Jak otevřít návrh pivovaru: jemnosti a nejdůležitější body organizace piva

V Rusku se více než 11% piva prodává za plnění v obchodech, malých prodejnách. Původ a rozsáhlý vývoj tohoto podnikání spadá do období 2008-2009, kdy v cyklu hospodářské krize se houby po dešti začaly objevovat obchody s relativně malým sortimentem. Pivo pro stáčení neprochází fází pasterizace, je charakterizováno živějšími a bohatšími aromatickými vlastnostmi než lahvové pivo. Proto každoročně vyhledává stále více obdivovatelů a také úspěšně činí mnoho podnikatelů, kteří v této oblasti budují podnikání.

Pivovarský průmysl se odvíjí od rychle se rozvíjejícího iv krizi - za posledních 20 let se tento segment rozrostl asi 6krát. Tento vývoj byl částečně usnadněn státem, což motivovalo ke snížení spotřeby silných alkoholických nápojů - koňaku, vodky apod. V důsledku toho ¾ alkoholu připisuje pivo. Také existuje tendence růstu bodů piva - to jsou samostatně stojící budovy a oddělení v nákupních a zábavních centrech.

Co potřebujete k otevření obchodu s pivy?

Před otevřením jakýkoliv směr v podnikání (například výrobu pěnových bloků doma), musíte počítat všechny základní a doplňkové náklady, analyzovat spotřebitelský trh, k posouzení úrovně hospodářské soutěže, kolik je otevřít obchod točeného piva, stejně jako rizika a nevýhody podnikání.

Algoritmus pro otevření skladovacího piva:

 • finanční výpočty, vypracování podnikatelského plánu;
 • otevírání a budování strategie rozvoje;
 • výběr formátu skladu pro otevření;
 • registrace souboru dokumentů o povolení;
 • hledání místa, uzavření nájemní smlouvy;
 • nákup vybavení;
 • výběr dodavatele a uzavření smlouvy o pravidelných dodávkách;
 • vyhledávání pracovníků, uzavírání pracovních smluv;
 • reklama;
 • otevření skladovacího piva.

Tip: prodej čepovaného piva - sezónní podnikání. Příjem v létě překračuje tento počet v zimě o 4-5 krát.

Vzhledem k tomu, že doba skladování živého pěnivého nápoje nepřesahuje 7 dní, je nutno během tohoto období zajistit prodej, takže produkt nemusí být zlikvidován a trpět ztrátami.

Doporučuje se začít s malými objemy - stačí 18-25 stupňů. Celý sortiment by měl být rozdělen na 4 sektory, z nichž každá by měla obsahovat 3-5 navržených variant opojného nápoje. Pro některé odběratele je důležité, kolik piva stojí, jiní jsou ochotni platit hodně, ale pouze za oblíbenou značku. Pečlivě analyzovat poptávku spotřebitelů, po 4-6 měsících může být rozsah upraven. O rok později má majitel jasný obrázek o tom, které odrůdy se prodávají lépe.

K dispozici je také napěněného nápoje by měly být nabízeny občerstvení. - Sušené ryby a chobotnice, suluguni sýr, uzené vepřové uši, chipsy, sušenky, ořechy, atd. To umožňuje zvýšit kontrolu dvakrát. Tam je výbornou alternativou pro začátečníky - otevřít pivní obchod povolení. V tomto případě bude součástí organizačních záležitostí hradí partnera, a budete mít možnost pracovat s známou značku a získat ověřený podnikových procesů diagram.

Otevřít návrh pivovaru: kde začít?

Doporučuje se začít organizaci podnikání při hledání místa. Umístění obchodu je klíčovým faktorem, který ukáže, zda máte zákazníky nebo ne.

Hlavní věc - otevřít místo s vysokou mírou průchodnosti. Obchody točeného piva jsou bodové - jsou na křižovatce rušných silnic, v blízkosti vchodů do supermarketů, supermarketů, stanic metra, to je místo s velkým množstvím lidí. Vzhledem k malé ploše, protože penový nápoj se prodává za účelem odjezdu, můžete rychle vrátit i ty nejdražší nájemné a dosáhnout stabilního příjmu již v tomto roce roku 2016.

Také existují body s malým počtem míst na principu hospody. Jsou umístěny na větší ploše a vyžadují instalaci baru a židlí.

Podle odborníků z pivovaru je poloměr pokrytí jednoho bodu přibližně 350-400 metrů. Je důležité, aby toto místo mělo vysoký stupeň průchodnosti. Pro výpočet je nutné vzít v úvahu obyvatele této oblasti i lidi, kteří procházejí.

Po výběru místa se musíte postarat o vzhled obchodu - objednat si jasný vývěsní štítek, umístit ukazatele. Neumísťujte obchod blízko konkurentů - jedná se o stejné body piva, univerzální kiosky, bary.

Vzhledem k tomu, že v každém městě je centrum přeplněné podobnými institucemi, spací plochy zůstávají vynikající možností ubytování. Jedná se o minimální počet soutěžících, relativně nízké nájemné a stabilní tok po celý den. Podle odborníků se studentská ubytovna, která se nachází poblíž, může zvýšit tržby o 30%.

Ale nezapomeňte na zakázané zóny, které zahrnují vzdělávací, zdravotnické a sportovní instituce.

Je nevýhodné otevřít obchod od začátku v blízkosti obchodních center a obchodních čtvrtí. Je nepravděpodobné, že někdo bude chtít koupit nápoj během pracovního dne, většina návštěvníků se objeví teprve po skončení pracovního dne. Prodejní automaty jsou v této oblasti relevantnější.

Supermarket se stane velkým soutěžícím, protože je snazší pro mnoho lidí nakupovat ve fľazích pivo při nákupu, než jít na jiné místo pro plnění do lahví. Kromě toho se na výstupu často nacházejí plnicí body. Pokud prodej v nich není uskutečňován vy, pak různorodost návštěvníků pomůže pouze odrůda odrůd.

Vybavení pro prodej pivovaru

Zařízení lze zakoupit samostatně nebo pronajmout - závisí na dostupnosti počátečního kapitálu a prognózování strategie.

Můžete uzavřít dlouhodobou smlouvu s konkrétním dodavatelem. Obecně platí, že většina distributorů dodává své vybavení, někdy se dokonce stará o reklamu a školení personálu.

Chcete-li otevřít sklad piva piva od začátku, musíte si zakoupit vybavení:

 • chladič - zařízení pro udržení stabilní úrovně teploty kapaliny (přibližně + 5 °);
 • Stojan na umístění litících jeřábů;
 • barový pult nebo čítač;
 • kontejnery pro přepravu a skladování - sudy;
 • sloupec - mechanismus pro lahvování nápoje;
 • odkapávací zásobník;
 • odpěňovače;
 • hadice;
 • Válce s plynem pro vytlačování tekutiny ze sudu;
 • tlakový reduktor pro tlakovou podporu;
 • chladicí komory;
 • vitríny pro prodej souvisejících výrobků - občerstvení, sušené ryby atd.

