Výhodná činnost: výroba plničů pro podestýlku koček. Zařízení pro výrobu plničů pro stelivo pro kočky

Sly obchodníci dlouho zjistili, že lidé někdy tráví naprosto šílené peníze na své domácí mazlíčky.

Účesy a oblečení, veterináři a dokonce i kosmetologové (!) Nenechte si ujít šanci ulehčit peněženku majitele kočky nebo psa. A to nemluvě o chovatelů plnokrevných zvířat, kteří strávili spoustu peněz na svých odděleních.

Nicméně, většina občanů se k tomu nedostává, protože poskytuje pouze potřebné domácí zvířata. Například výroba plnidel pro stelivo koček nikdy postrádá objednávky od maloobchodních řetězců. Stručně řečeno, pokud hodláte organizovat své podnikání, ale nevíte, co dělat, pamatujte si potřeby našich malých bratrů.

Co jsou plniva?

Zde jsou některé druhy výplní pro toaletní kočku: organické, gelové a hrudkovité odrůdy. Poslední dva obyčejní podnikatelé v naší zemi budou pravděpodobně nezajímaví, protože suroviny a vybavení pro jejich výrobu jsou drahé, a proto jsou náklady na konečný produkt takový, že poptávka po nich bude jen ve velkých městech.

Charakteristika organických druhů

Proto doporučujeme výrobu plničů pro podestýlku koček od nejjednodušších organických plnidel, které se skládají pouze z ekologických surovin. Ta druhá okolnost, mimochodem, vás automaticky uvolňuje z povinné certifikace plniv.

Mohou být vyrobeny z dřevěných štěpků, hoblin nebo ořechů, stejně jako odpad z zpracování kukuřice. Tato surovina se vyznačuje vynikající schopností absorbovat vlhkost a pachy, stojí to doslova penny a je také naprosto bezpečné pro zdraví zvířat.

Nejlepší suroviny

Pokud se právě začínáte rozvíjet svou výrobu, je nejlepší použít hotové dřevěné pelety. Jejich průměr je přibližně 6-8 mm. Obvykle se vyrábějí v obrovských množstvích na základě dřevozpracujících podniků, přičemž borovice a smrekové dřevo se nejčastěji používají jako suroviny.

Faktem je, že tento materiál nejenže aktivně absorbuje biologické tekutiny, ale má také bakteriostatický a baktericidní účinek. Mezi všechny dřevěné plniva pro podestýlku pro kočky je smrk nejpraktičtějším řešením. Vzhledem k tomu, že suroviny jsou levné, prodej těchto plniv roste každý rok.

Náklady a ziskovost

Je ironií, že se jedná o výrobu výplní pro podestýlku pro kočky, která má vynikající ukazatele ziskovosti a nevyžaduje obrovský počáteční kapitál. Nejčastěji jsou výrobky baleny v balíčcích po pěti až deseti kilogramech a cena jednoho je asi 120-200 rublů.

Jak již bylo řečeno, granule - pelety se používají pro jeho výrobu. Můžete si je koupit asi za čtyři rubla na kilogram. Počáteční zisk bude tedy činit nejméně 35 rublů na kilogram hotových výrobků. To je důvod, proč se výroba dřevěných výplní pro podestýlku koček v posledních letech stala tak populární i pro ty nejzkušenější podnikatele.

V zásadě, po zorganizování nákupu surovin přímo od výrobce, je možné dosáhnout ziskovosti 100-150%. Pokud vyrábíte pelety, kupujete pouze piliny nebo hobliny za výhodné ceny, bude ziskovost podniku ještě větší.

Výrobní technologie

Výroba plnidel pro stelivo koček zahrnuje následující technologické kroky:

 • Předběžné sušení surovin, které se pak rozdrtí.
 • Další sušení. Na výstupu by surovina měla mít obsah vlhkosti nejvýše 8-12%.
 • Následné rozdrcení třísek na kladiva.
 • Zvlhčování výsledných surovin parou (pro následné lepení lepidel).
 • Lisování do forem a chladících granulí.
 • Prosévání a balení hotových výrobků. Mimochodem, obaly pro plnidla mohou být také vyráběny nezávisle, protože náklady na tento proces jsou nízké.

Zařízení, jeho cena

Samozřejmě budete potřebovat odpovídající vybavení. Doporučujeme, abyste nejprve použili hotovou linku OGM 1/5. Jako suroviny lze položit piliny, hobliny a suchou rašelinu. Mimochodem, mimochodem, ještě více zlevňuje výrobu kočičích plnidel.

Náklady na tento druh linky jsou asi dva miliony rublů. Nejdůležitějším prvkem celé výroby je granulátor, ale nebudete moci dělat bez jakéhokoli jiného vybavení.

Zvažme všechny komponenty řádku odděleně:

 • Chopper vrtulník - to stojí asi 180 tisíc rublů.
 • Sušička surovin (v závislosti na kapacitě a objemu) může stát v rozmezí 400 až 2,5 milionu rublů.
 • Nejjednodušší granulátor stojí asi 50 tisíc, nejspolehlivější a funkčnější modely se prodávají za 1,5 milionu. V OGM-1/5, o které se domníváme, stojí tato konstruktivní část asi jeden milion.
 • Chladič pelet bude stát 400 tisíc.

Všimněte si, že je třeba věnovat zvláštní pozornost granulátoru. Faktem je, že v takové řadě se používá poměrně velký a objemný model. V zásadě si můžete koupit kompaktnější a lehčí odrůdu, kterou lze instalovat přímo v prodejně dřevozpracujícího zařízení. Kromě toho lze takové vybavení umístit do obchodu s nábytkem, současně vyrábět jiný typ výrobků.

Pokud jde o balení, je nejlepší, aby byly baleny po 5, 10, 15 a 30 litrech. Již jsme zmínili, že je můžete vyrobit sami.

Náklady na vybavení pro toto je asi 150-200 tisíc rublů. Pokud objednáváte obaly od výrobců třetích stran, a dokonce i s požadavkem na tisk na něm logo vašeho podniku, bude to nakonec stát mnohem víc.

V zásadě může malá produkce dřevěných výplní úspěšně využít nejjednodušší balíčky Zip Lock (v rámci několika rublů na kus). V tomto případě je mnohem levnější objednat štítky s firemním logem od tiskárny třetí strany.

Prodej, certifikace a další

Hlavní výhodou výroby plničů je skutečnost, že pro to není třeba pronajmout velkou místnost. V zásadě je veškeré zařízení pro výrobu plničů pro podestýlku koček snadno umístěno na ploše 50 metrů čtverečních. Rovněž není třeba žádné zvláštní podmínky skladování.

Jak jsme uvedli na samém začátku článku, produkty tohoto typu nepodléhají povinné certifikaci. Můžete ho prodávat ve specializovaných prodejnách a prodejnách s každodenním zbožím. Pokud hovoříme o velkoobchodních cenách, pak jsou v průměru 15 rublů na kg.

Další možnosti výroby

Ale to nejsou všechny výhody! Skutečnost je, že dřevěné pelety pro plniva mohou být použity v zcela jiné kvalitě. Takže pokud používáme větší lisy pro jejich tvarování, pak je možné je zabalit a prodávat jako palivo pro grilování a krby.

Naopak, pokud jsou piliny (nutně opadavé) rozdrceny na co nejjemnější konzistenci, pak se granule dokonale liší mezi zahradníky jako vynikající prostředek ke zlepšení mechanických vlastností půdy.

Obecně řečeno, ve velkých městech je třeba tyto otázky předem posoudit, protože konkurence může být napjatá, a proto další druhy produktů pomohou ušetřit zisky.

Výroba plniva pro stelivo pro kočky

Chcete snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění pro sebe a svou rodinu o 30%? A vytvořit příjemnou atmosféru v domě, naplňte ji pozitivní energií, vyhnout stresovým situacím, a že mají doma, „doktor“, odstraňuje únavu a pocit nervozity po náročném dni? Získejte kotě. Věřte mi, že všechny tyto výhody (a mnoho z nich nejsou uvedeny) jsou zcela převážil poškrábané ruce, roztrhané záclony, tapety a bytový textil, vlnu všude, a povinnost starat se o další „rodinného příslušníka“.

Tento zdánlivě jednoduchý produkt z hlediska prodeje je přibližně stejný jako prodej kočičích potravin. V zásadě je logické - kolik bude kočka jíst, o tolik a... Relativně malé investice, solidní příjem a rychlá návratnost podnikání ji činí velmi populární. Ale přesto tolik, že výroba plniva pro toaletu kočky byla dodána, jak říkají, "v proudu".

Samozřejmě, v obchodech s domácími zvířaty najdete velký výběr různých plničů, ale opravdu dobrá - jednotka. Proto předtím, než se rozhodnete zapojit do výroby plniva, pochopte, že můžete obcházet řadu konkurentů, a to pouze vydáním prvotřídního produktu.

Užitečné informace: cat výplň byla vynalezena postarší americkou ženou jménem Kay Drepper of Michigan, což je vzhledem k nedostatku obvyklé písku, obvykle vyplňuje její pitomitsy WC, zkuste použít pro tento účel suché hlíny vrhu. Kočka měla rád novinu a současně slečna Drepperová zjistila, že vyřešila problém s nepříjemným zápachem.

Co jsou plniva

Obecně platí, že naši rodiče nevytvářeli naprosto žádný problém z toho, jak vyplnit kočičí toaletu, pokud je kočka domácí, tj. "Na potřebu" na ulici to nebylo propuštěno. V kurzu probíhalo všechno, co bylo k dispozici: písek, piliny a dokonce i noviny roztržené v malých kusech jsou levné a praktické. Samozřejmě, problém vůně takové plniva téměř nevyřešil, ale všechno to bylo "levné a rozzlobené".

Moderní plniva pro podestýlku koček se liší nejen v ceně a složkách, z nichž jsou vyrobeny. Některé z nich jsou vhodné pro dospělá zvířata a nejsou vhodné pro mladé koťata, druhý - stejně dobré pro oba, a další - jsou skvělé pro kočky, ale přinést nějaké nepříjemnosti pro jejich majitele. Zpravidla, ne nutně nejdražší plnič - nejlepší, všechny druhy mají své klady a zápory.

 • Plniva z dřevěných pelet. Obvykle se jako plnivo používají nestandardní pelety - granule paliva, které se proto používají pro druhou aplikaci. Výhody granulí v jejich přirozeném složení, které nezpůsobují alergie; dobrá absorpční schopnost a retence zápachu. Nevýhody více ovlivňují majitele, kteří musí vyčistit byt každý den piliny, které na labkách jsou neseny kolem domu jejich domácí mazlíčky. Ke stejnému typu plniva lze přičíst i kukuřici, která se ve svých pluses a minusech prakticky neliší od dřeva.
 • Plnící výplň, Je vyrobena z bentonitové hlíny (sopečná láva + popel) a různých minerálů. Takové plnivo je dobré v tom, že když je vystaven vlhkosti, část z něj se stává hrudkou, kterou lze snadno odstranit speciální špachtlí. Není však vhodný pro malé domácí mazlíčky a potřebuje vysokou misku, jinak by se granule na výplně koček škrábaly na podlahu.
 • Plniva je vyrobena ze zeolitu (také vulkanicky odvozených) minerálů. Výhody a nevýhody jsou stejné jako předchozí typ plniva.
 • A nakonec - plnidlo na bázi silikagelu ze syntetických krystalů. Velmi dobré ve všech ohledech, ale některé kočky ji jednoduše odmítají používat kvůli šumivému zvuku, který produkují, a ostrým okrajům krystalů.

Samozřejmě, výroba každého typu plniva vyžaduje vhodné vybavení a různé podmínky pro zahájení podnikání. Doporučujeme věnovat větší pozornost výrobě peletového plniva. Za prvé, je to nejméně nákladné a za druhé - pelety mohou být použity pro jiné účely, o kterých budeme diskutovat níže, a za třetí - pelety nelze vyrábět, ale pouze prodávat.

Prodáváme nebo vyrábíme?

Zpravidla všechny druhy výplně, jiné než ze dřeva, vyžaduje speciální vybavení, a výrobci jsou zapojeni do realizace výroby. U dřevěných pelet se věci liší. Vzhledem k velkému počtu závodů pro výrobu pelet, podnikatele, kteří chtějí začít podnikat na prodejním plnivo pro stelivo, mohou uzavřít smlouvu s jedním z těchto společností na hromadný nákup nevyhovujících produktů, a v originálním obalu a pod svou vlastní značkou úspěšně prodávat ji jako plnivo.

