Domácí ateliér při šití

Úspěšná práce doma, exkluzivní rozhovor s majitelem domácího studia Světlana Skopová

Návrhář oblečení, módní návrhář, krajčír, krajčír - všechny tyto profese, jejichž jména se ozývají v mužském pohlaví, lze kombinovat s jednou ženskou koncepcí "modistka". Je možné, že toto slovo je poněkud staromódní, ale velmi přesně odráží podstatu této profese.

Není snadná práce, aby ženy krásné, aby předvídaly své touhy, aby poradily při výběru stylu oblečení. Účinně oblečená žena nikdy nezanechává pozornost. Promluvme si o tajemstvích vytváření krásného, ​​stylového, exkluzivního ženského oblečení s virtuózou jeho profese, paní malého ateliéru, moderní modistky Svetlana Skopová. To je velmi populární mezi fashionistas z kavkazské minerální vody, kteří chtějí mít šaty v šatníku, šitý pro ně z rukou mistra.

Hlavní body rozhovoru se světlem Sokolovou, majitelkou vlastního studia

 • Typ činnosti: ateliér doma
 • Zaměstnání před zahájením podnikání: švadlena, obchodník
 • Datum zahájení podnikání: 2000.
 • Organizační a právní forma podnikání: individuální podnikatel
 • Částka počáteční investice: 100 000 rublů.
 • Zdroj základního kapitálu: úvěrové fondy
 • Splácení investic: asi 6-8 měsíců
 • Počáteční příjem: 10-12 000 rublů. za měsíc.
 • Vzorec pro úspěch: "Moje podnikání - to je můj život"

Svetlana, odpovězte jako profesionální a cvičící modistka: "Co to znamená krásně oblečená žena?"

Každá osoba má na tuto otázku vlastní odpověď. Koncept krásy je individuální. Mohu sdílet pouze můj subjektivní názor. Pro mě je krása harmonie. Dámské oblečení by mělo být pokračováním, odrazem vnitřního světa. Kdyby je oblečený podle svého stylu, si vybral ten správný outfit pro situace, (přišel jsem, například v divadle v džínách a práci ve večerních šatech), dobře zvolené škále barev oblečení, zvolil vhodné příslušenství, cítí ve svých šatech pohodlnější a přirozenější - znamená, že je krásně oblečená. A je-li s pomocí šatů zdůraznila jeho výhody a nevýhody skryl, pak doprava.

Není snadné přesvědčit ženu, aby přijala vaši verzi budoucího oděvu?

Stává se to jinak. Existují ženy, které se mým návrhem ihned a bezpodmínečně shodují, důvěřují při výběru stylu, látky, příslušenství. A jsou tu dámy, které trvale obhajují svůj názor. Ale nechci, aby byl klient zklamaný, i kdyby se rozhodl. Pak, co nejjasněji, se snažím ukázat její volbu, často reakce je jako šok. Nejčastěji výmluvnost a realita zvítězí, dáma kapituluje a já nosím její oblečení ve své vizi, spoléhat se na zkušenosti a intuici.

Krásně oblečená žena je vždy na vrcholu

Obdivuhodné modré šaty s otevřeným chováním

A bylo pro vás obtížné vybrat si z vašeho řemesla? Jak jste začali podnikat?

Pravděpodobně se můj výběr narodil a vyrůstal se mnou. Kolik osobně si pamatuji, pravděpodobně, roky od 5 let, neustále něco vymyslel, vynalezl, oblečil si panenky. Pak se začala ušit na sebe, na svou matku. Ale byla to amatérská fáze, později jsem přišel do povolání. Navzdory fascinaci se šitím jsem to považoval za příjemnou zábavu, hobby. A stát se právním vysněným právníkem, získáte advokáta.

Maminka nás ale lépe zná. Byla to ta, která najednou vzala mou ruku a vzala mě do vzdělávací instituce spojené se šitím. Nyní není známo, zda právnický sbor v mé osobě ztratil skvělého odborníka. Je však zcela jasné, že má matka pravdu.

Řekni mi, jaké vzdělání jste dostal?

Mám střední odborné vzdělání. Absolvent Vysoké školy průmyslové a pedagogické v Voroneži v roce 1997. Jsem technika technik výroby oděvů, mistr průmyslového výcviku.

Co bylo zvláště obtížné na začátku podnikání? Jaké bariéry je třeba překonat?

První překážkou je koupit dobrý šicí stroj. Před 10-12 lety to bylo celkem problematické. Chtěl jsem dobré vybavení, ale nemám kam koupit. Velkým nedostatkem byly kvalitní šicí příslušenství, speciální tkaniny. Volba dobré věci byla také omezená. Musel jsem pracovat s tím, co bylo na tom, co jsem měl.

Šicí stroj je hlavním nástrojem

Ale i na jednoduchém šicím stroji, od nenáročných tkanin, bez speciálních úprav, bylo možné šit dobré šaty. Vždycky jsem měl klienty, nedostatek objednávek se nikdy nestal bariérou v podnikání.

Chcete se dozvědět, jak otevřít krejčovství? Nabízíme vám přečtěte si podrobné pokyny pro otevření ateliéru.

Každé podnikání začíná počátečním kapitálem. Kolik jste začali, a pokud ne tajemství, kde jste to našli?

Není žádné tajemství. Když jsem se rozhodl vážně podnikat, vzal jsem si půjčku z banky. Jednalo se o 100 tisíc rublů. Strávil jsem to na nákup zařízení. Ale pokud dnes otevřete takové podnikání, budete potřebovatovyšší částka. Můžete počítat:

 • Získání dobrého, multifunkčního šicího stroje - 45 až 50 tisíc rublů.
 • Koupit overlock - 15-20 tisíc.
 • Určitě potřebujete parní generátor - 18 až 20 tisíc.
 • Velké zrcadlo - 2-5 tisíc.
 • Manekýn - nejméně 1 kus, to je 6-7 tisíc.
 • Závěsky - siluety - 2 ks. za 3 tisíce rublů.

Figuríny a závěsy - siluety

Částka je asi 100-120 tisíc rublů. K tomu je třeba přidat náklady na registrační doklady pro otevření obchodních a finančních akcií na první zaplatit účty za elektřinu a další nástroje. Přidáme platbu za pronájem pokoje, ale je tomu tak, pokud bude odstraněna. Pokud pracujete doma, pak ve výši 150 tisíc se můžete setkat, abyste mohli začít pracovat.

Pokud existují klienti a budou existovat finanční příjmy, pak se tyto peníze rychle vrátí (asi 6-8 měsíců) a začnete získávat zisk a spokojenost.

Stroj je vždy v práci

Práce na objednávce

Jaký byl váš příjem v porovnání se začátkem práce? Byly splněny předpovědi a očekávání?

V prvních měsících samostatné práce můj příjem nepřesáhl 10-12 tisíc měsíčně. Bylo to před 10 lety. Chystal jsem dostat pětkrát víc. Za 2-2,5 let jsem tuto částku snadno získal. Ale čas plyne, touha a potřeby rostou. Existují nové milníky a předpokládané částky příjmů. Nyní jsem si stanovil cíl dosáhnout 100 tisíc známky. Ale prozatím je to vzdálená vyhlídka. Krize ovlivnila mé podnikání.

Dnes, ne každá žena si dovolí takový luxus, jako individuální šití šatů. Potěšení není levné a konkurence je skvělá. Nyní jsou obchody ženského oblečení téměř stejné jako obchody s potravinami. Jsou to levné a cenově dostupné věci, nemusíte se pokoušet o montáž. A exkluzivní vyžaduje čas a představivost.

Když hovoříme o prognózách, pak byly ospravedlnitelné. A očekávání jsou velmi pomíjivá. Něco se stane skutečností, je realizováno, ale čerstvá myšlenka, sen přichází. A čekáte na nové realizace, inkarnace. Hlavní věc je mít touhu dělat sny
reality.

Pracoviště. Všechno je po ruce.

Jaká je cena práce, kterou dnes děláte?

Cena za práci se skládá z několika složek. Například:

 • doba objednávky,
 • složitost modelu;
 • náklady na elektřinu (to vyžaduje hodně: je to práce šicích strojů, parní generátor, dobré osvětlení je nutné pro šití);
 • nájemné a daně.

V každém kraji země je k dispozici ceník cen šicích služeb. Používám průměrné ukazatele pro oblast CMS. Mohou být prohlíženy na internetu. Existuje mnoho položek, všechny typy práce provedené na modelu šití jsou vzaty v úvahu.

Pokud zavoláte konkrétní cenu pro přizpůsobení výrobků, mohu zavolat takové částky:

 • přizpůsobení sukně bude stát zákazníkovi ve výši 1,5 až 2 tisíc rublů;
 • šaty - od 3 do 5 tisíc;
 • kalhoty - od 2 tis.
 • večerní šaty - od 7 tisíc rublů, tato kategorie je nejvyšší placené, náklady na přizpůsobení výrobku může dosáhnout velké dvoumístné čísla (například, přizpůsobení ne nejvíce složité svatební šaty bude mít za následek 20 tisíc rublů).

Jaký druh podnikání a zdanění jste zvolili?

Jsem individuální podnikatel. Daňový systém je UTII. Vyřeším všechny své finanční problémy sám.

Optimální způsob, jak provádět daňové účetnictví pro malé společnosti, je internetové účetnictví "Moje podnikání". S pomocí této služby může každý podnikatel samostatně a bez jakýchkoli zvláštních problémů vést účetnictví v jeho podniku.

Myslíte si, že jste individuální podnikatel? Byl tento okamžik ovlivněn dobou návratnosti investic do podnikání?
Samozřejmě, že ano. Jelikož pracuji samostatně, nepotřebuji platit zaměstnance, platit příspěvky do Penzijního fondu a Fondu sociálního pojištění. Platím daň FIU jako individuální podnikatel a daň IFNS.

Navíc vidím, že já sám jsem zodpovědný za svou práci. Jak říkají, pokud chcete, podnikání bylo dosaženo dobře - udělejte to sami. Celý proces vytváření šatů: od výběru a nákupu příslušenství a v případě potřeby i od tkaniny až po konečný výrobek - dávám přednost vedení. Pouze tímto způsobem mohu plně zaručit kvalitu výrobku.

Dokončená objednávka pro figurínu

Musíte jednat s kontrolními orgány? S hasiči, SES?

Protože pracuji doma, kontrolní orgány mě netrápí. Já sám jsem životně zajímá, že v mém domě je čistý a bezpečný. No, jestli mě najednou chtějí navštívit, prosím. Vyřešíme všechny otázky!

Samozřejmě je těžší potěšit ženu než inspektor! Pokoušeli jste se někdy změnit obchodní oblast, udělat něco méně znepokojivého? Koneckonců vaše podnikání není snadné, a někdy velmi nevděčné.

Ano, v mé pracovní biografii byla taková skutečnost. Chtěla jsem pracovat "stejně jako všichni ostatní" - ráno pro práci, večer od práce, 2 dny volno a roční dovolené. Rok pracoval jako obchodník v obrovském supermarketu. Ale koneckonců to není pro mě. Opět se vrátila na bezstarostné noci přes splnění naléhavých příkazů, komunikace se zákazníky, hledání správných materiálů, výběr stylů, radosti, zklamání, tvořivosti a štěstí z úspěchu.

Samozřejmě, že to není snadné a vyžaduje určitý sklad. Jsem neotřesitelný optimista a stále existuje takové slovo: povolání. Někdo je povolán, aby chránil vlasti, někoho, kdo má učit, někdo k léčbě. A já - šiji!

Jeden velmi slavný kočár se nazývá krejčí. On je na to pyšný a zdůrazňuje, že žádná myšlenka na nejmodernější návrháře oděvu, aniž by byl dokonale přizpůsoben modelu, bude realizován, pokud bude špatně šitý. Je to krejčí, který nakonec vytváří ty výrobky, které obdivujeme, vidíme je na obraze nebo na stupních vítězů. Krejčovské šití obleky a šaty, ve kterých ženy vypadají úžasně. Také si říkám "krejčí" a jsem také hrdý na tento titul.

Jaký je pro vás váš podnik? Jakou část jeho života zaujímá?

Moje podnikání je můj život. Je tak plná, že i když dělám jiné věci, neustále přemýšlím o mé práci. Naštěstí rodina rozumí a podporuje mě. Jsme rádi, že diskutujeme s dcerami, plány do budoucna, styly oblečení. Zvlášť si raději vybírá modely pro sebe. Je téměř nevěsta, má 14 let.

Máte spoustu pravidelných zákazníků. Kdo to jsou?

Existuje spousta zákazníků. A nejsou to jen jednotlivci. Přijmu objednávky na tzv. Extras. Jedná se o šití kostýmů pro týmy. Mezi mými zákazníky patří taneční skupina "Helios", dětský sbor "Kazachok", divadelní studio. Šit obleky pro městské události, například na setkání v roce 2013 vynalezl a šitý kostým hada. Ukázalo se, že je to opravdové mistrovské dílo. A kolik je Santa Claus a Snow Maiden - nepočítají.

Ale mám rád zakázku na míru. Zde můžete skutečně vytvořit, vytvořit šaty, které pak hrdé. Je opravdu skvělé vidět, jak se žena změnila v šatech šitých rukama. Jak elegantní a harmonické to vypadá.

Jak otevřít oděvní firmu

Kvalitní a krásné oblečení - to bude co očekávat kdykoliv během roku. Rozvinuté sítě ateliér trochu a drobné šicí dílny se zabývají hlavně opravou oděvů. Konkurence v tomto odvětví je nízká a každý může dělat tuto zajímavou věc. Navíc šití podnikání nevyžaduje velké investice. Co je zajímavé, pokud jde o obchodní myšlenku na šití, jaké výhody a nevýhody čekají začínající podnikatelé, jak začít podnikat při výrobě oděvu od začátku a co stojí za to, přečtěte si.

