Otevření prádla. Dokumenty pro otevření, kde začít?

Otevření prádla zahrnuje nejen mytí, ale také bělení, mytí klimatizací, oplachování, další sušení a žehlení apod. Abychom uspěli v takovém podnikání, není nutné volit pouze jednu z možností služeb, ale nabídnout komplexní řešení, pak bude klientská základna růst rychlostí světla. Kromě toho musíte také pochopit základní principy a nuance této práce:

 1. Pracovní program by měl být vhodný pro 90% klientů;
 2. Flexibilní systém plnění objednávek je hlavní charakteristikou dobré instituce;
 3. záruka náhrady škody v případě poškození / ztráty věcí;
 4. úroveň kvality přijetí objednávky;
 5. okamžité mytí - až 6 hodin, standardní - až 2 dny;
 6. opakované umývání v případě manželství;
 7. provedená objednávka je vrácena v balení z polyethylenu.

Pokud souhlasíte s dodržováním všech pravidel, je čas naučit se otevřít prádlo? Zajímavý článek: jak otevřít restauraci od začátku?

Co potřebujete k otevření vašeho podnikání?

Místnost

Pokud plánujete uspořádat malý podnik, stačí zvolit si výrobní místnost o rozloze 25-30 m ?. Pokud je průměrné zatížení 35 kg za hodinu, musíte si pronajmout pokoj o rozloze 150 m?

Mezi povinné podmínky - komunikace (větrání, kanalizace, elektřina a voda).

Zařízení

V průměru zařízení stojí asi 300 000 až 350 000 rublů. S rostoucím a pravidelným příjmem budete nakonec schopni zvýšit počet kusů zařízení. Nespěchejte k nákupu nejdražšího vybavení. Upřednostněte opravdu spolehlivé výrobce, ne módní inzerované firmy.

V prvních měsících budete potřebovat:

 • Pračka na mytí (zatížení od 8 kg) - 3 kusy;
 • pračka na sušení (zatížení od 5,5 kg) - 2 kusy;
 • stroj na žehlení rovných oděvů - 1 kus;
 • široký žehlící stůl - 1 kus;
 • parník - 1 kus;
 • žehlička - 1 kus;
 • stoly pro třídění / stohování - 2 kusy;
 • vozíky pro přepravu prádla - 2 kusy.

Zaměstnanci

Počet zaměstnanců bude záviset na rozvrhu vaší instituce. Pokud se jedná o univerzální prádlo, budete potřebovat od 2 do 6 pracovníků, v závislosti na množství práce. Tito pracovníci se budou zabývat pouze praní. Kromě toho existuje také potřeba personálu pro příjem / doručení prádla, stejně jako osoba, která bude žehlit.

Nezapomeňte na elektrikáře, odborníka na plyn, odborníka na technické vybavení a účetního. Není nutné, aby tito zaměstnanci pracovali po celou dobu. V případě potřeby je lze volat.

Doporučujeme číst článek: jak otevřít manželskou agenturu?

Seznam požadovaných dokumentů

Nejprve se zaregistrujete jako individuální podnikatel. Při registraci je nutné určit OKVED. V tomto případě se jedná o "mytí, chemické čištění a lakování kůže a textilních výrobků".

Pro takovou firmu zvolíte daňový systém UTII a navíc se seznámíte s regulačními normami v této oblasti. Dodatečně budete potřebovat povolení od společnosti Rospotrebnadzor. Chcete-li to provést, poskytněte takový balíček dokumentů pro otevření prádla:

 • Program kontroly výroby s podrobným popisem provádění hygienických epidemiologických opatření;
 • dohodu o vývozu pevného odpadu;
 • smlouva o likvidaci zářivek;
 • dohoda o dezinfekčních, deratizačních a dezinsekčních opatřeních;
 • smlouva o údržbě větrání (čištění a dezinfekce).

Kolik mám investovat?

Vezměte standardní verzi středně velkého prádla. Takže přibližné náklady na zajištění jeho práce zahrnují:

 • Pračky: 350 000 rublů na 1 (ekonomická volba), 600 000 rublů za kus (elitní verze), celkem, od 1 050 000 do 1 800 000 rublů;
 • desky, žehličky - až 150 000 rublů;
 • Sušičky - od 300 000 rublů za kus (600 000 rublů);
 • koše na prádlo, filtry na vodu - ze 150 000 rublů;
 • bělící prášky, klimatizace - od 15 000 rublů.

Celkem: od 1 965 000 do 2 715 000 rublů. Přidejte k tomu měsíční nájemné - od 7 000 do 15 000 rublů, za mzdy - až 40 000 rublů a za daň z 35 000 až 55 000 rublů.

Kolik můžete vydělat?

Váš příjem bude určen počtem zákazníků. Zároveň cenová úroveň vždy závisí na celkové ceně, která působí v regionu. Cena za praní prádla je v průměru od 30 do 100 rublů na 1 kg. Rozdíl v ceně je určen stupněm kontaminace a typem tkáně.

Nyní, když víte, jak otevřít prádlo, budete schopni předem vypočítat všechny výhody tohoto podnikání a zohlednit nevýhody. Takže si sám zjistíte, zda byste se měli zabývat takovou činností.

Obchodní plán: jak otevřít prádlo

Podrobné pokyny k otevření prádla

Bez ohledu na to, jak je to zábavné ve světě, kde každý má pračku, problém s praní není pro lidi tak vzácný. Zpravidla se jedná o turisty a lidi ve velkých městech. Proč turisté? Protože se často stává, že místem stráveným v noci je penzion nebo hostel, kde taková otázka někdy zůstává otevřená.

Zatím lidé tento problém vyřešili několika způsoby, z nichž každý se nemůže pochlubit pohodlím. První je nosit na sobě velkou šatník na výlet, kde vždy nosíte čisté věci. Druhý - umýt na místě. Ale pak bude nutné najít umývadlo a nebo místo pro praní, a také místo pro sušení věcí.

Prádlo by mohlo tento problém vyřešit, ale teď to není běžný typ služeb. To znamená dost bez konkurence.

Co by mělo být v prádelně

- Primární služby zahrnuté ve standardním seznamu prádla - běžné praní prádla a prádla.

- Pohodlné podmínky aby zákazníci čekali na své věci - což je také neodmyslitelný atribut podnikání v oblasti prádelny, který počítá s dobrým ziskem. To může zahrnovat kávu - přístroje, časopisy, hudbu na pozadí, televizi, pohodlné pohovky.

- Příjem a vydávání příkazů. Položka by měla být v samotné místnosti.

- Objednávky by měly být přijímány jako individuální, a firemní.

- Neomezujte se na standardní praní. Prádelna by měla poskytnout služeb bělení, mytí klimatizací, oplachování, příchutě, služby pro odstranění komplexních skvrn, žehlení prádla.

- Oblečení je třeba vzít všech druhů - spodní prádlo, košile, ložní prádlo, ubrusy, oblečení tvarované a rovné.

