Jak otevřít letní kavárnu

Otevření nápadu pro letní kavárny. Jak otevřít kavárnu s minimálními investicemi.

S nástupem teplých jarních dnů se na ulicích města začínají objevovat letní kavárny, stolky s jasnými deštníky, jako jsou houby po dešti se objevují ve všech útulných místech. Není překvapivé, protože v těchto kavárnách je hlavním produktem prodávaným v letním zahřátí návrh piva a kvasu a jejich přírůstek je od 100%.

Ale, stejně jako každý obchod, mají letní kavárny své výhody a nevýhody. Hlavní výhodou těchto zařízení je jejich vysoká popularita, v horkém počasí se počet lidí, kteří chtějí vypít studené pivo na volném prostranství, několikrát zvyšuje. Zisky takové kavárny tedy přinášejí velmi dobré.

Hlavní nevýhodou takové instituce bude určitě její sezónnost, může fungovat plně od května do září a v deštivém počasí počet návštěvníků prudce klesá.

A přesto při otevření letní kavárny můžete vydělat peníze s minimálními investicemi do tohoto podnikání.

Jak otevřít letní kavárnu s minimálními investicemi.

Hlavním klíčem k úspěšnému obchodování točeného piva bude vysílání kavárnu v přeplněném místě, bude to vyhovovat: parky, pláže, parky, dětská hřiště v blízkosti nákupních center, prakticky každý výherní místo.

Minimální sada nábytku a vybavení pro otevření letní kavárny:

 • Sady stolů se židlemi (může být plastové).
 • Deštníky ze slunce nebo stanu (nejlépe deštníky, protože jsou ve stanu propuštěny).
 • Barový pult s vybavením pro pivo a kvasovou výplň.
 • Showcase pro předkrmy pro pivo.
 • Chladnička pro nealkoholické nápoje.
 • Kávovar.

Sada vybavení může být více, ale považujeme letní kavárnu za podnik s minimálními investicemi. Většinu těchto zařízení nelze koupit, je mnohem výhodnější, aby si je mohli zdarma užívat v každé společnosti vyrábějící pivo. Deštníky, stoly a židle s logem pivovaru, stejně jako vybavení pro lahvování piva, vám poskytneme zdarma k pronájmu. Jedinou podmínkou je obchodování pouze s pivem této společnosti, nealkoholické nápoje, jako je cola, mohou být volně prodány, poskytne vám také bezplatná půjčovna dodavatele nealkoholických nápojů.

Jak otevřít letní kavárnu: dokumenty.

Dokumenty musí být připraveny předem, pro které je třeba požádat místní správní obvod, ale předtím budete potřebovat potřebné informace.

 1. Místo instalace letní kavárny musí být nejprve koordinováno na oddělení pozemkových vztahů.
 2. Vypracováváme projekt náčrtu, který bude muset být koordinován v architektonickém oddělení, ve výboru pro zlepšení a na trhu výrobků.
 3. Dále je třeba učinit prohlášení v názvu opatření, prefekt atd. A koordinace v příslušných městských provizích.
 4. Získáme povolení v Rospotrebnadzor, Gossanepidnadzor a Gospozhnadzor.
 5. Žádost podaná okresní správě se posuzuje na základě výběrového řízení.

Hlavním problémem v kavárně pod širým nebem je sbírka certifikátů a povolení v souladu s majiteli kavárny, aby urychlila proces získávání povolení a budou muset udržet své nervy při přípravě podnikatelského plánu zahrnout další položku na finančních nákladů na získání povolení.

Také v každé letní kavárně by měla být:

 • Značka s názvem kavárny a uvedeným způsobem provozu.
 • Osvědčení o registraci z daně.
 • Seznam nabídek s cenami s podpisem a razítkem.
 • Seznam názvů nádob (způsob přípravy, složení).
 • Sanitární a epidemiologický závěr.
 • Hygienická kniha pracovníků.
 • Doklady o zboží (poskytnuté výrobcem).
 • Každý zaměstnanec musí mít osobní hygienické oblečení.
 • Kniha stížností a návrhů (očíslovaná, šitá, ověřená vlastníkem instituce).
 • WC pro návštěvníky kavárny.
 • Umyvadlo, ručník, mýdlo.
 • Koše na odpadky.
 • Sada první pomoci.
 • Hasicí přístroj.

Dočasní pracovníci v kavárně.

Zaměstnávání zaměstnanců se provádí uzavřením pracovní smlouvy pro sezónní práci, obvykle nepřesahující 6 měsíců. Je třeba mít na paměti, že sezónní pracovníci na dovolené by měli mít dovolenou na základě dvou dnů za každý měsíc nebo náhrady. Obvykle začínají podnikatelé snažit nepřijmout outsidery, lze se omezit na rodinnou smlouvu, takže náklady jsou méně a rozhoduje se o otázce nečistých pracovníků.

Ziskovost letní kavárny.

Při přípravě podnikatelského plánu pro vaši budoucí kavárnu byste měli vzít v úvahu některé zvláštnosti v práci takové instituce.

 • Kavárna je plně funkční od května do září, to znamená, že máte 5 měsíců v roce k práci.
 • Hlavní příliv návštěvníků je květen, srpen a pár týdnů začátkem září. V těchto měsících je zisk maximální.
 • Hlavní vrchol účasti ve večerních hodinách po 18:00 a před uzavřením kavárny je zpravidla až do 23:00, přibližně 5 hodin na plný úvazek všech sedadel.
 • Zvýšit ziskovost instituce může být příprava občerstvení na pivo - shashlik, smažené klobásy atd.
 • Můžete instalovat televizi ve vaší kavárně a sledovat fotbalové zápasy.
 • Přítomnost hudby v kavárně také zvyšuje účast instituce.

Příjem bude přímo záviset na:

 • Úspěšné umístění kavárny na přeplněném místě.
 • Útulná atmosféra povzbuzující ostatní návštěvníky.
 • Kvalitní služby zákazníkům.
 • Správně sestavené nabídky a odpovídající ceny.

Letní kavárna: zisk

V souvislosti s četnými žádostmi o analýzu ziskovosti letní kavárny jako druhu podnikání se věnujeme tomuto problému podrobněji.

Doba práce letní kavárny je od 1. května do konce září. V říjnu v Moskvě jsou téměř všechny letní kavárny uzavřeny kvůli špatným povětrnostním podmínkám, takže tento měsíc nelze vzít v úvahu. Takže pouze 5 měsíců aktivní práce na místě.

Nejvýnosnější měsíce jsou květen, konec srpna a začátek září. Během tohoto období se získávají hlavní peníze a na takový příliv musí být připraveni.

Načítání letní kavárny (tj. Počet návštěvníků za den) závisí nejen na umístění vaší kavárny, ale také na správné cenové politice, počtu a pohodlí tabulek, kvalitě jídla a služeb.

Zvažte, jak jsou výpočty sestaveny.

Podle statistik je vrcholem návštěvy letní kavárny večerní doba, tj. od 18 do 23 hodin. Celkový počet úspěšných stahování není delší než 5 hodin.

