Jak napsat kompetentní obchodní plán pro masážní místnost?

V poslední době byla masáž považována za výlučně lékařskou službu, kterou by mohla poskytnout příslušná instituce - nemocnice nebo polyklinikum. Cenu za poskytování takových služeb nyní najdete v kadeřnických salonech, fitness klubech, kosmetických salonech a samozřejmě v masážních saloncích.

Mezi hlavní výhody podnikání patří:

 • malé množství základního kapitálu;
 • rychlá návratnost;
 • není potřeba získat povolení k činnosti na ministerstvu zdravotnictví (jedinou výjimkou je manuální terapie).

Analýza trhu a hospodářské soutěže

Masáž je velmi populární léčebný a léčebný postup. Dobrý masér může během několika málo zasedání odstranit nepohodlí v těle spojené se sedavým životním stylem. Tato podnikatelská činnost je velmi zajímavá, protože nízké počáteční náklady jsou spojeny s vysokou popularitou mezi obyvatelstvem.

Dalším důležitým bodem, který je třeba věnovat při přípravě podnikatelského plánu, je definice cílového publika. Přímý vliv na to má i specializace masérů a zvolený typ masáže, který může být:

Pokud hovoříme o konkurenci, pak je poměrně nízká: počet těch, kteří chtějí využít tuto tradiční službu, je mnohem vyšší než počet skutečně kvalifikovaných odborníků.

Zajímavý rozhovor s majitelem takové firmy naleznete na následujícím videu:

Výrobní plán

Jakmile je cílové publikum určeno, můžete pokračovat v hledání vhodného pokoje. Návštěvníci navštíví cenného specialistu, jehož kvalifikace jsou si jisté, přinejmenším na druhém konci města. Ale pokud je návštěva kanceláře zaměřena pouze na získání potěšení a pozitivních pocitů, prioritou budou instituce umístěné poblíž domu.

Statistiky ukazují, že 30% klientů je v souladu s lékařskými údaji a 70% - za účelem uvolnění a péče o vlastní tělo. Proto by měla být místnost umístěna v obytné čtvrti, a v takových případech, kde převládají elitní nové budovy.

Struktura instituce musí obsahovat nejméně 3 místnosti:

 • samotného úřadu ne méně než 8 metrů čtverečních. m., za předpokladu, že jeden masážní terapeut pracuje;
 • recepční místnost;
 • v místnosti administrátora.

V souladu s požadavky Rospotrebnadzor musí být salon nezbytně vybaven koupelnou a vnitřní plocha místnosti, ve které jsou služby poskytovány, musí být pokryta takovým dokončujícím materiálem, který lze umýt - dlaždice nebo odpovídající tapety.

Po dokončení hledání vhodného pokoje můžete pokračovat v nákupu potřebného vybavení:

 • masážní stůl - 15 000 rublů;
 • gauč - 4000 rbl. (potřebujete alespoň 2 ks);
 • pohovka a stůl v čekárně - asi 30 000 rublů;
 • skříň nebo police - 10 000 rublů.

Základní potřebné vybavení pro práci množství speciálních olejů. Standardní masáž zahrnuje použití varianty oliv a složitější nebo specializovaný postup - éterické oleje. Kromě toho je třeba poskytnout návštěvníkům čisté ručníky na mytí, které vyžadují pračku.

Finanční plán

Hlavní náklady prvního roku podnikání jsou:

 • pronájem pokoje;
 • provádění kosmetických oprav;
 • výběr a nábor potřebného personálu;
 • nákup vybavení;
 • registrace podniku.

Celková výše kapitálových investic je přibližně 2 miliony rublů.

Další roční výdaje jsou:

 • nákup olejů pro masážní a hygienické prostředky - 70 000 rub;
 • nákup potřebného prádla - 30 000 rub.

O tom, jak otevřít tělocvičnu v malém městě, si přečtěte zde.

Organizační plán

Pro zahájení podnikání je vhodné poskytovat masérské služby obecně posilující povahy, které se netýkají zdravotnických služeb a neznamenají získání licence. K podnikání je docela vhodné je status IP.

Kromě toho je třeba vydat následující dokumenty:

 • program, v jehož rámci bude prováděna kontrola výroby;
 • lékařské knihy, bez nichž zaměstnanci nemohou pracovat;
 • závěr podepsaný vedoucím Rospotrebnadzoru;
 • zakázky na dezinsekce, dezinfekci a deratizace, jakož i údržbu klimatizace a odstraňování lamp.

Záruka úspěchu je dobrá masér, což není snadný úkol, protože mistr této úrovně obvykle pracuje pro sebe. Zkušený zaměstnanec přijde do práce pouze tehdy, pokud ví, že pro něj byly vytvořeny příznivé pracovní podmínky na pracovišti, a také pokud mu byly nabídnuty vysoké mzdy.

Specialista by měl mít obecnou orientaci, měl by mít východní a evropské techniky. Plat tohoto zaměstnance závisí na tom, kolik stojí masáž a je asi 50% těchto nákladů.

Kromě toho to stát nemůže udělat správce a účetní. Každý z nich bude muset zaplatit asi 10-15 tisíc rublů. měsíčně.

Marketingový plán

Plán na podporu projektu zahrnuje postupné procházení následujících etap:

 1. Pokud je zařízením místo pro spaní, hlavním úkolem je informovat obyvatele žijící poblíž otevírání. To lze provést pomocí reklamního plakátu (streamery, citylights, bannery).
 2. Chcete-li upevnit loajalitu zákazníků, musíte se postarat o poskytování slev a diskontních karet.
 3. Reklama na internetu - umístění banneru na regionální stránky nebo vytvoření vlastního zdroje. Realizace této fáze zajišťuje přilákání zákazníků z jiných částí města. Současně by však měla být zveřejněna nějaká jedinečná služba, nebo by měla stát mnohem méně než konkurence.
 4. Reklama v místním lesklém časopise, populární mezi ženskou polovinou obyvatelstva.
 5. Barevné brožury s podrobným popisem služeb a jejich náklady.
 6. Studenti, důchodci a ženy v domácnosti mohou být přitahováni poskytnutím slev ve všední dny, například od 10 do 12 hodin.

Analýza rizik

Pro organizační plán, který má být proveden v souladu s očekávaným scénářem, je nutné provést analýzu rizik a porovnat pravděpodobnost jejich výskytu s finanční částí.

