Jak otevřít kavárnu u silnice. Podnikatelský plán, marketingové funkce, výpočty

Cesta v kavárně může být v každém případě považována za ziskové, výnosné a slibné podnikání. Dlouhou dobu jsou chvíle, kdy k takovým institucím byl extrémně negativní postoj. Nyní mají dobrou reputaci pro řidiče i cestující. Dobře navržený obchodní plán pro silniční kavárnu spojený s profesionální a náročnou prací vám téměř jistě zaručí váš úspěch. Poptávka po tomto typu služby je vždy velmi velká. Miliony automobilů se po celý rok neustále pohybují po všech cestách a jejich jezdci a cestující vždy chtějí jíst.

Projekt Roadside Cafe

Místo:

Hlavní věc spočívá v tom, že instituce byla umístěna poblíž rušné silnice. Mnozí odborníci tvrdí, že v případě, že západní země na cestě od města mohou koexistovat v míru jako malé kavárny a restaurace rychlého občerstvení v Rusku toto odvětví je z velkých měst a přitom velmi málo rozvinutá. U nás, zatímco situace je ta, že rychlé občerstvení je nejrozumnější variantou.

Návštěvníci kaváren na silnicích jsou zpravidla ve velkém spěchu. Proto pokud jde o menu, je třeba najít "zlatý prostředek". Všichni chtějí jíst výborné jídlo, ale nikdo nechce dlouho čekat. Doporučuje se zdůraznit pokrmy, jejichž doba vaření nepřesáhne 20-25 minut. Mezi ně patří saláty, které mohou být v chladničce uloženy po dlouhou dobu.

Výběr místa pro umístění kaváren má vždy zásadní význam. Nejlepšími možnostmi pro silniční kavárnu jsou čerpací stanice, místa v blízkosti osad, nákupní centra, poblíž rekreačních oblastí (na březích řek, jezer a dalších malebných míst).

Požadavky na prostory

Prostory, které mohou být potenciálně použity v těchto zařízeních, jsou často v žalostném stavu. Potřebují drahé opravy. Je výhodnější otevřít kavárnu na základě hotových komplexů, které se nacházejí u silničních uzlů. Je-li několik odboček vedle sebe, jistě přiláká pozornost cestujících.

Doporučuje se brát v úvahu takové nuance:

 • je žádoucí, aby kavárna byla navržena pro nejméně 70 míst a měla plochu nejméně 100 metrů čtverečních. m;
 • místnost by měla být útulná;
 • nutně musí být pohodlné parkování a pro všechny druhy dopravy včetně nákladních automobilů.
 • interiér by měl být zdrženlivý a jednoduchý, ale zároveň nevypadá vůbec primitivně a dokonce se podobá zařízením sovětského veřejného stravování, které mnozí z nich potlačují chuť k jídlu.

V místnosti je důležitý pocit pohodlí domova. Není nutné dělat příliš velké instituce, stačí 70-80 míst. Atmosféra v kavárně je také zásadně důležitá. Lidé, kteří jsou na cestě po dlouhou dobu, značně postrádají rodinný komfort. A navzdory skutečnosti, že žádná restaurace nikdy nebude schopna nahradit osobu svým vlastním domovem, domácí prostředí je stále účinným pozitivním faktorem.

V kavárně by měla být veškerá komunikace - voda, elektřina, kanalizace atd.

Jak otevřít kavárnu u silnice?

Registrace IP

Pokud se očekává prodej alkoholu, bude vyžadováno LLC. Ale v kavárnách, jejichž hlavní část budou návštěvníky řidičů, včetně těch, kteří cestují na dlouhé vzdálenosti, je lepší zcela odmítnout alkohol. V takovém případě můžete zaplatit malý státní poplatek a zaregistrovat IP.

Pokud pracujete někde a hodláte začít podnikat, aniž byste opustili svou práci, můžete nejprve zjistit, zda můžete pracovat současně a být IP.

Po výběru místnosti budete potřebovat povolení od SES a hasičské služby.

Zařízení

 • obchodování (výlohy, pokladna);
 • kuchyně (trouby, nábytek, nádobí, sanitární keramika, domácí spotřebiče);
 • sklad (regály, regály);
 • nábytek (stoly, židle).

Náklady na vybavení se mohou pohybovat od 100 000 do 1 milionu rublů.

Potraviny by měly být výživné a jednoduché. Veškeré lahůdky a upřímně náročné pokrmy (humři, humři, mramorové hovězí maso) nejsou potřeba. Je důležité zdůraznit kvalitu a svěžest výrobků. Nabídka by měla být různorodá a zároveň rychle připravená. Tradiční nabídka zahrnuje teplé první a druhé pokrmy, sendviče, šišky kebab. Saláty jsou také povinné, ale musí být připraveny bezprostředně před podáním. Tedy. je nutné zajistit řadu typů nádob, které lze uložit, aby bylo možné na objednávku snadno a rychle zahřát nebo vařit.

Vzhledem k tomu, že většina návštěvníků budou lidé, kteří jsou na dlouhé cestě, je důležité mít na seznamu služeb prodej potravin v kontejnerech nebo jiné metody, které předpokládají, že odjíždějí. Můžete také prodávat a související produkty: nápoje, voda, cigarety. Je nutné, aby řidiči měli možnost termos plnit vroucí vodou (což je zvlášť důležité v zimě).

Jednou z hlavních požadavků na službu je rychlost služby, neměla by však být na úkor kvality. Nešetřete na kvalitu jídla! Vždy se připravujte pouze z čerstvých potravin. Navzdory skutečnosti, že návštěvníci jsou většinou náhodní lidé a je nepravděpodobné, že se vrátí, pokud budou otráveni, pověst vaší instituce bude nadále beznadějně poškozena.

Financování

Výnosy budou záviset přímo na počtu návštěvníků. V kavárně u silnice nejsou pravidelní návštěvníci schopni tvořit většinu kontingentu. Proto nemá smysl zavádět marketingové pohyby do podnikatelského plánu silniční kavárny, která může být efektivní v běžných městských kavárnách, kde je cena umístěna na běžných zákaznících. Proto v silniční instituci jsou v popředí další faktory. Především je to právě "ostření" celé služby, které je zapotřebí pro potřeby lidí, kteří cestují v autě na dlouhé vzdálenosti.

Předběžné výpočty

Místnost

Získání prostor bude vyžadovat přibližně 1,2-1,5 milionu rublů. Pokud si můžete jen pronajmout, pak bude levnější. Taková zařízení jsou umístěna v přírodě, takže můžete vždy najít kompromis s vlastníky půdy.

Náklady na opravy, výzdobu interiéru, nákup vybavení bude stát v průměru 400 tisíc rublů. V takovém případě nemusíte šetřit na zařízení. na tom závisí kvalita vařených pokrmů, respektive - prestiž instituce.

Produkty |

Nákup jednoho zboží bude stát nejméně 120 tisíc rublů. V kavárně, která se nachází v přírodě, můžete ušetřit hodně nákupem produktů od místních obyvatel (maso, mléko, zelenina a ovoce). Jsou vždy svěží a kvalitní. Je třeba mít na paměti, že čím dál víc bude vaše instituce z města, tím dražší bude dodávka všech těch složek, které se v obci nemohou koupit (sůl, cukr, slunečnicový olej, cukrovinky atd.). Dokonce i když mnoho z nich bude nakupovat v místním obchodě s potravinami, bude to stát víc.

