Obchodní fórum

V létě na ulicích všech měst můžeme pozorovat spoustu obchodů, kde prodávají pivo. Takové prodejní místa jsou docela lukrativní obchodní projekt. I když se toto balení piva prodává téměř v každém supermarketu, takové obchody téměř nikdy nedostávají návštěvníky, pokud majitel samozřejmě vzal v úvahu preference spotřebitelů.

Pokud také uvažujete o otevření podobného obchodu, je třeba nejprve připravit obchodní plán prodeje točeného piva a zohlednit všechny body, které ovlivňují vývoj tohoto podniku.

Právní aspekty

Samozřejmě, že chcete otevřít obchod s pivem, musíte se zaregistrovat jako IP, určit daňový systém a projít dlouhým postupem pro získání povolení. A záležitost nebude končit pouze uzavřením nájemní smlouvy a přechodem státní registrace.

Podnikatel také musí uzavřít dohodu se společností, která bude sloužit obchodu. V místní správě je ze zákona podnikatel povinen získat povolení k obchodování a zakoupení pokladny.

Neméně ztížená bude etapa získání dokumentace od hasičů a Sanitární a epidemiologické stanice (koordinace z těchto případů bude vyžadována v případě, že jste vlastníkem areálu). A až po všech výše uvedených postupech můžete vzdechnout úlevu, protože právní úprava pivovaru je dokončena.

Normy pro prostory

Podle nových pravidel, která vstoupila v platnost v roce 2013, mohou obchodovat s pivem pouze obchody, které mají celkovou plochu 50 m2. (tam je sklad a pokoj). Proto, pronájem menšího místa nemá smysl.

Je také třeba poznamenat, že pivovary nacházející se daleko od obytných budov, ačkoli je to centrální část města, se několikrát častěji uzavírají. Věc spočívá v tom, že většina lidí raději koupí pivo v blízkosti domu a ve středu občané většinou navštěvují bary a restaurace nebo v extrémních případech kupují lahvové pivo.

Zatím, otevření prodejny piva v suterénu bytového domu nebo ve dvoře není také nejlepší volbou. Přestože zákazníci budou v bezprostřední blízkosti, získáte tolik fanoušků, jako mnoho špatných lidí ve formě nespokojených sousedů. Je velmi pravděpodobné, že vaši zákazníci zajistí brašnu v nejbližším obchodě na dvoře.

Zahájení podnikání

Říci přesně o investicích je obtížné, protože vše závisí na regionu. V průměru se počáteční kapitál pivovaru pohybuje od 400 do 700 tisíc rublů. Toto číslo je převzato z nákladů na vybavení, zboží, velikost nájemného, ​​opravy prostor.

Můžete například snížit náklady na vybavení uzavřením smlouvy s distributorem pouze jedna společnost. V tomto případě firmy obvykle poskytují veškeré vybavení a dokonce i údržbu zcela zdarma.

Výpočet zisku

Výpočet marží a výnosů z obchodu s pivem se týká všech aspirujících podnikatelů stejně jako daňových otázek. Ceny v živém pivním průmyslu jsou nyní velmi dobré, takže návratnost této aktivity může být docela dobrá.

Přirážka k velkoobchodní ceně zpravidla zásadně závisí na ceně výrobku a výrobci. Například nelze přidat do domácího piva může mít rozpětí a 100%, ale náklady pro spotřebitele by ještě přijatelné, ale ne tak na bavorské „zlato“, to je více než 30%, protože většina ošidit moci jednoduše zaplašit všechny návštěvníky.

Cílové publikum

Předtím, než podniknete obchodní plán prodeje točeného piva, rozhodněte se o kontingentu, kterému prodáte nápoj. Vytvořte společenský portrét svého klienta. Kamkoli chodí, jak často pije, jaký je jeho příjem, kolik může každý měsíc strávit na tomto pití. V souladu s tím je nutné vytvořit sortiment a vybrat interiér místnosti.

Uložení sortimentu

Jedním z nejdůležitějších položek, které by měly obsahovat obchodní plán prodeje točeného piva, je výběr sortimentu. Aby prodejní místo bylo úspěšné, musí být založeno na principu "7 + 1". To znamená, že pro 7 odrůd různých piv je jeden druh kvasu.