První kroky

Naléhavost podnikatelského záměru spočívá v tom, že ve městě existuje mnoho různých oděvních prodejen. Ale když přijedete k některému z nich, vždy ne najdete to, co potřebujete. A pak se člověk může obrátit na krejčí a objednat produkt podle svého vkusu a velikosti.

Je důležité okamžitě rozhodnout, jaké typy služeb vaše studio nabídne. K dispozici jsou následující možnosti:

 1. Šití specializovaného oděvu (zdravotní uniformy, uniformy apod.). V takovém případě se můžete spolehnout na velké objednávky od majitelů lékárenských řetězců, stavebních nebo specializovaných služeb. Také se budete moci účastnit výběrových řízení na veřejné zakázky.
 2. Šití a opravy oděvů. Bude nutné zakoupit specializované silné šicí stroje, protože je třeba provádět práci s kůží, kožešinou, tlustou látkou. Hlavními uživateli budou soukromí zákazníci.
 3. Šití a opravy lehkého oblečení: šaty, košile, kalhoty. Tato možnost je pro začátečníky nejjednodušší. Budete potřebovat malý pokoj a jednoduché vybavení.

Kde začít projekt? Chcete-li zjistit, zda je výhodné otevřít určitý typ šicí dílny ve vašem regionu, provede se analýza konkurentů. Představuje se myšlenka, jak se dostat na trh a nabídnout zákazníkům něco nového, odlišného od konkurence.

Myšlenka přizpůsobení má své výhody a nevýhody spojené s vysokými riziky:

 • Insolvence cílové skupiny v regionu.
 • Špatná kvalita zařízení vyžaduje velké náklady na opravy.
 • Nedostatek rozsáhlých zkušeností u krejčí umožňuje uzavřít nebo poškodit věc, za kterou je ateliér odpovědný vůči zákazníkovi.
 • Oděvy na zakázku vždy vycházejí více než analogie od čínských výrobců, takže je těžké vydělat ateliéry v regionech Ruska s podprůměrnou prosperitou.

Výhody: nízké náklady, neexistují žádné speciální požadavky na umístění a umístění.

Jak zaregistrovat firmu

Chcete-li uspořádat výrobu šicích strojů, stačí vydat IP pro sebe. Ale pokud plánujete začít pracovat s oblečením nebo otevírat továrnu, je lepší vytvořit společnost najednou. Otázkou je, že jednotliví podnikatelé nemají právo účastnit se státních nabídek a velké společnosti budou ochotnější spolupracovat s právnickou osobou.

Při registraci PI bude vyžadován následující balíček dokumentů:

 • Žádost o registraci IP. Aplikace specifikuje jednu hlavní a dvě další aktivity. Pod šicími dílnami jsou vhodné tyto kódy: 14.1 "Výroba a šití jakéhokoli druhu oděvů, kromě práce s kožešinami", 14.2 "Výroba kombinézy". OKVED je vybrán v závislosti na zvolené specifičnosti vašeho ateliéru.
 • Příjem z banky za úhradu státního poplatku.
 • Kopie osvědčené notářem, pasem a identifikačním číslem poplatníka.

Certifikace notářské xerokopy stojí od 1500 rublů. Daňové úřady budou mít tři týdny k posouzení žádosti. Po obdržení certifikátu musíte okamžitě přejít na zjednodušený daňový systém.

Ale neztrácejte čas. Když jsou dokumenty shromažďovány a předkládány, můžete pokračovat v implementaci této myšlenky.

Organizační záležitosti

Pro realizaci myšlenky potřebujete malý, ale velmi světlý pokoj. Dokonce i přízemí velkého nákupního centra je vhodné. Hlavní věc je, že se potenciální zákazníci snadno dostanou do oddělení objednávek. Je lepší umístit ateliéry do centrální části města, poblíž zastávek veřejné dopravy. No, pokud v okolí najdete kosmetické salony, knihkupectví prodávají módní časopisy. Malá dílna bude vyžadovat pokoj s rozlohou alespoň 80 metrů čtverečních. m.

V místnosti je zóna:

 • Oblasti přijetí objednávky.
 • Vybavení místnosti.
 • Šicí dílna.
 • Rekreační oblast a šatna pro zaměstnance.

Pokud je v ceníku služeb zahrnut pouze opravy oděvů, pak dostatek prostoru o rozloze 20 metrů čtverečních. m. Šatna je oplocena hned vedle oblasti šití. Ale vysoké příjmy z malého oddělení pro opravu oblečení nemohou čekat.

Zaměstnanci

Pro šicí dílnu pracuje následující personál:

 • Ředitel. Sleduje práci, vytvoří vazby s velkými zákazníky.
 • Účetní. Provádí účetnictví.
 • Seamstress-cutter (4 osoby). Provádí montáž, řezání, šití výrobků.
 • Umělecký módní návrhář. Pracuje s klienty, vytváří individuální projekty, vytváří oblast zobrazení.
 • Čistič.

Rozvíjí se flexibilní pracovní plán. Administrativní personál je otevřen každý den od pondělí do pátku od 9:00 do 19:00. Seamstresses pracují ve dvojicích v posunech podle plánu 2/2, umělce-módní návrhář - od 10:00 do 19:00 každý den.

Všichni zaměstnanci pracují na základě pracovní smlouvy a jsou vypláceni penzijním a pojišťovacím fondům. Účastník a režisér pracují na systému platů. Řemeslníci a módní návrháři mají plat ve výši minimální mzdy a 5% z každé objednávky.

Podrobnější informace o osobních nákladech jsou uvedeny v obchodním plánu šicí dílny.

Zařízení

Chcete-li vybavit dílnu pro šití, musíte si zakoupit následující zařízení:

 • Vozidlo třídy 1022 - 1 ks.
 • Stroj je třída 51-A - 1 ks.
 • Stroj 62761 - 1 ks.
 • Vozidlo třídy 97 - 1 ks.
 • Stůl pro řezání - 1 ks.
 • Manekýn - 3 ks.
 • Parní žehlička - 2 ks.
 • Žehlící prkno - 2 ks.
 • Držák - 1 ks.
 • Konferenční stolek - 1 ks.
 • Psací stůl - 1 ks.
 • Počítač - 1 ks.
 • Zrcadla - 6 ks.
 • Šití nožů - 4 ks.

Šicí příslušenství: jehly, špendlíky, sponky, nitě.

K vybavení malého ateliéru potřebujete alespoň 500 000 rublů. Náklady a podrobné pokyny jsou podrobně popsány v obchodním plánu.

Kromě základních výdajů potřebujete nejméně 100 000 rublů. za nepředvídané výdaje a odpisy vybavení.