Následující rizika vyžadují povinnou pozornost:

 • Zvýšení nákladů na suroviny. Provádění aktivit je nemožné bez vhodných materiálů a nástrojů, jejichž realizace zahrnovala řadu dodavatelů. Vyhněte se riziku změnou dodavatele nebo přepnutím na jinou značku make-upu.
 • Aktivace a vyhození přímého konkurenta. Pokud v otevřené oblasti instituce existují konkurenti, pak je třeba vzít v úvahu jejich možnou marketingovou činnost, která může snížit a přerozdělit tok klientů. Bezriziková marketingová a cenová strategie, jedinečné obchodní nabídky a věrnostní program pomohou vyrovnat riziko.
 • Sezónnost prodeje. Snížení průměrného ročního ziskového rozpětí výrazně zvyšuje nákladovou stránku podniku. Srovnání sezónních vrcholů není možné bez rozvoje vnitřních organizačních politik a externích marketingových komunikací (různé druhy akcií).
 • Změna módního trendu, vznik nové kosmetické techniky. Toto riziko vede k zastarání základní technologie a zhoršování potřeby nákupu nového materiálu, nástrojů a přitahování dražších specialistů. Abychom zabránili nástupu této situace, neustále podporujeme relevanci služeb.

Prezentace na téma "Podnikatelský plán masážního salonu".

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Recenze

Anotace k prezentaci

Prohlédněte si a stáhněte zdarma prezentaci na téma "Podnikatelský plán masážního salonu". pptCloud.ru - katalog prezentací pro děti, školáky (studenty) a studenty.

Obsah

Podnikatelský plán masážního salonu.

Seznam služeb salonu.

Seznam masérských služeb, které budou poskytnuty: klasická masáž segmentální reflexní masáž; jako další bude také nabízena pro masáže s hlubokým zápalem a sochařstvím. Pro masážní salon je jasným cílovým publikem muži a ženy všech věkových kategorií a dětí. Různé druhy masáží zahrnovat různé potřeby a různé cílové segmenty: klasické a segmentové-reflexní masáž vhodná pro osoby se zdravotním postižením, tvarovaná - pro ženy, které chtějí zhubnout, nebo mít dobrý tvar těla.

Jaké dokumenty je třeba připravit?

Pro otevření masážního salonu budou vyžadovány následující dokumenty: balíček dokumentů pro registraci jednotlivého podnikatele; licence pro všechny typy masáží.

Požadavky na pokoj.

Při výběru místa by měl vzít v úvahu některé základní aspekty - se cenová úroveň základních služeb, místo pobytu cílové skupiny, blízkost k veřejné dopravě, atd výběru prostor pro kanceláře, musí brát v úvahu tyto hlavní požadavky: ubytování v přízemí obytného domu ;. v kancelářském nebo poliklinickém centru je výhodnější, ale není povinné; Při výpočtu minimální požadovanou plochu, musí brát v úvahu normy hygienické a epidemiologické služby, která je pro každého zaměstnance by měl odpovídat za ne méně než osm metrů čtverečních prostor pracovní plochy by měly být také další prostor pro příjem zákazníků, obvykle asi 35-40 m2 celkové plochy; blízkost nemocnic, zdravotních středisek, sportovních klubů, kosmetické salony bude představovat další výhodu pro rozšíření zákaznické základny. Prostory, které budou pronajaty nebo zakoupeny ve vlastnictví, by měly být přizpůsobeny také tomuto druhu činnosti. Podlahy a stěny musí být pokryt dlaždice a omyvatelnou tapetu, protože požadavky hygienických a epidemiologických stanic by měly být předmětem každodenní léčby.

Výrobní plán.

Před otevřením masážního salonu je nutné zakoupit následující potřebné vybavení: masážní stůl -3 ks; nábytek pro kancelář a čekárnu - šatní skříň, regály, stůl, pohovka; pračka. Specializované vybavení tohoto typu je zakoupeno v prodejnách lékařských přístrojů. To bude také vyžadovat nákup nábytku pro masážní místnost - skříň a police na ručníky a kosmetických přípravků, pro příjem - stůl a pohovku, kde si zákazníci mohou čekat na ně přijde řada. Pro práci bude také nutné koupit speciální oleje a ručníky.

Nábor zaměstnanců.

Pro masážní salon bude nejdůležitějším faktorem úspěchu výběr potřebného specialisty. Vysoká profesionalita, odpovídající kvalifikace a pracovní zkušenosti jsou povinné pro poskytování kvalitních služeb. Další výhodou bude příjemný vzhled, komunikační schopnosti a schopnost pracovat s klienty. Chcete-li snížit náklady na plat specialisty (nebo specialisty), můžete nejprve s nimi souhlasit s hodinovou platbou a volat je na předem určený čas. Při výběru maséra bude jeho znalost několika masážních technik optimální. Pro efektivní práci masážního salonu potřebujete takový personál: 3 Maséry; čistič.

Reklama a propagace salonu.

Ziskovost práce bude záviset přímo na počtu klientů, proto je reklama povinná. Na začátku práce by reklama měla být intenzivnější a další vývoj bude záviset na kvalitě poskytovaných služeb, protože spokojení zákazníci o vás budou mluvit s jejich známými. Efektivní propagační akce pro masážní salon: venkovní reklamní nápis nad nebo u vchodu; tisk vizitek a propagačních letáků, které mohou být distribuovány na území ubytování - v poštovních schránkách bytů, v obchodech nebo na zastávkách; tiskové a reklamní plakáty; Pokud je v okrese, v soukromé léčebně nebo v kosmetickém salonu veřejná polyklinik, je třeba zvážit možnost spolupráce s nimi. Reklamní letáky nebo vizitky mohou být ponechány správci klinice nebo salonu, zaměstnancům zdravotnických zařízení spojených s potenciálními klienty maséra. Sportovní a fitness kluby mohou také mít zájem o služby kvalifikovaného maséra, pokud je neposkytují sami.

Finanční plán.

Náklady na začátek projektu: nákup specializovaných lehátek - 50 000 rublů; nákup nábytku - 40 000 rublů; opravy prostor v souladu s požadavky hygienických a epidemiologických služeb - 50 000 rublů; registrace dokladů - 10 000 rublů; Měsíční náklady: nákup souvisejících produktů (oleje, ručníky, čisticí prostředky) - 10 000 rublů; současné provozní náklady - 5000 rublů; náklady na reklamní materiály - 15 000 rublů.

Příjem masážního salonu.

S přihlédnutím k zkušenostem s masážními salony můžete očekávat, že v prvním měsíci práce vaše zařízení bude sloužit od 5 do 8 návštěvníků denně. V budoucnu se počet zákazníků zvýší na 7-10 lidí. Klasická masáž trvá od 20 minut do 1 hodiny. Doba relaxační masáže je 1,5 hodiny. Masáž zad - 20 minut. Mezi masáže je nutná povinná půlhodinová přestávka pro relaxaci masérského terapeuta. Při maximálním zatížení může skříň vybavená dvěma pracovišti a 3-4 maséry sloužit až 15 návštěvníkům denně. Za tři měsíce můžete do takového pracovního plánu snadno dojít. Ziskovost tohoto podniku se odhaduje na 25-30%. Průměrná doba návratnosti se odhaduje na 12 měsíců práce salonu, i když při řádné organizaci může být tato doba zkrácena na 3-4 měsíce.

