Podnikatelský plán: výroba zdravotnických ubrousků. Výroba obložení žen

V dřívějších dobách používaly ženy jako součást hygieny mechy a kusy látky, papíru a vlny, stejně jako jiné přírodní materiály. V 19. století se objevil jakýsi proudový těsnění. Již po druhé světové válce vznikla výroba samicových těsnění na komerčním základě. Během celé doby používání těsnění prošly různými změnami. Nakonec moderní průmysl začal vyrábět pohodlné a snadno použitelné hygienické výrobky.

Definice a druhy zboží

Hygienické dámské podložky nebo, jak se nazývají, tašky, jsou netkané výrobky. To je spokojeno s velkou skupinou zboží.

Součástí netkaných výrobků jsou hygienické podložky na podpaží, absorbující plechy, pleny pro dospělé i děti a také tampony. Tyto výrobky mají poměrně vysokou poptávku od zákazníků.

V současné době vyráběné podložky lze v závislosti na velikosti a cíli rozdělit na několik typů. Mezi ně patří:

- Pravidelné, středně velké;
- denně, s malou velikostí a tloušťkou;
- Ultratenké kompaktní výrobky s nízkou absorpční kapacitou;
- maxi super (pro alokaci hojného charakteru);
- Noc, který má vyšší stupeň vstřebávání a poskytuje ochranu v poloze ležení.

Otevření vlastní firmy

Výroba zdravotnických ubrousků je docela slibnou záležitostí pro investice. Netkaný trh je jedním z nejrychleji rostoucích trhů v Rusku. Nicméně v současné době přichází ohromný objem hygienických ubrousků ze zahraničí. Hlavním problémem v naší zemi je nedostatek potřebné surovinové základny.

Velkou atrakcí pro podnikatele v současné době představuje netkaný trh. To je způsobeno velkým spotřebitelským požadavkem na tento výrobek a širokými příležitostmi na výměnu dodávek ze zahraničí.

Složení a struktura

Takže jste se rozhodli zahájit vlastní výrobu zdravotních ubrousků. Především je třeba zjistit, z jakých vrstev se tento výrobek skládá.

A mají několik těsnění. Nejvíce vnější, první vrstva může být vyrobena z různých materiálů. Mezi nimi je termobond, netkané nebo perforované polyethylenové sítě. První dvě netkané textilie jsou klasifikovány jako "měkké".

Vlastnosti této povlakové vrstvy zahrnují dobrou distribuční schopnost. Kromě toho je velmi komfortní a je schopen rychle proudit kapalinu. Děrované pletivo je vyrobeno technologií "Dry". Protéká pouze jedním směrem. To vám umožní vytvořit pocit pohodlí a sucha.

Často se výroba hygienických ubrousků provádí pomocí kombinace těchto dvou materiálů. Setochka v těchto produktech je uprostřed, vrstva "Soft" - na okrajích a na křídlech. V důsledku toho se výrobek stává pohodlnější a praktičtější.

Další vrstva těsnění je distribuční. Je zpravidla vyroben z termobondů. Jeho hlavním účelem je rovnoměrně rozložit kapalinu po celé ploše těsnění a proniknout do další vrstvy.

Třetí vnitřní vrstva je absorbující. Jeho účelem je shromažďovat, distribuovat a udržovat kapalinu v těsnění. V závislosti na druhu hygienického výrobku lze použít různé materiály k vytvoření vnitřní vrstvy.

Může se jednat o netkaný pás celulózových vláken ("Airlaid"), samotná celulóza, jakož i o volná celulózová vlákna v kombinaci s netkaným "roztaveným" materiálem. Nedávno byl pro vnitřní vrstvu těsnění použit superabsorbent. Tento materiál dokonale absorbuje kapalinu a přemění ji na gel.

V těsnění je poskytována čtvrtá a nejnižší vrstva ("zadní strana"). Jeho hlavním úkolem je chránit prádlo před vylučováním. Materiál pro jeho výrobu je obvykle mikroporézní nebo polyethylenový film.

Výrobní technologie

Proces výroby těsnění zahrnuje několik stupňů. Nejdříve vytvořte absorpční vrstvu. Za tímto účelem se do stroje zavádí válce z celulózy pro výrobu těsnění, které se pomocí řezáků přemění na vzduchovou látku. Potom se do výsledné hmoty přidá prášek polymerního typu.

Výsledná směs vstupuje do dávkovače, které měří množství materiálu, které je nezbytné pro absorpční vrstvu. Naměřený objem spadá do speciální formy pro těsnění a pak na přepravní pásku.

Současně s absorpčním materiálem se rovněž vyrábí distribuční vrstva. Má vyšší hustotu, ale má obdélníkový tvar a menší velikost. S pomocí tepelného zpracování nebo s použitím tavného lepidla jsou tyto dvě vrstvy spojeny na pásu dopravníku.

Speciální válec vytváří razítko těsnění ve tvaru. V tomto případě jsou všechny vrstvy tepelně svařeny podél obrysu produktu. V další fázi procesu je papír přilnut k oblasti křídel a ke spodní části těsnění.

