Akce obchodních zaměstnanců v krádeži: co může a nemůže být provedeno

Velkým problémem pro většinu vlastníků maloobchodních prodejen je krádež. Kupující vynaloží veškeré nové způsoby provedení zboží. Zaměstnanci nezůstanou a používají nejsložitější podvodné schémata. Ztráty v obou případech hradí majitel závodu. Jak se vypořádat s krádeží a zabránit krádeži v obchodě, přečtěte si v našem článku.

Typy krádeží

Krádeže v obchodě jsou externí - spáchané návštěvníky a interní - na které se podílejí zaměstnanci prodejny. Krádež kupujících tvoří 50% z celkového počtu. Asi 40% je zpravidla dílem pokladníků, prodejců, pracovníků skladu. Až 10% spadá na krádež správy maloobchodních prodejen.

Kupující-zloději jsou rozděleni do skupin:

Profesionálové. Obvykle se živí krádežemi, prodávají odcizené zboží kupcům nebo ukradou určité, nejčastěji drahé zboží.

Žáci a studenti. Často krást malé cukroví a suvenýry nebo jíst sladkosti, žetony a další výrobky bez placení.

Kleptomaniaci. Užijte si samotný proces krádeže. Zpravidla kráčejí opakovaně.

Shoplifters (od anglického stíhače - stíhačka). Kradou se kvůli zábavě. Na internetu jsou speciální stránky, na kterých se shoplifteři podělí o své dojmy a předvedou fotky "úlovek".

Někteří občané přecházejí na trestný čin pod vlivem intoxikace alkoholem nebo drogami. Z této kategorie můžete vidět zloděje pouhým okem.

Tento článek je pro vás připraven projektovým týmem Big Bird - moderním systémem online účetnictví v oblasti obchodu nebo služeb. Pokud jste podnikatel nebo pracujete v malé společnosti, pomůže vám "Big Bird" efektivně organizovat práci vašeho podniku. Přečtěte si více o systému a podívejte se na demo na naší hlavní stránce »

Populární metody krádeže mezi návštěvníky obchodů

- Nejběžnější a nejjednodušší volba - jídlo přímo v obchodním patře. To se často obchoduje nejen s kupci, ale také s obchodními zaměstnanci.

- Oblečení je odebíráno na sobě, staré oblečení je skryto v krabicích od nové.

- Pro odstranění zboží pomocí tašek s fólií a dvojitým dnem, cache, dětské kočárky.

- Značky cen z levného výrobku jsou nalepeny na silnici, je zobrazena kontrola podobného výrobku z jiného obchodu.

- V balení levných zboží posunout drahé zboží.

- Menší zboží je ukryto ve větším. Chcete-li to provést, použijte různé předměty.

- Práce ve dvojicích nebo ve skupinách odvádí pozornost zaměstnanců: napodobuje útok, skandál, boj.

Prevence a boj proti krádeži kupujících

Abyste odolávali krádeži, musíte použít soubor opatření.

 • Při plánování obchodu se snažte eliminovat špatně viděné "zákoutí", zajistit dobré osvětlení.
 • Nainstalujte video sledovací systémy, pomocí kterých můžete sledovat obchodní prostory a hotovostní oblasti.
 • Pro efektivnější ochranu vybavte úložiště rámy proti krádeži a zrcátka pro těžko přístupné oblasti. Rám je nejlépe umístěn na výstupu ze skladu a pokud oblast povoluje úložiště, pak - v hotovosti.
 • Jednoduchá reklama "Smile, natáčíte videokameru" může vyděsit zloděje.
 • Věcná pozornost personálu je hlavní věc. Vzdělávejte zaměstnance o tom, jak detekovat potenciální únosce, řekněte nám o základních podvodných schématech kupujících.

Praktické tipy, které pomohou chránit úložiště před krádeží:

 1. Seznamte se a pozdravte návštěvníky, snažte se vytvořit oční kontakt.
 2. Při prodeji zkontrolujte shodu zboží s čárovými kódy, použijte cenové značky, které se obtížně opakují.
 3. Drahé zboží umístěné v uzavřených vitrinách nebo vybavené dodatečnými ochrannými opatřeními - snímače, skryté štítky.
 4. Věnujte pozornost návštěvníkům v pytlovitém oblečení, které chaoticky prochází kolem nákupní haly.
 5. Nevystavujte drahé zboží v blízkosti vchodu do obchodu.
 6. Zkontrolujte obsah snadno otevíratelných obalů zboží, nelepte značky cen na kryty.
 7. Vezměte v úvahu věci, které si návštěvníci berou pro montáž.
 8. Pokud byl obchod navštíven skupinou kupujících, kteří se pokoušeli udělat škandál, neopouštějte pracoviště a neopouštějte registrační pokladny.

Pokud je limit, který je přidělen ke ztrátám z krádeže, překročen, mnoho vlastníků obchodů vypočítá schodek z platů zaměstnanců. Norma závisí na typu skladu a zboží, které se tam prodává, a pohybuje se od 1 do 5% obratu. Humánnější způsob, jak bojovat proti krádeži, je odměňovat zaměstnance za prevenci krádeží.

Jak zaměstnanci ukradnou?

Hlavní lidé, kteří za žádných okolností nemají někoho jiného, ​​jen velmi málo. V podstatě chování zaměstnanců závisí na tom, zda existuje možnost krádeže. Někteří prodejci a pokladníci věří, že nekontrolovaná kontrola není krádež, ale příjemný bonus pro tvrdou práci.

Zaměstnanci krade v mnoha ohledech. Může to být:

- Úmyslné chyby při přijímání, prodeji zboží "nezahrnuté"

- Prodej zboží za zvýšené ceny.

- Předčasné odpisy zboží podléhajícího rychlé zkáze, poškození komoditního obalu pro další odpis.

- Vzhled přebytečného zboží v šeku. Po odchodu ze strany kupujícího provede pokladník zrušení šeku a umístí rozdíl do kapsy.

- Prodej doplňkového zboží bez šeku.

- Použití osobních slev (zboží se prodává za plnou cenu a přeruší se slevou).

- Dochází k tajné dohodě s dodavateli - kupuje zboží za nadměrné ceny, padělání faktur, podvodné výnosy, odpisy apod.

- Kromě toho může být počet přijatých výrobků neúplný v důsledku chyb při nakládání, zboží může být odcizeno při vykládce a ze skladu.

- Někdy zaměstnanci obchodu převezmou zboží k použití a vystaví je k prodeji.

Jak se vypořádat s krádeží personálu?

Vytvořte takovou atmosféru v týmu, aby zaměstnanci neměli představu, že je možné ukrást z obchodu. Lidé by měli pochopit, že je hanebné ukrást.

