaci základního nátěru;
 • dosažení požadované kvality při aplikaci 1 nátěru;
 • jednoduchá lakovací technologie (nevyžaduje velké výdaje na školení pracovníků);
 • síla a kompaktnost balení barvy vám umožní ušetřit na úložném prostoru, nevyžaduje velkou plochu.

Důležitými výhodami práškového lakování je jeho ekologická kompatibilita:

 • nízké riziko požáru technologie;
 • nízké procento uvolňování chemických sloučenin do ovzduší (bez specifického zápachu);
 • vysoké ukazatele hygienických a hygienických pracovních podmínek;
 • koncentrace maximálních přípustných hodnot emisí těkavých látek je mnohem nižší než norma.

Výhody kvality malby ve srovnání s obvyklým:

 • vyšší dekorativní vlastnosti;
 • zvýšená pevnost povlaku;
 • rychlé vytvrzení vrstvy nátěru;
 • Práškové laky mají vyšší antikorozní a odolné proti nárazům;
 • není třeba kontrolovat viskozitu barvy;
 • díky síle povlaku na hotovém výrobku nepotřebuje drahé ochranné obaly.

Obtíže vznikající při procesu práškového lakování:

 • potřeba nového kontejneru při změně barvy;
 • potřebu pečlivého sledování procesu, aby se zabránilo výbuchu;
 • složitost nanášení tenkých vrstev barvy;
 • omezení v malování některých vzorů a výrobků z nestandardních forem.

Bezkonkurenční výhody práškové barvy zahrnují široký rozsah barev. do obsahu ↑

Kde začít?

Podobně jako každá firma, vytvoření lakovny bude vyžadovat důkladné studium trhu a výpočet počáteční investice. Proto je prvním krokem vytvoření podnikatelského plánu.

Organizační záležitosti

 • studium poptávky po barvicích službách;
 • výpočet nákladů na vybavení;
 • právní zápis podnikání;
 • pronájem prostor.

Nejprve se rozhodněte, jaké produkty budete malovat. Pokud se jedná o práškové lakování malých dílů, kování výrobků nebo disků, pak nebudou potřebovat rozsáhlé vybavení. Může být umístěn ve vlastní garáži.

V každém případě musí provozovna zajistit sklad spotřebního materiálu a hotových výrobků.

Je-li linka na práškové lakování malá a myslíte si, že nejprve můžete udělat vše sami, není třeba zaměstnávat personál. do obsahu ↑

Finanční náklady

Za to, co je třeba zaplatit na samém začátku:

 • nákup vybavení a spotřebního materiálu;
 • pronájem prostor (v případě potřeby);
 • právní zápis (LLC nebo IP).
do obsahu ↑

Technologický proces

Technologie práškového lakování není příliš složitá a někdo si přeje zvládnout, pokud je to žádoucí.

Tento proces zahrnuje tři fáze:

 • čištění povrchu pro lakování (mechanické odstranění nečistot a odmaštění);
 • nátěrová aplikace se speciálním postřikovačem;
 • polymerace vrstvy v peci, tvorba filmu, chlazení a vytvrzování povlaku.
do obsahu ↑

Příprava na malování

V první fázi je povrch části chemicky a mechanicky vyčištěn. To je nejdůležitější a časově náročnější fáze. O tom, kolik je detail připraven, bude záviset optimální přilnavost nátěru k povrchu, trvanlivost budoucího povlaku a jeho trvanlivost.

Mechanické prostředky používané pro čištění - brusky, pískové čerpadlo, šmouh. Pokud je povrch příliš malý, pečlivě otřete měkkým hadříkem s rozpouštědlem nebo minerálním lihem. Pro odmašťování používejte chemikálie - zásady, kyseliny a rozpouštědla.

Po obrábění jsou díly ochlazeny a po chemickém zpracování jsou vysušeny. A teprve potom mohou být předány k malování. do obsahu ↑

Aplikace barvy

Po čištění se výrobek nebo součást pohybuje do komory barvy. Velikost a typ fotoaparátu závisí na tom, co jste malovali. Malé části jsou namalovány v komoře, jsou dlouhé výrobky (například kovový profil) - ve vchodu.