Bez ohledu na celkový počet prezentovány in-store nápoj odrůdy ve výběru by měla být 1-2 tmavá piva, přičemž alespoň jeden z několika exotických druhů, „amatér“ nefiltrovaná a žít. Nezapomeňte také na fanoušky nealkoholických nápojů. V průměru bude jedna porce piva stát od 60 do 250 rublů.

Kromě toho můžete prodávat související produkty: sušené mořské plody, ořechy, krekry apod.

Zařízení

Ze zařízení je třeba mít ledničky, čítače a kohoutky pro lahvování. Tára pro dodávku piva je obvykle sud. Pokud si koupíte zařízení v nemovitosti, bude to stát asi 200 tisíc rublů a více. Je třeba mít na paměti, že jeřáby často mohou ucpat, takže náklady na opravy musí nutně být zapracovány do obchodního plánu.

Nuance piva

Všechny koule mají své vlastní jemnosti, kromě toho, že pivovar ne. Podnikatelský plán takové instituce musí nezbytně obsahovat některé body. Obchod s pivem může z mnoha důvodů "vyhořit" - jde o otázky týkající se reklamy, pronájmu a tvorby cen atd.

Prvním rysem této činnosti je rychlé zkažení živého produktu. Takovéto pivo, jak je známo, na rozdíl od láhve, má velmi krátkou dobu realizace - pouze 5 dní. S tímto jevem nelze nic dělat. V žádném případě byste neměli prodávat kyselé pivo. Pokud ho prodáte alespoň jednomu návštěvníkovi, okamžitě ztratíte tucet zákazníků. Sarafanové rádio pracuje téměř okamžitě.

Druhou věcí, kterou si majitelé pivovaru stěžují, je sezónnost. Pokud v létě přinese prodej čepovaného piva obrovský zisk, pak v zimě jsou takové obchody téměř v "zachovalém" stavu. Tuto funkci je třeba vzít v úvahu, i když plánujete otevřít mini-hospodu. Část letních příjmů by měla být vyčleněna na akcie, protože v zimě může být situace, že peníze nestačí ani k pronájmu místnosti.

Reklama

V prvních měsících obchodu, který se nachází v obytné čtvrti, bude obtížné a počítat s vysokými příjmy, nestojí za to. Vzhledem k specifikům můžeme říci, že si můžete koupit živý produkt v každé obytné zóně ruského města. Chcete-li se dozvědět o vašem "pivním butiku" obyvatelům vašeho města, můžete jej inzerovat v místní televizi a v tisku. Tímto způsobem získáte klientelu nejen z vaší oblasti.

Skvělou alternativou je franšíza

Stojí za zmínku, že pokud se rozhodnete zakoupit povolení, můžete se vyhnout mnoha organizačním momentům. To znamená, že se stanete spolumajitelem společnosti, která se již dokázala dobře prokázat. Mnoho velkých společností v tomto segmentu často přemýšlí o tom, jak rozvíjet pivo pod svou značkou.

Lepší volba než franšíza, dokud nebude nalezena. Ano, za právo nést stejný název jako inzerované „butiku piva“ by nejprve musel zaplatit (různé firmy mohou požadovat jiné než ceny), ale tento způsob, jak dělat věci jednoduché na nákup zařízení, reklamy a stát vážným konkurentem ostatních místech prodeje.

Zpětná vazba

Když dokončíte i obchodní plán prodeje točeného piva, nezapomeňte, že v létě se náklady vyplatí během několika týdnů, ale v zimě bude toto období velmi roztažené. Obecně platí, že doba splácení od 6 do 12 měsíců je zastavena v obchodním plánu.

V závěru bych rád dodal, že tento druh činnosti bude vyhovovat těm, kteří mají značné zkušenosti s obchodem nebo alespoň je znalcem a znamením piva. Pro začátečníky otevřete obchod s pivem - riskantní zaměstnání.

Podnikatelský plán zásobovacího piva

Představujeme Vám stručný obchodní plán pro uspořádání obchodu s pivními nápoji pro 15 odrůd. Umístění obchodu je spící čtvrť města s počtem obyvatel 50 tisíc.