Tato hotová páska odděluje speciální matrice pro samostatné těsnění. Přebytečný a nepotřebný materiál je odstraněn pomocí abrazivní pěny. Poté je nasáván vysavačem. V poslední fázi technologického procesu jsou podložky skládané a zabalené.

Nákup zařízení

Než začnete s vlastní výrobou pro výrobu hygienických výrobků, budete muset podniknout obchodní plán. Tento dokument by měl odrážet hlavní etapy předcházející otevření podniku, stejně jako předběžné výpočty kapitálových investic.

Množství peněz, které bude třeba vynaložit při nákupu výrobní linky, bude záviset přímo na roce výroby zařízení a také na výrobci. Prodejci tohoto produktu vám nabídnou řadu možností. Takže na internetových stránkách najdete evropské vybavení, které již bylo ve výrobě používáno.

Minimální cena takové linky bude osm set tisíc rublů. Zařízení lze zakoupit a nové. Vyrobeno v Evropě, bude stát až patnáct milionů rublů. Navzdory působivému rozdílu v cenách má tato řada velmi významnou výhodu: kromě ženské podložky může být použita k výrobě jiného zboží pro hygienické účely. Váš obchodní plán může také zajistit nákup srovnatelného levného čínského vybavení.

Nákup surovin

Polyetylénové materiály pro výrobní proces lze zakoupit za cenu 60 000 rublů za tunu. Cena buničiny činí 55 rublů. za jeden kilogram.

Zaměstnanci

Chcete-li uspořádat vlastní výrobu zdravotních ubrousků, budete muset najmout dva vedoucí pracovníky, tolik technologů, několik operátorů a pomocné pracovníky. Celkově asi patnáct lidí by mělo být ve státě.

Počáteční investice

Financování při zahájení vlastního podnikání by mělo zahrnovat výdaje na suroviny, nákup zařízení a také na pronájem výrobního zařízení.

Zpočátku podnikatel bude muset investovat asi pět milionů rublů. Akce se vyplatí za čtyři až pět let.

Další oblast činnosti

Pokud se rozhodnete začít podnikat, pak byste měli věnovat pozornost vydání dalších produktů. Produkce knoflíkové podšívky pro vejce je také velmi výnosná záležitost. Tento výrobek je jediný odlitý obal, který je vyráběn v CIS. Jeho hlavním účelem je přepravovat hotové výrobky od výrobců až po realizátory.

Výroba těsnění z paronitu se stane také oblíbeným obchodem. Tyto výrobky mají vysokou tepelnou odolnost. Proto se používají k instalaci do spalovacích motorů.

Výroba zdravotnických ubrousků

Pomozte těm, kteří chtějí začít s vlastním drobným podnikáním. Nezapomeňte na nápady, organizační plány, příklady lidí od začátku. Hlavní věc je víra v sebe!

Obchodní náměty k tématům:

Hlavní nabídka webu

Obchodní zprávy

Podnikatelský plán - výroba zdravotnických ubrousků

Hygienické ubrousky jsou v zásadě netkané výrobky, ale jsou určeny k hygieně. A jsou ve formě absorpčních fólií, dětských a dospělých plenek, tamponů pro ženy. Výroba těsnění je obvykle vyrobena z celulózy a polymeru.

O zařízení.

Cena zařízení může být odlišná. To přímo závisí na roce výroby a výrobci. Například daleko od nové linky vyrobené v Evropě může stát 800 000 rublů. Ve stejné době, nová linka, ale také z Evropy bude stát asi 15 milionů rublů. Je pravda, že tato řada má své vlastní výhody. Může vytvářet podložky pro prsy kojených matek, pro podpaží, plenky atd.

O surovinách.

Celulóza lze zakoupit ve výši 55 rublů za kilogram. A suroviny z polyethylenu - asi 60 tisíc rublů na 1 tunu.

O personálu.

Začátek takové výroby, jako hygienických polštářů, stačí mít 15 zaměstnanců. Z toho: dva - do vedoucích pozic, dvou - technologií, operátorů, kteří budou obsluhovat pracovní linku a pracovníci - příznivci.

Investiční moment.

Pokud vezmete v úvahu náklady na nákup surovin, vybavení, pronájem výrobního zařízení, personál a počáteční dodatečnou investici, kterou potřebujete, můžete otevřít svou firmu vyrábějící sanitární ubrousky v množství asi 5 milionů rublů.

Současně se očekává návratnost v oblasti čtyř až pěti let.

Určité podmínky.

Existují určitá pravidla a předpisy, které musí být dodržovány při výrobě těchto výrobků. Takže v souladu s pravidly GOST 52483-2005 by konečné výrobky neměly mít žádné mechanické poškození, záhyby, cizí předměty a prvky, stejně jako skvrny.

Odlehčení vložení samotného těsnění by mělo být jasně vidět a mělo by mít vyrovnané obrysy. Pokud jsou těsnění barevná, měla by být jejich barva rovnoměrná, aniž by byla přijata chybějící barva.

Jak ukládat a přepravovat hotové výrobky tohoto směru je uvedeno v GOST 15150.

Několik slov o marketingu.

Vzhledem k tomu, že jakýkoli produkt by měl být orientován na poptávku a touhu spotřebitele, není nadbytečné zmínit, že v poslední době jsou velmi oblíbené tenké těsnění s křídly.