- měsíční nájem - 15-20 tis. rublů; - nákup potřebného vybavení - 60 tisíc rublů; - nákup kosmetiky - 20 tisíc rublů; - mzdy masérům - 80 tisíc rublů; - Veřejná služba v prostorách - 5 tisíc rublů; - počáteční inzerce - 30 tisíc rublů. Celková výše měsíčních nákladů na zahájení tohoto podnikání je tedy zhruba 150 tisíc rublů, protože nákup zařízení je jednorázová investice. Minimální předvídatelná ziskovost tohoto podniku, s výhradou provedení doporučení pro výběr správného umístění a realizace reklamní kampaně, činí 250 000 rublů měsíčně.

Masážní salonek "Relax" Paderina Yu. Podobenství Určete organizační a právní formu společnosti. Bude vybrána síť masážních salonů. - prezentace

Prezentace byla zveřejněna před 6 lety useryulchenokp

Související prezentace

Prezentace na téma: "Masážní salón" Relax "Paderina Yu. Podobenství Definujte organizační a právní formu podnikání Pro jeho síť masážních salónů bude vybrán." - Přepis:

1 Masážní salón «Relax» Paderina Yu.

3 Definujeme s organizačně-právní formou podniku Pro síť masážních salonů bude vybrána forma Open Company. Některé nevýhody LLC (složitější vykazování, vyšší registrační náklady) jsou kompenzovány mnoha výhodami (méně odpovědnosti zakladatelů za závazky právnické osoby, pozitivnější image, snadnost prodeje společnosti)

4 Důvod pro výběr této oblasti činnosti "Massage Boom" usnadňuje minimální investice do podnikání a jeho rychlá (3-4měsíční) návratnost. Povolení a licence od Ministerstva zdravotnictví pro kosmetickou a relaxační masáž se nevyžadují, pokud není ruční ošetření zahrnuto do seznamu služeb salonu.

5 Pracovní plán pro otevření kufru Prostory 30% klientů - ze zdravotních důvodů, 70% návštěvníků objednat službu pro relaxaci a péči o sebe. Podle norem SES: pro 1 osobu. - ne méně než 8 m2. m. Je také možné předpokládat práci dvou specialistů v jedné místnosti, S = 12m2. m. Plocha salonu se obecně počítá z počtu masérů plus recepce, administrace. V salónu je v průměru dost velká. m.

6 Opravy a vybavení Podlahy a stěny skříně musí být pokryty dlaždicemi nebo omyvatelnými tapety. Speciální vybavení: masážní stoly a dvě nebo tři lehátka. Nábytek: stůl a pohovka na recepci, skříň nebo police na kosmetické výrobky v masážní místnosti. Pro práci masér potřebuje speciální oleje. Návštěvníci by měli také zajistit čisté ručníky. Pro jejich každodenní mytí nainstalujte pračku.

7 Personál Je lepší vzít si vůz-vůz. Jeden a tentýž typ masáže rychle nudí ti, kteří chodí do salonu pro zábavu nebo odpočinek. Masér musí nutně zvládnout základy evropských a orientálních masáží. Salary masseurs jsou složeny z procenta nákladů na zasedání (%). Vedle masérů bude salon potřebovat administrátora a účetního. Klíčovým faktorem úspěchu salonu je masér. Schéma práce v kabině je buď posun nebo pořadí.

8 Hledání klientů Nejúčinnější způsob, jak přilákat zákazníky k masážnímu salonu, byl a zůstává ústně. Důležité je přítomnost dobrého znamení. Dalšími cenově výhodnými prostředky jsou distribuce letáků do poštovních schránek sousedních domů a oznámení na dopravních zastávkách. Ale drahá reklama v médiích je neúčinná, ukazuje zkušenost.

9 Splácení v 1. měsíci: 5-8 klientů denně, ve 2-3 měsících 7-10 osob. Čas pro 1 sezení: klasická masáž - 20 minut - 1 hodina, relaxace až 1,5 hodiny. Vrchol poptávky přichází na jaře. Recese je pozorována v létě, na podzim a v zimě je zájem o masáž průměrný. Ziskovost masáže je 20-30%. Návrat - až do jednoho roku a s úspěšnou kombinací okolností, 3-4 měsíce. Rozšiřte svou firmu ve 3 směrech: masáž - salon krásy, SPA - salon, relaxační a relaxační centrum s bazénem a saunou.

10 Vstupná cena Salon, pronájem prostor S = 70 m2. V salonu jsou 2 masážní stoly, 4 masážní terapeuti pracují na směnách.

Obchodní myšlenka Otevření masážního salonu ve městě Rubtsovsk. - prezentace

Prezentace byla zveřejněna před 4 lety od Igora Laryukhina

Související prezentace

Prezentace na téma: "Obchodní myšlenka Otevření masážního salonu ve městě Rubtsovsk." - Přepis:

1 Podnikatelský nápad Otevření masážního salonu ve městě Rubtsovsk

2 Popis projektu (myšlenka) Obchodní myšlenkou je organizace služeb zaměřených na zlepšení fyzického a duchovního stavu osoby pomocí masážních procedur. Salon se bude nacházet na území Rubtsovsku v Rubtsovskiy Prospect, 25. Umístění tohoto salonu je docela pohodlné, protože se nachází v centrální části města. V budově je k dispozici obchod s potravinami, kavárna a kosmetický salon, který zajistí velké množství návštěvníků. Masážní salón se bude nacházet v místnosti s rozlohou 50 m 2. Přibližně je tato místnost nutná pro vybavení a personál. Je plánováno umístit dvě masážní místnosti, přijímací pokoj a koupelnu. Zbytek rubtschan často neorganizovaný a zbytečný. Po otevření masážního salonu budeme schopni nejen zajistit zdravý odpočinek obyvatel, ale také zlepšit stav člověka jako celku. V Rubštšovku existuje několik institucí, které poskytují podobné služby, ale pro tyto instituce není masáž hlavní činností. Náš salon se bude zabývat poskytováním masérských služeb.

3 Cíle projektu: - podpora zdravého životního stylu; - poskytování zdravotních služeb obyvatelstvu; - profylaxe artritidy, radikulitidy, osteochondrózy atd.; - provádění zvláštních typů masáží (pro těhotné, zdravotně postižené, děti atd.) - zlepšení duchovního a fyzického stavu člověka;

4 Mechanismus implementace projektu 1. Vývoj dokumentace, vývoj projektů. 2 Registrace ve federální daňové službě jako individuální podnikatel. 3. Provedení dokumentů za účelem získání úvěru od banky za realizaci projektu. 4. Uzavření pronájmu prostor.

5 5. K získání licence musí žadatel poslat licenci nebo předložit k licenčnímu orgánu žádosti o licence, která specifikuje typy prací (služeb) na seznamu v příloze k tomuto nařízení a dokumenty (kopie), uvedeném v odstavci 1 článku 9 spolkového zákona „On licencí určité typy činností“ 6.On pracovníci opravovat masážní salón (tým 4 pracovníků pro stavebnictví, malování, instalatérské práce). 7. Provádění oprav. 8. Kontrola vnitřního prostoru vládní autority zdravotní a epidemiologický dohled s vydáním písemného stanoviska k hygienickém stavu kabiny.

6 až 9. Prezentace jednotka GIFT MOE Ruska pro Altaj hrana objektu diagram ukazující hlavní technické vlastnosti (délka, šířka, plocha, kapacita). Získání povolení podepsaného oprávněným úředníkem divizí GIMS ministerstva pro mimořádná opatření Ruska na území Altai. 10. Nákup vybavení (stoly, židle, zrcadla, stoly, dřezy, pračka, WC, pohovka, gauč). 11. Přijímání zaměstnanců za organizaci práce salónu (2 maséři, správci, technický personál) Získané peníze: a) rozvíjet podnikání. b) platit splátky a nájemné. c) platit za práci pronajatých pracovníků.

7 Návrh schématu masážního salonu.

9 Odhadované náklady Celkem, 47 RUR SLIDE VELMI JEMNÝ FONT

10 Plat správce je 6330 * 1,1 * 1,3 = 9051,9 rublů. (na částečný úvazek na 0,1 sazby - čistší) Průměrný plat. za poskytování zdravotnických služeb je 13471,9 rublů. Saldo masérů (2 osoby) 13471,9 * 2 * 1,3 = 35026,94 rublů. v měsících. Celkové náklady na mzdy zaměstnanců za měsíc 44078,84 rublů. plat zaměstnance pro opravy :. 4 osoby * 1,3 = 11025.5 57332,6 Pronájem prostor je 50 * 350 = 17500 rublů. v měsících. Celkem: 31 rublů. Výpočet platů zaměstnanců.

11. Podle předloženého výpočtu - odhadované náklady přesahují výnosy, a tím realizovat podnikatelský záměr, je vhodné vzít si půjčku na dobu delší než jeden rok. VTB Bank poskytuje úvěry na podnikání. Úvěrové podmínky - po dobu 0,5 roku je sazba 17%. Vybíráme "investice" úvěru. Náklady v prvním roce realizace budou - RUB. Platby za půjčku za měsíc rub. Příjem, který zbývá po splacení půjčky. Daňové platby budou provedeny podle zjednodušeného daňového systému. STS je zvláštní daňový režim, jehož cílem je snížení daňového zatížení malých podniků a středních podniků, jakož i snadnost a zjednodušení daňové evidence a účetnictví. Výpočtu jednotné daně z příjmů Základ daně po odečtení nákladů za sledované období je dán základ daně = množství pojistných příjmů částek jsou náklady v průběhu vykazovaného období. Pokud je základem daně (položka 1)> 0, počáteční částka daně = základ daně (položka 1) x 15% (nebo preferenční sazba). Pokud je základem daně (položka 1) 0, počáteční částka daně = základ daně (položka 1) x 15% (nebo preferenční sazba). Pokud daňový základ (položka 1)

12 Vytvoření masážního salonu ve městě Rubtsovsk je velmi důležité pro zlepšení zdraví obyvatel. Včetně: - bolesti, zklidnění a relaxaci tkáně pohybového aparátu - ke snížení svalového napětí a snižuje únavu fyzickou a psychickou - ke stimulaci svalů a pohybového aparátu, - zlepšit cirkulaci krve a lymfy a metabolismu v tkáně, - zlepšit funkci potu a mazových žláz, dilatovat kožní cévy.

Připravený obchodní plán pro masážní salon

1. SOUHRN PROJEKTU

Účelem projektu je uspořádat masérský salon v Jekatěrinburgu. Salon je zaměřen na poskytování masérských služeb klasického zdokonalovacího typu. Taková masáž je indikována pro uvolnění svalového napětí, posilování zdraví obecně, zbavování ospalosti, apatie; stimuluje kardiovaskulární systém, metabolismus; aktivuje fyzickou a duševní činnost. Tento typ masáže nemá žádné kontraindikace pro věk a velmi úzký seznam kontraindikací ze zdravotních důvodů. Cenový segment - střední; Salon je orientován na nejširší publikum.

Investiční náklady směřují k vybavení prostor, nákupu potřebného vybavení, licencování činnosti a také k vytvoření fondu pracovního kapitálu před tím, než podnik vstoupí do doby návratnosti. Objem investičních nákladů - 676 ​​tisíc rublů. Doba návratnosti - 4 měsíce. Hlavní ukazatele účinnosti projektu jsou uvedeny v tabulce. 1.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Index ziskovosti (PI)

2. POPIS SPOLEČNOSTI A PRŮMYSL

Masáž se týká zdravotnických služeb. Trh se zdravotními službami je neoddělitelně spojen s makroekonomickými ukazateli (tabulka 2). Odborníci zaznamenávají stabilní růst tohoto sektoru ekonomiky - a to jak placených zdravotnických služeb, tak trhu jako celku kvůli placené segmentu (obr. 1).

Tabulka 2. Hlavní makroekonomické ukazatele v Rusku

Obyvatelstvo, miliony lidí

Počet ekonomicky aktivních obyvatel, mil.

Reálný HDP, biliony. rublů.

Reálný disponibilní peněžní příjem obyvatelstva,% předchozího roku


Obrázek 1. Dynamika trhu zdravotnických služeb v Rusku, 2011-2017, miliard rublů.

Obrázek 2. Dynamika struktury trhu placených služeb v Rusku, 2005-2015,%

Jak je patrné z výše uvedených údajů, segment placených služeb neustále roste; snížil podíl „stínové“ segmentu, který, podle odborníků (RBC výzkum) v důsledku dopadů krize v roce 2008, v důsledku kterých lidé stávají racionálnější a smysluplný způsob, jak utrácet peníze vydělané.

Mezi hlavní trendy trhu placených zdravotnických služeb patří:

soutěž soukromých klinik s placenými odděleními veřejných zdravotnických zařízení

nízký stupeň konsolidace trhu - podíl velkých podniků je 9% z celkového počtu

zvýšení podílu segmentu kvůli špatné kvalitě bezplatné služby ve veřejných institucích prostřednictvím povinného zdravotního pojištění

v segmentu VHI je více než 80% účtováno pojištěním firem

V blízké budoucnosti odborníci učiní následující prognózy:

pokles fyzického objemu segmentu o 16% (do roku 2017)

částečný růst v peněžním vyjádření

odliv klientů do segmentů OMI a stínové medicíny kvůli nižší solventnosti populace

Obrázek 3. Popularita zdravotnických služeb v Rusku byla využita% z celkového počtu respondentů

Jak je zřejmé z obr. 3, masáž je poměrně populární lékařskou službou, kterou používá zhruba 17% obyvatelstva.

