Prodej zmrzliny na ulici

Prodej zmrzliny na ulici je dobrým nápadem podnikání pro letní sezónu. V horkém počasí si téměř všichni lidé chtějí vychutnat studenou léčbu. Zmrzlina je pro to vhodnější než kdy jindy. V důsledku toho je poptávka po ní vysoká, ale pouze v letní sezóně. Ale za toto období můžete získat dobrý zisk.

Podrobný plán otevření obchodu s zmrzlinou

Definujte rozsah

Pokud podnikatel otevře bod se zmrzlinou, musí rozhodnout o svém typu. Může to být následující:

 • Balené - je již zabaleno v továrně a podnikatel musí pouze nakupovat zboží od dodavatelů a provádět ho. Mezi prodejem tohoto druhu výrobků je spousta konkurence, protože na ulici je mnoho prodejen a téměř každý obchod s potravinami má ledničku se zmrzlinou.
 • Měkká zmrzlina - vyrábí se samostatně podnikatel. V tomto ohledu potřebujete drahé vybavení - mrazák, který bude stát 50 tisíc rublů. (v průměru). Kromě toho majitel bude muset vynaložit peníze na suroviny, s pomocí kterých jsou vyráběny výrobky tohoto druhu.

Podnikatelští podnikatelé kombinují dva typy podnikatelské organizace a současně prodávají dva druhy zmrzliny, čímž zvyšují počet potenciálních zákazníků.

Možnosti prodeje

Chcete-li otevřít bod na ulici, musíte rozhodnout o typu implementace. Existuje několik možností pro organizaci podniku, z nichž každá má své vlastní charakteristiky.

 • Stacionární Prodej se uskutečňuje pod střechou. Zmrzlina je mezitím skladována v chladničce.
 • Dynamicky Zmrzlina se prodává za použití dodávky nebo mobilní krabice.

Nejtěžší věcí je prodávat měkkou zmrzlinu v dodávce. Chcete-li otevřít místo a prodávat zboží, potřebujete nejméně rok, než dokončíte všechny dokumenty.

Prodej zmrzliny na ulici pod deštníkem

Tento způsob prodeje výrobků vyžaduje nejmenší výdaje. Veškeré náklady na nákup chladničky a zboží. Podnikatel může ušetřit i na vybavení a bezplatně ho převzít od dodavatele pro dočasné použití.

Prodej zboží z dodávky

V zahraničí se tato metoda praktikovala po dlouhou dobu. V naší zemi není prodej zmrzliny na kolečkách ještě běžný. Velkým přínosem této metody je mobilita. Podnikatel nebude muset hledat vhodné místo pro prodej zboží, může se pohybovat po městě a zastavit v rušných oblastech, kde je mnoho potenciálních zákazníků.

Kde je nejlepší způsob, jak otevřít bod prodávající zmrzlinu

Nepochybně by se tento typ podnikání měl nacházet pouze v přeplněných místech. Dopravní provoz bude záviset na zisku. Nejvhodnější místa:

 • v parku
 • na pláži
 • centrální ulice
 • dětské hřiště
 • nábřeží
 • zábavní park

Nezapomeňte, že chladnička funguje z elektřiny, takže musí být v blízkosti zdroj energie. Obvykle se podnikatelé obracejí na obchody v okolí kvůli elektřině a platí určitou částku.

Pokud takové obchody nejsou blízko, můžete si koupit skútr. Zvláštní akumulátor, který generuje elektrickou energii pro provoz mrazničky, je připojen k motoru skútru a je napájen napájecím zdrojem.

V noci by měla být lednice chráněna. Proto je možné ho naplnit každý den do gazely a dopravit je do úložiště. Ale bude to hodně. Další možností je diskutovat o okamžiku, kdy je zařízení chráněno majitelem blízkého obchodu.

Jaké vybavení si vybrat?

Chcete-li otevřít bod zmrzliny, musíte si zakoupit následující zařízení:

 • chladnička na kolečkách
 • přepravní vozík pro chladicí jednotku
 • slunečník
 • sedadla
 • pokladna (nepovinné)

Tento seznam by měl být zapsán do plánu, pokud podnikatel bude prodávat zboží z mrazničky.

Někdy dodavatelé poskytují své vlastní chladničky pro dočasné použití. V reakci na to musí obchodníci dodržovat podmínky, například prodávat výrobky pouze od těch dodavatelů, kteří dodávají chladicí zařízení. Tato volba má velké minus - vysoké ceny zboží. Dokonce i velkoobchodní nákupy budou dražší než ostatní dodavatelé, kteří neposkytují úložná zařízení. V důsledku toho se výrazně sníží zisk podnikatele.

Proto je lepší koupit použitou ledničku. Ve stejnou dobu budou náklady na organizaci podniku nižší. Při nákupu byste měli věnovat pozornost úrovni spotřeby elektrické energie. Je lepší vybrat si lari s kategorií A, jelikož spotřebují méně než 2 kW za den.

V každém případě je zapotřebí vozík na přepravu mrazničky, protože by se kola na chladničce neměly používat každý den.

Pokud podnikatel plánuje vyrábět a prodávat měkkou zmrzlinu, bude potřebovat:

 • mrazničky
 • lžíce
 • suroviny pro výrobu
 • rukavice
 • rohy nebo šálky
 • pokladna (nepovinné)

Organizovat tento druh podnikání bude vyžadovat dodatečné náklady, protože mrazničky, zařízení pro výrobu měkké zmrzliny, stojí od 50 tisíc rublů.

Nákup surovin

Chcete-li produkt prodat, musíte ho zakoupit u dodavatele. Pro uzavření smlouvy o dodávkách jsou nezbytné dokumenty:

 • Jmenování generálního ředitele
 • certifikát (kopie) při registraci IP
 • daňové registrační číslo
 • smlouva o pronájmu (na vyžádání)

Zboží je doručeno nejpozději tři dny (pracovní) po provedení a podpisu smlouvy.

Technologie výroby měkké zmrzliny

Podnikání na zmrzlinu může přinést impozantní příjem, zejména pokud ji prodáváte v měkké formě (měkká zmrzlina), je vyrobena z vlastního zařízení (mrazáku).

 • Příprava surovin Nejprve vyberte základ. Protože jde o suchou směs. Existuje mnoho chutí tohoto základu. Chcete-li splnit přání zákazníků, je lepší mít nejméně 15 odrůd, které se liší chutí a barvou. Také u hotových zmrzlin bude vyžadována kapacita krmení. Nejčastěji se jedná o rohy z plátků, šálků. A samozřejmě musíte připravit zařízení (lžíci).
 • Proces výroby zmrzliny Směs se mísí s kapalinou (vodou nebo mlékem) a umístí se do mrazničky. Dále prochází zpracováním v zařízení a prochází malou dírou ve formě hotového výrobku.

Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání?

Otevření závodu vyžaduje určité licence a povolení. Aby podnik fungoval legálně, musíte postupovat podle těchto kroků:

 1. Zaregistrujte podnik jako samostatný podnik.
 2. Získejte od SES povolení k provádění činností, pokud se podnikatel zabývá výrobou a prodejem měkké zmrzliny. Při prodeji předem zabaleného zboží se povolení nevyžaduje.
 3. Získejte certifikát pro zařízení a měkkou zmrzlinu.
 4. Diskutujte o umístění místa se zástupci zónového oddělení, abyste mohli produkt legálně prodávat na určitém místě. V případě, že jsou výrobky prodávány z dodávky, není toto povolení nutné.
 5. Vydávat lékařskou knihu (pro ty, kteří prodávají zboží).
 6. Navštivte Rospotrebnadzor a dohodněte se na obchodu.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Chcete-li začít podnikat prodávat zmrzlinu s mrazákem, budete potřebovat počáteční kapitál nejméně 50 000 rublů. Zvažme podrobněji hlavní náklady.

Účel:

 • Registrace podnikání, registrace certifikátů a získání licence - 7 000
 • Získání vybavení (použitých) - 30 000
 • Nákup produktů (zkušební šarže) - 13 000

Samozřejmě, že částka se může lišit v závislosti na městě, ve kterém je bod otevřen, na stavu zařízení a na podmínkách dodavatelů.

Důsledkem budou měsíční výdaje.

Jmenování:

 • Mzdy (2 zaměstnanci) - 30 000
 • Elektřina - 5000
 • Nákup produktů - 60 000
 • Daně - 17 000

Při výrobě měkké zmrzliny se náklady výrazně zvýší. Jeden mrazák stojí nejméně 50 tisíc rublů.

Kolik můžete vydělat za prodej zmrzliny

Pokud je ulice horká, můžete z mrazícího hrudníku prodat nejméně 200 balení zmrzliny. Jedna jednotka zboží je u dodavatele asi 10 rublů. Podnikatel ji může prodávat za 30 rublů. Tak, podnik může přinést asi 6 tisíc rublů. denně. Za měsíc se ukáže zhruba 180 tisíc rublů. Čistý zisk - 68 tisíc rublů. V důsledku toho mohou být všechny počáteční náklady splaceny během jednoho měsíce.

S mobilním bodem se věci liší. Počáteční náklady budou vyšší. Proto je tato metoda vybírána méně často.

Prodej zmrzliny je ziskovým obchodem, navzdory vysoké konkurenci. Každé léto existuje velká poptávka po zmrzlině, od zákazníků není v zimě žádná hibernace. Pokud chcete, abyste v létě neměli odpočinek, ale vydělat peníze, pak je to pro vás skvělé podnikání.

Které OKVED pro obchod s prodejem zmrzliny na ulici

Po posledních změnách v celo-ruském klasifikátoru aktivit se prodej zmrzliny na ulici dostal do kategorie s OKVED 47.11.

Jaký daňový systém si vyberete

Podle právních předpisů Ruské federace musí podnikatelský subjekt do 3 dnů od registrace napsat a předložit Spolkové daňové službě žádost o výběr daňového režimu. Pokud tak neučiníte, budete muset platit daně obecně. Zkušení podnikatelé doporučují pro firmu prodávat zmrzlinu na ulici volit USN. Předložený daňový režim nemá závažný negativní dopad na finanční pozici firmy a umožňuje vám platit daně, pokud jste pozastavili činnosti, což je velmi důležité pro sezónní podnikání.

Potřebuji povolení

Chcete-li prodávat zmrzlinu na ulici, musíte získat povolení od společnosti Rospotrebnadzor a místní správy k umístění předmětů obchodu. Pro organizátora podniku nejsou požadovány žádné další licence.

Obchodování s prodejem zmrzliny na ulici

Otázka doslovného investování peněz za účelem vynásobení je pro mnohé prioritou. V létě je jedním z nejvýnosnějších typů podnikatelské činnosti prodej ledové smetany na ulici. Sladký dezert v ohni a teple je velkým požadavkem, proto podnikání pro realizaci oblíbených lahůdek nebude nerentabilní. Ale jak je realizovat v praxi?

OPF (organizační a právní forma)

V počáteční fázi je nutné předat státní registraci jako individuální podnikatel. Do daňového úřadu (v místě bydliště) je poskytnut určitý soubor dokumentů:

 • cestovní pas;
 • INN;
 • použití zavedeného formuláře (P21001);
 • potvrzení o zaplacení státní daně.

Můžete se zaregistrovat elektronickou cestou (prostřednictvím internetu) kontaktováním MFC.

Důležité! Budoucí obchodník předem určuje daňový systém a po obdržení oficiálních dokumentů (nejpozději do 1 měsíce) předává informace FSS a FIU (s výhradou náboru zaměstnanců). Podnikatel by měl mít také informace o podnikatelské činnosti ve službě státních statistik a Rospotrebnadzor.

Pronájem území

Po obdržení certifikátu o registraci je rozumné najít místo k obchodu. Obecní úřad samostatně určuje seznam míst pro umístění mobilních míst pro prodej potravin. Úředníci před přípravou sezóny organizují aukce (informace o jejich chování jsou zveřejňovány v médiích, na administračním internetovém portálu). Orgány vyvíjejí podmínky nabídky, stanovují minimální náklady zařízení a potenciální velikost peněžního intervalu, což může zvýšit cenu obchodní platformy. Často se aukce konají v elektronickém formátu, což zahrnuje získání speciálního digitálního podpisu (vydávaného ve specializovaných akreditovaných organizacích).

Chcete-li se účastnit obchodování, musí mít obchodník určitou částku finančního majetku (počáteční hodnota smlouvy podle statistik činí 15 000 rublů). K získání práva soutěžit v aukci s jinými podnikateli je nutné předložit balíček dokumentů certifikačnímu centru, který zahrnuje:

Šance na výhru závisí na několika faktorech: výši osobního vkladu, velikosti původní hodnoty objektu, počtu účastníků a tak dále. S významným počtem konkurentů a malým finančním potenciálem nemá smysl počítat s nákupem výhodné obchodní platformy s dobrým provozem. Pokud byla aukce úspěšná, můžete podepsat nájemní smlouvu s obecním úřadem.

Dokumentace povolení

Před zahájením podnikatelské činnosti má obchodník k dispozici následující dokumenty:

 • osvědčení o zápisu do statusu IP;
 • INN;
 • pronájem obchodního prostoru;
 • hygienická kniha (provedená prodávajícím);
 • certifikáty shody pro výrobky.

Volitelným problémem je pečetě. Zákon dovoluje podnikateli bez něj, ale je třeba vzít v úvahu skutečnost, že někteří prodejci zmrzliny jsou připraveni pracovat s podnikateli, kteří mají výše uvedený atribut.

Způsoby obchodu

V předstihu byste měli rozhodnout o možnosti provedení sladkého dezertu. Existuje několik. Každá ze způsobů má své výhody a nevýhody.

Stacionární obchod

Předpokládá, že zmrzlina na prodej se prodává z chladicí komory, která je pokryta vrchlíkem (velký deštník). Taková obchodní možnost je považována za rozpočtovou, protože náklady jsou omezeny na investice do kvalitních zařízení a výrobků. Kromě toho si můžete koupit mrazák pro vlastní výrobu zmrzliny a technické zařízení pro testování své hmotnosti. Aby bylo možné maximalizovat marži z podnikatelské činnosti, je důležité, aby se nezměnilo volba místa k obchodování. Ten musí splňovat kritérium vysoké schopnosti v běhu. Poté, co jste zkoumali konjunkturu poptávky, můžete v průběhu času rozšířit sortiment zboží přidáním nealkoholických nápojů nebo cukrovinek.

Stan na zmrzlinu na ulici

Dynamické obchodování

Zajišťuje, že se obchod uskutečňuje z vybaveného vozu, který se pravidelně pohybuje z místa na místo při hledání lepší poptávky. Mobilita vozidla je významnou výhodou výše uvedeného způsobu podnikání. Chcete-li přilákat zákazníky, můžete barevně navrhnout van, který příjemně překvapí svůj design a obyvatele spaní, návštěvníky parků a návštěvníky města.

Po 1-2 měsících to bude možné prodávat zmrzlinu prodává hmotnosti na harmonogramu: populace začne zvykat na to, že vozidlo je dodáván s jemností na konkrétní hodinu na konkrétní ulici, takže zákazník základna je tvořena dostatečně rychle. Ale tato možnost podnikání bude vyžadovat další investice: nákup (pronájem) van, náklady na jeho registraci, výdaje na pohonné hmoty a mazadla.

Chcete-li přilákat více zákazníků, dodržujte následující doporučení:

 • ukázat zdvořilost a vstřícnost těm, kteří chtějí koupit zmrzlinu;
 • obchodovat pouze s přírodními a čerstvými produkty;
 • zná celý sortiment nabízených lahůdek a pravidelně ho rozšiřuje.

Servírování zákazníků byste si měli pamatovat na pravidlo: "Kupující je vždy v pořádku!"

Důležité! SES (Sanitární-epidemiologické Service) bude kontrolovat dodržování pravidel obchodu Ulice: drobné porušení právního rámce, který upravuje rozsah plnění potravin, s sebou nese uložení sankcí, zatímco ignoruje předpisy kontrolní orgány mohou pozastavit činnost nebo zavřít.

Prodej zmrzliny na ulici

Vlastnosti dodávky zboží

V 80% případů dávají producenti oblíbených lahůdků podnikateli, který prodává zmrzlinu na kolečkách, určité preference za předpokladu, že souhlasí s prodejem zboží určité značky. Podnikatel obdrží zejména právo bezplatně používat mrazák, který musí po skončení sezóny vrátit.

V jiných podmínkách by obchodník měl nezávisle sledovat arzenál nabídek od dodavatelů, aby izoloval nejvíce "ziskové" pro sebe a nakupoval výrobky za nižší cenu.

Důležité! Doporučuje se pracovat s velkými výrobci s rozsáhlými zkušenostmi (poskytují kompletní balíček dokumentů pro výrobky, včetně dopravy a podpory).

Dodržování zdravotních standardů

Při obchodování s zmrzlinou na ulici je důležité dodržovat pravidla SanPiNa, který:

 • zakázat realizaci léčení, které bylo několikrát zmrazeno a rozmrazeno;
 • zakázat obchodování s roztavenou zmrzlinou;
 • zakázat skladování plombir společně s jinými potravinovými výrobky v jedné mrazáku;
 • Teplota vzduchu v bednách a komorách by neměla být nižší než -12 stupňů Celsia.

Všechny produkty musí mít dokumenty, které potvrzují jeho bezpečnost (certifikáty shody). Při přepravě zboží je vyžadován hygienický pas.

Zařízení

Klasická varianta obchodu (při dalším prodeji zboží) předpokládá minimální náklady na zařízení. Získání ledničky, mrazničky a pomocných atributů (lžíce, vafle poháry, vodních nádrží, pro pracovníka rukavice) v počáteční fázi bude stačit krok. Pokud se po nějaké době obchodník se rozhodne vyzkoušet svou ruku při výrobě cukrovinek, bude se muset vysázet pokladny, váhy, mrazák, suchých směsí.

Stánek s lednicí

Přibližný položka podnikatelského plánu / výnosů a nákladů

Pořádáte obchod s prodejem zmrzliny, měli byste podrobně vypočítat potenciální náklady. Patří sem:

 1. Nákup zboží.
  V závislosti na značce zmrzliny se výše investice bude pohybovat od 15 000 do 35 000 rublů.
 2. Pronájem / nákup chladicího zařízení.
  Mrazničky a ledničky mohou být převzaty pro dočasné použití ve výši 10 000 - 15 000 rublů za sezónu. Nákup zařízení bude stát 50 000 rublů. Budete také potřebovat deštník (5 000 rublů) a židli pro prodejce (2 000 rublů).
 3. Reklama (na pořadí reklamního stojanu bude muset zaplatit 5 000 rublů za instalaci banneru - od 8 000 do 10 000 rublů).
 4. Elektřina (po dobu 30 dní, 1 lednička absorbuje elektřinu ve výši 2 500 až 3 000 rublů).
 5. Plat zaměstnancem (prodávající bude stát 15 000 - 20 000 rublů měsíčně).

S ohledem na zajištění má smysl najmout dva pracovníky v případě, že se někdo nemocí nebo má dovolenou. V předstihu je třeba definovat variantu platby: plat nebo procento z prodeje.

Výdaje se zvýší, pokud chce obchodník otevřít mobilní stanoviště (prodej z dodávkové dodávky).

Velikost marže určuje stupeň ziskovosti obchodní platformy a sortimentu produktů.

Co nejvíce značek a kategorií zmrzliny v rozmanitém cenovém segmentu by mělo být přítomno v mrazáku. Značný objem by měl být pečetí, které bylo po celou dobu vysoké poptávky. Určitý podíl by měl patřit mezi oblíbené eskimy a šerbety v plastových kelímcích. Nezapomeňte na exotické druhy lahůdek: s kousky ananasu, kiwi, manga a ovocných plniva.

Průměrná úroveň příjmu z jedné jednotky zboží se pohybuje od 30 do 40%. Pokud prodáváte denně 400 až 500 kusů zmrzliny, pak zisk za měsíc může dosáhnout 150 000 rublů. S odečtením nákladů na elektřinu, platy zaměstnanců a nákup zboží podnikatel obdrží "dividendy" ve výši 80 000 až 100 000 rublů. Pro letní období můžete počítat s částkou 300 000 rublů.

Maximální zisk lze získat z prodeje zmrzliny vlastní produkce. Jeden mobilní bod může obohatit podnikatele o 70 000 až 100 000 rublů měsíčně. Po otevření ve městě 4-5 mobilních stanů bude obchodník obdržet příjem 400 000 až 500 000 rublů.

Důležité je, takže místo obchodu mělo výhodnou polohu: v blízkosti byly místa odpočinku (náměstí, parky), přístupové cesty, obchody, zábavní komplexy.

Závěr

Podnikání prodeje zmrzliny na ulici slibuje nadějné vyhlídky, ačkoli v počáteční fázi neposkytuje vážné finanční investice. S příslušnou organizací podniku získáte značnou míru. Je však třeba si uvědomit, že realizace zmrzliny na kolečkách je výnosná pouze v letních měsících: na podzim, v zimě a na jaře nebude poptávka po pochoutkách vysoká. Před nástupem na cestu podnikání je nutné vypočítat potenciální rizika a vypracovat podrobný podnikatelský plán, ve kterém budou zaznamenány všechny položky výnosů a výdajů.

Jak začít podnikat prodávat zmrzlinu na ulici?

Podnikatelé raději realizují své podnikatelské nápady v létě. Mezi různými možnostmi výdělku je prodej zmrzliny na ulici. Navzdory sezónnosti podniku je v letním období skutečně možné dosáhnout dobrého zisku.

Stojí za to podrobněji se seznámit s aspekty realizace chutného a milovaného produktu. Tento nápad je pozitivní pro masy, protože nejen děti milují zmrzlinu, ale i dospělé.

Nuance podnikání, jeho výhody a nevýhody

Prodáváte studené lahůdky dvěma způsoby:

 • Tradiční cesta je prodávat zmrzlinu na ulici, kde je zboží uloženo v přenosném mrazáku a pod velkým slunečním deštníkem.
 • Dynamický metoda zajišťuje projížďku kolem města, který se zastaví v přeplněných místech a prodává všem návštěvníkům různé zmrzliny.

Než se rozhodnete pro výběr, měli byste zvážit všechny výhody a nevýhody první nebo druhé metody. Pojďme jednodušším způsobem a zvážíme všechny jemnosti obchodu v lahůdku pod deštníkem.

Tento druh činnosti je klasický a méně nákladný ve srovnání s ostatními, má výhody, mezi které stojí za zmínku:

 • popularita produktu;
 • úspora reklamy;
 • jednoduchost organizačních momentů;
 • rychlé navrácení počátečních nákladů.

Ve všech obchodech existují nejen výhody, ale i nevýhody. Ty zahrnují: výběr místa, vysokou konkurenci a sezónnost. Ačkoli konkurence může být považována za podnět, což pomáhá rozvíjet se v tomto směru.

Prodáváte zmrzlinu podle hmotnosti nebo balení, a pokud kombinujete obě možnosti, zisk se několikrát zvýší.

Další informace o této aktivitě naleznete v následujícím videu:

Požadované dokumenty a povolení

Obchod s potravinami není možný bez souhlasu příslušných služeb a zpracování různých dokumentů. Vzhledem k tomu, že obchod nezahrnuje velkoobchodní prodej velkým společnostem, můžete se zaregistrovat jako individuální podnikatel (PI).

Při sestavování dokumentů je třeba zvolit jedinou daň z imputovaných příjmů. Vykazování lze provádět e-mailem, za tuto čtvrtletí je nutné zaslat vyplněný formulář daňovému dohledu a zaplatit poplatky fondu. Naučte se, abyste tuto práci vykonali sami, abyste nezaplatili účetnímu za služby.

Je snazší prodávat zmrzlinu v balíčku, ale je také oblíbená jako cukrárna. V tomto případě nemůžete udělat bez:

 • osvědčení o zboží;
 • zdravotní knihu prodávajícího;
 • dodržování všech požadavků týkajících se obchodování na ulici.

Vhodné umístění

Správné umístění zásuvky odráží úspěch firmy. Neexistují žádná omezení, můžete dát takový mini-stánek kdekoli, hlavním je, že to není v rozporu s motoristy a jinými podnikateli. Neztrácejte, pokud umístíte stánku v blízkosti velkého nákupního nebo zábavního centra, městských parků, veřejné dopravy nebo na pláži.

Mnoho času strávíte na přepravě mrazáku po skončení práce prodejce. Bylo by racionálnější vyjednávat s majitelem místnosti v blízkosti ukládání fotoaparátu, deštníku a židle. Takže můžete ušetřit čas, který je věnován každodenní přepravě a instalaci potřebného inventáře.

Za zmínku stojí kupující, pokud změníte místo. Popularita sociálních sítí přinese lidem informace a neztratí zákazníky.

Potřebné vybavení

Povinný inventář pro tuto firmu zahrnuje:

 • mraznička pro skladování zmrzliny;
 • vozík;
 • velký deštník;
 • skládací židle;
 • ubrousky;
 • malé lžíce pro zákazníky;
 • rukavice pro prodejce.

Prodej měkkých výrobků zahrnuje přítomnost: kovové lžíce, nádoby na vodu a závaží.

Můžete získat podporu dodavatelů, kteří laskavě poskytnou své vybavení. Je pravda, že pouze jejich výrobky budou muset obchodovat, a tato podmínka je spokojena ne všichni podnikatelé. Často tížto dodavatelé zvyšují ceny zmrzliny bez konzultace s podnikateli. Můžete ušetřit na zařízení, pokud najdete použité, ale v dobrém stavu.

Hledání dodavatele a tvorba sortimentu

Hledání dodavatelů je jednoduché. Můžete požádat prodejce jakéhokoli obchodu o dodavatelích, kteří jim přinesou zmrzlinu. Zeptejte se telefonních zástupců a zřizujte obchodní vztahy s nimi. Povinné uzavření s dodavateli smlouvy, které stanoví podmínky pro obě strany. Dodavatelé budou vyžadovat dokumenty potvrzující vaši firmu a registraci u daňové služby.

Pro úspěch podniku musí být sortiment rozmanitý. Poskytněte kupujícím možnost volby a od nich se nebude uvolňovat. O 10-15 typů zmrzliny uspokojí potřeby gurmánů. Nejen klasické chutě, ale i exotické jsou vítány. Má smysl přemýšlet o obalových výrobcích, protože mnoho z nich ignoruje kelímky, preferují malé kbelíky, plastové nádoby a tak dále.

Variant práce na franchise

Spolupráce na franchisu je výnosný podnik s minimálními investicemi. Například, Gelateria PLOMBIR poskytuje podporu a pomoc po celou dobu spolupráce. Dodávky jsou zřízeny ve všech městech CIS, což svědčí o kvalitě a spolehlivosti předaných výrobků. Partneři jsou vybaveni zbožím za nízké velkoobchodní ceny.

Organizace podnikání v rámci této franšízy poskytuje následující položky:

 • absence licenčních poplatků a nízká paušální částka;
 • Kvalifikovaní franšízové ​​vám pomohou orientovat se a činit správné rozhodnutí;
 • velké množství prodejen;
 • upravený plán dodávky výroby;
 • V případě neziskových bodů se peníze vrátí.

Spolupráce s jedním nebo jinou společností, je rozdělen do několika etap: první registrovaný IP, po kterých je smlouva uzavřena na dobu povolení, diskutovány organizační záležitosti mezi představiteli.

Výše investice závisí na odbytu: levnější bude stát pouliční pult, budete muset zaplatit asi 175 tisíc rublů + paušální příspěvek asi 136 tisíc. Místo v nákupním centru stojí 900 tisíc rublů za poplatek. Investice se splácejí za několik měsíců, protože balení je od 500 do 1000%.

S výrobky Baskin Robbins mnohé jsou známé, takže spolupráce s tímto franchisorem bude skvělou volbou. V průběhu práce představitelé společnosti podporují a snižují možná rizika na minimum. I přes popularitu této značky, ne každý nováček bude moci tuto franšízu zakoupit. Omezený rozpočet nemusí umožňovat spolupráci s takovou oblíbenou značkou.

Make 33 tučňáků na trhu více než 10 let. Partnerství se společností zajišťuje:

 • malé investice;
 • absence rizika;
 • pokročilá značka;
 • vynikající kvalita a pestrý sortiment;
 • konzultace ve všech fázích práce;
 • pravidelné dodávky zboží a dodávek;
 • školení zaměstnanců.

Požadovaný personál

Každý prodejce, který se zabývá potravinami, musí podstoupit pravidelnou lékařskou prohlídku. Pro prodejce zmrzliny neexistují žádné zvláštní požadavky, proto jsou často studenti zaměstnáni pro práci, která hledá práci na částečný úvazek na léto.

Několik dní stačí, aby člověk plně pochopil specifika takové práce. Musíme pracovat bez volných dnů, takže je smysluplné najmout dva prodejce na práci na směny. Zajímavé je, že nejziskovější den je neděle.

Problémy s hledáním personálu by neměly nastat, nezaměstnanost dělá svou práci, mnozí hledají práci nebo práci na částečný úvazek. Od profesionality prodejce závisí hodně, musí být přátelský, zdvořilý a trpělivý.

Náklady a odhadované zisky

Kompetentní přístup k podnikání přispívá k rychlé návratnosti. V několika měsících se skutečně dostanete na nulu, poté podnikatel začne sklízet plody své práce. Vyhlídka rychlých a skutečných příjmů přitahuje stále více a více podnikatelů.

Takže přibližné náklady na zahájení podnikání:

 • Pronájem 3 metrech čtverečních (například v obchodním centru) za měsíc je od 5000 rublů.
 • Nákup mrazničky bude stát 20 000-25 000 rublů, aby bylo možné ušetřit koupit kameru z druhé ruky.
 • Náklady na váhy jsou od 6 tisíc rublů.
 • Chladnička bude stát 15 000 až 30 000 rublů.
 • Pokladna - 6 tisíc rublů.
 • Dodatečné náklady - 3-5 tisíc rublů.

Okraj pro zboží v 50-100% je normální, v některých případech dosahuje 200%. Pro sezónu opravdu vydělat 200-400 tisíc rublů.

Jak uspořádat obchod na zmrzlinu na ulici

Pokud je léto ve dvoře, obchodování s zmrzlinou na ulici je jedním z nejvýnosnějších podniků. Lidé s potěšením získávají chladnou sladkost, která umožňuje zbavit se tepla. Ve výklenku existuje vysoká konkurence, ale díky správné organizaci vytváření podnikání vám umožňuje získat vysoký zisk. Pro sezónu můžete získat až 1 000 000 rublů.

Dokumentace

Jaké dokumenty jsou potřebné k obchodu s zmrzlinou na ulici? Chcete-li začít podnikat, podnikatel se bude muset zaregistrovat jako IP a vybrat si UTII. V tomto případě je nutné, abyste účetní údaje zaslali každý měsíc vyplněný formulář daňovému úřadu a vytvořili příspěvky do zvláštních fondů.

Pokud chce podnikatel uspořádat prodej zmrzliny v továrním obalu a prodávat zboží z chladírenského skladu, nebude potřebovat povolení od SES. Chcete-li začít podnikat, musíte získat povolení od okresních úřadů. Administrativa má seznam sezónních obchodních objektů. Kromě toho budete potřebovat lékařskou knihu pro prodejce.

Pokud se podnikatel zabývá samostatnou výrobou zmrzliny, pak bez povolení SES nebude možné zahájit činnost. Budete potřebovat:

 • certifikát pro měkkou zmrzlinu;
 • osvědčení o vybavení;
 • doklady potvrzující shodu tohoto bodu s požadavky obchodování na ulici.

Papír je také potřebný pro organizaci dodávek. Po uzavření smlouvy budou muset dodavatelé poskytnout následující dokumentaci:

 • doklady potvrzující přijetí osoby za funkci ředitele;
 • osvědčení o zápisu do daňové kontroly;
 • fotokopie osvědčení o registraci.

Pořádání obchodů s prodejem zmrzliny na ulici, vedené recenzemi zkušených podnikatelů, pomohou vyhnout se mnoha chybám.

Prostory k pronájmu

Výhodou pouličního obchodování s zmrzlinami na jiných typech prodeje je, že podnikatel nepotřebuje vynakládat navíc peníze na pronájem místnosti.

K umístění obchodního místa podnikatel stačí k získání povolení od správy vypořádání, v němž hodlá podnikat. Ano, a prostor, který je v zásuvce se zmrzlinou, není tak velký. Někdy je menší než 3 m.

Umístění prodejen na ulici dává ještě jednu výhodu - pokud se člověk v horkém počasí jen zřídka pokusí jít do obchodu, který se nachází v místnosti, a pak prochází bodem se zmrzlinou a nealkoholickými nápoji, je nepravděpodobné, že zůstane lhostejný.

Místo:

Místo pro prodej zmrzliny by mělo být vybaveno na veřejném místě s velkým množstvím dopravy. Doporučujeme umístit zásobník do rekreační oblasti nebo do zábavy. K tomuto bodu by měly existovat dobré pěší a automobilové přístupové cesty. Není to špatné, pokud poblíž najdete lavičky nebo parky.

Je třeba předem uvažovat o způsobech připojení k elektrickému systému a zachování hrudníku v noci, protože právě zavíral na hrad - to není nejbezpečnější volba. Někteří podnikatelé souhlasí s majiteli blízkých obchodů a kiosků a nechávají s nimi zařízení.

Přemýšlejte o tom, jak otevřít místo pro prodej zmrzliny na ulici, musíte vědět předem, že existují dvě hlavní oblasti pro prodej zboží pod širým nebem:

 • stacionární obchod - prodej je z chladničky umístěné pod velkým deštníkem;
 • dynamický obchod - Prodej je vyroben ze speciálně vybavené dodávky, která se pohybuje po městě a hledá zákazníky.

Každá z těchto metod má výhody a nevýhody. Chcete-li uspořádat stacionární prodej, budete muset investovat minimálně. Podnikatel potřebuje pouze koupit ledničku. Nákup použitého zařízení sníží náklady na minimum. Se zmrzlinou můžete také prodávat chladící nápoje. Podnikatelský plán pro prodej zmrzliny na ulici zjednoduší organizaci vašeho podnikání.

Při výběru dynamického prodeje podnikatel poskytne místo mobility. Vana pomůže vyhledávat klienty ve všech oblastech města.

Časem můžete začít cestovat podle plánu. Populace se rychle zvykne na skutečnost, že v určitém okamžiku se na určitém místě objeví místo prodeje zmrzliny, a pak bude příjmy podnikatele několikrát vyšší než na stacionárním místě.

Nevýhodou této metody je, že vlastník firmy bude muset nejprve zakoupit drahé vybavení pro prodej zmrzliny na ulici. SES bude věnovat zvýšenou pozornost druhu podnikání. Nejmenší porušení pravidel prodeje a skladování může vést k pokutám a dokonce k uzavření tohoto bodu.

Zařízení

Podnikatel, který otevírá firmu prodávající výrobu zmrzliny, bude potřebovat pouze ledničku. Pokud se podnikatel podílí na nezávislé výrobě, bude muset koupit speciální zařízení pro prodej ulice zmrzliny:

 • rukavice pro zaměstnance;
 • lžíce;
 • nádrže na vodu;
 • pokladna;
 • váhy;
 • mrazničky.

Napájení chladicích jednotek generuje baterii připojenou k motoru vozidla.