Vezmeme-li v úvahu, že většina kupujících tohoto směru jsou ženy, je možné, aby přišli s nejrůznějšími akcemi. Například když si koupíte určitou částku takového produktu, 10 procent jako dárek. Je možné nabízet jako dárkové pouzdro pro těsnění nebo vzorky nových výrobků.

K realizaci takové produkce je možné v supermarketech, drogériích a obchodech. Mimochodem, čím větší je prodejní místo, tím více se zajímá nákup velkého množství zboží.

Obchodní myšlenka: výroba dámských hygienických ubrousků

Přílohy: z 3 850 tisíc rublů

Zpětná vazba: od 2 let

Dosavadní výroba hygienických ubrousků je zcela aktuální a slibná, protože trh s takovými výrobky rychle rostou na území naší země. Jak vypočítat finanční náklady a co bude zapotřebí k implementaci myšlenky, kterou se z tohoto článku naučíte.

Obchodní koncept

U netkaných podnikatelů je trh atraktivnější. To je způsobeno skutečností, že tento produkt má obrovský spotřebitelský požadavek.

Hygienické vložky mohou být ve formě absorpčních fólií, tamponů pro ženy, stejně jako dětských a dospělých plenek a jsou základními předměty. Příslušně upravená výroba nikdy nebude mít problémy s prodejem produktů. Tržby mohou provádět firmy, které se zabývají velkoobchodním prodejem; supermarkety; individuální prodejci; obchody a lékárny.

Vlastnosti podnikání jsou:

 • obrovská poptávka po tomto produktu;
 • srovnávací levost surovin;
 • produkty nejsou příliš náročné na podmínky skladování;
 • Technologie výroby neznamená dodržování přísných státních norem.

Typy těsnění

Hygienické vložky patří do kategorie netkaných textilií. Mohou být rozděleny do několika typů:

 • maxi super (pro alokaci hojného charakteru);
 • Pravidelné (středně velké);
 • denně (malá velikost a tloušťka);
 • Noc (s vysokým stupněm absorpce, který zajistí ochranu v poloze na levé straně);
 • Ultra tenké (do malého rozsahu schopné absorpce).

Výrobní technologie

Proces výroby hygienických ubrousků se skládá z několika etap. Nejprve se vytvoří absorpční vrstva. Celulózové válce se umístí do stroje, který se později převede na vzduchovou látku díky řezákům. Potom se přidá prášek polymerního typu.

Výsledná hmota vstupuje do dávkovače, který měří určité množství materiálu potřebné pro absorpční vrstvu. Tento objem spadá do tvaru těsnění a dále na přepravní pásku.

Během výroby absorpční vrstvy se také vytváří distribuční vrstva. Má vyšší hustotu, ale má obdélníkový tvar a menší velikost. Tyto dvě vrstvy jsou spojeny na pásu dopravníku v důsledku tepelného zpracování nebo použitím tavného lepidla.

Razítkování těsnění v podobě speciálního válečku. Všechny vrstvy na obrysu produktu jsou spojeny tepelným svařováním. Dále na křídlech a spodní části výrobku je lepený papír.

U oddělených těsnění je páska oddělena polotovarem. Zbytečný materiál se čistí abrazivní pěnou a nasává se vysavačem. Posledním krokem je balení.

Co bude nutné pro implementaci?

Chcete-li provést podnik, musíte provést následující:

 • koupit zařízení;
 • suroviny;
 • najímat zaměstnance.

Před zahájením nové činnosti je obvykle vypracován podnikatelský plán, který obsahuje hlavní kroky k otevření podniku a provedou se všechny nezbytné výpočty.

Náklady na zařízení budou záviset přímo na roce výroby a značce výrobce. Na internetu najdete použité zařízení z Evropy, které již bylo použito ve výrobě. Minimální cena je přibližně 800 000 rublů. Nový stojí mnohem víc, až 15 milionů rublů. Kromě výroby samčích vložek může být použita k výrobě dalších typů hygienických účelů.

Základní konfigurace univerzální řady jsou měnič pohon pro manipulaci a broušení vlákniny formovací buben stroj plnivo blokovat první vrstvu vzduchu celulózu, lisování jednotka pro nanášení druhé vrstvy, distribuční mechanismus polymerního materiálu, mechanismus odvíjení, a superponování gumička jednotky vertikální dvuhstaronney řezání, hrana razicí mechanismus jednotka zhelobleniya mechanismus těsnicí hrany, nanášení lepidla zařízení, papíru lepicí jednotky, mechanismus konečné řezání, blok pro skládací těsnění a balicí mechanismus.

Surovinou v tomto případě budou polyethylenové materiály a celulóza. Náklady na polyethylenový materiál na tunu budou 60 000 rublů a celulóza - 55 rublů na kilogram.

K zahájení výroby potřebujete 2 manažery, 2 technologisty a několik operátorů a pomocných pracovníků. Zaměstnanci by měli mít celkem 15 pracovníků.

Dávejte pozor! Existují některá ustanovení GOST 53483-2005, podle nichž by neměl být konečný výrobek poškozen, nečistoty, špína nebo vrásky. Razítko těsnění by mělo být jasně viditelné a obrysy rovnoměrné. Barva produktu by měla být aplikována rovnoměrně, je nepřijatelné, aby se při nanášení inkoustu zabíraly přířezy.

