Velká encyklopedie ropy a plynu

Silikonové formy se používají pro odlévání typických výrobků. Silikon je rozpočet a vhodný materiál pro tyto účely: je schopen odolat těžkým nákladům a teplotním rozdílům, je kompatibilní s mnoha materiály. Výroba silikonových forem se provádí nekomplexní technologií, která se vyznačuje nízkými technologickými požadavky.

Hlavním účelem při výrobě formy je její soulad s budoucím procesem. Musí splňovat výrobní požadavky na ukazatele: formu, použitou technologii, vlastnosti materiálu.

Výrobní etapy

Technologie výroby sestává z několika etap:

 • příprava modelu v případě potřeby. V této fázi se provádí analýza budoucího procesu a vybere se materiál pro matrici - odlévací směs pro formy;
 • Prototyp zcela reprodukuje tvar budoucího modelu s přihlédnutím k umístění upevňovacích prvků, lopatek a bran. Zobrazují se také technologické drážky a otvory;
 • dalším krokem je příprava bednění a hypoték. Bednění musí být pokryto těsnícím materiálem a prototyp fixován. Je-li to nutné, model je na vnější straně pokryt kompozicí pro separaci;
 • pak se připraví materiál pro nalévání. Silikon se mísí s přidáním speciálních sloučenin. Po odplynění se provádí evakuací;
 • dalším krokem je skutečné plnění samotného silikonu do formy. Proces se provádí ve vakuu, takže v budoucí podobě nezůstávají žádné vzduchové bubliny;
 • dochází k další polymeraci nebo tuhnutí materiálu. V závislosti na použitých přísadách a tloušťce trvá od jednoho dne do týdne;
 • Výsledný produkt se dále čistí a vysuší.


Druhy silikonu

Při výrobě forem se používají následující typy silikonu, které se vybírají podle potřeb:

 • antialergenní;
 • odolné vůči změnám teploty;
 • zvláště silné (například silikonová pasta na bázi cínu) a další.

Přísady

Přísady se používají k tomu, aby daly formu určitým technologickým vlastnostem. V závislosti na konečném cíli jsou vybrány. Je-li to nutné, aby byla forma barvy, použije se pigmentovaná přísada. Existují také kompozice, které:

 • obsahují tvrdidlo a pomáhají urychlit proces tuhnutí;
 • zvyšuje viskozitu materiálu, což umožňuje jeho použití na uspořádání štětce;
 • zvýšení síly materiálu a dalších.

Hlavními požadavky na výrobu jsou větrání a přítomnost ochranných pryžových rukavic na rukou pracovníka.

Výroba silikonu pro formy s vlastními rukama doma

Silikonová pryž je nepostradatelným materiálem pro mnoho oblastí života. Formy silikonu se používají v kosmetologii a kulinářské oblasti, při tvorbě jakéhokoliv druhu ozdob, dekoru a kosmetiky apod. Budeme hovořit o hlavních vlastnostech silikonového kaučuku, stejně jako o způsobech vytváření forem tohoto materiálu.

Formovací polymery

K výrobě univerzálního materiálu se používá kyselina dusičná, která se přidává do křemenné drti, aby se rozpustila. Potom se přidá katalyzátor. Připravená kompozice pro konzistenci a vypadá jako pryž. Materiál je bezpečný, nevyzařuje škodlivé látky, nemůže být ovlivněn zásadami a kyselinami. Dokončený materiál má řadu kvalitních vlastností: tažnost, odolnost proti mechanickým vlivům, odolnost proti vlhkosti a nedostatečná skladovatelnost. Hotové výrobky nevyžadují speciální komplexní údržbu.

Sloučeniny, které zahrnují dvě hlavní složky - pasty a tužidla, jsou klasifikovány podle účelu použití tímto způsobem: mazání, lití, směsi pro vytváření forem. Takové kompozice umožňují vyrábět prakticky libovolný tvar, až po vzorky pro výrobu dlažebních desek.

K vytvrzení směsi se používají speciální katalyzátory - cín nebo platina. Katalyzátor poskytuje materiálu řadu vlastností: odolnost vůči teplotním účinkům, pevnost a tvrdost, schopnost rychle ztuhnout, dlouhá životnost, odolnost vůči aktivnímu provozu. Z tužidla bude také záviset na odstínu budoucí gumy - ať už je matný nebo průhledný. Cínové tvrdidla poskytují vyšší hodnoty pevnosti. Platinové katalyzátory vytvářejí pružnější a měkčí výrobky.

Použití vlastních polymerů

Sloučeniny jsou široce zastoupeny na trhu, nicméně existují mistři, kteří jsou více ochotni vyrábět výrobky s vlastními rukama. To nejen snižuje náklady, ale také poskytuje další příležitost vyjádřit se v kreativitě.

Vytvoření silikonu pro formy formou vlastních rukou může být provedeno pomocí několika technologií. Takto připravená látka není ve vlastnostech vzorky tovární. Domácí směsi mohou být v kvalitě nižší než u průmyslových; mohou být použity pouze pro domácí šití.

Doporučení pro vytvoření castingové matice

Před zahájením procesu výroby silikonu byste měli skladovat kontejner nebo krabici pro práci. Prefabrikované krabice umožňují snadné vytažení části z pouzdra. Mezery v konstrukci kontejneru by neměly být, jelikož elastika mají schopnost vytékání.

Před zabalením materiálu do krabice musí být zakryt separátorem - dostatečně mastným nebo mýdlovým. Pokud hodláte vyrábět matrici pro vertikální výrobek, musí být připevněna ke spodní části nádoby pomocí jílů pro spojení. Dále se litá směs nalije kolem součásti. Materiál by měl být nalit tenkým proudem až do konečného pokrytí postavy uvnitř kontejneru.

První recept

Příprava. Nejprve je třeba připravit celou "sadu nástrojů" - malý kontejner, třmen pro míchání, nádobu na nalévání a vzorek čísel, kopie kterého chcete získat jako výsledek. Budete také potřebovat glycerin a želatinu ve stejných poměrech; Musí být roztaveny v jedné nádobě ve vodní lázni a pravidelně zasahovat. Tavení probíhá do 10 minut; není kompozice varu.

Nyní můžete pokračovat přímo k výrobě. Dno nádoby (karton nebo dřevo) je naplněno připraveným složením. Dále musí být postava umístěna v silikonu a okamžitě vytažena a pak rychle přenesena do kontejneru. Suvenýrní šablona je připevněna ke dnu; Je nutné ho okamžitě naplnit horkou směsí a zcela naplnit nádobu.

Proces tuhnutí silikonu nastává během několika minut. Po úplném ztuhnutí materiálu se výsledný tvar uvolní ze zásobníku a jeho dno se odřízne. Potom můžete obrázek vyndat. Prázdný prázdný prostor lze naplnit pouze pryskyřicí na bázi epoxidu.

Nevýhody receptu:

Výsledný polotovar není vhodný pro další práci se sádrou, protože neodfoukne vlhkost;

Aby mýdlo také nefungovalo - hmota má vlastnost tát;

Výrobek není určen pro dlouhodobé použití; rychle ztrácí svůj vzhled a vlastnosti.

Druhý recept

Příprava. Budete potřebovat: stavební tmel a škrob. Také je nutné okamžitě připravit obrázek. Tvar, který získáte - poměrně pevný, bude mít dutou drážku, takže můžete vytvořit pouze jednostranný výrobek.

Samotný proces probíhá v několika fázích:

Pracovní plocha je posypaná škrobem proti lepení;

Trochu těsnicího prostředku se nalije do středu stolu;

Tmel je posypán talektem nebo škrobem a rychle se mísí; materiál by proto neměl zůstat;

Materiál je tvořen malým, hustým koláčem, jehož velikost odpovídá budoucímu produktu;

Operativně, dokud se tmel neuchytí, musíte stisknout obrázek na hmotnost;

Silikon by měl zmrznout po dobu nejméně 24 hodin;

Poté musíte vyloučit suvenýr z hmoty a namažte výslednou formu mastkem a poté jej naplňte plastovou hlínou.

Nyní může být sušička sušena v troubě.

Výhody této metody:

Možnost opakovaného použití vzorku;

Tyto formy vám umožňují pracovat s horkým mýdlem.

Mezi nedostatky lze zdůraznit potřebu pracovat velmi rychle, jak se pracovní hmoty rychle uchylují, stejně jako silný nepříjemný zápach tmelu.

Silikonové lití. Tipy pro začátečníky

Stále více a více umělci jsou ochotní vyzkoušet si práci s tímto relativně nový materiál, ale potýkají s problémy, nevěděl, kde začít, jak používat silikon a jak se s tím vypořádat hned od prvních kroků. Zde se pokouším zobecnit hlavní body, spoléhat se na vlastní zkušenosti a informace získané z internetu. Musím říct, že nic nového nemám zprávy - to vše se bude diskutovat, je dobře známo odborníkům pracujícím silikonem, ale doufám, že v jednom místě budou informace pomohou nováčkům překonat první obtíže.

Jaké silikony jsou potřebné pro lití?

Takže především silikon sám. Když vytvářím panenky, používám sloučeniny (dvoukomponentní silikony) na bázi platiny od společnosti Smooth-On vyráběné v USA, takže to bude o nich. Pro práci jsou vyžadovány silikony dvou typů: pro tvarování samotných panenek a pro výrobu formy. Nejprve tolik, především v Dragon Skin Series a Ecoflex Series. Mají vysoký stupeň pružnosti a umožňují nejrealističtější přenos účinku lidského těla.

Silikony z každé z těchto sérií mají různé technické vlastnosti: měkkost, životnost (doba, kdy silikon udržuje tekutost), doba tuhnutí, viskozita atd. Který silikon je lepší použít při vytváření panenek? Zde nemohu říci nic konkrétního - to vše závisí na konečném cíli mistra. Podle mého názoru je správnější sledovat cestu experimentu a zkoušet různé série, aby v praxi našly stejný materiál, který umožňuje dosáhnout požadovaného účinku.

Silikony řady Dragon Skin Series a Ecoflex Series jsou bezbarvé a průsvitné, aby bylo možné získat realistické barevné panenky, které by měly být natřeny speciálními pigmenty Silc Pig.

Druhý typ silikonu se používá k vytvoření formy. Buďte opatrní - silikony na bázi platiny mohou být odlévány pouze do forem vyrobených z silikonu obsahujícího platinu. Silikony s cínovým katalyzátorem nelze použít. V opačném případě nebude castování zamrzlé. Silikony určené k odstranění forem mají nižší stupeň elasticity, větší tvrdost, obvykle namalované v jasných barvách nebo průhledné. Světlý zbarvení jedna ze složek může rovnoměrně míchat složky A a B před litím, a transparentní umožnit viditelný vzor pobývající ve formě (to je výhodné, jestliže je tvar lisované úplně, a pak se rozřeže na části). Silikony pro odstraňování forem zahrnují série: E-Series, Mold Star Series, Equinox Series, Rebound Series atd.

Formu lze vyrobit naléváním nebo aplikací silikonových vrstev postupně štětcem. První metoda je jednodušší a rychlejší, ale vyžaduje vyšší spotřebu silikonu. Druhý je časově náročnější, kromě toho je pro něj nezbytné mít různé další materiály. Chcete-li vizuálně vidět proces vytváření formuláře "v namazku", můžete na oficiálním videu společnosti:

Něco o formách

Ready silikonová forma je flexibilní, to je absolutní výhodu, ale nesmíme zapomenout, že to může být snadno deformován, takže by to mělo určitě dát do speciálního ochranného krytu, vyhnán z běžného sádry.

Před odlitím silikonu v silikonové formě je absolutně nutné použít speciální uvolňovací prostředek Ease Release, jinak je forma a odlitek pevně přilepená. Separační vrstva musí být pečlivě vysušena, protože v některých případech zabraňuje úplnému vytvrzení silikonového odlitku.

Formy pro formování panenek lze provést nejen ze silikonu, ale také ze sádry. Doporučuje se použít speciální zubní sádry, jako je Fuji Rock, které mají zvýšenou pevnost, dokonale přenášejí jemné detaily reliéfu a rychle vyschnou. Ve srovnání se silikonovými formami nevyžaduje sádra použití uvolňovacího činidla a absorbuje přebytečný silikonový olej i během odlévání. Nicméně, tam je sádrových forem jsou významné nedostatky - master model je téměř nemožné odstranit bez poškození omítky, odhalit formy s velkými obtížemi a rychle uvolnit, ztrácí přesnost zarovnání poloviny. Také ve srovnání se silikonem musí být sádrová forma vyrobena z více částí, což zvyšuje počet švů na hotovém odlitku.

Základní pravidla pro práci se silikonem

Takže, s materiály pro lití, jsme si uvědomili, teď mluvíme o samotném procesu. Abyste se vyhnuli manželství a neúspěchu při práci se silikonem, musíte dodržovat dvě zlatá pravidla, což velice usnadňuje život pána:

   1. Vždy důsledně a pedantně dodržujte pokyny a neumožňujte žádné vlastní aktivity.
   2. Vždy ověřte kompatibilitu nových materiálů, které přicházejí do styku se silikonem.

Pro práci je žádoucí koupit vakuovou komoru s čerpadlem, které odvádí vzduch ze směsi před nalitím. Některé typy silikonů lze použít bez předběžného odplynění, ale riziko, že vzduchové bubliny zůstanou v zmrazené hmotě, je dostatečně velké.

Také není špatné získat troubu nebo sušicí skříňku pro potvrzení hotových výrobků. Silikon, který je podroben tepelnému zpracování, rychle získává fyzikálně-chemické vlastnosti stanovené výrobcem. K ohřevu produktů v troubě navržené pro potraviny bych neriskoval, a to i přesto, že silikony na bázi platiny jsou považovány za netoxické materiály.

Všimněte si, že výroba silikonových panenek vyžadují značné investice, ale ušetřit na materiálu a vybavení, hledal levnější protějšky a nemůže být zapojen do amatérské výkonu - výsledkem těchto pokusů jsou obvykle bezútěšné, a vede k nevyhnutelnému zhoršení odlitků a forem.

Práce se silikonem je nutná pouze v vinylových rukavicích, latex nelze použít.

Místnost pro odlévání musí být vyhřívána, teplota by neměla klesnout pod 22-23 stupňů. Jedním z nejdůležitějších faktorů nutných teplot - při teplotě nižší než 18 stupňů silikonu může jednoduše před mrazem a vyšší teplota výrazně snižuje životnost hotového silikonové směsi.

Ale udržujte silikon v teplu nemůže. Materiál má omezenou trvanlivost, která se snižuje od nárůstu teploty. Otevřená banka by měla být používána rychle, protože kontakt s prostředím může také ovlivnit její vlastnosti. Algoritmus při práci s silikonu by měla být: gat sklenice křemíku z chladu a čekal, až se zahřeje na pozici 23 stupňů, důkladně promíchejte obsah každé z plechovek, připojit komponenty v přesném poměru A a B se podrobí připravené směsi odplyňovací výplně do formy a vrátit zbývající silikon do chladné místnosti.

Obecně by se mělo pamatovat na to, že silikon je velmi rozmařilý materiál, který nepovoluje svobody v oběhu.

Zvířata silikonu

V zásadě je proces výroby odlitků ze silikonu elementární, ale tato jednoduchost je klamavá. Silikon neustále přináší nepříjemná překvapení, neumožňuje pánovi uvolnit se a dělat chyby. Hlavním nebezpečím pro nespojený silikon je inhibice (otravy) různých látek, které jsou s ním neslučitelné. Nejvíce hrozivý a zároveň nejobvyklejší "nepřítel" silikonové sírové hlíny. Pro práci potřebujete koupit pouze plastelínu s označením Sulfur Free, jako je Monster Clay nebo Chavant. Pochybovat o plastelínu je lepší nechat vůbec v dílně - dokonce i náhodný dotyk ruky s materiálem obsahujícím síru může "infikovat" silikonovou formu.

Druhým "nepřítelem" silikonu je latex. Nepoužívejte latexové rukavice, injekční stříkačky s gumovými tryskami na písty a další nástroje, které mají ve své konstrukci latexové části.

S velkou pečlivostí je třeba použít směs dřevěných tyček. Některé typy silikonu netolerují kontakt se stromem a mohou být potlačeny. Aby se zabránilo nepříjemným překvapením, je žádoucí smíchat silikon s kovovými míchadly.

Nebezpečí a čerstvě vytvrzené polyestery, epoxidové a polyuretanové kaučuky jsou také nebezpečné. Jak jsem již napsal výše, před použitím nějakého nového materiálu v práci je nutné ho otestovat vyplněním malé části silikonu. Když je směs ztuhne úplně mimo obvyklé, vyhrazené pro plné doby vytvrzování, a silikonový povrch není lepivý - lze předpokládat, že nový materiál úspěšně prošel zkouškou a mohou být použity v dalneysheyrabote.

To je vlastně všechno, co jsem vám chtěla říct o metodách práce se silikonem. Já sám jsem často dělal chyby, zkušený hodně nepříjemných okamžiků a já doufám, že to těžce vydobyté zkušenost pomůže začátečníků po mistry není krokem k bolestně známé staré hrábě, ušetřit nervy, čas a peníze. Hodně štěstí ve své práci!

Jak otevřít firmu pro výrobu silikonových výrobků

Silikony jsou skupina syntetických polymerů (křemík-organické sloučeniny), které jsou široce používány ve stavebnictví, medicíně a kosmetologii.

