Podnik na výrobu bloků z expandované hlíny

Keramzitobloky mají podobné vlastnosti jako betonové tvárnice, ale jsou vyráběny z nedřevěného kamene, ale z expandované hlíny (keramický štěrk). Tento materiál je lehčí než štěrk, což ovlivňuje snadnost bloků a strukturu budovy jako celku. Claydite ve formě zaoblených zrn se získá z jílovitých hornin, takže je porézní a má dobrou tepelnou izolaci.

Bloky tak mají mnoho výhod pro konstrukci - jsou poměrně lehké, odolné, mohou výrazně snížit tepelné ztráty, mají odolnost proti mrazu. To určuje jejich širokou aplikaci při konstrukci objektů různých typů, které zajišťují úspory nákladů a snižují zatížení základů konstrukce. Obchodování s výrobou expandovaných hlinených bloků lze nazvat poměrně slibným, rychle se zotavujícím a vyžadujícím malé investice do organizace.

Následující výhody těchto bloků lze rozlišit:

 • váha (snižuje zatížení nadace 2,5krát oproti cihelně);
 • vysoká pevnost a tepelná izolace (o 75% snižuje tepelné ztráty);
 • propustnost vzduchu, vlhkost a chemická odolnost;
 • rychlost instalace během výstavby (což snižuje náklady na práci o 30-40%);
 • ekologická kompatibilita a soulad stavěných zdí s hygienickými normami a požadavky;
 • bez smršťování stěn a nutnosti dodatečné izolace;
 • mrazuvzdornost na úrovni cihel (50 cyklů).

Cílové publikum a kanály implementace

Hlavní kupující keramzitblokov, jsou soukromí a průmysloví spotřebitelé, stavební organizace, dodavatelé, farmy, obecní instituce.
Realizace hotových výrobků může být provedena prostřednictvím dvou hlavních distribučních kanálů:

 • prostřednictvím stavebních prodejen (velkoobchodní stavební základna);
 • propagací produktů konečnému spotřebiteli prostřednictvím médií (oznámení v novinách, tiskové reklamy na porosty v zahradních a družstevních družinách)

Výrobní proces a požadované vybavení

Výrobní proces se skládá z následujících etap:

 1. Míchání komponent - cement + expandovaná jíl + písek + voda (kompozice je vybrána jednotlivě podle GOST a TU);
 2. Formování - dává potřebné velikosti a tvary;
 3. Kalení (pomocí vibroprese);
 4. Sušení ve volném stavu;
 5. Skladování v paletách pro skladování a přepravu.

Možnost 1: Minimální soubor zařízení

Minimální soubor zařízení pro organizaci výroby hliněných bloků je následující:

Jaké vybavení je zapotřebí pro výrobu bloků z expandované hlíny?

Výroba lehkých agregát betonových tvárnic: relevance realizaci podnikatelských nápadů + technické parametry materiálu + dávek + 15 Rozsah a druhy potřebného vybavení + + + Produkt generace technika způsoby reklamy a prodeje + investice + podrobný výpočet dávek.

Taková odvětví hospodářství jako výstavba se rychle rozvíjí. I přes krizi se rozsah stavebních prací nezmenšuje. Růst trhu s dokončovacími a stavebními materiály dává mnoha vyhlídkám začínajících podnikatelů.

Například výroba bloků z expandované hlíny je jednou z výhodných oblastí stavebního průmyslu. Není těžké otevřít kufřík pro výrobu a prodej pěnového betonu, technologie je nekomplikovaná, náklady na vybavení jsou přiměřené.

Tak proč se nepodílet na tak nákladné činnosti?

Možnost zahájení výroby bloků z expandované hlíny

Obliba výstavby různých nadzemních budov (občanských, soukromých, zemědělských, obytných) získává pouze dynamiku. A v tomto procesu byl nejvíce obyčejný materiál cihel.

Díky své všestrannosti se používá a stále se používá při stavbě mnoha budov. Ale cihla má významnou nevýhodu - vysoké náklady. Proto začal spravedlivě uvolňovat hliněný beton, který je nejen levnější, ale i nekvalitní v kvalitě, praktickosti.

Podle odborníků jsou lehké hliněné bloky dokonce lepší než cihly ve svých vlastnostech. To vyvolává poptávku po produktu na trhu stavebních materiálů. Takže jejich výroba je skutečná a ekonomicky výnosná činnost. Současně může soutěžit jen málo podniků.

Výroba bloků z expandované hlíny k prodeji může být upravena doma nebo v dceřiných obchodech. Nicméně, ve druhém případě bloky keramzitu bude vyšší kvality, než je „doma“, protože jejich výroba bude provádět výhradně hostům a proces řízen specialisty.

To také přitahuje skutečnost, že technické vybavení pro spuštění výroby je k dispozici, investice je oprávněná a rychle se vyplatí. Samozřejmě, že v zimním období není betonový beton tak požadován, ale jeho výrobou neinterferuje.

Technické parametry hliněno-betonových bloků a kde jsou použity?

Lehkého kameniva bloky (keramzit, keramzit produkt) - stavební materiál, který vytváří difuzi keramzitových granulí, cementu, písku, vody a dalších přísad s Provzdušňovací vlastnosti, jako je dřevo pryskyřice zmýdelní.

Také jako přísady se používají změkčovadla, takže beton z betonu získal při zpracování zpracování plasticitu a pružnost, zvýšil mrazuvzdornost a požární odolnost.

Výroba bloků z betonových tvárnic je nutná:

 • stavební firmy;
 • jednotlivcům;
 • velkoobchodní stavební základny;
 • obchody;
 • průmyslové podniky;
 • hospodářství, atd.

Tento materiál se používá k výstavbě vnějších a vnitřních stěn obytných nízkopodlažních budov a jejich obložení, zvukotěsné příčky. Keramzitové betonové bloky se často používají k organizaci větrací soustavy různých konstrukcí, lakování elektrických vedení a dalších komunikací.

Docela populární je keramzitobeton v konstrukci chaty, ploty, sloupy, jako základ pro položení dřevěných domů. Rovněž se uplatňuje při výstavbě pomocných zařízení, zemědělských staveb, garáží, s tvorbou prvků architektonických a dekorativních.

Claydite-concrete stavební bloky budou sloužit jako náhrada za obrubníky, podporu pro zahradní a parkové lavičky. Monolitický expandovaný beton je nezbytným předpokladem pro uspořádání komínů, kamen, krbů. Materiál je charakterizován řadou významných výhod a může být snadno sestaven bez zvedacího zařízení, ručně.

1. Které hliněno-betonové bloky mohou být vyrobeny?


Claydite bloky mají svou vlastní klasifikaci. A pokud budete organizovat svou produkci, musíte pochopit typy materiálů, které budete dále prodávat.

Takže váš sortiment může dělat bloky keramzitobetonnye:

 • strukturální;
 • tepelně izolační;
 • smíšený typ (konstrukční a tepelná izolace).

Každý z výše uvedených bloků se získá v závislosti na složení surovin.

Pokud se zabýváte výrobou stavební bloky z betonových tvárnic, Na recept by měl dominovat cement. Tento materiál je charakterizován silnější a pevnější strukturou.

Otevřená výroba tepelně izolační hliněno-betonové bloky je smysluplné, když jsou výrobky určeny k dekoraci interiérů obytných / nebytových prostor. Pro lepší izolaci budov se používá tepelně izolační expandovaná hlína.

Smíšený typ může být dosaženo s podílem 60% hliníku, 12% cementu, 30% písku, 8% vody. Takové hliněno-betonové stavební kameny jsou také vyrobeny za účelem udržení tepla v místnosti.

 • příčky bloky až do šířky 15 cm, které odlišují byty, oddělené místnosti;
 • stěna - šířka přesahuje 15 cm, s jejich pomocí staví vnější / vnitřní nosné stěny;
 • dokončovací - vyrobené v různých barevných variacích. Jejich úkolem je dát fasádě estetický vzhled a uspořádat ploty.

Křemičitý beton je stále klasifikován značkami, tj. v závislosti na velikosti bloků. Výroba razítek: 300 (19 * 19 * 39 cm), 400 (18,8 * 19 * 390 cm), 500 (20 * 20 * 40 cm) je nejvýnosnější.

Když hovoříme o hmotnosti, váha standardního hliněno-betonového bloku třídy 400 se pohybuje v rozmezí 10-23 kg. Hmotnost expandovaného betonu bude ovlivněna jeho hustotou, která naopak závisí na typu (štěrbinové nebo monolitické).

Monolitický (pevný) blok má průměr p = 1000 kg / m3, takže je odolnější a těžší. Bloky s bloky vyznačující se porézní strukturou jsou více ohroženy deformacemi. Nemohou mít více než 10 otvorů. Dlažební bloky jsou nejčastěji nabízeny v oblastech s chladnými zimami.

Pokud vyrábíte širokou škálu produktů, v blízké budoucnosti můžete očekávat velký tok zákazníků, z nichž každý najde to, co potřebujete. Výdaje jsou tedy rychle kompenzovány příjmy.

Po založení výroby můžete uvažovat o vytvoření expandované hlíny pro dekorativní účely. Spolupráce s krajinnými společnostmi si můžete dobýt nové trhy.

2. Technika pro výrobu bloků z pěnového betonu.


Při výrobě hliněno-betonových stavebních prvků je nejdůležitější sledovat určitou sekvenci a nakládat všechny složky obsažené v receptu.

Nejprve se do betonového míchačky umístí suchý cement, následovaný pískem. Po důkladném promíchání může být přidána voda. Na konci opětovného hnětení se výsledná hmota nalije z expandované hlíny. Jeho počet je určen účelem bloků.

Je nutné zajistit, aby látka zachovala vlhkost. Z tohoto důvodu, někdy ne dost vody, a to musí být znovu po malých částech přidá, pokud keramzit výplň je pokryta „cementu glazury.“

Výsledná směs je rovnoměrně dávkována do forem, zasílána do sušicí komory a ponechána samostatně. Claydite bloky by měly být zabaveny za 24-48 hodin. Pokud po dobu 7 dní držíte na čerstvém vzduchu hliněný drát, dá mu pevnost, můžete mluvit o jeho plné připravenosti a možnosti skladování.

Ve skutečnosti speciální zařízení zakoupené k výrobě expandovaného betonu dělá vše pro vás.

Potřebujete správnou kombinaci všech komponent a tří fází:

 1. Příprava surovin (dávkování, míchání).
 2. Tvorba hliněno-betonových bloků (rozvinutí tvarů).
 3. Sušení.

Zařízení na výrobu bloků z expandované hlíny: jak vybavit obchod?


Myšlenka výroby pěnového betonu je možná jen s určitým zařízením. Nejdříve se jedná o sadu betonových míchadel (mixér na beton), díky nimž jsou všechny součásti smíchány a vibrační rostliny.

Míchačky betonu jsou velké nádrže, které jsou připojeny k rotační ose. Na jejich základě se různé části směsi stávají homogenní hmotou. Míchadla na beton se mohou lišit v objemu a rychlosti nádrže (počet otáček za jednotku času).

Dáte-li preferenční betonomeshkalkam s velkým posunem, osvobodit sami, nebo pracovat na části záložky složek lehkého kameniva betonových stavebních prvků, tedy ušetřit čas a snížit náklady na pracovní sílu.

V jedné směně je dobrý betonový mixér a vibrační zařízení schopné produkovat asi 200 výrobků standardních velikostí. Pokud máte dobrý rozpočet, nakupujte automatizované zařízení pro výrobu bloků z expandované hlíny.

Levnější bude manuální volba. Při získávání mechanismů je třeba vzít v úvahu:

 • objemy, které hodláte implementovat;
 • druh výrobku sám;
 • investice;
 • podmínky poskytované výrobcem zařízení (zda je služba poskytována, zda existuje možnost uvedení do provozu odborníky).

Pro vibrostankov ruční typ je charakterizován malou velikostí, takže jsou zakoupeny pro výrobu bloků z expandované hlíny v domácnosti. Hlavními prvky zařízení jsou tělo a vibrátor. Poslední detail je zodpovědný za produkt kmitů, které podporují rovnoměrné nalití roztoku do tvarů.

Stále ve vibračních stojanech je vyjímatelná dutina. Jejich přítomnost umožňuje vyrábět monolitické i štěrbinové bloky. Výrobci nabízejí celou řadu modelů, z nichž mnohé jsou vyráběny pro výměnu 1 000 hliněných betonových bloků, takže se za několik měsíců vyplácejí. Přibližná cena - 10 tisíc rublů.

Musíte také zakoupit vibropress. Ve výrobním procesu hraje také důležitou roli. Jedná se o velký, komplexní stroj používaný k vytváření bloků.

Jeho hydraulické vedení vyvíjí silný tlak na hydraulický lis (několik tun). Na rampách jsou vytvořeny dutiny do formy. Hotové bloky z betonových tvárnic jsou vyráběny na paletách.

Pomocí vibroprese se v žádné fázi výroby nemusíte uchýlit k ruční práci, s výjimkou přepravy bloků do sušárny. Díky automatizaci se produktivita výrazně zvýší a kvalita bude bezchybná. Cena dosahuje 1,5-2 milionů rublů.

Stále potřebujete: shaker, soubor formulářů, ve kterém se výsledná směs nalije. Nejprve si můžete koupit 1 sadu, ale s vývojem výroby této částky nebude stačit. Formuláře je nutné objednat ve vysoké kvalitě.

Neutrvejte peníze za tuto položku výdajů, obdržíte výrobky z expandované hlíny s dlouhou životností. Stroje dodávané na trh nejsou příliš objemné. Kvůli jejich kompaktnosti není třeba kupovat / pronajmout prostory s velkou plochou.

Spolehlivými výrobci zařízení pro výrobu bloků z betonových tvárnic všech typů jsou:

Co je lepší pro výrobu výrobků z expandované hlíny - hotových strojů nebo automatizovaných linek?


Mechanizované stroje s ložiskovým tělesem se mohou pohybovat. Jsou vybaveny pákou, která odstraňuje formy v automatickém režimu, což zjednodušuje výrobu. Někteří výrobci také dokončili své modely lisem, aby zabalili směs pro bloky. Takové stroje urychlují práci, ale jsou dražší.

Připravené stroje jsou nepostradatelné, pokud je velikost vaší produkce velká. Některé možnosti jsou navíc k dispozici za přijatelnou cenu a jsou již dokončeny s mixérem. Například "Riphean 04". Jeho cena je asi 600 tisíc rublů.

Jako doplněk k stroji vyrábějícího keramzitobeton si můžete koupit kamiony, které směšují směs do forem.

Nejvhodnější volbou pro vybavení dílny je automatizovaná linka. Obsahuje: míchačka betonu, vibropresu, formy, montážní regál a další vybavení. Dobré auto však bude stát za méně než 1,5 milionu rublů.

Nebojte se, jestli nemůžete vybavit vaše zařízení k výrobě hliněno-betonových bloků pomocí špičkových strojů. Můžete to udělat s levnějším zařízením, ačkoli bez automatizovaných nákladů na linku půjde platit platy, tk. manuální práce se zvýší.

Podmínky zahájení výroby bloků z expandovaných jílů, personál


Pro organizaci výrobního procesu a výrobu keramzit-betonových bloků je nutné vytvořit příznivé podmínky. Pokoj, který si pronajmeme nebo kupujete, by měl být velký a mít rovnou podlahu.

Také povinné je dostupnost ventilačního systému, vytápění. Přirozeně, bez dodávek elektřiny a vody není výroba expandovaného betonu možná. V budově by měly být místnosti, kde byly vysušeny a uloženy hliněno-betonové bloky, místnosti, kde by pracovníci odpočívali a měli večeři.

Kromě toho budete potřebovat:

 • systém zabezpečení místností, kde bude provozovatel sledovat průběh výrobního procesu;
 • lékařská stanice (kvadratura je obvykle 12 m2 a více);
 • toaleta s koupelnami;
 • místnost, kde zaměstnanci berou potravu (podle oblasti, nejlépe ne méně než lékařské místo).

V ideálním případě stojí za to přidělit místo pro bezplatné parkování.

Nábor probíhá v závislosti na tom, jaké zařízení si koupíte. Pokud se jedná o automatizované linky, počet zaměstnanců - ne méně než 3. S tímto přístupem k výrobě jedné hodiny lze vyrobit kolem 120 jednotek za 8 hodin pracovní doby. - 960 ks. bloků.

Když máte konvenční vibrátor a betonový mixér, bude muset více lidí pracovat. Pouze pro práci s betonem je potřeba 2 osoby.

Nebylo by zraněno, kdyby najmout 2-3 lidi, kteří by sledovali kvalitu hotového výrobku. Pro tuto pozici jsou ženy vhodnější - jsou opatrní, pozorní, trpěliví. Pokud máte vlastní doručovací službu, budete potřebovat kurýry a řidiče, stevedores, dopravní prostředky.

Operátor je vyzván k přijímání hovorů a zadávání objednávek. Měl by být dobře obeznámený s technickými vlastnostmi bloků z expandované hlíny, ponořit se do výrobního procesu a odpovídat na otázky zákazníků.

Vzhledem k tomu, že stroje jsou jednoduché v osvojování, není nutné klást vysoké nároky na vzdělávání budoucích pracovníků. Sekundární speciální je docela vhodné.

Ale s věkem se věci trochu liší. Je lepší najmout mladé lidi na výrobu hliněno-betonových bloků. rychleji a jednodušeji se učí technika. Pokud hledáte pracovníky se zkušenostmi, zjednoduší a urychlí proces, protože se nebudete muset starat o jejich školení.

Způsoby reklamy a prodeje bloků z expandované hlíny


Prodej bloků z expandované hlíny by měl být zaměřen na velkoobchodníky, stavební firmy. Potřebují vsadit, protože větší objem prodeje umožní vrátit náklady.

Potenciální zákazníci hledají prostřednictvím reklamy:

 1. Váš návrh na výrobu hliněno-betonových bloků na zakázku lze umístit do médií, do velkých tištěných publikací, do televize a rozhlasu.

Musíte se zapojit do nejrůznějších způsobů, jak zajistit, aby zajímali co nejvíce lidí. Proto využijte příležitosti Internetu. Zapojte odborníka, který pro vás vytvoří firemní webové stránky.

Pro každý podnik, včetně výroby bloků z expandované hlíny, je to nezbytný a nenahraditelný atribut. Toto zastoupení vašeho podniku ve virtuálním prostředí bude účinným nástrojem, který povede k odpovědi široké škály diváků.

 • Nezapomínejte na standardní metody propagace - umístění reklam na odpovídající desky (například Avito apod.)
 • Je třeba se starat o dostupnost a distribuci brožur, kde se zobrazí úplný katalog výrobků, jejichž výroba se zabýváte. Také v brožurách by měly obsahovat kontaktní informace. Zbytek je jen na vás.
 • A to správné rozhodnutí bude oboustranně výhodné spolupráce se zákazníky, když jsou na požádání nechat pozitivní zpětnou vazbu o kvalitě vyráběného vašich firemních bloky na Otzovike, z Yandex.Market, a vy jste jim dělá slevu na oplátku.
 • V budoucnu držte akcie, mírně nižší ceny za expandované hliněné bloky, abyste měli výhodu oproti konkurentům a byli v poptávce.

  Jaké investice jsou potřeba při organizaci výroby bloků z expandované hlíny?

  Mnoho podnikatelů dokáže realizovat myšlenku na výrobu bloků z expandovaného betonu s investicemi 300-400 tisíc rublů. Abyste však mohli zahájit vážné podnikání, musíte vynaložit více peněz.

  Náklady na pronájem místnosti s plochou 300 m2 začíná od 150 tisíc rublů. za měsíc. Uspořádání všech místností (zdravotní středisko, jídelna, toaleta, atd.) Bude stát nejméně 300 tisíc rublů. Chcete-li nainstalovat kamery pro video dohled nad výrobním procesem, budete muset zaplatit z 30 tisíc rublů.

  Nyní pro zařízení pro konstrukci stavebních bloků z expandované hlíny. Pokud budete mít rozpočet stroj, cena bude asi 200 tisíc rublů. Výkonnější zařízení dosáhne za uvedení do provozu za cenu 1,3-1,5 milionu a také musí zaplatit.

  Dalšími položkami výdajů budou: registrace mimořádných situací a dalších organizačních nákladů - 50 tisíc rublů., Nákup surovin podle vašich plánů.

  Například při standardním dávkování potřebujete 100 kg látky (přibližně 9-10 jednotek výkonu), budete potřebovat:

  Proto výroba velké dávky bude trvat 100 tisíc rublů. A také vzít v úvahu náklady na dopravu - asi 40 tisíc rublů., mzdy (v závislosti na počtu zaměstnanců, nejméně 60 tisíc rublů.), náklady za energie a odpočty za reklamu, komunikaci.

  Pokud vezmeme tyto průměrné ukazatele a přidáme, ukazuje se, že pro zahájení výroby je třeba přidělit nejméně 1 milion rublů. Při nákupu drahého zařízení se tato částka zvýší o řád vyšší.

  Keramzitové betonové bloky - nejlepší stavební materiál?

  Závěrem můžete sledovat toto video:

  Jaký zisk bude produkce expandované hlíny?

  V praxi se ukázalo, že správný přístup, správné podnikatelské plánování, efektivní marketing, výroba lehkého kameniva betonových výrobků přispívá k dosažení vysoké příjmy. Ale to se koná souběžně s nárůstem klientely. Je zřejmé, že čím více se bude kupovat podílové jednotky, tím větší příjmy.

  Při stanovování ceny na jednotku výstupu je třeba začít z cenové politiky v tomto nebo v předmětu Ruské federace, označování výrobků.

  Zde jsou průměrné ceny hliněně betonových stavebních bloků v Moskvě:

  Ty samozřejmě máte právo stanovit cenu až 100 rublů. pro ks.

  Zohledněte pouze cenu za jednotku nákladů:

  Vypočtěte přibližný příjem:

  Každý měsíc, Váš zisk bude více než 100 tisíc rublů, za předpokladu, že fixní náklady nepřesáhnou 160 tisíc rublů a materiál -.... 261 tisíc rublů.. V budoucnu budete mít možnost rozšířit svou výrobu a získat více.

  Návratnost podniku - 1 rok.

  Výroba bloků z expandované hlíny - to není zlatý důl, ale ziskový a slibný obchod. Jeho organizace není doprovázena vysokými investičními riziky, neboť konkurenční mezeru není přeplněná a samotný výrobek je všude poptávaný.

  Technologie pro výrobu bloku z expandovaného hliníku a podnikatelského plánu

  Jedním z vysoce výnosných podnikatelských nápadů, které nevyžadují významné počáteční investice, je výroba bloků z expandovaných jílů, které mohou být uspořádány v jakékoli garáži nebo dceřiné budově soukromého domu včetně rekreačního typu.

  Hlavní charakteristiky místa pro organizaci vlastní výroby lehkých stavebních kamenů jsou přítomnost malého prostoru, který chrání před vlhkostí, stejně jako rovnoměrná plošina (podlaha) pro instalaci zařízení a skladování výrobků.

  Podnikatelský plán pro takovou malou produkci je přitažlivý tím, že v počáteční fázi nevyžaduje rozsáhlé oblasti a zaměstnává pracovní sílu, což může provádět jeden nebo dva silní muži, kteří se nesnaží vynaložit fyzickou námahu.

  Výrobní technologie

  Claydite, který je produktem spalování nízko tavitelné hlíny, je lehký materiál a dlouho byl používán jako ohřívač a plnivo pro uspořádání podlah a zastřešení. Praxe využívání expandované hlíny jako plniva konstrukčních prvků budov se osvědčila při výrobě lehkých vnějších panelů vícepodlažních budov. Kombinací lehkostí a dobrých tepelně izolačních vlastností s malými rozměry konstrukčních prvků bylo možné získat technologii, která se nazývala výroba bloků z expandované hlíny a byla zjištěna zvýšená poptávka v nízké soukromé výstavbě.

  Hlavní technologické etapy výrobních bloků:

  1. Příprava a měření všech složek budoucí směsi.
  2. Hnětení pracovního roztoku do betonové míchačky.
  3. Vložení připravené směsi do stroje a vytvoření bloku.
  4. Skladování hotových bloků ve skladu na plný výkon.

  Formulace směsi

  Aby byla zajištěna pevnost bloků, je nutné dodržet proporce a posloupnost směšovacích komponent:

  • nejprve se nalije jedna část vody;
  • Šest kusů expandované hlíny je pokryto, průměr 4-8 mm;
  • dále se objevuje oblouk písku, který by měl ideálně expandovat hlinku, který má granule o průměru menším než 4 mm a tvoří až tři části;
  • v posledním kroku se naplní 1 díl cementu.

  Při míchání je třeba vzít v úvahu následující body:

  1. Přidání následující složky směsi by mělo být prováděno po rovnoměrném navlhčení nebo míchání dříve přidaných složek.
  2. Objem vody by měl být snížen, pokud je písek mokrý, pro který se nejprve nalévá 50 až 75% požadovaného objemu. Potřeba přidání zbytku kapaliny se stanoví po přidání a míchání písku podle konzistence směsi, která musí být polosuchá a drobivá.
  3. Nejoblíbenejší značky cementu - M400, M500. Při použití méně silných značek pojivové složky by se jeho objem měl zvýšit o 5 až 10%, aby se snížilo na každých 100 konvenčních jednotek (u cementu M300 by měl být objem 110% původního poměru).
  4. Cement by měl být čerstvý, ne mokrý, bez hrud. Použití nestandardního cementu je povoleno pouze po opakovaném broušení a za předpokladu, že jeho podíl se zvýší.
  5. Pro zvýšení pevnosti hliněno-betonových bloků by měl být zvýšený podíl cementu.
  6. Aby se doba sušení snížila ze dvou dnů na 6-8 hodin, bude muset směs přidat změkčovadlo rychlostí 5 gramů na blok.
  7. K získání lesklého povrchu hotových výrobků, při částečném míchání na místě cementu, přidejte lepidlo na obklady.
  8. Přidání dehtové buničiny zvyšuje odolnost dokončených bloků proti mrazu v důsledku tvorby izolovaných vzduchových dutin.

  Jak začít podnikat

  Vypracování plánu pro výrobu hliněno-betonových tvárnic s využitím technologie bez vypalování výroby zahušťováním směsi z expandované hlíny, cementu a písku by měly být naplánovány následující náklady:

  • nákup stroje pro manuální výrobu bloků, které lze zakoupit od 2,5-3 tisíc rublů. s minimální mechanizací ruční práce a nepřítomností vibrátoru poskytujícího vysokou hodnotu indexu hustoty;
  • nákup míchačky betonu, jako ruční míchání, i když se sníží náklady podnikatelského plánu pro p 15-30 tisíc, ale zvýší dobu trvání výrobního cyklu, a proto není možné vstoupit do odhadované produktivitu o 120-160 jednotek na 8 hodinovou směnu..;
  • aktuální náklady na energii, vodu a zásoby, včetně expandovaného jílu, písku, změkčovadla, dlaždice lepidla a dalších přísad, stejně jako tyče a překližky o tloušťce 10 mm zajistit řádné ukládání odstupňovaný hotových bloků.

  Řada proměnných nákladů podnikatelského plánu, v závislosti na objemu výroby, je určena z výpočtu 20-25 rublů. za jeden blok s dvojnásobnou prodejní cenou. Takže ruční stroj může být nahrazen zařízením s vibrátorem, které přenáší vysokofrekvenční vibrace do pouzdra formy a krytu, což umožňuje získat vysokou hustotu výrobků.

  Akvizice více výkonného stroje zvýší výrobu bloků o polovinu zvýšením počáteční investice do podnikatelského plánu o 25 až 30 tisíc rublů.

  V důsledku toho odhadované odhady nákladů na realizaci podnikatelského plánu pro výrobu bloků z expandované hlíny budou následující:

  • stroj s povrchovým vibrátorem a sadou formulářů - 25-30 tisíc rublů;
  • betonový míchač - 20-25 tis. r.;
  • pomocný nástroj - 1-2 tisíc rublů;
  • spotřební materiál pro výrobu jedné jednotky standardních velikostí:
   • cement - 7 rublů;
   • písek - 1,5 rublů;
   • rozšířená hlína - 19 rublů;
   • elektřina - 0,2 rublů;
   • platy zaměstnanců - 5 r.

  Tak celková investice do podnikatelského plánu pro mechanizovanou výrobu lehkých bloků činit 60-80 tisíc p a doba návratnosti -.. Od 3 měsíců do šesti měsíců v závislosti na organizaci výroby (jediné, dvousměnný nebo den a noc).

  Ziskovost realizace podnikatelského plánu pro výrobu bloků z expandované hlíny bude do značné míry záviset na vašem fyzickém úsilí nebo produkci zaměstnanců. Aby se snížila závislost výroby na efektivitě pracovní síly, bude možné investovat do projektu zhruba půl milionu na nákup automatizované tokové výroby s dopravním pásem, který může sloužit dvěma vysoce kvalifikovaným pracovníkům. Veškerá fyzická práce pro tuto výrobu je minimalizována díky použití zdvihacího zařízení a konstrukčních řešení zařízení a produktivita dosahuje 1500 bloků na směnu nebo až 4500 bloků za den. Úhrada takového automatizovaného komplexu s dostupností udržitelných prodejů se může pohybovat od dvou týdnů do jednoho měsíce.

  Výroba bloků z expandované hlíny jako podnikání

  Tento druh stavebního materiálu je vyroben z cementu, vody, expandované hlíny a pískovce, obohacené nebo expandované hlíny. Technologie výroby je podobná výrobě populárních bloků škváry. Keramzitové betonové bloky jsou také lehké a mají standardní rozměry 190x190x390 mm. Technologický proces jejich výroby je jednoduchý, investice jsou vyžadovány relativně malé, takže podnikání je jedním z nejatraktivnějších v této oblasti.

  Výhody materiálu

  Instalace hliněno-betonových bloků je oprávněná při stavbě občanských a průmyslových objektů. Umožňují konstrukci lehkých konstrukcí, které mají dobrou tepelnou izolaci.

  Hlavní výhody betonových tvárnic zahrnují:

  • lehkost - ve srovnání s cihly, zatížení základů je 2,5krát nižší;
  • 75% méně tepla je ztraceno a bloky si udržují vysokou pevnost;
  • procházejí dobře vzduchem, zatímco jsou odolné proti průniku vlhkosti a chemikálií;
  • stěny z bloků z expandované hlíny nevyžadují další smršťování a tepelnou izolaci;
  • umožňují rychlou výstavbu struktur, což snižuje náklady na práci o 30-40%;
  • ekologická kompatibilita;
  • mrazuvzdornost se udržuje na úrovni 50 cyklů.

  Nejde o úplný seznam vlastností bloků z expandované hlíny. Takové formy jsou snadno použitelné pro výstavbu nejen obytných budov, ale také garáží, zemědělských budov a pomocných prostor.

  Prodejní kanály

  Než podniknete podnikatelský záměr na výrobu bloků z expandované hlíny, je nutné rozhodnout, pro koho je budete vyrábět a jakými kanály prodávat hotové výrobky. Nejčastěji je to koupeno:

  • stavební organizace;
  • hospodářství;
  • průmyslové podniky;
  • soukromých osob.

  Proto existují dva hlavní distribuční kanály pro tento produkt. Mezi první patří zprostředkovatelé: prodejny, velkoobchodní základny, velkoobchodní kupující. Druhý - přímý prodej a přizpůsobení. Upravit tyto kanály povolit reklamy na různých médiích.

  V procesu vyhledávání prodejních kanálů je nutné vzít v úvahu sezónní faktor, který ovlivňuje tento obchod. Poptávka po produktech se objevuje od začátku stavební sezóny - na počátku jara. Trvá až do konce podzimu, kdy přijde chlad. Ale poptávka po levných stavebních materiálech je vždy vysoká, takže můžete najít prodejní kanály bez zbytečných komplikací.

  Registrace případu

  Podnik můžete zaregistrovat jako samostatný podnikatel nebo LLC. Při registraci je nutné zadat OKPD 2:

  • 23 Ostatní nekovové minerální výrobky
  • 23.6 Výrobky z betonu, cementu a sádry
  • 23.61 Betonové výrobky používané ve stavebnictví

  Výroba bloků z expandované hlíny

  Stejně jako u jakékoli výroby stavebních materiálů má technologie výroby bloků z expandované hlíny vlastní etapy. Existují dvě hlavní etapy.

  Samotná výroba

  Při přípravě směsi se používá metoda zhutňování vibrací. Je nesmírně důležité přesně vyrobit všechny součásti v souladu s GOST nebo specifikacemi vyvinutými v podniku a schválenými příslušnými orgány. Jak již bylo zmíněno, pro přípravu malty se používá cement, voda, expandovaná hlína a písek, někdy se přidává lepidlo, což hladce dodává povrchu. Cement přebírá pouze značky M400 nebo M500.

  Výrobní technologie prochází následujícími etapami:

  • Příprava směsi - míchání složek v určitých poměrech.
  • Formování - směs se nalije do speciálních forem, aby produkty získaly požadovaný tvar a velikost.
  • Vytvrzování - formy jsou umístěny na vibrační, vytvrzovací komory.
  • Sušení trvá nejméně 24 hodin.
  • Skladování pro skladování a přepravu na speciálních paletách.

  Celý výrobní cyklus trvá nejméně sedm dní.

  Výrobní místnost

  Pro organizaci výroby v obchodním plánu je nutné zahrnout hledání vhodných prostor. Měla by mít plochu nejméně 70 metrů čtverečních. m., Pokud se výrobní linka budete sbírat sami, a ne kupovat připraven. Konečná velikost plochy se určuje na základě toho, jaké rostliny se používají pro výrobu. V místnosti samotné, dobré větrání, topení, podlahy by měly být instalovány.

  Samostatně musíte vyčlenit prostor pro sušení bloků. Může se jednat o krytou místnost nebo území na ulici. V posledně uvedeném případě je nutno poskytnout baldachýn.

  Zařízení

  Hlavní zařízení pro výrobu hliněných bloků zahrnuje:

  • míchačka betonu;
  • vibropress;
  • vibrační stůl;
  • lisovacích palet.

  Betonový mixér stojí asi 100 tisíc rublů. A pokud při výběru betonového mixéru obvykle nedochází k problémům, existuje několik typů vibračních lisů.

  Pro dlouhodobé a velkoobjemové podnikání je lepší vzít vysoce výkonnou jednotku, která činí 800 jednotek bloků na pracovní směnu. Může pracovat dva lidé. Takový stroj na výrobu hliněných bloků váží od 600 kg a pokrývá plochu 2,5 až 1,8 m. Typicky taková továrna umožňuje pracovat nejen s expandovanou hlínou, takže můžete do obchodního plánu zahrnout výrobu dalších výrobků. Takové stroje mohou používat jak odnímatelné, tak neodstranitelné formy tváření bloků.

  Pokud máte v úmyslu vyrábět střední objemy, je moudré koupit připravenou výrobní linku. Vyrábí asi 12 kubických metrů produkce na jednu směnu a bude vyžadovat 100 metrů čtverečních. m. výrobního prostoru. Upozorňujeme, že pro jeho instalaci výšce stropů v místnosti by měla být alespoň 5,5 m. Chcete-li na něm budou pracovat pouze jeden pracovní a pro získání potřebných ležel v obchodním plánu, který není menší než 1,4 milionu rublů.

  Samostatné sestavení linky pomůže výrazně snížit plán nákladů. Můžete si koupit a sbírat potřebné instalace pouze pro 300 tisíc rublů. Budou potřebovat asi tři lidi, aby je obsluhovali.

  Při výběru formy pro obráběcí stroje je žádoucí zakoupit zásuvný modul se zámkem. Pak je možné bloky vytahovat úhledně, aniž by došlo k poškození povrchu.

  Finanční plán výroby

  Jednou z klíčových složek podnikatelského plánu je finanční plán společnosti. Chcete-li zahájit výrobu, budete muset investovat do těchto položek:

  Zařízení mini-továrny na výrobu bloků z expandované hlíny

  Keramzitové betonové bloky jsou stavebním materiálem, který má mnoho výhod. Patří sem:

  • vynikající tepelné a zvukotěsné vlastnosti,
  • mrazuvzdornost,
  • životnost,
  • nízká hmotnost,
  • nízké náklady a další.
  Prvky stěny z bloku z expandované hlíny

  Vytvoření mini-továrny pro jejich výrobu je proto považováno za velmi výnosný obchodní myšlenku.

  Vlastnosti podnikání

  Mini-továrna tohoto typu je docela zisková, protože na trhu se stavebními materiály je nedostatek kvalitních výrobků. Velké podniky se snaží snížit náklady na bloky z expandovaných jílů a činí tak na úkor zhoršení kvality. Pokud tedy nastavíte výrobní linku s nízkou kapacitou, získáte brzy vysoký zisk.

  Nezbytné suroviny

  Pro výrobu tohoto stavebního materiálu by měly být použity následující suroviny:

  • Portlandský cement;
  • jemná frakce z expandované hlinky (do 10 mm);
  • expandovaný písek;
  • vody.
  Výpočet materiálových nákladů na výrobu bloků z expandované hlíny

  Podíl těchto složek závisí na charakteristikách bloků z expandované hlíny. Pokud používáte hodně cementu, můžete získat konstrukční materiál. Používá se pro nosné konstrukce, protože má vysokou pevnost a tuhost.

  Chcete-li získat výrobek s vysokou tepelnou izolací, je třeba aplikovat následující poměr:

  • 60% expandované hlíny;
  • 30% písku;
  • 10% cementu.
  Podíl z expandovaného betonu

  Výrobní technologie

  Chcete-li vyrobit tyto bloky, musíte dodržovat následující technologii:

  • V betonovém mixeru se všechny složky smíchají v určitém poměru. Nejprve se do něj vlévá potřebný objem vody, pak se vyplní expandovaná hlína, písek a cement. Také se plastifikátor bezprostředně přidává. Na výstupu potřebujete hustou směs, která je schopna udržet tvar dobře. Schéma výroby bloků z expandované hlíny
  • Čerstvě připravená malta musí být přemístěna do forem. Poté jsou bloky vytvořeny na speciálním vibračním stole. Během provozu tohoto zařízení je nutné periodicky odstraňovat přebytečné roztoky, které vzniknou v důsledku zhutnění směsi.
  • Při teplotě 50-60 ° C se produkty suší pomocí speciálního zařízení po dobu 2 dnů.
  • Po ucpání bloků je nutno je udržovat na otevřeném vzduchu po dobu dalších 1-2 týdnů, aby dosáhli požadovaných výkonnostních charakteristik.

  Zařízení pro výrobu

  Mini-zařízení tohoto typu by mělo být vybaveno několika jednotkami středního výkonu, které tvoří celý výrobní komplex. Seznam potřebných zařízení zahrnuje:

  • betonový mixér. Tato jednotka by měla mít velký buben o objemu 125 litrů se silnými noži. Populární modely míchačky betonu - GHS-M245 (98 tisíc rublů..), náměstí BP2G-375 (12 tisíc dolarů.) Náměstí BP1V-375 (460 tisíc rublů..); Proces výroby bloků z expandované hlíny
  • vibrační stůl. Tento přístroj je vybaven výměnnými tvary a strojem pro výrobu různých druhů výrobků. Tento typ zařízení je levnější, ale obtížnější. Je-li stroj vybaven pevnými formami, všechny technologické operace budou co nejvíce automatizované. Můžete také použít vibropress. Tyto jednotky jsou silnější, takže s jejich pomocí můžete získat více hotových výrobků. Populární modely - vibrační stůl ER-346 (35, 4 tisíc rublů..), Hephaestus-6 plus (38,4 tisíc rublů..), vibrační lisy náměstí 1SO2 (4,5 tisíc dolarů.);
  • lisovacích palet. Pro kompletní vybavení výroby je nutné zakoupit celý soubor, jehož cena je 50 tisíc rublů.

  Hotové výrobní linky

  Rifty 04TC

  • náklady jsou 9,25 tisíc dolarů;
  • produktivita - 150 kusů za hodinu;
  • výkon - 15 kW;
  • Hmotnost celého komplexu činí 2,7 tuny.
  Uspořádání lisu Rifei-04

  Pro efektivní výrobu bude zapotřebí 3-4 lidí. Komplex zahrnuje řadu zařízení včetně ovládacího panelu pro automatizaci procesů.

  Riphean-Buran-M

  • náklady - 50 tisíc dolarů;
  • produktivita - 500 kusů za hodinu;
  • výkon - 41 kW;
  • hmotnost jednotky je 12,5 tuny;
  • další funkce - výroba chodníkové dlaždice, Obkladový kámen (3000 jednotek / hodinu), a jiné produkty (56 čtverečních m / hod.).
  Vibropress Riphean Buran

  Pro organizaci výrobního procesu budou potřebovat pracovníci údržby - 3-5 osob. Výhody jednotka - automatizace dávkovacích směsí, je přítomnost paměti pro různé formulace (až 24), je minimální chyba vážení (ne více než 2%).

  Podnikatelský plán

  Miniprodukt malého objemu předpokládá následující minimální počáteční investice (v rublech):

  • nákup vybavení - 400 000;
  • doprava výrobního komplexu a surovin - 40 000;
  • nákup surovin - 100 000;
  • organizační náklady - 50 000.

  V důsledku toho se ukazuje, že otevřít malou rostlinu pro výrobu bloků z expandované hlíny bude potřebovat asi 530 tisíc rublů.

  Charakteristika bloků z expandované hlíny

  Toto zařízení může vyrábět 110 kusů hotových výrobků za hodinu. Při zatížení 22 dní v měsíci po dobu 6 hodin můžete získat maximálně 14520 kusů. Velkoobchodní cena jedné jednotky je 36 rublů. S těmito ukazateli činí výše příjmu 522720 rublů měsíčně.

  Typy bloků z expandované hlíny

  Výrobní náklady jsou tvořeny na základě následujícího požadavku (v rubelech pro množství 110 kusů):

  • expandovaná hlína - 726 kg - 1452;
  • písek - 266,2 kg - 79,9;
  • cement - 121 kg - 435,6;
  • voda - 96,8 litrů - 4,8;
  • elektrická energie - 1,9 kW / h - 6,5.
  Podnikatelský plán pro výrobu bloků z expandované hlíny

  Následkem toho bude cena 1 bloku 17,99 rublů. Pro výrobu 14520 kusů potřebujete 261215 rublů. K dispozici jsou také následující běžné výdaje (v rublech):

  • mzdy pracovníků - 60 000;
  • sociální odpočty - 18000;
  • pronájem průmyslových prostor - 50000;
  • administrativní náklady (internet, mobilní komunikace, bankovnictví, utility atd.) - 20 000;
  • nezúčtované náklady - 15000.

  V důsledku toho bude čistý zisk za měsíc přibližně 98,5 tisíc rublů. S touto kapacitou se mini-zařízení vyplácí do 6 měsíců. Pokud používáte efektivnější zařízení, může se tento indikátor snížit na 1-2 měsíce.

  Vlastní podnikání: jak otevřít výrobu bloků z expandované hlíny

  Keramzitové betonové bloky jsou lehké bloky pro pokládku stěn standardních rozměrů 190x190x390 mm. Tento materiál, stejně jako známější a běžnější struskové bloky, se vyrábí volumetrickou vibrační kompresí. Rozdíl je pouze v surovinách - pro výrobu bloků z expandované hlíny používá speciální směs, která by měla v ideálním případě sestávat z nejrozšířenější hlíny, písku (expandované hlíny, obohacené nebo křemene) a cementu.

  Keramzitové betonové bloky jsou jedním z nejvíce ekologických stavebních materiálů srovnatelných s keramickými cihlami, protože pro jejich výrobu se používají pouze přírodní přírodní materiály. Je pravda, že existuje jedna podmínka: suroviny pro výrobu bloků z expandované hlíny je třeba extrahovat pouze v čistých polích a ve svém složení nemají rádionuklidy. Slabé suroviny mohou produkovat radon, který je těžší než vzduch a představuje nebezpečí pro lidské zdraví. Proto je nutné pečlivě přistupovat k výběru dodavatele surovin pro výrobu bloků z expandované hlíny a je nutné měřit dávky záření při přijetí nové dávky.

  Keramzitobloky se vyznačují širokou škálou textur a tvarů, což umožňuje jejich použití i pro vytváření složitých architektonických návrhů. Jsou dobře kombinovány s jakýmikoli malými stavebními materiály, kovovými konstrukcemi a železobetonovými výrobky. Jejich další výhodou je nepřítomnost potřeby dalšího dokončení fasád konstrukcí z tohoto materiálu. Použití takového materiálu umožňuje snížit hmotnost struktury na 35-40%. Mezi hlavní charakteristiky bloků z expandované hlíny lze také nazývat relativní mrazuvzdornost a pevnost, žádné sražení, které zabraňují vzniku prasklin na stěnách a změně geometrie stěn v průběhu času. Vzhledem k dlouhé době ochlazování materiálu dochází ke snížení teploty uvnitř budovy. Náklady na stavbu pomocí hliněných bloků jsou minimálně o 30% nižší než náklady na projekty používající cihly.

  Nabídky franšíz a dodavatelů

  Existují samozřejmě nevýhody tohoto typu stavebních materiálů. Bloky z expandované hlíny jsou křehčí než cihla. Mají porézní strukturu, v důsledku čehož jejich síla a mrazuvzdornost může poněkud klesat (v závislosti na počtu cyklů mrazu - rozmrazení na volném prostranství). Nicméně použití hliněno-betonových tvárnic zůstává jednou z nejvýnosnějších možností výstavby nízkopodlažních budov. Někteří vývojáři je nyní využívají i pro výstavbu bezpodlažních vícepodlažních budov. Používají se také jako překryvy v nevytápěných místnostech, u vozů mostů, podpěry silnoproudých vedení, v dolech, v zemědělské výstavbě a dokonce i při konstrukci některých typů vnitřních spojovacích nádob.

  Podle velikosti keramzitobetonnye bloky jsou trochu větší než jeden a půl cihla. Na jedné straně to mírně omezuje rozsah jejich použití a na druhé straně vzhledem k tak malým rozměrům je výhodné a výhodné je přepravovat a skladovat. Navíc jejich instalace nevyžaduje další drahé nástroje a vybavení.

  Dospělo by se tedy k závěru, že výroba bloků z expandované hlíny je výhodným a slibným směrem pro zahájení vlastního podnikání. Navíc konkurence v tomto segmentu, na rozdíl od trhu stavebních materiálů jako celku, stále není tak velká. Záležitost spočívá v tom, že hliněné bloky nejsou v naší zemi dosud tak oblíbené a toto musí být zohledněno při organizaci jejich produkce. V zahraničí činí podíl stavby jemnozrnných materiálů přes čtyřicet procent. A nejrozšířenější jsou v řadě evropských zemí, kde se tento stavební materiál nazývá biobloky. V Rusku se tento ukazatel liší podle různých údajů v rozmezí od pěti do dvanácti procent.

  Jaké hliněné bloky jsou nejvýnosnější vyrábět? Navzdory poměrně širokému uplatnění se v našem státě používá tento stavební materiál stejně, především pro zhotovení stěn. Pro tyto účely se používají keramzitové betonové bloky tříd 300, 400 a 500.

  Výroba bloků z expandovaného betonu nevyžaduje velké investice a technologie výroby je poměrně jednoduchá. Přesto je na trhu nedostatek kvalitních výrobků, což je dáno tím, že drobní výrobci touží maximálně snížit náklady a zvýšit své zisky. Existuje také několik velkých továren, kde se vyrábějí vysoce kvalitní keramzitové bloky (ale jejich cena, zejména při dodávkách, je značná). Pokud tedy můžete zajistit dostatečně vysokou kvalitu svých stavebních materiálů za konkurenční ceny, můžete počítat s vysokou poptávkou po vašich produktech a dobrými zisky.

  Jak již bylo uvedeno výše, pro výrobu bloků z expandované hlíny se používají následující suroviny: expandovaná hlína, písek, cement a voda. Většina výrobců preferuje pískovcový písek (řeky nebo horninový písek) pro ekonomické účely, ale odborníci doporučují použití křemenného nebo obohaceného písku pro zvýšení pevnosti hotového materiálu. V tomto případě mohou připravené bloky dokonce odolat železobetonovým deskám. Také kvůli hospodárnosti někteří výrobci snižují množství expandované hlíny a cementu ve směsi, což vede k tomu, že takové bloky jsou charakterizovány špatnou tepelnou vodivostí a nižší pevností. Přestože se tvářený blok zpevňuje za den, ale pro úplnou připravenost je nutné trvat dalších sedm dní. Existují doporučení, jak urychlit proces výroby suchých tvárnic pomocí pomocných zařízení - teplovzdušných pistolí. To je však výrobní technologií nepřijatelné, protože při takovém zrychleném sušení se bloky stávají křehkými a rychle se rozpadají.

  Cena cementu (třída M400D20 nebo M500D0) činí 200-220 rublů za sáček (konečná cena závisí na velikosti šarže), expandovaná hlína - 950 rublů na 1 kubický metr. metr, písek - 2500 rublů za 13 tun.

  Proces výroby bloků z expandované hlíny je poměrně jednoduchý a skládá se z několika hlavních etap. V první fázi všech komponent - expandovaná hlína, písek, cement a voda - se připraví směs pro tváření bloků. Poměr komponent je určen GOST a TU. Uvedené poměry musí být udržovány co nejpřesněji, protože určují kvalitu hotového výrobku. V další fázi se provádí lití - směs se nalije do speciálních forem. Potom se forma se směsí umístí na vibropresu a pak se nechá uschnout. Hotové bloky jsou uloženy na paletách a odeslány do skladu.

  K výrobě hliněných bloků je zapotřebí speciální zařízení, jehož hlavním cílem je zařízení na zhutňování vibrací a betonový mixér. Výběr vibračních zařízení na domácím trhu je velmi velký. Můžete najít model jakéhokoliv výkonu a v nejširším cenovém rozsahu. Pokud se podíváte na svou firmu jako na dlouhodobý podnik, je lepší upřednostňovat vysoce výkonnou vibropresi, která vám umožní vyrobit z 800 jednotek produktů pro osm hodinovou směnu. K práci s takovým zařízením stačí jen dva lidé. Rozměry tohoto modelu jsou přibližně 2,5 x 1,8 metru a hmotnost - méně než 600 kg. Další výhodou takového zařízení je, že kromě hliníkových bloků může také vyrábět výrobky z trosek, betonu atd.

  Kromě instalace míchačka (asi 100 tisíc) vibropressovochnoy (60 tisíc) a vibračního stolu (30 tisíc rublů, v závislosti na modelu), je také nutné formovací zásobníky (cena od 3500 rublů za kus). U středně velkých výrobců je lepší koupit linku najednou, která je vybavena veškerým potřebným vybavením. Jeho produktivita dosahuje 12 cu. metrů výroby za jednu osm hodinovou směnu. Pro umístění takové linky bude vyžadována plocha nejméně 100 metrů čtverečních. metrů. Kromě oblasti existují také požadavky na výšku stropu - měly by být nejméně 5,5 metru nebo lepší - 6 metrů. Se službou takové linky se vyrovná a jeden pracovník. Jeho cena je od 1,4 milionu rublů.