Ceník pštrosů

Jméno

Cena:

Poznámka:

MALŠÍ

Mladý růst (do 1 měsíce)

Mladý růst (1-2 měsíce)

Mladý růst (2-4 měsíce)

Mladý růst (9-12 měsíců)

DOPORUČENÉ POTRAVINY

Pštros (1,5-2 let)

Při nákupu ze 2 rodin nebo více je pro každou rodinu poskytnuta sleva 5%.


Ceny zahrnují DPH.


Dodávka drůbeže se provádí za speciálně dohodnutých podmínek.

Kolik stojí pštrosí vejce?

Pštros chov je považován za rentabilní podnikání, tyto exotické ptáci se nazývají psací stroj pro tisk peněz. Již dva roky podnikatel může plně splatit výdaje a vydělat až 2 miliony rublů. za každou rodinu pštrosů. Pštrosy nevyžadují zvláštní životní podmínky, vše, co potřebují, je prostor. Kromě toho tyto ptáky žijí v průměru 60-70 let a produkují potomky po dobu 25-30 let. Pro dvě pštrosí rodiny je nutné si koupit pozemek o rozloze 10 000 čtverečních metrů, v němž se budou umístit pera pro dospělé ptáky, malou budovu, kde mohou spát a kde budou umístěny inkubátory a krmítka. Pozemek požadované plochy s komunikací komunikací a obyčejný venkovský dům v těchto oblastech stojí v průměru 300 až 400 tisíc rublů, podle Nizhny Novgorod realitní kanceláře.

Ceník pro rok 2017

O cenách produktů pštrosů:

 • Cena masa pštros - 250 rublů na 1 kg u jatečně upravených těl a 650 rublů na 1 kg filé. Jeden pštros dává 30-50 kg čistého masa.
 • Vyrobená kůže pštros stojí asi 5000 rublů na metr čtvereční, což je asi jeden pštros.
 • Cena za tabákové vejce Pštros je 800-1000 rublů v závislosti na jeho hmotnosti.

Na jedné straně je nákup vajec pro inkubaci s následným růstem pštrosích kuřat nejlevnější způsob, jak vytvořit vlastní farmu na straně druhé a nejvíce zodpovědný a nejrizikovější. To je způsobeno tím, že oplodněné pštrosí vejce vyžadují životní prostředí a podmínky skladování. Ve skutečnosti je doprava z místa na místo je pro ně stresující a prostě se mohou uvolnit. Proto je třeba je přepravovat co nejvíce přesně a dodržovat teplotní režim. Účinnost inkubace za normálních podmínek je v průměru asi 70%. Počet kuřat, které procházejí z vajec, které jste koupili, je přímo spojen s podmínkami přepravy a další inkubace. Přes složitost této metody je to ten, kdo je nejoblíbenější.

rublů / kg (ks)

Prodej pštrosů

Prodej dospělých pštrosů

Egg Pštros: Všechno, co jste chtěli vědět

Pštrosí vajíčka mají vysokou obchodní hodnotu, nejsou jedním z hlavních produktů pěstování pštrosů a téměř všechny z nich jsou inkubovány.

V potravinách se používají neoplodněné vejce - stůlové pštrosí vejce, které byly získány od mladých samic, raných nebo pozdních vejcí.

Pštrosí vajíčka v žádném případě neztrácejí kuřata a jsou připraveny podobným způsobem. Jedno pštrosí vejce má velikost 25-40 kuřat a váží v průměru od 450 gramů do 1800 gramů. Podobnost s porcelánem vám umožňuje používat skořápky v uměleckých produktech malováním a rytím. V Číně to bylo zaznamenáno největší světové pštrosí vejce s hmotností 2,35 kilogramu, o průměru 18,67 centimetrů.

Vaječná skořápka vejce velmi silné a světlé ve stejné době, je těžké ho zlomit, překvapuje svým rozměry. Pštrosí vejce jsou k dispozici ve dvou barvách. Tenký tmavý emus emus zničí tmavě zelené, téměř černé vejce a nízko-bílý šedý pštros nandoo dává žlutě růžové vejce. Barva pštrosích vajec závisí na zbarvení peří ptáka.

Žloutek v pštrosím vejci - jasný, bílkovinný - průsvitný. Pštrosi nesou vejce v létě a není možné najít pštrosí vejce v jiném období roku. Chcete-li vařit pštrosí vejce "tvrdé vaření", budete potřebovat 75 minut.

Průměrná vejce jedné ženy je 60 vajec a více za sezónu. Produkční období pro pštrosi trvá od března do října. Během prvních šesti měsíců ukládání vajíček leží samice od desítek do tří tuctů vajec. Ženy nesou vejce za den na 20 vajec. Pak se zastaví. Dobrá rodina pštrosů během chovu produkuje vejce s mírou plodnosti alespoň 90%.

Pštrosí vejce od počátku a konce roku se často nehnojují. Zdravé pštrosy jsou produktivní po dobu 25-35 let, což znamená, že pořízení dvojic pro reprodukci lze považovat za dlouhodobou investici.

V Rusku vejce pštrosů v podstatě dostanou restaurace, které při hledání originality a exotických umožňují vyzkoušet smažené vejce z jednoho pštrosího vejce pro několik lidí.

Vejce jsou často nakupováni i jednotlivými spotřebiteli, kteří chtějí podávat speciální jídlo na zvláštní příležitosti (výročí apod.). Použití pštrosích vajec pro přímou spotřebu lze považovat pouze za kategorie exotického exotismu.

Vejce pštrosí vážící 1600 gramů má v kompozici asi 1000 g bílkovin a 330 g žloutek, což je pevná část hodnotných živin. Neustálý zájem o kupující generuje nejen objem pštrosího vejce, ale také z větší části příznivé přírodní vlastnosti.

Obsah cholesterolu a tuku ve vejci pštrosie je nesrovnatelně nižší než ve vejcích jiné drůbeže, což svědčí o své skvělé stravovací hodnotě.

Pštrosí vejce může být plně použito k výrobě jedné misky, ale může být vařeno a porcováno, přičemž přebytek v uzavřeném kontejneru v lednici po dobu 2-3 dnů. Pštrosí vajíčka z důvodu síly skořápky mají možnost ležet po delší dobu než ostatní vejce, a to až 3 měsíce. Pštrosí vejce má poměrně jasné chuťové vlastnosti a nejlépe se používá při pečení.

Trochu víc o pštrosích obchodech

Nejrychlejší, ale zároveň i nejkapitálnější začátek zajistí získávání rodin sexuálně zralých ptáků (nazývají se "násobícím triem"). Je mnohem levnější koupit inkubační vejce, kuřata, jeden rok starý pták. V tomto případě však nižší náklady na akvizici budou znamenat delší období pro navrácení investovaných prostředků. Rovněž je třeba vzít v úvahu, že inkubátory okamžitě potřebují inkubátory k inkubaci vajec, které pak budou po dobu tří let nečinné, dokud pták nedosáhne sexuální zralosti.