Kolik peněz potřebuje k otevření obchodu s čepovanými pivy

Nejprve vypočítáme odhadovanou výši investice v daném případě. Chcete-li začít podnikat, budete potřebovat:

 • Záloha na pronájem prostor pro 1 měsíc. (15 metrů čtverečních) - 25 tisíc rublů.
 • Návrh prostor je 150 tisíc rublů.
 • Nákup obchodního vybavení (prodejní stůl, židle, police) - 60 tisíc rublů.
 • Nákup vybavení pro prodej piva (s plynovými válci, ozubených kol, soudky, chladiče, piva sloupy, záchytné vany, pivních hadic a kohoutky) - 165 tisíc rublů (11 tisíc rublů za stupni..)..
 • Tvorba sortimentu zboží (pivo, občerstvení) - 50 tisíc rublů.
 • Reklama (vizitky, letáky, vývěsní tabule) - 15 tisíc rublů.
 • Organizační a jiné výdaje (registrace podnikání apod.) - 30 tisíc rublů.
 • Rezervní fond - 100 tisíc rublů.

Celkem - 595 tisíc rublů.

Marketingový plán

Obchod se plánuje otevřít v rezidenční čtvrti města s počtem obyvatel 50 tisíc lidí. Jako oddělení oddělení v 15 m2 v prvním patře malého nákupního centra. Toto místo bylo vybráno ne náhodou, neboť zde je známá jak dobrá schopnost cross-country, tak i vysoké sazby k pronájmu.

Nejbližšími konkurenty jsou dva prodejní místa v okruhu 300 metrů. Naše konkurenční výhody: široký sortiment piva (15 odrůd, to nestačí), pivní svačiny, ne vysoké ceny. Také na prodej půjdou limonáda, kvas a jablečný mošt. Dalším důležitým bodem je zdvořilý a pracovitý personál. Výběr prodejců se bude provádět velmi pečlivě. V budoucnu bude přísná kontrola práce pracovníků, aby se zabránilo negativní zpětné vazbě od zákazníků.

Nepochybně hlavní konkurenční výhodou bude čerstvost produktu. Realizace bude pouze čerstvé pivo a kvass. Pouze kvalita zboží umožní získat dobrou základnu běžných zákazníků.

Pivo se plánuje zakoupit hlavně od místních výrobců (v okruhu 50 km je několik pivovarů). Část zboží bude dovezena z nejbližších oblastí.

V dubnu se plánuje otevřít, aby měli čas na získání pravidelných zákazníků do začátku letní sezóny. Dynamika docházky na prodej po měsících je následující:

Výběr prostor

Velikost pronajatých prostor je 15 metrů čtverečních. Z toho 10 metrů čtverečních. m. budou přiděleny přímo do prodejního místa (ubytování pivní sudy, pivní sloupy, reduktory), zbytek - sklad produktů (pivní sudy, plastové lahve). Nájemné bude 25 000 rublů měsíčně.

Pro opravy a výzdobu prostor se plánuje utrácet asi 150 000 rublů. Ujistěte se, že jste instalovali jasné znamení nad vchodem do budovy a na reklamní sloup. Pokoj bude vybaven klimatizací, obchodním vybavením (prodejní pultem) a vybavením pro prodej čepovaného piva (sudy na pivo, odpěňovače apod.). Také budou zakoupeny spotřební materiály (plastové lahve, šálky, obaly apod.). Některé finanční prostředky půjde na vytvoření sortimentu zboží (pivní a pivní svačiny). Celkově bude v této fázi vynaloženo zhruba 275 000 rublů.

Nábor zaměstnanců

Jako zaměstnanci se plánuje zaměstnávat dva prodejce, kteří budou pracovat v směnovém plánu 2/2. Plat bude stanoven jako plat + procentní podíl denních příjmů (5%). Účetní a úklidové služby budou poskytovány externě.

Jaký daňový systém si vyberete pro otevření zásoby čepovaného piva

Jako organizační forma bude registrováno řádné individuální podnikání. Daňový systém je UTII. Tento zvláštní režim se nevztahuje na povinnost instalovat a udržovat registrační pokladnu, a také výrazně zjednodušuje účetnictví.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření zásoby čepovaného piva

 • Organizační dokumenty (osvědčení o zápisu IP, osvědčení o registraci daně);
 • Závěr SES, požární inspekce a gosotrebnadzora;
 • Hygienické knihy o prodejcích;
 • Smlouva o nájmu;
 • Pracovní smlouvy se zaměstnanci;
 • Prohlášení o shodě (certifikáty) pro výrobky (vydané dodavatelem).

Finanční plán

Stálé měsíční náklady na návrh pivovaru podle výpočtů podnikatelského záměru jsou:

 • Pronájem - 25 tisíc rublů.
 • Plat (2 dodavatelé) - 40 tisíc rublů.
 • Pojistné odpočty pro zaměstnance - 17 tisíc rublů.
 • Daně (UTII) - 8 tisíc rublů.
 • Komunální platby - 6 tisíc rublů.
 • Outsourcing služby (účetní a čistší) - 12 tisíc rublů.
 • Ostatní provozní náklady - 15 tisíc rublů.

Celkem za měsíc - 123 tisíc rublů

Struktura nákladů na sklad je následující:

Kolik můžete získat tím, že otevřete obchod s pivu

 • Obchodní rozpětí - 50%
 • Průměrná nákupní pokladna minus obchodní rozpětí je 150 rublů
 • Průměrný počet nákupů za den - 50
 • Tržby za den - 7500 rublů, měsíčně - 225 000 rublů.

Z toho plyne zisk: 225 000 - 123 000 = 102 000 rublů měsíčně. Návratnost investice, s přihlédnutím k několika měsícům na podporu podnikání (3 měsíce), přijde do 9 měsíců od obchodu. Ziskovost odbytu pro prodej čepovaného piva je více než 80%.

Podrobný plán otevření skladovacího piva

Postup otevření prodejního místa pro prodej piva zahrnuje následující kroky:

 • Vedení marketingového výzkumu v oblasti, kde bude instituce umístěna.
 • Příprava podnikatelského plánu (včetně finančních otázek, posouzení rizik, možností zlepšení ziskovosti podniku).
 • Hledejte prostory a opravy.
 • Nábor zaměstnanců.
 • Organizace propagačních akcí.
 • Uzavření smluv s dodavateli a podniky poskytujícími služby.

Velmi důležitým bodem je vytvoření sortimentu pivovaru. Tato otázka musí být vyřešena na základě výsledků marketingové studie, která zahrnuje stanovení úrovně příjmu zástupců cílového publika.

Jaké vybavení si vyberete pro návrh skladu piva

Špatná kvalita zařízení může způsobit výrazné snížení prodeje nádherného nápoje. Na tuto položku výdajů proto nelze uložit.

Seznam potřebného vybavení pro prodej piva obsahuje:

 • sloupec piva;
 • chladiče;
 • sudy, plynové lahve;
 • protipěky a odkapávací misku;
 • hadice;
 • chladicí zařízení;
 • dřez;
 • vitrína;
 • osvětlovací zařízení;
 • pokladna.

Kromě výše uvedených zařízení je nutné koupit kancelářský nábytek, trezor a počítač pro správu společnosti.

Který OKVED by měl být uveden při registraci podniku pro realizaci návrhových piv

Hlavní kód činnosti (podle všestranného klasifikátoru s přihlédnutím k nejnovějším změnám) pro pivovary je OKVED 47.25.12. Pro prodej ryb, korýšů a mořských živočichů je k dispozici OKVED 47.23 a pro maloobchodní prodej nealkoholických nápojů - 47.25.2.

Jaký daňový systém si vyberete pro registraci podniku při prodeji čepovaného piva

Optimální daňový režim pro obchod s pivem je UTII. Podle nejnovějších změn v právních předpisech se od 1. července 2018 mohou podnikatelé zapojit do této oblasti podnikání pouze tehdy, pokud používají on-line pokladny (pokladní automaty, které umožňují kdykoli kontrolovat pokladnu).

Potřebuji povolení k otevření obchodního prodeje čepovaného piva?

Vzhledem k tomu, že pivo nepatří k silným alkoholickým nápojům, není nutné získat licenci nebo zvláštní povolení pro práci prodejny, což značně zjednodušuje postup při registraci tohoto podniku.

Podnikatelský plán pro návrh pivovaru s výpočty

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem činí 450 000 rublů.
 • Čistý zisk činí 80 750 rublů.
 • Počáteční náklady - 380,800 rublů.
 • Návrat - od 5 měsíců.

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku sestavíme podrobný obchodní plán pro živý (draft) obchod s pivem s výpočty nákladů a výnosů.

