Dřevěné truhlářské výrobky pro vlastní prodej. Stolařská dílna jako podnik

V obratných rukou se dřevo promění v skutečné umělecké dílo a je možná nejvíce univerzální dekorativní materiál. Téměř každý člověk denně používá předměty pro domácnost, nábytek a další dřevěné výrobky. Kromě toho je široce používán jako prvky pro dokončování domů, kanceláří, kaváren, restaurací a dalších prostor.

Truhlářské výrobky budou od spotřebitelů vždy ze známých důvodů. Mistři, kteří chtějí pracovat s dřevem, si jistě přemýšlejí o tom, že otevírají vlastní truhlářskou dílnu, aby změnili své koníčky na výnosné podnikání.

Zvažme, jaké zajímavé výrobky z dřeva mohou být vyrobeny k prodeji, co potřebujete vědět o otevření vlastního podniku, jak vybavit dílnu, kde prodávat hotové výrobky a kolik zisků může být tesařství.

Co můžete dělat s vlastními rukama z dřeva?

První věc, kterou potřebujete pro zahájení vašeho tesařského podnikání, je studium spotřebitelské poptávky po dřevěných předmětech. K dnešnímu dni je na trhu v hojnosti existuje obrovské množství různých produktů, takže kupující má právo si vybrat ty nejkvalitnější a originální výrobky. Z tohoto důvodu je nejprve nutné věnovat pozornost těm z nich, kteří jsou nedostatečně nebo jsou zastoupeni v minimální výši.

Zpravidla se truhlářské obchody specializují na určité typy výrobků. Jaký druh dřevěných výrobků na prodej může přinést dobrý příjem a užít si velkou poptávku od spotřebitelů? Vybíráme nejpopulárnější směry tesařství. Patří sem výroba:

 • dekorační prvky a dekorační materiály pro výzdobu interiérů;
 • kabinet, měkké, kancelářské a jiné druhy nábytku;
 • okenní rámy, dveře a schody;
 • ploty a ploty;
 • zahradní altány;
 • předměty každodenního života (válcovací kolíky, řezací desky, stojany, krabice atd.).

Jak ukazuje praxe, začíná výroba truhlářských výrobků ze dřeva náklady na výrobu dveří (vchod a interiér), okenní rámy, nábytek a schody. S růstem výroby je možné výrazně rozšířit sortiment vyráběných výrobků.

Velmi oblíbené jsou originální stoly, židle, komody, kuchyňské sestavy, rozkládací pohovky, všechny druhy křesel a další výrobky, které se liší od zboží prezentovaného v obchodě.

Kromě toho můžete otevřít vlastní výrobu tesařských výrobků, které se budou lišit ve vysoké kvalitě a původním provedení. Zde jsou některé dobré příklady:

 • dětské hračky (návrháři, lokomotivy, automobily, dinosaury atd.);
 • ikony (vždy za skvělou cenu);
 • hudební nástroje;
 • stolní hry (šachy, backgammon);
 • vázy, nádobí, svícny;
 • houpačky, lavičky, proutěný nábytek;
 • suvenýry a esoterických výrobků.

Výhodnou prací tesařů a tesařů je výroba rakví. Takové výrobky by měly být buď levné, nebo lišit se vysokou kvalitou provedení a použití drahých plemen dřeva. Stejně jako v jakémkoli podnikání, v truhlářství je důležité poskytnout kupujícím jedinečný obchodní návrh, který plně uspokojí jejich potřeby.

Poptávka po dřevěných produktech

Výrobky ze dřeva jsou velmi žádané a budou vždy oblíbené u kupujících. Ale než začnete vyrábět truhlářské výrobky, měli byste provádět analýzy trhu a studovat potřeby spotřebitelů. Je důležité si uvědomit, že ve vysoce konkurenčním prostředí musí být produkty originální a vynikající kvality.

Jak již bylo řečeno, jsou velké dveře, schodiště a oblouky. Stojí za to zvážit možnost výroby oken, zejména jejich vícevrstvých verzí, které vypadají, že vypadají jako moderní výrobky z kovového plastu. Takové výrobky budou kupující vždy poptávat, zejména pokud mají vynikající zvukové a tepelné izolační vlastnosti.

Také musíte věnovat pozornost produktům, které lidé každodenně používají ve svém každodenním životě. Může to být originální provedení nádobí, příborů, držáků automobilů pro mobilní telefony a další položky.

Poptávka na trhu všechny druhy podlahových krytin ze dřeva, zejména parkety a stěnových panelů, zásuvek, svítidel a dalších produktů. Vždy budou existovat v ceně vyřezávané ikon, soch ve dřevě, ozdobné panely, multi-sekční skříně na nářadí, závěsné police stylové, elegantní nábytek, pracovní desky, zahradní nábytek, mosty, pavilony, upomínkové předměty.

Důležité: opravdové a restaurátorské práce na obnově dřevěných výrobků jsou mezi obyvateli velmi žádané. Z tohoto důvodu mohou truhláři také poskytovat takové služby, které se stanou dodatečným a hlavně trvalým zdrojem příjmů.

Stolařská dílna jako podnik

Pokud se stále rozhodnete otevřít tesařskou firmu, nabízíme vám pokyny krok za krokem k dosažení tohoto cíle.

Kde začít?

Po určení směru truhlářství je nutné najít místo pro jeho realizaci. Prostory by měly být prostorné a suché, protože strom, jak je známo, nemá rád vlhkost. Vedle výrobních zařízení budou místa pro ubytování a odpočinek zaměstnanců, stejně jako kancelář, kde můžete mluvit se zákazníky.

Výška výrobních hal by měla být řádově 4 až 5 metrů, takže je možné vyrábět velké výrobky (skříňový nábytek, schody atd.). Pro malou dílnu je možné si pronajmout budovu s celkovou plochou 60-70 m², ale je třeba mít na paměti, že bude zapotřebí přidělit skladovací prostory pro polotovary a hotové výrobky.

Vzhledem k tomu, že specifičnost tesařství je spojena s přímým řezáním a mechanickým zpracováním dřeva, bude vyžadován výfukový systém. Také stojí za to věnovat velkou pozornost světelným zařízením (většina strojů a dalších zařízení pracuje na proměnné elektrické síti 380 V).

Po vyřešení problému s prostorami workshopu byste měli zaregistrovat svou firmu na daňovém oddělení. Bude také požadováno, aby získal povolení k výkonu svých činností v hasičských a dodavatelských provozech (elektřina, voda, topení, plyn).

Důležité: uveďte příklady průměrných cen pro zahájení podnikání. Chcete-li otevřít tesařské shop, pronájem prostor bude muset strávit asi 15-20 tisíc rublů za měsíc. Nákup surovin bude stát 22-25 tisíc rublů. Nákup zařízení a nástrojů bude vyžadovat zhruba 180-200 tisíc rublů. Pro dodatečné náklady a poplatek za spotřebu energie bude zapotřebí asi 50 tisíc rublů. A nezapomeňte, že průměrná mzda zaměstnanců je 30-40 tisíc rublů.

Jak vybrat strom?

Chcete-li se spojit s tesařským průmyslem, protože podnikání vzkvétalo a vyráběné výrobky byly mezi kupujícími velkou poptávkou, budete potřebovat vysoce kvalitní suroviny. Je důležité předem vědět, který strom bude použit pro výrobu určitého produktu.

Především je třeba vzít v úvahu, že určité požadavky jsou kladeny na řezivo, mají standardní rozměry a pro ně jsou stanoveny GOST. Materiály ze dřeva jsou originální a druhotné. V prvním případě se jedná o kulaté dřevo, větve, plné korunky a kořeny stromů. K "druhotnému bydlení" patří překližka, dřevo, dýha, deska a jiné druhy pilových výrobků.

Výběr dřevěných druhů hraje důležitou roli při výrobě truhlářských výrobků. Obvykle jsou fyzicky rozděleny na měkké, střední a tvrdé. Mezi měkké půdy patří borovice, cedr, jedle, kaštan, lípa, topol, vrba, olše. Smrekovec, bříza, buk, hruška, jasek, jablko, jíl, dub a horský popel jsou středně měkké dřevo. Mezi tvrdými skalami je akácie izolovaná z bílé, hrabové, olivové, dřeně, dřeva a dalších.