Instalace kamerového dohledu mezi obchodním sálem a skladovacími prostory vám umožní sledovat akce prodávajícího. Pomocí videokamer můžete sledovat podezřelé transakce a identifikovat nečestní pokladníky (zrušení, slevy, ruční vkládání čárových kódů, náhrady). Zavedení přístupových práv do hotovostního programu rovněž pomůže sledovat činnost zaměstnanců. Ujistěte se, že v pokladně nejsou žádné nadbytečné zboží, papíry a další položky. Nedovolujte porušovat pravidla práce s hotovostí.

Aplikujte správní opatření: sdělte zaměstnancům odpovědnost a právní nuance, provádějte školení, zapojte systém tajných kupců. Buďte opatrní u zaměstnanců.

Na závěr

Aby se snížila pravděpodobnost krádeží v obchodě, jsou všechny prostředky dobré: kvalitní technické vybavení, řádné plánování, znalost základních podvodných schémat, ostražitost personálu a péče o majitele. Boj proti krádeži bude vyžadovat určité investice a úsilí, avšak v konečném důsledku bude výsledek pozitivně ovlivňovat zisky a pověst skladu.

Metody omezování krádeže zboží v obchodě

Je téměř nemožné úplně zbavit krádeže v maloobchodních prodejnách. Dokonce i v evropských zemích s výkonné systémy na ochranu supermarketech jsou nuceni smířit s krádeží ve výši 0,5-2% obratu. Když úsporám antivorovskom vybavení prodejen ztráta může dosáhnout 10-15%, takže ziskovost maloobchodu závisí na opatřeních pro boj proti krádežím.

Kdo ukradne zboží v obchodě?

Schopnost ukrást výrobky v obchodě je pro každého, od zákazníků až po ředitele zásuvky. Procento krádeží v procentech je následující:

 • 40% - zákazníci;
 • 25-30% - pokladníci;
 • 10-15% - správa obchodu;
 • 7-10% - ochrana;
 • 7-10% - technický personál.

Tato statistika se vztahuje pouze na postsovětský prostor. V evropských zemích je vůči krádežím zkreslená.

Zboží ukradené v obchodě a místa jejich ukrytí v oblečení

Navzdory 40% indexu krádeže kupujícími jsou finanční ztráty z jejich činností pouze 10-15%. Konec konců návštěvníci ukrádají převážně malé a levné zboží, zatímco zaměstnanci obchodů jsou zaměřeni na krádež drahých produktů.

Klienti, kteří kradou klienty, mohou být podmíněně rozděleni do několika kategorií:

 1. Situační zloděje - 50%. To jsou lidé, kteří kradou jen tehdy, když je možnost ukrást. Neplánují své krádeže předem a spáchají je pouze s přesvědčením, že uniknou trestu. Často jejich úlovek je drobný zboží.
 2. Profesionálové - 15%. Zaměřují se na krádež extrémně drahých produktů, protože skutečně žijí na úkor jejich následného prodeje.
 3. Chudí a starí - 10%. Jejich krádeže jsou hlavně kvůli argumentům o sociální nerovnosti a touze žít horší než ostatní.
 4. Závislými na drogách - 10%.
 5. Kleptomanes - 5%. Tito jsou lidé s patologickým touhou po krádeži. Nemají za cíl vydělat peníze, samotný proces krádeže je pro ně důležitý.

Krokus mezi kupujícím a pokladníkem lze zjistit při kontrole šeku

Nejnebezpečnější skupinou jsou odborníci, protože často spolupracují s obchodníky a identifikují je obtížně. Tato kategorie metod krádeže lze rozdělit na tyto typy:

 1. Technici a kapesníčky. Použijte technické prostředky k oklamání pracovníků úložiště a systémů proti krádeži.
 2. Klenotníci. Aplikujte psychologické techniky a ruku v ruce pro nenápadnou krádež. Ukrást většinou malé drahé předměty.
 3. Změna. Tito lidé nepostřehnutelně nahrazují obsah balíčku a pak odmítají zakoupit.
 4. Dodavatelé. Tato skupina zlodějů pracuje opakovaně na jednom místě a má spolupracovníky mezi zaměstnanci obchodu.
 5. Výrobci. Obvykle používají dobře zavedené scénáře chování, které jim umožňují ukrást cennosti. Často jedná ve skupinách a organizuje "výkony".

Problémem boje proti krádeži je, že všechny výše uvedené kategorie zlodějů vyžadují zvláštní ochranná opatření. V důsledku toho je možné snížit ztráty z krádeže pouze prostřednictvím integrovaného přístupu.

Populární způsoby kradnutí

Ne vždy krádež zahrnuje přímou krádež zboží. Někdy zloději používají klamnou techniku ​​a dokonce platí za produkty na pokladně, ale v důsledku těchto akcí je obchod ztracen.

Prodávající může zboží prodat zákazníkovi bez slevy a učinit rozdíl

Nejběžnější typy krádeží jsou:

 1. Konzumace produktů přímo v obchodním patře.
 2. Ukrytí zboží ve vnitřních kapsách oděvu, skryté části pytlů.
 3. Přenos oblečení na sebe po montáži, nahrazení boty v krabici.
 4. Převedení drahého produktu do balíčku od levných.
 5. Skrýt malý, drahý produkt ve velkém balení levných výrobků.
 6. Vkládání cenových značek, včetně ukládání zaměstnanců.
 7. Přechod zboží na pokladně bez skenování při dohodě se pokladníkem.
 8. Registrace prodávajícího za fiktivní vrácení peněz na šeku. Obchod se ukáže bez zboží a bez peněz v hotovosti.
 9. Skupina představila "výkony".
 10. Banální trhák z obchodu s ukradenými cennými předměty.
 11. Krádež ze skladu techniků.
 12. Odpis kvalitního zboží.

Pokud existuje mnoho způsobů, jak zabránit banálnímu krádeži výrobků pod oblečením, je prakticky nemožné zveřejnit jednotlivé triky profesionálů. Často se připravují předem pro krádež a plánují nejlepší možnost krádeže konkrétního produktu.

Faktory, které předurčují krádež

Pouze profesionální zloději a kleptomanci ukrývají zboží bez ohledu na přítomnost bezpečnostních systémů.

Závazková smlouva činí prodejce více ostražitými

Většina lidí se dopouští krádeže pouze s příznivými faktory, mezi něž patří:

 • akumulace kupujících v místě skladování požadovaných produktů;
 • nedostatek varování a sledování videa;
 • Přítomnost v obchodech mrtvých úseků, odlehlých míst a výklenků;
 • možnost volného výstupu ze zásuvky, obejití pokladníka a strážce;
 • dostupnost prostoru pro odpočinek pro zaměstnance;
 • absence rámců proti krádeži;
 • vizuálně nekontrolované průchody mezi regály;
 • nepřítomnost průzkumných zrcadel;
 • obchodování s malým a drahým zbožím v otevřených oknech bez zvláštních prostředků ochrany proti krádeži;
 • Nízká úroveň služeb, při které zákazníci ukradnou obchod;
 • nedostatečná úroveň materiální odpovědnosti zaměstnanců za ztráty z krádeže;
 • nedostatek organizačních opatření proti krádeži zboží personálem.