Pokyny pro spuštění krok za krokem

Uvažujme o základní sekvenci kroků nezbytných pro úspěšné zahájení takové činnosti:

 1. Registrace jednotlivých podnikatelů.
 2. Prostory k pronájmu.
 3. Nákup zařízení.
 4. Nákup surovin.
 5. Zaměstnávání zaměstnanců.

Finanční výpočty

Startovní kapitál

 • registrace jednotlivých podnikatelů se všemi povoleními - 20 000 rublů;
 • pronájem prostor - 150 000 rublů;
 • vybavení - 3 000 000 rublů;
 • suroviny - 180 000 rublů;
 • mzda zaměstnanců je 500 000 rublů.

Celkem bude celková výše počátečních investic 3 850 000 rublů.

Měsíční náklady

Každý měsíc budete muset investovat peníze na nákup surovin, platit zaměstnance, pronajmout si pokoj a nepředvídatelné výdaje, což se obecně ukázalo být asi 600 000 rublů.

Kolik můžete získat a dobu návratnosti

Celková výše investic činí 3 850 000 rublů. Za měsíc může výrobní linka s takovým zařízením vyrábět hotové výrobky o zhruba 1 000 000 rublů, tedy návratnost takové výroby bude asi 2 roky. Pokud odečtete všechny výdaje a vezměte v úvahu, že nebudete schopni okamžitě pracovat v plné rychlosti.

Rizika a obchodní funkce

Při výrobě těchto výrobků je třeba se soustředit na stávající poptávku na trhu.
Z nedostatků lze rozlišit vysokou konkurenci a poměrně velké investice a doba návratnosti je dlouhá.
Na druhou stranu v této činnosti neexistuje sezónnost, a proto společnost získává stabilní příjem po celý rok.

Závěr

Výroba dámských hygienických ubrousků nepředstavuje zvláštní potíže a s příslušnou organizací může v regionu přinést dobré zisky.

Výroba samolepicových těsnění: Popis technologie

Článek o výrobě těsnění, zařízení a výrobní technologie. Stručně a podrobně o nejdůležitějších věcech v tomto oboru

Již prošla tehdy, když menstruace u žen způsobila paniku a spoustu problémů, z nichž první byl problém nedostatku polštářů a tamponů. Ženské hygienické vložky se týkají netkaných hygienických výrobků, které se používají k absorpci exkrecí v menstruačním cyklu. Tyto hygienické výrobky patří do skupiny, která zahrnuje také hygienické tampony, pleny, absorpční plechy.

Typy ženské podložky

Jsou klasifikovány podle typu a účelu:

 • pravidelné hygienické, Jedná se o středně velké podušky, které se používají pro nepříznivou krev během menstruačního cyklu;
 • denně hygienické, tenké těsnění, které jsou nezbytné pro každodenní použití, absorbují výběr nejrůznějšího typu a přírody;
 • tenké, tenké - malé podložky používané pro menstruační cyklus, ale používají se pouze ti, kteří mají velmi malou krev;
 • maxi, s velmi vysokým stupněm absorpce výkalů v menstruačním cyklu;
 • v noci - největší velikosti těsnění, které mají největší možnou míru absorpce a absorpce, a absorbují výboj v klidné poloze.

Technologie výroby těsnění + video stejně

Kompozice je poměrně jednoduchá, stejně jako samotná výrobní technologie. Hygienické podložky se skládají z několika různých vrstev, které pomáhají a zvyšují vstřebávání exkrementů.

Vrchní vrstva, také označované jako jeho vnější, krycí vrstvou, tenkou vrstvou těsnění, který se vztahuje. Hlavním funkčním účelem vrchní vrstvy je velmi měkký a příjemný na nepoškodil ženských pohlavních orgánů, i horní vrstva je určena k povolení kapaliny uvolněné během měsíčního menstruačního cyklu a v různých denních sekretu.

Pro výrobu vrchní vrstvy, jako je termobond, spřádán, polyethylenový polyesterový perforovaný film, se používá několik různých materiálů. Každý z těchto materiálů má svůj vlastní účel a aplikuje se na různé typy těsnění.

Druhá vrstva - distribuční vrstvy - jeho funkcí je správná distribuce kapaliny, která se dostane na těsnění. Nejčastěji je vyrobena z tak měkkého, ale absorbujícího materiálu jako termobond.

Třetí vrstva je nejdůležitější a nejúčinnější. Tato vrstva se nazývá adsorbování. Je navržena tak, aby nasávala kapalinu a udržovala ji v těsnění co nejdéle. Inovované materiály se používají k výrobě a výrobě těsnění s touto vlastností. Některé materiály jsou impregnovány speciální kapalinou, která změní množství sekrecí do gelu.

Nejdůležitější funkcí je ochranná vrstva - chrání spodní prádlo žen a dívek před vylučováním. Obvykle je vyroben z polyethylenu, který je speciálně ošetřen různými roztoky, nebo je vyroben z mikroporézního filmu, který neprojde uvolněním, ale umožňuje pokožce dýchat.

