Domácí ateliér při šití

Úspěšná práce doma, exkluzivní rozhovor s majitelem domácího studia Světlana Skopová

Návrhář oblečení, módní návrhář, krajčír, krajčír - všechny tyto profese, jejichž jména se ozývají v mužském pohlaví, lze kombinovat s jednou ženskou koncepcí "modistka". Je možné, že toto slovo je poněkud staromódní, ale velmi přesně odráží podstatu této profese.

Není snadná práce, aby ženy krásné, aby předvídaly své touhy, aby poradily při výběru stylu oblečení. Účinně oblečená žena nikdy nezanechává pozornost. Promluvme si o tajemstvích vytváření krásného, ​​stylového, exkluzivního ženského oblečení s virtuózou jeho profese, paní malého ateliéru, moderní modistky Svetlana Skopová. To je velmi populární mezi fashionistas z kavkazské minerální vody, kteří chtějí mít šaty v šatníku, šitý pro ně z rukou mistra.

Hlavní body rozhovoru se světlem Sokolovou, majitelkou vlastního studia

 • Typ činnosti: ateliér doma
 • Zaměstnání před zahájením podnikání: švadlena, obchodník
 • Datum zahájení podnikání: 2000.
 • Organizační a právní forma podnikání: individuální podnikatel
 • Částka počáteční investice: 100 000 rublů.
 • Zdroj základního kapitálu: úvěrové fondy
 • Splácení investic: asi 6-8 měsíců
 • Počáteční příjem: 10-12 000 rublů. za měsíc.
 • Vzorec pro úspěch: "Moje podnikání - to je můj život"

Svetlana, odpovězte jako profesionální a cvičící modistka: "Co to znamená krásně oblečená žena?"

Každá osoba má na tuto otázku vlastní odpověď. Koncept krásy je individuální. Mohu sdílet pouze můj subjektivní názor. Pro mě je krása harmonie. Dámské oblečení by mělo být pokračováním, odrazem vnitřního světa. Kdyby je oblečený podle svého stylu, si vybral ten správný outfit pro situace, (přišel jsem, například v divadle v džínách a práci ve večerních šatech), dobře zvolené škále barev oblečení, zvolil vhodné příslušenství, cítí ve svých šatech pohodlnější a přirozenější - znamená, že je krásně oblečená. A je-li s pomocí šatů zdůraznila jeho výhody a nevýhody skryl, pak doprava.

Není snadné přesvědčit ženu, aby přijala vaši verzi budoucího oděvu?

Stává se to jinak. Existují ženy, které se mým návrhem ihned a bezpodmínečně shodují, důvěřují při výběru stylu, látky, příslušenství. A jsou tu dámy, které trvale obhajují svůj názor. Ale nechci, aby byl klient zklamaný, i kdyby se rozhodl. Pak, co nejjasněji, se snažím ukázat její volbu, často reakce je jako šok. Nejčastěji výmluvnost a realita zvítězí, dáma kapituluje a já nosím její oblečení ve své vizi, spoléhat se na zkušenosti a intuici.

Krásně oblečená žena je vždy na vrcholu

Obdivuhodné modré šaty s otevřeným chováním

A bylo pro vás obtížné vybrat si z vašeho řemesla? Jak jste začali podnikat?

Pravděpodobně se můj výběr narodil a vyrůstal se mnou. Kolik osobně si pamatuji, pravděpodobně, roky od 5 let, neustále něco vymyslel, vynalezl, oblečil si panenky. Pak se začala ušit na sebe, na svou matku. Ale byla to amatérská fáze, později jsem přišel do povolání. Navzdory fascinaci se šitím jsem to považoval za příjemnou zábavu, hobby. A stát se právním vysněným právníkem, získáte advokáta.

Maminka nás ale lépe zná. Byla to ta, která najednou vzala mou ruku a vzala mě do vzdělávací instituce spojené se šitím. Nyní není známo, zda právnický sbor v mé osobě ztratil skvělého odborníka. Je však zcela jasné, že má matka pravdu.

Řekni mi, jaké vzdělání jste dostal?

Mám střední odborné vzdělání. Absolvent Vysoké školy průmyslové a pedagogické v Voroneži v roce 1997. Jsem technika technik výroby oděvů, mistr průmyslového výcviku.

Co bylo zvláště obtížné na začátku podnikání? Jaké bariéry je třeba překonat?

První překážkou je koupit dobrý šicí stroj. Před 10-12 lety to bylo celkem problematické. Chtěl jsem dobré vybavení, ale nemám kam koupit. Velkým nedostatkem byly kvalitní šicí příslušenství, speciální tkaniny. Volba dobré věci byla také omezená. Musel jsem pracovat s tím, co bylo na tom, co jsem měl.

Šicí stroj je hlavním nástrojem

Ale i na jednoduchém šicím stroji, od nenáročných tkanin, bez speciálních úprav, bylo možné šit dobré šaty. Vždycky jsem měl klienty, nedostatek objednávek se nikdy nestal bariérou v podnikání.

Chcete se dozvědět, jak otevřít krejčovství? Nabízíme vám přečtěte si podrobné pokyny pro otevření ateliéru.

Každé podnikání začíná počátečním kapitálem. Kolik jste začali, a pokud ne tajemství, kde jste to našli?

Není žádné tajemství. Když jsem se rozhodl vážně podnikat, vzal jsem si půjčku z banky. Jednalo se o 100 tisíc rublů. Strávil jsem to na nákup zařízení. Ale pokud dnes otevřete takové podnikání, budete potřebovatovyšší částka. Můžete počítat:

 • Získání dobrého, multifunkčního šicího stroje - 45 až 50 tisíc rublů.
 • Koupit overlock - 15-20 tisíc.
 • Určitě potřebujete parní generátor - 18 až 20 tisíc.
 • Velké zrcadlo - 2-5 tisíc.
 • Manekýn - nejméně 1 kus, to je 6-7 tisíc.
 • Závěsky - siluety - 2 ks. za 3 tisíce rublů.

Figuríny a závěsy - siluety

Částka je asi 100-120 tisíc rublů. K tomu je třeba přidat náklady na registrační doklady pro otevření obchodních a finančních akcií na první zaplatit účty za elektřinu a další nástroje. Přidáme platbu za pronájem pokoje, ale je tomu tak, pokud bude odstraněna. Pokud pracujete doma, pak ve výši 150 tisíc se můžete setkat, abyste mohli začít pracovat.

Pokud existují klienti a budou existovat finanční příjmy, pak se tyto peníze rychle vrátí (asi 6-8 měsíců) a začnete získávat zisk a spokojenost.

Stroj je vždy v práci

Práce na objednávce

Jaký byl váš příjem v porovnání se začátkem práce? Byly splněny předpovědi a očekávání?

V prvních měsících samostatné práce můj příjem nepřesáhl 10-12 tisíc měsíčně. Bylo to před 10 lety. Chystal jsem dostat pětkrát víc. Za 2-2,5 let jsem tuto částku snadno získal. Ale čas plyne, touha a potřeby rostou. Existují nové milníky a předpokládané částky příjmů. Nyní jsem si stanovil cíl dosáhnout 100 tisíc známky. Ale prozatím je to vzdálená vyhlídka. Krize ovlivnila mé podnikání.