Tak, aby se snížila krádež 80% může být, přesvědčit návštěvníky a zaměstnance o složitosti trestného činu a bezprostřední odpovědnost. Strach z trestu je nejlepší preventivní opatření od většiny krádeží.

Organizační způsoby, jak zabránit krádeži

Metody omezování krádeže v maloobchodních prodejnách lze rozdělit do dvou kategorií:

Organizační metody nevyžadují finanční investice, ale opatření vedení a zaměstnanců k zabránění krádeží. Tyto práce by měly být prováděny jak ve fázi plánování obchodních zón, tak následně ve formě školení a motivačních činností.

Online pokladna obsahuje nástroje pro analýzu práce pokladníků

Organizační metody prevence krádeže zahrnují:

 1. Školení zaměstnanců identifikovat potenciálního zloděje a pravidla sledování jeho.
 2. Vysvětlí zaměstnancům legální nuance zatýkání zloděje.
 3. Požadavek, aby zaměstnanci slušně ošetřovali zákazníky, aniž by je vyvolávali negativní emoce.
 4. Plánování umístění regálů a polic tak, aby byl celý prostor mezi nimi jasně viditelný.
 5. Posilování kontroly pohybu zboží. To může pomoci online pokladníkovi se zvláštním programem pro automatizaci obchodu.
 6. Zavedení motivačních plateb za odhalení zlodějů a odpočtů za nedostatek zboží.
 7. Závěsné varování týkající se sledování videa.
 8. Umístění drahého zboží mimo východy.
 9. Kontrola pokladny všech zboží v neprůhledném balíčku.
 10. Účtování věcí převedených do místností kupujícího.

Na základě specifik práce skladu a počtu zaměstnanců je možné upravit navrhované metody prevence krádeže. Zaměřením všech činností by však mělo být motivovat zaměstnance, aby identifikovali zloděje jak mezi kupujícími, tak v týmu.

V místnostech instalace se nedoporučuje převádět více než 3 položky

Podle zákona 54-FZ musí maloobchodní prodej koupit online pokladnu. Dobrý doplněk k němu bude zvláštní program pro obchodování, který mimo jiné pomůže sledovat prodej a analyzovat práci každého pracovníka v hotovosti.

Technické metody prevence krádeže

Zařízení ke krádeži je poměrně drahé, ale rychle se vyplatí s velkým tokem klienta. Takové technické prostředky zahrnují:

 • video monitorovací systém;
 • rámy proti krádeži;
 • průzkum zrcadly na stěnách, umožňující monitorovat zákazníky;
 • uzavřená pro klíčové vitríny s drahým zbožím.

Systém sledování videa pro kupující nebude mít smysl, pokud nikdo nebude sledovat snímky z kamer. Ve velkých prodejnách je situace na obchodní ploše neustále sledována provozovatelem, který je speciálně vyškolen k identifikaci potenciálních zlodějů. Je mu pomáhat bezpečnostní stráž v kancelářích pokladen, kteří mohou vždy kontrolovat podezřelé lidi.

Nezkušení zloději zaměňují štítky proti krádeži konvenčním čárovým kódem

Instalace kamer v malých obchodech však také dává smysl. Na nich můžete zobrazit obrázek s prodávajícími, které prodejce nezobrazuje. Kromě toho má oko fotoaparátu vždy odrazující účinek na potenciální zloděje, zejména děti a dospívající. Obraz je obvykle zapsán do paměti, takže pokud máte podezření na krádež, můžete vždy vidět, kdo se dopustil.

Komplexní systémy proti krádeži představují vstupní / výstupní rámy, pomocné snímače a deaktivátory. Jejich princip fungování může být následující:

 1. Elektromagnetické. Předpokládá určení neaktivovaného kovového pásku, přilepeného na zboží. Účinnost je 70%.
 2. Rádiová frekvence. Zařízení reaguje na rezonanční elektrické oscilace obvodu integrovaného do štítku. Účinnost činí 80-85%.
 3. Acoustomagnetic. Předpokládá určení zvukové rezonance kovových desek vložených do štítku. Účinnost je 95%. Toto zařízení má největší náklady.
 4. Rádio-magnetické. Kombinuje první a druhý princip činnosti.

Senzorový systém je umístěn v rámu proti krádeži, kterým prochází každý kupující.

Rámy proti krádeži detekují neaktivované štítky na počítadle

Pokud jsou na pokladně aktivovány štítky, spustí se poplach a zjistí se krádež. Měli bychom zmínit, že cena jednoho štítku je asi 1 cent, takže se nepoužívají na příliš malé zboží.

Jak identifikovat zloděje vizuálně

Zloděj nebo podvodník obvykle vydává své záměry v obchodě s různými charakteristickými způsoby chování. Zahrnují:

 • nepozorný poslech odpovědí na jejich otázky;
 • krátké a rychlé repliky s ostatními lidmi;
 • rychlé stažení z obchodu bez nákupu;
 • asymetrická poloha nebo chůze;
 • držení za ruce v kapsách;
 • odblokování oděvů a stisknutí těla na pult;
 • pohled ze strany na stranu;
 • uveďte současně mnoho modelů produktů;
 • dlouhou procházku v obchodě s otevřenou taškou / batohem bez nákupu.

A samozřejmě prodejci by měli používat svou intuici, která nutně upozorňuje na nestandardní způsob chování kupujícího.

Po utajení zboží pod oděvem člověk upevňuje knoflíky nebo zip

Pokud se člověk rozruší, nervózní, podívá se na prodávajícího - je to omluva, která ho podezřívá, že chce něco ukrást. Takové osoby by měly být pečlivě sledovány, dokud neopustí prodejnu.

Předcházení krádeží prodejci a pokladníků

Identifikace krádeže, kterou provádí pokladníci a prodejci, je poměrně obtížná, protože je obeznámen s přístrojem, který je většinou v zabezpečovacím systému v obchodě. Krádež této kategorie pracovníků jsou obvykle spojeny s manipulací čárových kódů, slevy, vrácené zboží a banálních propuštění zboží bez přerušení komplice pokladny.

Videopozorování a online pokladny vám umožňují kontrolovat a prodávat dálkově

K odcizení krádeže od prodejců se používají následující techniky:

 1. Instalace analytického účetního systému, který bude schopen identifikovat pokladníky s nekonvenčním počtem výnosů, slev a dalších specifických operací.
 2. Sladění obsahu vyraženého šeku s daty videokamery s podezřelým chováním zaměstnanců.
 3. Umístěte ochrannou nálepku vedle čárového kódu nebo pod čárový kód, což povede k výpadku zboží, když je značka deaktivována.
 4. Systém kolektivní odpovědnosti, který motivuje zaměstnance, aby hledali zloděje mezi svými vlastními.
 5. Sledování nepřítomnosti hotovosti na pracovišti zbytečných předmětů.
 6. Provádění pravidelných inventur.

