Výroba potravinových doplňků

Obecné charakteristiky, klasifikace a doporučení pro použití doplňků stravy používaných při sportovním tréninku

Dietní doplňky stravy (DD) - složení přírodních (nebo identických s přírodními) biologicky účinných látek určených pro přímý příjem s potravinami nebo zavedení potravin k obohacení stravy jednotlivé potraviny nebo biologicky aktivní látky a jejich komplexy. Jsou rostlinného, ​​živočišného nebo minerálního původu, které zlepšují kondici, zvyšuje fyzickou sílu, vytrvalost, koncentraci a práci, působící v těle měkčí než léky, a s mnohem menšími vedlejšími účinky. Tak, ve sportu je ergogenic efekt DD a že je třeba, aby jejich použití jako prostředku k doplnění nebo přechodem mezi farmakologických a ergogenic dietetika.

DD používané v moderní sportovní praxi vyrábějí zahraniční i domácí výrobci. Při použití těchto přísad by mělo vzít v úvahu, že většina z nich sotva byl zkoumán v rámci standardních pravidel sportů a lékařský výzkum (v tisících registrovaných potravinových doplňků byly testovány v souladu s požadavky na sportovní medicínu, jen několik z nich). Mezi domácí produkty sportovní výživy by měla být linka "Vansiton" a "Energomax", které se osvědčily na pozitivní straně.

Studie posledních desetiletí přesvědčivě potvrzují, že používání dopingových látek s nadměrnou fyzickou námahou je doprovázeno mnoha vedlejšími účinky, které popsal mnoho autorů. To bylo důvodem hledání nových biologicky aktivních látek, které mají ochranný účinek na různé orgány pod takovou zátěží, stejně jako přístupy k jejich kombinaci s již známými léky, které ovlivňují atletický výkon.

Takové látky a přípravky (mono- a polykomponenty) často nejsou certifikovány jako farmakologické léky, ale jako doplňky stravy. Jsou vyvíjeny a vyráběny četnými firmami (zpočátku - převážně americkými a později - a evropskými, včetně ukrajinskými). V posledních letech rostla výroba potravinových doplňků pro sportovní účely velmi rychle. Od roku 1994 do roku 1998 se taková přísada (v milionech amerických dolarů) zvýšila z 900 na 1,420 a na trhu této země se celkově nachází 29 LLC potravinových doplňků. Světovými lídry ve výrobě sportovních DD jsou Spojené státy, Německo, Itálie, Rusko a Čína.

Navzdory tomu, že produkci potravinových doplňků pro sportovní účely především farmaceutické společnosti nemají, a potravinářském průmyslu (a přesněji - je zaměřen na výrobu sportovní výživy), pokročilé sportovní výživa výrobci implementovány nejnovější technologie vyvinuté předních farmaceutických společností. Za prvé, že nanočásticové a mycelium-polární technologie pro zajištění co nejúčinnější dodání aktivních složek, jakož i jejich biologickou dostupnost a účinnost vystavení určitým tkání a systémů těla.

Další oblastí výzkumu je vyhledávání a výběr kombinací a směsí obsažených v doplňcích stravy, aby se dosáhlo co největšího účinku každé složky a aby se dosáhlo synergického účinku. Jedna velmi úspěšná kombinace - ZMA (zinek + octan hořečnatý + vitamin B6) - přinesla americkým výrobcům mnoho milionů zisků a dodnes je poptávka.

Jak již bylo uvedeno, DD zaujímají mezitím mezi léky a potravinami. Pokud považujete mnoho DD z hlediska vyráběných dávkových forem (tablety, prášky, tobolky, sirupy, výtažky, infuze), lze je přičíst lékům. Ale skutečnost, že je můžete koupit nejen v lékárně, ale i ve specializovaných prodejnách, si myslíte, že DD je současně novým vzorkem jídla a novým časem. Jsou rozděleny do dvou skupin:

 • nutraceuticals, Představuje potřebné tělesné substance, které jsou jeho hlavní složky - vitaminy, nebo jejich prekurzory, makro- a mikroprvky, vícenásobně nenasycené mastné kyseliny, esenciální aminokyseliny, mono- a disacharidy, dietní vlákniny, které se používají pro korekci chemického složení potravin. Nutraceutika jsou vyráběna za použití potravin, ne farmaceutických technologií. Když už mluvíme o Nutraceuticals, speciálně určené pro sportovní výživu, jako typický příklad kreatinu;
 • parafarmaceutik (parafarmaceutické přípravky), které zahrnují biologicky účinné látky s určitou farmakologickou aktivitou a používají se k prevenci, adjuvantní terapii a udržování funkční aktivity jednotlivých tělesných systémů. Jedná se o bioflavonoidy, alkaloidy, glykosidy, saponiny, organické kyseliny, éterické oleje, polysacharidy. Samozřejmě, DD v této skupině jsou podobné lékům. Při výrobě těchto látek se již používají farmaceutické technologie.

Pokud hovoříme o obecných rozdílech mezi DD a potravinami a drogami, měli bychom tyto body zdůraznit.

Z jídla DD se liší:

 • obsah prvků nezbytných pro člověka v DD je přísně kontrolován, uvedeno v pokynech a letácích a během skladování se nemění. Pokud mluvíme o přírodních potravinách, často prostě nevíme, kolik z těchto nebo jiných užitečných látek, které obsahují. Kromě toho se množství těchto látek může výrazně lišit v závislosti na podmínkách skladování;
 • poměr biologicky aktivních prvků v DD je přísně vypočten a přizpůsoben potřebám organismu, což nelze říci např. pro potravinářské výrobky.

Současně jsou rozdíly mezi DD a léky:

 • neškodný DD pro tělo, předávkování je téměř nemožné, nejsou žádné vedlejší účinky ve srovnání se syntetickými léky;
 • pomalejší, ale dlouhodobější než drogy, povaha účinku;
 • často větší přitažlivost pro pacienta kvůli větší důvěře v přírodní produkty; použití hlavně pro preventivní účely nezrušuje léčivé přípravky, ale podstatně snižuje jejich využití.

Je třeba si uvědomit, že poměr lékařů do DD kontroverzní kvůli mnoha objektivních důvodů, z nichž hlavní je nedostatek pokrytí klinické účinnosti této skupiny živin, které jsou často na intenzitě dopadu není horší než farmakologických léků. Nicméně, vzhledem k nárůstu nakládání s drogami, zvýšení četnosti alergických a drogově komplikací, DD zejména nutné aplikovat lidem v nepříznivých podmínkách prostředí se sníženou odolnost organismu, přítomnost chronických onemocnění a osoby pracující a dlouhodobé přebývání v extrémních podmínkách. Sportovci jsou zvláštní kategorie spotřebitelů, kteří požadují DD jak často kombinují všechny tyto negativní dopad faktorů na tělo při cvičení.

