Výroba hliníkových plechovek v Rusku

Hliníkové plechovky pro pivo populární po celém světě od 60. let minulého století. V USA se téměř 100% piva prodává v hliníkových bankách, v Evropě - asi 50%.

Pivní banky spotřebováván v obrovských množstvích a především ve dvou typech objemů: 0,33 a 0,50 litru. Velké objemy výroby odůvodňují vysokorychlostní a vysoce přesné výrobní linky. Kromě toho tyto základní velikosti hliníkové plechovky mají stejný průměr, používají stejné čepice a liší se pouze ve výšce.

Obrovskou výhodou hliníkových plechovek před hlavním konkurentem - sklem - je možnost úplného zpracování hliníkových plechovek po jejich použití v nových hliníkových plechovkách.

V posledním desetiletí se soupeř hliníkových plechovek stává hliníkovou lahví.

Hliníková banka v Rusku.

V Rusku v současné době pracují 2 plechovky výrobce: Rusal Roštár (2 rostliny - Rostar Dmitrov Moskva oblast a Rostar Vsevolozhsk Vsevolozhsk, Leningrad region) a Rexam (1 zařízení v Naro-Fominsk, Moskva kraj). Podíl dovozu plechovek je asi 5%. K dnešnímu dni, výrobní kapacita závodu Roštár v Dmitrov umožňují vyrábět 1,3 miliardy plechovky 0,33 a 0,5 litru, a 3 miliardy uzávěry za rok.

Reksam banky prodávají takové oblíbené nápoje jako Coca Cola, Red Bull, Pepsi, Heineken. Ale to je jen nepatrná část partnerů podniku, protože produkty rostliny jsou extrémně žádané kvůli jeho pohodlí a šetrnosti k životnímu prostředí. Od začátku výroby se ze svých dopravníků dostalo deset miliard hliníkových plechovek s různými barevnými štítky, z nichž 50 nákladních automobilů je každý den směřováno z různých směrů ve směru továrny.

V závodě Rostar-Vsevolozhsk je celková kapacita závodu 1,7 miliardy plechovky o objemu 0,5 litru ročně. (150 milionů plechovek měsíčně).

Objem obsazený hliníkovými plechy v celkové hmotnosti domácího odpadu je až 5%.
60000 plechovek = 1000 kg.
Hmotnost nádoby je 17 g.

Hlavním podílem na trhu je balení piva: 42% pro pivo v PET, 24% pro pivo ve skleněné láhvi a 18% hliníkové plechovky. Pivo není více než 16% z celkové kategorie.

Výroba hliníkových plechovek.

Hliníkové pásky pro plechovky a plechovky se dodávají výrobcům plechovek. V důsledku výroby hliníkových plechovek asi 20% z hliníkového pásku (nebo 13% počáteční taveniny) se vrací k výrobci ingotů ve formě průmyslového odpadu - zbytky listů s otvory v místě řezaných polotovarů pro pouzdra a kryty plechovek. Obecně platí, že asi 55% počáteční taveniny ve směšovači jde do vnitřního průmyslového šrotu. Jsou-li všechny banky zpět v podobě hliníkového šrotu Recyklace smyčky okruhu starých hliníkových plechovek do nového potřebných pro doplnění úbytku pouze hliníkové intoxikace - pouze několik procent.

Hlavním požadavkem na pivní plechovky je jejich schopnost tvarovat se s velkou plastickou deformací, odolností proti korozi.

Podrobnosti o pivních plechovkách jsou vyrobeny z slitin hliníku a hořčíku. Pro případ jsou použity pásky o tloušťce 0,30 mm z hliníkové slitiny 3004 nebo 3104 ve stavu H19.

Víčka se používají pro lakované pásu hliníkové slitiny 5182 ve stavu H48 0,26 mm tlustý, a k výrobě „uši“ - klíč k otkryvanyai - proužek z hliníkové slitiny 5042 ve stavu H18 0,45 mm.

Zpracování odpadních hliníkových plechovek v nových plechovkách je považováno za pozoruhodný příklad takřka bezproblémového výrobního procesu. Bylo to zpracování odpadu z hliníkových plechovek hrála významnou roli v rychlém růstu trhu hliníkových plechovek pro pivo a nápoje sýtené oxidem uhličitým.

Hliníková plechovka: díly.

Banky na pivo (a také sýtené nápoje) musí odolat vnitřnímu přetlaku až 6 atmosfér. Proto mají husté dómovité dno a poněkud tenké stěny, které však s pomocí vnitřního tlaku poskytují banku dostatečnou konstrukční pevnost. Obecný pohled na typické pivo a účel jeho různých prvků je znázorněn na obrázku 1.

Rozměry hliníkové plechovky.

Existuje normativní dokument GOST R 51756-2001 "Hliníkové hlubokotažné plechovky s lehce ukrytými víčky". Podle něj jsou hlavní parametry a velikosti pivní kanystru následující (s přesností na 1 mm).
Výška plechovky 0,33 litru je 115 mm.
Výška plechovky o objemu 0,05 litru je 168 mm.
Průměr dna plechovky je 66 mm.
Průměr víka je 59 mm.

Tloušťka stěny piva může.

Těleso hliníkové plechovky je vyrobeno protahováním ve dvou průchodech z plochého kruhového polotovaru takzvaného "šálku". Poté jsou stěny tohoto šálku ztenčeny jejich následným válcováním až do tloušťky pouze jedné třetiny původního (obrázek 2). Spodní část plechovky je profilována speciálním způsobem nejen proto, aby odolávala vysokému vnitřnímu tlaku, ale i dobrému vyrovnání s víkem dolní hliníkové nádoby - pro pohodlí balení.

Stěna plechovky je zalitá tloušťka 0,110 mm téměř podél celé výšky. V horní části sklenice je stěna silnější a tloušťka piva může být na tomto místě 0,16 mm. To je nezbytné jak pro usnadnění formování zúžené "krku", tak pro vytvoření silného spojení s víkem. Hliníkové plechovky jsou dodávány samostatně a instalovány na tělese pomocí dobře známého švu "dvojitého zámku" ihned po plnění plechovky pivem nebo jiným nápojem (obrázek 3).

Údaje o tloušťce, líto, až 1994 a "mírně" zastaralé. Nyní již minimální tloušťka stěny dosahuje 0,08 mm.
Obrázek 2

Skupina Can-Pak Rusko

Kovové obaly

Kovové obaly

Výrobky vyráběné ve výrobních závodech Can-Pack Group jsou určeny pro použití v potravinářském průmyslu i v chemickém průmyslu.

Ekologická kontrola

V červenci 2017 povýšen plánovanou kontrolu dodržování norem přípustných emisí do ovzduší u výrobních míst a hranic sanitárních - ochranných pásmech „Can-Pack stáčírna“ v Volokolamsk a Novočerkasku podle plánu - kontrola plánu jako součást MPE projektu. Při provádění instrumentální kontroly dodržování MPE jsou stanoveny aerodynamické a meteorologické charakteristiky organizovaných zdrojů [. ]

Ekologická kontrola

V červnu 2016 učinil plánovanou kontrolu dodržování norem přípustných emisí do ovzduší u výrobních míst a hranic sanitárních - ochranných pásmech „Can-Pack stáčírna“ v Volokolamsk a Novočerkasku podle plánu - kontrola plánu jako součást MPE projektu.