Nejčastějším chovem pštrosů mezi ruskými podnikateli je Afrika. Dokonale tolerují ruské mrazy. Ale vynaložit peníze na vybudování jednoduché stodoly, kde by mohli alespoň chránit před povětrnostními vlivy, stále to potřebují. Jedná se o minimální infrastrukturu, s níž můžete začít pěstovat pštrosa.

Oddělená budova, podle odborníků, je také nutná, protože je vhodné skladovat jídlo pro pštrosi, tam můžete také umístit inkubátor. Stavba malé farmy na místě bude stát kolem 80 tisíc rublů. s materiálem a prací stavitelů.

Chcete-li šetřit náklady, v prvních dvou letech, zatímco počet pštrosů není větší než 200, nemůžete získat licenci k prodeji masa. Pštrosy lze prodávat živě na maso do hlavních pštrosích farem, které již mají smlouvy s restauracemi a obchody. Velkoobchodní náklady na 1 kg masa se sníží ze 600 na 500 rublů. za kg, ale současně ušetříte na organizaci a licencování vlastní podzemní prodejny, která může stát na farmě 200 tisíc rublů.

Zdroj pštrosy, ze všech druhů obilovin (pšenice, ječmen, kukuřice, proso, fazole, hrách) a konče tráva (jetel, travní siláž, kapusta zelí, krmiva, špenát, mrkev listy, atd.) Dospělý pták vyžaduje až 2 kg krmiva za den: lze ho zakoupit u zemědělských podniků. Náklady na 1 kg krmiva nepřesahují 50 rublů.

Zpětná vazba

Vstup do chovného segmentu plemenných pštrosů bude trvat čtyři až pět let. První, druhé, třetí potomstvo by mělo být pěstováno na čtyři až pět let, aby bylo možné prodávat začátečníkům pštrosích chovatelů. Rodina dospělých stojí již od 220 tisíc rbl. Optimální je smíšená verze, kdy farmy současně chovají kmenové domorodce, prodávají maso a mláďata.

Pštrosy pěstované na porážku se však vyplácejí rychleji než domorodé nebo zakoupené za účelem reprodukce mladých kuřat a jejich následného prodeje. Například, jen jeden rok po koupi čtyř dospělých rodin, může být k prodeji 100 kg živého masa. Výpočet ziskovosti z prodeje pštrosů pro maso je sestaven následovně: pštros v roce zlikviduje 60 vajec, z nichž může vyplynout průměrně 40 pštrosů. Každý z nich za rok dosáhne "vražedného věku" a dá 100 kg živého masa připraveného k prodeji. Jedna rodina za rok dává čtyři tuny masa, což za maloobchodní cenu 600 rublů. za kg přinese majiteli 2,4 milionu rublů. příjmy. Hlavním spotřebitelem masa jsou moskevní restaurace a supermarketové řetězce prémiové třídy. Ale aby se zabývaly dodávkami masa v restauracích a obchodech, má smysl, když hospodářská zvířata na farmě dosáhnou 1000 kusů.

Příjem podnikatelů přináší také prodej suvenýrů z pštrosích vajec, agroturistiky a poradenství začínajícím farmářům pštrosí, kteří pravidelně navštěvují farmy.

Podnikání v Rusku

Směr „pštrosí poradenství“ v Rusku sílí: pokud před třemi lety, farmáři se soustředili na „komoditní“ pštros (pouze pro prodej masa, vajec, kůže), ale teď, když tato firma v Rusku rostl, velké farmy přepracovat v chovu a již působí jako poradenská centra, nabízející služby pro získávání ptáků pro organizaci hospodářství, prodej krmiv a školení v oblasti péče o ptáky.

Cestovní ruch se také aktivně rozvíjí. Farmy nabízejí nejen prohlídky pštrosů, ale také hýčkat je. Navíc turisté ochotně nejen "krmí" ptáky, ale také koupí pštrosí vejce (každý z nich stojí 700 rublů). O víkendu počet turistů, kteří chtějí navštívit pštrosí farma, dosáhne 60 osob. Průměrná cena letenky je 150 rublů. Pravý pštrosový cestovní ruch je možný za předpokladu, že farma bude umístěna v jednom z okresů regionu s vysokou turistickou dopravou.

Mezi hlavní nevýhody pěstování pštrosů patří:

 • Vysoké náklady na nákup pštrosů. Obsah pštrosů vyžaduje velké počáteční náklady.
 • Nízké povědomí obyvatel o pštrosích produktech a v důsledku toho není snadné organizovat prodej výrobků.
 • Potřeba velkého prostoru. Ve společné místnosti pro každý pštros by měl být minimálně 5 čtverečních metrů prostoru, a v uzavřeném prostoru - 100 až 200 metrů čtverečních na procházku. V menších místnostech se pštrosi necítí dobře a začínají se vadit.

Navzdory výše popsaným nedostatkům je však podnikání chovných pštrosů doma velmi výhodné a výhodné, a dobře zavedená farma může také přinést další výnos na výletech.

Pštrosí podnikání přináší až 2 miliony rublů. za každou rodinu pštrosů

Pštros chov je považován za rentabilní podnikání, tyto exotické ptáci se nazývají psací stroj pro tisk peněz. Už po dobu dvou let může podnikatel plně splatit výdaje a vydělat až 2 miliony rublů. za každou rodinu pštrosů.

Pštrosy nevyžadují zvláštní životní podmínky, vše, co potřebují, je prostor. Kromě toho tyto ptáky žijí v průměru 60-70 let a produkují potomky po dobu 25-30 let. Pro dvě pštrosí rodiny je nutné si koupit pozemek o rozloze 10 000 čtverečních metrů, v němž se budou umístit pera pro dospělé ptáky, malou budovu, kde mohou spát a kde budou umístěny inkubátory a krmítka. Pozemek požadované plochy s komunikací komunikací a obyčejný venkovský dům v těchto oblastech stojí v průměru 300 až 400 tisíc rublů, podle Nizhny Novgorod realitní kanceláře.

Nejrychlejší, ale zároveň i nejkapitálnější začátek zajistí získávání rodin sexuálně zralých ptáků (nazývají se "násobícím triem"). Je mnohem levnější koupit inkubační vejce, kuřata, jeden rok starý pták. V tomto případě však nižší náklady na akvizici budou znamenat delší období pro navrácení investovaných prostředků. Rovněž je třeba vzít v úvahu, že inkubátory okamžitě potřebují inkubátory k inkubaci vajec, které pak budou po dobu tří let nečinné, dokud pták nedosáhne sexuální zralosti.

Nejčastějším chovem pštrosů mezi ruskými podnikateli je Afrika. Dokonale tolerují ruské mrazy. Ale vynaložit peníze na vybudování jednoduché stodoly, kde by mohli alespoň chránit před povětrnostními vlivy, stále to potřebují. Jedná se o minimální infrastrukturu, s níž můžete začít pěstovat pštrosa.

Oddělená budova, podle odborníků, je také nutná, protože je vhodné skladovat jídlo pro pštrosi, tam můžete také umístit inkubátor. Stavba malé farmy na místě bude stát kolem 80 tisíc rublů. s materiálem a prací stavitelů.