Popis služby

Tento článek představuje podnikatelský plán pro návrh skladu piva. Takový podnik lze otevřít jak ve velkém, tak v malém městečku. Článek se bude zabývat takovými aspekty, jako je právní úprava, způsoby propagace vlastního podnikání, výpočty založené na reálných datech a samozřejmě podrobné informace o tom, co podnikatel potřebuje k tomu, aby jeho podnikání bylo úspěšné.

Analýza trhu

S ohledem na trh s alkoholem na celém světě je třeba poznamenat, že Rusové jsou na 4. místě. Například 15,76 litru čistého alkoholu na osobu v naší zemi. Takový ukazatel je docela působivý. Pouze Moldavsko, Česká republika a Maďarsko jsou před Ruskem.

Ale na minci je další strana - kvalita konzumovaného alkoholu a jeho poškození. V uplynulých letech se chuťové preference Rusů výrazně změnily. Většina obyvatel preferuje elitní nápoje, ne náhrady. To je způsobeno několika faktory. Za prvé, se zvýšením životní úrovně (i při zohlednění současné krize). Za druhé, s kvalitou a chuťovými vlastnostmi výrobků - Rusové raději pijí většinou méně, ale osvědčené produkty.

Takže otevření obchodu s alkoholem je velmi zajímavý nápad, který se může vrátit v krátké době. Pokud uvážíme poptávku v tomto segmentu trhu, pak je třeba poznamenat, že nejčastěji spotřebované produkty jsou:

Pro všechny ostatní odrůdy alkoholických produktů je poptávka mnohem nižší. Proto lze dojít k závěru, že budoucí sklad by měl být spojen s těmito odrůdami alkoholu (okamžitě všem nebo jednomu z nich).

Nesmíme zapomenout, že dnes existuje spousta alkoholických supermarketů. Závod je zde velmi vysoký. Novým obchodníkem bude velmi obtížné. Proto je vhodné vzít za základ zajímavou myšlenku, která sama o sobě už přiláká zákazníky.

Dnes má mnoho Rusů zájem o takzvané "živé" pivo. Samozřejmě má zcela jinou chuť, vůni a kvalitu než běžné balené výrobky. Ano, a podobné alkoholické "butiky" nejsou ani alkoholické obchody. To je důvod, proč tuto myšlenku považujeme za nejatraktivnější.

SWOT analýza

Aby bylo možné skutečně posoudit její schopnosti, je třeba vyhodnotit vnitřní a vnější faktory, které mohou být nejen přínosné, ale také vážně poškodit podnik.

Vnější faktory (které nelze změnit) zahrnují následující kategorie:

 1. Vlastnosti:
 • Nedostatečná hospodářská soutěž jako taková v kontextu skladů točeného piva.
 • Příležitost rozvíjet maloobchodní síť v celém městě pod stejnou uznávanou značkou.
 1. Hrozby:
 • Závažná omezení a požadavky vyplývající z právních předpisů Ruské federace, jakož i místní předpisy, které mohou vyvrátit celou činnost organizace nebo vést k pokutám.
 • Veřejné hnutí pro zdravý životní styl (vývoj negativního postoje k obchodům s alkoholem).
 • Vysoká úroveň konkurence mezi prodejci alkoholu.
 • Dostupnost maloobchodních řetězců s nižšími cenami pro podobné výrobky (balený alkohol).
 • Potřeba splnit přísné standardy kvality a služby zákazníkům.

Existuje celá řada vnitřních faktorů (které může podnikatel samostatně regulovat v průběhu práce), mezi něž patří:

 1. Silné stránky:
 • Dostupnost kvalitních produktů.
 • Výhodná cena pro spotřebitele v důsledku vývoje ziskových vztahů s dodavateli.
 • Přítomnost silných reklamních příležitostí, které by přilákaly zákazníky.
 • Přilákání zákazníků prostřednictvím vývoje nových odrůd piva.
 • Vysoká úroveň služeb zákazníkům.
 • Rychlá služba.
 • Dostupnost systému slev a dalších výhod pro stálé zákazníky.
 • Dostupnost certifikátů pro produkty zakoupené od dodavatelů.
 1. Slabé stránky:
 • Nedostatek zkušeností v této oblasti.
 • Absence sortimentu (přesněji ostatních výrobků v obchodě).
 • Úzké zaměření obchodu.