V praxi sportovního tréninku mohou být doplňky stravy užitečné v následujících situacích:

 • optimalizovat kontraktivní aktivitu proteinů vlivem sacharidů a tuků. Zvýšená anaerobní energie se dosáhne polymery glukózy, inosin, včelích produktů, vitamin B. zvýšení aerobní energie se získá za použití L-karnitinu, acetyl-L-karnitin, koenzym Ql0, oktakonazola, adaptogeny;
 • pro opravu kalorie v různých sportovních odvětvích (energetické produkty, sportovní nápoje, makro a mikroelementy, voda a další komponenty);
 • na změny tělesné hmotnosti ve směru rostoucí (kreatinu, pikolinátu chromu, glycin, asparagin, ornithinu, odstředěného mléka, aminokyseliny, glutamin, kreatin monohydrát, inosin, atd.) a dolů (L-karnitinu, bromelain, p- hydroxy-p-methylbutyrát, vysoce kvalitní nápoje, jídlo nahrazovat s vyváženým obsahem mikro- a makroprvků, proteinové nápoje s nízkým obsahem tuku, pikolinátu chromu, cholin, inositol, methionin, atd.). Současně se dosáhne optimální úrovně hmotnosti bez snížení fyzické výkonnosti sportovců;
 • pro regulaci sportovce tělesné hmotnosti v důsledku účelné snížit množství tuku, která se ukázala přítomnost antropometrických měření, místo vody (L-arginin, L-ornithin, komplex RNA a kol.);
 • pro substituční terapii u funkční nedostatečnosti aminokyselin a proteinů (včetně protilátek, složky komplementu, transportní proteiny, aktin a myosin, hormon peptidovou strukturu a další důležité biologické makromolekuly proteinu);
 • urychlit proces obnovy po extrémním fyzickém a duševním stresu;
 • Korekce pro oxidaci volných radikálů v těle sportovce, aby udržely účinnost na optimální úrovni (vitaminy C, E, A, přirozené P-karoten, selen, rostlinné antioxidanty obsahující fenol, bioflavonoidy a další vodní život).

Při jmenování DD, stejně jako léků, je třeba vzít v úvahu sportovní specializaci a kvalifikaci, dobu (stupeň) sportovního tréninku, úroveň fyzické námahy, individuální citlivost, pohlaví a věk sportovce.

Při použití doplňků stravy by měly mít na paměti, že většina z nich sotva byl zkoumán v rámci standardních pravidel sportů a lékařský výzkum (jen několik desítek tisíc hlášených případů na celém světě DD plně testovány v souladu s požadavky na sportovní medicíny a farmaceutických standardů).

Proto při přidělování této skupiny finančních prostředků doporučujeme hovořit o specifických doporučených doporučených dávkách na základě pozitivních výsledků testů na zkušebních stolicích prováděných podle pravidel uvedených v kapitole 1 této knihy a prokázaných v praxi sportovního tréninku. Mezi domácími produkty tohoto druhu by měly být vyčleněny DD linky Vansiton a Energomax, které vykazují vysoký ergogenní účinek a tudíž se těší hodně zasloužené popularitě mezi sportovci.

Některé DD obsahuje nepovolené (doping) Látky, -. Amfetaminy, anabolické steroidy, diuretika a další, a ne vždy existence těchto složek je oficiálně deklarované výrobcem a je uvedena na etiketě. V tomto ohledu nedávný nárůst mezinárodních „dopingových skandálů“ se sportovci vysoké kvalifikace brát jako DD a snaží se dokázat svou nevinu k vědomému přijetí dopingu, ale častěji, bohužel bezvýsledně. Z toho vyplývá, že existence závěry o skutečné účinnosti DD a antidopingového osvědčení pro každou konkrétní sérii přípravku je naprosto nezbytné, aby bylo možné doporučit lékaře a použít sportovec. To by si měli pamatovat lékaři, trenéři, sportovní funkcionáři a samotní sportovci.

Všechna sportovní orientace DD lze rozdělit na mono a polykomponenty. Identifikace různých sloučenin roli v metabolismu a energie při zatížení různého charakteru a v průběhu zotavení po dává kvalifikovaným sportovní výživa první jednosložkové rozvíjet různé přídatné látky, jejichž účinek je nejvíce snadno ovládat a regulovat vztah „dávka / účinek“. Porovnávací charakteristiky některých jednokomponentních doplňků stravy ve sportovní výživě jsou uvedeny v tabulce 2.26.

Jednotlivé složky mono-aditiv však často neposkytují vysoký stupeň požadovaného účinku, a proto je třeba je kombinovat, aby doplňovaly a posilovaly působení (synergismus). Konečný efekt dosažený v tomto případě tvoří "vektor" působení příslušných polykondenzovaných DD. Použití různých, ale dobře vyvážených kompozic působících na jediném vektoru poskytuje srovnatelný stupeň konečného účinku.

Například, budování svalů může být dosaženo prostřednictvím použití komplexů aminokyselin, hydrolyzáty různých proteinů (vejce, sója, syrovátka, bílé krůtí), zárodečných anabolických faktory a hormony. Každá z těchto oblastí působení doplňků stravy určuje specifický vektor aplikace (souhrnná charakteristika je uvedena v tabulce 2.27).

Pro složité DD se zpravidla objevují několik akčních vektorů, které vytvářejí spektrum jejich biologické aktivity. Analýza aplikace ukazuje, že výživové doplňky sportovní výživy mohou mít dostatečně úzké a co nejširší účinky na tělo. Mezi nejuniverzálnější patří společnost DD firmy Universal, Pro Lab, BSN, Biomedica Foscama, EAS, San, TwinLab, MuscIeTech a Optimum Nutrition.

V Rusku byla linie "Health Factory" uznána jako lídr v oblasti kvalitních výrobků, DD této řady vykazoval výrazný ergogenní účinek a zvýšení kondice mezi sportovci různých oborů. Na Ukrajině je řada Vansiton lídrem v používání sportovních potřeb DD (výrobce je DelMas LLC (Kyjev) a Energomax (Biotech LLC, Kyjev).

V současné době se věří, že výrobky společnosti BSN jsou nejméně kované. Z hlediska poměru cena / kvalita je nejoptimálnější DD tato společnost je Thermonex No-Xplode, buněčná mše Syntha 6, true-mše, LDP - Lean Dessert Protein.

Lékaři, trenéři a sportovci musí požadovat doklady, které oficiálně potvrzují skutečnou účinnost DD, antidopingové osvědčení, osvědčení o shodě a další povolené dokumenty v souladu s ukrajinskými právními předpisy. Níže jsou charakteristiky některých DD, které neobsahují dopingové komponenty, účinnost jejich použití ve sportu byla vědecky prokázána.

Výroba a prodej potravinových složek

Výrobky z tuku a tuku, majonéza, omáčky

Mléko a máslo

Alkoholické nápoje a nápoje s nízkým obsahem alkoholu

Zpracování ovoce, džusy, džemy, konzervy, marinády

Zpracování zeleniny, džusy, saláty, konzervy, kečupy, omáčky

Výrobky pro péči o ústní dutinu a zuby

BeeMi-Food Ingredients Ltd. se specializuje na dodávky vysoce kvalitních přísad pro použití v potravinářském, parfémovém, kosmetickém, farmaceutickém, chemickém, lehkém průmyslu a dalších oblastech.

 • Vysoce kvalitní přísady do potravin za nejnižší cenu;
 • Individuální přístup;
 • Jste zaručen bezpečností a vysokou kvalitou potravinářských přísad;
 • Technická podpora.

Výroba potravinových přísad na vysoké úrovni, výživové doplňky k nákupu mohou být levné

Společnost BeeMi-Food Ingredients LLC vyrábí vysoce kvalitní přísady do potravin. Můžeme si koupit opravdu kvalitní suroviny a kromě toho nabízíme služby a technologické služby, které plně uspokojují potřeby potravinářského průmyslu při vytváření výnosných a konkurenceschopných potravin.

Pokud jste zadali ve vyhledávací frázi - koupit přísady do potravin - můžete dokončit hledání, protože jste našli to, co potřebujete. Mezi nejoblíbenější z našich produktů, které jsou v poptávce mezi zákazníky, můžete identifikovat kyselinu mléčnou a laktáty. Snažíme se každého klienta individuálně přistupovat a snažíme se uspokojit všechna jeho přání.

Nabízíme Vám nákup produktů oblíbené společnosti Purac - patří mezi největší výrobce mléčných a laktátových produktů na světě. Tato společnost umožňuje svým zákazníkům splnit nové mikrobiologické normy Evropského společenství z roku 2006.

Můžeme koupit laktát draselný - draselné soli kyseliny mléčné (laktát draselný), který se používá v potravinářském průmyslu jako potravinářská přídatná látka E326 jako regulátor kyselosti a zvlhčovadla, emulgační soli, antioxidační synergisty.

Dodávaný laktát kontakt sodný se používá pro zvýšení doby skladovatelnosti masných výrobků, přispívá k mikrobiální stabilitu masných výrobků prostřednictvím inhibice patogenních mikroorganismů. Byl úspěšně použit v cukrářském průmyslu (výroba marmelády, želé, marshmallows) v konzervování zeleniny při výrobě tavených sýrů, kondenzované mléko, smetana, omáčky, majonézy, pro pečení chleba.

Máte-li zájem o kyselinu mléčnou, můžete ji také zakoupit v naší společnosti v požadovaném množství. Tato potravinářská přísada se používá jako regulátor kyselosti pro výrobu masných výrobků, zpracovaného ovoce a zeleniny, cukrovinek, nápojů, chleba a mouky, omáček, majonézy, piva, kvasu.

Produkce kyseliny mléčné dnes není žádoucí, a to díky tomu, že je aktivně využívána různými podniky v potravinářském průmyslu. V současnosti se kyselina používá v konzervárenství, zpracování masa, rybách, mlékárenství, tuku a ropném průmyslu. Výrobek se používá také v krmivu pro zemědělství, ve veterinární medicíně atd.

Prodáváme potravinářské přísady a přísady nejvyšší kvality, což je důvod, proč žádný z našich zákazníků nebyl spokojen. Nabízíme Vám nákup výrobků, které se používají v průmyslových odvětvích, jako je zpracování masa, výroba tuků a mléčných výrobků, nápoje.

Nutno si koupit výživové doplňky. Mohou být také použity pro výrobu cukrovinek, zmrzliny, džusů, džemů, salátů, marinád, majonézy, kečupu. Také prodej potravinových přídatných látek má velký zájem o podniky, které vyrábějí parfémy a kosmetické výrobky, výrobky pro ústní hygienu a zuby, detergenty, biologicky aktivní přísady.

Vlastní podnik: výroba biologicky aktivních aditiv


 1. Regulační a / nebo dohodnuté v předepsaným způsobem technickou dokumentaci (specifikace, technologické pokyny, recepty, atd.) Nebyly dříve dohodly, který by měl provádět průmyslovou výrobu výrobků, certifikované do stanoveného pořadí právními předpisy Ruské federace.
 2. Osvědčené kopie hygienických a epidemiologických osvědčení o shodě technických dokumentů s požadavky státních hygienických a epidemiologických pravidel a norem (jsou-li k dispozici) jsou certifikovány ve stanoveném pořádku.
 3. Osvědčené kopie hygienických a epidemiologických osvědčení o shodě výrobních podmínek s požadavky státních hygienických a epidemiologických pravidel a norem ověřených v souladu se zavedeným postupem.
 4. Návod k použití (leták, abstrakt) (v případě, že na štítku nelze uvést všechny potřebné informace), potvrzené podpisem oprávněné osoby a razítkem výrobce.
 5. Spotřebitelský (nebo obalový) štítek nebo jeho projekt, ověřený podpisem oprávněné osoby a razítkem výrobce.
 6. Zkušební protokoly a / nebo závěry od akreditovaných zkušebních laboratoří (pokud existují).
 7. Úkon vzorkování (vzorků) zavedené formy.
 8. Pokud existuje ochranná známka, kopie certifikátu pro ochrannou známku, která je certifikována podle zavedeného postupu.
 9. Dokument výrobce, že mu důvěřuje, aby žadatel zastupovat jejich zájmy na území Ruské federace k realizaci státní registraci produktů výrobce (v případě, že žadatel není výrobcem).
 10. Doklad potvrzující právo na získání osvědčení o státní registraci výrobků (plná moc).

RF Usnesení vlády ČR ze dne 01.12.2009 №982 «Na schválení jednotného seznamu výrobků podléhajících povinné certifikaci a společného seznamu produktů, posuzování shody, která má podobu přijetí prohlášení o shodě“ se týká biologicky aktivních přísad do výrobků podléhajících povinné prohlášení. To znamená, že shoda všech biologicky aktivních přísad vyráběných a prodávaných v Rusku musí být potvrzena ve formě řádně zaregistrovaného prohlášení o shodě. Podle odstavce 6 vyhlášky vlády RF dne 7. července 1999 №766 «Na schválení seznamu výrobků podléhajících prohlášení o shodě, Řád prohlášení o shodě a jeho zápis“ provedený potřebuje prohlášení, které mají být registrovány v jednom rejstříku prohlášení o shodě, vedeném autorizované federální tělo. Zásady a postupy pro prohlášení potravinových doplňků jsou definovány spolkového zákona ze dne 27.12.2002 № 184-FZ „Na technické regulace“ a RF nařízení vlády ze dne 7. července 1999 № 766 „o schválení seznamu výrobků podléhajících prohlášení o shodě, v pořadí přijetí prohlášení o shodě a registraci "(se změnami a dodatky).

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Všechny položky podle značky: БАД

Síť dětských kadeřnických salonů "Imageryulya"

Centrum pro molekulární diagnostiku CMD: jak otevřít laboratoř, která bude důvěryhodná

Akademie slyšení. Federální síť center pro sluchovou pomoc

Finanční kalkulace: mini-pivovar s kapacitou 1000 litrů za den

S počáteční investicí asi 9,75 milionů rublů. bez pracovního kapitálu (11,6 milionů rublů s provozním kapitálem), jednoduchou dobu návratnosti 2,89 roku, vnitřní míru návratnosti 28.

Vaše podnikání: jak otevřít nestátní penzijní fond (NPF)

FNM jako zdroj rychlého zisku nestojí za to, obvykle organizace, která podporuje podniky nebo je prostě zaměřena na získání finančních prostředků na další investice. Je to složité.

Vlastní podnikání: jak otevřít prodejnu zvířat

V průměru se otevírá prodejna 50 metrů čtverečních. metry budou vyžadovány od 1,5 milionu rublů. Otevřete malý obchod s protiprůmní plochou 10 metrů čtverečních. metrů může být, mít 300-350 tisíc rublů.

Přezkum trhu zboží denní spotřeby (FMCG)

Charakteristickým znakem je nízká ziskovost tohoto druhu zboží, avšak vzhledem k velkým objemům prodeje a rychlému obratu představují ekonomicky výhodnou kategorii.

Podnikatelský plán specializované prodejny nůžek

Investice do otevření obchodu s noži - 1 785 000 rub. Fáze přípravy na zahájení prodeje bude 3 měsíce, včetně opravy a vybavení prostor, náboru, vytvoření startovacího sortimentu.

Vlastní podnikání: šití

Pořadí investičních nákladů může kolísat v širokém rozmezí: od 838 000 v případě organizace jednoduchého obchodu pro přizpůsobení úzkého sortimentu výrobků a nákupu rozpočtového vybavení na 3 702,0.

Nové podnikání: minibus bez trasy

V souvislosti s tím, že tento druh služeb v mnoha městech je novinkou, nemusíte očekávat rychlý zisk. S ohledem na dostatečně velké finanční investice na začátku podnikání je to možné.

Vlastní podnik: pet hřbitov

Organizace úřadu pohřebních služeb pro zvířata může vyžadovat jinou investici. Pronájem velmi malý prostor a formální uspořádání bude stát několik set tisíc rublů. Ale daleko.

Vlastní podnikání: soukromý detektiv

Detektivní agentura může být vývoj soukromé praxe detektiva a v takovém případě bude potřebovat důvěryhodné asistenty, kteří mají také licenci k výkonu činnosti detektiva. Přicházejí.

Jak otevřít digitální knihovnu

Minimální částka pro otevření elektronické knihovny je asi 200 tisíc rublů a při zohlednění mzdového fondu - nejméně 250 tisíc rublů, ale mnoho firem investuje miliony rublů pro vesnici.

Podnikatelský plán kavárny-pirogovoy

Podnikatelský plán pro otevření kavárny-pirogovaya ve městě s populací 1 milionu lidí. Zahájení investic - 1 245 tisíc rublů. Čistý zisk za první rok provozu činí 6,6 milionu rublů. Doba návratnosti - 7 měsíců.

Podnikatelský plán pro online obchod s hodinami pro muže a ženy

Investiční náklady činí 196 000 rublů, z nichž objem je směrován na nákup zboží, stejně jako na vytvoření fondu pracovního kapitálu před dosažením doby návratnosti projektu.

O nás

Zařízení pro výrobu potravinářských přísad pro podniky z různých oblastí potravinářského průmyslu

Závod na potravinářské zařízení "Progress" se specializuje na výrobu a prodej vybavení pro různá odvětví. Včetně Naše firma dodává zařízení pro výrobu potravinářských přídatných látek - technické prostředky určené k produkci látek, které zlepšují nutriční kvalitu jiných potravin, například dát požadovanou chuť nebo barvu, prodloužení doby produktu a podobně.

Potravinářské přídatné látky se vyrábějí pro mlékárenský, masný, tukový a olejový a jiný potravinářský průmysl. Používají se ke zlepšení chuti, konzistence produktu, organoleptických vlastností, struktury hotového výrobku a ke snížení ztrát při tepelném ošetření. Obecně platí, že zařízení pro výrobu potravinářských přísad zahrnují sporáky, zásobníky, struhadla, separátory, rozprašovací sušičky, čerpadla, síto, ohřívač vzduchu, ventilátor instalace sbírek pohony, plnicí a balicí zařízení, atd..

Výroba a prodej potravinových složek

Výrobky z tuku a tuku, majonéza, omáčky

Mléko a máslo

Alkoholické nápoje a nápoje s nízkým obsahem alkoholu

Zpracování ovoce, džusy, džemy, konzervy, marinády

Zpracování zeleniny, džusy, saláty, konzervy, kečupy, omáčky

Výrobky pro péči o ústní dutinu a zuby

BeeMi-Food Ingredients Ltd. se specializuje na dodávky vysoce kvalitních přísad pro použití v potravinářském, parfémovém, kosmetickém, farmaceutickém, chemickém, lehkém průmyslu a dalších oblastech.

 • Vysoce kvalitní přísady do potravin za nejnižší cenu;
 • Individuální přístup;
 • Jste zaručen bezpečností a vysokou kvalitou potravinářských přísad;
 • Technická podpora.

Výroba potravinových přísad na vysoké úrovni, výživové doplňky k nákupu mohou být levné

Společnost BeeMi-Food Ingredients LLC vyrábí vysoce kvalitní přísady do potravin. Můžeme si koupit opravdu kvalitní suroviny a kromě toho nabízíme služby a technologické služby, které plně uspokojují potřeby potravinářského průmyslu při vytváření výnosných a konkurenceschopných potravin.

Pokud jste zadali ve vyhledávací frázi - koupit přísady do potravin - můžete dokončit hledání, protože jste našli to, co potřebujete. Mezi nejoblíbenější z našich produktů, které jsou v poptávce mezi zákazníky, můžete identifikovat kyselinu mléčnou a laktáty. Snažíme se každého klienta individuálně přistupovat a snažíme se uspokojit všechna jeho přání.

Nabízíme Vám nákup produktů oblíbené společnosti Purac - patří mezi největší výrobce mléčných a laktátových produktů na světě. Tato společnost umožňuje svým zákazníkům splnit nové mikrobiologické normy Evropského společenství z roku 2006.

Můžeme koupit laktát draselný - draselné soli kyseliny mléčné (laktát draselný), který se používá v potravinářském průmyslu jako potravinářská přídatná látka E326 jako regulátor kyselosti a zvlhčovadla, emulgační soli, antioxidační synergisty.

Dodávaný laktát kontakt sodný se používá pro zvýšení doby skladovatelnosti masných výrobků, přispívá k mikrobiální stabilitu masných výrobků prostřednictvím inhibice patogenních mikroorganismů. Byl úspěšně použit v cukrářském průmyslu (výroba marmelády, želé, marshmallows) v konzervování zeleniny při výrobě tavených sýrů, kondenzované mléko, smetana, omáčky, majonézy, pro pečení chleba.

Máte-li zájem o kyselinu mléčnou, můžete ji také zakoupit v naší společnosti v požadovaném množství. Tato potravinářská přísada se používá jako regulátor kyselosti pro výrobu masných výrobků, zpracovaného ovoce a zeleniny, cukrovinek, nápojů, chleba a mouky, omáček, majonézy, piva, kvasu.

Produkce kyseliny mléčné dnes není žádoucí, a to díky tomu, že je aktivně využívána různými podniky v potravinářském průmyslu. V současnosti se kyselina používá v konzervárenství, zpracování masa, rybách, mlékárenství, tuku a ropném průmyslu. Výrobek se používá také v krmivu pro zemědělství, ve veterinární medicíně atd.

Prodáváme potravinářské přísady a přísady nejvyšší kvality, což je důvod, proč žádný z našich zákazníků nebyl spokojen. Nabízíme Vám nákup výrobků, které se používají v průmyslových odvětvích, jako je zpracování masa, výroba tuků a mléčných výrobků, nápoje.

Nutno si koupit výživové doplňky. Mohou být také použity pro výrobu cukrovinek, zmrzliny, džusů, džemů, salátů, marinád, majonézy, kečupu. Také prodej potravinových přídatných látek má velký zájem o podniky, které vyrábějí parfémy a kosmetické výrobky, výrobky pro ústní hygienu a zuby, detergenty, biologicky aktivní přísady.

Výroba potravinových doplňků

Odborníci z „GIORD“ navržen zlepšující s L-cysteinu - (. 250521 umění) STABILAN FLAU H1 pro použití v mletí a pečení průmyslu.

Tato komplexní potravinářská přídatná látka zlepší stav a chování těsta během hnětení a během celého procesu, což ideálně řeší problém mouky s krátkou strukturou lepek.

Vážení přátelé, zveme vás k účasti na naší první fotografické soutěži!

Na vrcholu sezóny bylo téma prezentací nejlepších letních dezertů - měkké zmrzliny.

Firma "GIORD" představuje v nabídce mražených dezertů dvě suché novinky - suché směsi pro moučnou zmrzlinu s chutí smetanového sýra a chuti kočky v černé barvě!

Průmyslové zprávy

Dezerty, úžasná představivost, vybuchující sociálních sítí a zamilovat se sladkým zubem, miliony po celém světě - to vše oversheyki ( „sverhkokteyli“), nebo, jak se jim říká, friksheyki ( „bláznivé koktejly“).

V srdci těchto lahůdek, zpravidla mléčné koktejly a to, co bude nad nimi a dokonce kolem nich, závisí výhradně na představivosti vašich cukrářů!

Výzkumné středisko světově proslulé společnosti Pantone Pantone Color Institute (Pantone Color Institute) vybírá každý rok nejnovější barvu a paletu dodatečných odstínů.

Návrháři z různých oblastí okamžitě vyzvednou tento trend, kulinární experti - svatební dorty, těstoviny, pečení, mražené dezerty, nápoje také sledují barevný režim.

Mezinárodní asociace výrobců barviv (IACM) nedávno vydala tři studie, které podporují přesvědčení, že syntetické potravinářské barvy jsou pro člověka bezpečné.

Jeden ze tří dokumentů IACM "Odhad denní spotřeby a bezpečnosti potravinářských přísad FDC pro potraviny v USA" - odráží odhadovanou spotřebu potravinových barviv u uživatelů.

Výroba potravinových doplňků

Výrobky z konského masa a skopového maso jsou vysoce kalorické a chutné potravinářské výrobky kazašských, tatarských, kirgizských a dalších národů střední a střední Asie. Klobásové výrobky vyrobené z koňského masa a jehněčí mají dobrou prezentaci, příjemnou specifickou vůni a chuť, udržují nutriční hodnotu při skladování a jsou mezi obyvatelstvem velkou poptávkou [1, 2]. Podle zveřejněných statistik je světová spotřeba koní na obyvatele stejná jako jehněčí. Spolu s masem jiných druhů porážkových zvířat je koně maso široce používáno ve stravě ve Francii, Belgii, Holandsku, Itálii, Maďarsku, Polsku, Japonsku a dalších zemích světa.

Zvýšená poptávka po kůň masných výrobků vzhledem k vysoké biologické hodnoty tohoto druhu masa, a zejména skutečnost, že jsou používány jako potravinové produkty pro koňského masa se snadněji vstřebává do lidského těla, v důsledku zvláštnosti bílkovin a tuků. Proteiny, koňské maso, které je vyvážené složení aminokyselin s dostatečným množstvím esenciálních aminokyselin a jejich optimálním poměru, například počet tryptofan, tyrosin, fenylalanin, methionin, histidin a koňského masa vyšší než hovězí maso. Moderní koncepce udržitelného základu potravin země je založen na potřebě hledat a použití rezerv ušetřit drahé syrové maso a jejího racionálního využívání.

Vědeckého hlediska, ke zvýšení produkce efektivních, levných, domácí stravě a terapeutická a profylaktická masných výrobků zásadní zdroj je stanovení kvality surovin a slučování nových výrobků z masa, zejména národní mají zdravotní zlepšení účinku a vývoj technologií pro jejich výrobu, výrobu a zvýšenou sortiment nových potravin z koňského masa a jehněčího masa [3].

V poslední době je důležitým úkolem potravinářského průmyslu výroba nových druhů potravinářských výrobků se zvýšenou výživou a biologickou hodnotou, výroba dietních, terapeutických a profylaktických produktů. Zavedení netradičních surovin (léčivých přípravků a melounů) do výrobku bez změny kvalitativních ukazatelů je do značné míry závislé na jejich funkčních vlastnostech. Použití těchto přísad ve výrobě je však omezené. Důvodem je zejména nedostatek základního výzkumu vlivu takových přídatných látek na jakost výrobků, zejména organoleptických, fyzikálně-chemických, reologických a jiných vlastností. Vývoj meliorálního průmyslu v sociálně-technologickém smyslu se řídí maximálním uspokojováním požadavků spotřebitelů a výrobou vysoce kvalitních výrobků nové generace, bezpečně ekologicky a bezpečně v lékařském a biologickém smyslu [2]. Zvláštní zájem má vývoj kombinovaných masných výrobků obohacených různými bílkovinami rostlinného původu, tuků a vlákniny (vlákniny).

Podle mnoha vědců [4-6] je důležité získat a používat nejlevnější a nejcennější bílkoviny získané na základě různých levných rostlinných bílkovin.

Za tímto účelem jsme provedli výzkum vývoje léčebných a profylaktických masných výrobků obohacených o rostlinný doplněk na bázi bílkovinných tuků. Výběr vzorku rostlinných bílkovin mastných kyselin a vlákniny (vlákno) a množství jejich zavádění do masných systémů byly provedeny na modelových vzorcích z chlazeného koňského masa a jehněčího masa.

Materiály a metody výzkumu

Materiály: mleté ​​maso, koření, sůl, koření, rostlinné bílkovinné zálivka sestávající ze směsi: dýně prášku, vody, roztaví kurdjuchnyj skopové a kůň tuku (emulze v poměru 1: 5: 1,4), dietní vlákna (celulóza) - nasekané léčivé rostliny a jejich plody (Berberis plody, listy kopřivy a pražená prášek lékořice) v poměru 1: 1: 1.

Metody výzkumu: Bylo zkoumáno modelované mleté ​​maso a připravené tepelně zpracované produkty. Standardními metodami byly před tepelným ošetřením stanoveny následující parametry mletého masa: pH, celková vlhkost, BCC (schopnost vázání vody) na celkovou vlhkost, konečné smykové napětí. Po tepelném zpracování: ztráta hmotnosti během tepelného zpracování, střihové a řezné práce [7].

Technologie výroby vařené klobásy:

Počet vstupních komponent a jejich výběr byl zdůvodněn matematickým modelováním. Kontrola sloužila jako mleté ​​maso bez přísad, s experimentálními vzorky - mleté ​​maso s inkluzemi v přípravku obohacení mastných kyselin rostlinnými bílkovinami

Z připraveného síranového masa se vytvořily prototypy o hmotnosti 100 g. Pro zajištění srovnatelnosti získaných výsledků byly použity suroviny jedné dávky. Pokusy byly prováděny v trojnásobné replikaci. Počet pokusných modelových vzorků odpovídal zvoleného obsahu tuku v proteinu fortifier zeleniny: 10, 20 a 30%, což odpovídá vzorky № 1, № 2, № 3 a obsah vlákniny (celulózy) - (1-8%).

Formulace vařené uzeniny koňský šlachy odstraněny monosort rozmělní, potom se smísí s nakrájenou monosort zdobené jehněčí, expozice byla prováděna po dobu 2-3 hodin (zrání) a přidaného rostlinného tuku toaletním bílkoviny, sůl, koření a pomocných látek, a poté lití byla provedena tepelná pražení při teplotě 90-100 ° C a vaření při teplotě 73-78 ° C.

Výsledky studie a jejich diskuse

Vyvinuli jsme formulaci povolenou pomocí dýně prášku, obohacený masný výrobek prospěšné stopové prvky, jako stopových prvků v prášku dýně zvláště bohaté na draselných solí, pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, jako je tomu v dýně obsahuje velké množství karotenu, vitaminy C a E, vitaminu D, celulóza (1,48%), který se snadno vstřebává do těla, takže dýně doporučené pro terapeutické a preventivní výživy, a to i v dýně jsou soli mědi, železa a fosforu. Protein dýně - zdroj vysoce kvalitního vysoce stravitelné bílkoviny, který je v obsahu produktu není menší než 40%, což zahrnuje jak vzájemně zaměnitelné, a esenciální aminokyseliny zásadní. Použití dýně s masem dává rychlé a dobré asimilaci svého těla.

Kromě dýně prášku velmi perspektivní využití dřišťál ovoce, jako ovoce dřišťál obsahovat sacharidy (5%), organické kyseliny (6,5% - především jablečné), vitaminy (vitamin C - 150 mg%, E, karoten), pektin látky. Barberry má antivenomové vlastnosti. U semen až do 15% mastného oleje. V listí, kořenech a kůře z borůvky jsou alkaloidy.

Výběrová listy kopřivy (Urticacannadina) a kořen lékořice jako plnivo při výrobě dietetických salámu nezbytné vzhledem k přítomnosti potravy, a biologicky aktivní látky. Bodání zahrnuje: Vlhkost 6,42%, bílkovin - 3,00%, škrob - 1,24% mono- a disacharidy - 2,97%, vláknina - 2,72% popela - 3,03%. Kopřiva obsahuje vitaminy B, K, E, PP, C, karotenoidy. Z minerálních látek převládá draslík, vápník, hořčík, fosfor a železa. Kromě toho obsahují mangan, měď, kobalt, nikl. kořene lékořice obsahuje glycyrizin (až 23%), která patří do skupiny saponinů, tsirizinovuyu hořkosti (8,1%), likviritovuyu kyseliny, esenciální oleje, kyselina askorbová, asparagin, flavonových glykosidů (likviritin et al.), gum, slizů, cukr, škrob, žlutý pigment atd.

Jako tukovou složku obohaceného tuku z rostlinných proteinových tuků jsme použili pečené výkrm ovcí a koňský tuk (emulze v poměru 1: 5: 1,4).

Studovali jsme organoleptické a fyzikálně-chemické vlastnosti uzenin, které byly připraveny tradičním způsobem bez přísad a byly rozmělněny inkluzem obohaceného tuku rostlinnými bílkovinami.

PH je jedním z hlavních fyzikálně-chemických ukazatelů, které určují průchod technologického procesu. Tato charakteristika určuje tvorbu struktury v hotovém výrobku a dobu trvanlivosti.

Výsledky studie vlivu obohacení rostlinných bílkovinných tuků a vlákniny (vlákniny) naznačují zvýšení pH v porovnání s kontrolou (tabulka 1).

Zvýšení pH s přídavkem koncentrátu tuku z rostlinných bílkovin je zjevně způsobeno skutečností, že protein má vyšší kyselost než mleté ​​maso.

Kyselost média ovlivňuje množství celkové vlhkosti a schopnost frakčního systému vázat vodu. Změny v celkovém obsahu vlhkosti a vázání vody na mletém mase s přídavkem obohaceného tuku z rostlinných bílkovin a vlákniny (vlákno) jsou uvedeny v tabulce. 1.

Vliv obohacení tuku na rostlinné bílkoviny

BAA (doplňky stravy): studie o jejich analýze a kontrole kvality

Za druhé, používání doplňků stravy je vyvoláno takovými problémy, jako je životní prostředí, nerovnováha ve struktuře výživy obyvatelstva a šíření ersatzových potravin. Prostřednictvím médií a reklamy se u spotřebitele vytváří stereotyp - potřeba doplňovat potraviny doplňky stravy s detoxikací, adaptivní, imunostimulační činností atd.

Mnoho moderních klinik nabízí řadu preventivních programů v oblasti zdraví, jejichž klíčovou součástí je "očištění těla" pomocí doplňků stravy s sorpčním mechanismem účinku - enterosorbenty. Sociální faktor: nevyčerpané příjmy lidí z nákladů na zdravotnické služby, které se stávají stále náročnějšími na znalosti, vede k šíření praktik samošetření pomocí poměrně levných léků bez předpisu, které zahrnují doplňky stravy. Tím je potvrzeno, že navzdory pokusům o státní regulaci při výrobě a distribuci doplňků stravy, které jsou převážně restriktivní, je zboží této skupiny pevně zakotveno na regálech lékáren a má mezi sebou stabilní poptávku.

Podle ukrajinské legislativy "dietní doplněk - Tento vitamín, vitaminové a minerální nebo rostlinné doplňky samostatně a / nebo v kombinaci ve formě pilulky, tablety, prášky, které se užívá perorálně s jídlem, nebo přidávat do potravin ve fyziologických norem pro další srovnání s konvenční stravou, použití těchto látek; dietní doplňky také obsahovat nebo může zahrnovat celou řadu látek nebo směsí látek, včetně proteinů, sacharidů, aminokyselin, jedlé oleje a výtažky z rostlinných a živočišných materiálů, považovaných za nezbytné nebo vhodné pro výživu a celkový zdravotní stav. "

Hlavní rozdíly v doplňcích stravy ve srovnání s léky jsou následující:

 • neškodí tělu, předávkování nepředstavuje pro tělo hrozbu (s výhradou souladu s pravidly použití);
 • pomalejší, ale delší, v porovnání s drogami, povaha akce;
 • jsou používány hlavně pro preventivní účely: nezrušují léky, ale snižují jejich množství;
 • Používají se při komplexní terapii chronických onemocnění, neboť účinek je obvykle 10 až 14 dní po začátku užívání.

Z výše uvedeného lze vidět, že doplňky stravy nejsou léčivé látky nebo příměsi léků. Složky doplňků stravy jsou zpravidla přirozené, nejsou syntetické a mohou se jíst, to znamená, že se týkají živin.

Potravinové doplňky doplňují lidskou stravu a doplňují se pouze za účelem regulace funkcí orgánů a tělesných systémů ve fyziologické normě. Pokud obsah některých složek doplňku stravy dosáhne terapeutické dávky, měl by být přípravek připsán lékům. Mezi střední stravovací doplňky a léky je obsazena skupina takzvaných parafarmak. Potravinové doplňky jsou předmětem nutriční vědy - široce rozvinuté zahraniční vědecké směřování na vyváženou výživu s využitím mikroživin.

Hlavní složky potravinových doplňků: vláknina (phytosorbents), vitamíny, stopové prvky, minerální látky, bílkoviny, enzymy, sacharidy, pektiny, aminokyseliny, jedlých olejů, pre- a probiotik, zpracovaných produktů a výtažky z rostlinných a živočišných materiálů, mořské plody, včelích produktů, léčivé houby atd., které mají detoxikační, antioxidační, adapogenní, imunomodulační a další účinky.

Mezi doplňky stravy zaujímají místo dietní vlákna, které jsou polymery přírodního, převážně rostlinného původu a z chemického hlediska se týkají polysacharidů. Kromě sorpce látek škodlivých z hlediska životního prostředí, zejména pesticidů a některých karcinogenů, má vláknina pozitivní vliv na trávicí trakt, což snižuje příjem cholesterolu. Dietní vlákna přispívají ke snižování hladiny glukózy a aterogenních krevních lipidů, které absorbují žlučové kyseliny a kompenzačně aktivují jejich syntézu v játrech. Předpokládá se, že hlavním sorbentem ve vlákninách je lignin. Komplex celulózy s hemicelulózou je také účinný.

Celulóza je dobrý sorbent pro dusičnany, karbamid, o málo méně - další škodlivé látky. Přestože doporučení dietologů je spotřeba dietních vláken ve výši 25-50 g / den, ve všech vyspělých zemích je výrazný deficit této složky stravy, v průměru 15-20 gramů denně.

Rozšiřování doplňků stravy a souvisejících produktů je tedy objektivní trend ve vývoji moderního farmaceutického trhu. Toto uvádí soubor úkolů, mezi které patří: studium mechanizmů fyziologického působení doplňků stravy, zdokonalení metod jejich analýzy, právní aspekt tohoto jevu a nakonec pokrytí těchto otázek v učebních osnovách lékařských a farmaceutických škol. Používání doplňků stravy je zvažováno v postgraduálních programech lékařů.

Potravinářské přísady do pekařských výrobků

Chléb - potravinářský výrobek získaný pečením těsta uvolněného kvasnicemi nebo slaninou, připravený z mouky, vody a soli, s přídavkem cukru, tuku, mléka a podobně. Pro přípravu chleba se používá pšeničná a žitná mouka, zřídka - kukuřice, ječmen atd.

Díky vysoké výživové hodnotě chleba, vynikající chuti, nezranitelnosti, dobré stravitelnosti a nasycení, snadné přípravě, srovnatelné skladovací stabilitě a nízké ceně, se chléb v mnoha zemích rozšířil. Množství chleba spotřebovaného v různých zemích podléhá značným výkyvům, které jsou dány zvláštnostmi výživy obyvatelstva, staletými tradicemi, ekonomickými příležitostmi, klimatickými podmínkami, povahou práce atd.

Chléb je zdrojem bílkovin, sacharidů, minerálů, vitamínů (hlavně skupiny B) a balastních látek (vlákniny). V chlebu je průměrně 45% sacharidů, především škrobu. Spotřeba 500 gramů chleba denně pokrývá potřebu bílkovin asi 1/3, ale současně postrádá esenciální aminokyseliny: lysin, methionin, threonin, tryptofan. V kombinaci s bílkovinami živočišných produktů však bílkoviny chleba zajišťují syntézu proteinů v těle a nutriční hodnoty. Chléb je bohatý na fosfor, draslík, hořčík, síru, ale má málo vápníku a sodíku. Stravovatelnost chleba je vysoká. Protein v pšeničné mouce 1. stupně je tráven 85%, uhlohydráty o 96%. Chléb z mouky brusných tapet podle chemického složení je nejvíce biologicky plný, protože embryo a periferní části zrna, které obsahují více bílkovin, vitamínů a minerálů, které jsou během procesu mletí odstraněny, do něj vstupují. V takovém chlebu více otrub, bohatých na vlákninu, zlepšuje trávení a pohyb střev. Trávitelnost tohoto chleba je však nižší než u mouky vyšší třídy. Biologická hodnota žitného chleba (vitamíny, aminokyseliny) je vyšší než u pšenice, ale je horší absorbována. Zvyšování nutriční hodnoty chleba je dosaženo zavedením bílkovin s esenciálními aminokyselinami (hlavní lysin a methionin) do chleba, přidáním doplňků obsahujících vitaminy (především B2), vápenaté soli apod.

Chléb vysoké kvality by měl být dobře pečený, mít hladký povrch bez velkých trhlin a slz, kůra - bez podgorelosti a bledosti, by neměla zaostávat za drobky. Strouha je rovnoměrně porézní, bez dutin a těsnění.

Během skladování se chleba stává obtížným: strouhání se stává méně stlačeným a strouhaným; kůra je hladká, tvrdá a křehká - měkká, elastická, někdy vrásčitá, vůně a chuť se postupně ztrácejí. Podstata stalingu ještě není dostatečně jasná. Jedná se o komplexní fyzikálně chemický proces, ve kterém Ch. úlohou škrobu: škrob stárnutí dochází (částečné inverzní přechod škrobu ve výchozím stavu v blízkosti, ve kterém byl do těsta před pečením) a izolaci jim vody (synerezi). Při zahřátí dochází k "osvěžení" stálého chleba. Retard zvětrání vzduchotěsný obal (polymerní fólie, silný papír), hluboké zmrazení (-30 ° C a nižší), následovaný skladování v chladu (při teplotě -10 ° C a nižší), přičemž přídavek stabilizátorů (například melasy), změny v dávkovém režimu.

Použitím nekvalitního mouku a jedlou porušení technologického režimu, vede k poruchám chleba: cizího pachu, bledé barvy kůry, připínáček a „syropoklosti“ strouhanky kyselost, dutin ve strouhance, tlusté a spálené kůry, atd.

Za nepříznivých podmínek skladování (především vysoké relativní vlhkosti v kombinaci s teplem) na chleba vyvinout mikroorganismy způsobující to onemocnění: bramborový nebo „sticky“ (mlecí drtě se táhne velmi tenké mukózní vlákna); tváření; Křídové (skvrny nebo drobné plakety); tvorba jasně červených oblastí v drobivce. Kontrolní opatření proti nemocem - přísné dodržování technologie, způsoby přípravy a skladování chleba.

V SSSR se vyrábí více než 800 druhů chleba. Rozlišujte: chléb - produkt s hmotností více než 0,5 kg; pekárenské výrobky - o hmotnosti nejvýše 0,5 kg (kotouče, chleby, chalupy atd.); barelové výrobky; sladký - s vysokým obsahem cukru a tuku; dietní - pro děti, pacienty a starší osoby; krekry; místní (národní) chléb. Národní chleby pečené v podstatě z pšeničné mouky ve formě různých koláče, například Kavkaz rozšířený pita - arménská, Georgian (madauri), řecká (churek), Střední Asii - Gidzha, patyr a kol.

Pekárenský průmysl - průmysl, který vyrábí různé druhy chleba, pekařské a barankové výrobky, léčivé a dietní pečivo, máslo a prosté strouhanky. Produkty pekařského průmyslu jsou velmi rozmanité.

Výroba pekařských výrobků - technologický proces výroby těstovin z těsta. Příprava těsta spočívá v míchání mouky, vody, soli, kvasnic, koření nebo startovacích kultur a dalších surovin. Tradiční metody výroby pšeničného těsta jsou pikantní a nevyhřívané. Pečení chleba se provádí v pecích.

U pekařských výrobků v moderním potravinářském průmyslu se používají:

 1. Antioxidanty (antioxidanty, oxidační inhibitory) - látky, které zpomalují oxidaci potravinářských výrobků, čímž chrání tuky a produkty obsahující tuk před žaludkem, chrání ovoce, zeleninu a produkty jejich zpracování před ztmavnutím, což zpomaluje enzymatickou oxidaci. Oblasti použití: cukrovinky, pekárenský průmysl atd.
 2. Prostředky udržující vlhkost - hygroskopické látky, které regulují aktivitu vody (aw) v potravinách a chrání je před vysycháním a způsobují nežádoucí změny v textuře a struktuře (nejčastěji udušení). Oblasti použití: cukrářský a pekárenský průmysl atd.
 3. V průběhu biotechnologických procesů se získává řada potravinářských produktů, například se získává chléb a pečivo v důsledku fermentace kvasnic. Metabolismus a vývoj buněk mikroorganismů je nemožný bez výživy. Za tímto účelem, látky, které podporují životně důležitou aktivitu prospěšných mikroorganismů. Oblasti použití: výroba chleba a pekařských výrobků atd.
 4. Zahřátí Jsou to látky, které zvyšují viskozitu potravinářských produktů a zesilují je. Oblasti použití: cukrovinky, pekárenský průmysl atd.
 5. Ochranné plyny nebo směsi plynů - chránit potraviny před okolím. Při použití ochranného plynového obalu je nutné použít plynotesné obalové materiály, například polymerní fólie. Oblasti použití: skladování mouky; skladování zejména v spotřebních obalech, pekárenských výrobcích, zejména plátků chleba, polotovarů z těsta apod.
 6. Intenzivní sladidla - látky jiné než cukrové, používané k výrobě sladké chuti, jsou stovky (někdy desetkrát) sladší než cukr. Oblasti použití: pekařství, cukrářský průmysl atd.
 7. Konzervační prostředky - látky, které inhibují vývoj mikroorganismů. Oblasti použití: cukrovinky, pekárenský průmysl atd.
 8. Barviva - látky, které obnovují přirozené barvy, ztrácejí při zpracování a skladování, zvyšují intenzitu přirozeného zbarvení, barví bezbarvé výrobky. Oblasti použití: cukrovinky, pekárenský průmysl atd.
 9. Plniva - jsou inertní látky používané při výrobě nízkokalorických výrobků. Oblasti použití: cukrovinky, pekárenský průmysl atd.
 10. Nosiče, rozpouštědla nebo ředidla - látky, které usnadňují, bezpečně a účinněji zavádějí složky léku na předpis, a zároveň chrání a stabilizují tyto složky. Samotné nosiče, rozpouštědla a ředidla nevykazují v produktu žádné technologické funkce. Oblasti použití: procesy zavádění součástí při výrobě pekárenských výrobků, cukrářských výrobků atd.
 11. Chladicí a mrazicí prostředky - látky, které snižují teplotu potravinářského výrobku v přímém kontaktu s ním. Oblasti použití: skladování a přeprava většiny potravinářských výrobků, například pekárenských výrobků atd.
 12. Acidifikátory (kyseliny) - látky, které způsobují kyselou chuť jídla. Oblasti použití: cukrovinky, pekárenský průmysl atd.
 13. Regulátory kyslosti - látky, které vytvářejí a udržují určitou hodnotu pH v potravinářském výrobku. Oblasti použití: cukrovinky, pekárenský průmysl atd.
 14. Separátory, separační činidla, antiadhezivní látky - látky, které usnadňují vybrání formě tablet, cukrářskými výrobky ze zásuvek, na skluzu cukrářské hmoty na povrchu zařízení, oddělené z fritovací povrchu pekařských výrobků, jakož i látky, které brání kontaktu částic a částí výrobku s sebou (složky prášek do pečiva, plátky marmeládou nugát, rahat-lukuma). Oblasti použití: pečení chleba a pekárenských výrobků, moučné cukrovinky, prášek do pečiva, výroba cukrovinek atd.
 15. Prášky na pečení - látky uvolňující plyn, obvykle oxid uhličitý, čímž se zvyšuje objem testovaných výrobků. Jsou přidávány do mouky nebo těsta. Oblasti použití: pekařství, moučné cukrovinky, pečivo, koláče a jiné domácí pečivo atd.
 16. Sladidla (náhražky cukru) - dávají potraviny a hotové potraviny sladkou chuť, stejně jako jiné technické funkce cukru. Oblasti použití: pekařství, cukrářský průmysl atd.
 17. Enzymy - Biologické katalyzátory proteinové povahy, schopné mnohokrát zrychlovat chemické reakce, které se odehrávají ve světě zvířat a zeleniny. Oblasti použití: pekařství, výroba kvasnic atd.
 18. V moučném a pekařském průmyslu je praktické přidávat mouku do mouky a těsta různých skupin pekařské přípravky (prostředky na zpracování mouky) odlišný princip činnosti. Oblasti použití: výroba pekařských a moučkových cukrovinek atd.
 19. Emulgátory - jsou látky, které umožňují nebo usnadňují tvorbu emulzí a stabilizují je. emulgátory interakce s proteiny posiluje glutenu, že při výrobě pekárenských výrobků vede ke zvýšení specifického objemu, zlepšení poréznosti, struktury strouhanky, zpomalení zvětrání.