Chcete-li šetřit náklady, v prvních dvou letech, zatímco počet pštrosů není větší než 200, nemůžete získat licenci k prodeji masa. Pštrosy lze prodávat živě na maso do hlavních pštrosích farem, které již mají smlouvy s restauracemi a obchody. Velkoobchodní náklady na 1 kg masa se sníží ze 600 na 500 rublů. za kg, ale současně ušetříte na organizaci a licencování vlastní podzemní prodejny, která může stát na farmě 200 tisíc rublů.

Zdroj pštrosy, ze všech druhů obilovin (pšenice, ječmen, kukuřice, proso, fazole, hrách) a konče tráva (jetel, travní siláž, kapusta zelí, krmiva, špenát, mrkev listy, atd.) Dospělý pták vyžaduje až 2 kg krmiva za den: lze ho zakoupit u zemědělských podniků. Náklady na 1 kg krmiva nepřesahují 50 rublů.

Jedním z problémů nově založené farmy pštrosů je personál. Všichni farmáři pštrosů čelí nevyhnutelnému problému - lidé pijí a nechodí do práce. Obecně platí, že pro obsluhu farmy, kde žijí tři dospělé pštrosí rodiny, stačí sto mladých ptáků pro tři nebo čtyři lidi. Obvykle se místní obyvatelé ochotně dohodnou vydělat peníze i za plat až do výše 8000 rublů. Je pravda, že první dva měsíce pro zaměstnance musí neustále sledovat: aby se objevil v práci, aby neukradl.

Vstup do chovného segmentu plemenných pštrosů bude trvat čtyři až pět let. První, druhé, třetí potomstvo by mělo být pěstováno na čtyři až pět let, aby bylo možné prodávat začátečníkům pštrosích chovatelů. Rodina dospělých stojí již od 220 tisíc rbl. Optimální je smíšená verze, kdy farmy současně chovají kmenové domorodce, prodávají maso a mláďata.

Pštrosy pěstované na porážku se však vyplácejí rychleji než domorodé nebo zakoupené za účelem reprodukce mladých kuřat a jejich následného prodeje. Například, jen jeden rok po koupi čtyř dospělých rodin, může být k prodeji 100 kg živého masa. Výpočet ziskovosti z prodeje pštrosů pro maso je sestaven následovně: pštros v roce zlikviduje 60 vajec, z nichž může vyplynout průměrně 40 pštrosů. Každý z nich za rok dosáhne "vražedného věku" a dá 100 kg živého masa připraveného k prodeji. Jedna rodina za rok dává čtyři tuny masa, což za maloobchodní cenu 600 rublů. za kg přinese majiteli 2,4 milionu rublů. příjmy. Hlavním spotřebitelem masa jsou moskevní restaurace a supermarketové řetězce prémiové třídy. Ale aby se zabývaly dodávkami masa v restauracích a obchodech, má smysl, když hospodářská zvířata na farmě dosáhnou 1000 kusů.

Příjem podnikatelů přináší také prodej suvenýrů z pštrosích vajec, agroturistiky a poradenství začínajícím farmářům pštrosí, kteří pravidelně navštěvují farmy.

Směr „pštrosí poradenství“ v Rusku sílí: pokud před třemi lety, farmáři se soustředili na „komoditní“ pštros (pouze pro prodej masa, vajec, kůže), ale teď, když tato firma v Rusku rostl, velké farmy přepracovat v chovu a již působí jako poradenská centra, nabízející služby pro získávání ptáků pro organizaci hospodářství, prodej krmiv a školení v oblasti péče o ptáky.

Cestovní ruch se také aktivně rozvíjí. Farmy nabízejí nejen prohlídky pštrosů, ale také hýčkat je. Navíc turisté ochotně nejen "krmí" ptáky, ale také koupí pštrosí vejce (každý z nich stojí 700 rublů). O víkendu počet turistů, kteří chtějí navštívit pštrosí farma, dosáhne 60 osob. Průměrná cena letenky je 150 rublů. Pravý pštrosový cestovní ruch je možný za předpokladu, že farma bude umístěna v jednom z okresů regionu s vysokou turistickou dopravou.

Na základě materiálů časopisu "Business District - Nizhny Novgorod"

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Chov pštrosů ve Voroněži

Prodej pštrosů

Prodávám pštrosí africký pštros. Věk od démiky po 3 týdny. Odeslání. Objednávky pro příští rok jsou akceptovány.

Africký pštrosí samec

Prodávám samci plemene afrického pštrosa. Věk 3 roky. Sexuálně zralé. Odeslání.

Pštros afrického pštrosa

Na soukromém statku vyvážím a prodávám pštrosi afrického pštrosa. Ostusite se prodávají měsíčně (minulá prevence a připraveny na samostatný život) Existují také jednoroční pštrosi. Ti, kteří chtějí koupit.

Prodej pštrosů

Na prodej, pštros Nandu. Muž ve věku 9 let. Vynikající fyzický stav

Strausjata měsíčně

Africké pštrosi. Věk od jednoho měsíce do tří. Odeslání.

Pštrosí africká a australská Emu

Prodáváme pštrosi různých afrických kategorií: 1 týden. - 10000 2 týdny - 11000 3 týdny - 12000 1 měsíc - 13000 2-3 roky - 55000 Vejce pštrosí stonky - 1500 Vejce pštrosího násadce - 3000 Prodáváme.

Pštrosí muži se prodávají

Na prodej 2 pštros. Muži ve věku 2 let. Pěstováno s péčí v podmínkách vlastní ekonomiky. Cena je obchodovatelná. Zavolejte. Bělorusko, Minsk

Prodej pštrosů

Prodávám pštrosi samec a samice. Věk tři roky. Žena pro první rok nese vejce

Prodáváme pštrosi

Vzorky pštrosů, nést vejce, samy vyvezou mláďata.

Chov pštrosů doma - nález pro moderní farmáře

Chov exotických ptáků doma je vzácný obchod, protože vyžaduje zvláštní podmínky a velké investice.

Jak pěstovat pštros?

Podle stanovené klasifikace jsou ptáci rozděleni na plovoucí, létající a běžící. Z posledního druhu až po letouny s plochými hrudníky bez letu je africký pštros, největší zástupce rodu. Podle zkušených farmářů není chov pštrosů těžší než domácí husy.

Výška afrického pštrosa je 2,5-2,7 metru, váha - asi 120-150 kilogramů. Očekávaná délka života tohoto ptáka je téměř stejná jako u lidí a je 75 let. Jejich rysem je velmi malý mozek (velikost oka). Ale to jim nebrání, aby se dobře přizpůsobili životnímu prostředí - zrychlují rychlost až 70 kilometrů za hodinu, uniknou z nebezpečí a bojují se zvířaty, které je považují za kořist (schopné bojovat dokonce i lev). Také malá velikost mozku nezasahuje do věrnosti tohoto ptáka, jeho rodinné organizace. Polygamní samec žije s 3-4 ženami, z nichž jeden je milovaný. Když byli odděleni, došlo k případům smrti mužů, kteří po několika týdnech prostě nemohli nést odloučení.

