Vlastní podnikání: výroba zdravotních obvazů. Technologie a zařízení pro výrobu a sterilizaci obvazů

Bint je bavlněný ředěný materiál, široce používaný ve farmakologii. Obvaz se nazývá bandáž v podobě role. Materiál pro obvaz není vždy gázový. V některých případech může být hrubý kaliko, flanel, elastický materiál.

Výhody gázových výrobků

V naší zemi se zabývá přibližně 300 společností zabývajících se výrobou obvazů. Vysoká poptávka po tomto produktu je viditelná nejen v lékařských zařízeních, ale také u běžných spotřebitelů.

Gázový výrobek absorbuje vlhkost velmi dobře - to je jeho hlavní výhoda. Bandáže ve velkém množství se používají v medicíně. Výroba zdravotních bandáží nezastaví, ale jejich spotřeba neustále roste. Jsou určeny k oblékání ran, k zastavení krvácení, k fixaci obvazů po pooperačním období a také k použití pro jiné účely.

Velikost obvazů se liší, vše závisí na účelu. Bandáže mohou být sterilní, nesterilní a impregnovány léčivými látkami.

Standardy

Sterilní bandáž je vyrobena z bělené gázy, která má hustotu 10 x 10 a až 15 x 15 vláken na 1 m2. viz. Z nesterilních obvazů se liší především kvalitou gázy a také řezem.

Gázové obvazy jsou vyráběny v různých šířkách a délkách. Nejprodávanější velikosti: 5 x 10 cm, 10 x 16 cm, 7 m x 14 cm.

Ke sterilním obvazům se používají základní požadavky:

 • bandáže by měly být vyrobeny z gázy, odpovídající GOST 30112-40;
 • Páska by měla být čistá, bez skvrn;
 • produkty by neměly obsahovat švy a okraje;
 • musí být správné a husté vinutí.

Bandage je ve tvaru válce a je stlačená. Tloušťka bandáže by měla splňovat také standardy:

 • délka 5 m - tloušťka 16 mm;
 • délka 7 m - tloušťka 20 mm;
 • délka 10 m - tloušťka 25 mm;

Výrobky musí být zabaleny do pergamenu příslušného vzorku.

Technologický proces výroby gázové tkáně

Produkce gázy, jako počáteční fáze pro výrobu obvazů, začíná u zvlákňovacích mlýnů. Po průchodu stavy se bavlna změní na gázovou látku. Velké kotouče, přibližně 800-1000 metrů, vstupují do závitovkového řezáku. Poté jsou gázové kousky sešity a přeneseny na řídící jednotku. Chcete-li to provést, naviják s hadříkem je navinut na dřevěné hřídeli, upnutý, proces navíjení začíná.

Při broušení gázy je třeba se ujistit, že okraj je pečlivě navinut a švy se nerozhazují. Rolls se švy budou užitečné pro obvazy druhého stupně. Poté jsou válce dodány do lisu, čímž jsou gázové obvazy ploché. Pak se obvazy vysuší. Čekají na další proces - sterilizace obvazů.

Několik způsobů sterilizace

 1. Suchý horký vzduch. Jedná se o sterilizaci vzduchu.
 2. Infračervené záření.
 3. Plazmová sterilizace, plyn, kapalina apod.
 4. Autoklávovatelná pára, jinak - sterilizace párou (cín může být použit k sterilizaci obvazy - bix).

Vezměme si jako příklad metodu sterilizace párou

Místnost sterilizace musí být rozdělena. Jedna jeho část je určena pro příjem nesterilizovaného obvazového materiálu a v dalším je již sterilní bandáž. Parní úprava zahrnuje obsah bandáží v režimu + 120 stupňů po dobu 30-45 minut. To je dostačující pro sterilitu tkáně.

Poté se bandáž znovu vysuší a provede prapor. Neexistují žádné odchylky od normy. Zabalte sterilní obvaz do překližkových boxů, které neumožňují průchod vlhkosti. Pro nesterilní obvazy je vztah mnohem jednodušší, jsou zabaleny do papíru a skladují se v krabicích.

Cenová politika surovin a zařízení

Náklady na vybavení pro výrobu obvazů se pohybují od 500 tisíc do 1 milionu rublů. Také cena bude záviset na výrobci tohoto zařízení, jeho kvalitě a tom, jak je nový.

Zařízení pro výrobu bandáží zahrnuje řídící stroje, lisovací stroje, stroj na řezání pásky a nezbytně dopravník. Toto je základní vybavení zařízení. S finanční bezpečností je však možné doplnit sadu multifunkčních strojů pro balení.

