Nové obchodní nápady

Obchodování na vodě - snadné spuštění, nevyžaduje investice do velkých kapitálových investic a rychle se vyplatí.

♦ Kapitálové investice - 425 000 rublů.
♦ Doba návratnosti - 7-10 měsíců.

Skuteční podnikatelé mohou podnikat z čehokoliv, dokonce i ze vzduchu.

Chcete-li se připojit k řadám podnikatelů, ale nemůžete se rozhodnout, jaký druh činností je třeba udělat, přemýšlejte o tom, co je pro lidi vždy a všude třeba?

Toto - jídlo a samozřejmě voda.

Obchod na vodě - snadné spuštění, nevyžaduje investice do velkých kapitálových investic a rychle se vyplatí.

Specifika podnikání na vodě


V nestabilní ekonomické situaci je obtížné najít podnikání, které přinese dobré peníze navzdory všemu.

Obchodování s pitnou vodou souvisí s takovými typy podnikatelské činnosti.

Firmy, které dodávají balenou vodu, dnes prožívají určitý vzestup a odborníci předpovídají, že tento trend bude v blízké budoucnosti pokračovat.

Pokud se rozhodnete se připojit k podnikatelům na vodě, není nadbytečné se dozvědět o zvláštnostech tohoto odvětví podnikatelské činnosti:

 1. Podnik, založený na výrobě, plnění a dodávkách pitné vody, je považován za jeden z nejrychleji rostoucích.
  Pouze v loňském roce se její podíl v Rusku zvýšil o více než 40%.
 2. V průměru jeden zaměstnanec kanceláře spotřebuje půl litru vody denně a asi 10 litrů ročně.
  Představte si, jaké peníze můžete udělat, pokud vytvoříte širokou zákaznickou základnu.
 3. Ceny pitné vody a benzínu nejsou příliš odlišné, ale vybavit firmu pro plnění vody je mnohem jednodušší než ropný průmysl.

Dvě obchodní možnosti na vodě


Pokud chcete podnikat na vodě, musíte se rozhodnout, co přesně bude vaše společnost dělat, protože existují dvě možnosti pro tento typ podnikatelské činnosti:

 1. Rostlina, která extrahuje vodu ze studny, nalije do skleněné nebo plastové nádoby a dodává ji koncovým zákazníkům.
 2. Firma pro balení a prodej "cizí" vody.

První možností je nákladnější z hlediska peněz a vyžaduje hodně času na start, protože budete potřebovat speciální vybavení, kvalifikovaný personál, vybavení, výrobní podnik, nutnost platit za drahé laboratorních testů, a další - zvláštní povolení pro extrakci vody z pramene.

Navíc je dnes obtížné najít volný zdroj minerální nebo stolní vody, která by už nebyla obsazena agilnějšími konkurenty.

Pokud nemáte příliš mnoho peněz, je lepší začít s prodejem pitné vody podepsáním odpovídající smlouvy s výrobcem.

Tato činnost je možná i pro podnikatele, kteří nemají velkou částku na zahájení kapitálu.

Jaká by měla být voda na tom obchodovat?

Není příliš mnoho sil dělat něco, mnohem více je nutné se rozhodnout, co dělat.
Albert Hubbard

Obchodování s prodávanými balenými vodami není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Pouze voda, která odpovídá GOST, je považována za lahvovou, je balena v hygienických nádobách a může být použita osobou k pití nebo vaření.

Nemůžete jen čerpat vodu z kohoutku, nalijte ji do lahví a začněte je doručovat do kanceláří.

Pokud chcete ušetřit, prostě ztratíte zákazníky a zničíte svou firmu.

Pitná voda by neměla obsahovat více než 1% různých umělých přísad (například vonných látek nebo esencí).

Pokud se jeden z vašich klientů držet analýzu chemického pitné vody, dodávané vámi, a ukázalo se, že to nesplňuje státní normy, pak to nejmenší, co se vám může stát - ztrátu zákazníků, i když to může skončit mnohem hůř, například otevírání proti vám z trestního řízení o podvodu.

Prodej pitné vody nemůže být proveden, dokud uzavřete smlouvu s výrobcem (společnost, která získává vodu z vrtů) nebo nebudete kupovat zařízení, které zcela vyčistí vodu škodlivých přísad.

První možnost je pro začátečníky jednodušší a levnější.

Obchodování na vodě: reklama a vyhledávání zákazníků

Voda-prodejní podnik, stejně jako každý jiný, potřebuje dobrou reklamu, protože počet vašich zákazníků závisí na tom, a tudíž i výši zisku.

Chcete-li inzerovat firmu na dodávku balené vody, můžete:

 1. V médiích.
 2. Díky outdoorové reklamě na místech s vysokým provozem.
 3. Distribuce letáků a vizitek.
 4. V sociálních sítích a na internetovém fóru vašeho města.

Čím intenzivnější a kompetentnější je vaše reklamní kampaň, tím více zákazníků pokryjete.

Vzhledem k tomu, že hlavními zákazníky společností, které prodávají pitnou vodu, jsou kanceláře, dobrá publicita obejde kancelářské prostory vašeho města s návrhem uzavřít s sebou smlouvu na dodávku balené vody.

Pokud se vám podaří získat několik velkých zákazníků, kteří budou spokojeni s kvalitou vody, kterou dodáváte, pak v budoucnu budete inzerovat své podnikání na vodě s ústním slovem.

Kalendář plánuje otevřít podnikání na vodě

Nepotřebujete moc času, abyste začali prodávat balenou pitnou vodu.

Samozřejmě budete muset provést tradiční fáze zahájení podnikání (registrace, nalezení místnosti, nákupní vybavení, nábor pracovníků, reklamní kampaň atd.), Ale to nebude trvat déle než 3-4 měsíce se správným přístupem.

VÍTEJTE NA SITUACI ZDROJE VODY

Jsme oficiálním distributorem největšího výrobce pitné vody v regionu Voroněž a poskytujeme našim klientům možnost začít každý den s křišťálově čistou a užitečnou vlhkostí, kterou dodáváme do vašeho domova nebo do kanceláře!

Doporučujeme, abyste zapomněli na vodovodní vodu, šedý sediment a stupnici.

Naše voda již přichází do řady pravidelných zákazníků s jedinečnou chutí a užitečnými vlastnostmi a vždy se snažíme plnit jejich přání.

Proč bychom měli důvěřovat dodávce vody domů a do kanceláře:

- Dodáváme užitečnou minerální pitnou vodu - má jedinečný původ a prochází všemi nezbytnými fázemi čištění.

- Dodáváme do domu a kanceláří vodu v co nejkratším čase, v co nejpřiměřenější době pro vás, a je zde i možnost dodání podle vašeho individuálního rozvrhu!

- Pomůžeme vám zakoupit a nainstalovat další zařízení (například chladič, čerpadlo, dávkovač), dodávka pitné vody vám umožní vychutnat si teplé a chladné nápoje s přínosy pro zdraví.

Vlastní podnikání: jak vydělat peníze na vodu

Nejjednodušší a nejdůležitější pro člověka je vzduch a voda. Jak vydělat peníze z vody je téma našeho rozhovoru.

Dodávka pitné vody v současné době zažívá jakousi "boom" a podle odborníků tento trend bude i nadále pokračovat. Odborníci odhadují kapacitu pouze kapitálového trhu v přibližně 60 milionech litrů balené vody ročně.

Ceychas pití a minerální vody - nejrychleji rostoucí trh mezi FMCG (rychloobrátkové spotřební zboží, rychlé likvidaci spotřebního zboží): každý rok zvyšuje o cca 30-40%. Podle EBWA v roce 2002 vzrostl trh dodávky vody do kanceláří v Evropě o 30%, v Rusku - o 45%. Zároveň naše země představovala přibližně 8% evropského trhu.

Rostoucí zájem obyvatel velkých měst o čistou pitnou vodu nalézá rychlou a přiměřenou reakci svých výrobců. Pitná voda - druh "paliva" v rukou dodavatelů, kteří poskytují firemní i soukromé zákazníky. Pro srovnání: litr 95. benzínu u čerpacích stanic v Moskvě je nyní kolem 37 centů, litr balené vody - od 32 do 42 centů. Je však nesmírně snadnější uspořádat výrobu a dodávku pitné vody než výroba a prodej benzinu.

Přibližná míra spotřeby balené vody v kanceláři - 0,5 litru na osobu a den, nebo asi 10 litrů za měsíc. To je obvyklý přívod pitné vody pouze na jednu střední kanceláře s 50 zaměstnanci mohou přinést Společností roční příjmy od roku 1900 do 2500 dolarů. A to je bez zohlednění výnosů z pronájmu vybavení pro zákazníky ve spotřebě vody.

Takže jste se rozhodli vydělat peníze "z vody". Existují dvě možnosti pro podnikání a nejprve je třeba rozhodnout, zda bude vaše společnost zapojena do plného cyklu: od těžby vody z vrtu až po její doručení zákazníkům, nebo budete omezeni pouze na dodávku "cizí" vody koncovým uživatelům. První možnost, ze zřejmých důvodů, bude vyžadovat vážnější investice do zařízení pro úpravu vody a plnění do lahví.

Rychlá návratnost v tomto případě bude záviset na kapacitě trhu potenciálních zákazníků. To se zatím může pochlubit pouze Moskvou a Petrohradem. V jiných ruských městech by se investoři měli nejprve spolehnout na maloobchodní prodeje a až po nějaké době potřebné pro hromadné uznání ochranné známky, můžete se pokusit začít podnikat s dodávkou balené vody do kanceláří a bytů.

Vyhledejte zdroj vody

Celý cyklus podnikání začíná hledáním zdroje vody. Může to být jak přírodní zdroje (studny, voda řek, jezera), tak městská voda. Praxe ukazuje, že studna je často vybrána. Informace o firmách provádějících vrtání takových vrtů najdete na specializované stránce www.stroylist.ru.

Pro vrtání artesiánské studny je nutné, aby specializovaný podnik objednal projekt studny, koordinoval ji s RCTSEN a Geocenter-Moskvou, získal povolení k vrtání a licenci pro provoz.

Nyní náklady na vrtání studny na předměstí jsou následující: studna "na písku", tj. až do vodní vrstvy v písku, od 950 rub / m. Po vyvrtání pískového otvoru je otvor "pokryt" ocelovým sloupcem o průměru 120-130 mm. Urgentní vrtání studny "na vápenec" bude stát 1750 rublů na metr. Pokud odložíte vrtání po dobu 3-4 měsíců, náklady na práci budou asi 1200 rublů / m.

Po vrtání je jímka opatřena ocelovým sloupem o průměru 127 až 168 mm. Na severovýchodě, severozápadě a severovýchodě se nacházejí v Moskevských předměstích hluboké vodorozpustné vápence v hloubce od 20 do 100 m na jihu regionu a od 50 do 200 m.

Další etapou je analýza vody. řekněme v Moskvě, taková analýza může být provedena v oddělení hygienického čištění měst a likvidace odpadů Akademie veřejných služeb. Pamfilov.

Tam je speciální laboratoř, která kontroluje složení vody pro téměř 30 různých charakteristik. Taková analýza bude stát zhruba 50-60 dolarů. Na základě jejích výsledků bude vydán závěr, který pomůže při výběru zařízení na úpravu vody.

Získání oprávnění

Před zahájením obchodního provozu společnosti musí společnost získat hygienické závěry ze strany SES jak pro samotnou výrobu, tak pro konečný produkt (voda). Poté se provádí certifikace výroby ve státním standardu. Co se týče Moskvy, certifikace v oblasti pitné vody a pitné vody provádí VNIIstandart, přední institut systému Ruské státní normy. Ústav udržuje sekretariáty TC 343 "Kvalita vody" a stálou ruskou část technické komise ISO / TC 147 "Kvalita vody"

Společnosti, které se zamýšlejí na velkoobchodní a maloobchodní prodej minerální a přírodní pitné vody v Moskvě, musí rovněž získat licenci od Licenčního úřadu v oblasti spotřebitelského trhu a služeb Licenční komory. Licence je vydávána na dobu tří let, licenční poplatek ve výši 3násobku minimální mzdy se vybírá za úhradu dokladů po doručení balíčku dokladů a 10 minimálních mezd po vystavení faktury. Některé moskevské advokátní kanceláře za 250-300 dolarů rychle řeší všechny problémy s licencí.

Zařízení

Nad ústí studny je instalována kovová jímka (caisson), čerpadlo, inženýrská komunikace. Koordináty společnosti pro prodej čerpadel naleznete na stránkách www.allpumps.ru. Mezi přední výrobce čerpacích zařízení patří Německo (Grundfos) a Itálie (Lowara ITT Industries, společný podnik se Spojenými státy). Náklady na čerpadlo se pohybují od 400 do 4 000 dolarů. Je také třeba postarat se o prostory pro instalaci zařízení. Když studna je cvičena k tomu, co se nazývá „na poli“, ten nejlepší může být návrh na základě kovového rámu (viz. Www.angars.ru).

Pak začíná výběr komplexu zařízení pro úpravu vody. V závislosti na zdroji může mít voda různé chemické složení a mikrobiologické indexy. Proto musí být v každém případě jednotlivě vytvořeny systémy na úpravu vody (pro čištění a získávání pitné vody).

Sada zařízení závisí na konkrétních podmínkách. Standardní minimální sada obsahuje:


- instalace pro úpravu vody (v závislosti na zdroji je nutná různá intenzita čištění);
- skladovací nádrže na čištěnou vodu;
- automatický stroj pro nalévání vody do kontejneru.


Existuje mnoho možností pro zařízení, které lze použít. Technika se liší podle principu činnosti, produktivity, země původu atd. Celkové náklady se pohybují od 15 tisíc do 1 milionu dolarů.

Nejslavnější společnosti, které vyrábějí zařízení na úpravu vody, jsou Osmonics, Purolate, Ametek, Honeywell, EMS, Pentapure (jejich instalace bude stát nejméně několik tisíc dolarů). Důležitými vlastnostmi této techniky je doba práce s požadovanou úrovní kvality, produktivitou a náklady na náhradní díly. V zásadě můžete používat domácí zařízení pro úpravu vody. Je poměrně spolehlivá a často levnější než dovážená. Nicméně ruská technologie má jednu nevýhodu: design, výkon a uživatelsky přívětivost jsou méně komfortní než cizí analogové.

Budete také potřebovat zařízení pro dezinfekci lahví, plnění vody a korkování. Nejznámější značky jsou Steelhead, Baby Works. Instalace zakoupeného zařízení bude stát přibližně 10% jeho nákladů.

Minimální Příklad nastavit celý cyklus zařízení na úpravu vody, za předpokladu, že počáteční je voda odebírána z kohoutku (celkové hodnoty přibližně 26500. dolarů.).

Sorpční zařízení pro další čištění vodovodní vody UGDV (produktivita - 5 tun / den). Výhoda takového zařízení při nízkých provozních nákladech: náklady na údržbu - asi 200 dolarů ročně. Jednotka musí být pravidelně opláchnuta čistou vodou. Intervaly mytí jsou stanoveny na základě údajů o zkušebním provozu, ale ne méně než jednou za 4-5 dní. Náklady - 8,5 tisíc dolarů.

Ruční podložka s dezinfekčním modulem (kapacita - 60 lahví / h). Náklady - 3 tisíce dolarů.

Akumulační nádrže na vodu. Zajistěte 24hodinový provoz zařízení na čištění vody. Materiál - potravinářská nerezová ocel; kapacita - 12 tisíc litrů. náklady - 15 tisíc dolarů.

Postupně by měla být zmíněná počáteční sada vybavení modernizována. například místo umývání rukou koupit stroj 60 baht / h; náklady - 25 tisíc dolarů.

Trh

Existují dvě možnosti pro vstup na trh: buď si vytvořte vlastní doručovací službu, nebo prodávejte zboží firmám, které již dodávají vodu kancelářím a bytům.

Při výběru první možnosti je třeba poznamenat, že:
vytvoření klientely a rozvoj marketingové strategie pro vstup na trh by se mělo řešit ve fázi vrtání studny a instalace zařízení; zpočátku s největší pravděpodobností budete muset prodávat část vyrobených objemů společnostem dodávajícím vodu.

Mimochodem, pokud máte studnu a také všechny potřebné certifikáty a povolení, můžete se stát velkým velkoobchodním dodavatelem pro různé provozy na zpracování potravin, které využívají pitnou vodu ve výrobním procesu.

Při výběru druhé možnosti se vaše společnost stane velkoobchodním dodavatelem vody. Ale musíte se rozhodnout, za jakou značku bude vaše voda dodána. Způsoby řešení situace: buď stále propagujte svou značku, nebo využijte značky dodavatele. Existuje několik případů, kdy vývojářská společnost v průběhu času získala jednu nebo více dodavatelských společností s již fungujícími zákaznickými sítěmi a stala se společností "full cycle".

Praxe ukazuje, že vytvoření společnosti, která se bude zabývat pouze dodávkou vody zákazníkům, bude stát od 10 do 100 tisíc dolarů, což zahrnuje náklady na registraci, pronájem kanceláří, nákup počítačů a komunikačních zařízení.

Další položkou jsou náklady na balení, světovou normou jsou 19litrové lahve vyrobené z polykarbonátu (doba skladování vody v nich - 6 měsíců). Cena stojí 150-180 rublů. Láhve je možné zakoupit, a můžete předem zaplatit zástavní hodnotu pronajaté od společnosti, která nalévá vodu.

Nyní téměř všechny potřeby trhu splňují dvě závody: obavy Zhivaya Voda (oblast Moskva) a společnost Van Leer (Vologda). Můžete použít levnější lahve vyrobené z polyethylenu, ale jejich síla je nižší a životnost vody je malá. Poté, co zákazník použije veškerou vodu, jsou láhve odvezeny do společnosti k opětovnému použití. Obvykle se láhve používají 30-40krát, pak se změní na nové lahve. Praxe ukazuje, že společnost, která každoročně dodává vodu, nahrazuje asi 10-15% "parku" lahví.

Každému zákazníkovi obvykle lodní společnost instaluje chladič. Design většiny chladičů je stejný a vhodný pro lahve od různých výrobců. Cena chlazení stolního počítače je 110-130 dolarů, venkovní - 170-190 USD. Zařízení lze prodat nebo pronajmout. Pronájem chladičů stojí asi 12-15 dolarů / měsíc. s hypotékou 60 dolarů.

Modelová řada chladičů se liší velikostí, metodou chlazení (elektřinou nebo kompresorem), výkonem. Firma-dodavatel chladiče a další zařízení musí být certifikovány v Rusku (osvědčení o shodě a hygienické osvědčení). Je také žádoucí, aby zařízení byla připojena k síti bez zvláštních adaptérů.

Počet zakoupených chladičů závisí na počtu zákazníků a očekávaném tempu rozvoje podnikání. Provoz chladičů vyžaduje služby prodejců vybavení: plastové součástky někdy selhávají, chladiče potřebují sanitáž pravidelně (přibližně každých 4-6 měsíců).

Viditelně levnější zařízení, nazývané čerpadla a dávkovače. I přes levost, tato zařízení v hlavním městě nejsou příliš populární. Jsou převzaty především zákazníky, kteří nikdy předtím nepoužili službu na dodávku pitné vody.

Nejtěžší fází zákaznického servisu je organizace poskytující služby. Zde jsou dvě možnosti: dodávka vody na vlastní vozidla společnosti nebo zapojení pronajatých řidičů. První možnost je o něco dražší, ale je to více prestižní. Velké firmy často organizují své vozové parky. Malé společnosti by měly začít s 5-7 vozy. Jediná objednávka "Gazelle" od autora bude stát v hlavním městě asi 160-180 rublů za hodinu. Zapůjčení řidiče-jednotlivce s jeho vozem "Gazelle" - asi 700 dolarů měsíčně plus platba za pohonné hmoty.

Zpětná vazba

Návrat k podnikání "na vodě" do značné míry závisí na cenové situaci na konkrétním regionálním trhu. Vedoucí společnosti v Moskvě prodávají vodu za cenu 6 až 8 USD za láhev. Voda s průměrným cenovým rozpětím a cenami za kvalitu již asi 5 dolarů za láhev. Hranice mezi sektory dostatečně jasný a společnosti specializující se na vodě s různými kategoriemi, se navzájem neruší.

Období návratnosti výrobce vody závisí na velikosti investice do podnikání a stupni penetrace na trh. V průměru v Rusku dosahuje běžný výkon nejméně 20 tisíc lahví za měsíc. Ačkoli může žít malá společnost as měsíční produkcí 3 000 lahví. Praxe ukazuje, že s průměrným rozdílem mezi nákupní a prodejní cenou láhve s vodou o zhruba 1-2 dolarů by doručovatelská společnost měla za účelem splacení svých běžných nákladů prodávat 500-1000 lahví za měsíc. A s prodejní úrovní asi 2 000 lahví, počáteční investice se vyplatí za 8-12 měsíců.

Obchodní údaje

V průběhu roku může průměrná firma (20-30) zaměstnanců nakupovat lahve, pronajmout chladiče, zástava na kontejner může trávit asi 2 tisíce dolarů.

Sezónní výbuchy, tento trh, na rozdíl od spotřeby balené vody, prodávané v maloobchodě, prakticky nemá. V létě lidé vypijí čistou studenou vodu a v zimě je stejné množství tekutiny absorbováno ve formě čaje a kávy.

Služba by měla být vždy udržována na nejvyšší úrovni, jinak klient půjde k jinému dodavateli a vrátit ho bude velmi obtížné. To je třeba brát v úvahu. Hlavní strategie konkurenčního boje: dodávka co nejrychleji, chladiče pro volné použití, pohodlné vytáčení telefonu operátora, zdvořilý servis.

Pro začínající investory odborníci doporučují pečlivě prozkoumat zkušenosti realizovaných projektů čištění a dodávky vody a nečinit chyby, které již byly spáchány jinými. Zvláště stojí za to analyzovat nesprávná marketingová rozhodnutí a taktické chyby předchůdců. Od správné implementace marketingové politiky, organizování reklamní kampaně, úspěch celého podniku "na vodě" do značné míry závisí.

Na základě článku Anton Sokolov
pro časopis "Director-Info"

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Prodej vody z vrtů umožňuje

Licencování vrtů pro vodu. Hloubka studny podléhající licencí

14. prosince 2016

Pokud jsou pozemní zdroje vyčerpány neoprávněně, pak je to trestné ze zákona. To se týká vytváření hlubokých vrtů pro získání vody. Licence na využívání podloží by měla být k dispozici všem majitelům, jednotlivcům a právnickým osobám. Díky tomuto dokumentu je toto právo potvrzeno na určité období a na jeho území.

Proč potřebuji licenci?

Stát se zabývá přírodními zdroji a fosiliemi, které zahrnují pitnou vodu. Proto jsou všechny jamky zapsány do registru a přiřazeno je registrační číslo. Ale uživatel má další otázku: bude dostatek vody k uspokojení všech potřeb?

Kvalitní práce, její konstrukce a konstrukce by měly důvěřovat profesionálům, kteří vykonávají výuku. Získané informace o vodě můžete získat provedením průzkumu, který se provádí při získávání dokumentace.

Licencování studní pomůže vyhnout se velkým nákladům na:

 • vytvoření neplánovaných vrtů;
 • oprava a obnovení nesprávně vytvořených vrtů;
 • navrhování komplexního a nákladného systému;
 • zaplacení pokut.

Jaké informace jsou v licenci?

Při plánování instalace vodovodu musí být registrována licence. Když je písek pískován, dokumentace se nevyžaduje. Licence bude obsahovat následující údaje:

 • informace o příjemci;
 • určení vývoje;
 • důvody pro vydání dokumentace;
 • objem vody;
 • umístění;
 • geologické informace;
 • čas jednání;
 • platební podmínky.

Kromě toho zahrnuje pracovní podmínky a požadavky na bezpečné využívání podloží. Změny v dokumentaci jsou prováděny pouze za pomoci příslušných orgánů.

Získání licence

Postup pro získání dokumentace je zdlouhavý, jelikož budoucí majitel studny potřebuje shromáždit mnoho informací, často po ukončení průzkumu. Také práce musí být koordinována s příslušnými orgány.

Licencování studní projde tiše, pokud se jedná o osvědčenou organizaci. Její zaměstnanci by si měli být vědomi zvláštností výskytu artézních vod na různých územích. Specialisté budou nezávisle shromažďovat dokumentaci a dohodnout se na provedení práce. Zapojení odborníků do této činnosti poskytuje záruku pro získání vysoce kvalitní vody.

Co dělá organizace?

Licencování vodních studen pro jednotlivce se provádí poté, co organizace provádí následující práce:

 • vytvoření technického pasu;
 • provádění geofyzikálních studií: výsledky jsou uvedeny v technickém cestovním pasu;
 • provádění průzkumu místa sanitární a epidemiologickou stanicí se zápisem příslušného dokumentu;
 • analýza vody na všech nezbytných parametrech: informace jsou uvedeny v technickém pase.

Po dokončení vrtání společnost kontroluje dostupnost vody a její soulad s kvalitou. Pak je veškerá dokumentace poskytnuta licenčnímu orgánu.

Jaké dokumenty potřebuje majitel?

Seznam dokumentů pro fyzické i právnické osoby je jiný. V prvním případě je nutné pro tento web poskytnout osobní pas a dokumentaci, která obsahuje:

 • titulní dokumenty: nájem nebo vlastnictví;
 • hlavní plán rozvoje;
 • katastrální plán;
 • Situační plán s uvedenou infrastrukturou.

Pro právnické osoby se vyžaduje:

 • speciální aplikace;
 • potřeby podniku;
 • informace o hlavě;
 • potvrzení o registraci společnosti;
 • charter;
 • potvrzení o zápisu do rejstříku;
 • zakládající dokumentace;
 • list ze statistiky;
 • dokument o zdanění;
 • dokument o neexistenci nedoplatků plateb.

Pokud již existuje neformální studna, měla by být legalizována. Je třeba poznamenat, že licence nejsou zdarma. Jeho náklady závisí na práci na posouzení hydrogeologické situace na území, vypracování zprávy založené na této činnosti. Domníváme se, že je mnohem výhodnější okamžitě vydat licenci na výstavbu studny, jinak budete muset zaplatit pokutu.

Které vrty vyžadují licenci?

Je třeba poznamenat, že existují studny, které podléhají licencování, a pro některé to není nutné. Podle zákona je voda považována za důležitý zdroj, a proto je jeho využívání chráněno státem. Orgány kontrolují regulaci úrovně a kvality spotřeby zdrojů.

K dnešnímu dni existuje několik typů studní, a nikoli každá z nich vyžaduje licenci. Mezi nejoblíbenější patří:

U studny pro domácnost, která má povrchovou aplikaci, není licence vyžadována. První typ zařízení je nejběžnější v domácnosti. Tato studna je vyvrtána na 30 metrů. Jeho hlavním úkolem je přístup do horních vrstev, které jsou téměř všude. K vytvoření takové studny není potřeba žádné speciální zařízení, a proto není nutné licencovat.

Habešské studny mají jednodušší strukturu a hloubka jejich výskytu je 10-15 metrů. V tomto případě není licence také potřeba. Tyto zdroje mají nižší výkon než ostatní, takže nemohou být pro přírodu nebezpečné.

Povolení artesiánských vrtů je nezbytné, protože tyto struktury jsou složitější. Pokud je práce prováděna odborníky, voda bude kvalitativně proudit. Hloubka studny podléhající licencí je 50 metrů.

Ale obvykle na této úrovni je voda řídká, takže je nutný zdroj 80-120 metrů. Kapalina musí být extrahována z vápencových vrstev. Má vysoký tlak, což způsobuje omezení provozu a provozu. Povolení studny je nezbytné, protože neúmyslné použití může způsobit nepříjemné následky.

Před instalací je nutné určit typ studny, protože to ovlivňuje nejen cenu, ale i způsob provedení práce, stejně jako potřebu licence. Důvěryhodné práce by měly být odborníky, protože to ovlivňuje příjem kvalitní vody.

Druhy studní

V závislosti na akci jsou zdroje určeny pro:

 • zalévání zahrady;
 • ekonomické účely;
 • přívod vody do chaty;
 • zásobování vodou podniky;
 • pro domácnosti;
 • příjem pitné vody.

Principy licencování

Existují pravidla, která jsou nezbytná pro licencování vrtů. Postup se neprovádí, pokud:

 • na území 200 metrů existují zdroje biologické kontaminace;
 • do 30 metrů typy struktury a rostlin;
 • ve 300 metrech jsou zdrojem chemické kontaminace.

Studna není instalována tam, kde jsou potrubí umístěny v první zemi. Totéž platí pro případy, kdy je půda hnojena a vystavena chemikáliím. Území by mělo mít plot. Je-li lokalita vhodná pro instalaci studny, je možné bezpečně předložit dokumenty pro zdrojové zařízení.

Co říká legislativa?

V roce 2015 byl přijat nový zákon o licenčních vrtech. Říká, co dobře funguje bez licence. Majitelé pozemků mohou využívat minerály, které se nacházejí na jejich území, aniž by používaly tryskání pro své vlastní potřeby v rámci svých hranic. Objem těžby by neměl být větší než 100 m3. metrů za den. Hloubka studny podléhající licencí je 5 metrů.

Pro osobní potřebu se rozumí použití pro vlastní účely, které nesouvisí s podnikatelskou činností. Společné fosílie a vody nacházející se v pozemku nemohou být odcizeny nebo převedeny z jedné osoby na druhou. Jsou-li použity pro podnikatelskou činnost, je požadována licence. Ukazuje se, že není vždy požadováno udělení povolení pro vodní studny pro jednotlivce.

Hloubka vrtů

Hloubka vrtů podléhajících licencí je od 5 metrů. Pokud je nižší než tyto limity, nevyžaduje se žádná dokumentace. A nikdo nemůže být za to potrestán. Licence na vrty a studny v jednom vodním díle není vyžadována, pokud nejsou zahrnuty do zdroje centrálního zásobování vodou.

A pokud neexistuje žádná licence?

Právní předpisy stanoví trest za použití studny bez licence:

 • pokud neexistuje žádný dokument, pak musíte zaplatit 3-5 tisíc rublů;
 • pokud jsou porušeny podmínky použití, pak je uložena pokuta ve výši 2-3 tisíc rublů, pro úředníky - 20-40 tisíc rublů, pro právní - 300-500 tisíc rublů.

Funkce licence

Typ práce závisí na době platnosti licence. Dokument je platný pro těžbu vody po dobu 25 let, ale čas může být změněn v závislosti na kvalitě půdy a dalších faktorech. Pokud je k dispozici geologická studie, pak doba platnosti je 5 let.

Licence na využívání podloží má dobu působení, která je určena technickými a ekonomickými faktory, využíváním a ochranou podloží. Pokud jsou vyráběny krátkodobě, doklad je platný až rok. Při výstavbě podzemních zařízení a jejich užívání je udělena licence, avšak bez omezení.

Náklady na poskytování licencí

Cena studny je určena z různých faktorů. Záleží na půdě, typu zařízení a terénu. Náklady jsou v rozmezí 100-180 tisíc rublů. I když je částka poměrně vysoká, ale bude klidnější. V opačném případě bude udělena pokuta a ještě musí provést registraci.

Pokud potřebujete obnovit licenci, musí její majitel předložit stejný seznam dokumentů jako v návrhu. Tento postup bude stát 100-150 tisíc rublů. Registrace vám umožní legálně používat vodu.

Top 10 zničených hvězd Ukázalo se, že někdy dokonce i nejhlasitější sláva končí v selhání, jak tomu je u těch celebrit.

20 fotek koček vyrobených ve správný čas Kočky jsou úžasné tvory a možná o tom všichni ví. A jsou neuvěřitelně fotogenní a vždy vědí, jak se ve správném čase v pravidlech.

Proč se některé děti narodily s "polibkem anděla"? Angeli, jak všichni víme, jsou přátelští k lidem a jejich zdraví. Pokud má vaše dítě takzvaný andělský polibek, pak jste nemocná.

Naši předkové nespal tak, jak jsme to udělali. Co děláme špatně? Je těžké uvěřit, ale vědci a mnoho historiků mají tendenci věřit, že moderní člověk vůbec nespí jako jeho starodávní předkové. Zpočátku.

7 částí těla, které by se nemělo dotýkat rukama. Přemýšlejte o svém těle jako o chrámu: můžete ho použít, ale existují některé posvátné místa, která se nemůžete dotýkat rukama. Výzkum ukazuje.

13 známky, že máte nejlepšího manžela Manželé jsou opravdu skvělí lidé. Jaká škoda, že dobří manželé nevyrůstají na stromech. Pokud vaše duševní kamarádka dělá tyto 13 věcí, pak můžete s.

Jak získat licenci na vodu ze studny

Získání místa v nezastavěné oblasti je velká bolest hlavy, která rychle uvolňuje svého nového majitele z marnosti života. Okamžitě je zde spousta problémů, které neumožňují nudit, a to vše ve volném čase. A jedna z nich je povolení k užívání vody.

Vzniká tak u těch majitelů, kteří se rozhodli sami zařídit plot umělé vody.

Je třeba poznamenat, že ne každý přívod vody vyžaduje zvláštní povolení. Přívody vody pro povrchové vody nevyžadují povolení, vrtání může být provedeno v iniciativě a výroba vody může být provedena okamžitě po jeho spuštění a ověření složení. Jen zřídka to někdo dělá, takové objekty jsou zřídkakdy s výraznou výrobní rychlostí a složení vodních zdrojů v nich je proměnlivé. Toto je typické i pro otvory, jejichž vrtání bylo provedeno až k druhému pískovému obzoru.

Podstata a úkoly účetnictví pro hluboké přítoky vody

Licencování studny provádí stát za účelem zohlednění přírodních zdrojů. Tento postup podléhá ustanovením zákona o podzemí. Proto musí být do státního rejstříku zapsána hluboká vrstva na vápencovém obzoru, který produkuje životodárnou vodu, s odpovídajícím číslem, které jí bylo přiděleno.

Voda se stává odpovědným zdrojem národního významu a povolení je určeno k regulaci jeho těžby a ochrany zdrojů před různými typy znečištění.

Licencování soukromých zdrojů

Nepostradatelným stavem umožňujícím vrtání vrtů a následnou extrakci životodárné vlhkosti je vývoj studny. Takovou práci může vykonávat pouze organizace, která má příslušné povolení k výrobě těchto děl.

Vývoj projektu příjmu vody souvisí s předběžnými průzkumnými pracemi na místě, kde se plánuje vrtání vodního můstku na vápencový (horizontální) vodovod.

Je nemožné projít touto fází bezbolestně. Odvolání na specializovanou organizaci je proto nevyhnutelné. Plně informují o tom, kde a jak se nacházejí vodní zdroje v regionu, které byly vyvinuty technologií výroby průzkumných prací. Specialisté organizace shromažďují a koordinují veškerou potřebnou dokumentaci a provádějí potřebné průzkumné práce.

Je nutné přilákat odborníky k budování vodních objektů nejen proto, že je velmi obtížné vyvrtat artesian vodu sám. Je pravda, že existují místa s těsným přístupem k vápenci, kdy již v hloubce 20 metrů vodní obzory umožňují vrtné vrty pro artesiální vodu a zajišťují jejich produkci v dostatečném množství av dobré kvalitě. Takovým místem je zejména jižní část Moskvy. Neexistuje však záruka kvalitativního otevírání švů při samostatném provedení jámy.

Dokumentace při získávání přístupu k vodě

Licence na studnu pro jednotlivce lze získat, pokud jsou k dispozici následující dokumenty:

 1. Pasy občana.
 2. Dokument, který zakládá vlastnictví pozemku nebo smlouvu o dlouhodobém pronájmu pozemku, kde se plánuje zorganizovat vodní bezpečnostní zónu zařízení. Velikost místa podle norem je 60 x 60 metrů, a to je téměř čtyřicet hektarů - a kolik to bude stát? Jakákoli budova a jakákoli ekonomická činnost je zakázána na místě ochranného pásma, musí být bezpečně oplocená.

Obr. Zóna ochrany vody. Příjem v budově

 1. Plán přidělení.
 2. Katastrální plán.
 3. Umístění objektů podle situačního plánu.

Licence na studnu pro právnické osoby vyžaduje poskytnutí následujících dokladů:

 1. Žádost o studnu je podána ve speciálně schváleném formuláři na příslušném formuláři.
 2. Písmeno se základními údaji podniku, kde je uvedena poštovní a právní adresa, jakož i bankovní údaje.
 3. Údaje o vedoucím organizaci, studna bude registrována v jeho jménu.
 4. Kopie osvědčení o registraci organizace.
 5. Kopie Charty podniku.
 6. Registrační údaje organizace v jednotném státním rejstříku.
 7. Kopie zakládajících dokumentů.
 8. Dekódování firemních kódů ze statutárního orgánu.
 9. Kópia osvědčení o registraci u daňových úřadů.
 10. Osvědčení od daňového úřadu o neexistenci dluhů za platby přiřazení prostředků.

V případě, že již existující neregistrované objekty jsou ve formě studní, mohou být registrovány ve stejném pořadí.

Je zřejmé, že takové odpovědné a složité struktury nemohou být licencovány bez určitých nákladů od příjemce, pro které je zapotřebí povolení k užívání vody. Výše nákladů na odbavení závisí na hodnotě práce vykonané k posouzení hydrogeologie zařízení, přípravě podkladů o výsledcích takové práce a jejich certifikaci v příslušných organizacích.

Postup pro získání povolení k užívání vody

Povolení průchodů studní se provádí v následujícím pořadí:

 1. Proveďte výpočet spotřeby vody v soukromé ekonomice nebo pro potřeby organizace přihlašovatele.
 2. Po shromáždění všech potřebných dokumentů je nutné získat stanovisko k udělení práva na využívání přírodních zdrojů, včetně vodních zdrojů.
 3. Připravte potřebné dokumenty pro žádost o realizaci geologického výzkumu přímo v objektu.
 4. Vytvořte technickou úlohu pro návrh zařízení pro nasávání vody a koordinujte ji v místním oddělení pro využití podloží.
 5. Objednejte projekt příjmu vody v autorizované organizaci.
 6. Proveďte geologickou expertízu na místě a s jeho účetem schválte rozvinutý projekt.
 7. Pak se provede skutečné vrtání. Při příjmu vody je nutné odebrat vzorky vody ze studny a odeslat je do autorizované laboratoře, aby se stanovila čistota kapaliny chemickým a bakteriologickým složením.
 8. Po obdržení výsledků zkoušek je nutné obdržet zprávu potvrzenou dvěma experty - recenzenty.
 9. Zkontrolujte sanitární zónu studny. Na jeho území by neměly existovat žádné struktury ve vzdálenosti 30 metrů od studny, je zakázáno provádět jakoukoli ekonomickou činnost. Území odcizení je uzavřeno spolehlivým oplocením. Objekty přívodu vody jsou považovány za zvláště chráněné území.
 10. Získejte hygienický a epidemiologický závěr, že vodní zdroje konstrukčního zařízení jsou bezpečné.
 11. A konečně může být získána licence na užívání vody ze studny.