Chov ptáků může být doma, v Rusku tato možnost začíná získávat popularitu.

Obsah

Pro pěstování pštrosů doma se musíte starat o podmínky zadržení. Území by mělo být velké, protože na rozdíl od nosnic je to velký pták a miluje prostor. Místo chovu se skládá z pera pro přenocování a pěší zónu. Je-li to možné, je možné ji vybavit u bývalých prasat. Hlavní podmínka - výška stropu, která by neměla být menší než 3 metry.

Vzhledem k tomu, že pštrosi žijí doma v rodinách 4-5 osob, pero je lépe rozděleno do sekcí pro každou jednotlivou rodinu. Takoví odborníci na zonování doporučují, aby se v oblasti paddocku vyhnuly konflikty. Výška plotu by neměla být menší než 1,7 metru.

Tento pták dokonale snáší teplotní změny a mrazy v Rusku. Ve své domovině v průběhu dne může teplota dosáhnout + 50 ° C a v noci může klesnout na + 5 ° C. Ale předpoklad, v němž jsou plány údržby v domě naplánovány, je lepší pro oteplování. Pokud je podlaha betonová, musí být pokryta hustým vrhem sena a slámy. U hlinených nebo dřevěných podlah nemusí být podestýlka tak masivní, ale musí být povinné.

Pro dvě rodiny sestávající ze dvou samců a šesti až osmi žen musí být plocha paddocku 150 m ² a plocha paddock by měla být asi 1500 m ². Na straně pera je třeba nasytit písek, aby si ptáci vzali pískové lázně.

Ostricheshoot

Pro údržbu doma zaujmou na betonové podlaze matrace vyrobené z kaučuku do 1 měsíce.

Pokud je zóna pro paddock plánována být chráněna kovovou sítí, buňky musí být buď velmi malé, takže pštros nelepí hlavu, nebo velmi velké. Tento pták je velmi zvědavý a bude nutně chtít vidět, co se děje za plot. Pokud se vám nepodaří vrátit hlavu zpátky, je možné i smrtelný výsledek.

Také musíte být opatrní s kovovými předměty na místě, protože rychle pohltí nehty, barety atd., Což povede k úmrtnosti.

Organizace místa pštrosů

Výběr potravinové rezervy

Při výběru krmiv jsou pštrosy velmi nenáročné. Celý den konzumuje dospělý až tři kilogramy jídla. Stejně jako u chovu kachních pižma doma, ráno a večer se krmí pštrosi. Denní dávka 70% se musí skládat z rostlinných potravin, zbývajících 30% tvoří speciální minerální doplňky.

Oblíbenou pochoutkou je zelí, může se dát s krmnou řepou a mrkví. Zelenina je jemně řezaná, protože pštrosi nemají zuby. V létě můžete do zeleniny přidat i jetel, vojtěšku, špenát nebo řepku, také jemně nasekané. K zemní hmotě přidejte směsné krmivo a minerální přísady a pak je nalijte do misky. Uvádění jídla na zem nedoporučujeme.

Tip: Pštrosi nelze podat petrželku a malé kuřata jsou kontraindikovány. Neužívají ani brambory.

Pro zlepšení trávení se v blízkosti zásobníků nanáší oblázky a písek, který pták ptá podle potřeby. V tomto případě drobné zrna písku a kamenů plní funkci zubů.

Krmení kuřat doma se výrazně liší. Čerstvě vylíhnutá pštrosi nemohou konzumovat potravu po dobu 3-6 dní, protože se živí žloutkem. Ale krmítka s kašičkou v jejich blízkosti by měla být vždy. A pokud jsou dospělí krmení ráno a večer podle plánu, kuřata by měli mít krmivo nepřetržitě.

Krmte je s kaši koncentrovaného krmiva s přídavkem listů vojtěšky. Před 4 měsíci je množství vlákniny omezené. Malé kuřata mohou být přidány nastrouhlá jablka, mrkev, peck písek a skořápka. Musí také poskytnout přístup k vápencům a skořápce, protože tyto složky jsou odpovědné za tvorbu kostry u mladých zvířat.

Krmení kuřat každý den musíte přidat 5 g. biotinu a vitamínů skupiny B. Jak kočky, tak dospělé ptáky by měly mít vždy čistou vodu, i když nemusí celý den pít.

Reprodukce

V centrálních oblastech Ruska, bez ohledu na povětrnostní podmínky, se pštrosi doma množí od března do října. Tento pták se stává dospělým ve věku 2-3 let - svědčí to jasná barva, husté peří. Mnozí z nich začnou vydávat hlasitý zvuk.

Muž v jeho rodině se vztahuje na všechny ženy, ale pokrývá vejce pouze s jedním z nich. Za to vykopává díru o hloubce 30-50 centimetrů, do které všechny ženy snášejí vajíčka.

Vejce velké, 15-20 cm dlouhé, vážící 1,5-2 kg (s ředěním doma v zajetí, mohou být o něco menší - 1,2-1,5 kg). Tloušťka pláště je přibližně 3 milimetry. Vejce jsou poměrně husté, vydrží osmileté dítě.

Jedna rodina přinese vlastníkovi 40-60 vajec za rok. Na pštrosí farmě v Rusku se vejce odnesou a umístí do sterilní krabice, ve které je vybaven inkubátor. Cena technologií pro inkubaci vajec je mnohem nižší než cena jatečného jesetera.

Po 42 dnech se objeví pštros. Od 41. dne by mělo být každé vejce pečlivě sledováno - často mláďata nemohou samy skořápky zlomit a vypadnout. Pokud k tomu nedojde, osoba udeří sama vejci světlem dřevěným kladivem a pomáhá kočičce. Poté jsou převezeny do krabiček s měkkým vrhem, kde pštrosy vyschnou.

Zdravotní péče

Pštrosy, na rozdíl od krůty brojlerů, tolerují zimu dobře, takže i při chovu doma je třeba je vypustit na čerstvý vzduch. Hlavní věc je, že místo není zamrzlé, takže nejsou zraněny.

Mladí musejí mít kdykoli přístup k peru, aby mohli být po celý den vyhříváni a uvolňováni. Pro dospělé na území pastvin potřebujete vybavit baldachýn tak, aby mohli uniknout z deště.

Tip: ujistěte se, že kočky nebo psi nechodí do zóny chůze, protože mohou ptát ptáky a být nositelem onemocnění.

Chcete-li růst zdravé potomstvo, zkušení zemědělci doporučují:

 1. každý den vyčistit prostor a místo, kde je pták držen doma;
 2. Nově zakoupené ptáky by měly být uchovávány odděleně po dobu jednoho měsíce;
 3. vybavit zónu pro karanténu, v níž se před provedením veterinárního vyšetření umístí pštrosi, která vypadá slabě;
 4. dezinfikovat stěny, podlahy, podavače, nápojové mísy;
 5. studovat vrh pro zjištění různých onemocnění;
 6. bojovat proti hlodavcům, kteří trpí nemocemi;
 7. Plánovat očkování;
 8. změňte vodu jednou denně;
 9. zajistí větrání místa, kde je pták obsažen.

