Podnikání ve výrobě a prodeji arašídového másla

Aby podnikatel vstoupil na trh s potravinami, není to snadný úkol. Koneckonců, celý sortiment potravinářských výrobků je obsazen domácími výrobci a je zde obtížné překonat konkurenci. Existuje pouze jedna cesta - hledat takový sektor potravinářského průmyslu, který se objevuje pouze v Rusku, kde můžete začít své vlastní podnikání bez přísných omezení konkurence.

Najít produkt, který dosud nebyl vyroben v zemi, je obtížné, ale přesto s kompetentním přístupem k tomuto problému je možné něco najít. Například by bylo slibné otevřít podnikání v produkci arašídového másla v Rusku. Tento potravinářský výrobek je domácím výrobcům téměř neznámý a pochází ze zahraničí, z Holandska a Severní Ameriky.

Neurčitost produktu v Rusku lze vysvětlit jen jednou - naši gurmáni prostě dosud nebyli rasprostovali. Ale arašídové máslo je v evropských zemích velmi oblíbené a odkazuje se na rychle spotřebované potraviny, které uspokojují hlady mezi tradičními okamžiky jídel.

Tento výrobek je široce využíván tou částí společnosti, která nakupuje produkty pouze v supermarketech, a v Rusku se velkou poptávkou po tomto produktu objevuje pouze. Takže v blízké budoucnosti to bude velmi výhodné, zejména proto, že nevyžaduje drahé a špičkové vybavení. Hlavní obtíž v této věci spočívá v tom, že surovina pro přípravu finálního arašídového výrobku může být dovezena pouze z jiných zemí. Pokud však náklady na dopravu v ceně hotového výrobku, který je ve vysoké poptávce, by neměly vzniknout žádné problémy.

Naše ocenění:

Zahájení investic - 150 000 rublů.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 4/10.

Technologie výroby arašídové pasty

Nejprve zjistíme, jak vyrobit arašídové máslo. Jedná se o směs pečlivě broušených arašídů, arašídového másla, cukru, soli a několika přísad do potravin, aby se získala trvalá trvalá viskozita produktu.

Nejprve jsou ořechy smaženy při teplotě 200 ° C ve speciální troubě. Jednotnost smažení je zajištěna pravidelným protřepáváním zpracované hmoty a kontinuálním mícháním. Pak je vše rychle ochlazeno v silném proudu studeného vzduchu, vytvořeného silnými ventilačními systémy. Pokud nepoužíváte rychlé chlazení, pak arašídy, i když je topení vypnuté, bude trouba nadále smažit a spálit. Kromě toho se z něj rychle odpaří důležitá složka, olej.

Dalším stupněm technologie výroby arašídového másla je mletí opečených, ale již ochucených zrn. To se provádí jejich třením mezi gumovými dopravníky, a v tomto okamžiku je vnější shell odstraněn z matic, odlupujte.

Potom se broušené látka vstupuje do speciálního mlýnu pro výrobu arašídových past, kde se opět zahřívá na 60 ° C a potom rozemleta za stálého míchání požadovaných ingrediencí. Mezi tyto přísady patří cukr a sůl, rozinky se švestkami a rostlinný olej v určitých poměrech.

Výsledná kompozice se dále ochladí na 36 ° C a vytlačí se ze zásobníku do připraveného kontejneru. Banky jsou utěsněny, označeny a označeny. Zboží je připraveno k prodeji.

Zařízení na přípravu arašídové pasty

Když je seznámen s vlastnostmi přípravy tohoto produktu z arašídů, je zřejmé, že zvláště složité technologické vybavení není pro tento účel nutné. Můžete si koupit zařízení na výrobu arašídového másla ve formě integrovaného zásobování, nebo si ho můžete koupit samostatnými stroji jinak. Mimochodem, bude skutečností, že jednotlivé fáze přípravy tohoto výrobku mohou být prováděny v dříve používaných prvcích zařízení pro potravinářský průmysl, v různých mlýnech a mísičích. Navíc je důležité, aby zakoupené typy zařízení mohly být použity pro přípravu jiných potravin.

Zvažte cenu zařízení na výrobu arašídového másla. Pokud si koupíte novou výrobní linku pro výrobu zboží podle jednotlivých prvků, pak je třeba zhruba jeden milión rublů. To se skládá z ceny fritézy pece (200 000 rublů.), Průmyslové-typ ventilátoru (40 000 rublů.), Zařízení pro čištění zrn (480 000 rublů.), Drtícího zařízení (30 000 rublů.) A mlýnu (240 000 rublů. ).

Cena b / linka pro výrobu arašídového másla o výkonu do 500 kg za směnu - asi 2 miliony rublů. Samozřejmě, automatizovaná výrobní linka je vždy dražší než jednotlivé svazky. Ale mějte na paměti, že nákup zařízení, jež mají oddělené jednotky, které v budoucnu budou muset vynaložit více na pomocné zařízení, pro středně pokročilé dopravních úseků pro přenos surovin při uvedení díla z jednoho počítače do druhého. Kromě toho mají být spojeny dohromady v pracovním automatizovaný systém bude mít své vlastní rukou nebo s pomocí pozvaných odborníků. To také bude vyžadovat značné náklady.

Nezbytné vybavení v oddělených strojích pro arašídové máslo je výhodné, protože lze snadno bez problémů přeměnit na jiné potravinářské výrobky. Toto a slané pečené arašídy, a jen arašídy smažené. Také velmi oblíbené jídlo je pečené arašídy s přísadami ryb a jiných uzenin.

Hořák může být použit pro pražení slunečnicových semen, pro sušení ovoce. Můžete také rozšířit sortiment a samotnou pastu z arašídů a změnit její strukturu. Například zavedení do výroby jak tradičního produktu měkké konzistence, tak i "křupavé" pasty s včleněnými jemně broušenými pečenými oříšky. Pomozte diverzifikovat rozsah a přísady se slivkami, sušenými meruňkami, rozinkami.

Na trhu zařízení pro potravinářský průmysl jsou nyní v prodeji stroje na arašídové máslo.

Stroj na arašídové máslo GMS130

Celá řada modelů GMS130 je určena k broušení sezamu, arašídů, mandlí a kakaa. Při průchodu strojem se surová směs získá ze suroviny, do které stačí pouze zavést nezbytné přísady do potravin. V zařízení je velmi jemné mletí suroviny, její emulze a homogenizace. Posledním krokem je smíchání získaného prostředku s přísadami. Stroj je schopen vyrábět až 500 kilogramů pasty za hodinu s výkonem 11 kilowattů. Cena takového vozu je asi 150 tisíc rublů.

Dalším zařízením pro výrobu arašídového másla je model GMS130B. Od zkoumaného stroje se liší tím, že může vyrábět ze surovin nejen arašídové máslo, ale i arašídové máslo. Produktivita zařízení, jinak známá jako koloidní mlýn, je od 70 do 100 kilogramů za hodinu. Koupit přístroj na arašídové máslo GMS130B nyní můžete pro 140 000 rublů.

Koloidní mlýn GMS130B

Tento stroj je široce používán v potravinářském průmyslu. V závislosti na nastavení můžete ještě získat nejen arašídy, ale také sezamovou pastu.

Realizace arašídového másla

V současné době není prodej velkoobchodu s arašídovým máslem v Rusku problémem. Na internetu, mnoho návrhů na nákup tohoto produktu velkými a malými prodejci. Téměř na každém webu naleznete sekci, kde můžete bezplatně zveřejňovat inzerát na tento produkt. Chcete-li uvést skutečnou cenu zboží, je třeba podrobně studovat trh s těmito produkty v současné době, seznámit se s dostupnými cenami jiných dodavatelů a teprve poté nabídnout vaši cenu.

Oblíbené publikace:

Velkoobchod s výrobky je dobrý, protože zákazníkovi lze nabídnout pravidelný prodej zboží vyrobeného po delší dobu práce. V tomto případě spadají všechny problémy s implementací - jejich zákazník se o to stará. Samozřejmě, bylo by dobré mít vlastní prodejnu pro prodej arašídového másla v maloobchodě. Ale v takovém případě budete muset v tomto obchodě přinést další produkty, bez nichž by návštěva kupujících nikdy nebyla intenzivní.

Nepochybně se maloobchodní prodej jakéhokoli zboží vyskytuje za vyšší ceny, ale současně dochází k výraznému nárůstu potíží jak při certifikaci prodaných výrobků, tak při získávání povolení k obchodu s potravinami.

Vlastní podnikání: výroba arašídového másla. Výroba a prodej arašídového másla

V moderní době je potravinářský průmysl v Rusku dobře rozvinutý. Velké podniky a malé domácí podniky sdílejí trh s potravinami. Tam jsou na regálech ruských obchodů a dovážených produktů. Vstup na trh s potravinami v Rusku pro začátečníky je plný hmatatelné konkurence a vysokých rizik, takže mnoho podnikatelů ani nezajímá zahájení vlastního podnikání v oblasti výroby potravin.

Volné výklenky

Nicméně v Rusku existují takové vysoce specializované segmenty trhu, kde neexistují žádní konkurenti. Například výroba arašídového másla. Tento produkt již našel širokou distribuci v anglofonních a anglosaských zemích, avšak v Rusku je o tom málo známo. Arašídové máslo (americký a holandský obecně) je na polích ruských obchodů, ale prakticky nevyužívá poptávku. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná reklama, není propagace - spotřebitel není zvyklý na tento produkt.

Výhody a nevýhody

Výroba arašídového másla je slibnou oblastí podnikání, protože rostoucí pokrytí země se supermarkety brzy povede ke zvýšení poptávky po snackech. Stejně jako arašídové máslo produkty jsou přínosem pro výrobce a kupujícího - jsou užitečné, mají dlouhou životnost, vhodný pro rychlé uspokojující hladu a nevyžadují velké finanční náklady a high-tech zařízení pro výrobu.

Tento druh podnikání přece má jednu nevýhodu - výroba arašídového másla je možné pouze na dovozu surovin, protože to prostě nebylo možné nalézt v Rusku. Ale i kdybychom zohlednili náklady na dopravu, bude ziskovost podniku vysoká.

Výrobní technologie

První věc, kterou je třeba pochopit, je, že je součástí arašídového másla. Je to pastovitá směs oloupaných arašídů, arašídového másla, cukru, malého množství soli, různých příchutí a stabilizátorů, které poskytují pastu potřebnou konzistenci.

Teď pochopíme, jaká je výroba arašídového másla. V první fázi se arašídy oloupou do pražicího stroje, kde se zpracovávají na chvíli při teplotě 200 stupňů Celsia. Pak se celá šarže ochladí pomocí speciálních ventilátorů. Tato fáze je nutná, aby se arašídy nepřehřívaly a nestratili příliš mnoho oleje.

Po ochlazení arašídů vstupte do speciální instalace, kde je třepána mezi pogumovanými stužkami. To vám umožní odstranit matici. Poté se arašídy rozdrtí v drtiči a nalije se do nádob, kde se za stálého míchání zahřeje na teplotu 60 ° C. V již získané monotónní hmotě je přidán cukr, sůl, arašídové máslo, různé příchutě - sušené meruňky, rozinky, švestky, nakrájené ořechy atd.

Hotová směs je zaslána do chladicího systému a pak přes speciální potrubí do plechovek (nebo jiných nádob). Posledním stupněm výroby je označování a označování na plechovkách s arašídovým máslem.

Potřebné vybavení

Po studiích technologie výroby těstovin lze konstatovat, že špičkové vybavení to nevyžaduje. Získání výrobních jednotek může být buď samostatně, nebo v komplexu.

Kromě toho můžete použít použité zařízení tohoto profilu - což výrazně sníží náklady na jeho získání.

Navíc specifická zařízení na výrobu arašídového másla umožňuje, aby byla použita v případě potřeby (např. Přerušení dodávek arašídů) pro zpracování ostatních surovin.

Náklady na výrobní lince, která již byla v použití, s kapacitou půl tuny arašídového másla za směnu může opustit z 20 až 30 tisíc dolarů (v závislosti na počtu výrobních jednotek a jejich stavu). Zajímavé je, že nová hotová linka pro výrobu arašídového másla není o moc dražší.

Přibližné ceny za jednotlivé položky zahrnuté do linky jsou následující: roaster - asi 200 tisíc rublů; průmyslový ventilátor - 40 tisíc rublů za kus; instalace pro čištění - asi 300 tisíc rublů; drcení stroje - v rámci 20-40 tisíc rublů, mlýn - asi 160 tisíc rublů. Velkou výhodou nové dokončené výrobní linky je to, že všechny jednotky jsou již vybaveny dopravními pásy a pomocnými zařízeními a jsou také vzájemně koordinovány.

Propagace

Vzhledem k tomu, prakticky bez ruského podniku na výrobu arašídového másla, podpora hotového výrobku na trh postrádá překážek ze strany konkurentů. Pokud jde o způsoby propagace, existuje několik možností. Především můžete své výrobky prodávat přímo prostřednictvím obchodů a supermarketů v zemi.

V takovém případě potřebujete tým obchodních manažerů, kteří předávají informace potenciálním kupcům. Prodej arašidového másla prostřednictvím obchodních společností může být také dobrou volbou pro propagaci. Jejich rozvinutá obchodní síť umožní proniknout i do nejvzdálenějších koutů země. Arašidová pasta se bude prodávat ve velkém objemu, což zajistí výrobci dobrý obrat a tím i dobrý zisk.

Samozřejmě, že pro získání určitého podílu na trhu budete potřebovat dobrou reklamní kampaň. Můžete začít z jednoho regionu a postupně rozšiřovat svou oblast působnosti na trhu na úroveň celé země.

Perspektivy rozvoje podnikání

Shrneme-li výše uvedené informace, můžeme usuzovat, že výroba arašídového másla je slibnou záležitostí, která nevyžaduje obrovské kapitálové investice nebo zvláštní dovednosti. Průmyslové zařízení pro "arašídové" podnikání bude stát přibližně 800-900 tisíc rublů.

Je pozoruhodné, že kromě arašídovou pastu, jeho použití může být produkován a dalších produktů - pražené arašídy s různými příchutěmi, pražená slunečnicová semena, pasta z jiné ořechy (mandle, lískové ořechy, kešu oříšky, atd...). Rizika, jak vidíte, jsou minimální - při absenci poptávky po výrobku může snadno organizovat produkci druhého.

Linie pro výrobu arašídového másla (pasty)

V současné době je velmi obtížné najít místo pro otevření svého podnikání v segmentu potravinářského průmyslu. Trh s vyráběnými výrobky je plný. Alternativou v tomto případě může být výroba dovážených výrobků, které v naší zemi nemá obdoby. Například, všichni víme o amerických filmech arašídové máslo, oblíbené snídaně dospělých a dětí. Tento produkt, velmi populární v USA a anglicky mluvících zemích, jsme trochu žádostí. To je způsobeno skutečností, že arašídy v Rusku masivně rostou, a proto na nich není založen žádný výrobek.

Arašídové máslo (arašídové máslo), známe více jako arašídové pasty, patří k „rychlého občerstvení“ kategorie plic mezi hlavními jídly spolu s čokoládové tyčinky, popcorn, hranolky, atd Nejobvyklejším místem prodeje pro něj jsou supermarkety, jejichž počet se neustále zvyšuje. A to znamená, že existuje potenciální poptávka po tomto produktu.

Arašidová pasta je opékaná oloupaná ořechová pěstovaná do husté smetany s přídavkem soli, cukru, malého množství rostlinného oleje a zahušťovadel. Ve skutečnosti je to "monoprodukt", který je vhodný pro milovníky zdravého životního stylu, což je vážné kritérium pro jeho popularizaci v naší zemi.

Výroba arašídového másla je poměrně jednoduchá a nevyžaduje špičkovou technologii. Jediným "ale" jsou dovážené suroviny. Přesto výroba těstovin nakupováním ořechů v jiných zemích je mnohem výhodnější než dovoz hotových výrobků odtud s vysokými přepravními náklady.

Proces výroby ořechové pasty je následující:

- Oloupané skořápky se pečou v pánvi ve speciálním režimu, neustále se míchají a protřepávají;

- pak velmi rychle vychladnout, pomocí silných ventilátorů, aby se zabránilo matku z dozrávání a spálit zevnitř a zabránit úniku arašídového másla;

- Chlazené oříšky, které se zbavují plev, jsou vteřeny do speciální instalace, po které vstoupí do mlýna;

- pak dojde koloidního mlýnu mletí je do husté smetany k roztržení nádoby mixéru s přídavkem soli, cukru, malé množství rostlinného oleje, dalších složek (např, rozinky, švestky, atd.);

- výsledná hmota je ochlazena v zásobní nádrži na pokojovou teplotu a pomocí plnicího stroje je zabalena do hermeticky uzavřených plechovek, lahví nebo jiných nádob.

- konečným bodem je umístění na nich prodeje štítků.

Kvalita získaného produktu závisí nejen na surovinách, ale především na zařízeních, na kterých se vyrábí arašídová pasta.

Klasická hotová linka se skládá z: fritézy (fritézy) chladicí jednotky; mlyny; mixér s akumulátorem; dopravní pásy a další pomocná zařízení. Arašidová pasta, vyrobená takovým technologickým sestavením jednotek, splňuje co nejvíce exportní normy.

Můžete si koupit kompletní, kompletní výrobní linku nebo koupit zařízení pro každou etapu zvlášť. V posledně uvedeném případě mohou být mechanismy kromě účasti na obecném procesu přípravy ořechové pasty použity samostatně pro výrobu jiných produktů.

Například, smažené stroj - fritéza se používá spíše pro pražení slunečnicová semena, výroba slaných arašídů s různými příchutěmi rozšíření na smažení jiné ořechy (mandle, kešu, lískové ořechy, atd), a mnohem více.

Dopravní fritéza Normit Mini

• Přemýšlivý design a efektivita - dobře navržené technologické umístění umožňuje co nejefektivnější využití výrobní oblasti.

• Bezpečnost - konstrukce kontinuální fritézy plně splňuje všechny nezbytné evropské bezpečnostní normy. Minimalizuje nekontrolované uvolňování páry nebo horkého oleje, stejně jako lidský kontakt s horkým povrchem.

• Snadná údržba - všechny součásti jsou snadno demontovatelné pro čištění a údržbu.

• Stabilní provoz při vysokých teplotách - pro zajištění stabilní vysoké kvality hotového výrobku je nutné, aby celý systém zůstal stabilní při vysokých teplotách po delší dobu. Snímač teploty je navržen pro provoz při vysokých teplotách.

• Rychlost dopravníku je nastavena tak, aby změnila dobu vaření produktu.

• Všestrannost - fritézy Normit mohou být použity s jednoduchým nastavením pro přípravu různých produktů, což vám umožní rychle přizpůsobit výrobu v závislosti na sezónních nebo jiných faktorech.

• Optimální úroveň oleje lze udržovat buď ručně nebo automaticky.

Princip činnosti

• Výrobek je posunut dopředu se škrabáky při dané rychlosti, ponořený do ohřátého oleje.

• Topný olej se provádí pomocí TEN umístěných ve vaně, takže teplota oleje a teplota dopravníku jsou téměř stejné -

Specifikace:

• Instalovaný výkon topných těles 6kW (Možnost zvýšení výkonu elektrických ohřívačů ve shodě se zákazníkem)

• Typ fritézy: Uzavřený, ponořený do oleje

• Počet dopravníků 1

• Filtrační systém oleje (volitelné, dle dohody)

• Systém samonosnosti na úrovni oleje (volitelné, dle dohody)

Mlýn, který může upravit své provozní parametry, lze použít: v potravinářském průmyslu (výroba sójového mléka, mléčných výrobků, nápojů, sezamového oleje atd.); v lékařství (sirupy, tinktury, léčivé masti apod.); pro výrobu domácích chemických výrobků (zubní pasty, kosmetika, detergenty atd.); v průmyslové chemii (barviva, mazadla, různé pigmenty atd.).

 • Rotor a stator jsou vyrobeny z jediného kusu oceli
 • moderní kovoobráběcí zařízení
 • Hladké nastavení mezery mezi rotorem a statorem uvnitř
 • 0,0001 mm pro různé stupně broušení
 • Absence těsnění, schopnost pracovat bez výrobku (v suchém provozu)
 • Možnost ochlazování statoru
 • Velký podávací otvor a posuv šneku
 • Nedostatek třecích částí, velký zdroj, snadno demontovatelná konstrukce
 • Dávkovač se používá pro několik druhů oleje, včetně oliv, zeleniny a dalších.

Různé druhy oceli

Frekvenční měnič pro

změny rychlosti rotoru

Nastavitelné podávací zařízení

Snímač hladiny ve vstupní násypce

Recirkulační a vypouštěcí zařízení

Koloidní mlýny jsou vyrobeny výhradně z nerezové oceli AISI304 / AISI316L a další na vyžádání.

Stabilní objemový design je upevněn na rámu z nerezové oceli s nastavitelnými podpěrami pro nastavení úhlu sklonu (pro vyložení výrobku).

Přesný rotor, vyrobený z jediného kusu kvalitní nerezové oceli na nejmodernějších kovoobráběcích zařízeních.

Rotor je vybaven soustřednými kuželovými zuby s postupným snižováním výšky zubů, což je nezbytné pro důsledné mletí produktu až do broušení v posledních fázích.

Stator je také vyroben z jednoho kusu nerezové oceli. Vzdálenost mezi rotorem a statorem je nastavena ručně s přesností 0,0001 mm s možností upevnění v jakékoliv poloze (ne diskrétně, neustále) se dvěma šrouby pro větší spolehlivost.

Velmi důležitým rozdílem mezi koloidním mlýnem a analogy je nedostatečné zhutnění, které umožňuje zařízení pracovat bez výrobku (na suchém chodu).

Koloidní mlýn je vybaven snadno oddělitelnou nálevkou, snadno vyjímatelným statorem a rotorem pro snadné hygienické ošetření.

Výrobek je dodáván pomocí zasouvacího šroubu, který bude dodán do základní dodávky.

Pro odstranění hotového výrobku je k dispozici boční snadno čistitelný nerezový zásobník.

Průmyslový průmyslový motor se používá 3000 otáček, asynchronní třífázové, což umožňuje použití měniče kmitočtu, což zvyšuje účinnost zpracování.

Koloidní mlýn je vybaven vestavěným ovládacím panelem.

Tímto, hlavním zařízením, můžete začít a vyrábět halvu. Hlavní surovinou pro výrobu halvy jsou slunečnicová semínka. Jeden kilogram hotového produktu vyžaduje 570 gramů semen. Za prvé, semena jsou smažena, aby poskytla zvláštní chuť a vůni, stejně jako odstranit přebytečnou vlhkost. K broušení osiva je nutné, aby obsah vlhkosti nebyl vyšší než 2%. Pro produkci osivo padne s obsahem vlhkosti 8%. Po opečení se semena rozemlejí koloidním mlýnem na homogenní pastovitou hmotu - halvin.

Dále se karamel a halvyne mísí v ruce nebo pomocí speciálních zařízení - mixérů. Ruční metoda je považována za nejvýhodnější, i když nejnákladnější. Skutečnost spočívá v tom, že pracovat pouze v ruce může směs opatrně a systematicky rozmíchat, aniž by zničila karamelové nitě. Díky tomu má halva pravidelnou jemně zrnitou strukturu. Na automatizaci této kvality není dosaženo a halva nikdy nebude mít ve své struktuře tenkých vláken. Produkt vyjde levnějším, ale i mnohem horší.

Takže, nákup zařízení pro přípravu arašídového másla, dostanete výhodné další možnosti pro jeho použití. A protože všechny jednotky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli, mají zaručené vysoké technické parametry a dlouhou životnost.

Výroba arašídového másla v naší zemi má vážné důvody pro vývoj. Nekomplikovaný způsob, příležitost rozšířit nabídku změnou struktury ořechové pasty, použití chutných přísad (suché plody, celých kusů ořechy, rozinky), vytváří pastu z mandle, kešu oříšky, čokoládové - činí tento slibný a ziskový obchod.

Otevření obchodu s arašídovým máslem

Přehled trhu pro výrobu arašídového másla

V současné době je téměř každé odvětví, včetně jednoho z nejvíce nákladově efektivní a nejsou závislé na ekonomické situaci segmentů - produkce potravin - jsou obsazeny firmy různých velikostí, od velkých podniků až po malé mini-obchodů typu domácnosti.

Téměř celý sortiment potravin - od nejjednodušších věcí, jako je chléb a grilované kuřata až po náročné high-tech zařízení čokolády nebo marshmallow je produkován v naší zemi. Proto je přístup na trh s potravinami možný pouze pro jednotlivé segmenty (často vysoce specializované polotovary) nebo pro vysoce kvalitní a levné produkty.

Často začínající podnikatelé ani neberou v úvahu možnost zahájení vlastního podnikání v této oblasti výroby: konkurence je tak vysoká a vstup na trh je obtížné.

Kromě polotovaru a dumpingu však existuje další obchodní alternativa: vytvoření takových výrobků, které v Rusku nebo v jednom městě (regionu) nemají obdoby. Samozřejmě, že takový produkt není snadné najít, ale pokud se k otázce dostanete správně, můžete ho stále najít.

Jednou ze slibných oblastí podnikání je výroba arašídového másla. Ruský jazyk a "peanutbutter" a "peanutoil" jsou přímo překládány jako "ropa", i když se jedná o zcela odlišné produkty.

Proto v ruské verzi "arašídového másla" je správnější nazývat ji vložením. Tento výrobek je v Rusku téměř neznámý (i když má několik fanoušků) a celý trh je zastoupen výhradně dováženými (převážně severoamerickými a holandskými) vzorky. Nemyslete si však, že nepopularita tohoto produktu je způsobena jeho odmítnutím.

Jen arašídové máslo je více populární v anglosaských a anglicky mluvících zemí (s výjimkou Nizozemska), ale v naší zemi to prostě není „ochutnal“, a proto je známo málo.

Faktem je, že arašídové máslo patří do kategorie takzvaných. „Občerstvení“ - (anglicky jídelen. - snack) - rychlé občerstvení pro lidskou spotřebu, nebo lehká jídla, jejichž účelem je odvrátit hlad mezi základními jídly (chipsy, sušenky, popcorn, atd), a je více zaměřena na společnosti, včetně základního součástí produktů v supermarketech.

V naší zemi pokrytí supermarketů dosud nedosáhlo americké či evropské úrovně, ačkoliv je vše v pořádku. V důsledku toho se bude zvyšovat poptávka po občerstvení obecně a zejména arašídového másla. Navíc takové výrobky jsou pro výrobce výhodné, protože jsou levné a mohou být za normálních podmínek skladovány po dlouhou dobu. Na závěr lze říci, že výroba arašídového másla nevyžaduje žádné špičkové vybavení.

Jedinou významnou nevýhodou výroby arašídového másla je to, že jeho surovina bude dovážena výhradně. Nicméně výroba bude zisková kvůli nedostatku přepravních nákladů, které jsou stanoveny v prodejní ceně dovážené pasty.

Výroba arašídového másla

Ve skutečnosti arašídové máslo je ve skutečnosti směs pastovité pozemní čištěné arašídy, rostlinné oleje (arašídové obvykle stejné), malé množství solí, cukrů a různých přísad pro zajištění stabilní konzistenci produktu.

Loupané arašídy vstupuje do fritézy, kde je teplota asi 200 ° C a konstantní a pravidelný třepání Sklizeň rovnoměrně pražené.

Dále s pomocí speciálních průmyslových ventilátorů s výkonným tažným systémem, který zajišťuje rychlou cirkulaci vzduchu v místnosti, je celá smažená dávka okamžitě ochlazena.

Tato etapa je nutná z technologických důvodů: arašídy ohřáté na takovou teplotu budou i nadále pečeny a spáleny zevnitř, pokud nejsou chlazeny. Navíc rychlé chlazení umožňuje chránit matice před ztrátou příliš velkého množství oleje.

Poté pomocí speciální instalace třením mezi pogumovanými pásky se oloupaná kůra odstraní z kůry (plevy). Po broušení se matice spojí do drtiče.

Mletý arašídové proloženy v mlecích nádob, v nichž se za stálého míchání jednotnou hmotnost se zahřívá na teplotu 60 ° C a přidá se k ní další složky: sůl, cukr, drcené ořechy (nebo jiné přísady: tam vložit švestky, rozinky, sušené meruňky, atd..p) a malého množství jakéhokoli rostlinného oleje.

Hotová směs prochází chladícím systémem, kde je teplota produktu snížena na 38 ° C. Po speciálním potrubí se pasta automaticky vytlačuje dávkovačem do plechovek nebo jiných nádob. Kontejner je zanesený, označen a označen.

Zařízení na výrobu arašídového másla

Jak je možno vidět, na zařízení pro výrobu arašídového másla je velmi jednoduché, a to může být zakoupen jako postupných, jednotlivé jednotky a jednotky, a komplex - hotové linky.

A v některých případech (pokud např. Nechcete investovat hodně peněz), bude vhodné použít také použité potravinářské vybavení odpovídajícího profilu. Navíc specifičnost výroby arašídového másla je taková, že jednotlivé strojní jednotky a agregáty mohou být použity pro výrobu jiných potravinářských výrobků. Takže i v případě přerušení dodávek surovin bude možné zpracovat druhou.

Náklady na použitou výrobní linku na výrobu arašídového másla jsou od 50 do 150 tisíc (produktivita 0,5 t za směnu). Nová linka bude muset být dokončena sama: fritovací stroj - jen přes 200 tisíc rublů; průmyslové ventilátor - asi 40 tisíc rublů. apiece; stroj na čištění arašídů - 8 000 dolarů; Drtič - 500-1200 USD; Mlyn je 4,550 dolarů. Zdá se, že rozdíl je malý, zejména vzhledem k tomu, že budete muset kupovat dopravní pásy a pomocná zařízení a budete muset připojit všechna zařízení na vlastní pěst.

Perspektivy rozvoje podnikání při výrobě arašídového másla

Ze seznamu zařízení pro výrobu arašídového másla může být vidět, že jej lze snadno použít nejen pro výrobu arašídového másla, například v průmyslovém fritézy mohou být vyrobeny jako jednoduché pečené nebo v současné době populární solené arašídy (kromě pražených solených arašídů ochucené - ryby, uzené výrobky atd.).

K dispozici také na ohřívadla smažení slunečnicových semen nebo jiných sušicích ořechy (lískové ořechy, kešu, atd). Vzhledem ke skutečnému rozsahu arašídové máslo, že může být rozšířen různými texturami (tradiční arašídové máslo měkkou konzistenci a takzvaný „ostrý“ těstoviny, přítomnost žádných malých kousků arašídy, které byly přidány v určitých poměrech) a složení (pasta se zahrnutím hrozinky, sušené meruňky, švestky apod.).

Unikátního, dosud neznámé široké veřejnosti nabízí, poskytujeme, například produkce sušených solených arašídů v lusku (kůra) nebo pasta z jiných druhů ořechů: lískové oříšky, mandle, kešu.

Video o produkci arašídového másla

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Výroba arašídového másla

V naší zemi se výroba arašídového másla právě začíná rozvíjet. Ale již existují výrobci arašídového másla, které aktivně propagují své výrobky na domácím trhu. To pomáhá, že arašídové máslo je velmi užitečné, má nádhernou chuť a jeho výroba není příliš složitá. Arašídové máslo je vyrobeno z jemně nastrouhaných předem pražených arašídů, následované přidáním malého množství rostlinných olejů a aromatických přísad (sůl, cukr atd.).

Podíl arašídy v přírodní klasické arašídové pastě ("měkká pasta") od vážných výrobců arašídového másla dosahuje 90%. Další hlavní arašídové máslo je "křupavé" s kousky drcených arašídů. Také mnoho výrobců vyrábí arašídové máslo s přidáním dalších složek: sušené ovoce, med, ořechy, čokoláda atd. Bohužel existují také bezohlední výrobci arašídového másla, které se snaží zvýšit ziskovost s použitím různých levnějších přísad při výrobě arašídového másla: levný hydrogenovaný palmový olej, umělá chuť atd. Takový výrobek je levnější, ale nepřináší s ním výhody, které přináší zcela přírodní arašídové máslo.

Technologie výroby arašidových těstovin je poměrně jednoduchá, všechny obtíže, jak se často dějí, jsou uzavřeny v nuance - ostří nože pro drcení, rychlost otáčení drtiče, teplotu a čas pražení atd. Hlavní etapy výroby jsou následující.

 1. Pečení zrn arašíd. Provádí se při teplotách kolem 200 stupňů Celsia. Suroviny musí být neustále míchány a míchány.
 2. Chlazení smažených arašíd. Například vyfukování studeného vzduchu. Čím rychleji zrno ochlazuje, tím lépe: s přirozeným chlazením po chvíli po odstranění topných horkých zrn pokračuje ve spálení zevnitř, ztrácejí oleje a další užitečné látky.
 3. Peeling pečených arašíd. Vyrábí se různými způsoby, například třením surovin mezi dvěma pogumovanými pásky.
 4. Mletí arašídů. Obvykle zahrnuje dvě fáze - předběžné rozdrcení a broušení v mlýně.
 5. Smíchejte arašídové máslo s dalšími přísadami při zahřátí na asi 60 stupňů.
 6. Chlazení hotového výrobku, jeho balení, značení a zakrytí ve skleněných nebo plastových nádobách.

V naší době je domácí výroba arašídového másla stále velmi mladá, ale již se aktivně rozvíjí. Arašidová pasta se někdy nazývá "arašídové máslo", ačkoli ve skutečnosti je to opravdu pasta, odlišná od kapalného a čistého arašídového másla čištěného z lahví. Těstoviny v naší zemi nejsou zatím příliš populární, hlavní cestou k jejich propagaci je dnes prostřednictvím sféry sportovní výživy, protože obsahuje velké množství bílkovin a množství užitečných tuků, což je velmi důležité pro sport a fitness. Domácí výrobci arašídového másla mají relativně malé objemy, takže jejich výrobky zřídka vstupují do velkých maloobchodních řetězců, což zpomaluje jejich propagaci na trh.

Další objektivní obtíž při výrobě arašídového másla je nákup surovin. Arašidy v Rusku v průmyslovém měřítku, nikdo neroste, takže všechny suroviny jsou dováženy. Nejlevnější suroviny jsou indické a čínské, ale chuť je horší. Optimální - argentinské, ale ze zřejmých důvodů je to dražší. Nicméně produkce arašídového másla v naší zemi roste a situace se neustále mění na lepší (pro spotřebitele) stranu, čímž zajistí saturaci trhu s produkty různých výrobců arašídového másla.

Jak společnost z Jekaterinburgu dobývá trh arašídového másla

Zaměstnanec pojišťovny Maria Maltseva, která je na mateřské dovolené, zahájila vlastní podnikání - výrobu arašídového másla. Dnes dosahuje měsíční obrat její společnosti "King Walnut" 600 000 - 700 000 rublů.

V USA je arašídové máslo považováno za tradiční produkt. Jak ukázal nedávný průzkum Statista, tato potravina bohatá na bílkoviny se nachází v kuchyni 90% amerických rodin. Po dobu 52 týdnů prodávají supermarkety v USA arašídové máslo za 1,18 miliardy dolarů (období se počítá do 15. června 2014). Současně se stále více spotřebitelů zajímá o vlastní přípravu tohoto výrobku, protože si přejí být jisti o kvalitě použitých složek.

Pro ruské spotřebitele je arašídové máslo stále exotické, i když tento produkt reaguje na stávající požadavek na zdravou výživu a správný způsob života.

Broušení a balení

„Zapojit se do výroby arašídového másla, rozhodl jsem se, protože to je jeden z mých oblíbených jídel, vždy jsem ho koupil pro sebe a svou rodinu, - říká Maria Maltsev, zakladatel“ King Nut“. "Ale nějak jsem dostal recept na mé oči, a já jsem se snažil vyrobit pastu sám."

Již první pokusy byly úspěšné, protože téměř okamžitě začala připravovat produkt na prodej přátelům. Zpočátku se "výroba" omezovala na domácí vaření a doručování vlastními prostředky. Pro propagaci v Instagram byla vytvořena tematická stránka. Nicméně ve fázi prvních soudních procesů podnikání netrvalo dlouho a brzy mu byl přiznán oficiální status - když začínající podnikatel byl přesvědčen, že poptávka po arašídovém másle je opravdu vysoká.

Dnes společnost "King Walnut" vyrábí sedm základních typů past: klasický, křupavý, měkký s různými přísadami. Ale Maria Maltseva nadále pracuje na novém vkusu, aby rozšířila sortiment v blízké budoucnosti. "I když plánujeme pracovat pouze s argentinskými a paraguajskými arašídy," zdůrazňuje Maria. - Na počátku jsme odhadli, jaké suroviny jsou lepší, co je horší. Číst, sledovat informace na internetu. Arašíd, který nám vyhovuje, dodávají firmy z Moskvy a Petrohradu, takže se surovinami neexistují žádné problémy. "

Proces výroby arašídového másla je poměrně jednoduchý a zahrnuje jen několik kroků. První oloupané arašídy rovnoměrně pečený ve speciálním zařízení, pak se ochladí matice oloupané a ponoří se do zařízení, kde se melou do hladka a krémová, ve kterém mohou být další složky přidán v konečné fázi. Hotový výrobek je zabalen bankami.

Pokud jde o podnikání, arašídové máslo je poměrně pohodlný výrobek. Za prvé, trvanlivost pasty je šest měsíců. Zadruhé nevyžaduje žádné zvláštní podmínky skladování.

Začínající podnikatel zahájit výrobu arašídové pasty vyžadují speciální zařízení pro broušení materiálů (zprvu možné spravovat a mixéry) pro smíchání pasty s přísadami a strojních zařízení, jakož i balicích strojů. "Taková dovážená zařízení je poměrně drahá, a tak jsme ji objednali v ruském závodě," říká Maria Maltseva. - Nyní najdete mnoho možností pro čínské vybavení, ale existuje velké riziko se zárukou a následnou údržbou. S Ruskem je samozřejmě snadnější se vypořádat. "

Přesvědčivý start

Za účelem zahájení vlastního podnikání měla Maria Maltseva dostatečný počáteční kapitál ve výši 100 000 rublů. Tyto peníze byly vynaloženy na nákup tří silných směšovačů, vývoj stránek, nákup surovin a balení.

Na podzim roku 2015 podnikatel požádal o grant v Regionálním fondu pro podporu podnikání v Sverdlovsku. Byla odmítnuta financování, ale Maria, využitá příležitostí, prošla řadou marketingových a prodejních kurzů. Nadace rovněž pomohla s rozvojem podnikatelského plánu.

Poté došlo k dalšímu pokusu získat peníze na rozšíření výroby - prostřednictvím Nadace Agat. Díky své podpoře získala Maria Maltseva půjčku ve výši 600 000 rublů. k nákupu vybavení, pronájmu prostor a nákupu potřebného vybavení - chladicí, míchací a značkovací zařízení.

K dnešnímu dni obrat společnosti "King Walnut" je 600 00 - 700 000 rublů. za měsíc. Jako hlavní konkurenční výhodu svých produktů Maria Maltseva nazývá přirozenost produktu. Díky tomu může společnost soutěžit s četnými zahraničními výrobci, mezi něž patří značný podíl výrobků z Japonska.

S ruskými konkurenty je trh obtížnější rozdělit: nedávno, i přes krizi, jejich počet narůstá. "Když jsme začali v roce 2014, nikdo jiný se nezabýval takovou produkcí," říká Maria Maltseva. - Nyní v téměř každém městě existuje několik společností, které vyrábějí arašídové máslo. Vážná výroba je v Petrohradě av Moskvě. "

Hlavními kanály prodeje produktů jsou fitness centra a obchody se zdravou výživou. V módních na nedávných ekologických trzích je arašídové máslo také mezi sebou stálý výrobek. Ale společnost "King Walnut" hodlá učinit svou cestu do police běžných obchodů s potravinami. Zatím pouze některé podmínky spolupráce zhoršují - zejména zpoždění peněz za výrobek, který často trvá až měsíc a půl. Podle Maria Maltsevy plánuje přilákat obchodního manažera pro práci s obchody. Zatímco v týmu jsou čtyři lidé, kteří pracují na logistice, dodávce, výrobě.

Dalším slibným prodejním kanálem jsou společné nákupy. Je obzvláště efektivní, když produkty společnosti nejsou zastoupeny v některých městech, odkud pocházejí požadavky zákazníků. "V takových případech se lidé jednoduše spojují a na společném nákupním místě si vezmou velkou část a pak ji rozdělí," vysvětluje Maria Maltseva. - Pro spotřebitele je to prospěšné, protože kupuje výrobek za velkoobchodní cenu s malým obalem. A při zohlednění doručení takový nákup mu stojí méně. "

Silné ořechy: jak vydělat peníze na výrobu arašídového másla

Co je arašídové máslo, co se jedí a kdo ho koupí?

IT nástroje používané v projektu Land Land

 • Ecwid
 • Tilda
 • Instagram
 • Facebook
 • Bitrix24
 • Photoshop

Arašídové máslo je jedním z nejoblíbenějších produktů v USA, ale v Rusku to není příliš běžné. Podnikatelé z Altai Maria Lozin a Ivan Rudenko to nezastavili - naopak, považují za vynikající příležitost vstoupit do relativně volné výklenky. Maria a Ivan přišli s značkou Nut Land, zahájili vlastní produkci - a prodávali těstoviny za 2 miliony rublů ročně. Minimálním úkolem pro příští rok je ztrojnásobit hlasitost. O tom, jak pomalu, ale skutečně americký produkt je mezi Rusy poptáván, portál Biz360.ru řekl zakladatelům společnosti Nut Land spol. Maria Lozina a Ivan Rudenko.

Maria Lozina, 24 let, Ivan Rudenko, 24, podnikatelé z Barnaulu, zakladatelé společnosti Ořechová půda. Oba vystudoval Technickou univerzitu Altai State: Maria - odbornosti „státní a obecní správy“, Ivan - „Technologická zařízení a oboroduvaniya“. Nut Land vyrábí arašídové máslo, které se prodává v Barnaul, Zelenograd, Kemerovo, Moskvě, Mytishchi, Rubtsovsk, Ťumeň, Omsku, Čeljabinsku a Jekatěrinburgu.

Pasta z arašídového másla nebyla v Rusku oblíbená, dokud se do módy nestalo zdravý životní styl a sport - to je až do posledních let. V našem státě se tento produkt stane poptávaným nejen jako obyčejné potraviny, ale jako lahodný zdroj bílkovin pro sportovce. Před půl nebo dva roky v sibiřském městě Barnaul, hlavním městě Altajského území, byl sportovní výživový trh téměř prázdný. Studentka na technické univerzitě Maria Lozina to využila a otevřela svůj internetový obchod.

"Objednal jsem v USA proteinové tyčinky a vitamíny a prodával jsem je přes Instagram," říká Maria. - Nejprve jsem si koupil sebe, protože jsem měl rád fitness a pak jsem objevil požadavek druhých. Prodej prošel dobře, účet získal asi 6 tisíc předplatitelů: všechny - "živé", čisté cílové publikum. A jednoho dne jsem si objednal v Americe dávku arašídového másla. Opravdu jsem se jí líbil, a tak jsem se ji snažil učinit doma v mixéru. Pak jsem si myslel, že by bylo skvělé měnit tuto firmu zahajováním výroby. Zdálo se mi to zajímavější - něco udělat sám, a ne jenom to prodávat. Vytvoření něčeho nového a užitečného se do dnešního dne inspiruje do podnikání. "

 • Pasta z arašídového másla - to je krémový výrobek z rozdrcených arašídů, což je tradiční prvek kuchyně ve Spojených státech a některých dalších zemích. K výrobě arašídového másla lze přidat pikantnější a bohatší příchuť, další ořechy, kandované ovoce, kokosové lupínky, různé sirupy apod. Pasta se používá jako pasta na toast, chléb, krekry, stejně jako pro vaření různých pokrmů.

Maria spolu se svým přítelem Ivanem Rudenkem otevřely v roce 2016 společnost Nut Land. V zájmu tohoto projektu oba studenti opustili magistrátu. Maria začala navrhnout doma v kuchyni recepty arašídového másla a dát první vzorky do svého Instagramu.

"Byl to nějaký super tvůrčí proces," vzpomíná. - Máme čtyři chutě - klasické, s kokosovými hoblinkami, skořicí a rozinkami, čokoládou. Nejoblíbenější je první, trvá přibližně 30% prodeje. Pak přidali "křupavku" - pastu s kousky arašídů. Recepty se stále mění: klasické těstoviny, které jsme poprvé vydali, se zcela liší od stávajících. Nejprve v kokosu nebyl žádný med. Také nyní vytváříme "crunch" jinak. Předtím byly odděleně vyráběné těstoviny a přidány připravené kousky arašídů - ale bylo obtížné sledovat kvalitu drcených ořechů. Teď my sami děláme kousky. "

Ivan mezitím pracoval na zařízeních, které si vytvořily sériovou výrobu. "Hlavní obtíž byla v Rusku, že zkušenosti s výrobou tohoto výrobku jsou prakticky nulové," říká. - Koupit potřebné vybavení je problematické. Neexistují žádné recepty ani technologie. Dokonce ani v daních neexistovala taková aktivita jako zpracování arašíd v oleji a jeho frakcích. Proto jsme přišli se všemi v našem podnikání. "

Pro Ivana byl projekt nejprve vědeckou prací pro diplomovou práci. Na katedře své univerzity vyvinul první výrobní technologie. "Pro těstoviny potřebujete drtič a mlýnku. Závěs byl v drtiči, - vysvětluje Ivan. - Čínské a americké zařízení, které je na trhu, brousí ořechy do velmi kapalné pasty. Krémová tlustá struktura je dána umělými přísadami. A my jsme chtěli dosáhnout husté konzistence bez nich: čip naší těstoviny je, že má jen tři až pět ingrediencí v ní. "

Spolu s vědeckým nadřízeným Ivanem studenti strávili v univerzitní laboratoři dny a noci. Ořechy se pokoušely brousit různými způsoby v drtiči, sekacím stroji, mlecím stroji, mixérem a dezintegrátem (původně určeným k broušení písku). V důsledku toho Ivan zhruba pochopil, co je nezbytné pro požadovaný výsledek. Poté se s Marií oddělili od oddělení a pokračovali v samotném projektu.

První sada zařízení byla sestavena z improvizovaných materiálů s téměř žádnými přílohami. Avšak dokumentace potřebná pro zákonnou výrobu (prohlášení o shodě, technické podmínky, HACCP) muselo zaplatit několik desítek tisíc rublů. Samotná výroba byla umístěna v pekárně Ivanova příbuzného v okrese Volchikhinsky na území Altai, čímž šetřil nájem v Barnaul. Tam firma také pracovala v prvním roce.

Vedle technologie Mary a Ivan hledaly ve skutečnosti arašídy. "Pokusili jsme se zpracovat indické, uzbecké, čínské, argentinské, brazilské ořechy," uvádí Ivan. - Jen Američan se nepokusil. Nejlepší suroviny z Argentiny. Má velmi příjemnou sladkou chuť. Nyní nakupujeme od společnosti Moscow Nut Company, která dodává suroviny přímo z Argentiny. Její cena nám vyhovuje - asi 100 rublů na kilogram. "

"Dali jsme velké naděje indickým arašídům, bylo to levné... ale bylo to strašné," dodává Maria. - Po smažení slabin s nerafinovaným olejem a chuť byla stejná. A číňané byli takhle. "

V průběhu práce se ukázalo, že dokonce i změna dodavatele stejného druhu suroviny způsobuje potíže se zařízením - nemluvě o změně producentské země. Pokaždé, když je drtič nastaven tak, aby pracoval s maticemi určité velikosti, vlhkosti, obsahu tuku, země produkce. To znamenalo opětovné ostření nožů a hledání nového optimálního počtu otáček na drtiči. Ale dodnes Ivan shromáždil sadu nožů pro ořechy z každé možné země. A také má záznamy o tom, kde se točí o produkci, o tom, jak zvýšit mezeru pro různé suroviny a kolik - teplotu smažení.

Zvláštnost výrobků z ořechů Land je nejen v nepřítomnosti konzervačních látek, ale také v cenové politice. Dnes je to nejlevnější těstoviny na trhu: v maloobchodě stojí 250 rublů za 300 gramů. Ruští závodníci prodávat stejný objem pro 350-450 rublů ze zahraničního cena zvýší na 600. „S tím v obchodech kilogramu arašídů v hodnotě 200 rublů, to je zvláštní vidět takovou cenu, protože poměr suchého arašídové pasty na cca 1x1“ - říká Maria.

Stejná hodnota pomáhá držet nádoby z plastu, nikoli skla. Design pro značku nemusel být dlouho odmítán: byl objednán od místního designéra za 10 tisíc rublů. "V podstatě je však tajemstvím nízké ceny, že naše maloobchodní marže je asi 30%, ne 400%, jako někteří konkurenti," říká zakladatelé společnosti Land Land.

Poptávka po těstovinách v Instagramu byla okamžitě vysoká. Prvním oficiálním klientem byla síť Kennedyho kávy Barnaul. Nejprve si vzali pastu, kterou přidali do arašídové latte, a pak ji chtěli prodat v maloobchodě. Ale partneři s podmínkami nesouhlasili - majitelé kaváren chtěli prodat produkt pouze ve skleněných nádobách. Pak se Altai pasta objevila v jiné síti mini-kaváren Barnaul - Trendy. Dnes, téměř všechny městské kavárny, které vaří latinské latě, to dělají s pastou z ořechů.

V maloobchodě mohou být dnes v Turecku nakupovány těstoviny v Moskvě a v Moskvě, Chelyabinsk, Jekaterinburg, Rubtsovsk, Omsk, Tyumen, Kemerovo, Novosibirsk. Prodej prochází specializovanými sítěmi sportovních a ekologických produktů (mezi nimi "Zelená jablka" v Tyumenu, Zelsportpit v Moskvě, síť Nutrifit v Omsku a další).

"Právě jsme šli všude a nabízeli náš produkt. Napsal jsem někomu "Vkontakte", Vanyu někdo volal. A mnozí se dohodli, že s námi spolupracují, - říká Maria. - Z nešpecializovaného maloobchodu máme zatím pouze obchod "Land 24" v Barnaulu. Aby se tam dostali, Vanya, opět, šla a mluvila o našich těstovinách. Ukázalo se, že jsme tam již hledali a chtěli, abychom převzali implementaci. "

Ivan a Maria se ještě nepřipojili k velkým potravinovým řetězcům. Domnívali se, že dnes je málo zkušeností a objemy nejsou stejné. Ale za rok existují takové plány.

"Mimochodem, pro sítě jsme uvažovali o vývoji pasty, která by byla co nejblíže chuti Američanovi," říká Maria. - Dosud se nám to podařilo dosáhnout přidáním palmového oleje. Mimochodem, konzistence, podivně, ani s ní nevycházelo krémově a viskózně (jak jsme doufali). Ale ještě nejsme přesvědčeni, že prodáme takový výrobek - palmový olej má špatnou pověst. Přestože se to stalo jinak, a vezmeme velmi kvalitní vzhled, ve kterém není žádná újma.

Mimochodem, když je napsáno na pasty z arašídového másla, že je "bez GMO", je to zvláštní. Protože arašídy jsou čisté GMO. Ořech, o kterém víme, předtím neexistoval - v přírodě se zhoršilo. Poté byla změněna americkými vědci a rozšířila se po celém světě. Stejně jako mnoho jiných rostlin se nemusíte bát. "

K nákupu prvního profesionálního vybavení majitelé společnosti Nut Land získali veškerý příjem z internetového obchodu a také prodali něco ze svého vybavení - notebooky, telefony. Zhroucilo se zhruba 300 tisíc rublů. Koupili si ždímací stroj, mlýnku a ruční pečeť, aby zakryly sklenice s fólií. To vše bylo objednáno v Číně a doufalo, že zařízení dokončí pro své vlastní potřeby. Americké analogy byly příliš drahé, ruské byly navrženy pro příliš velkou moc.

"Samozřejmě, velmi se bál: to nestačí, je to Čína. Ale po Novém roce vše přijde a bezpečně. Od ledna, finalizace, "- řekl Ivan. Podle jeho náčrtů se práce na přepracování čínského drtiče uskutečňuje ve městě Kamen-na-Ob na "Remzavod" - potřebné specialisty byly nalezeny pouze tam.

Nové zařízení zvýší výkon firmy o desetkrát (pokud bylo dříve vyrobeno 50 kg pasty za hodinu, nyní bude možné vyrobit 500 kg). S dokončením zařízení jsme na Ukrajině nečekaně pomohli. "Tam je trh s arašídovým máslem velmi rozvinutý," řekl Ivan. - Zavolal jsem firmu "Techno-Sesame", která se zabývá zpracováním sezamu v halvě. A tam mi vysvětlili technologický proces: jak nejlépe brousit ořechy. Také jsme šli do americké inženýrské společnosti, ale dohodli se, že nám ukáže stroje jen z dálky. A právě jim nabídli, že je od nich koupí. Samozřejmě, pro miliony, které nemáme. "

Nyní se ostrova Land s novým zařízením přesune do Barnaul. Ukázalo se, že při výrobě ve vesnici ztráty na logistice jsou větší než úspory na nájemné ve městě. Vhodná produkční místnost nebyla nalezena okamžitě, většinou nabízelo příliš velké plochy. A malé místnosti se často staly bývalými podniky zpracovávajícími ryby - s odpovídající zápach. Ale nakonec tam byla čistá bývalá pekárna na 80 "čtverců".

Podle zakladatelů značky je jejich podnik připraven na skok kupředu. Za měsíc uvedou do provozu řadu nových produktů: mandlovou pastu, čokoládu s lískovým oříškem a kokosovou mannu (pasta z kokosové kaše). Před novým rokem společnost vyráběla dárkové sady s novými typy past a kontrola poptávky. Obdrželi dobré recenze a žádost pro velké banky.

Také v plánech se prodávají nízkokalorické sirupy. "Chceme popularizovat arašídové máslo v Rusku, ale udržet si ho přirozené. Nicméně, produkovat pouze pasty a ne online, zůstat na hladině je velmi obtížné. Potřebujeme nějaký souběžný produkt, aby lidé měli větší zájem, "- vysvětlují podnikatelé.

Spolu s vydáním nových produktů se Mary a Ivan chystají nakonec dostat prodejce a zapojit se do propagace. Zatímco byly inzerovány pouze prostřednictvím ochutnávek v nákupních centrech, stejně jako v Instagram a Facebooku. "Vkontakte" Nepovažuji za práci jako obchodní platformu: dokonce i ve stadiu prodeje sportovních sportů tato společenská síť ztratila Instagram ve všech ohledech, "říká Maria. - Nyní myslím, že sociální sítě nezachycují všechny naše publikum. Takže nyní uvažujeme o investování do outdoorové reklamy. Existuje mnoho lidí starší generace, kteří sedí v sociálních sítích, ale mohou se zajímat o naši pastu. "

Až dosud společnost Nut Land neměla prodejní plán. V podstatě proto, že celý rok fungovaly společně všichni zakladatelé společně: byli to výrobci, manažeři, obchodníci, obchodníci atd. V nedávné době bylo otevřeno místo s internetovým obchodem a bylo to také provedeno samo. Teprve v lednu Ivan povolal práci tří bývalých spolužáků na pozicích zaměstnanců v prodejně a kurýrní službě.

V on-line obchodě firmy dělají zákazníci z celé země objednávky, ale v prodeji je stále ještě méně než 1%. Hlavní kanál pro realizaci webu nemá v úmyslu dělat, je více zapotřebí jako reprezentace v síti. Dnes se hlavní prodej výrobků z ořechových plodů prochází prodejnami sportovní výživy.

Zatímco Altaic máslo máslo je prodává příliš brzy k vyhodnocení sezónnosti. Přibližné trendy jsou však následující: na jaře a v novém roce rostou tržby, v létě dochází k poklesu. Většina výrobků byla prodána v březnu - asi 2 tuny. "Teď pracujeme až do půlnoci, včas uspokojit poptávku," - říká Ivan.

Jádrem kupujících jsou sportovci a vegetariáni, mladí lidé. "Studujeme publikum zpětnou vazbou od partnerů a statistik v sociálních sítích, je to velmi výhodné," říká Maria. - Můžete jasně vidět, kdo má zájem o váš produkt. Obecně platí, že v 21. století technologie výrazně zjednodušují podnikání. Používáme spoustu různých aplikací. Umožňují vám být neustále ve stavu prodeje, účetnictví - jen se podívejte do smartphonu. "

Nyní v Rusku existuje asi tucet výrobců arašídového másla. Největším hráčem je oříškové máslo, první firma, která začala vyrábět ořechovou pastu v Rusku. V Barnaulu, kromě společnosti Nut Land, jsou v obchodech ještě dvě domácí značky: pod značkou Joy Food prodávají těstoviny z Novosibirsku pod značkou Mr Creme - pasta z Číny.

Mouka Land - jediní výrobci tohoto produktu v Altai. Nejbližším konkurentem je Vasco v Novosibirsku. Nepřímými konkurenty jsou také producenti Urbets. Ale tento výrobek je pasta vyrobená ze syrových ořechů, původně z Dagestánu.

Málokterý producent ořechové pasty je zastoupen v ruském nešpecializovaném maloobchodním prodeji. "Myslím, že většinou proto, že je to" podnikání na kolenou "- věří Maria. - Nyní je čas, kdy je stále více nových podniků našeho profilu. Je však nepravděpodobné, že ti, kteří to udělají, si koupí drahé vybavení. Chcete-li pracovat s produktovými sítěmi, potřebujete určité množství a zkušenosti. Takže takové společnosti, jako naše, dosud nevstoupily do sítí. "

Za rok v oblasti ořechů prodávali těstoviny asi 2 miliony rublů. S novými výrobními kapacitami lze tento objem zvýšit ze tří až čtyřnásobku. "Snažíme se vyvíjet rychleji. Chápeme, že někdo s penězi může přijít na trh a my zůstaneme bez práce, "říká Ivan.

Od léta roku 2016 se v Kazachstánu prodaly Altai těstoviny. Neexistují však žádné plány na vstup na mezinárodní trh: v Rusku je toto místo stále nepraháním. Dnes se hlavní prodej ořechových plodin nachází v centrální části země, kde společnost plánuje další růst. Pro Sibiř je výrobek stále příliš nový a nezvyklý: několik místních obyvatel se podařilo pochopit, co je arašídové máslo a co se s ním jedí.