Vlastnosti prádla, které pomohou přilákat zákazníky

 1. Doba provedení objednávky. Neměla by být dlouhá. Pro rychlost a kvalitu budou zákazníci platit trvalou návštěvu. Takže - standardní mytí - ne více než 2 dny, naléhavé praní - ne více než 6 hodin denně objednávky.
 2. Moderní služby, splňovat normy kvality. To se týká tvarovek se štítky.
 3. Objednávky jsou vydávány v balíčku. Můžete použít plastové tašky. Dodání bez balení je nepřijatelné.
 4. Bylo by vhodné záruky náhradu škody v případě ztráty nebo poškození věci. Jinak pověst odpovědné společnosti, která se stará o své zákazníky, nebudete mít. A podle toho - nedosáhnete úrovně objednávek.
 5. Graf by měl být nejvhodnější. V budoucnu, kdy to dovolí úroveň vývoje a příjmů, se doporučuje pořádat nepřetržitý přístup. Přestože by se prádlo nacházelo na území nákupního centra nebo nákupního centra, problémy s časem práce zmizely.

Splácení prádla

- Splácení malé prádelny ve velkém městě je v rozmezí od jednoho a půl do dvou let s měsíčním ziskem 700 dolarů. Samozřejmě, že čísla jsou průměrné, protože příjmů a výdajů ovlivňují mnohé faktory.

Ale je tu způsoby, jak zvýšit zisky, kombinovat prádlo s příbuznými podniky, které přinesou další souhlas zákazníků.

- Takže například místo čekárny můžete zajistit mini kavárna, kde zákazník může nejen čas věnovat časopisu a telefonu, ale také příjemnou snídani.

- Další příjmy lze získat zadáním ceníku doručovací služby. Dva nebo tři kurýři ve státě se budou vyrovnávat s příchozími příkazy, zejména v prvních fázích vývoje. Kromě toho se může tento typ práce zvýšit geografie vašeho vlivu, zachycovat další množství potenciálních posluchačů. Zvláště efektivní, pokud kurýři doručují objednávky doprava s nainstalovanou reklamou vaší firmě.

- No, a naléhavé objednávky. Čím rychleji se budou provádět bez ztráty kvality, tím víc pozitivních emocí dostane klient, aby kontaktoval vaši společnost. A to není jen cesta ke stálému publiku, ale i další příjmy. Protože pro naléhavost standardní přirážky neklesne pod sto procent.

- Sběr objednávek přes internet - včasná příležitost kombinovat doručení kurýrem (všichni kurýři budou schopni vyzvednout věci) se službou přijímání žádostí doma. Pro odlety kurýrů můžete také přiřadit malý příplatek.

Snižuje se na začátku prádla

 1. Prostor prostoru. Chcete-li plně realizovat projekt pro vývoj prádla, musíte si pronajmout dostatečně prostorný prostor, abyste mohli umístit a pracovat na ploše, v čekárně a v oblasti kuriérů.
 2. Náklady na vodu a elektřinu. Vzhledem k tomu, že tyto komponenty se vztahují k první potřebě, nebudete na ně moci zachránit. Jediným způsobem je nákup zařízení s funkcí úspory vody a spotřeby energie. Úspory však nebudou stejně důležité.
 3. Celková investice, který zahrnuje obě výše uvedené položky, je spíše velká částka.

Místnost

Za prvé, mini-prádelny, a vlastně jakýkoli formát je povoleno otevřít pouze v nebytových prostorách nebo na nebytových podlahách. Část pronajatých míst proto okamžitě zmizí.

K dispozici je možnost - najít majitele jakéhokoliv fitness centra, obchodu nebo kosmetického salonu a pronájem bezplatných metrů. Ale je to mnohem obtížnější, protože příliš malé pokoje se nehodí všemu, co potřebujete. A tam je prostor nepřekročí 20 čtverců, pak maximální, že se hodí - jedna pračka. Počkejte vyšší zisk v tomto případě je sotva možné.

Ale prádelna, organizovaná v obchodních centrech nebo obchodních komplexech, by měla být vypočtena na základě nájemného sálu s plochou nejméně 100 čtverců. A zde bude možné plně rozvinout s cílem vývoj a expanzi.

Pracovníci automatického prádla

V mini-prádelnách se samoobsluhou nejsou pracovníci odpovědní za přijímání věcí. Proces služby probíhá speciální automatické - mincovník. Vše, co musíte udělat zákazníkovi, je zrušit token a vybrat potřebný program pro údržbu.

Ale přesto, technik ve stavu s touto volbou je potřeba. Bude navštěvovat prádlo dvakrát denně a bude sledovat provoz automatických strojů.

Budete také potřebovat:

Pro všechny zaměstnance, provádět školení pracovat se zařízením. Školení technika by mělo být prováděno dodavatelskou firmou, protože správné a dlouhé fungování přístroje je v jeho zájmu.

Prádelna se samoobslužnými službami

Vybavení prádelny jedním dodavatele. Tím zvýšíte efektivitu, zjednodušíte úkol a umožní vám získat další slevu na objem.

Mini prádelny budou vybaveny standardním vybavením. Patří sem pračky, sušicí komory, odstředivky.

Samostatně zakoupené příslušenství a chemikálie pro provádění pracího procesu. Pro malou firmu, vybrat profesionální techniku s optimálními parametry pro tok prostředků, energie a vody. A také s maximální možností nakládky prádla.

Mezi dodavateli existuje mnoho importních nabídek. Nicméně, kvalitní vybavení lze nalézt a na ruském trhu. Například zařízení "Vyazma" z Vyazemského strojírenského závodu. Nebo nová firma Antares podle obchodních standardů. Mezi zahraničními výrobci stojí strojní zařízení z evropských firem z Německa, Švédska, Belgie, Itálie a dalších zemí.

Obecně platí, že při výběru zařízení je třeba se zaměřit na několik faktorů:

 1. Hodnota za peníze. Vzhledem k tomu, že cena se může lišit v závislosti na slávě značky.
 2. Reputace prodejců. V kolik hodin pracuje na trhu, jaké doporučení od zákazníků. A co je nejdůležitější - jaké záruky poskytuje při nákupu zařízení.
 3. Poskytování odborné pomoci při připojování a monitorování zařízení. Pokud dodavatel tyto služby neposkytuje, pak stojí za to, že nebude spolupracovat. Vzhledem k tomu, že rozbitá technologie je ztracena klienty, je to vaše reputace, která trpí nejprve.
 4. Dostupnost služby na území země. Budete mít možnost rychle zakoupit náhradní díly, bude služba rychle opravena.

Zákazníci a poptávka

Důležitým faktorem, jako u většiny obchodních podniků - umístění nové prádlo. Při výběru místnosti si vždycky pamatujte, že hlavní klientelou jsou lidé, kteří nemají čas nebo příležitost provozovat domácnost nebo používat pračku. Kdo může patřit do této kategorie? Ano, i když studenti, bakaláři, lidé v kolejích nebo velmi zaneprázdněný člověk.

