Podnik pro chov jedlých žab

V současnosti prospívá mnoho exotických podniků a chov jedlých žab je jedním z nejziskovějších směrů. Navzdory skutečnosti, že vzhled obojživelníků vypadá nechutně a děsivě, můžete vydělat peníze za jejich pěstování.

Jedlá žába pro restaurace

Jak je známo, ve Francii se žabí nohy podařilo získat velkou popularitu. Francouzi jsou rádi, že je využívají k jídlu a jsou považováni za vynikající delikatesu, dnes je tato jídlo podávána v nejkrásnějších restauracích. Mělo by se okamžitě poznamenat, že taková pochoutka není v žádném případě známá svou dostupnou cenou.

Původně ve Francii, móda pro konzumaci žabích nohou se rychle rozšířila do mnoha zemí Evropy a SNS. Toto jídlo bylo vnímáno jednoduše na "horu" kvůli jeho současné jednoduchosti a exotickosti.

Žabí stehny nejsou jen místem na vaření, ale nyní se můžete setkat s množstvím receptů na fórech a blogy z těchto ingrediencí. Soudě podle nadšených komentářů můžete pochopit, že jedlé žáby jsou dobré pro domácí vaření. Z toho vyplývá, že prodej žabího masa je docela rentabilní, a to nejen pro restaurace.

Dnes v Rusku, chov jedlých žab není úplně vyplněno výklenkem. Proto stojí za to vážně zvážit otevření vlastního podnikání v této oblasti.

Druhy obojživelníků, které jsou vhodné pro lidskou spotřebu, se nazývají jedlé žáby. Tento typ se vyskytoval přirozeně v kombinaci dvou druhů žab: rybníka a jezerní žáby. Tento druh žije prakticky v celé Evropě, a to často v jižní části Ruska.

Pro chovná jedlá žába bude nutné zachytit dostatečný počet vzorků z nádrží, rybníků a řek. Kromě toho budete muset zakoupit vajíčka, která se brzy stanou velkým množstvím hrnců.

Kde pěstovat jedlé žáby?

Nejúspěšnější možností pro chovné žáby bude přirozené rybníky, část z nich může být ohrazena pro budoucí farmu. Můžete také použít umělý rybník, ale nezapomeňte, že voda v něm by měla být vždy tekoucí a čistá. Rozšiřte žumpy v speciálních kontejnerech, kde bude nejen voda, ale i rašelina, země a dřevěné uhlí. Půda musí být vždy vlhká, je to předpoklad.

Zředění jedlé žáby můžete to udělat doma, proto byste měli pečlivě vybavit vhodný pokoj. V takové budově by měla být vždy zachována určitá teplota a vlhkost a mělo by být také zakoupeno terárium vhodné pro velikost v závislosti na počtu obojživelníků.

Co krmit jedlé žáby?

Aby bylo možné krmit jedlé žáby, bude to vyžadovat spoustu úsilí, času a peněz. Při správném krmení, mnoho jedinců roste z jednoho na jeden a půl kilogramu, je to docela dobrý výsledek.

Většinou jedlé žáby se živí hmyzem, ale pokud neexistuje žádný způsob, jak je pro ně stále vybírat hmyz, můžete použít jiné krmivo pro zvířata. Například krmení těchto obojživelníků, myší, pavouků, ptáků a korýšů bude dokonale vyhovovat.

Jeho jedlá žába získává svůj prodejní vzhled v období od dvanácti do dvaceti měsíců. Poté, co byla žabka vykrmována na vhodnou velikost, bude třeba ji zabít dřevěným šlehačem a nakrájet ostrým nožem. Jedlá část je obvykle považována za žábrovou nohu, měla by být skladována v zmrzlých plastových obalech nebo pytlích. Standardní hmotnost takového obalu je jeden kilogram. Pokud podnikatel plánuje rozšířit své podnikání v širokém měřítku, určitě bude muset získat speciální balicí zařízení.

Kdo by měl prodávat žáby?

Samozřejmě, chov jedlých žab bude úspěšný pouze tehdy, pokud podnikatel najde svého kupce. S dostatečným množstvím zboží je můžete nabídnout místům veřejného stravování a restaurací, kde se nabízejí exotické pokrmy. Také žabí nohy mohou nabídnout supermarkety nebo obchody. Náklady na balíček v průměru mohou být v rozmezí od pěti do patnácti dolarů, ale hotová jídla budou stát mnohem víc.

Můžete prodat nejen žabí nohy, ale i jiné části obojživelného těla. Mohou být užitečné pro zemědělce, aby krmili zvířata nebo působili jako hnojiva. Při plném prodeji může podnikatel dostat poměrně dobrý dodatečný zisk.

Počítat konečnou výši zisku může být jen rok poté, co podnikatel začal chovat jedlé žáby.

Líbí se vám článek? Sdílejte odkaz se svými přáteli!

Chov jedlých žab

Každý ví, že ve Francii jsou žabí nohy považovány za vynikající delikatesu a mnozí fanoušci tohoto jídla po celém světě si cením svou jemnou a něžnou chuť, která se mírně podobá kuře.

Žabí pokrmy zdobí menu nejslavnějších a nejpříjemnějších restaurací v Belgii, Itálii, Španělsku, Řecku, Velké Británii, Holandsku a mnoha dalších evropských zemích.

Žáby jsou také ceněny v zemích jako Čína, Vietnam, Laos, kde se chovají na speciálních farmách, jelikož žabí maso je hodně hodnoceno mnohem vyšší než telecí maso a stojí o řadu dalších. Na východě nikdo nepřekvapí sortiment supermarketu, kde leží vedle zmrzlých zvířat a ptáků zmrzlé tlapy těchto obojživelníků.

V Peru se maso žabek podařilo přidávat dokonce i čokoládu a sušenky, které byly předem vysušené a nasekané. Předpokládá se, že taková neobvyklá léčba zachází s anémií a pomáhá ženám z neplodnosti.

Byly smažené žabí stehýnka a v sortimentu mnoho ukrajinských nabídce kaváren a restaurací (zpravidla raději obchodovat francouzskou či exotické kuchyně). Je pravda, že jídlo není každá žába, ale pouze velké zelené barvy, které jsou jedlé.

Je pozoruhodné, že pokud jde o jeho biologickou hodnotu v mnoha zemích světa, žabí nohy jsou ekvivalentní šťuce a dokonce i jeseter kaviár.