Nejběžnější metoda barvení je elektrostatická. Pro něho se používá speciální zařízení - pistole nebo rozprašovač s elektrostatickým práškem. Při tom musí být výrobek uzemněn. Barva pod vlivem statického stresu je rovnoměrně rozložena po povrchu. Elektrostatické napětí může být vytvořeno vnějším zdrojem nebo třením částic barvy proti stěnám turbíny atomizéru.

Po dokončení procesu se barva zbývající na vnitřním povrchu fotoaparátu shromažďuje zvláštním zařízením. V budoucnu bude opět použit.

Polymerizace

Výrobek s aplikovaným nátěrem je zaslán do pece, kde probíhá proces polymerace. Požadovaná teplota je od 180 do 220 °. Důležitým bodem tohoto procesu je udržení konstantní teploty v peci. Jeho kolísání by nemělo přesáhnout 5 °. To je nezbytné pro rovnoměrné zahřátí výrobku.

Pod vlivem vysoké teploty se barva roztaví, vytěsňuje vzduch z povrchu, póry v barvě se snižují. Vysokou pórovitost (což snižuje kvalitu povlaku) lze předejít zvýšením teploty v peci o 10-20 °, nebo tím, že vrstva laku bude méně tlustá. Doba ohřevu v troubě je 20-30 minut. U tlustěnných a velkých kovových výrobků se zvyšuje doba polymerace.

Po polymeraci se produkt ochladí v přírodě přirozeně.

Zařízení

Zařízení pro práškové lakování je k dispozici v různých velikostech - od malých stříkacích kabin až po automatické linky. do obsahu ↑

Prášková lakovací linka

V továrnách nebo velkých lakovnách s velkým počtem zpracovaných výrobků má smysl vytvořit linku. Automatická linka na práškové lakování zvýší produktivitu a zkrátí dobu předúpravy.

Linka na práškové lakování má své výhody:

 • Stabilně vysoká, automaticky řízená kvalita barev;
 • minimální účast pracovníků v technologickém procesu;
 • vysoký výkon.

Automatická linka pro práškové lakování zahrnuje:

 • zóna uchycení součástí;
 • zařízení pro přípravu povrchů pro malování;
 • sušicí zóna po přípravě;
 • stříkací kabina;
 • polymerní pec;
 • chladicí zóna hotových výrobků;
 • zóny jejich vykládky.

V tomto směru je poskytován systém přepravy produktů z jedné zóny do druhé. Automatická linka pro práškové lakování eliminuje přítomnost zaměstnance ve stříkací kabině. V něm jsou nainstalovány automatické postřikovače prášku. do obsahu ↑

Zařízení pro malou dílnu

Zařízení pro práškové lakování je možné zakoupit samostatně nebo v sadě. Pokud nebudete malovat velké výrobky a neplánujete to dělat v průmyslovém měřítku, můžete se omezit na následující vybavení:

 • prášková lakovací komora;
 • trouba;
 • nástřik barvy;
 • kompresor;
 • rekuperátor (zařízení pro shromažďování zbývající barvy v komoře);
 • podvěsný dopravník.
do obsahu ↑

Barva komory

Můžete vytvořit fotoaparát pro malování vlastním rukama. To vyžaduje kovový rám (z kanálu nebo rohu). Potah může být také vyroben z kovu nebo polykarbonátu pro tento účel. Pokud se pro stěny komory používají plechy, musí být jejich povrch malován, nejlépe práškovou barvou. Podlaha by měla být elektricky izolovaná, pro kterou je vhodná gumová podložka.