Proto lze přistupovat k organizaci podnikání

- spací plochy města. Osamělí lidé a studenti zde často žijí.

- kampusů a místa, kde jsou umístěny bloky ubytoven.

- místa přetížení hotely, penziony, ubytovny.

Kromě krátkého publikum s vývojem zařízení, realizaci sběru a expresní dodávky a dobrou reklamou, můžete očekávat, že ke zvýšení potenciální publikum, které mohou zadávat objednávky z jiných částí města, proznav pohodlí vaší firmy a kvalitní služby.

Vývoj obchodování s prádelnami

Vývoj přímo závisí od toku objednávek a kvality služeb. Přidání nových služeb v ceně však pozitivně ovlivní růst zisku i pozornosti zákazníků.

Hlavní kategorie vývoje s pomocí nových služeb se točí kolem pohodlí zákazníků:

- Organizace doručení a plot v každém vhodném čase

- Značkové balení a jeden styl

- Další služby opravy oděvů, mini ateliérů a opravy obuvi

- Pohodlné místo se schopností opustit objednávku, na kterou bude rychle reagovat

Překvapivě, ale samoobslužný trh s prádelnami je téměř prázdný, když mluvíme o regionech. Samozřejmě, v hlavních bodech je tato služba k dispozici. Ale ve všeobecné situaci podnikatel, který začal podnikání s organizací na prádelny, nebude čelit silné konkurenci.

A zatímco prádlo, například na Západě, se nekompromisně rozvinulo s Ruskem. Proč?

 1. V zahraničí populace je mobilnější. Neustálé stěhování z místa na místo není novinkou, takže postoj k praní věcí ve zvláštní instituci je zcela jiný.
 2. Určitá část populace západních zemí téměř vždy žije odnímatelné byty. Protože tam je více ubytoven. A protože lidé jsou zvyklí na skutečnost, že nejsou žádné vybavení pro praní prádla v bytě.
 3. Zdroje energie a voda, divně, v Evropě je dražší. Proto je výhodnější používat ne domácí prádlo, ale stejné prádlo.

Ale jak je realistické vůbec postavit firmu na prádelnu v Rusku?

Zkušenost ukazuje, že je to docela možné. Hlavní věc je správná vyberte místo a cílové publikum. Takže v Moskvě a Petrohradě takové instituce již existují a dělají dobrou práci při dosahování cílů.

A co je důležité, při vytváření nápadu, pochopte, že chcete prádlo otevřít a ne suché čištění. Čisté úklidové služby jsou různé, včetně za cenu, počítat bohatší část obyvatelstva. Bohužel, pochopení, že používání prádelních služeb - je to normální a cenově dostupné, bude muset být očkováno veřejnosti.

Proto kvalitativní a dobře promyšlená reklama je také klíčem k úspěchu vašeho úsilí. Je lepší provozovat reklamní společnost, která je nejprve orientována na studentskou společnost, protože mladí lidé jsou více inovováni. A pokud najdete mezi sebou své publikum, přepnete na jinou část potenciálních zákazníků, bude mnohem jednodušší.

Potíže na začátku prádla

 1. Najděte pokoj, který vyhovuje formátu a cílům.
 2. Lidé. Řeč o těch, s nimiž budete komunikovat o organizaci svého podnikání - to jsou velitelé ubytoven, prorektorů z ekonomické strany, úředníci.
 3. Technologie. Vyžaduje velké investice (asi 80 procent všech investic). A bude nutné objednat si ze zahraničí, protože kvalitní vybavení, jako je nic jiného, ​​není důležité pro stabilitu prádla, ačkoli to stojí víc.

Výdaje:

 1. Pračky. Ekonomický a schopný nakládat 5-8 kg. Nejméně 350 tisíc rublů. Pokud budete mít elitu, pak - všech 600 tisíc.
 2. Sušení. Čtyři kusy. - 300 tisíc rublů.
 3. Desky, železo, kluziště - asi 150 tisíc rublů.
 4. Detergenty, domácí chemikálie a další - 15 tisíc rublů. Očekávejte, že tento článek bude trvat 10 procent obratu.
 5. Prostory k pronájmu. Výrazně se mění. Například - 1300 rublů na metr čtvereční za měsíc.

Měsíční platby:

- Kommunalka - až 15 tisíc rublů.

- Účetnictví - 5 tisíc rublů

- Mzdový fond - z 40 tisíc rublů

- Daně - asi 30 - 50 tisíc rublů.

Na základě všech výše uvedených skutečností a na základě zkušeností s pracími prádelnami můžete mluvit na výši počáteční investice - 3 miliony rublů. Pokud správně vypočítáte všechny složitosti a vytvoříte nepřetržitý pracovní proces, pak budete moci dosáhnout čistého zisku za 1 až 1,5 roku.

Dalších 1000 nejlepších obchodních modelů najdete v sekcích: Obchodní nápady nebo Franchise

Otevření prádla je obchodní myšlenka

Zdá se, že problém mytí lidí je dávno pryč - každý dům má pračku. Může být prádlo v takových podmínkách?

Ano! Existuje mnoho lidí, kteří aktivně využívají prádelny. Proto je tento typ služby spravedlivý, ziskový a bez konkurence.

Problémy obchodní registrace

S ohledem na možnost otevření vlastního prádla podnikatel začíná rozhodnutím o formálních náležitostech. Registrace takového podniku vyžaduje určitý soubor dokumentů, jejichž příprava vyžaduje více než jeden měsíc.

Především je nutné dát podnik na účet u daňových úřadů. Nejjednodušší forma registrace je IP, tato forma umožňuje zvolit si USN.

Pokud je však podnik investován jinými účastníky, je nutná forma JSC, výhodou tohoto formuláře je možnost partnerství s dalšími společnostmi.

Dalším krokem je shromažďování povolení k otevírání prádla. Je nutné provést inspekci SES a hasičského záchranného sboru. Pokud prostory vyhovují požadavkům zákonů, požárů a hygienických norem, vydávají příslušné orgány nezbytné doklady.

Jak vybrat správné místo

Spolu s řešením formálních otázek je důležité formulovat strategii pro rozvoj budoucího podnikání. Důležité podrobnosti budou zohledněny při jeho vývoji, čím větší šance na rychlý a výnosný vývoj případu. Volba místa je první otázkou, která se má studovat.

Chcete-li maximalizovat poptávku, musíte najít místo, které je obýváno velkým počtem osob, které by mohly mít zájem o prádelny.

Zahájení provozu prádelny je možné v místech ubytoven a školních areálů, ve spacích prostorách. Vedle již žijete, stojí za to věnovat pozornost nově zřízeným komplexům, které jsou aktivně osídlené a kde je možné pronajmout předpoklady v přízemí.

Dále bychom měli věnovat pozornost umístění potenciálních konkurentů - jiných prádelníků a čistíren.