Registrace pivovaru

Seznam povolených dokumentů závisí na místě, kde se obchod uskuteční. Bez úplného balíku dokumentů nestojí za to, že by to mohlo být otevřeno, protože inspekční orgány je mohou rychle uzavřít, aby objasnily okolnosti, což vyvolá podezření mezi obyvateli okresu. Proto v den zahájení musí být veškerá dokumentace připravena - od zdravotní knihy prodávajícího až po přísné formuláře hlášení pro období šetření.

Hlavní seznam pro návrh obchodu:

 • povolení obchodovat s místní správou (pokud chcete otevřít bod na ulici);
 • povolení k prodeji (pokud plánujete otevřít místo v nákupním nebo zábavním centru);
 • závěry orgánů SES;
 • uzavření požární kontroly;
 • smlouva o pronájmu;
 • pracovní smlouva se zaměstnanci;
 • hygienická kniha pracovníků.

Majitelé většiny bodů tohoto formátu jsou registrováni jako jednotliví podnikatelé - registrační postup nebude trvat déle než 5 pracovních dnů a seznam dokumentů pro otevření PI je minimální.

Abyste získali povolení od hygienické a epidemiologické stanice, musíte použít zdobení netoxických nátěrů nebo dlaždic. Osvětlení by mělo být přirozené i umělé, podlahy - vodotěsné. Zásobník čepovaného piva by měl mít dobré větrání. Denně je nutné provádět mokré čištění, čistota je hlavním kritériem při analýze úřadů SES a při otevření kadeřnictví od začátku.

K získání povolení z požární kontroly musí být splněny následující požadavky:

 1. Přítomnost evakuačního východu, jehož dveře musí být otevřeny zvnějšku;
 2. dostupnost pokynů pro opatření protipožární bezpečnosti;
 3. uspořádat jednorázovou instrukci o opatřeních protipožární bezpečnosti pro všechny pracovníky;
 4. přítomnost evakuačního plánu a desek s číslem požární služby;
 5. přítomnosti detektorů požáru.

Také je důležité zaregistrovat pokladnu pro IP.

Jak udržet záznam v obchodě s pivu?

"Lidé nezkazují pivo... zničí účetnictví a prodeje lidí" - žertoval zkušené hráče na trhu s pivem.

Zásobník čepovaného piva je od začátku zcela novým objevem v oblasti prodeje. Pro usnadnění účetnictví se doporučuje vybrat automatizované počítačové systémy. Většina bodů od otevření automatizovaného obchodního vybavení, někteří kupují po vrácení startovacích nákladů.

Vlastník obchodu si musí vybrat program, který bude zaznamenávat provedené operace, zohledňovat příjmy a výdaje a vytvářet věrnostní program pro klienta.

Technologie prodávajícího:

 • přijetí objednávky od kupujícího;
 • plnění piva;
 • vyhledání objednané odrůdy z navrhovaného seznamu ve zvláštním programu;
 • Tiskové štítky;
 • přilepení štítku na láhev;
 • skenování čárového kódu;
 • vypořádání s kupujícím;
 • Zkontrolujte tisk.

Společnosti, které tyto procesy optimalizují a mohou být použity při otevírání a provozování zásoby čepovaného piva od začátku:

Návrh pivovaru

Vytvoření výčtu piva je důležitým bodem. Jen opravy a uspořádání nábytku není volba. Musíme vytvořit odpovídající atmosféru, která bude odpovídat koncipovaným subjektům a poskytne komfort návštěvníkům.

Mezi velkým počtem bodů piva ve vývoji designu je úkol - vyniknout z konkurence. Toho lze dosáhnout originálním a jedinečným interiérem, designem místnosti, celkovou stylistikou, dokončovacími materiály a příslušenstvím.

Chcete-li odpovídat specifikám obchodu, můžete zdobit pokoj v tmavých pastelových barvách, na stěnách použít dřevěný nábytek, umělou omítku. Důležitým prvkem návrhu je atribut. Mohou to být dřevěné sudy, tmavé dřevo, tematické obrazy, ozdoby na chmelení atd. Objasnění v takových místech je tlumené. Spravidla jsou paprsky odesílány do produktu a jiné rohy, interiér zůstává tmavý.

Také dnes se mnoho návrhových pivních prodejen ve vývoji designu odklonilo od hlavního tématu a otevřelo světlé prostorné pokoje s přídavkem červené, oranžové nebo modré barvy. V důsledku toho se místnost zdá vizuálně velká, je zde pocit čistoty a pohodlí. Velké okna, standardizovaný interiér a obrovské množství svítidel činí z prodeje točeného piva jasné, světlé a nezapomenutelné.

Velkou roli při vývoji návrhu nespočívá pouze v interiéru, ale také na vývěsní tabuli. Mělo by být lakonické, jasné a nezapomenutelné. V obchode můžete uspořádat originální nebo standardní ukazovátka, která bude lidem vést a povzbuzovat je k nákupu.

Jak podpořit návrh piva?

Při výběru reklamních a marketingových pohybů stojí za to, že vycházíme ze specifik podnikání. To, co je pro většinu oblastí relevantní, nemusí mít výsledky v oblasti piva. Například reklama v televizi, rozhlasu, umísťování reklam do tiskových médií bude drahá, ale očekávaný efekt nebude dán.

Vedle vývěsní štítky, designu interiéru a tematického designu může být venkovní reklama dobrým marketingovým pohybem - transparenty v oblasti ubytování.

Tip: je těžké uvěřit - ale i název prodejny piva ovlivňuje prodej. Je důležité přijít s krátkým, stručným a originálním názvem, který se rychle zapamatuje.

Zkušení hráči v obchodě s pivem skutečně volají zvukovou reklamu. Jakákoli akce nebo výhodná nabídka je oznámena cestujícím megafonem. Hlavním úkolem je provádět takové činnosti pravidelně, jinak by vás obyvatelé sousedních domů nenáviděli.

Všichni přistupují k problematice slev různými způsoby. Někteří odborníci nedoporučují distribuci diskontních karet "vpravo a vlevo", protože v zimě může obchod očekávat ztráty. Jiné populární body směle představují slevy a akumulační karty, které přitahují kupce.

Také marketingový problém lze řešit u dodavatele piva. Mnohé z nich nabízejí reklamní atributy s logem zdarma - mohou to být popelníky, pod sklenicemi apod.

Kolik stojí za otevření prodejního pivovaru?

Prahová hodnota výskytu bodu piva začíná od 300 tis. Rbl. Zahájení investic závisí na oblasti umístění, formátu obchodu, odrůdách dodávaného piva.

Zvažte přibližný obchodní plán pro otevření zásoby čepovaného piva od začátku:

 • registrace IP, registrace povolení - 10 tisíc rublů;
 • leasingové splátky - 40 tisíc rublů. za měsíc;
 • provádění oprav a dokončovacích prací - 80 tisíc rublů;
 • nákup vybavení piva - 180 tisíc rublů;
 • nákup první dávky zboží (pivo plus občerstvení) - 100 tisíc rublů;
 • reklama - 10 tisíc rublů;
 • Plat mzdy (2 prodejci) - 40 tisíc rublů.

Na základě výpočtů, aby se otevřel obchod s pivu od začátku, musíte strávit 460 tisíc rublů. Každý měsíc budou náklady činit asi 250 tisíc rublů.

To naznačuje, že příjmy za den by neměly být nižší než 9 tisíc rublů. Pokud je průměrná šeka 300 rublů, což je dost pro 30 zákazníků. Není to tak moc.

Je výhodné otevřít obchod s pivu?

Čerstvé pivo je oblíbeným produktem. Chcete-li otevřít obchod pro prodej od základů, je to skvělý nápad pro podnikání v malém městě a metropoli. Úroveň zvýšení se pohybuje mezi 50-100%.

Vzhledem k tomu, že podnikání je sezónní, můžete počáteční investice získat pouze za teplého počasí. Odborníci doporučují otevřít bod od začátku na jaře, takže na začátku léta byl obchod "na sluch". Počáteční náklady lze vrátit v první letní měsíci. V zimě je mnoho bodů jednoduše uzavřeno, protože případ se stává nerentabilním. V tomto případě je důležité si ponechat právo pronajmout prostory. Někdy je výhodnější zaplatit nájemné během pracovních měsíců, než začít vše od začátku a utrácet peníze na reklamu na novém místě.

Výpočet návratnosti projektu:

 • průměrná cena za litr piva je 60 rublů;
 • průměrný denní obrat (v létě) je 250-300 litrů;
 • průměrný měsíční obrat bude 450-540 tisíc rublů.

Jak je zřejmé z výpočtů, doba návratnosti projektu bude 1-1,5 letních měsíců.

Továrna na pivo jako podnik: recenze

Začátečníci a zkušení podnikatelé, kteří se podařilo otevřít obchod s pivovarnictvím od začátku, říkají kladné recenze. Většina z nich doslova "žila" své podnikání a vyzdvihla celou kulturu spotřeby živého točeného piva.

Doporučuje se, abyste se nebáli konkurence, která je nyní v každém městě dostačující. Pokud funguje tak velký počet bodů, je zde požadavek na produkt a nová místa můžete nalézt stisknutím tlačítka (na první pohled se zdá, že takové prostory neexistují) nebo nabídnout širší rozsah. "Bude to pivo - tam budou kupci," říká Sergej Rozhkov, majitel pivovaru v Jekatěrinburgu.

Je také pozoruhodné, že se mnoho podařilo otevřít podnikání bez vlastních investic. Pokud vytvoříte kompetentní obchodní plán a budete věřit v ziskovost projektu, můžete získat úvěr a rychle vrátit úvěr.

Zápornou zpětnou vazbu k této firmě lze získat pouze v zimě. Pokud se od listopadu do února (nejvíce krizového času) bod "jde na nulu" - zisk se splácí měsíční výdaje, je lepší neuzavřít místo. Pokud obchod funguje se ztrátou, může být činnost zastavena v krizovém období.

Uložte článek za 2 kliknutí:

Otevřete obchod s pivy - rentabilní podnik, pokud zodpovědně přistupujete ke všem organizačním problémům. Ziskovost projektu závisí převážně na volbě místa. Navzdory skutečnosti, že podnikání je v kategorii sezónní, vysoká poptávka v teplé sezóně může rychle zotavit počáteční investice a zajistit práci v zimních měsících. Je také důležité, aby organizace navrhla pokoj, obecný styl, přípravu a shromažďování povolení a hledání spolehlivého dodavatele.

Obchodní plán pivovaru

Přes výzvy k udržení zdravého životního stylu a tvrzení o zdravotních rizicích piva, tento pěnivý nápoj dnes pijí příliš mnoho: od studentů a dříči, končit s pevnými dam a důchodců. Takže poptávka po zboží bude vždycky. Je dnes otevřením instituce pivo? Analýza situace na trhu nám pomůže odpovědět na tuto otázku.

Analýza trhu

Dostupné statistiky ukazují, že ve většině ruských městech je dostatečný počet míst, aby bylo možné uspokojit poptávku po pivu. Takže noví hráči na tomto trhu nebudou moc spokojeni. Ale pokud správně sestavíte obchodní plán pro obchod s pivem, můžete jít "navíc". Co by mělo být předvídáno na prvním místě?

Za prvé, sezónnost podnikání. Vstupu na trh na jaře s novým produktem (a mnohé pivovary obnovit řadu výrobků, od března do dubna), máte šanci se malý (v průměru 50-65%) marži náskok před konkurencí a přilákat nové zákazníky.

Za druhé, uveďte v obchodním plánu parametry pro výběr umístění zásuvky. Jsou-li stejné nebo převyšují hodnoty uvedené v tabulce - otevřeně:

Dnes je velmi obtížné najít takové místo, ale pokud bude hledání úspěšné, můžete se spolehnout na návratnost firmy do konce první sezóny. Praxe ukazuje, že pokud nabízíte spotřebitelům nejméně 15 druhů piva a nápojů s nízkým obsahem alkoholu (např. Nápoje z jablečného nebo ovocného piva), pak mohou být vašimi zákazníky široká škála lidí, včetně žen. To znamená, že investované 350-380 tisíc rublů bude "odmítáno" poměrně rychle.

IP nebo LLC?

Ziskovost otevření místa pro prodej opojných nápojů přímo závisí na organizační a právní formě, kterou majitel upřednostňuje. Volba jednotlivého podniku umožní ušetřit trochu na úvodní fázi podniku (hlavně kvůli tomu, že nemají k vytvoření základního kapitálu), ale později obchodník s IP nebude snadné, protože je ve vztahu k lidem se stavem legislativy v oblasti prodeje alkoholických a nealkoholických nápojů se zrychluje nejrychlejší.

Vytvoření LLC je dražší a komplikovanější proces, ale poté budete moci využívat všech výhod systému včetně zjednodušeného zdanění. Odborníci doporučují, aby si zvolili zaplacení 6% daně ze všech příjmů pokladní společnosti.

