Obchodní myšlenka: Prodej raků

Rakoviny jsou skutečně ruská pochoutka, kterou si zaslouží mnoho gurmánů. Můžete jíst všechny rakoviny, koneckonců, toto jídlo je vhodné pro rodinnou večeři a pro hlučné shromáždění s přáteli. To je důvod, proč je prodej raků poptávaný celoročně, zejména ve velkých městech země.

Vzhledem k tomu, že poptávka po rakovině častěji překračuje nabídku - neexistují žádné problémy s marketingem rakoviny u obchodníků. V takovém podnikání je důležité vybrat pouze jednu - prodávat raky jako zprostředkovatele a vydělat jen na obchodní marži, nebo k extrahování (read-breed) korýšů nezávisle, s vysokými příjmy z roka na rok.

Navrhujeme mluvit o druhé variantě, protože poskytuje vysoké ukazatele ziskovosti a současně nevyžaduje velké investice.

Hlavní nuance "obchodu s rakovinou"

1. Za prvé, podnikatel by si měl zvolit způsob, jak dostat rakovinu:

 • úlovek v přírodním prostředí: nevyžaduje kapitálové investice, ale nebude přinést významný zisk, zpravidla lze považovat pouze za letní práci v resortových městech.

Takové chytání rakoviny je navíc spíše problematické, pokud se podnikatel nepodílí na pytláctví. Vědomí podnikatelé, kteří vykonávají hospodářskou činnost v souladu s písmenem zákona, obdrží od kontrolních orgánů oficiální povolení k lovu, což také stanovuje kvótu pro lov na sezónu. Proces získání licence je zdlouhavý a může vyžadovat dodatečné financování.

 • chov v pronajatých přírodních nebo uměle vytvořených vodních nádržích (rybniční farmy, farmy proti rakovině): vybízí pro sebe investiční zahájení investic a také vyžaduje velké množství znalostí o procesu růstu korýšů.

Podnikatelé - začátečníci v tomto oboru budou muset pečlivě číst informace o chovu raků (životní podmínky, oblast a kvalita vody v rybníku), stejně jako vypočítat přibližný počet rakovin, které mohou být pěstovány v průběhu sezóny.

2. Druhým bodem podnikatelského plánování je definice formy prodeje rakoviny.

Nejjednodušší volbou, která nevyžaduje dodatečné náklady, je prodávat raky přímo u jezírka, kde se chovají. K tomu je zapotřebí propojit slovo "ústní" a další reklamní prostředky, aby bylo možné správně vyplnit klientskou základnu.

Pokud podnikatel plánuje získat vyšší příjmy, je lepší okamžitě vyhledat prodejní trh nebo ho organizovat sami. Především je třeba přemýšlet o procesu dodávky raků do prodejních míst (vlastní nebo pro další prodej). Za tímto účelem budete potřebovat minimálně nákladní automobil s lednicí, stejně jako speciální akvária, ve kterých mohou raci žít až 2 týdny.

Navíc k legálním obchodům s rakovinou není vhodný formát ulice (silniční, domácí prodej) - realizace raků na ulici je výslovně zakázána zákonem. Proto podnikatel potřebuje místo prodeje nebo protistrany ochotné zboží přijmout k prodeji.

V každém případě pro právní podnikání potřebujete:

 • zaregistrovat jako obchodní subjekt u daňového úřadu;
 • zvolit vhodný kód OKVED, stejně jako nejvhodnější daňový režim;
 • Získat povinná povolení od několika regulačních orgánů: Gossanepidnadzor, stanice kontroly chorob zvířat, rybářská inspekce a interindustriální inspekce, regionální ministerstvo zemědělství.

Díky tak působivému balíku dokumentů bude podnikatel schopen dodávat rakoviny do specializovaných prodejen ryb, malých pavilonů na trzích, pivních barů a restaurací a také je obchodovat samostatně.

Vychází z působivých nákladů na otevření vlastního "stojanu", jehož výše přesahuje 1 milion rublů, dnes je nejvýhodnější možností založit internetový obchod pro dodávku živých raků (cena bude od 200 tisíc rublů). Souběžně je možné dodat raci maloobchodním a gastronomickým zařízením, které okamžitě získávají zisky ze dvou zdrojů.

Část výdajů a výnosů z podnikání v oblasti rakoviny

Aby bylo možné odvodit ziskovost podniku, je třeba určit počáteční počáteční investice, které mohou být:

 1. minimálně (v mezích 50 tisíc rbl.), pokud má podnikatel letní chatu s vhodným přírodním nebo uměle vytvořeným nádržím, v tomto případě bude nutné pouze vynaložit peníze na chytání / nákup raků pro chov a krmení pro ně a také kapacitu pro přepravu zákazníkovi;
 2. průměr (asi 100 tisíc rublů.), v případě, že podnikatel je rovněž ve vlastnictví rybníka pro chov kraby, ale stále mají touhu podnikání celoročně - pokud tyto plány je třeba se starat o vytápěné místnosti (až 15 stupňů), požadovaný počet nádob pro držení raky (vhodné i staré smaltované koupel 200 l) a ukládání chovných samic (malé v objemu);
 3. větší (150 až 200 tisíc rublů), pokud potřebujete pronajmout přirozený nebo vytvořit od začátku umělou nádrž pro chov raků.

Chcete-li odvodit přibližnou ziskovost podniku na rakoviny, pojďme například jako chov raků v pronajatém rybníku, náklady na pronájem jednoho hektaru, z čehož je nejméně 50 tisíc rublů.

Toto území bude vyžadovat přibližně 450 žen a stejný počet samců. První množství raků může být zachyceno samostatně v otevřeném přírodním těle vody (pracný proces pro takové množství) nebo koupit od specializované firmy-chovatel. 900 dospělých raků bude zpřísněno zhruba 90 kilogramů, a proto budou muset zaplatit nejméně 65 000 rublů (velkoobchodní cena velké rakoviny je 720 rublů na kilogram). Náklady na krmivo bude nejméně 50 tisíc rublů. Celkový počáteční kapitál v minimálním vyjádření může být 165 tisíc rublů.

Mínus v samořešení raků je jeho pomalé nasazení - rakovinový podnik dosahuje svého vrcholu jen třetím rokem od jeho zahájení. Také je nutné vzít v úvahu sezónnost a z větší části nesouvisí s obdobími chrupu, ale z požadavku klienta. Cokoliv může říkat, v létě je vzrušení pro langusty nahuštěno na obloze. Proto je kladen důraz na podnikání je třeba nastavit pro letní sezónu - pak bude maloobchodnímu zákazníkovi a zákazníci v podobě cateringu - pod širým nebem kaváren a pivnic nutně zaveden do nabídce takové pochoutka řeky.

Ve výšce chovu raků, tj. Třetím rokem fungování rakovinné farmy, je možné získat z přibližně jednoho hektaru nádrže asi 2,5 tuny produktu. Máme však zájem o zisk "tady a teď", a proto si uvědomujeme, že růst prvního cyklu raků v jednom roce - asi 400 kg pro období červen - září:

Chov langů: obchodní plán, tipy, doporučení

Chov raků je oblast, ve které se správným přístupem a znalostí případu dá dobře rozvíjet a vydělat si dobré peníze. V současné době existuje poptávka po tomto produktu, a pokud ano, musí být spokojen s dostatečným zásobováním.

V tomto článku budeme hovořit o chovu raků jako o podnikání. Kde začít? Co na co hledat? Jak zaregistrovat podnik? Jaké vybavení koupit? Kolik investovat v počáteční fázi a jaké budou měsíční náklady? Tyto a další otázky budou zodpovězeny v tomto článku.

Po celém světě je chov raků lukrativní. V mnoha evropských zemích, stejně jako ve Spojených státech, je šlechtění raků v průmyslovém měřítku, přináší desítky milionů zisků podnikatelům a poskytuje práci více než tisícům lidí. Samozřejmě, budeme šťastní, pokud vaše podnikání dosáhne podobného stupně, a vytvoříte obrovský komplex schopný poskytnout poptávku po racích města milionu. Tento článek je však nejprve zaměřen na ty, kteří chtějí založit malý podnik, a činí pouze první kroky tímto směrem.

Registrace a registrace podnikání

Chov raků, pokud plánujete vážnou a dlouhodobou činnost, bude vyžadovat oficiální registraci vašeho podniku. Takže, jaké dokumenty jsou potřebné?

 • Za prvé, musíte oficiálně zaregistrovat podnik. Pro to je IP dokonalý, a pokud plánujete rozšířit, rozvíjet velké podniky, přilákat investory, pracovat s velkými společnostmi, je lepší zaregistrovat se jako právnická osoba. Mnoho začínajících podnikatelů však zvolí IP, protože tato forma podnikání zahrnuje jednodušší systém zdanění, vykazování a kontroly.
 • Poté se musíte rozhodnout o daňovém systému. Vše závisí na očekávaném objemu výroby a prodeje. Ale jste si jisti, že v počátečních fázích nebudete vydělávat miliony měsíčně, takže si můžete zvolit zjednodušený systém a práci.
 • Poté se musíte rozhodnout pro OKVED. Pro chov raků je nutné specifikovat OKVED, který zahrnuje chov domácích zvířat. Je to zvláštní, ale zákonodárce určil chov raků. Pokud hodláte zboží doručit velkoobchodníkům, kteří budou pokračovat v dalším prodeji, nemusíte nic specifikovat. Pokud máte ve svých plánech nezávislou realizaci rakovin, pak musíte zvolit OKVED, který zahrnuje maloobchod s rybami, korýši a měkkýši.

Ve skutečnosti to stačí k zahájení vašeho podnikání. Chov raků v současné době nevyžaduje žádné zvláštní licence a povolení. Jediným problémem, který můžete čelit, je certifikace výrobků. Ale vznikne to jen tehdy, pokud prodáte raci v maloobchodě. Jak víte, všechny výrobky, které spadají do regálů, musí splňovat určité standardy a normy. Rakoviny nejsou výjimkou. Proto, abychom neměli problémy s regulačními orgány, doporučujeme vám předem zjistit, jaké normy a normy by váš rak měl splňovat.

Jemnost a rysy této činnosti

Chovné rakoviny na celém světě se vyskytují dvěma způsoby. První - továrna, kdy se raci pěstují ve zvláštních podmínkách na farmách a továrnách. Druhý způsob - pěstování v rybníku, v podmínkách, které jsou blízké přírodnímu. Nezastavíme se podrobně na továrním způsobu pěstování, protože existuje mnoho různých odstínů a nuancí a otevření továrny není levným potěšením. Budeme mluvit o skutečném a dostupnějším způsobu růstu rakoviny.

Různé vodní nádrže jsou vhodné pro chov raků: přírodní a umělé rybníky, jezera, nádrže v chatkách a domácnosti. Ale přítomnost nádrže je pouze součástí nezbytných podmínek. Kvalita a množství raků pěstovaných v mnoha ohledech závisí na těchto faktorech:

 • Charakteristika nádrže. Rakoviny mají velmi rád hlínu a písčité dno. Bude to dobrý plus, pokud na dně bude bláto. Pro normální život potřebují raci vybudovat vlastní obydlí. K tomu je třeba se postarat o to, že na dně byly kameny, oblázky, různá místa. Pro obydlí budou dokonce i staré krabice, plastové trubky a různé dřevěné předměty.
 • Chemické složení vody. Chcete-li dosáhnout maximálního růstu, musíte neustále sledovat kvalitu vody v rybníku. Nesmí obsahovat žádné chemické nečistoty, nepotřebné přísady. Voda by neměla proudit do těla vody ze života člověka. Raci nebudou žít v špinavé vodě, protože jsou velmi citliví na různé druhy součástí, které je mohou negativně ovlivnit.
 • Teplota vody. Jak chápete, taktéž hraje roli teplotní režim. Pokud máte otevřenou nádrž a není v jižních zeměpisných šířkách, neměli byste ji nechat zmrazit na zimu. V opačném případě riskujete ztrátu všech raků a jarní setkání s prázdným rybníkem.

Ideální teplota pro růst raků je 18 stupňů. Samozřejmě, že to nebude možné udržovat v přírodních podmínkách, zvláště pokud je nádrž velká. Ale pokud pěstujete raky v umělém akváriu, pak když dosáhnete celoroční teploty vody o 18 stupňů, můžete výrazně urychlit proces růstu.

 • Výměna vody je nepostradatelným předpokladem pro normální růst rakoviny. Zásobník by neměl stagnovat. Voda musí běžet pravidelně, měnit. Pokud dojde k stagnaci, může se rozvoj rakoviny výrazně zhoršit.
 • Je také nutné pravidelně transplantaci dospělých dospělých z mladých zvířat. To se dělá z bezpečnostních důvodů a snadnost kontroly rakoviny.

Zahájení nové činnosti pro chov raků, musíte koupit mladá zvířata, ze kterých bude již založeno vaše budoucí hospodářství. Aby bylo možné úplně opustit nákup mladých jedinců a vytvořit samoobnovující stádo, bude to trvat asi pět let. Nezapomeňte, že je vždy nutné nechat alespoň 20% dospělých, aby se mohli reprodukovat.

Začátek vůdců nebude nikam chodit a budou muset koupit raky z výpočtu, že jedna žena může vzdát až 100 nových mladých jedinců. Ale nezapomeňte, že krabi nepřehánějí, aby se jíst navzájem, a mohou se stát kanibaly po druhém moltu. Proto, včas na vysazování mladých zvířat od dospělých jedinců, řídit vývoj stáda, dobře, neberte ideální výpočty, že jedna žena dá alespoň 100 nových druhů rakoviny. Vždy berte ohled na rizika, a dát do výpočtu číslo je mnohem menší než ideální.

Mnoho se snaží spojit chov ryb a raků ve stejném rybníku. V některých případech to dává smysl, protože raci jsou všežraví a vůbec ne soutěžují s rybami. Oni jsou považováni za sanitární vodní útvary, jíst všechno, co lze nalézt na dně: mrtvé řeky obyvatelé, rostliny a řasy. Ale to neznamená, že byste se měli soustředit na krmení vašeho kmene raků. O tom, jak a jak budete živit raky, závisí jejich míra růstu, odolnost vůči nemocem, velikosti a komoditních charakteristik. Často se krmí vařeným a surovým jídlem: kusy masa, ryb, odpad z kuchyně, brambory, smíšené krmivo pro kaprovité ryby. Potraviny jsou umístěny ve speciálních krmných žlabech.

Jak dlouho raky rostou a kdy mohou být prodávány?

Pravděpodobně jedna z nejčastěji kladených otázek mezi začátečníky: "Jak dlouho raky rostou a kdy je možné je prodávat?" Každý má zájem o to, jak je potřeba krmení rakoviny, růstu a čekání, než získá první zisk. Zkušení podnikatelé tvrdí, že rakovina může být prodávána za 2-3 roky života. Ale optimální váha je dosažena za čtyři roky. To je pak, že rakovina má 50-70 gramů čistého masa, což je norma trhu a je brána jako základ pro nákup a prodej. Ano, budu muset pracovat a počkat, dokud nezaškám první šarži na prodej.

Také zkušení vůdci doporučují, aby v prvních pěti letech neprodávaly ženy, aby vytvořily svůj kmen, který se sama se opakuje, a v budoucnu bude neustále zachycovat více a více jednotlivců na prodej. Na základě této logiky je doporučeno nechat alespoň 20% stáda v rybníku, aby bylo možné pokračovat v chovu a rozvíjení.

Pěstování raků, jak se to může zdát na první pohled, není snadná věc, která vyžaduje zvláštní přístup, znalosti, neustálý vývoj a učení se o nových aspektech tohoto podnikání. Jedním z aspektů, které musíte znát od A do Z před zahájením podnikání, je rakovina raka. Pokud nechcete sledovat různé církve, zejména možnost morové epidemie, mohou jíst celý kmen ještě předtím, než zvednou váhu a vypadají. Rakovina je samostatné téma, o kterém se v tomto článku nebudeme zabývat. Jsme si jisti, že tento aspekt šlechtění raků je v mnoha článcích na internetu dobře odhalen a odborníci v tomto případě vám budou moci poskytnout podrobnější odpovědi a rady ohledně toho, jak chránit svůj kmen před nežádoucími vadami.

Chov raků: reklama, vyhledávání zákazníků, prodej

Za prvé, musíte se rozhodnout, jak budete prodávat své výrobky. Pokud nechcete zbytečné obtíže, můžete prodat všechny "chytit" velkoobchodníkům. Nejsou drahé, ale masivně a pravidelně, jsou připraveni koupit váš rak, zatímco náklady na dopravu a úlovky mohou vzniknout. Zde je jedno mínus - příjmy mohou být normální pouze při velkých objemech výroby. Jinak, pokud máte malé jezero, velkoobchodní rak nemusí být ziskový, nebo bude zisk minimální.

Pokud možnost s velkoobchodníky není pro vás, a chcete to udělat sami, pak musíte podrobně přemýšlet, jak a kde se prodávat raci. Podívejme se na hlavní způsoby prodeje:

 • Otevření vlastních obchodů s pivem, rybami a mořskými plody, kavárnami a restauracemi. Můžete svázat další podnikání k chovu raků. Pravidelně jde dobře do hospůdek, různých restaurací a kaváren. Můžete zvážit možnost otevření malých rybích obchodů, kde mezi ostatními produkty bude rak. Věřte mi, že mezi obyvatelstvem jsou vždy žádané a nebudou ležet na regálech.
 • Spolupráce s kavárnami, restauracemi, bary. Pokud možnost otevřít související podnikání není pro vás, pak můžete nabídnout své raky těm institucím, které je mají v nabídce. Systém je jednoduchý - navštěvujete všechny kavárny, restaurace, hospody a rybí obchody, mluvíte s majiteli a pravidelně nabízíte své produkty. Mnozí budou spokojeni s čerstvým rakem za nižší cenu než v obchodě. Pro vás - to je trvalá příležitost prodávat pro vlastníka podniku - úspory na nákupu.

A pokud vezmete v úvahu skutečnost, že v této oblasti prakticky neexistuje žádná konkurence, mnozí majitelé zařízení budou s vámi rádi spolupracovat.

 • V létě se můžete pokoušet o spolupráci s rekreačními středisky, sanatorií, různými turistickými centry. Můžete jim dodat raky, které budou prodávat mezi rekreanty.
 • Přímý prodej veřejnosti. Dokonce aniž byste měli svůj vlastní obchod, můžete prodávat raky lidem. Za to stojí za to inzerovat v novinách, umístit krásné plakáty na zastávkách veřejné dopravy. Pokud to rozpočet dovolí, můžete zavěsit billboard nebo několik bannerů. Nejlepší je rak v letní sezóně, kdy lidé o víkendech odpočívají na přírodě.

Chov raků je ziskové podnikání, ale první příjmy budou muset čekat několik let. Jste-li připraveni investovat, jste připraveni pracovat a rozvíjet se tímto směrem, jste připraveni vzít na vědomí situaci střízlivou situaci a pochopit, že první příjmy nepřijdou hned, pak můžete bezpečně začít své podnikání. Nika je slibná, protože je vždy poptávka a vícekrát překračuje nabídku.

Podnikání na prodej langusty

Živé kraby jsou produkt, který je považován za nejtradičnější a nejjemnější. To je důvod, proč je nákup vždy s potěšením, a pokud se rozhodnete otevřít podnikání v oblasti rakoviny, určitě najdete mnoho vděčných zákazníků.

Co potřebujete k chovu raků?

Především je třeba vzít v úvahu: podnik pro prodej raků by měl mít vědecký základ. Měli byste zjistit:

 • jaké jsou podmínky potřebné pro rakovinu (například různé plemena, jako jsou různé vodní kompozice)
 • jak roste a rozvíjí
 • kolik rakovin může být pěstováno za sezónu
 • jaká by měla být oblast rybníka

Ta je obzvláště důležitá, protože budete muset vytvořit nebo si pronajmout umělý rybník, kde můžete raci pěstovat. Můžete si také pronajmout část jezera nebo řeky a ohradit je. V žádném případě by to nemělo být malé a velké rybník (optimální plocha je 30-50 metrů čtverečních) s čistou a poněkud teplou vodou (ne více než 21 stupňů). Tyto podmínky umožňují rychlejší růst rakoviny. V takovém případě musí být voda v jezírku dobře nasycená kyslíkem a vodíkem a také musí být pravidelně nahrazována. V případě potřeby byste měli položit kameny v rybníku, v prašcích, mezi nimiž raci vytvoří nory, a také vytvoříte vhodné mezery.

Dalším důležitým krokem je výběr prvních hospodářských zvířat a nejlepší je svěřit zkušené rakolovi: raci mohou být uloveni v otevřeném přírodním rybníku a pak prostě narazíte na vaše podmínky. Následně budou muset krmit (krmivo se zakoupí odděleně a v kurzu jsou malé smažky, kopřivy, chléb, brambory atd.).

Jak založit firmu v oblasti rakoviny?

Kolik jednotlivců pěstujete, vaším hlavním úkolem bude jejich následný prodej. Živé raky jsou krátké trvání - i když uložit ledu, bez vody, které vydrží po dobu 2-3 hodin, a to bude stačit prodat své zákazníky přicházející do vašeho jezírka osobně. Pokud máte v úmyslu je dodat do maloobchodních prodejen, které samostatně kupovat speciální akvárium (teplota vody v nich bude muset být udržována na 5-6 ° C) - v takových podmínkách raci mohou žít až dva týdny.

Nicméně před založením podniku na obchod s rakovinou budete muset získat řadu dokumentů. Budete potřebovat:

 1. Vytvořte právnickou osobu a obdržíte všechny dokumenty, které ji podporují
 2. Získejte povolení v Gossanepidnadzor
 3. Souhlasíte s vaší činností s kontrolní stanicí pro zvířecí choroby
 4. Získejte povolení od inspekce ryb a interindustrií
 5. Koordinovat svou práci s Krajským ministerstvem zemědělství

Dostupnost těchto dokumentů vám umožní spolupracovat s velkými supermarkety. Také můžete dodat své výrobky v:

 • speciální obchody s rybami
 • pivní bary a restaurace
 • malé pavilony na trzích

Jaký zisk přináší podnikání při prodeji rakoviny?

Když mluvíme o ziskovosti, je třeba se nejdříve dotýkat otázky počátečních investic. Mohou být minimální, pokud již máte svůj vlastní pozemek s malým jezírkem - pak budete muset strávit pouze na nákup první várky krabů a krmit. Budete také potřebovat:

 • místnost vyhřívaná v zimě na +15 stupňů - pokud chcete podnikat po celý rok
 • kontejnery pro chov raků - měly by být od 3 do 4 do 200 litrů (to může být smaltované koupele)
 • kontejner, který bude otsazhivayut vylíhnuté samičky - tam může být mnoho, ale budou malé (v některých případech ženy mohou být „přesídlil“ v ​​jednom z těchto lázní, těsnící zbývajících jedinců)

To vše obecně bude vyžadovat zhruba 50 tisíc rublů. Pokud si pronajmeme rybníček, přidejte alespoň stejnou částku (to bude platba za jeden rok nájemného). Současně je třeba mít na paměti, že obchodování s raky se neprojeví okamžitě a její vrchol dosahuje pouze 3-4 let - první osoby spuštěné do vodního útvaru budou růst stejné. Během této doby strávíte až 200 tisíc rublů za přítomnosti vlastního rybníka a až 400 tisíc rublů, pokud je to nutné k pronájmu rybníka.

Následně budete schopni růst a prodávat 2-2,5 tisíce raků ze 100 metrů čtverečních v létě. Můžete je prodávat za cenu 300-400 rublů na kg, a pokud je plocha vašeho rybníka nejméně 50 metrů čtverečních. m, můžete si uvědomit asi 0,5 tuny. Tak můžete vydělat až 200 tisíc pouze v jedné sezóně. Znovu si všimněte, že to bude nejméně 3 roky od začátku práce - než rakoviny jednoduše nebudou růst. V budoucnu budete moci rozšířit své podnikání a zvýšit počet vodních útvarů a počet chovaných jedinců. To vám pomůže výrazně zvýšit zisky a dosáhnout ukazatelů o 200-300% ročně, což bude stačit pro další propagaci podnikání a získávání nových regulovaných zákazníků.

Stručný obchodní plán pro růst raků

Článek je jedinečný materiál založený na autorově metodě intenzivního pěstování raků ve středním pásmu a na severu Ruska. V tomto obrovský business příručka obsahuje úplný seznam zařízení, podrobný plán organizace rakorazvodnoy farmy, seznam umožňuje intenzivní chov metoda rak, stejně jako informace o investicích a očekávaný zisk.

Provádění podnikatelského plánu pro pěstování rakoviny se skládá ze 3 hlavních etap:

 1. První je vytvoření umělých nádrží, s celkovou rozlohou 920 m². Jedna část vodních útvarů (320m²) bude kompletně pokryta, s nemrznoucí vodou po celý rok, bude otevřena druhá část rybníků (600m²) pro pěstování rakovin v přírodních podmínkách.
 2. Druhý je rozvoj intenzivní metody růstu rakoviny, který zahrnuje: výběr a chov druhů, složení krmiva a krmení, kontrolu vodního prostředí a údržbu farmy.
 3. Třetí je vytvoření implementační sítě, který zahrnuje všechny možné marketingové kanály, správný úlovek a přepravu živých raků.

Jako výsledek, na základě níže uvedeného podnikatelského plánu pro pěstování raků, majitel farmy obdrží za rok až 30 centů hotových výrobků, průměrnou cenu 500 rublů. pro 1 kg.

Jaká je podstata intenzivní metody růstu rakoviny a relevance obchodních myšlenek?

Podle nejnovějších výzkumů na trhu s korýši a měkkýši v Rusku v roce 2012 jsou hlavními dodavateli této oblíbené pochoutky Kazachstán, Ukrajina, Altai a Krasnodarské území. Kromě toho je podíl dovezených raků z Altai a Kubanu velmi malý, protože výroba korýšů probíhá přirozeně komerční cestou a kvalita dodávaných partií je nízká.

Zdá se, že situace je naprosto příznivá pro průmyslovou kultivaci rakovin, kde lze celkový objem produktů maximalizovat a prodávat za nejvýhodnější ceny. Například, jak se dělá ve státě Louisiana (USA), 2000 farmy, které obdrží až 50 tisíc tun raků ročně a vydělávají asi 100 milionů dolarů. Nebo částečně na Ukrajině, kde se počet rakovin pěstovaných v umělých nádržích blíží k 10 tunám.

Nicméně problém spočívá v biologických charakteristikách chovu raků, které rostou v přírodě po velmi dlouhou dobu, získávají obchodní váhu na 4-5 let života. To znamená, že v centrálním proužku a na severu Ruska během pěti až sedmi měsíců vůbec neprocházejí a částečně spadnou do hibernace. A průmyslové vybavení, které se používá v Evropě a USA k získání rakoviny komodit v krátkém časovém období, je v Rusku neúčinné, protože na zahřátí hangárů bude zapotřebí obrovské množství peněz.

Proto je otázka: "Co mám dělat?" získáme jednoduché a efektivní řešení: používat metodu založenou na kultivaci rakovin v krytých rybnících a vodních útvarech, což dává podnikateli řadu výhod:

 • Získat první dávku rakoviny komodit za pouhých 1,5 roku, kdy každý může dosáhnout hmotnosti 300 g. S velkoobchodní hodnotou 500 rublů. za 1 kg!
 • Problém implementace je zcela vyřešen, neboť tento typ produktu má neustálý a rostoucí poptávku od barů, restaurací a podobných zařízení, včetně vysoké poptávky v maloobchodě.
 • Nedostatek konkurence a schopnost ovlivňovat tvorbu cen na místním trhu díky nabídce vysoce kvalitních produktů.

Organizační a právní referenční formy

Registrace fyzické osoby jako samostatného podnikatele je předpokladem pro vytvoření rozvodového podniku. K chovu raků jako podnikání není postavení majitele pozemků pro soukromé domácnosti vhodné, protože v budoucnu bude muset vydat osvědčení o shodě pro tento výrobek. A přijetí tohoto dokumentu v rámci IP výrazně usnadňuje tento úkol.

OKVED a forma daně

Podle Národní klasifikace ekonomických činností (OKEČ), chov rak v umělých rybnících spadají do hospodářské činnosti s následujícím textem: „Rozmnožování ryb a vodních biologických zdrojů zemědělských výrobců“, číselným kódem: 05.02.01. V souladu s tím, podnikatel zabývající se podobným typem podnikání, zařadila mezi automatickým C / s producenty, a jako forma zdanění mohou vybrat jeden zemědělskou daň (UAT).

Seznam dokumentů pro otevření rozvodové farmy

Chcete-li otevřít rozvodovou farmu na pozemku, nepotřebujete získat žádné licence a předat řadu schválení ve všech druzích případů. Za tímto účelem stačí dodržet několik nejjednodušších podmínek, které budeme brát v úvahu podrobněji.

Normativní dokumenty upravující práci rozvodového podniku:

Takže na základě čl. 40 odst. 1 Kodexu země Ruské federace má vlastník pozemku plné právo vybudovat rybníček, stejně jako jeho využití pro své vlastní účely, s výhradou dodržování urbanistických, environmentálních a hygienických norem a pravidel.

A tady je klíčové slovo "vlastník pozemku". To znamená, že budoucí majitel farmy musí tento pozemek vlastnit a nepoužívat ho jako půjčku. V opačném případě stavět nádrž, budete muset projít dlouhým procesem získávání různých povolení v nejrůznějších orgánech.

Na základě čl. 8 odst. 2 vodního řádu Ruské federace je rybníček nebo jiné vodnaté tělo vody, které se nachází na území vlastního pozemku vlastníka, jeho plným vlastnictvím.

Hlavní věc je, že rybníček nebo rybníky nejsou spojeny s přírodními vodními útvary, které podle stejného vodního zákona patří k federálnímu majetku.

V souladu s odstavcem 2 článku 10 federálního zákona "o rybolovu a zachování vodních biologických zdrojů" jsou veškeré vodní biologické zdroje, které žijí v takovém rybníku, majetkem jeho majitele.

K tomu je třeba dodat, že podle federálního zákona "Na podloží" by hloubka rybníka neměla být větší než 5 m. Proto by se měl brát v úvahu tento bod při výstavbě nádrží.

Seznam dokumentů pro implementaci živých raků

V budoucnu budou pro realizaci živých raků právnické a fyzické osoby (obchody, restaurace apod.) Potřebovat 4 typy dokumentů:

 • Zdravotní pas pro přepravu raků.
 • Veterinární osvědčení číslo 2.
 • Prohlášení o shodě.
 • Povinná certifikace podle GOST R 50380-2005.

Prvním dvěma doklady, hygienickým pasem a veterinárním osvědčením se obdrží místní veterinární stanice. Samotný postup pro získání dokumentů a podmínky jejich jednání by měly být uvedeny na místě. Pokud jde o prohlášení o shodě a certifikaci zboží, jsou vydávány akreditovanými subjekty, například místní pobočkou společnosti Rosselkhoznadzor nebo komerčními organizacemi.

Organizace rozvodového podniku

Pozemek

Z výše uvedeného je zřejmé, že výstavba rozvodového hospodářství vyžaduje pozemek, který je vlastněn. Stejné místo pro farmu musí splňovat určité požadavky:

 • Rozloha pozemku je od 2000 m² (20 m²).
 • Dostupnost pohodlného vstupu pro těžké vybavení (bagr).
 • Maximální plochý povrch.
 • Kousek půdy by neměl spadat do zaplavené zóny.

Rozložení rybníka na farmě

Chcete-li pochopit, jak řádně používat pozemky pod rozvodnou farmou a podle toho, jaký plán mají mít rybníky, musíte tento bod zvážit na samostatném příkladu.

Předpokládejme, že je pozemek 25 m široký a 100 m dlouhý, tedy 25 stovek. Na jedné straně místa, například vlevo budou postaveny kryté rybníky v počtu 10 kusů. velikost 4X8m, délka od východu k západu, se vzdáleností mezi nimi 3m. Na druhé straně místa budou postaveny již otevřené rybníky, a to i v množství 10 kusů, uspořádání od východu k západu, o rozměru 6X10m, se vzdáleností mezi nimi 3m.

Existuje přirozená otázka: "Jaký je účel vnitřních a venkovních rybníků?".

To jsou jen pokryté rybníky a jsou určeny pro rostoucí rakoviny intenzivní metodou. Díky speciálnímu vybavení a polykarbonátovému povlaku nebude voda v těchto nádržích zmrznout ani v nejhorších mrazu. V souladu s tím, langusty, nebude spadat do suspendované animace, bude neustále jíst, bourání každé 2 měsíce a velmi rychle zesílí váhu.

Dva kryté rybníky deseti jsou určeny pro neustálou údržbu dospělých samic a samců. Dva další rybníky budou sloužit jako druhy inkubátorů, zbytek rybníků bude využíván k pěstování mláďat.

Ale 10 otevřených rybníků o větším objemu bude využíváno pro růst rakoviny v přírodních podmínkách.

- Proč to je?

 • Za prvé, pokrýt všech 20 rybníků s polykarbonátem je velmi nákladné.
 • Za druhé, přítomnost otevřených nádrží umožňuje racionálnější využívání půdy.
 • Za třetí, tyto otevřené rybníky poskytnou podnikateli příležitost získat širokou škálu produktů. To znamená, že rakoviny různých velikostí a závaží odpovídají nákladům.

V budoucnu, jak postupuje výroba, mohou být všechny rybníky přeměněny na vnitřní režim a zcela přešli na intenzivní způsob chovu raků.

Požadavky na rybníček

Rybník musí splňovat následující požadavky:

 • Tvar rybníka je přísně pravoúhlý.
 • Boční stěny rybníku jsou rovnoběžné s dnem pod úhlem 90 °.
 • Dno rybník je ploché, s danou nosností.
 • Hloubka rybníka je nejméně 2 m.
 • Rybinové vložky z polypropylenu o tloušťce 8 mm.

- Proč je lepší používat plechy z polypropylenu pro zakrytí rybníků?

Například pokud se výstelka základny rybníku provádí klasickými způsoby, tj. při použití železobetonu nebo dřeva se dramaticky zvyšuje pravděpodobnost znečištění vody. To platí zejména u železobetonových konstrukcí, které mají schopnost vstoupit do chemické reakce s vodou. Dřevo se také nedoporučuje používat jako pokožku pro stěny rybníka. Za prvé, to rychle hnilobě, a za druhé, stavba stěn ze stromu a jejich následné nahrazení je příliš drahé.

Jakmile se vodní nádrž rám budou namontovány na spodní vrstvě se nalije velké kameny nebo zlomků keramických cihel 20 cm tlusté. Horní kryt 10 cm silná vrstva hrubého písku a potom naplní čistou vodou rybníka. To bude sloužit jako spodní vrstvení rakoviny druh úkrytu a současně bude základem pro vodní vegetace.

Zařízení pro rakovinnou farmu

Vybavené rybníky jsou základem pro chov raků, díky nimž se realizuje výrobní fáze plánu. Je známo, že sladkovodní korýši jsou velmi nároční na podmínky jejich údržby, zejména na kvalitu vody. V této souvislosti nestačí pouze přítomnost rybníků pro úspěšné chov raků a je třeba je vybavit příslušným zařízením.

Povrchová úprava jezírka

Jako tepelná izolační struktura, která udrží teplotu vody v rybnících ve stanovených parametrech, slouží běžný skleník na bázi polykarbonátu. A zde můžete použít dvě možnosti:

 • První je přeměnit obyčejný skleník na skleník v termosféře, kde obrovský sluneční kolektor může snadno zahřát veškerou vodu v rybníku. Takový skleník je vynikající pro chov raků v severních oblastech Ruska.
 • Druhý - použít průmyslové skleníky "farmář", který vzhledem k jejich velkým rozměrům, zachytit a nechat hodně slunečního světla a tepla.

Rám rybníka

Jak je uvedeno výše, rám rybníku je nejlépe vyroben z polypropylenových fólií. Tento materiál je naprosto neutrální vůči vodnímu prostředí a pomocí polyfúzních svařovacích fólií z polypropylenu lze snadno a rychle spojit a vytvářet silný, vodotěsný design.

Aerátor

Je-li rybník není nastavena brány dána moc, to je vzduchový kompresor, pak poté, co voda v jezírku bude stagnovat pár měsíců, zezelená a v něm, kromě larev komárů a jiného hmyzu živých tvorů, nikdo nepřežije.

Oxidátor

Oxidační činidlo je nezbytné pro saturaci vodní nádrže s kyslíkem. Toto zařízení je obzvláště důležité v zimní sezóně, kdy otevřené rybníky budou pokryty ledem a rakoviny mohou mít nedostatek kyslíku. Na podzim je na podzim instalován oxidační přístroj a kvůli kazetě s suchým peroxidem vodíku postupně obohacuje ledovou vodu kyslíkem.

Průtokový filtr

Pro udržení vysoké životnosti raků je třeba nainstalovat filtrační systém. Postupně se dno nádrže, podobně jako voda, znečišťuje zbytky krmiv a produkty života korýšů a dalších organismů, které do vody vypouštějí toxické látky. A pokud takový systém není instalován předem, objemy výroby se prudce sníží.

Měřící přístroje

Vzhledem k tomu, že kvalita vody a její teplota hrají rozhodující roli při kultivaci rakovin, je nutné pro sledování jejích parametrů použít následující nástroje:

 • Oximetr - měří koncentraci kyslíku rozpuštěného ve vodě.
 • Solemeter - určuje hladinu solí ve vodě a podobných látkách a také odhaduje celkovou tvrdost vody.
 • Konduktometr - měří elektrickou vodivost vody, na základě které se kontroluje účinnost čisticích systémů.

Tabulka 1. Kompletní seznam zařízení pro farma mýval s rozlohou 1100m².

Chov raků jako podnik: náklady na zjišťování a vývojové funkce

Pro obyvatele naší země je chov raků jako směru podnikání zcela nový, ale již se ukázal jako účinný. O tom, jak výnosné bude chov raků, jaké náklady budou potřebné k vytvoření podnikání a jak nejlépe je realizovat, dnes budeme hovořit.

Palačinky

Je to výhodné?

O tom, zda podnikání je ziskové, o tom každý začínající podnikatel myslí.

Jak ukazuje praxe, toto podnikání je víc než ziskové a po počátečních investicích kolem 200 tisíc rublů může být jeho první milion za méně než dva roky.

Situace se samozřejmě může změnit v závislosti na řadě faktorů, včetně regionu a cen prodeje. Celkově však náklady na tento proces jsou výrazně nižší než čistý zisk dosažený při rozmnožování rakoviny.

Kdo může začít takové podnikání?

V teorii, něco takového podnikání může být jakýkoliv, ale to se nejlépe hodí do venkovských obyvatel, což je ohraničený vody a je v těsné blízkosti malých měst (s počtem obyvatel asi 80 tisíc lidí).

Je to způsobeno skutečností, že k zahájení vlastního podnikání pro růst rakoviny bude vyžadovat dostupnost pozemku, který vytvoří dva jamy o velikosti 2 x 10 metrů a hloubce jednoho a půl metru.

Vzhledem k tomu, že je možné začít podnikat za účelem chovu korýšů s oběma vážnými investicemi a prakticky bez nich, téměř každý venkovský obyvatel může začít pěstovat raky.

Klady a zápory: co potřebujete vědět

Mezi hlavní výhody chovu rakoviny patří například:

 • náklady na materiál pouze v počáteční fázi:
  • pro organizaci chovného místa;
  • nákup speciálního vybavení;
  • zajištění rakoviny;
 • nízká konkurence;
 • velká poptávka;
 • možnost rozšíření podnikání;
 • Minimální úsilí při léčbě rakoviny.

Mezi podstatné nedostatky tohoto podnikání patří:

 • sezónnost podnikání;
 • opožděný start (kvůli zvláštnostem růstu korýšů);
 • významných výdajů v počáteční fázi.

Jakým problémům lze čelit, na co se dáme na pozoru?

Funkcí chovu raků je nemožnost dosáhnout zisku v prvním roce práce. Kvůli zvláštnostem růstu a činnosti raků dosahuje vrchol zisku pouze třetí rok.

Jak otevřít podnik pro chov raků?

Smluvní podmínky

Odborníci se domnívají, že k otevření podnikání za účelem rakoviny, je třeba pečlivě promyslet prostřednictvím akčního plánu, který se skládá z následujících fází:

 • volba optimální metody chovu raků;
 • Přemýšlení nad procesem vytváření hospodářství;
 • vypracování postupného plánu;
 • výpočet všech položek výdajů;
 • definice distribučních kanálů.

Po sestavení plánu je třeba začít jej realizovat:

 • vybudovat rakovinové jámy (rybníky, bazény);
 • k nákupu rakoviny;
 • kolonizovat langusty.

Organizace zemědělských podniků

Jak ukazuje praxe, organizace farmy je nejlepší ve venkovských oblastech sousedících s vodními zdroji a nachází se v těsné blízkosti měst.

Nejdražší částí podnikání chovu raků z hlediska času a financí je výstavba rakovinných vrtů.

Rakovina může být vytažena ručně, což ušetří na rypadle.

Rozměry rakovinných vrtů by měly být následující:

 • délka: 10 metrů;
 • šířka: 2 metry;
 • Hloubka: 1,5 metru.

Vzhledem k této záběry, které pečují o rakovině otvoru této velikosti je velmi jednoduchá, stejně jako sezónní podnikající v horní části jámy lze nastavit skleník, čímž se vytvoří potřebná klimatu rakoviny.

Pokud je jámka vyrobena s ohledem na budoucnost, je nejlepší okamžitě pokrýt jámu speciální fólii určenou pro umělé nádrže.

Dno rakovinových vrtů by mělo být pokryto vrstvou drceného kamene ve výšce asi 10-15 centimetrů. Na vrcholu je třeba nalít asi 35 centimetrů hlinitého písku.

Je důležité zvážit směr jámy. Ideální je umístění jámy v průběhu slunce - od východu na západ, protože v horké sezóně bude snazší chránit jámu před spalujícími slunečními paprsky.

Při základním uspořádání jámy mohou být celkové náklady $ 500. Při vytváření jámy na dobu tří let se výše výdajů sníží o 150 dolarů. Instalace skleníku na jámu může také vyžadovat finanční náklady až do výše 200 USD.

Nákup langusty

Při nákupu raků o dodavatelích je třeba vzít v úvahu, že pro domácí chov by měly být ženy a muži pohlaví užívány stejně.

Upozornění: Jedna žena má v jedné sezóně asi 100 vajec, zatímco jen polovina je životaschopná.

Na základě těchto údajů se původní potomstvo (po roce chovu) zvýší přibližně o 40-50krát. Nejlepší způsob, jak zahájit vlastní podnikání pěstování raků, je proto, že se dostanete do vodních toků 80 osob, ačkoli někteří podnikatelé se domnívají, že by mělo začít s 200 druhy rakoviny.

Je důležité si uvědomit, že kolonizace korýšů v umělém jezírku se provádí nejdříve dva týdny po zaplavení vody.

Způsoby chovu

Odborníci identifikují čtyři hlavní způsoby chovu rakoviny, včetně:

 • v přírodním jezírku;
 • v umělém rybníku;
 • v suterénu;
 • v akváriu.
V rybníku

Chov raků v přírodní nádrži je levnější. To je způsobeno nejen nedostatkem potřebu investovat do akvárií a prostor, ale také skutečnost, že v přírodním koupališti u raků je dostatečné množství přirozené potravy: řasy, bahno a dokonce odpadky.

Je však obtížné řídit kvalitu a složení vody, což je mimořádně důležité, protože raci jsou obzvláště nároční na čistou vodu.

Je třeba mít na paměti, že chov raků vyžaduje pravidelné čištění dna do minimální hloubky dvou metrů.

Nedostatek kyslíku v hlubokých vrstvách a nadbytek sirovodíku negativní vliv na pohodu korýšů, takže ziskovost chov raků v přírodních vodách je nízká. Jediným způsobem, jak je realizovat, bude hledat rybníček s přírodním přítokem vody - tekoucí řekou nebo potokem. V tomto případě je nejprve podnikání nejlépe podporováno dalším chovem ryb.

Doma - v akváriích

Chov raků domácím způsobem zahrnuje pěstování:

 • umělé nádrže;
 • suterén;
 • speciální rakoviny.

Tato metoda je kompromis mezi obsahem rakoviny v přírodních a rostlinných podmínkách.

V tomto případě podnikatel získá příležitost ovládat složení vody, její cirkulaci a podmínky raka. V takovém případě je možné řídit populaci zvířat, rozdělit je podle věkového principu, což výrazně zvýší množství zboží na odbytu.

Důležitou nevýhodou této metody je podstatná materiálová složka nezbytná pro instalaci a údržbu speciálního cirkulačního systému vody.

Další významnou nevýhodou domácího chovu raků je omezená oblast, která vede k umělému omezení populace.

Při chovu raků v akváriu se rozumí použití nádrže o objemu asi 250 litrů, které je speciálně vybaveno systémem čištění a kyslíku.

V tomto případě je dolní část rozložena:

Je důležité vzít v úvahu, že krab, kteří žijí v akváriu, vyžadují zvláštní péči založenou na:

 • udržování optimální teploty;
 • filtrace vody;
 • horní obvaz s vitamíny.
Další způsoby

Chov korýšů v továrně zahrnuje pěstování raků ve specializovaných velkých akváriích, které jsou v uzavřeném prostoru, který se nejčastěji používá jako suterén.

Výhodou této metody je zajištění stabilního mikroklimatu, který je nezbytný pro 24 hodinovou reprodukci a růst raků.

Důležité: Při tomto způsobu chovu raci nespadají do režimu hibernace, což umožňuje několikrát zvýšit účinnost kultivace.

Navzdory skutečnosti, že suterén není třeba izolovat pro raky, je nutné pečlivě sledovat teplotu a zabránit jejímu poklesu na 7 stupňů Celsia.

Dobré osvětlení v suterénu poskytne korýši s maximálním komfortem. Chcete-li to provést, musíte nainstalovat lampu uprostřed místnosti.

Odborníci doporučují pro pohodlí péče o zvířata uspořádat akvária s raky na regálech.

Nevýhodou této metody chovu je vysoká úroveň nákladů v počáteční a následné fázi podnikání.

Kde a jak prodat raky?

Hledání možností prodeje výrobků je jednou z nejdůležitějších etap při zakládání podniku pro pěstování rakoviny.

Tyto instituce zpravidla získávají korýši:

Důležité: Můžete prodat nejen raky sami, ale také jejich kaviár, který chutná jako červený lahůdek kaviáru.

Podnikatelský plán pro chov raků

Vypracování podnikatelského plánu pro chov rakoviny může být provedeno sami, ale je nejlepší svěřit takovou věc odborníkovi: v takovém případě bude možné získat spolehlivé údaje a očekávaný výsledek.

Chcete-li vypočítat přibližnou ziskovost takového podniku, zvážit příklad s rokem a půlročním rakem rostoucím v rybníku o rozloze přibližně dva metry čtvereční.

V takovém rybníku můžete provozovat až 200 jedinců najednou, jejichž celková hmotnost je 30 kilogramů.

Na takovém počtu jedinců bude potřebovat asi 600 gramů jídla, proto jídlo za rok a půl bude trvat asi 4 tisíc rublů.

Za předpokladu, že tržní hodnota jednoho kilogramu raka je asi 400-500 rublů, zisk za 18 měsíců bude 26 tisíc rublů. Další rozvoj podnikání bude trvat asi pět let, a každý rok bude příjem trvale růst.

Po několika letech bude skutečný přínos pocházet z chovu raků, po kterém bude možné rozšířit podnikání.

Pomocí čtyř vodních útvarů s hloubkou asi dvou metrů a plochou asi 50 metrů čtverečních v rybnících lze zahájit šest set rakovin s celkovou hmotností asi 200 kilogramů.

Při velkoobchodním nákupu raků bude cena asi 20 tisíc rublů.

Za předpokladu, že jeden jedinec vydá alespoň 30 korýšů, za rok bude možné prodat 6 tisíc kilogramů produktů. Ve velkoobchodních sazbách prodeje výroby (v 200 rublů za kilogram) bude zisk činit více než jeden milion rublů.

Kompetentní přístup k vypracování a realizaci podnikatelského plánu pro pěstování rakoviny tak umožňuje organizovat velmi výnosný vlastní podnik, který nejen zaplatí sám za sebe, ale přinese velké peníze majiteli.

Video

Podívejte se na doporučená videa pro rostoucí rakoviny doma:

Pěstování krabů je podnikání s velkým písmenem, protože rakovina je nejen jedním z nejžádanějších produktů, ale také jedním z nejdražších. V důsledku toho dokonce začínající podnikatel může cítit, že se s touto záležitostí marně neruší. Peníze v doslovném smyslu protékají řekou, hlavním úkolem je trochu počkat.

Vážení čtenáři! Pokud potřebujete a odborné poradenství o otázkách otevírání a organizaci podnikání (obchodní právo), on-line pokladních odděleních, doporučujeme, abyste se okamžitě obrátili na naše kvalifikované advokáty:

Moskva a region: +7 (499) 455-12-46

Petrohrad a oblast: +7 (812) 426-11-82

Vážení čtenáři! Pokud potřebujete a odborné poradenství o otázkách otevírání a organizaci podnikání (obchodní právo), on-line pokladních odděleních, doporučujeme, abyste se okamžitě obrátili na naše kvalifikované advokáty:

Moskva a region: +7 (499) 455-12-46

Petrohrad a oblast: +7 (812) 426-11-82