Jak otevřít ziskové podnikání u kuřat

Mnoho lidí se domnívá, že podnikání na kuřatech je docela lukrativní a nekomplikované podnikání. Kuřecí maso se týká dietních druhů a je nenákladné, takže poptávka spotřebitelů nespadá. Dalším produktem života těchto ptáků vejce - nepostradatelnou součástí lahodných a vydatných snídaní. Podívejme se, je výhodné udržet slepice jako podnikání a že je třeba vědět, že podnikání v tomto odvětví by přineslo dobré zisky.

Chov kuřat jako podnik: ziskovost a příjmy

Před výstavbou slepice a získáním mladých zvířat je nutné rozhodnout, zda jsou kuřata podniká: je to ziskové? Chov kuřat jako podnikání je ziskové podnikání, ale fakta potvrzující toto:

 • nevyžadují na začátku velkou investici (můžete začít s 50-100 góly);
 • pro péči a chov těchto ptáků nemusí mít zvláštní znalosti;
 • správným přístupem, rychlou návratností;
 • Můžete využít z vejce, masa, vrhu;
 • náklady na chov kuřete jsou malé.

Počáteční náklady závisí na způsobu pěstování kuřat (v klecích nebo podlahových systémech), na počtu hlav, použitých krmiv a dalších faktorech. Chov nosnic na vejcích jako podnik bude přinášet první zisk z pětiměsíčního věku ptáka. Pokud kupujete mladé zvíře ve věku 2-3 měsíců, za pár měsíců budete moci získat první zisk a vrátit část investovaných peněz.

Pro jednu slepici za rok bude trvat asi 36 kg smíšeného krmiva. Vzhledem k tomu, že náklady na 1 kg smíšených krmiv stojí asi 10 rublů. Údržba jednoho ptáka za rok bude vyžadovat zhruba 500-600 rublů (krmiva + vitaminové komplexy + léky pro mladé zvíře). Je třeba vzít v úvahu stavbu kuřecího kousku, ale můžete použít stávající přístřešek nebo postavit z desek a dříví (levné volba).


Tyto informace vás povzbuzují k chovu slepic jako obchod. "Jaký zisk svítí?" - ptáte se. Počítání je snadné: jedna slepice za rok bude mít od 200 do 250 vajec v závislosti na plemeni a obsahu. Vynásobte počet vajec za cenu 4-5 rublů a ukáže se, že jedna slepice vám může přinést roční příjem 500-700 rublů pouze na vejcích. Ale můžete stále prodat maso, pěstovat kuřata (minimální náklady), provádět vrh. V důsledku toho se tento počet několikrát zvýší.

Na otázku "Je výhodné, nebo ne chovat kuřata jako podnik?" Odpovím: "Ano, to je výhodné!". Ale nezapomeňte, že se musíte postarat o ptáka, vytvořit pohodlné životní podmínky, udělat plnou dávku, ochránit před nemocemi.

Jak začít podnikat s kuřaty? Pokyny krok za krokem

Pokud se rozhodnete obchodovat s slepicemi, přirozená otázka "Kde začít?" Se narodila. Je třeba najít místo, na kterém bude umístěna vaše drůbežářská farma. Pokud máte v úmyslu zahájit chov kuřete s malým počtem hospodářských zvířat, stačí pozemek až do výše 5 hektarů.

Konstrukce kuřat

Pokud se rozhodnete zapojit do chovu vajec pro vajíčka jako podnik, připravte prostory, ve kterých budou ptáci žít. Pokud nemáte vhodnou stodolu, postavte novou kuřecí koš. Pro stavbu můžete použít takové materiály: plynový křemičitý blok, cihla, dřevo.

Rozpočtovou možností pro stavbu stodoly bude použití dřeva. Základna bude sestávat z dřevěných sloupů. Stěny z desek musí být izolované. Chcete-li to udělat, můžete použít volné ohřívače - suché listy nebo trávu, dřevěné hobliny, jehly. Přirozený oteplovací materiál se však smísí s vápnem, jinak se hlodavci oblékají. Zemní podlaha až do zimy musí být izolovaná.

Chcete-li pěstovat slepice jako podnikání, vytvořte pro ně pohodlné podmínky. Dávejte pozor na větrání, dostatečné osvětlení (musí tam být okna a žárovky), krabice, ve kterých budou ptáci přenášeni.

Venkovní kuřecí koš s procházkou na ulici je vhodný pro malé farmy. Pokud hodláte obchodovat s kuřecím masem ve velkém měřítku, pak je lepší upřednostňovat chovné ptáky v klecích. Můžete ušetřit prostor, nastavit automatický systém napájení a zásobování vodou, ale připravte se, aby počáteční kapitál rostl.

Nákup mladých zvířat

Po přípravě prostor získáte kuřata pro podnikatelský projekt, nejprve však rozhodněte, co se vaše společnost specializuje na: prodej vajec nebo masa. Například pro podnikání na grilované kuře potřebujeme koupit brojleři nebo jiné masné plemena, ale pro prodej vajec musí vybrat vajíčko. Myslím, že plemena z vejce jsou zisková. Přinášejí hodně vajec (až 250 za rok) a maso (2-3 kg), ale je to na vás.

Bude se klást otázka, kolik slepic by mělo být nakupováno. Na podlaze chov ptáků na 10 metrů čtverečních bude 20 kuřat. V jedné buňce lze ubytovat až 50 ptáků, v závislosti na velikosti buňky.

Pokud chcete podnikat s pěstováním kuřat, na příslušných fórech na internetu najdete užitečné tipy. Zkušení zemědělci doporučují nákup mladých zvířat ve věku 2-3 měsíců. Při získávání malých kuřat se zvyšuje riziko úmrtnosti a není možné určit pohlaví. Pro 10 kuřat potřebujete 1 kohout, abyste mohli v budoucnu dostat své vlastní potomky a ne utrácet peníze na nákup mladých zvířat. Kuřata mohou být získána dvěma způsoby:

 • Kuřecí slepice budou sedět vajíčka.
 • Použití inkubátoru (můžete vydělat peníze prodejem kuřat).

Péče a krmení ptáků

Pěstování slepic jako nosnic má své vlastní zvláštnosti. Tento druh drůbeže je odolný vůči chorobám a není náročný na životní podmínky, ale měli byste vědět následující:

 1. Coop by měl být dobře osvětlený.
 2. Kuřata čistí peří a parazity, ale čas od času je dezinfikují uvnitř roztokem vápna (2 kg vápna na 10 litrů vody).
 3. Kuřata by měla dostávat léky, které zvyšují imunitu.
 4. Zajistěte příliv čerstvého vzduchu nebo pěšky na ulici, aby se podnikatelský plán pro kuřata stal ziskovým obchodem.
 5. Teplota v kurníku by měla být udržována mezi -2 ° C a + 27 ° C.

Kuřata na vejce jako podnik vám přinese dobrý příjem, pokud se postaráte o vyváženou stravu. Ve stravě ptáků musí obsahovat:

 • smíšené krmiva;
 • zelenina a kořeny;
 • tráva;
 • obiloviny a kukuřice.

Při obchodování s slepicemi je možné krmení ptáků s potravinovým odpadem. Aby bylo zajištěno, že kuřata jsou dobře přenášena, potřebují minerály, takže nezapomeňte koupit křídu a měkkýše. V teplé sezóně při procházce venku hledají ptáci samotní potravu (trávu, červy, hmyz), ale to neznamená, že se nemusí krmit.

Podnikání na kuřatech: jak udělat kompetentně obchodní plán

Podnikatelský plán pro chov nosnic se skládá z bodů výdajů, příjmů, období návratnosti, značí výši počátečního kapitálu a další důležité informace. Při vytváření podnikatelského plánu pro pěstování kuřat zvážte vlastnosti činnosti (vejce nebo maso), trh a faktory ovlivňující úspěch. Pokud chcete prodat své vlastní grilované kuře, musí obchodní plán obsahovat příslušnou položku.

Při sestavování podnikatelského plánu pro chov kuřat podrobně uvedete článek o nákladech:

 • budování coop;
 • nákup potřebného vybavení (napáječky, podavače, automatické systémy atd.);
 • nákup mladých zvířat;
 • nákup krmiv, minerálů a komplexů vitamínů;
 • zaplacení účtů za elektřinu a další zdroje energie;
 • placení daní;
 • platu zaměstnanci.

V podnikatelském plánu pro slepice slepic dělají výpočty zisku a příjmů. Uveďte, kolik vajec a masa budete chtít prodat, ať už se zabýváte prodejem kuřat. Každá varianta tvorby zisku je napsána v samostatném odstavci.


Po všech výpočtech uveďte dobu návratnosti. Vím, že pro získání plusu je zapotřebí průměrně 8 až 14 měsíců. Po provedení správného podnikatelského plánu mohou nosnice přinášet dobrý zisk.

Zpětná vazba o obchodování s kuřaty

Rozhodnete se, zda chcete prodat grilované kuře (podnikání je více populární ve městech) nebo se zabývat chovem kuřat doma jako podnikání. Domnívám se, že jde o lukrativní formu zemědělské podnikatelské činnosti. Chcete-li provozovat slepice na slepicích, zpětná vazba od zemědělců vám pomůže vyhnout se chybám a naplánovat vaše akce správně. Hlavní výhodou podnikání na kuře (prodej vajec a masa) v poptávce po tomto produktu. Budete moci prodat zboží a zisk za jakýchkoli ekonomických podmínek v zemi.

Na závěr se můžete podívat na zajímavý videohovor o vydělávání peněz od kuřat první osoby.

Podnikání v pěstování kuřat pro maso

Chov drůbeže není nejrůznějším druhem podnikání, ale je poměrně ziskové v podmínkách zvýšené poptávky po kuřecím masu u domácích spotřebitelů.

Výhody případu jsou jasné:

 • Neexistuje sezónnost.
 • Můžete si vybrat nejen chov mladých zvířat, ale také s nimi prodávat vejce.
 • Můžete začít své podnikání s malými investicemi do vaší zahrady, takže ani nemusíte utrácet peníze na pronájem nebo rozsáhlou výstavbu.
 • Kromě masa můžete také prodávat vejce, dříví a droby.

To všechno činí podnikání pěstování kuřat pro maso výhodným a jednoduchým i pro nezkušené podnikatele.

Začínáme s procesem registrace firem

Ke každému kopeku v blízké budoucnosti přinesl zisk, je nutné jasně vyvinout akční strategii. To minimalizuje všechna možná rizika. Proto je třeba nejprve určit plemeno kuřat, které nejlépe vyhovuje vašim životním podmínkám.

Chovné kuřata pro maso nevyžadují dodatečnou dokumentaci, ale pokud se podnikatel rozhodne vytvořit velkou farmu a rozšířit, bude vyžadovat oficiální registraci jako IP nebo LLC.

Vhodný kód pro tento účel je OKVED - 01.47.1 (pěstování ptáků). Abyste mohli produkty bez problémů prodávat, budete potřebovat certifikát. Dále podnikatel bude muset navštěvovat daňovou službu měsíčně, podávat zprávy a platit daně.

Finanční výpočty

Pokud řádně organizujete své podnikání, pak se 100 ptáky denně může získat až 80 vajec, zatímco údržba každého z těchto kuřat nebude trvat déle než 3 ruble denně.

Že podnikání chovných kuřat pro maso bylo úspěšné, je nutné dodržovat tento algoritmus opatření:

 1. Výstavba budovy pro chov kuřat, nebo pokud pro tento účel není půda, pak si pronajme malou plochu až 100 metrů čtverečních.
 2. Připravte si tento pokoj.
 3. Nakupujte kuřata, navštěvujte veterináře a zakupte všechny potřebné vakcíny a vitamíny, bez kterých bude růst kuřat pomalý a ptáci se ukáží jako slabí.
 4. Registrace vašeho podnikání a plnění měsíčních odpočtů daně.

Celková počáteční investice může být snížena na 1-3 tisíce dolarů, pokud je malá farma plánována na 100-150 let, nekupují drahé vybavení a nejprve se pokusí vše nahradit ruční práce. Nemusíte kupovat inkubátor v počáteční fázi, je lepší zakoupit mladé lidi okamžitě a začnete získávat zisk rychleji.

Celkové pěstování kuřat na maso bude vyžadovat:

 • 8000 rublů na nákup 100 kuřat.
 • 3,5 tuny krmiva (z ceny za rok pro každé kuře 35 kg) je 35 tisíc rublů.
 • Nákup vitaminů a v případě potřeby i léčivých přípravků - dalších 40 tisíc rublů ročně.
 • Daňové odpočty.

S minimem 200 tisíc rublů můžete již své podnikání budovat.

A co zisk? Výnosnost podnikání je v průměru na úrovni 90%, všechny investice se mohou vyplatit již za šest měsíců nebo rok. Hotové výrobky, tj. Maso se správným krmením bude po sobě asi po 2,5 měsících. Cena za kilogram čerstvého domácího kuře začíná od 140 rublů, někteří prodejci mohou dosáhnout 500 rublů na kilogram a to není limit.

Vejce a masové plemene jsou v tomto ohledu o něco výnosnější, protože přinášejí každoročně nejen 2-3 kilogramy masa, ale také asi 250 vajec. Proto zkušení podnikatelé zároveň radí chovným plemenům chovných kuřat.

Vyberte si místo, postavte a vybavte kuřecí plášť

Najděte nejlepší místo na malém kopci. Mělo by být mírně osvětlené, suché a co je nejdůležitější - dobře větrané bez nejmenšího náznaku průvanu.

Snadno udržitelné a cenově dostupné dceřinky jsou vyrobeny ze dřeva. Jsou prodávány v hotové podobě a výkres je možné rozvíjet samostatně a sestavovat samostatně. Video nebo hotové výkresy lze snadno najít na internetu.

Povinně je nutné vybavit koopu okny (nejlépe na jižní straně), větrání (zástava zdraví kuřat) a přidat umělé osvětlení. Mladé maso kuřata a kuřata reagují velmi ostře na změny teplotního režimu, který musí být udržován na 22 stupních.

Přípustné výkyvy - od -2 do +27 stupňů. V zimě je kuřecí plášť izolován tak, aby kuřata nebyla podchlazena. Vatový dům je vybaven napájecími žlaby, vodními misy, nejlépe je umístit po stěnách a hnízda v rohách. V roli hnízda je optimální dřevěná krabice se seno.

Čištění by mělo být prováděno denně. Vzhledem k tomu je důležité zvolit podlahovou krytinu: desky nebo obložení pro stěny a podlahu, pro stropní břidlici. V zimě nezapomeňte přidat alespoň 15 centimetrů izolace ve formě pilin nebo sena.

Jak a jak krmení kuřat?

Aby podnikání vzkvétalo, je nejlepší, aby zemědělec upřednostnil nakupované kuřecí krmiva. Je vyvážená, pokud jde o nasycení a užitečnost, a pro podnikatele je proces podávání občas zjednodušený.

Levná krmivo je v rozmezí 10-20 rublů na kilogram. Strava ptáků by měla být vždy zředěna bylinkami (trávou) obilovinami (jako je kukuřice a oves) a přísady ve formě kostní moučky nebo skořápky. Pokud se jen snažíte chovat kuřata pro maso, dáváte jim z vašeho stolu zbytky - taková věc nepřinese úspěch.

V teplé sezóně mohou kuřata dovolit chodit do nádvoří, kde budou hledat vlastní jídlo, ale to neznamená, že nemusí být krmení ve všech dnech. A nezapomeňte vždy dát ptákům čerstvou vodu.

Závěr

K pěstování brojlerových kuřat na maso bylo výhodné, pro začátek je nutné nakupovat od 20 slepic (s údržbou podlahy v klecích maximálně 10 metrů čtverečních). Pokud vyberete více buněk, mohou se vejít na 50 kuřat.

Vyberte si mláďata starší než 3 měsíce, v mladším věku bude těžké určit jejich pohlaví a riziko úmrtí mladých zvířat je vysoké. A pamatujte si, že pro 10 kuřat je žádoucí mít 1 kohout, protože rychle dostane nové potomstvo a nebude muset koupit nové kuřata.

Kravské kuřata můžete prodávat do sítí supermarketů, stánků s grilovaným kuřem nebo jednoduše na místním trhu, pronájem malého bodu. Bude možné získat zisk i v případě nestabilní ekonomické situace v zemi.

Podnikatelský plán: jak začít obchodovat s masem

Obchod s masem a masnými výrobky se vyznačuje vysokou konkurencí. Inovativní přístup, zajímavé myšlenky, náročný postoj k kvalitě masa a kompetentní cenová politika pomohou dosáhnout úspěchu začátečníků.

Jakékoliv podnikání by se mělo začít studovat poptávku po produktech, které chcete zákazníkům nabídnout. Zjistěte, jaké ceny a rysy práce pro konkurenty, myslete prostřednictvím strategie, jedinečné návrhy a napište skutečný podnikatelský plán s přihlédnutím k možným rizikům.

 • Jaké druhy masa.
 • Pouze čerstvé nebo kuchařství.
 • Další služby.

Najděte spolehlivého dodavatele. Z toho hodně závisí.

Hlavní rizika

Vysoká konkurence v tomto druhu podnikání je jedním z nejdůležitějších rizik. Přemýšlejte o cenové strategii, ve které můžete dosáhnout slušné úrovně návratnosti a přilákat zákazníky.

Místo:

Standardní možností je umístit na nebo v blízkosti zemědělského trhu. Zde je největší koncentrace potenciálních zákazníků, která přichází s cílem nákupu produktů. Podívejte se na oblast, kde je stále ještě málo obchodů s masem nebo na trhu není žádný pavilon na maso.

 • Zkontrolovat shodu s navrženým majetkem.
 • Zjistěte, kolik bude přestavba stát. Existuje vysoká pravděpodobnost, že budete muset zcela změnit kanalizační systém, elektrické vedení.

Jak ukazuje praxe, obyvatelé Ruska nejsou zvláště citliví na elegantní design obchodů s masem. Drahý design není nutný. Co je skutečně důležité pro obyvatele země, je cena masa.

Zařízení

Minimální sada vybavení:

 1. Ledničky
 2. Mraznička (2 000 dolarů)
 3. Pokladna (asi 90 dolarů)
 4. Váhy kvality ($ 50)
 5. Elektrická masová mlýna (450 dolarů)
 6. Řezací stůl, řezací plošina, osy a nože z nerezové oceli

Obecně lze očekávat částku okolo 3 000 USD. Pokud dodavatel masa dodává, přidejte asi 300 USD na přepravní náklady.

Zaměstnanci

Za prvé, existuje dostatek prodejce a zkušeného řezníka. Pokud byste měli pracovat ve dvou směnách, najmout čtyři lidi.

Dokumenty a licence

Shromažďováním standardního balíku dokumentů pro otevření maloobchodního prodejce potravin můžete zaregistrovat LLC nebo IP. Práce s pokladnou vyžaduje její registraci u daňového inspektorátu.

Pravidla sortimentu a nákupu

Zahájení podnikání, nesledují velké objemy a sortiment. Nerealizované zboží přinese významné ztráty. Omezit 20-30 titulů. Přemýšlejte o implementaci souvisejících produktů: ryby, chléb, omáčky, potraviny, džusy, máslo a další produkty. To pomůže přežít sezónní pokles spotřebitelské aktivity bez velkých škod.

Marketing

Pro obchod s potravinami jsou nejúčinnějšími způsoby reklamy staré a známé metody:

 1. Plakátové reklamy poblíž verandy fungují lépe než poštovní zásilky. Nezastavujte se ve všeobecných informacích, uveďte v oznámení o ceně, plánu cestování
 2. Podržte propagační akce a aktivně informujte potenciální zákazníky o slevách.
 3. Protahování po silnici v bezprostřední blízkosti obchodu, vývěsní tabule, rozcestníky, pilíře jsou hlavními způsoby, jak přilákat zákazníky.

Inzerce v novinách, reklama na vzdálených místech o vašich prodejnách nebude mít velký vliv. Lidé kupují potraviny, které jsou vzdáleny více než kilometr od domova. Zaměřte se na své okolí.

Souhrn

Se zdánlivou jednoduchostí se obchod s masem vyznačuje přítomností neuvěřitelných profesních tajemství. Dosáhnout úspěchu a rozšířit síť obchodů je možné pouze s porozuměním veškeré moudrosti. Nemůžete tuto firmu efektivně řídit, pokud neznáte pravidla krájení kostry, celý řetězec zpracování, metody zvyšování ziskovosti.

Franchise

Na franšízovém trhu jsme našli franšízový obchod s masem - "Remit, lahodné klobásy"

Myšlenky podnikání od začátku

Obchod se zmrazeným masem.

merilin »Před více než rokem

Obchod se zmrazeným masem.

Administrátor »Před více než rokem

merilin »Před více než rokem

Ziskovost podniku při obchodování s chlazeným masem

Vyhledat místo k obchodu

Registrace obchodu se zmrazeným masem

Nákup a tvorba cen masa

Tajemství úspěchu v prodeji kuřecího masa

Administrátor »Před více než rokem

Host »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

žádný název »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

žádný název »Před více než rokem

Můj obchod: obchod s masem. Základní kroky

Minimální počáteční kapitál

Zisk za měsíc

Můj obchod s masem je obchod atraktivní, fascinující, ale velmi složitý, vyžadující neustálou účast podnikatele ve všech procesech. Jak začít otevírat obchod s masem a jaké jsou nejzákladnější kroky, které je třeba podniknout?

Mnoho začínajících podnikatelů přemýšlí o otevření řeznictví. Existuje několik důvodů pro vnější atraktivitu tohoto podnikání. První je v samotném produktu. Maso je komodita každodenní poptávky. Maso je vždy poptávané od kupujících, bylo koupeno a bude zakoupeno i v době krize. Obchod s masem je zpravidla velmi živý a živý obchod, velký proud zákazníků, je to druh pohonu. Navíc má prodávající možnost zvýšit svůj zisk tím, že vyrábí a prodává polotovary, klobásy, ravioli atd. Dokonce i vzhled okolí velkých obchodní sítě - „smrt s kosou“ na každém obchodě s potravinami, řeznictví, mohou nejen pobyt na vodě, ale prospívat díky možnosti měnit rozsah a nabídnout zákazníkům nejnovější a jedinečné produkty, které nenajdete v supermarketu.

Za druhé, je možné proniknout do obchodu s masem s malými investicemi (z 600 tisíc rublů na malý bod). Nepotřebuje velké plochy a drahé vybavení, jako například v restauraci nebo v jídelně. Dokonce i v případě selhání je připravená obchodní firma a její produkty snadno prodávat, vyhýbat se vážným finančním ztrátám. Nevyžaduje se od obchodníka a žádné přísné formality - můžete obchodovat s masem bez licence a potřebovat certifikáty pro produkty.

Jak začít s otevřením obchodu s masem? Po analýze poradenství podnikatelů - praktiků můžete odvodit celý řetězec akcí, které by měly vést k úspěchu v tomto typu podnikání. Upozorňujeme na skutečnost, že rozdělení na kroky by nemělo být považováno za přísně regulovanou směrnici, protože řada fází by měla být prováděna v paralelním režimu.

Krok 1. Chci otevřít prodejnu řeznictví

Než začnete podnikat s prodejem masa, musíte nejdříve přemýšlet o tom, zda ji skutečně potřebujete. Zkušení podnikatelé, kteří udělal jméno pro sebe v průmyslu, zdůraznil, že lidé, kteří přišli v masném průmyslu dělí na náhodné, to znamená, že ti, kteří procházejí všemi možnými způsoby výdělku, náhodou zůstal v prodeji masa, a ti, kteří z jakéhokoliv Důvod, proč jsem cítil, že toto povolání je moje vlastní, měla nějakou osobní podnět k tomu. Například, osoba není spokojen s kvalitou masa, které prodávají v městských trzích nebo měl chuť ji rozvíjet ve známém průmysl (například při pěstování prasat nebo telat, a poté je se ziskem prodat). No, nebo jsem hledala novou cestu k mému talentu jako řezník nebo šišák kebab, když srdce a vytáhne celé maso.

Myšlenka je, že pokud v prvním případě je pravděpodobné, že propálit citově přijmout špatný obchod, ve druhém případě je šance na úspěch výrazně vyšší, neboť osoby, má zpočátku imunní vůči selhání, ztrát a jiných těžkostí. Ale hlavní rozdíl mezi "náhodnými" a "náhodnými" lidmi v obchodu s masem není ani tak. Hlavní věc je znalost nebo alespoň jasné porozumění specifikám práce s masem na jedné straně a nevědomosti o těchto rysech v jiných. A rozdíl mezi prvním a druhým začne zobrazovat od prvních minut provozu, jakmile budou „náhodných“ lidí zjistí, že kusy hovězího masa, které mu dal není v řadě, a mezi sebou, z nějakého důvodu se staly zelená. Nebo když si najednou uvědomí, že naprosto neví, kam dát maso, které nebylo několik dní prodané. A sto a jedna nuance. Jednoduše řečeno, úspěšné podnikání prodávání masa (stejně jako jakýkoli jiný podnik obecně) začíná láskou k masu, jasně realizovaným a částečně utrpěným úkolem, cílem, misí. Pokud ve vašem případě to všechno začalo s něčím jiným, měli byste se znovu zeptat na tuto otázku rovnou: "Chci otevřít řeznictví?

Krok 2. Analyzujte místní trh

Pokud je odpověď na tuto otázku ano, pak první věcí, kterou byste měli udělat, je analyzovat místní trh. Nejprve musíte zjistit, co lidé chtějí vidět a za jakou cenu, kdo prodává toto maso, kdo ho přináší a kdo ho koupí. Nebojte si čas strávený na shromažďování informací - v praxi se to opakovaně vyplácí kvůli zabránění chybám. V hlavě by měl být holistický obraz stávajících konkurentů, ceny, možné překážky a způsoby, jak reagovat na určité události. Klíčovým úkolem v této fázi je psychicky přizpůsobit sebe a svůj budoucí obchod v aktuálním snímku. A po analýze situace je někdy nutné opustit původní myšlenky, které se zdají být geniální. Například, když se najednou ukáže, že králík, koně nebo skopové maso v určité oblasti nikdo a nikdo nepotřebuje - prostě proto, že historicky existují další vkusy v populaci.

Krok 3. Určete rozsah, vypočtejte značku a zisk

Po analýze trhu budete mít více či méně jasný obraz o tom, co chcete obchodovat a o jakém druhu obratu mluvíte. Strategickým problémem je hledání dodavatele. Budete potřebovat najít cenově dostupné maso s vynikající kvalitou. Úlovkem je, že nikdo nikdy neřekne, že jeho maso je nedostatečné - všichni vždy prodávají pouze "dobré" a "nejlepší". Hodně v této fázi bude záviset na tom, jak jste analyzovali trh. Je třeba opustit komfortní zónu: komunikovat s kupujícími, prodejci, dodavateli, zemědělci a vyvozovat závěry. Zároveň se obvykle nenachází široká škála cen v rámci jednoho města či regionu. Rozdíl není větší než 10%. Jedním slovem, kopání na povrchu, výhody a nevýhody návrhu lze těžko rozeznat. V tomto čísle neexistují univerzální prostředky - je třeba hledat a vyjednávat, jezdit, sledovat, volat a tak dále.

V této fázi je také nutné vypracovat přibližný finanční plán, který by měl být v budoucnu orientován. Zde je jeden problém - ve srovnání s jinými druhy obchodu v prodeji masa je poměrně složitý cenový systém. Závisí to nejen na nákupních cenách, kupní síle zákazníků, stálých nákladech podnikatele, cenách konkurentů a dalších tradičních faktorech, ale také na charakteristice řezání a smršťování dodávaných výrobků. Když se dostanete do obchodu, jedna jatečně upravená těla se může rozptýlit na desítky pozic a každá z nich musí mít přiměřenou, ale zároveň i ziskovou cenu. Cesta k výpočtu je komplikovaná, choulostivá a dlouhá, a musíte je dělat po celou dobu, protože možná budete muset změnit řezání, dodavatel může náhle zvýšit ceny a zákazník - objednat nestandardní kus. Současně s bezohledným přístupem existuje skutečné riziko, že nejen ztratíme nějaký zisk, ale ztratíme jej úplně. Proto je nejlepší používat automatizované elektronické služby pro prodejny masa, které vám umožní rychle provádět výpočty na připravených algoritmech pro výběr cen. Takové výpočty budou také od počátku rozumné, výběru nejpřijatelnější velkoobchodní ceny, a teprve potom hledat dodavatele.

Značení masa na trhu obecně je poměrně nízké, protože kupující jsou velmi citliví na cenu. Reakce na jakékoliv zvýšení cen je nesmírně bolestivá - maso jednoduše přestane brát, přechází na levnější výrobky. Z toho důvodu marže v obchodech s masem téměř nikdy nepřesahují 20-30% a zisk podnikatele spočívá především v počtu prodejů. Samozřejmě, v závislosti na typu masa, se značka liší. Například na vepřové maso, může to být 40%, a na polotovary může dosáhnout 60-100%, ale v průměru jdou stejné 20-30%. Hodně v otázce stanovení cen bude záviset na regionu - v těch regionech v Rusku, které nemají velké podniky nebo farmy v blízkosti, ceny masa jsou mnohem vyšší. Při výpočtu také nezapomínejte na to, aby se zohlednilo zkazení produktů - na samém začátku ztrát je nepravděpodobné, že byste se jim vyhnuli.

Krok 4. Najděte vhodný pokoj

Krok, který závisí na úspěšnosti obchodu s masem, je správné umístění a umístění. Mimořádně důležité je, že řeznictví je v kontrolním bodě - zisk v tomto druhu podnikání je hlavně kvůli objemům prodeje a nikoli na úkor dodatečných poplatků. Při výběru místa zkušení podnikatelé doporučují strávit den nebo dva a osobně počítat s provozem chodců. Minimální průchodnost za pracovní den je asi 2000 lidí. Z přijatého počtu kupujících obchodu se může stát asi 2-3%. Tyto údaje lze použít při plánování příjmů a čistého zisku.

Zpravidla, pro obchody s masem nevyžaduje velkou plochu: dokonce 90 a 100 metrů čtverečních. metrů - to je hodně, pronájem bude příliš velký a příliš těžký. Za prvé, může to stačit na 10-25 metrů čtverečních. metrů, optimální plocha je asi 30-40 čtverečních. Náklady na pronájem takových prostor může záviset na různých faktorech a může se pohybovat od 15 do 120 tisíc rublů. V tabulce 1 jsme představili průměrnou cenu pronájmu podle webových stránek společnosti Avito pro ruská města s různým počtem obyvatel. Data jsou relevantní pro září 2017.

Tabulka 1. Průměrné nájemné za obchodní prostory 25-60 m2. metry ve městech Ruska *

Podnikatelský plán pro chov nosnic

Chov kuřat pro získání chutných a zdravých vajec, stejně jako dietní maso od nepaměti je tradiční pro každé vesnický dvůr v Rusku. Králíci jsou nakonec velmi nenároční stvoření, schopní najít si vlastní jídlo od ranního jara až do pozdního podzimu. Brýle nějaké ruské vesnice s rojením hnůj v hnoje nebo v trávě je velmi tradiční. S příchodem průmyslových drůbežích farem i ve městech byl problém dodávky slepičích vajec a různých kuřecích výrobků zcela vyřešen. Ovšem pouze kvalita těchto produktů je velmi žádoucí. Proto byly použity čerstvé přírodní vejce z vesnice, stejně jako kuřecí maso, poptávka bude poptávka, zatímco rostou speciální antibiotika a urychlovače růstu.

Z tohoto důvodu stále více lidí myslí na skutečnost, že chov kuřat jako podnik může přinést mnoho výhod pro sebe i pro ostatní. Jen podnikání se liší od ostatních povolání tím, že by mělo přinést skutečné výhody pro svého majitele a tím více, tím lépe. Je možné založit podnikání pro chov kuřat a kolik může být prospěšné? Tyto otázky budou podrobně popsány v článku.

Především je nutné určit konkrétní směr. Podnikání je vážná záležitost a je nejlepší, aby se nestříkalo vše, ale nejprve si zvolte jeden směr. U kuřat lze použít tři:

 • Chovné slepice pro vejce;
 • Chov kuřat brojlerů pro maso;
 • Chov dekorativních nebo čistokrevných slepic na násadovém vejci a prodej kuřat.

Stále existuje taková myšlenka, jako je inkubace vajec, ale je to velmi zvláštní obchodní linie a nebude se v rámci tohoto článku zabývat.

Chov nosnic

Pokud se rozhodnete chovat slepice pro vajíčka, jako vážné podnikání, pak nejprve potřebujete pozemek s domem a budovami. Pronájmy půdy a výstavba dobrého kuřecího koše jsou finančně nejdražšími opatřeními a brzy se neočekávají. Proto by bylo lepší přemýšlet o takovém podnikání pro ty, kteří již mají dům na své půdě a nejlépe některé struktury, které mohou být přeměněny na kuřecí dům. V tomto případě můžete spojit podnikání s potěšením, tj. Mít neustálý příjem z podnikání, a zároveň pravidelně přijímat pro sebe i svou rodinu přírodní kuřecí výrobky ve formě vajec a masa.

Výběr plemene a podmínky zadržení

Pokud se rozhodnete uspořádat slepice jako podnikání, musíte nejprve zvolit vhodné plemeno kuřat. Vyberte si mezi zástupci vejce.

Kuchařský koktejl je třeba podrobněji pochopit podrobněji, protože jeho kapacita závisí na tom, kolik kuřat se rozhodnete začít podnikat. Odborníci doporučují, abyste si neprodali tisíce kusů najednou, ale vyzkoušejte ruku u několika slepic, například asi sto. Pokud je podnikání podle vašeho přání a vše se ukáže, můžete rozšířit obchod na téměř průmyslové úrovni.

Ale to je možné za předpokladu, že existuje další území oplocené od dravců pro chov kuřat. Mělo by se sousedovat přímo s domem kuřat a kuřata by měla mít volný přístup z kuřecího koutu, takže během dne je snadné jít ven na procházky. Takže pro chov stovek slepic pro vejce je nutné, aby byla plocha kůlny 25 metrů čtverečních. Někteří používají obsah vrstev v buňkách, ale pokud jsou zcela přijatelné pro pěstování kotlů, laici potřebují chodit pro pohodu a vysoké vaření. Kromě toho se slepičí vejce, mnoho chůze ve vzduchu, bude lišit složení od těch, které sedí v klecích po celou dobu. Takto se kuřata pěstují na drůbežích farmách. Kromě toho buňky potřebují buď koupit, nebo si to sami. A to je další ztráta financí a času.

Kopeček by měl být z vnitřní strany izolován, aby ho mohli kočky nosit po celý rok. Nejpohodlnější teplotní režim pro ně je od -2 ° C do + 25 ° С.

Je také nutné vybavit kuřecí koš s podavači a vodáky. Ale k úsporám jsou poměrně snadno vyrobeny nezávisle na použitých materiálech: dřevo, plastové lahve, trubky apod.

Pro dobré ukládání vajíček potřebují dostatečné osvětlení také slepice. Nejlepší je uvažovat o kombinaci přirozeného a umělého světla. Pak poslední může ušetřit hodně. Kuřata potřebují nejméně 12-13 hodin světla.

Místnost pro kuřata musí být opatřena dobrým větráním. K ochraně proti hlodavcům musí být větrací otvory uzavřeny bezpečném roštem. Pravidelná dezinfekce a čištění v slepičím domě (jednou týdně) pomůže udržet kuřata z různých infekcí. Pro zjednodušení těchto postupů je žádoucí zbarvit stěny a strop vápnem.

Ve slepičím domě ve výšce 0,5 metru je třeba instalovat hnízdo ve výši 10-15 cm na kuře. Také je nutné uspořádat hnízda, ve které budou kuřata přepravována. Můžete použít hotové plastové nebo dřevěné krabice. U 4-5 kuřat je vyžadováno průměrné místo hnízdění.

Podnikatelský plán pro slepice

Než začnete podnikat, musíte mít podrobný plán akce. To je zvláště důležité pro začátečníky. Níže je podrobný podnikatelský plán pro chov nosnic, který můžete najít zcela zdarma.

Takže bylo rozhodnuto, že poprvé je k dispozici půda a místnost pro kuřata.

Existují tři možnosti pro chov kuřat pro vejce:

 • Nákup denních kuřat a jejich samostatné pěstování před začátkem ovipozice;
 • Nákup měsíčních kuřat a jejich stejný nezávislý růst před výskytem prvních vajec;
 • Koupit kuřata ve věku 3-4 měsíců.

V průměru se kuřata vaječného plemene začnou zametávat za 4-5 měsíců. Pokud plánujete splácet své investice co nejrychleji, pak ta druhá možnost vám nejlépe vyhovuje. Ale také tyto kuřata nejsou tak levné. Možná by bylo výhodnější koupit denně kuřata a drobet s jejich rostoucí získat peníze úspory? Je třeba pouze vzít v úvahu, že skutečné přežití denních kuřat je nejlépe 70-80%.

Níže je tabulka zobrazující všechny tři možnosti s obsahem a krmením kuřat nosnic do 5 měsíců. Ceny za krmivo a drůbež jsou pro Rusko v průměru za rok 2017.

3-4 měsíční kuřata

Náklady na nákup jednoho kuřete

Kolik krmiva denně spotřebuje

Náklady na 1 kg smíšeného krmiva

Náklady na udržování (krmení) jednoho kuřete měsíčně

Přežití o 5 měsíců

Výdaje na potraviny do 5 měsíců

30p + 216p = 246 rub

Celkové náklady na 5 měsíců

100 + 216 = 316 rublů

Úspory jsou celkově malé, ale kvůli nižší životnosti jednodenních kuřat jsou náklady na všechny tři možnosti přibližně stejné. Je zřejmé, že s cílem neznepokojovat se s chovem malých kuřat, je lepší koupit 3-4 měsíční ptáky, které v závislosti na plemeni a stavu mohou být přepravovány již během jednoho měsíce.

S výhradou nákupu stovek kuřat bude počáteční investice činit 36 ​​500 rublů.

V budoucnu bude věnováno asi 65 rublů za krmení jedné slepice měsíčně. Samozřejmě, že v létě může tato částka klesnout kvůli velkému počtu krmiv, ale je lepší provést výpočty na základě maximálních nákladů, než být zklamán. Krmení sto kuřat měsíčně, asi 6 500 rublů zmizí.

Do jednoho roku po jejich zavedení mohou dobré nosnice nosit až 300 vajec. Tento údaj je uváděn s ohledem na období chřadání, které trvá jeden až dva měsíce každý rok, a během nichž se slepice nehoupají. Průměrná cena jednoho vejce je nyní kolem 7 rublů.

Takže pokud budeme vycházet z toho, že každý měsíc nosnice produkuje asi 25 vajíček, průměrný příjem z jednoho kuřete za měsíc bude 175 rublů. Příjem ze stovek kuřat za měsíc bude činit 17 500 rublů. A za jeden rok se objeví 210 000 rublů.

Pokud odečtete 17,500 rublů z nákladů na krmení za měsíc, získáte 11 000 rublů. Tisíce rublů se odečte za různé dodatečné výdaje.

Celkově se ukazuje čistý zisk za měsíc ze stovek kuřat - 10 tisíc rublů.

Za rok se ukáže asi 120 tisíc rublů. Pokud počítáte ziskovost tohoto podniku na základě vzorce ziskovosti výroby, můžete získat následující položky - náklady na nákup se připočítávají k nákladům na údržbu. Ukázalo se, že 36500 + 6500x12 = 114 500 rublů. Celkově se všechny náklady vyplácely za rok, a dokonce i malý plus, tedy ziskovost tohoto podnikání byla asi 54%.

Chov brojlerů

Při nastavení podniku, který zahrnuje kuřata brojlerů na maso, existují zvláštní rysy. Především má tento podnik mnohem rychlejší návratnost, protože kotle jsou pěstovány pouze dva měsíce, po které jsou poraženy k produkci masných výrobků. Na druhé straně se průměrné kuřata brojlery více náladové podmínek zadržení než nosnice, kuřata a úmrtností v prvních dnech života, může dosáhnout 40-50%.

Obvykle nakupujte kuřecí brojler brojler denně. Cena jednoho kuřete je asi 50 rublů. Po dobu dvou měsíců výkrmu jedna brojlerová spotrvá asi 6,5 kg speciálního smíšeného krmiva. Pokud ušetříte krmiva a krmit brojler s obilím a zeleninou, nebude mít vůbec žádný smysl. Brojleři nedostanou potřebnou hmotnost o dva měsíce. Dobrá brojlerová masa by měla vážit asi 3 kg až dva měsíce, takže čistá hmotnost masa z něj dosahuje asi 2 kg.

Vzhledem k průměrným nákladům na smíšené krmiva pro brojlery je při výkrmu jednoho kuřecího masa třeba strávit asi 160 rublů po dobu dvou měsíců.

Cena 1 kg masa je asi 250 rublů. Proto s prodejem jednoho brojleru můžete získat asi 500 rublů. Ve stejnou dobu investovat do něj, 210 rublů. Celkový čistý zisk jednoho kuřecího brojleru získáte asi 290 rublů. Ukazuje se, že s akvizicí stovek kuřat brojlerů je možné získat od nich 29.000 rublů čistého zisku po dobu dvou měsíců.

Samozřejmě existuje mnoho speciálních přípravků a vitaminů, které pomáhají brojleři prakticky bez ztrát (až 95%), ale představují značné dodatečné finanční investice. Kromě toho hodně závisí na kvalitě samotných kuřat brojlerů. Z těchto důvodů se mnozí nemají odvážit kontaktovat chov kuřat brojlerů jako podnik, ale rádi je pěstují pro sebe.

Chov čistokrvných kuřat

Mezi mnoha myšlenkami souvisejícími s chovem kuřat, jeden typ podnikání si zaslouží pozornost založené na získání násadových vajec a kuřat z čistokrvných plemenných slepic, obvykle dekorativním směrem. Samozřejmě, že tento druh podnikání má smysl zabývat se téměř velkými městy, protože dekorativní ptáci jsou obvykle nakupováni hlavně jako hobby nebo domácí zvířata. Jsou obvykle málo spojeny s produkcí vajec nebo chovem masa. Nicméně existují výjimky. Například Pavlovskij kuřata, navzdory svému statusu nejkrásnějších kuřat na světě, jsou docela dobře pohozeni a mají jemné, lahodné maso. A slavné čínské hedvábné kuřecí maso tmavé barvy má tolik léčebných vlastností, které léčí i mnoho nemocí.

Můžete si to uvědomit například na hedvábných kuřatech, na možnosti jejich podnikání. Faktem je, že navzdory jejich exotickému vzhledu tyto kuřata nevyžadují žádné zvláštní podmínky zadržení. Budou spokojeni s obvyklou kuřecím koutem s obvyklými podmínkami pro slepice, které byly shora zmíněny.

Při krmení jsou také nenáročné a všechny výpočty týkající se nosnic mohou být použity pro hedvábné čínské kuřata.

Kromě pochoutky a léčivého masa mohou být kosení dole použity i hedvábné kuřata. Tento postup lze provádět jednou za měsíc a získáte až 75 gramů jemného chmýří od každého kuřecího masa.

Hedvábné kuřata jsou také krásné slepice, takže je nejprve možné, aby ani nepoužívali inkubátor k odstranění jejich kuřat.

Hlavní údaje o hedvábném kuře jsou následující:

 • Celý rok je jedno hedvábné kuře schopno zničit asi 100 vajec;
 • Kuře začíná v průměru 5 měsíců;
 • Živá hmotnost kuřete je asi 1 kg, kohoutek váží asi 1,5 kg;
 • Pro tucet kuřat je nutné mít jeden kohout;
 • Průměrná vylupovatelnost kuřat z vajec je asi 85-90%;
 • Ze desítek kuřat je poměr kuřat a kohoutů přibližně stejný jako 5x5.

Mělo by se vzít v úvahu pouze to, že výpočet ziskovosti tohoto podnikání je mnohem komplikovanější, protože budou prodávány jak dospělí ptáci, tak kuřata, stejně jako násadová vejce.

Kromě toho bude nejobtížnější v tomto oboru najít spolehlivé prodejní kanály, protože výrobky jsou velmi netradiční.

Níže uvedená tabulka uvádí hlavní výpočty nákupu, údržby a zisku z hedvábných kuřat při nákupu jejich násadových vajec, jednodenních kuřat a dospělých ptáků. Je třeba poznamenat, že když si koupíte inkubační vejce bez samotných slepic, budete potřebovat inkubátor.

Obchodní plán obchodu s masem

Příklad podnikatelského záměru pro otevření řeznické dílny na ploše 65 m². m. v obytné čtvrti města.

Ukazatele projektu

 • Měsíční obrat (výtěžek): 1 260 000 rub.
 • Čistý zisk: 74,500 rublů.
 • Doba návratnosti: 19 měsíců.

Kolik peněz je zapotřebí k otevření řeznické dílny

Podle předběžných výpočtů podnikatelského plánu bude uspořádání masného obchodu vyžadovat investování asi 1,4 milionu rublů:

 • Oprava a návrh prostor - 400 000 rublů.
 • Pořízení komerčního vybavení - 250 000 rublů.
 • Tvorba sortimentu zboží - 150 000 rub.
 • Rozpočet na reklamu - 200 000 rublů.
 • Registrace firmy a další organizační výdaje - 100 000 rbl.
 • Rezervní fond - 300 000 rublů.

Postupný plán otevření řeznictví

Otevření řeznictví bude provedeno v následujícím pořadí:

 1. Analýza a hodnocení trhu, studie konkurentů
 2. Hledání zdrojů financování projektu
 3. Výběr prostor
 4. Vyhledejte spolehlivé dodavatele
 5. Registrace firmy, uzavření leasingu
 6. Vyhledání personálu prodejny
 7. Oprava a projektování prostor
 8. Nákup komerčního vybavení
 9. Nákup první zásilky zboží
 10. Vedení reklamní společnosti
 11. Otevření skladu

Popis výrobků a služeb

Jednou z hlavních podmínek naléhavosti takového podnikání je dostupnost dobrého sortimentu zboží a spolehlivých dodavatelů. Hledání optimálních dodavatelů zboží trvá nejméně 2 - 3 měsíce. Mezi nimi budou: farmy, SEC, kulinářská výroba, velkoobchodní prodejci. Nakonec chceme v našem obchodě vidět následující zboží:

 • Řezané vepřové maso, chlazené
 • Chladící tělo z hovězího masa, chlazené
 • Řezací kostra jehněčí, chlazená
 • Shish kebab, chlazený
 • Kuřecí maso
 • Polotovary, chlazené maso
 • Vareniki, knedlíky, khinkali
 • Křepelčí maso
 • Maso králíka, nutrie
 • Kuře vejce, křepelka
 • Husí maso, krůty, kachny
 • Koření

V budoucnu lze do sortimentu přidat hotová jídla: saláty, přílohy, pečivo, zelenina a nápoje. Obchodní marže bude v průměru 40%.

Podle předběžných údajů podnikatelského plánu bude průměrná kontrola obchodu činit 700 rublů. Počet kupujících za den, v dynamice, bude vypadat takto (měsíce, v prvních šesti měsících provozu):

V prvních třech měsících fungování masného obchodu bude její návštěva nejvýše 30 lidí denně. V budoucnu s podporou tohoto bodu by měla být průměrná návštěvnost alespoň 60 lidí denně. Plánovaný roční obrat skladu v prvním roce provozu podle našich výpočtů činí 15 120 000 rublů.

Výrobní plán

K vyhledání maloobchodní prodejny se plánuje pronajmout prostor o celkové ploše 65 m2. m., který se nachází v prvním patře víceúcelového obytného domu. Volba této místnosti je způsobena následujícími kritérii: dostupností vysokých běžeckých tras, pohodlnými příjezdovými cestami a parkováním, ne vysokou sazbou nájemného, ​​věrnými podmínkami pronájmu.

Nájemné bude 39 tisíc rublů měsíčně. Předpoklad bude rozdělen do několika oddělení: přijímací a řezací plocha, prodejní oddělení, salonek, sprchový kout a toaleta. Pro opravu a návrh prostor je plánováno utrácet asi 400 tisíc rublů. Před zahájením obchodu bude od orgánů SES a požárního dozoru poskytnuto stanovisko ohledně souladu budov se všemi požadavky na potravinářskou a požární bezpečnost.

Jaké vybavení si můžete vybrat pro obchod

 • Chladicí vitríny;
 • Mrazící vitríny;
 • Chladicí skříně;
 • Chladicí stůl;
 • Zařízení na řezání řasenky.

Celkově se plánuje nákup zařízení kolem 250-300 tisíc rublů.

Zvláštní pozornost bude věnována výběru pracovníků obchodu. A především v oddělení pro přijímání a zpracování těl masa. Zisk prodejního místa přímo závisí na dovednosti a zkušenostech řezníka, který ví, jak dát maso komerční vzhled. Pokud neznáte všechny jemnosti, můžete ztratit z jatečně upravených těl od 10 do 25 kg, to znamená získat zaručenou ztrátu. Řez kus na špatném místě - ukázalo se, že jiný podíl kostí a tuku a prodávat takový "stvoření" bude jen za cenu 2 krát nižší než kupní cena.

Výhodný vepřový řez:

Hledání zkušeného řezníka může trvat měsíce, stejně jako v jiných věcech a hledat prodejce. Proto i před zahájením odbytu je třeba dbát na vytvoření kolektivu pracovníků. Celkový počet zaměstnanců bude 6 zaměstnanců s platebním fondem ve výši 135 tisíc rublů měsíčně.

Jaký je kód OKVED pro řeznictví?

Organizační formou obchodu bude běžné individuální podnikání registrované u místní daňové služby. Kód OKVED pro tuto činnost je následující: 47.22 "Maloobchod s masem a masnými výrobky ve specializovaných prodejnách". Jako daňový systém se plánuje uplatňovat UTII - jediná daň z imputovaných příjmů. Povolení této činnosti nepodléhá.

Jaké dokumenty jsou nutné k otevření a provozu řeznictví

Zkušení podnikatelé jednou doporučí svým začínajícím kolegům, aby řešili problém závazný pro řeznictví, dokumenty a zbavili se nepříjemných rozhovorů se zástupci regulačních orgánů a nutnosti platit pokuty.

Seznam požadovaných dokumentů obsahuje:

 • dokumenty o registraci IP nebo LLC;
 • povolení Rospotrebnadzor a požární kontroly;
 • certifikáty pro prodané výrobky;
 • uzavření veterinárních služeb (potvrzující kvalitu a bezpečnost masa);
 • povolení pro maloobchod;
 • prodejci hygienických knih.

Pokud ve svém obchodě prodáte nejenom maso, ale i polotovary, ujistěte se, že dodavatelé pro ně připravili kvalitní certifikáty. Kromě toho nezapomeňte zdobit roh kupujícího, kde zákazníci obchodu mohou opustit svůj názor na práci prodejny.

Žádné další povolení nebo licence (s výjimkou výše uvedených cenných papírů) pro zákonný prodej masa se nevyžadují.

Marketing a reklama

Soutěž v masovém obchodu našeho města je poměrně silná. Vedle přímých specializovaných prodejen masa (z toho asi 5) se masné výrobky prodávají stále více online obchodů (Magnit, Pyaterochka, Auchan). Proto, aniž by byla provedena kompetentní marketingová politika, bude v tomto případě nesmírně obtížné dosáhnout pozitivních výsledků.

Jelikož hlavními způsoby, jak přilákat zákazníky, lze identifikovat následující:

 1. Jasné reklamní znamení nad vchodem do obchodu
 2. Distribuce letáků na poštovní schránky
 3. Umístění venkovní reklamy
 4. Velké slevy v prvním měsíci obchodu
 5. Pravidelné držení akcií a soutěží

To vše by mělo být podpořeno dobrými sortimenty, kompetentním pokládkou zboží, kontrolou čerstvosti, zdvořilým a sympatickým personálem.

Finanční plán

Podívejme se nyní na výpočet hlavních ukazatelů ekonomické efektivnosti projektu.

Trvalé měsíční výdaje na podnikatelský plán:

 • Pronájem - 39 000 rublů.
 • Mzda + pojistné - 175 000 rublů.
 • Daně (UTII) - 9 000 rublů.
 • Užitkové platby - 15 000 rublů.
 • Náklady na dopravu - 20 000 rub.
 • Reklama - 15 000 rublů.
 • Ostatní výdaje - 10 000 rub.

Celkem - 283 000 rublů.
Struktura fixních nákladů je následující:

Kolik můžete vydělat na prodej produktů z obchodu s masem

Přestupný bod prodeje při obchodní marži ve výši 40% a stálých nákladů na 283 tisíc rublů bude 990,5 tisíc rublů. S příjmy 1188, 6 tisíc rublů. zisk obchodu bude 198, 1 tisíc rublů:

Výpočet hrubého a čistého zisku je uveden v tabulce - prognóza příjmů a výdajů řeznictví:

Podle výpočtů bude čistý zisk v prvním roce prodeje 894 000 rublů. Návrat v prodejně s těmito indikátory přichází po 19 měsících práce.