Požadavky na prostory - plocha minimálně 30 m². Místnost by měla být rozdělena do zón podle jejich funkčního účelu:

 • Recepce nebo čekárna.
 • Prádelna.
 • Místo pro žehlení prádla (tato zóna může být kombinována s předchozím).
 • Pokoj pro zaměstnance.

U 30 metrů čtverečních můžete umístit jen velmi malé prádlo, takže je rozumné vybrat prostornější pokoj. Optimální záběr je asi 60 metrů čtverečních.

Je velmi důležité vzít v úvahu otázku správné cirkulace vzduchu, proto je nutné zvážit možnosti s dobře fungujícím odvětrávacím systémem schopným zajistit výměnu vzduchu v prádelně.

Vybavení prostor a nákup zařízení

Na základě skutečnosti, že služby prádelny budou poskytovány veřejnosti, je povoleno poloprofesionální vybavení.

V případě, že prádelna bude mít plochu 60 metrů čtverečních, budete muset zakoupit pět praček a pět sušicích strojů, stejně jako žehlicí stroj. Nejlepším řešením je válec o šířce 1600 mm.

Můžete si zakoupit veškeré potřebné vybavení od dodavatelů, kteří se specializují na prodej takového zařízení, nebo si můžete objednat online. Pokud je k dispozici dostatečně široký výběr takových jednotek, je důležité vzít v úvahu kvalitu zařízení, na které váš zisk přímo závisí.

 1. Pračky.
 2. Sušicí jednotky.
 3. Žehlicí žehlička.
 4. Žehlící prkno.
 5. Průmyslový generátor páry se železem.
 6. Vozíky na oblečení.

Kromě toho je při výpočtu příloh důležité zohlednit spotřební materiály - detergenty. Vynikající možností bude nabídnout návštěvníkům výběr prášků na bílé nebo barevné prádlo, na praní dětského oblečení a na odstranění skvrn. Navíc stojí za to péče o zařízení a prostory předem.

Pracovníci mini-prádelny

Pokud plánujete otevřít samoobslužné prádlo, personál recepce se nevyžaduje.

Platba se provádí pomocí terminálu, který umožňuje zvolit typ služby a automaticky přijímat peníze. Nicméně, přesto zaměstnanci potřebují zaměstnance, který dohlíží na práci s prádelnou dvakrát denně.

V obvyklém prádle budete potřebovat takový potřebný personál:

Veškerý personál pracující s prádlem by měl mít alespoň minimální zkušenosti se zařízením.

Náklady na otevírání a údržbu prádla

Konečný výpočet nákladů na spuštění prádla závisí na celkové koncepci projektu. Je třeba vzít v úvahu náklady na přípravu dokumentů, pronájem a vybavení prostor, stanovení modelů, technických parametrů a přesného počtu zakoupených zařízení.

Zvažme, jaký může být přibližný seznam nákladů na otevření prádelny o ploše 60 m2 v suterénu bytového domu:

 • Registrace - 25 000 rublů.
 • Oprava a příprava prostor - 100 000 rublů.
 • Nákup a instalace zařízení - 130 000 rub.
 • Nákup nábytku a spotřebního materiálu - 300 000 rublů.
 • Související náklady - 155 000 rublů.

Takže pro spuštění malého prádla je dostatečné počáteční množství 1 880 000 rublů. Kromě těchto čísel je třeba vzít v úvahu běžné výdaje, které zahrnují:

 1. Nájemné za prostory je 325 000 rublů.
 2. Placení daní - 135 000 rublů.
 3. Plat zaměstnance - 400 000 rublů.
 4. Servisní údržba zařízení - 350 000 rublů.
 5. Nákup spotřebního materiálu - 300 000 rub.
 6. Ostatní běžné náklady - 125 000 rublů.

Ziskovost prádla bude zajištěna, pokud výnosy překročí náklady. Pokud za týden bude prádlo provádět 125 promývání a 80 sušení, přinese příjmy 33 000 rublů týdně a tedy 132 000 za měsíc.

Prádelna může poskytovat další služby, které přinese kolem 616 000 ročně, což ve výši hlavních příjmů dá asi 2 200 000 rublů - tolik, co můžete vydělat za rok. Investice do prádla se vrátí po 3,5 letech.

Jak otevřít prádlo od začátku

Činnosti v odvětví služeb zpravidla zahrnují vysokou úroveň hospodářské soutěže. Tento faktor je děsivý pro většinu start-upů. Dnes však existují některé průmyslové odvětví, které zaměstnávají méně než 20%. Takový projekt lze nazvat samoobslužné prádelny - nedávný inovační jev na domácím trhu služeb.

Přehled a vyhlídky případu

Takové podnikání se v západních zemích dlouhodobě prosperuje, i když v Rusku je pro mnohé novinkou. Koneckonců, naši spoluobčané nejsou tak závažní, pokud jde o úspory vody a energetických zdrojů. Navíc v zahraničí je trvalá cesta z jednoho města do druhého běžnou praxí většiny obyvatel. Proto mnoho lidí žije v pronajatých apartmánech a umývá ve speciálně označených místnostech.

A přesto, navzdory rozdílům v západním a ruském způsobu života, podnikání, jako je prádelna a v Rusku, má všechny šance stát se ziskové a prosperující. Ve skutečnosti má tato služba potenciálně vynikající vyhlídky. Především byste měli věnovat pozornost možným zákazníkům vaší společnosti. To samozřejmě studenti a ostatní obyvatelé ubytovny, stejně jako komunální byty. Takové služby budou poptávány mezi rodinami, které žijí v pronajatých bytech, například novomanželé, stejně jako jedinci a starší lidé. Mezi potenciálními návštěvníky mohou být sociální pracovníci, kteří slouží starším občanům a někdy i majitelům mini-hotelů a ubytoven.

Podle odborníků může toto odvětví pokrýt přibližně třetinu obyvatel země a přinese tak vynikající příjem. Jinými slovy, podmíněná hodnota těchto domácností bude přibližně sedmnáct milionů. Jak můžete vidět, vyhlídky jsou velmi dobré.

Současně taková zisková činnost jako otevření samoobslužného prádla nemá prakticky žádné vysoké riziko. Koneckonců, takové služby dnes jsou jen ve velkých metropolitních oblastech, a dokonce i tehdy, poměrně skromně. Neprítomnost konkurentů proto bude určitým plusem pro začátečníky, kteří se rozhodli podnikat. Pokud jde o další obtíže, je třeba poznamenat, úspěch a účast vaší instituce bude záviset zcela na pravé straně vyberte si místo pro podnikání a příslušný reklamní strategie.

Právní subtility

Takže se pokuste zjistit, jak otevřít prádlo od začátku podnikateli, který nemá žádné skutečné zkušenosti. Samozřejmě by se mělo začít vypořádáním byrokratických formalit. Koneckonců postup pro získání všech dokumentů někdy trvá až šest měsíců, takže je důležité dokončit činnost včas.