K zabránění krádeže by zaměstnanci měli také provádět spravedlivou personální politiku. Není bezpodmínečné zbavovat zaměstnance peněžní náhrady za práci, protože rozhořčení a závisti vyvolávají krádež. Kromě toho můžete mít pravidelné firemní svátky, které se zaměřují na jednotu a čestnost týmu.

Krádež stráží a technického personálu

Často jsou zloději technici nebo bezpečnostní pracovníci, kteří mají přístup ke skladovacím zařízením. Možná a jejich tajná dohoda s pokladníky a prodejci.

Podle statistik 10% zaměstnanců jde do komerční sféry za účelem krádeže

K potlačení těchto krádeží je použito několik dalších opatření:

 1. Přítomnost skrytých kamer ve skladu nebo na výstupu z obchodu, která je známa pouze majiteli nebo hlavě.
 2. Tajná duplikace videozáznamů na druhém úložném zařízení.
 3. Omezení v noci přístupu k ochraně do prostor s zbožím.
 4. Vybavení tmavých prostor s tajnými infračervenými kamerami.

Koluze zaměstnanců je nejproblematičtější situací z hlediska krádeže. A pokud se dva zaměstnanci rozhodli ukradnout obchod, pak stojí za to přemýšlet o personální politice nebo výši odměny.

Pomocí výše popsaných metod se nebudete moci zcela zbavit krádeže v obchodě. Mohou však minimalizovat krádeže a současně zmírnit podezřelé postoje vůči zaměstnancům. Hlavní úsilí v boji proti krádeži by mělo směřovat k vytváření přátelské atmosféry v týmu a využívání technických prostředků. Tyto náklady a akce budou spláceny již ve střednědobém horizontu.

Máme hotové řešení a vybavení pro online pokladní

Zažijte všechny funkce platformy EKAM zdarma

Přečtěte si také

2008-2018. Všechna práva vyhrazena. ТМ ЕКАМ. Inseales Rus LLC (InSales Rus LLC)

Ochrana osobních údajů

a zpracování osobních údajů

1. Obecná ustanovení

1.1.Nastoyaschee dohoda důvěrnosti a zpracování osobních údajů (dále jen - dohoda) volně vyrobeny a jejich vůle jednat ve vztahu ke všem informacím „Inseyls Rus“ a / nebo její dceřiné společnosti, včetně všech osob, které patří do stejné skupiny jako společnost „Inseyls Rus“ (včetně LLC „Ékam služby“) mohou poskytnout uživatele při použití některého z míst, služby, služby, počítačový software, produkty nebo služby LLC „Inseyls Rus“ (dále jen - služby) av Během výkonu LLC Ruské smlouvy a dohody s s uživatelem. Souhlas Uživatele s Dohodou, který vyjádřil v rámci vztahů s jednou z uvedených osob, se vztahuje na všechny ostatní osoby uvedené na seznamu.

1.2 Použití Služby znamená souhlas Uživatele s touto Smlouvou a podmínkami uvedenými v této Smlouvě; V případě neshody s těmito podmínkami by měl uživatel služby využívat.

Strany (dále jen "strany") této dohody jsou:

Tyse - Limited Liability Company "Inseyls Rus" BIN 1117746506514, INN 7714843760, KPP 771401001, sídlo: 125319, Moskva, Akademika Iljušin, 4, budova 1, office 11 (dále jen - "Inseyls" ) na jedné straně a

"Uživatel" -

nebo osoby s právní způsobilostí a uznané jako účastník občanskoprávních vztahů v souladu s právními předpisy Ruské federace;

nebo právnická osoba registrovaná v souladu s právními předpisy státu, jehož je tato osoba rezidentem;

nebo individuální podnikatel, registrovaný v souladu s právními předpisy státu, jehož je taková osoba rezidentem;

která přijala podmínky této smlouvy.

1.4.Dlya účely této dohody se smluvní strany k závěru, že důvěrné informace - jsou informace jakéhokoliv druhu (průmyslové, technické, ekonomické, organizační a další), včetně výsledků duševní činnosti, stejně jako informace o tom, jak provádět odborné činnosti (včetně, ale ne omezené informace o produktech, prací a služeb, informačních technologií a vědeckého výzkumu, údaje o technických systémů a zařízení, včetně software pro zajištění elementů Niya, obchodní předpovědi a informace o navrhovaných nákupu, požadavky a specifikace konkrétních partnerů a potenciálních partnerů, informace týkající se duševního vlastnictví, jakož i plány a technologie týkající se všech výše uvedených), podle tvrzení jedné strany na druhou v písemné formě a / nebo elektronicky forma, zřetelně označeny strana, jak je to důvěrné informace.

1.5.Tselyu této dohody je chránit důvěrné informace, které budou strany vyměňovat si v rámci jednání, uzavírání smluv a plnění povinností, stejně jako jakékoliv jiné komunikace (včetně, ale bez omezení, poradenství, a žádost o poskytnutí informací, a provádět jiné úkoly).

2. Povinnosti stran

2.1.Storony se dohodly zachovávat mlčenlivost o důvěrných informacích jedna strana obdržela od druhé strany v interakci stran nezveřejnila, prozradit, nezveřejnit, nebo neposkytne tyto informace žádné třetí straně bez předchozího písemného souhlasu druhé strany, s výjimkou případech stanovených v právních předpisech, pokud poskytnutí těchto informací je odpovědností stran.

2.2 Každá smluvní strana přijme veškerá nezbytná opatření k ochraně důvěrných informací, přinejmenším s použitím stejných opatření, která strana použije k ochraně svých důvěrných informací. Přístup k důvěrným informacím se poskytuje pouze těm zaměstnancům každé ze smluvních stran, u nichž je odůvodněně požadováno, aby plnili úřední povinnosti při provádění této dohody.

2.3.Obyazatelstvo chránit důvěrné informace v tajnosti skutečnosti v rámci platnosti této smlouvy, licenční smlouvy pro počítačové programy z 01.12.2016g., Smlouva o přilnavosti s licenční smlouvou pro počítačový program, zástupcům a jiných dohod a po dobu pěti let po ukončení jejich jednání, pokud strany nestanoví jinak.

2.4 Následující případy nebudou považovány za porušení této Dohody:

a) poskytnuté informace byly veřejně dostupné, aniž by byly porušeny povinnosti jedné ze smluvních stran;

b) pokud se poskytnuté informace staly stranou známou v důsledku vlastního výzkumu, systematických pozorování nebo jiných činností prováděných bez použití důvěrných informací obdržených od druhé strany;

c) jestliže byly poskytnuté informace legálně obdrženy od třetí strany, aniž by byla zachována důvěrnost, dokud ji neposkytne jedna ze stran;

d) jsou-li informace poskytovány na písemnou žádost orgánu veřejné správy, jiného státního orgánu nebo místní samosprávy, aby mohly plnit své funkce a zpřístupnit těmto orgánům nezbytně pro stranu. V tomto případě strana neprodleně oznámí druhé straně požadovanou žádost;

e) je-li informace poskytnuta třetí straně se souhlasem této strany, jejíž informace jsou předávány.