Ve vodních útvarech Ukrajiny existuje pouze pět druhů žab: tráva (lat. Rana temporaria), špičaté (lat. Rana arvalis), rychlé (lat. Rana dalmatina), rybník (lat. Rana lessonae) a jezero (lat. Rana ridibunda). První tři druhy mají hnědé a hnědé zbarvení těla a poslední dva druhy jsou spojeny ve skupině "zelených žab", které při překřížení poskytují nejznámější jedlé vzhled.

Poprvé byla popsána velká zelená žába jako samostatný druh již v roce 1758 Carl Linnaeus. Byl to ten, kdo jí dal jméno (Rana esculenta), která se označuje jako "jedlá žába". Tento hybridní druh je široce zastoupen v nádržích Transcarpathia a obývá dunajskou deltu.

Během Sovětského svazu byly tyto obojživelníky masově vyváženy do Francie, protože jejich hodnota v cizí měně byla třikrát (!) Vyšší než cena drahých plemen ryb. Každoročně z této země bylo vyvezeno až osmdesát tun tohoto prvotřídního produktu.

V současné době v souvislosti s šířením nemocí a masovými epidemiemi ptáků, prasat a skotu vzrostla poptávka po žabích masích prudce. Nicméně na Ukrajině je stále poměrně nízká, protože používání žáby pro mnoho lidí v zemi se zdá neobvyklé a nepřirozené, a proto pro dnešek nejslibnějším směrem zůstává pěstování obojživelníků pro vývozní prodej.

Popis jedlé žáby

Při vytváření optimálních podmínek růstu a vývoje mohou jednotlivé žáby zesílit až o jeden a půl (!) Kilogramů, avšak jejich hmotnost v průměru nepřesahuje jeden kilogram.

Obojživelník dosáhne sexuální zralosti ve věku tří let a jedna žena je schopna odložit až patnáct tisíc vajec během roku.

Pěstování jedlých druhů žáby pro komerční účely je snadné a technologicky připomínající chov konvenčních rybníků (období výkrmu až do doby, kdy je odběr dvanácti až dvaceti měsíců).

Chcete-li začít, potřebujete žabí vejce, která mohou být během tření shromažďována v rybníku a po třech, čtyřech letech se populace obojživelníků zvýší desítkykrát.

Je žádoucí pěstovat tresek v uzavřeném rybníku s čistou tekoucí vodou, jelikož otevřené rybníky výrazně zvyšují procento úmrtnosti populace. Inkubační místnost by měla být teplá, (je nutné udržovat teplotu nejméně dvanáct stupňů Celsia), jasné a čisté. Je žádoucí měnit vodu jednou za tři, čtyři dny, přičemž nejdříve jej nechte projít filtrem (nebo jej nechte usadit), protože vysoce chlorovaná voda může zabít všechny hospodářství žab.

Je také nutné věnovat pozornost půdě. Ideální základna pro nádrž inkubační směsi se mele, rašelina, mleté ​​rašeliny (rašeliniště mech), aktivní uhlí, nebo keramzit (v poměru 3: 1: 1: 1). Takový primer nebude zakalený a poškozuje kůži žumpy a mladé žáby.

Po masivním vylíhnutí žlábků (které rostou kolem
čtyři měsíce), jsou vykrmováni, až se změní na mladé žáby, a pak se přesunou do otevřeného rybníka.

Pro následnou reprodukci je žádoucí ponechat největší a zdravější jedince, čímž se vytvoří silná děloha žab.

Strava žáby (ve všech fázích vývoje) je docela různorodá. Základem krmiva jsou malé bezobratlé (krev, červy, housenky), korýši a hmyz (komáři, mouchy, brouci). V kurzu jsou všechny plovoucí, skákání, plazování a létání malých zvířat, které žába může spolknout najednou.

U mladých žab, aby bylo vyloučeno onemocnění s rachotem, je nutné přidávat do krmiva vitaminy.

V procesu výkrmu by měly být zvířata neustále kontrolována na parazity a nemoci. Infikovaní, nemocní a oslabení jednotlivci jsou vyřazeni.

Po dosažení komoditní hmotnosti je žába ucpaná paličkou, kůže je odlupována, nohy jsou odděleny, zabaleny a zmrzlé. V této podobě jsou realizovány.

Cena žabích paží v Evropě se pohybuje od čtyř do šesti dolarů a žijí obojživelníci za cenu jednoho až čtyř dolarů za kilogram (což je asi šedesát dospělých).

Razvodchikam si musí vzpomenout, že chycení dospělé žáby není snadné, protože může překonat jediný skok na vzdálenost tří (!) Metrů a současně schopný klepat i dospělé. Tato "šelma" je schopna spolknout myš, drobné ghoul nebo káčátko.

Přesto, stejné francouzské, raději jíst žáby mnohem skromnější velikosti (váží asi sto gramů).

Připravte lahodné žabí nohy je docela jednoduché. Za prvé, jsou uchovávány ve studené vodě s citrónovou šťávou (jako chřest), a pak se smažíme v rostlinném oleji ve strouhanech nebo těstíčku. Jídlo je křupavé, voňavé, jemné a malé kosti pro potěšení nejsou překážkou.

Živočišný podnikatelský plán

Každý ví, že žáby jsou lahůdky. Ale ne každý pochopí, proč jsou tak drahé, protože naše zeměpisné šířky jsou bohaté na takové obojživelníky. Ukazuje se, že můžete jíst jen některé žáby, které musí být pěstovány zvláštním způsobem. Proto jsou chovatelské žáby pro maso mimořádně výnosné podnikání.

Registrace případu

Podnik můžete zaregistrovat jako samostatného podnikatele nebo právnické osoby. Co konkrétně chcete zastavit, závisí na rozsahu vašeho podnikání. Malá společnost může být vydána pro rychlý a levný způsob registrace individuálního podnikatele. Pokud vaše ambiciózní plány zahrnují přivedení podniku na velký obrat, je lepší zaregistrovat LLC. V tomto případě nebude mít spolupráce s jinými právnickými osobami žádné problémy.

Vzhledem k tomu, že podnikání zahrnuje výrobu a obchod s potravinami, budou vyžadovány příslušné hygienické a veterinární osvědčení. Podnikatelé tu číhají, protože si obvykle nemohou sami přesně říct, jak ověřit podobný produkt.

Typy chovu

S využitím stupnice a možností je možné žáby uvnitř otevřeného nebo uzavřeného jezírka. Hlavní výhodou otevřené nádrže je to, že není nutné organizovat podmínky zadržování, téměř vše je připraveno. Nevýhodou je, že na začátku chladného počasí dochází k zastavení reprodukce žab a oni jdou dolů, hibernační.