Prvním krokem bude registrace daňových orgánů vaší společnosti. Optimálním řešením bude registrace IP, což umožní výběr USN. Při investování svého projektu do jiných projektů budete muset zaregistrovat AO, což vám dává právo spolupracovat s dalšími společnostmi.

Dále postupujte podle povolených dokumentů, které můžete získat od společnosti Rospotrebnadzor. Netřeba dodávat, že bude nutné shromáždit kompletní soubor tolerancí, včetně povolení k činnosti z SES a protipožární ochrany. Chcete-li to provést, musíte přizpůsobit stav prostor normám a požadavkům zákona.

Stupeň sběru dokumentů je poměrně náročný, takže někteří odborníci vás radí, abyste kontaktovali zprostředkovatele, kteří takové služby provádějí. Nepochybně jsou náklady na takovou službu vysoké a několikrát vyšší než náklady na samoobsluhování cenných papírů, ale ušetříte drahocenný čas.

Tiché detaily výběru místa

Jakmile se rozhodnete udělat svou věc, musíte vypracovat podrobnou strategii pro vývoj projektu, protože vám pomůže správně budovat podnik. Prádelna, jejíž obchodní plán není tak složitý, může být vynikající investicí finančních prostředků, pokud se záměrně dostanete k výběru prostor. Samozřejmě bychom měli podrobně analyzovat úroveň poptávky po takových službách a věnovat pozornost umístění konkurenčních podniků, například chemického čištění.

Vaším úkolem je najít místo, kde je koncentrace potenciálních zákazníků vysoká. To samozřejmě studentské kampusy, dopravní zácpy, možná dokonce i spící části města. Spíše riskantní, ale můžete se pokusit otevřít v jedné z oblastí nových budov. Zvláště moderní architektonické normy zajišťují dostupnost vhodných prostor v těchto budovách.

Nyní promluvme o požadavcích na právní předpisy pro tyto instituce. Celková plocha by tedy měla činit 30 metrů čtverečních. m a obsahují několik různých oblastí pro tento účel:

 • prádelna a žehlicí plocha;
 • čekárna;
 • ubytování personálu.

Samozřejmě, že je vhodné naplánovat nájem místnosti o rozloze asi 60 metrů čtverečních, aby bylo možné snadno zónovat prostor. V tomto případě může být místnost umístěna v suterénu nebo v prvním patře budovy a výška stropu je tři metry. Musí být k dispozici třífázová napájecí přípojka, centrální přívod vody a odtok. Navíc je dalším předpokladem vybavit místnost normálně fungujícím systémem výměny vzduchu.

Nezapomeňte zahrnout do obchodního plánu samoobslužné prádelny možnost provést kosmetickou opravu pronajaté plochy, aby získala pozitivní pověst mezi vašimi zákazníky. Zpravidla jsou náklady na to malé a výsledek přesahuje očekávání - čistý a čistý pokoj způsobí důvěru návštěvníků.

V pracovním prostoru je vhodné dokončit podlahu a stěny s dlaždicemi do výšky lidského růstu a zbytek - malovat. Zde umístíte hlavní zařízení pro praní a sušení věcí a také uspořádáte roh, kde je možné je žehlit. Je žádoucí vybavit čekárnu pro návštěvníky s čalouněným nábytkem, kávovarem a občerstvením. Je také dobré vybavit zónu Wi-Fi tam. Nezapomeňte, že se staráte o pohodlí návštěvníků, přispíváte tím ke zvýšení jejich počtu, respektive ke zvýšení zisku instituce.

Uspořádání pracovního prostoru

Vzhledem k tomu, že hlavním úkolem projektu je uspořádání místa pro praní věcí, které nejsou v průmyslovém měřítku, můžeme se omezit na získávání poloprofesionálního vybavení. Pro pokoj 60 metrů čtverečních. Budete muset koupit 5 pracích a sušicích jednotek. Přitom se pokuste vyzvednout víceúčelové zařízení. To lze nalézt od specializovaných dodavatelů a také zakoupit objednávku v online obchodě.

Nezapomeňte, že vaše pověst a počet návštěvníků závisí na kvalitě zvolené technologie. To znamená, že pořízení zařízení určí formu a proveditelnost projektu, například samoobslužnou prádelnu. Startovací obchodní plán musí nutně zahrnovat náklady na nákup takového zařízení:

 • pračka Asko WMC 62 VT se zatížením 8 kg (5) - 450 000;
 • sušicí jednotka Alliance LEN 27 AWG 4018 (5) - 414 045;
 • žehlicí kolečko pro 1600 mm (1) - 94 000;
 • Průmyslový parní generátor se železem Battistella Vaporbaby (2) - 41 404;
 • vozík na prádlo TP 25 C (5) - 59 500;
 • profesionální žehlicí prkno (2) - 231 866.

Pokud máte nedostatek peněz, věnujte pozornost použitému vybavení. Obvykle to pomůže snížit náklady o polovinu. Kromě toho nezapomeňte zahrnout následující položky do výčtu:

 • Čisticí prostředky (čisticí prostředek, oplach, odstraňovač skvrn, bělící prostředek) - 60 000;
 • filtry a další související příslušenství - 150 000;
 • inventář pro čištění (kbelík, mop, ubrousky, leštidlo) - 10 000.

Také je třeba zakoupit v čekárně kancelářský měkký roh se stolem a směrovačem. Celkové náklady na vybavení instituce tak činí 945408 rublů. (použité zařízení) na 1 590 815 rublů. (nové zařízení).

Zaměstnanci

Vzhledem k tomu, že budete muset denně pracovat s rozvrhem ve 14:00, určitě budete muset otevřít několik volných pracovních míst, abyste zajistili normální fungování podniku. Při práci na směny stačí najmout dva lidi, kteří budou sledovat bezpečnost vybavení, vypořádat se se zákazníky a provádět žehlení potřebných věcí. Mzdy každého zaměstnance lze předpokládat v 17 000 rublech.

Vzhledem k tomu, že tato práce nevyžaduje zvláštní kvalifikaci, je možné tuto práci nabízet studentům nebo důchodcům. Samozřejmě, funkce správy a účetnictví v tomto případě přebírá vlastník podniku. Takže můžete ušetřit na platových platbách a odpočtech od každého zaměstnance.

Vytvoření seznamu služeb a jejich nákladů

Musím říci, že prádlo jako podnik tohoto formátu má své vlastní specifika. Na rozdíl od běžných služeb pro nás je vhodné vzít v úvahu nejen náklady na mytí jedné věci, ale i cenu plného zatížení stroje zákazníkem. Proto doporučujeme, abyste považovali takový přibližný typ ceníku (ceny v rublech):

 • prádelna (v ceně je prací prášek) - 200;
 • sklenici leštidla - 50;
 • část bělícího prostředku nebo odstraňovače skvrn - 75;
 • sušení - 100;
 • služby žehlení od správce - od 150 (v závislosti na typu tkaniny a velikosti věci);
 • dodávka žehlených oděvů - 50.