Dnes, ne každá žena si dovolí takový luxus, jako individuální šití šatů. Potěšení není levné a konkurence je skvělá. Nyní jsou obchody ženského oblečení téměř stejné jako obchody s potravinami. Jsou to levné a cenově dostupné věci, nemusíte se pokoušet o montáž. A exkluzivní vyžaduje čas a představivost.

Když hovoříme o prognózách, pak byly ospravedlnitelné. A očekávání jsou velmi pomíjivá. Něco se stane skutečností, je realizováno, ale čerstvá myšlenka, sen přichází. A čekáte na nové realizace, inkarnace. Hlavní věc je mít touhu dělat sny
reality.

Pracoviště. Všechno je po ruce.

Jaká je cena práce, kterou dnes děláte?

Cena za práci se skládá z několika složek. Například:

 • doba objednávky,
 • složitost modelu;
 • náklady na elektřinu (to vyžaduje hodně: je to práce šicích strojů, parní generátor, dobré osvětlení je nutné pro šití);
 • nájemné a daně.

V každém kraji země je k dispozici ceník cen šicích služeb. Používám průměrné ukazatele pro oblast CMS. Mohou být prohlíženy na internetu. Existuje mnoho položek, všechny typy práce provedené na modelu šití jsou vzaty v úvahu.

Pokud zavoláte konkrétní cenu pro přizpůsobení výrobků, mohu zavolat takové částky:

 • přizpůsobení sukně bude stát zákazníkovi ve výši 1,5 až 2 tisíc rublů;
 • šaty - od 3 do 5 tisíc;
 • kalhoty - od 2 tis.
 • večerní šaty - od 7 tisíc rublů, tato kategorie je nejvyšší placené, náklady na přizpůsobení výrobku může dosáhnout velké dvoumístné čísla (například, přizpůsobení ne nejvíce složité svatební šaty bude mít za následek 20 tisíc rublů).

Jaký druh podnikání a zdanění jste zvolili?

Jsem individuální podnikatel. Daňový systém je UTII. Vyřeším všechny své finanční problémy sám.

Optimální způsob, jak provádět daňové účetnictví pro malé společnosti, je internetové účetnictví "Moje podnikání". S pomocí této služby může každý podnikatel samostatně a bez jakýchkoli zvláštních problémů vést účetnictví v jeho podniku.

Myslíte si, že jste individuální podnikatel? Byl tento okamžik ovlivněn dobou návratnosti investic do podnikání?
Samozřejmě, že ano. Jelikož pracuji samostatně, nepotřebuji platit zaměstnance, platit příspěvky do Penzijního fondu a Fondu sociálního pojištění. Platím daň FIU jako individuální podnikatel a daň IFNS.

Navíc vidím, že já sám jsem zodpovědný za svou práci. Jak říkají, pokud chcete, podnikání bylo dosaženo dobře - udělejte to sami. Celý proces vytváření šatů: od výběru a nákupu příslušenství a v případě potřeby i od tkaniny až po konečný výrobek - dávám přednost vedení. Pouze tímto způsobem mohu plně zaručit kvalitu výrobku.

Dokončená objednávka pro figurínu

Musíte jednat s kontrolními orgány? S hasiči, SES?

Protože pracuji doma, kontrolní orgány mě netrápí. Já sám jsem životně zajímá, že v mém domě je čistý a bezpečný. No, jestli mě najednou chtějí navštívit, prosím. Vyřešíme všechny otázky!

Samozřejmě je těžší potěšit ženu než inspektor! Pokoušeli jste se někdy změnit obchodní oblast, udělat něco méně znepokojivého? Koneckonců vaše podnikání není snadné, a někdy velmi nevděčné.

Ano, v mé pracovní biografii byla taková skutečnost. Chtěla jsem pracovat "stejně jako všichni ostatní" - ráno pro práci, večer od práce, 2 dny volno a roční dovolené. Rok pracoval jako obchodník v obrovském supermarketu. Ale koneckonců to není pro mě. Opět se vrátila na bezstarostné noci přes splnění naléhavých příkazů, komunikace se zákazníky, hledání správných materiálů, výběr stylů, radosti, zklamání, tvořivosti a štěstí z úspěchu.

Samozřejmě, že to není snadné a vyžaduje určitý sklad. Jsem neotřesitelný optimista a stále existuje takové slovo: povolání. Někdo je povolán, aby chránil vlasti, někoho, kdo má učit, někdo k léčbě. A já - šiji!

Jeden velmi slavný kočár se nazývá krejčí. On je na to pyšný a zdůrazňuje, že žádná myšlenka na nejmodernější návrháře oděvu, aniž by byl dokonale přizpůsoben modelu, bude realizován, pokud bude špatně šitý. Je to krejčí, který nakonec vytváří ty výrobky, které obdivujeme, vidíme je na obraze nebo na stupních vítězů. Krejčovské šití obleky a šaty, ve kterých ženy vypadají úžasně. Také si říkám "krejčí" a jsem také hrdý na tento titul.

Jaký je pro vás váš podnik? Jakou část jeho života zaujímá?

Moje podnikání je můj život. Je tak plná, že i když dělám jiné věci, neustále přemýšlím o mé práci. Naštěstí rodina rozumí a podporuje mě. Jsme rádi, že diskutujeme s dcerami, plány do budoucna, styly oblečení. Zvlášť si raději vybírá modely pro sebe. Je téměř nevěsta, má 14 let.

Máte spoustu pravidelných zákazníků. Kdo to jsou?

Existuje spousta zákazníků. A nejsou to jen jednotlivci. Přijmu objednávky na tzv. Extras. Jedná se o šití kostýmů pro týmy. Mezi mými zákazníky patří taneční skupina "Helios", dětský sbor "Kazachok", divadelní studio. Šit obleky pro městské události, například na setkání v roce 2013 vynalezl a šitý kostým hada. Ukázalo se, že je to opravdové mistrovské dílo. A kolik je Santa Claus a Snow Maiden - nepočítají.

Ale mám rád zakázku na míru. Zde můžete skutečně vytvořit, vytvořit šaty, které pak hrdé. Je opravdu skvělé vidět, jak se žena změnila v šatech šitých rukama. Jak elegantní a harmonické to vypadá.

Ateliér podnikatelského plánu pro šití: detailní výpočty

Ateliér pro šití: 5 důvodů pro poptávku + 4 etapy spuštění krabice (podrobný popis + výpočty).

Kapitálové investice: 160 000 rublů.

Doba splácení podniku: 7 měsíců.

Navzdory skutečnosti, že uplynula doba, kdy bylo prakticky nemožné dovážet módní oblečení, je individuální šití stále zajímavé mezi spotřebitelem.

V podniku na míru, stále častěji lidé, kteří jsou bohatí, protože nic nepřitahuje tolik, jako touha vynikne mezi obecnou masou.

 1. Všechny vlastnosti zákazníka jsou zohledněny.
 2. Je možné přidat vaše údaje.
 3. Můžete vytvořit zcela unikátní produkt.
 4. Manuální práce byla vždy velmi ceněna.
 5. Můžete si vybrat svůj vlastní materiál a barvu.