Průměrná kontrola je tvořena výpočtem 1 piva + 1 šišského kebabu. Celkový počet 250 rublů na osobu. Protože velmi málo lidí chodí jíst šišky kebabů samo, pak stůl přináší 500 rublů.

Návštěvníci letní kavárny sedí v průměru 1 hodinu. Zatímco šištit kebab je vařený, zatímco oni jí to... atd.

Ve standardním letním stanu (5 x 10 metrů) není k dispozici více než 8 stolů. Zde toto číslo a budeme brát na základě (ačkoli místo 30 návštěvníků na 50 metrů čtverečních je velmi obtížné).

Dále zvažujeme: 5 hodin aktivní práce, v průměru 20 osob za 1 hodinu s průměrnou kontrolou 500 rublů. Získáme 50 tisíc rublů.

Zdá se, že se to ukáže velmi dobře, zvláště když dokončíte výpočet až do konce: 50 tisíc denně se vynásobí 30 dny a vynásobí se 5 měsíci. Částka 7,5 milionu rublů je velmi povzbudivá.

Ze skutečné situace, pokud letní kavárna přináší více než 10 tisíc rublů denně (tj. Více než 300 tisíc rublů měsíčně) - pak je to lukrativní obchod. Méně než tato částka - a začne bankrot. Náklady budou srovnatelné s touto částkou (platy zaměstnanců, nákup výrobků, elektřina a nájemné atd.).

Zde je matematika pro letní kavárny. A konečně, každá letní kavárna má vlastní matematiku o nákladech a ziscích, ale o orientační bod, doufáme, že tyto výpočty vám pomohou.

Jak otevřít kavárnu a zaručit, že se nebude vyhořit. Základní myšlenka pro podnikání

Ve venkovské krizi je podnikání horečnaté. Během uplynulého roku utekl tisíce podnikatelů. To platí zejména v oblasti stravování. Dnes budeme hovořit o tom, jakým způsobem nejsou stravovací zařízení ohrožena zkázy ani v nejtěžších dobách s téměř 100% zárukou.

Jak otevřít rentabilní kavárnu - kde začít?

A začneme s brainstormingem. Představte si, že můžete předvídat tok návštěvníků vaší kavárny s vysokou přesností. Tržby můžete předvídat zítra, pozítří, týden, měsíc a dokonce i rok. Není to sen manažera, majitele podniku? V této situaci vše, co musíte udělat, je udržet kvalitu pokrmů a kontrolovat náklady. Překvapivě je velmi snadné dosáhnout takové předvídatelnosti podnikání. Prostě potřebujete poznat místa, jako v žert...

Samozřejmě, nejzachovalejší místa jsou v těsné blízkosti metra a hlavních dopravních uzlů. Ale jednak je zde vše obsazeno a za druhé, jak se říká, pronájem koní, které většina začátečníků si nemůže dovolit. Kde by měl mladý podnikatel, který chce investovat peníze do otevření potravinového místa, ale nechtěl být spojen s vysokým rizikem zkázy, jít? Pokud hledáte jednoduchý obchodní plán pro kavárnu s malými investicemi, pak jste na správném místě!

Nezapomeňte pravidlo úspěchu catering № 1. Toto pravidlo tři L - Umístění, Umístění, Umístění! Takže, kde je vedle metra stabilní vysoká schopnost cross-country? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte si položit další otázky:

 • Kde jsou všechny davy od metra?
 • Kde se soustředí?
 • Kde jíst?

A odpověď na ně bude zřejmá: všichni tito lidé jsou posíláni od rána do práce v nejbližším obchodním centru metra a jíst tam v jídelně. Vzhledem k tomu, jídelna může být, mírně řečeno, ne moc, a na nejbližší alternativu u metra na razítko pol hodiny, a ceny tam jsou vysoké, tam je skvělá příležitost pro podnikání. Jak jste již pochopili, mluvíme o kavárně v obchodním centru (a také na trhu, továrně, město-tvořící podnik - obecně o každém místě, kde mnoho lidí pracuje současně).

Takový cateringový podnik je ve skutečnosti jídelna s kavárnou, která se vyznačuje dostupností cen, příležitostí jíst rychle a levně a jednoduchou sadu pokrmů podobnou pokrmu z jídelny. Nazývá se správněji ne kavárna, ale kavárna nebo večeře, pokud je to americkým způsobem.

Typická kavárna v obchodním centru v době oběda

Kavárna v obchodním centru - hlavní výhody této firmy

Za prvé, místní jídelna může podporovat nízké ceny (ve srovnání se síťovateli jako Sbarro a KFS) na úkor pronájmu penny. To znamená, že i vy můžete získat levné místo, zpravidla obchodní centra - jen "pro". Pro ně je výhodné mít na území různé služby, což je v očích nájemníků. Podle naší malé studie o územích obchodních center se zpravidla jedná mírumilovně s jednou velkou jídelnou, 1-2 malými kavárnami a někdy s několika prodejnami pro pečení a jinými nesmysly pro odvoz.

Za druhé, můžete velmi přesně předpovědět tok zákazníků a vypočítat vše "na břehu" před první investicí.

Za třetí, nikdo neočekává bohatý interiér z kavárny v obchodním centru, na trhu nebo v továrně. Lidé se jednoduše budou bát vysokých cen a ani se tam nebude dívat, pokud investujete miliony do vybavení a dekorace. Proto, dostatek malých investic do jídelny, aby byl čistý a pohodlný.

Za čtvrté, jeden z hlavních problémů malého podnikání - majitel je vždy "šit", nemá žádné dny, pracuje každý den po dobu 12 hodin. Takováto věc neexistuje. Můžete například sloužit návštěvníkům od 11 do 17 ve všední dny a nenechte si ujít 90% toku zákazníků. Tak můžete mít vlastní podnikání a žít v normálním lidském plánu, věnovat čas rodině. To je podceňováno, ale je to velmi důležité.

Pátá, v důsledku předchozího odstavce máme příležitost pracovat samostatně zpočátku. Ačkoli kuchař, dokonce i pokladník. Nemusíte přijímat příliš mnoho zaměstnanců, což je důležité v počáteční fázi zahájení podnikání ve veřejném stravování.

Obchodní plán kavárny je příkladem s výpočty

Věstníku IQ Review vždy dodržuje starý dobrý princip: pokud obchodní plán nemůže být vysvětlen "na prstech" a napsán na ubrousek, pak to není dobré. V případě kavárny se podnikatelský plán hodí dobře na jednu z ubrousků, které budete muset koupit.

Mluvit i o přibližných nákladech na pronájem v našem případě by nebylo rozumné, protože bude všude jiné. Můžete se soustředit na maximální částku až 80 tisíc rublů měsíčně na malý pokoj v Moskvě. Zde je příklad toho, co lze najít v CICA za minutu, ale je samozřejmě lépe volat obchodní centra do adresáře a porovnávat možnosti.

Pronájem obchodních prostor v obchodním centru

Skutečná průchodnost - asi 15-20 lidí za hodinu, v první a poslední hodiny méně a od 12 do 15 obyvatel obvykle v takových institucích - pod řetězem, takže v průměru je tato hodnota získána. V rámci přípravy tohoto materiálu jsme provedli průzkumy ve dvou mini-kavárnách v různých obchodních centrech, takové množství návštěvníků za hodinu je docela realistické, ve skutečnosti je více lidí.

Průměrná kontrola - asi 200 rublů. Mnozí ušetříte, vezměte jen jedno levné jídlo a nenechte si drink. Obecně platí, že takové zákazníky jsou také potřebné, ale peníze jsou samozřejmě dány těm, kteří berou kávu, polévku a jiné maržové pozice, pro více informací v našem materiálu "Nejvýhodnější jídla ve veřejném stravování".

Vezměte pesimistickou možnost: v špičkách 15 lidí přijde do kavárny a pak jsme prakticky prázdni.

Vynásobte 4 hodiny aktivní práce pro 15 návštěvníků a 200 rublů pro průměrnou kontrolu. 12 tisíc rublů příjmů takové instituce dělá alespoň den. V realistické verzi - 2 krát více. Tímto způsobem, při průměrně pesimistické prognóze je možné počítat někde na 400 tisíc rublů zisk za měsíc, pracující pouze ve všední dny.

Odborník, s nímž jsme se dotazovali, uvedl, že s tak nízkou průměrnou kontrolou může být cena produktů přibližně 50% z prodeje. Takže máme 200 tisíc měsíčně, z nichž někde 80 budou použity na nájemné a utilit, tisíc - 5 z daní (například práce na UTII), 10 - Logistika a odstraňování výrobků, které již vypršela, 5000 - pro malé výdaje a někde sto tisíc rublů bude čistým ziskem (s nezávislou prací majitele). V praxi, vlastníci bufetech na obchodních center, jako nesmyslné se nezabývá, protože skutečné tržby stravovacích zařízeních v průchozích obchodních center může být zcela bez najímat zaměstnance 3-4 osob a mají zisk vyšší, než je tato. Obvykle pracují v těchto zařízeních primárně non-Rus a daně ze mzdy se neplatí, ale v případě, že místo je velmi dobré, to je dokonce všechny „bílé“ a s normálními mezd zaměstnanců.

Letní kavárna platí měsíc a půl

Práce letních kaváren je krátká - od května do září. Ale investice do podnikání jsou malé. Kromě toho lze považovat letní kavárny za rezervu pro seriózní podnikání - stacionární kavárnu, restauraci, klub.

Letní kavárna: Dokumenty

Sběr dokumentů pro zahájení podnikání letní kavárny začíná bezprostředně po skončení předchozí sezóny - v listopadu, protože tento proces je dlouhý a trvá měsíc. Sekvence akcí:

• zvolit a dohodnout místo pro otevření letní kavárny na pozemním oddělení okresní správy;

• vypracovat projekt kavárny;

• schválit projekt ve Výboru pro komoditní trh městské správy;

• koordinovat projekt v hlavním ředitelství pro architekturu, urbanistické plánování a regulaci pozemkových vztahů;

• koordinovat projekt ve Výboru pro zlepšení měst a ve státním inspektorátu bezpečnosti silničního provozu (v některých případech);

• Požádejte pozemní oddělení okresního úřadu o využití pozemku a žádost na vedoucího města.

Komise pod okresní správy posoudí žádost a přenést je do městské úřady, a pak koordinátor při správě musí sbírat podpisy vedoucích čtyř oddělení: předseda zemského výboru, předseda Hlavního ředitelství architektury, urbanismu a regulaci pozemkových vztahů, zástupce vedoucího města. Potom je rozkaz o přidělení pozemků a teprve pak je smlouva o pronájmu pozemků, která je vydána podnikateli v zemském výboru okresní správy.

Současně je nutné koordinovat sortiment a získat povolení k obchodování ve společnosti Rospotrebnadzor.

Je-li smlouva stále uzavřena, nájemné za pozemky se vypočítá jako sazba 5,5% ročně z katastrální hodnoty pozemku (v centrálních oblastech - 10-15 tisíc rublů / m2).

Letní kavárna: Poloha

Podle definice majitelů letních kaváren je správná poloha hlavní podmínkou pro ziskovost podniku. Hlavní kritéria - průchodnost, přítomnost rušných silnic a parkovacích míst, viditelnost. V ideálním případě jsou to stanice, přeplněné místa, místa, kde se shromažďují mladí lidé. Kavárny na centrálních ulicích se zpravidla vyplácejí lépe než instituce ve spacích oblastech.

Letní kavárna: Pokoj

Předběžný návrh kavárny se provádí s přihlédnutím k doporučením městské správy. Jedná se o vzhled, znaky, zlepšení okolí, interiér, servisní formulář, sortiment.

Designy mohou být standardní nebo na zakázku. Deštníky na jednom stole stojí od 1,5 tisíc rublů. Malá markýza 4x7 m (pro 8-10 stolů) bude stát 100 tisíc rublů. Dřevěný oplocení - 800-1200 rub. na běžném metru. Při nákupu stanu nebo pavilonu musíte mít za to, že je třeba někde uložit. Zařízení pro kavárnu bude mít prostor 25-30 metrů čtverečních. m. Vývoj individuálního designu bude stát podnikatel 15 tisíc rublů, a jeho inkarnace - 100 tisíc.

Pokud není zaručena, že v příští sezóně bude možné otevřít kavárnu, je lepší snížit náklady na minimum. Stánek lze získat zdarma od výrobců piva, džusů atd. Standardní je pavilon 5x10 m, který obsahuje deset stolů. Abyste získali stan od pivovaru, je nutné kontaktovat místní prodejce před dubnem a předložit povolení k pozemku.

Letní kavárna: Vybavení

Nejlevnějším nábytkem je plast. Snadno se čistí, sklopí, téměř neváží, ale to se rozbije. Sada čtyř křesel a stůl stojí asi 2 tisíce rublů. Nábytek na kovové bázi bude stát 5 tisíc rublů. Pro set, s měkkými sedadly - v 5,3-5,5 tisíc rublů. Proutě - ještě dražší. Bez urny také ne, ale to je další 800-1500 rublů.

Chcete-li návštěvníkům poskytnout horké jídlo, můžete dát přívěs. Komerční přívěsy "Kupava" s instalací grilu bude stát 150-300 tisíc rublů.

Minimální soubor v kavárně bez přívěsu: bar (od 3.5-5.5 tisíc rublů na jednotku délky 90 cm..), Pár chladniček se skleněnými dveřmi na pivo a nápoje (nejlevnější - „Biryusa“ za 12 tisíc rublů..), čtení ochladí vitrínu sendviče, saláty a m. p. (10 až 15.000. oděru.) stát točeného piva (30 tisíc. rub.).

Všechna výše uvedená zařízení, s výjimkou vitríny, lze pronajmout jako stan. Zmrzlina s lednicí je také připravena poskytnout dodavateli. Nezávisle si musí koupit zařízení - varnou konvici (chladič, varnou konvici) a mikrovlnnou troubu. Profesionální pece s pouzdrem z nerezové oceli stojí od 1,5 do 7 tisíc rublů. v závislosti na velikosti a funkcích. Můžete udělat bez chlazení oken a vlastních chladniček, po dohodě s dodavateli sýrařských nápojů nebo piva, o uložení sendviček za výrobky.