V tomto případě je vhodné nabízet zákazníkům bezplatné používání žehlicích zařízení jako bonus.

Způsoby, jak přilákat návštěvníky

Bez ohledu na vaši polohu, příslušné marketingové zásady budou vaše prádlo opravdu užitečné a nezbytné. V našem případě je třeba použít všechny známé metody reklamy. Je důležité zakoupit jasnou vývěsní tabuli velkých rozměrů, aby přilákala pozornost obyvatel budovy a kolemjdoucí. Můžete si pronajmout desky, zavěsit ukazovátka nebo nainstalovat lehkou reklamní konstrukci před vchodem.

Vytiskněte a rozdělte obyvatelům oblasti leták s popisem zařízení a přibližnou cenou jeho služeb. Vynikající tvorba vlastních webových stránek bude fungovat, takže mezi potenciálními klienty - studenty můžete oslovit poměrně široké publikum. Pamatujte, že nabídka slev pro pravidelné návštěvníky může být dalším dobrým reklamním krokem. Můžete například nabídnout předplatné pro měsíční prádlo ve formátu "all inclusive" pro 1000 rublů.

Plánování finanční části

Chcete-li zjistit přesnou výši nákladů na zahájení podnikání, musíte jasně definovat jeho celkovou koncepci. Měli byste přesně vědět, jaké množství zařízení plánujete koupit, stejně jako jeho technické vlastnosti, modely a další parametry. Koneckonců, hlavní část startovacích nákladů tvoří nákup zařízení, například samostatné jednotky jsou mnohem levnější než tandemy, ale zaujímají velkou plochu.

Podívejme se tedy na přibližný seznam investic do mini prádelny, která se nachází v suterénu nového domu postaveného v hustě osídlené oblasti 60 metrů čtverečních. m. Seznam vypadá takto:

 • registrace - 25 000;
 • oprava prostor - 100 000;
 • nákup zařízení (nové) a jeho instalace - 1 300 000;
 • nákup spotřebního materiálu a nábytku - 300 000;
 • ostatní položky výdajů - 155 000.

Můžete začít podnikat s 1 880 000 rublů. Upozorňujeme na skutečnost, že jsme vzali v úvahu pouze rozpočtové poloprofesionální modely zařízení. Nyní známe výši provozních nákladů. Zpravidla se skládá z následujících položek:

 • pronájem - 324 000;
 • plat - 408 000;
 • údržba strojů - 360 000;
 • spotřební materiál - 300 000;
 • daně - 132 000;
 • ostatní výdaje - 126 000.

Obsah společnosti vás bude stát 1 650 000 rublů ročně. Je čas zjistit, jak zisková bude naše společnost. Při průměrné týdenní sazbě 125 výplachů a 80 sušení můžete počítat s příjmem projektu ve výši 33 000 rublů. Za měsíc bude toto číslo 132 000 a za rok 1 584 000 r. Poskytování dodatečných služeb může také dosáhnout přibližně 616 000 rublů. každoročně (asi 3500 za týden). Celkový příjem tedy činí 2 200 000 rublů. Jak můžete vidět, zisk z podnikání je malý - asi 550 000 rublů. Splatí investice teprve po třech a půl letech.

Samozřejmě, tato činnost je nízká, ale přesto si zaslouží pozornost. Koneckonců, při neexistenci konkurence a úspěšného rozvoje případu je možné rozšířit projekt o vytvoření sítě podobných institucí, což několikrát zvýší příjmy.

Vaše firma: jak otevřít samoobslužnou prádelnu

Levná samoobslužná prádelna. Proč nemáme tuto firmu v naší zemi? Ne, již existuje, ale jako pikantní zpřesnění metropolitního života. A hráči na něm jsou tak málo, že není třeba mluvit o soutěži. Proč je tento fenomén v zahraničí, stala se součástí kultury a vstoupila do folkloru a my máme slovo "prádlo" spojené pouze s jedním a pak naprosto neslušným anekdotem?

Od odpovědi na tuto kulturologickou otázku závisí i důležitější rozhodnutí - zda se jedná o obchod s levným prádlem v Rusku?
Samoobslužná prádelna byla úspěšná na západě z mnoha důvodů. Zde jsou hlavní.

1. V Evropě a ve Spojených státech je populace velmi mobilní a není vázána na "malou domovinu". Tam se lidé pohybují z místa na místo, kde hledají výhodnější zaměstnavatele, pak na služební cestu, pak prostě hledají nové pocity. Člověk opravdu žije takový kosmopolitní člověk v "globální vesnici", a proto získává rysy nomádu dvacátého století. V tomto případě jsou dívky (ženy, babičky) stejné jako chlapci (strýci, dědečkové) a jsou od sebe navzájem mírně odlišné. Z celkových aktiv: kreditních karet, chytrých telefonů, notebooků, prostorný batoh... a oblečení - deset barvy T-shirt koupil na prodej v obchodě o „Marks & Spencer“ pět párů džíny, ponožky, bundy a tenisky. Takové věci, omlouvám se, že ani nemusíte mít v prádelně, můžete v řece prostratnut bez kompromisu obrazu.

2. Počínaje prvním bodem se zobrazí i druhá položka. Evropa žije ve snímatelných apartmánech a ve vyměnitelných chalupách a často v některých ubytovnách (většinou polovina života). Nemají kam umýt.

Evropané (a Američané) rádi také komunikují v takových prádelnách. Mají vroucí a vroucí veřejný život. Jsou velmi rád všechny druhy klubů (ne v noci, krajanů), hospod, místa pro sběr zájmu společnosti: golfisty, toulavých koček Anonymních alkoholiků. Vždycky jedou a diskutují o něčem, kde se za to nedostanou. Blázni, ne? Náš člověk, který žije v „atomizované“ společnosti, a pracuje na třech dokumentech, při pohledu na to všechno s opovržením, jako sedmý-srovnávač s mopedu na trohletok, tápání na pískovišti dohromady. Pokud se naši lidé shromáždí v takovém prádle, budou tam bojovat.

3. Existuje velmi drahá elektřina a voda. Tam jsou lidé velmi ekonomičtí a vědí, jak to všechno vypočítají. Zdá se, že je levnější jít do prádla než umytí domů. A u nás může paní umýt nádobu dvě hodiny: vodu z kohoutku vylévá a mluví s Lyusyou telefonicky. Tak, že vlastník, v případě, že města jsou tekoucích zlomené přes vodu v průběhu let na stejném místě, takže je na čase dát je na mapě v podobě trvalých řek a dávat jim jména.

Také je možné podnikání malých samoobslužných praček v Rusku?

Paradoxně, jak to zní ve světle výše uvedených skutečností, je to možné.