Podnik se nachází v Jekaterinburgu, což je administrativní centrum Uralské federální čtvrti a Sverdlovského kraje. Ekaterinburg je největším administrativním, kulturním a vědecko-vzdělávacím centrem Uralského kraje, jedním z největších hospodářských center světa. Je zařazen do seznamu 600 největších měst na světě, které produkují 60% světového HDP. Počet obyvatel města je 1,44 milionu lidí. Proto je skutečný objem trhu pro projekt 1,44 * 16,9% = 0,24 milionu lidí.

Projekt zajišťuje vytvoření podniku od začátku a nábor týmu specialistů.

3. POPIS ZBOŽÍ A SLUŽEB

Společnost poskytuje služby v oblasti wellness wellness masáže ve městě Jekatěrinburg. Obecná wellness masáž je indikována pro zmírnění svalového napětí, posilování zdraví obecně, zbavování ospalosti a inhibice. Masáž stimuluje kardiovaskulární systém, aktivuje metabolismus, duševní a fyzickou aktivitu. Masáž se doporučuje pro:

poruchy v práci nervového systému

zotavení po úrazech a chirurgických zákrocích

hyper- a hapotonových svalů

chronické bolesti hlavy

bolestivé pocity na zádech a krku (osteochondróza a další nemoci)

Nabídky franšíz a dodavatelů

Během postupu se specialisté dotýká všech oblastí těla kromě hlavy: nohy, hýždě, zad a krk, paže, hrudník, břicho. Náraz vzniká různými způsoby: hladením, třením, hnětením, vibracemi.

Procedury pro masáž zlepšující zdraví nemají žádné věkové hranice; existuje malý seznam omezení ze zdravotních důvodů:

přítomnost zánětlivých procesů v akutní fázi

horečka, horečka

onemocnění krve, tendence ke krvácení

alergické, mentální, respirační onemocnění

nádory různých genesis

Standardní postup trvá 45 minut. Setkání se koná ve speciálně připravené místnosti na pohodlném masážním stole. Na výkon procedur mohou provádět pouze kvalifikovaní odborníci s certifikáty profesionálního maséra.

Náklady na zasedání jsou 1500 rublů. Současně působí čtyři masážní stoly.

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ

Cílová skupina - muži a ženy ve věku od 5 do - 60 let, středními příjmy. Zároveň se výskyt chorob (indikace pro masáž) není povinné, protože navštěvuje masáží mohou zákazníci bez lékařského předpisu, samy o sobě, včetně za účelem relaxace.

Jako jeden z kanálů pro podporu služeb projektu je však využita motivace terapeutů, neurologů a dalších pracovníků ve státních zdravotnických zařízeních v Jekatěrinburgu. S příslušnými indikátory doporučují lékaři motivovaní lékaři služby a poskytnou pacientovi vizitku s podrobnostmi o kontaktu s salonem.

Kapacita trhu lze odhadnout na 240 tisíc lidí. nebo při relativní ceně 1 500 rublů. a plánované zatížení 80% z maximální možné, - 288 milionů rublů. za rok (za předpokladu, že potenciální klient provádí masáž nejméně jednou za rok).

Umístění salonu je pro úspěch projektu velmi důležité. Při výběru místa byla zohledněna dostupnost pro potenciální zákazníky, a to jak osobním automobilem, tak i veřejnou dopravou, pohodlím parkování a snadným vyhledáváním. Na území Státního diagnostického centra byla vybrána místnost o rozloze 40 m2. Centrum má vlastní parkoviště, stejně jako zastávky veřejné dopravy v bezprostřední blízkosti.

Důležitým faktorem úspěchu je také vysoká kvalifikace pracovníků projektu. Při výběru personálu je třeba věnovat zvláštní pozornost dostupnosti osvědčení o ukončení výcviku, jakož i zkušenosti maséra po dobu nejméně tří let; je žádoucí mít kladná doporučení.

Navíc jsou pro propagaci propagovány webové stránky společnosti a skupina v sociálních sítích. Relevantní pro propagaci projektu lze považovat za takové sociální sítě jako: vk.com, ok.ru, Instagram. Skupiny obsahují zajímavý a užitečný obsah, stejně jako soutěže s cenami. Sociální sítě navíc slouží k získávání zpětné vazby od zákazníků salonu.

Podle wordstat.yandex.ru, za poslední měsíc na požádání „masírovat Jekatěrinburg“ bylo 17,625 dojmy, což svědčí o vysoké poptávky po službách (obr. 4).

Obrázek 4. Vyhledávací dotazy Yandex «masáž Jekatěrinburg»

K dnešnímu dni je v Jekatěrinburgu registrováno více než 100 salonů a individuálních masérů. Navíc mnoho z nich se specializuje na určité typy masáží - tónování, anti-celulitidy a tak dále, které nejsou terapeutické. K přímým konkurentům je možné přiřadit pouze salony (namísto cvičení doma masérů), poskytování služeb při provádění masáže (léčebné). Tam je asi 20 takových salonů v Jekatěrinburgu. Náklady na schůzku se pohybují od 1200 do 1600 rublů. Současně má většina z nich řadu nevýhod: nevyhovující umístění, nízkoúrovňové prostory, staré vybavení. Navíc pouze tři z nich využívají motivaci zdravotnického personálu jako způsob podpory svých služeb. Dá se tedy dospět k závěru, že projekt je vysoce konkurenceschopný.

Poptávka po službách projektu nemá výraznou sezónnost, nicméně je možné zaznamenat určité vrcholy a poklesy po celý rok. Například, během letních prázdnin poptávka je poněkud snížena, a v novém roce svátků roste. Při tvorbě finančního plánu projektu je zohledněn faktor sezónnosti.

5. PLÁN VÝROBY

Očekává se, že projekt bude poskytovat služby v pronajatém pokoji. Předpoklad je pronajatý z obecního diagnostického centra; plocha místnosti je 40 m 2. Místnost má veškerou potřebnou komunikaci a samostatný vchod, ale vyžaduje další vybavení pro účely projektu.

Hlavním vybavením masáží jsou masážní stoly. Tabulky s vysokým komfortem evropské výroby, které mají na rozdíl od většiny používaných konkurencí řadu úprav pro pohodlí klienta.

Webové stránky jsou vytvořeny místním designovým studiem. Ona také poskytuje podporu a propagaci s pomocí kontextové reklamy ve vyhledávačích. Skupiny v sociálních sítích vytváří a udržuje iniciátor projektu.

Nahrávání pro masáže se provádí telefonicky nebo prostřednictvím webové stránky salonu. Deník je veden správcem salonu.