2.5 Rape neověřují pravdivost informací poskytovaných Uživatelem a nejsou schopny posoudit jeho způsobilost k právním úkonům.

2.6.Informace, které uživatel poskytuje při registrování se službami, není osobními údaji, jak jsou definovány ve federálním zákoně č. 152-FZ ze dne 27. července 2006 Ruské federace. "Na osobní údaje."

2.7 Insex má právo změnit tuto dohodu. Při provádění změn v aktuální verzi je uvedeno datum poslední aktualizace. Nová verze dohody vstoupí v platnost od okamžiku jejího umístění, pokud nové vydání dohody nestanoví jinak.

2.8.Prinimaya této Dohody Uživatel bere na vědomí a souhlasí s tím, že Inseyls mohou odesílat osobní zprávy a informace o uživatelích (včetně, ale nikoliv výhradně) s cílem zlepšit kvalitu služeb, k vývoji nových výrobků, k vytvoření a odeslání uživatelské personalizované nabídky, informovat uživatele změny tarifů a aktualizace pro uživatele směru marketingových materiálů o službách, za účelem ochrany služeb a uživatelů, a pro jiné účely.

Uživatel má právo odmítnout obdržet výše uvedené informace, a to o tom písemně informoval na e-mailové adrese Insejs - [email protected]

2.9.Prinimaya tato dohoda, Uživatel bere na vědomí a souhlasí s tím, že služby Inseyls pro výkon služby jako celek nebo jejich samostatné činnosti zejména mohou použít cookie, pulty, a další technologie a uživatel nemá žádné nároky na Inseyls v tomto ohledu.

2.10.Polzovatel vědom toho, že zařízení a software používají je, aby navštívili stránky na internetu může mít zákaz operace fungují na cookie (pro všechna místa nebo za určitých míst), jakož i odstranění dříve obdržel cookie.

Insailz má právo prokázat, že poskytování určité služby je možné pouze za předpokladu, že uživatel přijímá a přijímá cookies.

2.11 Uživatel je výhradně zodpovědný za bezpečnost prostředků, které si zvolil pro přístup na účet, a také nezávisle zajišťuje jejich důvěrnost. Uživatel je sám zodpovědný za veškeré činnosti (a jejich následků) uvnitř nebo s využitím služeb pod uživatelským účtem, včetně případů dobrovolného přenosu dat k uživateli přístup k účtu uživatele třetím osobám za jakýchkoli podmínek (včetně smluv a dohod). Kromě toho jsou všechny akce v rámci nebo využívající služeb v rámci uživatelského účtu, jsou považovány za produkovaný uživatelem, s výjimkou případů, kdy má uživatel oznámeného Inseyls neoprávněnému přístupu ke službě pomocí účtu Uživatele a / nebo jakékoli porušení (podezření na zneužívání) soukromí svých prostředky přístupu k účtu.

2.12.Polzovatel Inseyls neprodleně informovat o jakékoliv neoprávněné (neschválené členy) pro přístup k službám pomocí účtu Uživatele a / nebo jakékoliv porušení (podezření na zneužívání) soukromí svých prostředků přístupu k účtu. Z bezpečnostních důvodů je uživatel povinen provést bezpečné vypnutí ke svému účtu na konci každého sezení práce se službou. Inseyls není odpovědná za jakoukoliv ztrátu nebo poškození dat, jakož i dalších důsledků jakékoliv povahy, které mohou být z důvodu porušení ustanovení této části dohody o užívání.

3. Povinnosti stran

3.1.Storona, porušení povinnosti stanovené touto dohodou s ohledem na ochranu důvěrných informací sdělených v rámci dohody, je povinen uhradit poškozeným osobám na žádost skutečnou škodu způsobenou takovým porušením podmínek dohody v souladu s platnou ruskou legislativou.

3.2 Náhrada škody nezakazuje závazky strany, která porušuje, pro řádné plnění závazků vyplývajících ze Smlouvy.

4. Ostatní ustanovení

4.1.Vse oznámení, žádosti, požadavky a ostatní korespondence na základě této dohody, včetně těch, které zahrnují důvěrné informace, musí mít písemnou formu a musí být doručena osobně nebo kurýrní službou, nebo zaslat e-mailové adresy uvedené v licenční smlouvě pro počítačové programy od 01.12.2016g., smlouva o přistoupení k licenční smlouvy pro počítačové programy a v této smlouvě nebo jiné takové adrese jako může být dále specifikovány v písemně strany.

4.2 Pokud je jedna nebo více ustanovení (podmínek) této Smlouvy nebo jsou neplatná, nemůže to být důvodem pro ukončení jiných ustanovení (podmínek).

4.3 Právo Ruské federace se vztahuje na tuto Smlouvu a na vztahy mezi Uživatelem a Muži, které vzniknou v souvislosti s aplikací Smlouvy.

4.3.Všechny návrhy nebo otázky týkající se této Smlouvy mohou být zaslány na Zákaznickou podporu www.seam.ru nebo na e-mailovou adresu: 107078, Moskva, ul. Новорязанская, 18, стр.11-12 Obchodní centrum "Stendhal" LLC "Insejs Rus".

Datum vydání: 01.12.2016.

Úplné jméno v ruštině:

Šedá ruská společnost s ručením omezeným

Zkrácený název v ruštině:

Tyly Rus LLC

Název v angličtině:

InSales Rus Společnost s ručením omezeným (InSales Rus LLC)

Právní adresa:

125319, Moskva, ul. Akademik Ilyushin, 4, budova 1, kancelář 11

Poštovní adresa:

107078, Moskva, ul. Novoryazanskaya, 18, str. 11-12, BC "Stendhal"

INN: 7714843760 KPP: 771401001

Bankovní potřeby:

V ING BANK (EURASIA) JSC, Moskvě,
k / s 30101810500000000222, BIC 044525222

Držte zloděje! Jak minimalizovat škody z krádeží v maloobchodě

Držte zloděje! Jak minimalizovat škody z krádeží v maloobchodě

Jakákoli maloobchodní síť obvykle odpisuje za krádež až 3% z celkových nákladů. Jak snížit škody na minimum?

Takoví různí zloději

Všechny krádeže v obchodech mohou být podmíněně rozděleny na vnější a vnitřní. Externí případy zahrnují ty případy krádeže, ve kterých se účastní pouze kupci, na vnitřní straně - když se zaměstnanec supermarketu ukáže jako nečistý.

Rizikové faktory

Výrobky z obchodu přivést k tělu, kabelky, peněženky, aktovky... štítky I na etiketách levnějším výrobkům, ale nemohou nést přes pokladní použít v dílně. Současně velmi často dochází k krádeži, a to i přes prodejní objednávky.