Nejdříve mluvíme o velkých univerzitních centrech, kde je mnoho studentů a mnoho ubytoven. Takové experimenty se osvědčily v Moskvě a Petrohradě. Obecně platí, že tam, kde jsou jediní lidé s neurčitým způsobem života - tam bude tento obchod prosperovat. Kromě toho budou studenti dohnat na vás v důchodu a jejich sloužící sociálních pracovníků, jakož i mládenci, kteří žijí v nájemních bytech, lidé žijící v obecních bytech či malosemeek.

Jen nezaměňujte "prádlo" a "suché čištění". Čisté čištění je profesionální péče o jemnou věc. Její služby jsou 8krát dražší. To je, když tag říká "pouze chemické čištění" a landlady ví, jak číst tuto značku a bude následovat to, co bylo napsáno na ní.

Všichni účastníci trhu se shodují, že nejtěžší věcí propagace je říct lidem, že existuje taková služba a že na tom není nic nadpřirozeného. Proto, pokud začnete se studenty, kteří jsou stále ještě daleko od konzervatismu a šílenství, a že nebude mít vrtulník letící na obloze nad ďáblem, vaše instituce může stát obecnou módy.

Obtíže a postavy

Nejtěžší je najít prostor s vhodnými kapacitami. Dále - úředníci, zejména prorektorové v ekonomické části, velitelé ubytoven a jiných koček Basilio. Je to s nimi, co musíte řešit, pokud chcete být ubytováni nějakým ubytovacím zařízením. Třetí je technologie. Je to směšné, ale v naší zemi nevyrábíme profesionální vybavení pro mini-prádelny - musí být dovezeny ze zahraničí.

Odborníci říkají, že 80% investic při otevírání prádla jsou investice do automobilů. Jedná se o firmu, kde je přísně zakázáno šetřit na zařízení. Vaše pračky jsou jako nohy baletky nebo hlasové šňůry operního zpěváka. Prodávejte špatné automobily - jděte po celém světě.

Nákup zařízení - 1,5-3,5 milionu rublů.

1) pět praček na 8 kg:
ekonomické ASKO - 330 tisíc rublů.,
elitní Electrolux -500-600 tisíc rublů.
2) čtyři sušení - 200-250 tisíc rublů;
3) kluziště, desky a žehlička - 100 tisíc rbl.;
4) koše na prádlo,
5) vodní filtr,
a všechno ostatní, jako v obvyklém, například kadeřnictví, - 120-150 tisíc rublů.
6) detergenty - 10 tisíc rublů.

(ve většině případů činí výdaje na detergenty 10% obratu).

7) pronájem prostor pro osobní služby stojí až 1200 rublů. pro 1 m2 / měsíc.
Pronájem trvá 30-50 tisíc rublů. za měsíc, (pro prádlo potřebuje pokoj 30-50 m2)

1. Komunální platby ve výši 8 až 15 tisíc rublů.
2. Účetnictví (5 tisíc rublů.),
3. Mzdy zhruba 40 tisíc rublů,
4. Jediná daň je 6% - 30-50 tisíc rublů.
__________________________________
80-120 tisíc rublů.

Maximální výkon
Jedna pračka - 3,5 kW,
Jedno sušení - 4,5 kW,
_________________________

Ve výši 30-40 kW.

Pro dodávání dodatečné kapacity se snažíte:

a) legálně ze 100 tisíc rublů. pro 1 kW,
b) nelegálně - 300-500 tisíc rublů.

Podle výpočtů praktiků se podnik vyplatí maximálně na dva roky. No, pokud jste se nevyplatili, jak říkají učebnice, musíte se schovat za sebou - to nefungovalo.

K čemu může naše prognóza slibovat? Je zcela neznámé, co se zítra v Rusku stane. Zatímco trh má volné místo - musí být obsazeno.

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

franchizy.com největší franšízový katalog

Jak otevřít prádlo

Otevření prádla je druh podnikání, který je schopen vytvářet stabilní příjem. Tento druh služby byl najednou populární v sovětských dobách. Dnes je téměř zapomenuto, takže neexistuje silná konkurence v segmentu poskytování služeb prádelny. Co potřebuji k otevření prádla a chemického čištění? Jak otevřít obchod s prádelnami? Teď to na to přijdeme!

Specifika prací

Může se to zdát divné: otevření prádla je ziskové podnikání a toto místo se vyprazuje. Proč se podnikatelé obávají investovat do podnikání v oblasti prádelny? Odpověď je jednoduchá: tato myšlenka se zdá být finančně neatraktivní pro drtivou většinu podnikavých lidí.

Nikdy, za všech dalších příznivých podmínek, prádlo nebude přinášet příjmy, pokud se otevře v malém městě. Zajistit poskytnutí takových služeb ve venkovských oblastech znamená zakopat značnou částku peněz v zemi. Pokud otevřete tento druh podnikání, měl by fungovat ve velkých městech. Ale i zde jsou jasné nuance:

 • Prádlo by mělo být otevřeno v elitní čtvrti města, kde najdete bohaté zákazníky;
 • podnikání v oblasti prádla je lepší začít v těch oblastech, kde žáci žijí nebo pronajmou ubytování pro lidi, kteří přicházejí po určitou dobu;
 • pokud poskytnete služby pro praní prádla v ložnici, pak se hlavní klientely mohou stát obyvateli, kteří nemají vlastní pračku.

Před otevřením prádla, s přihlédnutím ke specifickým vlastnostem tohoto druhu podnikání, musíte vše pečlivě zvážit. Nezapomeňte: tento segment trhu je zaměřen na určitého spotřebitele. Stejné podnikání, ačkoli ziskové, není daleko od "služby masové spotřeby".

Obchodní registrace

Není nutné zaregistrovat firmu u společnosti. Stačí stačit jako individuální podnikatel. V osvědčení o registraci PI v prohlášení označují tento druh činnosti za OKVED jako „praní, Čištění oděvů, zpracování a barvení textilních a kožešinových výrobků.“ Pokud již byl přijat certifikát IP, je tato činnost dodatečně uvedena.

UTII je daňový systém pro poskytování služeb v oblasti prádelny. Po obdržení certifikátu je vhodné seznámit se s veškerými regulačními normami, které platí v oblasti startu podnikání. Je nutné shromáždit spoustu dokumentů, na jejichž základě se řeší usnesení.

Bude nutné získat povolení od společnosti Rospotrebnadzor (závěr místního SES pro tento typ činnosti). K tomu bude muset tento orgán dozoru poskytnout alespoň soubor dokumentů, včetně:

 • program průmyslové kontroly (podrobně specifikuje, jak budou hygienická a epidemiologická opatření prováděna v prádelně);
 • smlouva o likvidaci zářivek;
 • smlouva o údržbě (čištění a dezinfekci) ventilace;
 • dohodu o vývozu pevného odpadu;
 • kontrakt na deratizace, dezinfekci, dezinsekční opatření.

K objasnění úplný seznam je lepší jít do samotného CPS, seznam plný balíček lze doplnit něčím jiným, v závislosti na subjektu Ruské federace na území, které se chystáte otevřít prádelny.