Náklady na takovou linii vzrostou na zhruba 300-380 tisíc rublů. Ale to bude oprávněné náklady. Nákup multifunkční a kvalitní jednotky pomůže nejen balení obvazových výrobků, ale i gázových výstřihů s vatou.

Rozšíření sortimentu výrobků vždy přináší výhody pro podnikání

Parní sterilizátor (autokláv) lze zakoupit za cenu 50 tisíc rublů a více. Vše závisí na jeho vlastnostech. Důležitými faktory při výběru sterilizátoru jsou teplotní režim, doba zpracování, objem sterilizační komory, stejně jako spolehlivost a oprava - bezpečnost.

Výroba zdravotních bandáží nemusí být spojena s výrobou gázy. Ale v případě, že výroba gázy obvazy zahrnuty do záměru výrobce, pak je třeba koupit bělící linku (170 000 $), stroje na navíjení cívek (200 000 $), zařízení pro suchou gázou (100 000 $).

Takové drahé zařízení se nevyplatí brzy. Tento proces bude nákladný a na výstupu získáte gázu, jejíž cena je 10 000 rublů. Proto je snazší nakupovat gázové suroviny.

Prostory pro výrobu a personál

Prostory pro výrobu a personál musí splňovat zvláštní požadavky, být prostorné a nutně sterilní. V místnosti by měla být koupelna. Sklad pro suroviny a hotové výrobky by měl být dobře větraný, udržovat stejnou teplotu a samozřejmě být suchý. Sterilní obvazy a nesterilní obvazy jsou uloženy na různých místech. Samozřejmostí je samostatný vjezd pro nákladní automobil.

Personál může být omezen. 10 lidí je dost. Toto číslo zahrnuje dva technologové, provozovatele výrobní linky, pomocné pracovníky, řidiče a zařízení pro nastavení.

Požadavky na produkt

K obzvláště důležitým požadavkům na hotové výrobky obvazů by mělo být přičítáno

 • sterilita výrobků;
 • síla;
 • netoxicita materiálu.

Také obvazy by měly být pohodlné, měkké a prodyšné. Na kvalitní gázové plátno, díry o rozměru větší než 3 cm, mastné skvrny a utažené hrany nejsou povoleny. Ukazatelem kvalitních produktů bude také barva a schopnost materiálu absorbovat vlhkost a zápach.

Rozměry

Velikost obvazů by měla odpovídat velikostem stanoveným normou GOST 1172-93. Okraj obvazku by měl být oříznut, ne více než 0,5 m na vnitřní straně obvazu s obvodovým okrajem. Podrobné požadavky na charakterizaci obvazu, jeho balení a zkušební metody lze nalézt v GOST.

Přijímat dávku surové gázy následuje pouze s doprovodnými dokumenty. V nich samozřejmě musí existovat údaje o výrobci surovin, ochranné známce, jméno a číslo článku. A také by měl být odhad kvality, počtu šarží a množství v něm rolí. Bez těchto podmínek není výroba zdravotních obvazů možná.

Prodej zboží

Hlavním spotřebitelům farmaceutických produktů mohou být především lékárny a zdravotnické instituce. Hlavním úkolem bude kontakt s rozsáhlou sítí lékáren. Je žádoucí, aby to nebyla jedna síť, ale několik. Bude to nejvýnosnější spotřebitel.

Situace u zdravotnických zařízení je mnohem komplikovanější, v obvazovém materiálu je velká poptávka, ale takové organizace obvykle vypisují nabídku na nákup, kde jsou předepsány podmínky pro dodavatele. Abyste získali důvěru a vytvořili zájem o své produkty, musíte pracovat tvrdě, a to není v reklamě.

Lékařské organizace potřebují nejen kvalitní zboží, ale také levné. Chcete-li dosáhnout prodeje velkých množství, musíte být flexibilní. Nebojte se jít na malé ztráty, kvůli velkým a výnosným nabídkám v budoucnu. To je politika nějakého podnikání.

Z výše uvedeného lze vyvodit odpovídající závěry

Když počáteční investice 3, maximálně 4 miliony rublů, potřebné pro zahájení a počáteční výrobu obvazů (včetně nákladů na nejnutnější vybavení, nákup surovin, pronájem prostor a mzdové zaměstnance), výroba obvazů Medical bude platit za sebe alespoň jeden rok a maximálně pro tři. S úspěšnou aktivní aktivitou vám příjmy nebudou trvat příliš dlouho, než budete čekat. A to se nedá nazvat malým.

Naše výrobky

Gázové ubrousky

Gáza v řezech

Gázové obvazy

Vítejte na stránkách společnosti LLC Farm-sphere!