Marketing

Ziskovost projektu přímo závisí na počtu zákazníků. K přilákání zákazníků ve studiu jsou představeny následující služby: káva, čaj, módní návrhářská konzultace, módní časopisy. Pohodlná pracovní doba od 9:00 do 19:00 a obědová přestávka od 13:00 do 14:00 hodin. Den volna je neděle.

Ve studiu představil řadu funkcí, které přitahují spotřebitele:

 • Je k dispozici vlastní katalog, kde jsou prezentovány různé verze světelného oblečení. V katalogu je možné objednat určitý model v pravém barevném schématu a z konkrétní tkaniny.
 • S pomocí softwaru může designér demonstrovat zákazníkům, jak bude hotová položka vypadat v určitém barevném schématu na obrázku.
 • Slevy jsou nabízeny pro dětské modely, pro velké rodiny, pro důchodce.

Nakonec,

Obchodní myšlenka šicí dílny je vhodná pro začínající podnikatele s různými úrovněmi rozpočtu. Realizace podnikání od začátku je snadná, protože nevyžaduje velký inventář zařízení. Hlavním úkolem je zvolit si směr k šití šatů a realizovat tuto myšlenku podle podrobného obchodního plánu. Investice do tohoto malého podniku v minimální výši 500 000 rublů. Projekt se vyplatí za 1-2 roky.

Myšlenky podnikání od začátku

Obchodní myšlenka na šití oblečení pro novorozence

polinakapysta »Před více než rokem

Počáteční kapitál

Registrace podnikání pro přizpůsobení dětských raspashonok

Výrobní místnost

Vybavení a materiály pro výrobu šití dětských věcí

Jak jsme podnikali dětské oblečení?

Jak jsme organizovali prodej

Balení

Nájem šicích strojků a rozvoj obchodu na oblečení pro novorozence

Obchodní myšlenka na šití oblečení pro novorozence

Administrátor »Před více než rokem

polinakapysta »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

polinakapysta »Před více než rokem

Host »Před více než rokem

polinakapysta »Před více než rokem

Diane. »Před více než rokem

Obchod pro výrobu dětského oblečení

viktor3292 »Před více než rokem

Obchodní myšlenka na šití oblečení pro novorozence

Administrátor »Před více než rokem

Tomulik »Před více než rokem

polinakapysta »08 října 2017, 06:46

Administrátor »08.10.2017, 10:49

Anton Yu »06.01.2018, 01:08

polinakapysta »18. ledna 2018, 05:57

Dasha-Vasilek »19. ledna 2018, 13:29

Zakázkové šití dětského oblečení: detailní obchodní myšlenka

Šití dětského oblečení: výhody a nevýhody podnikání + průvodce krok za krokem + klíčové body certifikace a registrace + analýza trhu + 7 kritérií pro nákup + výrobní funkce + zásady marketingu a reklamy + výpočty.

Zajímavým a lákavým druhem podnikatelské činnosti je šití dětského oblečení. Jeho přitažlivost je dána příležitostí k realizaci sebe sama k tvůrčímu lidu a poptávce po produktech.

Aby nedošlo k selhání, je nutné se podrobně seznámit s tímto odvětvím, zohlednit všechny jeho vlastnosti. Je třeba vypracovat obchodní plán, protože není to jen formálnost, nýbrž nutnost, protože vám umožní vytvořit jasnou představu o konceptu, doby návratnosti atd.

A ve vývoji vám pomůžeme.

Výhody a nevýhody podnikání výroby dětského oblečení

Šití oblečení pro děti v naší době, kdy jsou rodiče ochotni zaplatit značné částky za takové nákupy, je velmi relevantní a nespecifikuje sezónnost. Pokud dospělý vždy chce něco nového, ale nedovoluje to pokaždé, je to u dětí odlišné.

Děti rostou jako "na skoky a hranice", takže je častěji nutné aktualizovat dětský šatník. A mělo by se říci, že mladé matky se lépe zbaví něčeho, ale dítě si koupí vysoce kvalitní a drahé oblečení, protože jde o zdraví dítěte.

Podíváme-li se na demografickou situaci v Rusku v posledním období, je zřejmé, že i přes rozpad v roce 2017 je pozitivní dynamika porodnosti. Podnikatel, který se rozhodl dělat šití, hraje pouze do rukou.

Ti, kteří mají omezený rozpočet, si můžete doma objednat na míru dětské oblečení. Výhoda výběru konceptu vám umožňuje začít podnikat v různých formách: doma, plnohodnotná dílna, ateliér.

 • pro batolata,
 • dětské školky,
 • předškolní věk,
 • teenagery,
 • slavnostní a ležérní oblečení,
 • také spodní prádlo.

Podnikatel není omezen na tyto možnosti. Stále se věnuje krejčovství, které se nosí v různých ročních obdobích av určitých klimatických zónách.

 • bundy,
 • pulovry,
 • teplé oblečení v chladném počasí,
 • lehké výrobky určené pro nošení v létě.

A ti, kteří nechtějí "kravat" šití na ročních obdobích, můžete vyrábět dětské oblečení po celou sezónu / demi-sezónu. Šití věci pro děti nese mnoho výhod, ale existují nevýhody.

Výhody podnikání v krajčírství:

 • přijatelnou úroveň hospodářské soutěže;
 • poměrně malé investice do kapitálu;
 • schopnost přizpůsobit svůj vlastní návrh, vytvořit osobní sbírku;
 • široké cílové publikum;
 • není potřeba mít diplom švadle, stačí předat odpovídající kurzy a mít zkušenosti;
 • příležitost na začátku začít šití v malém měřítku, a pak se nárůst prodeje, rozšířit;
 • potenciálně vysoká ziskovost atd.

Nevýhody jsou:

 • namáhavé a nákladné utváření sortimentu dětského oblečení;
 • velké riziko nesolventnosti v případě neznalosti všech aspektů odvětví;
 • použití značného úsilí pro prodej předmětů dětského šatníku.

Co potřebujete k organizaci dětského oblečení: průvodce k akci

Program otevření podniku pro šití dětských věcí zahrnuje volbu formátu práce. Může se jednat o ateliér, hromadnou nebo individuální výrobu.

Dělba práce v dílně (ateliér) probíhá mezi zaměstnanci takto:

 1. Od klienta se provádí měření, poté se diskutuje o tom, jak vypadá dětské oblečení (barva, styl atd.).
 2. Následně se nakreslí náčrt produktu budoucího dítěte, vybere si příslušenství, vytvoří se typ tkaniny a vytvoří se vzory.
 3. Poté klient předá konečnou sestavu, na jejímž základě je základní šablona provedena.

Krejčí je pověřen úkolem řezání a šití dětského oblečení. V hromadné výrobě je třeba otevřít obchod nebo továrnu, kde je zapotřebí více práce a vybavení, protože krejčovské práce budou prováděny stranami.