Samozřejmě, že nebude snadné otevřít návrh pivovaru, podnikatel bude muset čelit řadě potíží a omezení, proto je třeba v přípravné fázi seznámit se s platnou legislativou, aby se zabránilo pokládání a nedopustila správního deliktu.

Posouzení příležitostí

Plánování pracovní doby v obchodě, je třeba si uvědomit, že existuje řada pravidel. Prodej piva je proto zakázán od 23:00 do 8:00. Toto omezení se nevztahuje na stravovací místa. Ale tady také musíte být opatrní. Omezení mohou být zavedeny dodatečně na území určitého regionu. Takže v Petrohradě je alkohol zakázán prodávat alkohol od 22:00 do 11:00 a v Yakutia od 20:00 do 14:00. Na některých místech může být maloobchod v několika dnech a úplně zakázán.

Sankce za porušení tohoto pravidla je poměrně závažná: pokuta ve výši 5 až 10 tisíc rublů, stejně jako konfiskace výrobků nezákonně prodávaných v obchodě.

Takže práce našeho skladu piva se uskuteční v následujícím rozvrhu (vzali jsme průměrný časový rámec, který lze v případě potřeby upravit pro určitý region):

Mimochodem, v svátcích alkoholu je také zakázáno prodat, a v Ulyanovsk regionu koupit alkohol o víkendu a nefunguje vůbec.

Celkem: 98 pracovních hodin týdně; 420 pracovních hodin měsíčně.

K práci bude vyžadovat prodejce, kteří budou také vykonávat funkce pokladníka. Pro nepřerušovanou údržbu budou muset 4 dodavatelé pracovat na směnách (2 až 2).

Pokud chcete, aby obchod fungoval nepřetržitě, musíte jej vybavit samostatnými stoly a židlemi. V takovém případě bude instituce již považována za společnost zajišťující stravování.

Chcete-li získat další zisk, můžete rozšiřovat nabídku nejen u různých značek piva, ale také u všech druhů občerstvení. Může to být sendviče, ryby, krekry, čipy a mnohem víc.

Zvláštní pozornost by měla být věnována velikosti místnosti. Stroje na plnění piva mohou být umístěny v stacionárních obchodních zařízeních a skladech, jejichž celková plocha je nejméně 50 m 2. Pokud se úložiště otevře v přírodě, sníží se tato hodnota na 25 m 2.

Pokud je touha rychle vrátit vložené prostředky, je nejlepší otevřít obchod s pivu na jaře nebo v létě. V tomto časovém intervalu dochází ke špičkové poptávce po tomto alkoholickém nápoji.

Organizační a právní aspekty

 1. Nejprve se musíte zaregistrovat. Můžete si vybrat PI nebo LLC. Je nutné zadat kódy OKVED. V tomto případě budou následující:
 • 52.25.12 - Maloobchod s pivem;
 • 52.2 - Maloobchod s potravinami, nápoji a tabákem ve specializovaných prodejnách.
 1. Pokud jde o daňový systém, stojí za to zastavit se na UTII (pokud existuje například v regionu, například v Moskvě, můžete použít UTII pro malý počet aktivit). Je také možné použít USN a OSSO.
 2. Při výběru UTII může podnikatel odmítnout používat CCP. V ostatních případech bude pro použití povinné. Je-li použito UTII, je nutné zajistit, aby jeho zákazníci byli vystaveni formám přísné odpovědnosti.
 3. Je třeba získat závěr od společnosti Rospotrebnadzor, SES a požární inspekce.
 4. Pokud se CCP používá k práci, musí být předem zapsána u daňové služby.
 5. Chcete-li přijmout platbu bankovním převodem, musíte otevřít zúčtovací účet.
 6. Smlouva o pronájmu musí být formalizována.
 7. Všichni zaměstnanci pracující v obchodě musí mít hygienické knihy. Musí také podstoupit lékařskou prohlídku včas.
 8. V obchodě musí být přirozené, umělé a nouzové osvětlení.
 9. Chcete-li zdobit skladu lepších dlaždic nebo netoxické barvy.
 10. Musí být dodržena opatření protipožární ochrany (hasicí přístroj, plán evakuace).
 11. Budeme muset vést deklaraci o alkoholu (inovace z roku 2016).

Samozřejmě, to nejsou všechny požadavky. Stojí za to studovat příslušné GOST, SNIP a SanPins, aby váš obchod dodávali v souladu se všemi normami. Při práci ve formátu stravovacích míst je třeba studovat další právní předpisy.