Při výběru dřevěných surovin musíte nejprve věnovat pozornost obsahu vlhkosti. Zohledňuje také přítomnost různých defektů a schopnost tzv. Mokrého toku, který určuje stupeň zralosti dřeva. Podle struktury je dřevo vrstvené, rovnoměrně vrstvené, amorfní a zklidněné. Kvalita surovin přímo ovlivňuje proces zpracování dřeva.

Důležité: při výrobě truhlářských výrobků se měkké dřevo používá především pro řezbářství, protože to velmi usnadňuje práci truhláře. Tvrdé horniny se používají k výrobě hudebních nástrojů, skříňového nábytku, stolů, komody, člunů a dalších výrobků.

Dřevo umístěné uvnitř kmene se nazývá jádro. Tato část je považována za nejtěžší, kromě toho má vysokou hustotu a dlouhodobě se nezhoršuje. Vrstva kolem jádra, ve kterém cirkulují dřevěné šťávy, se nazývá bílá dřeva. V závislosti na povaze struktury je strom:

 • zvuk, který se vyznačuje tmavou barvou jádra dřeva (jablko, borovice, dub, modřín, jalovec);
 • zralé dřevo, které se vyznačuje stejnou barvou jádra a bílého dřeva (většina jehličnanů);
 • Bělové dřevo (střed dřeva nezmizí).

Sjednocení tesařských výrobků je důsledkem použití dřeva s vadami. Mezi ně patří hniloba, houba, červí díra, která vzniká v důsledku poškození hmyzem. To by mělo zahrnovat praskliny, které se tvoří, pokud byl strom přehnaný nebo uložen v chladu. K vadám dřeva je také obvyklé odkazovat na nestandardní stromovou formu kmene.

Jaké vybavení bude potřeba?

Pro výrobu dřevěných výrobků s různou složitostí je vyžadováno velké množství strojů, které vykonávají určité funkce. Patří sem:

 • kruhová pila;
 • spojování;
 • pásová pila;
 • průřez;
 • frézování;
 • tloušťka.

Vzhledem k tomu, že je požadováno rozšíření, bude takové zařízení vyžadováno pro truhlářskou dílnu, jako jsou čtyřstranné hoblování, vrtání a drážkování, brousicí stroje a speciální zařízení pro práci s dýhou.

Pro výrobu truhlářských výrobků je třeba zakoupit vrtačky, kladiva a paličky, dláta, elektrické plánovače, ruleta, skládačky a šroubováky, stejně jako všechny druhy šroubovák pro použití s ​​výhledem na závitových spojů.

Mezi zařízení je žádoucí mít velké stoly pro značení tabulek překližky a desek. Bez selhání musíte koupit skvrny, barvy, tesařské lepidlo, laky, oleje, šrouby, šrouby, šrouby, šrouby a nehty různých velikostí.

Reklama a prodej hotových výrobků

Vzhledem k tomu, že původní výrobky pro truhlářství jsou určeny pro hromadné uživatele, bude nutné provést příslušné reklamní kampaně. Musí pokrývat velké množství potenciálních kupujících. Za tímto účelem je třeba doručovat inzeráty v tištěných publikacích, v televizi, v dopravě av místech hromadného přetížení.

Také byste měli mluvit s vedoucími specializovaných supermarketů, obchodů, trhů s stavebními materiály, které jsou ve skutečnosti potenciálními zákazníky. Internet k dnešnímu dni poskytuje podnikatelům neomezené příležitosti propagovat své produkty. Abyste zvýšili svůj příjem, musíte se v sociálních sítích seznámit a vytvořit vhodné tematické skupiny. Neubližuje se vytváření vlastního webu, kde bude prezentována nabídka produktů (je žádoucí provést profesionální fotografie), ceny, kontaktní informace a obchodní nabídky pro kupující.

Zvýšení prodeje bude usnadněno předkládáním inzerátů ve vyhledávačích (kontextová reklama v sítích Yandex a Google). Pokud jde o prodej hotových výrobků, může být prodáván na trhu prostřednictvím svého vlastního skladu na specializovaných veletrzích. Doporučujeme také vytvořit jedinečnou nabídku pro prodejny nábytku a vytvořit prodejní linku.

Potřebuji zaregistrovat IP nebo LLC?

Oficiálně navržené podnikání umožní bez problémů výrobu stolních výrobků a prodej hotových výrobků. V případě, že workshop bude probíhat 2-3 zaměstnanců, můžete získat návrh IP, jehož otevření bude stát 3 tisíce. Rublů a měsíční platba daní a poplatků bude asi 4-5000. Rublů.

Pokud se plánuje přilákat velké množství zaměstnanců a rozsáhlé výroby, je nutné zaregistrovat podnik jako LLC. To umožní spolupracovat se zástupci velkých podniků a účastnit se všech druhů nabídek.

Suvenýry ze dřeva vlastními rukama - fotografie

Suvenýrové výrobky jsou poptávané a jsou prodávány ve velkém množství, zejména v rekreačních oblastech. Není zbytečné navštívit města s velkým přílivem turistů, aby s prodejci vyjednávali o výrobě některých produktů na prodej. Kromě suvenýrů dodnes dodávají populární šperky ze dřeva, korálků, růžence a dalších předmětů, které se stejně dobře prodávají ve specializovaných prodejnách nebo na přírodních trzích.

O nás

LesLeader, Voronezh, vyrábí a prodává od výrobce řadu řeziva za dostupné ceny, což je jedna z hlavních výhod spolupráce s námi. Mezi vyráběné u nás řezivo najdete vždy na bar konstrukci různých druhů a kvality, hrany a ne hranami borovice, dub a modřín suché a přirozenou vlhkost, truhlářské desky, stejně jako sexuální palubky, obklady, imitace trámy, panelového domu, který také jsou vyrobeny z různých druhů dřeva. Pokud potřebujete koupit desky, pak máme co nabídnout.

Dále vyrábíme výrobky z truhlářských výrobků, venkovský nábytek. Vyrábíme dřevěná okna, dveře a schody na zakázku.

Poskytujeme služby sušárny pro dřevo o nosnosti do 15 m3.

Nákup řeziva od nás je tou správnou volbou.

Carpenterova dílna

Člověk rád obklopuje krásné pohodlné věci. Dnes je mnoho materiálů, ze kterých můžete vyrábět kvalitní výrobky. Ale po dlouhou dobu mají lidé zvláštní postoj k přírodnímu dřevu.

Mnoho lidí nakupuje dřevěné výrobky na zakázku. Jedná se o materiál šetrný k životnímu prostředí, který nemůže poškodit zdraví. Naopak je příjemné dýchat čerstvé vůně lesa. Pokud jsou v domě dřevěné předměty, stávají se v nich útulné. Na zakázku můžete psát výrobky ze dřeva do libovolného interiéru. Vyberete-li drahé vyřezávané předměty, přinesou do domu prvky luxusu, zdůrazní jemnou chuť majitele.

Je důležité vybrat si společnost, která je připravena kvalitativně, a to v souladu s přáním klienta, aby splnil úkol. Hledáte takovou organizaci? Pojďte k nám. Naše tesařská dílna ve Voronězu vyrábí dřevěné výrobky (dub, borovice, popel) po dobu 20 let a dřevěné materiály (MDF, laminovaná dřevotříska). Skvělé zkušenosti v této oblasti nám pomáhají vytvářet opravdová díla tesařství.

Proč si vybrat nás? Existuje několik výhod, které nás odlišují mezi dalšími specializovanými firmami:

 • Naše výrobky vyrábí vysoce kvalifikovaní pracovníci využívající pokročilé technologie a komponenty. Zákazník si může být jistý, že v našem tesařství bude profesionální dílna vytvořena přesně podle toho, co plánoval.
 • Nabízíme výrobky podle individuálních velikostí a designu jakékoliv složitosti, od rozpočtu až po jakoukoliv elitu, včetně řezbářství a inlayu. Můžeme vytvořit krásné věci pro jakýkoliv dům, kancelářské prostory, hotel atd. Pečlivě zvážíme a nutně zohledňujeme přání zákazníka na výrobky vyrobené ze dřeva na objednávku ve Voroněži.
 • Společně s našimi partnery můžeme spolupracovat v oblasti kování, skla, přírodního kamene, vitráží, dveří a nábytku. Chcete zábradlí schodiště zdobit skutečné umělecká díla z kovu a dveřní list byl se skleněnými jedinečnými vložkami? Náš specializovaný dílna ze strany tesařů udělá potřebné.
 • Rozsah našich služeb je široký. Vyvíjíme návrhy, projekty, provádíme technickou podporu. Na začátku spolupráce uzavíráme právní smlouvu av případě potřeby provádíme záruční a poprodejní servis. Proto si zákazník může být jisti spolehlivostí naší organizace.