Pštrosy: chov doma, ceny

Pštrosy jsou oceňovány nejen pro maso a vejce, ale také tuky, kůži, drápy a peří. Kůže je velmi zajímavá pro návrháře, kteří si od nich šit pytle a boty. Tento materiál je odolný proti vodě, má lepší vlastnosti než kůže krokodýla.

Pštrosí tuk je pro člověka užitečný, používá se při kožních nemocech, při léčbě ran. Peří se používají k výrobě koncertních krojů, zdobení klobouků, suvenýrů a z drápků, které tvoří přívěsky, náramky a náhrdelníky.

Pěstování pštrosů doma je jen první etapa realizace podnikatelského plánu. Je důležité najít dodavatele výrobků. Maso a vejce jsou dodávány na trhy, na velkoobchodníky, supermarkety, restaurace a sportovní kluby. Kůže a peří si mohou koupit ateliér, továrny na šití obuvi, oblečení, doplňky. Mnozí prodávají produkty na internetu, vytvářejí vlastní webové stránky nebo zveřejňují informace o bezplatném bulletinu.

Chov pštrosů doma se nevztahuje na obchodní nápady s minimálními investicemi do garáže. Pro organizace bude potřebovat i malé velikosti ne méně než 900 tisíc rublů kapitálu farmu pro dvě rodiny (v této částce jsou zahrnuty náklady na pronájmu pozemků 1500 m², stavebních ploch a vycházky, na nákup inkubátoru, pštrosy a krmiva).

Pštrosí vejce: Cena

Mnozí se zajímají o to, kolik stojí pštrosí vejce. Průměrné náklady na farmy se pohybují mezi 1800-2500 rublemi za kus. Některé farmy prodávají prázdné vejce k výrobě suvenýrů (cena je 500 rublů), malované ručně vyrobené vejce - od 1500 rublů.

Pštrosí vejce se neliší od kuřecího masa. Hlavním rozdílem je velikost. Jedno takové vejce nahrazuje 20 kuřat. Abyste to udělali, stačí je rozdělit do pánve a smažit a přidat sůl a koření. K vaření takového vejce trvá asi 2 hodiny.

Pštrosí vejce ve srovnání s kuřetem a křepelky

Pštrosí maso: cena za kilogram

Hmotnost dospělého pštrosa je 120 až 150 kilogramů. Jeden pták produkuje asi 40% čistého masa (to je 45-60 kg). Má příjemné chuťové vlastnosti, obsahuje hodně bílkovin a prakticky nemá cholesterol. Kolik stojí pštrosí maso v Rusku? Zvažte ceny populárních pštrosích farem:

 • cena za 1 kilo filé je 1000-2000 rublů;
 • steak chlazený (300 gramů) - 500 rublů;
 • síla pštros (1 kilogram) - 700-800 rublů;
 • tuk roztavený (40 gramů) - 100 rublů;
 • (2,5 kg) - 1500-1600 rublů.

Kolik stojí pštros v Rusku?

Chov pštrosů doma je krok vpřed v Rusku. Exotický pták se úplně zaplatí. Podle odborníků je konkurence v této výklenkové oblasti nízká, protože tato firma právě začíná svůj vývoj. Kromě prodeje masa, vajec a příbuzných produktů mohou být prodávány i mladí i dospělí jedinci. Cena přímo závisí na věku ptáka:

 • mláďata, několik dní - 9000 rublů;
 • pštros ve věku 1 měsíc - 10000-11000 rublů;
 • pštros (1-2 měsíce) - 12000-13000 rublů;
 • pštros ve věku od 2 do 4 měsíců - 17500-19000 rublů;
 • mladý růst 9-12 měsíců - 33000-35000 rublů.
 • dospělý pták ve věku od 1,5 do 2 let - 50-52 tisíc rublů;
 • dospělý pták od 2,5 let - 75-80 tisíc rublů.

K dispozici je také možnost koupit již vytvořenou rodinu mužů a dvou fen. Cena za takovou rodinu činí 225-250 tisíc rublů.

Velmi výhodným způsobem, jak zvýšit příjem farmy, je přilákat turisty. Kromě toho, že návštěvníci mohou krmit pštrosi a pozorovat ptáky, je možné jim za příplatek nabídnout omeletu nebo jídla z pštrosího masa. Někteří podnikatelé dokonce produkují výrobky z pštrosích tuků - masky na vlasy, krémy, masti.

Kde koupit pštrosi pro chov, cena

Pro ty, kteří se chtějí zapojit do chovu pštrosů doma, se stává naléhavá otázka nákupu mladých zvířat nebo dospělých. Aby nedošlo k utrácení peněz na dopravu, doporučuje se vyhledávat mezi provozními farmami, které jsou blízko.

Vezměte prosím na vědomí, že se tato činnost nevyplatí okamžitě, asi 3-4 let práce. Chcete-li organizovat podnikání doma, můžete si zakoupit inkubátor a koupit vejce. Tato možnost je nejlevnější, ale nejrizikovější, jelikož pro nováčce bude obtížné dodržovat všechna pravidla chovu.

Druhou možností je koupit kuřata ve věku 4-8 měsíců, v takovém případě je třeba je sledovat a poskytovat správnou péči, krmení. Ale po několika letech lze očekávat zisk.

Můžete si okamžitě koupit několik dospělých rodin, ale bude to nákladné, protože jedna rodina tří ptáků v Rusku stojí 220-250 tisíc rublů.

Aby nedošlo k mixování ptáků v rámci rodiny, je třeba aktualizovat hospodářská zvířata. Chcete-li to provést, můžete s okolními farmami jednat pravidelně, protože se setkávají se stejnými problémy.

Až donedávna se mnoho mladých zvířat nakupovalo do Polska, Německa nebo Holandska, ale v poslední době se stále více opouštějí takové myšlenky ve prospěch domácích dodavatelů.

V Rusku poptávka po exotických druhů zvířat - křepelky farmě, chov prasat, okrasných veverky, nutrií, perličky a dokonce i velblouda. Pěstování pštrosů doma získává popularitu. Ptáci jsou nenároční v jejich údržbě a výživě a jejich maso, vejce, peří, tuk a kůže jsou vysoce ceněny v různých sférách. Tento směr platí po dobu 3-4 let z farmy, dává příležitost získat stabilní a vysoký příjem. Zároveň podnikatelé musí brát v úvahu všechna rizika - to je vysoká cena pštrosů, složitost založení distribučních kanálů a potřeba velkého prostoru pro pěstování ptáků.

Navzdory tomu je podnikání docela ziskové. A se správnou organizací může přinést spoustu peněz.

Chov pštrosů doma

V poslední době začal v Rusku pštros. Po celém státě otvírají farmy tento exotický pták, a to i na Sibiři a Uralu. Proč právě pštrosi? Ano, všechno je jednoduché. Pštros - je to jako bezproblémová výroba: maso zcela chybí cholesterol, protože to dokonale konkuruje hovězí nebo telecí maso; pštrosí vejce mají chuť téměř jako kuřecí, pouze 25krát víc; kožené pštrosy používané při výrobě silných pytlů a stylových obuvi; peří těchto obrovských ptáků také naleznou jejich použití - používají se v dekorativních prvcích ženského oblečení a v divadelních kostýmech; i tuku se používá v kosmetice a lécích. Zdá se, že pokud si také koupíte pštros pro chov za dobrou cenu, získáte ziskové podnikání s malými investicemi a dokonce i doma. Ale není to tak jednoduché...

O ptácích

Většina farem pěstuje černé pštrosi, uměle vylíhnuté hybridními křížemi. Jejich hlavní výhodou je schopnost přizpůsobit se nejtvrdším klimatickým podmínkám: až do 39 stupňů za tepla a až 29 stupňů Celsia mrazu. Pouze mladí potomci, půl roku, vyžadují méně než 16-19 stupňů tepla.

Hlavním jídlem pštrosů je jetel a lucerna s přídavkem vitamínů a smíšených krmiv. Nicméně, pštros je schopen jíst doslova všechno a miluje chléb a mléčné výrobky. V závislosti na své velikosti jí denně denní dávku 1,5-3 kg. Kromě jídla potřebujete automatické pijáky s čerstvou vodou.

Pštrosy mají dlouhou životnost, jejich maximální věk dosahuje 70 let, ačkoli při chovu doma tolik nežijí. Ženy vydávají potomky prvních 20-30 let, počínaje druhým rokem života, a muži 35-40 let od třetího roku života. Rodiny pštrosů se skládají z jednoho muže a dvou až čtyř fen. Mimochodem, pokrývají vejce dohromady: odpoledne - ženská, v noci - samec.

Poprvé se samička zbavuje 20 až 30 vajec a v následujících - 40 až 80. Ovipóza se děje po částech, na 15-20 vejcích po několik dní. Pak přestávka začne sedět v odložené dávce. Průměrná hmotnost pštrosího vejce je asi 1300-2000 gramů. Období inkubace vajíčka je 40-44 dní a závisí na jeho hmotnosti. Je také nutné vzít v úvahu, že průměrné procento oplodněných vajec není větší než 90%. V průměru přibližně 60-75% lačených vajec bude při chovu doma přeměněno na pýřité pštrosi.

Jak začít rozmnožovat pštrosi a trochu o cenách

Pokud jsou tyto částky pro vás zakázané, zkuste vydělávat peníze na aplikacích pro Android a dalších nízkorozpočtových projektech.

O cenách produktů pštrosů:

 • Cena masa Pštrosí - 250 rublů na 1 kg u jatečně upravených těl a 650 rublů na 1 kg filé. Jeden pštros dává 30-50 kg čistého masa.
 • Cena za tabákové vejce Pštros je 800-1000 rublů v závislosti na jeho hmotnosti.
 • Vyrobená kůže pštros stojí asi 5000 rublů na metr čtvereční, což je asi jeden pštros.
Mezi hlavní nevýhody pěstování pštrosů patří:
 • Vysoké náklady na nákup pštrosů. Obsah pštrosů vyžaduje velké počáteční náklady.
 • Nízké povědomí obyvatel o pštrosích produktech a v důsledku toho není snadné organizovat prodej výrobků.
 • Potřeba velkého prostoru. Ve společné místnosti pro každý pštros by měl být minimálně 5 čtverečních metrů prostoru, a v uzavřeném prostoru - 100 až 200 metrů čtverečních na procházku. V menších místnostech se pštrosi necítí dobře a začínají se vadit.

Navzdory výše popsaným nedostatkům je však podnikání chovných pštrosů doma velmi výhodné a výhodné, a dobře zavedená farma může také přinést další výnos na výletech.

WebFermer-WebFarmer

Kde je výhodné vzít vejce z pštrosí?

 • Zobrazení
 • Zobrazit nejlepší odpověď

Pokud bydlíte nedaleko velkých měst, bude logické jít do drahých restaurací nebo je zavolat. Možná máte štěstí a najdete pravidelného zákazníka, který od vás koupí vejce a maso. Samozřejmě, zatímco takové zboží pro obyčejné občany jsou neobvyklé, a ceny kousnout. V kurzu jsou také játra, srdce, tuk, žebra a krček. A na peří je nutné hledat interiéry na výrobních ozdobách. Můžete samozřejmě také inzerovat v médiích, na internetu.

zkuste umístit reklamu na prodej pštrosích vajec na dobře známém místě reklam Avito. Tato stránka je navštívena velkým počtem lidí, a proto vaše šance na ziskový a rychle prodávat váš výrobek se zvyšují a zvyšují.

Dobrý den, Jak řekl předchozí autor, je nejlepší umístit reklamu na různé reklamní weby. Takže alespoň můžete určitě najít svého kupce. A jen se podívejte kolem města člověka, který má alespoň zájem o toto, bude velmi obtížné. Umístěte reklamy.

Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je navázat kontakty s restauracemi, jedná se o vejce a maso.

Také reklamy stránky a jejich vlastní skupiny v kontaktu, jediná věc, která bude realizovat tento produkt v nejbližším velkém městě, pro zasílání poštou, nebo dokonce, jak si myslím, že to nebude možné. V předstihu vytočte objednávky, vyjednávejte o setkání a najednou přinést celou objednávku všem.

Co se týče pera, jedinou myšlenkou, která mi přišla na mysli, je vyrobit polštáře a prostřednictvím stejných zdrojů je prodávat jako exkluzivní výrobek.

Nemyslím si, že na trhu někdo jiný než vy můžete potěšit tento výrobek. No, milovníci exotiky, vždycky najdu.

Zjednodušení podnikatelského plánu pštrosí farmy

Pštros je největší pták na Zemi. Tato zvířata jsou jedinými genetickými předky dinosaurů, které lze nalézt v současné době. Africký pštros je jediným zástupcem pštrosů. V současné době v Rusku, podle neoficiálních údajů, existuje asi 250 pštrosí farmy (multiple pštros nepočítá) a živočišné pštrosů v zemi činí 5,000-6,000 jednotlivců. Pro srovnání je počet prasat 15,8 milionu jedinců a krávy 9,4 milionu.Takže myšlenka vytvoření pštrosí farma je zdaleka neopodstatněná. Níže uvádíme důkaz tohoto a přibližný obchodní plán pštrosí farma.

Místo pro farmu


Pštrosy potřebují velkou pastvu. Takže pro farmu s 25 rodinami (75 osob), s přihlédnutím k další reprodukci, je zapotřebí asi 9 hektarů půdy. Je lepší vybrat pastvu se sklonem na jih - takže oblast farmy dostane mnohem více slunečního tepla. Ale černý africký pštros ruských mrazů se nebojí a chodí pohodlně po sněhových polích. Teplota vzduchu v místnosti je dostatečná k udržení minimálně 15 C. To by mělo být kategoricky odmítnuto z uspořádání pštrosí farmy v oblasti s vysokou vlhkostí.

Pštrosí přínosy

Vědomě se pštros nazývá krávou v peří. Africký černý pštros dosahuje až 2,7 m na výšku a až 160 kg. Pokud může kráva dostat 250 kg masa, pak od pštrosí ženy - až do 1800 kg. Znamená to, že jedna pštrosová žena dává potomkům 1,8 tuny masa na dobu, kdy kráva dává 1-2 telata. Pštrosí maso a vejce mají mimo jiné velmi nízkou hladinu cholesterolu a považují se za potravu.

Očekávaná délka života pštrosů dosahuje 70 let. V tomto případě ženy dosáhnou produkčního věku 18 měsíců a trvají až 35 let; u mužů - od 2,5 roku a trvá až 40 let. Tedy. lze koupi pštrosí rodiny (3 osoby) považovat za dlouhodobou investici.

Chov pštrosů je pravděpodobně jediná aktivita, která je prakticky nezničitelná. Na pštrosí farmě obdržíte:

Pštrosí maso

Porážková hmotnost ptáků dosahuje velmi rychle - trvá to asi 10 měsíců. Pštrosi nevyžadují speciální jídlo. Hlavní věc je, že mají dobrou pastvu.

V Rusku je těžké najít pštrosí maso v nabídce restaurace nebo na trhu. Ale je to chyba výrobců - je nutné propagovat své výrobky. Pštrosí maso se prodává ve velkém za cenu 13-15 USD za 1 kg, maloobchodní cena - 20 $ za 1 kg. Další výhodou pštrosího masa je, že pštrosi jsou mnohem odolnější vůči infekcím a prakticky se neublíží. A to znamená, že není přítomna ani slintavka a kultura, ani chřipka ani žádný jiný virus v pštrosích masách.

Pštrosí vajíčka

V Rusku není dnes snadné koupit pštrosí vejce, ale je mnohem jednodušší než maso. Samotná skutečnost, jak moc váží pštros váži, je úžasná. Hmotnost jednoho vejce se pohybuje od 1000 g do 1400 g. Kolik stojí pštrosí vejce? Můžete si koupit pštrosí vejce za přibližně 12-13 dolarů. Ale v tomto případě mluvíme pouze o vejcích. Oplodněné vejce pštrosí pro inkubaci je možné zakoupit od 1000 rublů / ks.

Mimochodem, skořápka pštrosího vejce je velmi silná a používá se také při výrobě. V některých kmenech se používá jako nádoba na vodu. U nás z něj jsou vyráběny různé suvenýry.

Pštrosí kůže

Pštrosí kůže je považována za jednu z nejlepších a postupně vytěsňuje pokožku ostatních zvířat ze světového trhu. Kůže je nejvíce ceněná zezadu a hrudi kvůli její bublinové struktuře. Kůže je pokryta váhy z chodidel a pokračuje v výrobě bot, méně často v pytlích. Pštrosí kůže se vyznačuje vysokou odolností proti opotřebení a považuje se za produkt nejvyšší kvality. Nejlepší kůže je získána z pštrosů ve věku 1-1,5 let ve velikosti od 1,2 do 1,6 metrů čtverečních. Náklady na 1 metr čtvereční pštrosí kůže může být až 280 dolarů.

Pštrosí tuk

Obvykle při porážce pštrosů se získá 5-7 kg tuku. Pokud je pták příliš tlustý, může hmotnost tuku dosáhnout 16 kg. Pštrosí tuk má antiseptické a antibakteriální látky, je široce používán v kosmetologii a medicíně. Léčiva (masti) na bázi pštrosího tuku se používají při léčení onemocnění kloubů.

Pštrosí peří

Nejmenší položka příjmu z pštrosí farmy. Jen peří mužů jsou ceněny. Cena závisí na délce pera. Jeden pták přináší asi 1-1,2 kg krátkých peří a asi 0,5 kg dlouhého peří. Nejdražší (50-80cm) lze dnes koupit na mezinárodním trhu za více než 300 USD / kg.

Turistika, exkurze do pštrosí farmy

Poslední, ne však nejmenší, aspekt zisku, který Vám pštrosí farma může přinést. Dnes je spousta lidí, kteří chtějí se svými vlastními očima vidět, jak je zemědělství uspořádáno zevnitř. A jen se podívej na ty kuriózní ptáky docela zajímavé. Otevřete také kavárnu-restauraci, v nabídce která samozřejmě zahrnují pokrmy z masa a vejce pštrosí.

Přibližný obchodní plán pštrosí farmy

Začněte z 25 rodin (75 osob) - 4,5 milionu rublů. Buy pštros může být nyní přibližně za tyto ceny: kuřecí maso, stáří 5-10 dnů - 100 $, věk 1 měsíc - $ 200 ženský pštros věku 1 rok - $ 1000, muž ve věku od 2 let mezi - 2000 dolarů.
Budete také potřebovat pracovníky - odborníky na chov dobytka, stráže, asistentky.
Stavba a vybavení farmy - 12 milionů rublů.

A přibližná struktura příjmů pštrosí farma:

25% zisk - cestovní ruch;
40% zisk - prodej živých ptáků;
15% zisk - prodej pštrosích vajec;
dalších 15% - zisk z prodeje pštrosí kůže (častěji tato hodnota je vyšší);
5-10% - prodej peří.

Dospěli jsme k závěru: chov pštrosů pro reprodukci a porážku nevyžaduje zvláštní výdaje a zvláštní podmínky údržby (pouze malé kuřata jsou náladový). A výrobky, které obdržíte, jsou drahý a vysoce kvalitní produkt, poptávka, která neúprosně roste.

Kolik stojí vejce a pštrosí maso? Ziskovost podniku

Chov pštrosů je řemeslo, které získává popularitu ve více než 100 zemích po celém světě. Zájem o pštrosi je zcela zřejmý. Farmáři milují pštrosi pro dobrý růst masa, velké vejce, bezproblémovou produkci a širokou škálu produktů, které jsou získány pěstováním tohoto ptáka. Kolik jsou výrobky z pštros? Hlavním zájmem o chov moderních pštrosů je jejich maso a velké vejce. Ve světě, který preferuje zdravé jídlo, užitečné pštrosí maso splňuje všechny požadavky odborníků na výživu. Stojí za zmínku, pštrosová kůže se také používá k šití bund, tašek a bot. Ve všech restauracích jsou pokrmy z pštrosích vajec považovány za pochoutku, zatímco skořápky se používají pro dekorativní účely. Pštrosí peří jsou stále populární v módních butikách, stejně jako před sto lety. Pštros v zemědělství našeho regionu se zdá být pro běžného zemědělce velmi neobvyklým fenoménem. Tato skutečnost určuje ještě velmi zikuyu konkurenci na trhu s pštrosím masem. Mnozí neví, že je to velmi slibná společnost, která nejenže poskytne vysoký zisk, ale také učí osobu s novými, užitečnými informacemi o životě pštrosů. Proto, jako vždy, první bude nejlepší a nejzkušenější. Pokud považujete pštrosovou farmu za podnik, pak budete mít zájem číst tento článek.