Marketingový plán

Jednou z nejdůležitějších etap je návrh vlastního skladu piva. Musíte začít s kosmetickou opravou. Dále nemusíte jen zajistit vybavení, pulty, stoly a židle, ale také vytvořit příjemnou atmosféru, která bude mít zákazníky, bude jim zůstat a pít pivo. Současně je třeba pečlivě zvážit, jak bude znamení vypadat. Měla by být velká, chytlavá a přitahující pozornost, památná.

Interiér může být doplněn o zajímavé prvky, které by zdůraznily náladu celého zařízení.

Stojí za to vypracovat a případné varianty názvu vašeho skladu piva. Nemělo by to být průměrné, nudné.

Prodej čepovaného piva je spíše specifickým typem podnikání. Nepokoušejte se používat všechny druhy reklamy, některé z nich jednoduše nebudou fungovat, tak proč ztrácet další peníze? Například inzerování obchodu v televizi, rozhlasu a jiných médiích je nejen drahé, ale také neefektivní.

Pro práci je nejlepší použít následující typy reklam:

 1. Venkovní reklama. Je to nejúčinnější ze všech možných. A měla by se nacházet v oblasti, kde samotný sklad čepuje pivo. Zahrnuje to návrh obchodního domu a fasády budovy ve stejném tematickém kanálu, aby zákazníci mohli okamžitě najít obchod. Stojí za to přemýšlet o osvětlení, takže ani v temných dnech nebyly problémy s nalezením správného místa pro potenciální kupce.
 2. Distribuce kuponů, slevy. Můžete to udělat buď před otevřením, nebo po návštěvě nebo nákupu určité částky. Můžete si uvažovat o kumulativním systému slev.
 3. Kromě toho můžete s dodavateli výrobků souhlasit s poskytováním speciálních propagačních produktů. A mnozí to dělají zcela zdarma. Mohou to být popelníky pro návštěvníky a stojí pod hrnky a mnohem více.
 4. Můžete si zařídit další prostor - otevřete letní veranda se slunečníky a lavicemi. Kromě toho můžete kouřit.

Pomocí těchto reklamních metod můžete propagovat vlastní prodejnu piva v malém množství.

Výpočet předpokládaného příjmu

Tato otázka je velmi nejednoznačná. Zde bude vše závislé na tom, jakou značku výrobce bude podnikat prodávat. U domácích nápojů je značka obvykle 100% a u dovezených nápojů - 30%. V našem obchodě se prodá domácí pivo, které přinese velký zisk.

S každodenní prací může být výdělek: 30 * 15 000 rublů = 450 000 rublů. Tato velikost je docela reálná, i pro malý obchod. Zvláště pokud prodává také občerstvení na pivo.

Výrobní plán

Zde bych se chtěl zabývat tím, jaké vybavení bude potřebné pro práci. Samozřejmě budou provedeny první opravy.

Dále se musíte postarat o koupi potřebného vybavení. Tento seznam bude obsahovat:

 • Chladnička. Je to ten, kdo bude udržovat správnou teplotu piva, aby bylo příjemné pít návštěvníkům. Sotva někdo je fanoušek teplého piva.
 • Stojan, který bude instalován na kohoutech.
 • Pultová deska.
 • Kegs. V něm je nápoj přepravován od dodavatele k prodávajícímu. Také produkty mohou být uloženy až do okamžiku otevření.
 • Speciální pivní věž. Vykonává dvě funkce najednou: doplňuje interiér a pomáhá prodávajícímu nalít pivo.
 • Sběrač prachu.
 • Pivní kohoutek (můžete to udělat bez toho, že si neplánujete vypít sklenici do nápojů).
 • Speciální hadice.
 • Plynové lahve. S jejich pomocí je pivo uvolněno z sudů.
 • Reduktor. Umožňuje udržovat potřebnou úroveň tlaku uvnitř válce.
 • Chladnička. Pro skladování ostatních výrobků a samotného piva.

Jedním slovem to bude vyžadovat spoustu vybavení, ale bude se moci velmi rychle vyplatit. Zařízení mohou být poskytnuty dodavateli piva. Často jim dávají pronájem nebo obecně zdarma, pokud si od nich koupíte v určitém množství pivo.