Pozor: zatímco všechny potřebné dokumenty nejsou shromažďovány, nemyslete ani na to, abyste našli pokoj a kupovali zařízení. Pokud se s doklady něco pokazí, všechny náklady budou zaplaceny pouze po obdržení certifikátu IP.

Jak otevřít mini pekárnu? V článku budeme uvažovat o všech nuancích a jemnostech při otevření takového podniku.

A pokud máte rádi fotografie a video - přemýšlejte o otevření fotografického studia. Možné náklady a typy reklam, které jsme v tomto článku uvažovali.

Prádelna

Prádelna by měla být otevřena blízko ubytoven, mateřských škol, kadeřníků, hotelů. To přiláká klientelu. Ale hlavní věcí, kterou je třeba při výběru místnosti řídit, jsou požadavky SES. Proto je krátce věnujte pozornost.

Prádelna by měla být odpojena, vybavena vysoce kvalitním větráním. To může být buď přirozené, nebo nucené. Uvnitř by hladina hluku během dne neměla být vyšší než 55 dB. V noci by nemělo být vyšší než 40 dB. Jedná se o normy, které jsou povoleny pro obytné budovy a budovy s obecným účelem.

Zvláštní pozornost by měla být věnována organizaci technologických procesů: špinavé a čisté spodní prádlo by nikdy nemělo být blízko sebe a nemělo by být v kontaktu. V prádelně musí být alespoň dvě místnosti. První z nich je určena pro dezinfekci prádla, třídění a praní. Ve druhé místnosti jsou čisté věci uloženy, žehlené a vysušené.

Stěny a podlahy prádla by měly být dokončeny tak, aby mohly být systematicky dezinfikovány. Tato úprava by neměla zasahovat do každodenního čištění prostor. Všechny materiály používané pro dokončení musí splňovat normy hygieny a epidemiologie. Požadavek SES je zajistit, aby stěny byly pokryty keramickými dlaždicemi. Výška krytu je minimálně 2 m od podlahy.

Všechna elektrická zařízení v prádle musí být uzavřena v konstrukci, která chrání před vlhkostí. To jsou požadavky SNiP a PUE. Požadavky jsou přísné, proto při výběru prádelny je třeba je vzít v úvahu. V opačném případě není možné vyhnout se kontrolám, pokutám nebo dokonce ukončení činností.

Počáteční kapitál (v cenách roku 2014)

Takže pojďme zjistit, kolik stojí za otevření prádla od začátku. Pro takové nově otevřené podnikání doporučujeme následující zařízení:

 • profesionální pračka s náplní bubnu 8 kg - 3 ks. (průměrná cena je 50 000 rublů na 1 jednotku);
 • Sušička profesionální třídy s nakládacím bubnem od 5,5 kg - 2 ks. (průměrná cena je 29 000 rublů na 1 jednotku);
 • žehlící stroj - 1 ks. (průměrná cena je 50 000 rublů);
 • žehlící stůl - 1 ks. (průměrná cena je 10 000 rublů);
 • Žehlička s parním generátorem - 1 ks. (průměrná cena je 8000 rublů);
 • stoly, na kterých bude položeno a tříděné prádlo - 2 ks. (průměrná cena je 7000 rublů na 1 jednotku);
 • vozíky, které budou mít prádlo - 2 ks. (průměrná cena je 5000 rublů na 1 jednotku).

Malé ceny se berou pro výpočet. Pokud je zařízení zakoupeno u velkoobchodních společností, bude to mnohem levnější.

Předpokládejme, že naše společnost má následující funkce:

 • Prádelna je otevřená ve městě, kde je mnoho vzdělávacích institucí;
 • plocha pokoje je 32 metrů čtverečních. m. (Tato místnost je dostatečná pro otevírání mini-prádelny, může být zde umístěno několik sad zařízení);
 • doba pracovního dne je 12 hodin bez oběda;
 • Místnost je vybavena horkou a studenou vodou, kanalizací, výfukem (náklady na opravu místnosti nebyly žádné);
 • personál - 1 osoba (majitel prádla).

Počáteční náklady na účtování nákladů na vybavení, pronájem prostor a papírování budou činit přibližně 300 tisíc rublů.

Reklama

Tok potenciálních zákazníků závisí na reklamě. Zpočátku můžete inzerovat své služby prostřednictvím inzerátů v tištěných médiích. Můžete se uchýlit k lepení letáků na domy, výtahy, zastávky. Pokud vytvoříte webovou vizitku instituce, seznámíte se se službami a cenami prostřednictvím Internetu.

Pokročilí podnikatelé si objednají zprávu o nové prádelně v rozhlase nebo televizi. Přitáhnout zákazníky může a prostřednictvím organizování malých, ale příjemných akcí. Doporučujeme zahájit spolupráci s oděvními prodejnami - to pomůže přilákat zákazníky prostřednictvím reklamy a doporučení zaměstnanců.

Samoobslužná prádelna

Již bylo řečeno, že otevření prádla, které funguje v obvyklém režimu, je slibným typem podnikání, které prakticky nemá konkurenci. Pokud jde o samoobslužné prádlo, je tento nápad mnohem čerstvý. Vzhledem k tomu, že v naší zemi jsou takové návrhy jednotné, konkurence je v tomto případě ještě méně než konkurence společností poskytujících mycí služby na plný cyklus.

Pokud je klient připraven jít do obvyklého prádla na druhý konec města, pak s možností samoobsluhy by neměl být. Proto, Služby jsou nejlepší nabídku, například v obchodním centru města, které stále láká potenciální zákazníky z různých nákupů: zatímco věci jsou vymazány, lidé chodí do butiků.

Musí být zajištěno, že se v prádelně nebude hromadit velké množství lidí.
Mějte na paměti, že v naší zemi není vždy možné najít vhodné vybavení pro prádlo. Výběr závisí na ambicích jednotlivých podnikatelů. Proto někteří lidé někdy musí koupit zařízení v zahraničí, což je mnohem dražší.

Samoobslužné prádlo může být automatické. U takového formátu je třeba věnovat pozornost pozemkům. Místnost, kde jsou instalovány pračky, je vybavena speciálními přijímači účtů nebo mincí. Takové prádelny převažují především v USA a rozvinutých zemích Evropy. V Rusku prakticky neexistují žádné takové návrhy!

Všechna potřebná znalost o tom, jak otevřít komisionářskou prodejnu, je popsána v našem detailním článku.

Zisk z prádelny (v cenách roku 2014)

Průměrný příjem z prádla je 30-60 tisíc rublů měsíčně.
Náklady na úplatky - ne více než 10 tisíc rublů. Nákup čistících prostředků bude stát v průměru 2 tisíc rublů. Pokud potřebujete účetní podporu pro firmu a další pracovníky, zvyšují se měsíční náklady.
Měsíční čistý zisk je v průměru 30-40 tisíc rublů.
Doba návratnosti pro otevření prádelny je 10 měsíců.