Cizinec mezi jeho

Pokud jde o krádež mezi zaměstnanci, pokušení pracovníků supermarketu je mnohem větší než pokušení kupujících. A příležitosti uzurpovat konkrétní výrobek ze zaměstnanců obchodu je mnoho: může fungovat nezávisle na nekalé praktiky s kolegy a dokonce s kupujícím ke spáchání krádeže kdykoli a na jakémkoli stupni dodání zboží od dodavatele ke kupujícímu.

Vzdělávací opatření

S chycenými zloději v různých supermarketech přicházejí různými způsoby. Někteří dávají přednost okamžitému zastavení krádeže na révě.

Lpro zloděje

Způsoby boje proti krádeži v supermarketech jsou bohaté, ale sto procentní ochrana proti krádežím ještě nebyla vynalezena. Nicméně bezpečnostní experti identifikují tři skupiny nejběžnějších metod ochrany proti krádežím v supermarketech.

1. Pojištění bezpečnostní stráže

Téměř každý supermarket považuje za svou povinnost uzavřít dohodu se soukromou bezpečností nebo soukromou bezpečností. Ale tato metoda ochrany proti zlodějům má své nevýhody. Často bezpečnostní strážce kupují podle jejich vzhledu, což je zcela neslučitelné s jejich záměry. V důsledku toho skuteční zlodějové-profesionálové zůstávají bez povšimnutí a čestní klienti po takovém ověření je docela jasná touha nikdy vstoupit do obchodu s takovými "ostražitými" stráže.

2. Použití technických prostředků

Nejběžnějším způsobem prevence krádeže je sledování videa. Kamery zobrazují obraz na monitorech, následované pokladníky nebo supervizory. Pokud chcete, můžete nahrávat, což je užitečné v případě, že obchod má nouzovou situaci nebo potřebu sledovat práci zaměstnanců. Kamery nejen pomáhají vysledovat zloděje, ale také vyvíjejí psychologický tlak.

3. Psychologické nástroje

Jsou to stejné zrcadla - levné, ale neefektivní metoda. Některé obchody používají fiktivní videokamery, které se zbavují zlodějů. Více geniálních bezpečnostních služeb vytvářejí fotogalerie zlodějů, kteří se vystavují buď v prostorách pro oficiální použití (například u vchodu do jídelny), nebo v obchodních sálech. Vedle informačního zatížení provádějí také vzdělávací činnost: jen málo z thijských občanů se bude chtít dostat do takových "stěnových novin".

Zabránit hrozbě

V mnoha supermarketech začíná bezpečnostní systém fungovat od okamžiku přijetí zaměstnance do práce. V první řadě odborníci zkontrolují záznam o historii seznamu, berou doporučení z předchozích prací. Ve velkých supermarketech jsou nově příchozím nabídnuty psychologické testy, aby se zjistilo, zda se člověk vejde do týmu.

CENÍK

 • 44-152 tisíc dolarů - náklady na integrovaný bezpečnostní systém pro supermarket s obchodní plochou 1500-2000 čtverečních metrů m a 24 hodin provozu.
 • 14 až 33 tisíc dolarů - náklady na bezpečnostní systém pro obchod s podlahovou plochou až 500 m2 m a 24 hodin provozu.

RATING

Nejškodlivějšími zloději v Evropě jsou Britové: Ve Velké Británii ztráty supermarketu z krádeže činí 1,75% obratu. Po Velké Británii následuje Řecko - 1,73%, Francie - 1,59%, Norsko - 1,56% a Španělsko - 1,53%. Supermarkety v Irsku, Dánsku, Švédsku a Rakousku trpí méně krádeží. Čestná země Švýcarska uzavře seznam - jen 0,87%.

STATISTIKA

Podle americké organizace Shoplifters Anonymous (Anonymous Shopkeepers), která spojuje lidi trpící kleptománií, je v USA 25 milionů zlodějů. Množství škody, které způsobují v obchodě s USA, je 9-10 miliard dolarů ročně.

VYHLEDÁVÁNÍ

V obchodech v Baskinu Robbins ", který prodává zmrzlinu za zády pokladní, je plakát:" Pokud máte kontrolu s hvězdičkou, můžete získat volnou část plnění maticí. " Možnost "vyhrát" zmrzlinu povzbudí zákazníky, aby platili pouze prostřednictvím pokladníka a zkontrolovali šeky. A to zase zbavuje prodávajícího šanci podvádět bez toho, aby prolomil hotovost prostřednictvím pokladníka.

Bezpečnost # 11 (40)

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Nestátní bezpečnost

19. srpna 2010 | Konstantin NOVIKOV

Metody boje proti krádeži v obchodě, supermarketu (167758)
zboží, krádež, obchod, metody, boj, kontrola, video dohled, bezpečnostní služba, světová praxe, administrativa

Je zřejmé, že opatření k minimalizaci krádeže hrají významnou roli v systému prevence ztrát v jakékoli obchodní společnosti. A tento důkaz je obzvláště patrný v maloobchodních prodejnách CashCarry. Otevřené pokládání zboží a velké toky neidentifikovatelných osob, které mají přístup k tomuto výrobku - tyto faktory nutí věnovat zvláštní pozornost nebezpečí krádeže zboží kupujícími.

Velké maloobchodní řetězce samozřejmě stanovují odhadované ceny za ukradené zboží v konečné ceně, ale otázka minimalizace krádeží je nicméně stále více akutní než kdy jindy, a proto. Předpokládejme, že průměrný přírůstek zboží v obchodě je 10%. Tak, aby bylo možné kompenzovat krádež 3000 rublů, musíte dodatečně prodat zboží na 30 000 rublů.

Průměrná cena dodaného zboží v případech zjištěných v supermarketech v USA a Kanadě najednou činí 747 USD (podle průzkumu trhu Global Retail Theft Barometer pro rok 2008). V Rusku je tento údaj jistě menší, ale přesto. Ukazuje se, že nejhospodárnější, nejjednodušší a výhodnější způsob, jak zvýšit příjem CashCarry obchod - je snížit krádež.

Nyní obchody zpravidla využívají moderní bezpečnostní systémy a speciální postupy ke krádeži.

Vyjasníme ty hlavní:

• aktivní systém sledování videa

• organizování efektivní práce zaměstnanců interní kontroly přímo v obchodním sále a v pokladně.

Systémy proti krádeži Návštěvníci se vyzývají, aby zabránili tomu, aby neplacené zboží bylo přepravováno účastníky obchodu. Na výjezdu z obchodu je nainstalována protiblokovací vrata. Produkt je chráněn štítky nebo štítky. Retail Systems na displeji v otevřeném displeji je zajištěn na výrobku speciální senzor, který je připojen k drátu s velitelského modulu, zatímco pokouší se odpojit snímač před neoprávněným objektu, systém zvukový poplach - je to nejúčinnější způsob, jak chránit malé drahé zboží před krádeží. Systémy umožňují zapnout libovolný výrobek bez ohledu na velikost, tvar a materiál, snadno se instalují a nevyžadují speciální technické podmínky.