A to nejsou všechny výhody studia!

Kromě přizpůsobení nových modelů na vlastní nákres, vyrobené podle přání zákazníka, existuje možnost, jak přizpůsobit repliky světově známým značkám.

Dobrá padělání je obvykle drahá, protože není jen čínskou kopií špatné kvality, ale věcí, které nejlépe odpovídá originálu.

1. Kolik bude krejčovství požadováno?


Aby byla nejpřesnější prognóza ziskovosti a významnosti podnikání v určitém regionu, je třeba studovat všechny faktory, které ji určují.

Prvním krokem je určit počet (počet) v dané oblasti krejčího pouze pro šití, stejně jako pro šití a opravu oděvu. A čím přesnější je číslo, tím přesnější bude posouzení relevance tohoto faktoru.

Závěr vychází z jednoduchého principu: pokud je studio příliš mnoho, není žádné nové místo.

Souběžně je nutné specifikovat ceny mezi konkurenty za účelem stanovení průměrných nákladů na služby. Z tohoto čísla začínáte při vytváření vlastního ceníku.

Neméně důležité je, kolik potenciálních zákazníků jsou na tomto území. Je zřejmé, že nelze získat přesná data, ale stojí za to alespoň studovat velikost populace.

Můžete také věnovat pozornost počtu škol v okresech, protože často žádají o přizpůsobení plesových šatů.

Faktory jako celková hospodářská výkonnost průmyslu v celém regionu nebo regionu + celková hodnota ateliéru trhu služeb hrají roli.

Při analýze trhu pro podnikatelský plán bude atelier pro šití pomáhat takovýmto zdrojům:

 1. http://www.gks.ru - Rosstat (Federální služba státní statistiky Ruské federace).
 2. http://economy.gov.ru - Ministerstvo hospodářského rozvoje Ruské federace.
 3. http://minfin.ru - Ministerstvo financí Ruské federace.

2. Podnikatelský plán pro krejčovskou firmu: 4 etapy


Zvážili jsme klady a zápory, provedli jsme analýzu a ujistili jsme se, že nápad otevřít studiové studio je prostě skvělý? Můžete pokračovat přímo k akci!

Všechna opatření k otevření krejčího krejčí mohou být rozdělena do 4 fází:

 1. Definice právní formy podniku + státní zápis studia.
 2. Nákup nebo pronájem zařízení.
 3. Vyberte si a pronajmout pokoj.
 4. Zaměstnanci (v případě potřeby).

Každý z nich podrobně analyzujeme.

Krok 1. Jaký typ registrace je lepší pro ateliér?

Právní forma může být dvou typů: LLC - společnost s ručením omezeným a individuální podnikání.

V případě jednoho zakladatele a vzhledem k formátu podnikání má smysl považovat pouze možnost s IP.

IP pro krejčí při výrobě a opravě oblečení bude dobrou volbou, protože:

 • vedení účtů je tak jednoduché, že to můžete udělat bez odborníka ve státě;
 • vzhledem k malému měřítku a relativně malému fondu podniku bude formát daně mnohem výhodnější než v případě LLC;
 • nejsou vyžadovány žádné zákonné dokumenty;
 • IP je snadněji registrován.

Dále je nutné zvolit kódy činnosti OKVED.

Kromě přizpůsobení nebo opravy oděvu může být v budoucnu potřeba rozšířit rozsah služeb. Čím širší je spektrum, tím větší zisk - pokud můžete udělat tento krok, proč ne?

Vezmeme-li v úvahu to i při registraci IP, je při výběru nejvhodnějších směrů při určování příslušných kódů v OKVED smysl.

Je třeba věnovat pozornost těmto kódexům výroby:

 1. 93,5; 8,2; 8,21; 8,22; 8.24 - viz všechny hlavní body oblečení.
 2. 52.74 - opravy oděvů a výrobků pro domácnost.

Pak musíte získat všechna povolení pro činnost krejčovské společnosti. Konkrétně soud zahrnuje povolení od společnosti Rospotrebnadzor, stejně jako Gospozhnadzor (pro vybrané prostory).

Není nutné samostatně se registrovat v místní pobočce penzijního fondu. zaměstnanci daňové služby budou odesílat vaše údaje tam.

Stupeň 2. Vybavení v dílně pro šití a opravu oděvů: seznam + ceny


Pokud se rozhodnete, že ateliér nejen přizpůsobí, ale také opraví, neznamená to, že bude vyžadovat spoustu dalšího vybavení. Tajemství spočívá v tom, že schopnost obnovit a opravit většinu typů oděvů závisí pouze na dovednostech velitele. A vrátíme se k výběru personálu v další části.

Ti, kteří se v naší době zabývají krejčovským, mají velmi štěstí. V době pokroku je většina zařízení automatizovaná. To značně zjednodušuje práci velitele.

Než se podíváte, kde si můžete koupit nebo pronajmout vybavení, stojí za to zvýraznit nezbytné prvky workshopu, stejně jako ty, které jsou bez nich můžete to udělat bez (v případě potřeby).

Hlavní zařízení, které budete potřebovat:

Vezměte v úvahu nejen vybavení, které bude potřeba přímo pro šití, ale další dekor, nábytek, osvětlení, závěsy, profesionální figuríny pro krajčírství.

To vše je vybráno individuálně, založené na formátu ateliéru, měřítcích a dalších funkcích. V žádném případě nepočítejte s částkou nižší než 100 000 rublů.

Celkově, aby bylo možné vybavit pokoj pod krejčovským krejčovským a opravným oděvem, je nutné utrácet nejméně 141 000 rublů.

Krok 3. Kritéria pro výběr místnosti pod ateliérem


Umístění ateliérů zvolit na základě analýzy trhu vybrané cílové publikum a rozpočet. Jediná věc, kterou můžete přidat: vyberte místa, kde bude nejvyšší možný provoz.

Kromě toho stále existuje určitý počet požadavků, které jsou důležité při výběru místnosti pod ateliérem.

Prvním krokem je určit, zda budou prostory pronajaty nebo plně odkoupeny. V případě začínajícího podnikatele se doporučuje pronajmout.

Samozřejmě to zvýší měsíční výdaje. Ale leasing má takové výhody, jako je rychlejší návratnost podniku v budoucnu, což je důležité. Koupit pokoj však nejenom zvýší výši kapitálových investic, ale vynásobí to několikrát.

Bez ohledu na formát vlastnictví by měl ateliér vystrojit přizpůsobení jako:

 • elektrická energie (světlo, zařízení);
 • koupelna;
 • vytápění místnosti.

Přítomnost těchto prvků je důležitá nejen pro samotný krejčovský proces, ale pro organizaci vhodných "lidských" podmínek. Nezapomeňte, že mistr bude ve studiu celý den, stejně jako zákazníci přijdou k montáži a konzultaci. Měli by se cítit dost pohodlně.

Nemusíte si vybrat obrovskou oblast - dostatečně od 15 do 20 metrů čtverečních. m. Náklady na pronájem místnosti s takovou plochou bude asi 30 000 rublů.

Stage 4. Zaměstnanci k otevření studia - potřebujete to vůbec?


O personální otázce je třeba rozhodovat individuálně v každém jednotlivém případě. Pokud zkušený mistr otevírá ateliér, protože chce dělat to, co má rád a pracuje pro sebe, můžete to udělat bez dalšího personálu.

Koneckonců, bez ohledu na to, jak tvrdě se podnikatel snažil, zpočátku by se objednávky ze všech stran nevylily. S malou firmou tohoto formátu můžete spravovat sami.

Ale v budoucnu, pokud se společnost rozvíjí správným směrem, více práce padne na hlavu. Pro jeho vysoce kvalitní implementaci určitě potřebujete pomoc.

Aby neztratil zisk, majitel bude mít dost na to, aby našel zkušeného švadlena, která bude schopna provádět většinu typů práce (včetně vzoru). Mzda takového zaměstnance činí nejméně 15 000 rublů (vzhledem k tomu, že bude pracovat ve směnách s majitelem).

3. Výdaje na otevření krejčovské krejčovské společnosti

Stejně jako v každém jiném podnikání jsou všechny výdaje rozděleny do dvou typů: kapitál a měsíčně.

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že měsíční (za předpokladu, že vše bylo v pořádku) se překrývají s výnosy podniku a kapitálovými částmi je částka, bez níž není možné začít podnikat.

Vlastní podnikání: šití

Oblečení je jedním z nejoblíbenějších zboží, bez ohledu na to, co se děje v politice a ekonomice. Oblečení jsou to, co potřebujeme každý den spolu s jídlem a přístřeší. V obtížných letech se spotřebitel může omezit na nezbytné minimum v oblečení a také prodloužit dobu jeho provozu. Nicméně, člověk nemůže úplně opustit jeho použití jednoduše nemůže. To platí samozřejmě pouze pro každodenní oblečení (nebo podle všeobecně uznávané klasifikace průmyslu, výrobky pro domácnost). Kromě toho, jak víme, existují také speciální oděvy: kombinézy, uniformy, sportovní oblečení atd. Poptávka po každé z těchto kategorií je určena řadou zcela odlišných faktorů. Technologie výroby, v závislosti na zvažované skupině, může být výrazně odlišná.

Každá třída je také rozdělena do pěti skupin podle provozních podmínek:

- ložní prádlo a šicí galanterie;

- inventář, vybavení a další produkty.

Nejlepší poměr poptávky a ziskovosti - od výrobků pro domácnost - má snad lehké šaty. Zde hraje svou roli také roli - u mužů to jsou košile, vesty, mikiny, bundy, kalhoty, džíny; ženy - blůzy, svetry, pulovry, vesty, sukně a kalhoty a mnoho dalšího. Také velké požadavky jsou kladeny na konstrukci výrobku. A renovace šatníku lehkých šatů probíhá s vysokou periodicitou, včetně sezónnosti.

Na druhou stranu, právě proto, že poptávka po neformálních oděvech je vysoká, hospodářská soutěž v této oblasti je velmi tvrdá a neustále se měnící trendy ve světovém módu opravují tento požadavek vůči jednomu nebo druhému výrobci. A výrobci musí přizpůsobit svůj sortiment v souladu s módními trendy. Přežije ten, kdo se mu podaří učinit rychle, efektivně a bez značných finančních ztrát.

Obecně lze výrobcům oděvů pro domácnost podmíněně rozdělit do dvou kategorií cestou vytváření zisku.

Nabídky franšíz a dodavatelů

1. Propagováním vlastní značky. Majitel značky vyvíjí návrh a konstrukci výrobku, vyrábí ho a samostatně ho propaguje na trhu. Současně může využívat vlastní pracovní a intelektuální zdroje, stejně jako odborníky na outsourcing, dodavatele. Značka spojuje širokou škálu zboží, jejíž distribuce probíhá prostřednictvím vlastních maloobchodních prodejen, velkoobchodů nebo franšízů. Výhodou této formy podnikání je vyšší míra zisku; ke složitosti lze přiřadit vysoké riziko při vývoji a propagaci značky.

2. Soustředit se na vlastní produkci. Tyto organizace zpravidla působí jako dodavatelé pro přizpůsobení zásilek oděvů na základě odškodnění. Mohou mít pouze vysoce specializovanou výrobní linku - úplet, textil. Nebo mohou vyrábět plný cyklus, od návrhu až po balení. Ziskovost v tomto případě je zajištěna absencí nákladů na udržení značky - reklamních nákladů, nákladů na údržbu velkého prodejního oddělení nebo sítě maloobchodních prodejen.

Další situace se projevuje na trhu kombinézy a uniformy. Design a světová móda nemají vůbec žádný vliv; zde vládl funkčnost a praktičnost. Požadavky na tyto produkty zpravidla stanoví zákazník a přímo závisí na jejich účelu. Pokud jde o poptávku, je ve většině případů určena situací na relevantním trhu a její solventností. Zvláštnost těchto směrů spočívá v tom, že poptávka po výrobcích se obvykle vytváří ve velkých partiích, nákupy se provádějí prostřednictvím výběrových řízení a soutěží. To zajišťuje výrobci na jedné straně dlouhodobé zatížení a na straně druhé snižuje ziskovost podniku ve srovnání s domácími produkty.

Takže pokud jste přemýšlel o tom, jak se zapojit do výroby oděvů, v první řadě je třeba rozhodnout, zda chcete vytvořit svůj vlastní značku, mají uspokojení z publicity a veřejného uznání, nebo jen chcete, aby se peníze tím, že se zaměří na výrobním procesu. V prvním případě je základním předpokladem bude dostupnost vlastního projektanta (návrháři) laboratoř pro experimentální krejčovství a talentovaný obchodník; mají návrhářům a konstruktérům je vysoce žádoucí, ale není nutné - jejich práce může být externě. Vlastní výrobní zařízení mohou být minimální, ale v tomto případě je třeba správně budovat vztahy s dodavateli. Ve druhém případě, v závislosti na plánované aktivity a objemu existujících investic, je možné omezit dobrý technologa, který bude vykonávat funkci vedoucího produkce, a že je možné vytvořit kompletní personál výrobního oddělení: projektanti, technologové, frézy, atd. V následných výpočtů ekonomické efektivnosti tohoto předmětu podnikání, bereme jako základ pouze výrobní linky s pracovníky švadleny a zavproizvodstvom technologií. Dodatečné práce a služby představují dodatečné náklady na přizpůsobení.

Práce s vlastní značkou zahrnuje ve většině případů umístění na trhu výrobků pro domácnost nebo sportovního oblečení. Méně často - na trhu pracovních oděvů. Sláva značky nebo značky v případě jednotného a pracovního oděvu, zejména při účasti v nabídkových řízeních, je prakticky irelevantní. Výroba takových kategorií oděvů proto bude součástí druhé skupiny podniků.

Pomocí této možnosti spustíme výpočet. Nejprve musíte vyzvednout pokoj. Pro výrobu malých (do 10) a sekundární (10-25 osob), velké oblasti pomocných zařízení, jako sklad, šatna, jíst místě, toalety, kanceláře Engineering (alespoň vedoucí výroby) bude přibližně stejná jako u skutečné výrobní linky. Oblast požadovaná v rámci linky je vypočtena na základě typu výstupu a počtu zaměstnanců. Při šití lehkého pleteniny na jednoho pracovníka je tedy třeba 4-5 metrů čtverečních; ve výrobě složitějších textilií - již 5-6 m2; Produkce svrchní oděvy bude vyžadovat 6-8 m2. na osobu. To je jen přibližné hodnoty, v praxi velmi závisí na typu použitého zařízení, uspořádání místnosti, na konci, na kvalifikaci a dovednosti každého zaměstnance. Při výpočtu se však řídíme.

Takže pro šití textilních výrobků (může to být jako výrobky pro domácnost, kombinézy a uniformy), bude brigáda u 15 osob potřebovat výrobní plochu 75 m2. Pomocná zařízení budou mít stejnou částku. Celkem získáme potřebnou plochu 150 m². Za současné náklady na pronájem - 75 000 rublů za měsíc. Pokud uvažujeme o vytvoření vlastní značky, budeme potřebovat další prostory: kancelář pro administrativní personál a obchodní oddělení; další prostory pro sklady tkanin, doplňků a hotových výrobků; showroom. Celkově to bude alespoň 100 m². nebo 50 000 rublů.

Na výrobní ploše můžete ušetřit přidáním rozvrhu práce - dva dvanáctihodinové pracovní dny a dva dny volna. S nezměněnou produkcí se tím sníží obsazená plocha nebo nezměněná plocha, aby se zvýšila produkce.

Další možností snížení nákladů na nájemné a práci je umístění výroby mimo hranice velkého města (i když se prodává v rámci jeho hranic), ale v regionu. Tímto způsobem můžete dosáhnout dokonce třicetiprocentní úspory.

Jak otevřít šicí studio (obchodní plán)

Zdá se, že v souvislosti s rozsáhlou nabídkou oděvů pro "chuť a barvu" z Číny, otevřených obchodních kanálů s Evropou a Amerikou, se šicí ateliéry musely vyloučit z důvodu neschopnosti poskytovat služby. Ale ne, poptávka po krejčích se naopak výrazně zvýšila a toto podnikání se stalo velmi oblíbeným. Stačí se podívat na internet a zkontrolovat statistiky dotazu "ready-made business plan pro šití a opravu oblečení" a vše bude jasné.

Varujeme, že všechny výše uvedené výpočty jsou relevantní pro druhou polovinu roku 2016 pro Moskvu a centrální oblasti Ruska. V jiných oblastech jsou údaje v obchodním plánu výrazně odlišné od skutečných.

Souhrn

Tento projekt je podnikatelský plán pro krejčovskou firmu s dobou návratnosti 7-9 měsíců.

Cíle projektu:

 1. Vytvoření vysoce ziskového podniku
 2. Organizace stabilního zisku
 3. Spokojenost spotřebitelského trhu s poskytováním služeb pro šití oděvů na zakázku, opravu oděvů, restaurování a změnu věci na jinou velikost.

Zdroj financování projektu: vlastní prostředky nebo bankovní úvěr

Forma podnikatelské činnosti: IP

Celkové náklady na projekt: 100 - 250 tisíc rublů

Doba návratnosti: od 4 do 6 měsíců

Úroková míra uvedená do výpočtu: 25% ročně

Celková výše úrokových plateb bude: 8 334 - 31 250 rublů

Příjem investora bude: 8 334 - 31 250 rublů

Platby úvěrových fondů a úroků z úvěru začnou od prvního měsíce projektu.

Hlavní etapy realizace projektu

Zahájení projektu - bezprostředně po přijetí obchodního plánu ze strany zákazníka, nebo po přijetí úvěru.

Hlavní etapy realizace tohoto projektu, podmínky pro jeho realizaci jsou uvedeny v tabulce 1:

Obecné charakteristiky projektu (popis společnosti a poskytované služby)

Podnikatelský plán šití a opravářské společnosti je určen k realizaci projektu zahájení workshopu, jehož služby budou využívat obyvatelé určité lokality. Hlavními potenciálními klienty jsou lidé s průměrnou úrovní příjmu.

Předpokládá se, že studio poskytne typické šicí služby:

 • Výroba hotových výrobků standardních velikostí;
 • Šití na zakázku;
 • Malá a komplexní oprava oděvu.

Vzhledem k tomu, že opravy oděvů jsou za nižší náklady, lze konstatovat, že poskytování těchto služeb je nerentabilní. Vzhledem k rychlosti zpracování jedné opravené položky (od 10 minut do několika hodin) a mnohem více takových objednávek je výtěžek z opravy oblečení několikrát vyšší než z ne tak častých objednávek na šití, doba, která se strávila asi 1-3 týdny. do obsahu ↑

Prostory pro podnikovou organizaci

Hledání vhodných prostor by mělo splňovat následující faktory:

 • Umístění v rezidenční oblasti města, nebo ve velkém nákupním centru. Výhodou druhé varianty je vysoká průchodnost takových institucí. Kromě toho lidé, kteří chtějí koupit oblečení, chtějí okamžitě nosit oblečení, ale často potřebují malou "záchranu" pro určitou postavu, například délky souborů, například džíny nebo kalhoty. Ale toto místo ukládá specifika studia a některé omezení, které zahrnují provádění malých oprav a šití věcí. Je nepravděpodobné, že obchodní centrum si objedná vlastní šití. Navíc náklady na pronájem v obchodním centru jsou mnohem vyšší než v samostatné budově.
 • První nebo přízemí budovy. Jakékoli schodiště je potenciální překážkou pro zákazníky, takže umístění studia na podlahách nad prvním je možné ztráta návštěvníků;
 • Umístění vchodu z rušné ulice;
 • Přítomnost několika parkovacích míst;
 • Možnost instalace vývěsní tabule správné velikosti;
 • Tato plocha není menší než 20 metrů čtverečních. metry s možností rozdělení na 3 hlavní oblasti: pracovní místnost, fitnes místnost a místnost pro příjem klientů. Po dosažení určitých výsledků v podnikání může být prostor prostor zvýšen;
 • Pokud je možné otevřít studio vedle stávajících oděvních prodejen nebo prodej textilií nebo obchodů s opravami obuvi - to bude nepochybným plusem.
 • Prostory musí vyhovovat požadavkům Federální služby pro dohled nad ochranou spotřebitelských práv a Spolkové daňové službě, která určí její připravenost k práci a vypracuje výkon trestu odnětí svobody.

Zhotovení ateliéru místností

Důležitou podmínkou pohodlí zákazníků v ateliéru je vizuální vnímání interiéru. Jak vypadají běžné šicí obchody? Neopatrně položené všude můžete dělat jen věci zákazníků, hory skartace, kusy látek, náhradní díly pro šicí stroje atd. Který klient se chce znovu vrátit?

Další věc, pokud pokoj bude malá kosmetická oprava, na stěnách visel zrcadla, zavěsit televizi, položil měkký nábytek, na konferenční stolky budou módní časopisy. Můžete nainstalovat chladič, vybavit malý stojan s doporučeními, jak vybrat správné oblečení, aby se zdůraznil nebo naopak, skrýval tvar obrázku.