Pokladna je další významnou položkou výdajů. Stojí to asi 20 tisíc rublů. Dodatečné náklady - elektřina, likvidace odpadků, toaletní služba, která bude stát 7-9 tisíc rublů. měsíčně.

Podle odborníků, spustit kavárna na pět nebo šest stolů, potřebujete nejméně 50 tisíc rublů., Nezahrnuje náklady na prostory, nábytek a vybavení.

Mimochodem, můžete dnes koupit vybavení a leasing.

Letní kavárna: Zaměstnanci

Průměrný počet zaměstnanců v letní kavárně je šest. Chcete-li sloužit deset stolů, budete potřebovat nejméně dvě bezpečnostní strážce, kteří procházejí celou noc, dva barmani, dva číšníci, pracující dva dny ve dva, opatrovník a čistič toalet. Plat stráží je v průměru 400 rublů. za posun (od 21.00 do 9.00), číšníci - 5-6 tisíc rublů, barman - 6-8 tisíc rublů. Ve velkých kavárnách jsou zaměstnanci opatřeni "společenským balíčkem" - jsou krmeni a odvezeni domů.

Některá zařízení nabízejí dopravce, který nakupuje produkty. Řidič s osobním autem na částečný úvazek (před obědem) se platí od 4 000 rublů. a obnovit palivo a maziva. Ale účetní může pracovat na kusové práce. Někdy k tomu, aby se práce v kavárně sama neřídila, si vlastník najme administrátora. Plat správce je od 12 tisíc rublů.

Zaměstnávají zaměstnance, zejména na reklamách v novinách a v běžící lince.

Letní kavárna: Menu

Povinnými složkami menu letních kaváren jsou pivo, maso, nealkoholické nápoje, zmrzlina, ořechy, čipy. Je také žádoucí, aby se značka piva lišila od značky prodávaného v příštím stanu. Podle samotných majitelů kavárny by měla být druhá jídla nutně nabízena, vždy mají požadavek.

Podle odborníků průměrná letní kavárna prodává 1,5-2 tuny piva za měsíc. Dodavatelé, kteří poskytli stany a vybavení, vyžadují, aby v kavárně prodávaly pouze zboží uvedeného výrobce. Navíc by se druhy taveného a lahvového piva neměly překrývat. Totéž platí pro džusy, pláty, zmrzlinu. Porušení jsou potrestány pevně, až k odstranění stanu, - varují podnikatelé. Dodavatelé jiného zboží by měli hledat nezávisle.

Letní kavárny zpravidla zavírají v 23:00, aby se vyhnuli stížnostem obyvatel blízkých domů. V nepřetržitém zaměstnání nemá smysl, kromě víkendů a pak ne všude a ne vždy.

Letní kavárna: Návrat

Ceny v kavárně závisí na zvolené strategii: získávat z objemu nebo za náklady a služby.

V průměru je označení pro pivo 60-70%, pro nápoje - 100-150% a pro potraviny - od 200 do 450-1000%. U ostatních produktů (kromě teplých jídel) se ceny zvyšují méně. Takové drobnosti jako žvýkačka jsou prodávány s rozpětím až 30%.

Podle provozovatelů trhu by se kavárna měla vyplatit za období nebo dvě - v závislosti na tom, zda jste si pronajali zařízení nebo jste je koupili.

Efektivita práce podniku podnikatelů odhadu na turnu. Normální příjem je 10 tisíc rublů. za den. Takže kavárna přináší minimálně 30-40 tisíc rublů. zisk za měsíc, tj. 120-160 tisíc rublů. pro sezónu.

Ziskovost podniku závisí na počtu slunečních dní v sezóně. V ideálním případě by mělo začít od 30 do 35%.

Odborníci se domnívají, že letní kavárna, zejména typ "fast food na otevřeném vzduchu - to je vážná rezerva na zřízení stacionární instituce. Po jedné nebo dvou letních sezónách podnikatel s poměrně malými zdroji "vyřeší místo": posuzuje jeho přitažlivost, kontroluje docházku, strukturu poptávky, vytváří portrét potenciálního klienta. Cena chyby na začátku letní kavárny není tak vysoká jako v stacionární verzi.

Letní kavárna: Výpočty

Vstupní cena

Výpočet je určen pro kavárnu, pracující na pronajatém zařízení, bez teplých jídel, otevřených v centrální části města. Kavárna oblasti 80 metrů čtverečních. Obrat - 15 tisíc rublů. za den. 70% prodeje pochází z piva s průměrným rozpětím 70%, z prodeje 30% - u občerstvení a dalších nápojů s průměrnou známkou 50%.

Náklady na otevření kavárny:

 • Skica - 15 000 rub
 • Dokončení stanu - 100 000 r
 • Montáž a demontáž toalety - 3500 rub
 • Pokladna - 20 000 rub
 • Mikrovlnná trouba - 3000r
 • Čajová konvice - 1500r
 • Oznámení o náboru - 5250r
 • Domácnost-5000r
 • Kontejner na odpadky - 5000r

Výnosy: 450 000 rub

 • Pronájem pozemku - 3617r
 • Elektřina - 10 000 rub
 • Toaletní služba - 11210r
 • Účetní - 3000r
 • Saldo zaměstnanců - 41400р
 • Dopravník - 4000r
 • Odstranění odpadků - 560 rub
 • Celkem -73 787p
 • Nákup produktů - 275 294р

Celkové náklady - 349081р

Zisk před zdaněním - 100919r

Prahová hodnota vstupu 507 371р

Splácení - 1, 6 měsíců.

Na základě článku Natálie Baranchikové pro časopis Business Quarter

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Otevřená letní kavárna

Neexistuje žádná osoba, která by v horkých letních dnech zcela ignorovala otevřenou kavárnu! V nich můžete dokonale osvěžit pití nealkoholických nápojů a večeře na čerstvém vzduchu budou příjemné pro každého. To je důvod, proč rozhodnutí o otevření letní kavárny lze vždy považovat za úspěšné. A i kdyby poblíž existovaly podobné zařízení, ziskovost nového nebude stejně ohrožena.

Jak začíná obchod v letní kavárně?

Samozřejmě, důležitým faktorem úspěchu bude správná volba umístění instituce. Ideální možnosti:

 • živý park
 • nábřeží
 • místa v blízkosti hlavních atrakcí
 • na pláži
 • centrální pěší ulice
 • malebné venkovské oblasti

Na všech těchto místech můžete instalovat pavilon a deštníky - stany. V některých případech bude zapotřebí pouze ta druhá - pokud má kavárna stacionární pokoj s přístupem na letní verandu. Současně se stany a pavilony velmi často dostanou k podnikatelům zdarma - dávají je pivovarské společnosti výměnou za skutečnost, že jejich výrobky budou prodávány v instituci.

