Výroba krmiv pro kočky a psy jako podnik

Nevíte, jaký druh podnikání je třeba udělat v krizi, aby nejen zůstal na hladině, ale také aby získal trvalý vysoký zisk? Zvažte výrobu krmiv pro kočky a psy. Mnozí věří, že se jedná o vysoce konkurenční místo, které jsou obsazené velkými hráči a do něho se nezapadají. Ale ve skutečnosti to není. Se správným přístupem k podnikání můžete rychle porazit část trhu a rychle vydělat investice.

Ekonomické výhody podnikání

Dnes v Rusku jsou důsledky krize sankcí: úroveň mzdy je na místě, inflace roste, ruble klesá, což vede k nárůstu ceny téměř všeho. Za takových podmínek mnoho majitelů zvířat přemýšlí o tom, jak ušetřit trochu na výživě svých mazlíčků tím, že nahradí drahé krmivo od slavných producentů s levnějšími analogy, což dělá podnikání slibné a zajímavé.

Kromě toho počet zvířat, které se připravují na potraviny, neustále roste - lidé nechtějí vařit zvlášť, zvlášť pro psy nebo kočky, preferují nákup hotových výrobků, aby ušetřili čas. Mnoho Rusů také dospělo k závěru na základě vědeckých článků a studií, že je nemožné krmit zvířata z jejich stolu. To vše přispívá k rozvoji vašeho podniku jako k podnikání: poptávka po krmivu neustále roste, většina Rusů se pokouší přejít na levnější značky, ale lidé nechtějí vařit vlastní jídlo. Proto máte velmi reálnou šanci dostat se do letadla a správným přístupem k rychlému vývoji, prodeji kvalitního krmiva za přijatelné ceny.

Odrůdy krmiva, složení

Pro začátek doporučujeme, abyste neuvolnili vlastní značku a nevyráběli potravu v balení, ale začali by vyrábět produkty, které budou prodávány vahou. To vám umožní ušetřit alespoň vybavení a značky, čímž se zvýší objem prodeje kvůli dostupnosti hotového výrobku. Poté, když je proces již zaveden a máte spokojené zákazníky, můžete začít s vlastní značkou a vyvíjet ji. Existují dva varianty krmení: suché a mokré. Zvažme je podrobněji.

Granulované

Suché nebo granulované krmivo pro domácí zvířata je považováno za nejběžnější. Používá se jako denní strava miliony lidí. Krása tohoto produktu je, že je dlouhodobě skladována, aniž by vyžadovala zvláštní podmínky, obsahuje všechny potřebné bílkoviny, tuky a sacharidy v správném poměru, vitamíny a mikro makro prvky. Kromě toho to nevyžaduje mnoho prostoru. Jediná věc, kterou potřebujete při krmení zvířat s takovým jídlem, je to, že mají stálý přístup k pitné vodě, protože produkt je dehydratován. Kromě toho nepotřebuje speciální balíček - můžete ho jednoduše vylit do plastových sáčků a prodávat přes vetaptek, obchody a právě na trzích.

Mokrý

Někteří odborníci říkají, že mokré krmivo je užitečné pro zvíře, protože je přirozené, ale v současné době neexistuje žádné skutečné potvrzení takových slov. Mokré potraviny jsou konzervované, obsahující kusy masa smíchané se zeleninou a omáčkou. Vydejte je obtížnější, protože vyžadují speciální balení (nebo plechovky nebo uzavřené pytle), takže pro začátečníky je lepší tuto možnost zvážit.

Mokré krmivo se obvykle dělí na plemena zvířat podle jejich velikosti a vlastností. Existují například konzervy pro štěňata od 2 do 12 měsíců, pro sterilizované kočky, pro starší zvířata apod. Odlišují se od procentuálních složek a dostupnosti různých přísad.

Obecná technologie

Zvažte zásady výroby krmiv. V tomto procesu se zpracovávají různé relativně levné produkty z drobů do hotových výrobků. Zpravidla se čisté maso nepoužívá, protože zvyšuje náklady na konečný produkt, takže používá tuf, žíly, tuky, kosti a jiné odpadní produkty. Často se v tomto procesu používají mleté ​​celé kostry, sója, různé druhy obilovin, rybí kost a masokostní mouka, minerální doplňky a vitamínové sloučeniny.

Upozornění: Maso se používá k výrobě prémiových krmiv a špičkové třídy. Takové jídlo je zpravidla uvolněno poté, co se značka stala slavnou.

Suroviny, které zakoupíte ke zpracování, musí mít osvědčení o jakosti a veterinární kontrolu, aby se zabránilo kontaminaci zvířat nebo jejich otravám. V souladu s tím je nutné jej zacházet a přepravovat za doporučených podmínek, při dodržení určité vlhkosti a teploty. Výrobek je vyráběn téměř automaticky ve formě dopravníku, jehož základem je extruder. Lidé potřebují pouze krmení surovin v určitých poměrech a balení hotových výrobků. Všimněte si, že extruder pro výrobu suchého krmiva je mnohem levnější než zařízení pro mokré a samotný proces je jednodušší. Proto doporučujeme začít s granulovanými odrůdami.

Potřebné vybavení

Hlavní investice do otevírání takového podnikání se uskuteční v zařízeních pro výrobu krmiv pro psy. Takže moderní automatizovaná vstupní linka stojí asi 1 milion rublů a profesionální - asi 2,5 milionu rublů. Spousta slavných společností z Ameriky, Evropy a Asie se zabývá výrobou vybavení. Nejdražší jsou americké linky, ale jsou nejspolehlivější. Evropané jsou mírně levnější a často skoro nižší než Američan v kvalitě a funkčnosti. Asijská výbava může být odlišná: zboží dobře známých společností je obecně přijatelné a je lepší nechat si kupovat různé "downside" linky a pak je nechat opravovat každý týden.

Pro výrobu budete potřebovat následující vybavení:

 1. Různé druhy drtičů a mlynářů pro zpracování a broušení surovin.
 2. Dávkovače, které vám umožňují měřit požadovanou hmotnost.
 3. Extrudér, který vyrábí granule požadovaného tvaru. V sadě s extruderem mohou jít různé hlavy, což pomůže změnit tvar krmiva v závislosti na jeho složení.
 4. Sušicí komora, ve které jsou připravené granule sušeny.
 5. Balení, určená pro balení hotových surovin.

Pro začínajícího obchodníka by optimální volba byla čára v průměrném cenovém rozsahu, který v cenách roku 2018 stojí asi jeden a půl milionu rublů. Toto množství zahrnuje vše potřebné k přípravě granulí. Tato linka je schopna vyrobit až jednu tunu hotového krmiva za směnu, což je více než dostatečné i pro velké město. Samotné zařízení je dostatečně kompaktní, vyžaduje prostor o rozloze 50-60 m2. Ale nezapomeňte, že budete potřebovat také skladovací místnost pro hotové výrobky, komory pro skladování drobných výrobků, administrativní místnost a pomocnou místnost pro zaměstnancea. To vše pro dílnu bude vyžadovat pokoj s objemem 100 m2, av ideálním případě - ze 150 m2.

Výrobní etapy

Aby bylo možné jídlo vyrábět, potřebujete dobře vyvinutý a schválený vzorec, kvalitní suroviny a specializované přísady. Toto vše je smícháno v určitých poměrech, pečené nebo vařené, pak balené v balení, zasláno do skladu a obchodu nebo koncového uživatele. Zvažte technologii podrobněji.

Výroba suchých potravin

Proces výroby suchých jídel vypadá takto:

 1. Zásobování surovin v přijímačích v poměru podle aktuálního receptu.
 2. Přidáním vitamínů, minerálů a vody, míchání a dávání surovin homogenním složením.
 3. Parní úprava pro dezinfekci, lisování za vysokého tlaku.
 4. Vytáhněte vytlačovací stroj vhodnou tryskou, aby granule získaly požadovaný tvar.
 5. Sušené potraviny vysušte ve speciální komoře.
 6. Aplikovat na granule chuť a tuku.
 7. Balení hotových výrobků.

Technologický proces se může u různých druhů krmiva mírně lišit. Například, někdy granule nejsou jen sušené, ale smažené, což jim dává pevnější konzistenci a stabilní chuť.

Výroba mokrých potravin

Pro výrobu mokrého jídla se používá mírně odlišná technologická technologie. Nejdříve se maso předem zpracuje, pak se smíchá s přísadami a obilovinami, přivede se do připravenosti v autoklávich a zabalí do uzavřeného obalu. Ve skutečnosti se tento proces neliší od výroby klasických konzervovaných potravin.

Upozornění: náklady na výrobu mokrých krmiv jsou o 30-200% vyšší než náklady na pelety, pro výrobu je potřeba speciální zařízení a zkušený technolog.

Doporučujeme, abyste začali linku poté, co jste zvládli pelety a získali pozitivní zpětnou vazbu od zákazníků.

Závěry

Zavedení linky pro výrobu krmiv pro psy a kočky je slibné a vysoce výnosné podnikání. Při zahájení výroby je třeba investovat asi 2-2,5 milionu rublů. Návratnost investic v Rusku je 8-12 měsíců, s přihlédnutím k tomu, že v prvních 3-4 měsících linka nebude fungovat na plný výkon - v tuto chvíli budete hledat velkoobchodní zákazníky a uzavřít s nimi dohody. Za půl roku by měl podnik správně přistupovat k plné kapacitě, čímž uvolní jednu tunu produkce na jednu směnu.

Všimněte si, že v této firmě je poměrně vysoká konkurence, takže musíte udělat krmivo, které bude lepší a levnější než výrobky slavných výrobců. Nikdy neukládejte na součásti, postupujte podle technologických postupů, zvládněte uvolňování nových produktů. Správně se blížíte k věci, rychle se chystáte na trh a budete schopni rozšířit výrobu, otevřít druhý a další obchody.

Ziskové podnikání: výroba krmiv pro zvířata. Výroba a uvádění krmiv na trh

Chov zvířat v posledních letech postupně začal obnovovat ztracené pozice v naší zemi. Manuální konečně začínají chápat důležitost tohoto odvětví s cílem zajistit bezpečnost potravin státu, ale proto, že státní podniky a soukromí zemědělci konečně začaly vydávat půjčky na normálních podmínek, začali poskytovat pobídky pro nákup veškerého potřebného vybavení.

Problém s krmivy pro hospodářská zvířata je bohužel stále velmi akutní. Zvláště to bylo patrné v proslulém létě roku 2010, kdy se najednou ukázalo, že farmy prostě nemají správné množství smíšených krmiv a nikdo je nemůže koupit.

Produkce krmiv pro zvířata bude proto v průmyslu stále poptávka. Pokud moudře přijdete k organizaci vašeho podnikání, pak se můžete dokonale postarat. Za prvé budeme zkoumat hlavní etapy výroby směsných krmiv, které jsou v zemědělských oblastech vždy velmi žádané.

Co je smíšené krmivo?

Toto je název kombinované krmné směsi pro ptáky nebo zvířata. Je vyroben z vysoce kvalitní zrna suroviny, ryby, maso nebo masokostní moučky, jakož i minerální a vitaminových doplňků, které kompenzovat nedostatek stopových prvků na podzim-zima a jarním období.

Ve stejném chovu drůbeže (ve své průmyslové verzi) bez takového jídla vůbec, jinak není jednoduché poskytnout ptákovi vše potřebné. Takže složení krmiva pro křepelky obsahuje mnoho vitaminů, které se ve standardních potravinách jednoduše nevyskytují. Pokud takové doplňky nepoužíváte denně, nemusíte se spolehnout na získání velkých přírůstků a objemů.

Na jaký sortiment můžete navigovat?

Aby vaše produkce krmiv odůvodnila veškeré náklady, musíte předem určit sortiment produktů. Pokud se k tomuto problému přistupujete bez náležitého pozorování, jednoduše se nezapojíte do tohoto specializovaného trhu, který již postrádá silné hráče.

Nejprve je koncentrované krmivo, které se nepoužívá k čistému krmení. Používá se pouze pro ředění konvenčních krmiv. Stejně jako tento typ a vyrovnávací přísady, které se používají k vyrovnání nedostatku některých minerálů nebo stopových prvků v určité oblasti.

Konečně jsou stále plné kanály. Právě výroba krmiv tohoto druhu je nejslibnější, protože nevyžaduje vysoké náklady na vybavení. Faktem je, že pro výrobu koncentrátů a vyrovnávacích přísad je nutná nejen jistá materiálová bezpečnost, ale také specifické suroviny, které v mnoha případech budou muset být zakoupeny v zahraničí.

Samozřejmě, že vysoká ziskovost není v tomto případě zvlášť nutná k přemýšlení.

Co je krmné směsi v jeho konzistenci?

Za prvé se vyznačuje tradiční volně ložený typ, který lze rozlišovat jemným, středním a hrubým broušením. Nedávno se zrnitý typ stal populárním, protože je snadněji dávkování a zvířata ho snadněji konzumují.

Nakonec výroba krmiv pro zvířata může zahrnovat výrobu briketovaných smíšených krmiv, což je zvláště úspěšné pro použití v hospodářstvích, které se zabývají chovem skotu.

Jaký druh dáváte přednost? Odborníci tvrdí, že v posledních letech spotřebitelé preferují granulované odrůdy.

Jaké suroviny se při výrobě používají?

Jaké suroviny budou potřebné k výrobě krmiv? Podnikatelský plán by měl zajistit nákup vysoce kvalitního sena, slámy a oleje. Samozřejmě budete potřebovat velké množství obilných surovin, které musíte kupovat pouze od důvěryhodných dodavatelů.

Koupil jste dávku zrna, postižených spóry houbami? Celá šarže smíšených krmiv bude poslána k odmítnutí a dostanete soudní spory se zemědělci, kteří byli otráveni zvířaty.

Ještě obtížnější je situace s masovými kostmi, masem a rybí moučkou. Tyto produkty musí být zcela čerstvé, rychle se zhoršují a podniky, které je vyrábějí, nejsou tolik. Předem vyřešte tuto otázku! Nakonec doplňuje vitamíny a stopové prvky. Je zřejmé, že je zakoupíte pouze prostřednictvím oficiálních zastoupení výrobců. O těchto informacích se můžete dozvědět v místních pobočkách Zoovetsnabu.

Příklad základního smíšeného krmiva

Uvažujme například o základní struktuře krmiv pro křepelky. Obsahuje přibližně 50% vysoce kvalitní pšenice tvrdých odrůd a asi 15% sójové moučky. Na poslední chvíli bych se chtěla podrobněji zabývat.

Faktem je, že sója ze sójových bobů se v posledních letech stále více připravuje chemickými metodami a používá se spoustou činidel. Krmení křepelky s takovými výrobky není možné! Takže musíte okamžitě hledat běžného dodavatele.

Mimo jiné bude vyžadovat více než 10% čerstvé a nezralé rybí moučky, asi 0,7-1% rybího oleje (jeho nutnost však závisí na kvalitě mouky), stejně jako minerální přísady. Jedná se o vápencovou mouku, sůl a fosforečnan vápenatý. Jedná se o nejjednodušší možnost krmení ptáků.

Vykupujeme vybavení

Pravidla pro domácí podnikání zpravidla nezabezpečují získání opravdu drahého zařízení. Je hezké, že výroba směsných krmiv není výjimkou. Takže u malé domácí továrny můžete koupit stejnou linku LPKG-1 pro výrobu granulovaných krmiv pro hospodářská zvířata.

Za hodinu může toto zařízení produkovat až tunu smíšeného krmiva a na linku musí pracovat pouze tři lidé. Toto zařízení stojí asi 1 milion 200 tisíc rublů.

Pokud potřebujete hodně energie, je smysl podívat se ve směru podobného vedení LPKG-3. Produkuje až tři tuny smíšeného krmiva za hodinu a počet zaměstnanců se zvyšuje pouze na čtyři osoby.

Trochu o personálu

V tomto případě je také pozitivní, že je možné přilákat nekvalifikované pracovníky.

Bude nutné najmout pouze jednoho technologa, který bude zodpovědný za správné dávkování minerálních a vitaminových doplňků, zatímco ostatní pracovníci se zabývají nakládkou surovin a vyložením hotových výrobků. Vzhledem k tomu, že linky jsou plně automatizované, v jejich práci není žádný zvláštní zásah.

Pokud si tedy koupíte toto zařízení pro domácí výrobu, můžete začít vyrábět směsné krmiva pro dva nebo tři miliony rublů.

Samozřejmě nelze vyloučit náklady na nákup surovin, ale není možné zde přinést konkrétní čísla. Náklady na stejné zrno neustále skáče, takže v této věci je lepší spoléhat na místní experty, kteří znají realitu určitého regionu.

Krmivo pro kočky a psy

Ale všechny výše uvedené informace vám budou užitečné pouze tehdy, pokud hodláte organizovat výrobu krmiv pro potřeby agroindustriálního komplexu. Existují nějaké relativně cenově dostupné technologie pro domácí podnikání, které zajišťují přípravu jídla pro kočky a psy? Koneckonců, cena stejného konzervovaného jídla pro domácí zvířata je velmi vysoká!

Bohužel, ale v tomto případě je vše poněkud komplikovanější. Za prvé, budete muset koupit maso a droby k výrobě tohoto typu jídla. Chápete, že jejich náklady budou mnohem vyšší než cena stejného sena nebo obilí, které se používá při výrobě smíšeného krmiva.

Zvažte, co je specificky nutné pro zahájení výroby suché potravy pro kočky a psy.

Technická podpora

Jaké zařízení pro domácí výrobu bude muset být v tomto případě zakoupeno? Nejprve potřebujete speciální hnětecí stroj. Ano, nenechte se překvapit: všechny výrobky jsou nejprve zpracovány na hmotu s doughy konzistencí.

Je však důležitější než šroubový extrudér, ve kterém je toto "těsto" přiváděno za účelem vytvoření hotových pelet pro krmení. Dobrý extruder s vysokou kapacitou vám může stát tisíce 600 rublů. Hotové granule se přivádějí do vzduchového dopravníku, kde se vysuší a dostanou se do trysky teplého vzduchu.

Tento proces končí ve třístupňové sušičce. Ve většině případů jídlo vstupuje do speciálního bubnu, kde je dodatečně ošetřeno příchutí příchutí.

Pokud budeme mluvit o tom, jak konzervované potraviny vyrobené pro psy, v tomto případě je nezbytné získat průmyslovou mlýnek na maso, linku pro provarkoy a balení potravin, stejně jako v autoklávu sterilizovat hotového výrobku.

Organizace obchodu pro prodej krmiv, marketing

Takže jsme se dostali na samý vrchol. Nezáleží na tom, zda jste uspořádali vaši produkci, nebo jste se rozhodli koupit hotové jídlo, musíte s prodejem něco vyřešit.

Při výrobě krmiva pro skot se však nemusí bát: za podmínek obvyklé ceny a kvality budou všemi farmařemi zabývajícími se chovem dobytka.

Ale co přesně je třeba vzít v úvahu před otevřením obchodu s krmivy? Za prvé budete potřebovat pokoj. Na rozdíl od výroby je lepší umístit ji blíže ke střední části osídlení.

Bohužel, výdaje na pronájem budou značné. Bude vyžadováno povolení od hygienicko-epidemiologické stanice, od hasičů a místní samosprávy.

V Rospotrebnadzoru získáte hygienický certifikát. Kromě toho bude vyžadovat získání veterinárních osvědčení pro každou šarži surovin a hotových výrobků, jakož i hygienická povolení pro ně.

Nakonec podnikatelský plán pro obchod s krmivy zahrnuje náklady na platy zaměstnanců. Bude zahrnovat prodejce (nebo několik), manažera klienta, stejně jako marketingový odborník pracující na strategiích distribuce produktů. Pokud jsou objemy prodeje velké, budou vyžadovány jednotlivé ovladače a nakládače.

Nezapomeňte na nákup kancelářského nábytku, výpočetní techniky a výloh.

Podnikání od začátku: výroba suchých krmiv pro zvířata

Suché krmivo se často používá na farmě. Pro čtyřnohé domácí mazlíčky jsou otevřeny celé obchody a supermarkety, pro ně šité módní oblečení a stavějí domy. Hostitelé jsou připraveni dát svým domácím zvířatům hodně.

Analýza trhu

Jednou z nejdůležitějších podmínek péče o domácího mazlíčka je plné jídlo. Zdroje jsou rozděleny do:

Asi 70% trhu s suchými potravinami zaujímají dovozní výrobci. Největšími dovozci jsou:

Domácí krmivo není tak populární kvůli skutečnosti, že dováženým produktům se podařilo získat důvěryhodnost a důvěru zákazníků po mnoho let. Navíc mnoho supermarketů nabízí produkty své vlastní produkce.

Vstup na trh nebude snadný, ale pokud se budete vážně zabývat tímto obchodem, pak jsou všechny šance dostat se kolem konkurentů, vzhledem k tomu, že není tolik z nich. Musíme posoudit naše finanční a peněžní schopnosti klientů a vybrat jednu z následujících oblastí:

 1. Třída hospodárnosti krmiva. Pro přípravu produktů bude vyžadovat malé náklady. Ekonomický zdroj představuje přibližně 30% trhu.
 2. Standardní třída. Jídlo je vyrobeno z dobrých potravin s přídavkem vitamínů a minerálů. Norma zaujímá 40% prodeje.
 3. Prvotřídní třída. Jejich počet z celkového počtu asi 25%, jídlo je vyrobeno z přírodního masa, je užitečné pro domácí zvířata.
 4. Nadprůměrné. Okupuje 5% prodeje. Používají se produkty nejvyšší kvality, jsou dobře absorbovány a mají vyvážené složení.
 5. Holistické. Nejdražší potraviny, ve složení, jsou v blízkosti lidské stravy. Takové jídlo nelze nalézt ve volném prodeji, je vyrobeno podle zvláštního receptu na objednávku.

Při zahájení podnikání je vhodné vytvořit standardní zdroj. Také by měla být volba pro zvířata různého věku, 70% krmiv je nakupováno pro kočky a psi preferují krmení běžných potravin.

Hlavní výrobní síla by měla směřovat k plnění požadavků průměrného kupujícího. Chcete-li zajistit, aby tato firma byla relevantní, můžete se podívat na následující údaje:

 • roční nárůst tržeb o 20%;
 • 1 miliardu dolarů ročně v Rusku vynaložených na krmivo pro zvířata;
 • podnikání se vyvíjí v Rusku jen 20 let, konkurence stále není tak velká.

Registrace a organizace obchodu

Pro výrobu krmiv nejsou potřeba zvláštní licence a povolení. Stačí, abyste zaregistrovali PI nebo LLC a začali vydělávat peníze. Je třeba se zaregistrovat u daňové služby.

Požadovaná dokumentace

Chcete-li otevřít adresu IP, potřebujete:

 1. Odeslat dokumenty.
 2. Zaplaťte poplatek.

Své registrace bude stát 4500 rublů. Pokud žádáte o advokátní kancelář, která bude zpracovávat přípravu a předložení dokumentů, částka se může zvýšit na 7500 rublů.

Open LLC je dražší. Můžete to udělat sami za cenu asi 30 tisíc rublů a za pomoci právníků - 45 tisíc rublů.

Pokoje a zařízení

Zařízení na výrobu suché potravy bude trvat trochu. Všechny práce budou prováděny pouze dvěma zařízeními:

Je levnější a výhodnější koupit hotovou linku, bude sestávat z:

 • dva extrudery;
 • drtiče;
 • směšovače;
 • podavače.

Měli byste také zvážit následující:

 1. Velikost prostor pro střední výrobu se bude pohybovat v rozmezí 200-400 m2. m.
 2. Samostatně by mělo být:
  • sklad pro suroviny;
  • průmyslová prodejna;
  • sklad pro hotové výrobky.
 3. Nejlevnější linka, kterou lze shromáždit z různých částí, bude stát 500 tisíc rublů. Ale je lepší nešetřit na kvalitu, protože to přímo ovlivňuje množství krmiva, a tedy i zisk.

V závislosti na podnikovém plánu je vybrána kapacita linky:

 • bude stačit vyrábět extrudéry střední velikosti při 500 kg / h;
 • pro větší výrobu - 5000 kg / h.

Abychom pochopili, v jakých bodech je třeba věnovat pozornost při výběru zařízení, je třeba pochopit proces výroby suchých potravin. Proces vytlačování je vysokoteplotní zpracování surovin pod vysokým tlakem. Výsledkem je produkt s porézním vzduchem.

Aby bylo zajištěno, že jídlo je lépe absorbováno tělem zvířete pod výše zmíněnými faktory, sacharidy jsou rozděleny na mono- a dimerní cukry.

Proces je následující:

 1. Podle receptury jsou složky obsaženy v určitém poměru v přípravku.
 2. Tam jsou páry.
 3. Všechny ingredience jsou rovnoměrně smíchány se směšovačem. Pod vlivem páry je směs nejen absorbována vlhkostí, ale je trochu trávena.
 4. Směs se potom přemístí do extruderu. Zpracování pokračuje až do dosažení požadované úrovně želatinace škrobu. V tomto případě jej nepřehánějte tepelným ošetřením, abyste zachovali užitečné vlastnosti krmiva.
 5. Prostřednictvím portů v určitém čase se přidávají vitamíny, maso a další přísady.
 6. Směs by měla vypadat jako polštář. Pro tento účel se prochází řezacím zařízením a lisovnicí. Poté se potravina suší.
 7. Posledním krokem je nanesení tuku na suché podložky pro zlepšení chuti.
 8. Nyní můžete ochladit ochlazené potraviny.

Proč si nepřebírat riziko nákupem levných zařízení? Rozbití může vést k prostojům, což vede ke ztrátám. Za zmínku stojí také to, že se lidé nejdřív bojí koupit produkt neznámého podniku. V každém okamžiku mohou ceny surovin vzrůst, tento faktor je třeba zapsat do obchodního plánu.

Suroviny a dodavatelé

Suroviny, které se používají k výrobě suchých potravin:

 • pšeničná nebo kukuřičná mouka;
 • sójová mouka;
 • maso nebo rybí moučka;
 • tuku;
 • vitamíny a minerály.

Dodržujte následující pravidla:

 1. Suroviny by měly být kvalitní a čerstvé.
 2. Uchovává se v chladničkách.
 3. Protože je levnější koupit velké dávky najednou, všechno by mělo být zabaleno do hermeticky uzavřených obalů a použitých inhibitorů. V opačném případě může být surovina plesnivá.

Vzhledem k tomu, že produkty budou vyráběny ve velkém množství, musí existovat buď vlastní automobil, nebo smlouva s dopravním podnikem.

Zaměstnanci

Servisní linka může mít pouze 3 osoby. Zbývající lidé se budou zabývat organizačními problémy:

 • Ředitel;
 • účetní;
 • obchodník;
 • obchodní ředitel.

Počet zaměstnanců závisí na rozsahu výroby.

Prodej produktů

Prodej produktů se provádí těmito způsoby:

 • prostřednictvím vlastních obchodů;
 • prostřednictvím specializovaných prodejen domácích zvířat;
 • na trzích;
 • na veterinárních klinikách;
 • prostřednictvím velkoobchodních základen;
 • v jeslích.

K tomu, aby se výrobky staly rozeznatelnými, musíte udělat dobrý inzerát, proto můžete:

 • propagovat výrobky ve veterinárních klinikách;
 • prezentace na výstavách zvířat;
 • umístit informace do médií a internetu;
 • distribuovat letáky;
 • na reklamu na billboardech.

Finanční složka podniku

Pokud se ukáže, že vaše značka bude podporovat, pak se podnik nejen rychle vyplatí, ale také neustále získá impuls. V první řadě je dobrý krmivo a přijatelná cena, která přiláká kupující.

Náklady na otevření a údržbu

Chcete-li otevřít malý podnik, to bude trvat nejméně 1 milion rublů, a pro velkou produkci - od 6 milionů rublů.

Cena zahrnuje:

 • obchodní registrace;
 • pronájem nebo koupě prostor;
 • nákup vybavení;
 • placení daní;
 • platba za služby;
 • vyplácení mzdy;
 • nákup surovin;
 • reklamy.

Celkem za otevření bude muset utrácet asi 1,2 milionu rublů. Měsíční výdaje jsou asi 300 tisíc rublů.

Výše budoucích příjmů

Chcete-li vyrobit jednu tunu suché potravy, musíte utrácet asi 50 tisíc rublů. Zisk bude 100 tisíc rublů.

Jedna směna může produkovat 1 tunu suché potravy. Velkoobchodní náklady této částky budou 15 tisíc rublů. Celkově za 22 pracovních dnů můžete získat zhruba 150 tisíc zisků.

Doba návratnosti

Ziskovost podnikání je 20%. Toto je vysoká postava. S dobrým výsledkem akce se podnik vyplatí za 2-3 roky.

Začněte vyrábět suché potraviny, podnikatel by měl mít nejen dostatek finančních prostředků, ale i sebevědomí. Vzhledem k velké konkurenci by měl být hlavní důraz kladen na marketingový plán, potom by takový podnik přinesl neustále rostoucí příjem.

ČASTĚ DOTAZENÝ DOTAZNÍK

Výroba krmiv pro zvířata

Skupina NORDOG zahájila svou činnost na ruském trhu v roce 2012. Za krátkou dobu jsme dosáhli pozoruhodných úspěchů na trhu. Služby.

Sponzor Rusko St Petersburg Белы Куна 32, лит В

Společnost "Arkhangelsk" na trhu produktů pro domácí zvířata od roku 1994. Představuje ochrannou známku LUNCH pro PETS, konzervované kočkové krmivo, s.

Sponzor Rusko Shchyolkovo st. Jubileum 10

Krmivo pro prémiové psy, špičková třída, holistická. Vyrábějí se v oblasti Krasnodar na kompletní importní lince. Neobsahuje žádnou barvu.

Účastník Rusko Kuschevskaya st. Koshevogo, 107

Nabízíme Vám spolupráci s továrnou China Atlas Industry Co., Ltd. Jsme japonsko-čínský podnik v Číně zabývající se výrobou.

Člen Číny Weifang

KARMY - historie, která spojuje tradice, zkušenosti a moderní vývoj, se stala základem pro výrobu krmiva pro psy a kočky. Díky znalostem a vysokému.

Účastník Rusko Maikop

Mars Petcare je jedním z předních světových výrobců potravin a výrobků pro péči o domácí zvířata. Mars Petcare - rozmanité a ra.

Člen Belgie Brusel

OOO "VINCI". Moderní domácí produkty. Ochranná známka "PerseiLine" - nový pohled na produkty pro zvířata. Vlastní výroba v Rusku. Exkluzivní.

Účastník Rusko Ivanovo Ivanovo, Minskaya, 132а

OOO GrosSef vyrábí suché prémiové krmivo pro psy podle TM GRAND PRIX. Inovativní evropské technologie, přírodní ingredience v České republice.

Účastník Rusko pos.. Ostankino Str. Road, strana 59

Prodej krmiva pro exotické ptáky a hlodavce.

Účastník Rusko Voronezh st. Maslovskaya, 48

Vlastní výroba krmiv a lahůdek pro zvířata. Pouze přírodní produkty. Bez bělidel a konzervačních látek.

Účastník Rusko Volosovo stavitelé 25

Vyrábíme suché krmivo "Optimist", ve kterém používáme vysoce kvalitní přísady, jako jsou obiloviny, zelenina, maso, máslo, tuk, ryby a révy.

Účastník Rusko Tolyatti

Společnost "Parus" sro, založená v roce 2017 v Timashevsku, Krasnodarské území, je hlavní činností společnosti.

Účastník Rusko Timashevsk

OOO "Staroruský masový dvůr" Jsme výrobci krmiv pro zvířata (pro kočky, pro psy, pro psy malých plemen, servisní psy, pro sbory.

Účastník Rusko Veliky Novgorod

LLC "STM-Bryansk" - výroba krmiva a lahůdek pro ptáky a hlodavce pod TM "7 semen" (sedm semen), velkoobchod. Naše společnost se zabývá výrobou.

Účastník Rusko Bryansk

Společnost ACANA LLC se zabývá dovozem a distribucí biologicky vhodných krmiv pro kočky a psy Acana a Orijen v Rusku a Bělorusku.

Rusko Mytishchi Ostashkovskoye dálniční vlastnictví 5 budova 1 8 (495) 734-99-58; 8 (926) 603-14-77; 8 (926) 617-07-47; +7 (495) 641-22-09

Affinity Petcare S.A. - nový název společnosti s více než 40 lety praxe v oblasti krmení zvířat. Společnost byla založena v roce 1963.

Společnost Agrochovex byla založena v roce 1998 dvěma majiteli společnosti - Jindřich Mackowski a Richard Taraba. V současné době je společnost v provozu.

Alisul Alimentos S.A. Supra je spolehlivá společnost s 26 lety zkušeností s výrobou krmiv pro zvířata, která vyrábí své produkty.

Již více než 10 let vyrábí All Pet krmivo pro všechny domácí zvířata. Všechny výrobky Pet jsou velmi žádané jak v italštině.

Po několika desetiletích práce v krmivářském průmyslu se Aller Mølle Group v roce 1979 rozhodla vstoupit na trh s novými produkty - Kor.

Výroba krmiv pro zvířata

Vaše krmivo pro domácí zvířata

Dokonce před dvaceti lety bylo obtížné si představit, že obchod spojený s výrobou a prodejem krmiva pro kočky a psy a další domácí zvířata by mohl být tak výnosný. Po zhroucení SSSR byly krmivo pro zvířata dovezeny ze zahraničí. Pak západní výrobci začali v Rusku otevřít vlastní továrny.

Obliba hotových krmiv pro psy a kočky je způsobena jejich výhodami nad "domácím" jídlem: úspora času, snadné používání, vyvážená výživa.

Hlavní objem krmiva pro domácí zvířata vyráběné v centrální oblasti země, protože to je místo, kde se nacházejí největší průmyslové komplexy dvou gigantů - LLC „Nestle Purina PetKer“ (krmiv pod značkou Nestlé) a OOO „Mars“. Mezi zahraničními i tuzemskými výrobních podnicích lze nazvat z „Provimi“ (krmiva pro drůbež, prasata, skot, atd), CJSC „Aleyskzernoprodukt“, OOO „Russian krmivo Company“, „KlinVet“, LLC „Prodkontraktinvest“, JSC "Sortiment AGRO", LLC "Aller Petfood" a další. Většina těchto společností vyrábí smíšené krmiva. Nicméně, přívodní úsek pro psy a kočky ovládala trh jako krmivo pro zvířata, a mnoho výrobců, vědomi nových příležitostí a možností postupně přeorientovala právě na tento sektor.

Naše země dnes představuje pouze několik procent světového trhu s krmivy, jehož objem přesahuje 60 miliard dolarů. Každoročně se objem ruského trhu zvyšuje o 20%. Současně existuje ještě velký potenciál pro jeho rozvoj.

Nejvýnosnějším směrem pro práci je výroba krmiv pro kočky a psy. Objemy realizace krmiv pro ptáky, hlodavce, ryby a ostatní domácí zvířata jsou výrazně nižší než největší segment a tvoří pouze 20-25%. Krmivo pro kočky a psy je naopak rozděleno do několika tříd v kvalitě a v důsledku toho na cenu: ekonomická třída, prémie a super prémie. Dražší krmivo podle výrobců je obohaceno dalšími přísadami a je lépe absorbováno zvířaty.

Další výhodou, která dosud existovala, byla specializovaná strava (pro sterilizované kočky a psy, zvířata starší 10 let, výživa pro výživu, krmivo pro psy a kočky u některých plemen atd.). Nyní se však tyto vysoce specializované produkty začaly vyrábět v nižším a středním cenovém segmentu.

Údaje o objemech prodeje naznačují, že většina ruských spotřebitelů upřednostňuje krmení ekonomické třídy. Kromě toho průzkumy ukazují, že spotřebitelé utratí v průměru 500-700 rublů za měsíc pro kočkovou výživu a 2000-2500 rublů pro krmivo pro psy.

Takže pokud jste se rozhodli otevřít své podnikání při výrobě krmiv pro domácí zvířata, musíte se nejdříve rozhodnout o sortimentu budoucího podniku. Krmivo je rozděleno do několika typů: suché, vlhké a konzervované. V tomto případě, suché potraviny Nejoblíbenější na světě a zejména v Rusku.

Tyto výrobky se vyrábějí pomocí několika technologií: odpařením, lisováním nebo granulací. Hlavní rozdíl mezi nimi je především v poslední fázi procesu.

Lisování je nejobvyklejší způsob výroby, proto ji budeme brát v úvahu podrobněji. V první fázi je surovina rozdrcena na homogenní hmotu (obvykle konzistenci hrubé mouky) pomocí kladiva. Poté jsou všechny komponenty v suché formě důkladně smíchány s pásovým míchadlem. Jedná se o důležitou fázi, protože když je technologie porušena, potřebné živiny v jednotlivých krmivových peletách mohou být rozloženy nerovnoměrně.

Poté je polotovary odesíláno k stlačení. To znamená, že směs prochází speciální úpravou a je umístěna v extruderu, který se skládá z hlavně se šroubem. Výsledné granule jsou posílány do sušárny, kde zůstávají 15-20 minut. V této fázi je velmi důležité dodržet teplotní režim, jinak by granule nemohly vyschnout, nebo naopak, kvůli ztrátě vlhkosti byly příliš křehké. Pak je téměř hotová jídla ochlazena 5-10 minut, zasklená a zabalená do sáčků.

Mokré krmivo jsou vyráběny přibližně stejnou technologií jako suché. Nicméně existují určité rozdíly. Například extruder při práci na mokrém podávání pracuje při nižší teplotě, takže surovina není vysušena, ale naopak je obohacena vlhkostí a zachovává porézní strukturu. Obsah vlhkosti v suchých pokrmech je asi 8-10% a mokrý - od 25%, takže tento obsah vyžaduje zvláštní skladovací podmínky. Aby se zabránilo formě s vysokým podílem vlhkosti, do ní se přidávají speciální inhibitory. Takové potraviny jsou baleny ve speciálním hermetickém balení na ochranu vlhkosti.

Konzervované krmivo obsahuje vyšší procento masných výrobků, takže technologie jejich výroby je zcela odlišná. Za prvé, všechny složky jsou důkladně promíchány ve speciálním mixeru. Během procesu míchání se teplota postupně zvyšuje a škrob má formu želé. Hot mix s pomocí stroje je rozložen do plechovek, které předtím prošly zpracováním páry. Po utěsnění jsou plechovky umístěny v sterilizátoru, aby zničily nebezpečné bakterie. Pak jsou ochlazeny, na ně jsou lepeny etikety a plechovky jsou umístěny v krabicích.

Obecně platí, že postup výroby krmiv pro kočky a psy má mnoho společného s technologií výroby produktů pro lidi. Rozdíl spočívá v použitých surovinách. Například suché a vlhké krmiva zahrnují obiloviny (většinou), maso a tuk, stejně jako přísady ve formě vitamínů a stopových prvků.

Konzervy obsahují více masa a masných výrobků (obvykle žaludky, chrupavky, maso-ocasy vemeno a jiné živočišné vedlejší produkty z poražených zvířat, masa a rybokostnaya mouka, tuky), které jsou ve směsi s vitamíny, minerály a v některých případech s obilí přísadami. Bez ohledu na typ vyrobeného krmiva vyžadují suroviny pro jejich výrobu zvláštní podmínky přepravy a skladování.

Upozorňujeme, že každý významný výrobce, který vyrábí krmivo, má své vlastní recepty a výrobní technologie. Přísně řečeno, recept je hlavním tajemstvím a hodnotou každé společnosti. Jeho vývoj je však poměrně nákladný, protože v této oblasti je jen velmi málo specialistů. Jakýkoli nový výrobek před zahájením výroby v sériové výrobě prochází povinným testováním.

Často výrobci zařízení nabízejí svým zákazníkům hotová krmiva, obvykle pro různé plemena koček a psů. Kvalita krmiv vyrobených těmito recepty však není vždy vysoká.

Veškeré potřebné vybavení pro výrobu krmiv bude stát od půl milionu rublů až po několik milionů dolarů, včetně uvedení do provozu a školení personálu. Ne každá společnost si může dovolit koupit si vlastní dobrou linku. Proto většina tuzemských výrobců vydává objednávky velkým rostlinám. Suroviny se nakupují především v závodech na zpracování masa.

Maximální produktivita prostřední linky je až 1-1,3 tun produkce na jednu směnu a instalovaná kapacita je asi 100 kW. Obecně platí, že relativně malý podnik vyrábí až 15-20 tun produktů za měsíc. Pro stejné výrobní lince, který se skládá například ze dvou extrudéry, mixéry, podavače, drtiče a vážení, měření a sušící zařízení, bude potřebovat výrobní zařízení plochu 200 čtverečních. m. (plus úložný prostor). K udržení takového vybavení je vyžadováno minimálně 3-4 osoby.

Podle výpočtu zpětného získání takové výroby činí náklady na výrobu jedné tuny produktů 7000-8000 rublů, přičemž se berou v úvahu náklady na suroviny, náklady na elektřinu, mzdy pracovníků a náklady na balení. Velkoobchodní cena hotových jídel pro kočky a psy činí 14000-15000 rublů za tunu.

Doba návratnosti závisí na nákladech na zařízení. Když kupujete levnou linku za 0,5 až 1 milion rublů, můžete pořizovat všechny náklady za 3-4 měsíce práce. Je to však teoretické. V praxi často tyto linie selhávají, což vede k prostojům a v důsledku ke ztrátám. Krmivo vyráběné na základě rozpočtové výbavy a rozpočtového receptu pod neznámou značkou není navíc spotřebiteli vysoké poptávky, i přes nízké náklady. Při výpočtu zvažte také daně, které zaplatíte, a náklady na pronájem nebo nákup výrobních a skladovacích zařízení.

Přemýšlejte o systému prodeje ve fázi přípravy podnikatelského plánu. Nezapomeňte na reklamu a propagaci svých produktů.

Největší světoví producenti si mohou dovolit vynaložit miliony na reklamu ve federálních médiích. Nicméně, domácí podniky jsou mnohem skromnější rozpočet, a tak dávají přednost metody propagace a PR, sponzorování různých akcí (např výstavy koček a psů), a nabízejí affiliate programy obchodů, které prodávají své výrobky, spolupracuje s milovníky klubů zvířat. Druhou možností je spíše image, která nemá vliv na objemy prodeje, ale podporuje povědomí o značce.

V ideálním případě by bylo, samozřejmě, vhodné dostat se z vašeho zboží do velkých maloobchodních řetězců. Pro novou společnost je však téměř nemožné. Proto je lepší se soustředit na práci s obchody s domácími zvířaty. Nechte svůj výrobek prezentovat, a nikoliv v širokém rozmezí, nicméně to bude v dohledu. Někteří výrobci nabízejí sítím malou bezplatnou večírek svých výrobků, aby zajistili jejich přítomnost ve svých obchodech.

Malé firmy, které vyrábějí krmivo, raději pracují přímo s koncovým uživatelem, inzerují v místních publikacích, předávají letáky a brožury informace o svých produktech.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Ziskové podnikání: výroba krmiv pro psy

Směr výroby krmiv pro zvířata je nyní aktivně rozvíjen. A kdyby na ruském trhu bylo zastoupeno jen několik zahraničních gigantů, dnes se na nich nacházejí malé obchody. Největší poptávka mezi spotřebiteli požívá jídlo pro psy ekonomické třídy. Pro podnikatele je to vynikající varianta počátku vlastní činnosti. A v průběhu doby je možné rozšířit podnik, nabízet produkty střední a elitní třídy. Pokud zorganizujete podnik pro výrobu kvalitních krmiv a vytvoříte prodejní kanály, můžete se stát vlastníkem ziskové firmy. Jak otevřít výrobu suchých krmiv pro psy v Rusku?

Naše ocenění:

Zahájení investic - z 2 milionů rub.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 6/10.

Krmivo pro domácí zvířata je dobré, protože nevyžaduje další zpracování - ušetří čas a energii majitele při vaření "večeře" pro svého mazlíčka. Kvalitní produkty obsahují všechny nezbytné mikroelementy, které udržují zdraví psa.

Výroba krmiv pro psy jako podnik bude vyžadovat podrobný obchodní plán. V bodech projektu vypočítáte potřebné investiční náklady na organizaci workshopu a mapujete distribuční kanály.

Plánování sortimentu produkovaných krmiv

Je lepší pro začínajícího podnikatele zorganizovat dílnu pro výrobu a prodej krmiv podle hmotnosti. V takovém případě můžete výrazně uložit počáteční hotovostní náklady a čas - nemusíte vytvářet a registrovat obchodní značku. Branding někdy trvá až 12 měsíců. Po čase, kdy podnik dosáhne bodu zlomu, je možné organizovat výrobu suchých krmiv pro psy pod vlastní značkou. Takže výrobky budou uznávány zákazníky.

Ať už si zvolíte "scénář" vývoje podnikání - nejprve zvážte sortiment zboží. Z toho bude záviset na typu zařízení a nakupovaných surovin.

Základní rozdělení výroby:

 • Suché potraviny. Tyto výrobky jsou na trhu v obrovském rozsahu. Jeho propuštění nevyžaduje impozantní výdaje na nákup surovin. Výrobek nevyžaduje speciální balení - může být skladován před odesláním zákazníkům v papírových nebo polyethylenových pytlích. Suché krmivo pro psy ruského původu bude nutně požadováno u majitelů zvířat, protože je to levné.
 • Mokré jídlo. Tento typ produktu je přirozenější a podle názoru veterinářů je vhodnější pro domácí zvířata. Podnikatel musí nutně zajistit uvolnění mokrého jídla, neboť jeho cena je mírně vyšší než cena suché potravy.

Zdroje jsou také rozděleny na poddruhy. Specializované prodejny prodávají produkty určené pro různé psy - pro aktivní, malé, plnokrevné. A to je docela impozantní segment trhu! A pokud nejprve nemůžete takové potraviny zahrnout do hlavní produktové řady, pak do budoucnosti nezapomeňte přemýšlet o tom.

Podnikatelský plán pro výrobu psích potravin obsahuje popis receptů produktů. Osoba, která není v pravidlech krmení zvířat, musí tuto záležitost svěřit veterinárním lékařům. Pro každý typ krmiva je připravena TU, která bude v budoucnu následovat uvolňováním jídla pro psy.
Výroba přírodních krmiv pro psy může být doplněna uvolněním "občerstvení" pro domácí zvířata - speciální lupínky, jámy, štěpky. Budete potřebovat dodatečné náklady na hardware, ale maximalizujete sortiment.

Při práci na sortimentu nezapomeňte, že se vaše výrobky musí lišit od toho, co konkurenti dodávají na trh. To může být použito jako hlavní reklamní krok.

Technologie výroby krmiv pro psy

Výrobní linka pro krmivo pro psy zpracovává vedlejší produkty z masa - kosti, tuk, žíly, entrény. V konzervách, více masných surovin. Pro výrobu suchých granulí se zpravidla používá odpad ze zpracovatelů masa. Suché přísady - maso a rybí kostní moučka, sója, obiloviny, vitamíny a minerální koncentráty také vstupují do obchodů.

Přírodní masné suroviny se používají pouze v případě, že jsou plánovány prémie. V tomto případě se veškeré náklady na nákup drahých součástí vyplácejí s vysokou cenou hotových výrobků.
Všechny dodané suroviny musí splňovat stanovené ukazatele kvality a musí být přepravovány v souladu s teplotními a vlhkostními podmínkami. Ve stěnách podniku jsou komponenty skladovány v dobře vybavené skladové budově s funkčním klimatizačním systémem.

Moderní zařízení umožňuje přijímat produkty v automatickém režimu - lidská účast se téměř nevyžaduje. Obecně platí, že technologie výroby psích krmiv vypadá takto:

 • Dávkování a míchání složek podle stanoveného receptu.
 • Do směsi přidávejte vodu.
 • Vliv na směs párou a tlakem.
 • Masové vytlačování skrze hlavy stroje.
 • Výsledné granule se vysuší.
 • Postřik na suché krmivo pro tuky nebo příchutě.
 • Balení.

Některé druhy krmiv se vyrábějí smažením pelet při vysokých teplotách. Výsledkem jsou husté křupavé kousky krmiv bez použití umělých látek, které mu dávají atraktivní vůni pro zvířata.

Výroba mokrých potravin je podobná získávání "lidských" konzervovaných potravin - rozdíl je pouze v surovinách. Směsná surovina je vařená v kotlích, balená v cínových plechovkách a sterilizována. To bude vyžadovat nákladnou linku. A protože extrudér pro výrobu krmiva je levnější, začínající podnikatelé jsou nejdříve lepší produkovat pouze suché granule.

Technické vybavení dílny

K nákupu zařízení pro výrobu krmiv pro psy bude muset vynaložit značnou část počáteční investice. Zařízení se vybírají podle toho, jaký druh produktů se plánuje uvolnit. Spolupracujte pouze se spolehlivými dodavateli technického vybavení!

Standardní linka pro výrobu suchého krmiv pro psy zahrnuje následující stroje:

 • drtiče několika typů,
 • dávkovače s váhami,
 • extruder,
 • sušicí komora,
 • balicí stroj.

Cena zařízení pro výrobu krmiv pro psy závisí na kapacitě a stupni automatizace. "Střední" line produktivity až 1 tuna produktů na jednu směnu podnikatel může koupit za 1000000-2000000 rublů. Ale to je daleko od limitu nákladů na soubor strojů - cenový rozsah může dosáhnout a 10,000,000 rublů. Levnější zařízení zahrnuje použití ruční práce.

Začínající podnikatelé by neměli kupovat vysoce výkonné zařízení - jsou to obrovské finanční náklady. Navíc bez zavedených prodejních kanálů bude linka nečinná.

Aby bylo možné vybavit zařízení pro výrobu suchých krmiv pro psy, nevyžaduje se dostatek volného prostoru - stroje jsou poměrně kompaktní. Bude však nutné zajistit samostatné skladovací prostory, kvalitní laboratoř a místnosti pro personál. V důsledku toho je třeba hledat výrobní místnost o ploše nejméně 200 m2. Musí přinést vodu, kanalizaci, větrání, topení, elektřinu. Chcete-li re-vybavit obchod někdy hodně peněz je vynaloženo.

Doporučená literatura:

Ziskovost plánovaného podnikání

Pokud se spoléháte na minimum, organizace podniku pro výrobu suchých krmiv pro psy bude vyžadovat od 2500000 rublů. To bude zahrnovat náklady:

 • formulace a registrace činností;
 • nákup vybavení;
 • přípravu na práci dílny;
 • poskytování surového materiálu.

Snižte kapitálové náklady až na 2 000 000 rublů nákupem podporovaných zařízení.
Průměrná síla stroje na výrobu psích krmiv bude produkovat až 1 tunu produkce na směnu. Prodávám veškeré uvolněné zboží ve velkoobchodní ceně 20 000 rublů za tunu, můžete získat měsíčně až 600 000. Jedná se o vynikající ukazatele ziskovosti pro malou společnost.

Abyste se rychle dostali k bodu rovnováhy, je důležité rychle vytvořit prodejní kanály pro hotové výrobky. Je mnohem výhodnější spolupracovat s velkoobchodními odběrateli. Realizujte krmivo pro soukromé obchody pro živočišné produkty, soukromé zákazníky, veterinární kliniky a školky.