Ochranný trezor nebo krabička je transparentní krabice z plastu vybavená speciální zámkem. Uvnitř skříňky je štítek nebo senzor proti krádeži. Krabice uzavře zboží, po níž je krabice umístěna na polici. Kupující může točit komoditu v boxu v rukou, ale nemůže ho nosit s sebou - funguje systém proti krádeži u východu. S bezpečnější chrání kazety, holicí strojky, výrobky, parfémy, kosmetiku, zdravotnické výrobky, MP3 přehrávače, CD, DVD disky, počítačové příslušenství, atd Absolvovat bezpečnostní úložiště systém, který je vybaven anti-krádeži a video monitorovacího systému, který umožňuje zjišťování zrcadla, které jsou instalovány v místech s omezeným výhledem: hotově uličky mezi regály prodejen atd a zjednodušit pozorování obtížně viditelného prostoru.

Existuje několik typů zabezpečovacích systémů, založené na různých principech činnosti, z nichž každý je výhodné chránit některé skupiny zboží. Podrobně jsme o tom napsali v roce 2009 č. 4 "ředitel bezpečnosti".

Aktivní monitorovací systém znamená přítomnost provozovatele, který realizuje sledování situace v obchodní síni v souladu se speciálně vypracovanými postupy. Takový systém umožňuje včasnou reakci a identifikaci osob, které se připravují na krádež. Provozovatel pomocí bezpečnostních kamer může sledovat podezřelých kupujících, kteří zboží skryli v oblečení nebo ve speciálních zařízeních. Prostřednictvím rádia je tato informace odeslána bezpečnostnímu pracovníkovi, který v interakci s provozovatelem kamerového dohledu doprovází podezřelou osobu do pokladny a jedná podle popisu práce.

Proč doporučuji systémy sledování videa s operátorem?

Za prvé, uplatnění této metody je účinné, pokud je pozorováno nejen pro nečestné zákazníky, ale a pro kvalitu a přiměřenost provádění technologických procesů.

Za druhé, systémy sledování videa se záznamem video dat na médiích umožňují zjistit skutečnost krádeže a neumožňují předcházet tomuto incidentu v době jeho spuštění. To znamená, že peníze na video sledování budou vynaloženy pouze na zjištění skutečnosti krádeže, a přesto je nutné přidávat čas k prohlížení videoobsahu a analýze situace, protože není vždy možné přesně sledovat dobu krádeže.

Mnoho manažerů podnikatelů dalo falešné videokamery a pokusilo se tak zabránit krádeži zboží. Tato metoda je účinná pouze poprvé. Neměli bychom zapomenout na lidský faktor. Prodávající, v rozhovoru se svými přáteli nebo prostě v podobě emocí, může vždy říci, že tyto modely jsou pro nikoho zbytečné, zvláště pokud prodávající zadržel peníze za ukradené zboží. Proto bych nedoporučoval tuto metodu prevence krádeží.

Organizace efektivní práce zaměstnanců interní kontroly přímo v obchodním sále av pokladně. Hlavním úkolem takových zaměstnanců je nejen identifikovat zloděje, ale také provést zadržení podezřelého bez porušení jeho práv, přesunu k úředníkům činným v trestním řízení.

Na základě stanovených úkolů musí mít zaměstnanec Controlling Service základní odborné znalosti a musí být schopen je uplatnit v praxi. Konkrétně:

• Identifikujte potenciálního zloděje v celkové hmotnosti;

• provádění soustředěného sledování podezřelého klienta v jasné interakci s provozovatelem kamerového systému, bez rozptýlení pro provokaci;

• znalost právního a zákonné minimum pro plnění svých povinností (správné uchovávání a legitimního jakýchkoli nároků nečestné návštěvníků, absolvování scény materiály donucovacích orgánů);

• Jasně plnit své povinnosti a pokyny, znát pravidla chování, když je aktivován systém proti krádeži

• zdvořilý a slušný chovat se všem kupujícím (kupující samy poskytovat informace o podezřelých návštěvníků).

JAK URČIT HOŘÁK

Zloděj, který přišel do obchodu, se zpravidla liší od běžných kupců svým chováním. Pokud jedná sám, zpravidla se chová nervózně, pravidelně se rozhlíží kolem sebe, jako by hledal někoho v obchodním patře.

Pohyby takové osoby jsou spíše chaotické a chaotické. Zatímco většina návštěvníků se pokouší trvale obcházet obchodní plochu, zloděj se ponoří mezi police s různými druhy zboží. Takové chování klienta by mělo nejprve upozornit provozovatele kamerového dohledu nebo zaměstnance řídící služby v obchodním patře.

Typické akce zloděje mohou být: jít do regálu se zbožím, zloděj velmi dlouhé recenze a obrátil produkt do rukou zmatených vypadá, jako by hledal, koho požádat o pomoc. Vezme si, postaví na místo a opět bere z police stejnou věc. Musíte vědět, že zloděj zřídka skrývá zboží v blízkosti regálů se zbožím. Nejčastěji dělá podvody v pohybu, v davu nebo na nejvzdálenějších místech obchodní síně, často v místnostech. Účinnost této fáze je obzvláště citlivá na úroveň odbornosti zaměstnanců kontrolní služby v obchodním patře a provozovatele systému video sledování.

Nicméně jen málo si, že klient má skrytý zboží, je třeba jej držet pod dohledem po celou dobu v místnosti, a to až do průsečíku řady lavic. Tam jsou časy, že v době, kdy zloděj přišel do follow-up a cítil velkou pozornost, dostane ji zbavit zboží, a na výstupu z podezřelého kupujícího nic není. To nejenže vede ke konfliktu, ale také ovlivňuje obraz obchodu v očích ostatních zákazníků.

Proto se musíme chovat co nejprávněji, zdvořile, ne předčasně zhoršovat situaci a nepřitahovat pozornost ostatních návštěvníků obchodu.

Zloději často působí jako skupina při hraní malých scén. Typicky, porucha organizace nakloněním zboží, rozbití láhve, tvrdí, že vzájemně se spor o zaplacení zboží u pokladny, nepodložené stížnosti a obvinění z prodeje nekompetentnost pracovníků.

Toto všechno je děláno tak, aby odvrátilo pozornost personálu a zaměstnanců kontrolní služby od zlodějů, kteří se dopouštějí zpronevěry v obchodním patře. Zaměstnanci proto musí i nadále plnit své základní povinnosti, aniž by byli rozptýleni cizími podněty a bližší práci s provozovatelem video pozorování. Veškeré konfliktní situace jsou vyřešeny správou úložiště ve spolupráci s vedoucím bezpečnostním pracovníkem.

Je třeba vytvořit takové podmínky v obchodním patře, aby bylo možné najít i profesionální zloděje. Zločinci by měli být identifikováni a zastaveni po překročení linky pokladníka v každém případě.