Sortiment

Zmrzlina je rozdělena na dva druhy: zabalené a měkké. Realizace různých typů produktů má klady i zápory. Pokud se podnikatel rozhodne prodávat zmrzlinu v balíčku, musí najít spolehlivého dodavatele a získat certifikát pro prodej produktů.

Velkou nevýhodou je silná konkurence, protože prakticky v každém obchodě jsou stánky s podobnými výrobky.

Pokud se podnikatel rozhodl vystupovat mezi konkurenty, měl by věnovat pozornost své vlastní výrobě zmrzliny. Budete muset koupit mrazák a speciální suroviny. K organizaci výroby je nutná suchá směs. Jsou smíchány s vodou a mlékem a naloženy do mrazničky pro výrobu zmrzliny. Směsi se dodávají v různých barvách a příchutích.

Budete také muset koupit oplatky (kupují se zvlášť), brýle různých tvarů a velikostí a zmrzlinové lžičky. Body, kde si můžete koupit měkkou zmrzlinu, ne moc, takže konkurence bude několikrát méně.

Reklama

Chcete-li se dozvědět co nejvíce lidí o zásuvce, můžete inzerovat v místních novinách a instalovat bannery. Pokud se jedná o mobilní prodejní místo zmrzliny, pak by měla být doprava sama natřena šťavnatými barvami a nalepena samolepkami. Bude pěkné instalovat tématickou postavu na střeše.

Náklady a návratnost investic

Chcete-li organizovat pouliční obchod v továrně vyráběných zmrzlinách, bude podnikatel potřebovat v průměru 80 tisíc rublů:

 • nákup zboží - 20 tisíc rublů / měsíc;
 • nákup vybavení - 50 tisíc rublů;
 • pronájem pozemku pro obchod - 10 tisíc rublů / měsíc;

Chcete-li rozkvět podnikání, musíte si najmout prodávajícího. Mzda zaměstnance bude buď předem dohodnutá mzda nebo určité procento nákladů na prodané výrobky. Výdaje se zvýší, pokud se podnikatel rozhodne uspořádat mobilní místo pro prodej zmrzliny. Chcete-li koupit další vybavení, podnikatel bude muset strávit asi 30-70 tisíc rublů.

Největší zisk pochází z podnikání při výrobě vlastní zmrzliny. Jedenkg směsi, jehož cena je 400 rublů, se vyrábí 50 kuliček o hmotnosti 100 gramů. V dnech nejteplejšího počasí, kdy den prodat až 300 porcí, může profit z 1 balíčku směsi dosáhnout 2 000 rublů. Z jednoho mobilního bodu bude zisk za měsíc asi 40 tisíc rublů. Pokud podnikatel má několik míst, kde se prodává zmrzlina, může jeho zisk dosáhnout 1 milion rublů. pro jednu sezónu.

Závěr

Uliční obchodování s zmrzlinami je ziskové podnikání, které nevyžaduje velké počáteční hotovostní investice. Pokud je podnikatel schopen organizovat činnost správně, bude moci získat vysoký měsíční zisk. Nezapomeňte však na sezónnost podnikání. V zimě, na podzim a na jaře nebudete mít vysoký výnos.

Vlastní podnikání: prodej zmrzliny na ulici. Jak uspořádat "zmrzlinu na kolečkách": nezbytné vybavení a požadavky SES

Léto! Kolik v tomto slovech pozitivní a slunce! Tři horké měsíce - oblíbená doba mnoha obyvatel naší ne nejteplejší země.

Ale začíná v červnu a ona je ohřátá, raduje se s teplem a sluncem každého. Pro někoho léto je dlouho očekávaná dovolená s výlety do moře a do země, dovolené a procházky s přáteli od úsvitu do soumraku.

A ti, kteří jsou v tomto úžasném období zbaveni odpočinku, si nenechte ujít příležitost užít si radost z horkých a slunečných pórů. Ale to není všechno, co mohou přinést teplé měsíce. Někteří podnikaví podnikatelé začínají svou aktivní práci v této sezóně. Nápady ziskové letní třídy jsou mnohé. Nejpozoruhodnějším a zároveň nejpozitívnějším obchodem je prodej zmrzliny na ulici.

Z části takového chladivého pochoutku nebude ani odmítnout ani ten nejzávažnější dospělý, zvláště pokud ve dvoře je teplo a slunce. Podnikatel takové počasí jen po ruce. Není to tak těžké vybudovat efektivní obchod s zmrzlinami, ale stojí za to se starat o organizaci obchodu v předstihu. Podívejme se, jaké problémy je třeba vyřešit, abychom zahájili úspěšný projekt s počátkem léta.

Možnosti uspořádání "zmrzliny"

Okamžitě stojí za to zvážit alespoň dvě možnosti, jak vytvořit tuto firmu. Prodej zmrzliny lze provést:

 • stacionární - z chladicí komory, skrytý pod širokým překrytým deštníkem;
 • „Dynamicky“ - z auta, jezdí po celém městě najít chtějí ochutnat pochoutky z ledu.

Kromě skutečného způsobu obchodování existují různé možnosti samotného návrhu. Jaký druh zmrzliny prodávat - zabalený nebo měkký. Někteří však nechtějí, aby si zvolili a kombinovali obě možnosti, což je zcela opodstatněné - širší nabídka, více kupujících. V každém z nich existují nuance. Dejte klady a zápory pro všechny možnosti v pořádku. Začněme s klasikou.

Stacionární bod pod deštníkem

Co přitahuje tento druh podnikání? Prodej zmrzliny na ulici od chladničky je nejlevnější možností ze všech výše uvedených nápadů. Hlavní náklady se snižují na nákup chladničky a zboží. Současně se mnoho podnikatelů podaří ušetřit i tady, nekupovat vybavení, ale užívat je zdarma od výrobce. Ale!

Za prvé, v tomto případě bude nutné obchodovat pouze s produkty tohoto konkrétního dodavatele. Zadruhé, mnoho z nich nechybí příležitost zvýšit ceny sortimentu o 10-15% (několikrát za sezónu). Na druhou stranu, nákup zbrusu nové chladničky bude stát 450-500 dolarů. A pokud se zastavíte u použitého modelu, cena se sníží o polovinu.

Ale bude to tam, kde "roam", dává svým zákazníkům zmrzlinu od různých výrobců a případně i nealkoholických nápojů (což pozitivně ovlivní poptávku a zisky). "Nebezpečí" této metody spočívá na neúspěšném místě, které může přímo ovlivnit tržby a příjmy.

Zmrzlina z dodávky

Země západní Evropy a Ameriky se již dlouho objevovaly na kolečkách tzv. Zmrzliny. Malý světlý vůz jezdí po celém městě a nabízí kolemjdoucím, aby ochutnali studené pochoutky. Výhodou této metody je mobilita. Nesnažte se vybírat správné místo, které bude úspěšné z hlediska poptávky. Můžete stát "tady", pak jít "tam", a pak - někde jinde.

No, kteří chtějí v rezidenční čtvrti, bude zábavní park nebo v blízkosti velkého nákupního centra, zastávka nebo stanice metra. Po několika dnech cesty, můžete se pokusit vytvořit svůj vlastní plán s harmonogramem návštěv, pak lidé zvyknout na určitou dobu, po kterou bude v určitém místě a sami „dohnat“, aby čekal dodávku se zmrzlinou.

Samozřejmě, tato možnost je dražší podnikání, protože musíte zakoupit dopravu a převést ji na stánku. Může však přinést mnohem větší zisk, přilákat více kupujících, a to nejen kvůli neustálé změně místa, ale také kvůli "exotickému" zásobování - z kol. Abyste mohli vizuálně ovlivnit vaše potenciální publikum, musíte se postarat o design dodávky. Je-li to možné, na střeše si objednejte figurku ve formě zmrzliny a nakreslete auto v jasných barvách a lepidlo v příslušném předmětu.

Balená nebo měkká zmrzlina: co si vybrat

V případě prodeje tuhé zmrzliny (v balení), budete muset najít dodavatele, nebo lepší - několik. Dále uzavřete smlouvu, obdržíte certifikáty pro výrobky a obchod. Je to dost snadné, ale je spousta z nich po celém městě a v každém obchodě je lednice se zmrzlinou.

Pokud chcete vyniknout, měli byste věnovat pozornost nezávislé produkci jemných delikates. V tomto případě však potřebujete zařízení pro výrobu zmrzliny, nazývané mrazák. Stojí to asi 45-60 tisíc rublů. Kromě vybavení budou potřeba speciální suroviny.

Základem jsou suché směsi pro zmrzlinu, které jsou smíchány s vodou nebo mlékem a naloženy do mrazničky, aby získaly jemné ošetření. Přicházejí v různém vkusu a barvách. Pro dobrý sortiment potřebujete nejméně 15 odrůd. Budete také potřebovat vafle rohy (obvykle se zakoupí samostatně), sklenice různých velikostí a lžíce na zmrzlinu.

Další dotazy

Vedle zařízení, je třeba vzít v úvahu i takové věci, jako je elektřina, obchod v noci a tak dále. Pokud plánujete dát stacionární lednička, že je možné vyjednávat s okolními obchody a provádět prodlužovací kabel, jinak dostanete malý přenosný generátor elektrické energie.

Odchod chladničky na noc za zámek a klíč není nejlepší nápad. Speciální "nadšenci" ji mohou snadno přetáhnout. Doporučuje se vyjednat s nejbližším obchodem, nákupním centrem a nechat zařízení společně s výrobky tam.

S dodávkou jsou věci složitější, protože budou muset být zcela převedeny na mobilní stánku. Uvnitř je nutné instalovat chladničky, stejně jako mrazničky (pokud máte v plánu vyrábět moučkovou zmrzlinu), aby se ubylo dalšího příslušenství (nádobí, surovin). Také jeho noční parkování bude vyžadovat zvláštní místo, v ideálním případě - vlastní garáž.

Registrace a získání povolení

Prodej zmrzliny - podnikání, zpravidla malé a ne příliš drahé. Pro jeho organizaci stačí zaregistrovat se jako IP. Pokud jde o potřebnou dokumentaci, liší se v závislosti na zvoleném typu obchodu. Pokud instalujete chladničku s balenými výrobky (v původním obalu), povolení SES není nutné.

Potřebujete dostat "dobré" od okresních úřadů k obchodování na určitém místě. Mají seznam sezónních maloobchodních zařízení, ke kterým je třeba se dostat. Kromě toho potřebujete medknizhku pro prodejce - je to standardní. Pokud se rozhodnete zahájit samostatnou výrobu zmrzliny, budete muset spolupracovat s orgány SES.

Takže je nutné mít dokumenty o prodeji a nákupu mrazničky, osvědčení o shodě se samotným zařízením, směsí, rohů a vody. Skladujte suroviny ve vhodných podmínkách - v chladírenských skříních. Připravená zmrzlina by měla být vyrobena těsně před uvolněním. Také existují požadavky na jednorázové nádobí a jejich použití. Více podrobností naleznete v Ch. 11 SP 2.3.6.1079-01 ze dne 1. 2. 2002.

A je to ziskové?

Není divu, že mnoho podnikatelů přitahuje tento letní obchod. Prodej zmrzliny na ulici je velmi lukrativní, zvláště pokud existuje několik bodů. V těch nejžhavějších dnech může obal dosáhnout 200%, což vám umožní vrátit počáteční investici během několika plodných, opravdu letních dnů. Pro organizaci jednoho stacionárního bodu je zapotřebí průměrně 30-40 tisíc rublů, což zahrnuje:

 • pronájem místa - 12-15 tisíc rublů;
 • koupě použité lednice - asi 8-10 tisíc rublů;
 • počáteční nákup výrobků - asi 10 tisíc rublů.

Prodávající k pronájmu, což mu malý plat a% příjmů, nebo pomocí někoho ze svých přátel, příbuzných (seniory a studenty), turisty v letních měsících.

Organizace mobilního podnikání bude vyžadovat větší investice, což je spojeno s potřebou nákupu vozidla a jeho opětovného vybavení. Kromě toho, pokud máte v plánu vyrábět vlastní zmrzlinu, musíte si koupit mrazák - asi 45-60 tisíc, suché směsi, rohy a nádobí (od 30 tisíc rublů). Ale zisk bude vyšší.

Jeden korálek (100 gramů) stojí asi 50 rublů. Jeden kilogram směsi v hodnotě 300-400 rublů produkuje asi 50 míčků. V důsledku toho bude z obalu přibližně 2000 kusů. V horkých dnech můžete prodávat 200 a 300 porcí měkké zmrzliny, takže nebudete ztrácet.

Závěr

Pokud v létě plánujete nejen odpočinout, ale i vydělávat, je již nutné myslet na to, jaký druh podnikání se má organizovat. Prodej zmrzliny na ulici - i když běžné, ale dobrou volbou. Právě tato pochoutka nás většinou spojuje se sluncem a odpočinkem, a to nejsou děti a dospělí, kteří to zkouší. Vezměte si na vědomí myšlenky navržené v článku a přemýšlejte o tom, jak se stát letním "kouzelníkem", který dává lidem radost na palici nebo v rohu.

Podnikatelský plán pro obchod s zmrzlinou na ulici

Zmrzlina v horkých dnech přitahuje nejen ty, kteří chtějí vychladnout chutné, ale i podnikatele, kteří chtějí s tím vydělat peníze. Co je zajímavé při prodeji zmrzliny na ulici a je v tom nějaký smysl? Alespoň tím, že marže je asi 200%, takže všechny investice se mohou vyplatit za pár horkých letních dnů.

Obchodní příležitosti

Prodej zmrzliny na ulici v létě lze organizovat několika způsoby.

 • Prostřednictvím stálého stánku.
 • Z lednice pod deštníkem.
 • Z mobilní schránky.

Nejtěžší možností je otevřít prodejní místo v prodejně. V tomto případě se obchod uskutečňuje jeden rok před plánovaným otevřením. Téměř celou dobu půjde na získání všech potřebných povolení a dalších dokumentů. Proto je nejčastěji prodej zmrzliny organizován podle posledních dvou možností.

Často podnikatelé, kteří si chtějí ušetřit peníze na začátku, převezmou chladničky od dodavatelů, které jsou poskytovány zdarma. Ale takové řešení má své nevýhody. Za prvé, zařízení je poskytováno za podmínky, že s ním budete prodávat pouze zmrzlinu tohoto dodavatele. Zadruhé, s takovým monopolem, často si dovolují naplnit ceny za prodej zmrzliny ve velkém. Z tohoto důvodu mohou být vaše zisky výrazně sníženy.

Charakteristiky obchodu podle hmotnosti

Nejvýnosnějším obchodem je zmrzlina podle hmotnosti. Můžete si je koupit za velkoobchodní ceny za extrémně nízké ceny a prodávat s výrazným rozdílem. Ale takový obchod má své vlastní vlastnosti. Za prvé, ze strany SES vzrůstá zájem o odbyt, který prodává měkkou zmrzlinu. Otevření takového bodu na ulici je proto velmi obtížné. Je jednodušší prodávat měkkou zmrzlinu, pronajmout si místo v nákupním, zábavním centru nebo v kině. V tomto případě všechny otázky s licenčními orgány spadají na ramena pronajímatele. Takový bod můžete otevřít na tři metry čtverečních.

Místo výroby zmrzliny

Kromě obchodování podle hmotnosti zakoupené zmrzliny je možné organizovat výrobu lahůdek přímo v místě prodeje. Musíme pochopit, že podstatou této produkce je především estetika výtoku a samotná zmrzlina. Kupující jsou ochotni platit víc, ale za krásný produkt, který není méně krásně podáván. Odborníci říkají, že většina výroby je nízkotučná, lehká zmrzlina.

Chcete-li vyrobit takovou lahůdku, musíte si koupit speciální mrazák, ve kterém bude produkt připraven. Poté je třeba zakoupit spotřební materiál: nejméně rouchové rohy a suroviny. Pro výrobu měkké zmrzliny je potřeba voda nebo mléko a speciální suché směsi, které mohou mít různé chuti a barvy.

Umístění místa prodeje

Je logické, že by obchod měl být uspořádán na přeplněném místě, jinak se podnik dostane do mínusu. To může být promenáda, pláž, zábavní park, vyjížďky, rušné ulice, velké dětské hřiště a tak dále. D. Všimněte si, že byste měli být schopni poukázat na připojení k síti. Obvykle využívejte služby blízkého obchodu nebo kiosku.

Další problém, který je třeba řešit při prodeji zmrzliny na ulici, je skladování hrudníku v noci. Nejdražší možností je dopravit jej každý večer do Gazely nebo jiného auta a každé ráno je přivést zpět a znovu jej zapojit. Nejjednodušším způsobem je jednat s majitelem nedalekých budov, kde se v noci skladuje rakve.

Registrace dokumentace

Chcete-li začít podnik, musíte ji legálně zaregistrovat. K tomu je dostačující vydání individuálního podnikatele, protože maloobchodní prodej nezahrnuje velkoobchodní prodeje velkým společnostem. Při registraci je třeba uvést OKVED 52.24.3 Maloobchod se zmrzlinou a mraženými dezerty. Jako daň se obvykle doporučuje vybrat jedinou daň z imputovaného příjmu. Pro podávání zpráv stačí zaslat vyplněný formulář daňovému úřadu každý čtvrtletí a platit příspěvky do fondů.

Začněte obchodovat pouze poté, co jste je koordinovali s Rospotrebnadzor. Obchod s konvenční zmrzlinou v balíčku problémů s registrací dokumentů nebude způsobovat. Je to obtížnější, pokud plánujete prodávat měkkou zmrzlinu. Pak s vámi budete muset alespoň:

 • certifikát pro měkkou zmrzlinu;
 • osvědčení o vybavení;
 • prodejní zdravotní kniha;
 • korespondence bodu s požadavky na pouliční obchod.

Uzavření smlouvy s dodavateli

Pro dodání zboží s dodavateli je nutné uzavřít odpovídající smlouvu. Dodavatel zpravidla vyžaduje:

 • dokument o jmenování generálního ředitele;
 • doklad o registraci při daňové kontrole;
 • fotokopií osvědčení o zápisu jednotlivého podnikatele.

Někteří také vyžadují, aby poskytli místo pronájmu místo pronájmu. První zásilka zboží je obvykle doručena do tří pracovních dnů ode dne podpisu smlouvy.

Zařízení pro maloobchodní prodejny

Pokud plánujete otevřít místo na prodej zmrzliny v balíčku, stačí koupit chladničku, která stojí maximálně 250 dolarů. A použité zařízení je docela vhodné.

Pokud chcete prodat moučnou zmrzlinu, vedle ledničky budete potřebovat:

 • rukavice pracovníkům;
 • kovové lžíce;
 • nádrže na vodu;
 • pokladna (200 dolarů);
 • váhy ($ 200).

Chcete-li uspořádat výrobu zmrzliny přímo na místě, musíte místo chladničky koupit mrazák. Tam je taková instalace asi 1500-3000 dolarů. Když obchod je organizován z mobilního hrudníku, plán nákladů by měl zahrnovat nákup skútru nebo jízdního kola. Napájení hrudníku vytváří kompresor nebo akumulátor, který lze připojit k motoru skútru.

Nuance podnikání

Než otevřete místo, musíte najít dobré dodavatele, kteří si výrobek koupí hromadně. Zpravidla se také zabývají dodávkou velkoobchodní zmrzliny prodejními proudy. Je však důležité upřesnit, zda je k dispozici auto, které vám přinese zboží na místo, tělo s nízkou teplotou. Jinak musíte prodávat roztopenou zmrzlinu.

Jak ukazuje praxe, pro efektivní letní obchodování by měla být zmrzlina otevřena několik prodejních míst současně na různých místech ve městě. Pak můžete uskutečňovat velké nákupy ve velkém za sníženou cenu.

Navzdory skutečnosti, že podnikání je sezónní, může být vyváženo jinými možnostmi prodeje. Ale to platí io stacionárních stáncích. Od května do srpna mohou aktivně prodávat zmrzlinu a zbytek času mražené polotovary.

Výpočet výhod

Obecně platí, že pro organizaci jediného místa pro prodej zmrzliny by měly být zapsány do finančního plánu výdajů na 30-40 tisíc rublů. Budou jít na:

 • nákup zboží (10 tisíc rublů.);
 • nákup použitých ledniček (8-10 tisíc rublů);
 • pronájem místa (12-15 tis. rbl.).

Podnikatelský plán zajišťuje pronájmu prodávajícího. Zpravidla se jedná o malý plat a procento příjmů.

Rozsáhlejší bude plán nákladů na organizaci mobilního bodu, protože spousta peněz půjde na nákup vozidla. Když se organizace výroby na místě kromě nákupu mrazáku bude muset plánovat spotřebního náklady: nádobí, lasagne, suchých směsí - není nižší než 30 tisíc rublů..

Ale při organizaci výroby na místě, jak již bylo zmíněno, bude zisk také mnohem vyšší. Stůl-gram míč stojí asi 50 rublů. Jeden kilogram směsi, ze které můžete vyrobit 50 míčů, stojí až 400 rublů. V nejžhavějších dnech se prodalo až 300 dávek denně, takže zisk dosáhl 2 tuny. rublů. s jedním balením směsi.

Zisk z mobilního bodu může činit až 40 tisíc rublů. za měsíc. S několika takovými body pro sezónu můžete získat až 1 milion rublů.