Individuální přizpůsobení zahrnuje vytvoření individuálních kopií oblečení na objednávku doma. Soukromý majster vyrábí výrobky podle standardů, které jsou od dítěte odebrány, s přihlédnutím ke všem rysům postavy a preferencí.

Šití doma navzdory konkurenci stovek maloobchodníků a internetových obchodů je relevantní jak v metropoli, tak ve městě s průměrným počtem. Existuje spousta lidí, kteří dávají přednost nákupu dětského oblečení, šití, jehož se pán zabývá.

Kromě toho má zákazník možnost určit styl, barvu oblečení. Zvolená investiční koncepce určuje výši počáteční investice, velikost zisku.

Další akce mohou být uvedeny v seznamu:

 1. Výzkum trhu dětského oblečení. Analyzovat současnou situaci, trendy, předpovědět budoucí vývoj. Prozkoumat trh je vždy lepší s profesionálním obchodníkem.

Ale je rozumnější provést vlastní analýzu, abyste se v budoucnu lépe orientovali na tuto záležitost. Kromě toho jsou k dispozici všechny potřebné údaje.

V průběhu výzkumu na trhu dětského oblečení by v ideálním případě měly být vykonávány následující úkoly:

 • Identifikace sortimentu, cílové publikum, prodejní kanály na základě analýzy trhu.
 • Registrace a certifikace (více o tom v další části).
 • Volba, nákup / pronájem prostor, jeho uspořádání.
 • Nabytí zařízení, spotřebního materiálu.
 • Nábor zaměstnanců pro krejčovství.
 • Vývoj reklamní kampaně.
 • Hledání způsobů, jak provádět oblečení.
 • Šití dětských věcí.
 • 1. Průzkum trhu spotřebitelů dětského oblečení.

  Roční objem dětského oděvu činí 3 miliardy dolarů z 8 miliard dolarů z celkového trhu s dětskými výrobky.

  Trh dětského oblečení je podmíněně rozdělen na cenové segmenty:

  • nízké (85%),
  • průměr (10%),
  • prémie (5%, téměř všechny zahraniční produkty, převážně italské).

  Náklady na dětské oblečení v rozpočtovém segmentu začínají od 5 dolarů. Cena prémie dosahuje 100 dolarů. Segment s nízkými cenami je nejrozsáhlejší. Je zastoupena dětským oblečením, šití probíhá v Turecku a Číně, Finsku, Singapuru, Německu.

  Dováží a prodává na specializovaných veletrzích, obchodních místech. Podíl importovaného oblečení pro děti představuje 82% trhu, zbývajících 18% - výrobků, které vyrábějí ruští výrobci.

  Z Ruska exportují dětské oblečení do Ukrajiny, Polska, Ázerbájdžánu, Lotyšska atd.
  Základním kritériem, které řídí rodiče při nákupu produktů s nízkými cenami, je cena.

  Nicméně by se neměla spoléhat výhradně na tato data, neboť obecný obrázek ukazuje, že poptávka po šití dětského oblečení závisí nejen na hodnotě zboží a výši příjmů rodičů. Je tvořena potřebou neustále aktualizovat dětskou šatní skříň. A od té doby růst porodnosti, poptávka zůstává dostatečně vysoká.

  Mezi výdaji pro děti patří značná část oblečení:

  I v době krize spotřebitelé nezachrání své děti. V průběhu roku jedna průměrná rodina tráví na šití a nákupu dětského oblečení více než 12 tisíc rublů, což je asi 16% rodinného rozpočtu.

  Do roku 2020 bude šití oblečení pro děti ve věku 5-9 let prioritou. V posledních letech dochází k tendenci zvyšovat objem šití takových dětských věcí jako sukně, punčochy, šaty. Dále jsou nejvyšší dresy, kalhoty a halenky, obleky. Na posledním místě jsou dětské bundy a košile.

  Úroveň konzumace je vyšší u žen. "Chlapčenské oblečení" se získávají poněkud méně často. Mnoho rodičů objednává od mistra šití dětských oděvů ve stejném stylu s nimi, stejně jako repliky oblečení elitních značek.

  Kritéria pro nákup dětského oblečení jsou:

  • bezpečnost prostředí, kvalita (šití z přírodních tkanin);
  • pohodlné nošení;
  • spolehlivost provozu;
  • široká škála výrobků, výběr;
  • značka (značka slávy);
  • cena;
  • emocionální aspekt (potěšit dítě) a další estetické požadavky.

  K získání dětských věcí z ruských rodin odlišný přístup. V okamžiku uskutečnění nákupu je důležitá i povaha kupujícího. Například výběr zimní bundy u jedné kategorie odběratelů nastane v specializovaných dětských obchodech, přičemž je třeba věnovat pozornost kombinaci technologických a vizuálních charakteristik.

  Další kategorií je v prvé řadě důležité, aby dětské oblečení bylo vysoce kvalitní, měkké barvy a cenově dostupné ceny. Dalším motivem je snadná péče.

  Mezi domácími i zahraničními výrobci, kteří vedou šití dětského oblečení, patří soutěž mladého podnikatele:

  • Massimo Dutti;
  • Gloria Jeans;
  • Svět dětství;
  • Arktida;
  • Rikki-Tikki;
  • BABISTAYL;
  • Inditex-Zara;
  • Benetton;
  • Tři posuvníky;
  • Je to jasné;
  • SELA;
  • Adidas;
  • Nahalenok;
  • Bombus;
  • Unistyle;
  • Bershka a kol.

  V oblasti on-line prodeje dětského zboží mají Asos (40%) a Zalando (15%) větší váhu. Konkurenci mezi elitním segmentem výrobků pro děti tvoří zahraniční výrobci zabývající se šitím oděvů pro spotřebitele ve věku 0-4 let.

  2. Registrace a certifikace dětského oblečení.

  Certifikát o shodě je udělen na 1-3 roky a stojí spoustu peněz (ve studiu - od 20 tisíc rublů.) Buďte připraveni na skutečnost, že v důsledku toho může být částka mnohem větší. Povinná certifikace podléhá buď celé výrobě, nebo každé šarži dětského oblečení.

  Pokud ignorujete tuto povinnou podmínku, musí se šití zastavit kvůli sankcím, které jsou plněny nejen vysokými náklady, ale také uzavřením obchodu. Certifikát určuje typy tkání, které budete používat.

  Zvažte, jsou textilní látky, ze kterých můžete šití a jsou zakázány. V SES můžete získat seznam látek schválených pro použití při výrobě dětského oblečení.

  Tkanina je technický pas. Poskytnutím vzorků tkání specialistům městského patentového střediska a potvrzení o zaplacení za službu obdržíte certifikát shody.

  Pak se dodavatel postará o všechno. A to je nejoptimálnější způsob podnikání při šití dětského oblečení pro lidi, kteří nemají zkušenosti s průmyslem a dostatečným množstvím peněz.