Otázku sezónnosti lze vyřešit uzavřeným izolovaným jezírkem, což však vyžaduje vysoké náklady na údržbu, proč podnik ztrácí ziskovost. Proto je ideální situace, kdy podnikání chovných žáků doprovází chov ryb v otevřené nádrži.

Požadavky na chov

Chcete-li chovat žáby uvnitř, musíte najít plochu nejméně 20 metrů čtverečních. m, kde instalovat speciální terária. Jeden takový skleněný kontejner stojí asi 7 tisíc rublů. Aby teplota vody v zimě byla 25-27 ° C, musí být zakoupeny speciální ohřívače. Také musíte koupit vodní filtry. Celkem za vybavení uzavřené místnosti pro pěstování žáb bude potřebovat nejméně 100 tisíc rublů.

Chcete-li provozovat podnikání s otevřenou nádržkou, musíte vynaložit peníze pouze k instalaci plotů kolem ní, aby se budoucí maso neuteklo. V druhém případě může být návratnost vrácena po první dávce pěstovaných žáb, a ve druhém bude trvat několik let.

Typy žab

Pro jídlo jsou vhodné pouze tři druhy žab:

 • jezero;
 • rybník;
 • hybrid, odvozený od těchto dvou druhů.

Všechny jsou vhodné pro chov v našich podmínkách.

Jak začít chov

Chov žáb začne zakoupením kaviáru. Prodávejte dospělé žáby výhodnější, ale není to tak snadné. Zkušení chovatelé opravdu nechtějí růst konkurenti, takže se zdráhají prodat živé žáby. Pokud nakupujete z neautoritativních zdrojů, můžete se dostat na podvodníky a dostat špatný druh nebo špatný vzorek.

Ale kaviár lze koupit i v obchodech s domácími mazlíčky. Po zakoupení by měla být umístěna v samostatném rybníku, kde budoucí budoucí potomci nebudou ohroženi. Můžete použít velký kontejner, na jehož spodní straně vylévat půdu. Země by měla být na okrajích nádrže. Nezapomeňte se ujistit, že nevysuší. To je důležité pro vývoj žlábků, které se vylíhnou z kaviáru.

Za čtyři měsíce budou dost staré pro velké rybníky. A o rok později mohou být za prodej uloveny žáby. Předtím je nutné vybrat ty největší a nechat je pro chov příštích potomků. Jedna žena může odložit asi 15 tisíc vajec za rok. Ale když dosáhne sexuálně zralého věku, musíme ji krmit tři roky.

Co ždí žáby

Žáby jíst hmyz, hlavně šváby a pavoukovce. V otevřených vodních plochách je problém s jídlem mnohem snazší - některé z obojživelníků pocházejí z přírodního prostředí. Chcete-li to provést, musíte nainstalovat lampu nad rybníček a zapnout jej v noci. Mnoho hmyzu létá do světla, které zachycují žáby. V uzavřeném prostoru je nutno krmit nezávisle. Krmivo je zakoupeno ve stejných obchodech s domácími zvířaty.

Zralá žába zpravidla dosahuje jednoho kilogramu hmotnosti, i když jednotlivé jedinci mohou dosáhnout až 1,5 kg. Proto, k dosažení takových ukazatelů krmivo bude hodně brát.

Prodej masa

Největší problém, kterým čelí podnikání, je marketing masa. Jatečně upravená těla se prodávají nakrájená, bez kůží, zmrazená a balená v baleních. Mezi hlavní spotřebitele patří supermarkety a restaurace. A hlavně ve velkých městech. Na periferii je zboží špatně poptávané.

Chcete-li optimalizovat podnikání, můžete si vytvořit vlastní výrobu občerstvení na pivo, ale tento segment přináší malý zisk. Hotové produkty můžete prodávat jako potravu pro zvířata nebo ryby. V souladu s tím může být prodávána prodejnám zvířat nebo hospodářstvím pro chov dobytka. A pro jídlo si můžete nechat droby, zatímco maso se prodává cateringovým zařízením.

Můžete získat svůj podíl na zisku z prodeje kůže. Používá se k výrobě bot a příslušenství, ale ne tak široce, že můžete očekávat stabilní příjem.

Rovněž stojí za to vypracovat takový marketingový kanál jako export do zemí, kde je konzumní kultura tohoto masa vysoká, a proto je stále poptávka po výrobcích.

Výpočet příjmů

Přesně říct, jaký bude váš příjem, je obtížné. To přímo závisí na velikosti farmy žáby. Obvykle kilogram žabího masa řezaných supermarketů přijímá na prodej 5 tisíc rublů každý. na kilogram. Zároveň je prodejní cena za zmrazenou částku 15-500 rublů. V restauraci je jídlo žabích nohou na 200 g výstupu také asi 500 rublů.

Zisk lze vypočítat, když se ukáže, že si měsíc uvědomí 85 balení o hmotnosti 1 kg. Jeden takový balíček obsahuje asi tucet žab. To znamená, že za měsíc by nejméně 850 jednotlivců mělo jít na úkor. Pak můžete mluvit o příjmech asi 30 tisíc rublů. po dobu jednoho měsíce.

Vydělat peníze za žáby


Podnikání v oblasti chovu žab je možné realizovat doma. Někteří lidé si mohou myslet, že tato myšlenka je trochu odporná, ale stojí za to zvážit z této strany, kdy podnikání samo o sobě je slibné a ziskové? Se správnou organizací můžete vydělat dobré peníze, protože tento produkt je nyní požadován.

Podnikání na žábech v restauracích

Ve francouzských restauracích jsou žabí stehýnka pokrmová pochoutka, která je poměrně drahá. Existuje v nejrůznějších formách a je šťastně zakoupeno zákazníky. To znamená, že tento výrobek je ve Francii požadován. Co se týče Ruska a Evropy, kulinářská móda pro žába se právě vyvíjí, a právě v Rusku a na Ukrajině už existují restaurace, v jejichž rámci jsou prezentovány lahůdky - nohy žab. Vzhledem k tomu, že existuje jen málo dodavatelů tohoto produktu, mají tato zařízení často potíže najít samotné žáby a váš úkol v tomto případě je nabídnout restauraci kvalitní produkt.

Ve skutečnosti jsou to restaurace - to je hlavní zdroj prodeje živých bytostí, které jste vyrostli, ale není nutné je omezovat. Pokud si přečtete různé kulinářské blogy, kde lidé sdílejí své tajemství vaření, zjistíte, že nohy žáby jsou poměrně běžné receptury. To znamená, že obyčejní lidé budou také nakupovat žáby pro individuální domácí vaření.

Obchodní myšlenka chovu jedlých žab je téměř úplně volná výklenka, kterou každý může rychle a snadno vzít, takže je čas jednat.

Jaké žáby se chovají a jak začít podnikat?

Jedlá žába - to je jméno, které se používá k jídlu. Obývá se téměř ve všech částech Evropy, stejně jako v jižním Rusku. Tento druh pochází ze společné jezerní žáby, takže je stačí je chytit z jezer, řek a různých rybníků pro chov. Můžete si také koupit kaviár za účelem následného chovu tohoto živého tvora - z toho brzy budou mít hrnce.

Vyberte si místo

Nejlepším místem je přirozený rybník. Aby se zabránilo šíření žab, musí být část nádrže chráněna speciální sítí. Pokud v okolí není žádné rybník, můžete na svém místě vytvořit vlastní umělý rybník, ve kterém by tekoucí a čistá voda. Chcete-li pěstovat samičky, potřebujete běžnou kapacitu země, uhlí, rašeliny a vody. Půda musí být vždy mokrá.

Co je možné krmit žabí?

Žáby jíst mnohem víc, než si myslíte, a mohou růst až na 1,5 kg hmotnosti. Proto jejich krmení musí někdy utrácet peníze i čas. Jejich hlavním jídlem je hmyz a prakticky všechny žáby se snaží tuto žrádlo dát žabím. Kromě toho mohou jíst pavouky, ptáky, myši a korýši.

Kde by měly být produkty prodávány?

Nebudete muset prodávat samy žáby, ale jejich tlapky. Skladují se v zmrazeném stavu a ve speciálních obalech. Pokud máte zájem o organizaci velkého podniku, budete určitě potřebovat balicí zařízení.

Jak jsme již zmínili, hlavním kanálem pro prodej žabích nohou jsou restaurace, kavárny a další zařízení, v jejichž menu jsou exkluzivní pokrmy. Také tlapy mohou být prodávány v supermarketech a běžných obchodech. Neztraťte z dohledu běžné lidi - budou také vaši kupci.

Náklady na malý pytel žabích nohou jsou v obchodě 10-20 dolarů. V restauracích pro tento produkt je velmi velký poplatek.

Získáte další příjmy díky realizaci zbývajících částí - jdou jako krmivo pro zvířata a hnojiva pro rostliny.

Jak otevřít obchod s hlízami žáby

Produkty zemědělství zahrnují obrovské množství zvířat, jejichž maso je nakonec dodáno ke stolu konečného spotřebitele. Ale pokud nechcete někoho překvapit chovem slepice nebo prasat, pak žába vhodná ke konzumaci se stále zdá být exotická. Stále na pokrmy z mnoha kuchyní, jako pochoutka se používá spolu s našimi běžnými produkty, bez ohledu na to užitečné a výživné jídlo. Nicméně, jak praxe ukazuje, chov žab je poměrně jednoduchý, a cena masa je stále vysoká a mnoho podnikatelů vážně uvažují o tomto poněkud neobvyklém druhu podnikání je prodej žabí stehýnka (se konzumují). Na první pohled se zdá, že takový závazek je velmi nadějný a velmi nákladově efektivní, ale je to jednoduché?

V Rusku již existují farmy pro chov žáby pro jejich prodej jako potravinářský výrobek. Mnoho z nich je umístěno na jihu a ve střední části této země, protože tyto obojživelníky mohou žít pouze v mírném podnebí. Nicméně úroveň hospodářské soutěže nemůže být považována za vážnou, když vstoupila na trh s nabídkou žabích nohou, je docela možné najít mnoho klientů. Ale je pravděpodobné, že prostě nebudete moci prodávat hotové výrobky, nebude to vůbec nutné, nikdo a konkurenti, mimo jiné.

Mohou to být zajímavé kavárny a restaurace specializující se na exotickou kuchyni. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, že žáby jsou používány jako složky potravin, a to nejen na francouzskou kuchyni, ale i čínské, thajské a jihovýchodní Asii obecně, stejně jako v italštině, španělštině a řečtině. To znamená, že za přítomnosti připraveného zmrazeného produktu je nejprve nutné, aby se s těmito potenciálními zákazníky podal návrh.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Dalším krokem jsou velké supermarkety a hypermarkety, které prodávají zmrzlé žabí nohy pro nejnáročnější zákazníky. Přesto existuje značné procento lidí, kteří chtějí diverzifikovat domácí vaření.

A nakonec se můžete pokusit oslovit zahraniční spotřebitele takovým produktem.

Navzdory dostatečnému výběru způsobů realizace je situace, ve které lze čelit nedostatku poptávky obecně, poměrně pravděpodobné. Rusové nejsou zvyklí jíst croaking obojživelníky, a dokonce ve velkých městech, pokrmy, které používají žabích nohou, mohou být nalezeny pouze v několika restauracích. Je zřejmé, že v provincii jsou věci jen horší (a v nich nejsou žádné hypermarkety, takže je možnost prodat tlapy alespoň domácnosti). Ale přesto, když hledáte vhodné restaurace, není to jen otázka nabídnout zmrazený produkt, ale provést ochutnávky, budete potřebovat recept a přijatelnou schopnost vařit. Také můžete navštívit výstavy věnované kulinářskému umění, často se objevují šéfkuchaři restaurací, kteří mohou ocenit zásluhy žabého masa, mohou mít zájem o koupi.

Dalším problémem, který lze čelit, je nedostatek jasného technického předpisu pro práci s tímto masem v právních předpisech. Chcete-li prodat maso, jako každý jiný, musíte jít na veterinární službu, ale nenechte se překvapit, pokud nevědí, jak zkontrolovat a ozdobit takový výrobek. Dokonce i obecný klasifikátor podnikatelské činnosti nemá samostatný kód pro obojživelníky (například plazi tam), tak používaných (JECFA 2) 01.49.19 Zvířata žijí, které nejsou zahrnuty v jiných kategoriích. Také pro další práci s registrací podnikatele je nutné zadat (JECFA 2) 10.1 Maso a masné výrobky a potraviny (JECFA 2) 10,9 Krmivo připravené pro zvířata.

Obecně platí, že v prvních fázích práce a ve srážce s byrokratickým aparátem je třeba se připravit na potíže, očekávat neočekávané potíže. Ještě prostým součtem o registraci nemusí fungovat, musí se provést komplexní a dlouhodobé řešení - stačí farmu (nebo dokonce žádný) produkty, které v Rusku není zvyklý podnikání na žáby. Chcete-li na skladě, je nejlepší 100 tisíc rublů vyřešit všechny právní záležitosti.

Pokud jsou přijata všechna povolení a potenciální zákazníci jsou nalezeni, můžete pokračovat v okamžité kultivaci budoucí pochoutky. Existují tři druhy, které jsou jedena Pelophylax lessonae (žába rybník), Pelophylax ridibundus (žába Ozyornaya) a jejich kříženec Rana esculenta (skokan). Jak vyplývá z názvu posledně jmenovaného, ​​tento druh se používá hlavně pro výživu, zatímco tito jedinci žijí v přirozeném prostředí. Chcete-li najít takové zvíře, stačí navštívit rybníček v teplé sezóně, obojživelníci milují, aby se na slunci líbili a chytili několik jedinců. Nicméně člověk musí mít znalosti o zachycení žab a jejich fyziologii, aby mohli být chováni pro chov. Pokud vědomí o biologii zanechává hodně žádoucí, můžete si koupit už ulovené žáby nebo jejich vejce, ale může být potíže s nalezením dodavatele. Koneckonců, pokud se někdo již zabývá takovou obchodní činností v oblasti, která je přímo navržena pro podnikání, nemá téměř žádný smysl pro zahájení takového podnikání. Tam jsou fanoušci obojživelníků, který je plemeno pro své vlastní potěšení, ale takoví lidé obvykle obsahují více exotických druhů, stejně jako ti, kteří mají obojživelníky k prodeji v podobě krmiva pro zvířata. Často stačí jít do zoologické zahrady nebo obchodu s domácími zvířaty; Za prvé, může se dohodnout na prodeji zvířat, vařené jako večeři do jisté python (někdy v zoologických zahradách s přístupem k jakýmkoli rybníku chovaných celou kolonii žába, která nabízí zdroj potravy pro zvířata), druhý lze zachytit pouze některé amatérka jednotlivce, která vzala prodejnu pro svůj vlastní sortiment zdarma. Velkou výhodou žab chov v budoucnu jako maso jen, že nemusí speciálně vyšlechtěné chovateli vypadat a dokonce prostě žijící v přírodě, a to obyčejní občané místních řek, bažin a jezer. Když jste chytili nebo koupili obojživelníky, můžete se vrátit domů kvůli jejich kultivaci.

Chovné žáby je stále odvětví zemědělství, je možné jejich údržbu ve velkém městském bytě, ale získat značné zisky, to bude vyžadovat značnou plochu. Pokud máte svůj dům ve venkovské oblasti s územím, můžete zde obývat obojživelníky, a co je nejdůležitější, mít přístup k rybníku s tekoucí vodou. Žáby se samozřejmě často usazují v bažinách, ale stojatá voda má špatný vliv na zdraví druhů. V tomto případě zlepšení školky předpokládá pouze omezení, která brání úniku obojživelníků, žáby budou schopny samostatně najít své jídlo z létajícího hmyzu, plazů pavoukovců a dalších malých zvířat. V noci poblíž obojživelného rybníka můžete rozsvítit lucernu, na které bude létat mnoho hmyzu, které se stane snídaní pro probuzení žab. Pokud jídlo není pro domácí mazlíčky dost, můžete použít krmení, které se skládá ze základní stravy žab - stejného hmyzu, korýšů, pavouků a dokonce i malých ryb. Dávejte pozor i na čistotu vody, nemělo by to stagnovat, vždy musí existovat alespoň malý proud, který by zabránil bažině. Zvažte také hloubku rybníka, protože strašlivé zvíře se skrývá, pohřbívá do spodního bahna, kde může být problém.

Pokud již máte rybolov, obojživelníci mohou být napojeny na rybách (hlavní věc, že ​​oni nebyli velmi malé), tato zvířata jedí jiné jídlo a soužití lepší jen malý dopad na ekosystém svého dětského pokoje. Stojí za zmínku, že žába připravená k jídlu se stává teprve po roce narození, a proto první zisk lze získat až po tomto období. Největší vzorky jsou nejlepší ponechat pro reprodukci, jeden Samice snáší až 15.000 vajec za rok, takže se počet žáků na příští chovu začne zotavovat, který vám umožní vybrat velké množství žab, ale menší než chovných jedinců. V tomto případě je zapotřebí speciální vybavení, zachycené obojživelníci jsou zabiti s kladivem nebo palicí, pak odstraňte kůži a oddělte zadní nohy. Je pravděpodobné, že tento proces musí předložit veterinární (místní služby, pokud je to nutné, okamžitě informovat o tom, je-li v předstihu k tomu, aby se vztahují), který potvrzuje, že správný porážku a dát svolení k dalšímu vyšetření masa. Potom jsou nohy zabaleny v kilogramových pytlích a zaslány na zamrznutí v očekávání další přepravy.

Takže pro otevření své froggy farmy v přírodě na vlastním pozemku budou pro výstavbu plotů vyžadovány pouze chladicí zařízení a truhlářské práce. Možná byste se raději připravovali a zabalili na čerstvé nohy sami, ale pak bude zapotřebí další vybavení; Je mnohem snazší objednat obaly od příslušných firem. Pokud chcete vyvézt maso ze země nebo ho prodat do supermarketů, pak navíc budete potřebovat štítek, můžete je dodat restauracím, které jsou jednoduše zabalené. Vezmeme-li v úvahu nejhorší možný scénář, a jakékoliv problémy s registrací, které budou muset vynaložit na všechny výše uvedené výši 100 tisíc rublů, počáteční kapitál by měl být kolem 130 tisíc rublů, což je chladící zařízení a obaly budou zahrnuty kromě dokumentace o zaplacení. Dalším odpadem může být nákup hnojení, ale obvykle žáby samy o sobě dokáží poskytnout jídlo. Nevýhodou obsahu žab na čerstvém vzduchu může být volán v zimě, v němž obojživelníci půjde ke dnu, na zimu, a na novou část masa budou muset počkat na jaro.

Nápady na malé podniky

Nadpisy

 • Poznámky autora (48)
 • Podnikání na internetu (130)
 • Obchodní činnost v oblasti designu (5)
 • Podnikání na venkově (31)
 • Webmasteři (9)
 • Zisk s počítačem (19)
 • Obchodní nápady (465)
 • Vynálezy (39)
 • Rozhovory (2)
 • Zdraví a krása (35)
 • Kreativní nápady (158)
 • Likbez (7)
 • Svět počítačů (19)
 • Užitečné rady (27)
 • Propagace webových stránek (47)
 • Výroba (207)
 • Psychologie úspěchu (17)
 • Reklama (1)
 • Startup (24)
 • Produkty (40)
 • Výstavy (126)
 • Doprava (16)
 • Služby pro obyvatelstvo (294)
 • Charlatány (1)
 • Extrémní sporty (1)

Houby po celý rok
Naučte se organizovat rostlinnou továrnu Mini Oyster v domácím prostředí! Domácnost s výnosností 300%. Nové technologie. Příjmy v roce 2009 90.000 rub / měsíc. Opravdu! Více informací >>

Salon krásy
Podnikatelský plán pro otevření kosmetického salonu. Na nedostatcích někoho jiného, ​​tvářích a postavách dnes mohou být vydělány peníze! Příjem 120 000 rub / měsíc. ne hranice! Více informací >>

Renovace od A do Z
Pokud víte, jak držet kladivo, špachtle, šroubovák pak máte všechny šance na výhru 80 000 rublů za měsíc V podmínkách globální krize! Více informací >>

Ruční mýdlo
Technologie výroby dekorativního mýdla a kosmetiky. Příjem 80.000 rub / měsíc. ne hranice! Více informací >>

Archivy

Populární

Chov jedlých žab, a jak vydělat peníze na to


Nejde o ty žáby, které přeskočí bažiny a o speciální jedlé formě žab, které se chovají ve speciálních farmách. Stačí si uvědomit, že maso žab je mnohem dražší než hovězí, což činí tento podnik velmi ziskový.


A dnes ve východních restauracích nikdo nebude překvapen nahrávkou menu "Žabí nohy" nebo "Frog's back".


Takový velký úspěch tohoto jídla je zapříčiněn především skutečností, že žába maso silně připomíná chuť kuře,
jen méně kalorií. Není divu, že čínskému lidu, který chce zhubnout, se doporučuje jíst žabí maso.


Současně připravují žabé nohy nejen v orientálních restauracích, ale i obyčejné ženy v domácnosti, které se chtějí rozmazlovat
exotické domácnosti, ve velkých supermarketech se prodávají zmrazené žabí stehna spolu se zmrazeným kuřetem
nohy.


Tato móda se doposud zakořenila v Petrohradě av Moskvě, ale provincie se brzy utahuje, ujistěte se. Niche ještě není zaneprázdněno
tak pospěš si obsadit poměrně velký segment trhu.


Pouze zelená dospělá žába se používá pro jídlo, které se také nazývá jedlá žába. Velmi časté druhy
žáby zejména v jižních oblastech Ruska a východní Evropy, letní žáby mohou být uloveny v bažinách a rybnících, ale
V zimě je nutno chovat v teplých hangářích.


Jak začít podnikat?


Rozšiřte hrnce a ve velkých plastových nádržích nebo mísách, které se nalévají na dno země a vyrábějí se na březích hliněných
šachty, je třeba dívat se, že země byla vždy mokrá, žáby se chtěly pohřbít v zemi.


Nyní o zádi. Některé jedlé žáby dosahují hmotnosti až 1,5 kg a je zapotřebí množství potravin. Krmení žabí kdokoli
Krmivo pro zvířata, které lze požívat 1krát. To může být jako pavoukovci, švábi, komáři a dokonce i malé
ještěrky a myši. Na farmách jsou obvykle krmena hmyzem.


Po krájení žab, hotové žabí stehna jsou zmrazené a již zmrazené jsou baleny v baleních a veškeré zboží je připraveno
prodej.


Na nejdůležitější věc - prodej zdrojového produktu. Zavolejte všechny restaurace, kavárny jsou vaše pravidelné zákazníky. Supermarkety také
s touhou koupit žabí maso. K dnešnímu dni kupní cena 1 kg. Žabí nohy dosahují 5000 rublů, v Kč
restaurace 1 porce 180 gramů v hodnotě 400 rublů. Takže uzavřete závěr o ziskovosti chovných jedlých žab.


Tam je také myšlenka dělat občerstvení na pivo z žabích nohou s pepřem a paprikou, pouze cena za takový svačinu bude
vysoká, ale suroviny diktují cenu původního produktu.

Obchodní myšlenka: chov jedlých žab

Každý je zvyklý na to, že soukromá záležitost musí být nezbytně založena na krásných a nádherných produktech. Ale v době, kdy původní příjmy pomohly budoucím podnikatelům, přišla žába. Na jedné straně stupnice je její nevzhledný vzhled. Na druhé straně - skutečná příležitost vydělat. V případě chovu pro potravinářské účely je zapotřebí pouze řádná péče. Prostě jednoduše!
Restaurace lahůdky
Žabí nohy jsou již dlouho známé jako gurmánská restaurace. V nejlepších institucích se podávají na stole, vynalezují nové recepty. Takové potěšení stojí za spoustu peněz. Nejen ve své domovině, ve Francii, ale i na celém světě se všechny žabí nohy snaží zkusit. Takové kulinářské trendy nikoho nepřekvapí v restauracích zemí SNS. Tajemství takové popularity pochoutky francouzských kuchařů je v exotické a snadné vaření. Žabí maso je nejen užitečné a dietní, ale také chutné, silně se podobá chuti kuře.

Maso těchto obojživelníků postupně přestává být výlučným pravomocem slavnostního menu restaurace. Internet může dát rady, jak rychle vařit pokrmy z nohou žabky, lahodně a originálně. Soudě podle počtu diskusí a blogů věnovaných tomuto tématu je francouzský výrobek v poptávce v domácí kuchyni.
Neštandardní obchodní myšlenky založené na myšlence chovu žáků jako potraviny dosud nedosáhly vrcholu své popularity. To znamená, že otevření vašeho podnikání v tomto odvětví bude úspěšné.
Musíte vědět, co obojživelníci mohou být vařeni - tento druh se nazývá: "žába je jedlá." V nádherných vodách Evropy a v jižních, teplejších regionech Ruska se skvěle daří. Chcete-li začít podnikat, budete muset chytit správné množství exemplářů z řek nebo jezer, kde žijí tyto žáby. Pro tuto práci můžete najmout místní adolescenty, kteří si během letních prázdnin rádi využijí příležitosti získat další peníze. Pokud se z nějakého důvodu nechcete chytat obojživelníky, můžete si od chovatelů koupit žábu.

Jídla z tohoto exotického produktu jsou lahodné a pestré.

Podmínky ředění
Přírodní rybník s oplocením pro zemědělské využití je skutečným rájem pro obojživelníky. Pokud nežijete u rybníka, můžete vytvořit umělý rybník. Povinnou podmínkou je proudění a čistota vody. Žabí žáby, žabky, jsou pěstovány v samostatných nádržích naplněných vodou. Také zde je přidána rašelina, dřevěné uhlí a zemina. V nádržích musí být půda navlhčena, aby nevysušila.
Co se živí?
Je zcela přirozené, že výkrm jakéhokoliv zvířete, na němž závisí zisk z důvodu jeho hmotnosti a velikosti, musí být vynaloženo. Ale výhody budou nepopiratelné! Co ží žabí? Hlavní (a oblíbené) jídlo zůstává i nadále od nepaměti hmyzu. Ale pokud chcete pěstovat jedince na 1-1,5 kg, měli byste se postarat o krmivo pro zvířata. Jedná se o pavouky, raky a někdy i myši a malé ptáky.
Žabí nohy jsou zmrazené a uloženy v plastových sáčcích. Je-li podnikání uvedeno do provozu a podniká se ve velkém měřítku, bude zvláštní vybavení pro balení užitečné.

Kde a komu prodávat
Přemýšlejte o svém vlastním podnikání zpočátku, musíte okamžitě kontaktovat prodejní trh. Navzdory rostoucí popularitě žabího masa, restaurace a stravovací místa zůstávají hlavním nákupním segmentem, pokud je v nabídce taková delikatesa. Můžete se dohodnout s majiteli restaurací a můžete si představit obchodní myšlenku, jak otevřít vaši restauraci.

Supermarkety, obyčejné obchody si také mohou koupit toto dietní maso (kupující doma rádi experimentují). Průměrná cena skladových cen tlapky je 5 - 15 dolarů, a varena v restauraci - několikrát dražší.


Další prostředky mohou také přinést zbytek obojživelníka. Jdou na krmení zvířat a oplodnění půdy.

Dodání žáby do restaurace

Nápad: Alexander Vladimirovich

Velké města s množstvím turistů a domorodých Rusů, kteří chtějí vyzkoušet exotické. Rozšíření sektoru služeb jako veřejného stravování. Touha vyčlenit se od hlavních konkurentů. Zapojení zahraničních kuchařů do restaurační činnosti, zejména francouzštiny. Dává nám možnost využít produkt našich nádrží - žáby, které doposud nebyly doposud žádané.

Jedinečnost tohoto rybolovu spočívá v tom, že žáby žijí v těch nádržích, kde již dlouho neexistují ryby, a proto neexistuje zákaz zakázaných zařízení, jako jsou sítě, nesmysly a další nástroje masového rybolovu. Je snadnější doručit spotřebiteli, než řekněme rybím. Vzhledem k tomu, že produkt může být přepravován bez vody. Což velmi usnadňuje jeho váhu, stejně jako hodnota dobrého je vyšší než mnoho plemen ryb. A to znamená, že přepravní rozpětí pro jednotku hmotnosti je mnohem nižší.

Neexistují hygienické a hygienické požadavky kladené na produkty z ryb. Při přepravě po silnici je nepravděpodobné, že na stanicích GAI budete požádáni o krabici dalších žáb, abyste urychlila průchod přes kontrolní stanoviště Státní automobilové inspekce.

A také rybolov za žáby může být zajištěn souhlasem s rybáři, protože žáby se často dostávají do sítí určených pro rybolov. Ale rybáře vůbec nepotřebují.

Nejvíce choulostivá otázka tohoto podnikání je, stejně jako ve všech oblastech podnikání, marketing. Bude taková řada spotřebitelů (restaurace, zpracovatelské podniky, zoologické zahrady a další předměty konzumace jídla)? Je možné organizovat export těchto produktů do Číny nebo do Francie?

Světová potravinová krize s velkým množstvím hladových zemí v Africe může pomoci prodeji. Ve zprávách v televizi byla oznámena čísla v sedmdesáti hladových zemích světa.

A poslední možností použití žab je pro potraviny pro domácí a hospodářská zvířata.

Umělý chov jedlé žáby

Jak se ukázalo, jedna z zlatých obchodních myšlenek se ukázala být zelená a chrlící a dokonce obývá rybníček. Jedná se o zelené žáby ao podnikání s nimi spojené. Navzdory skutečnosti, že tato zvířata vypadají nechutně a odporně k někomu, žabí nohy mohou přinést velký příjem.

Jednou z možností, jak uspořádat ziskové podnikání, je chytit žábu do místního rybníka a prodat ho nejbližší restauraci. Je lepší jít ven na podzim k lovu, protože V této době dosáhne počet obojživelníků maximum. V tomto případě je velmi důležité rozlišovat majitele lahodných tlapků od obyčejného ropucha, který nelze jíst. Další možností je koupit kaviár žab a rozmnožovat vlastní potomky pro velké prodeje. Bílé maso, jemné, chutné jako kuřecí maso, podnítí podnikatele k tomu, aby našli různé způsoby, jak extrahovat lahůdky. Při chovu žab nebo chytání je nutné porozumět druhu obojživelníků a vybrat si ten, který jsou uznáváni gurmánem po celém světě.

Specialisté čelí potížím, pokud jde o rozdíly mezi žáby způsobené mísením těchto druhů a existencí mnoha různých forem. Na jedné straně je jedlá žába identifikována jako hybrid rybníka a jezera, která vznikla přirozeně. Na druhou stranu je to rybník, který je považován za lahůdku na celém světě. Pak navrhnou, aby přesně určili, že princezna, která může být chycena k vaření. Skokan skřehotavý ochranné barvy bažina, a ve středu zad prochází světle zelená pásma, rybník, je to lahůdka - velké, kulaté, jasné, smaragdově pokryty světlých skvrn. Hlavní rozdíl mezi lahůdkou je bílá barva rezonátorů.

Co potřebujete vědět o chovných žábech

Začátečníci froggy by se měli seznámit s charakteristickými biologickými znaky a brát je v úvahu při chovu. Za prvé, na jaře se žáby vrátí na místa, kde se zastavily, a může se ukázat, že bylo zničeno jedno nebo jiné rybník nebo rybníček, což by mohlo vést ke smrti celé populace.

Za druhé, ne každý rybníček je vhodný pro snášení vajec - měl by být čistý, zahřátý as dobrou vegetací.

Za třetí se muži nejprve objeví na vybraném rybníku, který přitahuje ženy, a poté začne proces vajíček. Samice může položit více než 10 tisíc. Z vajíček, ale téměř všechny zednické umírají kvůli vysychání vodních zdrojů, mrazu a predátory. Přežívá 1% žab, které jsou konzumovány ptáky a velmi málo přežívá až do prvního zimování. Takže až do dvou let věku, ne všechny žáby přežijí.

Za čtvrté, krmné žáby potřebují hmyz a krmiva pro zvířata. Tadpoles se většinou živí organickými zbytky ve vodních útvarech nebo skáká vegetaci z hornin. Po vyrůstání se však stávají dravci a napadají malé ryby a dokonce mláďata na zemi.

Pravděpodobně na základě těchto důvodů kulinářský rybolov spočívá v podstatě v zachycení obojživelníků. Například v Evropě a Americe chytit žáby na vaření.

Rybníková žába je nejčastějším druhem žab v potoků, bažinách a rybnících v Evropě. Význam tohoto podnikání stojí za zmínku v některých oblastech Ruska, Ukrajiny, Běloruska, centrální Francie. Vezmeme-li v úvahu skutečnost, že žába vzala známky rybníků a druhů jezer, je tento druh nejrozmanitější, jako jsou rybníky a lesy, mohou být rychlé řeky a dokonce i špinavé vodní útvary a svahy. Experti však sdělují snížení počtu jemných žab, které v některých zemích zavedly přísnou kontrolu nad počtem druhů nebo praxí ze zahraničí. Například Francie přestala konzumovat své vlastní žáby, v Rusku také došlo ke snížení počtu obojživelníků. Zelené žáby však zmizí nejen kvůli chytání, ale kvůli snížení počtu nádrží a jejich znečištění. Proto existuje potřeba umělého chovu lahůdkových obojživelníků.

Umělý chov žáb není tak populární, ale již existují metody chovu. Po koupi vajec zelených žab, musíte mít trpělivost, protože rostoucí žába z tykadla trvá 4 roky. Jednou z možností, jak udržet hrnce, jsou plastové sudy s vodou, zeminou a rašelinou. Druhá, civilizovanější, ale umělá volba - akvárium, ve kterém můžete nastavit hladinu kyslíku a teplotu vody.

Krmivové larvy mohou být umělé krmiva a vitamíny, které poskytují ochranu před dravci. Stanoviště pro pulcem může být umělá jezera, rybníky nebo les, který poskytuje odlišnou hladinu vody a široké pobřeží. Pro kladení vajec je nutné organizovat údolí a pro zimování dno, které nezmrazí. Bude lepší, kdyby voda v jezírku slabě tekla, a na dně je vrstva dřevěného uhlí a rašeliny. Na rybníku je zapotřebí plot, který ochrání dospělé před hadi a ptáky. Chcete-li krmit žáby, musíte přilákat hmyz, raky, rostlinnou vegetaci v rybníku.

Kulinářský rybolov žabích nohou tedy zahrnuje jak odchyt, tak umělý chov. Druhá možnost není v současné době příliš oblíbená kvůli potížím a biologickým rysům tohoto druhu. Chuť jemného masa však podněcuje podnikatele k různým způsobům plnění nezbytných podmínek pro pozemní a vodní vývojové fáze. Kromě toho žába potřebuje ochranu před dravci a současně přitahuje různé druhy hmyzu a dokonce i zvířata pro krmení. Také podnikatel uspořádá pohodlné zimování pro potomky a postará se o místo pro reprodukci.

Zařízení pro chov žab a hrnců na maso. Factory Grand

- Linky a mini rostliny na zpracování mléka a výroby kondenzované mléko včetně sušeného mléka.

- Linky na výrobu fermentovaných mléčných výrobků, zakysané smetany, jogurt, zmrzlina, koktejly atd.

- Linky a mini-mlékárny pro výrobu tvrdého, poloměkkého, měkkého, zpracovaného, ​​slaného sýra, brynza atd.

- Zařízení na obnovu sušeného mléka, dispergátory, směšovače, míchací zařízení.

- Odpařovače rotačních filmů pro výrobu kondenzovaného mléka, zpracování syrovátky, zahušťování průmyslových odpadů a odpadních vod, zesílení medu. a chemické. přípravky a látky atd.

- Linky pro výrobu majonézy, kečupu, omáčky, hořčice, džem, marmeláda, džem, med, tepelně výplně, et al., Tekutých a pastovitých produktů.

- Linky a zařízení na výrobu kosmetiky, krémů, šamponů, pracích kapalin, "nemrznoucích" atd.

- Linky na výrobu nápojů, džusů, nektarů atd.

- Linky a zařízení na konzervování zeleniny, ovoce, bobulí, hub, kaviáru;

- Zařízení pro chov ryb a maso FROG.

- Zařízení pro zpracování masa a drůbeže.

- SIP-dřezy (CIP) jsou jednokruhové, dvoukruhové, tříkruhové, čtyřkruhové od 300 l. až 30 000 litrů. na klíč.

- Zařízení na výrobu čaje, kávy, koření, smíšených krmiv a jiných sypkých produktů.

- Kapacitní zařízení z 10 litrů. až 100 metrů krychlových. Jedno-, dvou- a třístěnné, s pohony, agitátory a bez nich.

- Lázně s dlouhou pasterizací (VDP) do 5 000 litrů; vakuové reaktory; pasterizátory a sterilizátory; směšovače hotových výrobků atd.

- Výrobci dřevěného uhlí, výrobci sirupu, Zhirotopki, kotle na vaření čokolády a cukrářské hmoty; extraktory, fermentory, autoklávy.

- Víno (směs), alkohol, olejové nádrže, skladovací nádrže atd.

- Sila pro obilí, smíšené krmivo, cement; olejové, požární, zemní nádrže a mnoho dalšího.

- Sýrové a tvarohové koupele, "Mitrofany", tiskové vozíky, startéry, máslo.

- Míchačky objemových výrobků protiproudů, pásky; Míchačky ve tvaru Y a V, mixéry "opilý barel"; rozpouštědla různých typů a další zařízení.

- Šroubové a pásové dopravníky, vážicí a volumetrické dávkovače.

- Augers, míchadla různých typů, "lyres" a mnoho dalšího.

- Neutrální zařízení. Různé stoly, regály, dřezy, regály, skříně, sušiče, vozíky, "Cheburashki" atd.

- Schody z nerezové oceli, schody.

- Jakékoliv nestandardní vybavení Nerezová ocel a černý kov. úkol nebo výkresy zákazníka.

Přijímáme objednávky na "smluvní" výrobu zařízení a dílů z nerezové a "černé" oceli.

Od roku 2012 Zařízení "Grand" má licenci na výrobu zařízení pro jaderné elektrárny.

Certifikát. Záruka. Uvedení do provozua. Post-záruční servis.

Leasing. Úvěrová linka. Systém slev.

Vyzýváme zprostředkovatelské organizace pro spolupráci a jednotlivce, zabývající se vyhledáváním zákazníků pro různá zařízení.

Dobré bonusy pro pomoc při získávání objednávek.