Tato možnost je skvělá pro podnikatele, kteří by chtěli zkusit svou ruku tímto směrem, ale nemají dostatek kapitálu k zahájení vlastní výroby. A po dosažení zisku si můžete přemýšlet o vytvoření vlastní linie. do obsahu ↑

Organizujeme výrobu

Náklady na výrobní linky pro dřevěné pelety se na trhu pohybují od 1 milionu rublů až po 8 milionů. Určitě můžete použít použité stroje, které vám ušetří až 40% investic. Ale první věc, kterou potřebujete, je vhodná místnost. Požadavky na něj jsou zhruba následující:

 • Plocha od 150 m².
 • Nezbytná komunikace - přívod vody, rozvodná síť požadované kapacity.
 • Další pokoje pro zaměstnance.

Samotná linka pro výrobu kočičích plničů z dřevěných pelet obsahuje:

 • Chopper, který zpracovává suroviny na určité velikosti.
 • Sušicí komora pro suroviny, jejichž obsah vlhkosti na výstupu by neměl překročit 12%.
 • Granulátor, kde se pelety vytvářejí pod vlivem vysoké teploty. Náklady na tato zařízení závisí na jejich výstupní kapacitě - 100 kg pelet za hodinu, 300, 500, 1 tuna apod.
 • Chladicí komora před balením.
 • Balicí stroj.

Dalším obtížným problémem je dodávka surovin pro výrobu, která se používá jako piliny, dřevní štěpky a další dřevní odpad. Budeme muset jít kolem všech poblíž pily, obchody s nábytkem atd. Mimochodem, jeho řada musí být instalována těsně u takových bodů, aby se snížily náklady na dopravu. To vše by se mělo odrazit v podnikatelském plánu (o tom, jak vytvořit svůj projekt na papíře naleznete zde - http://business-poisk.com/sozdanie-biznes-plana.html). do obsahu ↑

Jak najít kupce

Její výrobky mohou být prodávány jako velkoobchodní prodejny živočišného zboží, útulky pro kočky a maloobchodní prodejny, které otevírají několik svých prodejen. Ideální volbou je uzavřít smlouvu s velkými maloobchodními řetězci pro uvedení produktů na trh.

Vezměte prosím na vědomí, že úroveň prodeje bude záviset především na míře podpory vaší značky na trhu pro podobné výrobky a kvalitu výrobků. do obsahu ↑

Alternativní použití pelet

A teď, jak jsme slíbili, vám řekneme, jak jinak můžete použít dřevěné pelety. Vedle přímého určení pelet, topení jsou úspěšně využívány jako alternativa k dřevěnému uhlí pro vaření kešu, barbecue apod. Jednoduše řečeno, jeden balicí stroj ve vašem obchodě zabalí pelety do pytlů pro výplně do koček, druhý - stejný produkt - do palivových obalů pro šišky kebabů.

Velké množství pelet je také používáno v chovu zvířat jako podestýlka pro hospodářská zvířata. Jak můžete vidět, z jedné představy o výrobě kočičích výplní může "vyrůst" velký podnik orientovaný na několik obchodních linek. Přejeme Vám úspěch!

Srovnání několika typů plnidel ve videu:

Výroba podestýlky pro kočky

Existuje několik typů průmyslových plnidel pro podestýlky pro kočky a hlodavce: organické, silikagelové, hrudkovité.

Organické plnidla jsou vyrobeny z dřevěných štěpků, hoblin, ořechů, kukuřičných klasů. Tyto plnidla mají dobrou savost a nízkou cenu (ve srovnání s jinými typy takových výrobků). Jsou ekologické a naprosto neškodné pro zvířata.

Pro start-up je nejvýhodnější vyrobit dřevěné plnivo, což je dřevěná peleta o průměru asi 6-8 mm.

Tento materiál je vyroben z ekologicky šetrného dřeva (obvykle borovice) bez přidání jakýchkoliv vazebných nečistot a látek.

Porézní granule aktivně absorbují vlhkost a vůni a jsou oblíbené u majitelů zvířat. V obchodech s domácími zvířaty zaujímají dřevní plniva mezi všemi ostatními typy takových výrobků vedoucí pozici z hlediska prodeje.

Výroba dřevěných výplní je jednou z nejslibnějších oblastí pro malé podniky, vyznačující se vysokou ziskovostí a nevyžaduje velký počáteční kapitál.

Maloobchodní cena organického plniva začíná od 15-20 rublů / kg. Obvykle je plnivo baleno v pytlích o hmotnosti 5 kg (od 100 do 150 rublů na sáček).

Ve většině případů, ve složení takového plniva - Dřevěné pelety-pelety. Zpravidla velkoobchodní prodejci kupují pelety ve velkém za cenu 4 až 5 tisíc rublů. za tunu (4 ruble / kg), zabalte je do sáčků a vraťte je do prodejů v maloobchodních řetězcích.

Pouze s nákupem pelet od výrobce a jeho obal může tedy dosáhnout 100-150% ziskovosti. Organizace vlastní výroby umožní zvýšit objem realizované výroby a ještě více ke snížení nákladů.

To bude vyžadovat odpovídající vybavení. Linka Výrobní kapacita 700 kg / hod nákladů od $ 70 až 90 tisíc. Mini linie, která produkuje asi 100 až 150 kg granulí za hodinu, stojí $ 5 tisíc. Ale jednou za tři měsíce, je nutné vyměnit některé díly v hodnotě $ 600.

Jako surovina se používají dřevěné piliny s určitou vlhkostí (až 16%) a frakce. Pro výrobu granulí je zpravidla výhodné převzít lehké jehličnaté dřevo, protože listnaté dřevo udrží vlhkost a zápach horší.

Jako podestýlka v klecích pro hlodavce se pelety používají z kukuřičných surovin (kobylky). Pokud je vlhkost používaná při výrobě pilin vyšší než 16%, budete potřebovat i sušičku v hodnotě 25 tisíc dolarů, drtič, pokud zlomek nakupovaných surovin nesplňuje požadavky, stejně jako zařízení pro chlazení a prosévání pelet.

Hotové výrobky budou muset být baleny (nejlépe v baleních o hmotnosti 2, 5, 10 a 36 kg), což bude vyžadovat dodatečné vybavení v hodnotě 150 tisíc rublů. Značkové balíčky (s logem) budou dražší více než obvykle kvůli zaplacení za práci designéra, vytváření matric a použití nátěru.

Mnozí výrobci a velkoobchodníci používají pro balení jednoduché transparentní tašky Zip Lock (od 1 do 1,5 rublů na jednotku) s nálepkami (cena od 30 kopek / kus).

Hlavní výhodou tohoto typu výroby je možnost umístění na malou plochu. Výrobní linka vyžaduje plochu asi 50 metrů čtverečních. m. Také není zapotřebí pronajmout velké skladovací prostory - připravené granule jsou kompaktní a neoddělitelné.

Tento typ výrobku nepodléhá povinné certifikaci. Ale pokud máte v úmyslu vyrábět pelety nejen pro použití jako plniva, je lepší se postarat o vydání nezbytných certifikátů o shodě, což bude trvat nějaký čas a bude vyžadovat další výdaje.

Hlavními distribučními kanály jsou prodejny zvířat, maloobchodní řetězce (supermarkety a hypermarkety), školky. Velkoobchodní cena za nákup přímo od výrobce je v průměru 15 rublů na kilogram.

Malý prodejní místo (stánek na trhu, prodej domácího zboží) nakupuje za měsíc ze 100 kg plničů.

Kromě toho mohou být pelety použity k jinému účelu. Vzhledem k tomu, že tento materiál byl původně určen pro pece pecí, dřevěné polotovary se v každodenním životě používají jako levný palivový materiál (zejména pro grilování kešu kejklířů).

Dřevěné pelety lze dále prodávat prostřednictvím specializovaných obchodů pro zahradníky, protože často nahrazují piliny a používají se k uvolňování a hnojení půdy.

Pokud ve vašem městě nebo regionu existuje vysoká konkurence mezi výrobci podobných výrobků, je lepší přemýšlet o možnosti dodání do jiných regionů od samého počátku.

Častěji výrobci odesílají pelety v dávkách od 20 tisíc tun. Dodávka menších partií zpravidla není zisková. Náklady na dodávku minimálního podílu jsou od 18 tisíc rublů, v závislosti na regionu.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Idea č. 213: Jaké jsou výhody výroby plniva pro toaletní kočku?

Pojďme popisovat výrobu kočičích výplní jako podnikání. Chcete-li to udělat, stačí si zakoupit jednoduché zařízení a zvládnout jednoduchou technologii. Odborníci odhadují, že ziskovost takového projektu je poměrně vysoká, ale hodně závisí na konkurenci v určitém regionu.

Pro milovníky koček je důležité, aby v obchodě byla dostatečná volba takových produktů. Koneckonců, výplně do toalet jsou zakoupeny téměř stejně často jako jídlo. Vykonává funkci absorpce kapalin, odstraňuje nepříjemný zápach a musí být nutně bezpečné pro zdraví zvířat. Pokud nabízíte kupujícím kvalitní a levný produkt, pak bude mít stálou poptávku.

Obchodní přínosy

Vytvoření podobného projektu je přínosné, protože:

 • Organické plnivo je velmi levné a je k dispozici téměř všem zákazníkům.
 • Suroviny pro jeho výrobu jsou snadno dostupné a výrobní náklady jsou poměrně nízké.
 • Potřebujeme poměrně malý počáteční kapitál.
 • Výtěžnost se odhaduje na 100-150%, což vypadá velmi atraktivně.
 • To nevyžaduje zvláštní znalosti a školení ve výrobním procesu.
 • Když je společnost otevřena a papíry jsou vydávány, dodatečná certifikace produktů není nutná a kontrolní orgány tuto prodejnu velmi zřídka kontrolují.
 • Můžete se zároveň zabývat uvolněním jiného zboží ze stejných surovin, což výrazně rozšíří rozsah a zvýší zisky.

Registrační formulář

Aby vaše firma byla legální, musíte zaregistrovat IP nebo LLC u daňové služby, uvést kód OKVED, který odpovídá vaší činnosti, a zvolit také příznivější daňový systém.

Rozmanitost plničů

V závislosti na tom, z čeho jsou vyrobeny, rozlišují tyto varianty:

 1. Organické - jejich složení má přirozený základ. Jako použité materiály mohou působit kukuřice odpad, třísky, pelety, skořápky a podobně. Jsou považovány za jednoduché a levné na výrobu, a z nevýhod izolovaný pouze schopna oddělit částice lepení na zvířatech tlapky.
 2. Z bentonitové hlíny nebo zeolitických minerálů se stává hmota, která se při mokrém sběru snadno oddělí do samostatného kusu a je jednoduše odstraněna lopatou. Ale pro jeho použití je lepší zakoupit podnos s vysokými boky, aby se plniva nerozpadala na podlahu.
 3. Silikagel - vysoce kvalitní výrobky, které poskytují dobrou absorpci. Ale někteří majitelé koček si všimli, že ne všechna zvířata jako zvláštní šumění se dotýkají tlapky takovou výplní.

Nejjednodušší a nejdostupnější je získání automatizované linky pro výrobu ekologického zboží, například piliny. Zbytek zařízení, stejně jako samotné suroviny, bude stát mnohem více, což bude vyžadovat vážné náklady.

Jako základ se používají dřevěné pelety, které jsou odpady z dřevozpracující výroby. Proto je výhodné vytvořit konstantní kontakt s těmito organizacemi a získat od nich připravené suroviny o rozměrech 6 až 8 mm. Jejich zpracování bude jednoduché a rychlé.

Pokoj a doprava

Vhodnou budovu pro uspořádání dílny lze najít jednoduše. Chcete-li zachránit, pronajmout malou oblast na okraji měst nebo dokonce dál. Rozměry nesmí přesáhnout 50 metrů čtverečních. m. Je třeba jej rozdělit na pracovní plochu a sklad. Pohodlně se pro hotové plnivo nevyžadují žádné zvláštní podmínky skladování.

Nezapomeňte se postarat o dopravu. Dodávání surovin a dodávání zboží do obchodů je nejvhodnější, když máte svůj vlastní vůz. Při nedostatečném financování je nejprve možné provést s pomocí pronajatého vozu.

Zařízení

Plně automatizovaná linka se skládá z následujících prvků:

 • chopper;
 • sušička;
 • granulátor;
 • chladič;
 • balicí stroj.

Zařízení můžete koupit jako hotovou sadu nebo samostatně. Chcete-li šetřit peníze, použijte použité zařízení nebo najděte levnější linky domácího výrobce.

Technologický proces

Stručně popište, jak vznikne organické plnivo:

 1. Předběžné sušení granulí, hoblin, pilin nebo jiných surovin se provádí.
 2. Pak se provádí další sušení, aby se dosáhlo úrovně vlhkosti materiálu nejvýše 10%.
 3. S pomocí kladivového drtiče se suroviny rozdrtí.
 4. Projděte ji párou pro vlhkost, díky níž je látka lepená dohromady.
 5. Poté je třeba jej zpracovat stisknutím tlačítka.
 6. Produkty ochlaďte.
 7. Sit a balení v nádobách o objemu 5, 10, 15 a 30 kg.

Obvykle jsou pro balení zakoupeny jednoduché balíčky Zip Lock a štítek s firemním logem je vytištěn samostatně.

Zaměstnanci

Potřebuji zaměstnávat zaměstnance za takovou produkci? Pokud se zaměřujete na velké objemy vyrobeného zboží, je žádoucí najmout 2 osoby. Vzhledem k tomu, že není zapotřebí speciálních dovedností a znalostí, stačí najít odborné znalce a zaplatit minimální mzdu.

Individuálně rozhodněte, zda potřebujete účetního a manažera prodeje. Obvykle takové funkce provádí sám podnikatel. Pokud však nebudete mít dostatek znalostí, můžete si takový personál najmout samostatně. Účetnictví je častěji zadáváno externě, což výrazně snižuje náklady na práci.

Reklama a marketing

Zjistěte, jaké jsou plniva, vyberte své místo a proveďte první zásilku zboží - je to jen polovina bitvy. Ziskovost podniku je přímo ovlivněna jeho realizací. Nastavit prodej kočičích excipientů může být prostřednictvím těchto kanálů:

 • prodejna zvířat;
 • velké obchodní centra;
 • internet;
 • velkoobchodní základny;
 • školky.

Tipy pro začátečníky

Chcete-li začít nepoužívat příliš mnoho peněz a rychle dosáhnout plné návratnosti, můžete se pokusit provést následující kroky:

 1. Najděte pravidelného dodavatele surovin blíže k vašemu obchodu. Dodávka bude tedy levnější.
 2. Práce na několika směnách a maximální rozšíření sortimentu výrobků může dosáhnout vysokých zisků.
 3. Snažte se prodat plniva nejen prostřednictvím velkých řetězců a obchodů, ale také najít cestu přímo ke spotřebitelům.
 4. Při nákupu použitého zařízení výrazně snížíte náklady a časem získáte více nových.

Finanční část

Uveďme průměrné hodnoty, i když v závislosti na zvoleném modelu technologie budou konečné výpočty velmi odlišné.

14 nejlepších plničů pro kočky

Kočičí miska je důležitým atributem udržování čistoty zvířete. Druh použitého plniva závisí do značné míry na tom, jak rychle zvíře zvyká na svou "ekonomiku", a také, jak pohodlně bude údržba podnosu vlastníky.

Jaké jsou plniva pro podestýlku koček

Prvním kritériem rozdílu je složení. Plniva mohou být:

 1. Silikagel - peleta vyrobená ze sušených kusů kyseliny polokřemičité, nejhospodárnější typ plniva, vhodná pro dospělé kočky;
 2. Clay Nejvíce přirozené pro zvířata v důsledku blízkosti materiálu k přírodní půdě;
 3. Woody lisovaných pilin jsou nejvíce šetrné k životnímu prostředí a nezvyšují bezpečnostní otázky.

Podle principu působení jsou plniva rozdělena na kusy, když kapalina, absorbovaná v materiálu, tvoří kus; Absorbenty nemění svou strukturu, ale zachovávají vlhkost a pachy.

Odborníci z oblasti EXPERTOLOGIE určili nejlepší značky plniv podle názoru majitelů koček, veterinářů a obecných charakteristik materiálů.

Hodnocení nejlepších plnících silikagelu

Nejlepší excipienty ze silikagelu pro podestýlku koček

Transparentní nebo mírně zbarvené granule siliky se liší velikostí, která se volí s přihlédnutím k velikosti kočky. Materiál aktivně absorbuje vodu, zvyšuje se ve svém objemu, což zajišťuje jeho hospodárnost. Všechny plnidla na bázi silikagelu se však musí uchovávat na suchém místě v úplně utěsněném obalu, jinak je jejich účinnost snížena díky absorpci vlhkosti ze vzduchu. Vzhledem k charakteristickým rysům výrazného nárůstu objemů nelze použít krystaly na toaletu - to může vést k ucpání.

Krystaly čerstvého kroku

Otevírá hodnocení silikagelových náplní American Fresh Step Crystals - jeden z nejlepších materiálů, schopný zvládnout nepříjemné zápachy v kočičí toaletě. Tato schopnost granulátů se zachovává až do 30 dnů, pokud jsou používány v souladu s doporučeními.

Fresh Step Crystals - je tvořena hladkou granule bez prachu, které se nelepí na nohou a ne zranit jejich, takže se domácí poté, co kočky v zásobníku se udržuje čistotu. Kromě toho měkkost pelet přispívá k tichému pobytu zvířete na záchodě.

Výrobce doporučuje nalít do zásobníku vrstvy 3,5 cm silnou pelety a rychle odstranit žmolky vytvořené smícháním zbytky materiálu pro přerozdělování nevyčerpává krystalů.

Někteří uživatelé zaznamenávají nízkou úroveň ochrany před pachy, což může být kvůli nedostatku granulí v zásobníku (například u velké kočky je zapotřebí více materiálu), za použití již navlhčených krystalů nebo zdravotních problémů u kočky. Tyto nevýhody platí pro všechny typy plniv ze silikagelu.

Výhody

Hladké granule bez ostrých hran;

Žádný prach - až 99% čistého materiálu;

Částice se nedotýkají tlapky;

Prodloužené zpoždění pachů a vlhkosti.

Nevýhody

 • Vysoká cena je od 436 rublů na 1 kg.

Smart Cat

Druhým místem byla výplň ze silikagelu Smart Cat pro kočičí toaletu, vyrobená s neutrální vůní a ochucená levandulem, jablkem a dokonce i pomerančem (což je zvláštní, protože kočky nemají rádi citrusové vůně).

Granule dokonale absorbují vlhkost a pachy, jsou bezpečné pro nohy a nohy osoby. Celovečerní příchutí výplně - Vytvoření světelného oblaku oranžových esterů, levandule nebo jablka, ale někteří uživatelé stále si všiml, odchlípení kočky ze zásobníků s tímto obsahem, a dále to, že dal přednost inteligentní Cat bez parfemace.

Navzdory deklarované nepřítomnosti prachu si majitelé kvadrupáků všimnou prašnosti plniva.

Koupit Smart Cat může být od 224 rublů na 1 kg.

Výhody

Retence zápachu a aromatizace světlého vzduchu (při použití ochucených granulí);

Nevýhody

 • Náplň prachu trochu, malé malé částice jsou neseny kolem domu na tlapkách.

Krystaly N1

Populární značka N1 Crystals nabízí majitelům domácích zvířat univerzální výplň pro podnosy, stejně jako antibakteriální. Ten je doporučen pro použití v domácnostech s malými dětmi, alergiemi a nemocnými zvířaty - materiál zabraňuje šíření a šíření patogenů.

Pohlcuje pachy a vlhkost N1 krystaly, jakož i dříve popsaných pomocných látek, a třetí krystalický produkt za následek zvýšený obsah prachu, který přilne k kočičí tlapky, a je nesen kolem domu. Někteří uživatelé nalezli cestu - vysekávání obsahu obalu přes síto, ale to není vždy vhodný postup.

Náklady na silikagel N1 krystaly začínají od známky 97 rublů na 1 kg.

Výhody

Absorpce pachů a vlhkosti;

Nemožnost vývoje a šíření bakterií;

Nevýhody

 • V obalech je mnoho prachových částic.

Cat Step

Čtvrté místo pro antibakteriální silikagelovou náplň pro toaletní kočku Cat Cat, která blokuje pachy. Krystaly absorbují kapalinu, ale jejich zdroj je méně dlouhý - většina uživatelů má trvanlivost ne 2-3 týdny, ale 1-2, což je zvláště důležité pro toalety velkých zvířat. Granule se také liší v jejich větší velikosti, možná kvůli hrubší struktuře - zvuk používání kočky je jasnější.

Vytvrzené krystaly a výkaly musí být odstraněny až do formace, přičemž zůstávají pouze čisté granule.

Náklady na krok kočky na kilogram jsou v průměru 78-82 rublů.

Výhody

Nevýhody

Granule se rychle vstřebávají;

Není příliš pohodlné pro kočky velikosti zrna a tekutosti silikagelu.

PRETTYCAT

Uzavírá hodnocení výplní silikagelu pro toaletní kočku. PRETTYCAT je široce propagovaný a vyhledávaný materiál pro podnos. Absorbuje vlhkost, ale velmi rychle a zdroj pelet je mnohem menší než tvrzení výrobce - 1-2 týdny namísto měsíce, kdy je používána dospělá kočka. PRETTYCAT je přeplněná, takže není snadné sledovat hygienu zásobníku.

Prachy v obalech nejsou pozorovány, granule se liší modrou barvou - to je nebezpečí pro rodiny s malými dětmi. Také výplň pro malé koťata není vhodná - krystaly jsou pro ně příliš velké a budou pravděpodobně vnímány jako hračka.

Náklady na PRETTYCAT na kilogram jsou asi 246 rublů.

Výhody

Pohodlné balení se zipem;

Modrá barva (může být přičítána nedostatkům).

Nevýhody

Velké granule vhodné pro kočky střední a velké velikosti;

Snížený zdroj výplně.

Nejlepší hliněné plniva pro podestýlku koček

Clay je nejbližší složení na zemní půdě, takže je nejlepší chodit kočka je na hliněných plniv - oni absorbují dobře, hodně zpoždění zápachu, snadno se dostat přes nohy pro hrabání, avšak náklady na kilogram je o něco vyšší než u oxidu křemičitého střední třídy. Plniva se liší velikostí částic a použitou hlinkou.

Čistěte vícenásobné krystaly

Vedoucí postavení mezi jíl koček se jedinečný produkt té Čisté Multi-Krystaly bentonitu a další modré a zelené krystaly, s pomocí aktivního uhlí pro eliminaci zápachu usnadňující, bez ochucení ve výplni. Přípravek dále obsahuje antibakteriální přísady, které zabraňují šíření patogenů, což je zvláště užitečné pro citlivé, nemocné živočichy.

Beton používaný k výrobě granulí o průměru 0,5... 2,0 mm, perfektně absorbuje vodu - až 5 litrů na kilogram hliníku, zásobník nelze obnovit až 2 měsíce.

Vlastností Ever Clean Multi-Crystals jsou kombinované granule, pod bentonitovým pláštěm je skrytý kus uhlí. Toto vrstvení krystalu také poskytuje nejspolehlivější ochranu před pachy. Modré a zelené komponenty blokují tajemství, které se nevrátí do hlavních granulí najednou.

Doporučená tloušťka vrstvy Ever Clean Multi-Crystals v zásobníku je 7 cm nebo 5 kg na jednu kartu. Zvlhčené oblasti se ztuhnou, měly by být odstraněny pokud jde o vzdělání, házet pouze do koše.

Cena plniva je asi 120 rublů na kilogram.

Výhody

Úplné odstranění pachů;

Vhodný pro živočišné malé granule;

Odpovídá době používání až 2 týdny při přesném odstraňování hrud.

Nevýhody

 • Granule se někdy dodrží na tlapky.

Fresh Extreme Clay

Druhé místo bylo věnováno odborníkům na kočičí stelivo systém řízení trojitého zápachu Fresh Step Extreme Clay. Je vyrobena z lehké hlíny (1 kg je 2 litry granulí) s vysokou absorpcí. Když je vlhkost absorbována, granule uvolňují přirozenou vůni čistoty a svěžesti a zachovávají nepříjemný zápach uvnitř pomocí aktivního uhlí.

Funkce výplň Fresh Step Extreme Clay - je použití čerstvého kroku systém, aktivuje již při vstupu kočky v zásobníku a po celou dobu pobytu zvířete ve skříni. Zabraňuje také růstu fetid bakterií mezi návštěvami čtyřnohého podnosu.

Náklady na výplň Fresh Step Extreme Clay o 213 rublů.

Výhody

Spolehlivá ochrana před pachy;

Efektivní deodorizační systém Čerstvý krok;

Nevýhody

 • Jako součást vůně (v zvířech může být alergie).

Kanadský vrh Scoopable baby prášek

Stelivo pro kočky Canada Vrh Scoopable dětský zásyp má jemnou vůni dětský zásyp - to rozmazané ta kočka receptory a osvěžující zároveň granule absorbují vlhkost a „zablokuje“ nežádoucí pachy. Suroviny - účinný bentonit sodný, vyznačující se vysokou savostí - až do 350% své vlastní hmotnosti. Plnicí prostředek, který byl nalit do podnosu, může pracovat několik týdnů, je nutné pouze vyjmout vyformované hrudky.

Třetí místo pro plnivo pro poměrně velkou spotřebu - výrobce doporučuje nalijte vrstvu 10-12 cm, potřebujete zásobník s vysokými stěnami. Používá-li se v nízkém zásobníku, měla by se hromada aktualizovat častěji.

Náklady na kanadský vrh Scoopable Baby Powder jsou nízké - asi 63 rublů na kilogram.

Výhody

Vysoký stupeň vstřebávání;

Absence chemických přísad;

Lehká vůně dětského prášku.

Nevýhody

 • Vysoká spotřeba doporučená výrobcem.

Eurolitter dětský prášek

Další kanadský stelivo Eurolitter dětský zásyp, který, mimochodem, má také pach prachu, získal čtvrté místo v kategorii žebříčky hliněných plniv. Granule optimální velikosti jsou absorpční a většina pachy uvnitř bloku, ale ne zcela získané těkavých podílů určitých „vady“ může být stále cítit na konci sklizně zásobníku. Ve zbytku - slušné řešení pro domácí kočku a přesné majitele.

Náklady na hliněné granule Eurolitter Baby Powder - asi 60 rublů na kilogram.

Výhody

V baleních není žádný prach;

Nevýhody

  • Existuje chuť;
 • Někteří uživatelé zaznamenávají neúplné vstřebávání pachů.

  Lepší způsob splachování

  Pátá v hodnocení plniva pro podestýlku pro kočky Better Way Flushable z USA je první, která se liší v typu hlíny pro výrobu granulí - při tomto způsobu se zeolit ​​používá v kombinaci s dříve zmíněným bentonitem. Přírodní zeolit ​​má jedinečnou schopnost absorbovat vlhkost a pachy bez ztráty struktury krystalu.

  Spotřeba plniva Better Way Splachovací standard - v zásobníku musíte udržovat hladinu 7-10 cm a po výletě kočky na toaletu, aby se vyloučily tvarované hrudky. Mimochodem, výrobce umožňuje vysunout z toalety - to je možné díky přírodnímu zeolitu, který si zachovává svůj tvar s omezeným otokem.

  Cena plniva za 1 kg - od 124 rublů.

  Výhody

  Bezpečné a plně přirozené složení;

  Granule jsou zašpiněné a lze je vypláchnout do záchodové mísy;

  Optimální velikost granulí bez prachu.

  Nevýhody

  • Vyjádřeno tam.

  ProNature Holistic

  Dokončuje hodnocení hliněných výplní pro značku toaletní kosmetiky ProNature Holistic. Tato granule z hlín, kromě absorbovat vlhkost že dále maskovat pachy přidány do složení přírodním olejem z eukalyptu - ne všechny kočky, jako jsou, ale zároveň majitelé pečovat o zvířata a čerstvost místnosti. Je však možné pouze s včasným čištěním vyčerpaných zdulených granulí a výkalů.

  Bohužel, některé kočky nemají rádi do misky naplněné Pronature Holistic - nejen nedostatek materiálu, potíže ho najít v prodejně - je další výzvou. Kdo však bude nosit, je třeba rozložit z 85 rublů na 1 kg.

  Výhody

  Čisté granule z jílu bez prachu;

  Intenzivní vstřebávání vlhkosti a pachů;

  Nevýhody

  • Vůně eukalyptu není všemi kočkami tolerována;
  • Zřídka najdeme v prodeji

  Nejlepší dřevěné plniva pro podestýlku koček

  Woody malé piliny jsou jedním z nejvíce šetrných druhů plničů pro podestýlku koček. Ve skutečnosti se jedná o výrobu druhotného zpracování dřevařských výrobků. Podniky pro výrobu plniv dále čistí a stlačují piliny pomocí jednoduchých strojů a balení produktu do balíků. Rovněž mohou být použity nedávno padlé stromy. To je hlavní důvod pro nízkou cenu dřevěných pelet, které, mimochodem, jsou mnohem praktičtější, než je obvyklé pilin - nejsou tak intenzivně držet nohy a pelety jsou rozptýleny pouze za mokra. Použitý materiál v každém případě za pár let hnije bez velké námahy přírody, pro kterou se fanoušci ekologických výrobků líbí.

  Kočičí nejlepší Eko Plus

  Vedoucím mezi dřevěnými plnidly pro kočky je Cat's Best Eko Plus. To je mnohem efektivnější, analogy - kapalina v objemu až do 700%, se udržuje v kapilárách dřevěných vláken, která jsou navíc, blokování a maskování vůni vlastní éteru, ze které čisté zásobníku může být o něco menší, i když se doporučuje provést včas. Pro výrobu se nepoužívají zlepšující přísady, pouze přírodní dřevo převážně jehličnatých druhů.

  Výfukového Kočičí Best Eko Plus, můžete umýt záchod v malých množstvích - to je jako toaletní papír, zcela rozpustná ve vodě a netvoří kanalizace ucpání (pokud je to povoleno místními předpisy pro likvidaci odpadu). Kromě toho jsou měkké piliny v peletách pohodlné pro nohy koček a jdou do zásobníku lovcem.

  Cena 1 litru Cat's Best Eko Plus začíná od 86 rublů.

  Výrobce plniva pro podestýlku koček

  Společnost "Čistá kočka" se nachází v Sterlitamak, republika Baškortostan, 100 km od hlavního města republiky Ufa.

  Jedná se o moderní podnik, který vyrábí a prodává plniva pro podestýlku koček pod TM "Pure cat". V naší činnosti jsme vedeni profesionalizací a inovativními řešeními při výrobě našich výrobků.

  V současné době vyrábí všechny hlavní typy plniv, silikagel plniva elitní, vysoce kvalitní minerální absorbující shlukování a plnidla, jakož i jedinečný, který nemá analogy na trhu, „bílý strom“ kompozitní výplně na bázi ekologicky dřeva.

  Výrobci koček - hodnocení

  Od výskytu plničů pro podestýlku pro kočky se stala péče o domácí mazlíčky naprostým potěšením. Stojí za zmínku, že někdy je velmi obtížné zvolit správný výrobek, protože se jedná o různé typy plnidel pro podestýlku koček na regálech obchodů. Obrovský počet evropských, amerických a tuzemských výrobců plničů na podestýlku pro kočky bojuje pro každého spotřebitele, protože konkurence v tomto segmentu trhu je nesmírně vysoká. Kvalita zboží od různých dodavatelů je často téměř stejná, a to dále komplikuje hledání odpovědi na otázku, která výplňka pro kočky je lepší.

  Nejvýznamnější výrobci kočičích výplní

  V Rusku jsou druhy stromů velmi populární. To lze snadno vysvětlit optimálním poměrem ceny a kvality. Hodnocení výplní kočičí toalety je vedeno domácími značkami: Clean Paws, Barsik a Kotyara. Za nimi lehce ukrajinské společnosti, jako například "Silicat" a "Super Cat".

  Plniva jsou pro kočky velmi časté. Jsou vyrobeny z hlíny a minerálů. Po vniknutí vlhkosti se vytvoří hrudky, které se pak velmi snadno odstraní. Mezi touto řadou produktů patří mezi špičkové výrobce produktů Ever Fat and Cat's Choice a domácí firmy Pi-Pi-Bent a Barsik.

  Mírně méně populární kvůli vysokým nákladům na plnidla na bázi silikagelu. Jsou však vynikající kvality, velmi efektivní a velmi hospodárné. Nejslavnějšími výrobci vysoce kvalitních produktů ze silikagelu jsou německé firmy "Catan" a "Cat's Best", stejně jako americký "Fresh Step". Nezůstávejte za výrobci kočičích plniv v Rusku - "Murzik", "Kotyara".

  Jsme také v souladu s časy. Filler «CASSPISS» je vyráběn od roku 2007, výhradně s použitím ekologických materiálů. Má zvýšenou absorpční a lepící vlastnosti, což jí umožňuje velmi hospodárné. Výrobní proces společnosti CASSPISS zahrnuje dvě povinné postupy: antibakteriální a tepelné. Je založen na součástech dřeva a zrna, takže výše uvedené vlastnosti také dodávají vynikající absorpci nepříjemných pachů. "CASSPISS" nepoškodí zvíře, i když ho náhodně polkne. Paže a kožešina koček zůstává čistá, protože výplň k nim jednoduše nelepí a nerozšíří se po místnosti. A zanesení stoky s naším plnivem je prostě nemožné.

  Výroba

  Výroba plničů pro toaletu koček se provádí v podnicích LLC "Glinopererevelopment" a LLC "Bentonite Khakassia", členy skupiny společností "Bentonit". Hlavní surovinovou základnou hrudkových plniv jsou jejich vlastní ruské a zahraniční ložiska vysoce kvalitních bentonitových jílů, které se nacházejí v Rusku a zemích SNS.

  Rostlina „Glinopererabotka“ se nachází na území více než 83 tisíc m² a má všechny potřebné komunikace a high-tech zařízení s moderním vybavením a technologií, jakož i vnitřních železniční tratě s přístupem k dráze drah, které poskytují přepravu produktů v nejodlehlejších oblastech země.

  Od roku 2016. společnost provozuje systém řízení jakosti, který je v souladu s mezinárodními normami ISO 9001: 2008 s ohledem na vývoj, výrobu a dodávku plničů pro toalety koček. Certifikát byl vydán autoritou Asociace pro certifikaci "Russian Register". Také systém řízení kvality společnosti byl certifikován mezinárodní certifikační sítí IQNet.

  "Bentonit Khakassia" - přední společnost pro výrobu bentonitových výrobků. Společnost existuje více než 50 let a specializuje se na takové směry činnosti jako je geologický průzkum, těžba, přeprava, zpracování, skladování a prodej produktů na bázi bentonitu a dalších nerostů. V roce 2017 spustila společnost "Bentonite Khakassia" výrobu plničů pro toalety koček.

  Při výrobě bentonitových plniček pro toalety koček provádějí LLC Glinopererabotka a LLC Bentonit Khakassia plný technologický cyklus.

  Předtím, než se stane skutečným plnivem, suroviny, které jsou zasílány do výrobního procesu, procházejí krok za krokem, regulovaným z centrálního ovládacího panelu:

  • Příprava na sušení surovin, zatímco jeřábový jeřáb je přiváděn do podávacího zásobníku linky, kde se podrobuje obrábění plastů;
  • sušení;
  • drtící a vysušená hlína;
  • prosévání dokončených granulí podle tříd;
  • přesun produkovaných pelet přes dopravník do skladovacích nádrží a na místo balení;
  • balení granulí do velkých a malých obalů;
  • skladování hotových výrobků ve skladu o kapacitě až 2 000 tun produktů;
  • přeprava hotových výrobků železniční a silniční dopravou.

  Oddělení technické kontroly každého podniku zajišťuje kvalitu surovin dodávaných do výroby, sleduje kvalitu technologických operací a kontrolu kvality hotových výrobků. Každá dávka suroviny prochází kontrolou vstupu.

  Při přijímání hotových výrobků se kontrolní dávka analyzuje z hlediska dodržování norem pro následující parametry:

  • vlhkost;
  • paušální parametry, tvarový faktor, pevnost v pauze, paušální hmotnost;
  • tvorba prachu.

  Při výrobě kočičích plniv LLC „Glinopererabotka“ a LLC „Chakaské Bentonit“ uplatňovat kontrolní technologie prachu pro snížení prašnosti pomocí plniv. Díky procesu sušení hlíny a obrábění plastů dochází ke zlepšení fyzikálních a fyzikálních vlastností.

  Jedinečnost bentonitové hlíny, která se používá při výrobě, je přítomnost horninotvorného minerálu montmorillonitu s tetraedrickou třívrstvou strukturou krystalové mřížky. Přítomnost tohoto minerálu v jílu určuje schopnost absorbovat vlhkost, takže plnidlo má majetek s vysokými absorpčními vlastnostmi.

  V laboratoři se podniky systematicky přibližují vývoj nových produktů s přihlédnutím k vlastnostem domácích zvířat. Tak se vypořádat s silný zápach byl speciálně vyvinut inovativní technologie pro výrobu plniva koček na bázi komplexních profesionálních zapouzdřené účinných látek a příchutí, výztužné vlastnosti jílu absorbovat vlhkost a neutralizuje pachy, když je v kontaktu s kapalinou.