Výběr prodejců

Vzhledem k sezónnosti podniku, aby nedošlo k pohonu sami „v červeném“ v zimě nabízejí rekrutovat malý plat realizátory piva, a zbytek platu (v podnikatelských plánech předepsaných obvykle 8 až 10.000 rublů.) - ve formě bonusů za prodej (většinou tam jsou čísla v 3-5% ze zisku). Samozřejmě, že lidé budou muset vysvětlit, že v létě svých příjmů bude výrazně vyšší než v zimě. Prostě se mi to, ale šance takového přístupu, vytočit dobrá prodejcům ti nahoře.

Důležitým kvalita personálu (a zaměstnáváme dva lidi, kteří budou pracovat na směny), budou vykonávat svou schopnost dostat spolu se zákazníky, schopnost nenápadně nabízet základní výrobky (pivo) a se Vám něco jako občerstvení pro něj. Jejich zkušenosti s maloobchodním prodejem samozřejmě znesnadní váš podnik.

Jak vybrat správné vybavení?

Dalším bodem, na který se vztahuje přísloví "mizerník platí dvakrát", je zařízení pro chlazení a pivo. Nepoužívejte nejlevnější a příliš opotřebované (i když používané jednotky, aby se šetřily peníze, není zakázáno): ledničky a čerpadla jsou velmi jemné a vyžadují pravidelnou údržbu a jejich opravy jsou velmi drahé. Proto je lepší vybrat zařízení na sekundárním trhu za účasti zkušeného technika.

Odborníci odhadovali, že by mělo stačit 80 tisíc rublů, aby bylo možné plně vybavit malý obchod s pivem s potřebnými jednotkami pro obchod a nábytek. V souvislosti s rozsáhlým rozšířením této firmy se nemusíte obávat skutečnosti, že s prodejem budou problémy, pokud případ "nepůjde". Na sekundárním trhu existuje velká poptávka po podobných doplňcích.

Počáteční investice a návratnost

Kolik bude nutné investovat, aby tento typ podnikání byl ziskový? Odborníci říkají, že jednorázová investice v případě více než 400 tisíc rublů (včetně částky vynaložené na zpracování dokladů a počáteční nákup zboží) může tuto firmu ne zcela výnosné. Po dobu jedné sezóny vrátit investované prostředky neuspějí a za 2-3 sezóny bude jejich současná míra inflace zásadně znehodnotit. Při nákupu zboží za 80 tisíc rublů, částka jednorázových investic do našeho podnikatelského plánu bude 370 tisíc rublů.

Vypočítáme měsíční zisk, přičemž průměrné hodnoty výdajů a příjmů za rok.

Jak otevřít ziskové skladové zásoby piva a lahvového piva

Podrobné pokyny pro budoucí podnikatele o tom, jak otevřít obchod pivo, co musíte udělat, jaký druh dokumentů je zapotřebí, co je požadováno instituce SES a požární inspekce, stejně jako kolik to stojí a kolik můžete vydělat.

Pivo je nejoblíbenější nízkoalkoholický nápoj v Rusku. Proto je poptávka po něm velká. Moderní spotřebitelé stejně preferují lahvování a lahvové pivo. A právě díky velkému požadavku a oblíbenosti nápoje je dobrým nápadem obchod s pivem.

Etapy objevu

Podnikatelský plán

K zajištění úspěchu podnikání musíme před zahájením podnikání vypracovat jasný akční plán. Počínaje registrací a končící hledáním dodavatelů.

V případě pivovaru vypadá přibližný obchodní plán takto:

 1. Získání právní rady.
 2. Registrace IP nebo LLC.
 3. Pronájem pokoje (50 m2).
 4. Oprava obchodních prostor.
 5. Nákup zařízení.
 6. Získání povolení od SES a požární služby.
 7. Hledání dodavatelů.
 8. Nákup piva.
 9. Marketing.

Nyní musíme vypočítat počáteční investici potřebnou k otevření obchodu.

Počáteční kapitál pro zahájení podnikání

V případě obchodů je extrémně obtížné pojmenovat určitou částku pro start. Konečné náklady konečně závisí na terénu, prostoru místnosti, jeho poloze, vybavení, sortimentu a řadě dalších faktorů. Počáteční kapitál se proto může pohybovat od 200 000 do 1 000 000 rub.

V našem případě můžete uvést možné náklady a získat přibližnou částku investic.

Pronájem 1-2 měsíce - 500-1 000 rublů. pro 1 m2.

Oprava prostor - v oblasti 80 000-100 000 rublů.

Klimatizace v obchodním sále - od 20 000 rublů.

Chladnička - vitrína - od 20 000 rublů.

CCA - až 20 000 rublů.

Rack - od 15 000 do 20 000 rublů. (v objednávce).

Plat mzdy zaměstnancům (od 2 osob) - 30 000 rublů.

Nákup piva - z 50 000 rublů.

Reklamní a jiné venkovní reklamy - od 25 000 rublů.

Ostatní náklady (kancelářský telefon, psací potřeby atd.) - 5 000-6 000 rublů.

Pivní sudy a odpěňovače se nebudou počítat, nejčastěji jsou poskytovány dodavateli zdarma.

Nakonec se ukázalo, že otevřít prodejnu piva o rozloze 50 m2. musíte v počáteční fázi mít částku 300 000 rublů. nebo více. Ve výpočtu nebyly provedeny náklady na zpracování dokladů a státní poplatky. Lze jen říct, že částky zde budou zanedbatelné.

Výběr prostor a umístění obchodu

Místnost by měla být pro zákazníky co nejpohodlnější. Optimální plocha komerční haly je cca 20-25 m2. Celková plocha místnosti je přibližně 40 m2. Musí mít toaletu.

Umístění obchodu přímo závisí na zisku. Proto by měl být jeho prostor v nákupním centru, v blízkosti supermarketů, v blízkosti metra atd. Jak ukazuje praxe, na takových místech je koupeno pivo, které se s vámi vezme, což vám umožní rychle vrátit počáteční investici.

Při výběru umístění obchodu je třeba mít na paměti zakázané zóny: zdravotnické instituce, školy, vysoké školy, vysoké školy a sportovní školy.

Než si pronajmeme pokoj, potřebujete prozkoumat oblast, ve které se nachází. Nejlepší je upřednostnit ložnici. V tom je konkurence a potenciální kupci. Pokud má okres nákupní centrum nebo hypermarket, je lepší prodat pivo v nich. Není nutné se oddělovat od velkých obchodních platforem, protože vám poskytne neustálý příliv kupců. Široký sortiment piva a občerstvení vám pomůže udržet zákazníky.

Z nežádoucích míst je třeba si uvědomit obchodní centra, protože publikum zde není nejvhodnější. Není nutné otevřít sklad v suterénu bytového domu - prostory nesplní požadavky požární bezpečnosti a při první kontrole bude instituce uzavřena.

Pokud jde o zvýšení počtu kupujících, parky v tom pomohou. Dobrou volbou pro obchod je opustit město. Koneckonců, nejčastěji, když lidé chodí o víkendech, chtějí s sebou vzít "pěnový nápoj". Ale hlavní proud kupujících padne v pátek večer, víkendy a svátky. Nejziskovejším obdobím je jaro, léto, podzim.

Požadovaná dokumentace

Seznam uvedených dokumentů se může lišit od aktuálního seznamu, a to v závislosti na umístění obchodu. Ale s největší pravděpodobností budete potřebovat:

 • Závěr SES, GosPotrebNadzora a požární inspekce;
 • Smlouva s pronajímatelem;
 • Pracovní smlouvy se zaměstnanci;
 • Hygienické záznamy pro zaměstnance;
 • Povolení obchodovat (při uspořádání obchodu v Tc);
 • Koordinace s prefekturou, vládou (pokud je obchod umístěn na ulici).

Chcete-li podnikat, musíte se zaregistrovat jako IP, uzavřít pronájem prostor, zaregistrovat CAC, získat povolení k obchodování v obchodním centru (pokud je obchod umístěn v něm) a od kontrolních úřadů. Také se uzavírají smlouvy s dodavateli a personálem.

Požadavky SES

Aby nedošlo k problémům se SES, jako dokončovací materiál prostor je nutné použít dlaždice nebo barvu, která je bezpečná pro zdraví, například akryl. Osvětlení - přirozené (přítomnost oken), umělé (osvětlení) a nouzové. Obchodní síň by měla být vybavena ústředním vytápěním a kancelářský prostor s toaletou a umyvadly, aby vyhovoval hygienickým podmínkám.

Další podrobnosti o požadavcích jsou k dispozici v SES.

Požadavky PB

Úložiště musí mít nouzový východ pro evakuaci s otvorem dveří zevnitř a ven. S pracovníky obchodů je nutno provádět výuku na dříve vypracovaných pokynech pro požární bezpečnost.

V případě požáru v obchodních a servisních prostorách by měly existovat značky a plány pro evakuaci. Také povinné je přítomnost požárních hlásičů a hasicích přístrojů.

Úplný seznam požadavků lze vyjasnit místním požárním dohledem.

Potřebné vybavení

Konečný seznam se může lišit od navrhovaného seznamu. Ale hlavní vybavení potřebné pro práci v obchodě s pivem bude uvedeno níže.

 • Pultová deska.
 • Stojan na kohouty piva.
 • Pivní sloup.
 • Pivní kohouty.
 • Pivní hadice.
 • Válce s plynem a redukcí na ně.
 • Ledničky.
 • Chladnička.
 • Sběrač prachu.
 • Nádrže z nerezové oceli.

Můžete také potřebovat audio a video zařízení, směrovače pro Wi-Fi. Ale veškeré další vybavení je vybráno individuálně, v závislosti na publiku obchodu a jejich preferencích.

Dodavatelé piva a sortiment skladu

Hledání dodavatelů piva a vytvoření pravidelné spolupráce s nimi není obtížné. Stačí, když hledáte vhodné společnosti a výrobce na internetu. Nejvýhodnější je pracovat s jedním dodavatelem, protože vám umožní získat řadu bonusů ve formě bezplatného vybavení, například ledniček.

Po výběru dodavatele je nutné se seznámit se všemi nabízenými sortimenty. Je lepší vybrat si z 10 piv a oblíbené v posledních letech nápoje - medovinu a jablečný mošt. Poměrně dobré mezi ženskými publikummi se těší třešňové pivo.

Také v řadě je třeba přidat občerstvení: občerstvení, chipsy, ryby atd.

Poplatek za pivo

U dováženého piva je optimální dodatečný poplatek ve výši cca 30% na 1 litr, u domácího piva více než 100%. Takže s jedním sudem můžete získat více než 2 tisíce rublů.

S optimálním balením 1 litr. Pivo bude stát od 70 do 250 rublů. Současně bude cena nápojového nápoje vyšší než láhev.

Skladování piva

Tavné pivo skladujte v kádích z nerezavějící oceli. V nich si nápoj zachovává svůj chuť po dobu 1-3 měsíců. Kegky musí vždy stát na dřevěných paletách a mimo topné systémy.

Optimální teplota skladování piva v kegrech je +10 stupňů.

Balené pivo je vhodné skladovat ve speciálních lednicích nebo v chladné místnosti, která je určena k uskladnění.

Marketing

Aby nedošlo k tomu, aby úložiště čekalo dlouhou dobu pro první zákazníky, stojí za to, že před otevřením kampaně bude mít reklamní kampaň.

Pokud jsou v blízkosti přímí konkurenti, je třeba věnovat zvláštní pozornost sortimentu, dostupnosti cen, servisu, stylu a pohodlí obchodu. Jednoduše řečeno, mělo by být rozlišeno na pozadí jiných prodejen.

Co se týče sortimentu, pak by měly být levné a prémiové značky balených a lahvových nápojů. Rozmanitost zboží musí být vždy doprovázena jeho vysokou kvalitou. Pamatujeme si na občerstvení na pivo.

V zimě můžete studovat preference zákazníků - letos se v tomto letním období uzavírají letní kavárny a zákazníci si vybírají místa, kde si můžete odpočinout u poháru piva v teple a pohodlí.

Je třeba poznamenat, že 50% úspěšnosti podnikání bude záviset na kvalitě zboží a na 50% služeb a obsluhovaných osob. Nezapomeňte také na různé propagační akce - to je nejlepší způsob, jak přilákat více zákazníků.

Výplata a velikost očekávaného zisku

S řádnou organizací podniku, velkým sortimentem zboží, může měsíční zisk v obchodě s pivem dosáhnout více než 300 000 rublů. v teplé sezóně a kolem 200 000 rublů. v zimě. Proto je možné odmítnout počáteční náklady na otevření během prvních 1-2 měsíců. Úspěšně umístěný bod se může vyplatit za pár týdnů.

Proč můj manžel a já chci otevřít obchod prodávající pivo

Je výhodné otevřít obchod s pivem, náš názor

Rozhodnutí o otevření živého pivovaru mi osvětlila rodinu ve dvou etapách. Zpočátku bylo dosaženo společného porozumění, že bylo nutné zahájit vlastní podnikání.

Znuděnou práci, neschopnost zvládnout svůj vlastní čas, šéf zase chce od mne něco divného...

A stalo se tak, že teprve v tomto okamžiku z různých zdrojů proudily nějaké částky peněz, které se nějak musely uplatnit na náš skromný rozpočet. Bylo rozhodnuto, že se budu stát "velkým obchodníkem", moje žena a můj manžel by zůstal spolehlivě pracovat, poskytl rodině finanční zpět a pomohl mi co nejvíce.

Začali se vypořádat, kam směřují své nadšení, dokud nezaschnou. Mám více obchodu v duchu, takže všechny realitní kanceláře, cestování a svátky odpadly. Pro obchod?

Manželé Chernyshev se rozhodli vytvořit své vlastní podnikání: "Skladujte točené pivo."

Vždy existuje poptávka po jídle. Jaký druh jídla nemůže udělat bez našich krajanů? To je pravda, pivo.

Živé pivo také reagovalo na naše další požadavky: poměrně malé počáteční investice, malá plocha obchodní plochy, absence obchodních procesů. Obecně platí, že je nutné začít s něčím, jakmile nebudete zaměřovat na hypermarket.

Počítání peněz

Základem každého nového podniku je podnikatelský plán.

Jinak nechápu, jestli je vhodné začít.

Někteří majitelé pivovarů velkoryse sdíleli informace o fórech na internetu.

V průměru se tyto ukazatele nazývají: počáteční investice - 400-700 tis., Ziskovost - až 200 tisíc v letních měsících, od 0 do zimy.

To vše v rublech. Návrat - od 6 měsíců.

Po předběžných výpočtech jsme dospěli k podobným údajům, pouze zisk se ukázal trochu skromnější.

Je čas zjistit další kroky

Víme, jak máme

Nejdříve jsme odhadli, že se nám daří. Poté, co jsme změnili několik pracovních míst a obecně žili trochu na světě, jsme se naučili něco užitečného v našem pivovaru.

Takže dnes jsem připraven:

 • provádět smluvní práci s dodavateli výrobků;
 • propagujte svůj obchod: sociální sítě, reklamní kampaně, propagační akce (v případě všech případů, kdy jsme byli povýšeni jako další kupující pro další nákupy, vyděláme zpět);
 • nezávisle myslet na interiér, včetně "jeho rukojetí" zdobí.

Uvědomili si, že je ještě třeba se naučit mnoho věcí. Například, jak zaregistrovat společnost, udržovat účetnictví a personál. Můžete se obrátit na služby asistentů, ale to není pro mě.

Myslím, že není tak těžké vše vymyslet samo o sobě. V našem věku na internetu najdete všechny druhy krok za krokem, mistrovské kurzy a dokonce i videa o všech těchto otázkách.

Co je k dispozici z hmotného bohatství? Auto je nezbytná věc. Extra chladnička (a co, v zadní místnosti, aby dal). Co chybí? Prostory, zařízení a zboží. Vybavení - není problém, můžete si koupit, můžete si pronajmout od stejných dodavatelů piva. Pokoj je však klíčovým problémem.

Proč by pivo mělo začínat studiem konkurentů, lze přečíst v článku: "Jak správně začít pivovar?"

Všichni, kteří se zajímají o téma piva, si musí přečíst zprávu o pivním festivalu v Německu Otoberfest-2014 zde >>>

Místo, místo a znovu místo

Ve čtvrti, kde žijeme, jedná, jak to říkám, kruhové kruhové pivo. Pěnové obchody se neustále otevírají, zavírají, otevírají se na novém místě a někdy stejným způsobem, ale pod novým názvem. Ale jedna prodejna po celou tuto dobu tiše funguje, s úsměvem, který se dívá na konkurenty. Protože toto místo je dobré.

Takže chceme vyzdvihnout stejné místo: mezi domy, ale ne uvnitř "krychle", nad lavičkami důchodců, ale vycházet ven, v ideálním případě - na promenádu.

Myslím, že nejlepší část našich požadavků je pro oblasti hromadného nového vývoje. Kromě toho je snadnější vyzdvihnout volný prostor a první, který zaujímá výklenek na trhu s pivem bloku.

Skutečné pivo

Od roku 2009 se počet podnikatelů, kteří chtějí otevírat své vlastní pivo, v Rusku neustále rozrůstá, tajemství tohoto rozhodnutí je v tomto inspirujícím videu řečeno.
Uživatelské videozáznamy: Novopm

Co děsí?

Naneštěstí, nejsem příliš znepokojen možností selhání, pokud to nefunguje. Co můžeme udělat, přerušit pronájem, prodat vybavení, pivo pít sami.

A přesto, jako každý velitel, který se zapojí do boje na neznámé území, prožíváme určité nepokoje.

V tuto chvíli se nejvíce obávám dvou věcí:

 • Nutnost získání povolení. Nemám zkušenosti s hasiči, SES, místní správou a jinými kontrolními a schvalujícími orgány;
 • Možná nečestnost ze strany najatého personálu. Jak vytvořit takový systém tak, aby prodejci nekryjí část výtěžku, neprodávají kyselé pivo a obecně slouží zákazníkům dobře?

Není kam jít nikam. Stanovením obav se postupně vyřešíme problémy.

Celkem:

Jsme na samém začátku cesty k našemu podnikání. Přesto je třeba provést podrobnější výpočty, vypracovat podrobný akční plán, vyřešit mnoho velkých a malých záležitostí. Ale věříme v proveditelnost těchto plánů. Dokonce i koupíme pivo v našem obchodě.

Komentář od Alexandra Dolgorukyho:
Vzpomínám si na incident, který se odehrával v mém životě před několika lety a je přímo spojen s tématem tohoto článku. V létě jsem se rozhodla odpočinout a šla se setkat se svou ženou z práce.

Manželka opustila kancelář s jedním ze zaměstnanců, pozdravila jsem ji a šli jsme do auta, které jsem zaparkoval na blok od práce manžela. Bylo to nesnesitelné teplo a po cestě, kterou jsme sledovali, jsme si všimli malého kiosku prodávajícího kvass.

"Ach," řekl kolega.
- vrátil bych se deset let, abych se vrátil, skončil bych všechno a šel jsem do "kvasného obchodu"!
Byl jsem ohromen tímto zjevením a začal se zajímat o to, co je v takovém podnikání dobré?
- Ano, v létě si v Ramenki koupíte pár apartmánů - usmála se žena.
Pak následovala její příběh, když pracovala jako mladá žena ve firmě, která prodávala kvas přes stánky na ulici, a jaké "peníze" tam byly v létě.
"A když prodám pivo," zeptal jsem se.
"Wow, v létě je Klondike!" Řekla žena.
- Dva apartmány mohou být "namutit".

Podnikání od začátku: sklad piva

Obchod s pivem pro stáčení je velmi výnosný obchod. Ale mnozí, kteří studovali velké množství informací, se nemohou rozhodnout otevřít svůj obchod. Zdá se, že je to výnosné podnikání, ale strach vždy zůstává. Ať už stojí za to riskovat, budeme v tomto článku uvažovat.

Obchod s prodejem točeného piva: klady a zápory

Znalost a příprava na rizika vám pomůže při správné volbě a minimalizaci případných ztrát.

Obchod s pivem je atraktivní:

 1. Vysoká poptávka po produktech.
 2. Možnost začít podnikat s relativně malou částkou.
 3. Rychlá návratnost investice.

Riziko podniku je:

 • sezónnost zisku;
 • vysoká konkurence.

Hlavním úkolem jakéhokoli podnikání je nezměnit pluses na minus a minimalizovat rizika.

Jak začít podnikat?

Nevěřte tomu, kdo tvrdí, že začíná podnikat od začátku, je snadné. Nový obchod je vždy plný obtíží, které je třeba překonat, například, jak být, když nejsou žádné finanční prostředky nebo jsou chybějící?

Existují dva způsoby:

 1. Získejte půjčku od banky. To je možné, pokud poskytnete ziskový, kompetentně vypracovaný obchodní plán. Jste-li si jisti, že máte rychlou návratnost a velký počet klientů, můžete vydělat peníze na rozvoj podnikání, ale pak se doba návratnosti výrazně posune. To ohrožuje skutečnost, že v průběhu sezóny nebudete vydělávat peníze vypůjčené a zimní období povede k úplnému zhroucení.
 1. Zahájení podnikání s partnerem. V tomto případě je investice finančních prostředků rozdělena na polovinu a také na odpovědnost. Hlavní věcí je najít vhodného kandidáta. Pamatujte, že problém s penězi kazí lidi, i když jsou vaši přátelé. A neschopnost podnikat společné podnikání bude sloužit jeho zničení, jakmile první problémy začnou.

Poté, co vyřešíte finanční problém, přejděte myšlenku na skutečnost. Hlavní etapy vývoje ziskového podnikání budou dále projednány.

Vyberte místo

Nejdůležitějším krokem je vybrat místo, kde bude obchod otevřen. Neúspěšná možnost nezpůsobí veškeré úsilí a prostředky investované do této záležitosti.

Nemůžete nikde pivo prodat, pořadí umístění místa je upraveno nařízením vlády č. 171-FZ ze dne 22.11.1995. Prozkoumejte nové změny zákona o pivovarnictví, který vstoupil v platnost v lednu roku 2016. Pokud budou nejvíce lukrativní a výnosné místa k prodeji uzavřeny, nalezení vhodného místa nebude snadné.

Můžete jít takto:

 1. Zorganizujte stravovací místo, kde bude pivo prodáváno. Může to být bar, kavárna nebo hospůdka. Výhodou tohoto druhu obchodu je čas - není omezen. Máte proud zákazníků navštěvujících tento bod kdykoli během roku. Tato firma je drahá, ale zisk je zaručen.
 1. Pronajme si místo v supermarketu (obchodě) a prodáváme pivo pro lahvování v kontejneru. Tato možnost je levnější, ale není tak výhodná jako první. Existuje také několik možností pro výběr obchodu, ve kterém formátu. Můžete ušetřit na daních a pronájem prostor.
 1. Otevřete specializovaný obchod, který je vybaven všemi požadavky na obchod s pivem. To vyžaduje značné investice. Je výhodné pro vysokou dopravu v hustě osídlených oblastech, kde v blízkosti nejsou žádné bary a kavárny.

Otevřete specializovaný obchod nebo kavárnu ve středu obce, kde je velký proud lidí. Musíme se však postarat o velký sortiment piva a příbuzných výrobků, jejichž prodej činí 20 až 25% zisku.

K návrhu skladů a podobě personálu jsou kladeny vysoké nároky. Dobrý bod piva by se měl vyznačovat svým stylem a to znamená zvýšené náklady na reklamu, propagační akce atd.

Nákup zařízení

Významné náklady vyžadují nákup zařízení, tolik začátečníků se rozhodne využít svého leasingu od výrobce pivních výrobků. Tato volba má jak pluses, tak minus.

Mezi výhody patří:

 1. Ušetříte peníze.
 2. Volný výcvik zaměstnanců.
 3. Příjem propagačních produktů.
 4. Včasná údržba systému piva a jeho údržba v provozním stavu.

Mezi nedostatky patří:

 1. Plán plnění, který se vám nemusí líbit.
 2. Nadměrná kupní cena zboží, která vede ke ztrátě zisku a zákazníkům.
 3. Omezení výrobků povolených k prodeji.

Jen málo se dokáže vyrovnat s nastavenými podmínkami a přijít k rychlému zisku. Přísné požadavky majitelů nemovitostí vedou k tomu, že neúspěšně zvolená poloha tohoto místa zničí začínající podnikatele.

Pokud hodláte prodávat pivo za jednu sezónu, je lepší zakoupit zařízení na vlastní náklady. Můžete ušetřit nákupem nejdražšího, například použitého chladiče. Pak si můžete vybrat dodavatele sami a nastavit konkurenční ceny.

Je třeba poznamenat, že pivo vyžaduje měsíční čištění a údržbu, aby se zajistila stabilní provoz. Proto je nutné průběžně uzavírat smlouvu o poskytování služeb se specialistou. Toto je další položka v článku o měsíčních výdajích.

Sortiment a dodavatelé

Zpočátku není nutný velký sortiment. Začněte s výnosným dodáním zboží od místního výrobce se zaměřením na ceny a preference veřejnosti. Nejběžnější požadavky jsou světlé, tmavé a některé. Z velké části se lidé nevedou o odrůdy, které dnes mají velké množství.

Ani nejmenší roli hraje cena. Měla by být odlišná: nízká, střední a dražší. Pokud váš obchod tvrdí sofistikovanější publikum, můžete zvýšit počet nabízených produktů na 7 až 10 druhů.

Při studiu požadavků zákazníků na kvalitu nápojů vyberte správné dodavatele. To, že konkurenti vás nerozdrží, neobchodují s dobrým pivem, pracují s těmi výrobci, kteří nabízejí produkty v malých sériích. Takže budete mít vždy čerstvý nápoj, jehož trvanlivost je omezená.

Pokud existuje výběr, dáváte přednost dodávkám z továren a nikoliv ze skladů zprostředkovatelů. Výrobky na těchto objektech se nejlépe neukládají a neodlišují se v kvalitě. Koneckonců, čerstvý a chutný nápoj je závazkem přílivu zákazníků.

Živé pivo má krátkou trvanlivost 3 až 5 dnů, pasterizované - do 8. Mnoho makléřů pracovat v rozporu s těmito podmínkami, takže než si uzavřít smlouvu o trvalé spolupráci, ujistěte se, že poskytovatel nebude zklamat.

Ceny

Při použití zařízení pronajatého od výrobce je cenová politika zcela diktována nadhodnocenou kupní cenou. Často je příliš vysoká na to, aby přinesla dobré zisky.

Podnikatel, který nemá povinnosti, se řídí následujícími parametry:

 • Ceny konkurentů, protože vaše cena produktu by neměla být mnohem vyšší;
 • územní poloha, takže v obchodě s velkým přílivem návštěvníků může být cena mírně vyšší než zbytek;
 • piva, protože značkovací na levné a oblíbené nápoje může být až do výše 100%, zatímco více vzácné, dovezené odrůdy - až o 50%, a v případě, že jsou fanoušci jemných a drahých značek, marže bude minimum - 30%.

Nábor zaměstnanců

Při obvyklém pracovním plánu budou potřební nejméně dva prodejci, na samém začátku je majitel sám často v baru. V takovém případě můžete mít jednoho zaměstnance k nahrazení.

Také můžete ušetřit peníze podle následujících pravidel:

 1. Čistič by neměl být nejprve najat, ale je lepší zaplatit prodávajícímu za další práci. To je výhodné pro něj i pro daňové poplatníky. Výše daně, která se platí za jednu osobu, místo dvou, se sníží.
 1. Není-li zařízení zapůjčeno, uzavře se smlouva o poskytování služeb pro opravu systému se specialistou, který je vyplácen mzdě.
 1. Účastník by měl být najat, když se firma již rozšířila a bude trvat hodně času na podávání zpráv. Daňový poplatník se může vypořádat se systémem zdanění UNDV sám.
 1. Personál musí absolvovat školení při práci s nástroji nebo mít zkušenosti s manipulací s vybavením.
 1. Prodávající by měl být schopen komunikovat se zákazníky, přitahovat lidi, být upřímný a spolehlivý.

Zdá se, že všechno je jednoduché, ale není. Najděte vhodného kandidáta, zejména s nízkými platy, nebude snadné.

Finanční složka podniku

Když mluvíme o podnikání od začátku, pracujeme s minimálními počty. Můžete jej začít ze 100 - 150 tisíc rublů. Ale s takovou sumou nebude snadné růst, protože budeme muset pronajmout vybavení a pracovat s jedním dodavatelem.

Za prvé, podniknout plán, vypočítat ziskovost podniku, to zahrnuje: očekávané náklady, zisk a doba návratnosti. Tyto podrobnosti zvažte podrobněji, aby bylo jasné, co se s nimi setká.

Uvádíme čísla, které se mohou lišit od vašeho, protože závisí na individuálním přístupu, regionu, druhu obchodu a počtu konkurenčních bodů.

Náklady na otevření a údržbu

Po zvolení nezávislosti budete muset vynaložit velké množství. Na dobrém místě, kde se očekává vážný příliv návštěvníků, uspořádání obchodu bude vyžadovat 300 až 500 tisíc rublů.

Pro uspořádání areálu budou tyto druhy nákladů ztratit, protože:

 1. Pronájem, její přibližná velikost je 1 000 p. pro náměstí. m.
 2. Pomůcky - od 5 do 12 tisíc rublů / měsíčně.
 3. Nastavení instituce pod ochranou - 3 tis. Rublů / měsíčně.
 4. Instalace CCTV kamer - od 10 tisíc rublů. / Jednorázové platby.
 5. Instalace pilíře, distribuce reklamy, uspořádání vývěsní štítky - od 20 do 100 tisíc rublů. / Jednorázové platby.
 6. Instalace klimatizace a výfuku - od 20 do 30 tisíc rublů. / Jednorázové platby.
 7. Oprava prostor - od 10 do 50 tisíc rublů. / Jednorázové platby.
 8. Uspořádání výstavního okna, barového pultu, nákup stolů, židlí - 50 tisíc rublů / jednorázová platba.

Náklady na pořízení pracovního zařízení budou zahrnovat:

 1. Showcase - lednička - od 20 tis.
 2. Systém plnění piva je od 50 do 100 tisíc rublů.
 3. Účetní kontrolní systém EGAIS (počítač, pokladna, kazety, atd.) - 25 až 150 tisíc rublů.
 4. Papírnictví - od 5 tis.
 5. Kapacita pro lahvování piva pro odvoz, PET kontejnery - od 3 do 5 tisíc rublů.

Náklady na nákup zboží budou zahrnovat:

 • několik druhů piva - z 50 tisíc rublů / 4-5 krát za měsíc;
 • rybí výrobky, občerstvení - z 15 tisíc rublů;
 • ostatní nápoje - od 10 tisíc.

V měsíčních nákladech lze zjistit:

 • platy zaměstnancům - z 50 tisíc rublů;
 • daně (ENDV) - až 15 tisíc rublů;
 • Ostatní náklady (doprava, opravy apod.) - až 10 tisíc rublů.

Výše budoucích příjmů

Výnosy z prodeje piva se liší nejen od sezóny, ale také od dnů v týdnu.

Letní výdělky by měly více než pokrýt období klidů v obchodě. Zaměřit se proto pouze na ziskové měsíce bude nesprávné. Potřebujete započítat roční výnosy a odečíst všechny výdaje za uplynulé období, pak získáte skutečnou ziskovost obchodu.

Měsíční náklady jsou uvedeny výše a vy můžete vypočítat očekávané výhody sami. Ziskové je považováno za výhodné, což v létě představuje 200% nákladů. V zimní sezóně mohou jíst příjmy dříve.

Doba návratnosti

Prostředky vynaložené na zahájení podnikání lze vrátit na 3 až 4 teplé měsíce. Ale pak obchod a spolu s ním zisk prudce klesne a měsíční výdaje zůstanou. Doba návratnosti by proto měla být stanovena nejméně po jednom roce práce.

Podle výroční zprávy uvidíte sklad plus nebo minus. Reálné časové rámce, které poskytují stabilní zisk, když jsou investované prostředky splaceny, činí 1,5 roku.

Pokud jste v minulosti nikdy neměli takovou aktivitu, pak než investujete své peníze do nové firmy, zajistěte, aby pracovali po dobu jednoho nebo dvou měsíců v hospodě. Všechny problémy, pro a proti, se učíte zevnitř.

Nebo se seznámíte s pracovníky piva a požádejte ho o otázky, které vám pomohou dozvědět se o podnikání ve vaší oblasti. Takže se vyvarujete chyb, vypočítejte počet zákazníků, získáte jasnější představu o ziskovosti obchodu a snížíte riziko podniku na nulu.