Výroba těsnění probíhá vždy v několika etapách. Zpočátku je adsorpční vrstva vyrobena z celulózy. Celulózové válce jsou pak umístěny ve speciálním stroji, kde se velmi rychle promění v vzdušnou určitou látku pomocí velkých řezáků. Dále se k této látce přidává prášek polymeru a veškerá výsledná hmota přichází do dávkovače, který reguluje požadované množství materiálu pro každou vrstvu. Po každé dávce spadne do formy pro pokládku a na přepravní pásku.

Video jako:

Spolu s adsorpční vrstvou je také vytvořena distribuční vrstva. Po všech přípravách jsou vrstvy nalepeny dohromady, baleny a označeny.

Výroba těsnění

Již prošla tehdy, když menstruace u žen způsobila paniku a spoustu problémů, z nichž první byl problém nedostatku polštářů a tamponů. Ženské hygienické vložky se týkají netkaných hygienických výrobků, které se používají k absorpci exkrecí v menstruačním cyklu. Tyto hygienické výrobky patří do skupiny, která zahrnuje také hygienické tampony, pleny, absorpční plechy.

 • 1 Typy sáčků
 • 2 Technologie výroby těsnění
 • 3 Užitečné odkazy

Typy ženské podložky

Jsou klasifikovány podle typu a účelu:

 • pravidelné hygienické, Jedná se o středně velké podušky, které se používají pro nepříznivou krev během menstruačního cyklu;
 • denně hygienické, tenké těsnění, které jsou nezbytné pro každodenní použití, absorbují výběr nejrůznějšího typu a přírody;
 • tenké, tenké - malé podložky používané pro menstruační cyklus, ale používají se pouze ti, kteří mají velmi malou krev;
 • maxi, s velmi vysokým stupněm absorpce výkalů v menstruačním cyklu;
 • v noci - největší velikosti těsnění, které mají největší možnou míru absorpce a absorpce, a absorbují výboj v klidné poloze.

Technologie výroby těsnění

Kompozice je poměrně jednoduchá, stejně jako samotná výrobní technologie. Hygienické podložky se skládají z několika různých vrstev, které pomáhají a zvyšují vstřebávání exkrementů.

Vrchní vrstva, také označované jako jeho vnější, krycí vrstvou, tenkou vrstvou těsnění, který se vztahuje. Hlavním funkčním účelem vrchní vrstvy je velmi měkký a příjemný na nepoškodil ženských pohlavních orgánů, i horní vrstva je určena k povolení kapaliny uvolněné během měsíčního menstruačního cyklu a v různých denních sekretu.

Pro výrobu vrchní vrstvy, jako je termobond, spřádán, polyethylenový polyesterový perforovaný film, se používá několik různých materiálů. Každý z těchto materiálů má svůj vlastní účel a aplikuje se na různé typy těsnění.

Druhá vrstva - distribuční vrstvy - jeho funkcí je správná distribuce kapaliny, která se dostane na těsnění. Nejčastěji je vyrobena z tak měkkého, ale absorbujícího materiálu jako termobond.

Třetí vrstva je nejdůležitější a nejúčinnější. Tato vrstva se nazývá adsorbování. Je navržena tak, aby nasávala kapalinu a udržovala ji v těsnění co nejdéle. Inovované materiály se používají k výrobě a výrobě těsnění s touto vlastností. Některé materiály jsou impregnovány speciální kapalinou, která změní množství sekrecí do gelu.

Nejdůležitější funkcí je ochranná vrstva - chrání spodní prádlo žen a dívek před vylučováním. Obvykle je vyroben z polyethylenu, který je speciálně ošetřen různými roztoky, nebo je vyroben z mikroporézního filmu, který neprojde uvolněním, ale umožňuje pokožce dýchat.

Výroba těsnění probíhá vždy v několika etapách. Zpočátku je adsorpční vrstva vyrobena z celulózy. Celulózové válce jsou pak umístěny ve speciálním stroji, kde se velmi rychle promění v vzdušnou určitou látku pomocí velkých řezáků. Dále se k této látce přidává prášek polymeru a veškerá výsledná hmota přichází do dávkovače, který reguluje požadované množství materiálu pro každou vrstvu. Po každé dávce spadne do formy pro pokládku a na přepravní pásku.

Video jako:

Spolu s adsorpční vrstvou je také vytvořena distribuční vrstva. Po všech přípravách jsou vrstvy nalepeny dohromady, baleny a označeny.

Jak otevřít vlastní výrobu zdravotních ubrousků

Definice a klasifikace zboží

Dámské hygienické vložky (pytle) se týkají netkaných výrobků pro hygienu. V této skupině výrobků jsou také tampony pro ženskou hygienu, dětské a dospělé pleny a absorpční plechy. Můžete rozlišit následující typy těsnění, které se liší účelem a velikostí:

 • Pravidelné (rozteče střední velikosti);
 • denně (tenké podložky malých rozměrů pro ochranu proti segregacím různých typů);
 • Ultra tenké (tenké, kompaktní těsnění schopné absorbovat méně než běžné);
 • maxi / super (těsnění s vysokým stupněm absorpce pro hojné vypouštění);
 • noční těsnění (velké těsnění s vysokým stupněm absorpce, poskytuje ochranu v poloze ležení).

Struktura a složení hygienické vložky

Dámské podložky se skládají z několika vrstev.
1. Horní vrstva (vnější, kryt) je tenká vrstva kryjící těsnění. Jeho hlavní funkcí je přenést kapalinu do další vrstvy těsnění a poskytnout pohodlí. Existuje několik druhů materiálů pro výrobu Sady těsnění horní vrstvu: termobond (netkaná textilie z polypropylenu nebo směsi polypropylenu a polyesteru střižových vláken, 17. hustota 22 g / m2) spun bond (netkaná textilie z polypropylenu, vyrobené podle die technologie, často to (SS), hustota 10. 20 g / m2), polyethylenová perforovaná fólie (síťovina). První dva materiály jsou měkké, druhý je suchý. Každý z těchto typů má své vlastní výhody. Obalový materiál měkký rychle prochází kapalinou a má dobrou distribuční schopnost. Také je to velmi pohodlné a měkké. Mřížka (suchá) proudí kapalinu v jednom směru, což vytváří pocit sucha a pohodlí.

Technologie výroby hygienických ubrousků

Jak již bylo uvedeno, hlavní charakteristikou těsnění je absorpční kapacita. Tento parametr má těsnění způsobené materiálem, ze kterého je vyroben: polymer a celulóza. Polymer se získává z oleje nebo pšenice. Celulóza je vláknitá hmota, která je také schopna zadržovat vlhkost.

Investice

Při výuce nákladů na suroviny, pronájem prostor, vybavení, personálu, minimální počáteční investice potřebné k zahájení výroby hygienických vložky bude asi 5 milionů rublů. Doba návratnosti je 4-5 let.

Požadavky

Těsnění GOST 52483-2005 by neměla mít vrásky, mechanické poškození, skvrny, cizí prvky. Těsnění by mělo být čisté a rovnoměrné. Barevné těsnění by mělo být rovnoměrně zbarveno, aniž by chybělo. Podmínky přepravy a skladování jsou popsány v GOST 15150.

Marketing

Když uvolníte výrobky této kategorie, je důležité se zaměřit na poptávku a touhu spotřebitelů. Velmi oblíbené jsou tenké těsnění s křídly majícími superabsorpční materiál (gel). Kupující podložky jsou ženy a mají rády dárky, propagační akce a překvapení. Je možné provádět akce typu 10% jako dárek, připojit kufřík pro těsnění, nové výrobky při rozšíření rozsahu (tampony, denní těsnění), které budou také sloužit jako dobrá reklama.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Výroba dámských hygienických vložky

Vlastnosti podnikání

Na ruském trhu s hygienickým zbožím pro ženy představují dovážené výrobky velký podíl, takže lze konstatovat, že domácí podnikatelé navzdory konkurenci mají všechny možnosti, že budou mít ziskové podnikání. Zahraniční společnosti získávají důvěru spotřebitelů prostřednictvím aktivní reklamní kampaně, zatímco domácí společnosti mohou úspěšně soutěžit na úkor nízké ceny produktů. V podmínkách ekonomické nestability mají spotřebitelé tendenci volit levnější výrobky, které navíc nebudou mít nižší kvalitu než dovozy. Pro organizaci podnikání je zapotřebí automatická výrobní linka pro těsnění, která provádí celý technologický proces a vyžaduje minimální využití lidských zdrojů.

Prášek polymeru absorbuje vlhkost

Jediným problémem, který může čelit podnikatel - je nedostatek surovin v tuzemských výrobců na trhu - buničiny a superabsorpčního polymeru. Jedná se o hlavní součásti dámských podložky. Budou muset nakupovat od zahraničních společností. V Rusku se takové suroviny nevyrábějí kvůli vysokým nákladům na potřebné vybavení a nízké poptávce po výrobcích. V Číně a Evropě, pro produkci surovin rostlin pro výrobu těsnění vyrobeno asi 100 tisíc tun suroviny ročně a veškeré poptávky po výrobě hygienických produktů v Rusku je dvakrát méně, takže není důvod se na organizaci tohoto druhu podniků, vyjma s orientací na zahraniční spotřebitele.

Existuje však ještě jedna okolnost, která může v budoucnu významně ovlivnit situaci - výstavbu zahraničních továren vlastními továrnami v Rusku. K dnešnímu dni úspěšně provozují tři světové obry:

Ale stále produkují pouze dětské a dospělé plenky, ale je možné, že v blízké budoucnosti se otevře výrobní linky těsnění, pak konkurence v tomto odvětví se výrazně zvýší, a domácí výrobci bude obtížné získat spotřebitele.

Technologický proces

Nejprve je třeba určit typ vyrobených výrobků osobní péče, které mohou být:

Denní výplně ženy používají mimo menstruační období, aby zajistily svěžest a pohodlí. Pravidelné jsou určeny pro rozmnožování, mají průměrnou tloušťku. Vysoce tenké, používané během menstruačního cyklu, mají superabsorbentní vrstvu, díky níž je dosažena minimální tloušťka. Těsnění "maxi" mají zvýšený stupeň absorpce a průměrnou tloušťku. Noční podložky jsou nadřazeny všem ostatním typům z hlediska velikosti a úrovně absorpce výboje, takže poskytují komfort po dlouhou dobu, v noci během spánku.

Výroba obložení samičí pomocí automatizované linky začíná zpracováním rolí celulózy. Standardní válce mají šířku půl metru, jsou umístěny v mechanismu broušení, kde frézy pracují (jejich rychlost je 3000 ot / min). V důsledku toho se vyrábí vzduchová buničina, která musí být posypána speciálním práškem polymeru. Hotová látka se pohybuje po dopravníku do dávkovače, který měří požadované množství materiálu pro každé těsnění. Vzduchová buničina je vháněna do hotové podoby těsnění, která se pak přemístí k dopravnímu pásu.

Řádky lepidla na "křídla"

Pro aplikaci druhé vrstvy těsnění, která má obdélníkový tvar a je umístěna ve středu obrobku, je použit stlačovací válec, který tlačí stlačenou celulózu. Právě tato vrstva zajišťuje rychlejší vstřebávání kapaliny. Při výrobě ultratenkých podložek nebo předmětů s maximální absorpcí se používá polymerový prášek. Pod vlivem vlhkosti se mění na gelové granule a absorbuje kapalinu do sebe, čímž zabraňuje dalšímu pohybu a průtoku. Za tímto účelem jsou automatizované linky pro výrobu těsnění opatřeny mezilehlým mechanismem, který aplikuje vrstvu polymerního prášku.

Dále se aplikuje poslední utěsněná vrstva, která slouží jako bariéra pro kapalinu. Dalším stupněm je řezání formy, která bude mít hotový výrobek, je prováděna na speciálním lisovacím zařízení, pak pod vlivem vysoké teploty jsou vrstvy svařeny dohromady a vzniká okraje.

Linka pro nanášení několika vrstev celulózy

Pro zajištění těsnění na spodním prádle jsou křídla a spodní část pokryty vrstvou lepidla a jsou připojeny papírové proužky. V této fázi je výroba dokončena a hotové výrobky vstupují do balicí linky, kde se křídla nejprve ohnou, pak na obou koncích těsnění. Složené ve třech vrstvách jsou výrobky baleny do deseti kusů v jednom celofánovém sáčku nebo nejprve v individuálním balení a pak ve stejném balení. V této podobě jsou těsnění připravena k provedení

Výrobní linka

Existují různé sady výrobních dopravníků v závislosti na očekávaném uvolnění některých typů výrobků. Ale jak bylo uvedeno výše, je výhodnější koupit linku pro výrobu univerzálních těsnění, která má schopnost vyrábět výrobky všech forem a s různými plnivy. Hlavní konfigurace univerzální linky jsou následující:

 • invertorový pohon;
 • mechanismus pro zpracování a rozmělňování celulózy;
 • lisovací stroj typu bubnu pro plnivo;
 • blok pro nanášení první vrstvy vzduchové buničiny;
 • lisovací jednotka pro aplikaci druhé vrstvy;
 • mechanismus pro distribuci prášku polymeru;
 • mechanismus odvíjení a nanášení elastického pásku; Stroj na ořezávání okrajů
 • blok vertikálního oboustranného řezání;
 • mechanismus vyražení okraje;
 • žlabová jednotka;
 • mechanismus pro utěsnění hran;
 • zařízení pro nanášení lepidla;
 • blok lepení papíru;
 • mechanismus konečného řezu;
 • blok pro skládání těsnění;
 • balicí mechanismus.

Práce výrobní linky těsnění je plně automatizovaná, ovládání je prováděno pomocí počítače, možnost nastavení rychlosti provozu, denní kapacita a výběr režimů podle požadovaného typu výrobku.

Mechanismus vyrovnává dokončené těsnění ve třech

 • výkon motoru - 35,5 kW;
 • výrobní rychlost - 250 ks / min;
 • rozměry - 9,5 * 3 * 2,7 m;
 • hmotnost - 6,5 t;
 • výrobní plocha - 4 * 11,5 * 4 m;
 • služby - 6 osob.

Koupit linku pro výrobu těsnění v této konfiguraci může být čínský výrobce (značka JWC-HYC) pro 8,6 milionů rublů.

Výrobní suroviny

Pro výrobu ženské podložky budou potřebovat:

 • dřeňová buničina; Buničina se čistí
 • hydrofilní netkané textilie;
 • vodu odpuzující materiál;
 • vysokomolekulární SAP;
 • napínací stuha;
 • tavné lepidlo;
 • ochranný papír;
 • balicí páska.

Potřebné suroviny je možné zakoupit přímo od zahraničních výrobců, zatímco Číňané budou mnohem levnější než evropští výrobci nebo z podniků zprostředkovatelů umístěných v Rusku, ale cena bude zahrnovat i obchodní značku. Výhodou výběru zprostředkovatelských firem je zbavit se celní byrokracie. Různé druhy surovin mají své vlastní cla, což komplikuje proces účetnictví a daňové vykazování.

Cena buničiny činí 5500 rublů za tunu, náklady na práškový polymer jsou 60 000 rublů na tunu, náklady na pomocné materiály činí 40 000 tun za tunu.