  Kromě toho podnikatel v rámci tohoto pracovního plánu nebude ucházet o výdaje na nalezení a nájem pracovníků pro vlastní výrobu, nákup šicích strojů, pronájem prostor. Náklady budou platit za službu a zakoupíte si potřebné šití.

  Tento formát činnosti však není zcela výnosný. V ceně dětského oblečení musí být zahrnuty náklady na šití v továrně + vlastní marže, aby nedošlo k práci na 0 nebo dokonce se ztrátou. Konečná cena bude pro kupujícího příliš vysoká a je velice pravděpodobné, že nebudete kupovat dětské oblečení "ve velkém měřítku".

  Při výběru formy vlastnictví je lepší zastavit v IP. Tento formát je vhodnější kvůli nízké sazbě daně. Také účetní výkazy jsou zjednodušeny.

  Při určování OKVED byste měli používat tyto kódy:

  Zamyslete se nad značkou, která je registrovaná (asi 1,5 tis. Rublů). Pro právní přizpůsobení dětského oblečení je stále nutné získat povolení od SES, Rospotrebnadzor, požární inspekce.

  Po dokončení těchto kroků je třeba navštívit banku a otevřít účet. Na všech papírech bude trvat nejméně 2 měsíce.

  Vlastnosti přizpůsobení dětského oblečení na zakázku

  Nejprve se snažte šit malé oblečení pro děti. Počínaje malými, podíváte se, jaké dětské oděvy jsou velkou poptávkou a pak budete "růst větší".

  Ve velkých továrnách se švadlenství děje přibližně takto:

  Při šití dětského oblečení ve formátu průmyslové výroby je nutné racionálně používat materiály a zohlednit náročnost zpracování tkanin. To pomůže snížit náklady na výrobky, učinit šití efektivnější.

  Ekonomickým modelem je pečlivě vyvíjet design dětského oblečení, využívání pokročilých technologií, instalace vysoce výkonných automatických strojů.

  1) Jaké vybavení mám koupit pro šití?

  Při nákupu zařízení je koncept, který jste si vybrali, velmi důležitý.

  Stroje pro šití jsou dodávány s náhradními díly, malými mechanizačními zařízeními, různými jehlami.

  Také budete potřebovat speciální nábytek:

  • řezné stoly,
  • regály,
  • židle,
  • stolní lampy pro lepší osvětlení,
  • skříňky, kde bude nábytek,
  • nástroje pro šití.

  Přesto je třeba v kbelících odpadků, figurín, kancelářských potřeb (pastelky, karton, pravítka, razítka, různé nůžky, lepidlo), skříň personál, chladnější. Je třeba vybavit místo na oběd pracovníků a tento navíc: stůl, židle, mikrovlnná trouba, chladnička, varná konvice, atd

  Spolehlivější zařízení pro výrobu dětských výrobků je vyráběno v Německu. Má dlouhou životnost a nepoškozuje textilní prádlo. Pro řezání si vezměte velké stoly a jako pracovníci můžete odebírat obvyklé školní stoly.

  2) Umístění podniku pro šití dětských věcí.

  Pokud se podnikatel rozhodne provést doma přizpůsobení, potřeba hledat pokoj zmizí. Pro šicí plochu 70 m2. m plocha, pro studio je méně - 30-40 metrů čtverečních. m. Je třeba si pronajmout předsíň umístěnou v prvním patře nebo typu suterénu.

  Výdaje na nájemné závisí na regionu. Nákup platformy pro workshop na míru, snažte se udržet ji v blízkosti vzdělávacích institucí, mateřských škol, zábavních center atd.

  Můžete se usadit ve středu obce nebo si pronajmout pokoj ve velkém prostoru pro spaní, v továrně na oděvy, ve veřejnosti. Samozřejmě musí být vybaven elektřinou, vodou, kanalizací, koupelnou, splňovat všechny požadavky požární ochrany a SES.

  Místnost může potřebovat opravu, pak se do hlavních výdajů připočítá ještě jeden článek. Proto se podívejte na možnosti s připravenou generální opravou. Chcete-li uspořádat dílnu pro šití dětských věcí, musíte být zodpovědní.

  Klipy a stoly se obvykle nacházejí u zdi a stůl na řezání - u okna. V blízkosti každé pracovní stanice jsou nainstalovány regály s příslušenstvím, textilií a dalšími materiály. Zařízení a nábytek by měly být tak, aby se zaměstnanci mohli volně pohybovat, aniž by se vzájemně rušili.

  Všechny kompaktně uložené police na stěnu. Šatník pro uložení hotových dětských oděvů je umístěn všude tam, kde jste spokojeni. Pokud si koupíte moderní modely osvětlení, můžete se vyhnout nákupu lamp.

  3) Jaké pomocné materiály jsou potřebné pro šití dětského oblečení?

  Kromě tkanin musí podnikatel nakupovat:

  • nitě různých barev,
  • tlačítka,
  • spojovací prvky,
  • tlačítka,
  • šicí aplikace,
  • náprstky,
  • awl,
  • pásky,
  • výplně,
  • dimenzionální štítky,
  • gumové pásky,
  • korálky a jiné dekorativní prvky,
  • závěsy,
  • balení.

  Pokud je šití dětského oděvu s nízkou cenovou úrovní, například prádlo, výrobky pro děti do jednoho roku, pyžamo, je účelné ušetřit na surovinách a tím snížit cenu. Toho je dosaženo prostřednictvím nákupu hromadných dodávek na základně (v offline obchodech je drahé), pečlivé hledání výhodnější nabídky.

  Nejlepší možností je zakoupit přímo od výrobce prostřednictvím internetu. Při nákupu textilního plátna pro šití zjistíte, že je neškodný, kvalita je přinejmenším nadprůměrná.

  Na přizpůsobení dětských věcí můžete ušetřit jen levné práce. To jsou absolventi technických škol. Je pravda, že takové ukládání může hrát krutý vtip. Pokud najímáte nezkušené pracovníky, bude mít kvalita krejčovství, bude zde vysoký obrat, prostoje a další problémy, které snižují zisky a zhoršují pověst společnosti.

  Možná stále ještě nevíte, kterou látku chcete koupit.

  V seznamu jsme identifikovali nejpopulárnější:

  Předpokládá se, že barevný rozsah je různorodý: jasné pastelové tóny s kresbami. Oblíbené barvy: modrá, růžová, žlutá, černá, bílá, zelená.

  Dbejte na kontinuitu dodávky tkanin. Mělo by být zřejmé, že některé materiály musí nakupovat pouze na zakázku a některé pro budoucí použití.

  4) Nábor pro organizaci krejčovství.

  Chcete-li pracovat na výrobě dětských šatníků, je potřeba práce.

  Pokud však nebudete zachránit pracovní sílu (což je správné), podívejte se na profesionály. Hledání mistrů pro šití se provádí na internetu, v novinách, prostřednictvím osobních spojení, agentur.

  Když se ujmete role šéfky šicího nebo manažera prodeje, snížíte náklady. Platba za kus může instalovat každý, kdo se podílí na úpravě. Takový systém bude motivovat zaměstnance.

  Úroveň jejich příjmu závisí na složitosti přizpůsobení, produktivity, trvání pracovní doby. Rozhodněte se, kolik zaměstnanců bude schopno dělat dětské oblečení pro posun. To ovlivní kapacitu dílny, velikost počáteční investice.

  5) Prodejní a reklamní politika při šití dětského oblečení.

  Začáteční podnikatel musí předem uvažovat o prodejních kanálech, kterými se bude prodávat oblečení. Zkušené osoby zabývající se šitím doporučují zaměřit se na hromadné prodeje.

  Hledání zákazníků je polovina úspěchu. Pouze s růstem objednávek šití výrobků pro děti přinese dobré peníze. Snažte se vyrábět oblečení v souladu s požadavky kupujícího.

  Můžete rozdělit věci po šití podle:

  • regionální prodejny dětských oděvů;
  • obchodní domy;
  • obchodní centra;
  • Internetový prodej.

  Můžete vytvořit vztahy s předními prodejci v celé zemi. K dispozici máte více než 70. Z nich dcer syna Kari děti, Buble-Gum, metro, loď, Vaše, Acoola a další. Uvědomují 15-20% dětského zboží.

  Otevřené trhy představují 65%, u obchodních domů a sítí, kde jsou dětské věci dodatečnou obchodní linií, 15%. Na trhu se oblečení prodává za nižší cenu o 10-25%. Boutičky prodávají elitní, dovezené věci. Univerzální obchody obvykle distribuují dětské oděvy středního cenového segmentu.

  V síťovém maloobchodu stále existují nevýhody. Mnozí si stěžují na zhoršení podmínek spolupráce a distribuce se stává méně relevantní. Zástupci maloobchodní sítě vyžadují vysoký vstupní poplatek, dodávku určitého množství oblečení a právě včas a navíc diktují cenu podle vlastního uvážení.

  Podnikatelé zabývající se šitím dětského oblečení jsou nespokojeni s návratností výrobků, malými objemy prodeje, neplacením. Snaží se vytvořit své vlastní monobrandové sítě, které zaručují zvýšení marží.

  Takže řešení účtu prodejních kanálů je individuální. Přesto, přestože všichni přitahují a negativní aspekty každého z nich, většina stále kupuje dětský oděv na trhu s oděvy (až 60%). Obchody představují 30%, zbylých 10% - nakupuje v pavilonech a dalších drobných obchodech.

  Reklamní kanály by měly být vybrány na základě postoje spotřebitelů. Níže v sestupném pořadí jsou ty kanály, které jsou nejčastější a nejúčinnější.

  Doporučení ostatních spotřebitelů oblečení pro děti zvyšují důvěru respondentů. Při výměně informací se však obvykle uvádí negativní názor. Pozitivní zkušenost se dělí méně často.

  Proto se snažte organizovat vysoce kvalitní, pozorný zákaznický servis a to bude nejlepší reklamní volba. Nicméně, ignorujte druhou to nestojí za to.

  Při vývoji reklamní kampaně zvážíte obezřetnost zákazníků. 59% obyvatel se snaží koupit oblečení pro děti a jiné výrobky pro děti za propagaci, kromě prodeje a slev. Zbývajících 41% Rusů se méně zaměřuje na speciální nabídky.

  Ujistěte se, že jste vytvořili svůj vlastní webový zdroj s katalogem oblečení, cenami, kontakty nebo dokonce lepším - internetovým obchodem.

  Jak začít šicí podnik?

  Zařízení pro šicí průmysl. Ziskovost
  šití podnikání.

  6) Finanční výpočty pro otevření dílny pro šití dětského oblečení.

  Před provedením vašeho nápadu předem vypočítte všechny výdaje. To vám pomůže určit potřebné investice pro přizpůsobení, ziskovost, předpovědi zisku.

  Náklady na zahájení workshopu na míru jsou přibližně následující:

  • certifikace a registrace - od 30 tisíc rublů;
  • hlavní zařízení - od 500 tisíc rublů;
  • další vybavení + nábytek - od 400 tisíc rublů;
  • pronájem - 30-70 tisíc rublů, pro studio - od 15 tisíc rublů;
  • materiály, inventář - od 350 tisíc rublů;
  • balení (volné listy, samolepky) - z 20 tisíc rublů;
  • reklama - z 50 tisíc rublů;
  • zaplacení práce - 100-200 tisíc rublů;
  • komunální - od 25 tisíc rublů.

  Je třeba stále brát v úvahu výběr daní. Celkově to bude asi 1,6 milionu rublů. Měsíční příjmy jsou 800 tisíc rublů. Čistý zisk, který lze získat z přizpůsobení, jak ukazuje praxe, se může pohybovat v rozmezí 60 až 200 tisíc rublů.

  Ale všechny tyto údaje jsou podmíněné, protože velikost a náklady a příjmy závisí na rozsahu výroby, dalších faktorech. Ziskovost je asi 30%. Doba návratnosti přesahuje rok.

  Šití dětského oblečení se stalo ziskem, snažte se učinit výhodnější návrh než konkurence. Najděte rovnováhu mezi kvalitou, sortimentem a cenou, ačkoli to není snadné.

  Dejte věcem originální design, postupujte podle módních trendů. Používejte správně vyvinutý systém řízení, sledujte úroveň služeb vašich zákazníků.

  Obchodní myšlenka: švadlena

  Šicí činnost zahrnuje různé související oblasti. Můžete se soustředit na dokončení a opravu oděvů, šití oblečení, záclon, závěsů, ložního prádla a přikrývky. Některé švadle se specializují na výrobu svatebních oděvů, zatímco jiné vyrábějí elegantní pletené plavky pro výkony gymnastů a krasobruslařů.

  Kromě prodeje šití, můžete také vytvořit prodejného produktu, který pak může být prodávána například tašky, prádlo, deky, dětské kostýmy na prázdniny, a tak dále. Ostatní švadlena vydělávají na živobytí tím, že vyrábějí zakázkový nábytek čalouněný, zvířecí oblečení a hračky z textilu. Šicí trh je skvělý a otevřený pro lidi s tvůrčím potenciálem a schopen šit.

  Pracovní švadlena doma

  Jak začít šití podnikání

  Na začátku se musíte rozhodnout, co ve skutečnosti budete šit. Přes celou řadu oděvů na trhu existují vždy kupující pro exkluzivní, originální výrobky. Existuje mnoho věcí, které zkušená švadlena může udělat.

  Individuální šití. Můžete pracovat jako švadlena doma, nebo otevřít šicí studio a šit oblečení na objednávku.

  Seamstress-fashion designer. Pokud máte zájem vytvářet vlastní módní oděvy, můžete nejen šit výrobky podle náčrtu zákazníka, ale také nabídnout zákazníkům vlastní originální modely. Designérka má více příležitostí, protože nejenže šitá na zakázku, ale také prodává své výrobky v šicích obchodech a buticích.

  Pro švadlena, která se specializuje na krajčírství, existuje mnoho oblastí, kde může uplatnit své dovednosti:

  • Formální oblečení
  • Dětské oblečení
  • Pánské oblečení
  • Kostýmy pro tanečníky, gymnasty a bruslaře
  • Dámské oblečení
  • Vysoká móda
  • Intimní oblečení
  • Oděvy velkých velikostí

  A tento seznam může pokračovat...

  Šití svatebních šatů. Svatební obchod nabízí skvělé příležitosti pro zkušeného švadlena. Mnoho řemeslníků získává dobré peníze tím, že dělá svatební oblečení a svatební doplňky.

  Vyšívání se šicími stroji

  Šití domů. Šití dekoračních předmětů pro domácnost také poskytuje skvělé příležitosti pro šití podnikání. Můžete se soustředit na šití záclon a závěsů oken, speciálních dekorativních polštářů, sprchových závěsů, přehozů a dalších postelí.

  Můžete si šit kožené a textilní tašky, pouzdra pro webovou technologii a oblečení, stejně jako hračky.

  Opravy oděvů. Může to být řada divergentních stehů nebo náhrada blesku. Taková práce se může stát velmi výnosným obchodem, protože mnoho lidí ve skříni bude muset opravit oblečení a nemají tušení, jak to udělat.

  Šití oblečení a doplňků pro domácí zvířata. Jedná se o rychle se rozvíjející segment a můžete začít vytvářet přikrývky pro koně, oblečení pro psy a další domácí mazlíčky.

  Výběrem výklenku v domácí firmě zjistíte, v jaké oblasti se budete cítit nejpohodlněji a zda má tento segment velký prodejní trh. Nepokoušejte se stát se "jackem všech obchodů". Vy, jako profesionál, budete důvěřovat mnohem víc, pokud se specializujete na konkrétní oblast.

  Šití na pracovišti

  Pokud jste se zaměřili na šití záclon, měli byste odborně porozumět povrchům, látkám, nejnovějším trendům a stylům, abyste získali nejlepší záclony pro vaše zákazníky.

  Při výběru specializace, například při šití svatebních šatů, potřebujete vědět vše o svatební módě. Vaše dovednosti šití by měly být vynikající. Pokud se vám zdá, že vaše práce není dost dobré, pokračujte ve zlepšování a neustále se učíte o nejnovějších technikách a technikách. S vážným postojem k práci a ochotou pracovat tvrdě, i přes potíže, uspějete!

  Hlavním nástrojem šicího zařízení je šicí stroj

  Marketingový výzkum trhu

  Stejně jako v jiných obchodech potřebujete věnovat určitý čas výzkumu a testování trhu poptávky po vašem produktu nebo službě. Vytvořte podnikatelský plán, i když nebudete přitahovat externí financování. To vám pomůže soustředit se na primární úkoly a vypočítat finanční vyhlídky šití podnikání. Také budete muset odpovědět na následující otázky: kde, komu a jak budete prodávat své zboží a služby? Kdo jsou vaši konkurenti?

  Šití podnikových nákladů

  Chcete-li zahájit šicí průmysl, potřebujete spolehlivý a všestranný šicí stroj a další šicí zařízení. Pokud nemáte veškeré potřebné vybavení, snažte se stále nakupovat to nejlepší, co si můžete dovolit, i když je to z druhé ruky. Dobré vybavení vydrží déle a bude mnohem jednodušší pracovat na něm.

  Největší investicí pro tuto firmu bude nákup šicího stroje (pokud nemáte). Šicí stroje stojí od $ 300 do $ 6000, v závislosti na modelu a seznamu operací, které může provádět.

  Naučte se co nejvíce o různých modelech šicích strojů, co mohou dělat a jak dobře fungují. V současné době existují moderní počítačové šicí stroje, které jsou programovány pomocí speciálních děrovaných karet pro vyšívání. Některé z nich mají automatický navlékací jehlu, dotykový panel LCD a zařízení, které může vytvářet otvory pro nýty s 5 různými průměry.

  Můžete také potřebovat overlock, který vám umožní vytvořit dekorativní švy na všech typech tkanin. Jeho cena se pohybuje od 300 do 1600 USD.

  Kromě šicího vybavení budete potřebovat:

  • Šití vzory
  • Nůžky
  • Markery
  • Piny
  • Jehly
  • Závity
  • Fabric Meter

  Kromě toho musíte zakoupit zrcadlo v plné délce, aby se klient mohl zvenčí prozkoumat.

  Ceník vašeho domácího šití výroby

  Potenciální příjmy budou záviset na odvětví, ve kterém budete pracovat. Také zkontrolujte, jaké ceny za podobný produkt mají konkurenti. Na jedné straně by vaše ceny měly být konkurenceschopné, na druhé straně - neměli byste vůbec pracovat se ztrátou. Nehodnotte příliš nízkou práci. Náklady na produkt musí být zahrnuty do hodinové mzdy plus zisku.

  Na opravu můžete přijímat a $ 5- $ 30, u šití pánského obleku může vydělat až do výše $ 1,000, večerní šaty $ 200 svatebních šatů a $ 5000 a dětské oblečení mohou být prodávány od $ 10- $ 50.

  Dva nejdůležitější faktory při tvorbě cen budou čas strávený na přizpůsobení modelu a náklady na spotřební materiál. Před začátkem práce se ujistěte, že s odběratelem hovoříte o všech nákladech, od typu použitého materiálu až po dokončovací příslušenství.

  Pokud model zajišťuje drapání, vypočtěte přesné množství tkaniny a informujte o ní zákazníka. Někteří zákazníci kupují tkaninu sami a v některých případech budete mít za úkol vybrat materiál sami. Diskutujte všechny tyto detaily s klientem na každém kroku, abyste se vyhnuli konfliktům a nespokojenosti zákazníků. Udělat smlouvy za drahou práci.

  Zakázkové šití ženského oblečení

  Potenciální příjem

  Poté, co podnikání v oblasti šití "získává sílu", můžete získat od 20 000 do 35 000 dolarů ročně. Zkušená švadlena se solidní klientskou základnou může vydělat až 60 000 dolarů. Příjmy se mohou zvýšit, pokud se podíváte na pomoc najatých zaměstnanců, kteří budou šit a budete se moci věnovat marketingu a prodeji.

  Měření tkáně před prací

  Vyhledávání zákazníků

  Pro začátečníky můžete sdělit v médiích o ochotě poskytovat služby švadlům. Následně vás spokojní zákazníci doporučují svým přátelům a známým. Během času budete mít pravidelné zákazníky a slovo "ústní" vám přinese nové postoupení.