6. ORGANIZAČNÍ PLÁN

Projekt není časově omezen. Plánovací horizont je pět let. Rozhodnutí o další práci nebo likvidaci projektu provádí iniciátor projektu na základě analýzy situace na trhu a ekonomické konjunktury.

Proces implementace projektu lze podmíněně rozdělit na dvě hlavní etapy - přípravné a provozní. Délka přípravné fáze je jeden měsíc. Během této doby probíhá příprava prostor, nákup zařízení, vývoj internetových stránek a jejich propagace, jakož i licencování salonu. Poté začíná etapa operační činnosti.

Podnikatelský plán masážního salonu

Podnikatelský plán pro otevření masážního salonu ve vilové čtvrti města s populací 1,3 milionu obyvatel.

Účelem našeho projektu je uspořádání masážního salonu (thajské masáže), který poskytuje jedinečné a kvalitní služby obyvatelům našeho města. V současné době existuje mnoho otevřených masážních salonů, ale existuje jen velmi málo hodnotných organizací. Prováděli jsme výzkum, během kterého bylo jasné, že lidé jsou ochotni zaplatit 2000-3000 rublů za sezení, pokud jen masáž byla vysoce kvalitní, zdravá a prospěšná tělu.

Podrobný plán otevření masážního salonu

Podle plánu zahájení podnikání předcházejí následující kroky:

 1. Analýza investičních vyhlídek, hodnocení rizik;
 2. Hledání zdrojů financování projektů;
 3. Předběžné hledání vysoce kvalifikovaných masérů;
 4. Vyhledání výhodného a výhodného umístění salonu;
 5. Registrace podnikání, uzavření pronájmu prostor;
 6. Drobné opravy a návrhy prostor;
 7. Nabytí masážního zařízení;
 8. Umístění zaměstnanců;
 9. Aktivní reklamní služby a otevření salonu.

Kolik peněz potřebujete k otevření masážního salonu

Podle předběžných výpočtů bude otevření masážního salonu vyžadovat investování asi 1 180 000 rublů:

 • Oprava a návrh prostor (v ofsetu) - 300 000 rublů.
 • Nákup zařízení a nábytku - 500 000 rublů.
 • Spotřební materiál - 30 000 rub.
 • Rozpočet na reklamu - 100 000 rublů.
 • Registrace podniků a další organizační výdaje - 50 000 rublů.
 • Rezervní fond - 200 000 rublů.

Popis výrobků a služeb

Zvláštností našeho salonu bude dostupnost velkého počtu populárních SPA programů. Seznam služeb bude obsahovat:

 • Tradiční thajská masáž;
 • Tradiční balijská masáž;
 • Hluboké uvolnění;
 • Oprava postavy;
 • Romantické programy - SPA pro dva;
 • Programy proti stárnutí a proti stresu;
 • Balení a talasoterapie;
 • Výkonové masáže;
 • Péče o obličej;
 • Masáž nohou.

Náklady na masáž závisí na délce trvání relace (15, 30, 60 a více minut) a času služby. O víkendech bude cena vyšší. Thajská a balijská masáž stojí v průměru 2500 rublů za hodinu zasedání, masáže nohou - od 2000 rublů. za hodinu (1300 rublů za 30 minut). Oprava postava bude stát klient 3000 - 5000 rublů za hodinu. Omlazující program bude stát za hodinu 2 000 až 7 000 rublů.
Podle předběžných výpočtů plánu podnikání bude průměrná kontrola našeho salonu 1500 rublů na osobu. Průměrná návštěvnost za den je 15 osob. Potenciální příjmy tak budou činit 22 500 rublů. za den a 675 000 rublů. za měsíc. Ve skutečnosti se jedná o průměrnou roční míru, stejně jako v sezóně (jaro a podzim), výnosy mohou být mnohem vyšší, zatímco v nesezonním období (v létě, v zimě) budou příjmy nižší.

Výrobní plán

Pro ubytování masážního salonu se plánuje pronajmout pokoj o rozloze 82 m2. m v prvním patře víceúcelového obytného domu. Pokoj se nachází v rezidenční čtvrti města, v oblasti elitních nových budov. Nájemné bude 49,200 rublů. za měsíc.

Podle norem SES by každý návštěvník masážního salonu měl mít alespoň 8 metrů čtverečních. m, v místnosti musí být instalováno přívodní a odsávací větrání a úroveň osvětlení by neměla být menší než 120-150 luxů. Tyto požadavky budou splněny v plném rozsahu. Místnost bude rozdělena do několika místností:

 • Obývací pokoj - čekárna a odpočinek pro návštěvníky;
 • Koupelna a WC;
 • Tři masážní místnosti (12 m2);
 • Pracovní místnost;
 • Recepční místnost pro návštěvníky (recepce).

Jaké vybavení si můžete vybrat pro masážní salon

Ze zařízení bude možné zakoupit masážní lehátka kontakt s podšívkou z pěnové gumy, kulaté rohlíky, stoly a židle pro speciální masáže, skříňky (pro ukládání ručníků, prostěradel, župany a masážní příslušenství). V obývacím pokoji bude k dispozici měkká kožená pohovka, konferenční stolek, plazmová televize a masážní židle s mincí a bankovním přijímačem. Některé finanční prostředky budou vynaloženy na nákup speciálních olejů, ručníků, plechů a jiných spotřebních materiálů. Celkově se v této fázi utratí 400 až 500 tisíc rublů.

Nábor zaměstnanců

Některé potíže mohou nastat při hledání personálu. V našem městě je velmi málo dobrých mistrů thajské masáže. Nejlepší maséři jsou zástupci Thajska a Bali. Budeme přitahovat velitele kvůli vysokému platu. Plat mistra bude 50% nákladů na zasedání. V průměru náš klient získá od klienta 1000 rublů.

Pro nás bude důležité získat od mistra vysokou kvalifikaci. Koneckonců, cena za služby v našem salonu není daleko levná, takže úroveň velitele by měla být vhodná. Nejméně dvakrát do roka (a ještě častěji), naši mistři budou zasláni do obnovovacích kurzů.
Vedle masérů budeme muset zaměstnávat dva správce, kteří budou pracovat v směnovém plánu 2/2. Mzdový fond bude 34 tisíc rublů měsíčně. Úklidové služby a účetní jsou plánovány na základě smlouvy o outsourcingu (12 000 rublů měsíčně).

Jaký kód OKVED by měl být uveden při registraci masážního salonu

Jako organizační forma bude registrováno řádné individuální podnikání. Jako kódy OKVED bude uvedeno: kód 93.02 - "poskytování služeb pro kadeřnictví a kosmetické salony", kód 93.04 - "sportovní a rekreační aktivity".

Jaký daňový systém si vyberete pro masážní salon

Optimální systém zdanění thajského masážního salonu je USN, což představuje 6% příjmů.