Z takových trivialit se vytvoří pozitivní dojem klienta na obraz ateliéru a bude možné s jistotou říci, že v případě potřeby už nebude mít člověk pochyb, kam se má vyřešit jeho problém. do obsahu ↑

Zaměstnanci

Počet zaměstnanců bude záviset přímo na počtu klientů, takže v prvních šesti měsících práce budou pracovníci ateliéru tvořit:

 • 1 řezací vůz, schopný řezat jak horní, tak i lehký oděv, a to jak pro muže, tak pro ženy;
 • 2 švadle, které současně střídají úkoly čističe;
 • Ředitel-správce (jeho role může být vykonávána osobně majitelem ateliéru ve stádiu podnikání), přijímání objednávek, módní návrhář, marketingový ředitel atd.

Hlavní kritéria pro výběr pracovníků - dostupnost dostatečných dovedností, zkušeností, odpovědnosti, slušnosti. Platba za personál šicího studia se často vytváří podle schématu "sazba + procento objednávky" (obvykle 15-30%).

V pracovní smlouvě je třeba věnovat zvláštní pozornost věcné odpovědnosti zaměstnanců. Často zákazníci přinášejí drahocenné zboží k opravě v ateliéru nebo materiálu pro přizpůsobení a v případě poškození objednávky musí zaměstnanec plně neset odpovědnost za své chyby.

Obchodní registrace

Jako typ podnikání bude možné formalizovat IP nebo zaregistrovat LLC.

OKVED kódy pro otevření ateliérů:

 • 93.5 - Poskytování dalších osobních služeb veřejnosti (bude sloužit jako hlavní kód);
 • 18.2 - Šití oděvů z textilních materiálů a oděvních doplňků;
 • 18.21 - Šití pracovní oděvy;
 • 18.22 - Šití vnějších oděvů;
 • 18.24 - Šití jiného oblečení a doplňků;
 • 52.74 - opravy zboží pro domácnost, jakož i zboží pro osobní potřebu, nezahrnuté do zbývajících skupin.

Možná volba systému zdanění představuje 2 nejoptimálnější režimy: USN a UTII. Pokud si přejete, můžete tyto dva druhy zdanění kombinovat.

Chcete-li Rospotrebnadzor předložit, musí být uzavřeny smlouvy s příslušnými útvary pro:

 • Odvoz domácího odpadu;
 • Vedení v určitém časovém úseku hygienických a epidemiologických postupů v ateliérové ​​místnosti;

Každý zaměstnanec musí mít osobní zdravotní knížku s aktuální známkou při absolvování hygienického testu podle hygienického minima. Pro kontrolu mohou být vyžadovány také interní registry prostředků dezinfekce, pohybu domácího odpadu apod.

Tento podnik nevyžaduje významné investice a poměrně rychle se vyplácí, ale tyto faktory nezbavují každého, kdo chce začít podnikat, aby musel vytvořit podnikatelský plán na šití a opravu oblečení.

Hospodářská krize, která začala v zemi v roce 2014, "vyčistila" trh šitých služeb od "náhodných" lidí a bezohledných podnikatelů a v současné době je úroveň konkurence malých podniků v oděvním odvětví poměrně nízká. do obsahu ↑

Marketingový plán

Dosavadní stav spotřebitelského trhu šicích služeb má na jedné straně potíže s přilákáním klientů a na druhé straně možnost potenciálního růstu. Lidé se ve svých výdajích stávají selektivnějšími, motivují je tím, že snižují příjmy na pozadí všeobecného růstu cen, ale snaží se také použít věci, v tomto případě nosit oblečení až do konce, tj. opravte jej a nekupujte nový.

Statistika posledních 3 částečných úvazků (od zavedení sankcí proti Rusku) ukazuje, že v minulém období byl poměr uzavřeného šicího studia otevřen asi 5: 2. Ve specifikách služeb byly také pozorovány radikální změny. Pokud do roku 2014 byla objednávka pro šití velmi populární, nyní se zvýšila poptávka po opravě oděvů. Výjimkou jsou slavné modelové domy a vynikající kočovníci.

Samotné otevření šicího studia od začátku vyžaduje minimální náklady. Zařízení s ekonomickou třídou, které slouží klientům s nízkým a středním příjmem, může začít pracovat na ploše 7-10 metrů čtverečních. metr, s "zbrojením" pár starých šicích strojů. Vzhledem k tomu, že ateliér "propagace" "roste", získává nové vybavení, zvyšuje počet zaměstnanců.

Hlavní výhodou v soutěži šití ateliérů je nyní profesionalita svých zaměstnanců. Pokud o několik let dříve, některé obchody by mohly odmítnout složitých příkazů nebo spouštět z nich nejsou tak kvalitní, jak by bylo žádoucí, aby zákazník, v současné době, v náročných ekonomických podmínkách, počet „udělátek“ byla odstraněna a zbývající návrháři soutěžit proti sobě v oboru Krejčí.

Složitost objednávek znamená potřebu kvalifikovaného personálu. Nyní málo pánů bude schopno změnit výrobky, vyměnit podšívku v kabátě nebo odstranit roztržení kožešiny. Kromě toho tato práce vyžaduje dostupnost speciálního vybavení.

Majitelé ateliéru nebo osoby zodpovědné za marketing a práci s klienty by měly hledat zákazníky (a to hledat, a ne čekat na to, že osoba přijde do instituce!) A nejen mezi lidmi "z ulice" a známými. Velké objednávky v pozitivně doporučeném ateliéru pocházejí z různých tanečních skupin, divadel, sběratelů. Uniformní a vojenské oblečení je velice žádoucí, atd.

K vytvoření názorů spotřebitelů o studiu a přilákání klientů by měly být prováděny následující činnosti:

 • Umístěte reklamy do veřejných a specializovaných místních tiskových médií a do televize;
 • Umístěte reklamu na střední školy, připravte švadlery, krajčíři a řezače;
 • Vytvořte si vlastní webové stránky, které popisují ateliér služeb a sazeb;
 • Distribuce letáků, letáků;
 • Pravidelně provádět různé akce, zavádět systém slev.

Nezapomeňte na majitele studia a přinést na vědomí každého zaměstnance, že nejlepší reklama je vysoce kvalitní objednávka, to určuje mzdy všech zaměstnanců.

Doporučuje se omezit provádění reklamních prací na hranice jednoho okresu, ve kterém se ateliér nachází přímo. Převážná většina klientů sídlí v okruhu 1-2 km od ateliéru.

Průměrné ceny za servisní ateliéry ve střední federální čtvrti jsou uvedeny v tabulce 2:

Podnikatelský plán pro výrobu oděvů

Domovní trh s oděvy je plný čínských, tureckých a polských výrobců. Tyto výrobky však nejsou vždy charakterizovány přijatelnou kvalitou: parametry modelů neodpovídají standardu čísla, velikostní rozmezí se liší od standardní a kvalita šití je velmi žádoucí. V takovém případě kupující stále více věnuje pozornost cenově dostupným a kvalitním výrobkům vyráběným v místních továrnách.