Spotřeba surovin během provozu automatizované výrobní linky pro těsnění JWC-HYC pro výrobu 1000 kusů těsnění bude:

 • celulóza - 5 kg;
 • polymerní prášek - 0,7 kg;
 • vodu odpuzující materiál - 1 kg;
 • lepidlo - 0,4 kg;
 • syntetický materiál - 0,8 kg;
 • ochranný papír - 0,4 kg.

Získat potřebné suroviny je lepší od jednoho výrobce, aby byla zajištěna stejná úroveň jakosti vyráběných výrobků.

Výroba zdravotnických ubrousků

OOO Medtekhservis-Plus vyrábí dámské hygienické vložky "Tais" "Taiski" více než 14 let s využitím evropských surovin na dovážené zařízení. Absolutní analogy hygienických ubrousků v Rusku nejsou způsobeny exkluzivitou výrobní a technologické linky.

Společnost se zúčastnila mezinárodní specializované lékařské výstavy Medsib 2001, Medsib 2002, Medsib 2003 Medsib 2004 Medsib 2011 v Novosibirsku, "Man. Ekologie. Zdraví-2012 "v Barnaul. Diplom meziregionálního sdružení "Veřejné zdraví Sibiře", diplomy soutěží, 3 zlaté a 1 stříbrné medaile "sibiřského veletrhu".

Hygienické těsnění "TAISki", "TAISki" vyrobené společností Medtehservis-Plus LLC - je vysoce kvalitní výrobek, který je poptávka po ženách pro široké cílové publikum. Při nákupu těsnění získávají plné uspokojení z výsledků jejich použití. Stylový originální design a průměrný cenový segment, v němž jsou naše výrobky umístěny, vám umožní přilákat pozornost maximálního počtu zákazníků.

Srovnávací testování výrobků vykazuje zjevnou kvalitativní výhodu díky použití surovin evropské, japonské a americké výroby.

Všechny výrobky jsou opatřeny kvalitními obalovými a značkovacími certifikáty: certifikát o shodě, osvědčení o státní registraci a certifikace jakosti.

O nás

Společnost Mořská šipka - jediný podnik v Rusku, který vyrábí jedinečný vzduchotěsný materiál.

Tento materiál po celém světě je považován za nepostradatelný základ pro mnoho hygienických a hygienických výrobků. Jeho jedinečné vlastnosti umožňují spolehlivě a rychle absorbovat veškeré kapaliny, oleje, maziva, barviva.

Ve srovnání s textilními materiály má airlaid vyšší míru absorpce a absorpčního objemu vlhkosti. Ve srovnání s papírovými ubrousky si zachovává svou pevnost a neodděluje se ani v mokrém stavu.

Tři roky po zahájení dánské netkané airlaidové linky bylo rozhodnuto o uvedení do provozu dvou italských linek pro výrobu dámských hygienických ubrousků. Výroba byla navržena a uvedena do provozu s přihlédnutím k nejnovějším požadavkům na výrobu hygienických výrobků v Evropě.

Zavedení výroby konečného cyklu (suroviny - materiál - výrobky) umožnilo dosáhnout vysokého stupně jakosti výrobku, neboť kontrola probíhala jak ve výrobním stádiu materiálu, tak ve fázi výroby hotových výrobků.

Další etapou rozvoje společnosti bylo rozšíření sortimentu hotových výrobků. Postupně vznikla výroba hygienických a hygienických výrobků pro domácnost, zboží pro péči o zvířata a autoseries.

K dnešnímu dni má sortiment spotřebního zboží společnosti Sea Arrow společnost více než 100 produktů zastoupených těmito značkami:

 • hygienické výrobky Bliss®, BIBI®;
 • Výrobky pro domácnost Doux® a Good Food®;
 • řada vozů Top Drive®;
 • zboží pro péči o domácí zvířata C-Airlaid ZOO®.

V současné době společnost Sea Arrow aktivně pracuje na vývoji výroby, rozšiřování sortimentu výrobků a uvedení nových značek na trh.

Kromě toho společnost vyrábí všechny výše uvedené výrobky pro jiné značky. Jako součást smluvní výroby úspěšně spolupracuje společnost Sea Arrow LLC se společnostmi, které nemají vlastní výrobní zařízení: největší obchodní sítě a známé značky hygienických výrobků. Kvalita našich produktů je potvrzena vzájemně prospěšnou spoluprací s mnoha renomovanými společnostmi, které svou značku kladou na naše výrobky. Společnost Sea Arrow je aktivní účastník smluvního průmyslu v Rusku a v zahraničí.

Společnost se tak v roce 2006 představila na největší světové výstavě "Svět soukromého štítku" v Amsterdamu a od té doby se pravidelně účastní výstav, fór a konferencí.

Svět čínského vybavení

Katalog zařízení

Za ceny

Automatická linka pro výrobu hygienických vložky 500-600 ks / min

1. Hlavní technické charakteristiky

2. Suroviny

Popis

1. Tato surovina se používá k výrobě denních samčích podušek, hygienických ubrousků, plen a dalších hygienických výrobků.

2. Potřebné suroviny pro výrobu hygienických vložky s absorpční vrstvou: 1 + 2 + 4 + 5 + 8 + 9 + 19 + 21 + 22

3. Potřebné suroviny pro výrobu ultratenkých zdravotnických ubrousků: 2 + 4 + 5 + 9 + 18 + 19 + 22