Silikon má mnoho užitečných vlastností: odpuzuje vodu, chemicky inertní a stabilní pro různé tepelné účinky (snáší od - 70 do 250 ° C). Tento materiál je vysoce odolný vůči deformující síle, minimální degradaci v průběhu času a odolnosti proti hydrolýze a oxidaci. Polymer může být ve formě kapaliny, gumy (nevulkanizovaná silikonová kompozice), lubrikant nebo kaučuk.

Silikon se používá v různých oblastech - v pozemním stavitelství k utěsnění oken a natěračské práce, vody a kanalizace, těsnící plochy motorů, převodovek, desky, pouzdra, těsnění střechy, potrubí.

Pro implantáty se používá chemicky inertní a biokompatibilní silikon. Z ní vyrábět zdravotnické prostředky (kapilární drenážní, elektronky, krevní transfúze systémy, šňůry, porézní produkty, pásky, vícekanálových a zapečetěné produkty).

Silikonový kaučuk tvoří dokonce i kryty pro mobilní telefony a dámské tašky. Tyto polymery jsou široce používány v kosmetice. Například, nejpopulárnější z nich - odpěňovadla a dimethicon fenyltrimethikon, antistatické prostředky cyklomethikon a Methicone.

Pro organizaci vlastní výroby silikonu bude nutné umístit prostory pod obchodem a skladiště (oblast závisí na objemu výroby), stejně jako speciální špičkové vybavení.

Můžete si zakoupit poloautomatickou i plně automatizovanou linku. První zahrnuje: extruder s pneumaticky-hydraulickým čerpadlem, dávkovací zařízení s plynulým ovládáním objemu, lis pro utěsnění trubky. Automatická linka se rovněž skládá z extruderu, dávkovacího zařízení, jakož i třídiče krmení a stohovače v krabicích.

Rozhodnutí o zvolené lince závisí na velikosti počátečního kapitálu, druhu vyrobených produktů a plánovaných objemech výroby. V žádném případě při servisu poloautomatické nebo automatické linky nemůžete bez pomoci opravářského technika. Nejméně 10 pracovníků musí pracovat na trati. Organizace takové výroby je rozsáhlý projekt, který vyžaduje velké investice, které se odhadují na několik milionů rublů nebo dokonce dolarů.

Kromě toho si můžete zakoupit mini shop pro výrobu odlitků z polyuretanu a silikonů. Obsahuje veškeré potřebné vybavení, nástroje a vybavení. S pomocí takových mini obchodů je možné vyrábět polštáře a silikonové bloky pro automobily z polyuretanu a silikonu. Náklady na použité zařízení pro mini-obchod je jen asi 300-350 tisíc rublů, v závislosti na vybavení. Práce na takové produkci stačí pro dva nebo tři pracovníky za podmínky, že budou pracovat na směnách.

Pro výrobu silikonové složky mohou být použity, jako je křemík, chrom, bor, mangan, nikl, wolfram, selen, měď, kobalt a podobně. G. Působením vysoké teploty nebo při poškození silikonu se může uvolnit a poškodit lidské zdraví. Proto se takové potenciálně nebezpečné komponenty používají pouze při výrobě silikonu pro stavební účely. Požadavky na lékařské nebo potravinářské silikony jsou samozřejmě mnohem přísnější.

Pokud nemáte velký počáteční kapitál, věnujte pozornost užším a tím i rozpočtovým oblastem výroby. Například silikonové formy pro pečení, pro výrobu domácího mýdla a suvenýry jsou velkou poptávkou mezi ruskými spotřebiteli. Vyrábějí se jak v průmyslovém měřítku, tak individuálně - podle náčrtek a výkresů zákazníka.

Pro výrobu silikonových forem je nejlepší použít jako surovinu bezpečný potravinový silikon ze Spojených států. Současně není nutné nakupovat drahé zařízení. Tyto tvary jsou vyrobeny s použitím pre-matice, kde je silikon manuálně nalije studené odmítnutí, vytvrditelné při pokojové teplotě. Pro takovou výrobu neexistují žádné přísné požadavky na prostory (speciální větrací systém, osobní ochranné pomůcky apod.), Takže to můžete udělat nejdříve a doma.

Tak, aby se začalo toto podnikání v mikroformátu podnikání, bude dostatek kapitálu ve výši 10 tisíc rublů, bez počítání nákladů na reklamu: tisk a distribuce letáků, umístění reklam v reklamních novinách.

Mnoho firem s úzkou specializací má personál svého vlastního designéra (plus minimálně 15 tisíc rublů měsíčně, v závislosti na regionu), který vyvíjí různé dekorativní prvky a kresby pro silikonové formy. Podle jeho náčrtků jsou vytvářeny matrice, pomocí kterých se vyrábějí silikonové formy. Náklady na jeden formulář začínají od 500 r. Značka je často více než 300%. Doba návratnosti takové malé produkce je od šesti měsíců do roku.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Viz také: video o výrobě silikonových forem doma

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Komunity> Kulibin Club> Blog> Technologie výroby všech pryžových výrobků

Veškerý příjemný den!

Výrobní proces jakýchkoli pryžových výrobků (prašníky, flétny, trubky), všech forem a konfigurací silikonu dvousložkové, například vlnité prašník (zvlnění).

Řekněme, že najednou - pokud máte možnost zakoupit potřebný detail, který je zároveň rychlejší a levnější, ale to se stává, když je správný produkt najít a koupit téměř nemožné, nebo nejsou spokojeni s kvalitou, potřebujete něco nestandardní, je to pro „Homebrew“, nebo dokonce „povydelyvatsya“, například exkluzivní šoupátko pro kolečko řadicí páky, pak více...

Několik slov o silikonu, výrobci tvrdí, že je odolný vůči ultrafialovým chemikáliím a kožešinám, zatěžuje teplo, chlad, kratší teoreticky věčné...
Ano, ve srovnání s podobným elastickým páskem je výrobek ze silikonu pružnější, příjemnější na dotek, bez ztráty a dokonce silnější.
Bylo zapotřebí vyrobit jedinečnou vlnitou lepenku (nemohli najít něco takového) a potřebujeme jen pár kusů. Tady takové.

Nyní o tom, co budeme stahovat, je to soubor silikonu (tady kilogram kbelíku), tvrdidlo a barviva

Je to tak, jak vypadat vpředu a dřív.
Když zvlnění hmoty objemu Solida analýzy potřebné 25 kostek (ale je třeba zasadit 30), pak zástěru již paleta prostředky nezbytné plnivo (uložit silikon) - práškový kaučuk (velký nazhdachku v ruce), ale potom.
V poslední době se mě někdo zeptal, kde získat polyuretanové pouzdra, viděl jsem na tomto místě dvousložkové polyuretanové a tvoří bloky, pouzdra, podložky, mnohem jednodušší než u zvlnění nebo zástěru.

No, všechno, teď video příprava a výroba chmýří (prašník). Okamžitě se omluvte za kvalitu videa, zvuků na pozadí a instalace prvních srovnávačů, moje první zkušenost s videem :)

Děkuji vám za pozornost, doufám, že někdo bude užitečný! Hodně štěstí! Dobře! :)

Komentáře 233

Vynikající práce a v kompasu to nemusel dělat?

Solid splňuje všechny potřeby, děkuji.

kolik "chůze" takové výrobky?
anther shurts bude dobré dělat?

Ano, a zejména pokud zadáte požadovanou tloušťku stěny v modelu, zvláště pokud jste SUV.
Silikon jako polyuretan se bojí pouze řezů.

Důležitým doplňkem, pokud potřebujete vysoce kvalitní součást (monolit), jak vyčistit vzduchové bubliny.

Díky za odpověď.

Řekni mi, co když vezmu hotový silikon do trubek?

Ve smyslu tmelu? pravděpodobně ano, jak se dostat do injekční stříkačky, aby se dobře mísila, aby se dostal vzduch a pumpoval, aby se ponáhl, musíme zkusit...

Mohu mít solidní soubor?

Soubor o co? Tento výrobek (vlnitý papír) není určen pro vozidlo.

Mohu mít solidní soubor?

A tak, prosím, uveďte adresu.

První zážitek z jízdy Moskvič 403IE, praděd, světle zelená (pistácie v pase), což je přepínač na volantu, je plně funkční, bude končit Volze ho vzít, podrzhavel sem a tam a možná elektrobenzonasos pro otmasfernikov a personál vytáhl.
Po celou dobu trpělivost k prodeji, neeeeeeeeeet!

Zlikvidoval jsem se sám, jen jsem odešel z doků, byl jsem velmi ohromen.

Děláte to? Pokud je něco, co můžete udělat?

Ne, nemáme možnost objednat, ale s radami...

Je to) Na začátku článku jsme to popsali) Věc, kterou potřebujeme, je drahá a vzácná, a tak jsme přišli na tento východ)
Ale tyto prašníky jsou, na rozdíl od těch, které jsou na devět, nepodléhají žádným teplem, žádný chlad, žádný him.vozdeystviyam, bez UV záření, nebude tuhnout a bude mnohem delší)

Táta asi chtěl chlapa?) A teď musíš nafouknout. Jsem v dobrém smyslu) DOBRÉ ŽENY!

Ne) Jsem jen dcera mého otce)) A nevzdávej se vůbec) Díky! Hodně štěstí!

Veselý film!))) A co je nejdůležitější - užitečné!

Ano, je jasné, že práce se děje s pocity!

Velmi užitečný článek! A kolik vás bude stát, že si objednáte prašníky na sloupku řízení pro světelné spínače a signály? V mém autě nejsou zajištěny, takže se prach dostane dovnitř a všechny spínače jsou v nějakém vlasu a prachu.

Děkujeme za hodnocení.
Tiskárna není naším majetkem, a silikon voobschemto taky, takže máme rozkaz nedělat vedle vás být jisti, že mají studenty nebo motoristé, kteří čerpají v solidu, co chcete, je to o formách, a vylil na pomoc, to bude mnohem rychlejší a levnější, ale jak to udělat, myslím, že všechno je jasné.

Velmi užitečný článek! A kolik vás bude stát, že si objednáte prašníky na sloupku řízení pro světelné spínače a signály? V mém autě nejsou zajištěny, takže se prach dostane dovnitř a všechny spínače jsou v nějakém vlasu a prachu.

Ne objednáme objednávku, 3D tiskárna není také osobní. Sdílejte pouze tipy a zkušenosti) Hodně štěstí!)

Dobře! Rozhodně v záložkách!

Zajímavý příspěvek. Zůstává na 3D tiskárně k nákupu)))

No, ano, s 3D tiskárnami, lidé jsou stále napjatí...

stačí se s tím nevytisknout doma)))

Ano, všechno je mnohem prosche.Delaetsya štíhlé díly, a pak vyplňte údaje gipsom.Ves 10krát menshe.ostalnoe sádry, což je cena plastových dílů Korečkové kopeyka.Dazhe snadno vytvořit steklotkani.I znovu naplnit gipsom.Tsena dobře, stačí kopeyki.ne tiskárny.
Ano, tiskárna není vůbec potřebná, dokud se tiskne na hodiny a podrobnosti jsou hovno... Vyřazené peníze.

Ano, v dřevěných a sádrových formách je mnoho věcí, je to škoda, že nejsou odolné a někdy dokonce jednorázové.

No, ne v dřevo-gipsovye.A plastová omítka))
A marně jste mimochodem podceňovat sádru. Ještě taková věc je super omítka violadent.com/index.php?rl=productproduct_id=1647
Vezmeme si model z vosku a nalijeme tenkou vrstvu super-sádry a po ztuhnutí vytvoříme hlavní tělo ze sádry.
Tato konverze na sílu nebude způsobovat cestu k vašemu plastu mimochodem. Také existuje oddělující kapalina-asalgin tdvladmiva.ru/product-1185. Forma sádry byla vyprázdněna vroucí vodou a pokryta lakem a tam - metodou vstřikování je možné rozdrtit alespoň plast, i když silikon. A co je nejdůležitější, stojí to za penny.
Samozřejmě, pokud je tiskárna ve výrobě, vypadá to jako něco jednoduššího, ale ti, kteří o ní snoubí - nerozumím je. Po mnoho let jsem udělal různé detaily pro své potřeby.

I modelář letoun sovětské školy (to je táta), což je velmi uctivý postoj k sádry nebo ze skelných vláken slepených, nebo dokonce z překližky forem, z nichž mnohé tak učinily, a nic jiného na konci 70. let 80. letech dluhů.

No, ne v dřevo-gipsovye.A plastová omítka))
A marně jste mimochodem podceňovat sádru. Ještě taková věc je super omítka violadent.com/index.php?rl=productproduct_id=1647
Vezmeme si model z vosku a nalijeme tenkou vrstvu super-sádry a po ztuhnutí vytvoříme hlavní tělo ze sádry.
Tato konverze na sílu nebude způsobovat cestu k vašemu plastu mimochodem. Také existuje oddělující kapalina-asalgin tdvladmiva.ru/product-1185. Forma sádry byla vyprázdněna vroucí vodou a pokryta lakem a tam - metodou vstřikování je možné rozdrtit alespoň plast, i když silikon. A co je nejdůležitější, stojí to za penny.
Samozřejmě, pokud je tiskárna ve výrobě, vypadá to jako něco jednoduššího, ale ti, kteří o ní snoubí - nerozumím je. Po mnoho let jsem udělal různé detaily pro své potřeby.

Vidíte, to davolno pevně utažené šrouby a sádry hrusnet, ano, můžete pravděpodobně brousit zabalit gumičku, máme novou tiskárnu koupili obdělávanou detail v emulzi a ztvrdnout UV další citronu stojany, povrchové čistoty úžasné, ale produkt je křehký jako keramika pro průmyslové díly kde fyzická zátěž není vhodná.
Ano, tato metoda, kterou popíšeme pro lidi, kde nejsou žádné tiskárny, bude velmi užitečné, ale také jsem napsal, že můžete být jen nejdelší.

Silikonové návnady s vlastními rukama - pokyny a tipy

Proč utrácet peníze na návnadu, pokud to dokážeš sami? Kromě toho se jedná o kreativní a zajímavou firmu, která diverzifikuje proces přípravy na rybolov.

Různé formy a způsoby, jak připojit návnady, umožňují vložit produkt pod zásobník a pro určitý typ výroby. Po zvládnutí je můžete snadno zvýšit záchyt a stát se opravdu zkušenými rybáři.

Typy silikonových návnad

Vibrotail

Je to jako malá ryba. Na ocas tohoto "živého tvora" je penny, které jí dává volnou hru ve vodě. Tak se vibrotil stane jako skutečná ryba a přitahuje kořist. Vibrotail se používá k přilákání dravých ryb, jsou obvykle vysazeny na přípravku nebo háčku.

Worms

Dlouhé silikonové návnady až třicet centimetrů, napodobující červy.

Twister

Je to podobné jako vibro-ocas, ale ocas se nepřipojuje k ocasu; Místo toho je ocas zkroucený ve formě otazníku. Na twister, stejně jako na vibrotail, jsou chyceni dravci, ale na rozdíl od vibrátoru, twister na ryby není jako. Je umístěn na hlavici nebo v posunutí.

Další simulace

Silikonové návnady mohou být vyrobeny ve formě korýšů, žabek, žab a dalšího mořského života. Tam jsou manki ve formě pavouků, sépie, hlemýžďů... V tomto případě je všechno omezeno jen mistrovskou představivostí.

Co bude trvat, než si vytvoříte silikonovou návnadu?

Především je vybrán materiál, který je potřebný ve výrobním procesu.

Předem je nutné získat:

Jak chytit více ryb?

 • Sádra (libovolná)
 • Silikon
 • Formy pro výrobu
 • Skleněná nebo fluoroplastová stříkačka je dostatečně velká.

Výrobní proces

Tento případ nelze považovat za časově náročný, ale při prvních zkušenostech může dojít k určitým potížím. Člověk musí alespoň jednou udělat něco, aby důstojně zvládl dovednost. Proces se skládá ze tří fází: výroba forem, silikonové tavení, odlévání formy k výrobě hotového výrobku.

Jak roztavit silikon

Existují různé způsoby řešení tohoto problému. Rychle tmelte silikon doma s plynovým sporákem a silným plechovkem. Můžete použít plechovku piva nebo sody, ale plechovka je odolnější vůči vysokým teplotám.

S pomocí oheň a plechovky můžete silikon roztopit přímo na místo, kde budete chytat ryby
Obtíže při roztavování silikonu spočívají v tom, že nejprve rychle spálí a za druhé kouřuje silně a ve třetí změní barvu na černé během spalování. Černá "ryba" z páleného silikonu pravděpodobně neovlivní potenciální chuť k jídlu, takže při roztavení silikonu nepokračujte dále než jeden krok.

Existuje způsob, jak se vyhnout těmto problémům. Tato metoda je tavení silikonu v mikrovlnné troubě. Aby se udrželo co nejdéle tekutina, potřebujete po roztavení a držte ji v mikrovlnné troubě po dobu jedné minuty. Pak se tavná nádrž zahřeje a bude trvat déle v kapalném stavu.

Formy pro silikonové návnady

Můžete si koupit formu pro výrobu, ale můžete to udělat sami. Chcete-li vytvořit formulář sami, budete potřebovat omítku a nádobí, kde je budete smíchat.