Tvořící výrobu podnikatelský záměr oděvu, je třeba určit, pro kterou bude spotřebitel navržen vyráběných produktů. V počáteční fázi, podnikatel by rozhodně neměl konkurovat známých světových značek a zaměřit se na rozmazlené designéry k zajištění publikum - je lepší dát přednost středního segmentu, ve kterém je kvalita kupující věc je mnohem důležitější než nápisu na etiketě.

Vlastnosti podnikání

Dalším důležitým faktorem je specializace: v malém podniku je poměrně obtížné pokrýt i tři nebo čtyři směry. Navíc při výrobě heterogenních výrobků je značně postižena produktivita: švadlenaři, kteří jsou nuceni neustále přecházet mezi různými typy operací, se nemohou soustředit na práci a zajistit správnou rychlost technologických procesů. Proto před zahájením workshopu musíte provést kvalitativní studii a určit, co je lepší šit: podnikání pro šití bude výhodné pouze tehdy, pokud se zaměříte na nejoblíbenější typy výrobků.

Existují dva hlavní modely výroby, které může podnikatel úspěšně kombinovat při vývoji podnikatelského konceptu. První zahrnuje práci na objednávce: společnost je oslovena designéry a společnostmi, které vyvíjejí nový výrobek, ale nemají k dispozici kapacity pro jeho výrobu. Uvolnění produktů se v tomto případě provádí pod značkou třetí strany, což vylučuje náklady na její propagaci a umožňuje, abyste nepřemýšleli o prodejních kanálech.

Při implementaci druhého modelu podnik prochází celým cyklem, počínaje vývojem nových produktů a končící prodejem pod vlastní značkou. Podnikatel, který si zvolí tuto cestu, by měl jasně porozumět kvantitativnímu a kvalitativnímu složení cílového publika, který vyžaduje pravidelné marketingové aktivity k přilákání. Současně lze upozornit potenciální zákazníky na následující faktory:

 • Kvalita. Majitel posuzuje kvalitu nemovitosti pro různé vlastnosti, věnuje pozornost látce, nitě, příslušenství, přizpůsobuje se tvaru, chování při praní a žehlení. Předpokládá se, že kvalitní oblečení by mělo být krásné, praktické a spolehlivé;
 • Cenová politika. Cena věci musí odpovídat její kvalitě - nikdo nebude kupovat drahé spotřební zboží, ale kvalitní oblečení také nemůže být levné. Neoprávněné odchylky od tržních cen často způsobují pochybnosti a podezření u spotřebitelů;
 • V poptávce. Nebuďte příliš závislí na vydání exkluzivních nebo elitních designových modelů - lidé mnohem pravděpodobněji nakupují jednoduché věci: košili, sukni, džíny nebo spodní prádlo.

Výrobní technologie

 1. Projektování. Návrhář vyvíjí náčrt budoucího produktu, vybírá typ látky, příslušenství a barvy;
 2. Projektování. Návrhář založený na náčrtech vyvíjí kresby, určuje rozměry součástí a vytváří vzory a technickou dokumentaci;
 3. Otevřete ji. Potom řezačka začne fungovat. Pomocí šablon přenáší detaily výrobku na tkaninu a vyřízne je nožnicemi nebo frézami;
 4. Šití. Švami zpracovávají okraje a pak tyto součásti šit podle pokynů. V tomto kroku, způsob využívá dvě rozdělení práce: V prvním případě, každý hlavní šije produkt plném rozsahu, od začátku do konce, zatímco v druhém kanálu nese jeden až dva jednoduché operace, a pak vysílá polotovaru dále podél dopravníku;
 5. Dokončení. Operátoři pomocných mechanismů šit na knoflíky, zipy, instalovat nýty a dokončit konec výrobku;
 6. Balení. Zaměstnanec společnosti OTK kontroluje, zda produkt vyhovuje požadavkům na kvalitu, k sobě štíší značky a poté převede produkty do skladu.

Obchodní registrace

 1. Podání žádosti ve stanoveném formuláři Federální daňové službě;
 2. Registrace u daňových úřadů;
 3. Výběr vhodného daňového systému;
 4. Registrace v PF a MHIF;
 5. Uzavření smluv o pronájmu průmyslových areálů, kontrole škůdců, odstraňování odpadků, recyklaci zářivkových svítidel a mytí pracovních oděvů;
 6. Získání pracovních povolení od SES a Gospozhnadzor;
 7. Výroba podnikové pečeti;
 8. Otevření zúčtovacího účtu.

Podnikatelé registrující malou dílnu si mohou vybrat jednu z dostupných forem vlastnictví - IP nebo LLC. Než začnete podnikání šití od začátku, měli byste studovat rozdíly mezi nimi a zvolit nejvhodnější volbu:

Podnikatelský plán pro výrobu oděvů

Často se šveste, kteří dřívější objednávky doma, otevřené obchody a dokonce i celou výrobu. Toto podnikání je velmi výnosné zaměstnání, protože takové produkty jsou neustále v poptávce mezi kupujícími. V tomto článku budeme zvažovat podnikatelský plán pro výrobu oděvů, výhody a nevýhody.

Otevření výroby šicích: obchodní plán

Pokud uvažujete o otevření šicí dílny, pak mějte na paměti, že v této oblasti je spousta konkurence. Kromě toho šicí průmysl vyžaduje velké počáteční kapitálové investice. Zpočátku budete čelit vážným výdajům na pronájem místnosti, nákup zařízení, materiálů, surovin a nábor pracovníků. Doba návratnosti vložených prostředků je docela nepředvídatelná. Vše je individuální a závisí na vaší osobní strategii a situaci na trhu.

Při otevření šicího průmyslu od začátku se specializuje na výrobu konkrétních výrobků. Skvělou volbou budou zimní dětské kombinézy nebo elegantní šaty pro dívky - věci, které jsou vyrobeny z určitého materiálu a jsou oblíbené u kupujících. To je optimální strategie pro práci.

Podnikatelský plán pro výrobu oděvů: výhody a nevýhody

V níže uvedené tabulce se podíváme na výhody a nevýhody otevření výroby šicích strojů, díky nimž se šité na míru dospělí a děti. Dá se rozlišit, že hlavním cílovým publikem jsou lidé, kteří potřebují elegantní oblečení nebo že standardní velikosti oblečení nemusí být vhodné z důvodu jejich složení.

Pojďme dát trochu státní statistiky o nákupu oblečení. Vedoucím je Centrální federální okruh (

50%) a zejména Moskva (

40%). Malý obrat oblečení v Petrohradě dosáhl

3%. To je nejúčinnější otevřít studio v centrální federální okres v Moskvě, protože tam je největší poptávka po oblečení. Nejnižší ziskovost bude pocházet z podnikání šití oděvů v okresech Dálného východu a Severního Kavkazu.

Obchodní registrace

V první fázi je šicí plocha registrována jako právnická osoba. K tomu je vybrána jedna ze dvou organizačních formulářů: LLC nebo IP. Při registraci jako IP se daňovým orgánům předkládají tyto dokumenty:

 • doklad o zaplacení státního poplatku ve výši 800 rublů;
 • přihláška P21001, ověřená notářem;
 • při registraci v rámci zjednodušeného daňového systému je poskytnuta žádost (formulář 26.2-1) o převodu do USN;
 • kopie všech stránek ruského pasu.

Předložený soubor dokumentů se posoudí do 5 pracovních dnů. Po uplynutí této lhůty rozhodne daňový orgán. V případě pozitivního výsledku případu je podnikatel daný:

 • výpis z EGRIP;
 • hlavní státní registrační číslo jednotlivého podnikatele (OGRN);
 • Oznámení potvrzující registraci fyzické osoby v daňovém úřadu a územním úřadu Penzijního fondu;
 • certifikát Rosstatu se seznamem kódů statistik poskytnutých organizaci.

V příští fázi firma vytiskne (stojí 500 rublů) a otevře se bankovní účet (to se děje během několika pracovních dnů a vyžaduje asi 2 000 rublů).

Při výběru ve prospěch LLC je předložen další soubor dokumentů k daňové kontrole. Bude zahrnovat:

 • vyplněná přihláška 11001;
 • rozhodnutí o založení právnické osoby (pokud má jednoho zakladatele) nebo protokol o jejím otevření (pokud je několik zakladatelů);
 • charta LLC;
 • doklad o zaplacení státního poplatku 4 000 rublů;
 • pasy všech zakladatelů (nebo kopií ověřených notářem);
 • prohlášení o formuláři 26.2-1 o přechodu na USN (pokud má být účetnictví prováděno v tomto systému).

Daňový inspektor zkoumá dokumenty a rozhodne do 5 pracovních dnů. Pokud je odpověď kladná, zakladatelé LLC jsou uvedeni:

 • Výpis z Jednotného státního rejstříku právnických osob;
 • osvědčení o registraci;
 • charter;
 • Osvědčení o registraci u daňového úřadu;
 • oznámení o registraci v FIU a Územním fondu povinného zdravotního pojištění;
 • certifikát od Rosstatu se statistickými kódy přidělenými organizaci.

Podle současných právních předpisů nesmí být základní kapitál společnosti s ručením omezeným nižší než minimální limit 10 000 rublů.

Po obdržení souhlasu daňových orgánů se zaregistrují u FIU, Rosstatu a Fondu sociálního zabezpečení. To obvykle trvá několik dní. Poté do dvou dnů se vytvoří pečeť a otevře se účet v banku. Tyto postupy budou trvat asi tři dny.

Pro výrobu šicích jsou vybrány následující kódy OKVED:

 • 18.2 - šití textilních oděvů a doplňků;
 • 18.21 - tvorba kombinézy;
 • 18.22 - šití vnějšího oděvu;
 • 18.24 - Ostatní oděvy a doplňky.

V souladu se stávajícími právními předpisy jsou za účelem výkonu činností požárně (Gospozharnadzor) a Rospotrebnadzor.

Vyhledat pokoj k pronájmu

Při navrhování podnikatelského plánu pro výrobu oděvů jsou nejdříve identifikovány s místností, ve které budou umístěny. Rozměry místnosti přímo závisí na plánovaném rozsahu práce. Například pro každodenní přizpůsobení cca 100 kusů oděvu je nutná dílna o velikosti 70 m 2. Plocha pronajatého prostoru je tedy přímo úměrná počtu vyšívaných výrobků.

Je lepší otevřít šicí dílnu ve výrobní oblasti města. V tomto případě je vyhledáván obchod za větší prostor za přijatelnou cenu. Před podpisem nájemní smlouvy se ujistěte, že prostory splňují požadavky hygienické a epidemiologické stanice a dalších orgánů dozoru.

Šití se snadno organizuje a doma. V tomto případě je vybavení pro šití instalováno v domě každé švadleny. Objeví se následující organizační proces: jedna švadlena připravuje vzory, další stonky, třetí hrany produktů. Nájemné v tomto případě chybí, protože není zapotřebí odborné dílny.

Aby prostory vyhovovaly požadavkům Útvaru požární bezpečnosti, musí mít požární poplach a hasicí prostředky (hasicí přístroje).

Zařízení pro šicí dílnu

Zařízení pro šití podnikání

Před zahájením šití podnikání zvažte ve výpočtech nutnost nákupu specializovaného vybavení:

 • overlock;
 • šicí a pletací stroje;
 • parní generátor;
 • mokré a tepelné čistírny;
 • automatický stroj, kývací knoflík a tlačítko;
 • řezací nůž a řezací zařízení;
 • tabulky interoperability;
 • spotřebního materiálu.

Celkové náklady na nákup zařízení budou asi 250 000 rublů. Není to přesná hodnota, odhaduje se konkrétní částka, znáte objem výroby, počet zaměstnanců a oblast dílny. K nákupu nábytku a tkanin bude potřebovat asi 50 000 rublů.

Výběr pracovníků pro dílnu pro šití

Úspěch šití závisí na kvalitě svých zaměstnanců. Proto by měl být zaměstnanec pečlivě vybrán. Vezměte práci zkušených zaměstnanců s diplomy o ukončení vzdělávacích institucí. Také jejich zdvořilost a komunikační dovednosti jsou důležité.

S nedostatkem finančních prostředků pro zaměstnance vysoce kvalifikovaných zaměstnanců najme několik zkušených odborníků a začátečníků. Je pravděpodobné, že po napsání zkušeností a znalostí budou i nadále v budoucnu pracovat pro vás.

Forma pracovního poměru se zvažuje takto: procentní podíl příjmů se připočítává k pevnému platu. To povzbudí zaměstnance k efektivnější práci. V počáteční fázi budete potřebovat pouze švadle, ale jak zvýšíte tempo výroby, najme další pracovníky: módní návrháře, švadle a objednávky.

Začátek šití

Začněte s reklamou a propagací. Je důležité co nejdříve vytvořit databázi běžných zákazníků. Prodáváme produkty v obchodech, stáncích a trzích. Nezapomeňte, že obchodní úspěch je zaručen pouze v případě, že se zabýváte výrobou kvalitních výrobků. A kupující, kteří se ujistili o vynikající kvalitě zboží, opět přijdou k vám za nové nákupy.

Na trhu existuje mnoho dodavatelů surovin. Výrobci, kteří máte zájem najít na internetu nebo na velkoobchodních základnách. Snažte se s nimi uzavírat smlouvy přímo, tím se vyvarujete dodatečných výrobních nákladů.

Komunikujte více s těmi, kteří již šití podnikali. Dovolte, aby se stali vašimi instruktory. Nemáte-li takové lidi ve svém prostředí, podívejte se na rozhovor na YouTube nebo na internetu, kde úspěšní podnikatelé sdílejí své zkušenosti. To vám umožní vyhnout se mnoha chybám při zahájení podnikání.

Jak otevřít ateliér pro přizpůsobení v článku "Business atelier: dokumenty, ziskovost, náklady."

Podnikatelský plán pro výrobu šicích: rizika projektu

Hlavním rizikem (marketing) je hledání objednávek. Úspěch v oboru šití závisí na počtu objednávek.

Druhým rizikem (organizační) je organizace výroby a provádění příkazů. Správná organizace výroby, tvorba plánů a sledování jejich výkonu je v této záležitosti hlavním úkolem manažera.