Před vybavením vybavení a nábytku je však nutné vydat řadu dokumentů. Chcete-li otevřít letní kavárnu, je třeba ještě před začátkem dubna:

 • zaregistrovat podnik v oblasti zdanění
 • schválit na oddělení spotřebitelského trhu obecních úřadů, což bude znamenat úspěch pro fungování instituce
 • koordinovat umístění kavárny v komisi pro drobný maloobchod
 • uzavře smlouvu o pronájmu prostor a / nebo půdy (bude následně předložena úředníkům)
 • získat povolení od sanitární stanice, která poskytne popis instituce a zkontroluje, jak bude skladovat a připravovat jídlo
 • (smlouvy s dodavateli, osvědčení o kvalitě atd.)
 • získat licence na prodej alkoholu (pokud existuje)

Všechna tato opatření musí být zahájena co nejdříve: dokumenty budou trvat několik měsíců.

Co potřebujete vědět a máte možnost dělat?

Majitel kavárny nemusí být certifikovaným kuchařem nebo dobrým manažerem, stačí se stát investorem. K tomu však musíte dodržovat řadu pravidel. Hlavním z nich je otevření letní kavárny pouze tehdy, když všichni její budoucí zaměstnanci podstoupili fyzickou prohlídku a mají na rukách lékařské knihy, které potvrzují, že se jim dobře daří. Bez těchto dokumentů instituce jednoduše "nezmešká instituci".

Dalším důležitým aspektem je připravit speciální vybavení pro práci instituce. Budete potřebovat:

 • elektrické nebo plynové pece
 • chladicí systémy
 • tepelné vitríny pro skladování horkých potravin
 • konvekční troubu a skříňku (pokud kavárna nabízí pečivo)
 • zařízení pro vytápění a chlazení potravin a nápojů
 • Grilování-grilování (pokud máte v plánu vařit šišky kebab)

Čím více zařízení, tím více pokrmů, které lze vařit s tím, a tedy optimističtější, bude odpovědí na otázku, kolik letní kavárny získává. Počet exkluzivních nabídek má výborný vliv na zisk společnosti!

A samozřejmě podnikání v letní kavárně předpokládá dobrou znalost funkcí menu. Je nutné zvolit optimální seznam potravin a nápojů pro instituci, která v budoucnu určí náklady na nákup produktů.

Finanční problém: výdaje a zisk kavárny

Celková výše investic v tomto případě může být 700 tisíc - 1 milion rublů. Tyto prostředky budou vynaloženy na:

 • nákup pavilonu a stany (pokud se nedostali zdarma) - asi 200 tisíc rublů
 • oprava prostor, pokud bude stacionární - 100 tisíc (pokud nejsou potřebné opravy, stejná částka bude vynaložena na pronájem potřebného pozemku)
 • nákup vybavení - 200-400 tisíc.
 • nákup kuchyňských potřeb - asi 10 tisíc rublů
 • nákup nábytku, záclon a dalších interiérových předmětů - 100 tisíc.
 • platba měsíčních povolení k práci od obecních úřadů - 5-7 tisíc rublů
 • nákup biotoilet (pokud není stacionární) - asi 10 tisíc rublů za 1 ks.

Chcete-li je třeba přičíst tyto náklady i na náhradu nákladů na personál (minimálně 10-15 tisíc. Rublů za 1 osobu), nákup první řadu výrobků (z 300 tis. Rublů), náklady za energie (20-30 tis. Měsíčně) reklamní instituce (od 50 tisíc rublů).

Když hovoříme o tom, jak moc kavárna získává, mohou být částky poměrně velké. Dokonce i malá kavárna pro 30-50 lidí může dát průměrnou částku šeku na úrovni 1-1,5 tisíc rublů. Za den, tedy, bude příjem z 30 tisíc za měsíc, a proto se zisk může zvýšit až na 900 tisíc.

Přibližně 150 tisíc z nich bude vynaloženo na nákup nové šarže produktů a nápojů, stejně jako může platit zaměstnanci. Také asi 100 tisíc "vytáhnout" měsíční výdaje. Tak, v rukách podnikatele zůstane 500 tisíc rublů měsíčně. To umožní zajistit návratnost nákladů již v prvních 2 měsících provozu, a čím dříve podnikatel odváží pod širým nebem kavárna, tím větší bude jeho finální zisk klesat, a to na základě toho, že se budou moci v příštím roce bez nepořádku pokračovat v pracovní místa.

Otevření letní kavárny: obchodní plán s výpočty

Pro začínající podnikatele, kteří přemýšlejí o podnikání bez významných nákladů as rychlým časem návratnosti, může být slavnostní volba otevření letní kavárny. Doba působení takové instituce je krátká - od května do září, ale i malé investice. Znalost specifik uspořádání takovéto činnosti a mít příslušný plán je již polovina úspěchu. Pokud máte takové výhody, neváhejte otevřít své podnikání a připravte se na dobrý zisk.

Jak otevřít letní kavárnu: obecné otázky

Otevření letní kavárny je nejjednodušší volbou pro vytváření podnikání v oblasti stravování, které nevyžaduje výrazné počáteční náklady ani rozsáhlé zkušenosti s podnikáním. Hlavní věcí je studium všech požadavků na umístění takových zařízení, přípravu nezbytného balíčku dokumentů včas a výběr místa s velkým tokem klienta.

Doba působení letních kaváren v Rusku je malá - od května do září, ale i tentokrát stačí nejen splatit všechny investice, ale také získat přijatelný zisk.

Ne každý podnikatel může otevřít letní kavárnu, která přinese stabilní zisk v sezóně

Dokumenty a povolení k otevření instituce

Nejtěžší etapou při organizaci letní kavárny je příprava a koordinace potřebných dokumentů. Začněte řešit tuto záležitost by měla být v listopadu, pak v květnu budete mít čas na dokončení přípravných činností a již během květnových svátků začne vydělávat peníze.

Nejprve je třeba určit formu právnické osoby a pořadí zdanění. Většina podnikatelů doporučuje zaregistrovat se jako samostatný podnikatel a v části daně zdůraznit UTII (jednorázová daň z imputovaného příjmu). Výše daně zaplacené v tomto případě bude záviset na oblasti instituce.

Zadruhé je nutné vyřešit problémy týkající se registrace samotného místa. Jako platforma je vhodné téměř jakékoliv přeplněné místo, kde je povoleno prodeje alkoholu.

Pokud pozemek patří soukromé osobě nebo společnosti, pak po dosažení dohody s majitelem je nutné uzavřít nájemní smlouvu a zahájit organizaci činnosti zařízení.

Pokud je lokalita spadající do pravomoci státních orgánů, je třeba požádat městský (obecní) výbor pro správu majetku s žádostí o pozemek. Rozhodnutí o přidělení stránky se provádí na základě soutěže.

Poté musíte provést následující:

 1. Připravte dokumenty, které charakterizují předmět obchodu (oblast, uspořádání, seznam prodaných výrobků atd.).
 2. Vydávat licence na právo na prodej alkoholických produktů.
 3. Projekt koordinujte s Výborem pro zlepšení města a Státní inspekcí bezpečnosti silničního provozu.
 4. Obdržíte příkaz k rozdělení pozemků (pokud je zařízení ve státní nebo obecní jurisdikci), na základě které budete moci uzavřít nájemní smlouvu.
 5. Získejte od společnosti Rospotrebnadzor povolení ke splnění všech požadavků na zařízení veřejného stravování.