Zadržení zloděje a předložení reklamace nastává po průchodu pokladní zóny. Linka pokladny je místem, kde je zákazník povinen zaplatit za zboží vybrané v obchodním patře. Pokud se zjistí skutečnost, že není zaplacena, může každý zaměstnanec obchodu, bez ohledu na jeho postavení, zastavit návštěvníka a požádat jej o zaplacení neplaceného zboží. To obvykle provádí zaměstnanci kontrolní služby nebo soukromá bezpečnostní organizace, která je najatá k ochraně obchodu. Zaměstnanci soukromého sektoru jsou zpravidla odpovědní za udržování pořádku v obchodním patře a neúčastní se aktivní identifikace zlodějů v obchodním patře.

Předložit formální nároky osobě, která nezaplatí nákup, postačí jedna z následujících tří podmínek:

• dva svědci nehody

• Vymažte video o krádeži

• provoz systému proti krádeži.

Dodržování těchto podmínek umožní vytvořit oprávněné obvinění. Bez ohledu na rozhodnutí přijaté v budoucnu správou skladu je nutné vzít údaje svědků, které mohou potvrdit odhalení krádeže. Kromě toho, že je důležité mít na paměti, aby taktně korektní, zdvořilý nečestné zacházení kupujícího, v případě, že druhý chce žalovat přes omezování jejich práv a týrání.

Jak ukazuje praxe, bezúhonný kupující dobrovolně předloží zboží, které vzal bez placení. Podle statistik se to stává ve více než 60% případů, zejména pokud bezpečnostní pracovníci mohou určit typ zboží a místo, kde ho pachatel skryl. Identifikace občana neplacené nákupu dává důvody k volání policisty, kteří produkují dokumentaci incidentu a sbírat potřebné materiály, jakož i vztahující se na policii ve vztahu k trestnímu vyšetřování krádeže, v souladu s platnými právními předpisy. Je však třeba si uvědomit, že trestní odpovědnost začíná v závislosti na výši škody způsobené podniku.

Rozhodnutí o žalobách proti zadrženému kupujícímu přijímá vedení obchodu. Zde jsou dvě možnosti: uvolnit zloděje po zaplacení nákladů na ukradené zboží nebo kontaktovat policii, aby zahájil případ.

Pokud je zadržený návštěvník v konfliktu, je nutné ho držet v samostatné místnosti a vyzvat zástupce vnitřních záležitostí, aby provedli kontrolu a vypracovali protokol pro kontrolu scény. Důvěra zaměstnanců v jejich svědectví, stejně jako hrozba výzvy policejních složek zlodějí k předvedení ukradeného zboží.

Je třeba poznamenat, že určitá skupina únosců tvrdošíjně nechce přiznat, co se stalo. Zpravidla se domnívají, že lidé beztrestnosti - 6-9%. Při identifikaci zákazníků této skupiny je nutné jednat podle popisu práce, nekonat do konfliktu a kontaktovat policejní důstojníky.

Neměli bychom zapomenout na kupce, zadržení omylem - 1-4% (manželství v práci bezpečnostních pracovníků). Neodmyslitelně zadržení zákazníci však ve většině případů přicházejí do normálního kontaktu s porozuměním a umožňují vám kontrolovat nákupy, které způsobily podezření.

Důležitým pravidlem - až do zjištění nezaplaceného zboží nesmí zaznívat slova "zloděj" a "krádež". Tím bude zachován pozitivní obraz obchodní společnosti.

Na světové statistiky, obchody pro prodej hudebních a video disků (58%), stejně jako specializované vinotéky (54%) trpí nejvíce od krádeže.

V obchodech s potravinami a velkých supermarketech je toto číslo asi 34%.

V souvislosti s velkými ztrátami z krádeží v obchodech Metro CashCarry a mnoho jiných západních obchodních řetězcích od konce 70. let drahého alkoholu a šampaňského začal vystavovat v uzavřených skleněných oken. Proto chcete získat vybraný nápoj, musíte kontaktovat prodejce.

V Evropě se rozšířily pozorovací místa; v obchodním sále je instalována skleněná věž s jednostrannou viditelností.

Ve Spojených státech u vstupu do supermarketu nejsou kupující povinni vzít věci do skladu. Lidé navíc nikdy nezkontrolují věci ani u vchodu, ani u východu. Přítomnost bezpečnosti v amerických supermarketech se téměř necítí, ale kamery kamery jsou všude.

V Izraeli naopak bezpečnost má právo vyhledávat návštěvníky i u vchodu do obchodu. Je pravda, že ve stavu, kdy se teroristické činy vyskytují s děsivou pravidelností, je toto opatření klidné.

Dnes je lídrem krádeže v supermarketech Spojené království. Podle britského Centra pro maloobchodního výzkumu agentury, ztráty z krádež převyšující 4 miliardy. Liber ročně, což představuje asi 2% z ročního obratu maloobchodu v zemi.

V průběhu roku je za takové trestné činy zadrženo zhruba 500 tisíc lidí. Druhým z hlediska krádeží jsou Francouzi, třetí - Řekové.

INTERAKCE S POLICEM

Je-li rozhodnutí o převodu vězně na policii, je třeba vytvořit dokument, který je třeba určit, kdo a za jakých okolností se objevil krádež, a stanoví dobu zadržení zloděje a jeho dat.

Kromě toho je třeba sestavit prohlášení o nákladech na ukradené zboží z obchodu a napsat prohlášení, v němž se žádá, aby zajistili zadržené osoby. Pokud příslušné akce zaměstnanců prodejen a správnou registraci příslušných dokumentů trestní věci krádeže rychle přijde k soudu, kde se ukládají pracovníci působí jako svědci. Vzhledem k tomu, že jejich přítomnost je povinná, je nezbytné, aby se bezpečnostní pracovníci aktivně účastnili soudního řízení. Při zkoušce musí zástupci obchodu uvést podrobně a s jistotou okolnosti toho, co se stalo, kde byli a co viděli. Manažeři obchodů musí maximálně zajistit bezpečnost zaměstnanců účastnících se trestního procesu.

Jak ukazuje praxe, čím vyšší je procentní podíl případů podaných k soudu o krádeži, tím méně zajímavý je obchod pro zloděje. Nesmíme však zapomenout na to informovat ve formě informačních listů, je to dobrý způsob, jak zabránit krádeži. Ale pokud správa obchodu, po zaplacení nákladů na ukradené zboží, uvolní nekalé kupující, může to sloužit špatně. Informace se rychle rozšiřují a roste v detailech. Profesní zloději zjistí, kde, kdy a jak ukrást a ne chytit. A v případě zadržení, aniž byste případ na policejní důstojníky přivolali, můžete "klidně" vyřídit incident.

Analýza práce bezpečnostních pracovníků pro stanovení účinnosti konečného zabránit krádeži a koordinované, komplexní všech zabezpečovacích systémů, v úzké spolupráci všech zaměstnanců podnikových jednotek a dovedné využití technických prostředků. Pouze komplexní bezpečnostní systém poskytuje maximální výsledek při předcházení ztrátám a zvyšování efektivity podnikové kontroly a odůvodňuje investování prostředků.