Zahájili jsme svou činnost na trhu s dresinkem od roku 2004 a již jsme v očích našich zákazníků dosáhli úspěchu a uznání.

Podnik je vybaven moderním vybavením, které nám umožňuje vyrábět výrobky, které splňují nejvyšší standardy kvality a požadavky zákazníků. Velkou pozornost věnujeme všem výrobním etapám, od nákupu vysoce kvalitních surovin až po výrobu spolehlivých, pohodlných, estetických obalů.

Našimi klienty jsou velké farmaceutické distributoři, Rostov na Donu, Krasnodar, Stavropol, Pjatigorsku, Mineralnye Vody, Voroněži, Volgogradu a dalších městech.

Výrobky naší organizace mají všechny potřebné certifikáty a registrační certifikáty Ministerstva zdravotnictví Ruské federace, které umožňují její použití na území Ruska.

Pro nás není objem vašich nákupů důležitý, snažíme se o neustálou a systematickou spolupráci.

Doufáme, že naše spolupráce bude oboustranně prospěšná a přinese zdraví vám i vašim pacientům. Zůstáváme s nadějí na vytvoření trvalých a trvalých kontaktů.

Výroba zdravotnických obvazů

Produkční společnost „Eleprom“ se specializuje na poskytování různých lékařských institucí vysoce kvalitních výrobků na jedno použití: zdravotní dresinky materiálů potřebných pro provoz, obvazy a zastavení krvácení (obvazy, gázové, ubrousky). Zaměřujeme se na dlouhodobou spolupráci, proto našim zákazníkům nabízíme flexibilní systém cen, možnost dalších slev a dodání zboží do jakéhokoli místa v Rusku.

U běžných zákazníků je možné pracovat za individuálních podmínek včetně odložené platby, která je sjednána zvlášť

Jak uspořádat výrobu gázových obvazů

Ruský trh obvazů

Obvazové materiály se týkají parafarmaceutických výrobků. Slouží k výrobě a aplikaci obvazů s cílem chránit před sekundární infekcí a jinými vnějšími vlivy, stejně jako zastavit krvácení a sušení ran během chirurgických operací.

Tento segment zboží má více než 2,3 tisíc položek. V Rusku vyrábí asi tři stovky obvazů. Trh s dresinkem se vyvíjí rychleji než farmaceutický trh obecně (podle RBC, Market Research). V této skupině produktů dochází nejen k nárůstu prodeje, ale také ke zlepšení funkčnosti produktů a jejich rozsahu. Mramorová bandáž v tomto segmentu zaujímá třetí místo v spotřebě, což je vysvětleno vysokou poptávkou po tomto produktu mezi zdravotnickými institucemi a běžnými spotřebiteli.

Klasifikace zboží. Technologie výroby a surovin

V souladu s normou GOST 1172-93 jsou zdravotní obvazy sterilní a nesterilní. První jsou vyrobeny z bělené gázy s hustotou 10x10 až 15x15 nití na 1 cm2. Nesterilní obvazy jsou vyrobeny z bělidla a z těžké gázy. Také nesterilní obvazy se liší od sterilních s kruhovým řezem (nejsou vytlačovány). Doba použitelnosti sterilních obvazů - 5 let, nesterilní - 6 let. Ve velikosti mohou být široké (10cm x 16m), střední (7cm x 14m) a úzké (5cm x 10m).

Výroba kompletních bandáží se provádí v několika fázích.

Za prvé, dělají gázu. To se točí z bavlny na stavy. Poté gázu, umístěte na police, šijte na šicí stroj. V kotoučích se navíjí na sklápěcím stroji, který se skládá ze skeletu a systému válečků. Obvykle je vinutí 5, 7 nebo 10 metrů, zároveň je třeba sledovat kvalitu vinutí, rovnání gázy, aby všechny válce byly rovnoměrné a nebyly získány žádné vadné zboží. Rolls se stehy jsou používány pro výrobu bandáže druhého stupně. Gáza je vyráběna v rolích 800-1000 m nebo v balících 1000-2000 m.

Dále jsou gázové role pro sterilní bandáže zhutněny na dvouválcovém mechanickém dvouválcovém lisu tak, že úsek je plochý a není kulatý. Pak se válce vytáhnou pod vlnité válečky a narežou na obvazy. Za tímto účelem se používá řezací stroj, který má mechanický nůž pro kotouče. Po řezání jsou hotové obvazy navíjeny bílou nití a umístěny na pergamenovém papíře na pohyblivém dopravníku nebo na dřevěných stolech natřených olejovou barvou. Okraje papíru jsou lepeny spolu s 5% antiseptickou škrobovou pastou. Bandáže se suší asi hodinu, poté se sterilizují.

Existuje několik metod sterilizace: parní sterilizace (autoklávování párou pod tlakem), vzduchu (léčba suchého horkého vzduchu), infračervené glasperlenovy (zpracování v prostředí zahřívá skleněné kuličky), což je plyn, kapalina, plazma, a další.

Místo, kde jsou obvazy sterilizovány, je obvykle rozděleno na dvě poloviny: v jedné obvazové vložce pro sterilizaci, na druhé straně jsou odebrány sterilní obvazy. Při parní metodě by bandáže měly být ponechány stát po dobu 30 až 45 minut při teplotě 119 až 120 ° C. Po konečném sušení se každá šarže výrobku testuje na abnormality.

Výsledkem je, že sterilní obvazy se skládají na 1000-1500 kusů v boxerkách, které neumožňují vlhkost, které jsou překryty překližkou a spojeny lištou. Nesterilní obvazy jsou zabaleny papírem nebo fólií, 5-30 kusů (ne více), složené do kartónových krabic nebo svazků a připevněny pomocí balíku.

Náklady na suroviny a zařízení. Investice a zpětné získání.

Náklady na linii pro výrobu gázových bandáží se pohybují od 500 000 rublů až po 1 milion rublů, v závislosti na kvalitě a novosti zařízení. Taková linka obvykle zahrnuje stroje na navíjení, lisovací stroje, řezací stroj typu pásového pásu a dopravník. Za příplatek jsou vybaveny vysokorychlostními horizontálními balicími stroji. Jejich náklady, v závislosti na funkčnosti, se pohybuje od 220 do 380 tisíc rublů. Při zakoupení balicí stroj je nejlepší, šetřit a koupit více funkční a vysoce kvalitní zařízení, protože tyto stroje mohou balit nejen obvaz, ale také s bavlněné gázy segmenty, které se v budoucnu mohou být užitečné v rozšiřování nabídky. Parní sterilizátor (autokláv) lze zakoupit za cenu 50 tisíc rublů a více.

Pro výrobu bandáží je možné zakoupit (a lépe) gázu, protože pro její výrobu bude nutné koupit spoustu drahých zařízení. Vezmeme-li maximum, zde vstupuje do zařízení pro navíjení gázu ($ 19800), linky pro bělení gázy (169 000 $), rám pro otáčení gázu trubice ($ 19000) a zařízení pro sušení gázy (102 000 $). A cena rolí gázy 0,9m x1000m je pouze 5000-10 000 rublů.

Tak, počáteční investice potřebné k otevření výroby gázových obvazů, s ohledem na náklady na vybavení, suroviny, leasing, dokumenty, platy zaměstnanců, bude asi 3-4 milionů rublů. Podnik bude platit 1-3 roky.

Pokoj, personál

Umístění pro výrobu obvazů by mělo být prostorné a sterilní. Vedle výrobní linky potřebujete koupelnu, sklad pro suroviny, samostatný skladovací prostor pro zboží. Mělo by být suché, dobře větrané a mít konstantní teplotu. Sterilní a nesterilní obvazy jsou uloženy v oddělených místnostech. Musí být uspořádán samostatný vjezd pro nákladní auto.

Pro zaměstnance bude potřebovat zhruba 10 lidí, mezi nimiž budou dva technologové, několik provozovatelů na výrobní lince, pomocní pracovníci, strojní zařízení a řidič.

Požadavky

Podle obecných požadavků, všechny obvazy by měl být sterilní, atraumatický, pevné látky, propustné, měkké, pohodlné, neškodné pro lidské tělo (bez toxinu), hygroskopické a mají dobrou smáčivost a vzlínavost. Kvalita faktory pro jejich barvy je, kapilarita (schopnost materiálu zvýšit kapaliny z nižších vrstev horní vrstvy), chemické neutralita, absorpční kapacita, vlhkost, zápach.

Bandáže by měly mít rozměry uvedené v GOST 1172-93. Jejich okraje by měly být odříznuty, na vnitřním konci bandáže by neměly být více než 0,5 m, s obvodovým okrajem. Podrobné požadavky na vlastnosti bandáže, jeho balení a zkušební metody jsou také v GOST.

Podle GOST 9412-93 by měla gáza mít následující parametry: délka v kotouči - 800-1200 metrů (bělená), 5000-8000 (těžká), šířka - 72, 5; 92; 97 (+/- 1,5) cm (těžké), 68; 84; 90 (+/- 1,5) cm (bělené). Role gázy určená k výrobě obvazů by neměla mít nekřížené kousky gázy nebo gázové švy s různými druhy okrajů.

Při přijímání gázy musí být každá strana doprovázena doklady s následujícími údaji: název výrobce a jeho obchodní značka, název gázy a číslo výrobku, výsledek hodnocení kvality, označení tohoto standardu, číslo šarže, počet kotoučů v dávce.

V gázu jsou nepřípustné dvě skupiny defektů vzhledu:

1. skupina - otvory podél gázy (gáza), větší než 5 cm, mastné špinavé skvrny, vázaná hrana více než 1 m po délce tkaniny;

2. skupina - méně než tři nitě, podpaží kachny více než tři prameny, otvory podél pozadí gázy větší než 5 cm, okraje na okraji více než 1,5 cm od jednoho a více než 2 cm na druhé straně.

S dalšími požadavky lze nalézt výše zmíněný GOST.

Prodej zboží

Hlavními spotřebiteli farmaceutických výrobků jsou samozřejmě lékárny a zdravotnické instituce. Hlavním cílem bude kontakt s velkými lékárenskými řetězci. Získat poptávku zdravotnických institucí bude obtížnější. Proto je nutné vyrábět vysoce kvalitní a levné zboží, protože obvykle vypisují nabídku na nákup, kde jsou předepsány všechny podmínky pro dodavatele. Reklama v tomto případě nemá smysl a hlavním cílem je prodávat velké množství zboží různým organizacím.

Kristina Cherukhina
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Výroba flexibilních zdravotních obvazů

V září 2017g. OOO "NYUFARM" zahájí zařízení pro výrobu elastických zdravotních bandáží se středně roztažitelností (fixace)!

Specifikace produktu:

 • Bandage z měkké elastické tkaniny, roztažnost 100 - 150%.
 • Bezpečně upevněná a neklouzá.

Indikace pro použití:

 • Pro provádění kompresní terapie.
 • Může být použita pro fixaci obvazů všeho druhu, zejména na klouby.

Rozměry: 4cm * 4m, 6cm * 4m, 8cm * 4m, 10cm * 4m, 12cm * 4m

LLC "Emelyan Savostin": výroba zdravotnických obvazů

Výroba zdravotních bandáží se v Rusku stala velmi populární v posledních několika desetiletích. V současné době již počet výrobců zdravotních bandáží překročil tři sta. To není překvapující, protože časem poptávka po tomto produktu roste.

Co je to obvaz?

Obvaz je dlouhá stuha gázy nebo jiného textilního materiálu, jejíž šířka a délka je stanovena GOST nebo TU.

Bandage je z těchto typů:

 • Gáza. Na druhé straně gázový obvaz je rozdělen na sterilní, používá se v obvazech, které jsou v kontaktu s povrchem rány a nesterilní, který se používá pro fixaci. Upevňovací bandáž je vyrobena z viskózy v kombinaci s bavlnou, má vysokou pevnost.
 • Sádra. Používá se k tuhé fixaci, nejčastěji k zlomeninám. Tento obvaz umožňuje chránit poškozenou oblast před vnějšími vlivy, dokud není zcela obnovena. Mezi pokožkou pacienta a tímto obvazem je položena polštářová vrstva, často s použitím lékařské vaty. Mimochodem, výroba sádrových zdravotních bandáží je méně rozvinutá a rozšířená než gázové nebo elastické obvazy.
 • Z netkaných materiálů. Je rozdělena na sterilní, používané v obvazech, které se dotýkají povrchu rány a nesterilní, které se používají k fixaci.

Jakýkoli výrobek prezentovaný na trhu pro obvazy musí splňovat požadavky GOST, to platí pro zdravotnické obvazy.

Při nákupu je třeba zvážit několik klíčových faktorů, a to:

LLC "Emelyan Savostin" nabízí vysoce kvalitní gázovou zdravotní bandáž za velmi demokratickou cenu. Při nízké ceně výrobku neexistuje žádný trik: zavedený a automatizovaný výrobní proces umožňuje společnosti nastavit opravdu nízké ceny.

Zavolejte, objednávejte a ujistěte se, že dobrá kvalita za nízkou cenu - je to skutečné!

Výroba bandáží - jak otevřít?

Výroba obvazů je poměrně rozvinutým segmentem trhu. Přes rostoucí konkurenci je dynamika prodeje vždy pozitivní. Proto je otevření výroby bandáže v Rusku lukrativní obchodní myšlenkou.

Hlavním trhem pro obvazy jsou samozřejmě lékárny a nemocnice. Doporučuje se před uvolněním první dávky zboží kontaktovat největší farmaceutické instituce ve městě / regionu a účastnit se výběrových řízení. Reklamy na takový produkt však nejsou potřeba, je lepší investovat tyto prostředky na potřeby výroby. Vzhledem k tomu, že většina nákupů farmaceutických výrobků se provádí pomocí nabídek, bez ohledu na povědomí výrobce o značce.

Jak a od co vyrábět

Suroviny pro výrobu se vybírají v závislosti na typu obvazy. Sterilní bandáže jsou vyrobeny z bělené gázy, jejíž hustota by se měla měnit v rozmezí 10x10-15x15 nití na cm2. Pro nesterilní obvazy jsou prováděny méně přísné požadavky. Mohou být vyrobeny i z těžké gázy a netlačte.

Obvykle výroba zdravotních bandáží začíná výrobou samotné gázy. Marl se odvíjí z bavlny, pak sešívá a pak se sroluje na role. U sterilních bandáží se gáza lisuje mechanickým lisem. Poté se válce natahují pod válečky se zvlněním a řezáním. Získané obvazy jsou navíjeny nití a zabaleny do pytlů na pergamen. Na konci léčby jsou všechny sáčky sušeny a sterilizovány. Sterilizace může probíhat několika způsoby:

 • Pára;
 • Vzduch;
 • Plyn;
 • Kapalina;
 • Infračervené záření;
 • Plazma.

Nejběžnější metodou sterilizace je pára. To je způsobeno dostupností zařízení, snadnou instalací a provozem. Na konci cyklu jsou hotové výrobky zaslány k uskladnění nebo přepravě.

Vybavení a ceny

Zařízení pro výrobu bandáží

Nejprve musíte koupit zařízení pro výrobu zdravotních bandáží a gáz. To bude stát nejméně 500 tisíc rublů. Cena závisí na novosti zařízení a výrobce. Balicí stroje bude stát 250 tisíc rublů. minimální a je lepší zachránit. Nejlevnější sterilizátor je pára, jeho cena je 50 tisíc rublů. a vyšší. Pokud instalujete plný výrobní cyklus, musíte také zakoupit: zařízení pro převíjení gázy, zařízení pro bělení, rotační rám, sušení.

Kromě toho budete muset zakoupit starter kit. Jeho objemy jsou vypočteny na základě výkonu celé linky. Náklady na hotovou gázu jsou asi 7000 rublů.

Investice a zisky

Zvláštní pozornost by měla být věnována školení personálu a organizaci prostor pro výrobu gázových obvazů. Průměrná výkonnostní linie vyžaduje až 10 zaměstnanců. Současně je nutné mít na výrobním místě příslušného technika, což vám ušetří problémy s ladícím a laděním linky. Kromě toho, že je žádoucí použít alespoň dva inženýry, je zjednodušit proces výroby obvazy a eliminovat potřebu naléhavé a personálu v případě vyšší moci.

Prostor pro výrobu by měl být prostorný, s dobrým větráním a především - sterilní. Skladování sterilních a nesterilních bandáží by mělo být teritoriálně vymezeno. Není nutné přidávat obrovské plochy pro skladování, zejména v počáteční fázi výroby.

Celkem Celkové náklady na realizaci podnikatelského záměru bude alespoň 3mln.rub.. Tato částka zahrnuje cenu zařízení pro výrobu obvazů, k pronájmu, ke koupi první šarže surovin, školení personálu a náklady na papírování. Návrat této produkce se stálou poptávkou je od 1 do 3 let.

Ostatní materiály:

Použití recyklovaného skla v průmyslu umožňuje vytvářet kompozitní materiály,

Výroba dřeva ze dřevěných surovin souvisí s výrobou odpadu, jehož hmotnostní podíl.

Podniky, které mají svou specifickou povahu ve výstavbě silnic, zřídka zůstávají ztraceny.

Výroba zdravotnické gázy - charakteristiky technologického procesu.

Lékařská gáza je bělená. Hustota 28 g

Lékařská gáza je bělená. Hustota 32 g

Lékařská gáza je bělená. Hustota 36 g

Výroba zdravotnické gázy musí být provedena v souladu se stanovenými normami a normami. Kvalita gázové tkáně závisí na zdraví pacientů, takže musí splňovat určité požadavky. Pouze pro léčebné účely výrobce gázy musí zaručit bezpečnost svých výrobků.

Lékařská gáza

Gáza - obvazový materiál, použitý pro výrobu obvazů, obinadel a jiných drobných výrobků, které se používají k ochraně proti sekundární infekce, se používá k zastavení krvácení a další terapeutické, profylaktické účely.

Na trhu jsou tyto výrobky prezentovány v široké škále. Trh s obvazy se rychle rozvíjí. To je způsobeno vysokou spotřebou a poptávkou zdravotnických zařízení, obyčejných spotřebitelů.

Jak se vyrábí zdravotní gáza?

Podle státní normy je bělená gáza sterilní a nesterilní. Oba produkty jsou vhodné pro lékařské použití. Pro některé úkony - ošetření operačního pole, obvazy na rány a další - je nutné použít výhradně sterilní produkt.

Lékařská gáza je vyrobena z přírodní bavlny. Proces zahrnuje následující fáze:

 1. příprava surovin - příze;
 2. výroba lékařské gázy z čisté bavlny s využitím technologie tkaní;
 3. řezání a zkroucení materiálu;
 4. přípravky k bělení;
 5. zpracování produktů - sterilizace, bělení a zvlákňování;
 6. balení, označování a další.

Bavlněná tkanina má hladkou vazbu. Hustota výrobků se může lišit a je 26-36 g / m2. Tkanina je vyrobena takovým způsobem, že nitě jsou v určité vzdálenosti mezi sebou, takže se nedotýkejte. Výrobek je tedy charakterizován lehkostí, průhledností, hygroskopickostí.

Kvalitativní vlastnosti

Vybarvená gáza je považována za hlavní surovinu pro výrobu obvazů a jiných zdravotnických prostředků. Často se používá v přímém kontaktu s ranami, proto by výroba měla mít tyto vlastnosti:

 • chemická čistota a sestávají výhradně z přírodního materiálu;
 • měkké, nemají v kompozici pevných částic, které mohou dráždit problematické oblasti pokožky;
 • hygroskopický, který umožňuje snadnou a rychlou absorpci kapalných sekrecí;
 • sterilní, aby se zabránilo připojení sekundární infekce a dalším.

Protože gáza je často v kontaktu s ranami, narušení výrobního procesu může poškodit lidské tělo. Výroba zdravotní gázy se proto provádí s ohledem na přísné požadavky a současné normy. Lékařská gázová tkanina podléhá přísné kontrole přítomnosti chemických přísad, dodržování požadavků.

Bělidlo, sterilizace se provádí bez použití chlóru pro inovativní technologie. Používejte parní úpravu, vysoké teploty. Zpracovaný produkt je charakterizován vysokým hygroskopickým, hygienickým, antiseptickým, neutrálním pH. Jedná se o jemnou, tenkou a bezpečnou látku.

Lékařská gáza - výrobce, sortiment a kvalita

Můžete si koupit gázu za nejlepší cenu na stránkách salfetka-tehnicheskaya.ru. Společnost vyrábí a prodává produkty již řadu let a získala důvěru mnoha zákazníků. Vysoká kvalita, kterou výrobce gázových zdravotnických prostředků přesně dodržuje stanovené normy - potvrzuje příslušná dokumentace. Ve všech fázích výroby se používají pouze inovativní technologie. Výroba se provádí bez použití různých škodlivých látek, metody, které nejsou schváleny stávajícími právními předpisy.

Bělení tkaniny se provádí za použití metod s vysokou teplotou. Chlorované látky se nepoužívají. Pro zlepšení fyzikálních a chemických vlastností produktu se provádí speciální úprava pH.

Marl lékařský výrobce představuje zboží v širokém sortimentu - je realizován za výhodných podmínek. Koupit zboží může mít různou hustotu, v kotoučích s doručením na adresu.

Klienti společnosti jsou velké společnosti, různé lékařské společnosti a organizace. Výrobce sleduje výrobu ve všech fázích, od nákupu surovin až po výrobu spolehlivého a pohodlného obalu.

Výroba gázových výrobků provádí řada společností, což je důsledkem vysoké poptávky po tomto výrobku. Používají ho nejen zdravotnické organizace, kosmetické salony, ale i další spotřebitelé. V mnoha průmyslových podnicích je gáza také nepostradatelným produktem ve své činnosti. Používá se k utírání, čištění, odmašťování povrchů jako materiálu pro obložení a pro jiné účely.

Výroba bandáží

Bint - zdravotní obvaz, který je k dispozici v jakémkoliv automobilovém a domácím lékařství. Produkce obvazů se může stát pro podnikatele začátečníky mimořádně výnosným.

Výběr surovin přímo závisí na typu produktů, které jsou plánovány k výrobě. Například pro výrobu sterilních obvazů se používá speciální bělená gáza s určitou hustotou. Nesterilní obvazy jsou také vyrobeny z gázy, ale jejich kvalita a vlastnosti nejsou tak vysoké.

Za prvé, je nutné vytvořit vlastní výrobu gázy. Tento materiál se skládá z jednotlivých navzájem navzájem navzájem propojených bavlněných nití a tvoří jediný hadřík. Chcete-li vytvořit obyčejné obvazy, pak je hotová gáza jednoduše řezána a navíjena na válce, vyrábějící sterilní obvazy, je stlačena.

Zařízení pro výrobu zdravotních bandáží a gázu nelze nazvat levnou. Náklady na to začínají od 500 000 rublů. Navíc musíte koupit stroje na balení hotových výrobků a sterilizátor. Průměrná výrobní linka je schopna obsluhovat 7-10 pracovníků, to znamená, že personál mini-továrny bude značný. Celková výše základního kapitálu je asi 3 miliony rublů. Se zavedenými prodejními kanály doba návratnosti nepřekročí 2 roky.

Bandáže MARLEY MEDICAL Nestálečné a sterilní GOST velkoobchod

Na internetových stránkách společnosti "VeraMed" si můžete zakoupit bandážní gázu zdravotní nesterilní a sterilní za velkoobchodní cenu (cena je snížena, pokud částka účtu je více než 50 tisíc rublů). Nabízíme dodávku v Moskvě a v Moskvě za 0 rub.

Dodáváno s následným dodáním produktů do různých měst v Rusku. Všechny položky jsou na skladě, doprovázeny ŽP, deklaracemi, certifikáty, odpovídají všestrannému klasifikátoru OKPD 2 pro gázu obvazu (kód 21.20.24.131).

Získejte velkoobchodní ceník TD "VeraMed" a ujistěte se, že máme nejnižší ceny za zdravotní obvazy ve vašem regionu!

Bandáže 10x16
Bandáže 5x10
Bandáže 5x5
Bandáže 5x7
Bandáže 7x10
Bandáže 7x14

Doba použitelnosti sterilních obvazů je 5 let, nesterilní 6 let.

Nesterilní

Bandage gáza zdravotní nesterilní

Rozsah nesterilního spotřebního materiálu - bandáže různých typů, fixace bavlněného tamponu s terapeutickým činidlem. Mohou být vyráběny v šířkách 3-16 cm a délkách 2-10 m. Odchylky od této šířky jsou až 0,5 cm.

Sterilní

Bandáže zdravotnická sterilní

Při zpracování otevřených ran, v případech, kdy je léčba prováděna funkčně, se používají produkty, které byly sterilizovány. Jsou součástí souprav první pomoci, takže za všech okolností je obvaz sterilní. Navrženo tak, aby poskytovalo první med. pomoci.

Charakteristiky

Hustota gázového obvazu

Lékařská praxe poskytuje několik typů obvazů pro jejich funkčnost:

 • Zpevnění.
 • Imobilizace (pro fixaci).
 • Stisknutí.

Pro zajištění specifikovaných funkcí pomůže bavlněný obvazový materiál z gázy s hustotou 30-32 g / m2.

Balení a skladování

Pro nesterilní použití polyethylenové fólie (GOST 10354) a balicí papír pro individuální balení (podle GOST 8273) je dovoleno balení ve skupinách 20-30 kusů balených v kartonových krabicích.

Sterilní obvazy včetně vaty jsou jednotlivě baleny v pergamenovém papíře s datem výroby, sterilizací, trvanlivostí.

Pravidla pro skladování jsou stanovena v normativních dokumentech - v prostorách, kde jsou produkty skladovány, je zachováno vhodné klima, teplota a vlhkost vzduchu.

Výroba

Výroba gázových obvazů

Lékařská medicína po dlouhou dobu používá k oblékání rany skutečný přírodní materiál - bavlna. Pro požadovaný aseptický účinek je nutná úplná sterilita zařízení a materiálů.

Gáza pro obvazy je bělená, aby se zvýšily hygroskopické vlastnosti. Tkanina je zkroucena na těsný válec, který je řezán na šířku podle zadané velikosti. Pro snadné použití je hotový válec obdélníkovým tvarem stisknutím.

Společnost Vera Med Trade House jako dodavatel řídí kvalitu zboží, ověřuje splnění požadavků technických podmínek, státních norem.

Výrobcové gázových obvazů

V katalogu a ceníku naleznete výrobky ruské firmy PKF "VeraMed". Krabice obsahují produkty v ind. balení - 250 až 600 ks.

GOST pro gázové obvazy

Technické charakteristiky jsou regulovány GOST 1172-93 (bandážová gáza) - platí pro nesterilní / sterilní druhy.

Hlavní technické parametry, které dokument ovládá:

 • Rozměry - šířka a délka.
 • Indikátory kapilarity a bělosti.
 • Přetížení.

Chcete-li výrobci objednat obvaz z gázy hromadně, můžete tuto stránku vyplnit vyplněním online formuláře nebo kontaktováním manažerů podniku na uvedených telefonech.