Hlavní aspekty obchodního plánu kavárny v parku

Pro výpočet podnikatelského plánu byly použity následující předpoklady:

 • Letní kavárna se nachází v pasáži ve středně velkém městě;
 • od května do září je příznivé počasí pro plnohodnotné zákaznické služby na ulici;
 • plocha obývaná lokalitou je asi 70 metrů čtverečních. Kapacita kavárny je 50 osob.

Výběr místnosti a místa

Volba místa je zásadní otázkou. Záleží na správném umístění objektu na konci, závisí na tom, jak efektivně bude vaše podnikání fungovat. Mezi nejúspěšnější možnosti ubytování v letních kavárnách patří parky a rekreační oblasti, pěší zóny města (centrum, v blízkosti vlakových nádraží atd.).

Obecná kritéria pro výběr místa kavárny jsou:

 • průchodnost místa;
 • dostupnost parkovacích a rušných silnic;
 • nalezení objektů, které obyvatelé využívají k rekreaci.

Je možné umístit venkovní kavárna, pokud máte v úmyslu, aby se zapojily do realizace alkoholických výrobků a piva, v blízkosti školy, školky, dětské tábory, v obytných domech.

Analýza trhu a významných konkurentů

Statistiky ukazují, že navzdory negativním ekonomickým trendům lidé stále navštěvují veřejné stravovací zařízení. Podle výzkumu se cena Rusů za potraviny mimo domov v roce 2016 zvýšila o 3%. Současně došlo k tendenci některých zákazníků přejít z dražších cenových segmentů na levnější.

V teplé sezóně mnozí obyvatelé měst jsou rádi, že preferují kavárnu v přírodě. Nicméně, v případě nepříznivých povětrnostních podmínek, což není neobvyklé, že zákazník by zvolit možnost zavření objektu do Ruska - kavárnu či restauraci. Z tohoto důvodu, že hlavními konkurenty venkovních kaváren mohou myslet na jiných podobných zařízeních nacházejících se v blízkosti, a to zejména v případě, že máte jakýkoliv konkurenční výhodu před vámi, stejně jako stacionární kavárny, restaurace, snack bary, atd. D. Pokud se mohli správně rozhodnout lokalizačních kaváren a počasí podmínky většinou budou příznivé, pak konkurence nebude mít značný vliv na efektivitu vašeho podnikání.

Nenákladné kavárny a stacionární snack bary jsou hlavními konkurenty letních pouličních kaváren

Zařízení pro bodové a jiné počáteční investice

Chcete-li otevřít stravování objektu venku, budete muset koupit chladicí zařízení, mikrovlnné trouby, trouby, gril k vaření na otevřeném ohni, chlazené vitríny, barový pult, čítač pro stáčení piva, zákazníci nábytek (stoly a židle - dřevěné nebo plastové), ploty pro kavárny a deštníky nebo některé jiné baldachýny.

Obchodní myšlenka otevření letní kavárny

Jednou z obchodních nápadů podnikatelské činnosti, která slibuje začínajícím podnikatelům báječný zisk, je letní kavárna.

 • Jak začít s otevřením letní kavárny
 • Cílové publikum v letní kavárně
 • Jaké vybavení si vyberete pro letní kavárnu
 • Kolik můžete vydělat
 • Kolik peněz potřebuje k otevření letní kavárny?
 • Který OKVED by měl být zadán
 • Jaké dokumenty potřebujete k registraci letní kavárny
 • Jaký daňový systém si vyberete
 • Potřebuji povolení
 • Začátečník v podnikání při zahájení letní kavárny

Pro otevření letní kavárny bude vyžadovat poměrně malé počáteční kapitál asi o půl milionu rublů.

Jak začít s otevřením letní kavárny

Začněte organizaci letní kavárny s povolením otevření pouličního jídelního místa v kanceláři místního starostu.

Vzhledem k tomu, že pozemky, na kterých bude instituce umístěna, se považují za majetek obce, bude nutné rozhodnout o všech organizačních otázkách v městské správě.

Kromě toho musí být otevřená instituce v souladu s normami a požadavky společnosti Rospotrebnadzor, jinak bude prostě uzavřena.

Po vyřízení formalit by měl začít obchodník zvolit umístění letní kavárny.

Ideální volbou bude otevření takové instituce na nábřeží, v blízkosti nádrže, kde odpočívají mladí lidé.

Alternativně můžete zvážit možnost umístění kavárny v parku, parku nebo vedle velkého nákupního centra.

Cílové publikum v letní kavárně

Cílovým publikem tohoto projektu jsou mladí lidé ve věku 15-30 let.

Proto je třeba vybrat sortiment nápojů a potravin tak, aby plně uspokojily potřeby potenciálních zákazníků.

V letní kavárně musí být nezbytně prodáváno čerstvé pivo, kvas, džusy, limonády, sýtená voda.

Pokud jde o jídlo, můžete se zaměřit na občerstvení nebo se specializovat na vaření teplých jídel (shish kebabs, polévky, atd.).

V druhém případě musí obchodník neustále sledovat dodržování čistoty a sterility. Pokud je kavárna otrávena, může být uzavřena.

Jaké vybavení si vyberete pro letní kavárnu

Pro vybavení letní kavárny budete muset koupit stan, stejně jako plastový nábytek.

Mnoho pivovarnických společností poskytuje stany zdarma za předpokladu, že se v prodejně prodávají pouze značky piva.

To ušetří až 25-30 tisíc rublů.

Sortiment pivních nápojů však nelze rozšířit, což může ovlivnit výši zisku.

Cena 10 sad plastových stolů se židlemi je asi 20 tisíc rublů.

Kromě toho podnikatel bude muset vyčlenit asi 50 tisíc rublů na nákup grilu, chladicí techniky, vitríny, mikrovlnné trouby.

Velikost očekávaného zisku z letní kavárny je obtížné předvídat, protože závisí na povětrnostních podmínkách, výši průměrné kontroly, průchodnosti a dalších faktorech.

Jedinou nevýhodou takového podnikání je jeho sezónnost.

To je důvod, proč je žádoucí investovat do otevření běžné kavárny s letním hřištěm.

Kolik můžete vydělat

Podnikatelé, kteří se zabývají letními kavárnami, mohou být podmíněně rozděleni do dvou skupin:

 1. Otevřené elegantní zařízení s exotickými pokrmy, drahými alkoholickými nápoji, originálním nábytkem atd. "Marže" v těchto kavárnách může dosáhnout 200%, ale v průměru každých 500 dolarů denních příjmů umožní organizátorovi podnikání vydělat 3,500-5,500 dolarů za měsíc čistého zisku. Dávejte pozor! Nejde o Moskvu nebo Petrohrad, ale o obyčejné město s počtem 350-500 tisíc lidí.
 1. Druhá skupina podnikatelů se zaměřuje na studenty a mladé lidi s průměrným příjmem, kteří po horkém dni odpočívají, vychutnávají si chutné studené pivo, jablečný mošt atd. Jak ukazuje praxe, tato skupina podnikatelů získává v průměru 2-3 tisíce dolarů za měsíc.