Proces nezávislé tvorby formuláře vypadá přibližně takto:

 • V misce s hustou konzistencí se sádra mísí;
 • Forma je vytlačena v odlitku (můžete použít šablonu);
 • Po zmrznutí sádry je forma připravená.

Postupné pokyny k výrobě

Po všech přípravných procesech zůstává samotná návnada:

Krok 1. Rozhodněte se o barvě. Nejlepší barvy jsou kombinace žluté a červené, které jsou skvělé pro twister a vibro-tail. Můžete experimentovat s různými barvami nebo použít barvy, které často používají výrobní společnosti. Také je třeba hledat radu od rybářského rybáře - jistě bude mít v této oblasti pár tajemství.

Po vylovení 271 kg rybích pytláků nebylo potrestáno!

Při výslechu odhalili zadržení rybáři jméno tajné návnady.

Krok 2. Roztažte silikon a nalijte ho do připravené sádrové formy. Chcete-li polotovary snadno oddělit od formy, můžete do spodku formy přidat trochu oleje.

Krok 3. Počkejte, až silikon zmrzne. To trvá asi 10 minut.

Krok 4. Získejte takřka připravenou návnadu a chvíli ji zastrčte ve studené vodě. Po této úpravě si silikon zachová svou plastičnost po dlouhou dobu.

Produkt můžete tónovat mnoha způsoby. Někteří rybáři používají vodotěsné značky, jiné používají vodoodpudivé barvy.

Pokud nechcete, aby hotové výrobky změnily barvy, nechte je odděleně.
Trhaná návnada může být "opravena. K tomu je dostatečné ohřívat obě strany a lepidla dohromady.

Instalace silikonové návnady

Způsob montáže na háček na hlavici

Nejběžnější způsob instalace. Zvedněte hmotnost utěsňovací hlavy a postupujte z hloubky zásobníku. Hák musí odpovídat hmotnosti mangy. Je lepší, pokud bude velký - zvýší úlovek. Současně mohou bahno z takového háku vyskočit. Mnoho rybářů, aby se tomu zabránilo, je dodatečně fixuje lepidlem.

Zařízení s dvojitým hákem

 • Výrobek musí být zasazen tak, aby byl ve středu háčku. Je třeba dbát na to, aby křemík nebyl trhán.
 • Přiložte vhodný dvojitý háček na návnady
 • Zatlačte hák na půl centimetru
 • Piercing silikonu přes paralelně s tělem
 • Vytáhněte koncovku háku tělem

Výsledkem je, že háček by měl být téměř celý uvnitř těla. Měli by být malý výstupek háku, aby se výroba nevyskočila.

Ofsetová háčkování

K tomu, aby se hák na ryby, a nikoliv záhyby a odpadky z řek, by se měl bodnout na tělo návnady, ale zároveň by se neměl příliš hluboce utopit.

Sting může projít skrz hlavu a vést přes žaludek návnada, můžete projít žaludkem a odebrat zezadu. Nenápadnost instalace posunutého háku závisí na návnadě, nádrži a extrakci, na které se vypočítáváte.

O palubě. Nemůže být vůbec používán. Někteří milovníci rybolovu nastaví na návnadu přechod a potápět další prsten pro nejlepší hru. Můžete oddělit plachetnici od vzdálenosti od návnady a pak se návnada bude otáčet, což může znamenat výhodu s úchytkou.

Vybavení s odpalištěm

Zvažte vybavení odpaliště příkladem twister:

 • V blízkosti ocasu musíte udělat hladký otvor (nemůžete projít);
 • Poté je třeba vzít drát a ohýbat jej ve tvaru smyčky, takže jeden konec je několikrát kratší než druhý;
 • Drát se přidává k odpališti a prochází otvorem v návnadě;
 • Táhlo se táhne až k tělu twisteru, jeden otvor je propíchnut přes otvor, druhý je odstraněn ze zadní strany twisteru;
 • K přední straně twisteru je přidána smyčka, na kterou je připevněna návnada typu "hawsters".

Výroba silikonové návnady je jednoduchý a fascinující proces. Pro zvládnutí toho stačí jen jediný zážitek, zároveň to vyžaduje minimální náklady.

Teď mě kousne!

Tento kapr byl zachycen pomocí aktivátoru kousnutí. Teď už nikdy nechodím domů bez ryby! Je čas a garantujete svůj úlovek. Nejlepší aktivátor skusu roku! Vyrobeno v Itálii.

Výroba silikonu pro plnění forem

Asi před deseti lety nikdo nedokázal odhadnout, že návnady pocházejí z tak měkkého materiálu jako silikon. Tryska je tak podobná animovanému objektu, který dravá ryba nevyplivla, ale snaží se ji vyzkoušet, což dává čas na řezání.

Který silikon se používá k plnění

Efektivní silikonová návnada si samozřejmě může koupit. A můžete to udělat sami. Kromě toho, pokud v arzenálu existuje spousta starých, zasažených rybářskou návnadou.

Stará návnada se snadno roztaví a vytvoří novou návnadu. Kromě toho vám ušetří peníze. A dokonce i ve vlastní výrobě, můžete "hrát" s barvou a chutí, stejně jako s tvarem a velikostí. Mezi nepříznivými vlastnostmi je logické zaznamenat čas.

Všimněte si, že rozměrově stabilní silikonová sloučenina na bázi cínu katalyzátoru, například, „Elastolyuks (TV 25)“ má nízkou viskozitu, a tím vyplní všechny malé části a může být malované v jiné barvě. Produkt se nezmenšuje, což lze připsat jeho pozitivním vlastnostem. Zmenšit výrobek, jako je například „Petalast 710“, „718“, Pentalast - dává smrštění 1,5% formě svazku, které musí mít na paměti, ve výrobě.