Marketingový plán

Zvláštní pozornost bude věnována způsobům podpory masérských služeb. Thajská masáž - poměrně populární směr, známý mnoha lidem (alespoň o tom slyšeli). Je pouze nutné informovat o našem salonu maximální počet potenciálních zákazníků. A už můžete získat první návštěvníky.

Vynecháme všechny možné reklamní kanály: distribuci letáků na vchody domů, inzerce v novinách a specializovaných časopisů o kráse a zdraví, reklama v rozhlase, bannerová reklama. Aktivní spolupráce s místními kosmetickými salóny je naplánována. V prvních měsících po otevření se budou konat akce a masáž bude nabízena za snížené ceny. Také plánujeme provést výkresy osvědčení o bezplatném navštívení našeho salonu (na speciálních stránkách - kupóny).

Dobrým nástrojem pro přilákání návštěvníků do velkých měst je internet. Takže podle statistiky vyhledávače Yandex se hledá výraz "masážní salon Jekaterinburg" více než 2800 krát za měsíc (a to je ještě v hlavní sezóně):

Vytvořením vlastních webových stránek a umístěním kontextové reklamy lze prostřednictvím vyhledávacího systému přilákat až 10 až 15 zákazníků denně. Náklady na otevření své vlastní vizitky je asi 50 tisíc rublů. Měsíční náklady na kontextovou reklamu (Yandex-direct) budou 10-15 tisíc rublů.

Finanční plán

Podívejme se nyní na výpočet hlavních ukazatelů ekonomické efektivnosti projektu.
Pravidelné měsíční výdaje:

 • Pronájem prostor - 49 200 rublů.
 • Platové a pojistné odpočty pro správce - 44 200 rublů.
 • Reklama (včetně venkovní reklamy, kontextová reklama na internetu) - 25 000 rublů.
 • Pomůcky - 10 000 rublů.
 • Outsourcing (účetnictví a čištění) - 12 000 rub.
 • Ostatní výdaje - 15 000 rub.

Celkem - 155 400 rublů.

Struktura fixních nákladů je následující:

Proměnné: platby za práci masérů. Bude to 50% příjmů salonu nebo 337 500 rublů měsíčně.
Výpočet hrubého a čistého zisku je uveden v tabulce - předpověď příjmů a výdajů masážního salonu:

Kolik můžete získat tím, že otevřete masážní salon

Čistý zisk organizace bude 154 785 rublů. za měsíc. Ziskovost masážního salonu činí 31%. Náhrada počátečních investic do těchto výpočtů nastane za 8 měsíců. Skutečná návratnost může být o 5 až 6 měsíců delší, protože organizace stále potřebují získat publikum pravidelných zákazníků a dosahovat plánovaných výnosových cílů.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření masážního salonu

Balíček dokumentů potřebných k otevření salonu bude zahrnovat:

 • závěry od Rospotrebnadzor a Gospozhnadzor;
 • smlouvy o dezinfekci, deratizace, dezinsekce,
 • smlouvy o údržbě a čištění bazénů a kanalizací;
 • smlouvy o praní prádla;
 • účetní dokumentace:
 • dokumenty o kvalifikaci pracovníků.

Potřebuji povolení k otevření masážního salonu

Licence na činnost masážního salonu musí být získána pouze v případě, že do služeb je zahrnuta manuální terapie nebo lékařská masáž. Pokud služba zahrnuje pouze thajské, relaxační nebo podobné typy masáží, nebude licence vyžadována.

Ale musíte věnovat pozornost ještě jednomu detailu. Pokud pozvete zahraniční občany na práci, musí být zaregistrováni, jinak byste mohli mít problémy.

Lázeňské obchodní technologie

Při vytváření lázeňské firmy je třeba vzít v úvahu nejnovější technologie, které jsou přizpůsobeny modernímu zákazníkovi a splňují oficiální požadavky. Proto se v našem masážním salonu pokusíme využívat nové technologie, které jsou mezi zákazníky nejoblíbenější. To může zahrnovat:

 • přípravné postupy;
 • různé druhy masáží;
 • hydroterapie a thalassoterapie;
 • tepelné postupy;
 • balení;
 • aroma, kameny a chromoterapie.

Vzhledem k tomu, že mnoho procedur SPA může vytvořit určité napětí na těle, bude nutné správně sestavit balík SPA, který můžeme klientovi nabídnout.

Podnikatelský plán pro masážní salón s výpočty - jak otevřít masážní salon

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem je 352 500 rublů.
 • Čistý zisk činí 60 180 rublů.
 • Počáteční náklady - 672 900 rublů.
 • Období návratnosti je přibližně 1 rok.

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku budeme mluvit o tomto druhu podnikání, jako je masážní salon / kancelář a pokusit se napsat podrobný obchodní plán pro masážní salon s výpočty. Doporučujeme také číst rozhovor o masáži se současným podnikatelem.

Analýza trhu

V Rusku dnes velmi aktivně využívají kosmetické služby. Zpravidla se o tuto oblast zajímají ženy. Jednou z nejoblíbenějších nabídek je masáž. Lze jej rozdělit na 2 typy:

První je zodpovědná za estetickou složku, druhá pomáhá v boji s různými onemocněními, onemocněními.

Muži využívají masážní služby méně často.

Převážná většina návštěvníků jsou ženy (více než 70%). Jedná se buď o bohaté dámy, které dávají přednost kosmetickým typům masáží (proti celulitidě, utahování a dalším), nebo u žen, které mají určité nemoci, jejichž léčba potřebuje masáž.

Nesmíme zapomínat, že pro zasedání terapeutické masáže musí mít mistr příslušnou kvalifikaci.

Kosmetická masáž pro muže je extrémně vzácná, obvykle jsou to bohatí a silní lidé, kteří sledují svůj vzhled a chtějí se vrátit k normálu.

Masáž je služba vytvořená na ruském trhu. Takže přemýšlejte o některých nových technikách nebude úspěšné. Důležitým faktorem bude dostupnost licencí a certifikátů od maséra. Ideální volba - nábor osob s běžnými zákazníky.

Pokud analyzujete konkurenty, největší nepříjemnosti přinesou velké kosmetologické centrum známé ve městě, stejně jako ti, kteří s reklamou aktivně propagují salon. Střediska zdravotní péče se stanou také vážným konkurentem na trhu.

Je důležité poznamenat, že konkurenční boj hlavních hráčů na trhu není zaměřen na vytlačování konkurentů, ale na zachování vlastních pozic. Jednoduše řečeno, každý má zájem poskytovat vlastní zákaznickou základnu.

Chcete-li se stát konkurenčním masážním salonem, bude nutné nabídnout dostupné ceny služeb (nejlépe na úrovni s průměrným, avšak v prvních fázích nižší). Zvláštní pozornost bude také věnována reklamě.

Pozitivním aspektem je standardizace souvisejících produktů, které lze snadno získat.

Práce masážního salonu tak bude zaměřena především na získávání žen a mužů ve věku 20-40 let.

Než začnete pracovat na konkrétním projektu, měli byste studovat trh s masážními službami, analyzovat ceny. Vlastní hodnota by měla být stanovena na základě poptávky a průměrné konkurenční ceny.

SWOT analýza

Má profesionálního maséra, který má bohaté zkušenosti a vlastní klientskou základnu.

Používání špičkových technologií, stejně jako dobře známých účinných technik, v poptávce.

Poskytování vysoce kvalitních služeb.

Nízká úroveň počátečních a následných nákladů.

Volný vstup na trh masáží.

Individuální práce s každým klientem.

Naléhavost a relevantnost nabízených služeb.

Vysoká úroveň hospodářské soutěže.

Poměrně složitý proces určování kvalifikace zaměstnance, který je zaměstnán.

Dlouho a časově náročný proces hledání správného personálu.

Nulová obchodní pověst (o masážním salonu nikdo neslyšel, neví o kvalitě poskytovaných služeb).

Práce s loajálními zákazníky, přilákání je k pokračující spolupráci.

Výhodná poloha masážního salonu.

Je snadné navázat kontakty s dodavateli vysoce kvalitního vybavení a potřebných prostředků.

Další expanze, otevření nových bodů, poskytování dalších služeb.

Růst příjmů, zisk.

Využívání outsourcingu jakýchkoli služeb, které následně sníží náklady na náklady.

Vysoké ukazatele možných rizik.

Neplatné hodnocení vlastních schopností.

Posouzení příležitostí

Pracovní masážní salon bude denně. Provozní režim bude následující:

Proto se pro práci bude vyžadovat alespoň dva kvalifikovaní odborníci.

Sezónnost nijak zvlášť neovlivňuje práci centra. Tok se zvyšuje, obvykle v období před a po prázdninách. V této době lidé rádi dávají dárkové certifikáty, dávají se do pořádku.

Další rozvoj je možný díky zavedení dodatečných služeb, nových kanceláří a rozšíření.

Organizační a právní otázky:

 1. Prvním krokem je určení OPF. Můžete si vybrat svou volbu LLC nebo IP. Druhá možnost je vhodnější, protože bude jednodušší, daňový režim je velmi loajální současně. Kromě toho IP zahrnuje práci s jednotlivci, což odpovídá poskytovaným službám. Kód OKVED při otevření masážního salonu bude ve většině případů 93.04 - fyzická kultura a rekreace.
 2. Získání příslušného povolení od požární služby a SES, která umožňuje provoz prostor.
 3. Získání licencí na lékařskou masáž, neboť tato činnost je jednou z lékařských služeb. Příslušné dokumenty musí být předloženy společnosti Roszdravnadzor.
 4. Stojí za výběr UTII nebo USN. V případě USN se daně platí buď z příjmu (6%), nebo z rozdílu mezi příjmy a výdaji (15%).
 5. Doporučujeme také přijímat platby od vašich zákazníků na bankovních kartách. Chcete-li to provést, musíte otevřít bankovní účet. Mimochodem, jsme napsali článek o tom, ve které bance otevřete zúčtovací účet.

Několik dalších doporučení:

 • Pro každou masérku by měla být přidělena nejméně 8 m 2. Pokud s klientem pracují dva mistři, je nutné mít skříň o ploše nejméně 12 m 2.
 • Optimální velikost masážní skříně bude 70 m 2, pokud 2 masérky budou pracovat současně. Na území masážního salonu je třeba mít koupelnu, koupelnu, 2 masáže, recepční místnost. Je lepší, pokud má každá kancelář vlastní koupelnu a koupelnu.
 • K pronájmu je lepší si zvolit obchodní prostor najednou. Může to být například byt. Můžete také uzavřít dohodu s fitness centrem, který nemá vlastní masážní místnost. V takovém případě bude přepočet prostor levnější.
 • Snažte se kontaktovat zaměstnaneckou službu, případně podpoří vaši organizaci jako malou firmu. Chcete-li to provést, musíte poskytnout podrobný obchodní plán projektu.

Popis služby

Zpočátku návštěvníci budou moci využívat následující služby:

 • celková masáž těla;
 • masáž oddělených zón;
 • anticelulitidní masáž.

Nahrávání se provádí telefonicky prostřednictvím administrátora nebo na webu (skupině) organizace. V ideálním případě, pokud zákazníci stránek mohou opustit on-line žádost nebo provést rezervaci na určitý čas.

V budoucnu se plánuje otevřít několik dalších bodů. Tato masážní místnost může být rozšířena na maximálně 5 specialistů. Není vhodné najmout více na jeden bod a návratnost služby se sníží.

Při práci s klientem řešitel řeší určité problémy, splňuje požadavky návštěvníka. Individuální přístup je aplikován na každý z nich.

Je velmi důležité používat kvalitní oleje, které nepoškodí zejména tělo a kůži. Musí být certifikovány výrobky od spolehlivého dodavatele.

Chcete-li zvýšit poptávku a důvěru zákazníků k náboru, potřebujete kvalifikované a zkušené profesionály. Pokud nemůžete profesionálně hodnotit profesionalitu, můžete se poradit s administrací těch organizací, kde žadatel pracoval na pozici.

Marketingový plán

Zpočátku by cena měla být nižší než průměr v tomto segmentu trhu. To přiláká více zákazníků. Zároveň by měla být kvalita na úrovni. Cena můžete měnit v závislosti na solventnosti klienta, který uplatnil.

Strategie propagace:

Hlavním prostředkem propagace bude samozřejmě reklama. Může obsahovat následující odrůdy:

 • Vývěsní štítek organizace. Je také velmi důležité přijít se zajímavým a nezapomenutelným jménem.
 • "Sarafánské rádio." Jedná se o nejefektivnější reklamu, i když je zdarma. Je založen na informování potenciálních zákazníků prostřednictvím svých známých, příbuzných. Nevýhodou je, že to nemůže být kontrolováno správou organizace. Chcete-li stimulovat, můžete použít slevové programy, například: "Přiveďte kamaráda a získejte zdarma masáž."
 • Letáky (rozdělené vedle samotného salonu, které se rozkládají na poštovních schránkách v oblasti).
 • Propagace na internetu, včetně kontextové reklamy.
 • Tvorba vlastních stránek, skupin, jejich reklamy.
 • Informace v médiích. Tento typ inzerce nemá mít rádi. Tato nákladná metoda zpravidla nedává velký počet odpovědí. Můžete například omezit umístění reklamy v novinách.

Stojí za to rozvíjet systém slevových karet, slevy, datované například na některé dovolené. Vynikajícím kurzem bude vytvoření dárkových certifikátů.