Podnikatelský nápad doma

Mnoho lidí se diví, jaký druh podnikání je třeba udělat? Zvláště pokud žijete v malém městě. Rozhodli jsme se napsat jednu myšlenku, která se uskutečnila kvůli experimentu a prokázala hodný výsledek.

Podnikatelský nápad doma s minimálními investicemi

Jen abychom objasnili, že malý tým našeho webu byl vyroben určitým produktem, o kterém budeme diskutovat níže a úspěšně prodán. Produkce samozřejmě nezačala proudit. Jen zvědavost.

Přesto, abychom byli s vámi nesmírně upřímní, dodáváme, že naši přátelé nám poskytli veškeré potřebné vybavení. To však neznamená, že je nutné vynaložit velké množství na nákup, můžete jednoduše kontaktovat specializované společnosti a využívat jejich služby. Neušetřujte dostatek peněz, abyste je koupili.

Proč jsme se rozhodli pojmenovat článek obchodní myšlenka doma? Ano, pot, že vše je opravdu doma, teď to uvidíte. Mimochodem, výklenka je téměř neplněná, nebo spíše naplněná obvyklým razítkem, ale ne exkluzivním.

Modelování

Podstata této myšlenky je jednoduchá, výhradní náhradní díly pro velkoobjemové modely automobilů, nádrží, letadel, speciálních zařízení atd. Co se nového ptáte, kolik z nich se prodává. Pro každý model několik kusů.

Ano, to všechno je pravda, ale ukázalo se, že to nestačí. Jednoduchý příklad: vzít sadu měřítku 1/24 - BMW E30, sada obsahuje standardní nárazník, kola, tělo, vnitra, atd. Ale kdo chápe stroje ví, že ještě produkoval tento slavný německý model, který by bylo několik typů sukní.., kola, světlomety. To vše bylo děleno roky vydání, vzhledem k možnosti restylingu.

Takže výrobci plastových sad (KITOV) to nemohou dělat kvůli výrobním nákladům. Proto jsou nejdražší součásti modelů obsazeny. A sběratelé a modeláři by rádi viděli sami a další možnosti.

Také je třeba vzít v úvahu, že plastové součásti jsou při montáži neustále rozbíjeny, zejména pro začátečníky. Proto je pro ně k dispozici možnost koupit nový set za několik tisíc kusů nebo hledat náhradní díly pro spolupracovníky. Jen málo lidí nabízí na objednávku a ceny jsou vysoké.

Proto, obchodní myšlenka doma, je právě v takových věcech. Kromě toho můžete tisknout obtisky, které jsou neustále poškozovány, zejména ve starých sadách.

Osobně jsme v našem experimentu vyrobili přední nárazník, pro model Ford, stupnice 1/24. Vytiskli ji na 3D tiskárně a prodávali ji na jednom z fór věnovaných modelování. Zisk byl téměř 200 rublů, koupil tentýž den.

Zařízení pro podnikání

Pro práci na plný úvazek budete potřebovat:

 • 3D tiskárna;
 • inkoustová tiskárna;
 • spotřební materiál pro tiskárny;
 • počítače.

Ale nejpříjemnější je to, že v počáteční fázi můžete udělat s jedním počítačem. Kdo vytvoří rozvržení, kdo vytiskne produkt, můžete to na internetu snadno najít. Například můžete vytvořit rozložení nárazníku pro 500 rublů, vytisknout na 200 rublů a prodávat za 900-1000 rublů s doručením. Navíc s pomocí epoxidové pryskyřice nebo kapalného plastu je možné produkt vynásobit velmi levně kopií.

Samozřejmě, pokud máte tiskárnu, budete vážně zvyšovat zisky. Přinejmenším bude původní rozvržení placeno za penny.

Jak najít trh?

Zde se podíváme na konkrétní příklad toho, jak se tyto věci prodávají. Koneckonců, vůbec obchodní myšlenka doma vyžaduje prodej svých výrobků. První věc, kterou byste měli věnovat pozornost, je aukce Ebay. Zde je dobrý příklad prodávajícího, který se zabývá výrobou náhradních dílů pro velkoobjemové automobily. Jedna osoba za měsíc prodává 60-70 položek, a ne nejlepší, a jeho volba je nevýznamná. To je jen malá část toho, co můžete udělat, sortiment se skutečně zvýší alespoň desetkrát. Buďte kreativní.

Také si zapamatujte pozornost na fóra a tematické online obchody, kde můžete nabídnout své služby.

Nechtěli jsme napsat obchodní plán, ale jasně jsme ukázali směr, kterým můžeme plavat. Pokud uděláte fantazii, můžete vytvořit celou produkci a dobrou základnu zákazníků.

Přehled trhu výroby a prodeje autodílů

1. ÚVOD

V roce 2016 počet automobilů v Rusku přesáhl 56 milionů kusů. Z nich 44 mil. - Automobily, více než 6 milionů nákladní auta, autobusy, motocykly 890.000 2,2 milionu jednotek, více než 3 miliony přívěsů a návěsů.... Motorová doprava zůstává jedním z nejoblíbenějších způsobů přepravy cestujících a nákladu.

Současně bylo do roku 2005 vyrobeno téměř 50% všech motorových vozidel provozovaných v Rusku, což znamená potřebu časté údržby a opravy. Hospodářská krize v zemi vedla ke snížení solventnosti obyvatelstva a růstu trhu s ojetými vozy se snížením nového trhu. To značně ovlivnilo trh s díly pro automobily.

Charakteristickým znakem trhu s díly pro automobily je jeho vysoká míra blízkosti k hodnocení z důvodu vysokého podílu padělků a kontradiklních výrobků.

2. ANALÝZA TRHU

Trh auto díly na ojeté vozy v roce 2014 reálně vzrostly o 2% ve vztahu k roku 2013, avšak vzhledem k devalvaci rublu klesla o 1% z hlediska objemu peněžního trhu. V roce 2015 fyzicky vzrostl trh také o 2%, ale pokles tržeb byl již kolem 3%. Celkový příjem podle expertů činil 22 miliard dolarů. Na konci roku 2015 poklesl primární automobilový trh o 37,5%, což vedlo k dalšímu posunu poptávky po součástech ojetých automobilů.

Nejpopulárnějšími kategoriemi na trhu jsou dnes závěsné prvky (které odrážejí stav silnic v zemi), stejně jako maziva a pneumatiky. Objem trhu s pneumatikami v roce 2013 činil 3 miliardy dolarů nebo přibližně 15% z celkového objemu trhu s díly pro automobily. Přibližně 10% části závěsu - 2,2 miliardy dolarů.

Jedním z hlavních trendů na trhu byl touha majitelů automobilů snížit náklady na údržbu a opravy. To se obvykle provádí prostřednictvím nákupu náhradních dílů přímo od výrobce nebo distributora, obcházet zprostředkovatele - „do posledního“ auto, nebo oddálení opravy Úspory lze dosáhnout také servisem aut v rozpočtových opravnách, nikoliv autorizovaným prodejcem nebo servisním střediskem na vysoké úrovni. V posledních dvou letech vzrostl také poptávka po náhradních dílcích pro automobily, které stály přibližně polovinu jako náklady na nové. Nicméně touha po snížení nákladů na údržbu a opravy může být katalyzátorem růstu objemu prodeje, stejně jako v provozu a levné zboží nekvalitní obvykle vyžadují častější výměnu, nebo dokonce vést k selhání uzlů a jednotek vozu, který jejich odbočka bude vyžadovat opravu nebo výměnu.

Mezi výrobci neoriginálních náhradních dílů Čína tradičně vede. Podíl čínských výrobků představuje přibližně třetinu trhu. Velký podíl tvoří zakázané výrobky, stejně jako neoriginální části vyrobené bez licence - jejich počet v celkovém objemu podle odborníků činí asi 70%; objem padělků představuje pouze jednu třetinu objemu trhu. V podstatě jde o spotřební materiál a levné díly - brzdové destičky, filtry, oleje a části závěsu.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Politika nahrazování dovozu vedl k mírnému nárůstu výroby náhradních dílů - pro tuzemské i zahraniční vozy - na ruských zařízení, ale k plnému pokrytí poptávka po nich není možné. Podle odborníků nemá smysl hovořit o nahrazení dovozu v tomto segmentu. Podle analytiků RBC je to kvůli tomu, že domácí podniky nemají vybavení, které by mohlo produkovat kvalitní analogy originálních náhradních dílů. Ceny ruských analogů jsou navíc výrazně vyšší než čínské s malým rozdílem v kvalitě.

V důsledku oslabení rublu a dalších negativních ekonomických faktorů došlo k výraznému zvýšení cen náhradních dílů. Zvýšení nákladů některých dílů bylo až o 100%. Obchody se součástkami automobilů se snaží tento růst kompenzovat kvůli vlastnímu zisku, ale tato opatření jej nemohou zcela obsahovat.

Obrázek 1. Rychlost růstu cen za originální olejové filtry pro automobily různých cenových kategorií v letech 2013-2015, rubla / jednotka.

Obrázek 2. Sazby cenového růstu pro neoriginální olejové filtry pro automobily různých cenových kategorií v letech 2013-2015, rublů / jednotka.

Obr. 3. Rychlost růstu cen pro původní automatickou převodovku pro automobily různých cenových kategorií v letech 2013-2015, rublů / jednotek.

Původní náhradní díly jsou dodávány Rusku následujícím způsobem: od výroby až po sklad v Evropě, poté do skladu v Rusku, odkud jsou distribuce prováděny oficiálními dealery. Tento logistický režim vylučuje další prodej zboží na cestě ke spotřebiteli.

"Šedá" logistika předpokládá jiný způsob: zboží se různými alternativními způsoby doručuje zprostředkovateli nebo přímo spotřebiteli. Většinou jsou zásilky organizovány ze Spojených arabských emirátů, protože původní produkty jsou tam mnohem levnější.

Charakteristickým rysem ruského trhu s díly pro automobily je malý počet skladů. Díky velkému sortimentu produktů si maloobchodní prodejny neukládají celý vlastní objem a v případě potřeby objednají potřebné místo od dodavatele. To výrazně zvyšuje dobu dodání konečnému spotřebiteli - až dva až tři měsíce.

Dochází k posunu spotřebitelské aktivity směrem k internetovým obchodům, které jsou typické pro celý trh. Vzhledem k absenci řady výdajových položek, která je vlastní tradičním kamenném obchodě, jsou schopni nabídnout cenově výhodnější cenu, která je dnes rozhodujícím faktorem.

Podle odborníků a účastníků trhu bude poptávka po automobilových součástech v blízké budoucnosti i nadále růst, což je důsledkem všeobecného stárnutí vozového parku. Největší poptávkou budou náhradní díly pro nové a ojeté vozy domácí výroby a ojeté zahraniční automobily. Také první neoriginální díly budou poptávané jako cenově dostupné.

Podle průzkumu VTsIOM je pouze 6% majitelů automobilů připraveno odmítnout cestovat soukromým automobilem, zatímco 64% uvedlo, že se za žádných okolností nevzdá.

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Vlastní podnikání: otevření miniaturního obchodu

Celkové náklady na organizaci podniku pro prodej miniatur jsou od 300 tisíc rublů. Doba návratnosti je od 8 měsíců, v závislosti na maloobchodním a malém velkoobchodním prodeji

Vlastní podnik: skladování měděných trubek

Ziskovost prodeje v tomto typu podnikání je od 10 do 20% v závislosti na vybraném dodavateli, regionu atd. V tomto případě je bod překročení 2 až 4 miliony.

Vlastní podnik: výroba drátů

Nejjednodušší tažný mlýn stojí zhruba 200 tisíc rublů, může být užitečná plně vybavená linka navržená pro velké objemy a představující nejmodernější zařízení.

Jak otevřít firmu při instalaci požárních systémů

Provádění instalace požárních systémů je dobré, protože postupně se rozvíjíte a můžete se začít angažovat v mnoha dalších službách týkajících se požáru a nejen bezpečnosti.

Jeho činnost: kino v přírodě

Organizace automobilového kina může stát méně než milión rublů (ale toto je dílo "putování" kina) a může vyžadovat více než 20 milionů - to vše závisí na způsobu, jakým démon.

Technologická slepota v podnikání

V tomto článku budeme zvažovat technologie, které jsou v současné době používány v podnikání. Například "prodej technologií".

Kapacita trhu v obchodním plánování

Tržní kapacita - jeden z hlavních charakteristik každého trhu a bez hluboké a podrobné informace o tomto ukazateli, „zadejte ho“, sleduje odvážné a ambiciózní plán, že by nebylo sovy.

Vlastní podnikání: školení

Úspěšně bude trénink, který dává lidem něco nového, nekopíruje existující programy na trhu a opravdu funguje. Rozvíjet takový koncept není snadné, ale v tomto případě a.

Vlastní podnik: místo společných nákupů

Internetové stránky společné zadávání zakázek - velmi lukrativní a perspektivní formu podnikání, pouze přiblížit, je nutné odpovědně a být veden tak, být flexibilní a schopné se přizpůsobit, a to nejen na.

Vlastní podnikání: restaurace s otevřenou kuchyní

Organizovat restauraci s otevřenou kuchyní o rozloze 300m2. metrů bude vyžadováno od 6,5 milionu rublů. Průměrná kontrola této instituce je od 700 rublů (v závislosti na regionu). Termíny se vyplácejí.

Vlastní podnik: sklad sportovních atributů

Částka počáteční investice pro otevření skladu sportovních atributů začíná od zhruba 100-150 tisíc rublů, ale za tyto peníze můžete otevřít velmi malý obchod s malým počtem.

Podnikání: otevřeme kancelář psychologa

Kancelář psychologa je podnik, který vám slibuje obrovské zisky, ale pro práci klientelu to bude trvat spoustu času a energie. Existují však možnosti, jak v tomto výklenku vydělat peníze.

Obchodní činnost se rozrostla na auto díly

Bratři zorganizovali podnikání pro výrobu automobilových dílů z plastu a platili za výrobní náklady za rok práce. Deficit pomáhá rozvíjet.

Vlastní produkční společnost těla automobilových dílů, nevlastní bratři Yegor Mazhurin a Andrey Anufrienko byli založeni po 10 letech práce na jednotlivých zakázkách. „Počet zákazníků vzrostl, a otevřeli jsme výrobní plochu asi 100 m2 Investice do začátku bylo přibližně 500.000 rublů ročně, jsme již dosáhli rentability...“, - řekl generální ředitel „kompozitní A / M“ Jegor Mazhurin. Peníze podnikatelé vynaložili na nákup nástrojů a speciální pec.

Ford Focus se podrobněji seznámí v oblasti Leningradu

Měsíční firma osm zaměstnanci tvoří asi 200 velkých částí (nárazníky, dveře apod.), stejně jako menší. Podle zakladatelů jsou v podstatě ty detaily, jejichž koupě ve městě jsou potíže. Jedná se např. O kapoty pro některé modely minibusů, části lodi pro lodě, kamiony a další vozidla. Podle účastníků trhu jsou části zejména poptávka po čínských a amerických automobilech. „Jsou velmi těžké najít ve městě, takže se uvolňují si můžete vytvořit dobrý obchod Myslím, že tyto výrobce v několika desítek.“ - je přesvědčen, že individuální podnikatel a majitel auto obchodě Galina Pan.

Formuláře pro všechny detaily podnikatelů dělat sebe, od začátku. Vývoj a výroba jedné matice pro každý model trvá asi 1,5 měsíce a po zhruba 20 částech se vyplácí. Zpočátku bratři vyráběli pouze detaily skleněného vlákna.

"Teď plánujeme začít výrobu části vyrobené z uhlíkově lehčího a odolnějšího materiálu. Nyní jsme rozeznat certifikátů“, - poznamenal ve firmě Tyto části mohou zvýšit rychlost vozidla (z důvodu výhod hmotnosti) podobného ladění zájemce o asi 5% majitelů aut, říká Yegor Mazhurin Podle jeho výpočtů, jen v detailech uhlíkových vláken je vyrobeno více než čtyři... podniků.

Podnik na výrobu náhradních dílů

Charakteristika podniku pro výrobu náhradních dílů pro závodní automobily a motocykly v regionu Ensk. Umístění a možnosti společnosti. Analýza cílového trhu. Konkurence a chování zákazníků. Strategie a její implementace společností.

Podobné dokumenty

Charakteristika podniku pro výrobu a prodej softwaru. Cílový trh společnosti. Strategie rozvoje cílového trhu. Kanály pro distribuci produktů. Konkurence a chování zákazníků. Předpověď prodeje softwaru.

Organizace a řízení počítačového poradenství. Plán pro firmu. Umístění a možnosti společnosti. Strategie segmentace cílového trhu. Hlavní konkurenti a chování zákazníků. Marketingová strategie a finanční plán.

Charakteristika podniku pro zpracování kávy odrůdy Arabica. Klíčem k úspěchu společnosti. Segmentace tržního trhu. Kanály pro distribuci kávy. Konkurence a chování zákazníků. Strategie společnosti Factory. Strategie propagace. Strategie a prognóza prodeje.

Obecné charakteristiky podniku pro výrobu oken na příkladu LLC "RicoProfile". Analýza marketingového trhu a marketingové strategie podniku. Vývoj výrobního, organizačního a finančního plánu podniku, který odhaluje jeho ziskovost.

Podstata a účel podnikatelského plánu. Analýza trhu s restauračními službami a marketingovou strategií společnosti. Vypracování plánu pro výrobu a prodej výrobků. Proces utváření cílového trhu. Analýza rizik, citlivost a udržitelnost projektu.

Analýza informací o vývoji punčochového průmyslu. Popis podniku a produktu. Hodnocení trhu a konkurence společnosti. Charakteristiky vývoje plánu výroby. Výpočet nákladové efektivnosti nákladů na výrobu punčochového zboží.

Určení poslání a cílů podniku, který vyrábí nábytek. Klíčem k úspěchu, umístění a schopnostem společnosti. Analýza hospodářské soutěže, zásobovacích cest a poskytovaných služeb. Výpočet nákladů, konkurenční výhoda. Marketingová strategie.

Průmyslová společnost sro pro výrobu samolepek. Základní výrobní aktiva a oběžná aktiva podniku. Výpočet výrobních nákladů, výnosů a zisku podniku. Skupinové náklady a odpisy dlouhodobého majetku.

Analýza zlepšení organizace produkce mléka. Charakteristika velikosti a potenciálu zdrojů podniku. Rozvoj a ekonomická efektivnost hospodářství dobytka a mléka. Opatření ke zvýšení účinnosti produkce mléka.

Zvláštnosti fungování malých podniků, analýza provozních podmínek zařízení na výrobu sýrů v Tádžikistánu. Výpočet efektivnosti kapitálových investic, finanční stability a bodu přerozdělení podniku produkujícího sýr.

Podnikatelský plán obchodování s díly pro automobily

Tento materiál může sloužit jako model pro psaní podnikatelského plánu pro obchod s auto díly, když obdržíte úvěr od banky, přilákat finančního partnera, získat státní podporu a jenom ospravedlnit účelnost investování peněz do vašeho podnikání.

Popis projektu

Představujeme Vám vzorový obchodní plán pro obchod s díly pro automobily otevřený ve městě s počtem 120 tisíc lidí.

Navzdory vysoké konkurenci je prodej automobilových dílů výhodným směrem podnikání, neboť tento trh v Rusku vykazuje roční růst o 20%. Otevření obchodu s velkým sortimentem zboží pro domácí i zahraniční vozy v našem městě bude ziskové z hospodářského i sociálního hlediska.

Sociálně ekonomické ukazatele realizace projektu (pro státní podporu)

 1. Registrace nového subjektu malého podniku;
 2. Tvorba 3 nových pracovišť;
 3. Vstup do rozpočtu města N až 80 tisíc rublů ročně.

Ekonomické ukazatele realizace projektu podle výpočtů podnikatelského plánu:

 1. Zisk - více než 1 milion rublů ročně;
 2. Náhrada projektu předběžnými výpočty činí přibližně 2 roky;
 3. Ziskovost - 25%.

V zahájení podnikání se plánuje utrácet 400 tisíc rublů. vlastní prostředky a přilákat 1 700 tisíc úvěrů v jedné z městských bank:

Jaký daňový systém si vyberete

Organizační a právní formou bude individuální podnikání. Volba tohoto OPF je způsobena levným a zjednodušeným postupem registrace aktivit. Jako daňový systém bude použit patentový systém, přičemž náklady na patent na obchod s díly pro rok budou činit 36 ​​000 rublů.

V současné době začaly realizovat projekty praktické aktivity:

 1. Registrace podnikatelské činnosti, kód OKVED 50.30.2 - Maloobchod s automobilovými díly, uzly a věcmi;
 2. Byla uzavřena předběžná nájemní smlouva na umístění maloobchodní prodejny na ulici. Lenina dům 101 s prodejní plochou 40m2 a skladovací místností na stejné adrese o rozloze 15m2. Náklady na pronájem 55 m² činí 30 000 rublů za měsíc. Místnost v opravě nepotřebuje;
 3. Bylo dokončeno hledání velkoobchodních dodavatelů autodílů a spotřebního materiálu za výhodných podmínek.

Popis výrobků a služeb

Sortiment odbytu bude zahrnovat náhradní a spotřební díly pro automobily domácí i zahraniční výroby. Kromě zboží prezentovaného v oknech a regálech skladu bude obchod také pracovat na objednávkách z katalogu. Obecně platí, že oddělení dodávek bude pracovat na principu: nejvíce provozované pozice by měly být vždy na skladě. Takové zboží zahrnuje:

 • Motorový olej;
 • Kola;
 • Pneumatiky;
 • Filtry (olej, vzduch, palivo);
 • Svítidla;
 • Svíčky;
 • Stírací lišty;
 • Omentums;
 • Kovové předměty, podložky, samořezné šrouby, písty;
 • Svěrky, odbočné trubky;
 • Pásy generátoru a časování;
 • Nástroje;
 • VV drátu;
 • Chemické zboží pro automobily;
 • Těsnění;
 • Granáty;
 • Řídící oka;
 • Tlumiče hluku;
 • Ložiska;
 • Soupravy a pomůcky pro první pomoc;
 • a tak dále.

V tomto případě budou zákazníkům nabídnuty části různých výrobců za výrazné ceny, například "originální" nebo "neoriginální" náhradní díly.

Cenová úroveň bude těsně pod průměrnou cenou náhradních dílů v prodejnách našeho města. A díky dobře promyšlenému systému logistiky bude doručení objednávek provedeno co nejkratší dobu.

Marketingový plán

Nejprve určíme kapacitu trhu. Podle statistik v Rusku na 1 000 obyvatel je asi 270 vozidel, tedy každá pětina má své vlastní auto. V našem městě je 120 tisíc obyvatel, resp. Tvoří asi 20 tisíc vozů.

Mezi nejoblíbenější značky automobilů patří: Lada, Chevrolet a KIA.

Z celkového objemu trhu s autodílkami činí 52% z prodeje domácí automobily a 48% z cizích automobilů.

Poměr zakoupených komponent pro domácí automobily a zahraniční auta:

Každý vlastník automobilu v průměru utratí asi 15 tisíc rublů (bez benzinu a pojištění) na údržbu svého auta. Obecně se jedná o náklady na motorový olej, pryž, filtr, náhradní díly.

Z toho vyplývá, že kapacita trhu s auto díly v našem městě je: 20 tisíc (aut) * 15 tisíc rublů (auto náklady) = 300 milionů rublů ročně.

Je třeba poznamenat, že poptávka po náhradních dílech v blízké budoucnosti bude růst pouze jako počet majitelů automobilů a tím i počet automobilů. Podle statistik je tempo růstu tohoto trhu přibližně 20% ročně.

Soutěžící.
Podle průzkumu, který proběhl ve městě, existuje přibližně 30 prodejen, které prodávají podobnou skupinu zboží, z nichž 10 jsou velké SRT, které mají vlastní maloobchodní oddělení. (Doporučujeme číst: "Podnikatelský plán SRT".

V těsné blízkosti naší prodejny jsou:

 1. Servisní stanice s vlastním obchodním oddělením. Oni obchodují hlavně na předem objednávky;
 2. Střed motorových olejů. Hlavní sortiment - oleje, filtry a další spotřební materiál;
 3. Obchodní místo na 5m2 v malém nákupním centru. Obchodujte pouze v katalogu s dodáním do týdne.

Provedeme komparativní analýzu silných a slabých stránek našich konkurentů:

3D tisk autodílů

Přidáno do záložek: 0

3D tiskárny nedávno přestaly být novinkou a dnes nikdo není překvapen příležitostí vytvořit nejen suvenýry a dekor pomocí těchto zařízení, ale také vytvořit funkční a praktické věci. V souvislosti s nárůstem počtu majitelů automobilů je výhodné otevřít firmu při 3D tisku automobilových dílů.

Jak otevřít firmu: 3D-tisk autodílů

3D tisk se aktivně využívá v moderním průmyslu, včetně tvorby konstrukčních prvků a automobilových dílů. 3D tiskárny zaujímaly významné místo ve výrobních kapacit předních světových automobilových závodů, takže můžeme konstatovat, že poptávka po automobilových součástech vyráběných touto metodou se neustále zvyšuje.

Na videu: Test 3D ložiska, ložisko tištěné na 3D tiskárně,

Vzhledem k tomu, že značkové díly pro automobily vyráběné velkými obavami jsou velmi drahé, nemohou si dovolit všichni kupci, maloobchodníci i velkoobchodníci. V souvislosti s tím jsou malé soukromé podniky, které se specializují na výrobu autodílů metodou 3D tisku, velmi žádané.

Tisk automatických částí na 3D tiskárně je o něco složitější ve srovnání s jinými směry této činnosti. Chcete-li tedy otevřít firmu od začátku 3D tisk autodílů, musíte mít určitou kompetenci ve zvolené oblasti činnosti, včetně pochopení funkcí vytváření náhradních dílů pro 3D technologie.

Obecně platí, že náhradní díly na 3D tiskárně jsou vyráběny pomocí podobné technologie: pro tento je použita technika vrstevnatého vytvoření požadovaného objektu.

Pro výrobu náhradních dílů pro automobily se používají tyto technologie:

Jak otevřít firmu: 3D tisk autodílů

laserová stereolitografie, která zahrnuje tvorbu produktu požadovaného tvaru z fotopolymeru kapalné konzistence, který pak ztuhne do požadovaného tvaru;

 • laserová výroba: se speciálním laserovým působením na původní práškový materiál, který se pak roztaví a přemění na produkt určitého tvaru;
 • tavení elektronovým paprskem, které se provádí pomocí speciálního elektronového paprsku. Tato metoda je vhodná hlavně pro výrobu velkých dílů, pro jejichž výrobu se vyžadují žáruvzdorné kovy;
 • multijetové modelování - hlavní metodou bude inkoustový tisk;
 • fusing závitů z různých materiálů - kovu, plastu nebo vosku;
 • laminování a některé další.
 • Začátek podnikání při výrobě autodílů je nutné zjistit, jaké materiály jsou pro tento účel používány, určovat jejich pozitivní a negativní vlastnosti a zvolit nejoptimálnější technologii. Takže u automobilových dílů, fotopolymerů odolných proti otřesům a teplu a ABS plastů se používá pružnější polyamid, ocel a hliník.

  Jedním z klíčových aspektů tvorby autopříslušenství na 3D tiskárně bude vytvoření počítačového modelu pro každý další detail. Ve skutečnosti je to hlavní fáze výroby, protože samotná tiskárna reprodukuje produkt vytvořený ve speciálním programu. Proto je velmi důležité nejen zakoupit 3D tiskárnu a vysoce kvalitní spotřební materiál, ale také zajistit dostupnost moderního technického a softwarového a kvalifikovaného personálu schopného provádět potřebnou práci.

  Ve skutečnosti bude proces vytváření autodílů pomocí 3D tiskárny zahrnovat pouze 2 základní kroky: vytvoření modelu budoucího produktu a skutečného tisku. Čím více rozložení již bylo vytvořeno a uloženo v databázi, tím rychleji bude výroba nových produktů. Proto musíte začít pracovat s vývojem různých rozvržení, které budou v budoucnu potřeba k plnění objednávek.

  Video: Jak 3D tisk změní průmysl

  Obecně je nejlepší uspořádat provedení zakázky na zakázku, což ušetří peníze a čas. Důležité je pouze plánovat dobu plnění objednávky, aby bylo možné dokončit práci a předat zákazníkovi včas.

  3D-tisk autodílů: obchodní plánování

  Jakákoli podnikatelská činnost by měla začít s přípravou podnikatelského plánu.

  Hlavní body podnikatelského plánu budou:

  • analýza vybraného odvětví: vyhodnocení poptávky a sortimentu prezentované na trhu. Rovněž stojí za zvážení cenových charakteristik každé z kategorií;
  • výpočet počátečních investic na začátku podnikání, včetně nákupu vybavení a spotřebního materiálu, instalace softwaru, vytvoření specializovaného pronájmu kanceláří a kanceláří;
  • pravidelné výdaje na rozvoj podnikání, včetně mzdových plateb zaměstnancům, údržbu místa, pronájem kanceláří, nákup dodávek a reklamy;
  • stanovení výše náhrady, výpočet cenové politiky.

  Předem, když jsme studovali finanční složku podniku tohoto druhu, je nutné určit přesný sortiment výrobků, které podnik nabídne zákazníkům. Začátek činnosti, obvykle s malými, nadrozměrnými částmi, jejichž vytvoření nevyžaduje sofistikovanou výrobní technologii. Kromě toho budou náklady na tyto náhradní díly nízké, a proto se můžete spolehnout na významné objemy prodeje a široké publikum potenciálních zákazníků. Například můžete začít s výrobou takových malých dílů, jako jsou trysky, zámky, zátky, nárazníky a tak dále. Poté, co firma získá dostatečně širokou zákaznickou základnu, je možné přejít na složitější a nákladnější detaily.

  3D tisk automobilových dílů: obchodní plánování

  Pokud jde o velikost finančních investic zapsaných v podnikatelském záměru, celkem na začátek malého podniku bude zapotřebí investice asi 170 tisíc rublů.

  Chcete-li koupit v průměru o 3D-tiskárny v rozpočtu je třeba položit asi 80.000 rublů, v případě, že výchozí materiál pro výrobu produktů vybraného ABS-plast, pak jeho nákup v počáteční fázi bude potřebovat 20 až 25 tisíc rublů, je to nezbytné pro získání silného stolního počítače.

  Kancelářské prostory mohou být malé a jejich umístění by mělo být vhodné pro návštěvníky zákazníků. Nájem by měl být přidělen v rozpočtu na 15 tisíc rublů měsíčně.

  Vytvoření webové stránky společnosti je nejlépe svěřeno odborníkům, kteří nejenom činí tento zdroj funkční a uživatelsky přívětivý, ale také zajišťují jeho propagaci ve vyhledávačích a zvyšují popularitu uživatelů. Stránky by měly obsahovat úplné informace o nabízených službách a vytvořit portfolio prací odborných pracovníků společnosti s podrobnými informacemi a cenami pro všechny typy výrobků.

  Ve videu: Podnikání na 3D tisku

  Hlavní zaměstnanci podniku, pokud zakladatel nevykonává všechny funkce samy o sobě, budou specialisty na modelování a 3D konstruktéry. Plat každého z nich, v závislosti na stávajícím zatížení, bude od 10 tisíc rublů.

  Jak otevřít firmu od začátku s 3D tiskem autodílů: základy registrace

  Metody propagace služeb společnosti budou záviset na jejích cílech a strategii. Takže pokud zakladatel podnikání plánuje prodávat maloobchodní díly, může se zaměřit na reklamu na internetu, včetně sociálních sítí nebo příslušných fór.

  Pro začínající společnost to dává smysl a najde několik pravidelných velkoobchodních odběratelů. Cena náhradních dílů v tomto případě bude nižší, ale podnikatel může být jistý ve stabilitě výroby a dostupnosti pravidelných zákazníků. Ve druhém případě je možné vsadit na propagaci vlastních webových stránek a online distribuci nabídek spolupráce na prodej automobilových dílů a autoservisy.

  Jak otevřít firmu od nuly na 3D-tisk automatických částí: základní informace o registraci

  Vzhledem k tomu, že většina společností zabývajících se 3D tiskem začne pracovat s minimálním objemem objednávek a malým počtem zaměstnanců, nejrozumnější organizační formou bude individuální podnikání. Registrace trvá až 5 pracovních dnů a zahrnuje potřebu poskytnout pouze pas a identifikační číslo žadatele, zaplacení státního poplatku a podání zvláštní žádosti. Každý občan země ve věku 18 let a více se může stát bezproblémovým individuálním podnikatelem. Pokud zakladatel podnikání nepožaduje zprostředkovatelskou pomoc za dodatečný poplatek, za převzetí plné odpovědnosti za registraci IP, tento proces stojí jen 800 rublů, což je částka státního poplatku.

  Forma LLC bude nutná, pokud bude podnikání organizováno současně několika osobami, a také v případě, že podnik v budoucnosti plánuje odstoupit na závažné trhy - většinou právnické osoby jsou důvěryhodnější. K registraci společnosti LLC budou zapotřebí další finanční investice - hlavními položkami výdajů bude zavedení základního kapitálu ve výši 10 000 rublů a státního poplatku ve výši 4 000 rublů.

  Předtím, než otevřete firmu při 3D tisku autodílů, měli byste zvážit všechny výhody a nevýhody této činnosti. Zejména na takové tiskárně nemůže být vyrobena žádná část pro automobily. Navíc většina částí nemůže být vytvořena na modelech tisku tiskáren, takže musíte zakoupit profesionální zařízení nejnovější generace, které vyžaduje určité náklady. V 3D tiskárech není zcela přesná přenos barev, což může také způsobit nepříjemnost. Nicméně obecně, znalost základů vybraných aktivit a zkušenosti s nimi, a také to, že jste si koupili vše, co je v technickém plánu nezbytné a přemýšleli o způsobech prodeje produktů, si můžete být jisti úspěchem.

  Výroba autodílů

  Takže podnikatel, který si myslí, že otevře svůj obchod, by měl jasně strukturovat koncept prodeje, tj. Určit typ automobilu, jehož části plánuje realizovat, a s kruhem potenciálních zákazníků.

  Praktické rady

  Novým obchodníkem se bude nutně potýkat s výběrem zvláštního kódu pro každou část, která se vztahuje na typ značky automobilu. Pokud pro ostřílených prodejců toto téma není relevantní, začátečníci budou muset "potnout" pro katalogy, které mimochodem nejsou levné. Nicméně, mohou být staženy přes torrent, ačkoli je to "dlouhé a smutné".

  Mezitím tomu Andrei Mikhailov věří V autosalonu neexistuje univerzální sortiment, protože pro každou lokalitu má vlastní statistiky. Ale v každém případě, odpovědi na otázku, jak otevřít obchod v automobilových součástek, radí začít s dodávkami, zejména se všemi typy žárovek, filtry, brzdové destičky, svíčky, oleje a chemické zboží na skladě.

  Například, podle mnoha režisérů, špičkové zboží v obchodech s náhradními díly je dnes:

  • olejové filtry Mann (20-30% tržní kapacity);
  • zapalovací svíčky NGK V-Line (40%);
  • Brzdové kotouče Brembo (10%);
  • olej Castrol Magnatec 10W-40 (35%).

  Obecně platí, že u malých a středních měst s počtem obyvatel až 500 tisíc osob by se měl klást důraz na náhradní díly pro automobily s cenou 500 až 700 tisíc rublů. Výběr komoditních položek by proto měl být vhodný.

  "Počkejte, kolik zákazníků vás opustilo, protože máte drahý olej? - ptá se AndreiZ z Izhevska. - Možná by bylo jednodušší udělat jen trochu nižší slevy na "Esso-Mobil"? Pokud se rozhodnete doplnit sortiment levnémi oleji, pak si vyberte oleje druhého řádu, ale nikoliv zjevných outsidery pro kvalitu. Mohu poradit něco jako "Ravenola", ale v žádném případě ne "Zek", "Hado" a "Mannol". Všechno s úspěchem může být rozšířeno na další komoditní pozice.

  Závěry

  Vzhledem k tomu, že sortiment náhradních dílů v jednotlivých regionech je odlišný, budou také rozdíly počáteční podmínky potřebné pro otevření maloobchodní prodejny. Jeden, který začíná v prestižním centru, bude vyžadovat miliony rublů, jiní - zaměří se na oblasti spaní, věří, že 600 tisíc rublů může uspokojit počáteční hlad obchodního obratu. Ti a ostatní budou mít pravdu svým způsobem.

  Nicméně "... je snadnější otevřít obchod, pokud už existuje auto servis," dodal Andrei Mikhailov. - V takovém případě budete zcela jasně vědět, jaká objednávka "vlastních majitelů automobilů", která na žádost vašeho pána půjde do vašeho obchodu. " Pokud je dílna pro dvě nebo tři krabice, pak k zahájení obchodu nepotřebujete spoustu peněz, řekněme, 700-800. "A zisk se objeví zhruba za tři měsíce," tvrdí podnikatel.

  Můžete se však soustředit na hotové obchodní plány sestavené konzultačními společnostmi. Někteří z nich doporučují mít počáteční rozpočet ve výši 6 000 000 rublů, slibující tříletou dobu návratnosti.

  Jinými slovy může být překroucený bod v jednom čtvrtletí nebo, stejně jako ve slavném přísloví, čekají slíbené tři roky. Vše závisí na profesionalitě a výcviku startu.

  Obchodní myšlenka: prodej náhradních dílů pro speciální zařízení

  V současné době dochází k mírnému poklesu trhu s ručními stroji. Hlavním důvodem je nárůst cen dovážených strojů a zařízení v důsledku odpisování rublu. Nicméně spolu s tím vzrůstá i prodej ruských výrobců.

  U tuzemských výrobců se na horních tratích nacházejí značky jako KAMAZ (asi 50% celé sady jednotek zařízení), GAZ (12%) a MAZ (8%). Mezi zahraniční patří Isuzu, Hino, Hyundai, MAN, Volvo (ve výši cca 12%). Z celkového objemu speciálních strojních zařízení v Rusku je tedy naprostá většina domácího produktu. V různých segmentech výroby však mezi různými výrobci existuje velmi silný rozdíl. Například se nejčastěji dovážejí rypadla a buldozery, motorové grejdry jsou stejně tak zahraniční i domácí, ale jeřáby nákladních automobilů jsou převážně domácí.

  Vzhledem k tomu, že během provozu je opotřebovaná jakákoli technika, je důležité včas nahradit nezbytné součásti. Proto je prodej náhradních dílů pro speciální techniku ​​je docela lukrativní obchod: toto odvětví je slibný, významnou úroveň ziskovosti, se správnou politikou organizace v průběhu času by se mohla stát oficiální prodejce, který zvýší jeho pověst a umožní zaujmout vedoucí postavení na trhu.

  Jak začít podnikat

  Začátek podnikání prodeje náhradních dílů pro speciální stroje, stejně jako jakýkoli jiný podnik, začíná vývojem podnikatelského plánu.

  Za prvé, musíte analyzovat tuto oblast trhu, rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou, prioritními oblastmi činnosti. Je důležité zohlednit geografickou polohu jako místo vzniku společnosti a její blízkost k výrobcům a kupujícím výrobků. Podle toho se kupující také musí segmentovat podle odvětví: stavebnictví, zemědělství, průmyslová výroba.

  Je důležité nadvládat kontakty s tuzemskými výrobci a zahraničními dodavateli, přičemž je třeba mít na paměti, že jedna společnost nevyrábí všechny relevantní součásti na trhu.

  Dále je třeba definovat s prodejními místy. Zde hlavní obtíž představují konkurenti, kteří pracují se společnostmi. Celá obtíž spočívá v tom, že podniky, které si vybírají spolehlivého dodavatele, zřídka souhlasí s tím, že to změní, i když nová nabídka vypadá lákavě.

  Poté, co vznikne porozumění, co, odkud a pro koho bude zakoupeno, je nutné přistoupit k výpočtu nákladů na zahájení podnikání, jeho propagace a dalších fixních nákladů.

  Jak navázat komunikaci s výrobci

  Pokud společnost plánuje pracovat s domácími a dováženými zařízeními, je nutné, aby byla zajištěna komunikace s domácími i zahraničními výrobci.

  V domácím segmentu můžete navázat kontakty s "obři" trhu s speciálním zařízením - KAMAZ, GAZ, MAZ, protože jejich speciální vybavení je nejvíce poptávané. Při uzavírání smluv se musí zaměřit na zájmy koncových uživatelů. Na začátku podnikání stačí uzavřít jednu nebo několik smluv s velkoobchodními společnostmi av budoucnosti se v průběhu vývoje podniku může získat status oficiálního prodejce. To bude mít oddělené místo v průmyslu a porazit konkurenty.

  Při uzavírání smluv o dodávce je nutné stanovit odpovědnost stran, existenci okolností vyšší moci, postupy pro určení jakosti výrobků, náklady a načasování dodávek, způsoby platby, jakož i mechanismy řešení neshod.

  Při vytváření kontaktů se zahraničními dodavateli je třeba postupovat podle stejných principů jako spolupráce s domácími výrobci, vždy by však při zakládání smluv měli vždy věnovat pozornost kulturním a národním charakteristikám dodavatelů. Každý národ má své vlastní nuance při podnikání, vyjednávání, uzavírání dohod.

  Najít dodavatele je možné na internetu, kde jsou vedeni na svých stránkách, na různých specializovaných výstavách, fórech, akcích s jejich účastí.

  Výběr názvu a registrace organizace

  Vedení podnikatelské činnosti spočívá v registraci organizace. Vzhledem k tomu, že potenciální zaměstnanci budou mít malý počet zaměstnanců a samotná činnost má malou měrou, optimální volbou bude zaregistrovat se jako samostatný podnikatel nebo založit společnost s ručením omezeným.

  Volba mezi těmito formami by měla vycházet z předpokládaného rozsahu podnikání. Pokud plánujete otevřít malý internetový obchod, pracovat v určitém segmentu zboží, stačí se zaregistrovat jako IP. Pokud se plánuje další expanze a spolupráce s velkými a mezinárodními společnostmi, pak prioritní formou bude LLC. Kromě toho společnost může být stanovena několika osob, čímž se sníží některé finanční zátěže (na rozdíl od zakládání podniků jednou osobou), jakož i skutečnost, že přítomnost základního kapitálu odstraní osobní odpovědnost ze zakladatelů. Proto i přes složitější registrační proceduru, větší objem dokumentů a potřebu dalšího komplexního výkaznictví a úplného účetnictví je prioritou otevření LLC.

  Registrace společnost požaduje zaplacení registračního poplatku ve výši 4000 rublů, platba základního kapitálu ve výši 10 000 rublů, právní adresa organizace (v případě neexistence možnosti zapůjčení registraci místnosti nebo povolení k pobytu), náklady na výrobu tisk a otevření bankovního účtu.

  Dále je třeba definovat název Open Company. Měla by odrážet podstatu činnosti, pamatovat a odpovídat morálním a etickým zásadám. Také kvůli uzavření kontaktů se zahraničními dodavateli byste měli zvolit jméno v cizím jazyce.

  Poté je třeba určit prioritní kódy činnosti pro OKVED. V tomto segmentu, hlavní kód bude buď „NACE 46.69 - Velkoobchod s ostatními stroji a zařízením“ nebo „NACE 45.3. - Prodej náhradních dílů a příslušenství motorových vozidel“ Dalším dokumentem je rozhodnutí jediného zakladatele o otevření LLC nebo zápisu ze zasedání zakladatelů se smlouvou o založení v případě několika zakladatelů.

  Nejdůležitějším dokumentem, který určuje činnost LLC, je Listina. Obsahuje veškeré informace o organizaci, cílech a cílech činnosti, právech a povinnostech a mnohem více.

  Veškeré připravené doklady a potvrzení o zaplacení státního poplatku by měly být přiloženy k registračnímu formuláři P11001. V budoucnu je nutné určit použitý daňový systém, předložit všechny doklady pro registraci a pokud je schválen, pokračovat ve své činnosti.

  Výběr místnosti

  Místnost, ve které se nachází prodejna náhradních dílů pro stavební stroje, může být zakoupena nebo postavena, nebo může být pronajata. Nákup nebo budování budovy je poměrně drahé, takže nejlepší možností je pronájem.

  Předpoklad by měl mít plochu nejméně 100 m2. Tyto částky jsou vzhledem ke skutečnosti, že tato oblast bude umístěna kancelář (malé místnosti asi 12 m pro ukládání účetních dokladů), samotný obchod prostor (cca 50 metrů čtverečních, které obsadí regály, regály, skříně, atd.. atd., pro předvedení zboží), a také sklad (zbývající část). Skladový areál bude záviset na objemu činnosti společnosti, není nutné mít sklad v místě prodeje, je možné pronajmout samostatně. Půjčovna o rozloze 100 metrů čtverečních stojí asi 50 000 rublů měsíčně. Částka se může lišit od oblasti umístění obchodu, části města, stavu objektu.

  Předpoklad by měl být vybaven potřebnými regály, vitrínami, nábytkem a výpočetní technikou. Celkové náklady na uspořádání obchodu budou asi 200 000 rublů.

  Rovněž je třeba shrnout systémy dodávek vody, hygieny, vytápění a elektřiny. Měsíční náklady na veřejné služby jsou asi 10 000 rublů.

  Podobný způsob podnikání může být pouze prodej na internetu. To vám umožní výrazně snížit počáteční a měsíční náklady. Pouze sklad bude potřeba jako pokoj. Taková podnikání má však mnoho nedostatků: obrovskou konkurenci, nízkou důvěru, složitost při formování pověsti.

  Výběr zaměstnanců

  Výběr a nábor pracovníků v organizaci práce v obchodě s díly je podobný v práci všech obchodů.

  Nejprve je třeba prodávajícího. Ve stavu by měli být nejméně 2 prodejci pracující v různých směnách. Musí splňovat minimální požadavky: vzdělání v příslušné oblasti, pracovní zkušenosti, nezbytné osobní vlastnosti. Také by se prodejci měli řídit ve výrobku, který se prodává, a obecně v oblasti práce se stroji. Plat jednoho prodejce může být asi 25 000 rublů.

  Zadruhé je potřeba skladový pracovník / nakladač. Jeho úkoly budou zahrnovat vykládku / nakládání komponent, optimalizaci prostoru ve skladu, hledání zásob potřebného vybavení a další pomocné činnosti. Mezi požadavky, důležitou roli hraje fyzická síla, udržování zdravého životního stylu, zodpovědnost. Požadavky na délku služby a vzdělání nemusí být požadovány. Mzdy - 20 000 rublů.

  K organizaci prodeje, nákupu zboží, hledání zákazníků je nutný obchodní ředitel. Musí mít zkušenosti, dovednosti v používání potřebného vybavení a systémů, vhodného vzdělání. Mzda takového zaměstnance činí 35 000 rublů měsíčně.

  Také potřebujete odborníka pro organizaci práce obchodu. Musí vykonávat obecné administrativní funkce, vypracovávat veškeré potřebné zprávy a mít zkušenosti s účetnictvím. Mzdy - 35 000 rublů.

  Celý personál obchodu musí tvořit nejméně 5 lidí, jejichž celkové měsíční náklady na práci budou činit 140 000 rublů.

  Finanční plán podniku

  Při otevírání obchodu na prodej náhradních dílů pro náklady na zahájení provozu speciálních strojů budou:

  • pronajmout předpoklad (ve výpočtu za první rok práce - 600 000 rublů);
  • nákup vybavení - 200 000 rublů;
  • nákup nejvíce žádaných náhradních dílů: generátory, spouštěče, čerpadla, transformátory, kardanové šachty, filtry a tak dále - 300 000 rublů.

  Celkové náklady - 1 100 000 rublů

  Měsíční výdaje budou:

  • platit za zaměstnance - 140 000 rublů;
  • zaplacení veřejných služeb - 10 000 rublů.

  Takže v prvním roce práce budou měsíční výdaje činit 150 000 rublů, ale od druhého roku bude přiděleno nájemné, což činí 200 000 rublů měsíčně.

  Cena součástek, které mají být prodávány, bude vycházet z kupní ceny, nákladů na dodávku, zvýšení prodejny. Vzhledem k tomu, že se obchod může zpočátku specializovat na prodej zboží v různých oblastech hospodářské činnosti, může být sezónnost poptávky kontrolována nákupem skutečných složek ve skladu. V průměru bude měsíční příjem obchodu od 250 000 do 300 000 rublů a více. Díky rozšíření aktivit, aktivní propagaci může být tato částka někdy zvýšena.

  Takže v prvním roce provozu bude každý měsíc zisk asi 100 000 rublů. Projekt se vyplatí asi za 1 rok existence. V budoucnu bude zisk ze 150 000 rublů měsíčně a vyšší s kompetentním obchodním vedením.

  Reklama

  Otevření obchodu nejprve vyžaduje aktivní investování prostředků na propagaci a reklamu.

  Nejdražším, přesto však pokrytým kanálem reklamy je televizní reklama a reklama v rozhlase. Náklady závisí na popularitě kanálu, segmentu publika, ale ve většině případů je jedno propagační video nejméně 10 000 rublů.

  Druhým z hlediska pokrytí publika je vnější reklama - instalace reklamních bannerů, tisk a distribuce tištěných výrobků s kontaktními údaji organizace. Také s dodatečnými finančními prostředky můžete vytisknout reklamu na automobily, zejména doprovodnou sféru.

  Konečně je možné uzavírat dohody mezi organizacemi automobilové sféry - autoservisy, autoservisy atd. - pro výměnu kontaktních informací partnerů se zákazníky.

  Nápady, jak zvýšit zisk a přilákat zákazníky

  Vzhledem k tomu, že často velké společnosti zřídka mění své vlastní dodavatele, nejvýhodnější nabídkou pro zákazníky je zavedení věrnostních programů. Mohou to být slevy pro stálé zákazníky, slevové karty, různé bonusy pro dlouhodobou spolupráci.

  Také, aby se zachovala stávající klientská základna a přilákali nové zákazníky, měli byste se starat o čistotu pověsti společnosti. Kvalitní a včasné dodání potřebného zařízení bez poškození umožní prodejně vytvořit pověst spolehlivého dodavatele. Nová zákazníci se proto ochotně stanou prokázanou společností.

  Pro nové zákazníky by měly být organizovány různé symbolické dary s atributy obchodu - kalendáře, vizitky, pera, notebooky. Jejich výroba nevyžaduje významné investice a pozornost věnovaná zákazníkům ocení.

  A konečně, s přihlédnutím k rozšíření aktivit, můžete se stát oficiálním prodejcem každé společnosti zabývající se výrobou komponentů. To okamžitě zvýší reputaci obchodu a poskytne tok nových zákazníků.

  Potřebuji internetový obchod

  Přítomnost webové stránky společnosti pro realizaci jakéhokoli podnikání je nyní prostě nutná. Nejběžnějším zdrojem pro vyhledávání informací je internet. Kompetentní propagace a optimalizace webových stránek společnosti tedy umožňuje přítomnost mnoha potenciálních zákazníků a zainteresovaných stran. Navíc funkčnost internetových stránek umožňuje kombinovat klasický obsah s možností prodeje přímo z webu. To umožňuje zákazníkům bez osobního kontaktu stanovit dostupnost požadovaných součástí, v případě potřeby objednat a dodat. Z tohoto důvodu ušetří čas i prostředky zákazníků, což zvyšuje atraktivitu obchodu. Z pohledu vlastníka se náklady zvyšují pouze kvůli činnosti internetového obchodu a postupu doručení (náklady, které mohou být zahrnuty do ceny zboží nebo odděleně zaplaceny kupujícím).

  Nicméně fungování internetového obchodu by se mělo provádět na stejné úrovni jako práce stacionárních prodejen, protože pouze internetový obchod, zejména při zahájení podnikání, nevede k důvěře kupujícím.

  Jak rozšířit

  Rozšíření prodeje náhradních dílů pro speciální stroje může být provedeno formou otevření nových prodejen v různých městech, rozšíření prodaných produktů a poskytování doplňkových služeb.

  Otevření nových odbytišť v jiných městech by mělo být prováděno s nadbytkem poptávky jak na místě navrhovaného otevření, tak i v této společnosti. To přináší další náklady na organizaci prodeje: leasingový prostor, nábor zaměstnanců, ale s kompetentním managementem a poptávkou po produktech zvýší celkový výnos několikrát. Také společnost má zavedenou pověst bude mít další výhodu.

  Rozšíření navrhovaných produktů by mělo být založeno na trendech poptávky. Výrobky lze podmíněně rozdělit na obecné (spouštěče, generátory atd.), Které se specializují na odvětví (pro stavbu, zemědělství atd.). Rozšíření probíhá nákupem produktů pro další odvětví s nově vytvořenými kontakty a dalším prodejem zákazníkům.

  Nakonec může obchod poskytnout zákazníkům další služby. Může se jednat o dodávky zboží, jeho montáž, záruční a opravárenské služby, vyhledávání položek na zakázku a mnoho dalších. To vyžaduje další investice, ale pokud jsou řádně realizovány, poskytují další zisky a nové zákazníky.

  Náklady na provedení

  Zahájení prodeje náhradních dílů pro speciální stroje různými způsoby.

  Jednou z možností je podnikání od začátku. Jedná se o registraci společnosti, pronájem prostor, pronájem personálu, značné náklady na propagaci a formování pověsti společnosti. Náklady na první rok v tomto způsobu podnikání jsou asi 3 miliony rublů.

  Druhou možností je koupit franšízu. V tomto případě bude pozitivním aspektem méně starostí o získání dobré pověsti, neboť společnost bude jednat za známou společnost, která přiláká spoustu nových zákazníků ihned po otevření. Variant takového povolení může být oficiální zastoupení od nějakého výrobce. Nevýhody povolení jsou počáteční jednorázový příspěvek, který může dosáhnout milionů rublů a další zaplacení licenčních poplatků v určitém procentním podílu příjmů.

  Nakonec si můžete koupit hotovou firmu. Jeho nákup by mohl stát desítky milionů rublů a vyžadovat zkušenosti a dovednosti při řízení podniku.

  Úskalí a obchodní rizika

  Rizika tohoto podnikání představují mimořádné nebezpečí vnější rizika, jelikož není možné je ovlivňovat.

  Nejběžnějším rizikem jsou fluktuace globální ekonomiky. Například oslabení směnného kurzu jedné měny může vést ke zvýšení cen materiálů, dalšímu růstu cen komodit a poklesu poptávky. Hlavní rizikovou skupinou jsou dodavatelé dovážených dílů.

  Také pokles poptávky může být způsoben poklesem kupní síly zákazníků.

  Kromě toho existuje možnost vzniku nových, výhodnějších nástrojů pro speciální zařízení, u nichž dodavatelé dodávají komponenty. V této situaci je nutné využít všechny dostupné zdroje k rozvoji nového směru.

  Dalším rizikem může být výskyt zásahu vyšší moci (přírodní katastrofy, kriminogenní faktor).

  Předcházení takovým rizikům je nemožné, nicméně přijetí správných operativních opatření umožňuje minimalizovat ztráty a v některých případech i získávání dalších zisků.

  Vnitřní rizika zahrnují chyby v práci personálu, ztrátu dodavatelů, možnost ztrát způsobených neschopností manažera. S dobrým managementem je možné vyhnout se těmto rizikům a vytvářet silné vazby s dodavateli.