Odpovědnost za provoz vody bez povolení

Použití objektů odběru vody je možné pouze v případě, že existuje autorizační dokument, který je stanoven zákonem č. 380-FZ. Článek 7.3 dokumentu říká, že není možné používat vrty bez licence v rozporu s podmínkami stanovenými v licenci nebo požadavky technických provozních podmínek a požadavků technického projektu.

Výše uvedené informace dostatečně jasně odrážejí složitost procesu vydávání práva na užívání a je třeba pochopit ochrannou úlohu takového postupu.

Nekontrolované použití artesiánské vody může vést k tomu, že dostupné zdroje v oblasti budou vyčerpány. Druhé provedení poruchy voda - smíchání vody z meziproduktu (písek) vodní nádrží, vody z artéských vrstev, což vede k nevyhnutelné snížení jeho kvality až do plného nevhodnost pro lidskou spotřebu.

Objekty příjem vody, nejsou chráněny licence, musí být odpojen, a jejich majitelé aplikovat sankce podle správního řádu Ruské federace v podobě pokuty:

 • ve výši 3000 - 5000 rublů pro jednotlivce;
 • ve výši 30 000 až 50 000 rublů pro manažery podniků, které se dopustily takového porušení a jménem jemuž je studna navržena;
 • z 800 na 1000 tisíc rublů pro podniky (právnické osoby), které porušují pravidla provozu zařízení na příjem vody.

Je třeba poznamenat, že toto opatření správní odpovědnosti může být aplikováno na porušovatele pro každou zjištěnou skutečnost, tj. Alespoň každý den.

Závažnější odpovědnost nastává, když došlo k porušení přírodních zdrojů. Například - již zmíněné míchání vody z různých horizontů s artesiánskou vodou. Existují způsoby výpočtu škody z této a jiné události a soud pravděpodobně nezohlední jakékoliv odůvodnění - bude nutné zaplatit náhradu škody. A jediný spolehlivý způsob, jak se vyhnout trestu, je povolení k užívání vody.

Údaje uvedené v článku by neměly vystrašit obyvatele vzdálených vesnic s příměstským bydlištěm. Výborné výnosy budou výstavba kolektivní příjmu 10 - 15 farem, zatímco náklady na výstavbu zaplacení dobře lokality pro ochranu vod oblasti, průzkumných prací a papírování rovnoměrně pádu na všechny účastníky a nezdá přehnané.

Čistá voda pro tebe!

Související články k tomuto tématu:

Jak získat licenci na instalaci artesiánské studny

Hloubka vrtání bez povolení

Pokud je nutné provést zásadní opravu studny

Licence na pitnou vodu

Komu a za co je licence nezbytná?

Pro získání vody z vrtů v jejich vlastní výrobní nebo technologické potřebě potřebují uživatelé podloží uživatel licence. Mohou to být všechny právnické osoby, stejně jako podnikatelé, zahraniční občané a účastníci jednoduchých partnerství. Pokud je tedy artesiánská studna v rozvaze vašeho podniku, musíte k němu zaregistrovat licenci, abyste se vyhnuli trestům. To se týká dříve vyvrtaných vrtů, pro které byly vydány licence, ale jejichž doba platnosti uplynula. Naše společnost je profesionálně a efektivně poskytuje pomoc při získávání povolení pro stávající studny v podloží pro těžbu podzemních vod, náklady na služby - 99.000 rublů (v závislosti na dostupnosti zdrojových dat), pokud jde o design dokumentace pro registraci licence - 1 měsíc.

Pokud se jedná o jednotlivce nebo je příjem vody prováděn z malé nádoby nebo z povrchového zdroje, licence se nevyžaduje. Povinná je registrace licence pro artesiánskou studnu pro právnickou osobu.

Počáteční dokumentace.

Velmi často společnost potřebuje odbornou pomoc při získání licence. Pouze odborník ví, jak se přiblížit k požadovanému dokumentu rychleji a bez zbytečného odkladu. Společnost Agentury pro ochranu práce a ekologii pomáhá při přípravě povolení pro studnu a shromažďování prvotních informací pro vypracování potřebné dokumentace.

  1. Pro udělení licence studně je první věcí, které je třeba udělat vyplňte příslušný formulář žádosti.
   • pro projektovanou studnu - žádost o udělení licence na právo na geologické studium výroby podloží a podzemních vod,
   • pro stávající studna - pro právo užívat podloží pro těžbu podzemní vody.

  Žádost musí obsahovat:

  • Jméno, organizační a právní forma a adresa právnické osoby;
  • Jméno, adresa, údaje o pasu - pro jednotlivého podnikatele;
  • identifikační číslo daňového poplatníka;
  • požadavky sanitárního a epidemiologického závěru o souladu vodního útvaru s hygienickými pravidly a podmínkami bezpečného využívání vodního útvaru pro veřejné zdraví;
 1. Informace o podniku.
  1. Charakteristika organizace;
  2. Kopie charty organizace a jejích složek;
  3. Ověřená kopie potvrzení o vstupu právnické osoby do Jednotného státního registru právnických osob (EGRUL);
  4. Výpis z rejstříku akcionářů - u akciových společností;
  5. Certifikováno ve stanoveném pořadí kopie osvědčení o stanovení jur. osoba je registrována u daňového úřadu s identifikačním číslem daňového poplatníka (pokud není ověřeno, musí být předložen originál);
  6. Osvědčení od daňových orgánů o existenci dluhu (nebo jeho nepřítomnosti) od žadatele o zaplacení daní a zdrojů;
  7. Informace o předchozích licencích pro využívání podloží, informace o plnění provozních požadavků;
  8. Informace o správci a držiteli licence, pokud tato osoba;
  9. Výtah o rozhodnutí pověřených orgánů o jmenování vedoucího podniku nebo plné moci;
  10. Kopie rozvahy za poslední rok před podáním žádosti, kterou přijal finanční úřad;
  11. Dokumenty o dostupnosti finančních prostředků, potvrzující solventnost, pro realizaci využití podloží (vlastní nebo přitahované);
  12. Informace o technických a technologických dodavatelských společností, jakož i organizace zapojené (dodavatelé), mezi něž patří: informace o počtu zařízení na zpracování, kvalifikovaných pracovníků, kopie licencí pro provádění prací v podloží;
 2. Dokumenty o právem užívat pozemky:
  1. Doklady o vlastnictví nebo nájmu pozemků (státní certif nebo nájemní smlouvy se státní registraci) prokazující souhlas žadatele s plánovanou těžbou podzemní vody, s katastrálním plánu.
  2. Master Plan (M 1: 500, 1: 1000, 1: 2000) podniku s umístěním studny a hranicemi zón hygienické ochrany tří pásů.
  3. Situační plán (M 1:10 000-1: 50 000) umístění půdního pozemku s uvedením podniku a vodní studny.
 3. Na základě výsledků studie ročního geologa se vydává hydrogeologický závěr, že rezerva podzemní vody splňuje požadavky zákazníka.
 4. Hygienicko-epidemiologický závěr - získaný v Rospotrebnadzoru, potvrzuje soulad studny s hygienickými pravidly a dostupností SOS.
 5. Bilance spotřeby vody a odpadních vod, která uvádí:
  • • cílové využití vody ze studny;
  • • podmínky pro likvidaci vzniklé odpadní vody - smlouva o jejím vývozu uzavřená vodním kanálem;
  • • organizace pozorovací sítě pro podzemní vody - jejich charakteristiky, metody pozorování;

Pro stávající studny také:

 1. Charakteristika příjmu vody - cestovní pas a provozní režim stavby;
 2. Výsledky chemických analýz;
 3. Monitorování informací o stavu podzemních vod.

Jaké jsou dodatečné náklady na každou etapu?

Společnost Standard ochrany práce a ekologie pomáhá při licencování existující artesiánské studny. Náklady na práci začínají od 49 tr. a závisí na úplnosti vstupních dat. Existují však další náklady.

1. Spolková agentura pro používání podloží využívá poplatky za následující veřejné služby, které jsou zahrnuty ve fázích získání povolení pro studnu:

Hodnocení zdrojů podzemních vod - náklady závisí na kategorii pole:

Velké - 160 000 rublů.
Průměr je 80 000 rublů.
Malé - 40 000 rublů.
Pro provozované jednotlivé studny - 10 000 rublů.

2. Znalost geologických průzkumných projektů:

3. Státní povinnost k udělení licence k užívání podloží - 7500 rublů.

Jak dlouho trvá rozvoj a další koordinace?

Získání licence na studnu je dlouhý proces. Je to způsobeno velkým množstvím dokumentů, zdlouhavou koordinací projektů ve státních orgánech, důsledným absolvováním dvou zkoušek. V tomto ohledu jsou v každém případě různé trvání.

Etapy koordinace studny o kapacitě větší než 100 m3 / den:

 1. Licence na využívání podloží pro účely geologického výzkumu - ve Federální agentuře pro používání půd (Rosnedra) - 65 dní.
 2. Vývoj průzkumného projektu - cca 90 dní, bez času registrace práce - 10 dní.
 3. Zkoumání průzkumného projektu - 70 dní.
 4. Odbornost zdrojů podzemních vod - 90 dní. Při trvání zkoušky lze prodloužit o dalších 60 dní.
 5. Licence na studnu (právo výroby) je 65 dní, ale může trvat 4 měsíce.

Průměrná doba trvání všech prací bude trvat rok a půl bez zohlednění prázdnin a dnů volna, 220 dní - u zdrojů méně než 100 m³ / den to nezahrnuje geologické studium podloží. Koordinace návrhů hygienických ochranných zón pro podzemní zdroje není v tomto seznamu zahrnuta, jelikož může být provedena souběžně s těmito pracemi.

Jaké sankce hrozí za nedodržení předpisů?

Uživatelé bez licence čekají na správní tresty, stejně jako zastaví provoz studny, pokud nedojde k vyloučení porušení.

V souladu s článkem 7.3 Kodexu správního deliktu Ruské federace lze uložit následující správní pokuty:

 1. 1) Pro uživatele podloží bez "licence":
  Občané - 3000-5000 rublů.
  Úředníci - 30 000-50 000 rublů.
  Právnické osoby - 80 000-1 000 000 rublů.
 2. 2) U uživatelů podloží, kteří porušují podmínky "licence" nebo požadavky projektu:
  Občané - 2000-3000 rublů.
  Úředníci - 20 000-40 000 rublů.
  Právnické osoby - 300 000 až 500 000 rublů.

Jaké zákony upravují pokuty a tuto činnost?

 1. Zákon Ruské federace č. 2395-1 ze dne 21. února 1992 (ve znění ze dne 13. července 2015) "O podloží" (se změnou a dodatečným vstupem v platnost dne 1. 1. 2016)
 2. Předpisy o postupu udělování licencí k využívání podloží (ve znění zákona č. 118-FZ ze dne 26.6.2007, č. 331-FZ ze dne 21.11.2011)
 3. Nařízení ministerstva přírodních zdrojů Ruska od 29.09.2009 N 315 "Správní řád Spolkové agentury pro využívání půdního fondu pro výkon státních funkcí pro provádění vydávání, registrace a registrace licencí pro využívání nerostných surovin. ".
 4. "Kodex ruské federace o správních deliktech" ze dne 30. prosince 2001 č. 195-FZ (ve znění pozdějších předpisů dne 30. prosince 2015) (s dodatkem a dodatečným vstupem v platnost 5. ledna 2016)

Jekaterinburg, 620034, ul. Bebel, 35, 3. patro. Telefon: +7 (343) 206-09-30

Moskva, 127487, dálnice Korovinskoe, 10, patro 7. Telefon: +7 (499) 403-13-64

Khanty-Mansiysk AO, Surgut 628403, ul. 30 let vítězství, 10. Telefon: +7 (3462) 64-44-57

Perm, 614064, ul. Heroev Khasana, 55. Telefon: +7 (342) 299-47-06

Novosibirsk, 630112, ul. Krasina, 54, patro 3. Telefon: +7 (383) 381 40 52

Omsk, 644007, ul. Herzen, 18 let, 3. Telefon: +7 (3812) 34 25 09

Krasnojarsk, 660075, ul. Červená stráž, 24. Telefon: +7 (391) 203-03-39

Chelyabinsk, 454015, ul. Kharlova, 11, Tel.: +7 (351) 751-30-65