Výroba štětců

LLC "Veliky Ustyug továrna uměleckých kartáčů" se nachází v regionu Vologda, Veliky Ustyug, ulice Krasnaya, 90.

Továrna pochází z artelu. Ostrovský a neplatný. V roce 1960 byl artel převeden na řízení komplexu spotřebitelských služeb.

V roce 1970 byla zřízena továrna uměleckých štětců Veliky Ustyug a byla přidělena místnímu vedoucímu průmyslovému výboru Vologdské oblasti.

Od roku 1992 se společnost považuje za specializovanou, zaměstnávající zdravotně postižené osoby.

V roce 1993 byla v souladu s výběrem kolektivu a rozhodnutím Malé rady Vologdské rady zástupců lidu převedena továrna do vlastnictví Regionální rady Vologda Všeruské společnosti zdravotně postižených osob.

Od roku 2007 produkuje společně s výrobou kartáčů suvenýry, domácí potřeby ze dřeva, poskytuje hotelové služby, cateringové služby, maloobchod. V roce 2013 bylo otevřeno zdravotní středisko "Pohyb".

Výroba Factory byla opakovaně oceněna diplomy Všeruského programu „100 nejlepších zboží v Rusku“, jakož i ocenění z různých výstavách v Rusku a SNG.Na Dnes LLC „Factory Veliky umění kartáče“, má všechny předpoklady pro výrobu uměleckých štětců, spotřebního zboží a suvenýrů z dřeva vhodné kvality.

2017 Veliky Ustyug továrna uměleckých štětců

Blog umělce

Merkulov Sergey. Kreativita a koníčky

Merkulov Sergey. Kreativita a koníčky

Sergej Merkulov

Jsem v sociálních sítích

Nadpisy

 • Poznámky k náčrtku knihy (12)
 • Zajímavé (90)
  • rozhovory (7)
  • Filmy a televize (3)
 • Historie jednoho mistrovského díla (5)
 • Knihy (7)
 • Moje kreativita (399)
 • Novinky (21)
  • Výstavy Výstavy (10)
 • O designu (2)
 • Různé (17)
 • Získané zkušenosti (30)
 • Umělci (129)

Výroba kartáčů 38

Přemýšleli jste o tom, jak se používá štětec, který držíte? Ne? To není důležité, ale mám podezření, že je to velmi zajímavé. Dlouhou dobu jsem zkoumal všechny druhy produkce. Nedávno jsme byli v práci, celý tým se naučil, jak sušit. Další byly klobásy :) Toto je vše velmi zábavné a zajímavé. A pak jsem si myslel, proč ne pokračovat v psaní o produkci uměleckých materiálů.

„Sympatický srdce, cvičené oko, pevnou ruku... a nejlepší kartáč“ - tak dobře známý umělec z Německa Anselm Feuerbach (1829-1880) identifikoval první nutnost každého umělce. Od starověku k dnešnímu dni je malováním hlavním způsobem vyjádření sebe sama. Kartáče patří mezi nejstarší nástroje, které jsme používali k vyjádření a přenášení obrazů na budoucí generace. Altamira jeskyně ve Španělsku skupina vědců objevil výtvarnou dílnu, kde barvy jsou v blízkosti různých kartáčů, věku, podle Muzea a štětce v Bekhofene Německu činil 20 tisíc let!

Kartáč byl kost, do něhož byl vložen svazek vlasů. Jak můžete vidět, princip výroby kartáčů se tak nezměnil. Avšak civilizace přinesla umělcům hmatatelné výhody. První továrnu již zachránil od nutnosti provést vlastní štětce, chemický průmysl jim štětec vyrobený ze syntetických materiálů, které slouží jako hodného navíc, a někdy i alternativu k kartáče z přírodních vlasů.

Přesný datum vzhledu prvních kistyazalnykh manufaktur je neznámý. V Evropě, francouzská byli první, kdo produkují kartáč v XVIII století (základ moderní společnost «SAUER» - Francie se datuje do roku 1730). Časem se taková výroba začala objevovat mimo ni. Jako učeň Johan Caspar Buhler (1751-1799) studoval plavidlo ve Francii a poté se vrátil do Německa, a jeho dva synové, také být připojeny k této dovednosti, se usadil v Bekhofene v Heide (Německo) v roce 1810. Takže v Německu byla škola pro výrobu kartáčů. Němci věří, že rozvoj manufaktur v kistevyazalnyh Bekhofene kvůli výhodné poloze města a častým používáním bazaru dnů. Jsem si jistý, že v Rusku v těch letech existovaly také zkušené kartáče, ale jejich dílny se nezměnily do továren. Tito řemeslníci mají dodnes, i nadále sloužit regionálních řemesel, výrobou ručně postaru, řemeslné. Vzhledem k tomu, že takové kartáče mají zvláštní vlastnosti, které sériový výrobek nemají, bude pro ně vždy existovat stálý požadavek.

Velmi pravdivá je také historie vzniku továren pro výrobu kartáčů současně v mnoha zemích světa. V předválečném Německu bylo obrovské množství manufaktur, kde byly vyrobeny štětce a kartáče. Židé poskytli těmto manufakturám suroviny a pomohly prodávat zboží. S nástupem národních socialistů k moci vystěhovali z Německa a nechtěli opustit svůj ziskový obchod v cizí zemi. V důsledku toho se objevilo mnoho továren pro výrobu kartáčů po celém světě. To je uvedeno v katalogu Muzea štětců a kartáčů v Bekhofenu. Stojí za to poukázat na některé náhody. Během tohoto období se v Kirovu objevil první artel pro výrobu uměleckých kartáčů, kde se používaly technologie podobné německým. A o nově příchozí, který pomáhal dělat první kartáče, před 20 lety mi to říkali starci.

Proces výroby štětců vyvinutý Němci byl tak dokonalý, že se jeho fáze za posledních padesát let prakticky nezměnily. Výrobní technologie se zlepšují, ale stejně jako předtím existují šest hlavních etap:

1. Příprava přírodních vlasů. K tomu je nutné umýt vlasy (odmaštění), poté je třídit podle délky, odstranit nevhodné chloupky ze společného nosníku a nakonec jej narovnat. V případě potřeby jsou vlasům přidány další vlastnosti pružnosti nebo měkkosti.

Moderní výrobci kartáčů na celém světě nevyrábějí vlasy sami, ale již v Číně nakupují hotové polotovary, ale dokončují je. Z důvodu "Železné opony" byli výrobci kartáčů v Rusku najednou nuceni organizovat vlastní výrobu pro přípravu přirozených vlasů. Nyní je naše konkurenční výhoda, protože rozložení délek vlasů v Rusku je vyroben bez použití speciálních mechanických svorek, který se používá v Číně (svorky podobat zploštělý mnoho pramenů, odlomí vershinki vlasy). Je to kvůli skutečnosti, že naše kartáče mají lepší vlasy, jsou tak oceňovány profesionály.

Výrobce ruční kartáč v Rusku každý ocas, ještě mokrý po mytí, hřebeny a ručně se rozvíjí pro sušení. Dosáhne tak přímočarých vlasů již v sušicí části ocasu. Taková ruční práce samozřejmě není možná u velkého podniku. Ale pokud potřebujete ideální nátěr, měli byste to udělat. To je způsobeno takovými maličkostmi, že velká společnost nikdy nebude schopna vyrábět štětce nejvyšší kvality. To je možné pouze v malých rodinných podnicích, jako například v německém HABICO.

2. Vytvoření skvrn pomocí speciálních formulářů - závady, které nelze vyrobit ručně. K jejich výrobě je potřeba speciální vybavení. Je také možné rozmazat

ale tvořit ji a zaklepat na kometu (na opačné straně vrcholu vlasů). Tuto metodu nadále používají ruští řemeslníci. Tento nátěr se shromažďuje z chloupků různých délek, takže se vytvářejí uvnitř dutinových dutin, ve kterých je barva dokonale zadržena. Takové štětce se používají v lidových řemeslech pro výrobu dlouhých tenkých čar. Podobně se v Číně shromažďuje snímek levných štětců. Gummy, mají krásný vrchol. Ale pokud odstraníte žvýkačku z kartáče, rozet bude vypadat jako koště. Takovýto nátěr je lepší nebo horší shromážděný v podvodníku, doufám, že "Art Council" to řekne v nějakém dalším vydání.

3. Výroba klipu (někdy se nazývá pouzdro nebo kapsle). Stále je vyroben z plechu nebo plechu, který má povlak nebo je vylisován z plechu nebo z trubice. Francouzi nazývají datum - 1730, kdy bylo možné vyrábět kovové spony. Ale dosud v Evropě pro výrobu kartáčů velmi často husy peří. Tyto kartáče se nazývají francouzsky.

4. Upevnění vlasů v kleci. V Rusku to bylo provedeno pomocí kalafuny, což umělce umožnilo zkrátit nebo prodloužit výstavu vlasů již v hotovém kartáči. Pouze zahřívání klipu, vlasy mohou být přesunuty. Teď, když jsou ve volném prodeji nějaké štětce, potřeba toho zmizela.

5. Stupně výroby rukojeti zůstaly nezměněny. Stále je vyroben ze dřeva a na něj se nanáší lakem a lakem nebo je impregnován. Prakticky žádný ze světových výrobců kartáčů nezachytí štětce samotné. Za tímto účelem existují firmy, které se specializují na tuto výrobu. To je přiměřené, protože při zpracování dřeva v sériové výrobě, tím méně manuální práce, tím vyšší je kvalita a nižší cena. Každá taková firma poskytuje více než desítku zákazníků po celém světě. V Rusku se vytvářejí tržní vztahy a každý výrobce kartáče musí mít vlastní dřevozpracující obchod, což výrazně zvyšuje cenu zboží. Ze stejného důvodu najdete v obchodech kartáče s hrubými knoflíky, pomocí kterých můžete ruce uchopit. 6. Nakonec, poslední etapa - fixace nátěru na rukojeti, v nejlepším klasickém provedení mechanickým zakončením spony na rukojeti. Analogová kleština - zařízení pro upevnění klipu, které dnes používají výrobci kartáčů, existovalo již před 100 lety v Německu. A v Rusku se objevil první klešťák před 20 lety. Tato technologie se samozřejmě dostala z Německa.

Na první pohled se nic nezměnilo. S časem byly dokončeny pouze stroje, pomocí kterých je vytvořen umělecký kartáč, byly vyvinuty nové lepidla, barvy, materiály pro výrobu klips a jejich povlaků. Na kartáčích udělejte označení s potřebnými informacemi a kartáče byly zaslány v balíčku vhodném pro kupujícího. Samozřejmě, že nátěr kvalitních kartáčů je stále shromažďován ručně. Ale pro získání některých typů takovýchto štětců je nutné mít speciální vybavení, jehož cena přesahuje 3 000 eur, a nástroje. Zařízení se každým rokem zlepšuje a zručnost a zručnost kistevazu přicházejí s lety. Kistekvyz se může stát profesionálem nejdříve za pět let. Zde je příklad: před 18 lety naša firma pomohla získat automatický stroj pro výrobu šňůrek pro jeden ze známých moskevských podniků vyrábějících kartáče. Pak doslova řezali a přeložili každý klip ručně a my jsme se dobrovolně přizpůsobili, aby jim pomohli tento proces automatizovat. Při nastavování a spuštění stroje vznikla konverzace o tom, kolik úderů bylo dosaženo průměrného posunu kartáče na směnu. Ukázalo se, že výsledek Kirovitů je pětkrát vyšší! Tržní vztahy zbavily naděje na přežití továrny, které vyrábějí řemeslné výrobky. Tento výrobce byl bohužel mezi nimi.

V roce 2008 společnost Painted Brushes zakoupila nové rukojeti pro kartáče, ale byly zcela demontovány a řada uzlů byla nahrazena pokročilejšími, již s vlastním designem. Kompletní výměna strojů v tomto odvětví se uskutečňuje již třikrát za posledních osm let. A tak ve všem: pokud chce výrobce vyrábět vysoce kvalitní zboží, musí mít zařízení lepší než konkurenti.

Někteří věří, že naše kartáče jsou vyráběny v Německu. Samozřejmě jsou vyráběny v Rusku, ale na strojích a technologiích vyvinutých v Německu. Samozřejmě, odborník vždy najde řadu rozdílů mezi našimi štětkami Kirov a kartáčem vyrobeným v západní Evropě nebo v Číně. Například:

1. Klip, vyráběný v Německu, má povlak niklu, který rychle ztmavne a přebírá olověný odstín. Na našich kartáčcích uvidíte bílou chromovou nebo zlatou eloxovanou klip. Tyto povlaky jsou odolnější vůči agresivnímu prostředí.

2. Ruští umělci tradičně vyšší nároky na kvalitu mrtvice, takže testování kartáč v osm, budete okamžitě vidět, jak moc lepší Kirov kartáč (test osm - to je, když oba vzít oběma rukama nebo více, a čerpat vosmorochku Brush tak dlouho neztratí. vlhkost a ne rastoporschitsya, bude lepší sloužit umělci). Samozřejmě, zlepšení určitých vlastností materiálu, nelze zhoršit některé další parametry. Naše vlasy fungují dokonale pro ohýbání, jako ocelové dráty, ale pokud je drát ohýbaný, rozbije se. Umělec, který obvykle péči o kartáče, nikdy vyměnit Kirov kolony nebo proteiny podobné vyrobeno v Číně nebo Německu, protože to nebudou mít takový výsledek jako naši práci.

3. Naše kartáče a kartáče evropských výrobců mají lepší mechanické uchycení kliky do klece než jejich protějšky vyrobené v továrnách s nízkou produkční kulturou.

4. Na špičce rukojeti můžete určit, kde je kartáč vyroben.

5. Odvětví výroby kartáčů v Evropě je zaměřeno na amatéry, kteří potřebují mít jasný štětec a pero lesknoucí. Náš spotřebitel je umělec, který věří, že štětec by neměl odvrátit pozornost, ani se mu nedržet při práci.

6. V Rusku, k fixaci svazku vlasů aplikujte lepidlo, které není odolné vůči acetonu. My v našem podniku jsme nahradili jiný, který dokáže odolat acetonu po dobu nejméně dvou hodin. Číňané a Evropané používají lepidla, která jsou škodlivá pro lidské zdraví ve výrobě, takže umělec může pracovat s jakýmkoli rozpouštědlem. Tyto lepidla nepoužíváme v naší společnosti.

7. Výrobce může být označen čárovým kódem. Na všech kartáčcích vyráběných naší společností, prvních devět čísel bude: 460706978...

8. Ruský výrobci mají užší škálu kartáčů než evropští protějšky. Důvodem je skutečnost, že učitelé kreslení v době jejich vzniku byli velmi omezeni při výběru zboží pro umělce. Nyní v Rusku jsou nějaké kartáče, ale jak je používat, umělci nevědí! Přirozeně neexistuje poptávka, takže je nevyrábíme.

Profesionál bude schopen určit, jak dobře je štětec vyroben, a to i tím, jak je nátěr plněný. Pokud se před začátkem práce naznačuje, že je namočené nebo není smotán vůbec, je to štětec skupiny s nejnižší cenou od pochybného výrobce. Musíme si uvědomit, že štětiny lepením silnější a její odstranění bude mít silnou kompresního zdvihu prsty lampemzeli a ploché protein lepením vůbec. Přirozeně, pokročilí výrobci nedoporučují sklady, aby položili šálky vody. Zaručují kvalitu.

Výrobci nyní své jméno více než kdykoli předtím. Při nákupu štětců stejného výrobce budete vždy mít stejný poměr cena / kvalita. Výjimkou mohou být pouze velkoobchodní společnosti, které prodávají zboží pod vlastní značkou. Objednávají objednávky od různých výrobců, kde jsou levnější. Samozřejmě, že vlastnosti zboží budou také odlišné. Obzvláště často v takových kartáčích vidíte černé pony namísto veverky nebo namísto kvalitní štětiny - barvu štětin. Proto jsme byli nuceni zaregistrovat naši ochrannou známku ROUBLOFF. Nyní máte možnost koupit skutečné ruské zboží.

V době globalizace existuje směs škol pro výrobu kartáčů. Evropské společnosti, rada 24 Arts w a y n y v a mít s t e ve kterých vědí, že Kirov mohla zachránit ruční zpracování vlasů, sen o získání Kirov stěr vlasových proteinů a sloupec pro vaše kartáče. Obvykle se štětka hlavy zakoupí v Číně, pouze v různých továrnách. Slavné evropské firmy obdrží syntetické skvrny z Japonska. Vysoká cena práce a nedostatek místních surovin změnily úlohu Německa v této oblasti. A kde bude světové centrum pro výrobu kartáčů: v Indii, Mexiku, Číně nebo v Rusku - čas to řekne.

Nyní ve výrobě kartáčů dochází k revoluci díky vzhledu syntetických vlasů. Úspěchy chemiků rozšířily možnosti "střapců". Nyní se výrobce nemusí rozptýlit zpracováním přirozených vlasů: mytí, šíření po délkách, míchání. On si může objednat syntetiku od výrobce s vlastnostmi, které potřebuje. Barva, pružnost a délka vlasů - vše bude přesně tak, jak si objednává. Tyto vlasy mohou být uloženy bez strachu z můry. Náklady na přírodní suroviny neustále rostou a cena syntetických vlasů se meziročně snižuje. K dnešnímu dni je to polovina stejně jako vlasové proteiny a desetkrát nižší než na reproduktorech! Proto v blízké budoucnosti zmizí štětiny z vlasů bílkovin a sloupů, budou nahrazeny levnými kartáči ze syntetických vlasů, které svým spotřebitelskými vlastnostmi překročí přirozené vlasy. Doufáme, že to umoţní umělcům vytvářet nové a nové mistrovská díla a my se budeme snažit, abychom jim dodali vysoce kvalitní kartáče a také úplné informace o nich.

Časopis "Rada umění", listopad-prosinec 2008

Video o výrobě neartografických kartáčů.

Zde jsou uvedeny články a některé fotky

Líbilo se to? Podíl v sociálních sítích:

Vlastní podnikání: výroba štětců pro umělce

Kartáč - to je jeden z hlavních nástrojů umělce, takže její volba se hodí s velkou pozorností. Na první pohled se zdá, že výroba štětců vypadá jako jednoduchý podnik, který nevyžaduje velký počáteční kapitál. Ve skutečnosti, co může být jednodušší než jednoduše sestavit tři části: rukojeť, špičku a vlasy nebo štětiny? V praxi je však výroba štětců pro umělce složitá, vyžadující mnoho zkušeností, znalostí a speciálních zařízení.

Historicky se město Kirov stalo centrem výroby uměleckých kartáčů v naší zemi. Důvodem je, s největší pravděpodobností, jeho umístění, v blízkosti zdrojů surovin pro výrobu - sibiřské lesy. Největší podnik, který poprvé začal vyrábět takové výrobky, byl po zhroucení SSSR přeměněn na OOO "Art Materials". Z toho se začaly objevovat jednotlivé společnosti, které začaly v 90. letech své nezávislé aktivity.

V současné době je v Kirově asi pět výrobců kartáčů. Nejznámější z nich jsou LLC "PTK Artex-M", LLC "Níl", "Malé štětce". Společnost "Umělecké materiály" si však stále udržuje své vedoucí postavení. Postupně se začala v jiných oblastech otevřít produkce umělců. Mnohé z nich jsou poměrně úspěšné, jako např. Skupina společností Novosibirsk "Albatross", LLC "Gamma" a umělecké barvy "Nevskaya Palitra".

Většina těchto firem vyrábí nejen specializované odborné, ale i školní kartáče. Hlavními konkurenty tuzemských výrobců jsou čínské továrny. Nicméně výběr čínského zboží je snížen, podle některých informací je to asi 15% celkového objemu trhu.

To je způsobeno skutečností, že dřívější ruské společnosti za posledních 10-15 let technologicky odložily od zahraničních výrobců. Postupně začali aktualizovat své vybavení a zlepšovat výrobní technologii. Nyní naše kartáče jsou téměř stejně dobré jako čínské z hlediska kvality a vlastností, jsou stejné v ceně a vybírají z dodacích podmínek (výrobky pocházejí z Číny déle a navíc stráví čas na celnici).

Štětec se skládá ze tří hlavních částí: rukojeti (odřezky), spony (nazývá se také vložka nebo kapsle) a vlasy. Rukojeti jsou zpravidla kulaté v řezu, které se zužují až na konec. Někdy však uvolňují kartáče s oválnými nebo trojúhelníkovými průřezy. Nejčastěji jsou vyrobeny ze dřeva a méně často z plastu.

Pro kvalitní kartáče se používají tvrdé dřevo z tvrdého dřeva (buk nebo bříza). Pod vlivem vlhkosti dřevo bobtná, což oslabuje spojení mezi rukojetí a pláštěm. Proto mnoho výrobců maluje dřevěnou rukojeť, která ji chrání před otoky nebo nabízí štětce s plastovými rukojetí.

Většina umělců však preferuje kartáče s rukojetí z přírodního dřeva bez přídavného krytu, věřící, že jsou v ruce lepší, neklouzávají a neodvádějí pozornost jasnými barvami. Nejlepší volba - rukojeti z bukového dřeva, které téměř neabsorbují vlhkost a snadno se čistí z kontaminantů. Délka rukojeti je určena jednoduchostí použití: měla by dobře ležet v ruce a neměla by umělce v práci působit.

Hrot nebo klip je kovový rám, který pevně drží chloupky nebo štětiny dohromady, upínaje je na rukojeti. Základna chloupků je pak slepena dohromady, aby se zabránilo úniku vlasů (lepidlo by nemělo být viditelné současně). Rameno je další svorka. V práci je pohodlnější a atraktivnější je vzhled těsně těsných klipsů. Měly by být bezešvé a vyrobeny z mědi nebo mosazi pokryté niklem nebo chromem. Spona musí pevně držet rukojeť kvůli hlubokému zvlnění, takže uvnitř nechybí žádné prázdné prostory. Na levných modelech kartáčů kovový rám, zpravidla šicí. Často může být špatně uchycena na rukojeti a chloupky jsou spojeny pouze s nimi bez přídavného klížení. Je obtížné pracovat s takovými kartáči, protože vlasy, které vyšly ven, mohou zničit práci.

Až donedávna se všechny domácí kartáče vyráběly se sponou bílého plechu, jehož křižovatka byla utěsněna. V důsledku toho vlasy neměly rovnoměrný tvar a klip rychle zkorodil. Plech nebo válcovaný plech se stále používá k výrobě kapslí (obvykle pro školní kartáče), ale nyní má antikorozní nátěr. V evropských zemích se housové peří stále používají jako držitelé. Takové kartáče, které se také nazývají francouzské, nejsou vyráběny v Rusku.

Ruské výrobce kartáčů používá stejné suroviny. Umělecké kartáče jsou vyrobeny z přírodních vlasů: sloup, poníky, veverky, kozy nebo štětiny. Méně často používají vlasy líška, pes, jezul, liška, pískovec, ušní vosk, srst a medvěd. Nejoblíbenější kartáč je z vlasů veverky (je vyroben s použitím dřevěného stylusu a pozinkovaného opletu), i když je poměrně drahý. Vysoká cena je způsobena nedostatkem surovin: v případě špatné sklizně smrekových kužel také počet bílkovin klesá. A nejdražší je kartáč ze sloupu, který můžete pracovat se všemi druhy barev. Toto kožešinové zvíře žije na Sibiři, v Číně a v Koreji. Obě sloupy a bílkovina nežijí v zajetí.

Jako surovina pro štětec je produkce odpadního kožešiny (například bílé vlasy jsou převzaty z ocasu zvířete) a v kožešinovém průmyslu v Rusku dochází k poklesu. Proto mnoho výrobních firem objednává suroviny v zahraničí - nejčastěji v Číně. Odtud jsou dováženy i přírodní vepřové štětiny, ačkoli se zdá, že v Rusku není žádný nedostatek prasat. Chloupky z kůží zvířat, která jsou pěstována pouze v některých provinciích, jsou předem ošetřena, trávena a změkčena. V sovětské éře, kdy nebylo možné koupit vlasy v zahraničí, domácí výrobci udělali svou vlastní věc. Na některých místech tato výroba přežila dodnes.

Tyto suroviny jsou dražší než Číňanů, ale má velkou výhodu nad nimi rozložení vlasů po celé délce naší zemi se provádí bez použití mechanických klipů, stejně jako v Číně. Svorky s dutinkami deformují konce vlasů, což ovlivňuje jejich kvalitu. Výroba syntetických kartáčů na vlasy je mnohem levnější. Ale v Rusku nejsou tak rozšířené jako v zahraničí.

Pro fixaci svazku vlasů se používá speciální lepidlo. To by mělo být bezpečné pro zdraví (v Evropě a Číně se často používají škodlivé lepidla, které však mohou být použity s jakýmkoliv rozpouštědlem), a proto je několik hodin odolný vůči acetonu.

Kartáče se liší nejen v surovinách používaných pro jejich výrobu, ale také ve velikosti. Na rukojeti kartáče je vyznačeno: čím větší je číslo, tím větší je velikost. Nejjemnější jsou nulový kartáč (od "00000") a nejširší - velikost štětce "40".

Proces výroby kartáčů byl vyvinut před více než půl stoletím. Použité technologie a materiály se zlepšují, ale jejich podstata se nemění. Skládá se ze šesti hlavních etap. Za prvé, vlasy jsou připraveny. Omyje se a odmašťuje, třídí se podle délky a narovná. V některých případech dochází k dalšímu ošetření vlasů, aby se dosáhlo pevnosti a měkkosti. V malých polotovarech, kde výrobní proces téměř není automatizován, jsou vlhké vlasy po promytí česané a ručně tříděny pro sušení. To vám umožní dosáhnout nejpřímějšího hromady, které je nezbytné pro ideální rozmazání. Samozřejmě, ruční práce není rozumná u velkého podniku, který vyrábí sériovou výrobu. Proto nejdražší a nejkvalitnější umělecké kartáče na světě nejsou vyráběny velkými společnostmi, ale malými rodinnými podniky.

Ve druhé fázi se vytvoří nátěr. Za tímto účelem se používají speciální tvarové sestavy, které se vyrábějí na špičkových technických zařízeních. Vzhledem k tomu, že jeho cena je poměrně vysoká, ruští výrobci řemeslných výrobků provádějí tváření, klepání na kůži (na opačné straně vrcholu vlasů). Takovýto nátěr je tvořen z chlupů různých délek, takže v něm jsou vytvořeny dutiny, které drží barvu. Podobná technologie se používá k sestavení škrábanců levných štětců v čínských továrnách.

Pak se vytvoří spona, kde jsou vlasy fixovány. Dříve v naší zemi se toto uskutečnilo pomocí kalafuny. Vytápění klece, umělec mohl nezávisle upravovat výstavu vlasů hotového kartáče. Nyní, s velkou škálu kartáčů jakékoli velikosti a tloušťky, potřeba toho zmizel.

V předposlední fázi je rukojeť vyrobena ze dřeva, který je natřený barvou nebo impregnací. Zahraniční výrobci kartáčů nezacházejí s rukojetí, kupují polotovary u specializovaných podniků. Ekonomicky je to výhodnější. Nicméně ruští výrobci jsou nuceni mít vlastní dřevozpracující prodejny, což zvyšuje náklady na zboží a někdy vede ke snížení kvality (například špatné zpracování).

V poslední fázi je nátěr fixován na rukojeť pomocí kovové svorky. Při výrobě kvalitních profesionálních kartáčů podléhají povinné kontrole kvality. Provádí je odborníci, kteří testují zdvih štětce - vizuálně a dokonce i u ucha, zkontrolujte vlasy o přítomnosti nečistot a dalších přísad.

Kartáč je konečně označen, jsou umístěny speciální průhledné tužky, takže vlasy nejsou pokrčené a nezvětšují. Pak jsou hotové výrobky baleny k přepravě v pytlích, blistrech nebo ve filmu s přívěskem na euro. Poslední dvě verze balení se používají pro školní kartáče určené k prodeji prostřednictvím samoobslužných nákupních sítí. Profesionální kartáče se většinou prodávají po kusu.

Náklady na speciální vybavení potřebné k otevření svého podnikání pro výrobu štětců umění je více než 300 tisíc rublů. Technologie se zároveň neustále zlepšuje a výrobci musí neustále aktualizovat své vedení alespoň jednou za tři roky. Specialisté pracující v řemeslných podnicích (tzv. Cysty) by měli mít mnoho zkušeností. Je možné se stát profesionálem nejdříve pět let od začátku výcviku. A produktivita takových firem je někdy nižší než velké továrny, takže je prakticky nemožné konkurovat těmto podnikům.

Sortiment kartáčů ruské výroby je mnohem skromnější než sortiment západních podniků. Důvodem je skutečnost, že současní ruští učitelé kreslení měli extrémně omezený výběr profesionálních produktů, takže jednoduše nevědí, jak používat speciální štětce, které nebyly k dispozici v době sovětské. Možná v budoucnu, kdy poptávka po nich roste, výrobci výrazně rozšíří sortiment svých výrobků.

Mezitím syntetika je vynikajícím materiálem jak pro cenu, tak pro kvalitu. Pokud se náklady na přírodní suroviny zvyšují každý rok, pak ceny syntetických látek klesají. Polotovary z veverka se prodávají za cenu 750-900 USD za kilogram. To stačí k výrobě 800 kartáčů číslo 1. Náklady na takový kartáč jsou tedy poměrně velké. Náklady na syntetické vlasy jsou napůl ve věku a desetkrát méně než ve vlasech. Syntetické vlákno je vyráběno na bázi polyesterů. Vlákno je vyfukováno pod tlakem a vytváří špičku. Má dobrou elasticitu a může být sestaven do svazků různých průměrů, což umožňuje dobrou kontrolu nad průtokem. Odborníci jsou si jisti, že v blízké budoucnosti budou štětce z veverky a sloupu postupně přestat vyrábět a budou nahrazeny levnými kartáči z umělých hmot, které svým vlastnostmi dokonce překonou přírodní materiály.

Profesionální a školní kartáče jsou vyráběny pod různými značkami. Kromě toho je roztříštěnost značkami pozorována i v rámci jedné obchodní skupiny. Tak, navzdory velké, na první pohled rozmanité zboží pro umělce, producenty, kteří pracují na tomto trhu, není tolik.

Trh s uměleckým zbožím je poměrně úzký. Všichni hlavní výrobci spolupracují s několika významnými prodejci, kteří mají své vlastní maloobchodní prodejny. Propagují své výrobky na specializovaných fórech a webových stránkách na internetu, stejně jako v publikacích pro umělce a v obchodech, kde se tyto výrobky prodávají. Kromě toho výrobní společnosti dodávají speciální obchodní vybavení a katalogy, otevřené demonstrační místnosti, kde jejich zaměstnanci vedou konzultace a mistrovské kurzy. Školní kartáče se prodávají ve velkém množství prostřednictvím klerikálních obchodů, maloobchodních řetězců, včetně supermarketů a hypermarketů.

Lilia Sysoeva
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Lekce 3_1. Kartáče. Domácí výrobci

Pravděpodobně jdete do specializovaného obchodu a podíváte-li se na kartáče s různými nápisy, přemýšleli jste, jaké druhy štětců jsou skutečně vyrobeny v Rusku, v Rusku. Existují v Rusku továrny, které vyrábějí příslušenství pro kreslení? Vzhledem k umístění a zejména k dostupnosti surovin bylo centrem výroby uměleckých kartáčů v SSSR Kirovská oblast. Největší podnik, organizovaný v post-sovětském období, se objevil přesně tam. Později byla transformována na OOO "Umělecké materiály" a tvořila základ pro několik samostatných společností, které později začaly samostatně působit.

LLC "PTK Artex-M"

Moderní firma pro výrobu uměleckých kartáčů s různou nomenklaturou pro širokou škálu uživatelů, která působí na tomto trhu již od roku 2001. Organizace je registrována v Kirov. Tyto procesy využívají úspěchy a technologie evropských a asijských zemí. Sortiment v katalogu se neustále mění a doplňuje. V tuto chvíli dělají stopu z maximálního rozsahu dostupných surovin: sloupec, veverky, poníci, kozy, psy, vlasy, kráva ucho vlasy, stejně jako syntetické a smíšené hromádky.

LLC "Nile"

Společnost působí od roku 1988, kdy začal zhroucení velkých sovětských podniků a vznikly první soukromé firmy. Uvedený podnik byl vylepšen tím, že otevřel nové dodavatele surovin. V současné době je LLC "Nil" zcela autonomní - všechny zdroje pro výrobu kartáčů jsou vyráběny nezávisle na základě vlastní surovinové základny. Všechny výrobky jsou certifikovány podle norem GOST. Zařízení vyrábí kartáče z přírodních vláknin, sloupků, poníků, štětin, koz, lišejníků a syntetických vlasů, které jsou vhodné jak pro amatéry, tak pro profesionály. Zařízení navíc vyrábí specifické typy kartáčů na objednávku.

"Malebné kartáče"

Klasická škola Kirov, která vyrábí štětce, položila základnu další firmy, která vyráběla štětec, která později získala značku Roubloff. Společnost využívá technologie světových lídrů, které kombinují staré způsoby zpracování přírodních struků a rozvržení svazků s moderními výrobními metodami. K objednávce je k dispozici kompletní seznam kartáčů různých úrovní profesionality. Uživatelé hodnotili štětce z bílkovin na vlasy, sloupce, štětiny, syntetiky. To vám umožní vybrat štětec pro téměř jakýkoli druh barvy a tvořivosti, stejně jako restaurátorské práce a kosmetologické služby.

OOO "Umělecké materiály"

pro výrobu produktů pro kreativitu továrna byla založena v roce 1937. Podnik byl koncipován jako výrobce kartáčů, ale později se celá řada příslušenství pro tvořivost byla pokryta, jako jsou tablety a molberty.Pozzhe zvládl profesionální kosmetické štětce na líčení, nail art. Společnost vyrábí ruku kolony, veverky, poníci, kozy, štětiny a syntetických pile a také nabízí širokou škálu profesionálních štětců

Albatros

Další domácí výrobce štětců, stejně jako řada vybavení a příslušenství pro kreslení z Novosibirsku je známý na trhu již více než 20 let. Tentokrát nebylo zbytečné - zařízení přešlo do uzavřeného výrobního cyklu. V katalogu firmy najdete kartáče jak pro profesionály, tak pro školní verze z přírodních a syntetických vlasů všech tvarů a velikostí. Podnik má také vlastní experimentální laboratoř.

"Neva Paleta"

Jedna z nejstarších továren byla založena v roce 1934. Kromě toho byla změněna soukromá továrna na barvy a laky, jelikož je logické od názvu se specializovat na výrobu všech druhů barev. Prioritní oblastí činnosti je výroba kartáčů z bílkovin, sloupců, štětin a syntetického nap. Všechny produkty rostliny jsou označeny ochrannou známkou "Red Palette". Barvy a barvy této rostliny jsou oslavovány restaurátory, kteří vedli práce v galerii Tretyakov, Hermitage a dalších státních muzeích. Produkty pod značkou "Nevskaya Palitra" jsou dodávány do USA, Evropy a dalších zemí.

Samozřejmě to není celá řada výrobců kartáčů. Moderní trh vytvořil prostředí pro rozvoj řady obchodních společností různých velikostí, čímž se vyráběly kartáče, ale zastavili jsme se u nejvýznamnějších a dlouhodobě fungujících podniků. Nyní je obtížné si představit, že před 10 lety ruští producenti za technologií zaostávali za svými zahraničními kolegy po dobu 10-15 let. Bolestný proces modernizace výroby a renovace zařízení přinesl výsledky a nyní kartáče ruských značek v mnoha parametrech nejsou horší než asijské a evropské protějšky. Zároveň je dostupnost a sortiment vážným plusem, díky čemuž si kupující zvolili ruské zboží.

Umělecké kartáče. Výroba kartáčů pro malování. Jak udělat štětce pro umělce

Umělecké kartáče tvoří vlasy různých zvířat, stejně jako ze štětin. Zvláště ceněné kartáče z vlasových chvostů gerbilů, jezevčíků, sloupků, veverky. V závislosti na účelu jsou ploché a kruhové kartáče vyrobeny z prodloužených nebo zkrácených vlasů. V současné době se kvůli značným nákladům na tradiční kartáče pro malování z výše uvedených zvířat používají vlasy od jiných zvířat, nejen vlasů, ale také vlny, stále častěji ke kartáčům. K těmto novým dodavatelům surovin pro kartáče patří: liška, arktická liška, nork, a zde je docela vhodný pro štětce vlasů stažení kožedělných továren a opravy kožešin. Dokonce i pro výrobu kartáčů jsou vhodné: vlna dlouhosrstých psů, velbloudů a ovcí, stejně jako lidské vlasy. Použití těchto nebo jiných vláken samozřejmě závisí na tom, co funguje, budou použity vhodné kartáče: na akvarely nebo olejomalbu, na grafické práce a tak dále. Takže čínští a japonští umělci, kteří barví barvou, preferují štětec pouze z velbloudové vlny.

Mnoho milovníků umění se někdy pokouší vyrobit štětce samo o sobě, ale bez znalosti technologie této konkrétní produkce získá štětce, které nejsou vhodné pro práci.

Výroba kartáčů pro malování

Takže pro je nezbytně nutné vytvořit kartáče pro lakování připravte vepřové štětiny nebo vlasy odpovídajících zvířat. V následujícím popisu kartáčů existují zvířata, jejichž vlasy se vyrábějí kartáče, a charakteristiky kartáčů vyrobených z těchto nebo jiných vlasů. Všimněte si také, že všechny níže uvedené kartáče jsou vyrobeny z upravených chlupů zvířecích chlupů.

Pískovec. Používají se pouze ploché kartáče s prodlouženými nebo zkrácenými vlasy.

Vlasy jsou velmi měkké, maloelastichny. Používá se hlavně pro tempera, akvarel a kvaš, při použití barev na bázi oleje, pro laky, glazury pro nanášení tenké vrstvy barvy, a tak dále. D.

Boty Badger. Tvar kartáčů je plochý a kulatý. Kartáče jsou poněkud tužší než kartáče ze srsti gerbilů. Aplikujte v oleji.

Sloupec. Kulaté a ploché kartáče s prodlouženými nebo zkrácenými vlasy. Kartáče jsou výjimečně elastické a pružné s uspokojivou měkkostí. Používají se ve všech typech malby, ale jsou zcela nenahraditelné v práci kvaše a akvarelu, když štětec vyžaduje větší pružnost. V olejovém malování se používají pro malé detaily, kruhové kartáče se používají k čerpání dlouhých obrysových čar, ploché jsou použity pro aplikaci tenkých vrstev malby. Sloupcové kartáče jsou vhodné pro glazuru na syrové.

Veverka. Jsou vyráběny pouze kulaté kartáče. Tyto kartáče jsou velmi měkké a elastické, používají se hlavně k akvarelovému malování na papíře, v malování porcelánu. Všimněte si, že nejlepšími kartáči pro akvarely jsou kartáče z karmínového nebo sobolíka a velké kartáče pro akvarely jsou vyrobeny z hrubších vlásic velbloudů.

Praktické použití měkkých nebo tvrdých kartáčů, plochých nebo kulatých, závisí na individuálních požadavcích velitele, na jaké technice řeší určité obrazové problémy.

Do skupiny takzvaných školních kartáčů, které jsou obvykle vyrobeny z vlasových bílkovin, lišek, medvědů, sloupec obsahuje kartáč s devíti čísly: 2; 4; 6; 8; 10; 12; 14; 16; 18 (viz tabulky 1 a 2).

Kartáče pro malování: jak se vydařit?

Starší mistři vyráběli vlastní barvy a štětce. Technologie výroby kartáčů není složitá, ale zodpovědná a vyžaduje jemnost. Tento případ je neobvyklý, takže málo lidí zná tajemství tohoto řemesla. Můžete si však udělat štětce i doma. Jaká je tedy technologie výroby uměleckých kartáčů?

1. Příprava vlasů nebo štětin.

Ve vlasech zvířat jsou chlupaté a rovné vlasy, které jsou tlustší než houževnaté a tužší. O jaké vlasy a jaké druhy zvířat dělají klasické kartáče pro malování, napsal jsem zde. Při přípravě vlasů je třeba je třídit podle délky. Svaz vlasů by měl sestávat z chlupů přibližně stejných délky. Konce vlasů nelze odříznout. Proč je důležité, že jsem zde napsal.

2. Vytvoření základny budoucího štětce.

Dále jsou vlasy ve vlasové řadě zarovnány v některých malých nádobách válcového tvaru. Dno takové nádoby by mělo být ploché. Vlasy jsou spuštěny oříznutou částí na spodní část válce. Nyní je třeba ji vyrovnat a jemně poklepat na spodní část válce na stole. Vlasy se usadí a zarovná. Poté jsou vázány do svazku a česány s malým ozubeným hřebenem, aby odstranily zbytečné vlasy.

3. Odmaštění a opalování.

Odmašťování se provádí namáčením vlasů v benzínu po dobu 3 dnů. Potom se promyje čistým benzínem a vysuší. Poté se musí skořápka vařit v 10% roztoku kamenec-hlinitý-alkalický. Toto se nazývá opalování. Opalování je nezbytné, aby vlasy nebyly hygroskopické, plastové a odolné.

4. Kalení.

Tento postup je nezbytný pro zajištění pružnosti vlasů. Vlasová kartáčka pro malování by měla být mírně elastická a tuhá, mírně elastická. Pro kalení jsou vlasy budoucího kartáčku zabaleny do tlustého papíru, například do novin a vázány na řetězec. Pak jsou vlasy v peci vytvrzeny, horký vzduch má teplotu 150 stupňů. To se děje asi hodinu. Čas a teplota nejsou stejné pro různé typy vlasů a závisí na jejich rozmanitosti. Teplotu lze stanovit podle barvy papíru: pokud se stává mírně nažloutlé, teplota je nedostatečná. Pokud je hnědá, je teplota vyšší než 150 stupňů. V tomto případě se vlasy stanou křehkými, takže nepřekračujte teplotu. Po počátečním vytvrzení vlasy hřebeny odstraní zbytečné chloupky a opakované ztvrdnutí. Zkontrolujte kvalitu vytvrzování namočením budoucího kartáče ve vodě. Pokud jsou chlupy na povrchu nosníku zkroucené, nedostatečné kalení.

5. Vazba kartáče.

Po ukončení všech postupů je svazek vlasů odpojen a umístěn do kužele vhodné velikosti s hroty vlasů dolů. Pak klepnete na kužel na stole, musíte vlasy narovnat. Svaz vlasů by měl mít kuželovitý tvar (pokud by kartáč měl být kulatý nebo eliptický). Po podání potřebné formy jsou krátké a zbytečné vlasy vyčesané z vlasů. Potom je svazek vlasů nakonec obvažen řetězcem. Obvazované místo je impregnováno lepidlem.

6. Upevnění vlasů v kapsli.

Kapsle je kovová část kartáče, která vypadá jako kuželová trubka. Svaz vlasů je umístěn v kapsli ze široké strany, po níž jsou vlasy uvnitř kapsle naplněny lepidlem. (Mimochodem, kapsle mohou být použity ze starých a zkažených kartáčů, které byly předtím vyčištěny z lepidla a vlasů.) Délka vlasů budoucího štětce by měla být upravena v závislosti na účelu. Příliš dlouhé vlasy činí štětec měkký a neschopný udržet tvar dobře, ale pružný a držení velkého množství barvy. Krátce uvolněné vlasy naopak způsobí, že vaše štětec bude ztuhlý a tvrdohlavá.

7. Upevněte kapsli na rukojeti.

Závěrem je kapsle umístěna na dřevěnou rukojeť. Předběžně se na primer nanese primer. Pak je kapsle zakázána na dřevěné rukojeti. Rukojeť kartáče může být vyzářená, natřená a lakovaná.

Pokud je vše správně provedeno, nebude kartáč horší než tovární. Proto Vám přeji úspěch v tomto vzácném řemesle!

Lekce 3_1. Kartáče. Domácí výrobci

Pravděpodobně jdete do specializovaného obchodu a podíváte-li se na kartáče s různými nápisy, přemýšleli jste, jaké druhy štětců jsou skutečně vyrobeny v Rusku, v Rusku. Existují v Rusku továrny, které vyrábějí příslušenství pro kreslení? Vzhledem k umístění a zejména k dostupnosti surovin bylo centrem výroby uměleckých kartáčů v SSSR Kirovská oblast. Největší podnik, organizovaný v post-sovětském období, se objevil přesně tam. Později byla transformována na OOO "Umělecké materiály" a tvořila základ pro několik samostatných společností, které později začaly samostatně působit.

LLC "PTK Artex-M"

Moderní firma pro výrobu uměleckých kartáčů s různou nomenklaturou pro širokou škálu uživatelů, která působí na tomto trhu již od roku 2001. Organizace je registrována v Kirov. Tyto procesy využívají úspěchy a technologie evropských a asijských zemí. Sortiment v katalogu se neustále mění a doplňuje. V tuto chvíli dělají stopu z maximálního rozsahu dostupných surovin: sloupec, veverky, poníci, kozy, psy, vlasy, kráva ucho vlasy, stejně jako syntetické a smíšené hromádky.

LLC "Nile"

Společnost působí od roku 1988, kdy začal zhroucení velkých sovětských podniků a vznikly první soukromé firmy. Uvedený podnik byl vylepšen tím, že otevřel nové dodavatele surovin. V současné době je LLC "Nil" zcela autonomní - všechny zdroje pro výrobu kartáčů jsou vyráběny nezávisle na základě vlastní surovinové základny. Všechny výrobky jsou certifikovány podle norem GOST. Zařízení vyrábí kartáče z přírodních vláknin, sloupků, poníků, štětin, koz, lišejníků a syntetických vlasů, které jsou vhodné jak pro amatéry, tak pro profesionály. Zařízení navíc vyrábí specifické typy kartáčů na objednávku.

"Malebné kartáče"

Klasická škola Kirov, která vyrábí štětce, položila základnu další firmy, která vyráběla štětec, která později získala značku Roubloff. Společnost využívá technologie světových lídrů, které kombinují staré způsoby zpracování přírodních struků a rozvržení svazků s moderními výrobními metodami. K objednávce je k dispozici kompletní seznam kartáčů různých úrovní profesionality. Uživatelé hodnotili štětce z bílkovin na vlasy, sloupce, štětiny, syntetiky. To vám umožní vybrat štětec pro téměř jakýkoli druh barvy a tvořivosti, stejně jako restaurátorské práce a kosmetologické služby.

OOO "Umělecké materiály"

pro výrobu produktů pro kreativitu továrna byla založena v roce 1937. Podnik byl koncipován jako výrobce kartáčů, ale později se celá řada příslušenství pro tvořivost byla pokryta, jako jsou tablety a molberty.Pozzhe zvládl profesionální kosmetické štětce na líčení, nail art. Společnost vyrábí ruku kolony, veverky, poníci, kozy, štětiny a syntetických pile a také nabízí širokou škálu profesionálních štětců

Albatros

Další domácí výrobce štětců, stejně jako řada vybavení a příslušenství pro kreslení z Novosibirsku je známý na trhu již více než 20 let. Tentokrát nebylo zbytečné - zařízení přešlo do uzavřeného výrobního cyklu. V katalogu firmy najdete kartáče jak pro profesionály, tak pro školní verze z přírodních a syntetických vlasů všech tvarů a velikostí. Podnik má také vlastní experimentální laboratoř.

"Neva Paleta"

Jedna z nejstarších továren byla založena v roce 1934. Kromě toho byla změněna soukromá továrna na barvy a laky, jelikož je logické od názvu se specializovat na výrobu všech druhů barev. Prioritní oblastí činnosti je výroba kartáčů z bílkovin, sloupců, štětin a syntetického nap. Všechny produkty rostliny jsou označeny ochrannou známkou "Red Palette". Barvy a barvy této rostliny jsou oslavovány restaurátory, kteří vedli práce v galerii Tretyakov, Hermitage a dalších státních muzeích. Produkty pod značkou "Nevskaya Palitra" jsou dodávány do USA, Evropy a dalších zemí.

Samozřejmě to není celá řada výrobců kartáčů. Moderní trh vytvořil prostředí pro rozvoj řady obchodních společností různých velikostí, čímž se vyráběly kartáče, ale zastavili jsme se u nejvýznamnějších a dlouhodobě fungujících podniků. Nyní je obtížné si představit, že před 10 lety ruští producenti za technologií zaostávali za svými zahraničními kolegy po dobu 10-15 let. Bolestný proces modernizace výroby a renovace zařízení přinesl výsledky a nyní kartáče ruských značek v mnoha parametrech nejsou horší než asijské a evropské protějšky. Zároveň je dostupnost a sortiment vážným plusem, díky čemuž si kupující zvolili ruské zboží.

Umělecké kartáče hromadně od výrobce

Planet Shine
obuv velkoobchod od výrobců

Obuv velkoobchod od výrobců za nízkou cenu. Při výběru obuvi v našem obchodě si můžete být jisti jeho spolehlivostí a pohodlím. Při výrobě mnoha umělých a přírodních materiálů. Mezi nimi je snadné zvolit řešení, resp.

Frau Stoh
velkoobchod s dámskými úplety od výrobce

Ochranná známka "Frau Stoh" St. Petersburg je moderní ruský šicí podnik, který vyrábí pletené zboží evropské kvality. Jemný smysl pro styl, vynikající chuť designéra a proprietární technologické techniky, které poskytují id.

Elaria
dětské bavlněné pleteniny od výrobce

Celý cyklus dětského pleteného oděvu 2. vrstvy z bavlny. Závod na výrobu nití a tkanin a krejčovské továrny se nachází v Uzbekistánu. Kolekce kapslí pro děti od 3 do 7 let (výška 98-128) a od 5 do 15 let (růst 1.

Lukin D.V.
Umělecké štětce hromadně od výrobce

Zabýváme se výrobou uměleckých kartáčů z vlasových bílkovin, poníků, sloupů, syntetik, bělených štětin, koz, atd. Zveme vás k spolupráci! Volné doručení v Rusku (z 5 tisíc rublů.), DPH, odložení. Nejlepší ceny.

Oshroeva I.V.
kartáče na makeup Zoreya velkoobchod

Dobrý den, Nabízíme vám slavné kartáče Zoreya velkoobchod, kvalitní vlasy sable, mýval, nork, poník. Krásně světlý design. Tyto sady mají vše, co potřebujete pro profesionální rozvoj make-upu. Velkoobchodní dodávky z 10 sad.

Metalist
umělecké kování

Pokud chcete zakoupit výrobky z kovu, získané uměleckým kováním, pak vám společnost "Metalist" nabízí své služby v tomto směru. Společnost zaměstnává vysoce kvalifikované specialisty, výherce ocenění.

Fayz Pro
pleteniny od výrobce

Dobrý den! Pokud hledáte produkty QUALITATIVE a INHERENT, pak nás jistě kontaktujte. V našem skladu v Kazani můžete vždy najít takové položky, jako jsou: 1. Pánské tričko 100% cb, tloušťka tkaniny 145gr / m2, velikosti XS-XXXL.

Optozy
kožené zboží od výrobce

Optozis je jedinečný online trh pro prodej koženého zboží přímo od výrobce bez zprostředkovatelů. Společnost vyzývá velkoobchodníky ke spolupráci a nabízí flexibilní podmínky spolupráce a systém slev. Seznámit se s.

A.Karina
návrhářské oděvy od výrobce

Módní dům A. Karina nabízí spolupráci obchodním řetězcům, obchodům a butikům. Jsme výrobcem návrhářských oděvů, designérem Sinitsyna Kariny. Vyrábíme a prodáváme velké šaty za velmi příznivé ceny. Sledujte trendy, ne ekologické.

Přírodní sladkosti od výrobce
ovoce bonbóny, sladkosti, rohlíky, sherbet, baklava, koláče

Přírodní sladkosti natsweet Naše společnost více než 7 let se zabývá výrobou jedinečných sladkostí výhradně z přírodních surovin, zatímco výrobky jsou velmi populární po celém Rusku a zemích blízkého zahraničí. Základ.

Agro Invest
hromadné lopaty od výrobce

Firma Agro-Invest provádí velkoobchod s domácími potřebami pro kuchyň, dům a zahradu. Náš katalog zahrnuje následující kategorie produktů: kuchyňské doplňky a příslušenství, zahradní nářadí, zařízení na odstraňování sněhu, kor.