Přijďte diskutovat o vlastnostech produktu, který vás zajímá. Adresa dílny je uvedena v sekci Kontakty. K dispozici je také telefon, na který nás můžete kontaktovat, abychom objasnili podrobnosti, které vás zajímají.

Výroba dřevěných výrobků: otevřená tesařská dílna

Minimální počáteční kapitál

Výrobky ze dřeva mají konzistentně vysokou poptávku, i když jsou jejich náklady mnohem vyšší než podobné výrobky z plastu a jiných materiálů.

Vysoká cena je způsobena přirozeností použitého materiálu a složitostí jeho zpracování. Dřevěný nábytek vytváří pohodu v každé místnosti, dřevěné rámy a dveře jsou považovány za ekologičtější a některé věci jednoduše nelze vyrobit z jiného materiálu než z dřeva. Tradičně se předpokládá, že organizace truhlářského průmyslu vyžaduje relativně malé náklady. Zisk v tomto případě však není příliš vysoký, říkají někteří majitelé takového podniku. Úspěch vašeho podnikání skutečně závisí na několika faktorech, mezi něž patří především sortiment vašeho podniku, kvalita produktů a způsoby propagace.

Analýza trhu truhlářství

Před otevřením tesařské dílny, stejně jako v jiných obchodech, je třeba provést důkladnou analýzu trhu. To lze provést samostatně, aniž byste se obrátili na marketingové agentury. Zkontrolujte rozsah vašich konkurentů (jejich kontakty a adresy naleznete na internetu), navštivte prodejny nábytku, supermarkety a trhy, požádejte prodejce o to, které produkty se nejčastěji ptají.

Přemýšlejte o tom, co byste mohli vyrobit. Některé tesařské obchody vybírají jednu úzkou specializaci a vyrábějí například pouze okenní rámy nebo dveře. Jiní dávají přednost pracovat s širokou škálu kvalitních výrobků, které vyrábějí upomínkových předmětů, logických a deskových her a hlavolamů, hračky pro děti, dětský nábytek, sportovní potřeby, výrobky pro zahradu a do kuchyně, a tak dále. D. Konkurence je poměrně vysoká a je v jiným segmentem.

Nicméně při výběru druhé řady práce budete schopni najít vlastní konkurenční výhody. Někdo dělá dětské hračky s minimální aplikací barev a laků, umisťuje své výrobky co nejvíce šetrné k životnímu prostředí a bezpečné pro děti. Náklady na tyto hračky se někdy ukázaly být vyšší než barevné dřevěné, protože tyto výrobky vyžadují dokonalé zpracování dřeva. Při malování jsou mnohé defekty dřeva skryty pod tlustou vrstvou laku a barvy, takže jejich výroba není tak náročná.

Nicméně značná část spotřebitelů je připravena zaplatit za vynikající kvalitu a bezpečnost. Navíc většina tesařských obchodů může vyrábět výrobky v malých objemech. "Oběh" jednoho názvu zřídka přesahuje několik set produktů. Pro kupce (i pro pracovníky) se to ukáže být velkou rozmanitostí.

Někdo preferuje výrobu dárkových předmětů do kuchyně. Mohou to být standardní regály pro koření a jiné drobné věci, špachtle a lžíce pro odběr vzorků z připravených jídel a míchání, ubrousků, ohřívačů, strouhanky, řezacích desek.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Maloobchodní hodnota těchto produktů nemusí být vysoká, avšak s velkými objemy je jejich výroba velice zisková. Například broušené desky, v závislosti na použitém materiálu a složitosti uměleckého zpracování, se prodávají za cenu 70 až 300 rublů. Nejjednodušší podpěry za horké z jednotlivých raket se prodávají za cenu 25 rublů a podpůrné z leštěných sekcí - asi 100 rublů. Jednoduchá ubrousek stojí 150 rublů a náklady na větší výrobky (například strouhanka, mini-truhly) mohou činit asi 1000 rublů. a vyšší.

Na území SNS existují podniky, které vyrábějí tzv. Perníkové válečky a desky. Perník byl vždycky oblíbeným způsobem v Rusku. A dosud mnoho domácích domácích vaří tyto výrobky doma. Pro formování tvaru koláče pomocí speciálních válečky a desky, které jsou vyrobeny z bukového dřeva a impregnované s lněným olejem. Perník desky a válečky mají vybrání nebo vyklenutí, v tomto pořadí, v podobě obrazů zvířat, objektů, fantastické znaků, vzorů plodin, ovoce a tak dále. D. Jejich výroba vyžaduje trochu více času, než je obvyklé práci na váleček nebo desky pro válcování. A přesto jsou vzorované skály velice žádoucí jak jako kulinářský nástroj, tak jako suvenýrní výrobky.

Můžete tedy začít s výrobou určitého druhu výrobků a postupně rozšiřovat svůj sortiment a přidávat do něj krásné a jedinečné výrobky vyrobené z přírodního dřeva vytvořené podle vašeho návrhu.

Jak otevřít dílnu pro výrobu dřevěných výrobků

Chcete-li ubytovat malý tesařství, bude to světlo a suché (to je velmi důležité, protože dřevo se bojí vlhkosti), místnost nejméně 50-60 metrů čtverečních. V malém prostoru ušetříte místo pomocí kompaktního dřevozpracujícího centra, spíše než jednotlivých strojů. Pokud budete vyrábět dveře a okenní rámy, pak by měla být místnost dostatečně dlouhá (nejméně čtyři metry). Pro tyto účely, dokonce i garáž, stodola nebo suterén. Hlavní věc spočívá v tom, že vaše prostory splňují všechny požadavky na požární bezpečnost. Je také žádoucí mít elektrickou energii 380 V (přestože je často vynechána nižším napětím 220 V).

Výroba okenních a dveřních bloků (se kterými začíná mnoho zámečnických dílů) probíhá v několika základních etapách. Nejprve se řeže řezivo a kontroluje se kvalita. Pak se zpracovávají obrobky a sestaví se celá konstrukce rámu. V poslední fázi je povrch výrobku leštěn a pokrytý lakem, skvrnami a nátěrem. Každá z těchto etap se provádí na samostatném místě a za pomoci speciálního vybavení.

Správně vybereme vybavení pro truhlářskou dílnu

Zařízení pro tesařskou dílnu lze částečně vyrábět samostatně. Pokud máte alespoň malý dovednosti, můžete si vytvořit pracovní stůl, svěrák a dokonce i soustruh dle výkresů, které jsou uvedeny ve zvláštních adresářích (můžete najít na internetu).

Pracovní zařízení je však stále třeba zakoupit (v některých případech je možné je užívat, ale v dobrém stavu). Budete potřebovat disk nebo zásuvka pily, frézky, označení měřidla, elektrické nářadí (vrtací, frézou), ruční nářadí (pily, dláta, paličky, přímočarou pilu, brusku, atd.). Některé vybavení lze pronajmout.

Je také možné nekupovat jednotlivé stroje, ale koupit dřevoobráběcí centrum najednou, pomocí něhož bude možné vykonávat většinu práce. Takové středisko nahrazuje hlavní výrobní zařízení malé dílny (zejména je alternativou frézování, broušení, hoblování, tloušťkovacích strojů). Navíc instalace vyžaduje mnohem menší prostor než při umístění jednotlivých strojů.

Při výběru dřevozpracujícího centra nevznikají ani problémy. Takové vybavení je vyráběno v naší zemi i v zahraničí. Náklady na univerzální centrum je 150 až 200 tisíc rublů. Navíc do centra, je nutné následující nástroje a vybavení: třmeny elektrického hoblíku svinovací metr, vrtačka, šroubovák, skládačky, bruska, pilové kotouče, vlhkoměr, sadu ručního nářadí, nástrojů pro kreslení a barvení antiseptické látky ventilátoru tašky odstranit piliny.

Upozornění: přesný seznam potřebných zařízení závisí na tom, co chcete vyrobit.

Pokud se budete zabývat výrobou drobných předmětů, nejprve to můžete udělat sami (nebo s jedním asistentem). Nicméně, pokud plánujete výrobu celkových výrobků - okenních a dveřních rámů, nábytku apod., Pak alespoň dva profesionální tesaři nemohou bez pomoci. V každém případě nejprve potřebujete svou přítomnost v obchodě, kde budete nejen provádět část práce, ale i kontrolovat ostatní zaměstnance.

Nezáleží na tom, co přesně děláte. V každém případě budete potřebovat spoustu dovedností a v neposlední řadě představivost. Každý dřevěný výrobek je jedinečný, i když je to obyčejný okenní rám a židle. Vysoká kvalita výrobků a jejich originální design budou samy o sobě vynikající konkurenční výhodou. Nicméně, o reklamě (zejména v první fázi), nezapomeňte.

Kde prodávat dřevěné výrobky

Prodej produktů můžete organizovat přímo do maloobchodních prodejen - specializovaných prodejen, prodejců na trzích a ve stavebních supermarketech. Bude však těžší (a dražší) souhlasit s druhým. Pokud vyrábíte výrobky pro děti nebo kuchyňské náčiní, musíte je prodávat prostřednictvím obchodů s dětskými výrobky nebo zboží pro bydlení (může to být také internetový obchod). Nezasahujte do vlastního webu, kde můžete umístit vysoce kvalitní fotografie svých produktů, jejich podrobný popis a jejich kontakty. Můžete také umístit reklamy do bezplatných reklamních publikací (nejprve se jedná o prodej okenních rámů a dveří).

Minimální náklady na organizaci tesařské dílny budou asi 100 tisíc rublů. Tato částka zahrnuje pronájem pokojů (až na 6-7 tis. Rublů měsíčně) v případě neexistence této smlouvy ve vaší nemovitosti, náklady za energie (v závislosti na oblasti), suroviny (asi 10.000. Rublů za první várky zboží), nástroje (75 tisíc rublů).

Také se budete muset zaregistrovat jako IP a získat všechny potřebné certifikáty (například pokud se chcete zabývat výrobou dětských hraček). Ziskovost tohoto podniku činí 23%. Čistý zisk za měsíc - z 30 tisíc rublů a doba návratnosti - od 4 do 6 měsíců.

Stolařská dílna jako podnik od začátku

Vůně čerstvých čipů, hluk pily a teplo stromu vždy přitahovaly skutečného muže. Tvůrci vyrobili nábytek a různé dřevěné knick-knacks, tato práce byla vždy považována za čestné a respektované. A dnes výroba tesařů má stálou poptávku, se všemi jejími výhodami, plast nemůže vytlačovat dřevěné výrobky. Co s tím, co začne podnikání v oblasti truhlářů od nuly, jaké zdroje budou potřebné a za jakou dobu je možné získat počáteční investice. A co je nejdůležitější, co vyrábět a jak najít prodej.

Možnosti rozvoje podnikání

V návaznosti na fantazie a nadání mistra můžeme rozlišit dvě koncepce vývoje výroby - technické a umělecké. Pro každé z nich bude zapotřebí jiná zařízení a částka pro otevření podniku se bude výrazně lišit.

Pokud je truhlář inženýr

Technická myšlení umožní organizovat výrobu, která bude založena na zaměření na masová výroba nábytku, okenní rámy, Dveře a další užitečné předměty.

K dispozici je výklenek pro všechny, v době, kdy podnikatel najde dodavatele levných a kvalitních surovin, najít pravidelné zákazníky. Ale to bude trvat několik měsíců a do té doby bude nutné přerušit jednotlivé objednávky a utrácet značné finanční prostředky na reklamu.

V ideálním případě, pokud existuje mnoho zkušeností v oblasti zpracování dřeva a dobře zavedených vazeb na bývalém pracovišti, tesařství jako obchodní myšlenka přinese zisk bezprostředně po zahájení provozu.

Pokud je tesař umělec

Umění myšlení a touha po tvořivosti nabízejí jiný koncept rozvoje. V tomto případě funguje umělec dřeva. Různé suvenýrů a řemesel malé řady budou v dobré poptávce. Pro jejich realizaci není nutné držet velké reklamní společnosti a hledat zákazníky, stačí souhlasit s několika malými obchody se suvenýry, aby si mohli nastavit prodej. Stejně jako v prvním případě pán najde svou vlastní klientelu.

Dřevěná dílna

Výroba nábytku, okenních rámů a velkých prvků interiéru bude vyžadovat vážné výrobní zázemí, značný prostor a nájem pracovníků. Kromě toho bude nezbytně existovat rozpočet na reklamu a registraci činností u daňových úřadů.

Stroje a zařízení

Kompletní sada vybavení pro truhlářskou dílnu, která vyrábí nábytek, bude stát nejméně 1 milion rublů. Bude nutné koupit:

 • příčný řezací stroj;
 • kruhová pila;
 • tloušťka;
 • vrtačka;
 • frézka.

Protože není možné vyrábět nábytek a dveře z pevného materiálu kvůli nedostatku stromu takového povrchu, budete muset také zakoupit klíny pro lepení. Pokud to dovolí zdroje, pneumatické zařízení pomůže urychlit proces.

Pro výrobu nábytku musí být vybaven lakovna. Pro něj je nutné přidělit samostatnou místnost, koupit airbrush a kompresor.

Místnost pro truhlářskou dílnu

Taková velká sada strojů bude vyžadovat odpovídající plochy, které se vejde do garáže, takové bohatství nebude fungovat. Celkově to bude trvat asi 200 metrů čtverečních:

 • obchod pro výrobu výrobků;
 • malířská místnost;
 • místnost na nářadí;
 • šatna a rekreační místnost;
 • sklad surovin a hotových výrobků;
 • koupelna.

Náklady na pronájem bude do značné míry záviset na místě, jeho spojení s komunikací a opravou, ale bude těžké pronajmout takový prostor za méně než 80 000 rublů měsíčně.

Zaměstnanci

Navrhovaný vzorový obchodní plán truhlářské dílny zajišťuje práci s týmy se sedmi lidmi, jejichž páteří bude 3 tesaři. Aby nedošlo k odklonu vysoce kvalifikovaných odborníků do pomocných prací, budou muset být najati dva pomocní pracovníci.

Malba by měla být svěřena profesionálnímu malířovi dřeva. To je velmi zodpovědná stránka, na které amatér udělá více škody než dobro.

Pro práci dílny bude organizace výroby a distribuce práce muset řídit mistr nebo manažer. Stejně jako v každém podniku musíte poskytnout účetního. Bude to buď pronajatý, nebo příchozí odborník.

Celkově bude za vyplácení mzdy vynaloženo zhruba 200 000 rublů.

Pokud je touha zachránit, podnikatel se může snažit bez obchodního manažera, nicméně se to nedoporučuje. Na jeho ramenou a tak spadne spousta další práce, zejména hledání objednávek a přilákání nových zákazníků.

Reklama a marketing

Produkce dílny je určena pro hromadné spotřebitele, a proto by reklamní společnost měla být zaměřena na široké pokrytí. Nyní jsou nejefektivnější aktivity prováděné prostřednictvím internetu. Jedná se o:

 • vytvoření vlastních internetových stránek a jejich propagace;
 • udržování skupin v sociálních sítích;
 • nákup bannery z vyhledávačů.

Pokud se výroba nachází na místech, kde stále není široká internetová přítomnost, měly by se tradiční akce konat pomocí médií a venkovní reklamy. V každém případě bude výroba dřeva jako podnik vyžadovat 5000 rublů na podporu svých služeb.

Výdaje a příjmy - kdo je před námi

Podle výše uvedených výpočtů se ukázalo, že otevření případu bude stát 1 milion počátečních investic a 300 000 bude stráveno měsíčně, aby se udrželo v provozním stavu.

Při konstantním zatížení jeden master je schopna produkovat výrobky na denní bázi o 10 000. V 20 pracovních dní 3 mistrů dělají židle, skříně, rámečky, tabulky a další výrobky ze dřeva 600 000 Celkové příjmy se získají rychlostí 300,000 měsíčně. Z toho by musel vzít 15% daň, a platit příspěvky na penzijní fondy a zdravotní pojištění platit za elektřinu. Bude to čistý příjem ve výši 200 000.

Tak, pro 5-6 měsíců investice budou plně splaceny, ale je to v ideálním případě, kdy se majitel podařilo plně naplnit práci mistry. V opačném případě může doba návratnosti trvat až jeden rok.

V případě, že půjčený úrokový kapitál byl použit pro začátek, bude nutné poskytnout banku asi 20%, což prodlouží návratnost investic do jednoho a půl roku.

Vlastní mistr nebo umělecké zpracování dřeva

Vaše vášeň pro umělecké řezbářství a výrobu krásné dřevěné práce přinese dobrý příjem, pokud se kreativně přiblížíte kreativně. Dřevěné truhlářské výrobky jsou vyráběné ručně, jsou velmi žádané. Jejich cena je nízká, vypadají skvěle a mají svou vlastní auru.

Obzvláště velký zájem mezi kupujícími jsou vyřezávané náušnice, korálky, krabice a kroužky. Je nutné okamžitě upozornit budoucího velitele aby takové věci dělaly doma, není možné. Dokonce i malé stroje velmi šustě a leštění a leštění hotových výrobků vyžaduje dobré roztažení. Proto je ideální volbou koupit garáž a zařízení v ní dílnu.

Zařízení

Truhlář nemůže pracovat rychle, pokud nemá stroj. Ano, mnoho věcí lze provést se sekerou, letadlem a nožem. Ale nízká produktivita neposkytuje příležitost ke krmení. Proto budete muset koupit alespoň:

 • univerzální dřevoobráběcí stroj;
 • vrtačka;
 • rytec;
 • vrták.

Velmi snadné použití při práci soustruhu. Celá sada zařízení bude stát 200 000 rublů.

Registrace IP

Pokud Průvodce neplánuje najmout zaměstnance, inzerovat v novinách a v rádiu, v časných stádiích, je schopen obejít bez podniku jednotlivce, a jednou za rok předkládat prohlášení o příjmech a tudíž platit daně.

V osobě zákona se však bude považovat za špatnou osobu, která se snaží vyhnout se zdanění a může mu být uložena pokuta. Kromě toho neregistrovaný podnikatel neplatí příspěvky do penzijního fondu, a proto snižuje výši jeho budoucího důchodu. Proto, od registrací jednotlivých podniků je lepší se zdržovat. Při registraci to bude stát 2-3 tisíce a každý měsíc až 5000 daní a poplatků.

Výpočty

Zisková rentabilita doma bude v každém případě pozitivní, jelikož kromě počátečních nákladů na nákup garáže a vybavení se nevyžaduje. Se svou dílnou bude tesař rozmanitý výrobky na 3-4 tisíc denně, z nich platit za suroviny a elektřina bude trvat asi 1000. Tak, měsíční příjem truhláře ve své vlastní garáži dosahuje 50.000 za měsíc. V mnoha regionech země je to velmi slušný plat a všechny investice budou splaceny za jeden rok.

Klasický nábytek z masivního dřeva
na objednávku ve Voroneži

Ruční práce jakékoliv složitosti. Levnější o 40%

ve srovnání s nákupem nábytku z Evropy stejné kvality.

naše služby:

design a projektování nábytku

Naši designéři a designéři mají desetiletou zkušenost, takže vytvoříme design, který byste nemohli vyjádřit slovem.

Provádíme rozsáhlé projekty - pomáháme plně navrhnout kuchyň nebo dětský pokoj, šatnu nebo ložnici.

V závislosti na požadavku se snažíme flexibilně přizpůsobit tři parametry - kvalitu, načasování a cenu budoucího projektu

Objednávka od nás:

nábytek z dubu, buku a dalších cenných druhů

Neformujeme z dřevotřísky ani překližky - pouze ekologické, krásné a tvrdé dřevo.

Můžete si objednat od nás kuchyně, dětský nábytek, skříně, dřevěné schody a neštandardní výrobky.

Jsme rádi, že provádíme kompletní tesařství domu. Používáme evropské stroje a moderní metody konečných úprav.

NAŠE SLUŽBY:

dekorace místností s dřevem

Speciální atmosféra, individuální design a vysoký stav, který je okamžitě viditelný pro každého návštěvníka.

Toto řešení je ideální pro návrh manažerské kanceláře nebo domácího kina.

Pro práci aktivně používáme ruční nit, vytváříme jedinečná řešení, zdůrazňujeme bohatost stromu s laky italských laků.

Schéma práce

Vaše první výzva k nám

1. Zanechte číslo na tomto webu

2. Zodpovězte na vaše dotazy

3. Říkáme vám o našich projektech a zásadách práce

4. Nakreslete pro vás náčrtek projektu nábytku

5. Vypočítáme rozpočet výroby

Navrhování nábytku

1. Dokončete počáteční koncept

2. Zvolíme barevnou stupnici

3. Připravte výkresy pro výrobu vašeho nábytku

4. Vytvořte vzorky fasád a výzdoby pro svůj projekt

Měření místnosti

1. Přišli jsme k vám a měříme prostory

2. Ukážeme vám ukázky fasád a výzdob

3. Schválte podrobnosti o projektu

4. Podepsat smlouvu

Výroba nábytku podle projektu

1. Nábytek na individuálním projektu se provádí za 2 až 3 měsíce

2. Můžete k nám přijít a uvidíte, jak probíhá proces

3. Zkontrolujte podrobnosti o kvalitě

4. Provádíme zkušební sestavu ve výrobě

Dodávka a instalace

1. Dodáváme nábytek do vašeho domova

2. Sbíráme nábytek

3. Přineseme projekt do cíle

Naše práce

kvalitní ručně vyrobený nábytek podle vašeho náčrtu

Dveře z masivního dubu s vyřezávaným dekorem

Obaly z masivního dřeva v obývacím pokoji

Kuchyně z masivního dubu v moderním stylu

Zrcadlo na chodbě

Stůl - Velký klavír v kanceláři hlavy

Domácí kino

Viktor Khrestenkov

Mistr případu

Po dobu 18 let práce jsem a můj ateliér měli dobrou a funkční pověst. Ukázalo se, že i obtížné situace se rozhodneme pro Klienta a vždy zůstává spokojen. Vždycky dokončuji svou práci.

Během této doby se ve mně spousta nápadů uvařila, což reflektuji na blogu "Deník velitele nábytku". Kde také píšu o našich projektech, popisuji nápady na návrh nábytku, které mě přivádějí k jádru. A já jen netrpělivě hoří, abych je pro vás přeložil.

Reputace, dobré recenze, doporučení pro příbuzné a přátele od klientů - nejcennější věc, kterou mám. Takže jsem rád, že vás vidím ve své továrně. Pokud budete chtít, vezmeme vás do obchodů a ukážeme vám, jak jsou vytvářeny prvky vašeho budoucího nábytku.

Když vidíte, v jaké atmosféře se děje práce, jak tesaři jsou pozorní a malíř je koncentrovaný, všechny vaše pochybnosti se rozptýlí. Jeden z pravidelných zákazníků řekl: "Mám rád tváře vašich lidí, takže pracuji s vámi."

Nejnovější články blogu "Deník velitele nábytku"

Konzola ve stylu francouzské země

V internetovém obchodě ETSY (USA) jsme našli zajímavou starožitnou konzolu z počátku 20. století. Byla renovována a uvedena do prodeje Erika Szilvai

To jsme viděli.

Podíl klasického nábytku

"Klasika" je slovo, které je volně užíváno v designové komunitě. V našem věku modernosti, tradicionalismu a eklekticizmu může být ztracen skutečný význam pojmu "klasický". "Klasika" je častěji spojována s pěti objednávkami, ale mnohé postrádají hlubší pochopení klasických proporcí a celkové krásy, které lze přizpůsobit současnému stavu.

Zde dáme jednu ze zásad klasického návrhu širší pochopení a snažíme se ho přizpůsobit dodnes. Zkoumáme rozměry a proporce nábytku v místnosti.

Doufáme, že se designéři spoléhají nejen na svou vlastní chuť, ale spíše na kulturní styl, který se stal testem času a je dnes stále relevantní.

"Nový" starožitný pokoj (část 1)

Dlouho jsem snil o objednávce vyřezávaného nábytku v soukromé kanceláři. A samozřejmě by to mělo být replikou starožitného nábytku. Představte si - štěstí.

Stůl - Velký klavír v kanceláři hlavy

Ahoj, čtenáři. Děkuji za váš zájem o mé psaní.