Další investice CAN-PACK S.A.

Can-Pack SA management rozhodl založit výrobní oddělení ve Finsku s ohledem na místní výrobu nápojových plechovek, stejně jako rostoucí potřeby zákazníků ve Finsku a pobaltských zemí, a samozřejmě snížit vysoké náklady na dopravu.

Jak otevřít obchod na hliníkových bankách - výroba a prodej

První kovová banka se objevila v roce 1935 jako alternativa k nepohodlné skleněné láhvi pro zpracování. Takový kontejner vážil 992 gramů, otázka úpravy materiálu pro výrobu byla otázkou času. Tak se to stalo: v roce 1958 nahradila hliníková plechovka o hmotnosti 15-25 gramů kilogram kovového kontejneru. Spotřebitel měl rád nový typ balení pro nápoje tak, že hliník může být stále oblíben s minimálními strukturálními vylepšeními. Svět vyrábí 285 miliard hliníkových kontejnerů. Pokud se kapacita vyrobená za týden umístí na sebe, projekce se dostane na Měsíc. Výroba hliníkových plechovek je zisková a společensky významná druh podnikání, stejně jako v případě zpracování surovin.

Obchodní význam

Hliník je na druhém místě, co se týče spotřeby kovů, které se vyrábějí z oceli. Přes složitost těžby a výroby dosáhla světová produkce hliníku 60 milionů tun. Tento vlak se skládá z milionu vozů o délce 1500 km - vzdálenosti od Moskvy do Murmansku. To platí pouze pro primární hliník - produkt s obsahem 99,00-99,95% základního kovu.

Jedna třetina světové výroby kovů nebo 20 milionů tun je druhotný hliník, výrobek pro zpracování šrotu. Hlavní obsah kovu ve druhém hliníku je 87-97%, slitiny se používají při výrobě kabelových výrobků, stavebních materiálů, automobilového průmyslu a potravinářství.

Růst objemu výroby kovu neodpovídá globálnímu poptávce. Během posledních tří let se cena hliníku na londýnské burze zvýšila z 1,788 dolarů na 2,111 dolarů za tunu. Předpokládaný růst ceny hliníku činí 7% ročně. Tato hodnota je užitečná při výpočtu ziskovosti výroby zboží z hliníku.

Existuje tendence, podle níž objem spotřeby sekundárního hliníku přímo závisí na úrovni blahobytu občanů země. Proto jsou hlavními spotřebiteli výrobku Německo, Jižní Korea, Spojené státy, Japonsko, Spojené arabské emiráty. Naopak nižší příjem na obyvatele, tím nižší je spotřeba hliníkových výrobků.

Obyvatelé ekonomicky prosperujících zemí spotřebovávají více automobilů, elektrických zařízení, potravinářských výrobků než obyvatelstvo chudých zemí. Odbočná struktura konstrukce použití sekundárního hliníku je následující:

Poptávka po hliníkové plechovce zajišťují země s vyspělými ekonomikami, tradicemi spotřeby nápojů, proto hlavními výrobci hliníkových kontejnerů jsou USA, Velká Británie, Japonsko a Brazílie. V seznamu zemí s prognózou růstu spotřeby hliníkových kontejnerů je Rusko a Čína.

Důležitým faktorem při výrobě hliníkového šrotu je veřejná užitkovost. Hliníkové a skleněné odpady patří k druhům odpadu s největším rozkladovým časem, oba materiály těžší než voda. Nedostatečné kapacity pro zpracování těchto odpadů způsobují nežádoucí znečištění vodního prostoru v celosvětovém měřítku. Pro přehlednost ilustrujeme dobu rozkladu různých typů kontejnerů:

Při plánování využití hliníkového šrotu a výroby bank se berou v úvahu tradice používání takových kontejnerů v určitém regionu nebo státě. V Rusku až do roku 2000 nebyly produkty vyráběny v hliníkových kontejnerech, zatímco nápoje ve skle, papíru, plastovém kontejneru byly historicky populární. Takže v roce 2000 pouze 0,2% nápojů bylo baleno v hliníkových obalech. V průběhu let tento ukazatel vzrostl o řadu, ale ruský spotřebitel se pomalu mění na hliníkové obaly.

Důvodem je nedostatek vizuální reklamy na konzervované nápoje: nezapomeňte, když jste viděli válec nebo billboard s reklamními nápoji v bankách. Navíc mýtus o poškození hliníkových obalů je účinek obalu na chemické složení nápojů běžný. Nechceme tuto stereotyp odmítnout ani potvrdit: každý může provést analýzu, vyvodit závěry. Ale na podporu těchto skutečností říká struktura spotřeby hliníkových obalů v Rusku: vyváženo je více než 50% vyrobených hliníkových obalů.

Organizace obchodu

Při výpočtu a rozhodování o vstupu do podnikání se berou v úvahu tři faktory, jejichž vliv na správnost místa výroby je nepravděpodobné:

 1. Odstup od výrobců podobného výrobku. V Rusku jsou na trhu dva velcí hráči a 5 továren:
 • Americká korporacePlesCorporation s továrnami ve Vsevolozhsku (oblast Leningrad), Argayash (oblast Čeljabinsk), Naro-Fominsk (oblast Moskvy);
 • Polská skupinaCan-Pack (součást americké korporace FP Holdings, Inc.) s podniky v oblasti Volokolamsk (Moskva), Novocherkassk (Rostovská oblast).

Toto zeměpisné umístění konkurentů otevírá nové možnosti pro nového účastníka trhu. Například na Sibiři a na Dálném východě není výroba hliníkových obalů, ale i skla. Situace je absurdní pro světového výrobce hliníku č. 2.

 1. Dostupnost surovin, umístění hlavních zpracovatelů. Trh je omezen na výrobce surovin, sortiment výrobků.
 2. Blízkost spotřebitelů, správná logistika. Volba místa výroby sníží náklady na logistiku, zvýší ziskovost podniku. Z tohoto důvodu je vhodné umístit kapacity s orientací na jednoho koncového uživatele - velké pivo, nealkoholické, chemické, konzervárenské. Rozhodnutí zvolit si místo pro umístění výroby je tedy přijato až po uzavření smlouvy o záměru se spotřebitelem.
do obsahu ↑

Místnost pro dílnu

Výroba kovových plechovek - středně velké nebo velké podniky, které mají odpovídající kritéria. Počáteční výběr oblastí přímo závisí na druhu dopravy surovin. Při přepravě po železnici mají skladovací prostory přímý přístup k železnici, zařízení pro vykládku vozů, včetně nástrojů požadovaného typu.

Zvýšená pozornost by měla být věnována vybavení klimatizačních systémů, sušení vzduchu na skladovacích plochách. Hliník a polotovary z hliníku nehrdzaví, ale když jsou vystaveny vlhkosti, oxidují: na povrchu je tvořen oxid hlinitý. Aby nedošlo k oxidaci, podmínky skladování splňují normy ochrany proti korozi a stárnutí, které jsou regulovány normou GOST 9.510-93.

Kanály zásobování surovinami

Slitiny hliníku a manganu 3004/3104 (ruský ekvivalent D12) a používané při výrobě víka slitiny 5042/5182 (analogový AMG4) je vyrobena a je realizován dvěma společnostmi:

 • Závod Vsevolozhsk z hliníkové slitiny, Vsevolozhsk (Leningradská oblast);
 • Samara Iron and Steel Works, Samara, je součástí společnosti ALCOA Inc. - americká metalurgická společnost, třetí světový výrobce hliníku;

Zohledňuje se přítomnost tuctu zpracovatelských podniků vyrábějících druhotné produkty z hliníku. Rozsah slitin takových zařízení se liší od potřeb firmy, která vyrábí hliníkové nádoby, ale zařízení může být přepracováno. V závislosti na poloze zařízení a profilu zařízení je možné koupit pásky nebo ingotů na trzích západní Evropy, Asie nebo Japonska. do obsahu ↑

Výrobní technologie

Fáze výrobního procesu závisí na vybavení výrobní linky: povinné a nepovinné etapy jsou přiděleny. Přítomnost volitelných kroků se týká úplné linky a není k dispozici pro typickou výrobu. Mezi povinné postupné fáze výrobního procesu patří:

 1. Dodávka surovin. Suroviny v akceptačním skladu jsou hliníkové ingoty, stuhy nebo plechy.
 2. Předúpravy, lití. Kov se zpracovává ke zlepšení vnějších vlastností, vytváření polotovarů odpovídající konečným rozměrům výrobku.
 3. Lakování, litografie. Na obrobku je aplikován ochranný nátěr a barevný tisk, který zajišťuje prodejní produkt.
 4. Sušení, finální tvarování. Namazané předlitky se suší a pak získávají konečný vzhled tím, že vaří okraje polotovaru.
 5. Balení, doprava. Hotové zboží je zabaleno na paletách, které jsou zaslány výrobci do skladu před tím, než budou zaslány spotřebiteli.

Potřebné vybavení

Při výběru zařízení pro podnikání je třeba věnovat pozornost dvěma kritériím:

 • Výrobní linka zajišťuje zpracování konkrétní suroviny - pásku nebo ingotů určité hmotnosti, tloušťky, hustoty;
 • výrobní náklady při práci na zařízení minimalizují náklady na jednotku výstupu.

Cena hotového výrobku je pro příjemce důležitým parametrem. Výrobce kontejnerů by měl mít jasnou znalost o cenách konkurentů, což je kompetentní přístup k výpočtu konečné prodejní ceny vlastních výrobků.

Konfigurace výrobní linky závisí na konkrétním dodavateli zařízení. Představte si komponenty linky, pomocí příkladu úspěšné Jorson Packaging Machinery, čínského výrobce průmyslových zařízení. Typická linka se skládá z 10 vzájemně propojených prvků, z nichž některé jsou nahrazeny analogy nebo poloautomatickými variantami:

 1. Převíječ. Pomocné zařízení pro zvýšení hladkosti hliníku. Mechanický proces využívá suroviny jako pásy nebo desky o hmotnosti až 200 kg. Je nahrazen analogikem, pokud surovina pro výrobu je jiným materiálem.
 2. Extrúzní lis. Hlavním prvkem výrobní linky, ve které hliníkový pás prochází procesem vytlačování. Produktivita tisku 100-120 plechovek za minutu má tvar s průměrem 35-39 mm, dlouhý

Velkoobchodní činnost: výroba hliníkových plechovek

Hliníková nádoba je hliníková nádoba určená k uskladnění a přepravě občerstvení (nápoje sýtené oxidem uhličitým, čajových nápojů, džusů) a alkoholických nápojů. Toto rozšířené balení má v dnešní době jednu nepopiratelnou výhodu oproti ostatním - je vhodné pro zpracování libovolného počtu případů bez ohledu na to, jak dlouho je používáno. Dodatečný přírůstek hliníkových plechovek je jeho nízká hmotnost, což umožňuje výrazně snížit náklady na přepravu výrobků v těchto obalech. Například moderní plechovky pro nápoje o objemu 0,33 litru vážou asi 25 gramů. Tloušťka jejich stěn není větší než 0,08 mm.

Není tedy překvapující, že výroba hliníkových plechovek se v poslední době rozšířila. Balení hliníku je důstojnou náhradou za dražší při výrobě cínu. Náklady na bílý cín, z něhož všechny banky dělaly, každým rokem rostou. Jiné typy plechovek (například černé s lakovaným povrchem na obou stranách nebo válcované chromované) nemají odolnost proti korozi. Z tohoto důvodu se cínové plechovky prakticky nepoužívají k jídlu. Používá se zpravidla pro balení neutrálních materiálů a pro uzávěry výrobců potravin preferují hliníkové nádoby.

Hliník má dobré antikorozní vlastnosti. Kromě toho s použitím moderního vybavení s vysokou produktivitou se náklady na výrobu hliníkových plechovek výrazně snižují. Hliník má dobré fyzikálně-mechanické vlastnosti (tekutost, měkkost a podobně. D.), a proto mohou být vyráběny předměty různých velikostí, tvarů a objemů. Například, z hliníkových trubek složitého tvaru z tenkého hliníkového plechu, který je řádně hliníkovými uzávěry, plechovky různých tvarů a velikostí, velkou kapacitou, a tak dále. D. pro výrobu obalů speciální hliníkové slitiny, které mají některé ukazatele deformovatelnost se používají pro potravinářské výrobky. Tyto indikátory ukazují, že materiál může mít jakýkoli tvar (i ten nejsložitější), aniž by byl zničen. Pro tyto slitiny obsahují žíhaného duralu (ADO), dvojitý žíhaný Dural (ADOO), slitiny hliníku a hořčíku (AMg2), hliníkové slitiny s manganem (Amts). Jako těsnicí materiál pro těsnění spojů a spáry mezi pouzdrem banky, dno a víko používá speciální tenký, ale odolný film.

Řada společností, které produkují balíček hliník obvykle zahrnuje břehy 250, 330, 440 a s uzávěry různého druhu 500 ml - Sot 200, 202 a 206, a RPT 200 a 206. Jsou používány pro plnění piva, džusy, minerální voda, nápoje sycené oxidem uhličitým. Hliníkové pouzdro může být kontejner opatřen povlakem matné, jsou citlivé na teplo a fluorescenčními barvami a laky s různými strukturních efektů, které výrazně zvyšují atraktivitu produktu v krabici na pultech obchodů. Také, mnoho výrobců hliníkových nabízejí balení zákazníkům možnost vyrábět exkluzivní balení s potiskem uvnitř tělesa kontejneru, plastických prvků může orgán nebo víka ucpávky provádět laserové klíče otvírák, ražení a řezný výkon v klíči.

Jak vypadá proces výroby hliníkových plechovek? Nejprve jsou hliníkové plechy v rolích přivedeny do továrny. Pak se hliníková deska odvíjí a vysílá se pod lisem, pomocí něhož jsou kruhy vyraženy. Tyto kruhy a jsou polotovary pro výrobu hliníkových plechovek. Kovací lis současně provádí dvě operace najednou. Nejprve klepá kotouč o průměru 14 centimetrů od plechu a ohýbá jej v podobě misky. Polotovary jsou posílány na jiný stroj, který vyrábí plechovky pro nádoby a protahuje kusy hliníku pod vysokým tlakem.

Hliník je silný kov, ale při zvýšených mechanických zatíženích se může deformovat. Aby se tomu zabránilo, stroj používá speciální maziva, která chrání hliník před roztržením. Kromě toho působí mazivo jako chladiva (tahový hliník, stejně jako mnoho jiných kovů, hodně ohřívá). Budou se vytvářet případy budoucích plechovek a jejich okraje budou vyčištěny a vyrovnány. Banky jsou otočené vzhůru nohama a v této poloze jsou přiváděny do praček. Umývání je rozděleno na až šest operací. První dva jsou v pracím přířezů kyselinou chlorovodíkovou, zahřeje se na 60 stupňů Celsia a v posledních čtyřech - postupný plechovky promyje se deionizovanou vodou (voda s neutrální hodnotou pH nula), který je rovněž zahřívá na teplotu 60 stupňů. Po umytí jsou sklenice posílány k sušení. Tato fáze probíhá za účasti sušicího stroje. Kyselina odstraňuje z povrchu hliníku tenkou vrstvu kovu, která dává bankám charakteristický lesk. Po vysušení pomocí válečku základovou deskou plechovky potažených tenkou vrstvou laku, který umožňuje posuvné plechovky na dopravníku (při vyplňování nápojových nádob) a prodejním automatem, jehož prostřednictvím jsou produkty prodávané připravené sklenice. Nápisy a výkresy na plechovkách jsou aplikovány pomocí rotačního tiskařského stroje, který umožňuje použít až pět různých barev.

Produktivita tohoto zařízení je asi 1500 jarů za minutu. Pro upevnění vrstvy laku na hliník se na něj aplikuje ochranný lak. Po nanesení barvy se plechovky opět přenesou do sušicí komory, kde barva okamžitě vysuší a lak ztuhne. Poté jsou obrobky znovu lakovány, ale tentokrát - zevnitř. Za tímto účelem se používá lak na bázi vody. Vytváří ochrannou fólii, která chrání obsah plechovky před přímým kontaktem s hliníkem. Jinak může nápoj získat nepríjemnou kovovou chuť a hliník může být zkorodován agresivními látkami, které tvoří součást kyselých nápojů sýtené oxidem uhličitým.

Konečně, na předposledním stroji se vytvoří krk plechovky o šířce pěti centimetrů. Jedná se o poměrně komplikovaný proces, protože hliník lze porovnávat s papírem podle jeho jemnosti. Takže při vytváření krku se neroztrhne, celá operace je rozdělena do 11 fází. Poté co je hrdlo připraveno, speciální stroj tvoří zakřivený horní okraj plechovky, ke kterému je později připevněno víko s otvorem pro otvírání. Samotné víčka se vyrábějí odděleně od plechovek a jsou dodávány v této formě pro výrobu nápojů. Již po naplnění plechovky je víko spolehlivě přivařeno na krku.

Hotové banky jsou hodnoceny z hlediska kvality. Ve velkých průmyslových odvětvích je pro tento účel používán celý video systém, pomocí něhož je vnitřek nádoby fotografován. Balení s jakýmikoliv vadami (zářezy, praskliny, cizí impregnace, vnitřní nátěr apod.) Je odeslána k recyklaci.

Výroba hliníkových obalů vyžaduje značné investice. Například odhadované náklady podniku na výrobu hliníkových plechovek designové kapacity na 800 milionů plechovek 0,3 a 0,5 litru ročně činí asi 75 milionů dolarů.

Není překvapující, že v naší zemi mohou být továrny na továrnách započítány na prstech. Jeden může rozlišovat tři největší podniky - závod Rexam (Moskevská oblast), vlastněný britskou společností, a dva Rostar podniky (Moskva a Leningrad oblasti). A všechny se objevily v naší zemi až v roce 1998. Dříve se hliníkové banky v Rusku obecně nevyráběly.

Kapacita celosvětové produkce hliníkových plechovek je více než 250 miliard položek. A v tomto seznamu vedou USA s podílem 40% na celkové produkci. Po Americe jdou Japonsko, Brazílie a Čína. Nejvyšší úroveň spotřeby nápojů v bankách je podle očekávání v Americe (podle různých údajů o 50% - nápojů a 60% - piva). Nejslibnějším a nejdynamičtěji se rozvíjejícím trhem je trh východní Evropy, kde podíl hliníkových kontejnerů na pivo o objemu 0,5 litru se po několik let zvýšil o 50% ve srovnání se skleněnými obaly. V naší zemi je segment trhu pro výrobu hliníkových plechovek nejdynamičtější na trhu s obaly. V posledních letech narostla na 4,5 miliardy plechovek ročně (oproti 300 milionům plechovek v roce 1999).

Samozřejmě, že v tomto odvětví nemůžeme bez problémů dělat. Jedním z hlavních problémů výrobců hliníkových obalů je změna cen hliníku. Objem její spotřeby po celém světě roste každoročně rychle. Například v roce 2010, růst byl o 13%, v roce 2011 - asi 10%, a v roce 2012 - asi 7%. Producenti očekávají, že do roku 2020 se spotřeba hliníku ve srovnání s rokem 2010 zdvojnásobí. Je pravda, že jejich hlavní naděje jsou kladeny na Čínu, jejíž trh se rozvíjí ještě rychleji. Druhým problémem je nárůst spotřeby a nárůst nákladů na elektřinu.

Výrobci hliníkových obalů na vědomí tyto směry rozvoje svého podnikání: rozšíření počtu plechovek do výrobních kapacit a velikosti (jako je například uveden v segmentu takzvaných „slim plechovek“ 0,25 l), jakož i na vývoji nové, pohodlnější a atraktivním designem hliníkového banky. Návrh obalu přímo ovlivňuje prodej, takže se tento faktor může stát jedním z hlavních. A zvýšení nebo snížení velikosti plechovky pomáhá výrobcům nápojů přidělit své výrobky mimo jiné na polici a upozorňovat spotřebitele na jejich výrobky.

Faktory, které přispívají k rozvoji průmyslu plechovek v naší zemi, zahrnují z technologického hlediska jednodušší zpracování druhotných surovin (přinejmenším ve srovnání se skleněnými obaly). V naší zemi již existuje několik společností, které shromažďují a zpracovávají použité hliníkové plechovky a v nadcházejících letech jejich počet narůstá pouze v případě, že se nenalezne vhodná alternativa k hliníkovým obalům. Navíc v Rusku jsou zejména nízkoalkoholické nápoje s vysokou poptávkou (jejich podíl na prodeji je vyšší než nápoje s nealkoholickými nápoji).

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Výroba hliníkových plechovek v Rusku

dny banky mohou
použitý,
přepracováno
a znovu leptá
na polici obchodu.

méně
energie pro výrobu
plechovky z recyklovaného odpadu
hliníku než z primárních surovin.

sekundární
zpracovatelských bank.

banka podléhá recyklaci
nekonečně mnohokrát.

lze použít
pro komunikaci značky.

Ruská asociace výrobců
hliníkové obaly pro nápoje

Jedná se o komunitu největších výrobců hliníkových obalů pro nápoje, které představují zájmy ruštiny
průmysl výrobců hliníkových obalů na trhu; interakce s legislativní a výkonnou
orgánům, veřejným a podnikatelským společnostem a médiím.

Moskva,
Presnenskaya nábřeží, 10, blok A

Tel.: +7 (495) 777 04 04
Fax: +7 (495) 777 61 90

Moskva,
Pokyny 607., 30, kancelář 509

Tel.: +7 (495) 785 5150
Fax: +7 (495) 229 9147

Moskva,
Smolenského náměstí, 3., 11. poschodí

Tel: +7 (495) 771-65-70
Fax: +7 (495) 933-74-04

Výroba hliníkových plechovek v Rusku

Britský výrobce REXAM obaly dohodnuté podmínky koupě ruského výrobce hliníku může doručení nápojového „Roštár“ za 297 milionů $, včetně dluhu, podle agentury Reuters.

Rexam, světový lídr v oboru, uvedl, že koupí společnost od společnosti En + Group Limited. „Akvizice“ Roštár „je plně v souladu s naší strategií práci na rozvíjejících se trzích [přepínačů na Rusku, Jižní Africe, Indii, Číně a na Středním východě]“ - cituje Reuters slova generálního ředitele Leslie Van de Walle.

Tato transakce zapadá do strategie rozvoje "základního prvku" [En + je zahrnut v něm], řekl tiskový sekretář společnosti Sergej Rybák.

Zpět v říjnu 2006, kdy „Russian Aluminium“, „Sual“ a švýcarskou Glencore psala dohodu o vytvoření United Company Rusal partneři dohodli se zaměřit na výrobu primárního hliníku. Poté, generální ředitel „Rusal“ Alexander Bulygin řekl, že United Company Rusal není bude ze strany „Rusal“ dvou rostlin -. „Rostar“ (vyrábí hliníkové plechovky) a závod na výrobu hliníkových konstrukcí hledat zahraniční kupce pro „Roštár“ „Rusal“ strávil více než tři roky v březnu 2007, En + zesílila jednání s REXAM. o prodeji podniku. „Nabízíme k prodeji aktiv za velmi dobrou cenu,“ - uvádí Rybak.

Smlouva mezi společnostmi Rexam a En + vyžaduje souhlas regulátorů, včetně ruské federální antimonopolní služby. Rexam očekává, že dokončí dohodu v VI čtvrtletí roku 2007. Výrobní zařízení „Roštár“ se nachází v Dmitrov (Moskva kraj) a Vsevolozhsk (Leningrad kraj). Prodej společnosti v roce 2006 činil 214 milionů dolarů.

Výroba hliníkových plechovek v Rusku

Moderní high-tech podnik pro výrobu hliníkových plechovek pro nápoje

Rok založení: 1880.
Zaměstnanci: 18 700 na celém světě.
Počet podniků: více než 90.

V Rusku: závody v Naro-Fominsk (Moskva kraj), Vsevolozhsk (Leningrad region) a Argayash (Čeljabinsk region), stejně jako regionální kancelář v Moskvě.

Neustále přihlížíme k připomínkám a připomínkám našich zákazníků při vývoji nových produktů. Ve skutečnosti máme v průmyslu jedno z nejmodernějších a nejmodernějších designových a inženýrských center, díky nimž udržujeme pozici předního světového výrobce kovových obalů pro nápoje.

V roce vyrábíme celosvětově více než 100 miliard hliníku, které jsou vhodné pro recyklaci. Tyto plechovky jsou lehké, zcela recyklovatelné, rychle vychladné a snadno se ukládají - není překvapením, že jsou vybrány jako preferovaný kontejner pro domácí, obchodní a obchodní stroje po celém světě!

Divize "Ball" výroby kovových nádob na nápoje je světovou jedničkou v oblasti výroby hliníkových obalů a spolupráce s našimi zákazníky nám pomáhá udržet si vedoucí postavení.

Vyrábíme kovové plechovky pro následující typy nápojů: pivo, nealkoholické nápoje, energetické nápoje, džusy, mléko a kávu, čaj a vodu, víno.

Generální ředitel Míč Rusko: Stepantsev Roman Hamidovič

Výrobní profil společnosti: Společnost Ball Corporation dodává kovové nádoby pro nápoje, potraviny a zboží pro domácnost.

Katalog nomenklatury / výroby: Podrobné informace jsou k dispozici na internetových stránkách společnosti.

Kontaktní telefonní číslo: +7 (495) 797-44-55

Právní a poštovní adresa: 143325, Moskva., Naro-Fominsk, obec. Nová Olkhovka Str. Zavodská, dům 1

Výroba hliníkových plechovek v Rusku

Tři největší segmenty trhu kovových obalů: hliníkové a plechové plechovky, stejně jako hliníková fólie. V první polovině roku 2008 došlo ve všech těchto kategoriích k rostoucímu růstu, avšak hospodářská krize zmátla mapové balíky. Nyní se zástupci firem obávají snížením míry růstu, ale jsou si jisti, že ruský trh není ohrožen konečnou stagnací.

Nepřehlédnutelná banka

V posledních dvou nebo třech letech vykazoval domácí trh s hliníkovými výrobky stabilní roční míru růstu přibližně 8-12% objemových. Rostoucí popularita hliníkových obalů je vysvětlitelná řadou faktorů: je optimální pro zachování chuti produktu, protože nedovoluje, aby ultrafialové a kyslík prošly; váží podstatně méně než skleněná láhev a na rozdíl od toho se nerozbije. Kromě toho jsou hliníkové obaly mezi několika typy obalů, které lze mnohokrát zpracovat a kvalita každé nově vyrobené obaly se téměř nezhorší. V naší zemi se již realizuje několik programů na organizaci odděleného sběru odpadků, včetně kovového odpadu. Moskevské úřady šly ještě dál a na základě osobních zájmů občanů instalovali automatické stroje, které vydaly peníze za taru. Nyní bez výjimky mají velké pivovary v Rusku vlastní linky pro balení piva v hliníkových obalech a mnoho dokonce ani jeden po druhém. Společnost SUN InBev, která například provozovala dvě linky v závodech v Klíně a Omsku, v říjnu 2008 nastavila třetí ve své pobočce Perm. Jeho kapacita činí 36 000 kontejnerů o objemu 0,5 litru za hodinu a v případě potřeby může být zvýšena na 60 000 kusů.

Významný růst trhu na hliníkových obalů, stejně jako v předchozích letech, i nadále poskytovat low-alkoholické nápoje, včetně ruštiny, z takových předních výrobců jako „Happyland“ (Mark Trophy, černý ruský), «Borodino‚( ‚Helicopter‘),‘Bravo Premium "(Bravo)," Mega Pack "(Hooch)," Ochakovo-Bacchus "a další. Velmi atraktivním "oborem" pro použití hliníkových obalů byl segment "energetických inženýrů". Inspirovaný úspěchem společnosti Red Bull, mnoho domácích i zahraničních firem se ponořilo, aby vytvořilo podobné výrobky. Pouze jedna blízkosti moskevského podniku „vůdce“ v roce 2008, který byl zveřejněn jen čtyři série alkoholických energetických nápojů - Comedy Club, «Deadly force‚a‘E Double Energy», - určeno pro trh s mládeží. I když domácí výrobci koktejly vlije své výrobky výhradně ve sklenici 0,5 litru, zatímco zahraniční značky s výjimkou litru podlaze více a obal o objemu 0,25 litru (Adrenalin Life, Red Devil, Jaguar). Výrobci další rostoucí kategorií - NCSD, první ze všech různých druhů čaje (značky Lipton, Nestea, Ahmad), se týká především bank 0,33 litrů. Minulá loňská iniciativa společnosti Baltika na nalévání piva do litrové banky však ještě nebyla přijata žádným z ruských výrobců nápojů.

Lvovský podíl na domácím trhu s hliníkovými obaly - přibližně 93-95% z hlediska objemu - zajišťují ruské rostliny britského koncernu Rexam. Na jaře roku 2008 obdržel zájem ruskou firmu Rostar (rostliny Rostar-Vsevolozhsk a Rostar-Dmitrov). Ale to není jediný krok společnosti Rexam k rozšíření své přítomnosti na ruském trhu. Na konci roku koncernu května zahájila první fázi nového závodu na výrobu hliníkových nápojových plechovek za rok postavený v Argayash okresu Čeljabinsk kraje. Hlavním dodavatelem hliníkové pásky pro výrobu plechovek byl podnik Samara Alcoa. Rexam tak dosud vlastní čtyři ruské rostliny s celkovou kapacitou přibližně 5 700 milionů hliníkových plechovek za rok. CEO of Rexam Group Leslie Van de Walle řekl, že společnost věří akvizici závodů „Rostar“ úspěšný, protože, navzdory současné ekonomické nejistoty na trhu hliníkových obalů pro nesycených nápojů udržuje dlouhodobý růstový potenciál. Optimismus managementu přetrvává i ve světle skutečnosti, že ve třetím čtvrtletí roku 2008 zaznamenal Rostars pokles výroby. Až do začátku podzimu nikdo nepochyboval, že ruský trh s hliníkovými obaly má velký potenciál růstu. (Pro srovnání:. V USA na obyvatele představuje 10 kg hliníkových obalů v roce v Rusku - ne více než 1 kg), a proto i přes jeho téměř úplné monopolizaci koncernu REXAM, tam byli jiní, kteří chtějí urvat kus slibného „koláče“.

A dokonce i ekonomická krize, která začala, nezbavovala zahraniční investory důvěru v vyhlídky ruského trhu na balení "okřídleného kovu". Na jaře roku 2008, americký ples Corporation oznámila svůj záměr vybudovat továrnu na výrobu hliníkových plechovek v okrese Azovského Rostov regionu (objem investic v projektu - více než 100 milionů eur, plánovanou kapacitu. - 1,5 miliardy plechovek ročně). Nyní Ball and Polish Can balení jsou hlavními dodavateli dovážených hliníkových obalů, které tvoří asi 5-7% z ruského trhu (cenou a kvalitou dovážených a domácích bank jsou zhruba stejné), ale dovoz hliníkových plechovek ze zahraničí neustále klesá. Navíc existuje názor, že v souvislosti se zaváděním nových výrobních postupů se dovážené obaly mohou zcela vymanit z našeho trhu. Majitelé společnosti Ball Corporation, kteří nechtějí ztrácet ruské zákazníky, se rozhodli založit vlastní výrobu v Rusku. Na jaře roku 2008 na žádost vlastníků ekologické a právní posouzení vybrané oblasti se konala americká korporace, a v létě přijal nabídku k jejich získání. A vzhledem k prohlášení zástupců této společnosti, napjatá situace na světových trzích nemá vliv na jejich dlouhodobé plány.

Na konci října, vrcholoví manažeři Ball Corporation a představitelů kraje Rostov (IPA RO) Investment Development Agency workshop a prohlídka místa, kde bude stavba brzy začít. Předseda Evropské pobočky Kulový Corporation Michael Herdman se smyslem pro humor řekl, že „výrobci hliníkových nádobách krize jen na ruce - lidé začínají šetřit a raději strávit večer v restauracích a studentů v noci škol, i doma, což vyvolává náladu nějakého starého dobrého pití v hliníkové plechovky ". A pak řekl, že "společnost nebude přezkoumávat plány na stavbu ruského závodu. Navíc v současné době máme 100% objednávek na nakládání první linii budoucího závodu, takže existuje šance jít do zahájení druhého řádku ještě dříve, než bylo plánováno. " Předpokládaná dojezdová vzdálenost prodeje výrobků závodu Don - celém jihu Ruska a Ukrajiny, a hlavními partnery - je „Coca-Cola“ a „Baltika-Rostov“. Výrobci hliníkových obalů nejen vsadili na ruský trh. Samozřejmě, že na pozadí hospodářské krize, vývoj zde nebude tak dynamický jako v minulých letech, ale pokud srovnáme situaci s Evropou a Amerikou, že na trhu je sytější a stagnující v důsledku toho, že to bude mnohem reálnější.

Ukládání obalů

Analytici tvrdí, že poptávka po hliníkových obalech a obalech v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století vedla k významnému nárůstu světové výroby hliníku. Nedávno se však tento průmysl vyvinul tak rychle, že v příštím roce nebo dva odborníci předpovídali globální krizi nadprodukce "okřídleného kovu". Hlavním pachatelem budoucích problémů byla Čína, která nedávno postavila rafinerie s oxidem hlinitým příliš tvrdě. V důsledku toho vypukla celosvětová hospodářská krize a pokles hliníckého průmyslu přišel v druhé polovině roku 2008. Největší světoví výrobci hliníku, jedna po druhé začaly oznámit produkční škrty v důsledku klesající poptávky a klesajících světových cen, ke zmrazení nových projektů a dokonce uzavření ztrátových podniků. První oběť krize klesl americký hliníkový závod Rockdale, atd. Má informaci o záměru snížit produkci hliníku společnosti Rio Tinto Alcan (UK), Chalco (Čína), Valesul Hliník (Brazílie), Karmoey (Norsko). Poté problémy začaly v Rusku: na počátku prosince oznámil závod hliníku Voronezh snížení počtu pracovníků a zastavení výroby. Americká metalurgická společnost Alcoa snížila výrobu hliníku o 15% a uzavřela závod Rockdale v Texasu (USA).

Mezitím, viceprezident obchodní činnosti společnosti, „Alcoa Ruska“ (zahrnuje dvě linky na výrobu hliníkových polotovarů) Anthony Farradzh 10.listopadu na mezinárodní konferenci „The ruském trhu neželezných kovů 2008“ oznámil dalekosáhlé plány. Za prvé, plánuje se snížit objemy vývozu ve prospěch nabídky různých míst s vysokou přidanou hodnotou na domácí ruský trh. Například, pokud bylo vyvezeno asi polovina produkce, v roce 2008 bude tento poměr roven 33%, a v roce 2009, v roce 2007 - již méně než 30%, s tendencí ke snížení podílu exportu na „Alcoa Rusku“ prodejů bude pokračovat v dále. Zadruhé je plánováno rozšíření výrobních kapacit. Zároveň jedna z prioritních a nejúspěšněji se rozvíjejících oblastí - výroba plechovky - se konkrétně týká obalového průmyslu. Nyní hutní závod Samara realizuje projekt na vytvoření jediné produkce klavicích a krajkových kazet v naší zemi. Instalace technologické linky s kapacitou 60 tisíc tun pásky za rok se již blíží a její uvedení na trh je naplánováno na jaře roku 2009.

Ale ruský společný podnik „Rusal“ - největší u nás a ve světě výrobce primárního hliníku, stejně jako jediného ruského výrobce hliníkových fólií pro obalový průmysl - se vyskytují problémy způsobené krizí hliníkového průmyslu, to není tak rozšířená jako jiné domácí a zahraniční metalurgové. V prvních devíti měsících roku 2008 dosáhla zvýšení výroby hliníku o 6,5% (na 3,3 milionu tun). Navíc je pravděpodobné, že společnost bude moci využít současnou situaci se ziskem pro sebe. Hlava OK „Rusal“ Alexander Bulygin řekl, že „i za ​​cenu $ 2,500 za tunu kovu 75% producentů hliníku v Evropě, USA a Čína již nejsou ziskové, zatímco Rusové budou moci posílit své postavení. Nízké výrobní náklady u podniků „Rusal“ na úkor svých vlastních surovin, levné elektřiny a low-cost pracovní síly a ve velkém měřítku produkce umožní společnosti k pobytu na vodě podle nejpesimističtější prognózy cen kovů. "

Podle účastníků trhu a analytiků bude poptávka po neželezných kovech, včetně hliníku, v roce 2009 o 5-15% nižší než úroveň před krizí. Tento jev je pozorován jak ve světě, tak iv Rusku, je však stále obtížné odhadnout jeho rozsah. Za prvé, většina kovů se prodává za dlouhodobých smluv, a za druhé, když ceny klesají, spotřebitelé obvykle snižují nákupy v očekávání dalšího poklesu. Podle výpočtů Mezinárodního aluministického institutu jsou téměř všechny regiony světa dopravním strojírenstvím (letectví) - 26% a také obalovým a obalovým sektorem - 20%, téměř bez ohledu na region světa. Odborníci na trhu se domnívají, že se jedná o použití hliníku v letectví a balení, které ho odlišují od výrobků z oceli a jiných konstrukčních materiálů. Světová konstrukce letadel má víceleté balíčky objednávek. Obalový průmysl slouží především potravinářskému průmyslu a potravinářské výrobky, jak je známo, patří do kategorie nejdůležitějších zboží za jakýchkoli ekonomických podmínek. V důsledku toho by v době krize měl pokles poptávky po hliníku být nižší než u mnoha jiných neželezných kovů.

Naše folie se nevzdává

Na vážném poklesu od roku na světovém trhu s hliníkovou fólií, a naděje na zlepšení jsou stále nepolapitelný -soobschayut zástupcům evropských sdružení výrobců hliníkových fólií (EAFA). V první polovině roku 2008 v evropském regionu, včetně Ruska, Arménie a Turecka, poznamenal prodejní pokles celkem o 4,2% (prodává 432.8 tis. Tun ve srovnání s 452 tis. Tun v porovnání se stejným obdobím roku 2007). A největší pokles - o 7% - byl zaznamenán v odvětví tenkých fólií, který se používá hlavně k balení. Odborníci připisují pokles ukazatelů především nepříznivé hospodářské situaci v Evropě. Dalším důvodem je saturace evropského trhu s tímto typem výrobku. Na ruském trhu s hliníkovými fóliemi je situace mnohem stabilnější. Jediným domácím výrobcem a spotřebitelem hliníkové fólie převíječů společnost „RUSAL Sayan Foil“, s fóliovou mlýna „Armenal“, „Sayanal“ a část „Ural fólie“ obalové divize OK „Rusal“. Vyrábí výrobky pod vlastními značkami a řadou soukromých značek pro jiné společnosti. Až donedávna byl růst ruského trhu s fóliemi odhadován na 13-20% ročně různými odhady. A podle zástupců "Rusal", až donedávna v tomto segmentu byl stabilní nárůst poptávky. Ale je stále obtížné mluvit o dalších optimistických prognózách.

Nicméně hlavní a jediný hráč tohoto trhu nepochybuje o tom, že produkty budou poptávka, rozšiřuje objem výroby a zavádí nové sortimentní pozice. Takže nedávno byla na trh uvedena profesionální hliníková fólie pro segment HoReCa, balená v samostatné krabici z vlnité lepenky s kovovým pilníkem. Existují nové typy hliníkových nádob na mražení, skladování a vaření potravin v troubě a mikrovlnné troubě; objem výroby letenek pro vzdušné jídlo se zvyšuje. V létě roku 2008 agentura P! Oneerdes! Gn, která byla pověřena nejlepším řešením pro identifikaci značky společnosti Rusal-Sayanskaya, vyvinula fóliový obalový design pro kadeřnické práce. Společnost se aktivně snaží propagovat značku Sayana, v níž je nabízena široká škála řešení pro domácí obaly v cenovém pásmu "průměrný plus". Na podzim Rusal začal hromadně vyrábět tenkou fólii o tloušťce 9 mikronů na arménském arménském válcovém zařízení Armenal. V současné době firma vyvíjí výrobu fólií o tloušťce menší než 9 mikronů. Navíc, navzdory tvrzení agentury EAFA o stagnaci evropského trhu s tenkými fóliemi, jsou výrobky společnosti Rusal podle tiskové služby společnosti navrženy speciálně pro zákazníky z USA, Evropy a Středního východu. V lednu až říjnu 2008 se výroba hliníkové fólie v závodě Armenal zvýšila ve srovnání se stejným obdobím roku 2007 o 3,2% a dosáhla 9,74 tis. Tun. Do konce roku 2008 by zařízení mělo dosáhnout projektové kapacity 25 tisíc tun hliníkové fólie ročně.

Nervový plech

Situace v trhu s cílovými výrobky je daleko od bezoblačnosti. V létě zástupci společností pracujících v tomto segmentu řekli korespondentovi PG, že navzdory stávajícím obtížím mají slibné projekty a plány. A na podzim začaly problémy s dodávkami bílého plechu a dokonce i vedoucí hráči ztráceli důvěru v budoucnost. Případy vzájemné neplatby se staly častějšími, ze strany výrobců konzervovaných produktů byly obdrženy žádosti o levnější obaly. Podle výzkumné společnosti Abercade byla lídrem v oblasti konzervování plechovek v roce 2007 kontejnerová továrna v Kaliningradu - ve fyzickém vyjádření asi 28%. Následovaly MetUpak (23%), Zhest Uupak (18,5%), LitServis (15,4%). Struktura spotřeby „cín“ v ruském potravinářském průmyslu v roce 2007 byl následující: 38% byl použit při výrobě konzerv ryb, 20% - zeleniny, 16% - mléko, 12% - ceny masa a masných zeleniny. 14% spotřebovalo další segmenty. Lví podíl balení cínu obecně jde do konzervárenského průmyslu. V období od roku 2002 do roku 2007 vzrostla produkce konzerv pro konzervy v Rusku o 43%. Podle prognóz se spotřeba tohoto druhu obalů v roce 2008 zvýší o dalších 4 až 5% a bude činit přibližně 2 430 milionů konvenčních plechovek.

Na rozdíl od evropských zemí, kde je používán výhradně plechovku s svar, v Rusku od 30 až 50% z konzervy, v závislosti na regionu je stále ještě zabalené v pájené. Mezitím, v Evropě a ve Spojených státech zákaz jeho používání představen v pozdní 1990, jak k tomu dochází v průběhu skladování produktu na riziko pronikání pájecí pocínovaného olova. V současné době tým pájet banka dělal mnoho výrobců mléka a masa, které se od konce sovětské éry mají své vlastní linky na výrobu plechové obaly a letované z úspor nebo silou zvyku nechci odkazovat na společnosti vyrábějící vysoce kvalitní cín obaly. Také dělá malou mimořádnou událost pro výrobu kovových obalů s objemem výroby přibližně 100-300 tisíc plechovek měsíčně. Uspokojují potřeby malých regionálních závodů na zpracování masa a dílny, jejichž podíl v zemi jako celek je stále významný. Přední výrobci cínových plechovek dlouho opustili zastaralou technologii, ale mají tendenci pracovat s velkými zákazníky (minimální množství objednávek je od 500 000 plechovek až po milión nebo více). A pokud se ruská konzervárenský průmysl, aby zavedly zákaz výroby pájených bank v mnoha oblastech najednou dojít k akutní nedostatek cínu obalů, a to zejména proto, že v některých místech je již tam.

Velké podniky, vybavené moderním vybavením, nemohou uspokojit poptávku všech ruských kanistrů. Kromě toho není nákladné přepravovat cínové obaly na dlouhé vzdálenosti. Domácí firmy vyrábějí hlavně plechovky pro konzervování ryb a masa, stejně jako asi 20% obalů pro konzervovanou zeleninu. Zbytek je zabalen do importní banky. Maximální objem dovážených obalů v roce 2007 poskytla Ukrajina (65,7%). Největším dodavatelem cínu bylo Polsko - 19,3%. Také dodávky byly vyrobeny z Koreje, Číny, Litvy, Maďarska a některých dalších zemí. Obecně platí, že v letech 2006-2007 objem dovozu dovozní banky klesl ve fyzikálním vyjádření o 40,8%. Ruský trh průmyslových konzerv je stále velmi špatně rozvinutý. Pro srovnání: v Německu, kde 64 milionů lidí žije méně než v naší zemi, je plechovka pro konzervování používáno 4-5 krát více. Pouze jeden závod v Hannoveru vyrábí 8 miliard konzervárenských vík ročně a celé Rusko. - pouze 1 miliardu V Jižní Africe existují tři linky pro výrobu snadno otevřít víčka s celkovým výkonem až jeden a půl miliardy kusů za rok, a v Ruské federaci až do roku 2007 jejich obecně nikdo nevyráběl.

Nicméně, přední domácí výrobce plechovce pro konzervované rozšíření kapacity, zavádění nových technologií - litografie, zúžené dno - ale ve velkém měřítku šíření spočívá na příslovečnou cenový faktor. A je-li v roce 2007 - v první polovině roku 2008 byly konzervované výrobci potravin začali investovat do zlepšení balení svých výrobků, v posledních třech nebo čtyřech měsících od vydání maximálních úspor na obalu opět vznikl akutně. Rusí výrobci svařovaných cínových plechovek dodávají zákazníkům jak normální, tak lehce otevřené víčka. Pokud se standardní kryty podniku vyrábějí samy o sobě, snadno se otevře především v zahraničí. V roce 2007 podle společnosti Abercade dosáhl maximální objem dovozu těchto krytů Slovensko - 29,3% všech zahraničních dodávek (asi 52,3 milionů kusů). Dalších 36,5 milionů čepic bylo dovezeno z Velké Británie. Velkými zahraničními dodavateli byly také Turecko (16%), Nizozemsko (7,5%), Čína (5,7%). Podíl ostatních zemí nepřesáhl 5%. V Rusku snadno otevřít víko vyrobit několik společností, včetně „MetUpak“ a „Sibmetapak“ ostatní „klempíře“ není ještě odváží zvládnout tento směr kvůli nebezpečí nadprodukce, protože poptávka po snadno otevřené plechovce pokrytí v celé zemi je nyní zanedbatelná a nestabilní.

"Nestabilita poptávky po Easy open je spojena s celou řadou faktorů," vysvětlují odborníci z Abercade. - Včetně přerozdělení podílu výrobců konzervovaných potravin, zvýšení cen obalových materiálů a potravin. Kromě toho, s podáním ruských výrobců hliníkových plechovek výrazně zvýšila cla na importované nádoby vyrobené z hliníku a cínu, což vedlo k poklesu prodeje v zahraničí, ale ruští výrobci neměli dostatečnou kapacitu na domácím trhu. " Podle předpovědí se v roce 2008 spotřeba Easy otevřené víčka by se měla zvýšit o 5-8%, v reálném vyjádření a dosáhnout 505 milionů kusů, ale ekonomická nejistota bude mít pravděpodobně negativní dopad na dynamiku. Jedním z hlavních problémů v potravinářských výrobcích, které se mohou uvádět na trh, jsou suroviny. Výhradním dodavatelem tinplate v Ruské federaci je Magnitogorsk Iron and Steel Works, které nemohou poskytnout veškerou potřebnou míru, navíc někteří výrobci nejsou spokojeni s kvalitou výrobků vyráběných v MMK. Stěžují si, například nestabilní tloušťka, nedostatečná tuhost, atd. V důsledku toho se musíme koupit plechovku do zahraničí. - Na Slovensku, Německu, Francii a Kazachstánu.

Lucky nezbytná pro produkci ryb, zeleniny a masných konzerv, taky koupil hlavně v zahraničí, jako ruský jejich nepředvídatelné „chování“ v moderním vybavením, bohužel, nejsou přijatelné. Dalším bolestivým problémem jsou neustále rostoucí ceny surovin. Od počátku roku 2008 stoupá plechová deska elektrolytického cínování (EZhK) více než dvakrát. Závažným problémem je konkurence se zahraničními společnostmi. Domácí producenti plechovek pro konzervované ryby aktivně perou čínských a korejských společností, a v případě, že ruská vláda neučiní příslušná opatření v 2-2,5 roky mohou přežít zcela „Rusy“ z regionů, jako je na Dálném východě, primorye, Sachalinu. Výrobci cín balení, pracující směrem ke středu země, chráněné od dodavatelů z Asie dopravy „rameni“ - dopravu z bank na vzdálenost 3000 km nerentabilní. Nicméně, oni mají další problém: pro dovoz cín, je nutné platit daň ve výši 5%, zatímco na Ukrajině není žádné clo, a jako výsledek, naše banka je dražší než ukrajinský. Balení plechu je také používáno k balení rozpustné a mleté ​​kávy, ale objem jeho výroby, pokud kreslíte paralely s plechovkou, jsou velmi malé. Čaj a cukrovinky jsou baleny v plechovce, mezi které k vysokým nákladům ve srovnání s podobným produktem v kartonu nebo ohebného polymeru balení těchto produktů jsou v poptávce na úzký okruh spotřebitelů a jsou často koupil jako dárek. V posledních letech se značně rozvinul segment dekorativního cínu v balení, ale nestabilní ekonomická situace kladla svou budoucnost pod velkou otázku.