Kolik peněz potřebuje k otevření letní kavárny?

Abychom se nepodívali na podrobnosti o organizaci a rozvoji této oblasti podnikání, využíváme informace poskytované podnikatelskými subjekty, kteří na vlastní zkušenosti studovali všechny nuance fungování letních kaváren.

Bez ohledu na formát budoucí instituce, sociální status návštěvníků, úroveň cen nabízených produktů a umístění kaváren, vaše hlavní výdaje budou:

 • obchodní registrace;
 • pronájem území pro kavárnu;
 • nákup nábytku, zařízení, jídla, nápojů atd.;
 • nákup pokladen a požární bezpečnostní vybavení;
 • koupě suchých skříní;
 • platba za návrhářské služby a vytvoření značky;
 • sběr odpadu, bezpečnost;
 • reklamní akce atd.

Celkově mají podnikatelé dost na zaplacení těchto nákladů, 8-15 tisíc dolarů.

Který OKVED by měl být zadán

V ruský klasifikátor, který poskytuje služby letní kavárně, je použit kód OKVED 55.30, který musíte specifikovat při přípravě dokumentů pro registraci společnosti.

Jaké dokumenty potřebujete k registraci letní kavárny

V první řadě, otevřít sezónní kavárnu musíte získat dokumenty podnikatelského subjektu: kompletní balík papírů nebo IP LLC, daňových dokladů, stejně jako administrativní povolení Rospotrebnadzor a požární inspekce. Zvláštní pozornost věnujte výběru místa kavárny a sortimentu prodaných výrobků. Důležitý bod! Prodávat lihoviny musíte zakoupit příslušnou licenci nebo hledat "mezery" v našich právních předpisech.

Jaký daňový systém si vyberete

V závislosti na oblasti vaší kavárny a záměru prodat silné alkoholické nápoje si můžete vybrat:

 • USN a patent (minimální problémy při podávání zpráv a placení daní, ale omezení prodeje silných alkoholických nápojů).
 • Nebo obecný daňový režim, který vám umožní prodávat alkoholické nápoje.

Volba je na vás. Nejzkušenější podnikatelé si myslí, že práce kavárny bez realizace silného alkoholu je nesmyslným zaměstnáním.

Potřebuji povolení

Jak již bylo opakovaně zmíněno, pro sezónní kavárnu je nutné udělit licenci na prodej silných lihovin. Ale na druhou stranu, mnoho podnikatelů otevírá vysoce výnosné prodejny, které vydělávají za měsíc čistého zisku několika tisíce dolarů, které se zabývají prodejem piva a souvisejících produktů.

Jak otevřít letní kavárnu

Oblast zábavy se aktivně rozvíjí a každoročně se stává důležitějším. Stále více lidí v Rusku přijalo kulturu snídaně a jídla obecně mimo domov nebo s dodávkou do domu. Zvláště vážně tato statistika roste v teplé sezóně, což znamená, že letní kavárna je vynikající obchodní myšlenkou. Jak otevřít letní kavárnu od začátku, uvedeme v článku všechny nejdůležitější body.

Od roku 2010 vzrostl trh s letní kavárnou o více než 16% a průměrná kontrola se zvýšila o 35% najednou. Ve středně velkých městech zůstaly tato zařízení běžným místem pro volnočasové aktivity během dne a večera, ale v městech byly tyto instituce rozvíjeny prostřednictvím firemních akcí. Jedná se nejen o svátky pořádané organizacemi a podniky, ale také o obědy, obchodní jednání a stravování.

Proč letní kavárna?

Kde začít, aby podnikatelský nápad byl úspěšně zaveden? Především je třeba si uvědomit, že pouliční kavárna je cateringové zařízení, které poskytuje spoustu příležitostí pro realizaci svých nejzajímavějších a inspirativnějších nápadů v oblasti marketingové strategie, designu a receptů připravených pokrmů.

Musíte vědět, že při vytváření a rozvoji ulice kavárny neexistují žádné jasné limity, jako v restauraci. Zde jsou obchodní procesy flexibilnější a náklady na spuštění jsou podstatně nižší. To vše umožňuje rychle reagovat na změny situace na trhu, aplikovat situační řešení a efektivní marketingové nástroje. Proto je otevření letní kavárny skvělou příležitostí k realizaci dlouhodobých myšlenek a uplatnění manažerských a podnikatelských dovedností.

Formát kavárny

Než začnete uvažovat přes rozsah a zvážit nezbytné náklady na vývoj tohoto projektu, měli byste zvolit formát instituce. Můžete vybrat několik běžných formátů:

 1. Street food. Analog rychlého občerstvení je občerstvení. To se liší v malém sortimentu a velkých terénních schopnostech. Klient má možnost doslova připravit občerstvení na cestách. Může se jednat o malé pavilony s pult nebo stoly pro ty, kteří chtějí mít občerstvení v místnosti. Existuje celá řada pouličních kaváren - je to stojan na kola, kavárny - přívěsy, které na jednoho místa nečekají na zákazníka, ale na cestě k němu. Vypadá to jako kuchyně na kolech, která vyrábí a prodává výrobek na silnici. Průměrná kontrola takových kaváren je asi 150 rublů.
 2. Klasické rychlé občerstvení. Také formát "rychlého občerstvení". Může být umístěn jako hamburger nebo pizzerie. Obvykle funguje ve formátu samoobsluhy. Obchodní procesy jsou maximálně automatizované. Průměrná kontrola je asi 200-230 rublů.
 3. Formát kavárny Rychlá restaurace. Tato zařízení rovněž patří do formátu letních provozoven rychlého občerstvení. Zde je rozsah dostatečně široký pro rychlé občerstvení, ale nižší než restaurace. Průměrná kontrola začíná na 300 rublů.
 4. Cafe Fast Casual nabízí dobrou škálu pokrmů, pohodlnou zábavu, stylový design, dobrou službu. Takové kavárny jsou určeny pro dobrý obrat. Zde průměrná kontrola začíná od 600 rublů.
 5. Potravinářský soud. Kavárna zajišťující stravování několika obchodů v obchodním centru. Tam je široké cílové publikum, ale úroveň hospodářské soutěže je velmi vysoká, protože existují různé typy kaváren (včetně velkých franšíz, jako je McDonald's, s nimiž je velmi obtížné konkurovat).
 6. Kavárna, kde hostům nabízí široký výběr lahodných nápojů v kombinaci s dezerty. Je umístěn v obchodních centrech, místech s velkou koncentrací publika - na náměstí, v obchodním centru nebo v rekreačních oblastech.
 7. Kavárna na pláži. Jsou umístěny v blízkosti pláže nebo na pláži. Tento formát letních kaváren je velmi výhodný, ale je nákladný z hlediska pronájmu prostoru.

Marketingový plán

V každém obchodě je důležitá strategie a marketingový plán pro realizaci podnikatelského nápadu. Jen díky tomu nemůžete nejen vytvořit podnik, ale i co nejkratší dobu, abyste si na něm získali. Nabízíme nejefektivnější algoritmus pro marketingový výzkum, který je založen na vytvoření startovní struktury letní kavárny.

Algoritmus průzkumu trhu:

 • Analýza stavu trhu solventnosti (pro konkrétní region).
 • Výběr formátu instituce (na základě analýzy poptávky a módních trendů).
 • Analýza konkurenčního prostředí (v regionu se nacházejí kavárny a restaurace, SWOT analýza).
 • Rozvoj nabídky sortimentu na základě analýzy poptávky.
 • Klady a zápory silných a slabých stránek, příležitostí a hrozeb potenciálu podniku, s přihlédnutím ke všem aspektům (geografie, typ zařízení, soutěže, cílová skupina (CA) a možných rizik - SWOT analýza letních kaváren).
 • Definice střední Asie.
 • Téma a směr kavárny.
 • Způsob služby (součásti služby).
 • Konkurenční výhody na tomto trhu.

Zde se také berou v úvahu náklady - finanční ukazatele, náklady na nájemné a vybavení, potenciální ziskovost, úroveň zisku a doba návratnosti projektu. Jedná se o prioritní část podnikatelského záměru nové organizace - na jejím základě je možné sledovat a naplánovat jednotlivé etapy rozvoje podniku. Tento dokument bude v případě potřeby vyhledávat investory.

Dokumentace

Chcete-li začít absolutně jakékoli podnikání, musíte zaregistrovat podnikatele nebo právnickou osobu. Například pro letní kavárnu bude PI dostačující, protože funguje pouze v sezóně od května do září. K otevření kavárny (jak poprvé, tak pro novou sezónu) podnikatel začne sbírat dokumenty ihned po skončení předchozího období činnosti v říjnu.

Potřebujete následující oprávnění:

 • Umístěte kavárnu nebo kopii pronájmu (budovy nebo stany na pláži na určitém místě).
 • Pokud existuje pokladna, doklad o registraci pokladní techniky (CCP).
 • Pro všechny zaměstnance zajišťují formální zaměstnání, registraci zdravotní péče pro zahraniční zaměstnance - povolení migrační služby pro zaměstnání.
 • Doklady pro potraviny, které potvrzují jejich bezpečnost a kvalitu formulace.
 • Dokumentace od dodavatelů prodávaného zboží (kopie certifikátů pro výrobky).
 • Dokumentace pro sanitární a epidemiologickou stanici, která potvrzuje dodržování hygienických a epidemiologických požadavků. Tento plán musí nezbytně schválit majitele kavárny a být za ně odpovědný.
 • Úředního věstníku kontroly a účetnictví nezbytných opatření pro čištění a čištění prostor a zařízení.
 • Dohodnuté technologické karty pro jídla kavárny.
 • Hodnocení a návrhy knih, které jsou certifikovány majitelem instituce.

Postupné pokyny pomohou realizovat a spustit projekt letní kavárny.

 1. Po výběru místa kavárny je třeba se dohodnout na zahájení letní kavárny v okresní správě na pozemním oddělení.
 2. Vypracovat a dohodnout se na náčrtu projektu instituce v příslušných případech: ve výboru pro TR městské správy a řízení městského plánování.
 3. Projekt musí být koordinován ve Výboru pro zlepšení území.
 4. Registrace průchodu a určitě musíte napsat žádost na pozemkové oddělení regionální nebo okresní správy o povolení k užívání vybrané půdy, stejně jako žádost na starostu města.

Jakmile regionální a městské úřady potvrdí souhlas s užíváním pozemku, je nutné se dohodnout na sortimentu kaváren, požádat o Rospotrebnadzor a získat povolení k obchodu s pokrmy uvedenými v dokumentaci.

Výběr místa a místnosti

Aby se zajistilo, že kavárna přinesla zisk od prvního dne otevření a vyplatila velmi rychle, bude klíčovým momentem výběr místa, kde se zařízení nachází. Hlavním kritériem je vysoká průchodnost lidí. Přednostně v blízkosti rušné silnice nebo uličky by se instituce neměla skrývat za stromy nebo jinými budovami.

Pokud se jedná o stan nebo místo v blízkosti pláže nebo v parku, návrh projektu se provádí pouze na základě připomínek městské správy (vnější design, značky, osvětlení LED, interiér, parkování).

Místnost závisí na zvoleném formátu kavárny. Můžete si dát markýzu s regálem a několika stolky a můžete sestavit velkou restaurační místnost s tanečním parketem.

První věc, kterou musíte začít

 • Základní nábytek, který bude potřebný při otevírání letní kavárny, je levný plastový nábytek, je levný a praktický. Navíc je kompaktní, snadno se sklopí a umyje. Často se však přerušuje. Pro restaurační kavárnu zvažte něco málo pevné: například nábytek na kovovém nebo dřevěném podkladu. To bude stát nejméně 2,5 krát dražší, ale je odolnější a pevnější.
 • Kromě nábytku potřebujete rack pro prodej nápojů a přijímání objednávek (pokud je to samoobslužná kavárna).
 • Hledání ledniček, sporáků a elektrických spotřebičů pro vaření; to vše závisí na tématu kavárny a menu.
 • Stojan na čepování piva a související zařízení; takové letní kavárny nemohou bez piva nejméně 2 odrůdy poskytnout alespoň 50% příjmu; je také žádoucí nainstalovat chlazený displej pro občerstvení, sendviče a dezerty.
 • Chladicí vitrína pro zmrzlinu.

Zaměstnanci

Bez lidí není možné provozovat kavárnu. Zvláštní pozornost by měla být věnována úrovni profesionality. Návštěvníci kavárny sem přijíždějí nejen kvůli nákupu džusu nebo piva, ale také k jídlu chutného jídla, aby získali příjemné dojmy ze zábavy v instituci. To znamená, že zkušenosti a kvalifikace šéfkuchaře a zaměstnanců jsou důležité. Pouze v tomto případě přinese malý podnik příjmy a rychle se vyplatí.

Povinný personál v kavárně:

 • Cook.
 • Asistentka v kuchyni.
 • Číšník.
 • Administrátor (pokud je kavárna typ restaurace).
 • Čistič (povinnosti mohou být rozděleny mezi zaměstnance).

Nakonec,

Než začnete s vlastními obchody a zejména s kavárnou v létě, potenciální podnikatel si myslí, zda to bude pro něho výhodné, nebo že nebudete utrácet peníze a čas na to. Pokusíme se odpovědět na tuto otázku a stručně načrtnout ukazatele.

V těchto kavárnách se v těchto kavárnách průměrně nastavuje příplatky na pivo o 70%, u občerstvení lze zvýšit až o 150% a u potravin - z 200% na 1000%. To naznačuje vysoce ziskovou strategii rozvoje obchodu v co nejkratším čase.

Nezapomeňte však na náklady. V první řadě odešlou projekt designu, pronájem zaměstnanců, vybavení, nábytek a vybavení.

Podle statistik se za 2-3 měsíce provádí navýšení investic letní kavárny s průměrnou úrovní a kavárna na pláži s minimálními náklady začne poskytovat čistý zisk již druhý měsíc aktivní činnosti. To je skvělé, ne? Ale nejprve odpovězte na otázky: kde bude kavárna umístěna, jaká je konkurence a co potřebují mé cílové publikum. To je polovina úspěchu.