Výroba kapalného kamene

Koncept tekutého kamene kombinuje několik typů moderních dokončovacích materiálů, které jsou vyráběny pomocí podobné technologie. Venku to připomíná přírodní kámen.

Tekutý kámen se obvykle nazývá nepřijímaný materiál, ale technologie, která umožňuje obložení jakéhokoli povrchu. Často se tato metoda týká dřevotřísky, překližky nebo MDF. Tekutý kámen se získává smícháním univerzální pryskyřice s jinými složkami. Tloušťka obkladové vrstvy výrobku může být od 3 do 4 mm až několika centimetrů.

Kde se používá?

Tekutý kámen je směs chemických složek, která reaguje při kontaktu s vodou nebo s roztokem gelového nátěru a plniva. Výsledkem je tvorba kapalné plastické hmoty, která po ztuhnutí vytváří strukturu podobnou přírodnímu kameni.

Tenká vrstva umělého kamene vytváří efekt vrstveného povlaku. Dochází k chemické reakci, díky níž kapalné složky směsi polymerují a přeměňují se na tenkou vrstvu podobnou struktuře jako přírodní kámen - žula nebo mramor. Nejčastěji se používá kapalný kámen:

 • při výrobě sanitární keramiky, zejména umyvadel;
 • v obložení stěn a fasád;
 • při výrobě podlahových krytin;
 • při výrobě schodů;
 • při zdobení bazénů;
 • při výrobě různých výrobků používaných v interiéru, jako jsou parapety a desky.

Tekutý kámen se používá k vytvoření interiéru, protože dokonale zdobí nejsložitější plochy, plné nepravidelností a rohů. Díky tomu můžete vytvořit ideální povlak na jakémkoli povrchu.

Jak vzniká vrstva?

Povrchová dekorativní vrstva je tvořena dvěma hlavními způsoby:

 1. Přímo - znamená aplikaci směsi přímo na připravený povrch. Je nutné počkat, dokud kompozice nebude vytvrzena. Poté je horní vrstva leštěná a leštěná.
 2. Obráceně - aplikujte směs na umělý kámen na připravenou formu, do které po této pastě vložte překližku nebo dřevotřísku.

Přímá metoda povrchové úpravy je dost jednoduchá, ale má své nevýhody:

 1. Tekutý kámen s vlastními rukama na této technologii je velmi dlouhý.
 2. Vyžaduje se působivé úsilí.
 3. Práce jsou v nepohodlných podmínkách, protože při broušení a leštění povrchu v atmosféře se uvolňuje spousta prachu.
 4. Pro aplikaci formulace není vhodný žádný povrch. Musí to být nutně neopracované. Proto nejčastěji používané překližky a dřevotřískové desky. Hladký povrch nemůže být tímto způsobem ošetřen, protože povlak na něj prostě nelepí. Po vytvrzení se hmota spadne ze základny.

Univerzální inverzní metoda je mnohem pohodlnější. Umožňuje vám aplikovat kapalný kámen na povrch mnohem rychleji. Ale má také nedostatky. Chcete-li jej používat, potřebujete speciální formuláře. Nevýhodou je, že není vhodný pro povrchovou úpravu s velkou plochou.

Krok za krokem postup při aplikaci vrstvy kapalného kamene zpětně vypadá takto:

 1. V nádobě nalijte vodu a směs zakryjte.
 2. Pomocí speciální trysky na vrtacím stroji se kompozice smíchá. Konzistence získaného roztoku musí být tekutá a hmotnostní plast.
 3. Aplikujte roztok na povrch výrobku a uveďte hmotnostní dobu k vytvrzení.
 4. Přenášejte jemné broušení, odstraňte nesrovnalosti.

Nakonec je výrobek leštěn, aby byl lesk.

Často se při výrobě kapalného kamene přidávají do směsi žulové nebo mramorové štěpky, takže konečný výrobek vypadá velmi prezentovatelný a drahý. do obsahu ↑

Nevýhody technologie

V současné době existuje více než 200 barev umělého kamene. Na žádost zákazníka však výrobce může vyrobit novou variantu. Aby materiál požadované barvy umožnil nejmenší body, jejichž velikost není větší než 1,5-2 mm. Pomocí bodů této velikosti nelze vytvořit mnoho textur, které umožňují reprodukci technologie akrylátového kamene.

Je známo, že dřevotříska není odolná vůči vlhkosti. Vzhledem k tomu, že tloušťka povlaku je zanedbatelná a špatně chrání substrát před vnějšími vlivy, může dojít k deformaci výrobku v průběhu času. Problémy také vznikají ze skutečnosti, že vrstva nelepe dobře na povrch a tvoří mezery. Během provozu výrobku může horní vrstva za sebou zaostávat, vzniknou praskliny, nerovnosti a "bubliny".

Navzdory mnoha nedostatkům jsou výrobky z kapalného kamene poměrně drahé. To je částečně způsobeno nízkou prevalencí technologie pro její výrobu. do obsahu ↑

Výhody materiálu

Kapalný kámen má mnoho výhod. Patří sem:

 1. Estetika hotových výrobků, pevný vzhled.
 2. Snadná oprava. Je-li to nutné, rychle se vyloučí jakákoliv závada. Trhliny mohou být maskovány malým množstvím směsi, ze které byla vrstva vytvořena. Dodatečné leštění místa, kde byla chyba, by to téměř neviděla.
 3. Snadná údržba. Výrobky vyrobené z tohoto materiálu se snadno čistí, protože povrch je bez pórů a nečistoty se do něj nečistí.
 4. Relativně nízká hmotnost, což snižuje náklady na dopravu a instalaci.
 5. Různé barvy.
 6. Nehořte na slunci, proto je možné ho používat i ve venkovním prostředí.
 7. Hygiena.
 8. Výrobky z kamene jsou příjemné na dotek.
 9. Materiál je netoxický a bez zápachu.
 10. Vynikající odolnost proti vlhkosti umožňuje výrobu klempířských výrobků z kamenů, například umyvadel.
 11. Odolnost vůči hnilobě a plísním.
 12. Vysoká odolnost proti otěru.
 13. Odolnost vůči extrémům teploty.

Tekutý kámen pod vlivem vysoké teploty se stává jen těžší než srovnává příznivě s akrylovým. Pokud umístíte horkou pánev na kamennou desku, nebude se tát, ale může měnit barvu jen mírně.

Provedení pultu s povlakem kapalného kamene

Pracovní desky jsou nejčastěji přístupné k umělému kameni v opačném směru. Krok za krokem tento proces vypadá takto:

 1. Vysekněte dvě polotovary požadovaného tvaru. Materiál je obvykle fólie z MDF.
 2. Spojte součásti dohromady.
 3. Proveďte výřezy na detailech, pokud je to uvedeno v náčrtu.
 4. Přilepená část je instalována na stůl a tvoří hranu podél obrysu z pásů překližky, plastu nebo dřevotřískové desky. Materiál je připevněn k horké tavenině pistolí.
 5. Odstraňte část z formy a frézujte podél okraje a vyjměte několik milimetrů podél obrysu.
 6. Zpracujte povrch formy vakcínou. Nechejte jej uschnout 10-15 minut.
 7. Naneste sprej směsi gelového nátěru a plniva.
 8. Polymerizace nastane během 30-45 minut.
 9. Formu zesilujte skelnými vlákny.
 10. Obrobek je naplněn směsí vápence a pryskyřice. Barva půdy musí odpovídat odstínu plniva, proto se k ní přidávají pigmentové pasty.
 11. V připravené podobě vymezte výrobek z dřevotřískové desky nebo MDF, v horní části položte zboží po dobu 1-1,5 hodiny. To je nezbytné pro vyloučení přebytečného vzduchu.
 12. Odstraňte náklad, vyčistěte produkt zbytků půdy a znovu jej nalijte.
 13. Počkejte, dokud nebude kompozice polymerizována, a poté opět vyčistěte povrch obrobku.
 14. Hotový výrobek je mletý, mletý a leštěný.

Pokud hodláte vyrábět velmi velký výrobek, například velkou pracovní desku, budete muset z tekutého kamene vylévat pár detailů a potom je bez problémů zlepovat. do obsahu ↑

Co potřebujete pro výrobu?

Můžete studovat výrobu kapalného kamene během několika dní, ale kromě znalostí potřebujete zdroje - prostory, vybavení, nástroje a materiály. Chcete-li to udělat, potřebujete počáteční kapitál nejméně 650 tisíc rublů. Měla by brát v úvahu náklady na pronájem místnosti, nákup vybavení a zásob, dopravu a reklamu.

Přemýšlíte nad marketingovým plánem budoucího podnikání, musíte se starat o trhy s produkty. Jako zákazníci můžete zvážit:

 • majitelé venkovských domů;
 • restaurace, kavárny, bary, noční kluby;
 • výrobci nábytku pro kuchyně a koupelny;
 • salóny elitních sanitárních techniků.

Požadavky na místnost, ve které se bude vyrábět kapalný kámen, jsou následující:

 1. Měl by sestávat ze dvou místností, z nichž jeden se nalévá do forem nebo postřikem, a druhý pro finální leštění a broušení.
 2. Požadované osvětlení, vytápění a větrání.
 3. Místnost by měla být dobře větrána vzhledem k tomu, že během výroby se provádí broušení a postřik chemikálií.
 4. Optimální teplota v dílně je v rozmezí 20-23 ° C. Nespadněte pod 18 ° C.
 5. Rozloha obou obchodů by měla být nejméně 40 m2.
 6. Je zapotřebí elektrická síť s napětím nejméně 220-380 V.

Pro výrobu výrobků využívajících technologii umělého kamene budou muset získat nástroje a vybavení:

 • pracovní stůl;
 • kompresor;
 • orbitální bruska;
 • skládačka;
 • vrtačka;
 • vrtací míchačka;
 • šroubovák;
 • stříkací pistole pro gelcoat;
 • lepicí pistole;
 • ruční frézka.

Je také nutné zakoupit materiály, ze kterých bude směs umělého kamene vyráběna:

 • Dřevotříska nebo MDF;
 • univerzální pryskyřice;
 • Gelcoat - směs epoxidové pryskyřice s barvivem;
 • pigmentové pasty různých odstínů;
 • kalcit;
 • parafin;
 • plniva;
 • tvrdidla;
 • aceton;
 • plastilin;
 • skelná tkanina.

V praxi se ukázalo, že výroba tekutého kamene se po pouhých 6 měsících plně vyplatí. Ale to jsou náklady na vybavení a suroviny. Nicméně, pokud podnikatel neplánuje vyrábět materiály pro umělý kámen sám, ale koupí hotové materiály, termín může být zkrácen na 2-3 měsíce. Vzhledem k tomu, že podnikání v oblasti kapalných kamenů v naší zemi dosud není dostatečně rozvinuté, je možné dosáhnout nejen plné návratnosti, ale také dobrého zisku.

Na video - technologie výroby kapalného kamene vlastním rukama

Technologie výroby kapalného kamene

Tekutý kámen se používá v moderní stavbě. Svými vlastnostmi není nijak nižší než přírodní kámen a některé vlastnosti dokonce překonává.

Neobvyklý materiál, který se vyznačuje praktičností a krásy, získal důvěru spotřebitelů, protože s jeho pomocí můžete efektivně čerpat budov, staveb a fasád, že jim poskytne ochranu povrchu a dává současný slušný vzhled. Používá se také pro výzdobu interiérů, pro vytváření masivních nábytkových krytů, stejně jako pro desky a umyvadla. Vzhledem k tomu, že materiál je populární a poptávka, a poté, co zorganizoval podnik pro jeho výrobu, projektový manažer nebude ponechán bez klientů.

Co je to kapalný kámen

Kapalný kámen je stavební složka speciálního složení, která v kombinaci s vodou zamrzne a tvoří povrch, který vypadá jako skutečný kámen.

Rozdíl se dá pociťovat tím, že materiál je v ruce, protože je teplejší a hladší. Po konečném vytvrzení výrobku musí být mletý, aby poskytl lesklý, matný nebo zrcadlový povrch. Kompozitní materiál má hustou strukturu neporézní povahy, která způsobuje jeho odolnost vůči absorpci nečistot a vůči vnějším vlivům, jako jsou změny teploty, vlhkosti vzduchu a ultrafialových paprsků.

Technické specifikace

Umělý kámen je zpevněná a zpracovaná směsná tekutá směs polyesterových pryskyřic nenasycené přírody se specifickým plnidlem. Vytvrzuje se po přidání akcelerátoru a tužidla do připraveného základního roztoku. Kapalná směs je polotovar pro všechny výrobky vyráběné postřikem nebo litím.

Vlastnosti materiálu, výhody a nevýhody

Všechny výrobky z kompozitního materiálu jsou odolné a odolné. Jsou oceněni svým velkolepým vzhledem a bohatými dekorativními prvky, protože jsou vyráběny v paletě palety a struktury. Jedinečnost materiálu spočívá v možnosti vytváření monolitických povrchů bez švů a spojů. Povrch ošetřeného výrobku je odolný proti nárazům, vlhkosti a hygieně. Péče o ni je jednoduchá a spočívá v čištění mýdlovou vodou. Trhliny a nepravidelnosti materiálu, které vznikly během provozu výrobku, lze snadno odstranit a místo opravy bude nepostřehnutelné.

Avšak společně s řadou výhodných stran má kapalný kámen své nevýhody, což může vést k odmítnutí osoby koupit výrobek vyrobený z něj. Vysoká cena spotřebitelů se středním příjmem věnuje pozornost výrobkům vyrobeným z cenově dostupnějších materiálů, jako jsou keramické dlaždice, laminátové desky, MDF, žula, nerezová ocel nebo dokonce řada dřeva. Dražší mohou spravovat pouze žulu, mramor nebo přírodní křemen.

Další nevýhodou kompozitního materiálu je nízká tloušťka rozprašování, která obvykle nepřesahuje čtyři milimetry. Nízké parametry odolnosti proti vlhkosti a adheze přispívají ke zvýšení pravděpodobnosti odlupování kapalného kamene ze substrátu, na kterém byl aplikován. Výrobci však poskytují záruku svých výrobků, jejichž činnost je relevantní, pokud jsou splněny požadavky na provoz. Je-li podnikatelský subjekt v procesu vyřízení objednávky v souladu s pravidly a požadavky na proces, je výsledkem jeho práce budou dlouho potěšit oči zákazníka a jeho nádherný výhled na slušný.

Za zmínku stojí, že umělý kompozit je odolnější než přirozený. Jeho parametr radioaktivity je normální, zatímco u mnoha přírodních materiálů, jako je například žula, je výrazně překročena.

Kde jsou používány, produkty

Výrobky z tekutého kamene s vlastními rukama se používají ve stavebnictví v situacích, kdy je potřeba ošetření vnějších a vnitřních povrchů.

Použití materiálu je důležité pro povrchovou úpravu podlah, parapetů, desek, barových čítačů, umyvadel, schodů a umyvadel. Je to vynikající alternativa k tradičním obkladům a používá se pro dekorativní ochranné účely na fasádě budov, stejně jako v kuchyních a koupelnách.

Výrobní technologie

Technologie výroby kapalného kamene není charakterizována složitými operacemi. V suché konstrukční směsi jsou zavedeny všechny nezbytné prvky, které zajišťují specifické vlastnosti hotového výrobku. Po přidání vody do nádoby by měla být směs důkladně míchána, dokud nebude dosažena jednotná konzistence z plastu. Výsledná směs se nanáší na povrch výrobku nebo se nalije do forem. Sušení se provádí v přírodních podmínkách.

Pro zvýšení objemů výroby s nedostatečným pracovním prostorem je možné vysušování pomocí zařízení zajišťujícího horký vzduch. Aby vznikl úctyhodný vzhled a úprava struktury, musí být ztuhlý materiál náchylný k broušení nebo leštění.

Místo práce

Práce lze provádět na vlastní výrobní ploše nebo v prostorách zákazníka. Při započítání ceny pozemního servisu by mělo být nutné zakoupit nebo si pronajmout vozík pro dodávku surovinových komponent výrobku, stejně jako některé prvky hotového výrobku.

Na svém území je možné vyrábět výrobky, které lze snadno přenést na zákazníka: desky, dřezy, podložky a dekorační prvky. Služby zákazníkům jsou poskytovány zákazníkům při objednávání dokončování podlah, fasád nebo budov.

Zařízení

Technologie výroby kapalného kamene zajišťuje dostupnost specifických zařízení ve formě nádob a forem pro materiál. Brusky se používají k broušení, které se používají pro zpracování již hotového výrobku. Sada zařízení pro otevření výrobní linky bude stát podnikateli nejvýše 200 000 rublů. Obsahuje:

 • nádoby různých tvarů a velikostí;
 • brusky;
 • Vrtací míchačky s tryskami pro rychlé provádění směšovací procedury;
 • šroubovák;
 • rozprašovač;
 • elektrické pilové pily;
 • kruhová pila;
 • malé stavební nástroje;
 • brýle;
 • brusné kotouče různé tuhosti.


S cílem snížit náklady na dodávku výrobků zákazníkům se doporučuje postarat se o koupi vozidla s odpovídající nosností a rozměry. Alternativně je možné zajistit pronájem vozidla.

Místnost

Pro organizaci podnikání ve výrobě kapalného kamene nevyžadují velké výrobní prostory a silnou elektrickou linku.

K zahájení výroby je dost místa na 30 m2, standardně vybaveno 220V. Požadovaná dostupnost přístupu ke studené vodě a kanalizaci. Z hlediska požární bezpečnosti neexistují žádné zvláštní požadavky na výrobní linku.

Specifičnost výroby vyžaduje, aby byla místnost rozdělena do dvou oddílů. V jednom z nich bude realizován proces výroby roztoku a jeho nanesení na výrobek a druhý oddíl je nezbytný pro broušení. Aby prach, který vznikl při zpracování výrobku, nevstupuje do roztoku a výrobků během sušení, musí být obě místnosti navzájem izolovány.

Suroviny

Tekutý umělý kámen se skládá z polymerní pryskyřice.

Pro dodání vlastnosti tkvící v regulovaných regulačních zdrojů charakteristických použít další složky, jako je například jíl, gelcoat, termoplastického lepidla, kalcit, aceton, skleněných vláken, plniv a pasty se dodávají barvu.

Povinným prvkem k vytvrzení je tvrdidlo přidané v poslední fázi výrobního procesu. U všech výrobků, při jejichž výrobě se používá kapalný kámen, se používají identické suroviny. Rozdíl spočívá v barevném provedení a plnění výrobku.

Náklady a návratnost

Podnikatelský nápad na výrobu kapalného kamene, s ohledem na nízké výrobní náklady, je nejlepším řešením pro začínající podnikatele. Sada zařízení bude muset strávit až 200 000 rublů. Nájemné v prostorách bude stát 100 000 rublů. K zahájení výroby je nutné zakoupit suroviny pro 200 000 rublů. Při reklamě byste měli naplánovat až 30 000 rublů a pro všeobecné ekonomické výdaje až 20 000 rublů.

Nejdražší výdaj je nákup vozidla, ale v počáteční fázi ho můžete pronajmout. Náklady na služby závisí na nosnosti automobilu a mohou odpovídat 45000-75000 rublů za měsíc. Po výpočtu všech výdajů lze usuzovat, že je nutné mít k dispozici až 800 000 rublů, aby otevřeli podnikání v oblasti výroby kompozitních materiálů.

Při výpočtu ziskovosti podnikatelského nápadu je třeba poznamenat, že čtvereční metr výrobku stojí od 7000 do 11000 rublů. Pro jeho výrobu je nutné zakoupit suroviny ve formě produktové základny v hodnotě 3000 rublů a speciálních přísad pro 200 rublů. Náhrada projektu s takovými náklady činí šest měsíců, zatímco průměrný měsíční výnos bude činit 350 000 rublů.

Vzhledem k tomu, že parametr ziskovosti podniku se vyznačuje vysokými známkami, lze jej rozšířit bez nutnosti dalších investic projektu. Takové rozhodnutí bude nutné v případě, že poptávka překročí výrobní kapacitu.

Tipy pro prodej produktů

Při plánování otevření vaší firmy se doporučuje zvolit specializovanou linku činnosti, v závislosti na tom, jak bude systém prodeje postaven.

Při provádění práce doma se zákazníky spojené s dokončením místnosti nebo budovy zvážit možnost objednání na jejich území. Toto řešení usnadní malé zařízení, které není obtížné umístit na stavbu.

Při výrobě výrobků na objednávku a práci na území podnikatelského subjektu musí dodavatel navštívit stránky, aby provedl měření a získal předplacení. Objednávka se provádí během týdne.

Chcete-li přilákat zákazníky, měli byste využít akciové možnosti a slevy použité na nákladovou položku zákazníka pro přepravu hotových výrobků z výrobní dílny do místa instalace. K tomu musíte nejprve zvýraznit doručení produktu jako doplňkovou službu a pak jej prezentovat jako bonus, nabízet zákazníkovi službu za sníženou cenu nebo zdarma. Cenové parametry a úroveň uplatněných slev by měly být vytvořeny s přihlédnutím k úrovni hospodářské soutěže v regionu.

Při hledání objednávek je nutné vytvořit vztahy se stavebními firmami, výrobci a prodejci nábytku a sanitární keramiky. Spolupráce s designéry interiérů prostor poskytne předmět podnikatele trvalé práce na doporučeních.

Vlastní podnik: výroba kapalného kamene. Podnikatelský plán pro výrobu umělého kamene: vybavení a potřebné dokumenty

Dnes, v moderní stavbě, se stále častěji používá tekutý (umělý) kámen. Je to druh materiálu. Při zdobení budov a konstrukcí, fasád a interiérů v moderním stylu to není méně přírodní kámen a v některých jeho vlastnostech to dokonce překonává. To zdůrazňuje účinnost tohoto materiálu.

Praktické, krásné a silné, už dlouho získaly důvěru spotřebitelů. Proto mnoho občanů přemýšlí, jak vytvořit kapalný kámen. To bude podrobněji popsáno v tomto článku.

Popis

Vnější umělý kámen je velmi podobný přírodnímu kameni. Nicméně se liší dotykem, protože je ve srovnání s určeným materiálem teplejší. To je důležitá vlastnost. Výrobky z kapalného kamene mají vysokou kvalitu a trvanlivost, stejně jako řadu výhod oproti výrobků z přírodního materiálu.

Například umělý mramor je odolnější než přírodní mramor. Také to není prasknout od dopadu negativních vnějších faktorů. A umělá žula nebude radioaktivní, což nelze říci o přirozeném, což často má to nejvážnější nevýhodu.

Technické specifikace

Zpočátku je umělý kámen složená tekutá hmota z nenasycených polyesterových pryskyřic a speciálního plniva. Vytvrzuje se po přidání činidel, jako je urychlovač a tvrdidlo. Směs tohoto materiálu připomíná složení povlaku z kamenného kamene av kapalné formě je polotovar pro všechny výrobky vyráběné odlitím nebo postřikem. To je důležité vědět.

Složení

K výrobě tohoto materiálu potřebujete: chemickou pryskyřici, gelcoat, plastilin, horkou taveninu, aceton, kalcit, speciální plniva, páry správných barev, sklolaminát. Rovněž je potřeba tvrdidlo, které bude přidáno v závěrečné fázi. Složení kapalného kamene je stejné pro téměř všechny výrobky. Bude se lišit pouze barvou a výplní.

Technologie výroby kapalného kamene

Tento proces je prakticky nezničitelný a velmi jednoduchý. Tuto zajímavou firmu lze řešit i bez zvláštního školení. Takže bez zvláštních obtíží je možné vyrábět kapalný kámen. Aplikujte výsledný povlak na jakýkoli povrch: železo, keramiku, dřevo, sklo a dokonce plasty.

Všechny technologie kapalného kamene se skládají ze čtyř etap, s použitím příslušného vybavení v každém z nich.

 • Nejprve připravte pracovní plochy pro aplikaci materiálů. Zlepšují spojení kapalné hmoty s podkladem.
 • Dále připravte nádobu, v níž se nalévá voda, a potom vylejte požadovanou směs.
 • Poté se vše smíchá se speciální tryskou.
 • Když se kapalina uvede do stavu plasticity, může být aplikována na požadovaný produkt, a když materiál ztuhne, bude pouze rozemletý na zrcadlový povrch.

Z zařízení se používá postřikovač, který zajišťuje rovnoměrné rozložení materiálu, a pneumaticky poháněný brusný nástroj s kruhovou strukturou. Tato přizpůsobení jsou důležitá. S pomocí je povrch leštěn a vyčištěn, a poté je přinesen do lesku.

Zdá se, že technologie kapalného kamene není obtížná. Je však možné, že může být zapotřebí pomoc technického technika.

Nezbytné vybavení pro výrobu tohoto materiálu

V tomto procesu se používají následující zařízení:

 • bruska;
 • vrtačka a šroubovák;
 • skládačka;
 • mixér;
 • Lepicí pistole a stříkací pistole;
 • kompresor a fréza;
 • tabulka;
 • Základ, na kterém bude sloučenina použita.

Výrobky z umělého kapalného kamene

Z tohoto materiálu můžete provést:

 • monolitické desky v různých velikostech;
 • barové čítače;
 • mytí;
 • počitadla;
 • Countertops s vestavěnými umyvadly pro koupelny;
 • okenní parapety;
 • dekorativní předměty a nábytek a interiérové ​​předměty.

Díky svým jedinečným vlastnostem umožňuje tekutý kámen, jehož výrobní technologie není obtížné, vytvářet všechny potřebné prvky nejrůznějších tvarů a velikostí, stejně jako složitost.

Široká škála aplikací bude vždy znamenat velký požadavek na výrobky z tohoto materiálu. Doma a v kanceláři, v obchodech a ve veřejné dopravě, v potravinářských provozech av místech s velkým přetížením lidí jsou výrobky z tohoto umělého kamene. Vychutnejte si oko a vnitřní detaily specifikovaného materiálu. Oni dělají prostor kolem útulné a prestižní.

Existují následující fáze výroby výrobků z kamenů:

Provádějí se v různých místnostech s povinnou přítomností digestoří a ohřívají se na teplotu 20-23 ° C. Chemické látky se během výrobního procesu odpařují, v důsledku čehož tento výrobek nepoškodí lidské zdraví. Mlýnek musí být vybaven výstupem s konektorem pro kompresor.

Péče o výrobky z umělého kamene

Povrchy všech prvků tohoto materiálu lze snadno čistit nejběžnějšími detergenty, i když je povaha znečišťujících látek velmi silná. Zvláštní dovednosti zde nejsou nutné.

Pracovní desky jsou omyty obyčejným hadrem navlhčeným teplou vodou. Čistící prostředky se používají, jelikož kámen je velmi odolný a vůbec se nebojí, aniž by měl další ochranný povlak. Výjimkou budou pouze brusné prostředky, pokud je povrch leštěn.

Výrobky z kapalného kamene lze také snadno opravit. Pokud se během dlouhého používání objeví žetony a škrábance, můžete je zbavit i sama sobě pomocí obyčejného šmouhání a leštění. Větší a vážnější škody však pomohou profesionálové, kteří jednoduše postříkají kapalný kámen shora a kvalitativně lesknou získanou plochu. Tento proces však lze provést nezávisle.

Hlavní výhody umělého kamene

Tento materiál má následující výhody:

 • možnost opravy v případě poškození výrobku;
 • velký výběr a množství dekorů;
 • široká škála barev;
 • jedinečná bezproblémová dokovací technologie;
 • schopnost vyrábět desky s vestavěnými podložkami;
 • vysoká odolnost vůči agresivnímu prostředí, vysoká vlhkost, plísně a houby;
 • hygienická, ekologická a absolutní bezpečnost;
 • trvanlivost;
 • pohodlí při provozu;
 • snadné péče o výrobek.

Na deskách umělého kamene nejsou skvrny z vína, džemu, čaje a kávy. Ale je to velmi důležité pro kuchyňský nábytek. Výrobky z tohoto materiálu se nezhoršují pod vlivem petroleje, benzinu, acetonu, peroxidu vodíku a amoniaku, stejně jako kyseliny chlorovodíkové a kyseliny sírové. Všechny tyto četné výhody z něj dělají prostě nepostradatelný materiál.

Vlastní podnik - výroba kapalného kamene

Se správným přístupem k organizaci této myšlenky není tak obtížné. Vlastní podnikání při výrobě umělého kamene - to je velmi dobrý nápad. Výroba kapalného kamene může přinést značné příjmy a stát se opravdu milovaným podnikem.

Výroba tohoto materiálu začala poměrně dávno. Dříve dekorace stěn a fasád budov a konstrukcí používaly přírodní kámen, a nyní umělejší se používá častěji. Tento materiál klidně a nenápadně naplňuje moderní stavební trh. Ano, to je pravda. Je možné uložit kvalitu? Spotřebitel si vybírá to nejlepší.

A i když mezi různými barvami zákazník nemůže najít pro sebe správnou volbu, je vždy možné vyrábět produkt na individuální požadavek.

Umělý kámen je velmi lehký, což znamená, že jeho doprava nebude vyžadovat mnoho. Je odolný vůči změnám teploty, vlivům prostředí, díky čemuž bude snadno a bezpečně uložen ve skladu bez obav z poškození.

Jak implementovat obchodní myšlenku pro výrobu specifikovaného materiálu

K tomu je třeba vzít v úvahu následující kritéria:

 • Výroba kapalného kamene začíná vyhledáváním a nákupem kvalitních zařízení. Můžete také koupit a hotovou směs, a možná, že někdo bude chtít udělat sami. Toto je již osobní záležitost každého s individuální touhou.
 • Je nutné organizovat gramotné reklamní kampaně na internetu a médiích.
 • Potřebujete, abyste lidi mluvili o vás a vašich produktech. Chcete-li to provést, můžete udělat několik zákazníků zdarma nebo diskontované před-dekorace. Kdo odmítne takovou prezentaci?
 • Dále výroba kapalného kamene závisí na správném výběru místnosti, která splňuje všechny potřebné požadavky, a nutně se skládá ze dvou místností, z nichž jedna bude postřikována a druhá bude leštěna. Jeho rozloha by měla být přibližně 24 m 2.

Cena jednoho čtverečního metru umělého kamene je asi 3000 rublů, pokud je jeho tloušťka 1 cm. Přesně tolik půjde na výrobu výrobku. Dokončený kámen můžete prodávat za cenu 7 až 11 tisíc rublů na metr čtvereční. Chcete-li se co nejrychleji dostat všem konkurentům, cena by měla být určitě snížena, aby lidé věděli o vaší produkci.

Z praxe některých výrobců vyplývá, že hlavní náklady se vyplácejí přibližně za 3 měsíce, což není dlouhá doba. Pokud neprodukujete potřebný materiál a nekoupíte ho od dodavatelů, příjmy za měsíc půjdou. Proto v tomto případě můžete uspořádat efektivní podnikání. Tekutý kámen v tomto bude vynikajícím "pomocníkem".

Dokumenty

Co se týče právního uspořádání vašeho podnikání, pak tato činnost velmi dobře nepodléhá licencování. Nebude nutné prosazovat certifikaci. Zaregistrujte IP - to je vše, co potřebujete. Nebude vám to moc času. Daňový systém bude zjednodušen. To také znamená registraci IP. Nicméně, pokud plánujete rozšíření výroby, kde bude použita mzdová práce, pak je samozřejmě výhodnější okamžitě vytvořit LLC.

Může být také nutné uzavřít smlouvu o koupi balíku technické dokumentace pro výrobu umělého kamene.

Nejvýnosnější sféry podnikání pro výrobu tohoto materiálu

Racionálnější v této oblasti jsou:

 • dekorace a dekorace bazénů;
 • výroba pultu pro kuchyň a koupelnu;
 • výroba podlahových krytin;
 • pokrytí schodů;
 • výroba potrubí a umyvadel.

Hlavní příjmy a výdaje tohoto podniku

Sčítat to není těžké.

 • pronájem prostor (za rok od 200 000 rublů v závislosti na podmínkách pronájmu);
 • nákup potřebného vybavení (přibližně 200 000 rublů);
 • nákup nástrojů a materiálů (asi 200 000 rublů);
 • náklady na dopravu a reklamu (přibližně 50 000 rublů).
 • z prodeje těchto produktů (přibližně 100 000 rublů za měsíc);
 • od prací na vybavení a odlévání různých výrobků (od 200 000 rublů měsíčně).

Celkem je asi 300 000 rublů měsíčně.

Závěr

Jak vidíme, výroba kapalného kamene nevyžaduje žádné nadpřirozené schopnosti. A co je nejdůležitější, správně organizovat výrobu a přijít s úspěšným obchodním plánem - a pak bude vše v pořádku!

Jak otevřít výrobu kapalného kamene

Popularita kapalného kamene roste z roka na rok, v souvislosti s tím je výroba kapalného kamene vysoce ziskovým obchodem, který nikdy nezůstane bez klienta. Po všechna použití tohoto materiálu není dostatek - se používá k dekoraci, spolehlivé a trvanlivé potahy nábytku, pro výrobu dřezů, desky a tak dále..

Zařízení

Jedním z nejpozoruhodnějších rysů podnikání v oblasti kapalných kamenů je levost potřebného vybavení. K organizaci výroby budete potřebovat různé kapacity a tvary materiálu, stejně jako brusky pro zpracování hotových povrchů. Přibližná cena nezbytného vybavení je 200 tisíc rublů včetně nábytku. Mějte na paměti, že mlecí zařízení používá spotřební materiál.

Dopravní služby

Vzhledem k tomu, že tato výroba ve většině případů zahrnuje práci na zakázku, například výroba desek podle opatření, potřebujete dopravu k dodání hotového výrobku zákazníkovi.

Technologie výroby kapalného kamene

výrobní roztavený kámen technologie je velmi jednoduchý - v suchém stavu se nalije do nádoby s vodou a směs se míchá až do jednotné konzistence plastového materiálu, přičemž plastový materiál je aplikován na povrch, nebo tvarované. Posledním krokem je mletí - po vytvrzení materiálu je výrobek důkladně mletý a dokonce může být leštěn do zrcadlového stavu.

Místnost

Velký prostor pro organizaci výroby kapalného kamene se nevyžaduje - docela dost 30-sq m metrů. Silná elektrická vedení není nutná, dostatečně standardní 220V, ale bez přístupu ke studené vodě a kanalizaci je nepostradatelná. Neexistují žádné zvláštní požadavky na požární bezpečnost.

Příprava prostor

V souvislosti s specifika výrobního místnosti by měly být rozděleny do dvou místností: jedna se vyrábí a aplikuje se do roztoku produktu na druhý bude zabrousit. Je důležité dbát na to, aby mezi místnostmi byly těsně uzavřené dveře a prach vzniklý během broušení se nedostal do roztoku a do sušárny.

Suroviny pro výrobu kapalného kamene

Tekutý kámen je směs speciální polymerní pryskyřice s řadou dalších složek. Náklady na základ pro výrobu kapalného kamene je asi 3 tisíc rublů na metr čtvereční. metr. Speciální přísady, s nimiž se změní barva materiálu, stojí asi 200 rublů na metr čtvereční. metr.

Náklady a návratnost

Náklady na tvorbu výroby jsou relativně malé, což činí tento podnik jedním z nejlepších řešení pro začínající podnikatele. Všechna potřebná zařízení a nástroje budou stát ne více než 200-300 tisíc rublů. Dalších 100 až 200 tisíc rublů bude stát pokoj. Materiály pro výrobu v počáteční fázi je dost na nákup 200 tisíc rublů. Obecné ekonomické náklady činí 10 až 20 tisíc rublů. Reklama: 20 až 30 tisíc rublů. Akvizice dopravy může být poměrně nákladná, ale v počáteční fázi může být pronajata za 45-70 tisíc rublů měsíčně. Celkem: 700-800 tisíc rublů.

Cena základu pro kapalný kámen je asi 3 tisíc rublů na metr čtvereční. metr a náklady na hotový výrobek - od 7 do 11 tisíc rublů na metr čtvereční. metr. Doba návratnosti výroby je kratší než šest měsíců. Průměrný měsíční výnos je 350 tisíc rublů.

Vzhledem k tomu, že velké investice nejsou nutné k otevření takové výroby a ziskovost podniku je velmi vysoká, jedná se o jednu z nejvýnosnějších. V takovém případě lze podnik rozšířit bez přílišného úsilí a velkých investic, pokud poptávka překročí výrobní kapacitu.

Video na téma:

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli:

Jak otevřít podnik pro výrobu kapalného kamene

Populární v poslední době, tekutý kámen, samozřejmě, má málo společného s přírodním kamenem. Zpravidla se nejedná o název materiálu, ale o technologii obrábění různých povrchů (nejčastěji DSP) se speciální směsí polymerní pryskyřice s dalšími součástmi. Tloušťka tohoto povlaku je od několika milimetrů do několika centimetrů.

V prvním případě působí tekutý kámen jako laminát: po polymeraci kapalných složek kompozice v důsledku chemické reakce se mění na vrstvu s tenkým povrchem, která má podobnou strukturu a vlastnosti jako kámen. Tekutý kámen se používá pro dekoraci fasád a stěn, stejně jako různé výrobky, stolní desky, parapety atd.

Odborníci rozlišují dva způsoby vytváření povrchu pomocí technologie kapalného kamene - přímá a obrácená. V prvním případě se kompozice aplikuje přímo na připravený povrch. Po úplném vytvrzení se vrchní vrstva mletí a leští. Hlavní nevýhodou této metody povrchové úpravy je dlouhá doba, která je nezbytná pro výrobu kapalného kamene, mnoho pracovních a nepohodlných pracovních podmínek: při leštění a leštění nátěru se objevuje velké množství prachu. Na povrchu jsou používány určité podmínky pro aplikaci kapalného kamene. Neměl by být ošetřen (dřevotřískové desky, překližky a jiné surové dřevěné desky). Povrchy a materiály s hladkým vrstveným povrchem pro tuto úpravu nejsou vhodné, protože povlak jednoduše "nedosáhne" substrátu a odchází po jeho ztuhnutí.

Když se použije reverzní metoda, nejdříve se kapalný kámen aplikuje na předem připravenou formu, do které se pak vloží dřevotříska nebo překližka. Tato metoda je mnohem pohodlnější a všestrannější, protože vám umožňuje použít kapalný kámen mnohokrát rychleji. Vyžaduje však použití speciálních forem a není vhodný pro ošetření velkých ploch.

Kapalný kámen je k dispozici v různých barevných odstínech (standardní barvy jsou již přes dvě stě, ale na žádost klienta je vždy možné vyrobit nátěr správné barvy pro objednávku). Nicméně, stejně jako akrylový kámen, všechny barvy tekutého kamene jsou tvořeny malými body. Současně má méně možností pro textury než akryl, protože všechny "body" mají velikost až 1,5-2 milimetrů. Zatímco v akrylových kamenných zrnech může být průměr 6 milimetrů a ještě více.

Kromě omezení textury a způsobů použití má kapalný kámen i další nevýhody. Vzhledem k malé tloušťce povlaku je vystaven vlivu dřevotřískové základny, která se snadno deformuje a není odolná vůči vlhkosti. To vše se zhoršuje skutečností, že kapalný kámen nepřilne dobře k povrchu a někdy se může od něj odloupat, vytváří nerovnosti a "bubliny", nebo prostě praská. Současně, navzdory všem nedostatkům, je obtížné volat výrobky s povrchem kapalného kamene, protože tato technologie se v naší zemi ještě nepoužívá.

Nepochybnými výhodami takového povlaku je atraktivní vzhled a jednoduchost opravy. Jakékoli vady mohou být opraveny malým množstvím směsi "kapalného kamene", které vyplňuje praskliny. Po leštění a leštění je místo opravy téměř nepostřehnutelné. Kromě toho, protože struktura povlaku "kapalný kámen" není porézní, pak v důsledku toho neabsorbuje nečistoty. To váží méně než jiné podobné materiály, je odolné vůči vnějším vlivům a změnám teploty.

Technologie použití "kapalného kamene" s obrácenou metodou je poměrně jednoduchá. Nejprve se nalévá voda do nádoby pod roztokem. Pak je do něj nalita směs. To vše je důkladně promícháno se speciálním vrtákem. Hotovým roztokem v konzistenci je tekutá plastová hmota. Řešení se aplikuje na výrobek nebo povrch (dřevotříska, překližka atd.). Když hmota ztuhne úplně, je jeho povrch nejprve jemně mletý, aby odstranil všechny nepravidelnosti, a pak vyleštěný před vznikem lesku.

Pokud se jedná o otázku inverzní metody, pak jsou první dvě desky MDF vyříznuty v podobě budoucího produktu (například desky). Podrobnosti jsou lepeny dohromady a v nich, pokud jsou navrženy v provedení, jsou provedeny výřezy. Hotová část je instalována na ploše a obklopena obvodovými pásy z překližky, dřevotřískové desky nebo plastu. Jsou fixovány horkým lepidlem.

Poté se obrobek vyjme z formy, vyřízne se z několika stran několik milimetrů a vyfrézuje se tam, kde je okraj. Pokud jsou v desce pod dřezem díry, pak se v obrobku umístí matice pláště, která se rozšiřuje podél zadní části plastelínu. Pak je celý povrch formy ošetřen vakcínou. Po 10-15 minutách je směs plniva a gelového nátěru rovnoměrně nastříkána na formu. Aplikovaný materiál je ponechán pro polymeraci po dobu 30-45 minut. Po vytvrzení je vyztužena skleněnými vlákny.

V příštím stupni je půda rovnoměrně rozložena po celé ploše sochoru z pryskyřice s přídavkem kalcitu. Základní nátěr je zafarben pigmentovými pastami v barvě plniva. Poté se do formy, na jehož povrchu se distribuuje nálož, umístí polotovar z MDF nebo dřevotřískové desky, aby se odstranil přebytečný vzduch a půda. Po 1-1,5 hodinách je náklad odstraněn, povrch výrobku je vyčištěn a opět zaplaven pónou. Když se prostředek konečně polymeruje, produkt se čistí, mele, mletí a leští.

Můžete se dozvědět všechnu moudrost používání této technologie za pár dní. Pro tuto výrobu však existují určité požadavky na prostory. Vzhledem k tomu, že výroba výrobků s takovou technologií nátěrového zahrnuje dvě hlavní fáze - stříkání a leštění, pak v důsledku toho, místnost, kde se tak stane, musí být dobře větrané, které se vztahuje, je vybaven dobré větrání a vytápění. Během provozu by měla být udržována určitá teplota (asi 20-23 stupňů Celsia, ale ne nižší než 18 ° C). Je žádoucí, aby pokoj sestával ze dvou místností o celkové ploše nejméně 40 metrů čtverečních. metrů. V jedné místnosti je materiál nastříkán nebo nalit do forem a v druhé místnosti je dokončený povlak leštěn a mletý. Napětí v síti musí být 220-380 V.

Můžete vyrobit tekutý kamen sám (potřebujete si koupit speciální zařízení) nebo si můžete zakoupit veškeré materiály od dodavatelů. V druhém případě bude stačit 200-250 tisíc rublů, aby podnik zahájil. Spotřeba materiálu na metr čtvereční plochy (s tloušťkou vrstvy 2 cm) bude například asi 4 kg (asi 3-3,5 tisíc rublů). Stříkání a mletí trvá přibližně 2-3 hodiny (15 až 30 minut při postřiku a 1,5 až 2,5 hodiny při broušení), aniž by bylo třeba vzít v úvahu dobu schnutí povlaku. A náklady na práci jsou asi 5-6 tisíc rublů. Tak, maloobchodní cena hotových povlaků plus náklady na práci dosahuje 8 až 10 tisíc rublů na metr čtvereční. 1 metr čtvereční plochy nebo parapety, vyrobené s použitím této technologie, bude stát zákazníků 6-7 tisíc rublů. Pro výběr barvy výrobci vzít asi 500-600 rublů.

Upozorňujeme, že některé společnosti, které prodávají potřebné materiály, slibují svým partnerům průměrný příjem 1 milion rublů měsíčně. Ve skutečnosti je tato částka poněkud nadhodnocená. Opravdu, čelit povrchům "kapalným kamenem" je nákladná služba. V tomto případě má materiál určité výhody oproti ostatním. Ale tato technologie není v naší zemi tak populární a vysoká cena za metr čtvereční děsí mnoho zákazníků. Je tedy nepravděpodobné, že získáte poprvé dostatečný počet zákazníků, kteří obdrží objednávky v hodnotě více než jednoho milionu rublů měsíčně.

Naše výrobky jsou vyrobeny s použitím technologie „tekutý kamenné“ Potřebujete následující zařízení a nástrojů: přímočarou pilu, kompresor, vrtačka, vrtačka, míchačky, mlýnek na orbitální stroj, šroubovák, stříkací pistolí, tavenina lepidla, ručně router a psacím stolem. Potřebné materiály jsou všeobecně použitelné pryskyřice gelcoat postřik, pigmentové pasty, kalcit, plniva, otvrediteli, aceton, jíl, vosk, skleněné vlákno, dřevotřískové nebo MDF.

Podnikatelé, kteří se zabývají tímto obchodem, tvrdí, že doba návratnosti zařízení pro výrobu kapalného kamene je asi šest měsíců. V případě, že nebudete vyrábět materiály, ale plánujete koupit hotové materiály, můžete zaplatit počáteční výdaje za první 2-3 měsíce práce.

Tak, aby zahájil své vlastní podnikání v oblasti výroby kapalného kamene a poskytování služeb v cíli, musíte nejprve najít dodavatele zařízení pro výrobu směsi, nebo společnosti, které prodávají čerstvé betonové směsi. Nabídky na internetu jsou více než dost, takže máte možnost porovnat podmínky a zvolit nejlepší možnou cenu a kvalitu. Dalším významným nákladovým bodem je umístění reklam v rozhlasu, v tiskových médiích, na specializovaných webových stránkách a vývěsních panelech na internetu. Nezapomeňte na doporučení známých lidí. Poprvé, pokud tyto služby ve vašem městě ještě nenabídl, požádejte přátele a rodinu, aby povrch s minimální známky nebo obecněji pro náklady na materiál. Na jedné straně obdržíte fotky portfolia s příklady vaší práce (zákazníci si mohou přát vidět kryt živě), na druhou stranu vám poskytne dobré doporučení. Jak víte, většina zákazníků přichází k dobrým mistrů "z úst z úst".

„Liquid kámen“ se používá při výrobě podlahových krytin, nátěry pro schodišťových stupňů, dřezy, vodoinstalace, dekorace bazénů, při výrobě desky a tak dále. N. Můžete vyhledávat pro zákazníky na své vlastní inzeráty v novinách, časopisech, na internetu, nebo se dohodly na spolupráci s firmami, které se zabývají opravami.

Budeme počítat náklady, které jsou nutné pro podnikání. Tyto výpočty berou v úvahu náklady na pronájem místnosti a nákup potřebného vybavení pro výrobu kapalného kamene. Takže pro pronájem průmyslových prostor o rozloze 40m2. metry budou vyžadovat minimálně 15 tisíc rublů (v závislosti na regionu se tato hodnota může měnit jak ve velkých, tak i menších). Zařízení pro výrobu bude stát ve výši 250-300 tisíc rublů. Tato částka nezahrnuje náklady na dopravu. Rozpočet na reklamu by měl činit 10-15 tisíc rublů v prvních měsících práce. K nákupu zásob a nástrojů bude trvat asi 150 až 200 tisíc rublů.

Celkově bude vyžadováno, aby nejméně 600 tisíc rublů založilo vlastní podnik pro výrobu výrobků s využitím technologie "kapalného kamene". Z prodeje hotových výrobků až 100 tisíc rublů měsíčně (docela reálné objemy pro města s počtem obyvatel nad 500 tisíc osob), a poskytování služeb pro dokončovací práce a odlévání forem pro 100-150 tisíc rublů měsíčně, budou vaše náklady být vráceny v době kratší než šest měsíců. Pokud vezmete počáteční kapitál na úvěr, doba návratnosti se vypočítá s ohledem na úroky zaplacené z úvěru.

Ve výše uvedeném výpočtu se osobní náklady nezohledňují. Samozřejmě můžete nejprve pracovat samostatně nebo s jedním asistentem. Ale to je možné pouze tehdy, pokud plánujete pouze poskytovat služby pro obkladové plochy kapalným kamenem. Pokud budete mít zájem, včetně výroby materiálů, budete potřebovat nejméně 3-4 pracovníky.

Ziskovost tohoto podniku, podle výrobních společností, je asi 40-50%. Tato čísla však může být vyšší, pokud vaše město není ani velmi málo přímá konkurence, pokud máte zkušenosti v této oblasti a komunikace, pokud poptávka po vašich službách je vysoká, pokud jste byli schopni se ziskem pronajmout prostory pro výrobu, nebo má vlastníte majetek apod. Průměrné příjmy malé společnosti za směnu činí 30 tisíc rublů (dva pracovníci na jednu směnu). Technologický cyklus výroby jednoho produktu z kapalného kamene není delší než čtyři hodiny. Pro posun je tedy možné vyrobit až pět pracovních desek o celkové ploše 6 metrů čtverečních. metrů.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.