Poptávka a cena pštrosích vajec, masa, kůže a peří

Hmotnost dospělého pštrosa je 120 kg až 140 kg. někdy dosahuje 160 kg. růst 2,7 metru. Jeden pták produkuje 40% čistého výnosu masa (45-55 kg pštrosího masa). Cena za maso v supermarketech je od 17 USD za kilogram. A okamžitě je logická otázka, kolik jíst pštros? Denní příjem krmiva pro dospělé ptáky 3kg. (pštros v zoologii je klasifikován jako všežravý). Pštros je připraven k porážce ve věku 10-14 měsíců. Jedna pštrosí žena demoluje až 80 vajec za sezónu. Vejce pštrosů stojí od 15 dolarů za 1 kg. v maloobchodě. Plodnost vajec je 90%. Hmotnost vajíčka je 1,5 kg až 1,8 kg. Tloušťka pláště je 0,5 cm. Hmotnost vylíhnutého kuřat je více než 1 kg. Řádek inkubační doby je 40 dnů. Během jednoho roku, od jednoho pštrosa zemědělci dostávají ne méně než 40 hlav potomků (včetně procentuálního oplodněného vajíčka, vylupki a přežití mláďat) Navzdory skutečnosti, že produktivita pštrosů vydrží až 30 let. Jeden dospělý pták opustí 1,5 kg. Peří a 0,5 kg. aby dlouhé krásné pro módní průmysl, a zbývající peří lze prodat výrobcům polštáře, deky, péřové bundy a další. Pokud chcete začít svůj vlastní podnik pěstování pštrosů, je důležité, abyste zvážili některé faktory, které musíte znát nejprve. Tento článek vám jistě pomůže dosáhnout úspěchu v tomto typu podnikání.

Jak začít rozmnožovat pštrosi pro maso a vejce

 • Kolik místa je třeba pro chov pštrosů? Nejprve musíte vybrat místo pro pštrosí podnikání. Když hledáte místo, ve kterém sídlíte pštrosí farma, věnujte pozornost místům s nízkou vlhkostí. Pštrosí kuřata, stejně jako všechna drůbež, jsou velmi citlivá na infekce. Mokré prostory jsou ideálním prostředím pro množení virů a mikroorganismů. Místa s vysokou vlhkostí brání rozvoji vaší společnosti kvůli vysokému riziku pštrosích onemocnění. Důležité je také stanovit velikost území přiděleného pro pero a stánku pro dospělé pštrosi. Jeden velký pštros v stánku by měl být 5-6 metrů čtverečních a v peru ne méně než 100kv.m. V zimě by teplota v stáncích (kde spí spí) měla být udržována až na +10 stupňů Celsia. Pro udržení teploty v zimě netrvá příliš mnoho nákladů na vytápění, protože samotní ptáci vydávají spoustu tepla. Během dne, v zimních procházkách v peru, se cítí dobře při teplotě -20 ° C.

 • Kolik pštrosů bych měl začít? Když jste si vybrali správné místo pro váš pštrosí farmu, je třeba řádně posoudit jejich schopnosti na začátku chovných ptáků. Určete počet pštrosů, ze kterých zahájíte svou firmu. Musíte si být jisti tímhle množstvím, protože pro začátečníky bude těžké postarat se o velkou farmu. Jeden muž musí mít dvě až sedm žen.
 • Je třeba připravit správnou stravu pro pštros. Poté, co jste již zakoupili počet pštrosů, které potřebujete, udělejte užitečnou stravu těmto velkým ptákům s vysokým tempem růstu. Prvním je zohlednit skutečnost, že pštrosi jsou druhy zvířat, které konzumují velké množství vody. Zejména lze očekávat, že jeden pštros může každý den spotřebovat 10 litrů vody. Hlavní složky smíšených krmiv, které jsou součástí stravy pštrosů, jsou kukuřičná sója a lucerna, 3-4 kg. za den pro jednoho ptáka.
 • Kolik víme o pštrosí vejce

  Kolik stojí pštrosí vejce? Relativně ne drahé, 15 dolarů za kus. Obsah pštrosího vejce není podobný kuřecímu. Hlavním rozdílem je velikost a vkus. Jedno pštrosí vejce nahrazuje dvě tucty kuřat. Chcete-li připravit vejce, potřebujete ostrý a jemný nástroj, který jemně vytvoří malou díru, kterou je nutné vyndat obsah vajíčka do pánve. Přidejte cibuli, sůl, pepř a na konci sýr a trochu rajčat. Jemně odstraňte bílkoviny a žloutek ze skořápky, pokud chcete použít skořápky pro další zpracování na suvenýrové výrobky nebo dekorační prvky. Chuť omeletů z pštrosího vejce má sladkou chuť, má malé rozdíly ve srovnání s kuřecími vejci. Pštrosí vejce mohou být svařena, ale za to budete potřebovat asi dvě hodiny. Vejce ve tvaru plachty je obrovské a má tlustou skořápku (0,5 cm), takže by mělo být dobře upečeno. Vařené pštrosí vejce lze plnit, nakrájet na kostky a přidat do salátů. Takové velké vejce je pro hosty lépe připravené, má hodně výživných vlastností a většinu času se nejedí.

  O kolik víc se dozvíte o pštrosí maso

  Náklady na pštrosové maso jsou k dispozici za cenu 17 USD za kilogram. Chutná jako chudé hovězí maso s nízkým obsahem tuku a cholesterolu, stejně jako vysoký obsah vápníku, bílkovin a železa. Surové maso pro barvu je tmavě červená nebo třešňově červená, mírně tmavší než hovězí. Pštrosí maso je považováno za lahůdku a je popsáno degustátory jako maso, které má sladkou a bohatou chuť než jiné druhy masa. Je oblíbený v evropských restauracích a je u nás stále oblíbenější. Maso se podává v různých druzích: hlavní steaky, filé, klobásy, kotlety, pečené a nakrájené na kostičky. Může sloužit jako náhražka v kuchařských receptech pro hovězí, vepřové, jehněčí, krůtí, kuřecí maso, což je prakticky jakýkoli recept. Mnozí odborníci na výživu označují pro své klienty pštrosí maso místo jiného masa, protože obsahují jen málo tuku, který ucpává tepny a může vést k srdečním onemocněním a ateroskleróze. Takové maso obsahuje méně tuku dokonce ve srovnání s kuřecím masem a krůtím, a samozřejmě méně tuku a cholesterolu než hovězí. Téměř všechna pštrosí maso pochází z nohou, boků a zad. Pštros má maso prsa, jako kuřecí a krůtí. Pštros má tuky, ale je shromažďován za svaly a během zpracování je snadno odstraněn. A maso nemá mramorový vzhled a tučné vrstvy, jako je hovězí maso. Pštrosí tuk je široce používán v medicíně a kosmetologii.

  Tabulka hodnot pštrosího masa ve srovnání s ostatními zvířaty: