Individuální návrhový projekt

Otevřete salon krásy? Exkluzivní design projektu - to je to, co z vašeho salonu ziskové se liší od ostatních. Návrháři skupiny Heathek vám pomohou vytvořit jedinečný koncept a učinit ho skutečným.

Naše služby:

 • Rozvíjení stylového designu projektu jakékoliv složitosti - od kadeřnického salonu až po kosmetický salon nebo luxusní SPA studio.
 • Doporučení pro dokončovací materiály a interiérové ​​předměty, které pomohou zvýraznit vybraný styl salonu.
 • Pomoc při výběru kadeřnických a SPA zařízení na základě původního designu kosmetického salonu a rozpočtu, který má klient.
 • Vypracování plánu pro uspořádání zařízení a nábytku (s přihlédnutím k požadavkům SanPin, SNIP a požadavkům na oheň).
 • Výkresová zkouška;
 • Schéma přestavby (zpevněné a zbourané stěny, příčky);
 • Plán na uspořádání nábytku a vybavení (1-2 možnosti);
 • Vývoj jedinečného stylu (barevné nákresy, vizualizace) prostor;
 • Plán stropů (úrovně, materiálové vybavení);
 • Plán osvětlení: umístění svítidel, vazba spínačů a zásuvek;
 • Plán místa instalace;
 • Půdorys s typem povlaku;
 • Výstružníky stěn s rozložením dlaždice, všechny potřebné výstružníky a řezy;
 • Půdorys s typem povlaku;
 • Krátký výkres interiérů;
 • Konečná vizualizace prostor (barevné náčrtky);

Ve své práci se návrháři spoléhají na přání zákazníka, regulační požadavky, nejnovější světové trendy a samozřejmě jejich zkušenosti na trhu kosmetického průmyslu. Každé navrhované řešení, dokonce i design ekonomické třídy, je jedinečné, odráží koncept salonu, vytváří pouze atmosféru, která je pro něj vhodná, zdůrazňuje výhody.

Myslíte si, kde si objednat projekt? Kontaktujte Himek. Mezi našimi zákazníky patří kosmetické salony "Monet" a "Tochka", obrazová laboratoř "Persona", kosmetické salony "Empire of the Sun" a "Empire of Color", síť kadeřnických salonů "Master Strizh".

Myslete na to, kde si objednat projekt? Kontaktujte Himek. Mezi našimi zákazníky kosmetické salony "Monet", obrazová laboratoř "Persona", kosmetické salony "Empire of the Sun"...

Vývoj návrhu je nestandardní, velmi individuální práce. Proto nejsou pro tento typ služeb k dispozici žádné standardní ceny. Každá objednávka je hodnocena jednotlivě, náklady budou záviset na mnoha faktorech a podrobnostech.

Chcete-li zadat náklady na vývoj projektového projektu a zeptat se na všechny otázky, které vás zajímají, můžete zavolat:

+7 495 995-99-59
+7 495 995-59-01

Designový salon krásy

Při vstupu do soutěže na Moskevském trhu kosmetických salonů a SPA byste měli být vyzbrojeni jasnou a nezapomenutelnou firemní identitou a odpovídajícím vynikajícím designem vaší instituce. Návštěva kosmetického salonu by měla být pro své klienty estetickým potěšením.

O designu kosmetického salonu

Funkčnost prostor, jejich pohodlí pro návštěvníky a personál salonu je naprosto nezbytná. Ale krása interiéru, odraz módních trendů v něm by měla být na prvním místě a být "vizitkou" společnosti. Koneckonců je to interiér, který návštěvníci vyhodnotí jako první.

Úkolem vytvoření designového projektu je vytvořit nový koncept, který se bezproblémově zapojí do firemního stylu projektu a je v souladu s jeho obchodními cíli, a pak vypracuje podrobný plán pro implementaci tohoto konceptu od plánování řešení až po vybavení s potřebným vybavením.

Etapy vývoje návrhu

 1. Vývoj konceptu návrhu. To znamená volbu stylu a zásadové řešení různých problémů spojujících funkční a stylistické rysy plánované instituce. Koncepce, třída a cenová politika budoucího salonu jsou potvrzeny.
 2. Výběr místnosti. Hlavní parametry výběru jsou umístění a plocha místnosti. Zárukou úspěšné volby je dobře promyšlený a rozvinutý koncept. Všechno je důležité: dostupnost pomocných prostor a volných prostorů, možnost poskytování komunikace a přestavby. Společnost InspireGroup poskytuje služby v oblasti stavebnictví, opravy, přestavby pro potřeby podnikání, a to i pro kosmetické salony, kosmetické salony atd.
 3. Projekt práce. Vyvine se po výběru místa. S ohledem na nové informace se připravuje projektová dokumentace, 3D vizualizace interiérů. Vývoj projektu má dvě strany: design a technické. Součástí technické části je plán pro sanaci, uspořádání zařízení, dodávky komunikací, umístění recepce, pracoviště atd. Návrhová část řeší problém návrhu interiéru ve stylu vybraném dříve a klient je prezentován ve formě výkresů a vizualizací.
 4. Autorský dohled. Tato položka předpokládá neustálou kontrolu (osobních návštěv) projektantů a technických specialistů, kontrolu všech stavebních projektů s ohledem na projekt, provedení úprav atd.
 5. Zařízení pro salonní zařízení. Vybavení budoucího kosmetického salonu je důležitou součástí jeho úspěšné práce. Plavidla zahrnují objednávání a kontrolu dodávky zařízení, výrobu nábytku na zakázku, výběr finišních materiálů, návrhářských doplňků a dalších.

Jaký je návrh autora?

Naše společnost provádí pouze projekty týkající se autorských práv. Vystupují týmy profesionálních designérů a návrhářů interiérů. Nezbytně předávají koordinaci, kontrolují se v procesu a na konci projektu. Jejich profesionalita a návrháři jmen jsou zodpovědní za autentičnost a vysokou třídu práce. Zákazníkům, kteří se vracejí do salonu, není jen pěkný interiér. Musí to být umělecké dílo.

Náklady na vývoj kosmetického salonu

Přesné náklady na projekt závisí na množství práce, vybraných materiálech a vlastnostech budoucí značky. Přibližné ceny se vypočítají v následujícím rozmezí:

Designový salon krásy 70 m2. m

Adresa: Petrohrad, Varshavskaya ul, 15
Rozloha: 70 m²
Doba realizace: 7,5 týdnů
Zákazníci: pár středního věku

Projektový projekt kosmetického salónu Nuance předpokládá rekonstrukci obdélníkového pokoje. To není obtížné, protože nosné stěny zůstávají na svém místě. Obtíž spočívá v harmonizaci otevřeného prostoru pro použití několika pracovních zón v něm. Jejich počet odpovídá seznamu poskytovaných služeb.

Zákazník trval na maximálním otevřeném prostoru. Stejný přístup je diktován přítomností dvou oken, jejichž světlo by mělo být maximálně využito. Opatrné podrobnosti projektu umožnily vytvořit kompaktní útulné pracoviště a vylepšené prostředí.

Vylepšený do nejmenších detailů

Plocha na konci salonku byla rozdělena následovně:

 1. Kuchyně pro personál - 9,4 m2. m;
 2. Manikúra Hall - 8,4 m2. m;
 3. Toaleta - 2,2 m2. m.

Výpočet umožnil umístění stolů, židlí, skříní a speciálního vybavení. Tenké rámy jsou zvukotěsné, návštěvníci neslyší práci kotle. V úzkých uličkách instalujete posuvné dveře.

Jediné vnímání všech oblastí je usnadněno rytmem detailů náměstí. Snížil velikost dlaždic na toaletu a v kuchyni - Golden dlaždice 40 × 40 cm echo dlaždice 60 × 60 cm. V hale - série Charme Black (Italon). V obou případech - žula pod černým mramorem.

Zní to monumentální

Rustikální hradby Petrohradu inspirovaly design širokého molu na recepci s reliéfem ve zlatých žilách. V malých detailech se čtverce přeměňují na strukturu oka: je vidět v tapetách, stejně jako v mozaikách nad tabulkami. Všechny nuance mohou být sledovány fotografií.

Vizuální řešení kosmetického salonu. Vstupní skupina

Na černém pozadí jsou efekty titulu "Nuance" velkolepé. Stojan na pracovní desku pro dámské kabelky s bílou zakřivenou hranou vyzývá návštěvníka, aby vstoupil.

Časté vertikály vytvářejí efekt převrácených stránek

Zákazník trval na dokončení dřeva. Textury dýhovaných desek jsou vícesměrné, jako v proutěném koši. Echoes s anglickými košíky na víkendy.

Celulární konstrukce regálů je dělá nenápadnou i bez fasádních dveří. Na recepci jsou police skleněná a nad tabulkou tvoří mezipatrový skříň z laminátu.

Uspořádání obrysové plochy

Černé a bílé prostředí jako zobecnění

Metafora černé vody a bílé noci je nejen poetická, ale praktická. Monochromatické kombinované malé detaily. Zdá se, že kabiny a nástěnné lišty plavou na vodnatém povrchu. Bílé části stěn jsou texturované tapetami. Strop je bohatý na časté vestavěné světla v úrovni systému Armstrong.

Péče o zaměstnance

Pracovní místnost s mentolovými stěnami je vybavena vestavěnou skříní, skříňovou skříní a stůl pro tři místa. Barva je odlišná. Nízký klíč. Tento interiér uvolňuje. Zaměstnanci jsou pověřeni důležitou misí - zvýšit náladu návštěvníků, takže návrh je vhodný.

Noční stěny jsou přeměněny na skříňky

Neexistují prázdná místa. Všechny výklenky jsou přeměněny na skladovací skříně pro spotřební materiál. Fasády se zdály být zahrnuty ve hře bílé a mentolové, takže vizuálně neomezují prostor, naopak rozšiřují prostor.

Uzavřený prostor manikérové ​​skříňky je "rozprostřen" velkým zrcadlem

Když je vše zohledněno, funguje to

Komplexní funkce není předurčena oblastí místnosti. Ale větší zásluhy nově vytvořeného interiéru, kolik dalších úkolů bylo možné vyřešit. Zde: maximální ekonomika a racionálnost při distribuci oblasti, účetnictví výrobních procesů, specifická měkká estetika kosmetického salonu.

My, studio "A8", na rameni, dokážeme vyřešit všechny problémy spojené s cílovým designem interiéru. Naši klienti jsou vždy přesvědčeni o zájmu o takovou práci.

Vizualizace kosmetického salonu mluví výmluvně v prezentovaných fotografiích:

BEAUTY SALONS

Kosmetické salony se staly speciálním místem pro moderní ženy, kde odborníci jim pomáhají najít krásu a mládí. Zákazníci tráví ve svých zídkách poměrně dlouho, takže design kosmetického salonu je nadhodnocený. Interiér místnosti je originální vizitkou, měl by vytvořit určitou náladu mezi návštěvníky, být nepřímým důkazem vysoké úrovně služeb poskytovaných mistři a také nesoucí jistou identitu, která ji odlišuje od mnoha jiných podobných zařízení.

Designed by profesionály, design kosmetického salonu poskytne zákazníkům pohodlí a usnadňuje práci pro své zaměstnance. V mnoha ohledech to závisí na správném umístění místností pro ošetření, pracovních plochách a kancelářských prostorách.

Všechny návrhy projektů kosmetických salonů realizovaných naší společností jsou výsledkem dobře koordinované práce týmu odborníků. To lze vidět na fotografiích našeho portfolia: věnujeme velkou pozornost každému detailu, každému prvku dekorace, brát v úvahu osvětlení. Portfolio představuje obrovské množství různých projektů: design kadeřnických salonů, design masáží apod., Provedené v různých stylech a směrech.

Navrhování kosmetického salonu: od holých stěn až po dokončený interiér

Související články

Projektování kosmetického salonu probíhá za účelem vytvoření originálního designu a funkčního interiéru, který je pro návštěvníky nejpohodlnější.

Naučíte se:

 • Jak navrhnout kosmetický salon.
 • Podle jakých norem a požadavků se provádí design kosmetického salonu.
 • Co je třeba vzít v úvahu při uspořádání místnosti při navrhování kosmetického salonu.
 • Co hledat při navrhování interiéru kosmetického salonu.
 • Jak důležitý je design interiéru kosmetického salonu.
 • Jaké jsou vlastnosti navrhování designu kosmetického salonu.
 • Co je třeba vzít v úvahu při navrhování větrání v kosmetickém salónu.

Kde začít navrhovat salon krásy

Před zahájením přípravy projektu je třeba určit:

 • seznam služeb;
 • průměrný počet klientů, kteří mohou být v místnosti současně;
 • obecnou myšlenku zdobení kosmetického salonu.

Při návrhu kosmetického salonu jsou prostory jasně rozděleny. Odborníci rozlišují administrativní a bytové bloky, které by se neměly překrývat s chodbami a sály navrženými pro zákaznické služby.

V závislosti na úrovni instituce může projekt zahrnovat saunu, prostor pro procedury SPA a tak dále.

Pokud je v kosmetickém salonu dostatek prostoru, další prostory jsou nastaveny pro odpočinek klientů. To umožňuje výrazně rozšířit seznam služeb instituce, ale zároveň bude vyžadovat pečlivou studii z technického hlediska.

Úspěšný interiérový salon krásy pomůže vytvořit jedinečnou atmosféru pro bezstarostnou dovolenou a naplnění procedur. Projekt je vypracován s ohledem na přání zákazníka a vlastnosti vybraného stylu. Zvláštní důležitost má správná volba materiálů pro interiérovou výzdobu a kompetentní návrh osvětlení, pomocí něhož můžete zdůraznit vysoký stav instituce a ztělesnit nejdůležitější myšlenky.

Fáze navrhování kosmetického salonu zahrnuje vypracování schématu inženýrské a technické komunikace s přihlédnutím k přípustné energetické zátěži a plánování uspořádání zařízení.

Často jsou firmy v oboru kosmetiky, jako jsou kadeřnické salóny, kosmetické salony, masážní místnosti, manikúra, ubytovány v malých místnostech, například v bytech převedených do nebytového fondu. K tomu, aby se podnik stal plnohodnotným účastníkem trhu služeb, musí být pro budoucí návštěvníky bezpečný a nejpohodlnější. Uspořádání, větrání, osvětlení, teplotní režim zařízení atd. - musí splňovat zákony stanovené zákonem.

Návrh kosmetického salonu se provádí s přihlédnutím k požadavkům Rospotrebnadzoru, meziresortní komise pod správou okresu, požární inspekce a dalších státních úřadů.

Požadavky a normy pro navrhování kosmetického salonu

Design kosmetických salónů, kadeřnických salonů, masérských center podléhá státním normám, stavebním a hygienickým normám, předpisům pro požární bezpečnost a dalším regulačním akcím.

Budoucí pravidla a předpisy se týkají:

 1. 2.09.04-87 - obytné budovy;
 2. 2.08.02-89 - veřejné budovy;
 3. 2.08.01-89 - obytné budovy (platí pro instituce kosmetického průmyslu, které se nacházejí v podzemních podlažích vícepodlažních budov);
 4. 2.01.02-85 - požární bezpečnost;
 5. 23-03-2003 - zvuková izolace;
 6. 23-02-2003 - tepelná ochrana budov;
 7. 23-05-95 - normy přírodního a umělého osvětlení;
 8. 41-01-2003 - návrhové normy pro vytápění a větrání;
 9. 2.04.01-85 - vodovod a kanalizace.

Normy požární bezpečnosti:

 1. 104-03 - požární signalizační systémy;
 2. 88-2001 - návrh požárních poplachových systémů;
 3. 110-03 - automatické požární signalizace a hasicí systémy.

Sanitární normy: SanPiN 2.1.2.2631-10.

Požadavky na design kosmetických salónů a kadeřnických salonů:

 • Je povoleno umístit kosmetické salony a kadeřnické salony jak v přízemí obytných budov, tak ve veřejných budovách (to může být nákupní a zábavní centrum, hotel, vlaková stanice, kino). Uspořádání těchto institucí v suterénu je zakázáno.
 • Na podniky tohoto typu musí být nutně vybaven: šatní skříň, chodba, technická místnost, čekárny pro návštěvníky, sprchovým koutem a sociálním zařízením pro zaměstnance, prostor pro skladování zásob prostor pro střih vlasů a úlomků.
 • Při umístění kosmetického salonu v bytovém domě je nutné vybavit samostatný vchod z ulice.
 • Větrání kosmetického salonu, které se nachází v přízemí obytné budovy, musí být odděleno od obecného větracího systému domu.
 • Pokud je povoleno umístit stoly na manikúru do kadeřnického pokoje, měly by být poskytovány služby pedikúry, tetování, piercing v oddělených místnostech.
 • Pro každého velitele nehtové služby by mělo být instalováno individuální osvětlení.
 • Na soláriích je mechanická ventilace povinná. Je-li instituce vybavena vestavěným větráním, stačí ventilaci místnosti pravidelně.
 • Kosmetické salony a kadeřnictví by měly být vybaveny trvalým zásobováním vodou.

Etapy navrhování kosmetických salónů a kadeřnických salonů

 1. V přípravné fázi:
 • shromažďování zdrojových dokumentů o zásobách, jakož i informace o dostupných kapacitách pro spotřebu tepla a vody, dodávky energie, elektřinu, které jsou nezbytné pro plné fungování instituce;
 • měření místnosti.
 1. Fáze projektových prací zahrnuje vývoj:
 • architektonická řešení (nové uspořádání prostor);
 • projektování (vodovody, klimatizace, vytápění, větrání, napájení);
 • technologické aspekty (výpočty spotřeby elektřiny a vody, umístění zařízení v zařízení, s přihlédnutím k umístění inženýrských sítí, jakož i požadavky na správnou organizaci a ergonomii prostoru v souladu s hygienickými a požárními a hygienickými požadavky);
 • kapitola "Nouzový požární poplach";
 • část "Poskytování přístupu pro osoby se zdravotním postižením a skupiny s nízkou mobilitou".

Jak nejlépe plánovat pokoj při navrhování kosmetického salonu

Především je třeba si uvědomit, že vnitřní uspořádání by mělo být prováděno nejen architektem interiéru, ale odborníkem pracujícím v tomto směru a znalostí jeho specifik. Skutečný profesionál umístí všechny potřebné zóny (pracovníci, odpočinek pro návštěvníky apod.) Nejen funkčně, ale i v souladu se současnými požadavky hygienické a epidemiologické stanice (SES).

Při navrhování kosmetických salonů je třeba poznamenat, že instituce tohoto typu jsou multifunkční. Proto je třeba instalovat oddíly nebo dveře mezi zónami a místnostmi, přičemž v každé z nich je nutná komunikace. Také je třeba si uvědomit o zvukové izolaci některých prostorů a příslušné uspořádání zón ve vztahu k sobě navzájem.

Chcete-li pomoci projektantovi, který připravuje technologickou dokumentaci, můžete sami rozdělit zóny podle funkčního účelu. Z hlediska instituce v bezprostřední blízkosti by měly být umístěny kanceláře, služby jsou propojeny. Ostatní prostory mohou být využity pro ekonomické účely nebo organizaci odpočinku pro návštěvníky.

Významná část kosmetických salonů může být podmíněně rozdělena do šesti zón:

 1. Vstupní prostor, kde se zpravidla nachází stůl nebo administrativní stůl, stejně jako čalouněný nábytek a konferenční stolek, který je určen pro odpočinek klientů při čekání na proceduru.
 2. Zóna obrazu, kde se nachází: místnost kadeřnických služeb, místnost na obsluhu nehtů. Chcete-li vytvořit útulné prostředí, můžete tyto místnosti umístit do jedné prostorné místnosti, která dělí pracoviště na příčky.
 3. Estetická zóna, kde se nacházejí pracoviště kosmetologa, masér a dalších mistrů poskytujících korekční služby. V této oblasti je důležité zajistit dobrou zvukovou izolaci (jedním z možných způsobů je instalace kvalitních dveří).
 4. Zóna SPA procedur, ve které můžete umístit sprchy, hydromasážní zařízení, vířivé koupele a tak dále. Co se týče komunikace, musíte racionálně soustředit zařízení související s prováděním SPA procedur v jedné oblasti.
 5. Lékařská zóna, kde je nezbytné zajistit sterilitu po celou dobu práce instituce.
 6. Rekreační prostor pro salónní pracovníky a technická pracoviště.

Specifický plán pro kosmetický salon se provádí s ohledem na specifika jeho práce a seznam služeb poskytovaných veřejnosti.

Při navrhování malých kosmetických salonů (první kategorie) je třeba poskytnout přinejmenším tyto předpoklady:

 • Vstup, u kterého se nachází recepce a čekací plocha pro návštěvníky;
 • kadeřnictví;
 • místnost pro manikúru, která může být uspořádána v samostatné místnosti, pokud to dovolí prostor podniku nebo ve společné místnosti pro kadeřníky za samostatnou přepážkou;
 • prostor pro odpočinek zaměstnanců kosmetického salonu;
 • Toaleta, která je v dostatečném prostoru k dispozici zvlášť pro zaměstnance a zákazníky;
 • ředitelské kanceláře.

Do druhé kategorie jsou instituce, které nabízejí zákazníkům nejen standardní procedury, ale i kosmetologické a wellness služby. Při navrhování takových kosmetických salonů, s výjimkou pokojů pro kadeřníky a mistry nehtových služeb, byste měli zajistit kosmetiku a masáže, stejně jako solárium.

Dále by měly být plánovány oddělené toalety a šatní skříň pro zaměstnance a zákazníky, stejně jako místnost, kde si hosté mohou odpočinout s šálkem čaje nebo kávy.

Následující typ SPA salony se souborem vodních procedur. Kromě standardních pokojů mají saunu (se suchou nebo mokrou párou), vany, vířivé vany, bazény, žraloky, masáže a peelingové místnosti. Tam musí být nutně šatny pro klienty, které mohou být rozděleny do žen a mužů. K dispozici jsou také individuální šatny.

Co musíte zvážit při navrhování interiéru kosmetického salonu

Během návrhu kosmetického salonu by měl být interiér zařízení zvážen na následujících bodech:

 1. Rozložení místnosti.

Po určení třídy budoucího kosmetického salonu a rozsahu jeho služeb je třeba rozvinout uspořádání prostor. To by mělo udělat návrhář nebo architekt ve spolupráci s odborníkem na salon krásy. Je to ten, kdo vlastní veškeré informace o instituci této kategorie a může pečlivě zvážit její uspořádání s přihlédnutím ke všem požadavkům a normám SES.

Vymezení zón při navrhování interiéru kosmetického salonu

Dnes jsou stále častěji navštěvované společné návštěvy kosmetických ošetření, které nejen umožňují trávit čas s přínosem pro jejich vzhled, ale také komunikovat například s přítelem. Při navrhování kosmetického salonu byste tento trend měli vzít v úvahu. Je velmi důležité pečlivě zvážit rozdělení do zón a rozlišovat mezi čistými a špinavými proudy tak, aby se masážní místnosti a další procedury nemíchaly se zařízeními pro vodní procedury. Také by měla existovat zóna pro odpočinek mezi sály.

Rozvíjení interiéru kosmetického salonu a každé jeho zóny se držte jediného nápadu. Tento přístup k registraci umožní návštěvníkům plynule "protékat" z jedné oblasti do druhé, přičemž zachovává zvláštní ducha a proniká do vhodné atmosféry. Nejdůležitější věcí není způsobit, aby klient cítil, že není v jiné oblasti vašeho podniku, ale v úplně jiném salonu.

 1. Navrhování komunikace.

Plánování komunikace je důležitou etapou při navrhování interiéru kosmetického salonu. V každé skříňce musí být voda vytažena a tlak ve vodovodním systému musí být dostatečný pro stabilní provoz parních generátorů nebo sprchových koutů v instituci. V opačném případě hrozí nebezpečí, že dojde k plýtvání drahým zařízením a majitel kosmetického salonu způsobí ztráty.

 1. Plánování ventilačního systému.

Tato fáze je mimořádně důležitá při interiéru kosmetického salónu z následujících důvodů:

 • Práce kosmetického salonu je přímo spojena s užíváním látek s ostrým zápachem: barvicí na vlasy, kadeřníky vlasů a nehtové pokrývky a podobně. Dobře navržený větrací systém chrání návštěvníky a zaměstnance salónu krásy před škodlivými chemickými účinky.
 • V takových institucích je často mnoho návštěvníků a vysoušeče vlasů neustále pracují. Bez kvalitního větrání tedy riskuje pokoj bez čerstvého vzduchu, což může způsobit onemocnění kardiovaskulárního systému a bolesti hlavy u těch, kteří jsou v něm.
 • Stejně důležité je vybavit kosmetický salon klimatizací, což uživatelům poskytne pohodlí bez ohledu na počasí mimo okno.
 • Zaměstnanci kosmetického salonu by měli mít večeři a odpočinek pouze ve speciálních místnostech určených k tomuto účelu. To je dáno zvláštnostmi činnosti instituce a také skutečností, že vzhled zápachu vyhřívaných potravin v důsledku špatného větrání je v pracovním prostředí nepřijatelný.
 • V kosmetickém salónu je obvykle vysoká vlhkost, kvůli které se při nedostatečném větrání může objevit forma. Proto v zařízeních tohoto typu je důležitý kvalitní systém dodávek vzduchu a ventilace, zejména pokud jsou okna kabiny hermeticky utěsněna. Moucha houba může nejen zkazit interiér, ale také zničit sádrokarton struktury, pokud byly použity při výzdobě prostor. Kromě toho může plísní způsobit řadu nebezpečných onemocnění.
 1. Projektování elektroinstalace.

Činnost kosmetického salonu je spojena s použitím elektrického zařízení, které často pracuje současně a nepřetržitě. Světlo v takových zařízeních se někdy nevypíná od ranního rána až do pozdě v noci. Během vývoje designu a designu kosmetického salonu je zapotřebí vypracovat příslušné schéma elektrického zapojení, které předem vypočítalo celkové zatížení elektrické sítě ze všech svítilen a zařízení.

Dalším důležitým parametrem, který je třeba vzít v úvahu při vývoji designu a designu kosmetických salonů, je osvětlení všech místností instituce - recepce, kadeřnictví a podobně. Mastery kosmetického salonu v průběhu práce (barvení vlasů, manikúra apod.) By měly být extrémně pozorné vůči barvě, protože jejich chyby mohou vést k neočekávaným důsledkům a nespokojenosti zákazníků. Svítidla používaná k uspořádání osvětlení v kosmetickém salónu by neměla narušovat barvy.

Stejně důležité je také kompetentní zónování prostoru pomocí svítidel, které vám umožní rozdělit horní a spodní zóny instituce. Není však vhodné instalovat nadměrné množství osvětlovacího zařízení, protože topí místnost. Zvolte modely s úspornými světelnými zdroji.

 1. Designové projekty kosmetických salónů.

Význam takového projektu pro úspěšnou propagaci kosmetického salonu nebo jiné instituce podobného profilu je obtížné přeceňovat. Odborníci vědí, že v takovém díle nejsou žádné drobnosti, všechny aspekty by měly být pečlivě promyšleny. Každý prvek by měl pracovat na vybudování pozitivní reputace pro salon krásy: jak vývěsní štítek, tak výzdobu interiéru a dokonce i vzhled personálu. Kompetentní designový projekt s vizualizací pomůže realizovat všechny myšlenky návrhářů.

Jak důležité je při návrhu kosmetického salonu zohlednit návrh interiéru

Návrh interiéru by měl být nezapomenutelný, koneckonců to při první návštěvě může být jedním z výrazných dojmů pro návštěvníky. Proto je třeba zodpovědně řešit problematiku návrhu interiérů kosmetického salonu. Často ve fázi registrace instituce jsou její majitelé omezeni na kosmetickou opravu prostor. Nicméně ani kvalifikovaní mistři, ani nejdražší zařízení nepomůže, pokud vnitřní výzdoba kosmetického salonu neodpovídá chuti cílového publika.

Je obvyklé předpokládat, že zákazníci přicházejí do salonu krásy, aby využili služeb majora, který jim rádi, nevěnovali pozornost návrhu místnosti. To je však hlavní chyba, protože design kosmetického salonu jedinečně ovlivňuje náladu zaměstnanců i návštěvníků. Návrh interiéru slouží jako druh "balení" obchodu, který primárně přitahuje pozornost zákazníků. Ale jak víte, produkt s atraktivním obalem je mnohem jednodušší prodávat. Většina lidí hodnotí instituci vizuálně, takže obraz, který se objevuje před jejich očima, je často důležitější než ostatní argumenty.

Design kosmetického salonu je specifickým projektem s množstvím technických nuancí. Věc spočívá v tom, že v institucích této oblasti se používá mnoho speciálních zařízení. Při návrhu kosmetického salonu je důležité nejen správně naplánovat uspořádání vybavení a nábytku, ale také věnovat náležitou pozornost charakteristikám pracovních ploch a materiálů. Je důležité, aby se lišili nejen v jejich vnějším působení, ale i v praktickosti a odolnosti proti opotřebení.

Takže situace v kosmetickém salónu by neměla být pouze originální a jednorázová, ale také dostatečně osvětlená a řádně vybavená. Nepochybně zákazníci primárně potřebují tuto nebo tu službu velitele, nicméně příjemná atmosféra v instituci pro ně záleží také.

Návrh interiéru v salonu krásy by měl být nejen památný, ale i praktický. Existují případy, kdy architektura prostor neodpovídá formátu instituce. Pak byste měli uplatnit tvůrčí přístup k navrhování kosmetického salonu, protože pomůže obrátit nedostatky budovy na její hlavní ctnosti.

V ideálním případě je interiér kosmetického salonu zpočátku navržen a jeho stavba začíná. Taková varianta vývoje událostí však není bohužel vždycky možná. Často jsou provozy tohoto typu otevřeny ve stávajících prostorách. V tomto případě přestavba pomáhá správně uspořádat prostor.

Během práce na projektovém projektu by měly být zohledněny následující faktory:

 • ergonomie;
 • barevnost;
 • komfortní teplotní režim v jakékoliv sezóně;
 • ventilační systém;
 • maximální zatížení elektrické sítě;
 • dobré osvětlení;
 • jmenování kabinetu (estetické a praktické);
 • možnost připojení kanalizace a vodovodních potrubí do místností instituce, kde jsou potřebné;
 • normy SES, jednající ve vztahu k salonům krásy.

Ignorování tohoto nebo tohoto faktoru z tohoto seznamu později může vést k vážným potížím. Samozřejmě, že vysoce kvalitní provedení všech fází práce (projektový projekt, sanace a opravy, kladení pomůcek atd.) Je poměrně nákladné. Úspory v tomto případě však nejsou vhodné.

Co mám hledat při navrhování kosmetického salonu?

Chystáte-li se do salónu krásy, mnoho klientů se snaží nejen vytvořit nový účes nebo manikúru, ale také uniknout z každodenních záležitostí, získat pozitivní emoce, zbavit se stresu, zvýšit důvěru ve vlastní přitažlivost. Účelem designu kosmetického salonu je vytvořit interiér, který poskytne návštěvníkům pocit pohodlí a náboje pozitivní energie. V průběhu práce na projektu je třeba vzít v úvahu umístění instituce, uspořádání místností, charakteristiky cílové skupiny, potřeby zaměstnanců instituce, požadavky na sanitární služby a další aspekty. Každý projekt je jedinečný, odborníci však identifikují některé společné body, které jsou relevantní pro všechny instituce tohoto typu.

 1. Styl interiéru.

První věc, kterou návštěvníci věnuje pozornost, je interiér kosmetického salonu nebo jeho interiérová výzdoba. Pokud rozpočet instituce dovolí, stojí za to obrátit se na služby profesionálních designérů. Je-li to otázka nového podnikání, jehož majitel je omezený prostředky, pak je možné udělat bez přilákání externích odborníků. Hlavním úkolem je pečlivě promyslet hlavní myšlenku instituce, dát vězení vaší představivosti a představit si, jaká situace bude pro návštěvníky nejpohodlnější a příjemnější. Vývoj návrhu se provádí v těchto oblastech:

 • výběr jednoho stylu;
 • dekorace místnosti barevnou;
 • výběr nábytku;
 • výběr hudebního doprovodu.

Pro výzdobu interiéru kosmetického salonu lze použít jeden nebo několik stylů. Tato technika, jako kombinace stylů, se často používá k vyzdvižení určitých oblastí v místnosti. V holičské místnosti by například byly vhodné kontrastní barvy a originální vzory, ale prostor pro procedury SPA by měl být navržen odlišně. Zde je nejvhodnější klidný styl, který klientovi umožní zcela uvolnit a relaxovat. V hudbě podniku stojí za to, že se drží podobných principů.

Dnes se mnoho majitelů firem v oboru krásy snaží překvapit návštěvníky s originálním interiérem a jedinečným dekorem. Kosmetický salon může být vyzdoben ve stylu Provence, nebo v duchu středověku. Kvalitativně tuto práci a vytvoření interiéru, který bude nejen atraktivní, ale i funkční, může být pouze odborníkem v této oblasti. Nezapomínejte, že drahý design může být oceněn pouze vyčerpávajícími návštěvníky, kteří jsou zvyklí na takový luxus. Pokud jsou takoví zákazníci cílovou skupinou vašeho podniku, pak jeho vnitřní dekorace by měla odpovídat jejich úrovni.

Umístění kosmetického salonu, jeho cílové publikum a cenová politika mají primární dopad na výběr stylu a interiéru. Pokud je instituce určena primárně pro mladé lidi (například pro studenty), ideální směry pro její návrh budou avantgardní a půdní. Pokud se jedná o elitní salon, bude vhodnější více solidních stylů, například čistý modernismus, který může být nejen luxusní a elegantní, ale také relaxační díky přírodním motivům a měkkým přírodním barvám. Kategorie univerzálních stylů zahrnuje fusion, moderní klasiku, ročník, ekologický styl. Pokud jde o současný high-tech styl, měl by být používán s opatrností, protože asketismus a chlad nedoporučují k uvolnění. Současně zředit moderní interiér prvky jiných stylů, můžete dosáhnout úžasného efektu.

Při plánování interiéru kosmetického salonu věnujte pozornost všem, dokonce i nejmenším, položkám nebo detailům, protože jsou velmi důležité. Návštěvník by se měl cítit pohodlně ve vaší instituci, pak se stane jeho stálým klientem. Atmosféra by měla být tak klidná a uvolněná, jak je to jen možné, pak se člověk dokáže plně soustředit na svou krásu a zdraví.

Využijte velkolepého pohybu a překontrolujte název instituce v jeho designu. Zvolte povrchové úpravy a barvy by měly být založeny na zvoleném stylistickém směru, hlavním je, že interiér se ukázal být krásný, odolný a praktický. Můžete použít oblíbené půjčky, názvy míst, názvy rostlin a další slova spojená s jasnými vizuálními obrázky. Například kosmetický salon "Dandy" je vhodný k výzdobě v anglickém stylu, "Keňa" - v etnických a tak dále.

 1. Vybavení a výzdoba.

Důležitou etapou designu kosmetického salonu je zónování jeho prostoru založené na nabídce služeb, které jsou k dispozici zákazníkům. Typickým projektem projektu instituce takového plánu je:

 • vstupní místnost, kde je recepce vybavena;
 • čekárna s pohovkou a konferenčním stolem;
 • šatník nebo věšáky;
 • obrazová oblast, která zahrnuje kadeřnický salon, pokoje pro manikúru a pedikúru a tak dále;
 • Lékařská ordinace pro SPA procedury a masáže;
 • solárium;
 • kancelářské prostory.

Prostor funkční zóny musí být rozlišován světelnými a dokončovacími materiály, jakož i přepážkami, obrazovkami a závěsy. Pro pohodlí zákazníků byste měli z očí ostatních návštěvníků ukrýt kadeř a křeslo na pedikúru.

Výběr a umístění vnitřních předmětů je založeno na kritériích pohodlí a ergonomie. Jedním z klíčů k úspěchu kosmetického salonu je správné osvětlení: každý majster musí být opatřen dobrým světlem, stejně jako schopnost snadno dostat se k jakémukoli nástroji. Nezbytným prvkem návrhu takových institucí jsou rozsáhlé zrcadla, která pomáhají zákazníkům sledovat průběh transformace. Samozřejmostí jsou i měkké polohovací křesla vybavená područkami, opěrkami nohou, policemi pro příslušenství. Udělejte interiér kabiny útulný a originální pomůže stylovým "malým věcem" - obrazům a fotografiím, vany s rostlinami, krásné ručníky a podobně.

Designer Vs majitel salonu: kdo má pravdu

Pokud již návrhář a majitel kosmetického salonu již dříve spolupracovali, rychleji nalezli společný základ a vzájemně se pochopili. Je důležité, aby v průběhu práce odborník "neporušil", ale zachází a opravuje myšlenku vedoucího instituce. K tomu je žádoucí, aby návrhář, ještě před zahájením práce na projektu, přišel do salónu jako návštěvník a cítil jeho atmosféru. Dohodu můžete dosáhnout tím, že vyberete několik možností návrhu, které mají podobnou povahu. V jednom z nich by profesionál měl ztělesňovat vlastní vizi interiéru. Takový přístup umožní srovnávací metodu určit zásluhy a nedostatky jednotlivých možností.

Vlastnosti designu větrání v kosmetickém salonu

Chcete-li vytvořit příjemné prostředí v kosmetickém salónu a vyčistit vzduch nebezpečných látek, je zapotřebí kvalitní ventilační systém. Pokud funguje hladce, atmosféra v restauraci se stane čerstvá, což jistě dává návštěvníkům pozitivní dojem.

Větrný systém musí být důkladně promyšlen a navržen pro jakékoliv znečištění, protože během dne navštíví kosmetický salon spousta lidí. V této části si promluvme o požadavcích na ventilační systém, o způsobu výpočtu a instalaci.

Mikroklima salonu by měla být pohodlná pro své zaměstnance a návštěvníky, proto je velmi důležité správně navrhnout a nainstalovat systém větrání. Požadavky na jeho kvalitu jsou regulovány regulačními dokumenty. Hlavním problémem při organizaci a instalaci systému je, že v institucích tohoto druhu jsou obvykle mnoho hal (kadeřnictví, kosmetologie, manikúra, procedury SPA atd.) A každá z nich potřebuje vysoce kvalitní větrání. Kromě toho by se mělo vztahovat nejen na hlavní prostory, ale také na pomocné (včetně těch, ve kterých jsou skladovány materiály a přípravky pro práci).

V malé místnosti, která je rozdělena do mnoha malých hal, je vhodné instalovat společný klimatizační systém. Jednotlivé klimatizační jednotky instalované v každé místnosti vytvářejí nadměrný proud studeného vzduchu.

Jaké vlastnosti by měly být vzaty v úvahu při navrhování ventilačního systému v kosmetických salonech? Především je to:

 1. Vysoká vlhkost způsobená odpařením vody během mytí a vysychání vlasů. V tomto ohledu narůstá riziko infekcí, vývoj houby, plísní, patogenů.
 2. Intenzivní znečištění ovzduší barvami, rozpouštědly, laky a tak dále.
 3. Snížení kvality obsahu kyslíku ve vzduchu díky nepřetržitému toku zákazníků.

Kosmetické salony patří do kategorie prostor specifického typu, na které se vztahují zvláštní požadavky na parametry výměny vzduchu. Návrh ventilačního systému by měl být navržen s přihlédnutím ke zvláštnostem jeho provozu, které spočívají v:

 • nepřetržitá práce kosmetických přístrojů a topných zařízení;
 • značný počet zaměstnanců a zákazníků;
 • rychlé šíření infekcí v důsledku vysoké vlhkosti;
 • ubytování kosmetického salonu - ve sklepě, samostatně stojící nebo ve vícepodlažní budově.

Návrh napájecího a výfukového systému pro kosmetické salony se provádí v souladu s pravidly, epidemiologickými a sanitárně-hygienickými normami. Jsou-li splněny všechny požadavky na instalaci, poskytne hostům příjemnou atmosféru a čistý vzduch, což jistě udělá pozitivní dojem pro každého návštěvníka.

Zařízení je větrané a klimatizované podle požadavků SNiP. Nedostatek řádného vybavení bude dříve či později vést k inspekci orgánů dozoru i ke stížnostem rezidentů, neboť velká část institucí tohoto druhu se nachází v prvních patrech bytových domů.

Existují určitá pravidla pro navrhování v kosmetickém salónu ventilačních a klimatizačních systémů:

 • hygienické a epidemiologické normy;
 • SNiP.

Podle SNIP a SanPiN 2.1.2.1199-03 je systém navržen tak, aby poskytoval:

 • teplota vzduchu v rozmezí 21-24 ° C;
 • rychlost pohybu vzduchu 0,1 m / s;
 • vlhkosti na úrovni nepřesahující 40-60%.

V souladu s přijatými standardy by měl být použit oddělený kanál pro odklon znečištěného vzduchu, který se nachází jeden a půl metru nad hřebenem střechy.

Systém nuceného přívodu a odsávání, jehož důstojnost spočívá v dodatečném čištění odváděného vzduchu, lze instalovat v prostorách větších než 150 m2 v případě velké akumulace kontaminantů různých původů. Podle pokynů SNiP a informací o velikosti místnosti specialisté vypočítá požadovanou kapacitu systému.

Ventilační systém v kosmetickém salonu je proto nezbytný pro:

 • zajištění dostatečného provzdušňování;
 • vyloučení pravděpodobnosti pohybu odvzdušněného vzduchu z jedné místnosti do druhé.

Návrh systému v kosmetickém salonu podléhá následujícím pravidlům:

1. Chcete-li vyloučit možnost šíření znečištěného vzduchu, salony krásy, které se nacházejí v obytných domech, jsou vybaveny vlastním systémem s uzavřenou konstrukcí.

2. Teploty do 18-20 ° C lze zajistit nejen větráním, ale také přirozeným větráním, které je povoleno pouze v malých zařízeních. Tento typ větrání je však v zimě velmi nepohodlný. Nastavení teploty v místnosti pomůže instalovat klimatizaci a ohřívače.

3. Systém mechanického přivádění a výfuku je instalován v multifunkčních kosmetických salonech, které potřebují třístupňovou výměnu vzduchu. Výpočet standardu bere v úvahu počet zaměstnanců a návštěvníků, stejně jako všechny zdroje znečištění.

4. Pravidla pro návrh kosmetického salonu říkají, že ventilační systém musí být instalován nad hřebenem střechy.

5. Zařízení hřebík služby, stejně jako sluneční terasa, která se akumuluje největší množství prachu, musí být opatřeny vlastním ventilačním systémem.

6. Výpočet nastavení výkonu se provádí podle stupně vzduchu: například v případě, že přítok vzduchových hmot je dvě jednotky, sací výkon by měl být větší o jednu jednotku. Nepoužívejte proud vzduchu je povoleno v salonu krásy, stejně jako pokoje pro manikúru a pedikúru.

7. Maximální přípustná koncentrace různých látek ve vzduchu je uvedena v tabulce:

Připravený příklad podnikatelského plánu kosmetického salonu s výpočty

Představujeme Vám připravený obchodní plán pro salon krásy. Jedná se o druh pracovního plánu pro projekt, plánování nákladů a hodnocení rizik. Níže jsme sestavili podrobný obchodní plán pro otevření malého podniku s výpočty a užitečnými nuancemi.

Souhrn

První položka s hlavními údaji projektu.

Vzorek:

Činnost: služby v oblasti krásy.
Umístění: město a region, ve kterém je podnik otevřen, jsou obyvatelé označeni.
Plocha: 70 metrů čtverečních.
Forma vlastnictví: pronájem.
Graf: 9: 00-21: 00, bez dnů volna.

Poskytované služby:

 • Kadeřnictví (včetně prodlužování vlasů);
 • Manikúra a pedikúra (včetně vytváření nehtů);
 • Epilace;
 • Kosmetika, včetně hardwaru;
 • Péče o tělo (zábaly, masáže);
 • Sluneční paprsky na soláriu.

Analýza trhu

Cílové publikum - lidé ve věku 18-45 let. Současně většina klientů tvoří ženy ve věku 20-35 let (přibližně 70%), přibližně 20% návštěvníků jsou lidé ve věku 35-45 let, zbývajících 10% jsou starší lidé a dospívající.

Nejúspěšnější volba místa - spací prostor, vybudované výškovými budovami. V tomto případě (pokud jsou umístěny ve velkém městě) budou potenciálními klienty zařízení přibližně 30-40 tisíc lidí.

Před zahájením práce přečtěte všechny instituce, které se nacházejí v dané oblasti, jejich seznam služeb a cenová politika. Pro každého závodníka rozvíjejte svou výhodu. Například "ochrana" z velké instituce bude služba, kterou nabízíte pouze, jasný znak, demokratické ceny.

Organizace obchodu

Tento odstavec stanoví popis registrace podnikatelských činností, získání povolení, výběr daňového systému.

Otevřeme IP se zjednodušeným zdaněním. OKVED kódy:

 1. 93,02 Poskytování služeb pro kadeřníky a kosmetické salony (zahrnuje standardní kadeřnické procedury, make-up, manikúru).
 2. 93,04 Fyzická a zdravotní činnost (masáže, solárium).
 3. 85,14 Další činnosti v oblasti podpory zdraví.
 4. 52.13 Ostatní maloobchod v nespecializovaných prodejnách.
 5. 52,33 Maloobchod s kosmetikou a parfumerií.

Balíček dokumentů, se kterými můžete začít pracovat: povolení od Sanepidemstantsiya, Gospozhnadzora. Pro kosmetické procedury, odstraňování chloupků, masáž potřebujete lékařskou licenci. Počkejte, kolik je otevření kosmetického salonu, začněte s těmito náklady.

Marketingový plán

Chcete-li, aby vás kontaktoval klient, vytvořte konkurenční výhodu. Například průměrný cenový segment s vysokou kvalitou, široká škála procedur, slevy a bonusy pro stálé zákazníky.

Obraz a reklama

Chcete-li zahájit takovou firmu od začátku, budete potřebovat:

 • Venkovní tabule (asi 500 dolarů);
 • Vývoj firemní identity, loga (100-150 $);
 • Vývoj a propagace webu (150 až 350 USD);
 • Tištěné materiály: letáky, vizitky (150 dolarů);
 • Ubytování v populárním ženském časopise (cca 300 dolarů).

Propagační kanály

Efektivně podporovat instituce může být prostřednictvím webu, komunit v sociálních sítích (VKontakte, Facebook, Instagram). Nejdůležitějším kanálem jsou samotní zákazníci, "slovo z úst".

Metody propagace prodeje

Zvyšovat poptávku a přitáhnout pozornost mohou být propagace:

 1. Slavnostní zahajovací ceremoniál s čerpáním dárků a distribucí certifikátů se slevami.
 2. Prodej dárkových certifikátů. Je zvláště důležité pro svátky - 14. února, 8. března, nový rok. Cílovým publikem jsou muži, kteří chtějí darovat svým milovaným ženám a ženám, které si vyberou dárek pro přítele.
 3. Při objednávání sady procedur je první postup zdarma. To pomůže návštěvníkovi ujistit se o efektivitě vašich metod a nebude se vystrašit "nepřiměřenou cenou".

Ceny

Vzhledem k orientaci instituce na průměrnou (a mírně nadprůměrnou) cenovou kategorii vypracujeme ceník. Uveďme prakticky hotový příklad s nejvýnosnějšími a požadovanými službami (ceny jsou uvedeny v dolarech):

Kadeřnictví

 • Haircut. Žena - 7-8 let, muž - 5;
 • Stohování - 4-5;
 • Tónování - 8;
 • Hlavní body - 13;
 • Laminování - 15;
 • Rovnání vlasů - 23;
 • Chemické perm - 30-38;
 • Prodloužení vlasů - 70-120.

Makeup

 • Denní čas - 13;
 • Večer - 23;
 • Svatba - od 25 let;
 • Rozšíření řas - 23;
 • Obočí - 30;
 • Korekce obočí - 4.

Péče o nehty

 • Manikúra - 5;
 • Pedikúra - 11;
 • Parafinoterapie - 4;
 • Prodloužení nehtů - 12-30 v závislosti na technologii.

Depilace a epilace

 • Depilace lýtka - 8;
 • Depilace boků - 8;
 • Depilace rukou - 8;
 • Depilace podpaží - 6;
 • Klasické bikiny - od 8 let;
 • Hluboké bikiny - 18;
 • Elektrolýza - 16 / h;
 • Laserové odstranění chloupků - 4,5 / 1. cm;
 • Fotoepilace - od 55.

Kosmetologie

 • Ultrazvukové čištění obličeje - 26;
 • Bělidlo s vitamínem C - 15;
 • Masáž obličeje - 12;
 • Obličejový peeling - 30-60;
 • Korekce vrásek obličeje (botox, relatox, xeomin) - 4 / jednotka;
 • Antikuperoznaya program - 29-38;
 • Zvětšete rty botoxem - 5 / jednotkou (asi 150 - plný kurz).

Péče o tělo

 • Masáž - od 13 let;
 • Lymfatická drenážní masáž - od 23, celkem - 70 / hod.;
 • Vakuová válečková masáž - 15 / zasedání;

Obalování

 • Honey - 20;
 • Algal - 23;
 • Čokoláda - 23;
 • Termální zábal - 46.

Solárium

Výrobní plán

Aby bylo instituci dosaženo dobrých příjmů, mělo by se do ní ubytovat co nejvíce pracovních míst.

Požadavky na prostory:

 • Samostatný vstup;
 • Přívod vody je studený a horký. Voda musí proudit nejen do místností, ale také do pracovního prostoru;
 • Dobré osvětlení - denní světlo plus umělé osvětlení - pouze asi 30-35 lamp;
 • Průtoková ventilace a klimatizace;
 • Systém požární bezpečnosti.

Projekt zajišťuje správné rozdělení prostor na zóny:

 1. Recepce, šatník - 9 metrů čtverečních. m;
 2. Kadeřnický salon - 15 metrů čtverečních. m;
 3. Make-up plocha je pět metrů čtverečních;
 4. Zóna manikúry zóny - 6 čtverečních. m;
 5. Masážní místnost - 11 metrů čtverečních;
 6. Kosmetická kancelář - 10 metrů čtverečních. m;
 7. Solárium - osm metrů čtverečních;
 8. Užitná místnost - 3 m2 m;
 9. Sprchový kout - tři metry čtverečních.

Pronájem takových prostorů bude stát asi 900 dolarů měsíčně.

Technická základna

Nejdůležitější investicí je zařízení. Otevření kosmetického salonu vyžaduje nákup vybavení a nábytku pro vybavení instituce (ceny v USD):

Čekárna

 • Recepce - 300;
 • Pokladna - 180;
 • Počítač, telefon - 300;
 • Šatna na oblečení - 230;
 • LCD TV - 240;
 • Pohovka - 150;
 • Konferenční stolek - 70.

Kadeřnický salon

 • Dvě křesla 300-400. Dobrý výběr cenově výhodných hydraulických sedadel zajišťuje značka Image Inventory.
 • Pracoviště se zrcadlem (dva) - 300. Image inventory nebo Panda.
 • Sushoar - 150. Levné je možné zakoupit od společnosti Profreshenie, což je varianta dražší a kvalitativnější - od italské společnosti Vision.
 • Climazone (dvě) - 550. V průměrné cenové kategorii jsou polské "Harmony", italské EGG, Ceriotti oblíbené.
 • Křeslo s dřezem - 240. Nejlepší a nejlevnější výrobci jsou Image Master, Image Inventor.
 • Dřez - 130. Doporučené a kvalitní za málo peněz - italská Laguna, "Sonata" od Image Inventoru.
 • Sterilizátor - 55. Sanity, Germix.
 • Vozík (dva) - 96. Modus, Artecno.

Péče o nehty kabinet

 • Stůl na manikúru je 90. Nejlepších možností nabízí Artecno, Madison, Euromedservice.
 • Rack - 110. Artecno.
 • Zařízení pro manikúru je 300. Saeshin, Evromedservis.
 • Extraktor pro manikúru - 60. Ultratech.
 • UV lampa - 50. Germix, Yoko.
 • Židle (dvě) - 330. Lemi, Salon ISPA.
 • Voskoplyov, zařízení pro parafinoterapii - 100. Yoko, Madison.
 • Police - 75. Lemi, Armando.
 • Koupelna pro pedikúru - 30. Polaris, Profeshenie.
 • Stroj na pedikúru - 1000. Podomaster, Unitronic.

Makeup

 • Křeslo - 40. Image master, Lemi.
 • Zrcadlo a stůl - 230. Salon ISPA, J-Mirror.

Kosmetická místnost

 • Toplazer pro fotoepilaci - 4600.
 • Přístroj pro masáž vakuových válečků "Diflexi" - 5300.
 • Tlakové aparáty "Blumun" - 2300.
 • Přístroje pro ultrazvukový peeling SILVER FOX - 320.
 • Hlavní židle je 75. Madison, Gezatone.
 • Gauč - 200. Madison, Inventor obrazu.
 • Tabulka kosmetologů je 120. Lemi.

Péče o tělo

 • Tepelná deka SILVER FOX - 300.
 • Masážní gauč s elektrickým pohonem - 200. Cesare Qaranta, Belberg.
 • Masážní stůl - 40. Belberg, Diakomis.
 • Gauč pro balení (lázeňské gauč) - 1800-2000. Relativně levné a pohodlné možnosti - Libye, SPA SUITE, SAVONAGE, SMERALDO.

Solárium

Vertikální - 8000. Optimální a časově ověřené možnosti - Luxura, MegaSun, SmartSun.
Horizontální je 9000. Luxura, MegaSun, ErgoLine.

Kromě toho je nutné provést mnohem menší akvizice. Jedná se o kosmetiku, nástroje, potřeby, uniformu pro zaměstnance (tři sady na osobu).

Nejčastěji se mistři dostávají do práce s vlastní sadou nástrojů. Ale v každém případě stojí za to vědět, které značky nabízejí nejkvalitnější nástroje a potřeby v oblasti krásy. "Tvář" ​​podniku je velmi závislá na značkách, s jejichž produkty působí.

Kosmetika pro vlasy a nástroje pro péči o vlasy:

 • Schwarzkopf;
 • Loreal;
 • Londa;
 • Goldwell;
 • ORGANICKÉ SYSTÉMY;
 • Estel;
 • Wella;
 • Dikson;
 • BaByliss;
 • Moser;
 • Hairway.

Kosmetika a make-up nástroje:

 1. Divage;
 2. MAC;
 3. Faberlic;
 4. INGLOT;
 5. Clinique;
 6. L'Oreal;
 7. Max Factor;
 8. Maybelline;
 9. VOV;
 10. Yves Rocher;
 11. SIGMA;
 12. Mary Kay.

Nástroje a spotřební materiál pro nehty:

 • Mertz;
 • LaFrez;
 • Solingen;
 • Zinger;
 • Redmond;
 • Vitek;
 • Scarlett.

Kozmetika pro zábaly:

 1. Algotherm;
 2. Bleu&Marine;
 3. Aravia Organic.

Organizační plán

Zaměstnanci zaměstnanců zahrnují:

 • Administrátor;
 • Manažer;
 • Čistič;
 • 4 kadeřnický vůz (pracuje na směnách);
 • 2 majitelé manikúry;
 • Kosmetička;
 • Masér.

Účtování je odesláno k outsourcingu. Všichni zaměstnanci musí mít doklad potvrzující jejich odbornou úroveň, pro kosmetolog nutně specializované vzdělávání.

Plat dostane pouze správce, správce a čistič. Všichni mistři získají procento práce - 30% nákladů na služby + tip.

Plán spuštění

Trvání podnikání bude trvat 4-6 měsíců. Práce na jeho spuštění jsou tvořeny následujícími fázemi:

 1. Obchodní registrace;
 2. Pronájem a opravy prostor, dekorace;
 3. Technologický a inženýrský design, provádění nezbytných komunikací;
 4. Získání povolení a licencí;
 5. Nákup zařízení a spotřebního materiálu, instalace zařízení;
 6. Hledání zaměstnanců;
 7. Reklamní kampaň.

Rizika

Než začnete Stojí za to posoudit možná rizika a vyvíjet způsoby, jak je překonat.

 • Vznik nových konkurentů. Měla by udržovat vysokou úroveň služeb, zlepšovat kvalitu a rozšiřovat seznam postupů.
 • Zhoršení situace na trhu, snížení solventnosti. Vypracování dalších návrhů, zavedení zvláštních programů, vedení akcií pomůže. Je důležité shromáždit základnu běžných zákazníků. V každé situaci bude žena chtít být krásná, takže neztratíte návštěvníky.
 • Krádež. Útěk z tohoto bude pomoci proti poplachu a pojištění majetku.

Finanční plán

Budeme se zabývat finančním modelem podnikání.

Kapitálové výdaje ($)

 • Registrace do daňové inspekce, získání povolení - 1000;
 • Pronájem za rok dopředu - 11 tisíc;
 • Vývoj interiérů - 1500;
 • Strojírenský design - 700;
 • Technologický návrh - 400;
 • Oprava budovy, prostory - 2500;
 • Instalace komunikačních systémů, systémů požární bezpečnosti, systémů video pozorování, osvětlení - 3000;
 • Dekorace, nákup dekoračních předmětů - 3000;
 • Stroje, nábytek, zařízení - 38 tis.
 • Nákup spotřebního materiálu - 3000;
 • Reklama - 1500;
 • Neočekávané výdaje - 2000.

Celkem - 68 tisíc dolarů.

Měsíční náklady (USD)

 • Mzdový fond je 1500 (díla na práci);
 • Účetnictví - 250;
 • Nákup spotřebního materiálu - 1000;
 • Reklama - 200;
 • Pomůcky (včetně sběru odpadků) - 100;
 • Nepředvídané výdaje - 150.

Celkem - 3200 dolarů.

Účinnost a příjmy

Výpočty účinnosti jsou prováděny na základě skutečnosti, že v prvních měsících bude salon zatížen o 30-40%. Tento ukazatel se zvýší na 50-60% do konce prvního roku a na 85% - do poloviny třetího roku, jak se popularita instituce zvyšuje. Špičkové tržby - jaro a prosinec. Recese je pozorována v létě v souvislosti s obdobím svátků.

Na základě výše uvedených cen, průměrná kontrola je o 20-40 dolarů tržeb v prvních 4-6 měsících se bude pohybovat kolem 7000 USD a čistý zisk (včetně mzdových mistrů) -.. O $ 2000. Pozitivní dynamiku vývoje umožňuje dva nebo tři roky vstoupit výši příjmů v oblasti 24 - 30.000 $..

Pouze vypracováním podrobného plánu o tom, jak otevřít kosmetický salon, můžete začít hrát. Všechny aktivity musí být malovány doslova týdně a držte se plánu. Pak bude návratnost podnikání optimální.

Video na téma:

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli: