Nápady pro otevření vlastního podniku

Najednou byly koření a koření považovány za tak drahý a vzácný luxus, který používali k platbě nebo výměně. Samozřejmě, že dnes jejich hodnota není tak vysoká. Obchod s kořením se však může stát skutečně výnosným podnikem. Proto mnoho začínajících podnikatelů má zájem o otázky, jaké dokumenty jsou potřebné k otevření prodejního místa, a také o specifické povaze takového prodeje.

Je obchod s kořením výnosný?

Před několika desetiletími byl sortiment koření v kuchyni hostitelky snížen na sůl a pepř. Dnes v zemích post-sovětského prostoru se množství znalostí o koření výrazně zvýšilo. Používají se téměř všude.

Ve velkých i malých městech se neustále otvírají sushi bary a další zařízení, která nabízejí orientální pokrmy. Kromě toho televize vysílá celou řadu kulinářských programů a představení, které odhalují všechna tajemství slavných kuchařů východní, středomořské a evropské kuchyně.

A pokud obyvatelé některých zemí nepředstavují svůj denní stůl bez koření, pak v naší zemi se jejich popularita začíná zvyšovat. To je důvod, proč podnikání na koření může být opravdu ziskové. Podle výzkumu je jeho ziskovost 100%. Potřebujete jen malý počáteční kapitál a správně se zaměřte na vytváření a rozvoj vlastního podnikání.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření obchodu?

Samozřejmě, pokud chcete otevřít obchod s kořením a kořením, nejprve máte zájem o balíček oficiálních dokumentů.

Nejprve se musíte zaregistrovat u daňové služby. Můžete se zaregistrovat jako samostatný podnikatel nebo založit společnost s ručením omezeným (to je prospěšné, pokud hodláte spolupracovat s velkými společnostmi, otevřete nové prodejní místa nebo nejsou jediným vlastníkem obchodu).

Licence na prodej v tomto případě se nevyžaduje. Na druhé straně, pro zahájení obchodu bude nutné mít povolení od hygienické a epidemiologické stanice (kontrola prostor a podmínek skladování výrobků).

Kde si pronajmout pokoj?

Samozřejmě, umístění vašeho podniku má velký význam. Koření a koření jsou to, co lidé ve většině případů kupují s jídlem. Nejlepší možností pro umístění obchodu je tedy nákupní centrum nebo supermarket, kde zákazníci mohou přijít po cestě.

Kromě toho si můžete pronajmout pokoj v blízkosti stejných supermarketů nebo nákupních center. Bude ziskové otevřít obchod na trhu nebo blízko velkého obchodu s potravinami.

Koření a koření: jak zajistit?

Pokud jste si již pronajímali pokoj, pravděpodobně vás zajímá otázka, jak si ji zařídit. Nezapomeňte, že chutné jídlo je obvykle spojeno s útulností, a tak dělají vše pro vytvoření klidné a uvolňující atmosféry pro kupující. A protože pikantní vůně jsou spojeny ve většině lidí s Východem, pak v návrhu můžete přidat trochu vhodnou barvu.

Vytvořte optimální osvětlení, ozdobte stěny s fotografiemi koření a rostlin, umístěte do místnosti několik hrnců s rostlinami. Můžete sestavit několik stánků tím, že umístíte informace o nejpopulárnějších kořeních na ně, seskupíte je podle zemí nebo popisujete pokrmy, při jejichž přípravě se používají.

Nezapomeňte na regály a regály, které budete potřebovat k zobrazení zboží. Není tajemstvím, že na východních trzích se koření prodávají v otevřených zásobnících. Samozřejmě můžete umístit několik takových zásobníků tak, aby kupující lépe viděli nebo cítili budoucí nákup. Ale tyto koření budou rychle erodovat.

Převážná část zboží by měla být skladována v hermeticky uzavřených skleněných nádobách nebo plastových nádobách - což prodlužuje trvanlivost téměř na dva roky. Můžete si koupit další vybavení, například na mletí pepře, atd.

Ve většině případů se koření prodávají v polyethylenových sáčcích o obsahu 5-10 gramů - jedná se o standardní porce. Ale můžete také nabídnout zákazníkům, aby si koupili méně, zvláště pokud nikdy nepoužívali takové koření. To pomůže vytvořit důvěryhodný a teplý vztah se zákazníky. Ale nezapomeňte, že v tomto případě budete potřebovat přesnou měřítku.

Kde vzít zboží a jak jej prodat?

Ve skutečnosti ve vašem městě nebo okrese je s největší pravděpodobností velkoobchodní dodavatel koření - nákup od těchto společností je výhodný, protože mají vynikající obchodní vztahy s producentskými zeměmi a existují doklady potvrzující kvalitu zboží. Mimochodem, některé koření mohou být pěstovány samy o sobě - ​​to nevyžaduje mnoho prostoru, dokonce i obyčejné hrnce pro okrasné rostliny. Samozřejmě to bude trvat déle.

Pokud vás zajímá otázka, jak otevřít obchod s kořením a kořením, měli byste vědět, že zisk bude záviset především na tom, kolik zákazníků bude váš obchod líbit. Vy a všichni pracovníci (pokud existují) by měli vědět všechno o svém produktu: v jaké zemi se pěstuje, jaké potraviny se používají, jak je správně skladovat atd. A tyto informace byste měli být ochotni sdílet se zákazníky.

Mimochodem, pokud mluvíte o pokrmech, můžete si najmout osobu, která si sám vytvoří různé směsi koření. Pokud slavný kuchař mluví o nějakém tajemném tajemství vaření, ve většině případů to znamená přesně jedinečnou kombinaci koření.

Snažte se svým zákazníkům poskytnout podobnou výhodu. Vytvořte několik univerzálních směsí pro různé druhy masa, dezertů, ryb, salátů atd. Můžete také nabídnout službu vytvoření jedinečné kombinace pro jednotlivé objednávky.

Není pro někoho tajemství, že koření mají nejen jedinečnou chuť a vůni, ale mají také léčivé vlastnosti. Tato data stojí za to zkoumat také. Kupující pravděpodobně bude užitečné slyšet, že například zázvor pozitivně ovlivňuje imunitní systém a červená paprika aktivuje metabolické procesy.

Můžete také připravit skutečnou knihu receptů, která podrobně popisuje přípravu exotického pokrmu a popisuje správné používání koření. To také pomůže rozvoji vašeho podnikání.

Zaměstnáváme pracovníky

Samozřejmě, pokud otevřete malý obchod a máte možnost mu poskytnout spoustu času, pak si nejprve můžete sami pracovat. Ale jak se podnik vyvíjí, budete pravděpodobně potřebovat zkušeného prodejce, stejně jako člověka, který dokáže kompetentně mísit koření.

Obchod s kořením se může stát opravdu výnosný, ale pouze pokud zákazníci mají rád váš obchod. Samozřejmě, kvalita zboží určuje úspěch podniku. Ale nezapomeňte na zdvořilé zacházení se zákazníky, zejména pokud vaše město (nebo oblast) má konkurenty.

To je důvod, proč stojí za to přijmout pouze společenské a příjemné zaměstnance pro práci. Kromě toho by každý prodejce měl znát všechny dostupné informace o tomto nebo druhém koření, aby kupujícímu pomohl určit výběr.

Také, pokud nechcete účtovat sami sebe, měli byste najmout účetního (ne nutně účetní na plný úvazek).

Několik nápadů na získání dodatečných příjmů

Prodej koření jako podnikání může být velmi lukrativní. Ale s pomocí některých úspěšných pohybů bude váš obchod výhodnější.

Můžete nejen prodávat koření. Postupně by se rozsah zboží měl výrazně rozšířit. Například ve vašem obchodě mohou zákazníci nakupovat nejen koření, ale i léčivé bylinky. Pokud jsou sušené rostliny skladovány za optimálních podmínek, mohou zůstat vhodné po dlouhou dobu. A v létě můžete prodávat čerstvé bylinky, například bazalku, kopr, petržel, špenát. Takový obchod nemusí být velmi ziskový, neboť se jedná o rychle se zhoršující produkt, takže se musíte podívat na situaci zde.

Další myšlenkou rozšíření sortimentu jsou rostlinné oleje. Například olej z pšeničných klíčků, hroznové semena, lněný olej bude určitě úspěšný.

Když rozšiřujete svou firmu, můžete v prodejně nechat malý roh pro prodej různých druhů čaje - zde zákazníci budou mít příležitost podívat se na produkt a vychutnat si jeho vůni.

Reklama - motor pokroku

Podle statistik se vysoce specializovaný obchod může stát nejvýnosnějším obchodem, ale pouze správným přístupem. Jak již bylo řečeno, kvalita zboží a služeb - věci jsou povinné. Ale kupující mohou být lákáni a pomocí reklamy. Nezapomeňte tedy na krásný vývěsní štítek, letáky a případně i internetové stránky.

Z času na čas zajistěte propagace, prodej. Různé bezplatné ochutnávky jsou oblíbené, kde jsou spotřebitelé nabízeni vyzkoušet pokrm, po kterém budou pravděpodobně chtít znát recept a získat potřebné koření. A samozřejmě, váš obchod se stane více populární, pokud nabízíte slevy zákazníkům.

Spice Store: jak vydělat peníze na koření a koření

V době obchodních domů, supermarketů a hypermarketů se každý podnikatel nebude snažit otevřít vysoce specializovaný obchod. Navíc obchod s potravinami.

Na rozdíl od všech očekávání a očekávání, kavárny a čajovny, prodejny na prodej špičkové čokolády jsou velkou poptávkou nejen mezi gurmánky a rozšiřují se do celých obchodních sítí. Spolu s nimi v prodejnách a odděleních nabízejících širokou škálu koření a koření.

Móda pro exotickou kuchyni, zájem o ostrou a pikantní jídla - to vše přispívá k otevření nových japonských, čínských, indických restaurací, šíření kuchařských knih a časopisů a zvýšení poptávky po vzácných koření, které nelze nalézt v běžném obchodě s potravinami.

Tento segment trhu s potravinami odhadují odborníci jako jedna z nejrychleji rostoucích. Jeho kapacita, s ohledem na maloobchodní prodej, se odhaduje na 150 milionů dolarů. Hlavním důvodem tak rychlého růstu je téměř 100% ziskovost.

Místo v obchodě je lepší si vybrat v supermarketu nebo supermarketu. Koření je doprovodný výrobek a obvykle se nakupuje současně s jinými produkty. Pavilon navržený ve vhodném stylu přiláká pozornost milovníků exotické a dobré kuchyně. Je-li rozpočet malý, je celkově možné spravovat nejdříve jeden stojan.

Dokonce i standardní stojan může být sjednocen a nastavit vhodnou náladu pro celý interiér, jednoduše jej vložením dekorativním filmem "pod stromem".

Výroba vývěsní štítky s názvem obchodu a loga bude stát v závislosti na velikosti asi 1,5-3 tisíc rublů.

Rozdělte celý sortiment v zemích, kde vznikl tento koření a koření - Čína, Itálie, Indie atd. To pomůže kupujícím orientovat se ve výběru. Koření a koření jsou nejlépe prodávány podle hmotnosti.

Některé obchody jako propagační krok nabízejí prodej koření z 1 g. Chcete-li to provést, potřebujete speciální přesné vyvážení. Samozřejmě, většina kupujících dává přednost balení od 10 gramů, ale možnost vyzkoušet si minimální množství drahých koření přiláká pozornost lidí a zajistí, že se k vám vrátí za účelem opětovného nákupu.

Koření může být baleno v pytlích o hmotnosti 15-20-50 gr. Nezapomeňte na nálepky s názvem koření a doporučení pro jeho použití. Tisk těchto štítků bude stát přibližně 50 kopek / kus.

Připravte směsi a kořenící soupravy, které jsou nezbytné pro přípravu některých pokrmů. Obvykle se jedná o 5-6 různých druhů. Skladujte koření lepším v uzavřených nádobách z čirého skla. Takový balíček zachovává vůni koření a efektivně vypadá na vitríně a police.

Ale otevřené palety a tácky, navzdory jejich atraktivnímu vzhledu, je lepší nepoužívat ke skladování koření. Produkt ztrácí svou chuť a prach v takové vitríně a různé zápachy mohou způsobit nespokojenost s administrací supermarketů, kde si pronajmeme oblast a její návštěvníky.

Vzhledem k tomu, že nabízíte drahý, vzácný, ale často zakoupený produkt, stojí za to investovat do vydávání plastových karet, které vás opravňují k malé slevě pro stálé zákazníky.

Výroba takových karet bude stát od 1000 rublů / 100 ks. Diskontní karty jsou obvykle vydávány na nákup za určitou částku (například od 500 rublů).

Loajalitu vašich zákazníků a jejich přeměnu na běžné zákazníky lze stimulovat dalšími bonusovými programy. Ty mohou být dary k narozeninám (za takových akcií v emisi věrnostních karet nabízejí vyplnit formulář s potřebnými údaji), SMS upozornění o připravovaných akcích a slevách, vedení Raffles u držitelů karet. Jako cena může fungovat jako samotné koření a sbírky kuchařských knih, brožur atd.

Partnerské programy se známými restauracemi, kulinářskými kurzy a školami vám pomohou rozšiřovat propagační materiály, zvýšit vaše uznání a nalézt velkoobchodníky a zákazníky.

Vlastní webové stránky s prezentovaným sortimentem, popis koření a jejich aplikace, recepty a ceny poskytnou další tok zákazníků.

S malými objemy obchodu je zpravidla výhodnější kupovat zboží od domácích velkoobchodních společností a výrobců, kteří mají všechny potřebné certifikáty kvality.

Pro nákup první šarže produktů, 60-80 tp. plus náklady na dopravu. Pro registraci, pronájem prostoru, výrobu vývěsní štítek, nákup obchodního vybavení, kontejner, balení je vyžadováno od 100 t.

Výroba místa, plastové karty, tisk a distribuce letáků a brožur bude stát 30-50 tp. Celkově otevření vlastního malého skladu pro prodej koření, koření, přírodních olejů a koření bude vyžadovat zhruba 300 tun.

Nápady neobvyklé činnosti v koření

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Obchod s kořením a kořením jako ziskový typ podnikání

K dnešnímu dni se téměř každý pokrm připravuje pomocí určité řady koření a koření, které si ženy v domácnosti koupí na trhu nebo v obchodech. V tomto článku budeme hovořit o tom, jak otevřít obchod s kořením a kořením a současně dělat dobré peníze. Podívejme se na základní kroky při zahájení podnikání a načrtněte několik klíčových bodů.

Vlastnosti podnikání

Při prodeji jakéhokoli výrobku je třeba vzít v úvahu řadu funkcí. Takže obchod s kořením je na trhu nejvýnosnější. Může se jednat o kiosk nebo stan s pronajatým prostorem nebo pult v pavilonu. Hlavní věc je velká průchodnost potenciálních zákazníků. Lidé na trhu s potravinami nakupují maso, mleté ​​ryby a zároveň nezapomínají na ochucení těchto výrobků. Je to trh - to je místo, kde musíte začít obchodovat s kořením. Volně stojící obchody nejsou tak účinné a jejich měsíční údržba vylévá z podnikání spoustu peněz.

Když hovoříme o konkurenci, často se jedná o maloobchodní prodejny, které prodávají zabalené koření a velmi málo stánků s kořením pro distribuci hmotnosti. Ale právě kořeněné koření nebo varianty jejich kombinace poskytují bezkonkurenční chuť na mnoho pokrmů a jsou o to užitečnější.

Dokumenty pro obchod s kořením

Ze základních oprávnění budete potřebovat:

 • stát IP.
 • zadejte požadovaný OKVED. Pro Rusko to je - 52.27.3 Maloobchod s ostatními potravinářskými výrobky. Pro Ukrajinu - 46,37 Velkoobchod kávy, čaje, kakaa a koření.
 • vypracovat nájemní smlouvu na komerční plochu.
 • získat povolení od SES a požární služby.

Výběr prostor a zařízení

Promluvme si o tom, co je třeba udělat, abychom mohli začít obchodovat s kořením a kořením.

Za prvé, to je samozřejmě najmout dobré místo na trhu, je nejziskovější místo v blízkosti masa nebo ryb oddělení, ale i další možnosti by měly být v pořádku, hlavní věc - je to, že musíte vidět. Často takový prodejní místo trvá od 3 do 6 m2.

Zadruhé budete muset zakoupit vybavení pro obchod. Jedná se o oddíly a kontejnery pro skladování koření. Je důležité, aby byly uzavřeny, protože skladování koření vyžaduje určité podmínky a jinak mohou zvlhčit nebo ztratit drobivost a komerční vzhled.

Další regály pro demonstraci sortimentu budou nutné. Také pokladna, malý pult a vysoká židle pro prodávajícího. Pokud se jedná o prodej koření nebo koření podle hmotnosti, pak budete muset koupit elektronické váhy.

Z dalších zařízení budete potřebovat nástroje pro balení, obvykle to jsou speciální lžíce a sáčky pro balení.

Sortiment a dodavatelé

Sortiment v prodeji koření hraje obrovskou roli. Na takových výdajích se můžete dostat před konkurenci a lákat zákazníky z nich. Vaši hlavní zákazníci jsou ženy a rádi si vybírají z různých možností.

Zde je seznam základních cenových listů tohoto prodejního místa.

 • koření (bazalka, dřišťál, hořčice, zázvor, skořice, levandule, bobkový list, cibule, morkov.yu muškátový oříšek, máta, paprika, všechny druhy pepře, petržel, rozmarýn, tymián, fenykl, česnek a mnoho dalších).
 • koření (s chmelem suneli, směs paprik, soupravy pro svařené víno, kompotu směsi, stejně jako nádobí: pro boršč, rybí, barbecue, maso, slanina, kuřecí maso, pizza, houby, zeleninu a mnoho dalších).
 • cukrovinky (vanilin, rozinky, kakaový prášek, kokosové lupínky, brusinky atd.).
 • směs koření.
 • omáčky a oleje.
 • dárkové sady a další.

Volba může být skvělá, hlavní je rozdělit to kompetentně. Vezměte více koření koření, a méně těch, které se prodávají méně často. Vynikající přístup k zákaznickému servisu bude, pokud váš prodejce může připravit směs koření přímo před zákazníkem. Je to velmi působivé a nezapomenutelné. Takový čip se může stát vaší vizitkou.

Dodavatelé koření lze nalézt na velkoobchodních trzích s potravinami. Také v průběhu času můžete začít obchodovat s elitními druhy koření.

Jaký je počáteční kapitál?

Každý, kdo si myslí o zahájení podnikání v obchodu s kořením, provádí výpočty a vytváří určité očekávání pro budoucí výdělky. Ve skutečnosti bude každý z vašich výpočtů vlastní, ale vše závisí na umístění vašeho obchodu, rozsahu nákladů na pronájem a mnohem více. Dáváme vám hlavní výdaje.

 • Pronájem prostor - 100 USD - 150 USD
 • Daně - 150 dolarů
 • Plat za prodávajícího - 200 USD
 • Počáteční nákup zboží - 3000 až 4000 USD
 • Nákup zařízení - 1000 Kč - 1200 Kč
 • Vývěsní štít - 50 dolarů
 • Náklady na dopravu - 60 USD.

Kolik můžete vydělat?

Zisk závisí na sortimentu, umístění zásuvky, přítomnosti konkurentů blízkostí a dalších věcech. Při výpočtu všech okamžiků to nefunguje, ale stále můžete zadat hlavní údaje.

Průměrná známka koření a koření je 70% - 100%.

Pomocí těchto údajů můžete provést přibližné výpočty zisku a objemů prodeje.

Závěry. Otevření koření a koření může být velmi ziskovou investicí peněz. Práce budou muset být na trhu a nabízet zákazníkům buď zvýšenou službu, nebo nové položky v rozsahu nebo cena je nižší než konkurenční. V zájmu rozšiřování podnikání bude v souladu s již zavedenou technologií nutné otevřít další prodejní místa v různých částech města.

Je něco doplněno? Čekáme na vaše názory na tuto firmu.

Obchodní myšlenka obchodu s orientálními kořeními

V každém městě je velké množství znalců orientální kuchyně. Mnoho gurmánů dává přednost vaření takových pokrmů doma.

 • Kolik peněz potřebuje k otevření obchodu s orientálním kořením?
 • Jak začít podnikat prodej orientálních koření
 • Kolik můžete získat při prodeji orientálních koření
 • Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?
 • Jak vybrat zařízení
 • Který OKVED by měl být určen pro sklad orientálních koření
 • Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření
 • Jaký daňový systém si vyberete pro sklad orientálních koření
 • Potřebuji povolení k otevření
 • Technologie podnikání
 • Nováčkem v prodeji orientálních koření

Je-li nákup tradičních koření (pepř, bobkový list, atd.) Žádné problémy vznikají, pak najít místo prodeje vzácných koření (zázvor, šafrán, paprika), není tak jednoduché.

Kolik peněz potřebuje k otevření obchodu s orientálním kořením?

Pro realizaci takového podnikatelského projektu bude vyžadovat počáteční kapitál ve výši asi 500 tisíc rublů.

Jak začít podnikat prodej orientálních koření

Prostřednictvím těchto prostředků bude začínající podnikatel schopen postavit malý obchod.

Naštěstí prodej orientálních koření vyžaduje minimální prostor (asi 10 metrů čtverečních).

Další možností je pronájem stávajícího zařízení.

V tomto případě podnikatel bude muset uspořádat interiér obchodu v orientálním stylu a investovat nějaké peníze do opravy prostor.

Speciální atmosféra orientální kuchyně může být znovu vytvořena pomocí vitrážů, obrazů a dalších prvků výzdoby.

Prodávat orientální koření nepotřebují drahé přehlídky.

Prodané zboží lze rozložit do zvláštních zásobníků. To zákazníkům umožní užít si vůni koření.

Podnikatel bude muset zahrnout do rozpočtu náklady na nákup takového komerčního vybavení, jako jsou stoly, stojany, tácky, vysoce přesné váhy apod.

To bude muset utrácet asi 35 tisíc rublů.

Chcete-li pracovat v obchodě, budete muset zaměstnat dva prodejce (nejlépe orientální), kteří budou pracovat na směnách.

Ve stavu obchodu musí být čistší (na částečný úvazek).

Dalším bodem je nákup dávky koření. To by mělo být přiděleno asi 50-60 tisíc rublů.

Chcete-li přilákat pozornost potenciálních kupujících, měl by podnikatel objednat vysílání reklamy v místní televizi.

Měsíční náklady na podporu podnikání v počáteční fázi budou asi 50 tisíc rublů. V budoucnu, kdy objemy prodeje koření vzroste, mohou být výrazně sníženy.

Kolik můžete získat při prodeji orientálních koření

Takový podnik může přinést čistý zisk 50 tisíc rublů měsíčně.

Dalším zdrojem příjmu pro podnikatele může být spolupráce s místními restauracemi orientální kuchyně.

Bude schopen uzavřít smlouvy s nimi o dodávce koření. Období návratnosti podniku v tomto případě bude sníženo na 6-8 měsíců.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Chcete-li otevřít obchod pro prodej východních koření, bude vyžadovat asi 70 tisíc rublů. Tato částka bude stačit k tomu, aby prošla státní registrací, pronajala si pokoj, zakoupila první zásilku zboží. To je případ, kdy je komerční zařízení již nainstalováno na pronajatém místě. Pokud tomu tak není, pak budete muset vynaložit extra na nákup.

Jak vybrat zařízení

Při výběru zařízení pro obchod není nic komplikovaného. Od ostatních maloobchodních zařízení se neliší od zařízení. Potřebujeme regály a police, pokladnu, otevření laku. Nezapomeňte na osvětlení a další interiér, který bude zdůrazňovat východní směr.

Který OKVED by měl být určen pro sklad orientálních koření

Při registraci svých aktivit do podaných dokumentů musíte podle OKVED označit kód. Chcete-li otevřít obchod pro prodej orientálních koření, uveďte 47.29, který se týká maloobchodního prodeje jiných potravin v specializovaných prodejnách.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření

Chcete-li otevřít obchod pro prodej východních koření, musíte předat státní registraci jako individuální podnikatel. Pokud bude budoucí podnikatel budovat obchodní vztahy s velkými společnostmi, případně rozšíří své podnikání, můžete se zaregistrovat jako právnická osoba.

Bude také nutno pronajmout si v areálu nebo ji vlastnit. Kromě toho není nutné získat licenci pro maloobchod s orientálním kořením.

Jaký daňový systém si vyberete pro sklad orientálních koření

Výběr systému, který bude platit daň, závisí na samotném obchodním objektu.

 • Pokud bude obchod spolupracovat s právnickými osobami, ve výpočtu, který používá DPH, vyberte položku OSHO.
 • USN je vhodný pro malý obchod.
 • Pokud je dokonce i malý obchod, který přinese velký a pravidelný zisk, je lepší zastavit se u UTII.

Potřebuji povolení k otevření

Chcete-li otevřít obchod vedle hlavního balíčku dokumentů, budete muset získat povolení v Sanitární a Epidemiologické stanici. Žádné další povolení, žádné licence.

Technologie podnikání

Reklama je motorem obchodu. Hlavní věc, která bude nutná, je proto provést rozsáhlou reklamní kampaň, která se prohlašuje za co největší počet lidí.

Nováčkem v prodeji orientálních koření

Nejbližší webové semináře

Přihlaste se k webinaru

Nejlepší obchodní nápady z roku 2018

Jak vydělat peníze na Avito - tipy a typy příjmů pro začátečníky

Jak vydělat peníze na aukcích bankrotů bez opuštění vašeho domova

Jaké podnikání je třeba udělat v roce 2018 - tipy pro začátečníky

Obchodní nápad číslo 921. Jak otevřít obchod s kořením a koření?

Když přijedete do podnikání, kde je hodně konkurence, je důležité nějak vyčnívat. A díky tomu, co je skutečně dosaženo? Existuje mnoho způsobů, jak učinit vaši firmu originálnější, zajímavější a lepší než konkurenti. Můžete nabídnout lepší produkty a služby, můžete bojovat při tvorbě cen, nabídnout atraktivnější ceny. Nebo můžete naopak vyniknout kvůli vyšším cenám, protože společnosti s celosvětovou reputací opakovaně dělaly. Koneckonců ve společnosti existuje vždy určité procento potenciálních zákazníků, kteří nekupují vaše zboží a nepoužívají vaše služby jen proto, že jsou příliš levné. A jejich status je povinen kupovat jen to nejlepší a jen ty nejdražší.

Ale samozřejmě to nejsou jediné a daleko od nejlepších způsobů, jak čelit konkurenci. Nejlepším způsobem je ten, který umožní, aby se účastnila "bitvy" s ostatními obchodníky a podnikateli vůbec. A tato metoda spočívá v úzké specializaci. Podívejte se na oblast obchodu s potravinami. Může se zdát, že je mimo moc mladých podnikatelů soutěžit s velkými supermarkety a hypermarkety. Pokud se jedná o otevření běžného obchodu s potravinami, možná to tak je. Ale úzce specializované obchody jsou na trhu více než pohodlné.

Na stránkách našeho portálu je mnoho nápadů pro otevření různých obchodů s úzkou specializací. Mezi nimi je řeznictví, obchod s rybami, čajový butik, obchod s čokoládou a další slibné nápady. Majitelé těchto specializovaných prodejen úspěšně vedou své podnikání a dokazují všem, že mohou volně existovat a rozvíjet se v přítomnosti velkého množství obchodů s potravinami poblíž. Potřebujete najít produkt, který bude mít velký požadavek. Jedním z těchto výrobků je koření a koření.

Co je zdrojem stále rostoucí poptávky po kořeních a kořeních?

Je to jednoduché. Nedávno se v naší zemi rozšiřuje popularita kulinářského umění. Desítky tisíc občanů Ruska (ženy a muže) se chtějí naučit, jak připravovat lahodné a zdravé pokrmy samy o sobě. Někteří z nich upřednostňují tradiční jídla ruské kuchyně a někdo mávající něco exotického. Stovky škol a kulinářských kurzů, které se nacházejí v jakémkoli významném městě naší země, nabízejí svým oddělením, aby se naučili připravovat pokrmy různých zemí. A, jak víte, různé kuchyně světa odpovídají zcela jiným složkám a samozřejmě kořením a kořením.

Najděte některé koření a koření v pravidelném obchodě nebo v supermarketu je poměrně problematické. A poptávka je poměrně stabilní. Zde a tam jsou specializované obchody s kořením a kořením, které uspokojí i ty nejnáročnější kuchaře. Pokud vaše město ještě nemá takové prodejny, je čas myslet na otevření podobného obchodu. Ziskovost obchodu s kořením a kořením je více než 100 procent a obrat tohoto trhu je asi 150 milionů dolarů. Je tu něco, na co myslet, že?

Jak otevřít obchod s kořením a koření?

Nejdříve musíte určit umístění vaší zásuvky. Stojí za to poznamenat, že odborníci nedoporučují otevření samostatného obchodu s kořením a kořením. Přesto nejsou to nezávislé zboží, ale další (na maso, rybu, zeleninu atd.). Proto musíte vybrat místo blízké obchodům s potravinami nebo supermarketům. Nejlepší možností je malý stánek přímo ve velkém supermarketu nebo hypermarketu. V obchodním centru můžete také umístit obchod s kořením a kořením. Ale pouze v případě, že je v blízkosti supermarket s potravinami.

Dalším momentem je návrh vaší prodejny. V ideálním případě použijte strom jako dekor. Nebo alespoň zdobení stromu. Toto pozadí nastaví náladu pro váš koření a koření. Následující dvě možnosti se nejčastěji používají jako nádoby na koření.

První - podnosy, kde jsou koření jednoduše nasypány. Výhodou této možnosti je vzhled - koření a koření se objevují před kupujícím v celé své slávě a vůni. Avšak jelikož takové nádoby nemohou být hermeticky uzavřené, většina vůně se odpaří s časem. A majitelé supermarketu, uvnitř kterého se nachází váš pavilon, určitě nebudou potěšeni věčnou vůní vašeho zboží. Druhou možností je použití skleněných nádob s těsným víkem jako kontejnery. Zboží v takových kontejnerech není o nic méně účinné než v zásobnících, ale vůně trvá mnohem déle. Volba je na vás.

Vitríny musí být kompetentně organizovány. Veškeré koření by měly být jasně rozděleny mezi země (kuchyní) světa. Nad každým kořením by měla být jmenovka a popis. V tomto sortimentu bude zákazníkům jednodušší navigovat. A koneckonců po dlouhou dobu je známo, že než je snadnější koupit, je to víc než šance, že k tomu dojde. Také je možné nabídnout hotové směsi z různých koření pro přípravu těchto nebo jiných pokrmů.

Koření a koření jsou velmi drobné zboží. A prodávejte to v malých porcích. Proto budete potřebovat elektronické váhy s vysokou přesností měření. Takové zboží se obvykle prodává v částech 5, 10, 20, 50 a 100 gramů. Ale bude dobré, pokud budete moci prodávat menší porce. Řekni, od 1 gramu.

Jak propagovat a propagovat koření a koření?

Začíná velkou jasnou vývěsní tabule. Nebude nadbytečné mít internetovou stránku a skupinu v sociálních sítích. A pokud je vaše prodejna umístěna uvnitř supermarketu, budete vždy před potenciálními zákazníky. A už žádná reklama již není potřeba.

Chcete-li vázat zákazníka do svého obchodu, můžete vytvořit systém slev. Například, pokud si koupíte 500 rublů nebo více, udělejte slevu 5 procent, od 1000 rublů - sleva 7 procent, a od 3000 rublů nebo více, 10 procent sleva. Co se týče nejvíce "slevové" karty běžného zákazníka, může být vydáno při nákupu 1 000 rublů. Kupující se tyto věci hodně líbí. Takže, pokud je vaše zboží potěší, pak se stane vaším stálým zákazníkem. To je všechno. Přejeme vám úspěch v podnikání!

Obchodní myšlenka: Spice Shop

Přílohy: z 300 000 rublů

Zpětná platba: od 6 měsíců

Otevření obchodu, který se specializuje na prodej jednoho typu výrobku, se může zdát neopodstatněným rizikem. Žijeme v době velkých supermarketů, na jejichž regálech může dokonce i vybíravý kupující něco najít. To však není. Příkladem toho mohou být obchody s prosperujícími čajovnami, kavárny, stejně jako prodejní místa elitních a vzácných druhů koření a koření. V módě nyní a poté zahrnují kuchyně některých exotických zemí. A to znamená nárůst poptávky po vzácných kořeních, které často nejsou zastoupeny v řadě konvenčních obchodů.

Tento článek popisuje, jak začít podnikat, jako je koření, kolik je potřeba vynaložit počáteční investice, stejně jako očekávané rizika a funkce.

Obchodní koncept

Potenciálními kupci koření a koření jsou restaurace i kavárny, stejně jako obyčejní občané, kteří mají rádi vaření nebo prostě chtějí diverzifikovat své menu. Možná, že nebudete požadovat všechny druhy koření, ale při otevírání takového obchodu byste měli pečlivě zvážit sortiment, aby každý kupující mohl najít vše, co je nezbytné.

Koření je nákladný výrobek používaný v malých množstvích. Bude se prodávat doslovně v gramech, což znamená, že nebudou vyžadovány velké plochy pro skladování a prodej produktů.

Zde potřebujete znalosti a schopnost říkat zákazníkům, jak, pro jaké a v jakém množství se používá toto nebo to koření.

Co bude nutné pro implementaci?

Jednou z nejvýhodnějších možností pro umístění místa prodeje bude malý kiosk nebo pavilon v supermarketu. Při nákupu konvenčních produktů pro domácnosti budou potenciální zákazníci spíše věnovat pozornost kořením jako společnému produktu.

Je důležité přemýšlet o návrhu obchodního prostoru. Vývěsní štítek a interiér by měly na první pohled přitáhnout a dát jasnou představu o tom, jaký druh zboží nabízíte.

Systematizaci koření může být podle země původu. Takže v obchodě bude řada indických, čínských, italských koření. Nepochybně budou připraveny připravené směsi koření vhodné pro tyto nebo ty pokrmy.

Prodáváme koření, obvykle podle hmotnosti. Balíčky 10 gramů - nejčastější volba. Poskytnutí kupujícím možnost nákupu minimálního množství (od 1 gramu) na vzorku zvýší loajalitu a kupující se bude nutně vrátit. Pro vážení minimálních objemů je třeba přesné vyvážení.

Jako balíček můžete použít malé sáčky různých objemů, samolepky, štítky, které obsahují nejen název, ale také stručné pokyny pro použití koření.

Chcete-li uložit prodaný výrobek, doporučujeme používat těsně uzavřené nádoby z průhledného skla. Kromě výhod a bezpečí budou řady takových plechovek s vícebarevnou náplní vypadat esteticky na regálech a budou se organicky hodit do interiéru skladu. Skladování koření v otevřené podobě (v zásobnících nebo paletách) se nedoporučuje. V takovém případě se zboží rychle zhorší.

Pravidelní zákazníci budou potěšeni, že obdrží diskontní kartu. Koření je nezbytným, ale nákladným produktem. Proto stojí za zvážení věrnostního programu. Zpravidla se při nákupu zboží za určitou částku vydává slevová karta. Například z 1000 rublů. Různé bonusy, propagace a prodejy také pomohou přilákat nové zákazníky a udržet si pravidelné obchody. To také přispěje k vlastnímu webu, stejně jako k reklamě, distribuované prostřednictvím restaurací a kurzů vaření.

Jedním z nejdůležitějších úkolů ve fázi podnikového plánování je hledání dodavatelů kvalitních výrobků. Při nákupu malých zásilek je výhodné využívat služeb domácích velkoobchodníků, kteří mají potřebné certifikáty.

K oficiálnímu podnikání bude zapotřebí zaregistrovat jeho činnost, tj. Otevřít IP.

Servis zákazníků v počáteční fázi může být podnikatelem sám. Nicméně v případě expanze obchodu a vytvoření řetězce obchodů bude nutné myslet na rozšíření zaměstnanců. Při výběru personálu je nejlepší vybrat si kandidáty, kteří již mají zkušenosti s obchodováním, a jsou připraveni studovat informace o produktech v krátkém čase. Při výběru takového produktu jako koření je velmi důležité mít příslušnou konzultaci prodávajícího.

Pokyny pro spuštění krok za krokem

Hlavní etapy uvedení obchodu budou:

 1. Analýza trhu, potenciální kupující, odhalení konkurentů, hledání dodavatelů.
 2. Vypracování podnikatelského plánu a hledání financování.
 3. Registrace IP.
 4. Hledání a pronájem vhodných prostor.
 5. Nákup komerčního vybavení (vitríny, váhy, pokladny, obaly, skladovací kontejnery atd.).
 6. Nákup zboží na prodej.
 7. Najme zaměstnance.
 8. Organizace reklamy a propagace.

Finanční výpočty

Startovní kapitál

I přes malé rozmezí bude tento typ podnikání stále vyžadovat finanční investice. Každá podnikatelka se bude lišit v závislosti na městě, ve kterém je podnik otevřen, bude vybrán prostor pro obchod, sortiment i vybrané typy inzerce a propagace. Za všeobecnou představu o finančních nákladech spojených s otevřením vlastního podniku za prodej koření dáme průměrné hodnoty.

K nákupu první dávky zboží podnikatel potřebuje přibližně 80 tisíc rublů. Registrace podnikání, pronájem obchodních prostor, nákup nezbytných obchodních zařízení bude stát nejméně 100 tisíc rublů. Měla by také vzít v úvahu náklady na nákup obalů pro skladování a balení, výrobu štítků, reklamních produktů, místních a jiných nákladů.

Celková výše počátečního kapitálu potřebného k otevření obchodu s kořením bude asi 300 tisíc rublů.

Měsíční výdaje

Při otevření obchodu jsou konstantní měsíční výdaje. Jejich výše bude záviset na rozsahu podnikání a řadě dalších faktorů, jako je umístění odbytu, počet zaměstnanců,

Měsíční položky nákladů zahrnují:

 • pronájem maloobchodních prostor a úhrad za služby - 25 000;
 • mzdy zaměstnanců - 40 000;
 • náklady na reklamu - 10 000.

Celkem - 55 000 rublů.

Kolik můžete vydělat?

Jeden malý obchod s kořením může přinést 50 tisíc rublů měsíčního čistého zisku.

Doba návratnosti

Se stabilními tržbami se podnik vyplatí za 6 měsíců.

Vlastnosti podnikání

Organizace obchodu pro prodej koření pro všechny jeho jednoduchost má řadu rysů. Je třeba studovat pravidla skladování výrobků, aby nedošlo k poškození drahého výrobku. Ne všechny balení budou v bezpečí. Při vytváření sortimentu je třeba zvážit, jaké koření mohou potenciálně nalézt aplikaci a které nebudou nárokovány. To pomůže ušetřit peníze a neposkytovat záměrně neprodejné zboží. A podnikatel samozřejmě musí sám se svým produktem jednat. Může to chvíli trvat, než se naučíte potřebné informace, ale výsledky nebudou dlouho přicházet.

Prodej koření je poměrně výnosný a nekomplikovaný obchod. Takové výrobky jsou vždy poptávané, poptávka po nich se v průběhu roku prakticky nemění. Investice potřebné k otevření vlastního obchodu jsou poměrně malé a požadované znalosti jsou minimální a lze je snadno získat.

Spice Shop - obchodní nápady

Reklama je motorem obchodu a je také hlavním mečem pro malé podniky v Rusku, ačkoli nedávno se situace začala měnit ve směru výroby, ale maloobchod stále nadále s jistotou vede pořadí nejoblíbenějších podnikatelských nápadů pro malé podniky. Současně nelze dovolit, aby celý maloobchodní podnik byl "česán", každý směr obchodu individuálně a na jedné straně vyžaduje individuální přístup a na druhé straně má své vlastní výhody i nedostatky. Dnes si promluvme o myšlence obchodu v jednom z "úzkých" výklenků.

Jak opakovaně říkal, na stránkách zdroje je nejslibnější pro malé podniky maloobchodní prodej v malých specializovaných prodejnách, předtím jsme již tyto myšlenky zvažovali:

Dnes se trochu posuneme do jiného letadla a mluvíme o kořeních a kořeních.

Před pár sto lety, byliny nebyly jen komodita, ale cenil mnohem vyšší než zlato a rozpoutal skutečnou válku. I nebudou zatěžovat čtenáře s historickými fakty o koření, ale docela zajímavé vědět, že například minimální přirážka v obchodním obvyklé pepř 2000%, a jeden z Magellan expedice při návratu byl schopen pokrýt všechny ztráty a ztráty 4 z 5 lodí prodává koření, přijela na přeživší loď a tak dále. Samozřejmě teď se situace změnila a koření přestaly být spousta bohatých stal se rozšířený, ale rozšířený, ne všechny koření, to je spojeno s poměrně banální věci, většina obchodů s potravinami prostě nemají prodávat, omezeno pouze z nejoblíbenějších typů pepř, bobkový list, a to i několik druhů výrobků. Nicméně, různé koření je obrovské plus koření a koření, a samozřejmě v agregátu, to nám umožňuje hovořit o rozsahu dostatečném pro vznik celé řady malý obchod.

Stojí za zmínku, že dnes je klasické koření klasifikováno jen asi 60 druhů různých bylin, květenství, listů a tak dále. Koření jsou produkty čistě rostlinného původu, kromě toho stále existují nejméně asi 20 typů klasických směsí koření, jako jsou:

 • Kariová směs (od 7-12 do 20-24 komponent)
 • Indická směs (10 složek)
 • Siamská směs (10 komponent)
 • Čínská směs uksyamyan (5 komponent)
 • hops-suneli (od 6 (složité složení) po 12 (plné) složky)
 • Adjika (5 komponent) musí být přidána chmel-Suneli
 • dolma (6-8 komponent)
 • Boloňská směs (9 komponent)
 • Směs Frankfurt (10 komponent)
 • Směs Hamburgu (7 komponent)
 • Worchester směs (5 komponent)
 • ozdobná kytice (suchá nebo čerstvá v různých provedeních až 9 součástek)

Samozřejmě, seznam zde nekončí, ale budeme diskutovat o sortimentu koření a koření v samostatném článku, pojďme se přesvědčit o specifikaci otevření takového místa prodeje.

Prvním faktorem je místnost.

Při výběru místnosti pro koření musí být věnována zvláštní pozornost větrání. Přítomnost dobře větrané místnosti, ve které bude příležitost zachovat příjemnou vůni bez drsných tónů, je klíčem k úspěchu v podnikání. Samozřejmě, že jedno větrání to nedokáže, musíte přemýšlet nad počitadly, ale o tom níže. Pokud v místnosti není potřebné vybavení, náklady na zlepšení by měly být automaticky zvýšeny o výši těchto investic. Dalším důležitým prvkem při výběru prostor bude prostor na jedné straně není potřeba dedikovaný bodu koření pronajmout velkou plochu, ale zároveň obchodním místě musí být nejméně 20 čtverců (optimálně kolem 30), plus technická místnost pro skladování koření, koření a koření. A jen třetí faktor při výběru umístění bude jeho umístění. Je vhodné si uvědomit, že jde o vysoce specializovaný bod a že koření jsou dostatečně specifickým produktem, který zcela jasně omezuje rozsah zákazníků. Ve skutečnosti nakupují záměrně a v důsledku toho nesmí být jejich umístění spojeno s jakýmikoli dopravními uzly a nezávisí na "průchodnosti". Samozřejmě, optimální umístění je v nákupních centrech, ale pokud si vyberete mezi nákupním centrem a odděleným pokojem někde poblíž, věnujte pozornost především nákladu na pronájem takového pokoje.

Zkusme to shrnout. Co je nejdůležitější při výběru místnosti pro koření? První je přítomnost silného větrání místnosti. Druhý je vhodný pro všechny prostory, s výjimkou těch, které se nacházejí uvnitř obytných prostor (vitríny musí jít na více či méně rušné silnici) nebo se nacházejí uvnitř nákupních center.

Druhým faktorem je vybavení.

Komerční zařízení pro bod s kořením se výrazně liší od obvyklého nastavení pro obchod s potravinami, přesto je to otázka volného zboží vyžadujícího umístění a skladování v uzavřeném prostoru. Je zajímavé, že tyto různé produkty jako maso a koření mohou mít podobné problémy, podnikatelé i vzhledem k potřebě speciálního vybavení do skladu vitríny čerstvé maso (více informací najdete zde) na vybavení obchodů řeznický. V našem případě by měly být koření uloženy v samostatných kontejnerových nádobách s možností hermetického utěsnění. Přesto, koření a koření mají vlastnost postupného "zvětrávání" plus v obchodě, a tak bude příjemná vůně tisíců bylin. Kromě toho je nutné mít malý mixér pro přípravu směsí koření a koření na místě. Vypadá to dobře, v každém případě kupující jsou velmi šťastní, když připravují směs se svými přáními na mysli (mimochodem, individuální úpravy jsou velmi vzácné). Stává se to také například s paprikou, kdy z pěti různých typů klienta připraví práškovou směs připravenou k použití, je to možnost, že "čerstvé" koření je jedním z hlavních "čipů".

Podívejme se na zařízení pro koření. Obecně je zapotřebí specializovaných vitrín, které se s pravděpodobností 98% budou muset objednat na místě provozu, plus mixér pro výrobu směsí a broušení (podle principu mlýna na kávu). Podrobnější informace o vybavení a jeho nákladech budou uvedeny v samostatném článku.

Třetím faktorem jsou dodavatelé.

Výběr dodavatelů je možná jedním z nejobtížnějších otázek při otevírání obchodu s kořením. Faktem je, že ceny koření a koření v mnoha ohledech závisí na plodinách této nebo té kultury a "otázkách" týkajících se dovozu produktů. Samozřejmě, že nejlepší možností je pracovat přímo s výrobci koření, a to zejména s ohledem na internetu a dalších komunikačních prostředků pro vstup dodavatele v zahraničí není obtížné (věc umět anglicky), ale na druhé straně prodeje ruka prodejně, malé a bez ohledu na její dovoz nebude, s největší pravděpodobností není ziskové. Jedinou možností v tomto případě bude spolupracovat s významnými dovozci, co mohu říci, zkuste si vybrat velké a dlouhotrvající, s cílem vyhnout se podvodům, a že je třeba se spoléhat na nákup dostatečně velké číslo (větší než kupovat levnější). hlavní věc se snaží přesvědčit manažera, že se můžete stát běžným zákazníkem a potřebujete slevu. Někdy je tedy možné dosáhnout slevy ve výši 10-15%

Shrnul, výběr dodavatele vedené velkými dodavateli a malé prodávat levnější, ale pravděpodobnost získání produktu Brakova je mnohem vyšší, s nimi bude pracovat, když se naučíte, jak pochopit výrobky na oko a nos. " Okamžitě je nutné počítat s koupí poměrně velké dávky, například stejný černý pepř "hrach" v běžném velkoobchodu se prodává v pytlících o hmotnosti 50 kg.

Čtvrtým faktorem je personál.

Jedním z nejdůležitějších faktorů každého specializovaného obchodu byla a stále jsou prodejci. Praxe ukazuje, že všechna úzká část obchod v normálním rozmezí (což je zvolený směr), rychle (během 3-4 měsíců) tvoří stabilní jádro stálých zákazníků, v ideální situaci, tito zákazníci mohou tvořit až do 70-80% celkového příjmu. A od druhého měsíce práce je hlavním úkolem udržet zákazníky na úkor dvou faktorů:

 • - velký sortiment a vysoce kvalitní výrobky a cena produktů, v našem případě koření může být o 10-20% dražší než analogy v jiných obchodech.
 • - vysoce kvalitní služby, které, jak víte, se tvoří díky zdvořilému personálu se zkušenostmi a znalostmi v koření a koření. Tam lze použít celou řadu triků z banálních příběhů rozdílů černého pepře pěstovaných v Indii a pepřem s Uzbekistánem, aby docela inovativní nápady s reklamní recepty různé pokrmy s typem kari nebo kytice garni míchá.

V důsledku toho stojí za to věnovat zvláštní pozornost prodejcům, motivovat je nejen k udržení kvality, ale také ke studiu prodaných produktů.

Ve skutečnosti jsou všechny klíčové faktory - stadia otevření vlastní obchod s kořením uplynuly, můžete ještě dodat, že se nebude sousedit s bodem prodej daňových otázek. Ve skutečnosti, můžete použít nejjednodušší možnost, jak UTII (levné a veselý), pokud je najednou se zdá, že platit hodně, pak můžete jít do zjednodušeného daňového systému. Vzpomínám si, že v případech s platbou vmenenkoy se provádí při výpočtu obchodních prostor, vynásobený koeficientem - korelační funkce a podrobnosti jsou tady, ale o samotném systému tady, jejímž hlavním rysem je, že daň Soum bude vypočtena na základě nastavených parametrů. V případě zjednodušeného daňového systému, aby ji zaplatit může být založen na skutečné příjmy, ale i zde jsou úskalí, které si můžete přečíst zde. Ale není nic komplikovaného a složitého zdanění maloobchodního prodeje koření.

V následujících článcích budeme zvažovat vybavení nezbytné pro organizaci obchodu s kořením a vypočítat, kolik můžete skutečně vydělat za tento maloobchod, nezapomeňte si objednat zdroj a nejprve obdržet všechny zprávy. Čekám na vaše připomínky.