Plat

Na plat zaměstnanců bude asi 150-200 tisíc rublů měsíčně. Ale zde bude také důležitý geografický faktor. Pokud jsou všichni vaši zaměstnanci mezi místními obyvateli, pak vás budou stát méně. A pokud budete muset najmout lidi někde daleko, náklady na placení za práci se automaticky zvýší. Protože budou muset platit vyšší plat a kompenzovat cestovní výdaje a možná uspořádat místo pro nocní ubytování. Mezi místními obyvateli není vždy možné najít opravdu svědomité a profesionální specialisty. A bez nich nemůžete. Pokud může číšník, čistič, myčka někdo přijmout, pak kuchař, správce, ředitel musí být nezbytně profesionální.

Rozvrh kavárny na silnici může být odlišný, ale pro instituce tohoto typu je naléhavější pracovat nepřetržitě. V tomto případě se práce provádějí ve 2 nebo 3 směnách.

Propagace

V tomto druhu podnikání je konkurence nevyhnutelná, často velmi vysoká a tuhá. V bezprostřední blízkosti vaší kavárny může být ještě několik dalších zařízení. Existuje mnoho způsobů, jak soutěžit. Abyste neztratili svého klienta, musíte nabídnout něco svého, exkluzivního, něco, co jiní nemají.

Není to špatná možnost - otevřít kavárnu národní kuchyně (ukrajinské, uzbecké, gruzínské atd.). Neméně důležité bude dary, i když malé a bezvýznamné, ale příjemné: Souvenir, sada ubrousky, ručníky, nebo možná něco, co je nezbytné pro řidiče - cestovní mapy, atd

U reklam a dalších nákladů spojených se spuštěním projektu bude trvat 200-300 tisíc rublů. Ale můžete si uložit reklamu. Projekt kavárny na silnici nevyžaduje samostatnou sadu aktivit na podporu založení, protože je to nezbytné v každé jiné kavárně, která se nachází ve městě (například v dětské kavárně nebo v kavárně rychlého občerstvení). Od hlavního kontingentu - řidičů a cestujících, kteří projíždějí automobily, pak pro reklamu stačí dát do blízkosti silnice velký a jasný štít a na fasádě budovy instalovat jasnou vývěsní tabuli. Reklamy můžete také zavěsit na nedalekých čerpacích stanicích (nebo si s vlastníky těchto stanic můžete zařídit, aby vám vaše zákazníky předali letáky propagující vaši kavárnu).

Tradiční způsob, jak přitahovat více návštěvníků do kaváren, je poskytnout zdarma obědům pro řidiče meziměstských autobusů a minibusů jako platbu pro jejich cestující, kteří je budou následovat do vaší kavárny.

Můžete se pokusit zadat službu před objednáním prostřednictvím telefonního hovoru nebo sms. To může být relevantní pro řidiče, kteří pravidelně cestují stejnou cestou. Mohou vydat letáky nebo vizitky, aby mohli volat předem a říkat, že například "vrátím se za půl hodiny, objednám boršč, bramborovou kaši a čaj."

Dobrá komfortní veřejná toaleta vedle kavárny je také dobrá volba pro přilákání zákazníků, bez započítání zisku ze samotného toaleta.

Obecně platí, že silniční podnik vyžaduje investice ve výši 2-3 milionů rublů. Odměna je zpravidla 1-3 roky, v závislosti na místě. Ziskovost je více než 60%.

Jak otevřít kavárnu na silnici od začátku?

Tato možnost je také možná. Ve světovém podnikání je obvyklé získat půjčku na organizaci projektu bez významného vkladu. Často jsou potřebné půjčky poskytovány pouze pro kompetentní, přesvědčivý a slibný obchodní plán. Jak otevřít kavárnu na silnici bez vlastního kapitálu, je známo všem profesionálním odborníkům, jejichž rady mohou být získány v každém konzultačním centru.

Je výhodné otevřít kavárnu u silnice?

Je podnikatelský plán pro otevření kavárny na cestě ziskové?

Pokud se zajímáte o to, kde umístit vaši kavárnu, pak si vážně přemýšlejte o tom, jak otevřít cateringový bod v blízkosti silnice.

Taková kavárna již dávno přestala být považována za "druhořadé" zařízení, jsou velice žádoucí u většiny motoristů, cestujících a pracovníků, kteří mají být v zajetí cestou. Pokud jste se divili, jak otevřít kavárnu u silnice, přečtěte si, jak podniknout obchodní plán.

Slavné restauracní řetězce se vydaly přesně s formátem kaváren na silnicích a nezvládly. Takže neztrácejte totéž a vy, otevřete pizzerii, restauraci ekonomické třídy nebo běžnou kavárnu.

Většina bodů mimo velké a malé města dosud nebyla zvládnuta. Proto je hospodářská soutěž v tomto odvětví prakticky nulová. Vezmeme-li v úvahu evropské zkušenosti z podnikání, můžeme s jistotou říci, že trať může být umístěn jako malé kavárně a klidné útulné kavárně, která přinese stejný příjem. Ale pod vedením naší populace (centrální Rusko), uvědomíme si, že většina lidí se řítí do města a raději jíst v autě, spíše než sedět v útulné kavárně, takže ziskovost uspořádá bod stravování, které budou vařit rychlé občerstvení, které mohou být používat v instituci i s nimi.

Udělejme si přibližný obchodní plán a zvážíme například, jak otevřít kavárnu u silnice.

Existuje několik nevyslovených pravidel, které by měl následovat podnikatel, který otevírá kavárnu na trati.

 • prostor pro vaši restauraci by neměl být příliš velký, nejlépe malý, útulný, dokonce komorní atmosféra;
 • vaše veřejné stravování musí mít dobrý přístup a pokud možno parkování, motel a další vybavení;
 • kavárny spoléhají na malý počet lidí, asi 70-80 lidí;
 • plán kavárny je žádoucí nepřetržitě. Koneckonců, i když kavárna pracuje od 6 do 23 let, budete muset najmout několik směn pracovníků.

Podnikatelský plán musí také vzít v úvahu odplata podniku. Kavárna na trati může být považována za úspěšnou, pokud více než 500 lidí navštíví více než jeden den.

Zahrňte do obchodního plánu a takových reklamních triků:

 • měli byste být velice pozorní k řidičům a průvodcům populárních turistických cest. Pokud se dostanou do vaší kavárně několikrát, je to šance, aby se obchod s nimi další skupina turistů, které přinášejí „občerstvení“, je na vás, a na to, co nabízíte řidiče (turistického průvodce) bez plnohodnotné jídlo;
 • budování veřejné toalety vedle kavárny. Tímto manévrem zabijete dva ptáky jedním kamenem: na jedné straně získáte extra zisk z toalety, na druhé straně je to návnada lidí v restauraci (kavárně). Většina cestujících se zastaví na vašem veřejném místě. A na cestě zpátky budou hledat v kavárně a alespoň si koupí patty a láhev vody.

Rozvíjení menu a nábor zaměstnanců

Podnikatelský plán by měl obsahovat i nabídku vaší instituce. Zde musíte najít "zlatý zlom". Na jedné straně všichni chtějí jíst zdravé jídlo, na druhé straně - nikdo nechce čekat na přípravu na dlouhou dobu. Dbejte na nádobí, doba vaření, která není delší než 20-25 minut.

V nabídce by měly být různé druhy salátů, které mohou být v chladničce uloženy po dlouhou dobu. A těsně před podáním se jen mletí a naplní.

Zajistěte a připravte si jídla v menu "take-away". Mnoho řidičů a cestujících bude chtít přinést čerstvé sendviče, ovoce, zeleninu, druhé nádobí v uzavřených kontejnerech, štěpky a další dlouho dochované produkty.

Umožněte návštěvníkům kavárny používat vroucí vodu zdarma. Mnoho řidičů se zastaví přesně v těch místech, kde se nesnaží přerušovat peníze ani na vařící vodu. Vděčte za to, že objednávají velmi působivé večeře právě pro vás.

Nikdy nezacházejte s kvalitou potravin, které připravujete! Nechte svůj podnikatelský záměr zcela přesný a splácejte o pár měsíců později, než bylo plánováno. Vždy připravte jídlo pouze z čerstvých produktů, přestože všichni vaši návštěvníci budou náhodní lidé a je pravděpodobné, že se vrátíte ke stížnosti na otravu jídlem po návštěvě vaší kavárny. Ale "slovo z úst" bude dělat svou práci. Vždy si to pamatujte.

Pro jednu směnu budete potřebovat kvalifikovaného kuchaře, 2 servírky a čistící ženu, s plánem práce 2/2.

V závislosti na "přílivu" návštěvníků můžete změnit počet číšníků. A můžete dokonce postavit stánku, kde jedna osoba přijme rozkazy a pak je rozdělí nebo rozdá na pultu.

Úkolem čističe bude čištění místnosti 2-3 krát denně: ráno, před otevřením, mokré čištění na oběd a po uzavření kavárny.

Veškerý servisní personál musí mít zdravotní záznamy. Nyní se trend stal módní, když ředitel vydává podřízené peníze, aby "koupili" zdravotní knihu. Nyní, nedělejte to! Koneckonců, kvůli jednomu nemocnému číšníkovi se může denně infikovat stovky lidí, co můžeme říct o nečestném kuchaři.

Z času na čas zkontrolujte čistotu číšníků, připomeňte kuchaře, který zapomene umyt ruce. To není způsob, jak projevit diktaturu, to jsou základní pravidla, která by měla být připomenuta.

A několik užitečných tipů

Oficiální stránka podnikatelského plánu:

Pokud už víte, jak začít otevírat silniční kavárnu na trati a rozhodně jste se rozhodli otestovat svou sílu tím, že vytvoříte obchodní plán, pak je čas oficiálně formalizovat svou firmu.

A existují dvě možnosti: Chcete-li otevřít kavárnu bez prodeje alkoholu, vhodné konstrukční IP, a je-li přítomna v menu restaurace alkohol, měli byste navrhnout svého podnikání jako LLC, CJSC nebo OJSC, takže můžete získat licenci na prodej alkoholu.

Co se týče reklamy vaší instituce, existuje mnoho možností. 20-30 kilometrů do vaší kavárny vypusťte malé bannery na obou stranách, aby měl řidič čas na přemýšlení, zda chce jíst nebo ne.

Dalším rysem vaší instituce může být "objednávka předem" pro stálé zákazníky. V takovém případě ukládejte vizitky a pracovní telefon, kde budou přijímány objednávky. Takže řidič kamionu, který se blíží ke kavárně, bude moci předobjednat jídlo, které se mu líbí, a po příjezdu na místo určení neztrácí čas.

Jakmile jste získali autoritu řidičů a řidičů, ujistěte se, že polovina bitvy je hotová: vaše podnikání přinese stabilní příjem a prosperuje.

Jako přitažlivost pro návštěvníky můžete aplikovat nádherný exteriér kavárny. Ujistěte se, dovedně kombinujete světlé barvy na fasádě budovy, přitahujete ještě víc návštěvníků, kteří chtějí vědět a co je uvnitř?

Obchodní plán kavárny na dálnici je poměrně nákladově efektivní.

Chcete-li otevřít kavárnu, musíte si koupit nebo pronajmout vhodnou budovu + vybavit kuchyně + koupit výrobky + platit platy zaměstnancům. Podle výsledků posledních výpočtů obvykle podnikatelský plán tohoto druhu vyžaduje zhruba 1,5 milionu rublů v investicích, při budování malého rámového objektu a vybavení na zařízení na průměrné úrovni. Úhrada této činnosti závisí na "úspěchu" stravovacích zařízení. V průměru za rok a půl můžete bezpečně sbírat dlouho očekávané zisky.

Pokud souhlasíte s počátkem, náš obchodní plán pro umístění kavárny na trať je jen pro vás!

Cesty: jak otevřít kavárnu u silnice? Podnikatelský plán pro silniční kavárnu: potřebné vybavení a dokumenty

Otevření kavárny na silnici může být považováno za poměrně výnosný obchod. Taková zařízení již dlouho nebyla považována za druhořadou, jsou dobrou poptávkou mezi motoristy a jinými cestujícími.

A není třeba vybírat velké budovy, hlavním důvodem je, že se vaše zařízení nachází v blízkosti dálnic s vysokou dopravou. Stejně jako u jiných případů existuje řada funkcí. O tom, jak otevřít kavárnu u silnice, jaké doklady se shromažďují, jaké vybavení si můžete koupit atd., Se můžete dozvědět dále.

Místo:

Jak říkají odborníci, stravovací průmysl mimo město není dostatečně rozvinutý, takže má smysl přemýšlet o kavárně na silnici. V evropských zemích, na silnicích, může kavárna i restaurace s rychlým občerstvením mírumilovně existovat. Ale podle ruského zážitku je nejvhodnější volbou rychlé občerstvení, protože návštěvníci těchto zařízení jsou zpravidla ve velkém spěchu.

Navíc stojí za to zvážit nejen to, jak otevřít kavárnu u silnice, ale také kde ji založit. Nejlepšími možnostmi jsou čerpací stanice, místa poblíž osídlených oblastí, stejně jako nákupní centra. Můžete také otevřít kavárnu v blízkosti rekreační oblasti (na břehu řeky nebo jezera). Mnoho z nich doporučuje zvolit jižní směr (tedy na jih od města, města), takže se nebudete nudit ani v zimě.

Vyberte si pokoj

Velmi často jsou prostory, které jsou pronajaty k založení instituce na silnici, v žalostném stavu. Abyste je dostali do správného tvaru, budete muset provést nákladné opravy. Nejvýhodnější je otevřít kavárnu již na základě hotových komplexů, které se nacházejí na křižovatce velkých silnic. Několik blízkých míst prodeje jistě přitahuje pozornost cestujících.

Některé funkce

Kromě toho, když se rozhodlo, jak otevřít kavárnu u silnice, je žádoucí dodržovat několik tichých požadavků:

 • zařízení musí být vypočteno pro nejméně 70 míst a má území nejméně 100 metrů čtverečních. m;
 • Místnost by neměla být příliš prostorná, měla by tam být útulná atmosféra;
 • kavárny jsou vybaveny parkováním nejen pro automobily, ale také pro přívěsy a kamiony, navíc je třeba vytvořit pohodlné přístupové cesty;
 • interiér je žádoucí ozdobit se zdrženlivostí a jednoduchým, ale vnitřní výzdoba by neměla připomínat sovětskou jídelnu, což zcela odrazuje od chuti k jídlu.

Požadovaná dokumentace

Chcete-li založit firmu, musíte zaregistrovat IP. Pokud však kavárna plánuje prodávat alkoholické nápoje, je nutné vytvořit pouze společnost s ručením omezeným. Po výběru areálu je nutné získat povolení od hasičské stanice a sanitární a epidemiologické stanice.

Chcete-li zajistit, aby vaše kavárna na silnici splňovala hygienické požadavky, musíte se postarat o dostupnost vody a elektřiny, jakož i připojení k jiným komunikačním prostředkům. Podnikatel také potřebuje získat licenci na prodej alkoholu. Bez splnění všech těchto požadavků může mít podnikatel velké problémy.

Nákup zařízení

Budete také potřebovat následující vybavení:

 • obchodování (výlohy, pokladna);
 • kuchyně (trouby, nábytek, nádobí, sanitární keramika, domácí spotřebiče);
 • sklad;
 • větrání.

Náklady na vybavení mohou být různé, v průměru to se pohybuje od 100 tisíc až 1 milion rublů. Vše závisí na tom, jak vážně hodláte vybavit chodbu a kuchyni.

Nabídka silniční kavárny

Kuchyně by měla být uspokojující, ale spíše jednoduchá. Homáre, mramorované hovězí maso a humry zjevně nejsou nutné. Je však velmi důležité zdůraznit kvalitu a svěžest výrobků. Pokud je to možné, nabídka by měla být různorodá, ale rychle připravená.

Hosté by měli nabídnout horké první a druhé pokrmy, sendviče, šišské kebaby. V menu je také žádoucí udělat pár salátů, ale je třeba je připravit bezprostředně před podáním, protože to není nikdy předem objednáno. Jedním slovem je, že musíte zajistit tolik typů pokrmů, kolik můžete uložit, pak se snadno zahřát nebo vařit.

Zajímavé nabídky

Můžete mírně diverzifikovat podnikání na silnicích: pozvat návštěvníky, aby odnést nádobí v uzavřených kontejnerech. Můžete prodat a související produkty: voda, cigarety, džusy, káva, čaj. Můžete také dovolit řidičům, aby termos plnili vroucí vodou zdarma (což je obzvláště důležité v zimě). Služba kavárny na silnici by měla být kvalitní a rychlá. Každý návštěvník by měl mít dojem, že je vítaným hostem a ještě lepší - že navštívil domov.

Přemýšlejte o tom, jak otevřít kavárnu u silnice, nezapomeňte na konkurenci. Takové stravovací body mohou být poněkud ve vaší oblasti. Musíme klienta přilákat, ne? Můžete přijít s nějakým "čipem". Například prodávat neobvyklé, originální občerstvení, které vaše konkurenti nemají.

Pak musíte projít kavárnami tohoto druhu a zjistit jejich menu. Není to špatná možnost - otevřít instituci, která se specializuje na vaření pokrmů jedné národní kuchyně. A samozřejmě nezapomínáme, že všichni lidé mají rád dárky, i malé, ale jsou příjemné.

Například, paměť mini-Souvenir, nebo dokonce vůbec žádné maličkosti - levná, ale je třeba v ekonomice (balení ubrousky, malé polotenechko, ale kdo ví, co ještě). Nebojte se, že vám vzniknou další výdaje. Skutečnost, že si můžete udělat malou rezervu na náklady na potraviny (stejně jako dar sama o sobě stojí za to), s největší pravděpodobností bude návštěvník si ani nevšiml, že si koupí něco jiného než na večeři.

Finanční složka podniku

Samozřejmě, příjem instituce bude záviset na počtu návštěvníků. Neustálí klienti v takovém silničním veřejném stravování jsou nepravděpodobné (vzhledem ke specifikaci podniku). V tomto ohledu je hlavní faktor úspěchu - kapacita.

Předběžné výpočty budou vypadat takto:

 1. Budování a pozemky. Přibližná cena této položky je 1,2-1,5 milionu rublů. Pokud plánujete pronajmout budovu, pak bude přirozeně levnější. Taková zařízení, která se obvykle nacházejí na venkově, s majiteli pozemků na silnici budou téměř vždy najít kompromis.
 2. Při navrhování podnikatelského plánu silniční kavárny bude nutné zahrnout náklady na opravy prostor, kuchyně a nákup potřebného vybavení. To bude stát v průměru 400 tisíc rublů. Ve všech těchto případech, můžete v žádném případě ušetřit, protože kvalita zařízení bude záviset na kvalitě připravených pokrmů, respektive prestiž a docházka instituce.
 3. Podnikatelský plán pro silniční kavárnu samozřejmě předpokládá náklady na jídlo - asi 12 000 rublů. Můžete ušetřit na tomto článku přímými nákupy od vesničanů. Zpravidla jsou vždy svěží a kvalitní, což samozřejmě přiláká návštěvníky. Vezměte také v úvahu skutečnost, že čím dále je komplex z města, tím obtížnější bude pravidelné dodávání produktů a surovin.
 4. Na plat zaměstnanců bude trvat asi 150-190 tisíc rublů, ale to je, pokud se vezmete na svém silničním komplexu pracovníků ze stejné vesnice, kde se nachází kavárna. Pod podmínkou částečného zaměstnání mohou být úspory asi 35%. Je však velmi důležité, aby byli zaměstnanci profesionálové. Zejména k práci v kavárně musíte najmout kuchaře, číšníka, administrátora, prodejce a technického personálu. Tyto instituce obvykle pracují nepřetržitě nebo nejméně od 7:00 do 23:00.
 5. Náklady na provoz kavárny. Na reklamu a další primární náklady budou muset utrácet asi 250-300 tisíc rublů. Při reklamě můžete v zásadě ušetřit peníze, protože v tomto segmentu nehraje významnou roli. Stačí, když zavěsíte jasnou vývěsní tabuli, umístíte letáky a rozcestníky na čerpacích stanicích umístěných v blízkosti instituce.

Obecně platí, že silniční podnik vyžaduje investice ve výši 2 až 2,5 milionu rublů. Tento kapitál se vyplácí po 1,5-2 letech. Ziskovost tohoto druhu činnosti může dosáhnout 60%.

Obchodní cesta silniční kavárna

Pro lidi, kteří jsou v neustálém pohybu a kteří se pohybují mezi městy, se stává skutečnou výzvou najít vhodné místo, kde můžete chutné a relativně levné svačinu.

Je výhodnější otevřít silniční kavárnu na dálnici a co ovlivňuje ziskovost takového podniku? Přečtěte si více o tomto.

Prvním krokem k úspěchu je registrace a získání povolení

Nejprve je třeba informovat Federální daňovou službu, kde se zaregistrovat jako individuální podnikatel. K tomu musíte vyplnit formulář žádosti, přivést svůj pas a zaplatit státní poplatek. Nejdůležitějším bodem je výběr optimálního kódu OKVED.

Myšlenka, jak otevřít kavárnu u silnice, je bezprostředně pod několika články klasifikátoru 56.10, jmenovitě 56.10.1 a 56.10.21. Dalším krokem je výběr daňového systému, který bude mít také vliv na rozvoj podnikání.

Možnost zjednodušeného nebo ONS je vhodná, pak podnikatel nebude muset trpět přípravou a doručením daňových zpráv. Poskytnutí stát potřebuje 6% z celkového příjmu.

Po všech manipulacích podnikatel po určitou dobu obdrží své číslo OGRN a důkazy prokazující tuto skutečnost, což dává právo přistoupit k realizaci jeho myšlenky a vybudování podniku. Zde je seznam dalších potřebných dokumentů:

 1. Smlouva o pronájmu prostor.
 2. Doklad o registraci pokladny.
 3. Evakuační plán.
 4. Smlouva o dezinfekci, odstraňování biologických a pevných odpadů z výkonu činností.

Chcete-li šetřit čas a nervy, pomůžete se obrátit na specializovanou organizaci, jejíž zaměstnanci za poplatek pomohou sbírat balíček dokumentů.

Kolik potřebujete k otevření kavárny a kdy se výdaje vyplatí?

Vše závisí na regionu, kde podnikatel plánuje pracovat. Pro instituci poblíž malého města potřebujete pouze 500 tisíc investic, zatímco organizace kavárny na rušné dálnici poblíž města milionu lidí bude vyžadovat investice ve výši 1-2 milionů rublů.

Přibližně průměrné měsíční výdaje budou na úrovni 350 tisíc rublů spolu s nákupem produktů.

Zde je seznam přibližných výdajů, které nutně zahrnují v obchodním plánu silniční kavárny:

 • Nákup zařízení a opravy ze 400 tisíc rublů.
 • Získání různých druhů povolení a povolení od 50 tisíc rublů. Přibližně stejná částka je potřebná pro inzerci instituce.
 • Plat zaměstnance ze 150 tisíc rublů.
 • Nákup produktů pro průměrné menu 15-20 různých pokrmů z 15 tisíc rublů.
 • Ostatní výdaje - 70 tisíc rublů.

Předpokládejme, že instituce bude mít 50 míst. V den kavárny se zúčastní asi 150 lidí s průměrnou kontrolou 100-150 rublů. Tato instituce přinese majiteli pouze 25 tisíc rublů denně, průměrný měsíční příjem dosahuje 675 tisíc rublů.

Výše zisku závisí také na umístění kavárny na trati a dostupnosti v bezprostřední blízkosti konkurentů. Takže to bude splatit za 12 měsíců a ve druhém roce začne přinášet zisk majiteli.

Výběr optimálního místa pro kavárnu a požadavky na založení

Výběr místa je klíčový. Ideální pro doplňování paliva, místa v blízkosti osad a nedaleko od různých malebných míst, jako jsou břehy řeky nebo jezera.

Prostory, které mohou být vhodné k přeměně v kavárně, obvykle nejsou v nejlepším tvaru, takže je lepší hledat již připravené rekreační komplexy, na jejichž základě je k dispozici kavárna. Nájem bude o něco dražší, ale hosté prostě nebudou projít, aniž by si všimli znamení, a nemusíte platit peníze na opravy.

Chcete-li úspěšně otevřít kavárnu na silnici, věnujte pozornost takovým aspektům týkajícím se prostor:

 1. Plocha je nejméně 100 metrů čtverečních, průměrný počet míst je 50-70.
 2. V blízkosti by mělo být velké a pohodlné parkoviště, včetně nákladních vozidel a těžkých vozidel.
 3. Uspořádání místnosti je lepší v omezených tónech, takže to nevypadá nudně a primitivně. Instituce ve stylu sovětského veřejného stravování již dlouho přitahovaly návštěvníky.
 4. Do místnosti je třeba shrnout všechny komunikace - počínaje horkou a studenou vodou, končící správně provedenou ventilací.

Vybíráme zařízení na základě specifikací nabídky

Pro podnikání na kavárně u silnice se nemůžete bez takového vybavení:

 1. Gril a sporák.
 2. Varné desky.
 3. Několik umyvadel, z nichž každá bude použita pro určité produkty - pro ryby, zeleninu a maso.
 4. Pár mrazniček a velkých ledniček.
 5. Stoly pro řezání.
 6. Kuchyňské roboty, mixéry.
 7. Kávovary.
 8. Nádobí pro hosty, příbory a další nádobí, jako jsou řezné desky.

Prostředky budou potřebné k nákupu nábytku v hale: stolů, židlí a barů. Nezapomeňte také na to, že je třeba propagovat instituci a objednat ji pro rozsáhlou, jasnou vývěsní tabuli.

Vybíráme personál

V sektoru služeb je lidský faktor klíčový, a proto si personál do kavárny najme sám, protože nejprve zjistí jejich profesionalitu. Tím se minimalizují možné nepříjemné situace a riziko práce na pracovišti. Malá instituce vyžaduje takový personál:

 • 2 správci. Mzdy z 40 tisíc rublů.
 • 2-4 dceřiných pracovníků za práci na směny. Úroveň mezd od 15 tisíc.
 • 2 barmani z 18 tisíc rublů.
 • 2 šéfkuchaři, kteří platí od 40 tisíc.
 • 4 číšník, sazba za každý z 17 tisíc plus tip.

Tato sazba může být pevná nebo výplatní jako procento denního nebo měsíčního výnosu. Samozřejmě je důležitá "houpačka" instituce. Zpočátku můžete spravovat jednoho kuchaře s průměrnou mzdou 30 tisíc, ale další pronájem dalších dvou asistentů nebude nadbytečné.

Profilové vzdělávání v tomto případě není tak důležité jako zkušenosti v oboru. Také prodejci by měli být velmi zdvořilí a stresově odolní.

Naše podnikání: pořádáme silniční kavárnu

Zaměstnání podniku založeného na veřejném stravování může být velmi výnosným směrem. Ve skutečnosti, v každém městě (bez ohledu na velmi daleko od civilizace vesnice) je nejméně jedna kavárna, bar nebo restaurace. V megacities a téměř téměř v každém čtvrtletí je provozovna. Samostatnou kategorií však mohou být rozlišené restaurace a kavárny, které se nacházejí jen v dálce od jakýchkoli obývaných oblastí a které existují tak, aby se unavená osoba na silnici mohla zastavit, relaxovat a mít kousnutí. Jsou nazývány silničními kavárnami (méně často restauracemi, dokonce méně často - jídelnou), a mělo by být poznamenáno, že i toto místo je poměrně zaneprázdněné.

Většina těchto institucí jsou zastoupena jednoduchými kavárnami, ve kterých je minimální obsluha a nabídka se neliší odrůdou a vylepšuje se. Ale jmenování takové kavárny je jednoduché - dát si odpočinek a osvěžit se cestujícímu, a poskytnout mu plnohodnotnou restaurační službu nemá smysl. I když existují různé úrovně institucí, které obstarávají různé kontingenty spotřebitelů, a někdy můžete najít restauraci opravdu skoro elitní úrovně na silnici, ale je pravidlem, že tyto restaurace jsou otevřeny ve stejném elitní hotelu.

V takovém podnikání musí podnikatel zohlednit konkurenty pouze tehdy, pokud se nacházejí v jeho těsné blízkosti. Protože skutečné umístění kavárny může být na jakékoli části trasy a osoba se v každém případě zastaví, pokud chce jíst. Dvě poblížné provozovny budou téměř jistě sdílet zákazníky mezi sebou a nejčastěji profitují z toho, co je na prvním místě. Můžete si všimnout, že mnozí podnikatelé otevřít silniční kavárna na okraji malých měst, hned vedle silnice, a to dopadá několik škol na stejném místě, ale v rušné části trati, kde to může být také uspořádán také autobusové nebo vlakové nádraží. To je pochopitelné, že ne každá obchodník se odváží otevřít jakoukoli byl nejen instituce daleko od svého domova, a daleko od civilizace obecně, někde dokonce v této oblasti. Proto jsou ve většině případů silniční kavárny víceméně vázány na malé osady, kde může sám podnikatel nebo alespoň vůdce bydlet. V některých případech může podnikatel sám žít na území komplexu byla postavena, ale toto se vztahuje pouze na velkých hotelů, a tyto případy jsou opravdu vzácné a jsou nalezeny pouze u lidí, kteří nejsou v žádném případě nemají věřit vaše podnikání nikomu. Proto se stává prioritou najít místo, spíše než Analýza konkurentů, tím dále kilometrů tam je další kavárna, tím méně to ovlivní vaše podnikání.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Chcete-li začít, musíte se zaregistrovat jako obchodní subjekt. Pro plnohodnotnou práci s možností obchodování s alkoholem je nejlepší zaregistrovat právnickou osobu, společnost s ručením omezeným může využít zjednodušený daňový systém. Pokud není touha obchodovat s touhou nebo nutností, můžete se zaregistrovat jako individuální podnikatel. USN požaduje snížení ve prospěch státu nejvýše 6% výnosů nebo 15% provozního zisku. Samotná činnost spadá pod definici (JECFA 2) 56.10.11 stravovací služby s plným restauračním provozem, ale mohou být vybrány a jiné kódování, pokud je instituce nabízet pouze sebe (což je zřídka), nebo doplňkové služby (již zmíněný hotel - nejjednodušší příklad).

Chcete-li se otevírat, musíte v příslušných orgánech získat mnoho povolení a budete muset jít na místní úřady okresu, v němž se instituce nachází. To zahrnuje Rospotrebnadzor, Fire Service, pro více informací, viz článek o otevření restaurace, baru nebo kavárny obecně. Samostatná zmínka stojí za to, že má stejnou licenci na alkohol. Zdá se, že hlavní návštěvníci motoristů, kteří projíždějí, proto alkohol není pro ně jen nezajímavý, je naprosto zakázáno ho vypít a nemá smysl obchodovat s takovými výrobky. Často však zastavují auta, ve kterých najednou jdou několik lidí a cestující si mohou užít alkohol. V případě, že otevřený a hotel, prodej alkoholu je obzvláště důležité - unavený z cesty člověk často nevadí relaxační drink lektvar a jít spát hned tam až do rána. Licence je vydávána pouze právnickým osobám, bude muset shromáždit značný balíček dokumentů, poskytnout důkaz, že podnikatel může správně skladovat a prodávat alkohol, zatímco licenční cena činí 40 tisíc rublů za jeden rok práce. Po dobu pěti let - 200 tisíc a v mnoha případech vydá licenci s takovou dobou platnosti. Proto malé kavárny ani nemyslí na získání licence na alkohol, tato možnost je považována za opravdu plnohodnotné restaurace blízko silnice.

Jedním z nejdůležitějších momentů v organizaci vašeho podnikání je právě hledání místa k otevření kavárny. Jak již bylo řečeno, nejlépe se nachází v blízkosti jakékoli lokality, zejména pokud je to město, kde najdete dodavatele výrobků. V opačném případě budou náklady na dopravu příliš vysoké. Ne vždy se však na první pohled zdá, že dobré místo může být ziskové. Faktem je, že obvykle v kavárnách na silnicích zastavují pouze lidé, kteří zastaví na dlouhé cestě, aby měli občerstvení a cestovali po dlouhou dobu. Muž, který je svým způsobem i několik hodin, je nepravděpodobné, že zastavit u silnice kavárně, protože je mnohem jednodušší k jídlu před odjezdem, nebo mít občerstvení v místě určení. V tomto ohledu nemusí být důležité být mezi těsně umístěnými osadami, zejména velkými, protože mnoho motoristů by raději zůstalo v civilizované kavárně přímo ve městě. Poměrně často se při silničních kavárnách řidiči zastavit, a v létě, a to zejména na dálnici M4, tam je velký proud lidí, kteří si chtějí odpočinout na pobřeží Černého moře, a mnoho z nich dokonce cestují ze severních oblastech. Je zřejmé, že tito lidé potřebují někam neustále zastavovat a relaxovat. Takže na jedné straně se nachází daleko od obydlených oblastech může být prospěšné vzhledem k tomu, že mnoho potenciálních spotřebitelů raději jen takové kavárně, nebo spíše bude nucen zastavit na výběr na něm; Na druhé straně to může být pro podnikatele nepohodlné a není ani ziskové kvůli vysokým nákladům.

Je třeba také poznamenat, že téměř jistě nebude moci najít ready-made budovu, takže budete muset koupit zpět území a stavět budovu na vlastní náklady. Náklady na pozemky ve vzdálenosti od velkých osad není pravděpodobné, že by byly velmi vysoké, ale bude nutné přidělit několik milionů rublů přímo na výstavbu, komunikaci a další stavební a pomocné práce, ačkoli přesná hodnota je určena velikostí a složitostí stavby. Velikost pozemku je také stanovena samostatně podnikatelským záměrem, ale kromě budovy, ve které se nachází kavárna, je nutné rozdělit parkovací plochu a pokud budete muset pracovat se stejnými kamiony, parkoviště musí být opravdu velké.

Je také třeba poznamenat, že je potřeba, aby se ujistil, že kavárna byla jednou vidět z dálky, protože lidé cestují na dálnici ve vysoké rychlosti může být jednoduše, že si nevšiml kavárnu a řídit jej. Z tohoto důvodu by bylo hezké, aby zůstali v takovým způsobem, že motoristé cestování dolů, například, z kopce, dostanete velmi dobrý výhled dopředu. Také byste měli přemýšlet o umístění značek dlouho před samotnou kavárnou a samozřejmě umístit velký štít, který přitahuje pozornost přímo z kavárny. To v tomto typu podnikání je v mnoha případech rozhodující skutečností, že osoba přestane nebo projde.

Dále se musíte postarat o vnitřní uspořádání prostor. Zde opět závisí hodně na tom, jak bude instituce fungovat. Pokud to není drahá restaurace, obvykle jsou podnikatelé omezeni na nákup relativně levného nábytku, kosmetické opravy prostorů, investování peněz do levného prostředí. Malá kavárna v tomto případě může být otevřena pro 200-300 tisíc rublů (což znamená náklady na interiér). Chcete-li restauraci investovat několikrát více - to je dobrý nábytek a vhodné prostředí, a dokonce i objednat projekt designu v některých případech. Také je potřeba investovat do kuchyňského vybavení a technické zázemí, to bude také vyžadovat 200 tisíc rublů (pouze chladící zařízení bude stát asi 100 tisíc rublů, avšak všechna ostatní zařízení je mnohem levnější, pokud nechcete koupit vysoce kvalitní a hlavně funkční techniku). Můžeme tedy říci, že náklady na projekt leží v širokém rozmezí; jednoduchá jídelna může být otevřena pro několik set tisíc rublů, v restauraci je účet již v milionech.

Reklama své provozovny přijde na pronájem reklamní plochy na bannery a umístění signage a dopravního značení, protože jiné způsoby, jak propagovat své služby nemají žádnou výhodu - smysl inzerovat v médiích, neexistuje, lidé budou stále kolem, pokud nepotřebujete odpočívat nebo jídlo, ale unavený řidič, který viděl zajímavé znamení, jistě přemýšlí o zastavení. Nicméně, někteří podnikatelé otevírají svou kavárnu rovněž s očekáváním místních obyvatel (v případě, že otevřete ji zblízka, a přesněji na okraji malého městečka), které mohou být dobrým zdrojem dodatečných příjmů. Pak má smysl přemýšlet o tom, jak inzerovat v médiích. Banner nájemné je asi 10 tisíc rublů měsíčně, což je mnohem levnější než pronájem ve městě, mimochodem, reklama v místních médiích v malém městečku bude stát sotva víc než součet 50 tisíc rublů. Proto můžeme říci, že je mnohem lepší investovat do nákupu opravdu dobrého místa, do jeho uspořádání a nikoli do reklamy.

Nemyslete si, že v tomto druhu podnikání není možné poškozovat vaši pověst, i když samozřejmě zásada "ústního jednání" zde prakticky nefunguje. Vzácný člověk stane pravidelným zákazníkem stejné silnice kavárně, ale existují lidé, kteří jsou neustále nuceni cestovat, a mnoho z nich může trvat fantazie k té či oné instituce, čímž se stává nejvíce pravidelným zákazníkem. Proto by kuchyně a služby měly být stále na určité úrovni. Mluvte o restauraci a nic - musíte mít značku. Také není možné odepsat místní obyvatelstvo, které může vytvořit velmi negativní představu o kavárně, po níž budou všichni obyvatelé této osady přestat navštěvovat. V každém případě, pokud nech zákazník nespokojen, je téměř stoprocentní pravděpodobností nebude zastavit v této kavárně, navíc bude hovořit o své negativní zkušenosti se všemi přáteli. To bude mít jen malý vliv na práci, zvláště pokud by byl klient z vzdáleného města, ale nakonec může být podnik ovlivněn. Zvláště nyní, když na internetu najdete portály věnované práci krajních kaváren, kde spotřebitelé opouštějí zpětnou vazbu a sdílejí své dojmy. Může se dostat k tomu, že portál brzy bude vědět o špatné kavárně a tam bude drasticky klesat tok návštěvníků. Je relativně snadné potěšit klienta současně, protože člověk z cesty není příliš kritický vůči jídlu a službám, má počáteční úkol - uspokojit první potřeby. V tomto ohledu věnujte pozornost tomu, aby obsluha návštěvníků potřebovala méně než při práci v jednoduché kavárně. Nakonec to pozitivně ovlivní práci.

Podnikatelský plán pro silniční kavárnu

Myšlenka silnice kavárna má své kořeny v hlubokém středověku, kdy podél hlavních silnic státu podnikaví podnikatelé mají vybudované restaurace a taverny, aby jídlo a přístřeší pro unavené cestovatele. Podstata těchto institucí nyní prošla jen nepatrnými změnami - v moderních "tavernech" nemůžete strávit noc, ale stále se můžete jíst dobře a relaxovat. Podnikatelský záměr silniční kavárna s výpočty, jehož příklad je uveden níže, pomůže začínající podnikatele se orientovat v základních aspektech úpravy této instituce v blízkosti malého města.

Tento podnikatelský plán je určen podnikatelům, kteří mají možnost investovat asi 1,5 milionu rublů do otevření kavárny na silnici. Je žádoucí, aby měli vlastní svobodné prostředky, protože při použití bankovní půjčky může doba splácení podniku vzrůst o faktor 1,5 nebo 2.

Souhrn

Cesta v kavárně je instituce s relativně malým finančním obratem, takže je vhodné zaregistrovat firmu při jejím otevření formou IP. Jako daňový systém je zjednodušený daňový systém s daňovou sazbou 15% z provozních příjmů instituce (výnosy mínus výdaje) dokonalý.

Právní předpisy některých regionů Ruské federace stanovují diferencované daňové sazby pro "zjednodušené", které mohou kolísat v rozmezí od 5% do 15%. V závislosti na konkrétním regionu mohou být snížené sazby využity absolutně všemi daňovými poplatníky nebo určitými kategoriemi. Poznámka: výpočty v tomto obchodním plánu jsou zaměřeny na maximální možnou míru sazby USN - 15 procent.

OKVED kódy pro silniční kavárnu by měly být vybrány takto:

 • 56.10 "Restaurace a doručování potravin".
 • 56.10.1 "Činnosti restaurací a kaváren s plným restauračním servisem, kavárny, restaurací rychlého občerstvení a samoobslužných služeb".
 • 56.10.21 "Činnost provozoven veřejného stravování s odběrem".

Nejlepší místo pro silniční kavárnu je pronajmout ji na okraji města. Tento podnikatelský plán předpokládá pronájem budovy, a nikoli její stavbu od začátku. Faktem je, že městská aglomerace se zpravidla rozšiřuje daleko za hranice hlavního města, a tudíž i hledání místnosti o velikosti 100 čtverečních metrů. metrů pro organizaci kavárny na silnici se nezdá příliš náročné.

Stav kavárny je samozřejmě povinen splnit požadavky požární bezpečnosti a předpisy předepsané v SanPiN. Všechny komunikace musí být připojeny a v dobrém stavu. S vlastníkem by měla uzavřít nájemní smlouvu po dobu nejméně dvou let. Kosmetické opravy areálu provádí kvalifikovaný tým na základě standardní smluvní smlouvy.

Rozsah služeb, které mají zákazníkům poskytnout, je přibližně následující:

 • Hotová jídla (polévky, druhá jídla, pečivo), včetně složitých obědů a obědů.
 • Sortiment produktů rychlého občerstvení (hamburgery, hranolky, hot dogy) pro konzumaci v kavárně a odjezdu.
 • Široká nabídka nealkoholických nápojů (džusy, vody, limonády), stejně jako různé druhy čaje a kávy.
 • Alkoholické výrobky s převahou nízkoalkoholických nápojů.
 • Stolní hry: fotbal, hokej (volitelně).

Odhadovaná kapacita kavárny je 30 osob. V počáteční fázi podnikání byste měli kontaktovat příslušné organizace, abyste získali licenci na prodej alkoholu. Na přilehlém území je nutné vybavit malé parkoviště.

Kolik bych měl investovat

Počáteční investice v organizaci silniční kavárna, která bude umístěna na okraji malého městečka, jsou uvedeny v následující tabulce (částky jsou relevantní na začátku roku 2017 pro Centrální federální okruh):

Jak otevřít kavárnu u silnice

Podle některých informací je výklenka silničních kaváren v Rusku vyplněna pouze o 30%, zejména ve směru provinčních měst. Při vstupu do metropolitní oblasti je procento nasycení veřejným stravováním jistě vyšší, ale kavárna s dobrou službou stále ještě nestačí.

Nejvýhodnější umístění kavárny na silnici je považováno za místo v těsné blízkosti města nebo na federálních dálnicích s velkým provozem automobilů. Na turistických trasách najdete mnoho restaurací. Hlavní zákazníci těchto zařízení: kamionáři, turistické skupiny a lidé cestující v soukromé dopravě.

Poptávka po stravovacích službách bude vždy, jelikož se jedná o setkání s životně důležitou lidskou potřebou jídla. Nezpochybnitelnou skutečností, která hovoří ve prospěch zahájení podnikání v oblasti stravování, je skutečnost, že množství dopravy na našich silnicích neustále roste. Rozvoj silniční dopravy je prioritou státní politiky pro rozvoj malých a středních podniků.

Podrobný plán pro otevření kavárny na silnici

Stavba kavárny na silnici začíná výběrem pozemku. Zpravidla jsou pozemky po silnici, které se nacházejí mimo obec, majetkem státu. Získat pozemek pro výstavbu silnice kavárna, pokud lokalita patří do správy města nebo okres může být pouze v aukci. Za účelem účasti na nabídkovém řízení je nutné požádat o pozemek pro výstavbu kavárny ve výboru pro správu majetku státu. Poté začne dlouhý (minimálně 3-6 měsíční) postup při registraci pozemku pro nabízení, a nikoli skutečnost, že jej vyhrajete. Koneckonců, informace o dražbě by měly být oficiálně zveřejněny v tištěných médiích, aby vědomě přitahovaly do soutěže další podnikatele. K tomu musíte být připraveni.

Pozemek, který patří soukromé osobě, je mnohem jednodušší získat. Obecně platí, že soukromé pozemky se nacházejí v osadách, kterými prochází federální dálnice. Ale cena pozemků v tomto případě závisí na chuti majitele, protože zná cenu "zlatého" místa. Pak, jak bylo dohodnuto.

Při výběru pozemku je třeba zvážit možnost připojení k inženýrským sítím. Kavárna na silnici, stejně jako celý podnik v oblasti stravování, je silně závislá na komunikaci. Práce instituce bude vyžadovat připojení elektřiny, plynu a vody. Je povinné vybudovat kanalizační systém a větrací systém. Kavárna je považována za oblíbené místo pro návštěvu různých monitorovacích orgánů, včetně Rospotrebnadzor a Pozhnadzor. Kontrola vašich činností ze strany těchto struktur bude trvalá.

Kolik peněz potřebujete k otevření kavárny u silnice?

Podle zástupců silniční podnikání, náklady na budování i malé kavárny, za předpokladu, že připravená infrastruktura je nejméně 100.000 dolarů. Za připravenou infrastrukturu se rozumí přítomnost inženýrských sítí, asfaltové dlažby, parkovací plochy pro těžká vozidla atd. Pokud začnete budovat, tak to mluvit v "čistém poli", pak náklady budou 3-4krát vyšší. To není méně než asi 500 tisíc dolarů, a opět, to jsou minimální náklady.

Čím vyšší jsou počáteční náklady, tím delší doba návratnosti podniku. Malá silniční kavárna, za dobrých okolností, se může splácet za 2-3 roky. Silniční komplexy větší velikosti, které mají spaní a další infrastrukturu, platí 5-6 let. To je pro takovou firmu normální.

Výběr interiéru v kavárně u silnice

Pokud jde o interiér, na jedné straně by měla být kavárna útulná, pohodlná a roztomilá. Současně nepotřebujete proměnit vnitřní design kavárny na "patos", jen to vyděsí hosty. Dokonce i když máte kvalitní kuchyň, takový interiér vás vyzve, abyste si mysleli, že vše je drahé a klient jednoduše odjede bez objednávky.

Extra bonus pro řidiče turistických autobusů

Jednou z metod přilákání zákazníků do kavárny jsou obědy zdarma pro řidiče turistických autobusů. Tuto metodu používají některé kavárny na jihu Ruska. V tomto případě každý vyhrál. Kavárna přijímá velké množství "hladových" turistů a řidič má volný oběd. Dodatečný tok zákazníků poskytuje výstavbu volného uličního WC.

Lahodné a vysoce kvalitní potraviny - hlavní faktor popularity kaváren

Jednou věcí je lákat klienta, další věcí je zajistit, aby vás navštívil znovu a znovu. V silničních kavárnách je důležité nejen kvalitní pokrmy, ale také rychlost jejich přípravy. Koneckonců, často se stane, že turistický autobus, který byl tahán na boční zastávky v blízkosti kavárny. V kavárně se v takovém případě zformuje obrovská fronta a ne všechny mají čas na oběd. Lidé zůstávají nešťastní a instituce ztrácí svůj příjem. Aby tomu zabránilo, hlavní pokrmy by měly být vždy připraveny na příjezd velkého množství hostů.

Nejpopulárnější v kavárně na silnici je klasické menu. Často používání smíšené kuchyně nevede k lepšímu výsledku. Obvykle lidé na silnici upřednostňují objednávat jednoduché pokrmy, které používají doma. Například, smažené brambory s masem, kuřecí polévku nebo boršč. Mezi lahůdky se poptávce stále těší kebab vepřové šišky.

Kolik můžete vydělat tím, že podáváte návštěvníky kavárně na silnici

Podle podnikatelů nejvyšší průměrná kontrola těchto zařízení není vyšší než 10 dolarů (300 rublů). Je-li cenovka je dát dražší lidé jednoduše nebude jít do kavárny. Lidé, kteří navštíví kavárnu u silnice, potřebují vše, co není stejné jako z městských restaurací. Vztah mezi cenou a kvalitou se dostává do popředí. Proto je nejdůležitějším návrhem obchodní oběd, neboť splňuje tato dvě kritéria. Jeho přítomnost v menu je povinná.

Stejně jako v každém obchodě s restaurací je velmi důležité "ústní slovo" pro silniční kavárnu. Mnoho řidičů komunikuje navzájem prostřednictvím jednotlivých vysílaček a vyměňuje si názory o dobrých institucích, kde můžete chutnatý a levný oběd. Proto, pro příliv hostů, vše, co musíte udělat, je začít o tom mluvit o vás. Tato metoda propagace je považována za účinnější než všechny druhy bannerů a další venkovní reklamy.

Nezapomeňte, že nejdůležitější věcí v kavárně na silnici je kvalitní kuchyně. Ani design, ani místo kavárny vám ušetří vaši firmu, pokud začnete šetřit kvalitu vařených jídel. Jednoduchá a chutná ruská kuchyně, rychlý servis a přiměřené ceny jsou klíčovým prvkem úspěchu mladých obchodníků na silnicích.