Mým stálým zákazníkem je architekt designer Alexey Kopylov. Vychází z vytesaných kapitálů a složitých pilastrů. Využívá své talenty v moderním interiéru. Jeho myšlenky jsou vždy nové, neobvyklé. V běžných lidech se o něm říká: "Prostě si vezme všechno z hlavy, nikdy nekopíruje nic."

Replika starožitného konferenčního stolku

Nedávno jsem našel internet na http://athomewiththebarkers.com/painted-coffee-table/ zajímavý konferenční stolek. Byl představen v době jeho nové výzdoby. Sonya Barker jí dal nový vzhled pomocí materiálů z křišťálové barvy od Anny Sloanové. Chtěl jsem to udělat.

Nápady pro váš interiér

Na stránkách časopisu nebo na internetu jste našli zajímavý interiér?

Zavolejte nám a uděláme to v jednom

Podle našich zkušeností víme, jak těžké je vyjádřit myšlenku slovy a vysvětlit mistrovi, jaký druh výsledku je zapotřebí. Nezakládejte se - zvolte vhodný obrázek v časopise nebo fotografii dokončeného nábytku a poté jej ukažte. Design studio analyzuje komplexní produkt pro jednoduchá řešení.

Návrhář přesně vykreslí vybraný nábytek, připraví 3D návrhový projekt, koordinuje s vámi a zkušení mistři připraví hotové výkresy.

Neustále hledáme nové nápady, zajímavé řešení a uložíme je do knihovny nápadů, s níž vás vyzýváme, abyste se seznámili.

Kategorie: Vyřezávané, tvarované a lité dekorace

Kategorie: Vyřezávané, tvarované a lité dekorace

Kategorie: Vyřezávané, tvarované a lité dekorace

Kategorie: Vyřezávané, tvarované a lité dekorace

Kategorie: Vyřezávané, tvarované a lité dekorace

Kategorie: Konzoly, konferenční stolky, servírovací stoly a konferenční stolky

Kategorie: Konzoly, konferenční stolky, servírovací stoly a konferenční stolky

Kategorie: Konzoly, konferenční stolky, servírovací stoly a konferenční stolky

Kategorie: Konzoly, konferenční stolky, servírovací stoly a konferenční stolky

Kategorie: Konzoly, konferenční stolky, servírovací stoly a konferenční stolky

Výroba dřevěných výrobků

OBJEDNAT VÝPOČET NYNÍ!

Žaluzie, dveře, masivní fasády

pro jednotlivé projekty

Vyrábíme dřevěné dekorace z masivního dubu.

Vaše velikosti, barvy a efekty na požádání.

Dobrý den, milí hosté!

Stolařská dílna ve městě Voronež

nabízí výrobky z masivního dřeva na zakázku:

nábytek, dveře, schody,

kuchyně, fasády, desky,

prvky dřevěných interiérů,

nábytek pro vanu a zahradu,

dary z přírodního dřeva

Nezapomeňte, že truhlářská dílna není továrna,

a mistr si vezme v úvahu všechna vaše přání na tvary a barvy

Objednejte si svůj senský nábytek!

Vážení hosté! Nabízíme vám řezbářství jakéhokoli složitosti. Sochy, interiérové ​​prvky, návrhy řešení. Dokončené práce můžete vidět pomocí tohoto odkazu. Všechny otázky telefonem a e-mailem.

Výroba dřevěných výrobků

 • lavice na postavených nohách:
 • lavice na rovných nohách s opěradlem:
 • lavička na rovných nohách s opěradlem a područkami:
 • zahradní květinový vozík:
 • dřevěné stoly o šířce 600 a 800 mm, délka 1200, 1400, 1600, 1800, 2000, 2200, 2400, 2700 a 3000 mm:
 • Lehátka s područkami a bez:
 • mříže, koše, pergoly atd.

Nové: Nábytkové balustrády z masivní břízy lze koupit ve Voroněži.

Truhlářství - umění pro duši a podnikání pro život + podrobné poradenství a poradenství novým řezbářům-podnikatelům

Pokud existuje sen o vyřezávání dřeva ze stromu a vydělávání peněz z něj, musíte studovat témata od A do Z. Všechna spojení řetězce jsou důležitá: místnost pod dílnou; zařízení, nástroje a stroje; nákup surovin; sortiment výrobků v závislosti na poptávce; nuance podnikání. Ale vše v pořádku.

Zjistíme, jaké druhy tesařů a závazných vlastností musí mít.

Hlavní zpracování dřeva se provádí ručně pomocí nástrojů a speciálních strojů. V závislosti na druhu a kvalitě práce určit kvalifikaci truhláře. Existují řádky od 1 do 6.

Truhlář musí pochopit zařízení elektrických strojů a nástrojů, dřevoobráběcích strojů a rozlišit druhy dřeva. Znát metody výroby dílů nebo celých výrobků, být schopen provádět jejich instalaci nebo opravu. Potřebujete také znalosti pro údržbu technické dokumentace. Zvážte bezpečnostní a pracovní předpisy.

Elite mezi truhláři jsou tvůrci. Ne každý tesař se může stát to, ale každý tvůrce skříní zkouší dovednosti tesaře bez selhání. Moderní mistři vyrábějí vysoce kvalitní nábytek z drahých dřevin, podle autorových náčrtků. Mají větší koncentraci a odpovědnost. Práce s drahými materiály a zajímavostmi. Pracovník dřeva by měl kreslit, kreslit a vytvářet rozvržení. Práce těchto mistrů, drahé interiérové ​​předměty nebo starožitné výplně na konci představují kulturní hodnotu

Jednotlivé charakteristiky odborníka v této profesi nejsou bezvýznamné. Fyzická síla, vytrvalost, koncentrace pozornosti, důvěrnost, vytrvalost a agilita - charakterizují majitele dřeva. Tam jsou také lékařské indikace a varování v tesařství. Nemůžete to udělat bez dobrého oka a zraku, koordinaci rukou, schopnosti pracovat po dlouhou dobu, vizuální paměti a rozvinuté představivosti. Tato profese se nedoporučuje pro onemocnění očí nebo pohybového aparátu.

Kde začít vaši truhlářskou firmu

Existuje vzdělání, zkušenosti, velká touha dělat to, co milujete a získávat příjem. Důležité body jsou identifikovány:

 1. Existuje plánovaný výrobní cyklus, kdy začátek od sušení dřeva a konec laku probíhá v jedné dílně.
 2. Pro koho budou produkty vyráběny, jejich kvalita a materiál, odpovídající nástroj.
 3. Objem výroby, individuální - na zakázku, malý, hmotnost.
 4. Možná výše nákladů na projekt.

Existuje několik úkolů, které povedou k úspěchu:

Problém jedna - studovat budoucí trh. Navštivte veletrhy, výstavy, bazary, osobně mluvte s prodejci, majiteli malých obchodů nebo manažery velkých společností. Určete, které produkty jsou nejoblíbenější, jsou denně požadovány a které jsou vzácné, ale jsou drahé. Zjistěte, které produkty jsou větší poptávka.

Úkol dvě - Určete směr práce. Jasně posoudit jejich dovednosti a rozhodnout, na co se zaměří. Konkurenční kvalita nebo originální neobvyklé výrobky jsou důležitým rozhodnutím. U truhlářů je možné drahé nestandardní objednávky, které jsou náročné na pracovní sílu, ale jsou i vysoce placené. Tesař - řezbář bude moci vyrobit nábytek nebo jiné prvky interiéru, které nejsou také levné. Dokonce i nováček tesař, který není ve vysoké kategorii, může vydělávat při výrobě a upevňování stavebních zařízení nebo jednoduchých dílů vzhledem k jejich počtu a rychlosti práce. V souladu se směrem práce je vypracován podnikatelský plán.

Třetí úkol - místo pro dílnu. Po kritickém posouzení jejich schopností a schopností je určena oblast budoucího podniku. Místo pro práci, relaxaci a setkání se zákazníky. Vzhledem k tomu, že část práce odebere veškerý volný čas a může jen odpočívat, aniž by opustila pracoviště, prostory musí splňovat všechny požadavky pro realizaci plánů. Za prvé, ve většině případů jsou preferovány levné a jednoduché technologie. Doporučená plocha je 50-60 metrů čtverečních, výška stropu není menší než 4 metry, lze zpracovávat vysoké produkty pro zpracování. Území skladování polotovarů před začátkem a hotové výrobky po ukončení práce jsou brány v úvahu. Suchá a světlá místnost je nutností. Možná. bude to garáž, stodola nebo sklep s dobrým osvětlením. Používejte elektřinu s výhodou 380 V, ale můžete začít s 220V. Tesařská práce představuje riziko pro oči a ruce. Monotónní pohyb, který se opakuje mnohokrát, vede k onemocněním krku, zad a kloubů. Vzhledem k těmto momentům nezapomínejte na prevenci, bezpečnost, preventivní opatření. Dokumenty pro inspektory jsou vyžadovány v hasičském oddělení

Čtvrtý problém - Registrace IP. Malé tesařské podniky, bez zaměstnanců a aktivně se propagující v rozhlase a v novinách, mohou bez registrace IP. Jednou za rok podávejte prohlášení o příjmech a plaťte daně. Toto chování však lze chápat jako vyhýbání se placení daní, které je plné trestů. Neregistrovaný podnikatel neplatí příspěvky do penzijního fondu a snižuje výši jeho budoucího důchodu. Proto je lepší zaregistrovat svůj podnik.

Začátek je nutný. Začneme si vybrat zařízení

Klíčem k úspěchu každého tesaře - vysoce kvalitní a výkonné stroje, pohodlné a vhodné nástroje vybrané práce.

Výběr vybavení je individuální závisí především na kvalitě budoucích produktů, na plánovaných objemech a nakonec na sortimentu. V současné době většina podnikatelů používá dovážené zařízení, ačkoli spolehlivé "věčné" sovětské stroje, jako jsou frézky, se zachovaly. Můžete si koupit celou řadu drahých nástrojů a strojů nebo začít selektivně nakupovat ojetá auta a zkusit něco udělat vlastním rukama. Tím ušetříte peníze bez poškození kvality budoucích produktů. Na internetu je mnoho kreseb a tipů a příruček pro výrobu tesařských výrobků, ale některé, které se nedoporučují k ukládání, musí kupovat. Pro výrobu tesařství se používá celá řada dřevoobráběcích strojů.

Pro výrobu oken, dveří a nábytku je možné zvolit vybavení ve střední cenové kategorii, například:

 • Rysmus
 • Kruhová pila
 • Brusky
 • Broušení hran
 • Kalibrace-broušení
 • Pracovní stůl;

Ať už kupujete hotovou práci nebo děláte vlastní domácí práci, ujistěte se, že je dostatečně tuhá, má rovnoměrný pracovní povrch a alespoň jeden výkonný svěrák.

 • Viceprezident;
 • Soustruh;
 • Pásová pila;
 • Hoblík;
 • Frézovací stroj;

Zvyšte funkčnost směrovače tím, že ho upevníte na stůl, protože pro začátečníky je to možné, toto uspořádání je vhodné pro zpracování malých polotovarů.

 • Disková nebo čelová pila (pro malé přířezy);
 • Úhelová centra - speciální stroje pro profilování a rámování, které tvoří zasklívací lištu. Vyrábí prořezávání o 90 stupňů, zaměřené na výrobu oken a dveří.

Začáteční podnikatel se pravděpodobně zapojí do samostatné výroby, kde se nedá dělat bez univerzálních, rychle laditelných strojů. V případě potřeby bude pracovat v malém pokoji nepostradatelným multifunkčním centrem. Kombinuje práci několika strojů současně a šetří místo pro dílnu. Dřevoobráběcí centrum o rozměrech 1,5 a půl metru. Operace při řezání, hoblování, frézování, tloušťce, vrtání, broušení - nahrazení použití několika strojů.

Na trhu dřevoobráběcích strojů je několik osvědčených evropských společností: WEINIG (Německo), SCM (Itálie), ROJEK (Česká republika), Sicar (Itálie), Houfek (Česká republika), které se ukázaly jako dobrá volba a kvalitní vybavení.

Pravidla pro umísťování strojů, jejich pořadí je také důležitá v práci

Příklad správného uspořádání strojů pro výrobu širokého sortimentu truhlářských výrobků:

 1. Kruhová pila (například řezání formátů.)
 2. Příčný soustruh;
 3. Spojovací stroj;
 4. Tloušťkovací stroj;
 5. Pásová pila;
 6. Frézovací stroj;
 7. Čtyřbřitá hoblovačka;
 8. Vrtací drážkovací stroj (drážkovací klouby polotovarů);
 9. Stroje pro práci s dýhou - (pokrývají levné dřevo s cennějšími odrůdami)
 10. Hydraulický lis (pro pokovování dýhy)
 11. Bruska (nejlepší volba - kalibrace-broušení.)
 12. Dokončovací místo, kde se provádí plnění, lakování, malba

Pro kvalitu a integritu tesařské dílny jsou důležité nástroje

Organizace je velmi důležitá, udržuje nástroje v pořadí a materiály na jejich místě, šetří čas hledáním správných věcí, síly a nepoškozuje tvůrčí proces.

Mistr tesaři používají velké množství ručních nástrojů, musí být dobře známy. Jsou užitečné:

 • Měřící přístroje - měřící pásky, třmeny
 • vrtačka;
 • šroubovák;
 • elektrická skládačka; ;
 • Vlhkoměr;
 • ruleta;
 • kalibr;
 • elektrická rovina;
 • ventilátor s taškami pro organizaci extrakce pilin.

Někdy manuální nástroje fungují rychleji než elektrické. Pila na řezání římsy nebo hoblovky k odstranění zkosení bude trvat méně času než používání stroje a nastavení a nastavení směrovače.

Je možné vzít vše, co potřebujete k pronájmu. Poprvé to pomůže rychleji pracovat a získávat první zisk pro zlepšení vaší společnosti.

Vaše pracoviště bude sestávat z pracovní plochy. Na to, aby ukládala vybavení a potřebné nástroje, vybavení a úpravy.

Budete potřebovat speciální oblečení - plášť nebo speciální oblek s rameny, rukavice a maskou pro oči budou schopny chránit zdraví a chránit pána.

Vždy doplnit zásobu náležitosti včas: pasta na mytí rukou, oboustranná lepící páska, zvětšovací sklo, pinzeta, hasicí přístroj a lékárnička.

Vyberte strom

Kvalitní suroviny jsou zárukou funkčního a požadovaného konečného produktu. Představte si, jaký druh stromu použijete pro vaše objednávky, které potřebujete předem. Existují státní normy, přísné rozměry a požadavky na řezivo. Profesionální truhláři jsou s GOST dobře seznámeni. Pro začínajícího tesaře - obchodníka s dostatečnými informacemi.

Dřevo jako materiál lze rozdělit na dvě formy:

 • počáteční - kulatiny, větve, kořeny, kulaté dřevo;
 • dřevo, překližka, dřevěné štěpky, dýha apod.

Podle vhodnosti výroby stolařů je strom rozdělen na plemena:

 • měkké (borovice, smrk, jedle, cedr, topol, lipa, vrba, olše, kaštan, ořech);
 • střední tvrdost (modřín, tis, bříza, buk, jalovec, hruška, dub, javor, platan, jilm, jablko, popel);
 • (akácie bílé, březové železo, habr, borovice, pistácie, dřeně, olivy)

Rovněž se berou v úvahu vlastnosti dřeva:

 • přítomnost nebo absence vad
 • vlhkosti
 • zralost nebo nezralost (schopnost močení) atd.

Kvalita ovlivňuje proces zpracování. Musí být známy a započítány.

Měkké skály jsou ideální pro řezbářství. Ruka s nástrojem se pohybuje volně a snadno. Průměrná tvrdost závisí na tom, kde rostl strom (měkké nebo studené klima), strukturální vlastnosti (mnoho nebo jen několik uzlů) atd. Nejtěžší je pracovat s masivními druhy dřeva - to vyžaduje úsilí ve výrobě a dovednostech.

Dřevo uvnitř kmene, které již není naživu, se nazývá jádro, ale vrstva buněk, kolem které se džusy pohybují - dřevěné dřevo. Jádro je nejtěžší částí kufru, nejhustší a odolnější k rozkladu. Vzhledem k struktuře jádra a bělidla je strom rozdělen na 3 takové skupiny:

 1. Zvuk - Tmavá barva se vytváří, když zemře v jádru stromů, jako je dub. Jalovec, modřín, popel, cedr, borovice, jablko;
 2. Sintrované dřevo - barva bílého dřeva a jádra je stejná pro smrk, aspen;
 3. Sifony - v centru javoru, lipa, hrušky není umírání stromu.

Vlastnosti dřeva přímo ovlivňují kvalitu výrobku, jeho dekorativní vzhled a snadnou výrobu. Je důležité znát a nakonec stanovit dotykem kameny, věk, vlastnosti stromu. Pochopte jejich schopnosti týkající se konkrétních typů materiálu a v budoucnu nebudete zklamáni, abyste získali požadovaný výsledek.

Vady stromů

Nejběžnější nedostatky dřeva, které vedou k manželství, jsou:

 • praskliny (možné při růstu během mrazu nebo při sušení);
 • Uzly;
 • červová díra (poškození hmyzem);
 • hniloba;
 • houby;
 • nestandardní forma kmene nebo dřeva.

Přítok na stromy, takzvané capes dávají jedinečnou strukturu materiálu a jsou vysoce ceněny, protože ořech kapi se odhaduje jako všechno dřevo na cestě kalejské břízy. Někdy se standardní zušlechtěný kus dřeva nemůže stát originálním produktem, to vše závisí na dovednosti a představivosti mistra. Takže tvůrci oceňují strom za dekorativní vlastnosti - barvu, lesk a texturu.

Nevýhody a vady dřevěných materiálů mohou být použity při výrobě kreativního funkčního objektu a přeměněny v důstojnost.

Znalost dostupných a společných druhů stromů vám pomůže nalézt ziskové nabídky. Uloženo na neopracovaných deskách z místních pilařů. Dokonce i začátečník v truhlářství se musí naučit rozlišovat způsoby řezání. Radiální řezací desky jsou dražší než ostatní a poskytují nejmenší množství odpadu. Tangenciální řezání - je levnější, ale také náchylné k deformaci a odpady. K dispozici je také smíšený řez.

Nesmíme zapomenout na příslušenství, laky, barvy vše, co pomůže připravit obrobek na výrobku připraveném k prodeji.

Výroba a marketing. Úspěšná reklama - klíč k úspěšnému prodeji

Než začnete s nějakou prací, skica nebo skica se dělají ručně, podle oka. V něm master nabízí myšlenku budoucího produktu. Pokud je tato volba vhodná pro zákazníka, výkres se provádí podle přesných měřených rozměrů. Obrázek modelu zhora, zepředu a ze strany je možný průřez. Ve většině případů používáte grafický papír a jednoduchou tužku, která umožňuje opravit obraz v procesu. Současně jsou vypočítány materiály a náklady na nadcházející práci.

Kompetentní organizace prodeje výrobků přímo obchodním podnikům tuto záležitost významně pokročí. Specializované obchody, supermarkety, trhy jsou potenciálními zákazníky pro každého začínajícího tesaře.

Výrobky stolního zboží, které jsou určeny hlavně pro hromadné spotřebitele, by reklama měla pokrývat co nejvíce lidí. Takové metody jako:

 • vytvoření vašeho webu a jeho propagace;
 • aktivita v sociálních sítích, přítomnost jejich populární skupiny;
 • koupit bannery z vyhledávačů.

Zde můžete umístit dobré fotografie vašich výrobků, podrobně popsat práci a označit kontakty. Někteří zákazníci mohou přilákat reklamy do reklamních publikací.

Není však vždy snadné konkurovat v moderním podnikání, ne standardním přístupu k podnikání. Originální produkty jako suvenýry, talismany, hračky a amulety jsou oblíbené u kupujících. Bude užitek jako další směr práce.

Myšlenka populárního amuletu "Knock on wood" s jednoduchým designem. Brezová paluba rozřezaná na polovinu s figurkou duchovního domu uvnitř, podle ochrany, bude chránit před negativními a zlými silami. Zvláštností amulet je instrukce, jak správně zaklepat a komunikovat s duchem.

Pozornost spotřebitele přitahuje originálnost a kreativita. Úspěšné nápady pro výrobu sudů pro víno nebo truhly v interiéru - našli svou aplikaci a přinesly podnikatelům dobrý zisk. Může být uspořádán další neobvyklý směr souběžně s hlavním dílem a v prostorách dílny. Škola nebo lekce pro ty, kteří se chtějí vyzkoušet v truhlářství. Mistrovské kurzy - trvalý příjem a reklama.

Výdaje a výnosy

Pro přesné výpočty potřebujete všechna data konkrétního projektu, ale pro každý malý tesařský podnik lze provést přibližný plán příjmů. Zvažte dvě možnosti: malou firmu a větší podnik.

Náklady, které odpovídají podnikatelskému plánu 1, budou následující:

 • Pronajme si pokoj, pokud ne vlastníte až 200 USD;
 • nástroje a vybavení, v závislosti na druhu (nové, použité, válcované nebo vyrobené vlastními rukama) od 2000 do 6000 $;
 • osvětlení místností, elektřina od 20 USD;
 • materiály do 300 USD

Za podmínek jejich umístění budou náklady sníženy.

Na příkladu výroby dveří - jednoduchého produktu, zvážíme možnou ziskovost.

Master bez zkušeností produkuje 8-10 dveří za měsíc. Budete potřebovat 2 kubické metry dřeva. Náklady jsou 300 $. Cena za dveře je 100 dolarů = 1000 příjmů. 700 $ získáte čistý příjem. To je minimum, protože zkušený mistr dělá více produktů.

Chcete-li otevřít vaši malou truhlářskou firmu, bude potřebovat $ 6,520 (maximálně). Čistý zisk ve výši 700 USD za měsíc. Doba návratnosti je 10 měsíců, což je v dnešní ekonomice velmi dobré.

Náklady podle podnikatelského plánu 2.:

 • Pronájem dílny - 500 USD
 • Zařízení, obráběcí stroje - 6100 $;
 • Nástroje - 2800 dolarů;
 • Dřevo - 13 000 dolarů
 • Doprava - 1700 USD
 • Registrace individuální podnikatelské činnosti - 700 USD

Přílohy nejsou malé - 25200 $. Když je zařízení naplněno o 50% a práce na 24 posunů po dobu 8 hodin. Za měsíc vyrobit 38 dveří a 75 okenních bloků za cenu 183 dolarů a 204 dolarů za metr čtvereční, můžete získat $ 22,275

 • Dveřní bloky - 110 USD za metr čtvereční;
 • Okno bloků - 204 dolarů za metr čtvereční;
 • Celková cena za měsíc - 15300 USD

Přidejte povinné náklady na:

 • Plat za 2 pracovníky a majitele, počítáme 5 dní každý týden po dobu 8 hodin. 2562 dolarů;
 • Náklady na pronájem dílny jsou 500 USD;
 • Srážky na fondy, administrativní náklady - 1190 USD
 • Součet konstantních nákladů 4252 $
 • Získáváme zisk - 2749 USD

Pokud budou všechny tyto podmínky zachovány, takový větší podnik se splácí za 9 měsíců.

A závěr o módě a trendech. V trendu, ručně vyrobené a ekologické. Ekologický obchod od výrobků až po dekoraci interiérů přichází do popředí. Nábytek ze dřeva je zaručený, že bude požadován. Ručně vyráběné drobné předměty pro domácnost přinášejí do výrobku produkt duše pána. A stále více ochotní a schopni si dovolit, lidé, usilovat o neobvyklé, originální řešení, velikosti a vnější kvality interiérových předmětů.

Objednat za přijatelné ceny, na úkor kvality, nyní umožňují přímé dodávky materiálu a příslušenství. Strom vytváří útulnost v každé místnosti. Rámy ze dřeva jsou šetrnější k životnímu prostředí a některé předměty nemohou být vyrobeny z jiných materiálů než dřevo. Dokonce i v kancelářských prostorách, sluchátka, pera, police ze dřeva vytvoří styl, komfort a pohodlí. V malém tesařském obchodě může zákazník přijít s hotovým projektem nebo s přáním slovy a profesionální tesař realizuje svůj sen do reality. Od nábytku pro dům, společnost, kavárnu, restauraci až po položky pro prezentace nebo zvláštní příležitosti.

Mnoho zkušených mistrů ochotně sdílí své znalosti s nově příchozími. Vynaložení krátkého času na rozhovor s kolegou vám pomůže zvládnout složité pracovní procesy. Můžete se zúčastnit online diskusí, fór a komunit.

Když mistr pracuje pro sebe, neustále se naučí něco nového, tvůrčně se rozvíjí na svou milovanou věc zcela. Nejlepším motivem úspěchu je vaše podnikání.