Náklady na silikon

Porovnáváme-li náklady na výrobu silikonových návnad, pak je závěr jednoduchý - to, že je ze starých návnad je výhodnější. Co se týče nákladů na zakoupený silikon, pak musíte vyčistit. Například dvoukomponentní nezmrašťovatelný výrobek společnosti "Elastolux (TV 25)" a "Elastophor" stojí od 830 rublů a více. Součást smrštění "Pentalast 710", "Pentalast 718" v rozsahu 300-400 rublů.

Jak zvýšit úlovky ryb?

Za 7 let aktivního rybolovu jsem nalezl desítky způsobů, jak zlepšit kousání. Zde jsou nejúčinnější:

 1. Aktivátor skusu. Tato feromonová přísada je nejsilnějším lákadlem v chladné a teplé vodě. Diskuse o aktivátoru skusu "Hladová ryba".
 2. Zvyšte citlivost řešení. Přečtěte si příslušné příručky pro konkrétní typ nářadí.
 3. Návštěvy založené na feromony.

Výroba silikonových návnad

Formy pro silikonovou výplň

Při výrobě silikonových návnad potřebujete nejprve formu pro nalévání materiálu. Můžete to udělat samy. Například ze sádry nebo plexiskla.

Co se bude požadovat:

 • Dentální nebo stavební sádra.
 • Jídla, kde bude smíšená sádra.
 • Lžíce.
 • Váhy.
 • Voda.
 • Tekuté mýdlo.
 • Vzorek produktu, který se má kopírovat.
 • Miska na sádru.

Všechny nádobí se používají v čisté formě bez zbytků sádry. Poměr sádry a vody se přesně udržuje: 25 ml vody bude vyžadovat 100 g. prášek. Teplota obou složek by měla být 20 stupňů. Ve vodě se pomalu přidává volná směs a směs se míchá po dobu jedné minuty. Postupujte podle bublin v roztoku, pokud se nějaké, zbavte je klepnutím.

Existují dva typy matric:

Zvažte první druh matice

Materiálem pro něj je sádra. Budete také potřebovat vzorkovací trysku. Může být vyroben z hlíny, dřeva nebo použitého hotového výrobku. Model by měl být mazán vazelínou, pevným nebo silikonovým tukem.

Dvoustranná matice

Pro obojstrannou matici je vyžadován obdélníkový kontejner. Polovina našeho kontejneru je plná sádry a nyní je model návnady snížen na polovinu. Všechno zbylo na noc a teprve poté pokračovalo nalít druhou část matice. Tvar může být rozdělen na dvě poloviny, měly by být olejovány například vazelínou. Zde se roztok stává tekutějším, vzhledem k dané možnosti odstranění bublin.

Po nalití opět zašloume den na sucho. Potom oddělte matici, vyčistěte otřepy a vytáhněte vzorek. Části suché několik dní. Vytvářet těsnicí materiály, které pokryjí pouze místo pro uspořádání.

Nyní je nutné vytvářet vývody vzduchu a brány. Od začátku vzorku až k okraji formy s ostrým předmětem škrábněte drážku, kterou je třeba vrtačkou zpracovat.

Vzduchové kanály by měly být vyrobeny tenkým nožem až do 8 kusů, což je dáno složitostí návnady.

Proces výroby silikonových návnad s vlastními rukama

 • Nejprve musíte silikon roztáhnout.V tomto příkladu je stará část trysek jsou vytvořeny v misce a roztavit (nad otevřeným ohněm nebo v mikrovlnné troubě), nebo jen přidat do injekční stříkačky a poslán do mikrovolnovku.Pervy případě je výhodné, když proces zahrnuje několik lidí a tát velké množství materiálu, nebo jsou v přítomnost několika zobrazení.
 • Ve druhém případě by měla být injekční stříkačka naplněna odpadem, uzavřete trysku stříkačky a zasuňte ji do mikrovlnné trouby. Metoda je krásná v tom, že neexistuje odpařování.

Barva budoucí návnady

Barva budoucí trysky závisí na přání každého rybáře. Můžete roztavit nástrahy stejné barvy, můžete se míchat - pak se změní barva.
Při použití hotového silikonu můžete přidávat barvivo, lesk, například Glitter. Jsou aplikovány první vrstvy na matici. Potravinová barva jakékoli barvy je smíchána s materiálem a odeslána do tisku.

Chuť návnady

Chcete-li zvýšit počet kousnutí a zvýšit výsledek rybolovu, může být dýza podána a chutna. K tomu, při výrobě návnady, můžete přidat sůl, rybí olej, atraktant, chuť.

Naplňte tvary

Po roztavení silikonu ho nalijte do připravené formy. Používáte-li jednostranný formulář, vyplňte náš produkt nahoře, počkejte několik minut a odeberte připravenou návnadu.

Extrakce návnady z formy

Po vytvrzení (asi 5 minut) jsou gumové výrobky vyjmuty z forem a posílány do nádoby s vodou, kde můžete přidat led až do úplného ochlazení.

Formy pro stříhání

Připravené trysky, je-li to nutné, by měly být zbaveny přebytečného silikonu: odříznuty přebytečnými nůžkami, přičemž produkt bude mít stejnou podobnost s použitým vzorkem.

Jaké návnady mohou být vyrobeny tímto způsobem nezávisle

Můžete udělat spoustu návnad tímto způsobem:

 • červy, které mají spoustu ocás a nohou;
 • pasivní vibrotaily bez konopí;
 • raky s chapadlami;
 • dvouvláknové twistory.

Další prvky se během elektroinstalace výrazně pohybují a vytvářejí hydrodynamickou stopu, která aktivně reaguje na dravé ryby.

Bezpečnost při vlastní výrobě návnad

Při procesu odlévání návnady nezapomeňte na bezpečnost:

 • Pokud je tato metoda tání zvolena, zkontrolujte stříkačku, pokud jde o tepelnou odolnost.
 • Práce s rukavicemi.
 • Stříkačka by měla být obalena elektrickou páskou.
 • Do stříkačky nevkládejte hodně materiálu.
 • Při tavení na otevřeném ohni je lepší používat respirátor nebo práci na dobře větraném místě.