Při shromažďování takové kamery je nutné dodržet několik podmínek:

 • musí být vzduchotěsná;
 • mají zaoblené rohy;
 • osvětlení by mělo být LED nebo fluorescenční (takovéto lampy se nezahřívají);
 • V přítomnosti dopravního systému pro dodávku výrobků musí být komorou průchod.
do obsahu ↑

Polymerizační komora (pec)

Pokud začnete podnikat v garáži a ve velmi malých objemech, můžete použít běžnou troubu k polymeraci malých dílů. Pro větší projekt budete muset koupit profesionální vybavení. Tyto pece se liší velikostí a teplotou vytápění. Stojí za to zvážit možnost získání nových modelů s infračervenými ohřívači. Jejich výhody:

 • současná polymerace výrobků s barvami různých barev;
 • Nízká spotřeba energie ve srovnání s konvekční troubou;
 • jemné ladění teplot a jejich široký rozsah.
do obsahu ↑

Postřikovač

Elektrostatický atomizér je ve skutečnosti stříkací pistolí. V malých obchodech nemá smysl používat nebulizátor s externím zdrojem elektrostatického napětí. Nejčastěji se používají tribostatické pistole. Jejich výhoda oproti běžným stříkacím pistolím:

 • Prášek-polymerový povlak se aplikuje na výrobky dokonce i v komplexní konfiguraci;
 • jednotné nanášení barvy;
 • spolehlivost designu.

Pro stříkací pistoli je vyžadován odnímatelný zásobník barvy. Měli by být několik, takže je můžete rychle měnit při změně barvy.

Dodatečné vybavení

V minimálním vybavení zařízení pro práškové lakování neobsahuje vždy rekuperátor, který by zbavil zbývajícího nátěru v komoře. Samozřejmě můžete použít vysavač, který však není tradiční s filtry, ale je to cyklónový typ. A pak jen s malým objemem výroby. Nákup rekuperátoru je levnější než ztráta nátěru, která zůstala ve stříkací kabině.

Nebude nadbytečné nakupovat kompresor jako zdroj stlačeného vzduchu. Věnujte pozornost přítomnosti vysokotlakého filtru a jeho výkonu.

S rozvojem a rozšířením lakovny stojí za to koupit závěsný dopravník. Tím se výrazně zvyšuje rychlost produktu ve všech fázích lakování a je vhodnější použít prášek v lakovací komoře. Tak získáte plně dokončenou lakovací linku. do obsahu ↑

Faktory ovlivňující návratnost podnikání

Aby se váš podnik rozvíjel a prosperoval, je nutné zajistit vybavení pro práškové lakování s dostatečným zatížením. Než si je koupíte, proveďte průzkum trhu potenciálních zákazníků. Pokud v regionu existuje jen málo výrobců, kteří potřebují práškové laky, bude vaše společnost pravděpodobně dlouho nečinná.

Jednotlivci nejsou zákazníkem, který zajistí finanční stabilitu podniku. Zeptejte se, jestli jsou ve vaší oblasti kovářské práce, které se zabývají výrobou plotů, schodišťových kolejnic, krbových sestav nebo interiérů. A v jakém množství je učiní.

Mnoho kovářů organizuje levnější výrobu odlitých nebo tvarovaných kovových výrobků ve srovnání s autorovým uměleckým kováním. Mohou se stát stálými zákazníky, protože zpravidla nemají zařízení pro práškové lakování. do obsahu ↑

Cena a cena

Obvyklá dílna je následující zařízení pro práškové lakování: lakovací komora o rozměrech 3000 x 1800 x 1600 a stejná pec. Jejich průměrná produktivita pro osm hodinový posun bude 85 metrů čtverečních. m namazaného povrchu.

Nákladová cena 1 čtverec. m je v průměru 78,5 rublů. Zahrnuje náklady na materiál a chemikálie pro přípravné čištění součástí, náklady na barvu, elektřinu, platbu zaměstnanců, daně a režijní náklady. Cena za 1 čtverec. m namaženého povrchu dosahuje průměru 140 rublů.

Kapitálové investice na nákup zařízení budou přibližně 450 000 rublů. S takovým výkonem - 1870 metrů čtverečních. m za 22 směn za měsíc - splácí se během 5-6 měsíců.

Vzhledem k tomu, že práškové nátěry jsou nejdynamičtěji se rozvíjející oblastí v nátěrových a lakovacích materiálech, organizace lakovny slibuje dobré vyhlídky. Technologie práškového malování možná dnes nemá stejnou cenu, kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí.