Analýza a zkoumání kvality sportovní obuvi

Využijte slevy až 60% na kurzy "Infourus"

Studium kvality atletické obuvi a jejího vlivu na lidský muskuloskeletální systém.

Dodonov Alexander Alexandrovich

žák třídy 9 A

MBOU "Škola č. 23 v obci Dimitrovgrad

Nechaeva Tatyana Valentinovna

učitel fyziky MBOU "Škola №23

Dimitrovgrad, Ulyanovská oblast,

Kapitola 1. Základní informace o atletických obuvi....................................... 5

1.1 Typy atletických obuvi............................................................ 5

Kapitola 2. Charakteristika lidského muskuloskeletálního systému.................. 8

2.1 Lidský pohybový systém........................................8

2.2 Vliv obuvi na pohybový systém............................ 8

Kapitola 3. Praktická práce............................................................. 10

3.1 Praktická práce číslo 1: "Měření hmotnosti různých značek sportovní obuvi"..............................................................10

3.2 Praktická práce č. 2: "Stanovení koeficientu posuvné tření různých značek sportovní obuvi"........................ 10

3.3 Praktická práce č. 3: "Stanovení spokojenosti s kvalitou atletické obuvi pohovorem"...............................................11

3.4 Doporučení školáků o správné volbě sportovní obuvi................................................................................12

Bibliografický seznam.................................................................. 13

Příloha.................................................................................... 14

Prozkoumat je vidět, co je

viděl všechno a myslel si, jako by nikdo nepomyslel.

Albert Sainte-György

Man - to je jediný zástupce živých organismů, jehož zastávka je tak akorát pro pěší. Funkce noha budova je přítomnost tzv oblouku, která zajišťuje velmi důležitou funkci - pro vyrovnání tlaku na končetinu. Tento překvapivý mechanismus 26 kostí, 33 kloubů, 107 vazů, šlach 31, jakož i metrů nervů a cév je základem zdraví, jak nesmírně důležitou funkci pro jeho tvorbu a uchování. Narušení struktury a funkce nohy vede k deformaci - ploché nohy. Podélné, příčné nebo příčně ploché nohy porušit absorpční schopnost nohy, vyvinout škodlivý účinek na celé pohybového aparátu člověka. Otřesy při chůzi prošel kostru a mají traumatický účinek na mozek. zatížení vliv na lidský mozek v přítomnosti podélné, příčné nebo podélné, příčné Flatfoot se zvyšuje o 5-6 krát. Bolesti hlavy zkušení lidé jsou často důsledkem podélné, příčné nebo podélné příčné Flatfoot. Nepřímo, všechny tři typy ploché nohy může způsobit vývoj těchto patologií: vznik kuřích ok, ostruhy, Mortona neurom, degenerativní-dystrofických změn v kloubech, což vede k artróze kyčelního a kolenního kloubu, stejně jako skolióza, ischias, bolesti dolní části zad, vyhřezlé disky.

Jedním z důvodů vzniku patologie nohou jsou nesprávně vybrané boty.

Téma, které jste vybrali je relevantní, od té doby moderní módní boty nabízejí na trhu především boty nepříznivé pro pohybový aparát.

Problémem naší studie je proto nárůst výskytu deformací nohou, stejně jako výskyt bolesti v nohách a zádech u dospívajících a dospělých, kvůli každodennímu používání špatné obuvi.

Předmět Výzkum: vliv atletické obuvi na lidský muskuloskeletální systém.

Objekt Výzkum: studenti MBOU "Škola č. 23 v Dimitrovgrad", které používají pro každodenní nošení sportovní obuvi.

Cíl : zkoumat kvalitu obuvi a její dopad na lidský svalově-kosterní systém.

V souladu s tímto problémem, předmětem, předmětem a účelem studie jsou následující úkoly:
1. Studovat a analyzovat vědeckou literaturu o výzkumném problému.

2. Zjistěte vliv sportovní obuvi na lidský svalově-kosterní systém.

3. Vykonávejte studie o účincích obuvi na tělo pohovorem.

4. Provést praktický výzkum hmotnosti sportovní obuvi, třecí síly posuvu podrážky a jejího koeficientu tření.

5. Doporučení ohledně ochrany před vlivem nekvalitní obuvi na pohybový systém.

Hypotéza: nesprávná sportovní obuv má negativní vliv na lidské tělo.

Kapitola 1. Základní informace o sportovní obuvi.

Podíl sportovní obuvi představuje více než 20% celkové výroby gumové obuvi. Je lehký, trvanlivý, bezpečně připevněný k chodidlu. Pro tuto obuv se vyznačuje jednoduchou exteriérovou výzdobou a nedostatkem šperků. Většina typů sportovní obuvi jsou vyráběny s horní bavlněné látky :. dvouvrstvý plátně horní, tkaniny boty, atd Navíc boty produkuje guma, lepidla a způsob lití. V závislosti na místě určení jsou sportovní boty rozděleny do několika kategorií:

1. Běh. Nízká konstrukce je způsobena skutečností, že při nebezpečí roztažení kotníku je malá. Ale váha obuvi na běh naopak - je nesmírně důležitá, takže pro usnadnění hmotnosti jsou běžecké boty často vyrobeny ze syntetických materiálů. Úzká úplnost, díky níž je dosaženo nejlepšího umístění nohy.

2. Tenis. Nízká nebo střední výška. Horní část boty je tuhá a silná; Obvykle je vrchol vyroben z přírodních materiálů se syntetickými vložkami. Tenisové tenisky by měly mít širokou špičku.

3. Basketbal. Tenisky pro basketbal jsou střední a vysoké. Horní část umělých materiálů, aby se usnadnila hmotnost. Pozornost je věnována odpisům - měla by být vyšší než u jiných kategorií modelů, protože lidé s vysokým růstem hrají basketbal. Pro dobrou stabilitu mají basketbalové tenisky široký obrys. Charakteristickým znakem tohoto druhu sportovní obuvi je tvrdá špička, která chrání kotník před dislokací.

4. Aerobik. Tenisky pro aerobik jsou vysoké nebo střední, velmi zřídka - nízké. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny tenisky, může být odlišný, protože neexistují žádné přísné požadavky na váhu. Zvláštní pozornost v této kategorii obuvi je věnována tlumícímu systému, stejně jako silná špička.

5. Chůze. Nízké modely atletických obuvi. Horní část je vyrobena z přírodního materiálu s povolenými syntetickými vložkami. Při výrobě pružné nosné části a také speciální konstrukce kalhanové části je pečlivě studována.

6. Fotbal. Vlastnosti tohoto druhu sportovní obuvi: poměrně měkká špička, vyztužené paty a špičky, nízká výška.

Nicméně, než si něco koupíte, měli byste se zeptat na jednoduchou otázku: od co se vyrábí sportovní obuv a jak se tyto materiály liší od sebe.

Samozřejmě, všechny části tenisky jsou vyrobeny z různých materiálů. Takže horní část, která zajišťuje fixaci chodidla na mezipodešvu, stejně jako přístup ke vzduchu, může být vyrobena z:

Přírodní kůže. Navzdory tomu, že kůže prodyšný a dobře po dlouhou dobu nebude nosit příliš absorbuje vlhkost a má tendenci se bortit a od něj k bobtnání.

Umělá kůže. Používá se v teniskách častěji než přirozené a má všechny své pozitivní vlastnosti. Je silný, dýchá, příliš neváží, ale neabsorbuje vlhkost a nedeformuje se.

Mřížky. Je vyrobena z polyesterových nebo nylonových nití, tkaných různými způsoby. Klíčovým prvkem tohoto materiálu jsou díry. Čím více jsou, tím snadněji proniknou do vzduchu.

To je součást tenisky, která pohlcuje většinu úderů a také zajišťuje fixaci nohy na podešvi. Při použití:

Philo. Jedná se o velmi lehký a pružný umělý materiál.

Filight. Umožňuje výrazně snížit váhu tenisky.

Polyuretan. To je nejtěžší materiál, ale zároveň nejtrvanlivější.

Ethylvinylacetát. Náklady na tento materiál jsou nižší než náklady na všechny ostatní. Je velmi lehký, flexibilní a odolný, ale v průběhu doby se jeho kvalita snižuje.

Poskytuje nejlepší úchop s reliéfem, stejně jako primární změkčení nárazů. Je vyroben z:

Uhlíková pryž. Je velmi trvanlivý a odolný.

Jednoduchá pryž. Je odolný, flexibilní a dlouhotrvající.

DRC. Velmi pevné, silné a odolné.

Durapon. Velmi lehký materiál, který poskytuje vynikající odpružení, ale není příliš odolný proti opotřebení.

Kombinace všech těchto materiálů může být odlišná a vždycky stojí za to věnovat pozornost tomu, co dělalo boty - záleží na tom, zda může splnit svůj účel.

1.1. Charakteristika lidského muskuloskeletálního systému.

Lidská kostra plní různé funkce, z nichž hlavní je na podporu, kterou drží v určité poloze úřadu, že přebírá plnou váhu těla. Pokud jsou zvířata nesoucí čtyři končetiny, osoba je držena ve svislé poloze pouze dvě nohy, na zatížení, které se rovná hmotnosti lidského těla. Největší tlak je na nohou. Lidská noha získala klenutou strukturu, která má jarní vlastnosti. Tato konstrukce umožňuje distribuovat závažnost nehody, snižuje třes a trhne při chůzi, přičemž noha se přizpůsobuje povrchu terénu, v závislosti na hladkosti a pružnosti chůze stání.

Výsledky studie rozložení hmotnosti povrchu chodidla nohy ukázaly, že 20,5% hmotnosti připadá na přední stop oddělení, 18,4% - na perednenaruzhny na REDD představuje 5,1%, na patě - 55,1%. Při chůzi je tlak rozdělen takto: na patě snižuje 33,2%, pro střední část - 5% z nohy na perednenaruzhnuyu - 26%, v přední části-- 35,8% z celkového zatížení.

Tlak vyvíjený na podlahu chlapcem o hmotnosti 45 kg s plochou podpěry obuvi 300 cm 2 je přibližně 15 kPa. Při chůzi se tento tlak zvyšuje více než dvojnásobně. Dívka, která má stejnou váhu, ale menší velikost boty, je větší tlak a když se chůze stane srovnatelnou s tlakem housenkového traktoru. S těmito zatíženími musíte vybrat správnou obuv.

1.2. Vliv obuvi na pohybový aparát

Odborníci prokázali, že deformace nohy se projevuje hlavně kvůli nesprávně vybraným obuvi. Jednou z forem deformace je plochá noha, jejíž příčinou jsou v mnoha případech nadměrné zatížení nohou. Ženy trpí plochými nohami čtyřikrát častěji než muži. Důvodem tohoto druhu je pocta módy.

Existují příčné, podélné a smíšené příčné podélné ploché nožky. Když zploštělý příčný ploché příčné klenby nohy, a jeho přední část spočívá na hlavách pěti metatarzálních kostí a to nejen na I a V. Pokud podélné ploché podélné klenby zplošťuje a zastavit v kontaktu s podlahovým povrchem nebo celé podešve většinou.

Muž s plochou nohou je přirovnán k mechanismu s pevnými ocelovými koly, které se pohybují po dlážděné dlažbě. Nárazová vlna, která nezhasne pružný oblouk nohy, se rozprostírá do skeletu. Zatížení se dostanou do kloubů, do hřbetu a dokonce do mozku. Hlavní podušky z chůze se starají o páteř, čímž se rychleji vyčerpá a oslabuje. Existují všechny druhy špetky intervertebrálních disků a odpovídající množiny onemocnění. Člověk ani nepochybuje, že mnoho z jeho akutních bolestí je výsledkem plochých nohou. Kromě zádech může hlava, samozřejmě, nohy ublížit. Když běžíte ploché nohy, dochází k deformaci nohy, tzv. Bolestivé kosti na palci roste. Porušený krevní oběh dolních končetin, kotníky bobtnají a ublíží. V oblasti kolenních kloubů dochází ke změnám. Je těžší chodit. Nastává rychlá únava.

Kapitola 3. Praktická práce.

3.1.Praktická práce číslo 1: "Měření hmotnosti různých značek sportovní obuvi".

Změřte hmotnost různých typů sportovní obuvi

Naměřili jsme hmotnost obuvi dynamometrem (obrázek 1).

Nejlehčí boty vyrábějí Nike a Puma, nejtěžší jsou od společnosti New balance a Reebok.

3.2. Praktická práce číslo 2: "Stanovení koeficientu posuvné tření různých značek sportovní obuvi".

Měříme koeficient tření podešve stejné obuvi. Připojte dynamometr k botě a přitlačte ji rovnoměrně po stejné ploše. Při rovnoměrném pohybu zkoušeného tělesa dynamometr ukazuje, že na těle působí konstantní elastická síla F z pružinové strany (obr. 2). Při rovnomemém pohybu těla je výsledek všech aplikovaných sil rovný nule. V důsledku toho se navíc k síle pružnosti, během rovnoměrného pohybu, působí na tělo síla rovnající se modulu pružnosti, ale směřuje v opačném směru. Tato síla je posuvnou třecí silou. Měříme ji podle vzorce

Vypočítali jsme koeficient tření posuvu (obr. 3).

Koeficient tření podešví tenisky různých firem byl 0,4-0,62. Adidas tenisky mají největší koeficient kluzného tření. Kluzké podrážky boty značky Nike a Reebok. Je však třeba poznamenat, že všechny tenisky mají pro jejich použití přijatelný koeficient tření, to znamená, že všichni výrobci věnují náležitou pozornost problému zvýšení tření součinů tenisky.

3.3.Pracovní práce č. 3: "Určení spokojenosti s kvalitou atletické obuvi při volbě"

Rozhovor sociálním průzkumem mezi studenty Moskevské státní univerzity "Škola č. 23 v Dimitrovgrad", abychom zjistili spokojenost s kvalitou atletické obuvi.

Závěr: Jak vyplývá z výsledků průzkumu (obr. 4), velká část školních dětí je nespokojená s jejich sportovním krytem. A věnujme pozornost alarmujícím výsledkům průzkumu: téměř polovina studentů má různé formy plochých nohou, i když ne nejtěžší (obr. 5).

Doporučení pro školáky o správné volbě sportovní obuvi.

1. Vyberte lehké atletické boty (Nike a Puma)

2. Vyberte sportovní boty s vysokým koeficientem tření (A didas).

3. Měřte nohu častěji a kupte si boty ve velikosti.

4. Nemyslete si, že boty jsou opotřebované.

5. Nedělejte univerzální boty, používejte je k určenému účelu.

6. Nepřeplácejte - a nesnažte se šetřit peníze, zvolte pohodlnou obuv.

7. Nahraďte boty včas.

Během práce na projektu jsme zkoumali muskuloskeletální systém, jeho vlastnosti a vlastnosti. Byla zvažována sportovní obuv, její druhy, materiály a její účinek na člověka. Dále byla provedena praktická práce k určení vlivu atletické obuvi na lidské tělo prostřednictvím průzkumu a experimentální práce k určení vlastností obuvi (hmotnost obuvi a koeficient posuvné tření). Na závěr práce jsme navrhli opatření a doporučení pro snížení dopadu atletické obuvi na osobu. Po tom co udělal všechnu tuto práci jsme zjistili, že pohybový aparát - jediný komplex, skládající se z kostí, kloubů, šlach, svalů a jejich nervových struktur, které poskytují podporu pro vaše tělo a lidský pohyb. Ukázalo se však, že stejně jako ostatní potřebují ochranu, v tomto případě - ochranu před špatnou sportovní obuví. Experimentální testování hypotézy, že boty mají negativní vliv na lidský aparát, našlo jeho potvrzení. Naším úkolem je chránit sebe i ostatní před takovými nebezpečnými botami. Naše zdraví je v našich rukou! Doufáme, že naše práce bude sloužit jako zajímavý informační zdroj nejen pro děti, ale i pro dospělé!

Bibliografický seznam.

Braslavsky VA, Kuklina NA, Taymazov VA, Evseev JV. Základní principy výběru sportovní obuvi // Vývoj vědeckých nadací a průmyslový vývoj účinných technologických celků pro výrobu vysoce kvalitních výrobků z vlny a jiných přírodních a chemických vláken. Moskvě, TsNIISh.

V.A. Braslavsky, V.A.Taymazov, D.R. Giniyatulov, N.A. Kuklina, N.P. Evseev, I.V. Shvedov-chenko, Yu.B. Golubeva Světové tendence ve vývoji sportovní obuvi / / Kožedělný a obuvnický průmysl, № 1, 2011, s. 13-14 (Komunikace 1)

V.A. Braslavsky, V.A.Taymazov, D.R. Giniyatulov, N.A. Kuklina, N.P. Evseev Světové tendence ve vývoji sportovní obuvi / / Kožedělný a obuvní průmysl, № 2, 2011, s. 18-19 (Komunikace 2)

Připravený obchodní plán pro obchod s obuví

obchod s obuví - výnosný druh podnikání, ale aby objekt provozovat a vytváří zisk, je třeba správně napsat podnikatelský plán, který bude projednán: jak otevřít obchod, klady a zápory činnosti, byla vypočítána přibližná zisk, popsaná rizika a označen počáteční kapitál. Aby bylo možné správně sestavit podnikatelský plán pro obchod s obuví s výpočty na rok 2018, je nutné rozhodnout, zda se podnik otevře od začátku nebo zda existuje franchising. Podívejme se na příklad otevření vlastního podnikání z nuly a zodpovíme otázku: jak podniknout obchodní plán v rámci této varianty.

Souhrn

Vzorový obchodní plán se skládá z minimální investice. Prodejna obuvi prodává: dámské, dětské a pánské boty. Chcete-li otevřít společnost, musíte zaregistrovat organizaci a zaregistrovat pokladnu.

Organizace je vytvořena tak, aby vyhovovala potřebám obyvatelstva a dosahovala zisku. Finanční investice - 593 800 rublů. Splátka podnikatelského záměru je asi dva roky.

Podnikatelský plán obchodů s obuvi si můžete stáhnout od našich důvěryhodných partnerů. Kvalita je zaručena!

Charakteristika objektu

Prostory pro sklad by měly být vybrány poměrně prostorné, měly by zahrnovat dvě funkce:

 1. Obchodní místnost, kde jsou výrobky prezentovány, plus pokladní pokladna.
 2. Sklad - místo pro uložení bot různých rozměrů a příslušenství.

Optimální plocha pro sklad je 50 m 2. Pronájem 50 m 2 - 43 000 rublů za měsíc. Za rok - 516 000. Rozdělení území:

 • 5 m 2 - místo pokladní a prodejce;
 • 9 m 2 - skladování a skladování zboží;
 • 36 m 2 - obchodní sál.

Není-li místnost vybavena dvěma místnostmi nebo nejsou žádné příčky, můžete použít plastové, dřevěné přenosné nebo posuvné přepážky. Posuvné příčky pro oplocení 9 m 2 budou stát 85 500 Kč.

Uspořádání pracovišť a skladovacích prostor

Impozantní místo při sestavování podnikatelského plánu je vypočítat potřebný nábytek a materiály:

 1. Místo prodávajícího - pokladní - 25 000 rublů.
 2. Pokladna - 11 800 (registrace - 3 000, údržba - 1 800 za měsíc, pokladna - 7 000)
 3. Terminál pro příjem karet - 24 000 (registrace - 2 000, údržba - 2500 za měsíc, zařízení - 19 500)
 4. Stojany, regály a police pro obchodní plochu a sklad: regály pro zboží ve skladu - 2 470 (10 kusů - 24 700); regály a regály v obchodním patře - police: 1 000 (16 ks - 16 000), regály: 5 700 (3 ks - 17 100)
 5. Čepele pro boty - 500 (10 kusů - 5 000 kusů).
 6. Stánky pro montáž-3 000 (3 kusy - 9 000).
 7. Koberce do armatury - 2 000 (6 kusů - 12 000 kusů)
 8. Zrcadla - 5 000 (3 kusy - 15 000).
 9. Showcase pro příslušenství a související produkty - 17 700.

Zaměstnanci

Správný obchodní plán vždy věnuje pozornost výběru personálu:

 1. Hlava 1 osoby - 45 000 rublů měsíčně.
 2. Prodejce-konzultant 2 osoby - 17 000 za měsíc (34 000).
 3. Pokladní prodejce 2 osoby - 21 000 za měsíc. (42 000).
 4. Odborný komodit, který je zodpovědný za nákup jedné osoby - 30 000.
 5. Čistší 2 osoby - 13 000 za měsíc. (26 000).
 6. Bezpečnost 2 osoby - 25 000 měsíčně. (50 000).

Sortiment obuvi

Sortiment by měl minimálně obsahovat boty:

 • ženská sezónní;
 • muž sezónní;
 • dětské sezónní.

Také lze prodat příslušenství:

 • tašky;
 • pásy;
 • prostředky pro péči o boty.

U některých typů obuvi budete potřebovat certifikáty a deklarace.

Výdaje a přibližný zisk za měsíc

Jednorázové náklady na otevření - 280 800. Měsíční výdaje - 313 000. Celková částka pro otevření - 593 800 rublů.

Pokud jde o příjem, pak řekněme, že do obchodu bylo přivedeno 4 000 párů bot. 2 500 - pro ženy a 750 pro muže a pro děti. Dámské boty, boty, sandály, polobotky - každé označení 625 párů. Muži - tenisky a boty pro 375 párů každého druhu. Dětské boty, boty, boty pro 250 kusů každého druhu.

Za měsíc prodali (v rublech):

 • dámské boty - 7 za cenu 7 500 za pár = 52 500;
 • dámské boty - 5 za cenu 2 500 za pár = 12 500;
 • dámské boty - 3 za cenu 1200 za pár = 3 600;
 • pánské tenisky - 6 za cenu 5 500 za pár = 33 000;
 • pánské boty - 7 za cenu 6.000 za pár = 42.000;
 • dětské boty - 4 na 1 100 pro pár = 4 400;
 • dětské boty - 8 až 900 za pár = 7 200;
 • dětské boty - 6 párů za cenu 1 100 párů = 6 600 osob.

Plus to prodávalo 5 prostředky pro péči o kožené boty za cenu 250 rublů na akcii (1250 RBL.), Péče o semiš - 7 nástrojů za cenu 400 rublů za kus (2800), 3 sáčky stálo: 5000, 3500, 1 500 rub. 4 pásy stojí: 1 500, 1 800, 3 000, 700 rublů. Výsledek: návštěvníci za měsíc - 46 osob. Výnos z prodeje obuvi: 161 800. Výnos z prodeje příslušenství: 21 050. Celkový počet: 182 850 rublů.

Marketingový plán

Před vypracováním podnikatelského plánu pro obchod s obuvi je třeba analyzovat konkurenční prostředí. Pokud je v nákupním centru vybráno nákupní centrum, pak stojí za zvážení úrovně příjmů obyvatelstva, kteří navštěvují toto nákupní centrum. Je-li podnik vypadal prostor v oddělené místnosti, je třeba věnovat pozornost k životnímu prostředí (nebo okraji centra města, spací prostor, přítomnost jiných obchodech s obuví, cenová Nedaleko jsou obchody). Obchodní plán obchodu s obuví s výpočty by měl obsahovat údaje o provedeném výzkumu. To umožní zisk.

Obchod může být zaměřen na kupce s:

 • výrazně pod průměrem (ekonomická třída);
 • průměrná prosperita (ekonomika a průměrná cena zboží);
 • elitní obuv (drahá značka nebo exkluzivní).

Nesnažte se na jednom místě kombinovat několik cenových kategorií najednou. Správné seskupení zboží: oddělení nebo regály pro ženy, pro muže a pro děti. Rozsah velikostí by měl být od nejmenšího k největšímu, je lepší zvýšit velikost nejvíce provozované velikosti (od 37 do 39).

Výběr dodavatelů

Dodavateli mohou být firmy, které se zabývají prodejem obuvi z různých lokalit. Můžete také vytvořit vztahy a uzavřít smlouvy o dodávce obuvi od výrobce.

Podnikatelský plán pro obchod s obuví

1. SOUHRN PROJEKTU

Účelem tohoto obchodního plánu je otevřít obchod s obuvími za účelem maloobchodního prodeje obuvi a příbuzných výrobků ve městě s počtem obyvatel více než 1 milion osob. Základem produktů obchodu jsou pánské a dámské boty, především domácí výrobci. Úložiště slouží segmentu středních cen a segment je pod průměrem.

Cílovou skupinou prodejen obuvi jsou maloobchodníci, z nichž 75% tvoří populace žen ve věku 18 až 50 let.

Obuv a oblečení jsou jedním z nejoblíbenějších výrobků. Průměrný měsíční spotřebitel utratí na obuv a oblečení 6 500 rublů. Zvláštnost klimatu v Rusku vyžaduje změnu obuvi v závislosti na sezóně, takže obchodování s obuví nikdy neztratí jeho význam. Hlavní výhodou otevření prodejny obuvi je poptávka po zboží a vysoká úroveň zisku, která je zajištěna obchodní marží 100-300%.

Pro realizaci projektu je pronajata komerční část v rezidenční čtvrti města na rušné ulici. Celková plocha je 55 metrů čtverečních. m., Pronájem - 40000 rublů / měsíc. Výhody lokality: úspory na pronájmu obchodních prostor, odlehlost od konkurentů, blízkost zastávek a umístění v oblasti maloobchodní prodejny.

Objem zahajovacích investic činí 1 460 000 rublů. Investiční náklady směřují na nákup zařízení, počáteční nákup zboží, organizaci prodejního prostoru, podporu propagace společnosti a vytváření fondu provozního kapitálu, dokud projekt nedosáhne návratnosti. Převážná část požadované investice je určena na nákup zboží - 55%. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Finanční výpočty berou v úvahu všechny příjmy a výdaje obuvní prodejny, plánovací horizont je 3 roky. Po uplynutí tohoto období se očekává expanze firmy. Podle výpočtů bude počáteční investice splatit po 11 měsících práce. Ukončení plánovaného objemu prodeje je plánováno na 6. měsíc provozu. Čistý zisk bude současně činit 210 000 rublů za měsíc. Ziskovost tržeb v prvním roce provozu bude 18%.

Finanční plán bere v úvahu optimistickou prognózu prodeje, kterou lze očekávat díky výhodné poloze obchodu a vysokému provozu potenciálních zákazníků.

2. POPIS VÝROBCE OBUV

Oděvy a obuv jsou mezi nejoblíbenější zboží, za druhé jsou pouze potraviny. Zvláštností trhu s oděvy a obuví je to, že neustále prochází změnami. Důvodem je vývoj módního průmyslu, který zavádí nové trendy, čímž vytváří vysokou poptávku po zboží z této kategorie.

Každý rok se zvyšuje počet obchodů s oděvy a obuví, růst tržeb, což činí tento segment podnikání velmi atraktivní. I v době krize nejsou Rusové vždy ochotni zachránit tento druh zboží. Pouze 30% respondentů přiznalo, že snižují náklady na oblečení a obuv. Rusové v průměru stráví měsíčně na oblečení a botách 6 500 rublů. Průměrný spotřebitel nakupuje jeden pár každých 1-1,5 měsíců a má minimálně 4 typy obuvi. Charakteristiky klimatických podmínek v Rusku nutí změnit obuv v závislosti na období - tzn. čtyři (nejméně dvakrát) za rok. Obchod s prodejem obuvi tedy nikdy neztratí jeho význam.

Obrázek 1 ukazuje dynamiku trhu s oděvy, obuví a doplňky. Pokles objemů trhu v roce 2015 byl v roce 2016 nahrazen mírným nárůstem. Očekává se, že pozitivní trend bude pokračovat.

Obrázek 1. Objem a dynamika trhu s oblečením, obuví a doplňky, biliony. rublů. (zdroj: Fashion Consulting Group)

Nicméně krize ovlivnila ruský trh s obuví. V letech 2015-2016 kumulovaný pokles objemu trhu činil 9,6%. V roce 2016 se objem ruského maloobchodního obuvi snížil na úroveň 1260,8 miliard rublů. v hodnotovém vyjádření a 270,3 milionu párů - v naturáliích. Během tohoto období byla průměrná spotřeba obuvi srovnatelná s úrovní fyzického opotřebení, a to 2,5 páry ročně na osobu - což je minimální ukazatel pro trh s obuví. Před krizí činila tato čísla 2,8 párů ročně. Pro srovnání, v EU na osobu a rok je 5 párů, a v USA - v průměru 7 párů na osobu. Podle odborníků v Rusku by toto číslo mělo být nejméně pět, kvůli drsnému klimatu a měnícímu se počasí. Vycházíme z toho, že v okamžiku, kdy indikátor spotřeby obuvi je dvakrát nižší než doporučuje.

Nejvíce citlivá na krizi byla průměrná cenová část. Vzhledem k růstu směnného kurzu se výrobky zvýšily o 30-35%, což snížilo tržby. Zároveň se snížil tok zákazníků ve velkých řetězcích obuvi o 20-30%.

V roce 2017 se trh živil a cítil se více jistý. Podle odhadů Fashion Consulting Group, v roce 2017 se objem odvětví maloobchodu s obuví v Rusku může růst o 5-10% v rublech za rok v důsledku nahromaděných vlivu odložené poptávky.

Takže hlavní trendy maloobchodu s obuví v Rusku jsou:

- posun poptávky na levnější segment, který je způsoben nárůstem nákladů na obuv a snížením příjmů Rusů;

- přeorientování obuvi na univerzální modely obuvi;

- upevnění trhu, posílení postavení velkých řetězců obuvi a opuštění trhu malých hráčů;

- posílení rusko-vyrobených výrobků na trhu, které je posíleno tváří v tvář cenové výhodě získané v důsledku devalvace rublu a posunu poptávky po levné a univerzální obuvi;

- aktivní proces importu. Dochází k poklesu dovozu obuvi: pokud v období před krizí činil podíl dovozu na domácím trhu obuvi 80%, dnes je méně než 70%. Očekává se, že v příštích dvou letech bude podíl ruské a dovážené obuvi na trhu činit 35%, resp. 65%;

- Dnes portrét klienta obchodu s obuví obsahuje následující charakteristiky: racionalismus, snížení frekvence nákupů, dodržování současného chápání kvality spotřebovaných nákupů.

V období snižování podílu hráčů na trhu existuje příležitost získat v průmyslu oporu, která se postupně zotavuje. Otevření obchodu s obuví se tak může stát slibným obchodem, zejména pokud se zohlední hlavní trendy maloobchodního prodeje obuvi. Krize je dobrá příležitost k zahájení podnikání, pokud je konkurence nižší.

Maloobchodní prodej obuvi je skutečný a univerzální obchod. Tabulka 1 obchodního plánu odráží klíčové výhody a nevýhody obchodů s obuví, které by měly být zohledněny při plánování obchodu s obuví.

Tabulka 1. Výhody a nevýhody otevření prodejny obuvi

- vysokou ziskovost;

- není potřeba zvláštních povolení a licencí;

- vysokou ziskovost

- vysoké počáteční investice;

- vysoká úroveň hospodářské soutěže na trhu;

- závislost poptávky po produktu na ekonomické situaci v zemi

Všechny tyto podmínky by měly být zohledněny při plánování podnikání pro maloobchodní prodej obuvi. Také před organizací podnikání v oblasti maloobchodního prodeje obuvi je třeba podrobně studovat výklenky. Při plánování je třeba vzít v úvahu specifické rysy běhání boty:

- největší poptávka po sezónní dámské obuvi, jejíž podíl na tržbách činí zhruba 60-70% z celkového obratu obchodu; asi 20% prodaných výrobků je určeno pro boty pro děti a zbytek - pro pánské a mimosezónní boty. Prodej souvisejících výrobků (příslušenství, obuvnické výrobky atd.) Nepřekračuje 5% prodeje;

- každou sezónu je nutné aktualizovat sbírku obuvi, zohlednit změnu módních trendů a mít k dispozici celou řadu velikostí;

Nabídky franšíz a dodavatelů

- prodej obuvi má výraznou sezónnost. Vrchol prodeje je na jaře a na podzim. To je třeba vzít v úvahu při plánování prodeje a vytváření sortimentu obchodních produktů;

- obchody vysoce specializované obuvi (sport, design atd.) by měly být otevřeny pouze v městech s počtem obyvatel více než 1 milionu lidí. Výjimkou jsou obchody dětské obuvi, které mají vysokou ziskovost bez ohledu na počet obyvatel města.

To znamená, že obchod s obuví - výnosný druh podnikání, ale aby fungovala a přinést stabilní příjem, je třeba správně napsat podnikatelský plán. V něm by se mělo odrazit tyto otázky: jak otevřít obchod s obuví od nuly, zejména boty podnikání, kolik to stojí, aby otevřít obchod s obuví vyzvednout celou řadu obchodu s obuví, která rizika je třeba vzít v úvahu při podnikání a jak můžete vydělat peníze tím, že prodává boty.

3. POPIS VÝROBKŮ SHOE SHOP

V tomto obchodním plánu je plánováno otevření obchodu s obuví pro účely maloobchodního prodeje obuvi a příbuzných výrobků. Základem produktů obchodu jsou pánské a dámské boty, především domácí výrobci. Úložiště slouží segmentu středních cen a segment je pod průměrem. Tato volba je způsobena posunem poptávky spotřebitelů směrem k většímu počtu obuvi. Současně spotřebitelé kladou vysoké nároky na výrobky z hlediska ceny a kvality obuvi. Aby se splnila poptávka, sortiment skladu je tvořen převážně z domácích výrobků, jejichž cena je nižší než dovoz.

Výrobní program je klíčovým parametrem při plánování otevření obchodu s obuví. Před sestavením sortimentu byste měli provést důkladnou analýzu trhu, dodavatelů a sortimentu obchodů-konkurentů. To určí poptávku spotřebitelů a vyzvedne výrobky takovým způsobem, že vytvoří jedinečnou nabídku na trhu. Kompetentní přístup k výběru sortimentu zabrání zbytečné inventarizaci, snižuje pravděpodobnost nelikvidního růstu obratu, vytvoří konkurenční výhody a přiláká potenciálního kupce.

Rozsah by měl být vytvořen na základě potřeb a preferencí zákazníka, stejně jako vzít v úvahu módní trendy a klima v regionu. Také sortiment obchodu je určen s přihlédnutím k velikosti obchodu. Hlavní podmínkou v tomto případě je úplné vyplnění oken, ale absence hromady zboží. Poloprázdné stánky mohou vyděsit kupující, a v postelných oknech je velmi obtížné navigovat. Nezapomeňte na související produkty (přípravky pro péči o obuv, ponožky, opasky, pantofle apod) - oni vám umožní zvýšit tržby o 5-7%.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Hospodářská krize ovlivnila nejen prodejní úroveň obuvi, ale i sortiment. Dnes se obchody obuvi snaží optimalizovat sortiment, který se přizpůsobí novým podmínkám a splňuje potřeby zákazníků. Jaký by měl být sortiment obuvi v krizi? Analytici poukazují na několik faktorů, které by mohly v průběhu krize zlepšit prodej obuvi:

- šetrnost k životnímu prostředí. Móda pro celý přirozený a zdravý životní styl neprošla a segment bot. Mnozí kupující se o své tělo starají a kladou vysoké nároky na boty. Do této kategorie patří modely s inovativními technologiemi (například vodotěsný nátěr), sportovní a ortopedická obuv;

- boty s anatomickými vlastnostmi. Každý rok se zvyšuje počet lidí, kteří mají nějaký typ nestandardních anatomických vlastností, což komplikuje proces výběru pohodlné obuvi. U těchto kupujících hlavním kritériem při nákupu bot je její použitelnost, takže rozsah by měl obsahovat nestandardní velikosti boty, boty s anatomickou stélkou, atd.;

- módní boty. Obuv patří do kategorie zboží, které je výrazně ovlivněno módou. Při sestavování sortimentu je proto třeba vzít v úvahu trendy. Je třeba diverzifikovat řadu světlých, módních modelů, které mohou přilákat pozornost náročných zákazníků. Základ sortimentu by však měl být tvořen klasickými modely. V případě, že se část sortimentu neprodává, bude v budoucnu mnohem jednodušší zavádět klasické boty než výrobky, které vyrazily z módy.

Správná sortimentní politika tak přiláká zákazníky a udržuje pozice v podnikání iv době hospodářské krize. Nejdůležitější věcí v maloobchodních obuvech je mít dostatečnou flexibilitu, aby se rychle přizpůsobila měnícím se trendům na trhu.

Předpokládá se, že sortiment tohoto obchodu bude představovat široký sortiment obuvi z různých materiálů (koženka, přírodní kůže, textil, pryž). Současně bude kladen důraz na klasickou, multifunkční obuv. Pro nákup zboží bude vyžadovat průměr 700 tisíc až 1 milion rublů.

Formát zákaznického servisu v obchodě je individuální.

Projekt tak zajišťuje otevření obchodu s obuví s následujícími konkurenčními výhodami:

Nabídky franšíz a dodavatelů

- variabilita sortimentu. Předpokládá se, že řada sortimentů bude reprezentována nejen klasickými, ale i módními modely, které umožní uspokojit poptávku různých kategorií zákazníků;

- dostupnost ekologické a anatomické obuvi v sortimentu;

- cenová politika. Velkou část sortimentu budou rozpočtové zboží, které jsou prezentovány v různých verzích;

- vynikající služby, zdvořilé a kompetentní konzultanti;

- zákaznický věrnostní systém. V tomto obchodě bude zaveden diskontní systém slev a pravidelné uskutečňování různých akcí;

- sortiment je převážně zastoupen výrobcem tuzemského výrobce, který zaručuje vysokou kvalitu za přijatelné ceny.

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ OBCHODU SHOP

Cílovou skupinou prodejen obuvi jsou maloobchodníci, z nichž 75% tvoří populace žen ve věku 18 až 50 let. Portrét spotřebitele: průměrný příjem, preferuje vysoce kvalitní, pohodlnou a funkční obuv.

V souladu s určitým cílovým publikem se vytváří reklamní strategie. Reklama obuvi se dá rozdělit na dva typy - pasivní a aktivní. Pasivní reklama zahrnuje značky, bannery, pilíře atd. Aktivní reklama zahrnuje distribuci letáků, distribuci vizitek, reklamu v rozhlase a televizi i na internetu.

Protože konkurence v segmentu je poměrně velká, je nutné pečlivě zvážit reklamní strategii. K propagaci trhu lze použít následující nástroje:

1) Vyzdobené výkladní sklo, které přiláká pozornost potenciálních zákazníků. Výsledky průzkumu trhu ukazují, že 70% zákazníků přichází do obchodu, protože jsou přitahovány krásně navrženou vitrínou. Náklady na registraci obchodu jsou v průměru 25 000 rublů. Displej by měl vyhovovat nejzajímavějším modelům, které mohou přitáhnout pozornost a přilákat nové zákazníky do obchodu.

2) Příslušný návrh obchodní plochy. Podle statistik jsou ženy hlavním publikem prodejen obuvi a jejich výběr je ovlivněn estetickým designem obchodu. Dnes musí mít každý obchod příjemný interiér, který bude kupujícím zajímat. Je také nutné věnovat pozornost umístění zboží - každá pozice by měla být viditelná, měla by být snadno přístupná, aby kupující mohl zboží pečlivě prozkoumat. V obchodování s obuví existuje několik technik, které je třeba vzít v úvahu:

- produkty, které mohou kupujícím nejvíce zajímat, je lepší umístit je vpravo od vchodu. Jak ukazuje praxe, drtivá většina odběratelů (90%), která jdou do obchodu, se nejprve podívá na okna vpravo. Proto je lepší uspořádat nejpopulárnější modely z pravé strany. Také by mělo být poznamenáno, že je lepší položit dámskou obuv na pravou stranu a na levé straně - pánské boty;

- Policie by neměla být příliš vysoká, aby kupující mohl pohodlně vybrat požadovaný produkt;

- Obuv by měla být umístěna ve skupinách podle určitých vlastností. Obchodování s obuví zahrnuje strukturování umístění obuvi na regálech podle stylu, funkčnosti, barvy, ceny, značek, velikosti, období, velikosti, příslušenství (samec, žena, dítě). Odděleně, bez ohledu na zvolenou klasifikaci obuvi, je obvyklé přidělit novou sbírku;

- položení obuvi, bez ohledu na zvolený princip, by se mělo změnit alespoň jednou za dva týdny;

- boty by měly být dobře osvětlené, ale nemělo by dojít k přímému působení osvětlení na boty, neboť to má vliv na topení bot, což může vést k poškození zboží.

3) Před otevřením obchodu můžete zahájit propagaci obchodu. To předem způsobí zájem potenciálním kupcům. Jako taková reklama může být distribuce letáků se slevovým kuponem, reklama v rozhlase, na internetu.

4) Distribuce propagačních materiálů, informace o propagaci a prodeji má za cíl přitáhnout pozornost spotřebitele.

5) Marketing událostí. Doporučuje se označit slevu pro den zahájení obchodu nebo nabídnout prvním návštěvníkům trvalou zákaznickou kartu. Můžete distribuovat informace o otevření v médiích nebo distribuovat letáky s pozvánkou do obchodu.

6) Vytváření účtů v sociálních sítích, kde budou umístěny fotografie sortimentu obchodu, a také informace o slevách a akcích.

7) Venkovní reklama - umístění světlé reklamní značky, která přitahuje pozornost.

Orientační plán propagace obchodu s obuví je uveden v tabulce 2. Podle výpočtů se plánuje utrácet 60 000 rublů na podporu obchodu. Převážná část propagačních aktivit se plánuje na první měsíce otevření prodejny obuvi.

Tabulka 2. Reklamní rozpočet obchodu s obuví

Distribuce tiskových reklam

Za tímto účelem má vytvářet reklamní materiály (letáky / brožury) a jejich distribuci v místech, kde se cílový segment shromažďuje. Náklady zahrnují náklady na vytváření a tisk letáků a také na mzdy organizátorů. Propagační materiál obsahuje 10% kupon pro první nákup

Chcete-li upoutat pozornost potenciálních zákazníků, musíte umístit jasné znamení. Náklady zahrnují vytváření značek a úprav

Reklama v sociálních sítích

Vytvoření účtu v sociální síti Instagram a jeho propagace mezi cílovou skupinou

Náklady zahrnují náklady na placení za práci designéra a materiály na zdobení vitríny

Merchandising obchodní plochy

Můžete platit za jednorázový obchodník se službami, ale v tomto projektu by měl najmout odborníka, který neustále provádí funkce obchodníka v obchodě

Aktivní marketingová strategie vám umožňuje urychlit proces návratnosti finančních prostředků investovaných do otevření obchodu.

Vypočítat příjmy z obchodu s obuví je docela obtížné, protože je třeba vzít v úvahu celou řadu faktorů (sezón, zvýhodnění zboží atd.). Okraj pro zboží může být od 100% do 300%. V tomto projektu jsou výnosy z prodeje obuvi vypočteny na základě nákladů na zakoupené zboží (včetně průměrné přirážky 200%) a měsíční prodejní sazby ve výši 35% sortimentu. Poté bude měsíční příjem obchodu: 800 000 * 3 * 0,35 = 840 000 (rublů). Přejděte na plánované prodeje je plánováno na 5-6 měsíců práce.

Propagace obchodu a dosažení požadovaných objemů prodeje trvá v průměru 3 až 6 měsíců - během této doby mají zákazníci čas naučit se a zvyknout si na novou prodejnu. Při plánování prodeje byste měli vzít v úvahu určitou sezónnost prodeje - vrchol prodeje klesá na jarní a podzimní měsíce a pokles prodeje - v zimě a v létě.

5. PLÁN VÝROBY OBUV NA OBUV

Realizace projektu zahrnuje následující etapy:

1) Obchodní registrace. Pro maloobchodní prodej obuvi nevyžadují zvláštní povolení. Chcete-li otevřít obchod s obuví, je třeba shromáždit soubor dokumentů, který zahrnuje: seznam produktů schválených Rospotrebnadzor, sanitární-epidemiologické závěru Rospotrebnadzor, požární inspekce povolení, předpisy o obchodě. Také budou vyžadovány smlouvy o odstraňování tuhého odpadu, dezinsekci a deratizace prostor.

K podnikání je společnost LLC registrována se zjednodušeným daňovým systémem ("výnosy mínus náklady" ve výši 15%). Druh činnosti podle OKVEAD-2:

47.72.Skupování maloobchodní obuvi a koženého zboží ve specializovaných prodejnách.

Při plánování otevření obchodu s obuvi se často objevuje otázka, kdy začít podnikat. Hlavním doporučením v tomto případě není plánovat otevření pro leden, kdy je poptávka po botách minimální. Zvažte otevření prodejny obuvi během změny podzimní a jarní sezóny.

2) Vyberte místo. Pokud jde o jakoukoli maloobchodní instituci, hraje důležitou roli umístění obchodu s obuví. Výhodná poloha určuje 70% úspěchu zásuvky.

Posouzení umístění skladu zohledňuje takové prvky, jako je charakteristika náměstí, snadnost parkování, intenzita toku pro chodce, viditelnost a notabilita, blízkost podobným podnikům.

Nejvhodnější pro prodejna obuvi je umístění v blízkosti supermarketů, obchodů s potravinami, velkých lékáren a dopravních zastávek.

V obchodech s obuví se můžete dostat jak do nákupního a zábavního centra, tak do místa na rušné ulici ve spánkové oblasti nebo v centrální části města. Výhody umístění obchodu v nákupním centru: vysoká návštěvnost, koncentrace cílového publika. Výhody umístění obchodu ve vilové čtvrti: úspora na pronájmu prodejní plochy, menší koncentrace konkurentů.

Obchod by měl být na přeplněném místě, s dobrým tokem zákazníků, měl by být viděn z různých míst a přitahovat pozornost kolemjdoucí.

Aby bylo zajištěno dobré uspořádání zboží, potřebujete použít místnost pro prodejna obuvi o ploše nejméně 40 m2. Kromě toho by měla být stanovena pomocná zařízení pro personál a sklad. Celková plocha prostor pod obchodem s obuví musí činit nejméně 55 m2.

Při výběru obchodního prostoru je třeba věnovat pozornost uspořádání - obchodní místnost by měla být čtvercová nebo obdélníková, bez zbytečných ohybů - což usnadní umístění vitríny a co nejúčinnější využití volného prostoru.

Je také žádoucí, aby prostory nevyžadovaly větší opravy nebo přepracování, což sníží náklady a urychlí proces přípravy skladu pro otevření.

Tento podnikatelský plán umožňuje pronajmout pokoj v rezidenční čtvrti na rušné ulici. Umístění je přínosné, protože pokrývá širokou škálu spotřebitelů, kteří jsou především obyvatelé oblasti pro spaní. Odlehlé od konkurence, nižší nájemné, blízkost zastávek a umístění v oblasti maloobchodní prodejny jsou výhodami vybraného prodejního místa. Pronájem obchodního prostoru o celkové ploše 55 m2. v průměru stojí asi 40 000 rublů měsíčně. Předpokládá se, že 40 m². bude přiděleno do obchodního sálu, 9 m2. - pro skladu a 6 m2. - pro technické místnosti.

3) Vybavení prodejní plochy. Obchodní prostor by měl být dobře osvětlený a mít příjemný interiér, který by příznivě zdůraznil zboží. Pro opravy a výzdobu areálu je zastaveno 50 000 rublů.

Hlavním prvkem v designu obchodu s obuví jsou obchodní zařízení - regály, výlohy, pokladna, pokladna, stejně jako vločky a zrcadla. Při stanovení počtu potřebných obchodních zařízení je nutné se spoléhat na objem zboží. Nedoporučuje se je umísťovat příliš blízko k sobě, aby potenciální kupující snadno viděl každý vzorek. Nejpopulárnější modely by měly být umístěny na nejvýznamnějších místech displeje. Tabulka 3 uvádí hlavní náklady na zařízení, které činí 245 000 rublů.

Tabulka 3. Náklady na zařízení

Celkové náklady, rub.

Police a regály pro příslušenství

Mobilní terminál pro platby bankovními kartami

Skladovací regál


4) Hledání dodavatelů a nákup zboží. Dodavatelé by měli být prohledáni osobně, a to navštívením velkých skladů města nebo prostřednictvím internetu. První metoda je vhodná, protože je snadnější vyjednávat partnerství s osobním rozhovorem; Druhým je to, že můžete ušetřit na přepravních nákladech, pokrýt širokou škálu potenciálních partnerů, najít výhodnější podmínky a uzavřít smlouvy s dodavateli, kteří nejsou zastoupeni na místním trhu. S dodavateli se doporučuje používat smíšený způsob práce: část zboží okamžitě vykoupit a část, která se má uskutečnit.

Zavedení spolupráce s dodavateli je nezbytné v počáteční fázi otevření obchodu. Obuvní továrny mají být dodavateli. Současně je nutné spolupracovat s několika dodavateli, aby se předešlo přerušení dodávek a nedodržení lhůt.

Po dohodě s dodavateli je nutné zboží zakoupit. Předpokládá se, že pro vytvoření počátečního sortimentu bude vyžadováno zhruba 800 000 rublů. Na základě specifik poptávky a podmínek dodavatelů bude nutné provést nákup zboží. Hlavní věc v této věci je správné počítání požadovaného objemu zboží za účelem diverzifikace sortimentu, ale vyloučení překročení velikosti komoditních regálů.

5) Nábor zaměstnanců. Hlavní zaměstnanci v prodejně jsou prodejní poradci. Právě z nich velmi závisí úspěch obchodu.

Portrét poradce prodávající: žena středního věku, usmívající se a zdvořilý, obeznámený s módními trendy obuvi a znalostí vlastností řady, kteří mohou kupujícího srozumitelně informovat. Praxe ukazuje, že tento typ prodejců způsobuje největší důvěru v průměrného kupujícího. Klíčová kritéria výběru personálu - komunikační dovednosti, odpovědnost, zdvořilost, schopnost pracovat s lidmi. Před zahájením práce by se prodejci měli vycvičit, seznámit se s výrobním sortimentem, jeho charakteristikou a technologií prodeje. Prodejce-konzultant musí znát řadu výrobků a textur tkaniny, stejně jako základ pro organizaci obchodního procesu. Měli byste také zajistit postavení pokladníka. V obchodě s obuví budete potřebovat čtyři prodejní konzultanty a dva pokladníky. Je poskytován plán pracovních směn, jeden konzultant a jeden pokladník v každé směně.

Rovněž se plánuje pronajmout merchandiser na pozici senior manažera, který bude vykonávat funkci specialisty na zadávání zakázek. Pomocný personál (čistič a účetní) má být zadán externě.

6. PLÁN ORGANIZACE OBCHODU

Přípravná fáze trvá přibližně dva měsíce, během něhož jsou naplánovány registrační postupy, vytváří se partnerství s dodavateli, vybere se vhodné prostory, vybere se personál, zakoupí se vybavení a zboží a obchod bude zdoben.

V tomto projektu podnikatel plní základní funkce manažera - předává všechny registrační postupy, zabývá se náborem zaměstnanců, jedná s pronajímateli a dodavateli, koordinuje první nákup zboží.

Provádět obchodní proces v obchodě, prodejní konzultant a pokladní práce. Vzhledem k tomu, že obchod funguje denně, měl by být nastaven plán řazení 2/2.

Plán obuvi je od 10:00 do 21:00. Na základě těchto podmínek se vytváří pracovní stůl.

Celý počet zaměstnanců je tedy 10 osob a celkový mzdový fond je 250 900 rublů.

Tabulka 4. Zaměstnanecký a mzdový fond

Asistent obchodu (plán řazení)

Pokladní (změna plánu)

Celkem s odečtením:

7. FINANČNÍ PLÁN OBCHODU OBUV

Finanční plán zohledňuje všechny příjmy a výdaje v obchodě s obuví, plánovací horizont je 3 roky. Na konci tohoto období se plánuje rozšíření podnikání a otevření druhého prodejního místa.

Chcete-li zahájit projekt, musíte vypočítat výši počáteční investice. K tomu je třeba určit náklady na nákup zařízení, počáteční nákup zboží, propagaci reklamy a tvorbu pracovního kapitálu, kvůli kterým budou kryty ztráty počátečních období. Počáteční investice pro otevření obchodu s obuví je 1 460 000 rublů. Hlavní část požadovaných investic je v komoditních akcích - jejich podíl činí 55%; 17% představovalo provozní kapitál, 17% za nákup zařízení a zbylých 11% - za reklamu, obchodní registraci a uspořádání obchodních prostor. Projekt je financován z vlastního kapitálu. Hlavní položky počátečních investic jsou uvedeny v tabulce 5.

Tabulka 5. Investiční náklady

Pronájem za 1 měsíc

Sada komerčních zařízení

Začněte reklamní kampaň

Registrace podniku, získání tolerantní dokumentace

Variabilní náklady se skládají z nákladů na získání zboží a jeho přepravu. Pro zjednodušení finančních výpočtů jsou variabilní náklady vypočítávány na základě pevného obchodního rozpětí ve výši 200%.

Stálé náklady na obchod s obuví se skládají z nájemného, ​​poplatků za služby, mzdy, reklamních nákladů a odpisových poplatků. Částka odpisů je stanovena lineární metodou, která vychází z doby použitelnosti dlouhodobého majetku za 5 let. Mezi konstantní náklady patří také daňové odpočty, které nejsou uvedeny v této tabulce, protože jejich výše není stanovena, ale závisí na objemu příjmů.

Tabulka 6. Fixní náklady

Množství v měsících, rub.

FOT s odpočty

Proto byly definovány konstantní měsíční výdaje ve výši 356 200 rublů.

8. ODHAD ÚČINNOSTI SHOP SHOP

Doba návratnosti obuvi s počátečními investicemi 1 460 000 rublů činí 11 měsíců. Čistý měsíční zisk při odchodu z plánovaných objemů prodeje činí zhruba 210 000 rublů. Ukončení plánovaného objemu prodeje je plánováno na 6. měsíc provozu. Roční čistý zisk za první rok provozu bude asi 1 520 000 rublů.

Ziskovost tržeb v prvním roce provozu bude 18%. Poměr návratnosti investic je 12,4% a vnitřní míra návratnosti přesahuje diskontní sazbu a činí 9,8%. Čistá současná hodnota je kladná a činí 1 101 000 rublů, což naznačuje investiční přitažlivost projektu.

Finanční plán obchodu s obuví zohledňuje optimistickou prognózu prodeje, kterou lze očekávat díky výhodné poloze obchodu a vysokému provozu potenciálních zákazníků.

Integrované ukazatele výkonnosti projektu a finanční plán jsou uvedeny v dodatku 1.

9. MOŽNÉ PŮSOBNOSTNÍ RIZIKA OBUV

Pro posouzení rizikové složky obuvi je nutné analyzovat vnější a vnitřní faktory. Specifičnost obchodování s obuví určuje následující obchodní rizika:

- zvýšení nákupních cen zboží, bezohledných dodavatelů. V prvním případě existuje riziko zvýšení nákladů a v důsledku toho prodejní cena, která může negativně ovlivnit poptávku. Ve druhém případě se riziko týká přerušení obchodního procesu kvůli nedostatku zboží. Snížení pravděpodobnosti těchto hrozeb je možné s příslušným výběrem dodavatelů a zahrnutím do smlouvy všech nezbytných podmínek, které zajišťují věcnou odpovědnost dodavatele v případě porušení;

- odliv zboží z módy, jejich bezvýznamnost. Boty jsou specifickou komoditou, která se rychle stává irelevantní. Toto riziko znamená snížení kupní síly, pozastavení pozic a v důsledku toho snížení celkové rentability podniku. Aby bylo možné minimalizovat toto riziko, je nutné pečlivě sestavit sortiment, sledovat různé zdroje informací a provádět pravidelné prodeje, aby bylo možné realizovat zbývající zboží;

- sezónní pokles tržeb. Vyrovnávání rizika je možné s účinnou reklamní politikou a prováděním různých akcí pro další přitažlivost publika, slevy, speciální nabídky;

- odmítnutí poskytnout pronájem komerčního prostoru nebo zvýšení nájemného. Ztráta místa hrozí ztrátám: za prvé jde o náklady na stěhování zařízení; za druhé, přemístění bude nějakou dobu trvat, během níž nebude obchod fungovat, a proto nebude mít zisk; za třetí, ztráta obvyklého místa pro zákazníky a další náklady na reklamu za účelem propagace nového místa. Všechny tyto důsledky mohou vést k významným ztrátám. K omezení tohoto rizika je nutné uzavřít dlouhodobou smlouvu o pronájmu a pečlivě si zvolit pronajímatele. Z dlouhodobého hlediska stojí za zvážení možností získání vlastního obchodního prostoru;

- nedostatečná úroveň poptávky. Toto riziko je jedním z nejpravděpodobnějších a může vyplynout jak z důvodu nízké solventnosti poptávky, tak z důvodu vysokých nákladů na oběh. Snížení rizika je možné s pečlivým plánováním obchodních a finančních výsledků, kompetentním vytvářením sortimentu a výběrem obchodního prostoru, uskutečňováním různých akcí a slev, podporou opakovaných nákupů, flexibilním stanovením cen;

- reakce soutěžitelů. Vzhledem k tomu, že trh s obuví je poměrně nasycený a konkurence na něm je vysoká (zejména kvůli velkým maloobchodníkům), může mít chování konkurentů silný dopad. Abyste to minimalizovali, je třeba vytvořit klientskou základnu, neustále sledovat trh, dostupnost věrnostního programu, vytvářet konkurenční výhody a vytvářet jedinečné obchodní nabídky;

- problémy s personálem, což znamená nízkou kvalifikaci, obrat personálu, nedostatek motivace zaměstnanců. Snížení rizika je nejjednodušší ve fázi náboru zaměstnanců a zaměstnává zaměstnance, kteří splňují všechny požadavky. Rovněž je nutné zajistit, aby se zlepšila kvalifikace zaměstnanců a jejich prémiová motivace;

- Snížení reputace obchodu v kruhu cílového publika v případě chyb v řízení nebo pokles kvality služeb. Vyrovnávání rizika je možné díky neustálému sledování kvality zboží a služeb, získávání zpětné vazby od zákazníků v obchodě a provádění nápravných opatření.

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Všechny položky podle značky: магазин обуви

Optika salon: podnik, který má vždy požadavek

Oděvy pro mládež a děti Orby

Jak organizovat podnikání při výrobě hudebních nástrojů

Náklady na otevření podniku pro výrobu hudebních nástrojů může činit až několik desítek tisíc rublů - něco jako domáckého průmyslu - a několik milionů, a někdy dokonce.

Připravený obchodní plán pro výrobu nábytku z lepenky

Celková požadovaná investice do výroby dětského kartonového nábytku činí 1,1 milionu rublů. Jednoduchá a diskontovaná doba návratnosti - 7 měsíců.

Vlastní podnikání: web-design studio

Pokud na začátku existují opravdu kvalifikovaní a zkušení lidé, můžete se spolehnout na vítězství v soutěži i s předními společnostmi na místním trhu. V opačném případě dokonce i ve velkém.

Podnikání: taxi s pevnou trasou

Vlastní minibus je určitě velmi výnosný typ podnikání, ale ve velkých městech a s významnou flotilou vozidel. Současně zde platí pasivní příjmy, tedy EU.

"Sweet" podnikání: výroba bonbónů

Minimální investice pro organizaci malé dílny pro výrobu dražé bude asi 150 tisíc rublů. Období návratnosti tohoto druhu podnikání odhadují odborníci za 6-9 měsíců.

Merchandising nebo jak zvýšit prodej v obchodě

Jak William Wells řekl: "Obchod je místem setkání pro kupujícího, zboží a peníze." A aby bylo toto setkání úspěšné, je třeba zajistit nejvýhodnější podmínky.

Novinkou na zábavním trhu je skládačka

Náklady na uspořádání místnosti samotné hádanky začíná od zhruba 100 tisíc rublů a může dosáhnout 2,5 milionu - ale to je maximum, které bylo vynaloženo na vytvoření místnosti v Rusku.

Vlastní podnikání: pěstování solanaceous

Chcete-li koupit semena pro pěstování semenáčků papriky, bude to trvat 52,500 rublů. Náklady na jeden kilogram baklažánů samy o sobě jsou 25 rublů, pak celkový výtěžek z prodeje všech.

Jak správně vypočítat prodejní cenu za "sezónní produkt" při sestavování finančního výpočtu v obchodním plánování?

Aby bylo možné správně vypočítat výnosy z prodeje, je nutné shromáždit informace o zpětných cenách výrobku a v souladu s kolísáním cen vypočítat odchylky a průměrné a.

Vlastní podnikání: vzdělávací centrum pro děti a dospívající

Vysoká poptávka po vzdělávacích službách, relativně nízké počáteční náklady (od 15 000 USD) a dobrá ziskovost (30 až 40%) činí tento podnik atraktivní pro začínající i zkušené podnikatele.

Rostoucí křepelky - ziskové podnikání

Primární náklady na výstavbu hospodářství pro pěstování křepelčů pro 600-700 kusů jsou až 300 tisíc rublů, přičemž se berou v úvahu všechny náklady včetně vybavení. Doba návratnosti od.

Výroba papírových ručníků

Otevření vlastní výroby listových a papírových ručníků bude vyžadovat plochu necelých 250 metrů čtverečních, z čehož 150 metrů čtverečních zaujímá výrobní dílnu 50 kva.